Průmyslové vysavače

Nejlepší průmyslové vysavače 2024 + recenze

Hledáte kvalitní pracovní vysavač pro úklid dílen, garáží či staveb? V tom případě se poohlédněte po průmyslových vysavačích, které se nezaleknou ani velkého množství prachu, jemného odpadu, pilin, stavebních sutin, některé dokonce ani agresivních chemikálií. Z velkého množství modelů na trhu jsme vybrali vítěze testu, kterým se stal Kärcher NT 22/1 Ap Te L. Tento mokro-suchý vysavač vás přesvědčí svým silným sacím výkonem i velkým, 22litrovým objemem nádoby. Kromě něj se můžete těšit také na další zajímavé modely, a také na podrobný návod, který vám pomůže s výběrem.

Publikované: 16.06.2023
Aktualizované: 16.07.2024

Jaký průmyslový vysavač koupit?

Výběr ideálního průmyslového vysavače bude určitě vyžadovat váš čas i pozornost. Pro ty, kteří upřednostňují rychlá rozhodnutí a nemají čas zabývat se studiem všech technických parametrů, jsme připravili krátký přehled 3 vybraných produktů. Tyto modely v našem testu obsadily přední místa a označili jsme je příslušnými štítky. V případě, že vás některý z modelů zaujme, více se o něm můžete dozvědět v hlavních recenzích, které naleznete níže v článku.

Názov Hodnotenie Detail
Kärcher NT 22/1 Ap Te L 5* Zobrazit produkt
Metabo ASR 25 L SC 5* Zobrazit produkt
Camry CR 7045 5* Zobrazit produkt

Víťaz testu
Kärcher NT 22/1 Ap Te L

Kärcher NT 22/1 Ap Te L

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, příkon 1 300 W, průtok vzduchu 71 l/s, 22litrová sběrná nádoba.

Zobrazit více info

Průmyslový mokro-suchý vysavač Kärcher je vhodný pro lehké až středně těžké práce, a to i v profesionálních oblastech. Užitečnou pomůckou je elektrická zásuvka s funkcí automatického startu pro elektrické nářadí. Objem sběrné nádoby představuje slušných 22 litrů. Silný motor o příkonu 1 300 W spolehlivě odstraní i odolnou špínu. Zanesený filtr již nebude problém, díky poloautomatickému systému čištění stisknete jedno tlačítko a filtr je opět připraven.

Cenový trhák
Scheppach ASP 30 Plus

Scheppach ASP 30 Plus

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, příkon 1 200 W, 30litrová sběrná nádoba.

Zobrazit více info

I levný průmyslový vysavač Scheppach ASP 30 Plus vám má co nabídnout. Má odolné tělo z nerezu s kapacitou zásobníku až 30 litrů. Výhodou je jeho nízká hmotnost, pouhých 6,8 kg a jednoduché ovládání. Je vybaven funkcí mechanického oklepnutí filtru. V případě, že se filtr ucpe, nechtěných částic jej zbavíte jednoduše, mechanickými rázy. Za zmínku stojí délka kabelu a hadice, díky které má vysavač dobrý dosah. Nechybí mu účinný Hepa filtr.

Náš TIP
Makita DVC750LZX1

Makita DVC750LZX1

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, 18V akumulátor, 70minutový chod, průtok vzduchu 108 m3/h, 7,5litrová sběrná nádoba.

Zobrazit více info

Vysokou výkonnost nabízí průmyslový vysavač Makita. Jedná se o specifický model, který namísto síťového napájení využívá baterii. V tomto případě je výhodou, že vás nebude při práci omezovat kabel a můžete si vysavač vzít kamkoli. Plusem je i nízká hmotnost, jen 4,6 kg. Menší rozměry vysavače se odrazily na objemu sběrné nádoby, která má kapacitu 7,5 l. Samozřejmostí je Hepa filtr, který se postará o hygienickou čistotu při úklidu.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Výběr tohoto přístroje ovlivňuje hned několik faktorů, a proto byste mu měli věnovat dostatek času. Domácí kutil bude mít pravděpodobně od průmyslového vysavače jiné nároky než profesionální řemeslník. Proto si na začátku promyslete, k čemu chcete vysavač používat, v jakých prostorách se budete pohybovat a jaké vlastnosti či funkce byste ocenili. Standardně se setkáte se 3 druhy průmyslových vysavačů, které se odlišují především tím, jaký odpad s nimi lze vysát. Velkou roli hraje také hmotnost a velikost vysavače, od které se odvíjí velikost sběrné nádoby. Pro chod vysavače je zase důležitý sací výkon. Nezapomeňte ani na neméně důležitý filtrační systém a věnujte mu dostatečnou pozornost. Pokud hledáte kabelový vysavač, všímejte si délky kabelu, která rozhoduje o tom, do jaké vzdálenosti se můžete s vysavačem pohybovat. Problémem bývá hlučnost, která je u těchto typů vysavačů poměrně vysoká. Při výběru může zavážit přidané příslušenství, popřípadě funkční výbava.

