Strojky na vlasy

Nejlepší strojky na vlasy 2024 + recenze

Pro všechny, kdo preferují úpravu vlasů v domácím prostředí, jsme si připravili test strojků na vlasy. Kromě vítězného modelu Philips Series 5000 HC5630/15, který nás zaujal zejména poměrem mezi cenou, výkonem a funkcemi, jsme pro vás zrecenzovali i další zajímavé strojky od ověřených výrobců, které se zároveň těší velké spotřebitelské oblibě.

Publikované: 05.01.2022
Aktualizované: 17.07.2024

Jaký strojek na vlasy koupit?

V našich recenzích zastřihovačů vlasů naleznete podrobné informace o každém modelu, souhrn spotřebitelských zkušeností i naše vlastní hodnocení a závěry. Jsou-li pro vás důležité pouze základní údaje a krátké zhodnocení klíčových vlastností daných produktů, dáváme vám do pozornosti následující řádky. Najdete v nich to nejdůležitější o 3 produktech z našeho testu zastřihovačů na vlasy, které obdržely speciální štítky.

Názov Hodnotenie Detail
Philips HC5630/15   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Philips HC9450/15   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Braun HC5030   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Philips HC5630/15

Philips HC5630/15

Strojek na vlasy, kombinované napájení, 90min. výdrž akumulátoru, 60min. nabíjení, nastavení délky střihu od 0,5 do 28 mm.

Zobrazit více info

Holicí strojek na vlasy Philips Series 5000 HC5630/15 s kombinovaným napájením má dlouhou výdrž, je omyvatelný a má široké možnosti nastavení délky střihu. Nacházejí se na něm dvojité samoostřící čepele z nerezové oceli, což podstatně prodlužuje jeho životnost a usnadňuje údržbu. V balení naleznete také nástavec na strniště a praktické cestovní pouzdro. K výrazným plusům patří poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem, nízká hmotnost a nenáročná obsluha.

Cenový trhák
Remington HC5035

Remington HC5035

Strojek na vlasy, síťové napájení, nastavení délky střihu od 1,5 do 25 mm, neomyvatelný.

Zobrazit více info

Strojek na vlasy Remington HC5035 je zlatou střední cestou, a to jak z hlediska ceny, tak i z hlediska výkonu a celkové kvality zpracování. Jedná se o model, který nelze použít bezdrátově. Na druhou stranu je lehký a nenáročný na obsluhu, má docela široké možnosti nastavení délky střihu a k plusům můžeme zařadit i bohaté příslušenství.

Náš TIP
Braun HC5030

Braun HC5030

Strojek na vlasy, kombinované napájení, 50min. výdrž akumulátoru, doba nabíjení 480 min., nastavení délky střihu od 3 do 24 mm, omyvatelný, podpora duálního napětí.

Zobrazit více info

Zastřihovač vlasů Braun HC5030 je kvalitním, praktickým a výkonným modelem za trošku přemrštěnou cenu. Ostří má dlouhou životnost, údržba je nenáročná, jelikož jej můžete umýt pod tekoucí vodou, a k plusům patří i vcelku široké možnosti nastavení délky střihu. Jedná se o model s kombinovaným napájením a podporou duálního napětí. K zásadnějším nevýhodám patří zejména dlouhá doba nabíjení v poměru ke kratší výdrži akumulátoru.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Strojek na vlasy by měl v první řadě pracovat spolehlivě a výkonně, měli byste si na něm umět nastavit přesnou délku střihu v dostatečně širokém rozpětí, měl by být nenáročný na údržbu a mít dlouhodobou životnost. Právě na tyto oblasti jsme se zaměřili při samotném výběru jednotlivých modelů do našeho testu, jejich následném recenzování i porovnávání mezi sebou. V neposlední řadě jsme přihlíželi k poměru mezi pořizovací cenou, kvalitou zpracování, výkonem a jakousi spotřebitelskou přívětivostí.

Poměr mezi pořizovací cenou, výkonem a funkcemi
Možnosti nastavení délky střihu
Odolnost, kvalita a životnost čepelí
Nenáročnost údržby
Jednoduchost ovládání
Možnosti napájení + výdrž akumulátoru
Doplňkové funkce
Příslušenství

Výše jsme jmenovali parametry, podle kterých jsme vybrali jednotlivé modely do našeho testu. Kromě nich jsme se při výběru zaměřili i na reálné zkušenosti spotřebitelů se zastřihovači vlasů na Heureka.cz, Mall.cz, Alza.cz či Datart.cz. Strojky jsme vybírali pouze z nabídky ověřených výrobců Philips, Sencor, Remington, Wahl a Rowenta a v neposlední řadě jsme naše hodnocení porovnali i s jinými dostupnými nezávislými recenzemi.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze strojků na vlasy

Při recenzování strojků na vlasy, které jsme zařadili do našeho nezávislého testu, jsme se snažili zachovat co největší objektivitu. Jednotlivé modely jsme porovnali mezi sebou i s dalšími modely, dostupnými na našem trhu. Pozornost jsme také věnovali spotřebitelským recenzím. Náš test je výsledkem desítek hodin hodnocení a porovnávání, na což neměli vliv prodejci a ani výrobci těchto zařízení.

Víťaz testu

Philips HC5630/15

Strojek na vlasy, kombinované napájení, 90min. výdrž akumulátoru, 60min. nabíjení, nastavení délky střihu od 0,5 do 28 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zastřihovač vlasů Philips Series 5000 HC5630/15 nás zaujal poměrem mezi pořizovací cenou a výkonem, snadnou obsluhou, dlouhou výdrží baterie a bohatým příslušenstvím, díky kterému má skutečně multifunkční využití. Jedná se o omyvatelný model s kombinovaným napájením.

