Pridané: 24. října 2016 | Autor: Tomáš

Test ventilátorů 2016

aef-vl-5529

Letní dny, kdy se vyšplhá teplota na teploměru vysoko, dávají zabrat organismu a určitě každý přivítá v takové chvíli chladnější závan. Mít po ruce ventilátor je k nezaplacení.

Ačkoli to na první pohled vypadá jednoduše s výběrem takového spotřebiče, po delším používání ventilátoru si hned uvědomíte, kde jste při výběru udělali chybu.

Kvalita bez kompromisů, kterou vám doporučujeme

Sencor SFN 5040BL

Opravdu krásný designový stojanový ventilátor značky Sencor. Tento japonský výrobce je na našem trhu dobře známý. Společnost se zrodila na konci šedesátých let a název si zvolila spojením slov sen (1000) a cor (srdce), s tisícovkou srdcí se Sencor prosazoval na trhu mezi značkami, jako jsou Panasonic, Hitachi, Sharp. Chcete-li kromě výborného ventilátoru, který splní na výbornou vaše požadavky i moderní stylový designový kousek do místnosti, je Sencor SFN 5040BL výborná volba. Ultra tenký nadčasový design, nízká hlučnost pouze 50 dB, tři ventilátory s nezávislým nastavením rychlosti, celkem sedm variací provozu a tři variace režimů s různým nastavením otáček – to vše vám tento ventilátor nabízí. Dotykový displej s lehkým nastavením, a pokud se vám nechce vstát z gauče, má pro vás jako bonus dálkové ovládání. Pokud jste příliš nároční, možná malé nedostatky najdete, ale jednoznačně jde o nejkrásnější stojanový ventilátor.

Test – nejlepší ventilátory

Pořadí Model Hodnocení Detail
1. Gallet VEN12 Najlepšie Zobrazit produkt
2. AEG VL 5525 Najlepšie Zobrazit produkt
3. Sencor SFE 2320WH Najlepšie Zobrazit produkt
4. Concept VS-5020 Najlepšie Zobrazit produkt

 

Bionaire BTF002X

Sloupový ventilátor od výrobce, který je známý svými zvlhčovači a čističi vzduchu, má na trhu i tento výborný ventilátor. Moderní štíhlý elegantní design zapadne do každé místnosti. Díky oscilací vám osvěží celý prostor. Nastavit si můžete tři rychlosti provozu. Oceníte funkci vánek, střídavé silnější a slabší foukání a funkci spánek, kdy je foukání proměnlivé. Nechybí časovač vypnutí a samozřejmě kromě přehledného displeje i dálkové ovládání. Navzdory hlučnosti 60 dB jde o výborný ventilátor.

 

Výborný poměr výkon / cena

Sencor SFN4044WH

Ve výborném poměru výkon a cena je na trhu stojanový ventilátor Sencor SFN4044WH. Je snadno přenosný, s průměrem vrtule40 cm, se třemi rychlostmi ventilace a nastavitelnou výškou stojanu. Ventilátor má automatickou horizontální rotaci v úhlu 90 °, kterou můžete kdykoliv vypnout. Nastavit si můžete také úhel sklonu ventilátoru. Plusem je nízká hlučnost pouze 50 dB. Nechybí ochrana proti přehřátí, ochrana přední a zadní mřížkou a samozřejmě i protiskluzové nožičky na stojanu. Za dostupnou cenu získáte kvalitní ventilátor.

Rowenta VU2110F1

Pokud hledáte něco menší na svůj pracovní stůl, za pozornost stojí model Rowenta VU2110F1. Je to malý kompaktní stolní ventilátor s výborným výkonem, nízkou hlučností 41 dB za dostupnou cenu. V černém provedení s transparentními modrými lopatkami vypadá stylově. Průměr vrtule je 25 cm, což pro stolní ventilátor stačí. Stabilní stojan a důmyslná ochranná úpletová mřížka zaručují dostatečnou ochranu. Ovládání je jednoduché za pomoci tlačítek na stojanu a na výběr máte ze dvou rychlostí. Ventilátoru nechybí ani funkce automatické oscilace, kdy velký úhel otáčení a pokrytí velké plochy proudem vzduchu zajistí čerstvý vzduch v celé místnosti.

 

Speciální typ

Westinghouse Vegas 72272

Pokud hledáte něco výjimečného, máme pro vás tip na stropní třírychlostní ventilátor Westinghouse Vegas 72272 v pěkném zpracování světlý javor. Svítidlo se čtyřmi lopatkami s celkovým průměrem 105 cm má tichý chod 45 dB a přepínač na otáčení směru. V zimním období je ventilátor Westinghouse Vegas 72272 schopen ušetřit energii nastavením provozu na nízkou rychlost v protisměru hodinových ručiček. Tím se smíchá teplý vzduch u stropu s chladnějším vzduchem ve spodní části a zahřeje prostor v místnosti.

Akasa AK-UFN01

Malý praktický mini ventilátor s rozměry 150 x 160 x 85 mm s možností sklonu od výrobce, který je známý výrobou ventilátorů pro počítače. Můžete si jej zapojit do počítače, notebooku nebo jen tak postavit na psací stůl. Nenadělá spoustu hluku a účel splní.

Test ventilátorů 2016
4.5 (90%) 4

Autor článku
Tomáš

Snažím se přinášet objektivní a nestranný pohled na kvalitu produktů. Věřím, že vám mé články a recenze pomohou správně se rozhodnout. Podpořte mě sdílením.

Zatím se zde nenachází žádný komentář.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*