Akumulátorové sekačky

Nejlepší akumulátorové sekačky 2024 + recenze

Žádný elektrický kabel. Žádná nutnost tankovat. Absolutně tichý chod a snadné ovládání. Konec škodlivým emisím a minimální údržba. I těmito přívlastky můžeme charakterizovat výhody akumulátorové sekačky. V našem srovnávacím testu naleznete výběr nejlepších akumulátorových sekaček, které jsou dostupné na našem trhu. Výběru jsme věnovali přibližně 70 hodin a nejlepší aku sekačkou se stala Makita DLM382Z se záběrem 38 cm a kvalitní konstrukcí. Akumulátorová sekačka na trávu je kompromisem mezi elektrickou a benzinovou sekačkou. Výkonem se benzinové sekačce rovnat nemůže a doba sečení je omezena určitou kapacitou baterie. Akumulátorové sekačky jsou určené primárně na klasické travnaté zahrady kolem domu, což neznamená, že si neporadí i s vyšším porostem. To, jak vybrat sekačku s akumulátorovým pohonem, vám poradíme v následujícím textu.

Publikované: 02.06.2022
Aktualizované: 04.04.2024

Jakou akumulátorovou sekačku si koupit?

V první řadě je třeba si zdůvodnit, zda je pro vás právě akumulátorová sekačka tou správnou volbou. Odpovězte si proto na otázky, kde sekáte, v jakém terénu, jak často a jak velkou plochu. Pokud by vás výdrž baterie a její do jisté míry limitovaný výkon neomezovaly, pak nemusíte pochybovat o tom, jestli aku sekačka vaše očekávání splní. Jsou snadno ovladatelné a potřeba údržby je minimální. V zásadě je řeč jen o provozní údržbě – čištění, ostření nože, kontrola technického stavu. Spousta modelů nedisponuje pojezdem, což je také jedním z důkazů, proč toto provedení sekačky není konstruováno pro velké plochy s hustým a vysokým porostem. V této sekci naleznete výběr toho nejlepšího z našeho srovnání.

Názov Hodnotenie Detail
Makita DLM382Z   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Kärcher LMO 18-33   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Fieldmann FZR 2110-LI   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Makita DLM382Z

Makita DLM382Z

Akumulátorové napětí 2 × 18 V, záběr 38 cm, koš s kapacitou 40 litrů, výšku sečení lze nastavit od 20 do 75 mm, pojezd nemá.

Zobrazit více info

Jednoduchá, ale výkonná sekačka s akumulátorovým pohonem nabízí kvalitní zpracování a velmi dobré výkonnostní parametry. Záběr sekačky je 38 cm a kapacita sběrného koše činí 40 litrů. Sekačka je určená pro prostor o maximální výměře 600 m2. V balení nenajdete akumulátory, které potřebujete rovnou dva. My doporučujeme sáhnout po akumulátoru Makita BL1860B, jehož kapacita je 6 000 mAh. Sekačka má skvělou ergonomii a dobře se ovládá. Mezi funkcemi se nachází i mulčování.

Cenový trhák
Riwall PRO RALM 3820

Riwall PRO RALM 3820

Akumulátorové napětí 2 × 20 V, záběr 38 cm, koš s kapacitou 40 litrů a indikátorem stavu naplnění, výšku sečení lze nastavit od 25 do 75 mm, pojezd nemá.

Zobrazit více info

Pokud je pro spotřebitele cena rozhodujícím parametrem, pak bude sekačka Riwall skvělou volbou. Nezaostává záběrem, který je 38 cm. Sběrný koš má 40 litrů a potěší především fakt, že již v základu dostanete v rámci dodávky dva akumulátory s kapacitou 4 000 mAh a také dvě nabíječky. Pro svůj chod potřebuje sekačka obě baterie. Sekačka je vhodná pro plochy o výměře 500 až 600 m2. Použit je klasický uhlíkový motor, který je hlučnější. Plasty jsou kvalitativně přímo úměrné ceně.

Náš TIP
Riwall PRO RALM 4640SPi

Riwall PRO RALM 4640SPi

Akumulátorové napětí 1 × 40 V, záběr 46 cm, koš s kapacitou 60 litrů, výšku sečení lze nastavit od 25 do 75 mm, pojezd.

Zobrazit více info

Český výrobce zaujme tímto modelem ty, kteří požadují akumulátorovou sekačku s pojezdem. Přístroj kromě pojezdu nabízí velký záběr – až 46 cm. Sekačka zvládne mulčování, boční vyhazování i sběr do koše. Mulčovací záslepka je součástí balení, podobně jako boční deflektor. Kapacita sběrného koše je až 60 litrů. Přístroj ale není dodáván s akumulátorem. Doporučujeme 6Ah akumulátor Riwall Pro RAB 640. Ovládání je jednoduché. Kvalita plastů je na dobré úrovni a velkým plusem jsou i velká kola.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při výběru modelů do svého srovnávacího testu jsme postupovali systematicky na základě předem stanovené metodologie. Vycházeli jsme z dostupných modelů akumulátorových sekaček na našem trhu. Hodnotili jsme nejdůležitější vlastnosti a parametry, které spotřebitelé při výběru zvažují nejvíce, tak abychom výběr co nejvíce přiblížili potřebám spotřebitele. Nemalou roli při hodnocení produktů hrály reference samotných zákazníků.

Při výběru se spotřebitelé často řídí tím, jaká mají od sekačky očekávání, a to zpravidla z pohledu toho, jakou plochu zvládne posekat. Jsou aku sekačky, které dokážou posekat plochu 300 m2, ale také modely, které posekají plochu velkou 600 až 1 000 m2. Záleží tak na potřebách spotřebitele. Důležitou roli hraje v tomto případě i kapacita akumulátoru, která (kromě jiných faktorů) určuje samotnou výdrž. Na trhu jsou modely s kapacitou akumulátoru 3 Ah až 10 Ah. Zákazník se může rozhodovat také podle šířky záběru. I zde je rozpětí poměrně široké, a to od 32 cm až do 46 cm. Ty nejlepší mají záběr nože i 53 cm, kdy se tento parametr již odráží i na vyšší ceně. Neméně důležitá je kvalita zpracování a použité materiály. Rovněž může rozhodovat přítomnost pojezdu, indikátor plnosti koše nebo jiné funkce.