Na strojku na vlasy Philips Series 5000 HC5630/15 si můžete nastavit až 28 různých délek střihu, což lze označit za velmi dobrou regulaci, a to v rozmezí od 0,5 do 28 mm. Nejmenší, 2mm hřebenový nástavec je vhodný i k úpravě vousů či strniště. V případě použití strojku bez nástavců můžete své vlasy zkrátit až na 0,5 mm. K výrazným plusům patří kombinované napájení a výdrž akumulátoru. Na jedno nabití, které trvá cca 60 min., strojek vydrží v provozu až 90 min.

Zastřihovač vlasů od Philips je vybaven nerezovými čepelemi, které můžete kdykoli umýt, což podstatně zjednodušuje jeho údržbu. Ke snadné údržbě přispívá i konstrukční řešení, které zabraňuje zachycování vlasů v čepelích, a 100% vodotěsnost celého zařízení. Jinak řečeno, strojek můžete pod tekoucí vodou umýt celý.

Na čepelích se nachází technologie DualCat, a sice dvojité ostří, které stojí za větší efektivitou stříhání vlasů. Čepele jsou navíc samoostřící. V praxi se o sebe brousí přímo při používání strojku. Výrazným benefitem je režim Turbo, který ocení všichni majitelé hustších či nepoddajných vlasů, praktické pouzdro na přenášení i skladování a 2 nastavitelné hřebenové nástavce v balení.

Spotřebitelé hodnotí strojek převážně pozitivně. K největším plusům řadí poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem, snadnou obsluhu i údržbu, dlouhou výdrž baterie, rychlé nabíjení, pouzdro v balení a široké možnosti nastavení délky. Negativně vnímají absenci nástavce na stříhání chlupů v nose a také to, že strojek vlasy ostříhá na max. délku 28 mm.

Pozitíva

Poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem
Krátká doba nabíjení a dlouhá výdrž akumulátoru
100% vodotěsnost a snadná údržba

Negatíva

Menší max. délka střihu

Napájení = kombinované ● Doba nabíjení = 60 min. ● Výdrž akumulátoru = 90 min. ● Nastavení délky střihu = 0,5–28 mm ● Materiál čepelí = nerezová ocel

Cenový trhák

Remington HC5035

Strojek na vlasy, síťové napájení, nastavení délky střihu od 1,5 do 25 mm, neomyvatelný.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Spolu se zastřihovačem vlasů Remington HC5035 obdržíte 11 barevně odlišených pevných nástavců, se kterými můžete své vlasy či vousy upravit v rozmezí od 1,5 do 25 mm. Nastavitelná je i úroveň zkosení, a to od 0,5 do 2 mm. V balení se dále nachází čisticí kartáček na čepele, speciální hřeben na úpravu strniště na krku, kartáček na očištění krku, stylingový hřeben a nůžky. Čepele strojku jsou vyrobeny z kvalitní a odolné nerezové oceli, což stojí za jejich dlouhou životností. K plusům řadíme i vcelku tichý chod.

Naopak asi nejzásadnějším negativem tohoto modelu je nemožnost jeho použití bez napojení do sítě. Jinak řečeno, není vybaven dobíjecím akumulátorem. Napájecí kabel je navíc poměrně krátký. Údržba není náročná, na druhou stranu zastřihovač vlasů Remington HC5035 není omyvatelný. Pod vodou můžete mýt jen jeho odnímatelné čepele a nástavce.

Strojek na vlasy od značky Remington spotřebitelé hodnotí buď vyloženě pozitivně, nebo vysloveně negativně. Dobrou zprávou je, že pozitivní recenze převládají. Nejčastěji jsme narazili na komentáře, které souvisí se snadnou obsluhou, dobrým výkonem či tichým chodem. V negativních recenzích jsou zmiňovány vlastnosti, jako je nemožnost bezdrátového použití a slabší výkon v případě stříhání delších nebo hustších vlasů.

Pozitíva

Velmi dobrý poměr mezi cenou a výkonem
Vcelku široké možnosti nastavení délky
Bohaté příslušenství

Negatíva

Pouze síťové napájení
Neomyvatelný
Délku střihu je možné nastavit jen pomocí pevných hřebenových nástavců

Napájení = síťové ● Nastavení délky střihu = 1,5–25 mm ● Materiál čepelí = nerezová ocel

Náš TIP

Braun HC5030

Strojek na vlasy, kombinované napájení, 50min. výdrž akumulátoru, doba nabíjení 480 min., nastavení délky střihu od 3 do 24 mm, omyvatelný, podpora duálního napětí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zastřihovač vlasů Braun HC5030 je dalším výkonným modelem s poměrně širokými možnostmi nastavení délky střihu, který je dostupný za poněkud vyšší, nicméně přiměřenou pořizovací cenu. K nevýhodám patří delší doba nabíjení a kratší výdrž akumulátoru. V ostatních směrech jde o velmi šikovný model, který uspokojí i náročnější spotřebitele.

Možnosti nastavení délky střihu na zastřihovači vlasů Braun HC5030 od 3 do 24 mm jsou srovnatelné s modely, jako je Philips Series 5000 HC5630/15. Jedná se o jakýsi standard, který by měl být dostačující pro všechny průměrně náročné uživatele. Zajímavým detailem je paměťový bezpečnostní zámek, který slouží k „uložení“ poslední nastavené délky střihu, a to i po odstranění hřebenového nástavce.

