Laserové tiskárny

Nejlepší laserové tiskárny 2024 + recenze

Poptávka po kvalitních laserových tiskárnách je dnes vysoká. Na rozdíl od inkoustových tiskáren sice straší vyššími pořizovacími cenami, jejich náklady na provoz jsou však výrazně nižší. Test Magazín strávil desítky hodin analyzováním nabídky na trhu, aby vám pomohl vybrat to nejlepší zařízení, a to nejen na základě ceny, ale také důležitých parametrů či spotřebitelských referencí. Z našeho srovnávacího testu vzešel jako vítěz model Brother HL-L3270CDW. Připravili jsme si pro vás i recenze dalších modelů, které by vás mohly oslovit.

Publikované: 28.06.2021
Aktualizované: 05.04.2024

Jakou laserovou tiskárnu koupit?

Hledáte tu nejlepší laserovou tiskárnu, ale nechcete se dlouhé hodiny proklikávat stránkami různých výrobců a prodejců, než narazíte na ten správný produkt přímo pro vás? V tom případě vám může pomoci naše přehledná tabulka, která shrnuje to nejlepší na tuzemském trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Brother HL-L3270CDW   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
HP M283fdw   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Xerox Phaser 3020BI   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Brother HL-L3270CDW

Brother HL-L3270CDW

Automatický oboustranný tisk, rychlost tisku 24 stran za minutu, 2 400 x 600 DPI rozlišení, WiFi připojení, LCD displej.

Zobrazit více info

Kancelářská tiskárna s technologií LED laserového tisku je vhodná i pro velkoobjemový tisk. Díky WiFi nechybí možnost bezdrátového tisku. Umožňuje volitelný černobílý nebo barevný tisk. Mezi funkcemi nechybí možnost automatického oboustranného tisku. LED barevná tiskárna potěší vysokou kvalitou tisku a rychlostí tisku až 24 str./min. Zařízení má zásobník pro 250 listů a podsvícený barevný LCD displej s dotykovým ovládáním. Bohatá je také podpora více aplikací pro mobilní tisk.

Cenový trhák
Xerox Phaser 3020Bi

Xerox Phaser 3020Bi

Rychlost tisku 20 stran za minutu, pouze černobílý tisk, rozlišení 600 × 600 DPI, bezdrátové připojení, Apple AirPrint, režim spánku, chybí oboustranný tisk.

Zobrazit více info

Jedná se o levnou tiskárnu, která nabízí možnost černobílého tisku. Rozlišení tisku je 600 x 600 DPI, což pro tisk textových dokumentů postačuje. Plusem jsou kompaktní rozměry, zásobník na 150 listů a dostupná cena. Za minutu zvládne tiskárna vytisknout až 20 stran černobílého textu.

Náš TIP
Brother HL-1222W

Brother HL-1222W

Rychlost tisku 20 stran za minutu, rozlišení 2 400 x 600 DPI, WiFi připojení, funkce AirPrint, Brother iPrint & Scan, chybí oboustranný tisk.

Zobrazit více info

Skvělé a spolehlivé zařízení, vhodné jak pro tisk textových výstupů. Velkým lákadlem je rychlost tisku 20 stran za minutu či vysoké, 2 400 × 600 DPI rozlišení. Vybavená je ovládacím panelem a LED kontrolkami. Samozřejmostí je bezdrátové WiFi připojení.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Předtím než se pustíme do recenzování vybraných produktů, je dobré stanovit si parametry, na jejichž základě budeme laserové tiskárny hodnotit. Jak jsme uvedli výše, vaše očekávání jsou nejdůležitějším faktorem. V případě, že chcete laserovou tiskárnu se skenerem a kopírkou, popřípadě potřebujete tisknout i barevně, dívejte se na základní funkce, kterými zařízení disponuje. Pokud nechcete, aby vás tiskárna při chodu rušila, případně zabírala místo, sledujte její hlučnost a rozměry. Pokud nemáte rádi zbytečné kabely, určitě chcete přístroj s bezdrátovým připojením. Tyto všechny parametry a mnoho dalších jsme hodnotili v recenzích, které najdete níže. Při srovnávacích testech pro nás byly klíčové i reference spotřebitelů.

Multifunkčnost
Rychlost tisku
Rozlišení tisku
Konektivita a podporované formáty
Hlučnost a rozměry
Doplňkové funkce

Výrobců kvalitních laserových tiskáren není tolik jako v případě mobilních telefonů či notebooků. Zkušené uživatele tedy nepřekvapí snad žádné jméno v našem seznamu. Nabídce dominuje zejména společnost HP s modelovými řadami LaserJet či Neverstop. Zahanbit se nenechala ani firma Canon se špičkovou modelovou řadou i-Sensys, jejíž zástupce se stal i vítězem našeho testu. Do úzkého výběru se dostal také výrobce levných laserových tiskáren Brother. Průzkum tuzemského trhu byl realizován prostřednictvím portálu Heureka.cz a e-shopů jako Kasa.cz, Mall.cz, Alza.cz, Okay.cz či Datart.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze laserových tiskáren

V našich srovnávacích testech nebyl nijak zvýhodněn žádný výrobce laserových tiskáren. Test Magazín strávil desítky hodin nezávislým hodnocením příslušných parametrů, analýzou odborných testů a v neposlední řadě i referencí spotřebitelů. Výběr TOP zařízení níže a jejich recenze jsou tedy zcela objektivní a transparentní. Rozhodovat se však musíte výhradně na základě svých vlastních požadavků. Kromě komplexních recenzí vybraných tiskáren máte níže k dispozici také další zajímavé produkty.