Velikost sečené plochy
Výdrž akumulátoru
Šířka záběru
Kvalita zpracování
Funkce a příslušenství
Hmotnost

Zakládáme si na tom, aby si spotřebitelé na základě našich srovnávacích testů dokázali vybrat to nejlepší. Provedli jsme proto průzkum trhu, kterým jsme identifikovali nabídku na domácím trhu. V našem testu se ocitly akumulátorové sekačky Bosch, Makita, ale také aku sekačky na trávu Riwall, Hecht nebo sekačky značky EgoPower+. Jedná se o renomované výrobce, kteří mají na trhu velmi dobrou reputaci. Dostupnost produktů jsme ověřovali u prodejců, jako je Datart, Kasa, Mall a mnoho dalších. K průzkumu trhu nám posloužila databáze portálu Heureka.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze akumulátorových sekaček

Naše recenze akumulátorových sekaček na trávu jsou objektivní a nezávislé. Naši redaktoři vycházejí z dostupných technických parametrů a informací prodejců i výrobců. Součástí hodnocení jsou také názory a zkušenosti zákazníků, které v každém testu zohledňujeme. Žádný výrobce ani prodejce není propagován za účelem reklamy. Cílem recenzí je poukázat na silné, ale i slabé stránky jednotlivých modelů. Přečtěte si detailní recenze na nejlepší sekačky s aku pohonem, které vám pomohou vybrat si co nejlépe.

Víťaz testu

Makita DLM382Z

Akumulátorové napětí 2 × 18 V, záběr 38 cm, koš s kapacitou 40 litrů, výšku sečení lze nastavit od 20 do 75 mm, pojezd nemá.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Akumulátorové sekačky Makita si zákazníky získaly. Značka má v tomto segmentu velmi dobrou pověst. Daný model se v našem testu nachází díky pozitivním recenzím spotřebitelů. Zaujme také kvalitním zpracováním a solidním výkonem. Je určený pro plochy o výměře 500 až 600 m2.

Makita DLM382Z je pomocníkem v zahradě, který bez problémů zvládne sekat, mulčovat a sbírat do sběrného koše. Mulčovací záslepka sice není součástí balení, ale samotný koš můžete odejmout a vyklápěcí dvířka se uzavřou, záslepka tudíž není nutná, což uvádějí i samotní spotřebitelé. Kapacita koše je 40 litrů a nechybí indikátor naplnění. V dané třídě existují i modely s větší kapacitou. Šířka záběru sekačky je 38 cm. Se sekačkou se velmi jednoduše manipuluje a snadno se ovládá v členitém terénu, kde se nacházejí stromy, keře či skalky. Hmotnost je jen 14,5 kg.

Nevýhodou je jistě fakt, že nelze nastavit výšku rukojeti, což může vyšším lidem nad 190 cm při sečení vadit. Sekačka disponuje výškovým nastavením úrovně sečení. Celkem je k dispozici až 13 poloh s výškou od 20 do 75 mm. Sekačka disponuje XPT úpravou proti stříkající vodě, takže sekačce nevadí ani sečení mírně mokré trávy. Zařízení je bez pojezdu.

Pohon je řešen dvěma akumulátory, které však nejsou součástí dodávky. S jedním akumulátorem sekačku nelze nastartovat. Sekačka je určena pro plochy o výměře 500 až 600 m2. Doporučujeme sáhnout po akumulátorech Makita BL1860B s kapacitou 6 000 mAh. S jejich výdrží a výkonem se bez problémů dostanete na horní hranici výdrže, což ovlivňuje i samotný terén. Levnější alternativu představuje Makita BL1830B s kapacitou 3 000 mAh. O stavu baterie vás informuje samotný LED indikátor, který je přímo na akumulátoru. Nabíječku je nutné dokoupit.

Spotřebitelé velmi chválí kvalitu konstrukce. Šasi sekačky je celoplastové. Také samotné baterie jsou umístěné pod tónovaným plastovým krytem. Tónovaný kryt eliminuje přímé sluneční záření a zabraňuje pronikání vlhkosti. Koši nechybí držadlo a jde o kombinaci plastu a textilie. Kolečka mají pogumovaný povrch, což je při pohybu na trávě rovněž výhodou.

Zákazníci na českém trhu sekačku hodnotí velmi pozitivně. Nejčastěji slova chvály adresují samotné konstrukci. Přestože jde o celoplastové provedení, materiály vůbec nejsou labilní, konstrukce naopak působí velmi odolně. Výrobce uvádí i stupeň krytí XPT vůči stříkající vodě. Pozitivní je jednoduché ovládání, je však škoda, že nelze regulovat výšku řídítek sekačky. Kolečka mají pogumovaný dezén a ocelová ložiska. Nízká hmotnost je z hlediska manipulace také pozitivní. Sekačka nemá pojezd.

Výkon sekačky některým stačí, jiným už méně. Jedná se však o aku sekačku určenou k pravidelné údržbě trávníku. Optimální výška trávy k sečení činí 4 až 5 cm. Akumulátorová sekačka Makita není určená k sečení vyšších travnatých porostů nebo odolnějšího plevele. V takovém případě se může dostavit zastavování a dušení sekačky. Akumulátory nejsou součástí dodávky, ale určitě doporučujeme vícekapacitní. V balení není ani nabíječka. Se záběrem sečení 38 cm jsou zákazníci spokojení. Větší záběr (43 cm) nabízí sekačka Makita DLM432PT2, která má i větší sběrný koš, a to o objemu 50 litrů.

Pozitíva

Kvalitní zpracování
Jednoduché ovládání – nízká hmotnost
Kvalitní kolečka

Negatíva

Bez akumulátorů
Nelze nastavit výšku rukojeti

Doporučená plocha sečení: 600 m2 ● Akumulátorové napětí: 2 × 18 V ● Kapacita akumulátoru: bez akumulátoru ● Šířka záběru: 38 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 40 litrů ● Výška sečení: 20–75 mm ● Hmotnost: 14,5 kg

Cenový trhák

Riwall PRO RALM 3820

Akumulátorové napětí 2 × 20 V, záběr 38 cm, koš s kapacitou 40 litrů a indikátorem stavu naplnění, výšku sečení lze nastavit od 25 do 75 mm, pojezd nemá.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Akumulátorová hobby sekačka Riwall je určena pro nenáročné spotřebitele, kteří však požadují pravidelnou péči o trávník kolem domu, v předzahrádce nebo na chatě. Největší výhodou tohoto modelu je fakt, že je dodáván s akumulátory i dvěma nabíječkami. Sekačku testoval a doporučuje i český magazín Receptář prima nápadů.

V první řadě zaujme nízkou cenou. Nejde o to, že by byl Riwall nejlevnějším modelem aku sekačky na trhu, ale v dané cenové třídě nabízí solidní parametry a skvělé příslušenství. Záběr sečení je 38 cm. Výrobce doporučuje sekačku na plochy o výměře 500 až 600 m2. Za tuto cenu ještě nemůžete počítat s pojezdem. Sekačka však zvládá sekat a sbírat do sběrného koše. Mulčovací klín není součástí dodávky. Možný je proto jen sběr do koše nebo zadní vyhazování. Sběrný koš má kapacitu 40 litrů a také má indikátor stavu naplnění.

Výška sečení se nastavuje centrálně za pomoci jednoduché páčky. Sekat můžete na 25 až 75 mm, na výběr máte ze šesti poloh. Kolečka jsou celoplastová a zadní mají větší průměr. Startování probíhá za pomoci tlačítka. Sekačka nemá žádné emise, ale oproti konkurentům je samotný uhlíkový elektromotor více slyšet. Celoplastové tělo z polymeru je odolné, avšak provedení některých částí nepůsobí zrovna nejodolněji. Na první pohled je však sekačka robustní.