Tento strojek od značky Braun je dalším kouskem s kombinovaným napájením, který navíc podporuje duální napětí (240/110 V). Proto je vhodnou volbou pro všechny, kteří často cestují. Bezdrátové používání je zároveň jeho největším minusem. Je vybaven levnější Ni-MH baterií, která vydrží v provozu jen 50 min. Dalším výrazným negativem je dlouhá doba nabíjení akumulátoru (až 8 hod.).

Údržbu strojku považujeme za velmi jednoduchou, jelikož jej můžete celý opláchnout pod tekoucí vodou. Čepele jsou i v tomto případě navržené tak, aby dlouhou dobu vydržely ostré. K pozitivním parametrům dále řadíme vcelku bohaté příslušenství. Kromě samotného strojku v balení naleznete 2 různé hřebenové nástavce, speciální kartáček na čištění ostří, mazací olej a napájecí kabel.

Spotřebitelské recenze zastřihovače vlasů Braun HC5030 jsou převážně pozitivní. Spotřebitelé si na něm pochvalují jednoduché ovládání, praktický design, dobré možnosti nastavení délky střihu i poměr mezi cenou, celkovou kvalitou a výkonem. Několik spotřebitelů cenu považuje za přemrštěnou, a to zejména z toho důvodu, že z jejich pohledu jde o obyčejný holicí strojek na vlasy.

Pozitíva

Dobrý výkon a kvalita zpracování
Kombinované napájení podpora duálního napájení
Omyvatelný

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Dlouhá doba nabíjení
Krátká výdrž akumulátoru

Napájení = kombinované ● Doba nabíjení = 480 min. ● Výdrž akumulátoru = 50 min. ● Nastavení délky střihu = 3–24 mm

Pre náročných

Wahl 08148

Strojek na vlasy, kombinované napájení, 90min. výdrž akumulátoru, doba nabíjení 120 min., nastavení délky střihu od 0,8 do 25 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Již při pohledu na pořizovací cenu je jasné, že strojek na vlasy Wahl 8148 patří k profi modelům. Disponuje širokými možnostmi nastavení délky střihu, baterie má dlouhou výdrž a strojek má také odolné ostří s dlouhou životností. Jeho koupi proto doporučujeme zejména těm z vás, kteří mají v plánu strojek používat pravidelně a často.

Na modelu Wahl 8148 můžete délku střihu nastavit v rozmezí od 0,8 do 25 mm, což je jakýsi nepsaný standard. Nadprůměrná je šířka záběru stříhací hlavice, která činí až 45 mm. V balení naleznete 8 plastových nástavců, pomocí kterých můžete délku střihu nastavit na 1,5; 3; 4,5; 6; 10; 13; 19 nebo 25 mm. Součástí balení je také plastový hřeben, krytka na hlavici, čisticí kartáček a mazací olej.

Hlavice je chromovaná, což přispívá k její odolnosti a dlouhé životnosti. Na spodní čepeli se nacházejí delší zuby, které zlepšují řezný úhel. Ovládání hodnotíme jako jednoduché. Délku střihu si nastavíte pomocí páčky na boční straně strojku. Vysloveně vysoká kvalita zpracování se odráží i na jedné negativní maličkosti, kterou je hmotnost strojku. Váží 290 g, což není nejvíce, v případě delšího používání však tuto hmotnost můžete cítit.

Strojek má kombinované napájení, můžete jej proto používat drátově i bezdrátově. Při chodu na Li-Ion baterii v provozu vydrží 90 min., což je srovnatelné s naším vítězem, a sice strojkem Philips Series 5000 HC5630/15. Nabíjení je o něco delší, trvá cca 120 min. Napájecí kabel je silný, což přispívá k bezpečnosti, a je nadstandardně dlouhý – 2,4 m, což hodnotíme jako výrazné pozitivum.

Spotřebitelské recenze profesionálního strojku na vlasy Wahl 8148 jsou výhradně pozitivní. Přesněji řečeno ho uživatelé označují za TOP produkt. Pochvalují si jeho přesnost, ostrost, výkon, snadné ovládání a manipulaci, možnost síťového napájení i chodu na baterii a nízkou hmotnost. Negativa souvisí jen s větší hlučností.

Pozitíva

Profesionální výkon a kvalita
Dobré možnosti nastavení délky střihu
Kombinované napájení a nadstandardně dlouhý napájecí kabel

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Větší hlučnost a hmotnost

Napájení = kombinované ● Doba nabíjení = 120 min. ● Výdrž akumulátoru = 90 min. ● Nastavení délky střihu = 0,8–25 mm ● Šířka záběru = 45 mm ● Materiál čepelí = chromovaná ocel ● Délka napájecího kabelu = 2,4 m

Philips HC9450/15

Strojek na vlasy, kombinované napájení, 120min. výdrž akumulátoru, doba nabíjení 60 min., nastavení délky střihu od 1 do 42 mm, neomyvatelný.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Holicí strojek Philips Series 9000 je dalším modelem z vyšší cenové kategorie, který vyniká vysokým výkonem i kvalitou zpracování. Nejzajímavějším parametrem je max. nastavení délky střihu, které je vskutku nadprůměrné.

Na modelu Philips Series 9000 si můžete délku střihu nastavit od 1 až do 42 mm, což je v našem testu bezkonkurenčně nejvíc. Ke strojku dostanete 3 různé hřebenové nástavce. Použít ho samozřejmě můžete i bez nich. V tomto případě délku střihu nastavíte na minimum, tedy na 0,5 mm.