Víťaz testu

Brother HL-L3270CDW

Automatický oboustranný tisk, rychlost tisku 24 stran za minutu, 2 400 x 600 DPI rozlišení, WiFi připojení, LCD displej.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Spolehlivá laserová tiskárna s WiFi připojením a zásobníkem až pro 250 listů. Brother má také tichý chod a rychlý tisk. Zařízení disponuje rozlišením tisku 2 400 x 600 DPI. Kromě WiFi lze zařízení připojit k počítači i přes USB vstup. Ovládání usnadňuje praktický barevný LCD displej.

Brother HL-L3270CDW patří ke kvalitním kancelářským tiskárnám s LED laserovou technologií. Vhodná je i pro kancelářský velkoobjemový tisk. Disponuje zásobníkem pro 250 listů a zaujme rychlým tiskem až 24 str./min. Tiskárnu můžete používat pouze jako černobílou, ale lze dokoupit barevné tonery s vysokou výtěžností. V takovém případě však už je třeba počítat s investicí navíc.

Za menší nedostatek považujeme fakt, že Brother je dodáván se standardním tonerem TN-243BK s výtěžností 1 000 stran. Vysokokapacitní toner TN-247BK má výtěžnost až 3 000 stran. Pozitivní uživatelé hodnotí její tichý chod. Nastavení tisku můžete realizovat přes přehledný barevný dotykový LCD displej. Na výstupu je schopna tiskárna přijmout až 150 listů. Velkou výhodou tiskárny je rozhodně automatický oboustranný tisk.

Kvalitní laserová tiskárna podporuje aplikace PrintSmart nebo Brother Web Connect. Primárně však uživatele bude zajímat podpora Apple Air Print, Mopria nebo Google Cloud Print. Díky těmto aplikacím je možné pohodlný mobilní tisk. K dispozici je také USB port nebo Etherent vstup pro přímé připojení do sítě. Možná je také tisk za pomoci NFC rozhraní. Uživatelům se líbí design tiskárny. Přestože nepatří mezi nejmenší. Přístroj má na šířku 43,9 cm, na výšku 25,2 cm a hloubka je 46,1 cm. Hmotnost celé tiskárny je 18,3 kg.

Laserová tiskárna Brother nepatří k levným modelům, ale potěší kvalitním tiskem a také více funkcemi. Mezi nimi i automatický oboustranný tisk. Volitelná je možnost používání barevných tonerů. Zamrzí fakt, že výrobce dodává tiskárnu s černobílým tonerem s nižší výtěžností pouhých 1 000 stran. Vysokokapacitní toner je třeba dokoupit. Spotřebitelům se líbí kvalita i rychlost tisku až 24 stran za minutu. Mezi recenzemi zákazníci chválí i tichý chod.

Velmi dobrá je konektivita zařízení. Tiskárna nabízí bezdrátový či mobilní tisk. Podporovány jsou různé aplikace včetně Mopria a Apple Air Print. K dispozici je LAN vstup i USB port či podpora NFC rozhraní. Pochválit je třeba i kvalitní dílenské zpracování a přehledný barevný dotykový LCD displej, který umožňuje komfortní nastavení kvality tisku. Vyšší cena je zákazníky považována za nevýhodu. Paradoxně jde jen o samostatnou tiskárnu, skener ani kopírka nejsou mezi funkcemi.

Pozitíva

Volitelný barevný/černobílý tisk
Rychlý a tichý tisk
Jednoduchá nastavení tisku

Negatíva

Dodávaný toner s nižší výtěžností
Vyšší cena
Bez skeneru a funkce kopírování

Rychlost tisku: 24 str./min. (A4) ● Základní funkce: černobílý / barevný laserový tisk ● Paměť: 256 MB ● Rozlišení tisku: 2 400 x 600 DPI ● Připojení: USB 2.0, WiFi, NFC ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5 ● Zásobník: 250 listů (vstup), 150 listů (výstup) ● Další funkce: automatický oboustranný tisk, AirPrint, Google Cloud Print, LCD displej

Cenový trhák

Xerox Phaser 3020Bi

Rychlost tisku 20 stran za minutu, pouze černobílý tisk, rozlišení 600 × 600 DPI, bezdrátové připojení, Apple AirPrint, režim spánku, chybí oboustranný tisk.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V našem srovnávacím testu si pozornost vysloužila i velmi oblíbená laserová tiskárna Xerox Phaser 3020Bi. Tiskárna sice nabízí jen možnost černobílého tisku, ovšem vzhledem k ceně chybějící barevný tisk určitě není nevýhodou. Xerox Phaser je laserová tiskárna určená hlavně pro kanceláře nebo pro ty, kteří tisknou především text, resp. různé textové dokumenty a kteří při tisku nevyžadují živé barvy. Rozlišení tisku je 600 x 600 DPI. Dalším parametrem, který ji předurčuje do kanceláře, jsou její kompaktní rozměry. Drobným minusem, který v kanceláři zamrzí, je, že tiskárna nepodporuje oboustranný tisk. Tiskárna nemá žádný displej. Vpravo na horní straně najdete dvě tlačítka. Jedním z nich tiskárnu vypínáte i zapínáte.