Konkurenty trumfne i tím, že k sekačce nemusíte nic dokupovat. Součástí balení jsou dvě 4 000mAh baterie a také dvě 20V nabíječky. Celková kapacita baterií je tedy 8 000 mAh. V praxi spotřebitelé uvádějí, že se výdrž pohybuje na avizované úrovni 500 až 600 m2, což je velmi dobrý výsledek. Stále je totiž řeč o levné aku sekačce s bateriemi a nabíječkami. Akumulátory jsou ukryty pod tónovaným krytem. Na baterie máte také plnou záruku dva roky. Sekačka se dobře ovládá, rukojeť je sklopná. Hmotnost celé konstrukce činí jen něco přes 15 kg a sekačku můžete bez problému přepravovat i v autě.

Českého výrobce Riwall musíme rozhodně ocenit. V daném segmentu přináší to, co mnoho spotřebitelů hledá, a sice akumulátorovou sekačku s bateriemi a nabíječkami. Žádná výrazná investice navíc vás tedy už nečeká. Z hodnocení zákazníků vnímáme kritiku směrem ke kvalitě některých plastových částí, nicméně kvalita je přímo úměrná ceně. Celé šasi působí velmi robustně. Motor je hlučnější a ve vyšší trávě zpomaluje, což spotřebitelé rovněž avizují. Vycházíme-li z názorů zákazníků, se sekačkou se dobře manipuluje a uživatelům se líbí i design.

V balení jsou dvě nabíječky, a vy tak můžete po vybití nárazově nabít obě. Po úplném vybití se doba nabíjení na maximum pohybuje kolem 90 minut. Sekačka Riwall zvládne posekat dostatečnou plochu. Výhodou je také nulová údržba. Sekačka nedisponuje pojezdem, v takovém případě doporučujeme Riwall PRO RALM 4640 SPi se záběrem až 46 cm, ale v tomto případě bez akumulátoru a nabíječky.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Dvě baterie nabíječky v balení
Jednoduchá montáž snadné ovládání

Negatíva

Nevhodná na hustější trávu
Méně odolné plasty
Větší hlučnost

Doporučená plocha sečení: 600 m2 ● Akumulátorové napětí: 2 × 20 V ● Kapacita akumulátoru: 2 × 4 000 mAh ● Šířka záběru: 38 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 40 litrů ● Výška sečení: 25–75 mm ● Hmotnost: 15,4 kg

Náš TIP

Riwall PRO RALM 4640SPi

Akumulátorové napětí 1 × 40 V, záběr 46 cm, koš s kapacitou 60 litrů, výšku sečení lze nastavit od 25 do 75 mm, pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Mít doma sekačku, která nepotřebuje benzín a nemusíte mít na blízku ani přívodní kabel, je možné. Riwall PRO RALM 4640 je akumulátorová sekačka, a navíc je za tuto bezkonkurenční cenu vybavena i pojezdem. Výrobce využívá sílu jednoho akumulátoru, který však není součástí dodávky. Potěší šířka záběru a velký sběrný koš.

V dané cenové třídě jen stěží narazíte na takový poměr ceny a výbavy, kterou nabízí právě sekačka Riwall. Hlavním důvodem je to, že oproti ostatním konkurentům je vybavena pojezdem. Ten sice nemá regulaci rychlosti, ale práci se sekačkou výrazně usnadňuje. Tuto funkci jistě ocení i ženy. Kromě toho zvládá sečení, boční vyhazování i mulčování. Mulčovací záslepka i boční deflektor pro usměrnění vyhazování trávy jsou součástí balení. Sběr do koše je bezproblémový. Koš kombinuje plast a textilii, má masivní madlo a dobře se upevňuje. Tráva nevypadává. Objem koše je 60 litrů.

Startování sekačky za pomoci tlačítka je komfortní. Rukojeť je sklápěcí a můžete si ji podle potřeby přizpůsobit. Ovládání je pohodlné, avšak hmotnost stroje je vyšší. Riwall váží až 27 kg. Může za to ocelové šasi. Hmotnost navíc není u aku sekačky zrovna vítána z pohledu vyšší spotřeby energie. Záběr žacího nože je 46 cm. Sekačka je rozhodně vhodná i pro větší travnaté plochy. Bezuhlíkový motor PowerMax je tichý, a hlavně má dostatek výkonu, když je potřeba. Pracuje v rozmezí 2 800 až 3 300 ot./min. Výkon však nepřeceňujte. Louky a pole s aku sekačkou sekat v tomto případě nebudete.

Sekačka umožňuje regulovat výšku sečení. U vysoké trávy určitě doporučujeme nastavit sečení na vyšší úroveň a při druhé etapě sečení snížit na požadovanou výšku. Vyhnete se tak dušení motoru. Výšku sečení můžete pohodlně regulovat v sedmi pozicích od 25 až do 75 mm. Výhodou jsou při ovládání sekačky i velká kola. Přední mají průměr 180 mm a zadní až 250 mm. Ocelové části vypadají odolně, sekačka celkově již na pohled působí velmi robustně. Spotřebitelé jsou spokojení se samotnou kvalitou sečení, problémem není ani mokrá tráva.

Zařízení je dodáváno bez akumulátoru. Nutná je tedy investice do baterie. Na výběr máte z více možností. Nejčastěji spotřebitelé sahají po baterii Riwall Pro RAB 440 s kapacitou 4 000 mAh. Její kapacita vám vystačí na zhruba 400 m2 plochy. Mnohem více vám doporučujeme investovat do akumulátoru Riwall Pro RAB 640 s kapacitou 6 000 mAh. Samotný výrobce uvádí, že sekačka je vhodná na travnaté plochy o výměře kolem 1 000 m2. V praxi se s 6Ah akumulátorem dostanete na hodnotu 800 m2. Přirozeně záleží i na typu terénu. Řídítka mají měkčený úchop, což při ovládání také zvyšuje komfort.

Mnozí spotřebitelé byli ze sekačky mile překvapení. V dané ceně totiž pojezd není samozřejmostí. Ocelové šasi už vůbec. Sekačka je kvalitně zpracovaná, dobře se ovládá i navzdory větší hmotnosti. Zákazníci si pochvalují kvalitní provedení. Není dodávána s baterií ani nabíječkou, je potřeba je dokoupit. Výkon sekačky je dostatečný, motor je výkonný a tichý. Jedná se o novější bezuhlíkový motor s nižšími otáčkami. Pojezd nemá regulaci rychlosti, ale pracuje spolehlivě.