Druh průmyslového vysavače
Hmotnost a rozměry
Objem a typ sběrné nádoby
Výkon
Filtrace
Délka kabelu
Doplňkové funkce a příslušenství
Hlučnost
Cena

Kromě toho, že jsme jednotlivé modely vybírali na základě výše zmíněných parametrů, jsou pro nás klíčová i hodnocení zákazníků. Průzkum trhu ukázal, že nouze o modely průmyslových vysavačů rozhodně není. Proto v našem testu naleznete široké zastoupení vysavačů od různých výrobců, jako Kärcher, Makita, Bosch, Güde či DeWALT. S informacemi o produktech, o jejich dostupnosti, prodejnosti a také s recenzemi nám pomohl oblíbený cenový prohlížeč Heureka.cz. Průmyslové vysavače si můžete zakoupit ze známých e-shopů: Mall.cz, Datart.cz, Peddy.cz či Alza.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze průmyslových vysavačů

Průmyslové vysavače už nejsou jen výsadou úklidových firem. Stále více po nich sahají i běžní uživatelé. Bohaté využití najdou nejen v garážích, dílnách, na stavbách či v halách velkých firem, ale také v domácnosti. Přístroj využijete při interiérovém i při exteriérovém úklidu. Myslíte si, že výběr takového vysavače je náročný? S naším testem ne. V následujících řádcích si můžete přečíst naše podrobné recenze a srovnání několika modelů průmyslových vysavačů. Abychom vyhověli co největší části z vás, v testu naleznete modely, které se od sebe odlišují v různých parametrech i v ceně. Věříme, že vás náš výběr zaujme a že si vyberete pro vás nejlepší model. Na závěr chceme dát do pozornosti, že žádný z modelů není propagován ani jinak upřednostněn před jinými.

Víťaz testu

Kärcher NT 22/1 Ap Te L

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, příkon 1 300 W, průtok vzduchu 71 l/s, 22litrová sběrná nádoba.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Vítězem našeho testu se stal průmyslový vysavač Kärcher NT 22/1 Ap Te L. Je určen k vysávání mokrých i suchých nečistot, což jistě každý ocení. Oblíbí si jej nejen řemeslníci či stavbaři, ale také běžní uživatelé, kterým může pomoci při náročnějších domácích pracích. Je vybaven silným motorem o příkonu 1 300 W, který spolehlivě odstraní odolnou špínu.

Hrubé nečistoty, množství prachu ani vylité tekutiny mu nedělají problém. Vlhkuvzdorný patronový PES filtr účinně zachytí veškerý prach a nevadí mu ani dlouhý úklid. Díky poloautomatickému systému čištění stačí stisknout jedno tlačítko a zanesený filtr je opět připraven. Výhodou je bezsáčkové provedení. Nádobu po vysávání lehce vysypete. Najednou pojme vysavač až 22 litrů odpadu, což je ve srovnání s několika konkurenčními modely slušená kapacita. Přívod sací hadice je integrován přímo do hlavy zařízení, což umožňuje maximální využití kapacity zásobníku.

Vysavač Kärcher navíc disponuje elektrickou zásuvkou s funkcí automatického startu pro elektrické nářadí. Můžete tak například vrtat a vysávat zároveň. Vysávání rozsáhlých prostor usnadňuje dlouhý, 6metrový kabel. Navzdory vyšší hmotnosti vysavače cca 9 kg vám transport usnadní čtyři pevná kolečka.