Od 600MHz procesoru nelze mít přehnaná očekávání, nicméně spotřebitelé pozitivně hodnotili rychlost tisku i fakt, že se při tisku nezasekává. Xerox zvládne za minutu vytisknout až 20 stran černobílého textu. Praktickým pomocníkem je zásobník na 150 listů. Výstupní zásobník pojme o 50 listů méně. Xerox není nijak inovativním zařízením, využívá klasický, monochromatický laserový tisk. Toner s označením Xerox 10R02773 nepatří mezi nejlevnější, útěchou však může být dostupná cena tiskárny. V balení naleznete zkušební toner. Kvalita konstrukce a použitých materiálů odpovídá ceně.

Spotřebitelé tiskárnu hodnotí jako velmi úspornou, především co se spotřeby barvy týká. Když tiskárnu aktuálně nepoužíváte, můžete aktivovat režim spánku. Obsluha tiskárny je opravdu jednoduchá. Opomenout však nesmíme to, že s tiskárnou lze komunikovat přes WiFi nebo ethernetový LAN kabel. Standardně využívá připojení přes USB 2.0 port. Možné je spárování s mobilem, je však nutné do počítače stáhnout software a přes ten se připojit k mobilu. Teprve pak můžete s tiskárnou komunikovat. Toto řešení považujeme za zbytečně komplikované. Uživatele operačních systémů iOS potěší funkce Apple AirPrint. V balení nechybí napájecí a USB kabel, jakož i CD se softwarem k instalaci.

Pozitíva

Dostupná cena
Rychlý tisk bez zasekávání
Kompaktní rozměry a jednoduché ovládání

Negatíva

Pouze černobílý tisk
Komplikované připojení k mobilu (přes software)
Oboustranný tisk není možný

Rychlost tisku: 20 str./min. (A4) ● Rychlost tisku oboustranně: ne ● Základní funkce: černobílý laserový tisk ● Rychlost procesoru: 600 MHz ● Paměť: 128 MB ● Rozlišení tisku: 600 × 600 DPI ● Připojení: USB 2.0 Hi-Speed, LAN, WiFi ● Formát papíru: A4, A5 ● Zásobník: 150 listů (vstup), 100 listů (výstup) ● Další funkce: Apple AirPrint, režim spánku

Náš TIP

Brother HL-1222W

Rychlost tisku 20 stran za minutu, rozlišení 2 400 x 600 DPI, WiFi připojení, funkce AirPrint, Brother iPrint & Scan, chybí oboustranný tisk.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Při výběru té ideální laserové tiskárny pro vás byste neměli rozhodně opomenout výrobce Brother. Model HL-1222W je skvělým pomocníkem do domácnosti, ale i do kanceláře, a to především díky své rychlosti a rozlišení. Spotřebitelé oceňují, že na svoje dokumenty nemusí čekat dlouho, tiskárna jich dokáže vyprodukovat až 20 (stran) za minutu. Maximálně podporované formáty papíru jsou A4, ale i menší, jako obálky, pohlednice či různé knižní formáty. Potěší také přítomnost speciální technologie, zabraňující uváznutí papíru. Tiskárna Brother disponuje vyšším maximálním rozlišením – až 2 400 x 600 DPI, při kterém jsou výsledné materiály vskutku ostré a čisté.

Čím dokáže zaujmout hlavně spotřebitele v domácnosti, jsou její kompaktní rozměry, takže zabírá minimum místa. Někomu se může zdát hlučnější než jiná zařízení, ale stále jde o zanedbatelný nedostatek. Laserová tiskárna s WiFi je dnes už samozřejmostí, kromě bezdrátového připojení však nabízí i vysokorychlostní USB 2.0. Rozhraní LAN či Bluetooth u tohoto modelu nečekejte. Funkce AirPrint pro přímý tisk z iPhone tady nechybí, přídavkem je i technologie Brother iPrint & Scan. Tato služba je kompatibilní s mobilními zařízeními běžícími na iOS či Android a umožňuje uživateli z nich přímo skenovat a tisknout po propojení s tiskárnou.

Opět nedisponuje žádnou variantou funkce obousranného tisku, což je škoda. Funkce šetrí jak čas, tak i papír, ačkoliv když se řadíte k nenáročným uživatelům, budete tento nedostatek považovat za bezpředmětný. Vybavená je ovládacím panelem a LED kontrolkami. Na stránkách více prodejců se můžete setkat s uvedenými prvky jako ovládací LED panel, či dokonce LCD panel, nic takového však nečekejte. Po provedení srovnávacího testu jsme zhodnotili, že ačkoli přidaných funkcí tato tiskárna mnoho neposkytuje, pro nenáročnou domácnost není vůbec špatnou volbou.