Pohyb v terénu usnadňují velká kola. Výšku sečení lze regulovat centrálním nastavením – výběrem ze sedmi poloh. Řídítka jsou ergonomická a mají měkčený úchop. Startování probíhá za pomoci jednoho tlačítka. Riwall poseká i mokrou trávu, dokáže mulčovat, sbírat do koše a má boční deflektor pro boční vyhazování trávy. Sběrný koš má objem až 60 litrů. Zákazníky těší bezúdržbovost sekačky a slušná výdrž na jedno nabití.

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Pojezd sekačky (bez regulace rychlosti)
Jednoduchá údržba a snadná manipulace

Negatíva

Vyšší hmotnost
Bez baterie a nabíječky

Doporučená plocha sečení: 1 000 m2 ● Akumulátorové napětí: 1 × 40 V ● Kapacita akumulátoru: bez akumulátoru ● Šířka záběru: 46 cm ● Pojezd: ano ● Objem sběrného koše: 60 litrů ● Výška sečení: 25–75 mm ● Hmotnost: 27 kg

Lacná kvalita

Hecht 5038

Akumulátorové napětí 1 × 40 V, záběr 38 cm, koš s kapacitou 40 litrů, výšku sečení lze nastavit od 25 do 75 mm, pojezd nemá.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Na první pohled může tento model působit trochu jako hračka, ale vězte, že výkonu v sobě ukrývá dostatek. V poměru k ceně je slušná také výdrž baterie. Ta však není součástí dodávky. Záběr je průměrný. Sekačka je určená pro travnaté plochy o výměře do 600 m2. Sběrný koš má dostatečný objem.

Porovnávat aku sekačky s benzinovými protějšky není určitě fér, proto ani v případě tohoto modelu nečekejte, že výkonem ohromí. Určitě však mile překvapí vzhledem. Záběr nože je 38 cm a kromě sečení dokáže trávu sbírat i do sběrného koše o objemu 40 litrů. Tímto možná nepřekvapí, nicméně spotřebitelé jsou z výkonu elektromotoru ohromení. Pojezd k dispozici není. Rovněž k sekačce nedostanete mulčovací záslepku nebo boční deflektor pro boční vyhazování.

Sběrný koš kombinuje plast a textilii a velmi dobře udržuje i prach, který tak nefouká přímo k uživateli. Nastavení výšky sečení je možné, a to ve standardním rozmezí 25 až 75 mm. Sekačka je z pohledu ovládání jednoduchá, váží jen 16,4 kg. Slabším prvkem jsou však kola, která jsou celoplastová a působí velmi laciným dojmem. Samotné plastové šasi sekačky je na tom z hlediska odolnosti dobře. Jedná se o tvrzené plasty.

Aku pohon je enormně tichý a nevadilo by vám, ani kdyby byl Hecht v provozu celé hodiny. Kromě tichého chodu je tu nula emisí, žádný benzín, olej ani jiné kapaliny. Sekačka není omezena kabelem, avšak výdrž udává baterie. Sekačka je kompatibilní se 2Ah nebo 4Ah bateriemi. Rozhodně doporučujeme akumulátor Hecht 005040B s kapacitou 4 000 mAh. Odhadovaná výdrž na jedno nabití je 400 až 600 m2. Pokud by vám to nedělalo problém, určitě si pořiďte jednu baterii do zásoby a nezapomeňte na nabíječku, kterou se sekačkou rovněž nedostanete. V případě menší baterie počítejte s poloviční výdrží. Startování je tlačítkové a rukojeť má měkčený úchop.

Levná aku sekačka je pro mnohé spotřebitele řešením k tomu, aby udržovali trávník kolem domu v absolutní kondici. Pokud nemáte potřebu sekat rozlehlé plochy, Hecht 5038 může být vskutku optimální volba, která nezruinuje vaši peněženku. Spotřebitele těší tichý chod sekačky a překvapil je i výkon. Sekačka klame tělem, které je celoplastové. Některé části nepůsobí zrovna odolně. Sekačka je dodávána bez akumulátoru. Slabinou jsou také plastová kolečka, která působí opravdu hračkářsky.

Se sekačkou se dobře seká a snadno manipuluje. Má nízkou hmotnost a ergonomická řídítka. Záběr 38 cm je dostatečný i pro kapacitu koše 40 litrů. Sběrný koš se snadno upevňuje a nechybí ani praktické madlo. Pokud se vám nechce řešit dokupování baterií či nabíječek, možností je aku sekačka Riwall PRO RALM 3820, která je dodávána se dvěma bateriemi i nabíječkami. Výkonem i parametry se modelu značky Hecht bez problémů vyrovná. Hecht spotřebitelé chválí i za výsledek sečení, kdy nezůstávají žádná neposečená místa.

Pozitíva

Tichý chod
Nízká cena
Snadno se ovládá

Negatíva

Bez akumulátoru
Kvalita některých plastových částí
Plastová kolečka

Doporučená plocha sečení: 600 m2 ● Akumulátorové napětí: 1 × 40 V ● Kapacita akumulátoru: bez akumulátoru ● Šířka záběru: 38 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 40 litrů ● Výška sečení: 25–75 mm ● Hmotnost: 16,4 kg

Pre náročných

Ego LM1903E-SP

Kapacita akumulátoru 1 × 5 000 mAh, záběr 47 cm, koš o kapacitě 55 litrů s indikátorem stavu naplnění, výšku sečení lze nastavit od 20 do 80 mm, pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

I ti nejnáročnější zákazníci označují tento model za „Teslu“ mezi akumulátorovými sekačkami. Důvod je zřejmý. Kromě skvělé výdrže baterie nabízí také lákavý design a řadu praktických vychytávek včetně LED světlometů. Skladování je perfektně řešeno díky sklápěcí konstrukci a parkovací poloze, nemluvě o efektivním výkonu.

Výrobce uvádí, že výkonem se dokáže vyrovnat benzinovým sekačkám. Ne zcela, ale některým levnějším modelům určitě, benzin má z hlediska výkonu vždy své rezervy. Podíváme-li se však na recenze spotřebitelů, výkon sekačky a efektivita sečení jsou snad nejlepší v dané třídě. Ego je dodávána s akumulátorem a rychlonabíječkou. Elektromotor disponuje variabilními otáčkami, díky čemuž není problémem ani tráva vysoká 10, 15 či 20 cm. Motor se ani podle referencí zákazníků netrápí a zvládá i odolnější trávy a plevele. Nesmí se to však přehánět, nicméně husté travnaté plochy i s vyšším porostem rozhodně nejsou nezdolatelné.

Sekačka umožňuje zadní vyhazování, sběr do koše a po zakoupení mulčovací sady i mulčování. Mulčovací kit zakoupíte na oficiální stránce výrobce. Sběrný koš má objem 55 litrů a nechybí ani mechanický indikátor stavu naplnění. Silnou stránkou v případě sekačky Ego LM1903E-SP je rozhodně pojezd. Akumulátorová sekačka s pojezdem má variabilní nastavení rychlosti v rozmezí od 2,2 km/h až po 5 km/h. Přímo na rukojeti se nachází otočný regulátor. Opomenout nemůžeme ani fakt, že záběr sekačky činí až 47 cm.

