Pračky se sušičkou

Nejlepší pračky se sušičkou 2024 + recenze

Kombinované pračky se sušičkou patří k populární volbě spotřebitelů, kteří nemají místa nazbyt. Při koupi tohoto spotřebiče je třeba zohlednit poměrně hodně parametrů, proto jsme si pro vás připravili podrobný návod na výběr, který je propojený s testem těch nejlepších praček se sušičkou. Kromě vítězky LG F2DV5S8S1, která nás zaujala poměrem mezi cenou, výkonem, kvalitou a nadstandardní kapacitou praní i sušení, jsme pro vás ohodnotili i několik dalších zajímavých modelů.

Publikované: 12.08.2021
Aktualizované: 17.07.2024

Jakou pračku se sušičkou koupit?

I přes enormní množství údajů jsme se své recenze praček se sušičkou snažili zpracovat co nejsrozumitelněji a v co „nejúspornější“ formě. Zároveň připouštíme, že pro některé z vás mohou být příliš dlouhé. Pokud patříte do této skupiny spotřebitelů, na úvod jsme si pro vás připravili krátký souhrn těch nejdůležitějších vlastností 3 praček se sušičkou, které v našem testu obstály víc než dobře.

Názov Hodnotenie Detail
Beko HTE7736CSXCW   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Miele WTD 160 WCS   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
LG F2DV5S8S1   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
LG F2DV5S8S1

LG F2DV5S8S1

Slim pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 8,5 kg, kapacita sušení 5 kg, 1 200 ot./min., energetická třída C/E, množstevní automatika, parní funkce, smart funkce.

Zobrazit více info

LG F2DV5S8S1 se stala vítězkou našeho testu praček se sušičkou hned z několika důvodů. Prvním z nich je výborný poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem. Kromě toho disponuje mnoha pokrokovými i smart funkcemi, ve srovnání s ostatními modely má nadstandardní kapacitu praní i sušení a její rozměry jsou vysloveně kompaktní. Až na poměrně vysokou spotřebu vody při praní se sušením se dá energetická náročnost modelu LG F2DV5S8S1 označit za přijatelnou.

Cenový trhák
Beko HTE 7736 CSXCW

Beko HTE 7736 CSXCW

Slim pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 7 kg, kapacita sušení 4 kg, 1 400 ot./min., energetická třída D, množstevní automatika, parní funkce, samočištění bubnu.

Zobrazit více info

Pračka se sušičkou Beko HTE 7736 CSXCW je ideální pro dvoučlenné, max. tříčlenné domácnosti. Z hlediska praní a sušení se řadí mezi průměrně výkonné modely. Má kompaktní rozměry, zejména hloubku, proto ji ocení i majitelé malých bytů. Jde o vysloveně levnou pračku se sušičkou, která disponuje několika šikovnými vlastnostmi, např. parní funkcí, množstevní automatikou či samočištěním bubnu. K nevýhodám patří vyšší energetická náročnost.

Náš TIP
Electrolux EW7W447W

Electrolux EW7W447W

Pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 7 kg, kapacita sušení 4 kg, 1 351 ot./min., energetická třída D/E, množstevní automatika, parní funkce, samočištění bubnu.

Zobrazit více info

Electrolux EW7W447W je středně velkým modelem za přiměřenou cenu, který disponuje šikovnými funkcemi. Z hlediska kapacity praní je pračka vhodná pro dvou- až čtyřčlenné rodiny, z hlediska kapacity sušení ji doporučujeme spíše dvoučlenným domácnostem. Automatická pračka se sušičkou Electrolux má průměrný výkon a je vybavena invertorovým motorem s dlouhou životností. Najdete na ní funkci páry, množstevní automatiku i ochranu proti přetečení.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Náš test praček se sušičkou není zaměřený jen na recenze jednotlivých modelů, ale také na jejich vzájemné srovnání. Na základě něj si totiž můžete vytvořit mnohem lepší představu o plusech a minusech námi vybraných produktů. Porovnání klíčových parametrů bylo důležité i pro nás. Právě od něj se odvíjelo udělování štítků, které souvisí s výborným poměrem mezi cenou a kvalitou, nadstandardní kapacitou, nízkou energetickou náročností, pokrokovými funkcemi či precizností zpracování. Abychom mohli pračky se sušičkami ohodnotit a porovnat co nejzodpovědněji, pro začátek jsme si stanovili soubor nejdůležitějších parametrů, o které jsme se následně opírali.

Pořizovací cena v poměru ke kvalitě, objemu a výkonu
Efektivita praní, odstřeďování a sušení
Kapacita praní a sušení
Energetická náročnost
Funkce a programy
Hlučnost
Rozměry

Důležitou součástí recenzování byl i samotný výběr praček se sušičkou do našeho testu. V první řadě jsme se zaměřili na modely spolehlivých značek jako Beko, Electrolux, AEG a LG. Klíčovou pomůckou pro nás byly také spotřebitelské recenze praček se sušičkou na známých portálech Heureka, Mall, Alza, Datart a Kasa. Samozřejmě jsme přihlíželi i k samotným technickým specifikacím, funkcím, programům a kvalitě jednotlivých produktů.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze praček se sušičkou

Po průzkumu trhu a dostupných recenzí, prostudování parametrů, zhodnocení jejich popularity mezi spotřebiteli a srovnání mezi sebou jsme se pustili do tvorby vlastních recenzí praček se sušičkou. Snažili jsme se přihlížet ke každému pozitivnímu i negativnímu detailu, co nejobjektivněji ohodnotit zásadní vlastnosti vybraných kousků a svůj názor porovnat s názory i zkušenostmi spotřebitelů. Výsledkem je následující test, do kterého nezasahovali výrobci ani prodejci těchto kombinovaných domácích spotřebičů.

Víťaz testu

LG F2DV5S8S1

Slim pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 8,5 kg, kapacita sušení 5 kg, 1 200 ot./min., energetická třída C/E, množstevní automatika, parní funkce, smart funkce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud hledáte výkonnou, spolehlivou, kvalitní, kompaktní a pěknou pračku se sušičkou, LG F2DV5S8S1 je pro vás ideální volbou. Ve srovnání se všemi ostatními produkty v našem testu má nejvyšší kapacitu praní (8,5 kg) i sušení (5 kg). Z hlediska rozměrů jde o slim model se 47cm hloubkou, což je ještě o něco méně než v případě 2. nejkompaktnější automatické pračky Beko HTE 7736 CSXCW. K doménám LG F2DV5S8S1 patří její funkce. V tomto směru předběhla i naši zástupkyni kategorie „pro náročné“, pračku se sušičkou Electrolux EW7W368SI.

Na LG F2DV5S8S1 najdete dětskou pojistku, velký dotykový a částečně podsvícený displej i časovač. K pokrokovým funkcím patří parní praní, program TurboWash™ na tzv. sprchování prádla čistou vodou, které trvá necelých 60 min., možnost přidání prádla během praní, autorestart po výpadku elektřiny a AI DD™, tedy chytrý systém praní, který na základě hmotnosti a typu tkaniny upraví vámi zvolený program. Jediným nedostatkem v rámci „schopností“ tohoto spotřebiče je absence ochrany proti přetečení. Pračka se sušičkou není jen kompaktní a efektivní, ale i smart. Přes Wi-Fi a aplikaci ji můžete ovládat na dálku, spustit chytrou diagnostiku nebo si stáhnout další programy praní i sušení.