Pozitíva

Kompaktní rozměry
Funkce Brother iPrint & Scan
Vysoké rozlišení

Negatíva

Trochu hlučnější
Menší počet přidaných funkcí

Rychlost tisku: 20 str./min. (A4) ● Základní funkce: Černobílý laserový tisk ● Rychlost procesoru: 200 MHz ● Paměť 32 MB ● Rozlišení tisku: 2 400 x 600 DPI ● Připojení: USB 2.0 Hi-Speed, WiFi ● Formát papíru: A4, A5, B5, Letter, Legal, Folio ● Zásobník: 150 listů (vstup), 50 listů (výstup) ● Další funkce: AirPrint, Brother iPrint & Scan

Canon i-Sensys LBP621Cw

Rychlost tisku 15 stran za minutu, rozlišení 600 × 600 DPI, WiFi připojení, funkce AirPrint, pětiřádkový LCD displej, chybí oboustranný tisk a bezokrajový tisk.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud jste věrným zákazníkem firmy Canon, určitě by vaší pozornosti neměl uniknout tento model z řady i-Sensys. Předností tiskárny je především možnost barevného tisku a s ním související tisk fotografií. Na základě zkušeností spotřebitelů lze tvrdit, že zmíněný tisk fotografií je vysokokvalitní a detailní. Rozlišení 600 × 600 DPI je pro snímky standardem, ovšem za pomoci speciální funkce se lze vyšplhat až na 1 200 × 1 200 DPI. Rychlostí 18 stran za minutu sice nepřekonává konkurenci, ale takovýto rozdíl je sotva znatelný. Rovněž vstupní zásobník s kapacitou 250 listů představuje obrovské plus.

Tiskárna nijak neruší svým chodem a díky svým rozměrům je stejně vhodná jak do kanceláře, tak i do domácnosti. Rozhraní poskytují laserové tiskárny Canon tradičně tři a výjimkou není ani tento model. Kromě USB připojení či WiFi máte k dispozici i LAN (ethernet), což je výhodou, protože bezdrátové připojení občas může „mít špatný den“. Nastavení WiFi v tiskárně a následný tisk přímo z mobilu si však uživatelé pochvalují a označují je za jednoduché a bezproblémové. Někomu může chybět funkce Bluetooth, avšak zařízení si tuto skutečnost kompenzuje dalšími možnostmi připojení. Potěší i funkce AirPrint pro jednoduché spárování zařízení s produkty Apple (iPad, iPhone).

Při srovnávacím testu jsme negativně zhodnotili především absenci dvou oceňovaných doplňkových funkcí. Tou první je funkce oboustranného tisku. Zatímco ta nejlepší zařízení disponují automatickou verzí funkce, další alespoň manuální, tento model nemá žádnou – nabízí výhradně jednostranný tisk. Další je tzv. bezokrajový tisk, jehož nepřítomnost zamrzí především u produktů s tiskem fotografií. Musíte tedy počítat s vytištěnými snímky pouze s bílými okraji. Spotřebitelé však ocení zabudovaný pětiřádkový LCD displej s tlačítky pro snadný provoz tiskárny.

Pozitíva

Vysokokvalitní tisk fotografií
LCD displej s tlačítky

Negatíva

Bílé okraje u fotografií
Pouze jednostranný tisk
Absence Bluetooth připojení

Rychlost tisku: 18 str./min. (A4) ● Základní funkce: Barevný laserový tisk ● Rychlost procesoru: 800 MHz × 2 ● Paměť 1 024 MB ● Rozlišení tisku: 600 × 600 DPI ● Připojení: USB 2.0 Hi-Speed, LAN, WiFi ● Formát papíru: A4, A5, B5, obálky (COM 10, C5, Monarch) ● Zásobník: 250 listů (vstup), 100 listů (výstup) ● Další funkce: AirPrint, tisk fotografií

HP Laser 107w 4ZB78A

Rychlost tisku 20 stran za minutu, rozlišení 1200 × 1200 DPI, WiFi připojení, funkce AirPrint, HP Smart.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Po provedení srovnávacích testů se tento model od firmy HP jeví jako ideální volba pro osoby, které v první řadě tisknou texty či jednodušší grafiku – např. grafy či různé tabulky. Vzhledem k tomu, že disponuje pouze možností černobílého tisku, nehodí se pro tisk barevných fotografií. Vaše výstupy však tato laserová tiskárna HP doručí v mimořádně vysoké kvalitě a ostrosti, protože se pyšní rozlišením až 1200 × 1200 DPI, což je opravdu nadstandardní hodnota. Jde jak o zařízení pro domácnost, tak i pro kancelářské prostory. Rychlostí 20 stran za minutu sice nepřekonává konkurenci, přesto se však hodí i k velkoobjemovému tisku materiálů. Podobně jako předešlý model z dílny HP tiskne formáty A4 a menší, tudíž i různé formáty obálek a pohlednic, což mnozí spotřebitelé vnímají pozitivně.

Za výhodu pro uživatele považujeme i její malé rozměry, díky nimž je mimořádně skladná a nezabírá mnoho místa. Spotřebitelé také oceňují její tichý chod. Poskytuje klasické USB připojení k notebooku či PC, ale i bezdrátové WiFi připojení. Přímo z vašeho mobilu lze tisknout pomocí přidané funkce HP Smart. Aby fungovala, musíte si stejnojmennou aplikaci stáhnout do smartphonu. Ta však ne vždy funguje podle představ a někoho zamrzí i nutnost vytvoření nového účtu pro používání aplikace. Mnohem lépe uživatelé hodnotí funkci AirPrint, přestože její spolupráce výhradně s Apple zařízeními je značně omezující. Na některých portálech je uveden tradiční prvek Google cloud print. Jak jsme již zmiňovali v předešlých recenzích, tato přidaná funkce v lednu 2021 skončila.