Ne nadarmo se sekačky značky Ego označují za Teslu ve své třídě. Inovativní design a kvalitní zpracování tomu nasvědčují. Sekačka váží 25 kg a celé šasi je z odolného polykarbonátu. Konstrukce splňuje i stupeň krytí IPX4 a nevadí jí déšť ani přímé slunce. Unikátní design je podtržen LED světlomety, které na stroji určitě nejsou jen na okrasu, můžete díky nim sekat ve večerních hodinách. Výšku sečení lze regulovat centrálním nastavením od 20 do 80 mm se sedmi polohami výšky sečení. Pohyb v terénu usnadňují velká pogumovaná kolečka.

Sekačka Ego je dodávána s 5 000mAh akumulátorem a rychlonabíječkou. Na jedno nabití zvládnete posekat reálně kolem 600 m2, což je vskutku skvělý výsledek. Přitom se vůbec nemusíte krotit. Bezúdržbový 56V bezuhlíkový motor si bere z baterie to, co potřebuje, a hospodaření je skvěle řešené. Nemluvě o faktu, že chod motoru je velmi tichý. Za účelem většího komfortu si můžete nastavit výšku rukojeti a velmi dobře je vymyšleno i skladování, díky sklápěcím držadlům a parkovací poloze zabere sekačka minimum místa. Zakoupit lze i větší akumulátory s kapacitou 7,5 nebo 10 Ah, jedná se však o poměrně drahou položku.

Výrobce svým produktům věří, a proto poskytuje záruku až 5 let na sekačky samotné, na baterie pak 3 roky. Recenze zákazníků mu dávají za pravdu. Dobře je hodnocena výdrž akumulátorové sekačky a také skvělá ergonomie a ovládání. Občasné stížnosti se týkají především vyšší ceny nebo absence mulčovací sady. Polykarbonátová konstrukce působí odolně a celý stroj vypadá velmi robustně. Výdrž plastů otestuje až čas. Celkem 47cm záběr nože a 55 litrů velký sběrný koš spolu vycházejí velmi dobře. Spotřebitelé jsou rádi za výkon, který Ego nabízí. Bezkonkurenčně si poradí i s vyšším porostem či plevelem.

Zahradní technika je přitom již v základu dodávána s 5Ah akumulátorem a rychlonabíječkou. Jednou z největších výhod je fakt, že sekačka je bezúdržbová. Ženy potěší pojezd, takže ji nemusí tlačit ani táhnout. Pojezd má variabilní nastavení rychlosti a funguje opravdu bezproblémově. Při skladování oceníte praktické skládání konstrukce. Držadla lze výškově nastavovat. Tento model aku sekačky lze klidně označit za profesionální zahradní techniku.

Pozitíva

Skvělý výkon a výdrž baterie
Pojezd s regulací rychlosti
Vhodná i do vyšší trávy

Negatíva

Vyšší cena
Bez mulčovací sady

Doporučená plocha sečení: 800 m2 ● Kapacita akumulátoru: 1 × 5 000 mAh ● Šířka záběru: 47 cm ● Pojezd: ano ● Objem sběrného koše: 55 litrů ● Výška sečení: 20–80 mm ● Hmotnost: 25 kg

Bosch AdvancedRotak 36-660

Akumulátorové napětí 1 × 36 V, záběr 50 cm, koš s kapacitou 50 litrů, výšku sečení lze nastavit od 25 do 80 mm, pojezd nemá.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Tak trochu futuristický design dodává sekačce Bosch speciální nádech. Zařízení disponuje již tradičně efektivním pohonem, ale bez pojezdu. Motor je velmi tichý a přitom efektivní. Široký záběr 42 cm je rovněž výhodou. Velkou výhodou je i to, že v balení naleznete až dva akumulátory a také nabíječku.

Technologie motorů Bosch je dobře známá i z jiných druhů zahradní techniky nebo domácích spotřebičů. Díky systému ProSilence je chod motoru velmi tichý, přitom mu však rozhodně nechybí výkon. Akumulátorová sekačka Bosch AdvancedRotak 36-660 nabízí záběr sečení 42 cm. Tento rozměr je zlatou střední cestou. Sběrný koš má objem 50 litrů. Při sečení určitě využijete možnost nastavení výšky sečení v rozmezí od 25 do 80 mm. Nastavení výšky je centrální za pomoci speciálního spínacího tlačítka. Perfektním patentem jsou snadno sklápěcí a teleskopická držadla. Ta navíc disponují velmi dobrým ergonomickým držením ErgoSlide.

Sečení zvládá na výbornou i díky bočním hřebenům, kterými posbírá vše, co je třeba. Sekat můžete podél skalky, terasy či zídky a rotační nůž LeafCollect precizně zlikviduje vše, co mu přijde do cesty. Sběr trávy je tudíž bezproblémový. Mulčovací sada není součástí balení. Přestože je sekačka celoplastová, je nutné konstatovat, že plasty působí odolně a celá konstrukce velmi robustně. Zpracování je opravdu silnou stránkou sekaček Bosch. Se strojem se velmi dobře manévruje – hmotnost činí pouhých 16,5 kg.

Velmi pozitivně spotřebitelé budou vnímat fakt, že se v balení nacházejí až dva akumulátory. Pro pohon sekačky stačí jeden, avšak kapacita jednoho je jen 2 000 mAh, což rozhodně není v dané kategorii mnoho. Náhradní akumulátor je tedy spíše nutností než benefitem. I s oběma se jen těsně přiblížíte k hodnotě kolem 500 až 600 m2 posečené plochy. Doba nabíjení akumulátoru se pohybuje kolem 60 až 70 minut. Na slabší výdrž si stěžují i ​​zákazníci. Sekačka není vybavena pojezdem. Výhodou jsou však minimální nároky na údržbu.

Bosch v tomto případě určitě nezklamal, ale očekávání byla vyšší. Oceňujeme fakt, že Bosch patří k nejtišším sekačkám vůbec. Akumulátorový pohon má dostatek výkonu, nicméně s výdrží je to už horší. V balení máte náhradní akumulátor. Oba mají kapacitu 2 000 mAh, výhodou je, že pokud se jeden vybije, můžete jej okamžitě vyměnit. Součástí balení je také nabíječka. Sekačka je bez pojezdu a dodávána není ani mulčovací sada. Chválíme efektivní sečení a sběr trávy. Pozitivem je kvalitní zpracování konstrukce, přestože je šasi celoplastové.

Se sekačkou se dobře manipuluje a také se dobře ovládá. Velmi dobře řešené je sklápění rukojeti, která je teleskopická. Tento model určitě doporučujeme pro menší až středně velké zahrady. Sekačka si jistě poradí s větší a hustší trávou. Zaujme i inovativním designem. Záběr 42 cm je dostatečně velký a sběrný koš o objemu 50 litrů rovněž není zklamáním. Centrálně si můžete nastavit i výšku sečení. Bosch nepatří k akumulátorovým sekačkám s pohonem, nicméně pokud takovou hledáte, nebojte se investovat do aku sekačky Ego LM1903E-SP, která má větší záběr a vyšší výkon.