Hlučnost zmíněného modelu je o něco vyšší než v případě klasického podlahového vysavače, ale stále je docela přijatelná. Vyšplhá se maximálně na úroveň 72 dB(A). Oceňujeme přibalené příslušenství, které vám značně zjednoduší práci. V balení naleznete 1-9metrovou sací hadici, 2 sací trubice, filtrační sáček, podlahovou hubici na mokré i suché vysávání, štěrbinovou hubici, připojovací objímku pro elektronářadí, automatické zapínání a vypínání elektronářadí, patronový filtr, otočné kolečko s aretací.

Průmyslový vysavač Kärcher NT 22/1 Ap Te L nabízí vysoký výkon a s ním spojené různé možnosti využití. Oceňujeme přibalené příslušenství, dostatečně velkou kapacitu nádoby i možnost připojení jiného nářadí. Své uplatnění si jistě najde nejen v profesionálních oblastech.

Pozitíva

Suché i vlhké vysávání
Příslušenství
Cena/kvalita

Negatíva

Hlučnost

Vysávanie: suché / mokré ● Príkon: 1 300 W ● Prietok vzduchu: 71 l/s ● Objem zbernej nádoby: 22 l ● Dĺžka kábla: 6 m ● Hlučnosť: 72 dB(A) ● Hmotnosť: 9,3 kg

Cenový trhák

Scheppach ASP 30 Plus

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, příkon 1 200 W, 30litrová sběrná nádoba.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kdo by měl rád nepořádek? I když to možná ke správné dílně patří, jistě se vám bude lépe pracovat v čistém prostředí. Pokud nechcete příliš investovat, vysavač Scheppach ASP 30 Plus bude pro vás skvělou volbou. Pomůže vám uklidit dílnu, garáž, haly či stavby, ale využít jej můžete i při čištění zahrady nebo domácnosti. Jedná se o výkonný průmyslový vysavač, který se hodí pro potřeby profesionálních řemeslníků, ale i běžných uživatelů.

Průmyslový vysavač Scheppach ASP 30 Plus se pyšní příkonem 1 200 W. Využijete jej nejen při vysávání suchých nečistot, ale i při mokrých. Disponuje spodní výpustí vody. Abyste nemuseli vysáté nečistoty každou chvíli vysypávat, oceníte velkou nádobu na nečistoty. Její objem má až 30 litrů, což je dokonce více než má vítěz testu Kärcher NT 22/1 Ap Te L. Vysavač je vybaven odolným nerezovým tělem, čtveřicí praktických otočných koleček a dlouhou rukojetí pro snadné přenášení. Vyzdvihujeme detail v podobě speciálních drážek, do kterých můžete umístit kabel i veškeré ostatní příslušenství.

Tento model je jako jeden z mála ve své třídě vybaven funkcí mechanického oklepání filtru. Jde v podstatě o to, že při vysávání některých materiálů se filtr zanese malými částicemi, kterých se zbavíte jednoduše, jen mechanickými nárazy. Vyhnete se tak zdlouhavému rozebírání spotřebiče a budete moci bez čekání pokračovat v práci. Užitečná je i funkce foukání. Její zásluhou můžete z těžko přístupných míst nečistoty jednoduše vyfoukat.

Obsahová výbava tohoto vysavače je slabší. Minusem je podle spotřebitelů chybějící nástavec na hrubou nečistotu a také chybějící redukce pro různé průměry. Součástí balení je 3metrová sací hadice, kovová teleskopická trubka, přepínatelná podlahová hubice, štěrbinová hubice, prachový sáček, pěnový filtr a užitečný HEPA filtr.

Přestože tento vysavač je z nižší cenové kategorie, uživatelům má co nabídnout. Potěší silným výkonem i dostatečně velkou nádobou. Kladnou stránkou je jeho masivní zhotovení. Kvalitní, nerezavějící ocel odolá bakteriím, chemické i elektrochemické korozi i mechanickému poškození. Uživatelé oceňují kolečka, díky kterým se s vysavačem dobře manipuluje, a také funkci oklepu. Navíc, z pohledu ceny je také výhodný. Jako nevýhodu často uvádějí chybějící příslušenství. Vysavač je sice určen pro hrubou špínu a kousky materiálů, ale pro tyto účely k němu chybí vhodná hadice. Také jsme si všimli jako nevýhodu vyšší hlučnosti, ale v popisu od výrobců se neuvádí její přesná hodnota.