Energetická náročnost spotřebiče LG není nejlepší ani nejhorší. Energetické třídy praní C a sušení E jsou jakousi klasikou. Jako problém vnímáme větší spotřebu vody i elektřiny při praní se sušením. Celkem 80 l je v našem testu praček se sušičkou bezkonkurenčně nejvíce, což platí i o spotřebě 3,26 kWh na cyklus praní + sušení. LG F2DV5S8S1 do jisté míry omlouvá o něco větší objem, a tedy i kapacita, která je v našem testu rovněž nejvyšší. K plusům řadíme přijatelně hlučný chod při praní, odstřeďování i sušení a regulovatelné otáčky, které můžete „roztočit“ až na hodnotu 1 200 ot./min.

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem
Pokrokové a smart funkce
Velká kapacita praní/sušení

Negatíva

Vyšší spotřeba vody a elektřiny při praní se sušením

Typ = slim pračka se sušičkou s předním plněním ● Motor = invertorový ● Sušička = kondenzační ● Kapacita praní/sušení = 8,5/5 kg ● Počet ot./min. = 1 200 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída praní / praní + sušení = C/E ● Spotřeba el. energie na cyklus praní / praní + sušení = 0,64 / 3,26 kWh ● Spotřeba vody na cyklus praní / praní + sušení = 49/80 l ● Hlučnost při praní/odstřeďování/sušení = 53/70/ dB ● Rozměry (V × Š × H) = 85 × 60 × 47 cm ● Hmotnost = 63 kg

Cenový trhák

Beko HTE 7736 CSXCW

Slim pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 7 kg, kapacita sušení 4 kg, 1 400 ot./min., energetická třída D, množstevní automatika, parní funkce, samočištění bubnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Beko HTE 7736 CSXCW spadá do kategorie těch nejlevnějších praček se sušičkou, je ideální do menších domácností, a to z hlediska jejich rozměrových možností i počtu členů. Tento zepředu plněný model je vysoký 84, široký 60 a hluboký pouze 50 cm, proto ho můžeme zařadit mezi slim pračky se sušičkou. Menší hloubku má jen naše vítězka LG F2DV5S8S1. Nízká je také její hmotnost: 64 kg. Kapacita praní představuje 7, kapacita sušení 4 kg, což je dostačující pro 2, max. 3 osoby. Celkových 1 400 ot./min. hodnotíme jako opravdu slušný výkon.

Spotřebič je vybaven invertorovým motorem, který je dobrým předpokladem dlouhého a bezporuchového provozu. K tomu přispívá i samočištění bubnu a další pokrokové funkce, které souvisejí i se samotným praním a obsluhou. Opravdu zajímavou funkcí – zejména vzhledem k pořizovací ceně tohoto modelu – je funkce páry, která prádlo dezinfikuje, vyrovnává a má přímý vliv na provozní náklady. Pozitivním překvapením je také množstevní automatika, která upravuje program praní v závislosti na hmotnosti prádla. Za zmínku dále stojí možnost odloženého startu až na 24 hod., pozastavení programu a doplnění prádla do pračky a ovládání přes Wi-Fi a aplikaci.

Na pračce se sušičkou Beko se nachází celkem 15 programů. Ty můžete doplnit o dalších 5, které si stáhnete přes „appku“. Pozitivně hodnotíme i displej, 15 min. program pro rychlé praní, dětskou pojistku a zvukové kontrolky při začátku a na konci praní/sušení. Naopak zklamáním je absence ochrany proti přetečení v případě poruchy pračky. Beko HTE 7736 CSXCW spadá do energetické třídy D, a to jak při praní, tak i sušení. Z hlediska energetické náročnosti sušení je vše v pořádku, přesněji řečeno je tento model v porovnání s ostatními úspornější. Bohužel to neplatí o energetické náročnosti praní. V tomto směru má v porovnání s ostatními podobně rozměrnými pračkami z energetické třídy C o něco vyšší spotřebu elektřiny. Přesněji: na 1 cyklus spotřebuje cca 0,70 kWh, což je více než u objemnější LG F2DV5S8S1. Spotřeba vody 30 l při praní a 50 l při praní se sušením je více než pozitivní a zároveň nejnižší v našem testu praček se sušičkou.

Pozitíva

Velmi dobrý poměr mezi cenou, kvalitou a energetickou náročností
Pokrokové a smart funkce
Kompaktní rozměry

Negatíva

Vyšší spotřeba elektřiny při praní
Bez ochrany proti přetečení

Typ = slim pračka se sušičkou s předním plněním ● Motor = invertorový ● Sušička = kondenzační ● Kapacita praní/sušení = 7/4 kg ● Počet ot./min. = 1 400 ● Index účinnosti praní = 1,04 ● Účinnost ždímání = 4,9 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída praní / praní + sušení = D ● Spotřeba el. energie na cyklus praní / praní + sušení = 0,68 / 2,16 kWh ● Spotřeba vody na cyklus praní / praní + sušení = 45/50 l ● Hlučnost při praní/odstřeďování/sušení = 56/74/64 dB ● Rozměry (V × Š × H) = 84 × 60 × 50 cm ● Hmotnost = 64 kg

Náš TIP

Electrolux EW7W447W

Pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 7 kg, kapacita sušení 4 kg, 1 351 ot./min., energetická třída D/E, množstevní automatika, parní funkce, samočištění bubnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Electrolux EW7W447W je další standardní kombinovanou pračkou se sušičkou. Její pořizovací cenu hodnotíme jako přiměřenou kvalitě, výkonu, energetické náročnosti i funkcím. Z hlediska rozměrů jde rovněž o jakýsi zlatý střed. Pračka má výšku cca 85 cm, šířku 60 cm a hloubku 55 cm. Jde o model plněný zepředu, proto vyžaduje trochu více prostoru.

Kapacita praní a sušení (7 a 4 kg) je stejná jako u všech ostatních modelů v testu s výjimkou vítězky LG F2DV5S8S1. Celkem 1 351 ot./min. považujeme za příjemný nadstandard. Třída účinnosti ždímání B je u tohoto typu kombinovaných praček se sušičkou klasikou. To platí i o účinnosti praní a hlučnosti, která dosahuje při praní 51, při odstřeďování 75 a při sušení 60 dB. Energetickou náročnost pračky Electrolux hodnotíme na 50 %. Při porovnání s modely s větší kapacitou jde o velmi úsporný model, v kategorii spotřebičů se stejnou kapacitou můžeme hovořit o průměru až nadprůměru.

Electrolux EW7W447W spadá do energetické třídy C (praní) a E (praní + sušení). Při 1 pracím cyklu tato pračka se sušičkou spotřebuje kolem 0,59 kWh elektřiny, což je nejméně ze všech produktů v našem srovnávacím testu. Při praní se sušením je to však až 2,66 kWh. Podobně je to také se spotřebou vody. Celkem 45 l při praní a 60 l při praní se sušením považujeme za docela hodně, ale pouze vzhledem k objemu bubnu. Jinak je takováto spotřeba vysloveně nízká.