Pozitíva

Dva akumulátory v balení
Kvalitní zpracování
Tichý a výkonný elektromotor

Negatíva

Slabá výdrž
Bez pojezdu
Bez mulčovací sady

Doporučená plocha sečení: 660 m2 ● Akumulátorové napětí: 1 × 36 V ● Kapacita akumulátoru: 2 × 2 000 mAh ● Šířka záběru: 42 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 50 litrů ● Výška sečení: 25–80 mm ● Hmotnost: 16,5 kg

Další zajímavé produkty

Po detailním průzkumu trhu jsme se rozhodli, že vám kromě recenzovaných modelů nabídneme také svůj širší výběr produktů. Akumulátorové sekačky v této sekci nás svými parametry rovněž zaujaly a jejich výběrem chybu určitě neuděláte. Vždy doporučujeme, aby spotřebitelé brali v úvahu vlastní preference a požadavky, jednomu nemusí vyhovovat to, co jinému naopak ano. V rozšířeném výběru naleznete několik modelů, které nabízejí perfektní parametry. Pokud vám nevyhovuje žádný z výše recenzovaných modelů, podívejte se blíže na tyto konkrétní sekačky, které vám na zahradě pomohou. Připravili jsme k nim krátké charakteristiky, které vám pomohou se v nabídce zorientovat.

Akumulátorová sekačka Stiga SLM 540 AE disponuje šířkou záběru 38 cm a je ideální pro menší zahrady. Se sekačkou se dobře manévruje i v členitějším terénu. Sběrný koš je z plastu a má objem 40 litrů. Zařízení má zadní vyhazování a je dodáváno s mulčovací záslepkou. Součástí balení je nabíječka a akumulátor s kapacitou 4 000 mAh. Výrobce sekačku doporučuje na plochu do 900 m2.

Makita DLM460Z je odolná, výkonná sekačka s akumulátorovým pohonem. Zaujme ocelovým šasi a širokým záběrem sečení – 46 cm. Koš na trávu má až 60 litrů. Vhodná je na plochy o výměře do 800 m2. Bezuhlíkový motor je tichý. Mezi funkcemi se nachází nejen sečení, sbírání trávy, ale také mulčování. V 10 úrovních si můžete nastavit výšku sečení. Součástí dodávky však nejsou akumulátory. Zařízení je poháněno dvěma bateriemi. Doporučujeme kapacitu minimálně 4 Ah.

Pokud budete lovit v „levných“ vodách, určitě narazíte i na akumulátorovou sekačku Fieldmann FZR 70335-A. Kromě sekačky hned v základu dostanete i dva akumulátory s kapacitou 2 Ah. V balení se nachází také nabíječka. Kvalita plastů je přímo úměrná ceně, ale některé části nepůsobí zrovna odolně. Záběr sečení dosahuje hodnoty 33 cm. Sběrný koš má malou kapacitu, jen 35 litrů. Maximální plocha sečení je do 350 m2. Se sekačkou se však skvěle pracuje i díky nízké hmotnosti.

Gardena PowerMax 32/36 V P4A je sekačkou pro nenáročné zahrádkáře. Záběr představuje hodnotu 32 cm a velkým bonusem je opět fakt, že je zařízení dodáváno se dvěma akumulátory i nabíječkou. Kapacita akumulátorů je 2,5 Ah. Pokud se jeden vybije, druhý můžete použít a vybitý dát průběžně nabíjet. Maximální výška zdvihu při sečení je 60 mm, minimální pak 20 mm. Doporučená pracovní plocha je 200 m2. Gardena potěší kvalitním zpracováním. Dobře řešené je také ergonomické držení. Za slabinu považujeme právě kratší výdrž.

V daném segmentu není tento výrobce úplně známý, nicméně akumulátorová sekačka Black & Decker CLMA4820L2 má konkurentům co říct. Záběrem 48 cm zaujme hlavně ty, kteří hledají větší sekačky. V balení naleznete dva 2Ah akumulátory s napětím 18 V a nabíječku. Pro chod sekačky jsou potřeba akumulátory dva. Sběrný koš může mít až 50 litrů. Standardem je centrálně nastavená výška. Skelet sekačky je plastový.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Označení nejprodávanější akumulátorové sekačky může mít své důvody. Může to být cenou, výkonem, spolehlivostí, kvalitou zpracování nebo jinými vlastnostmi. Pozor dávejte na fakt, že nejprodávanější nemusí vždy znamenat nejlepší. Berte v úvahu své požadavky. V praxi nejprodávanější akumulátorové sekačky nabízejí potenciálnímu kupci vícero názorů zákazníků, jsou ověřené a odzkoušené. Doporučujeme proto přečíst si také praktické reference uživatelů. My jsme pro vás zpracovali žebříček prodejnosti aku sekaček. Prodejnost se však rychle mění, proto tabulku v pravidelných intervalech aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
EGO LM1903E-SP5*Zobrazit produkt
Makita DLM432Z5*Zobrazit produkt
Riwall Pro Ralm 4640SPi5*Zobrazit produkt
Fieldmann FZR 70335-A5*Zobrazit produkt
Makita DLM330Z5*Zobrazit produkt

Moderní aku sekačky se dnes prvním modelům před 15–20 lety velmi vzdálily. Jsou plnohodnotným pomocníkem v zahradě. Posekají velké travnaté plochy a výkonnější modely si poradí i s vysokým porostem či plevelem. K tomu všemu bez hluku, emisí, bez nutnosti elektrického přívodního kabelu a ani nemusíte dolévat olej či benzin. Údržba je opravdu minimální. Stačí mít dostatek „šťávy“ v baterii a můžete vyrazit do zahrady. Jak si ale vybrat to nejlepší? Pokud s touto zahradní technikou nemáte zkušenosti, máme pro vás praktického průvodce výběrem aku sekačky. Na základě následujících odstavců se dozvíte vše podstatné o důležitých parametrech, ale také to, jaká je cena akumulátorové sekačky nebo kteří výrobci jsou zárukou kvality.

Jak vybrat akumulátorovou sekačku

 • Typ akumulátorové sekačky
 • Velikost sečené plochy
 • Kapacita baterie
 • Šířka záběru
 • Kapacita sběrného koše
 • Funkce a praktické vlastnosti
 • Hmotnost a použité materiály
 • Cena a renomovaní výrobci

Rotační, nebo vřetenová akumulátorová sekačka

V daném segmentu jsou nejpopulárnější a na trhu i více zastoupené právě rotační akumulátorové sekačky. Fungují na principu rotujícího ocelového nože, který trávu efektivně seká. Tyto sekačky jsou určené k sečení travnatých ploch, ale poradí si i s vyšším travnatým porostem. Výšku sečení lze libovolně nastavit. Na trhu máte na výběr modely s větším i menším záběrem.