Pozitíva

Pevná konstrukce
Funkce oklepu
Velká sběrná nádoba

Negatíva

Menší příslušenství
Hlučnost

Vysávání: suché / mokré ● Příkon: 1 200 W ● Objem sběrné nádoby: 30 l ● Délka kabelu: 4 m ● Hmotnost: 8,3 kg

Náš TIP

Makita DVC750LZX1

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, 18V akumulátor, 70minutový chod, průtok vzduchu 108 m3/h, 7,5litrová sběrná nádoba.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Potřebujete výkonný průmyslový vysavač, který si můžete s sebou vzít ať už na pracoviště, stavbu nebo prostě kamkoli chcete? Ideální volbou bude průmyslový vysavač Makita DVC 750 LZX1. Jelikož se jedná o akumulátorový průmyslový vysavač, jeho přední výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá přenosnost. Přístroje, které mají síťové napájení, jsou omezeny délkou kabelu. V tomto případě vás sice kabel omezovat nebude, ale na druhé straně vás bude limitovat výdrž baterie.

Ve srovnání s klasickými vysavači do elektrické sítě má tento aku model nižší sací sílu. S bezuhlíkovým motorem může jeho sací síla dosahovat maximálně 50 W. Na výběr budete mít 2 stupně výkonu, takže si můžete vybrat ten, který vám bude více vyhovovat. Maximální průtok vzduchu činí 108 m3 za hodinu. Využít jej můžete k vysávání suchých i mokrých nečistot.

Zařízení vám dokáže fungovat cca 70 minut. Škoda, že baterie není součástí balení. V případě, že se nechcete omezovat časem výdrže baterie, sáhněte po síťovém napájení. Od společnosti Makita doporučujeme také model Makita VC4210M. Slabší stránkou je i sběrná nádoba, která má kapacitu pouhých 7,5 litru.

K dispozici máte funkci odfukování, která se vám bude hodit v případě, že se nebudete moci dostat k nečistotám. Model je vybaven HEPA filtrem, který účinně zachycuje menší nečistoty. Systém čištění filtru je navržen tak, aby udržoval optimální účinnost sání a delší životnost filtru.

Pokud hledáte průmyslový vysavač s vysokým výkonem na stavbu či do výrobních hal, pravděpodobně vám model Makita DVC750LZX1 nebude dostačovat. Svým provedením je však ideální volbou pro domácí kutily. Je lehký, praktický, dostatečně výkonný a zejména snadno přenosný. Ztotožňují se s námi i samotní spotřebitelé. Jako nevýhodu vnímají slabší výkon a málo koncovek pro vysávání. Také je třeba zmínit to, že používání vysavače je omezeno kapacitou baterie.

Pozitíva

Malý a lehký
HEPA filtr
Jednoduchý na údržbu

Negatíva

Slabší výkon
Výdrž baterie
Akumulátor s nabíječkou nejsou součástí balení

Vysávání: suché / mokré ● Typ napájení: akumulátor 18 V ● Doba chodu: 70 minut ● Průtok vzduchu: 108 m3/h ● Objem sběrné nádoby: 7,5 l ● Hlučnost: 76 dB(A) ● Hmotnost: 4,3 kg

Lacná kvalita

Bosch UniversalVac 15

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, příkon 1 000 W, průtok vzduchu 234 l/h.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud hledáte kompromis mezi cenou a výkonem, podívejte se na model Bosch UniversalVac 15. Tento univerzální vysavač je určen pro použití ve vnitřních i venkovních prostorách, pro suché i mokré vysávání a dokonce i pro odfukování. Poradí si s jemným prachem, ale také s hrubými nečistotami v dílně.

Průmyslový vysavač Bosch disponuje příkonem 1 000 W. Vestavná filtrová vložka umožňuje suché i mokré vysávání bez nutnosti výměny filtru. Nádoba má objem 15 litrů a z toho 8,5 litru lze použít na tekutiny. Speciální funkci foukání můžete použít například při úklidu listí.

Podobně jako model Kärcher NT 22/1 Ap Te L i Bosch disponuje univerzálním adaptérem, ke kterému můžete připojit další elektrické nářadí. Díky tomu umíte při práci rovnou odsávat prach. Navíc, vysavač se automaticky spouští a vypíná v souladu s nářadím.