Strojek disponuje technologií DualCut, která stojí za extrémně rychlým stříháním vlasů. DualCut zaručuje vysoký výkon zařízení a zároveň snižuje tření čepelí. Navíc je doplněna o režim Turbo, který je ideální i na vysloveně husté a nepoddajné vlasy či strniště. Čepele, které jsou vyrobené z nerezové oceli a mají speciální titanovou úpravu, jsou i v tomto případě samoostřící, což zaručuje jejich snadnou údržbu a dlouhou životnost.

Strojek je vybaven chytrým systémem, díky kterému do něj můžete uložit různá nastavení délky střihu pro každý hřebenový nástavec. Dále na něm najdete dotykové ovládání a digitální displej. K výrazným benefitům patří až 120min. provoz v případě plně nabitého akumulátoru. Nabíjení přitom trvá pouhých 60 min., což je srovnatelné s naším vítězným modelem Philips Series 5000 HC5630/15 s poloviční výdrží.

Nejzásadnějším minusem tohoto modelu je dodávané, resp. nedodávané příslušenství. Kromě zmíněných hřebenových nástavců k němu totiž nedostanete nic dalšího, tedy ani štětec na čištění či cestovní pouzdro. Negativem je také fakt, že strojek není omyvatelný, což má přímý vliv na náročnost jeho údržby. Některým z vás nemusí vyhovovat ani menší šířka záběru a zmíněné komplikovanější dotykové ovládání.

Výkon, kvalitu, výdrž a funkce holicího strojku Philips Series 9000 HC9450/15 spotřebitelé hodnotí výhradně pozitivně. Negativní recenze souvisí s faktem, že je dodáván s velmi skromným příslušenstvím. Některým nevyhovuje ani dotykové ovládání, které vyžaduje určitý cvik, menší šířka záběru a skutečnost, že strojek není omyvatelný.

Pozitíva

Nadstandardní max. délka střihu
Nadstandardní výdrž akumulátoru a krátká doba nabíjení
Vysoký výkon a kvalita zpracování

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Neomyvatelný
Dodáván s minimálním příslušenstvím

Napájení = kombinované ● Doba nabíjení = 60 min. ● Výdrž akumulátoru = 120 min. ● Nastavení délky střihu = 1–42 mm

Další zajímavé produkty

Do našich testů vybíráme vždy jen několik produktů, které nás osloví nadstandardní kvalitou a výkonem, výborným poměrem mezi pořizovací cenou a funkčními vlastnostmi nebo zajímavými detaily, např. inteligentními technologiemi. Testy se snažíme sestavit tak, aby byly co nejpestřejší a vybrané modely oslovily co největší část z vás. Zároveň není vyloučeno, že vás neoslovil ani jeden z vybraných modelů. Pokud je tomu tak, připravili jsme si pro vás ještě několik dalších tipů na zajímavé holicí strojky na vlasy.

Strojek na vlasy Oster 616-91 je profesionální model, což potvrzuje i jeho vysoká pořizovací cena. Je dodáván se 2 výměnnými noži, které jsou určeny k nastavení 0,25 a 2,4 mm délky střihu. Strojek pracuje tiše a při nízkých vibracích, proto je určen i pro dlouhé stříhání. K výrazným plusům patří jeho vysoký výkon a kvalita zpracování.

Stříhací strojek na vlasy Moser 1871 Chrom Style Pro je další profi zařízení, které patří do vyšší cenové kategorie. Délku střihu můžete přímo na integrované střihací hlavici nastavit v rozmezí od 0,7 do 3 mm, a pomocí dodávaných hřebenových nástavců na délku 3, 6, 9 nebo 12 mm. Moser 1871 Chrom Style Pro je akumulátorový model, který po cca 60 min. nabíjení můžete používat až 90 min.

Philips Series 3000 HC3510/15 je na rozdíl od předchozích 2 modelů vysloveně levným strojkem na vlasy. Je nastavitelný na 13 různých délek střihu v rozmezí od 0,5 do 23 mm. Tento síťový zastřihovač vlasů disponuje samoostřícími čepelemi s technologií DualCut ke stříhání v obou směrech, má ergonomické tvarování a je dodáván se 2 hřebenovými nástavci.

Zastřihovač vlasů Braun HC5310 patří do střední cenové kategorie, podporuje akumulátorové napájení a je vybaven nastavitelným hřebenovým nástavcem, pomocí kterého můžete délku střihu regulovat v 9 krocích od 3 do 24 mm. Strojek je omyvatelný, což podstatně usnadňuje jeho údržbu. K zásadnějším mínusům patří dlouhá doba nabíjení, která trvá až 8 hodin, a kratší, 50minutová doba provozu.

V případě, že hledáte opravdu výkonný a kvalitní strojek na vlasy, je Kiepe Professional Superfast V12 dobrou volbou. Vyniká v oblasti přesného nastavení délky střihu, kterou můžete regulovat od 1,5 do 13 mm. Balení obsahuje výměnné nástavce. Pevná čepel je vyrobena z chirurgické oceli. Tento model je vybaven akumulátorem, který nabijete již za 60 min. Následná doba provozu představuje nadstandardních 120 min.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Heureka.cz patří k nejnavštěvovanějším online portálům, který využívají tisíce českých spotřebitelů k nákupu spotřebičů, ale i jiných produktů. Při sestavování našich testů se proto na základě informací z Heureka.sk orientujeme i my. Jednou z praktických pomůcek, která souvisí s reálnou spokojeností zákazníků s tím či oním produktem, je jejich prodejnost. V následující tabulce, kterou průběžně upravujeme, jsme si tedy pro vás připravili aktuální seznam nejprodávanějších zastřihovačů vlasů na Heureka.cz.