Někteří prodejci u tohoto modelu uvádějí přítomnost LED displeje. Nečekejte však displej v pravém smyslu slova. Na základě zkušeností spotřebitelů víme, že jde o tři tlačítka s LED podsvícením, blikající a zbarvující se podle probíhající činnosti tiskárny. V případě oboustranného tisku opět nečekejte automatické otáčení listů. Zařízení nabízí pouze manuální oboustranný tisk.

Pozitíva

Malé rozměry
Nízká hlučnost
Ostrost vytištěných materiálů

Negatíva

Funkce HP Smart je mírným zklamáním
Namísto displeje podsvícená tlačítka

Rychlost tisku: 20 str./min. (A4) ● Základní funkce: černobílý laserový tisk ● Rychlost procesoru: 600 MHz ● Paměť 64 MB ● Rozlišení tisku: 1200 × 1200 DPI ● Připojení: USB 2.0, WiFi ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5 ● Zásobník: 150 listů (vstup), 100 listů (výstup) ● Další funkce: manuální oboustranný tisk, AirPrint, HP Smart

Další zajímavé produkty

Jak jste mohli vidět v našem srovnávacím testu, v oblasti laserových tiskáren je dnes opravdu z čeho vybírat. Každé ze zvolených zařízení vyčnívá mezi ostatními v nabídce z hlediska přidaných funkcí, rozlišení nebo rychlosti, ale i základního ukazatele, kterým je poměr cena–kvalita. Pokud vás přece jen náš výběr příliš neoslovil a hledáte dál, možná vám padne do oka něco z kategorie dalších zajímavých produktů.

Pro velkoobjemový tisk v kancelářích, ale i náročnější domácnosti vhodná černobílá tiskárna Brother HL-L2352DW nadchne především rychlostí tisku až 30 stran za minutu a malými rozměry. Připojit ji lze napevno prostřednictvím USB, ale k dispozici je i WiFi. S rozlišením 1 200 × 1 200 DPI budou vaše výstupy mimořádně ostré a detailní. Z přidaných funkcí je třeba vyzdvihnout automatický oboustranný tisk, který si uživatelé pochvalují.

Výrobce Brother přichází na trh s tiskárnou Brother HL-1223WE. Jedná se o vskutku jednoduchou tiskárnu pro domácnost. Rychlostí tisku 20 stran za minutu či rozlišením 2 400 x 600 DPI mírně vyčnívá nad konkurencí, z hlediska poměru cena–kvalita tiskárna nezklame. Potěší bezdrátové WiFi připojení s jednoduchou instalací a také tichý chod. Tiskne výhradně černobíle, takže je ideální pro tisk textových dokumentů.

Pokud jste dosud nenašli vhodnou alternativu, možná právě barevná laserová tiskárna HP Color Laser 150NW může být vaším favoritem. Poradí si s různými formáty tisku. Rychlost černobílého tisku je 18 stran za minutu a 4 strany za minutu pro barevný tisk. Podporuje přímé připojení k internetu přes LAN nebo bezdrátově přes WiFi. Maximální rozlišení tisku je 600 x 600 DPI. Tiskárna však nenabízí možnost oboustranného tisku.

Černobílá laserová tiskárna Pantum P2500W splňuje všechny požadavky méně náročného uživatele. Rychlost tisku 22 stran za minutu zaručuje rychlý velkoobjemový tisk, rozlišení 1 200 × 1 200 DPI navíc dodá vašim výstupům vysokou kvalitu. K dispozici je USB nebo WiFi připojení. Chybí automatický oboustranný tisk.

Řada i-Sensys je zkrátka elitním hráčem na trhu, jinak tomu není ani v případě laserové tiskárny Canon i-Sensys LBP113w. Tiskne jak A4, tak i menší a také obálkové formáty. Netiskne barevně, ovšem rozlišení 2 400 × 600 DPI je zárukou kvality. Celkem 22 vytištěných stran za minutu je rovněž nadstandardní atribut. Potěší bezdrátové WiFi připojení a malé rozměry tiskárny. Přítomen je i displej, ten je však hůře čitelný. Tisk z mobilních zařízení usnadňují funkce AirPrint a Android Mopria.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Stále nic? Žádný problém. Možná jste jedním z těch, kteří se řídí pouze zájmem a zkušenostmi samotných spotřebitelů. V tomto případě jsme pro vás na základě cenového srovnávače Heureka.cz připravili seznam TOP 5 nejprodávanějších laserových tiskáren. Možná je mezi nimi právě ta vaše. Myslete však na to, že neustále přicházejí nové a nové modely. Proto pro vás tuto sekci pravidelně aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
HP LaserJet M110w 7MD66F5*Zobrazit produkt
Canon i-Sensys LBP633Cdw5*Zobrazit produkt
Canon i-Sensys LBP-7010C5*Zobrazit produkt
Brother HL-1112E5*Zobrazit produkt
Canon i-Sensys LBP631Cw5*Zobrazit produkt

Nechcete si vybírat tiskárnu, aniž byste si pořádně prostudovali všechny parametry? Náš návod, jak vybrat tiskárnu, vám s výběrem pomůže.