Co se týče funkcí a programů, v tomto směru nemáme žádné výhrady. Na pračce se sušičkou Electrolux najdete displej, dětskou pojistku a zvukovou kontrolku. Nachází se na ní i funkce páry, tzv. množstevní automatika, odložený start, samočištění bubnu a ochrana proti přetečení, v čemž překonala i naši vítězku LG F2DV5S8S1. Bohužel v tomto případě chybí možnost přidání prádla během praní spolu se smart funkcemi, a tedy i ovládáním pračky na dálku. Za nevýhodu pokládáme i krátký prací program, který trvá až 60 min.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Pokrokové funkce
Parní program a ochrana proti přetečení

Negatíva

Trochu vyšší energetická náročnost sušení a spotřeba vody
Bez smart funkcí
Bez funkce přidání prádla během praní

Typ = pračka se sušičkou s předním plněním ● Motor = invertorový ● Kapacita praní/sušení = 7/4 kg ● Počet ot./min. = 1 351 ● Index účinnosti praní = 1,04 ● Účinnost ždímání = 4,9 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída praní / praní + sušení = C/E ● Spotřeba el. energie na cyklus praní / praní + sušení = 0,59 / 2,66 kWh ● Spotřeba vody na cyklus praní / praní + sušení = 45/60 l ● Hlučnost při praní/odstřeďování/sušení = 51/75/60 dB ● Rozměry (V × Š × H) = 84,7 × 60 × 55,1 cm ● Hmotnost = 65,5 kg

Dobré recenzie

AEG L7WBG47W

Pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 7 kg, kapacita sušení 4 kg, 1 400 ot./min., energetická třída C/E, množstevní automatika, parní funkce, ochrana proti přetečení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zepředu plněná pračka se sušičkou AEG L7WBG47W je téměř k nerozeznání od modelů Beko HTE 7736 CSXCW a Electrolux EW7W447W. Kapacita praní představuje 7 a kapacita sušení 4 kg. Index účinnosti praní je i v tomto případě 1,04, což platí i o účinnosti ždímání 4,9 a 1 400 ot./min. Podobné jsou také energetické třídy C pro praní a E pro praní se sušením a spotřeba vody (45 l při praní a 60 l při praní se sušením).

Z hlediska kapacity jde o model, který je vhodný pro dvou- až tříčlenné domácnosti. Energetická účinnost je vcelku dobrá, trochu vyšší je jen spotřeba vody v poměru k objemu pračky. V přepočtu na kg prádla mluvíme až o cca 6,4 l při praní a 15 l při praní se sušením. Pro lepší představu: průměrná spotřeba se u praček se stejnou kapacitou pohybuje okolo 5,7 a 13 l/kg.

I přesto, že z hlediska technických parametrů je AEG L7WBG47W téměř totožná s předchozími recenzovanými pračkami se sušičkou, její cena je o něco vyšší, což připisujeme faktu, že jde o model s vysokou kvalitou zpracování a vskutku nízkou hlučností. Rozměry považujeme za přijatelné. Pračka má 84,8 × 59,7 × 57,6 cm (V × Š × H), proto je vhodná do větších až středně velkých místností.

Funkce pračky se sušičkou AEG jsou vcelku fajn. Na jedné straně disponuje vším nezbytným, tedy dětskou pojistkou, 20hod. časovačem, dotykovým displejem, který podle spotřebitelských recenzí nefunguje zcela bezproblémově, i ochranou proti přetečení. Najdete na ní i některé z pokrokových funkcí, jako je program páry při praní a automatická detekce množství a typu prádla při praní i sušení. Negativním překvapením je absence programu na čištění bubnu a funkce pozastavení právě probíhajícího programu. U tohoto modelu nenajdete ani smart funkce.

Pozitíva

Cena přiměřená výkonu a kvalitě
Nízká hlučnost
Kvalita zpracování

Negatíva

Bez smart a některých pokrokových funkcí
Trochu vyšší spotřeba vody

Typ = pračka se sušičkou s předním plněním ● Motor = invertorový ● Sušička = kondenzační ● Kapacita praní/sušení = 7/4 kg ● Počet ot./min. = 1 400 ● Index účinnosti praní = 1,04 ● Účinnost ždímání = 4,9 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída praní / praní + sušení = C/E ● Spotřeba el. energie na cyklus praní / praní + sušení = 0,59 / 2,66 kWh ● Spotřeba vody na cyklus praní / praní + sušení = 45/60 l ● Hlučnost při praní/odstřeďování/sušení = 51/76/59 dB ● Rozměry (V × Š × H) = 84,8 × 59,7 × 57,6 cm ● Hmotnost = 66,5 kg

Pre náročných

Electrolux EW7W368SI

Vestavná pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 8 kg, kapacita sušení 4 kg, 1 600 ot./min., energetická třída C/E, množstevní automatika, parní funkce, samočištění bubnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Electrolux EW7W368SI je produkt, který má téměř vše, co má mít. Z hlediska kapacity příliš „neutíká“ od ostatních spotřebičů v našem testu praček se sušičkou. V pračce se sušičkou vyperete 8 a vysušíte 4 kg prádla. Sušička je kondenzační, motor invertorový a třída účinnosti odstřeďování je B.

První z oblastí, v níž Electrolux EW7W368SI vysloveně vyniká, je možnost jejího zabudování do nábytku. Tato vestavná pračka se sušičkou má rozměry 82 × 59,6 × 54,4 cm, což znamená, že jde o téměř slim model. Pozitivně hodnotíme nízkou hlučnost, nadprůměrných 1 600 ot./min., kterými překonala i naši vítězku LG F2DV5S8S1, a funkce. Kromě těch základních, ke kterým patří displej, dětská pojistka a 20hod. časovač, na této pračce se sušičkou najdete program páry SteamCare pro osvěžení a jakési „předžehlení“ prádla a ochranu proti přetečení.

Zajímavými jsou i technologie DualCare a SensiCare. Dohromady plní úlohu trochu pokrokovější množstevní automatiky, která se nachází i u ostatních modelů v našem testu. Tyto technologie na základě typu tkaniny a množství prádla automaticky upraví otáčky, teplotu a dobu vámi zvoleného programu.

Energetická náročnost modelu Electrolux EW7W368SI je přijatelná. Zklamáním je však energetická třída praní D. Tou disponuje pouze podstatně levnější pračka se sušičkou Beko HTE 7736 CSXCW, která v našem testu obdržela štítek „cenový trhák“. Energetická účinnost praní a sušení E je v pořádku. Minusem je také větší spotřeba vody při praní, což je však vzhledem k poněkud většímu objemu bubnu přirozené.

Pozitíva

Pokrokové funkce
Vysoké otáčky a dobrá efektivita praní
Nízká hlučnost

Negatíva

Vyšší cena
Vyšší spotřeba vody při praní
Nižší energetická třída praní

Typ = vestavná pračka se sušičkou s předním plněním ● Motor = invertorový ● Kapacita praní/sušení = 8/4 kg ● Počet ot./min. = 1 600 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída praní / praní + sušení = D/E ● Spotřeba el. energie na cyklus praní / praní + sušení = 0,73 / 2,66 kWh ● Spotřeba vody na cyklus praní / praní + sušení = 47/60 l ● Hlučnost při praní/odstřeďování/sušení = 46/70/52 dB ● Rozměry (V × Š × H) = 82 × 59,6 × 54,4 cm ● Hmotnost = 72,5 kg

Další zajímavé produkty

Nenašli jste spotřebič, který odpovídá vašim představám, prostorovým možnostem či počtu osob ve vaší domácnosti? Právě pro vás jsme si připravili krátké popisy několika atraktivních praček se sušičkou, které patří k cenově dostupným, vynikají pokrokovými funkcemi nebo jsou speciální v jiných směrech.