Na příslušenství závisí zejména možné využití vysavače. Co je součástí balení tohoto modelu? V balení naleznete hubici na podlahu, gumovou hubici, štěrbinovou hubici, 2 extrakční trubky, extrakční adaptér, 2,2metrovou hadici, rukojeť, papírový filtrační sáček, filtr a předřazený filtr. Zásluhou úzké štěrbinové hubice a 2,2 metru dlouhé hadice se vysavač dostane i na hůře přístupná místa. Veškeré příslušenství lze snadno uchytit přímo k vysavači, aby bylo stále dostupné. Zmíníme ještě hmotnost, která dosahuje cca 7 kg.

Cenově dostupný model Bosch UniversalVac 15 je spotřebiteli často chválen. Vzhledem k nízké ceně nabízí dobrý sací výkon i dostatečný objem nádoby. Jediné, co mu lze vytknout, jsou ohebné plastové trubice. Zákazníci by uvítali kovové.

Pozitíva

Cena/výkon
Objem nádoby
Příslušenství

Negatíva

Ohebné plastové trubice

Vysávání: suché / mokré ● Příkon: 1 000 W ● Průtok vzduchu: 234 l/h ● Objem sběrné nádoby: 15 l ● Hlučnost: 77 dB(A) ● Hmotnost: 7 kg

Pre náročných

Festool CTL 26 E AC 574945

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, příkon 1 200 W, průtok vzduchu 3 900 l/min.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud vás od koupě průmyslového vysavače Festool CTL 26 E AC 574945 neodradí jeho dosti vysoká cena, pokračujte ve čtení. Jedná se o profesionální stroj, který najde své uplatnění zejména v pracovních dílnách, na stavbách, ve firmách a pod. Pro běžného uživatele je koupě tohoto vysavače zbytečná.

Vysavač Festool CTL 26 E AC 574945 je přepracován v každém detailu. Díky doplňkové zásuvce můžete k modelu připojit jakékoli jiné elektrické zařízení. Vyzdvihujeme funkci automatického spuštění prostřednictvím bluetooth. Jelikož má zařízení vysokou hmotnost, skoro 15 kg, výrobci jej osadili na 4 pevná kolečka. S nimi je manipulace se zařízením mnohem jednodušší. Objem nádoby je dostatečně velký a pojme i velké kusy nečistot. Dosahuje 26 litrů.

Na čištění můžete zapomenout. Vysavač jej provede za vás. Díky funkci Autoclean s plynule nastavitelnými intervaly čištění se hlavní filtr vyčistí sám. Čistota filtru napomáhá k vysokému výkonu, delším intervalům práce a v konečném důsledku i k úspoře času. Plusem je antistatická funkce proti statickému nabití stroje při práci. K vysavači dostanete v balení hlavní filtr, filtrační sáček, odpadní sáček, sací hadici, držák na hadici, hladkou hadici, navíjení kabelu.

Neodradila vás vysoká cena? Pokud hledáte opravdu profesionální zařízení, spotřebitelé potvrzují, že do kvality se vyplatí investovat. Za kladné stránky považují automatické čištění filtrů, propracovanou konstrukci, příslušenství i úložný prostor pro hadici a kabel. Minusem je jen vysoká cena. Na druhé straně nejde o vysavač, který by byl určen pro kutily.

Pozitíva

Vysoký výkon
Profesionální vysavač
Příslušenství

Negatíva

Vysoká cena

Vysávání: suché / mokré ● Příkon: 1 200 W ● Průtok vzduchu: 3 900 l/min. ● Objem sběrné nádoby: 26 l ● Délka kabelu: 7,5 m ● Hlučnost: 71 dB(A) ● Hmotnost: 14,7 kg

Dobré recenzie

Makita VC4210M

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, příkon 2 400 W, průtok vzduchu 4,5 m3/min, 42litrová sběrná nádoba.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Za vyšší pořizovací cenu můžete mít také model Makita VC4210M. Jedná se o profesionální přístroj, který si poradí se suchými i mokrými nečistotami. Je stvořený pro úklid dílen, servisů či pracovních hal. Makita VC4210M je levnější alternativou profesionálního modelu Festool CTL 26 E AC 574945.

