Guzzanti GZ 152 zmrzlinovač – recenze

Zmrzlinovač Guzzanti GZ 152 s kompresorem je dalším dražším a velmi výkonným modelem. Má poněkud menší objem, naleznete na něm časovač, je vybaven kvalitní nádobou s nepřilnavým povrchem a je určený k přípravě různých mražených dezertů.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 27.06.2022
Obsah článku:

Guzzanti GZ 152

Zmrzlinovač s kompresorem, příkon 150 W, objem 1 500 ml, manuální časovač na 10–60 min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Guzzanti GZ 152 z hlediska výkonu i pořizovací ceny spadá do podobné kategorie zmrzlinovačů jako model Sage BCI600 či Klarstein Vanilla Sky. Je vybaven kompresorem s příkonem 150 W, příprava zmrzliny je proto velmi rychlá. V průměru se pohybuje kolem 30 až 35 min. Na spotřebiči se nachází i manuální časovač, který lze nastavit od 10 do 60 min., model Guzzanti GZ 152 je tudíž dalším multifunkčním kouskem, ve kterém si kromě zmrzliny připravíte i jiné pochoutky, např. sorbet či mražený jogurt.

Manuální regulace teploty

Teplotní rozsah při chlazení, který můžete regulovat také manuálně, činí minus 18 až 5 °C, což je srovnatelné s teplotou v mrazáku. Ovládání je příjemné a nenáročné. Na spotřebiči najdete také LED displej, který zobrazuje zbývající dobu šlehání a právě nastavenou teplotu.

Guzzanti GZ 152 recenze

Ideální pro pohodlné hospodyňky

Nádoba zmrzlinovače má objem 1 500 ml. V praxi si v ní připravíte max. 800 g zmrzliny, což není nejvíce. K plusům řadíme její kvalitu. Je vyrobena z nerezové oceli a má nepřilnavou povrchovou úpravu z teflonu, což má příznivý vliv na údržbu spotřebiče. Víko a lopatky navíc můžete mýt v myčce nádobí. Víko nádoby je transparentní a hermeticky uzavíratelné, takže lze sledovat celý proces šlehání. V balení naleznete i několik doplňků, konkrétně lopatku a lžíci na zmrzlinu.

V souvislosti s modelem Guzzanti GZ 152 upozorňujeme také na další modely od tohoto výrobce. V jeho nabídce najdete vysloveně levné zmrzlinovače bez kompresoru, např. Guzzanti GZ 157 nebo Guzzanti GZ 158 s digitálním časovačem, které vám zmrzlinu připraví za méně než 30 min. Pokud hledáte zmrzlinovač s kompresorem, podívejte se na model GZ 151A za vcelku přívětivou pořizovací cenu.

Zkušenosti s Guzzanti GZ 152

Automatický zmrzlinovač Guzzanti GZ 152 udělal na spotřebitele dobrý dojem. V recenzích na portálu Heureka zmiňují rychlou výrobu kvalitní zmrzliny bez hrudek, nenáročnou údržbu a obsluhu, pěkný design a široké možnosti manuálního programování času a teploty. V negativních hodnoceních spotřebitelé zmiňují hlučnost, velké rozměry a vyšší pořizovací cenu. Pár uživatelů uvádí, že příprava zmrzliny ve skutečnosti trvá déle než 30 min., motor má poněkud slabší výkon a lopatky nejsou dostatečně pevné.

Recenze a zkušenosti se zmrzlinovačem Guzzanti GZ 152
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se zmrzlinovačem Guzzanti GZ 152 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti se zmrzlinovačem Guzzanti GZ 152 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon a široké možnosti programování
Kvalitně připravená zmrzlina bez hrudek
Nenáročná údržba

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Méně výkonný motor
Velké rozměry a vyšší hmotnost

Typ = zmrzlinovač s kompresorem ● Příkon = 150 W ● Časovač = ano ● Objem = 1 500 ml ● Rozměry = 33 × 32 × 38 cm ● Hmotnost = 10,3 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(80.4%)