První zajímavou je zepředu plněná pračka se sušičkou Candy ROW 4854DWMT1-S s kompaktními rozměry 85 × 60 × 53 cm. Jedná se o poměrně levný model s menší, 8kg kapacitou praní a průměrnou, 5kg kapacitou sušení. Max. rychlost odstřeďování dosahuje 1 400 ot./min. Spotřeba elektřiny při praní a praní se sušením (100 cyklů) činí 266 a 47 kWh. Pračka se sušičkou disponuje 16 základními programy. Nechybí na ní dětská pojistka ani funkce páry.

Pračka se sušičkou Samsung WD80T4046CE je středně drahým modelem, v němž vyperete 8 a vysušíte 5 kg prádla. Je přijatelné hlučná, její rozměry činí 60 × 85 × 60 cm, disponuje 12 programy a zajímavými funkcemi, např. parním praním, samočištěním, časovačem či Bubble Soak na extrémně znečištěné prádlo. Z hlediska spotřeby jde o jakýsi průměr. Samsung WD80T4046CE dosahuje 1 400 ot./min. a je vybavená diamantovým bubnem.

Pračka se sušičkou LG F2DV9S8H2 spadá do kategorie spotřebičů za cenu do 20 000 Kč. Její max. naplnění při praní činí 8,5 kg, při praní se sušením 4 kg. Spotřeba elektřiny a vody je přiměřená její kapacitě. Z hlediska rozměrů se jedná o středně velký model, který disponuje 14 programy. Slim parní pračku se sušičkou LG F2DV9S8H2 nabízí funkci páry a ochranu před přetečením. K plusům patří vysoká kvalita zpracování.

Pračka se sušičkou Whirlpool FFWDB 864369 SV EE je cenově dostupný model, který disponuje všemi potřebnými funkcemi. Najdete na ní 14 programů, kapacita při praní a praní se sušením činí 8 a 6 kg, pračka je vcelku kompaktní a dosahuje až 1 351 ot./min. K nevýhodám patří vyšší spotřeba elektřiny při praní se sušením a hlučnost při odstřeďování.

Haier HWD80-B14979-S je slim pračka se sušičkou pro náročné, čemuž odpovídá i její vyšší pořizovací cena. Je určená k praní 8 kg a sušení 5 kg prádla, její rozměry jsou vysloveně kompaktní a k zahození není ani její design. Pračka disponuje 14 programy a mnoha pokrokovými funkcemi. Kromě těch základních se u ní nachází parní praní, samočištění bubnu či sprchování prádla. Pračka se sušičkou Haier má nízkou spotřebu elektřiny i vody a je vybavená velmi šetrným bubnem.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Oblíbenost jednotlivých praček se sušičkou mezi spotřebiteli hovoří zčásti také o jejich kvalitě, výkonu a vlastnostech. O tento parametr jsme se při recenzování vybraných modelů opírali i my. Pokud se při rozhodování o koupi nového spotřebiče do domácnosti orientujete i podle míry jeho prodejnosti, tabulka s aktuálním přehledem nejprodávanějších praček se sušičkou na Heureka.cz je určena právě vám.

Názov Hodnotenie Detail
LG F2DV5S8S15*Zobrazit produkt
Haier HWD80-B14979-S5*Zobrazit produkt
Beko HTE 7616 X05*Zobrazit produkt
LG WT1210BBF5*Zobrazit produkt
LG FCR5A06WW5*Zobrazit produkt

Pračky se sušičkou nejsou zcela běžnými spotřebiči. Důvod je prostý. Toto řešení je určitým kompromisem. Pračky kombinované se sušičkami jsou v první řadě určené k praní. Sušení prádla je už jen jakousi doplňkovou funkcí. Pokud vám však prostorové možnosti vašeho příbytku nedovolí nákup 2 samostatných spotřebičů, jedná se o ideální alternativu.

V našem návodu na výběr té nejlepší pračky se sušičkou rozebereme každý důležitý parametr, na který byste se měli soustředit. Nezapomněli jsme ani na krátký přehled ověřených výrobců a prodejců, orientační přehled cen a praktické rady, které souvisí s používáním či umístěním tohoto spotřebiče.

Jak vybrat pračku se sušičkou

 • Výhody a nevýhody praček se sušičkou
 • Typy praček se sušičkou
 • Energetická třída a spotřeba elektrické energie
 • Kapacita praní a sušení
 • Spotřeba vody
 • Hlučnost
 • Účinnost praní a ždímání
 • Počet otáček a účinnost odstřeďování
 • Základní funkce a programy
 • Nadstandardní funkce a programy
 • Ovládání
 • Motor a buben
 • Kondenzační vs. ventilační sušička
 • Cena a renomovaní výrobci

Výhody a nevýhody praček se sušičkou

Pračky se sušičkou mají své výhody i nevýhody. Asi nejzásadnější z nich je, že sušení prádla nikdy nebude stejně efektivní jako v samostatné sušičce. Automatické pračky se sušičkou jsou totiž zejména pračkami. Funkce sušení je spíše doplňková.

Za nedostatek dále pokládáme provozní náklady. Prvním problémem je, že většina těchto sušiček při procesu kondenzace vodní páry využívá k chlazení vodu, nikoli speciální chladicí směs, jak je tomu u samostatných modelů. To zvyšuje množství spotřebované vody. Kombinované pračky se sušičkou mají zpravidla i vyšší spotřebu elektřiny. Naopak k nesporným výhodám praček se sušičkou patří skutečnost, že při nákupu ušetříte nemalé peníze. Namísto dvou totiž koupíte pouze jeden spotřebič. Plusem je také úspora místa. Tato alternativa je proto ideální pro ty z vás, kteří nemají prostor navíc.

Typy praček se sušičkou

 • Pračky se sušičkou s vrchním plněním: Pračky se sušičkou plněné shora jsou vhodné do malých či stísněných prostorů, ve kterých je nutné šetřit každý centimetr. Pračky s vrchním plněním jsou specifické menší šířkou. Mohou však být nadprůměrně hluboké. Hloubka mnohých modelů přesahuje 90 cm. Výhodou praček se sušičkou plněných shora je jednodušší vkládání prádla. Nemusíte se ohýbat, navíc není nutné, abyste v jejich okolí ponechávali volný prostor. Pozor, v tomto případě se musí volný prostor (minimálně cca 50 cm) nacházet nad spotřebičem. K nevýhodám patří nemožnost odkládání věcí na pračku, horší dostupnost na trhu a menší objem v porovnání s modely plněnými zepředu.
 • Pračka se sušičkou plněná zepředu: Tento typ kombinovaných praček se sušičkou je vhodný pro ty z vás, kteří mají dost místa. Bývají rozměrnější, a tudíž i objemnější, proto v nich vyperete a vysušíte více prádla najednou. Plusem jsou i větší dvířka, díky kterým je vkládání prádla jednodušší. Výhodou praček se sušičkou plněných zepředu je i jejich lepší dostupnost na trhu, proto narazíte na pestřejší nabídku modelů s nízkou energetickou náročností či různými pokrokovými funkcemi. K nevýhodám patří větší rozměry a spotřeba vody.
 • Slim pračky se sušičkou: Automatické slim pračky se sušičkou jsou výborným kompromisem mezi výše zmíněnými alternativami. Jejich horní plochu můžete využít k odkládání věcí, protože většina z nich se plní zepředu, navíc nezaberou mnoho místa. Hloubka těchto modelů je menší, v zásadě kolem 50 cm. K nevýhodám patří menší objem. Pozor, i slim pračky mohou být poměrně široké, pokud tedy nemáte dostatek prostoru, určitě jej předem důkladně vyměřte.