S příkonem 2 400 W a s objemem nádoby na nečistoty až 42 litrů potěší i nejnáročnější zákazníky. Jednoduše dokáže vysát křemenný prach, barvu, omítku, piliny, ale i rozlité tekutiny. Po dosažení maximální kapacity kapaliny se motor automaticky vypne. Značka Makita je již dlouhá léta věrná svému charakteristickému barevnému vzhledu. Už na první pohled poznáte, že se jedná o vysavač značky Makita. Pevná konstrukce vysavače o hmotnosti kolem 16 kg je postavena na čtyřech kolečkách. Ty usnadní manipulaci s vysavačem. Velká kola s kovovou vidlicí a zadní kola z ocelové nápravy zvládnou drsné zacházení na stavbě. Kromě toho vyzdvihujeme 7,5metrovou délku kabelu.

Zdlouhavé čištění filtru je již minulostí. Nahradí jej funkce automatického čištění. Každá polovina filtru je vyfukována zvlášť, proto se dokáže čistit, aniž by byl výkon přerušen. Dokud se jedna polovina čistí, druhá pokračuje v sání. Rychlost proudění vzduchu je regulována v závislosti na průměru hadice. Je také vybaven velkou nosnou plochou na nářadí a robustní rukojetí pro snadný transport.

Průmyslový vysavač Makita VC4210M je určen pro prach třídy M. Tímto pojmem jsou označovány středně nebezpečné nečistoty, jako například beton, dřevo, cement... Prach třídy M má hodnotu koncentrace vyšší než 0,1 mg/m3. Makita má ve svém portfoliu i totožný model Makita VC4210L, vhodný pro prach třídy L. Jedná se o mírně nebezpečný prach o koncentraci více než 1 mg/m3. Co se týče provedení, modely jsou si velmi podobné. Nabízejí stejný výkon, velikost nádoby i nabízené funkce.

Budete-li se rozhodovat mezi modely průmyslových vysavačů značky Makita, zvažte, kde a na jaké nečistoty budete přístroj používat. Podle toho si potom zvolte model Makita VC4210M nebo Makita VC4210L. Oba modely jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené. Svědčí o tom řada pozitivních recenzí. Zákazníkům se líbí síla vysávání, robustní provedení, kvalitní příslušenství i automatické čištění filtru. Jako výhodu přidáváme nízkou hlučnost v porovnání s jinými modely. Jediné, co bychom mohli těmto vysavačům vytknout, je vyšší cena.

Pozitíva

Robustní provedení
Vysoký výkon
Automatický oklep filtru

Negatíva

Velikost a váha
Vyšší cena

Vysávání: suché / mokré ● Příkon: 2 400 W ● Průtok vzduchu: 4,5 m3/min. ● Objem sběrné nádoby: 42 l ● Délka kabelu: 7,5 m ● Hlučnost: 60 dB(A) ● Hmotnost: 16 kg

Bosch GAS 18V-10 L Professional

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, 18V akumulátor, průtok vzduchu 34 l/s, 10litrová sběrná nádoba.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Průmyslový vysavač Bosch GAS 18V-10 L patří do střední cenové kategorie. Není napájen ze sítě, ale z akumulátoru. Mezi jeho přední výhody patří zejména jednoduchá mobilita a pohodlné používání. Díky akumulátorovému provedení vás při vysávání nebude obtěžovat žádný kabel a vy tak můžete uklidit i místa, kde není k dispozici elektřina.

Model akumulátorového průmyslového vysavače Bosch je velmi podobný s vysavačem Makita DVC750LZX1. I přesto, že akumulátorové modely jsou méně výkonné než ty, které jsou napájeny ze sítě, nabízí mnoho výhod. K přednostem patří jeho flexibilita, nízká hmotnost 4,7 kg či bezsáčkové provedení. Objem sběrné nádoby dosahuje 10 litrů. Zvládne mokré i suché vysávání. Pro profesionální použití bychom jej příliš nedoporučovali. Své uplatnění si najde spíše u kutilů.

Součástí balení je kromě samotného vysavače také adaptér, filtr, trubice, podlahová hubice, sací hlava, hadice, ramenní popruh, 3dílná sada sacího potrubí a 4dílná sada otočných koleček. Akumulátor s nabíječkou nejsou součástí balení. O výdrži baterie vás bude informovat světelný indikátor na vrchu vysavače.