Názov Hodnotenie Detail
Philips HC5630/155*Zobrazit produkt
Braun MGK34415*Zobrazit produkt
Philips MG9552/155*Zobrazit produkt
Silvercrest SHBS 500 D45*Zobrazit produkt
Remington HC50355*Zobrazit produkt

V následujících odstavcích jsme si pro vás připravili podrobný návod na výběr strojku na vlasy. Budeme se v něm věnovat těm nejdůležitějším technickým parametrům i doplňkovým funkcím, údržbě, ovládání a dalším oblastem, které mají přímý vliv na funkční stránku tohoto zařízení. Při nákupu nezapomeňte na velmi důležitý faktor, a to ten, že výběr strojku je do velké míry individuální. Proto nezapomeňte přihlížet k parametrům jako je kvalita a délka vašich vlasů, případně brady, plánovanou intenzitu používání strojku či požadovanou finální délku střihu.

Jak vybrat strojek na vlasy

 • Rozdělení strojků podle typu napájení
 • Napětí
 • Čepele
 • Nástavce na strojek na vlasy
 • Možnosti nastavení délky střihu a šířka záběru
 • Ovládání
 • Údržba
 • Cena a renomovaní výrobci

Rozdělení strojků podle typu napájení

Na trhu jsou dostupné strojky na vlasy, které jsou napájeny přímo ze sítě, a ty s akumulátorem, které můžete používat bezdrátově. Tento parametr je jeden z nejdůležitějších, jelikož má přímou souvislost s praktickou stránkou používání strojku. Další, a zároveň velmi populární možností jsou modely s kombinovaným napájením a také ty, které fungují na obyčejné, tedy „tužkové“ baterie a nedají se nabíjet.

Akumulátorové strojky na vlasy

Jedná se o nejpopulárnější volbu spotřebitelů. V případě nákupu akumulátorového strojku na vlasy se zaměřte na následující parametry.

 • Typ akumulátoru: Tuto informaci naleznete v popisu produktů spíše zřídka. Obecně platí, že vysloveně levné strojky na vlasy zvyknou být vybaveny Ni-MH akumulátory, které nemají příliš dlouhou životnost. Většina modelů ze střední až vyšší cenové kategorie disponuje Li-Ion akumulátory s dlouhodobější životností, které netrpí tvz. paměťovým efektem.
 • Výdrž akumulátora: Za dostačující minimum lze označit čas kolem 60 min. výkonnější modely vydrží na 1 nabití v provozu 90, a ty nejvýkonnější klidně i 120 min.
 • Doba nabíjania: Zpravidla má přímou souvislost s výdrží akumulátoru. Proto se zaměřte zejména na poměr mezi dobou nabíjení a výdrží. Kvalitní zřízení za cenu do 50 eur s výdrží kolem 90 min. byste měli nabít za max. 60 až 90 min.

Síťové zastřihovače vlasů

Tyto modely nemají akumulátor, používat je tedy můžete jen při zapojení do elektrické zásuvky pomocí napájecího kabelu. Zaměřte se zejména na jeho délku. Kabel by neměl být kratší než 2 metry. V opačném případě může být manipulace se strojkem vcelku nepohodlná. Z hlediska životnosti je dobré, pokud je kabel dostatečně hrubý. Na druhé straně by neměl být vysloveně nepoddajný.

Síťový zastřihovač vlasů

Strojky napájené bateriemi

Na tyto strojky natrefíte spíše zřídka. Většinou se jedná o produkty za pár eur, které oceníte zejména na cestách. Standardně nemají příliš velký výkon a k nevýhodám patří i vyšší provozní náklady. Naopak k plusům je možné zařadit například nízkou hmotnost, atraktivní pořizovací cenu a fakt, že jsou použitelné všude, např. i v přírodě.

Strojky s kombinovaným napájením

Mnoho akumulátorových strojků můžete používat bezdrátově, ale také během jejich dobíjení, tedy napojené do sítě. V tomto případě mluvíme o tzv. kombinovaných modelech. Tento údaj si za každých okolností ověřte předem, při použití výhradně akumulátorového strojku během jeho dobíjení totiž můžete „odpálit“ akumulátor. Rozhodnete-li se pro nákup této alternativy, zaměřte se na výdrž, dobu nabíjení i délku napájecího kabelu.

Napětí

S napájením souvisí i napětí, se kterým je daný strojek „kompatibilní“. Strojek by měl nepochybně pracovat na klasickém napětí 230 V, které je využíváno v našich končinách. Cestujete-li i do zemí, kde je využíváno 110 V napětí, sáhněte po modelu, který podporuje duální napětí.

Čepele

Čepele jsou srdcem každého strojku. Jednou z nejdůležitějších informací je materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Podstatnou roli hraje i jejich povrchová úprava a použité technologie, které urychlují stříhání, případně dokážou snížit tření čepelí, a v případě potřeby celý proces urychlit a zefektivnit. Poměrně často natrefíte na tzv. samoostřící čepele, které se obrušují o sebe během samotného stříhání, což podstatně zjednodušuje údržbu a má pozitivní dopad na jejich životnost.