Pračka se sušičkou – energetická třída

Energetická třída a spotřeba elektrické energie

Z hlediska financí byste se při výběru pračky se sušičkou měli zaměřit zejména na její energetickou náročnost, která jde ruku v ruce s provozními náklady. Pořizovací cena je až na druhém místě. Všechny potřebné informace naleznete na energetickém štítku, který musí být součástí každého elektrického spotřebiče.

V první řadě se zaměřte na energetickou třídu. Všechny pračky jsou rozdělené do tříd A až G. Nejúspornější je třída A, naopak „nejhorší“ je třída G. U písmene A se může nacházet jedno až tři „+“. Nejúspornější, tedy ty ze třídy A+++, jsou pouze nejnovější a nejdražší modely. Za klasiku lze označit třídy C, D a E.

U automatických praček se sušičkou naleznete dva údaje o energetických třídách – 1. pro praní, 2. pro sušení, což znamená, že můžete narazit na produkty doslova úsporné při praní, ale nikoliv při sušení. Proto je dobré, abyste si předem ujasnili, zda je pro vás důležitá zejména pračka a sušičku budete využívat jen občasně, nebo jsou pro vás tyto spotřebiče rovnocenné.

Na energetickém štítku dále naleznete informaci o spotřebě elektrické energie. Je udávána v kilowatthodinách (kWh) na 100 pracích/sušicích cyklů v úsporném režimu (nejčastěji se nazývá eco). Pozor, na štítku byste měli najít samostatný údaj o spotřebě při praní a praní se sušením. Pro lepší představu: nové pračky se sušičkou by neměly mít větší spotřebu, než je 1 kWh na jeden prací cyklus. Při praní se sušením lze za horní hranici označit spotřebu kolem 2–3 kWh na jeden cyklus.

Kapacita praní a sušení

Na energetickém štítku naleznete také údaje o kapacitě pračky a sušičky. Zpravidla je to tak, že kapacita při sušení je vždy o něco menší. Např. v modelu s kapacitou praní 8 kg efektivně vysušíte pouze cca 4 kg prádla. Chcete-li sušit více prádla, měli byste sáhnout po modelu s větší kapacitou praní. Pračku vám navíc nedoporučujeme plnit ze 100 % její kapacity.

Pračka se sušičkou – kapacita praní a sušení

Obecně se za vhodné považuje její naplnění z max. 80 %. Jinak musíte počítat s nižší efektivitou praní. Pozor, min. naplnění představuje cca 50 % celkového objemu bubnu. Při praní jednoho tílka a kalhot se totiž podstatně zvyšují provozní náklady. Kapacitu vybírejte podle počtu osob, které obývají danou domácnost. Modely s kapacitou praní kolem 4–5 kg jsou vhodné do domácností s 1 až 2 osobami. Pokud jste čtyřčlenná rodina, hledejte model s kapacitou od 8 kg výše.

Spotřeba vody

Spotřeba vody souvisí s kapacitou pračky se sušičkou. Parametr je udáván na jeden cyklus praní i praní se sušením. Tyto spotřebiče totiž využívají vodu i k chlazení při sušení prádla. Kombinované sušičky se speciální chladicí směsí jsou spíše výjimkou. Modely s větším objemem budou mít automaticky větší spotřebu vody. Za přijatelnou lze považovat spotřebu 40 až 50 l na jeden cyklus praní a max. 80 l na cyklus praní se sušením u spotřebiče, ve kterém můžete vyprat 8 a vysušit 4 kg prádla.

Hlučnost

Na energetickém štítku nebo v popisu dané pračky se sušičkou naleznete 3 informace o hlučnosti: hlučnost při praní, odstřeďování a sušení. Přiměřená a zároveň přijatelná hlučnost pračky při praní a odstřeďování se pohybuje kolem 50–55 a 70–80 dB. Hlučnost při sušení prádla obvykle dosahuje hodnoty 60 až 70 dB. Hlučnější modely nemusí být vysloveně špatné, určitě vám je ale nedoporučujeme umisťovat v bezprostřední blízkosti ložnice nebo obývacího pokoje.

Účinnost praní a ždímání

Účinnost praní je vyjádřena indexem, přičemž nejnižší číslo, u kterého lze danou pračku považovat za dostatečně efektivní, je 1,03. Avšak vzhledem k tomu, že 99,9 % moderních praček má účinnost od 1,03 do 1,04, pro vás tento parametr není extrémně důležitý. Pro jistotu si ho však všímejte.

Pračka se sušičkou – účinnost praní

Účinnost ždímání je už o něco důležitější. Tento údaj popisuje, kolik gramů pracího prášku zůstane v 1 kg prádla po skončení programu ždímání. Přijatelná horní hranice činí 5 g/kg. Většina praček má účinnost ždímání kolem 4–4,5 g/kg (třída B), ty novější, pokrokovější, a tudíž i dražší pak 3 g/kg, nebo dokonce ještě méně.

Počet otáček a účinnost odstřeďování

Počet otáček za minutu přímo souvisí s účinností odstřeďování pračky – čím vyšší otáčky, tím účinnější odstřeďování. Tento proces má zároveň vliv na efektivitu sušení. Pokud bude vyprané prádlo obsahovat méně vody, usuší se rychleji. V praxi proto tyto parametry ovlivňují i spotřebu energie.

Počet otáček se liší v závislosti na zvoleném programu. Při výběru se zaměřte na údaje o možnosti jejich regulace, jemné textilie nemůžete prát při vysokých otáčkách, a max. otáčkách za minutu. Standardem je 1 200 – 1 400 ot./min., mnohé modely však dosahují až 1 600 ot./min.

Základní funkce a programy

Více programů pokládáme za pozitivum, dejte si však pozor, aby nestály za příliš komplikovaným až naprosto nesrozumitelným ovládáním a vysokou pořizovací cenou. V praxi totiž budete využívat 3 až 4 z nich. Za základní lze označit třiceti-, čtyřiceti-, šedesáti- a devadesátistupňové programy. K zahození nejsou ani zkrácené programy (15 až 60 min.). U některých praček se sušičkou naleznete například pouze možnost praní na 40 °C po dobu 120 min., u jiných můžete dobu praní zkrátit dle vlastních požadavků, většinou v krocích po 10 min. K zahození není ani funkce JetSystem, tedy sprchování, která šetří spotřebu elektřiny i vody a stojí za intenzivnějším přepíráním prádla, díky čemuž ho stačí prát kratší dobu. O tom, které z funkcí a programů patří k základním, lze polemizovat. My jsme do této pomyslné kategorie zařadili ty z nich, které pokládáme za nezbytné.

 • Displej – V dnešní době je samozřejmostí. Při nákupu si proto všímejte informací, které zobrazuje. Nezapomeňte ani na jeho funkce, zejména podsvícení, a rozměry.
 • Časovač – Start nebo ukončení zvoleného programu je většinou možné odložit o 20 hodin.
 • Zvuková kontrolka startu a ukončení programu.
 • Eco programy – Jedná se o energeticky úsporné programy, které jsou šetrné k vaší peněžence i životnímu prostředí. V dnešní době jejich přítomnost považujeme za přirozenou. Jsou specifické delší dobou praní/sušení.
 • Funkce EcoBubble – V začátcích pracího cyklu smíchá vodu s pracím prostředkem, díky čemuž dojde k tvorbě bublin. Tento způsob praní je vhodný u jemných materiálů, neboť je šetrnější a účinný i při nižších teplotách.
 • Přidávání prádla – Tato funkce slouží k pozastavení programu a přidání prádla do pračky.