Otázky a odpovědi – FAQ

Dozvěděli jste se všechno, co jste potřebovali vědět? Pomohl vám náš test k výběru správné tiskárny? Pokud vám něco stále není jasné, případně byste se chtěli zeptat na nějaké podrobnosti, neváhejte napsat komentář a my vám rádi odpovíme. Sekci otázek pravidelně kontrolujeme. Rovněž budeme rádi, pokud se podělíte o své osobní zkušenosti s laserovými tiskárnami.

Princip, na němž laserové zařízení funguje, tvoří tři hlavní složky, a to selenový fotoválec, toner a zažehlovací válce. Tiskárna nejprve zpracovává informaci o tištěné stránce a ukládá si ji do paměti. Daná data následně přenese na fotoválec, na kterém laserový paprsek vytváří požadovaný obraz. Prášek z toneru se při tisku přichytává na laserem označená místa na válci. Pak přichází na řadu kontakt s papírem. Na papír se prášek dostává pomocí zažehlovacího válce, který pracuje při teplotě 200 °C. Působením tepla nám prášek na papíře vytváří tištěný obraz.

Na trhu lze najít i laserová zařízení v cenové hladině do 2 000 Kč. Rozhodně nejde o nekvalitní tiskárny, je však potřeba počítat s menším množstvím funkcí. Některé levné laserové tiskárny disponují pouze černobílým tiskem, převážně nejsou vhodné pro tisk fotografií, rozlišení je nižší a rychlost tisku je mnohem pomalejší. Pro nenáročné uživatele jsou však více než dostačující a téměř vždy poskytují i možnost bezdrátového připojení či tisku přímo z mobilu.

Máte na výběr ze tří možností, a sice toner originální, renovovaný a alternativní. Výrobce tiskárny doporučuje originální toner, protože jde rovněž o jeho výrobek, čímž zaručuje absolutní kompatibilitu. Nevýhodou je však vysoká cena. Renovovaný toner je název, který se využívá v případě, že jde o doplnění prášku do vašeho původního toneru. Kupujete pouze náplň, nikoliv nový toner. Cena je výrazně nižší, ale očekávejte i horší kvalitu výstupů. Nejlepším druhem toneru z hlediska poměru ceny a kvality je alternativní, resp. repasovaný toner. A ten vám doporučujeme i my. Určitě zaměřte svou pozornost na značku TOREX nebo prodejce Repasit či Tonerpartner.

HP LaserJet Pro M102w G3Q35A

Rychlost tisku 22 stran za minutu, oboustranný tisk, rozlišení 600 × 600 DPI, bezdrátové připojení, technologie JetIntelligence monitorující hladinu náplně.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Černobílá laserová tiskárna od firmy HP ohromí především nízkou cenou. Tato přednost je sice vykoupena užší nabídkou užitečných funkcí, ovšem pro nenáročného spotřebitele zaměřeného primárně na textové dokumenty je správnou volbou. S rychlostí až 22 stran za minutu je vhodná k velkoobjemovému tisku pro domácnost či menší firmy. Při našem srovnávacím testu jsme ocenili také rozlišení 600 × 600 DPI, které vám zaručí vysokou kvalitu a ostrost textu či jednodušší grafiky. Podporovány jsou standardní formáty papíru (A4, A5), menší A6 nebo obálkový formát B5. Na rozdíl od barevné laserové tiskárny Canon i-Sensys LBP621Cw disponuje její vstupní zásobník nižší kapacitou 150 listů, avšak k dispozici je prioritní zásobník o objemu 10 listů, vhodný i pro tisk obálkových rozměrů. Podavači je však občas potřeba manuálně pomoci, což kazí celkový dojem.

Laserová tiskárna HP nabízí uživateli dva způsoby připojení, a to pomocí USB kabelu a integrované WiFi. Právě síťové připojení k mobilu či notebooku uživatelé hodnotí jako velmi rychlé a jednoduché. Majitele zařízení od Apple potěší funkce AirPrint, tedy bezprostřední a snadný tisk z vašeho Macu či iPhonu. Jako zástupce firmy HP tiskárna nabízí funkci HP ePrint, pomocí níž dokážete tisknout přímo z mobilu či jiného zařízení zasláním e-mailu na adresu vaší tiskárny. V porovnání s ostatními testovanými modely a jejich funkcemi tento prvek již působí jako „zapadlý prachem“. Uživatelé, kteří netisknou příliš často, ocení plastový kryt na papír v zásobníku, jenž chrání před částečkami prachu.

Předností tiskárny je i její minimální hlučnost a díky relativně malým rozměrům také prostorová úspornost. Z hlediska dalších doplňkových funkcí nelze opomenout JetIntelligence. V našich očích mimořádně nápomocná funkce je určená k tomu, aby sledovala hladinu náplně laserové tiskárny, a tak se vždy před velkoobjemovým tiskem můžete ujistit, zda je v toneru dostatek náplně. Při testování produktu nás zklamala absence automatického oboustranného tisku. Místo něj je tu manuální varianta funkce, ta však zabere o něco více času.