Čepele na strojcích na vlasy zvyknou být nejčastěji vyrobeny z klasické nebo nerezové oceli. Často používaným materiálem u kvalitnějších modelů bývá titan. Méně často natrefíte na čepele keramické. Jelikož jde o velmi důležitý parametr, podíváme se na vlastnosti jednotlivých materiálů blíže.

Strojek na vlasy – čepele

 • Ocelové čepele: Ocel patří k levným materiálům, proto se s ní setkáte zejména u strojků z nižší cenové kategorie. Tyto čepele nejsou příliš odolné. Problémem je jejich náchylnost k otupení a rezivění. Z tohoto důvodu nejsou omyvatelné. Ocelové čepele jsou tedy vhodné pro občasné používání. 
 • Nerezové čepele: Nerezová ocel má téměř totožné vlastnosti jako ocel klasická. Její výhodou je odolnost proti korozi, což znamená, že nerezové čepele můžete mýt pod vodou. Z hlediska ceny jde také o jednu z levnějších alternativ. 
 • Titánové čepele: Jedná se o nejdražší, ale i nejlepší volbu. Titan je velmi odolný a má dlouhou životnost. Není náchylný k opotřebení, resp. otupení, a navíc je většina čepelí z titanu samoostřící a omyvatelná.
 • Keramické čepele: Keramika není špatnou volbou, ale její použití u čepelí na strojku má jistá úskalí. Tyto čepele zvyknou být také samoostřící. Nevýhodou je, že je nemůžete mýt. Kromě toho jde o velmi křehký materiál, tyto strojky proto zpravidla nemají příliš dlouhou živnost.

Nástavce na strojek na vlasy

Nástavce nebo tzv. zastřihovací hřebeny či hřebenové nástavce na strojek na vlasy patří spolu s čepelemi k nejdůležitějším komponentům, jelikož souvisí s možnostmi nastavení délky střihu. V první řadě si všimněte, kolik nástavců naleznete v balení spolu se strojkem. Dalším důležitým parametrem je jejich typ.

Pevné nástavce na strojek na vlasy

Pevné nástavce s fixní délkou střihu bývají součástí levnějších strojků na vlasy. Jejich nevýhodou je, že neposkytují přesnější nastavení např. v krocích po 0,5 mm. U strojků na vlasy s nástavci se zaměřte zejména na počet a typ nástavců v balení.

Posuvné nástavce na strojek na vlasy

Posuvné nástavce jsou dražší, ale praktičtější alternativou. V první řadě poskytují podstatně přesnější možnosti nastavení délky střihu, většinou v krocích od 0,1 do 0,5 mm. Výhodou tohoto řešení je fakt, že se nemusíte zdržovat neustálou výměnou nástavců. Určitě si všimněte kvality zámku, resp. zda se na strojku nachází. V jiném případě se může nástavec během stříhání uvolnit a samovolně posouvat.

Strojek na vlasy – nástavce

Speciální nástavce na strojek na vlasy

Speciální nástavce slouží ke stříhání brady, vousů, chloupků v nose či ochlupení na těle. Alespoň 1 takový speciální nástavec najdete téměř u každého strojku na vlasy. U některých produktů si je můžete dokoupit i samostatně. Proto si ověřte jejich dostupnost a pořizovací cenu.

Možnosti nastavení délky střihu a šířka záběru

Toto je další, velmi důležitý parametr. Šířka záběru/hlavice se tradičně pohybuje od 20 do 40 mm. Modely s užší hlavicí, označované také jako konturovací strojek na vlasy, jsou vhodné pro ty, kteří nemají příliš mnoho vlasů, ty širší ocení „majitelé“ hustší hřívy. Práce se širší hlavicí je samozřejmě podstatně rychlejší.

Dále se zaměřte na rozmezí, ve kterém můžete nastavit délku střihu. Paradoxně, čím je strojek dražší, tím menší rozmezí poskytuje. Za tradiční a dostačující lze označit rozmezí od 1 do cca 24 mm. Některé modely lze nastavit až na 40 mm, některé naopak na max. 15 mm délku. Tento parametr je do jisté míry individuální a souvisí s tím, na jakou délku si vlasy stříháte vy. Poslední údaj, který souvisí s délkou střihu, je přesnost nastavení. Na některých strojcích ji můžete regulovat v krocích po 0,1 mm, na jiných jen po 1 mm.

Ovládání

Ovládání klasických strojků na vlasy nebývá náročné. Výjimkou jsou dražší zařízení, vybavená různými pokrokovými technologiemi, ale pěkně po pořádku. U klasických modelů se zaměřte zejména na typ ovládacích prvků. Na výběr máte kolečko, páčku, posuvné tlačítko nebo klasické tlačítko ON/OFF. Která z těchto možností je nejlepší, se odvíjí hlavně od vašich preferencí.

Strojek na vlasy – ovládání

U inteligentních strojků se setkáte s tlačítky nebo dotykovým ovládáním. Druhá možnost zpravidla poskytuje velmi přesné nastavení délky střihu, popřípadě i intenzity stříhání. Musíte počítat s tím, že tento typ ovládání vyžaduje praxi. Pokud tedy hledáte základní strojek na občasné zastřižení vlasů či brady, doporučujeme vám hledat takový s co nejjednodušším ovládáním.

Údržba

Nejdůležitější informací, která souvisí s údržbou je, zda daný strojek můžete nebo nemůžete mýt pod vodou, a pokud ano, tak které z jeho částí patří k těm omyvatelným. Na výběr máte modely, které jsou omyvatelné celé (čepele + tělo), ty, u kterých můžete namočit jen čepele nebo takové, které nejsou omyvatelné vůbec.