Těm zahrádkářům, kteří chtějí svému trávníku dopřát prvotřídní péči, doporučujeme vřetenovou akumulátorovou sekačku. Na rozdíl od rotačních trávu nesekají, ale stříhají. Tento způsob zkracování trávníku je šetrnější. Stébla trávy nežloutnou a tráva zůstává hustší. Na první pohled tyto sekačky působí netypicky, ale důvodem je samotná konstrukce, která se od rotačních sekaček diametrálně liší. Jejich nevýhodou je, že nejsou určené na vyšší porost. Ideální jsou k pravidelnému zastřihování trávníku v okolí domu.

Velikost sečené plochy

Předtím než se pustíte do výběru sekačky, byste určitě měli vědět, jak velkou plochu plánujete sekat. Roli hraje také to, jaký je typ terénu. Výhodou aku sekačky je její jednoduchá ovladatelnost a problémem nejsou ani překážky jako stromy, keře, květiny, skalky či jiné. Problémem nejsou ani svahy. Tam ovšem doporučujeme model s pojezdem. Ideální jsou rovné travnaté plochy.

Co se výměry týče, koupíte nejlevnější sekačky, které zvládnou sekat plochy kolem 300 m2. Omezuje je výdrž baterie. Sáhnout však můžete po modelech, které zvládnou posekat plochu 500 až 800 m2. Ty nejvýkonnější se dostanou na jedno nabití i na úroveň 1 000 – 1 200 m2. Jedná se však o dražší modely.

Výdrž – kapacita akumulátoru

Na úvod tohoto odstavce musíme spotřebitele upozornit, že velká část modelů akumulátorových sekaček je na našem trhu dodávána bez akumulátoru. Často si proto k ceně samotné techniky připočtěte také cenu akumulátoru. V některých případech se cena baterie pohybuje na úrovni 1 200 až 2 500 Kč, někde se však dostanete na hodnotu 3 700 až 4 500 Kč. To platí o výkonnějších akumulátorech. U některých modelů je dokonce nutné, aby byla sekačka napájena dvěma bateriemi. Cena se tak zvýší.

Akumulátorová sekačka výdrž

Baterie je zdrojem energie a bez ní neposekáte ani stéblo. Slabší modely s kapacitou 2 000 až 3 000 mAh vám vystačí v optimálních podmínkách na plochu zhruba 300 až 500 m2. Doporučujeme však sáhnout po kapacitě alespoň 4 000 až 5 000 mAh, což představuje plochu kolem 500 až 700 m2. U menších baterií je výhodou jejich nižší cena a zároveň je fakt, že investicí do dvou kusů akumulátorů si můžete výdrž zdvojnásobit.

Pokud toužíte po pořádné výdrži a nevadí vám si pár stovek připlatit, najdete v nabídce také modely s bateriemi, jejichž kapacita je 6 000 až 10 000 mAh. Zde se lze bavit o ploše 800 až 1 400 m2. V případě větších baterií doporučujeme pořídit rychlonabíječky.

Šířka záběru

V souvislosti se šířkou záběru se spotřebitelé často řídí tím, že větší záběr sekačky je vhodnější pro větší plochy. Ano, je tomu tak, ale v první řadě je třeba si uvědomit, že šířka záběru ovlivňuje efektivitu – rychlost sečení, ale i ovladatelnost. V terénu, kde je více překážek a nejde o rozsáhlejší travnaté plochy, není vůbec na škodu mít sekačku s menším záběrem. Manévrování s ní je mnohem jednodušší. Nejmenší sekačky mají záběr 32 až 37 cm. Sečete-li rozsáhlé plochy s trávou či vyšším porostem, záběr 44 až 48 cm bude více než dostačující. Největší aku modely mají záběr 50 až 52 cm.

Sběrný koš

Plastový? Textilní? Kombinace materiálů? Právě třetí možnost je nejčastější. V zásadě však ani jedna varianta není špatná. Faktem je, že plastový koš se snáze čistí a také je zde menší riziko poškození. V případě textilního koše hrozí roztržení, nicméně textilní koš se přizpůsobuje terénu v případě kontaktu se sečenou plochou, zejména ve svazích. Plastový koš může častěji vyskakovat, což znepříjemňuje a zdržuje proces sečení.

Akumulátorová sekačka sběrný koš

Kapacita sběrného koše se model od modelu liší. Nejmenší a zároveň často ty nejlevnější aku sekačky disponují objemem koše 30 až 35 litrů. Tento objem je určený pro menší plochy. Vysypávat ho budete mnohem častěji. Standardem je kapacita kolem 40 až 45 litrů. Méně starostí s naplněním vám budou způsobovat modely s kapacitou 50 až 60 litrů.

Praktické funkce

V případě akumulátorových sekaček nelze očekávat nové divy světa. Samotnou inovací je právě akumulátorový pohon, který má své výhody. Už jen samotné startování stisknutím tlačítka či pootočením klíče je vcelku příjemné. Stále však nejde o nic průlomového. Přesto mohou a měly by i tyto sekačky disponovat funkcemi, které spotřebitelé většinou očekávají.

 • Indikátor naplnění koše – tato funkce indikuje, kdy je koš plný. Buď po naplnění koše sekačka zastaví chod motoru, nebo můžete sledovat skrze průzor aktuální plnost koše.
 • Mulčování – funkce, v rámci které dochází k rozsekání stébel trávy. Ta není vyhazována do koše ani bočním vyhazováním, ale je rozsekána na malé kousky tak, aby zapadla do trávníku a působila jako přirozené hnojivo.
 • Boční vyhazování – v případě, že nechcete využívat sběrný koš nebo funkci mulčování, je boční vyhazování pro některé spotřebitele během sečení vítanou možností.
 • Nastavitelná výška sečení – jedná se o základní funkci, kterou je dnes vybavena každá akumulátorová sekačka. Díky jednoduché páčce můžete regulovat výšku sečení obvykle v rozsahu od 20 do 80 mm. Některé modely mají více stupňů/poloh výšky sečení, jiné méně. Rozsah však bývá zpravidla totožný.
 • Pojezd – akumulátorová sekačka s pojezdem je na našem trhu vzácnější, a to vzhledem k faktu, že pojezd ubírá z kapacity baterie poměrně velkou část. Výhodou je, že sekačku nemusíte tlačit, protože pojezd kol se stará o to, že jsou zadní nebo přední kolečka poháněna sama.

Použité materiály a hmotnost aku sekačky

V převážné většině jsou sekačky plastové, s výjimkou některých kovových částí včetně motoru nebo jiných komponentů. Výhodou je pochopitelně nízká hmotnost. Samotný skelet sekačky bývá vyroben z oceli. Aby však hmotnost nebyla příliš vysoká, plast opravdu převládá. Hmotnost se pohybuje často kolem 13 až 25 kg. Větší mohou vážit kolem 30 kg a největší akumulátorové sekačky i s pojezdem až 40 kg.