Pozitíva

Rychlý tisk
Jednoduché a rychlé nastavení tisku přes WiFi
Tichý chod

Negatíva

Podavači je potřeba občas manuálně pomáhat
Chybí automatický oboustranný tisk

Rychlost tisku: 22 str./min. (A4) ● Základní funkce: Černobílý laserový tisk ● Rychlost procesoru: 600 MHz ● Paměť 128 MB ● Rozlišení tisku: 600 × 600 DPI ● Připojení: USB 2.0, WiFi ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5 (JIS) ● Zásobník: 150 listů (vstup), 10 listů (prioritní vstup), 100 listů (výstup) ● Další funkce: manuální oboustranný tisk, AirPrint, HP ePrint, JetIntelligence

Pre náročných

HP Neverstop Laser 1200w

Rychlost tisku 20 stran za minutu, rozlišení tiskárny 600 × 600 DPI, rozlišení skeneru 600 PPI, WiFi připojení, funkce AirPrint, LCD displej.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Z multifunkčních laserových tiskáren patří tento model od firmy HP mezi ty nejspolehlivější a u spotřebitelů k velmi oblíbeným. Vedle tradiční funkce černobílého tisku disponuje tato tiskárna kvalitním skenerem a kopírkou, což si náročnější uživatelé nemohou vynachválit. Rozlišení 600 × 600 DPI zaručuje vysokou kvalitu výstupů – a podle zkušeností spotřebitelů tomu tak skutečně je. Rozlišení skeneru je 600 PPI (pixelů na palec), a tak můžete očekávat mimořádnou ostrost a detaily. Po našem srovnávacím testu se jako výhodný atribut jeví také nadstandardní rychlost tisku 20 stran za minutu. Maximální formát pro tisk je klasický A4 a menší, což platí i pro skener tiskárny o velikosti plochy 216 × 297 mm. Díky vysokokapacitnímu vstupnímu zásobníku (150 listů) nemusíte často doplňovat papír.

Pro spotřebitele v domácnostech jsou atraktivní zejména tichost tiskárny a příjemný design. Navzdory třem zařízením v jednom díky relativně malým rozměrům šetří místo na vašem stole. Poskytuje dvě rozhraní, a sice standardní prostřednictvím USB a WiFi. Bezdrátový přímý tisk je vskutku žádaným a oblíbeným prvkem každého zařízení. Zprovozníte jej prakticky bez problémů a velmi rychle. Pro Apple nadšence je k dispozici AirPrint a v nabídce se nachází také nepříliš oblíbená funkce HP Smart, ačkoli se její uživatelé rozdělují na dva protichůdné tábory. Již tradičně lze na stránkách prodejců narazit na dnes už neexistující funkci Google cloud print, nenechte se však zmást.

Tím, co u multifunkční laserové tiskárny po testu skutečně oceňujeme, je přítomnost LCD displeje, který vám značně usnadní používání tohoto víceúčelového zařízení. Takovýto užitečný prvek byste u tiskárny HP Laser 107w 4ZB78A hledali marně. Mírným zklamáním je opět absence automatického oboustranného tisku. Tu tiskárně spotřebitelé velmi často vyčítají, manuální varianta funkce je totiž kvůli ručnímu převracení zbytečně zdlouhavá. Vzhledem k tomuto faktu a také skutečnosti, že jde o výhradně černobílou tiskárnu, mohl jít výrobce s cenou trochu níže.

Pozitíva

Vysoké rozlišení skeneru
Velikost tiskárny
LCD displej

Negatíva

Pouze manuální oboustranný tisk
Výhradně černobílý tisk

Rychlost tisku: 20 str./min. (A4) ● Základní funkce: černobílý laserový tisk, skenování, kopírování ● Paměť 64 MB ● Rozlišení tisku: 600 × 600 DPI ● Připojení: USB 2.0 Hi-Speed, WiFi ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5 (JIS) ● Zásobník: 150 listů (vstup), 100 listů (výstup) ● Další funkce: manuální oboustranný tisk, AirPrint, HP Smart

Canon i-Sensys LBP623Cdw

Tisk textových výstupů i fotografií, automatický oboustranný tisk, rychlost tisku 21 stran za minutu, 600 × 600 DPI rozlišení, pětiřádkový LCD displej, WiFi připojení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Firma Canon se bezpochyby řadí mezi spolehlivé výrobce laserových tiskáren pro domácnosti či do kanceláří. A jinak tomu není ani v případě modelu i-Sensys. Tiskárna disponuje rychlostí 21 vytištěných stran za minutu, což lze považovat v dnešní době za nadstandardní atribut. Je stejně vhodná jak pro černobílý, tak i barevný tisk vašich materiálů. S rozlišením 600 × 600 DPI (bodů na palec) budou dobře vypadat vaše textové dokumenty, ale i detailnější grafika či fotografie ve standardní kvalitě. Tiskárna podporuje klasické formáty papíru (jako A4 či A5), ovšem využít ji můžete i k tisku obálkových formátů (COM10, DL, C5, Monarch) či pohlednic. Výhodou pro uživatele jsou vysokokapacitní zásobníky papíru pro vstup i výstup, které jsou zabudované přímo v tiskárně, a tak se zbytečně nepráší na papír.