První zmiňovaná alternativa je nepochybně nejpraktičtější. Poté, co ukončíte úpravu vašich vlasů, strojek jednoduše opláchnete pod tekoucí vodou a necháte ho vyschnout. Zařízení s omyvatelnými čepelemi jsou poměrně praktická, musíte si však dát pozor, abyste při údržbě nenamočili jejich tělo. Poslední, většinou i nejlevnější alternativa, tedy neumývatelné strojky, můžete čistit jen nasucho pomocí štětce.

Na domácí použití je vhodná zlatá střední cesta

Strojky na vlasy jsou dostupné již od necelých 250 Kč. Za zlatou střední cestu lze považovat modely za 500 až 1 700 Kč. Na trhu najdete i zařízení za několik tisíc, které jsou určeny pro profesionální použití.

Do kategorie nejlevnějších strojků na vlasy lze zařadit ty za cenu do 350 Kč. Většinou jde o bezejmenné modely, které koupíte v každém 2. supermarketu či jiném obchodě se smíšeným zbožím. Největším problémem takových levných zařízení bývá nízká kvalita čepelí, které se otupí po krátké době, a podstatně nižší výkon. V případě akumulátorových modelů se připravte na kratší výdrž na 1 nabití, delší nabíjení a kratší životnost samotného akumulátoru.

Pokud hledáte obyčejný zastřihovač na občasné ostříhání vlasů či přistřihnutí brady, měli byste s vystačit s kouskem za cenu 500 až 750 Kč. V této cenové kategorii naleznete modely s akumulátorem, síťovým i kombinovaným napájením. Většina z nich má vcelku dobrou životnost i výkon.

Pokud strojek používáte pravidelně, máte nepoddajné vlasy, potrpíte si na přesné nastavení délky střihu, máte rádi moderní technologie, nebo jste ochotni zainvestovat do modelu s delší životností, hledejte mezi zařízeními za 1 000 až 1 700 Kč. Strojky na vlasy za více než 2 000 Kč zpravidla patří mezi profesionální kousky, které jsou vhodné i pro komerční použití.

Dobře poslouží strojky Philips, Braun, BaByliss i Rowenta

Na slovenském trhu naleznete několik oblíbených a ověřených značek strojků. Za dobrou volbu lze nepochybně označit zastřihovače vlasů Philips, Braun, Panasonic a Orava. Produkty od těchto výrobců patří ke kvalitním, odolným, výkonným, mají dlouhodobou životnost a přesné možnosti nastavení délky střihu. Z hlediska ceny jde o trošku dražší alternativu, v nabídce výrobců však najdete i kousky za 750-1 000 Kč.

Zlatou střední cestou jsou zastřihovače vlasů BaByliss, Remington, Sencor, Rowenta, Silvercrest, Oster, Eta či Daling. Jedná se o zařízení s dobrým, ale ne nejvyšším výkonem a kvalitou zpracování. Většinou zaostávají minimálně v 1 oblasti, např. kratší výdrži baterií, delší dobou nabíjení či méně přesném nastavení délky střihu. Pokud hledáte profi kousek, doporučujeme vám hledat mezi střihacími strojky na vlasy Moser či Wahl. K zařízením s pokrokovými technologiemi zase patří strojky na vlasy Xiaomi i Philips.

Otázky a odpovědi – FAQ

Nenašli jste informace o značce strojků, která oslovila právě vás? Natrefili jste na model, který nebyl zařazen do našeho testu a neumíte zhodnotit jeho skutečnou kvalitu, nebo potřebujete poradit s výběrem? Jakékoliv dotazy, které souvisejí se strojky na vlasy nám můžete položit v diskusi pod článkem. Všechny z nich průběžně kontrolujeme a odpovídáme na ně v co nejkratší době.

Největší výhodou je snadnost používání. Strojky při  akumulátorovém chodu však mohou mít nižší výkon. Naopak modely napájené ze sítě jsou zpravidla o něco výkonnější. Ideálním kompromisem jsou proto kombinovaná zařízení, která můžete v závislosti na vašich aktuálních potřebách používat bezdrátově i napojená do elektrické zásuvky.

Pokud je na strojku uvedeno, že jde o omyvatelný model, můžete jej jen navlhčit, ne ponořit. 2. možností jsou vodotěsné strojky, které jsou vhodné i pro používání ve sprše či vaně. Pro používání ve sprše či ve vaně jsou vhodná pouze tato zařízení.

Nejčastěji natrefíte na integrovanou nádobku na zachytávání ostříhaných vlasů, resp. interní odsávání. Velice praktická je kontrolka stavu nabití akumulátoru. Jiné doplňkové funkce jsou spíše výjimečné.

Rowenta Airforce Ultimate TN9300

Strojek na vlasy, síťové napájení, nastavení délky střihu od 0,5 do 18 mm, integrované odsávání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zastřihovač vlasů Rowenta Airforce Ultimate je specifickým modelem s integrovanou nádobkou na zachycování ostříhaných vlasů. Má široké a přesné nastavení délky střihu a kvalitní čepele z titanu. Jediným zásadnějším minusem je absence akumulátoru, a tudíž i možnosti bezdrátového používání.