Funkce páry, šestý smysl, samočištění

Mnohé moderní automatické pračky se sušičkou disponují různými pokrokovými funkcemi, které zefektivňují praní a sušení, mají pozitivní dopad na spotřebu elektřiny i vody, prodlužují životnost samotného spotřebiče nebo šetří prané prádlo.

 • Funkce páry: Parní funkce nebo parní programy souvisí s pračkou, nikoli sušičkou. Pára prádlo osvěží, odstraní z něj „zažrané“ pachy, do jisté míry ho vyrovná a v neposlední řadě slouží k jeho hloubkové dezinfekci. Parní funkce je ideální pro všechny, o něco více ji však ocení kuřáci, milovníci vaření, majitelé domácích mazlíčků, rodiče a alergici.
 • „Dětské“ programy: Baby Care či antialergenní program prádlo vyždímají na maximum, proto v něm nezůstane ani zrnko pracího prostředku. Automatické pračky se sušičkou, na kterých se nachází parní funkce, mohou v rámci těchto šetrných programů prádlo automaticky vydezinfikovat párou.
 • Fuzzy logic a šestý smysl: Pračky s funkcí fuzzy logic nebo tzv. množstevní automatikou v závislosti na hmotnosti právě praného prádla regulují množství spotřebované vody. Pozor, tato ekonomická funkce je účinná jen do určitého momentu. Jinak řečeno: budete-li prát pouze jedno tričko, spotřeba vody a elektřiny bude i přes fuzzy logic nepřiměřeně vysoká. Technologie šestého smyslu funguje podobně, je však o něco pokročilejší. Pračka nereguluje jen množství spotřebované vody v poměru k hmotnosti prádla, ale na základě zvoleného typu tkaniny automaticky přizpůsobí i počet otáček, délku programu a jeho teplotu.
 • Funkce samočištění: Při praní dochází ke znečišťování pračky, resp. jejího bubnu. Právě proto existuje nespočet čisticích prostředků, které kromě prádla čistí i samotný spotřebič. Vyberete-li si model s funkcí samočištění, ušetříte si mnoho starostí. Jedná se o speciální program/programy, které buben propláchnou zevnitř, čímž jej vyčistí od různých usazenin, kousků látky či vláken. Některé modely jsou vybavené také funkcí čištění zásuvky na prášek a aviváž.
 • Automatické dávkování pracího prostředku: Malá i příliš velká dávka pracího prostředku snižují efektivitu praní, čímž se zvyšuje spotřeba vody i elektřiny a ničí vaše prádlo. Funkce automatického dávkování funguje tak, že namísto nárazového uvolnění pracího prostředku a aviváže jsou dávkovány postupně, a to v závislosti na hmotnosti, znečištění a typu daného prádla.
 • Smart funkce: Některé pračky jsou smart od hlavy až k patě, jiné disponují jen několika chytrými funkcemi. Za jakýsi základ můžeme označit ovládání na dálku, tedy přes Wi-Fi a aplikaci. Mnohé vysloveně moderní modely můžete průběžně aktualizovat (přes aplikaci do nich stáhnout nové programy praní a sušení).
 • Senzory vlhkosti: Sušička díky senzorům vlhkosti prádlo vysuší přesně podle vašich představ. V praxi ji můžete nastavit tak, aby ho vysušila na 100 %, nebo tak, aby ho pouze předsušila k následnému žehlení.

Pračka se sušičkou funkce

Ovládání

Ovládání pračky se sušičkou by mělo být co nejjednodušší, i když se jedná o celkem subjektivní parametr. V tomto směru vám doporučujeme, abyste si prostudovali nezávislé a spotřebitelské recenze praček se sušičkou. Výrobce se totiž nesrozumitelným a komplikovaným ovládáním v popisu produktu málokdy „pochlubí“.

Za nezbytnost pokládáme přítomnost displeje, na kterém můžete sledovat čas zbývající do konce praní/sušení, případně informace o právě probíhajícím programu či poruchách. Dobrým indikátorem jednoduchého ovládání bývá nemalý a zároveň nevelký počet tlačítek a symbolů, které je obklopují. U dotykových displejů si ověřte jejich reaktivnost.

Motor a buben

Tyto dva komponenty jsou pomyslným srdcem a mozkem každé pračky. U bubnu si všímejte jeho výrobní technologie. Velké otvory nejsou ideální, protože stojí za vznikem tzv. žmolků na prádle. Na trhu je dostupných mnoho praček se speciální konstrukcí šetrnou k prádlu, např. ty s diamantovým bubnem.

Pračky se sušičkou mohou být vybavené různými typy motorů. Nejčastěji se setkáte s invertorovými motory, které jsou řízené pomocí elektroniky. Vynikají plynulostí, nízkou spotřebou i hlučností, dlouhou životností a bezporuchovým provozem. Výjimečně narazíte na:

 • Tzv. klasické motory, které jsou zastaralé. Nevýhodou je jejich hlučnost, vyšší spotřeba elektřiny a menší efektivita praní.
 • Direct drive motory umístěné v ose bubnu. Mají přímý pohon, což má vliv na jejich ovladatelnost, míru vibrací a stabilitu. Jedná se o tichou, úspornou a velmi efektivní alternativu.

Kondenzační vs. ventilační sušička

Většina sušiček u kombinovaných spotřebičů patří do kategorie těch kondenzačních, zároveň není vyloučené, že narazíte i na ventilační modely. Proto si o nich povíme alespoň v krátkosti. U ventilačních sušiček je horký vzduch prostřednictvím potrubí průběžně odváděn ven ze sušičky a následně přes ventilační otvory i přímo ven z budovy. Největší nevýhodou této alternativy je nutnost stavebních zásahů. K plusům patří nižší pořizovací cena, spotřeba elektřiny i celkové provozní náklady.

Pračka s kondenzační sušičkou

Kondenzační sušičky využívají technologii, která při procesu sušení kolem prádla pohání horký vzduch. Ten na sebe „nabírá“ vodní páru, následně dochází k jeho zchlazení a kondenzaci páry, která je zachycována ve sběrné nádobě. Ve srovnání s ventilačními sušičkami jsou o něco dražší a mají vyšší spotřebu elektřiny. Jednoduchost instalace je však předurčuje k běžnému používání v domácnostech. Pozor, kondenzační sušičky musí být umístěné minimálně 60 cm od zdi či jiných předmětů.

Za kvalitu si připlatíte

Nejlevnější pračky se sušičkou za cenu od 8 000 do 10 000 Kč nejčastěji zaostávají v oblasti větší energetické náročnosti. Za 8 000–10 000 Kč můžete pořídit model se základními funkcemi, není však vyloučené, že narazíte i na opravdu pokrokovou, či dokonce smart kombinovanou pračku se sušičkou.

Pračky se sušičkou za 10 000 až 17 000 Kč lze označit za zlatou střední cestu. Zpravidla mají vcelku přijatelnou energetickou náročnost, pokrokové funkce, řadu zajímavých programů a jejich zpracování bývá poměrně kvalitní. Pokud hledáte tu nejlepší pračku se sušičkou, která bude vynikat minimální spotřebou elektřiny i vody, disponovat chytrými funkcemi, moderními programy a různými vychytávkami, poohlédněte se mezi modely za 20 000 až více než 25 000 Kč.