Laserové tiskárny Canon se uživatelům mohou jevit jako mírně hlučnější, nejde však o nic nepříjemného a rozhodně to nelze považovat za negativum. Rozhraním k propojení tiskárny a vašeho zařízení (PC, notebook) je tradiční USB či LAN, ovšem téměř žádná moderní tiskárna se nemůže obejít bez bezdrátového připojení. K dispozici je tak i WiFi připojení, díky kterému se můžete zbavit přebytečných kabelů a tisknout např. přímo ze svého mobilu. Na podobném principu je založená i funkce AirPrint, která uživateli umožňuje tisknout dokumenty či fotografie přímo ze svého Apple zařízení (Mac, iPhone, iPad) bez nutnosti instalování dalších ovladačů. Tiskárna kromě AirPrint nabízela také funkci Google cloud print, ta však 1. ledna 2021 skončila. Uživatelé mohou negativně vnímat absenci Bluetooth připojení, avšak při podpoře USB či WiFi je takovýto prvek zanedbatelný.

V našem srovnávacím testu jsme jako mimořádně vítanou funkci zhodnotili automatický oboustranný tisk, který u multifunkčního zařízení HP Neverstop Laser 1200w nenajdete. To znamená, že po vytištění textu či snímku na jednu stranu zařízení papír automaticky otočí a pokračuje v tisku na druhé straně. Ušetří vám to čas i chvíle nejistoty, zda jste papír otočili správně. Spotřebitelé pozitivně vnímají i přehledný, pětiřádkový LCD displej, který vám usnadní práci při tisku například přímo z USB klíče. Co zamrzí, je fakt, že tiskárna nepodporuje paměťové karty, a tak materiál z SD nosiče musíte nejdříve přesunout do jiného zařízení. Vadou na kráse je v našich očích i absence funkce bezokrajového tisku. Tu by ocenili především fotografové, neboť tato funkce umožňuje tisknout bez přítomnosti viditelných bílých okrajů.

Pozitíva

Vysoká kvalita vytištěných materiálů
Automatický oboustranný tisk
Vysoká rychlost tisku

Negatíva

Absence čtečky paměťových karet
Vhodná pro tisk fotek, ovšem pouze s okraji
Nepodporuje Bluetooth připojení

Rychlost tisku: 21 str./min. (A4) ● Rychlost oboustranného tisku: 12,7 str./min ● Základní funkce: Barevný laserový tisk ● Rychlost procesoru: 800 MHz × 2 ● Paměť 1 024 MB ● Rozlišení tisku: 600 × 600 DPI ● Připojení: USB 2.0 Hi-Speed, LAN, WiFi ● Formát papíru: A4, A5, obálky (COM10, DL, C5), pohlednice ● Zásobník: 250 listů (vstup), 100 listů (výstup) ● Další funkce: automatický oboustranný tisk, AirPrint, tisk fotografií

Brother HL-L2312D

Rychlost tisku 30 stran za minutu, černobílý laserový tisk, rozlišení 1 200 x 1 200 DPI, automatický oboustranný tisk.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Rychlá a výkonná laserová tiskárna s černobílým tiskem. Součástí dodávky je také startovací toner s vydatností na 700 stran. Tiskárna Brother HL-L2312D je kompatibilní s černými tonery Brother TN-2411 (1 200 stran) nebo s tonerem Brother TN-2421 (3 000 stran). Jednou ze žádaných funkcionalit je tisk v režimu Duplex, což značí automatický oboustranný tisk. Laserová tiskárna bohužel nedisponuje žádnou formou bezdrátového připojení. Chybí WiFi i Bluetooth. Možné je pouze lokální síťové vysokorychlostní USB 2.0. USB kabel přitom také není součástí balení.

Velkou doménou této tiskárny je rychlý černobílý tisk až 30 stran za minutu. Kvalitní a ostrý tisk garantuje rozlišení 1 200 x 1 200 DPI. Tiskárna spolupracuje také s operačními systémy Mac OS, ale je nezbytné využívat aplikaci Brother iPrint & Scan. Tiskárna podporuje dostupné formáty A4, A5, A6 i listovou formu tisku. Zásobník na papíry má kapacitu 250 listů a výstupní otvor pojme 150 vytištěných listů. Zákazníci si pochvalují rychlost tisku, relativně přiměřenou hlučnost, ale mrzí je, že absentuje bezdrátové připojení a dokonce ani USB kabel není součástí dodávky. Rovněž si někteří stěžují na vyšší cena tonerů. V poměru ceny a kvality tisku však Brother představuje dobrou volbu.

Pozitíva

Cena
Rychlý tisk
Automatický oboustranný tisk

Negatíva

Nemá Bluetooth ani WiFi
USB kabel pro připojení není v balení

Rychlost tisku: 30 str./min. (A4) ● Základní funkce: černobílý laserový tisk ● Rychlost procesoru: 600 MHz ● Rozlišení tisku: 1 200 x 1 200 DPI ● Připojení: USB 2.0 ● Formát papíru: A4, A5, A6, list ● Zásobník: 250 listů (vstup), 150 listů (výstup) ● Další funkce: automatický oboustranný tisk

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Tiskárny

Vaše hodnocení:
(93%)