Plastová aku sekačka

Cena akumulátorové sekačky

A jaké jsou cenové třídy akumulátorových sekaček na našem trhu? Začneme s těmi nejlevnějšími, kde se budeme pohybovat od 3 000 až do 5 000 Kč. Rozhodně nepočítejte s nejvýkonnějšími sekačkami. Neokouzlí ani jejich výdrž. Jedná se o modely bez pojezdu se záběrem od 32 do 38 cm. Funkce mulčování zpravidla nechybí a kapacita sběrných košů činí 30 až 40 litrů.

Od 6 200 do 8 700 Kč najdete i sekačky s větším záběrem, a to 43 až 46 cm. Samozřejmě se najdou i menší. Výjimečně můžete narazit na sekačku s pojezdem, například Riwall PRO RALM 4640 Spi. Ani v této ceně však nejde o žádnou samozřejmost. Potěší sběrné koše s kapacitou i 60 litrů.

Akumulátorová sekačka s pojezdem začíná na ceně kolem 10 000 Kč a více. Ovšem i zde musíte vyhledávat konkrétní modely, například VeGa 46 S ECO 6 in 1. Pojezd představuje zvýšený komfort a zjednodušené ovládání. Spotřeba energie je však vyšší, a může tak zkracovat výdrž sekačky. Cena nejdražších modelů se dokáže vyšplhat i na 20 000 Kč.

Nejlepší akumulátorové sekačky Bosch, EgoPower+ a Makita

Vycházíme-li ze spotřebitelských testů, akumulátorové sekačky Bosch patří mezi nejlépe hodnocené a dosahují skvělých výsledků. Důvodem jsou především propracované technologie tohoto německého výrobce. Zároveň mají na českém trhu nejširší zastoupení. Osvědčenou kvalitu nabízí akumulátorové sekačky Makita. Zaujmou také modely s cenovou dostupností a zároveň mají i velmi pozitivní recenze od zákazníků.

Náročnějším spotřebitelům doporučujeme prémiové akumulátorové sekačky Ego Power+. Jedná se o výkonné sekačky s pojezdem a perfektní výdrží. Z hlediska poměru ceny a kvality chválíme sekačky Riwall. Český výrobce vždy cílí na skupinu zákazníků, kteří hledají optimální poměr ceny a kvality. Poměrně široké zastoupení má značka Einhell. Doporučujeme pořídit spíše dražší modely od tohoto výrobce. Sekačky s pojezdem má v nabídce výrobce Hecht. Za levnou kvalitu považujeme aku sekačky Fieldmann.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zajímá vás, jaké jsou výhody akumulátorových sekaček? Chcete vědět, které akumulátorové sekačky jsou nejlepší? Potřebujete poradit ohledně technických parametrů nebo vám něco v našem srovnávacím testu chybí? Neváhejte se na nás obrátit. Napište nám přímo sem do komentářů. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme a odpovídáme co možná nejdříve. Ochotně vám poradíme a odpovíme na vaše otázky. Rovněž budeme rádi, pokud se podělíte o vlastní zkušenosti s aku sekačkami. Pomůžete tak i ostatním spotřebitelům.

Pokud je řeč o samotné výdrži během sečení, tedy v provozu, výrobce nikdy neudává dobu výdrže. Je totiž velmi náročné tento parametr určit vzhledem k typu terénu, výšce porostu a míře celkové zátěže. Obecně se lze odrazit od kapacity akumulátoru. Pro ilustraci je vhodné použít výdrž 3 000mAh baterie, jejíž kapacita by měla stačit na plochu zhruba 400 až 500 m2. Některé modely využívají jeden či dva akumulátory. Pokud plánujete sekat větší plochy a aku sekačka vám k tomuto účelu vyhovuje, určitě neuděláte chybu, pokud sáhnete po modelu s větší kapacitou baterie (alespoň 5 000 až 10 000 mAh). Výdrž může ovlivnit i výkon elektromotoru. Řešením může být koupě náhradní baterie. Faktem je i to, že většina aku sekaček je dodávána bez akumulátoru, proto si k ceně připočtěte ještě cenu akumulátoru. To je obvykle částka kolem 1 500 až 4 500 Kč.

Ano, na našem trhu se prodávají i akumulátorové sekačky s pojezdem. Paradoxně jich je v nabídce méně, a to vzhledem k tomu, že pojezd spotřebovává poměrně velké množství kapacity baterie. Doporučit však můžeme cenově dostupnou aku sekačku s pojezdem Riwall PRO RALM 4640 SPi, také sekačku Makita DLM532Z nebo profi model EgoPower+ LM1903E-SP.

Ano, můžete, akumulátorové sekačce vlhká či mokrá tráva po dešti nebo mírné závlaze nevadí. Samozřejmě, mokrá tráva se během sečení lepí na buben sekačky, proto budete muset buben častěji čistit, ale rozhodně nejde o žádný problém. Ve srovnání s elektrickými sekačkami vás tento faktor nebude limitovat.

Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A1 rozhodně zaujme nízkou cenou, ale také řadou pozitivních referencí na českém, slovenském i německém trhu. Šířka sečení je 47 cm, sekačka má také sběrný koš o objemu 70 litrů a nastavitelnou výšku sečení v 10 úrovních. Slot na baterii je krytý. Sekačka má díky praktické záslepce funkci mulčování. Sekačka je skladná, kompaktní a má sklápěcí rukojeť. Kvalita zpracování je přímo úměrná ceně. Doporučená plocha sečení se pohybuje kolem 1 500 m2, což odpovídá kapacitě baterie. Spotřebitelé sekačku hodnotí převážně pozitivně. Negativem je jen slabší tah sekačky, v případě vyšší trávy má ​​tendenci se zadrhávat. Vzhledem k ceně jde o hobby model určený k opravdu nenáročnému sečení trávy, nikoliv vyššího porostu. Celkově tak akumulátorová sekačka Lidl dává smysl.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Sekačky

Vaše hodnocení:
(90.8%)

Komentáre
Karel 20.Apr.2023

Dobrý den
jaká je kvalita aku sekačky Countryside QT-3025A na dvě baterie 20V? Děkuji

Odpovedať

redakce Testmagazin.cz 04.Oct.2023

Dobrý den,
menší vak na trávu, jen 3 stupně nastavení výšky sečení a šířka sečení 32 cm nejsou nejlepší parametry. Ale 3 800 ot./min, zarážka pro okraj trávy či nůž ze speciální oceli jsou plusy tohoto modelu. Zde zaváží především cena, ať už koupíte celou sadu s baterií a nabíječkou nebo každé samostatně, cena je velmi nízká. Už kvůli ní (pokud neplánujete sekat velké množství trávy) se vyplatí nad tímto modelem uvažovat.