Nejlepší pračky se sušičkou vyrábí LG, Bosch, AEG a Beko

Mnohé ze značek praček se sušičkou nepochybně znáte, protože jde o velmi „zvučná“ jména. Samozřejmě na tyto kombinované spotřebiče narazíte i v nabídkách mnohých méně známých výrobců. My jsme se zaměřili na ty pračky se sušičkou, které na našem trhu patří k nejprodávanějším.

Prvními z nich jsou pračky se sušičkou LG, které můžete pořídit za 10 000 až více než 25 000 Kč. V nabídce tohoto výrobce naleznete jen zepředu plněné modely, které mají průměrnou až mírně nadprůměrnou kapacitu praní i sušení prádla. V podobné cenové kategorii se nacházejí i pračky se sušičkou Bosch, které od spotřebitelů dostávají velmi pozitivní recenze.

Další nejprodávanější značkou praček se sušičkou je AEG, resp. Electrolux, jelikož se jedná o stejnou společnost. Jejich cena začíná na 10 000 a končí nad 25 000 Kč. V nabídce tohoto výrobce naleznete opravdu pokrokové modely s nadstandardní i standardní kapacitou. K populárním dále patří pračky se sušičkou Beko. Z hlediska ceny jde o nejdostupnější volbu, protože stojí od 8 000 do 13 000 Kč. Podobně levné jsou pračky se sušičkou Candy. Jedná se o možná méně známou značku, pokud však hledáte cenově atraktivní alternativu na takříkajíc normální praní a sušení, určitě ji nepřehlédněte.

Za zmínku stojí i pračky se sušičkou Samsung, které jsou u nás dostupné za ceny kolem 10 000–17 000 Kč. Na portálech, jako je Alza či Heureka, na ně narazíte nejčastěji v kategorii „lidová volba“, jelikož vynikají velmi dobrým poměrem mezi cenou a výkonem. Upozorňujeme, že nabídka kombinovaných praček se sušičkou Samsung u nás není příliš bohatá.

Otázky a odpovědi – FAQ

V recenzích praček se sušičkou a návodě na výběr tohoto domácího spotřebiče jsme se snažili věnovat všem důležitým parametrům. Následující odstavce budou věnovány odpovědím na časté dotazy spotřebitelů, které souvisejí s kombinovanými modely praček a sušiček. V případě, že vás zajímá cokoli jiného, budeme rádi, pokud nám své dotazy položíte v diskuzi pod testem a návodem.

Pračky se sušičkou se většinou instalují do koupelny, na toaletu či do samostatné prádelny. Méně běžným místem je kuchyně, sklep nebo chodba. V každém případě byste si měli předem důsledně změřit prostor, do něhož tento spotřebič umístíte. Nezapomeňte na rezervu. Automatická pračka se sušičkou nesmí být natlačená přímo na zeď nebo okolní nábytek. Počítejte také s prostorem pro otevírání dvířek. Do vysloveně malých místností jsou vhodné automatické slim pračky se sušičkou. Alternativním řešením jsou pračky se sušičkou s vrchním plněním. Pozor, nemusí pro vás být vhodné, jestliže chcete prát v kuchyni. Na pračku se sušičkou plněnou shora nemůžete nic položit, což je zbytečné plýtvání prostorem. V tomto případě vám doporučujeme sáhnout spíše po vestavné pračce se sušičkou, která krásně „splyne“ s okolním zařízením.

Zkondenzovaná voda z prádla se nedostává výhradně do sběrné nádoby. Její určitá část téměř vždy vyteče i mimo sušičku. K tomuto „jevu“ dochází nejčastěji na její spodní části. Účinnost kondenzace je u sušiček označována třídami A až G, přičemž třída A je nejúčinnější. Tento parametr je důležitý i u kombinovaných praček se sušičkou, ovšem ne tolik jako u samostatných modelů. Pračky disponují i odvodem vody, riziko jejího vytečení mimo spotřebič je proto minimální, ale ne vyloučené.

Automatické pračky se sušičkou nepatří k doslova nebezpečným domácím spotřebičům, měly by však disponovat alespoň základními bezpečnostními funkcemi. První z nich je tzv. dětská pojistka. V praxi se stará o to, aby byla dvířka pračky během praní zablokovaná. Pojistka je praktická i pro všechny zapomnětlivce. Z hlediska jakési ochrany majetku oceníte funkci AquaSafe/AquaStop, která zabraňuje přetečení pračky v případě její poruchy.

Dobré recenzie

Hoover HDP 696AMBC/1-S

Pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 9 kg, kapacita sušení 6 kg, 1 600 ot./min., energetická třída A/D, množstevní automatika, parní funkce, ovládání na dálku.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Vybraný model v našem srovnávacím testu rozhodně zaujal. Jedná se o velkou konkurenci více prémiových značek. Pračka se sušičkou má velký plnící otvor. Do pračky se vejde během praní až 9 kg prádla. Oproti konkurenci v této ceně pračka umožňuje ovládání na dálku mobilem a nechybí jí ani parní funkce.

Čisté prádlo po praní v pračce je očekávaný výsledek. V tomto případě ještě platí i fakt, že zůstává dokonale suché. Volně stojící pračka se sušičkou Hoover má velký prací buben až pro 9 kg prádla během praní a osušit dokáže várku o hmotnosti 6 kg. Sušení i praní jsou k oblečení velmi šetrné. Buben má speciální tvarování, aby nedocházelo ke tvorbě žmolků a zároveň, aby se příliš oblečení neopotřebovávalo. Pračka realizuje 3 úrovně sušení – extra suché, na žehlení nebo prádlo do skříně. Záleží také na tom, o jaký materiál se jedná. Některé tkaniny mají tendenci se při rychlém vysušení scvrkávat. Tímto nastavením se tomu lze vyhnout.

K dispozici je celý repertoár programů. Hoover disponuje také programem AutoCare, který si prádlo sám odváží, detekuje materiál a určí ideální cyklus pro praní i sušení. Dále jsou zde samostatné programy ECO, syntetika, rychlá péče v trvání 14, 30 nebo 44 minut a také program pro bílé prádlo. Proces sušení můžete nebo nemusíte využívat. Parní funkce je velmi žádaná a Hoover i tento požadavek splňuje. Otáčky odstřeďování lze u každého programu nastavit. Zařízení je vybaveno praktickým otočným regulátorem a ovládacím panelem s přídavnými funkcemi a displejem. Ovládat však můžete pračku i přes mobilní aplikaci díky WiFi přijímači. Poslouží vám k tomu aplikace hOn, dostupná pro Android i iOS. V programu máte k dispozici další prací cykly, které můžete spustit jako specifické programy.

Řada spotřebitelů mezi recenzemi uvádí, že odstřeďování je hlučnější, ale rozhodně nejde o extra rušivý element. Pračka má dokonce noční režim, během tohoto nastavení automaticky reguluje počet otáček a noční praní tak nikoho výrazně neruší. Invertorový motor Eco Power Inverter je bezuhlíkový a velmi odolný proti vysoké zátěži.

Automatická pračka se sušičkou Hoover patří k modelům s velkým objemem a plnící otvor má průměr 35 cm. Buben Silitech si vysloužil certifikát Woolmark Apparel Care, díky čemuž i při sušení vlny prokázal maximální šetrnost. Po designové i technologické stránce pračka nijak nezaostává za konkurencí. Nechybí ani bezpečnostní zámek dveří a ochrana proti úniku vody. Dodávaná hadice není vybavena systémem AquaStop (záleží i na příslušenství, které někdy dodává samotný prodejce).