Zastřihovač vlasů Rowenta Airforce Ultimate je poněkud dražším kouskem, jeho pořizovací cenu však hodnotíme jako přiměřenou výkonu i kvalitě. Nejzajímavější vlastností tohoto modelu je integrovaný vakuový systém s vlastním motorem, turbínou a nádobkou, která slouží k zachycování ostříhaných vlasů. Výrobce hovoří až o 99% účinnosti. Vysokou efektivitu odsávání potvrzují i ​​samotní spotřebitelé. Strojek můžete navíc využít také jako ruční vysavač na ostříhané vlasy, které se nezachytí do nádobky.

Kvalitní samoostřící čepele mají ochranný titanový povrch, který stojí za jejich ostrostí, odolností i dlouhou životností. Můžete je mýt pod vodou, pozor, samotný strojek omyvatelný není. Délka střihu je nastavitelná v 17 krocích po 1 mm, a to od 0,5 do 18 mm, což je menší podprůměr. Upozorňujeme, že při použití nástavců lze délku střihu nastavit až od 3 mm. Šířka záběru hlavy je 42 mm, což je o něco více, než je běžné.

Stejně jako Remington HC5035 patří i tento model k síťovým zastřihovačům vlasů. Absenci akumulátoru zároveň považujeme za největší minus. Napájecí kabel má 2 m, což je dostatečná délka. K pozitivům dále patří fakt, že v případě poruchy strojku jsou dostupné náhradní díly za přijatelnou cenu. Výrobce nabízí také dobrou zákaznickou podporu v podobě autorizovaných servisů. Přímo v balení naleznete odnímatelný hřebenový nástavec na finální doladění účesu, další 2 nástavce, pomocí kterých můžete regulovat nastavení délky střihu, a olejíček na mazání nožů.

Spotřebitelé jsou se zastřihovačem vlasů Rowenta Airforce Ultimate obecně spokojení. Za největší pozitivum považují funkci odsávání, která podle jejich slov funguje opravdu spolehlivě. K minusům řadí vyšší cenu a fakt, že s nástavcem lze délku střihu nastavit až od 3 mm.

Pozitíva

Cena přiměřená kvalitě, výkonu a funkcím
Integrované odsávání a nádobka na zachycování vlasů
Kvalitní provedení a dlouhá životnost

Negatíva

Bez akumulátoru a možnosti bezdrátového používání
Omezenější možnosti nastavení délky střihu
Neomyvatelný

Napájení = síťové ● Nastavení délky střihu = 0,5–18 mm ● Šířka záběru = 40 mm ● Délka napájecího kabelu = 2 m

Sencor SHP 3301BL

Strojek na vlasy, kombinované napájení, výdrž akumulátoru 50 min., nastavení délky střihu od 1 do 8 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zastřihovač vlasů Sencor SHP 3301BL vyniká zejména nízkou pořizovací cenou, jeho funkční vlastnosti však také nejsou k zahození. Je vhodnou volbou pro všechny, kteří hledají průměrně výkonný a kvalitní strojek se základními vlastnostmi a možnostmi nastavení délky střihu.

Zastřihovač vlasů Sencor SHP 3301BL je určený k zastřihování vlasů i vousů. V balení najdete pouze jeden hřebenový nástavec, délku střihu je proto možné nastavit v poměrně malém rozsahu, konkrétně od 1 do 8 mm. Strojek je použitelný i bez nástavce. V tomto případě délka střihu činí 0,5 mm.

Sencor SHP 3301BL patří stejně jako Philips Series 5000 HC5630/15 a Braun HC5030 k modelům s kombinovaným napájením, můžete jej proto používat bezdrátově i během nabíjení ze sítě. Napájecí kabel má 145 cm, což hodnotíme jako podprůměr. Je vybaven méně kvalitní Ni-MH baterií, která na jedno nabití vydrží v provozu pouhých 50 min. Vzhledem k nízké pořizovací ceně se nejedná o výrazné negativum.

Šířka záběru čepelí na strojku je 25 mm, což znamená, že jde o poměrně miniaturní model. K plusům řadíme tichý motor, LED indikátor stavu nabití akumulátoru a velmi jednoduché ovládání, které probíhá prostřednictvím tlačítka ON/OFF. Strojek na vlasy má ergonomickou rukojeť s protiskluzovou úpravou, což podstatně zpříjemňuje celý proces stříhání vlasů, a váží jen cca 120 g. Dodávané příslušenství lze označit za základní. Ke strojku dostanete odnímatelný hřebenový nástavec a speciální kartáček na čištění čepelí.

Spotřebitelé, kteří si model Sencor SHP 3301BL zakoupili, ho hodnotí pozitivně, zároveň vyloženě jako alternativu pro ty, kteří hledají levný holicí strojek na vlasy se základními funkcemi. K plusům řadí zejména poměr mezi cenou a výkonem, ale také výdrž akumulátoru a velmi jednoduchou obsluhu. Negativní recenze hovoří o absenci více nástavců v balení, delší době nabíjení a ne zrovna ideálních výsledcích při zastřihování vousů.

Pozitíva

Poměr mezi cenou, výkonem a kvalitou
Kombinované napájení
Ergonomicky tvarované tělo strojku

Negatíva

Menší možnosti nastavení délky střihu
Kratší výdrž akumulátoru a delší doba nabíjení
Kratší napájecí kabel

Napájení = kombinované ● Výdrž akumulátoru = 50 min. ● Nastavení délky střihu = 0,5–8 mm ● Šířka záběru = 25 mm ● Délka napájecího kabelu = 145 cm ● Rozměry = 180 × 36 × 36 mm ● Hmotnost = 135 g

Ďalšie články z kategórie Péče o tělo

Vaše hodnocení:
(92.2%)