Vycházeje z referencí samotných zákazníků lze konstatovat, že pračka se sušičkou Hoover HDP 696AMBC/1-S splňuje nároky většiny zákazníků. Hoover nabízí velké množství programů, přičemž díky mobilní aplikaci lze doplnit programovou nabídku o další desítky programů. Zákazníci jsou rádi za ovládání pračky pomocí mobilu. Aplikace je přehledná, ale občas se mohou objevit problémy s připojením. Aplikace dokonce poslouží i pro diagnostiku případných chyb. Praktické spotřebitele těší přítomnost hned několika krátkých programů. Nicméně využití si u mnoha najde i program AutoCare. Ten však délku cyklu mírně prodlužuje.

Zákazníkům se líbí také design. Poměr ceny a výkonu je velmi dobrý a Hoover si v našem srovnávacím testu praček se sušičkou vysloužil velmi pozitivní hodnocení. Chod pračky je tichý, ale při menší náplni je odstřeďování o něco hlučnější. Oproti konkurenci však ne výrazně. Záruku na celou pračku lze prodloužit na 5 let, pokud se registrujete na stránce výrobce. Sušení je velmi účinné, což zákazníci hodnotí velmi pozitivně. Přestože proces sušení samotný cyklus výrazně prodlouží. Speciální programy velmi zohledňují množství prádla v bubnu a přizpůsobují dobu pracího cyklu. Celkově je Hoover velmi silným konkurentem a také tradičnější značky mohou mít v poměru kvality a ceny velmi silného protihráče.

Pozitíva

Parní funkce a účinné sušení
Ovládání na dálku přes mobilní aplikaci
Možnost zkrácených programů

Negatíva

Delší sušení
Vyšší hlučnost

Typ = pračka se sušičkou s předním plněním ● Motor = invertorový ● Sušička = kondenzační ● Kapacita praní/sušení = 9/6 kg ● Počet ot./min. = 1 600 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída praní/praní + sušení = A/D ● Hlučnost při odstřeďování/sušení = 80/56 dB ● Parní funkce = ano ● Rozměry (V x Š x H) = 85 x 59 ,5 x 58 cm ● Hmotnost = 66 kg

Electrolux EW7WO447WC

Pračka se sušičkou s předním plněním, kapacita praní 7 kg, kapacita sušení 5 kg, 1 400 ot./min., energetická třída B/E, parní funkce, samočištění bubnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Volně stojící pračka se sušičkou prádla s dostatečně velkým pracím bubnem a kvalitní nabídkou programů. V jednom cyklu můžete prádlo vyprat i vysušit. Kondenzační sušička vodu kondenzuje přímo do zásobníku. Program SteamCare neboli funkce FreshScent využívají funkci páry, která prádlo osvěží a zároveň eliminuje krčení a tvorbu záhybů.

Pračka se sušičkou Electrolux spotřebiteli přináší komfort při praní i sušení. Především domácnosti, kterým prostor neumožňuje mít samostatnou pračku a sušičku, ocení přínos této kombinace. Spotřebič dokáže v jednom cyklu vyprat i osušit prádlo. Maximální množství prádla při praní je 7 kg. Při sušení si pračka poradí s 5 kg. Kondenzační sušička nevyžaduje mít odvod horkého vzduchu ani páry, kondenzát se sbírá do zásobníku na vodu. Sušička také díky speciálnímu bubnu Care s polštářovým vzorem šetří prádlo při praní i sušení. Výsledkem je, že oblečení po povrchu klouže a nedochází k jeho opotřebování. Maximální otáčky pro odstřeďování dosahují hodnoty 1 400 ot./min., ale lze otáčky nastavit.

Automatická pračka se však o všechno dokáže postarat i sama. Systém DualCare umí rozpoznat typ tkaniny i hmotnost náplně a optimalizuje prací cyklus přesně tak, aby vyhovoval danému procesu praní. Technologie SensiCare zase zabraňuje tomu, aby bylo oblečení v pračce příliš dlouho. Proto určí přesný čas pracího cyklu. Electrolux je vybavena systémem proti pěnivosti. Ovládání pračky je velmi jednoduché a přehledné. Programy vybíráte za pomoci otočného ovladače a další nastavení na ovládacím panelu s LED displejem. Symboly jsou řádně označeny a nápisy jsou v českém jazyce.

Electrolux se prezentuje bohatou nabídkou pracích programů, kromě standardních programů jako bavlna, syntetika, vlna, džíny nebo smíšené oblečení je k dispozici také Steam FreshScent (parní program), který prádlo osvěží a zároveň perfektně sterilizuje díky horké páře. Mezi volbami je také rychlý program nebo program Anti Allergy Vapour pro lidi s citlivou pokožkou. Pračka je vybavena také funkcí samočištění Machine Clean.

Pračka má standardní rozměry a potěší také nastavitelné nožičky v případě, že by spotřebič měl tendenci tancovat na nerovném povrchu. Kvalita zpracování je na vysoké úrovni a všechny části působí velmi hodnotným dojmem. Pračka má během praní velmi tichý chod, na čemž má zásluhu i invertorový motor ÖKOINVERTOR. Pračka se sušičkou Electrolux patří do energetické třídy B.

Pračka se sušičkou a velmi dobrou programovou nabídkou. Spotřebič má standardní rozměry a dostatečně velký buben pro 7 kg prádla na praní a 5 kg při sušení. Ovládání pračky je velmi intuitivní. Usnadňuje to tradiční otočný volič režimů praní a také kvalitní LED displej. Spolehlivě funguje také technologie automatického praní DualCare. Prádlo si jednoduše odváží, zvolí prací cyklus, teplotu i čas. Samozřejmě, některé funkce můžete dodatečně aktivovat nebo upravit. U automatických programů platí, že doba praní a sušení je poměrně dlouhá. Vyhledávanou funkcí je pára, která Electroluxu nechybí. Specifický tvar bubnu s přívlastkem Care s hladkými výstupky je zárukou toho, že i při vyšších otáčkách je pračka k prádlu velmi šetrná.

Na základě hodnocení uživatelů se občas projevila zvýšená hlučnost při sušení. Celkově je ovšem pračka i při odstřeďování velmi tichá. Vybavena je dlouhodobě ověřeným bezuhlíkovým invertorovým motorem. Dobrá je také dostupnost filtrů a kvalita zpracování. Výrobce si v tomto směru dlouhodobě drží vysokou úroveň. Na trhu je několik dostupných modelů za nižší ceny, ale kvalitu se Electrolux EW7WO447WC nedá upřít a její koupí chybu s určitostí neuděláte.

Pozitíva

Účinné praní i sušení
Technologie DualCare
Kvalita zpracování

Negatíva

Vyšší hluk při sušení
Vyšší cena

Typ = pračka s předním plněním se sušičkou ● Motor = invertorový ● Sušička = kondenzační ● Kapacita praní/sušení = 7/5 kg ● Počet ot./min. = 1 400 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída praní/praní + sušení = B/E ● Hlučnost při praní/odstřeďování/sušení = max. 75 dB ● Parní funkce = ano ● Rozměry (V x Š x H) = 84,7 x 59,7 x 55,1 cm ● Hmotnost = - kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Pračky

Vaše hodnocení:
(91%)