Hledáte výkonného domácího pomocníka, který se nezalekne suchých ani mokrých nečistot? Model Bosch GAS 18V-10 L Professional vám můžeme jen doporučit. Díky jeho kompaktním rozměrům, nízké hmotnosti a akumulátoru si jej můžete vzít i do dílny či na pomocné exteriérové práce. Spotřebitelům se líbí jeho dostatečný výkon, nízká hmotnost i kvalitní provedení. Slabší stránky jsme žádné na zařízení nenašli.

Pozitíva

Cena/kvalita
Rozměry a nízká hmotnost
Suché i mokré vysávání

Negatíva

Akumulátor není součástí balení

Vysávání: suché / mokré ● Typ napájení: akumulátor 18 V ● Průtok vzduchu: 34 l/s ● Objem sběrné nádoby: 10 l ● Hmotnost: 4,7 kg

Další zajímavé produkty

Neoslovil vás žádný z výše představených modelů? Nemusíte hned končit se čtením. Na trhu je v dnešní době dostupných mnohem více modelů průmyslových vysavačů než před pár lety. Proto, pokud jste si ještě nenašli svého favorita, který vyhovuje vašim požadavkům, rozšíříme vám obzory. Testovali jsme pro vás další zajímavé průmyslové vysavače, které by se vám mohly líbit. Setkáte se zde se značkami, které jsou známé a kvalitní. Produkty od nich jsou v různých cenových kategoriích, s odlišnými parametry. Přestože mohou mít své slabší stránky, uživatelům rozhodně mají co nabídnout.

Pro ty, kteří chtějí ušetřit svůj rozpočet, může být dobrou volbou průmyslový vysavač Güde GNTS 17002 30l. Je určen pro suché i mokré vysávání. Poradí si s odstraněním jemných i hrubých nečistot v dílně nebo ve sklepě, zvládne vysávání pilin a nezalekne se ani louže vody. Vyzdvihujeme jeho odolnou nerezovou konstrukci, výbornou filtraci zajištěnou Hepa filtrem a pěnovým filtrem, i dostatečně velkou nádobu na nečistoty o objemu až 30 litrů. Jednoduchou manipulaci z místa na místo zajistí čtyři kolečka.

Průmyslový vysavač Metabo ASR 50 L SC je určen spíše ke komerčnímu použití. Je certifikován pro mírně nebezpečný prach třídy L. Využijete jej k odsávání elektrického nářadí, k čištění staveniště, dílny atp. Jelikož se jedná o stroj z vyšší cenové kategorie, nechybí mu doplňková zásuvka pro další elektrické nářadí s funkcí automatického zapínání a vypínání. Je vhodný pro suché i mokré vysávání. Zákazníci oceňují praktický zásobník na příslušenství a odkládací plochu.

Model Nilfisk Multi II 30 T Inox VSC je také určen k mokro-suchému vysávání. Poradí si s vodou na podlaze, s listím, prachem, pilinami a jinými nečistotami, kterými nechcete zašpinit váš domácí vysavač. Mezi jeho předními vlastnostmi je elektronický asistovaný oklep filtru, možnost regulace výkonu či funkce foukání. Díky doplňkové zásuvce si k němu můžete připojit další elektronářadí. V robustní konstrukci se skrývá 30litrová nádoba na nečistoty.

Dobrou alternativou může být průmyslový vysavač DeWALT DCV584L. Jeho největší výhodou je možnost napájení na baterie nebo k 220 V síti. Díky nízké hmotnosti, jen cca 5 kg, s ním dokážete snadno manipulovat. Umožňuje mokré i suché vysávání bez nutnosti výměny filtru. Vysoce účinný filtr dokáže zachytit až 99,97 % prachových částic do velikosti 0,3 mikronu. Nádrž určená na nečistoty má objem 7,5 litru.

Zajímavou volbou může být model Kärcher NT 30/1 Tact Te. Jedná se spíše o profesionální vysavač, určený k čištění strojů, vozidel, dílen či staveb. Poradí si se suchými i mokrými nečistotami. Přesvědčí systémem automatického čištění filtru, plochým PES filtrem odolným vůči vlhkosti, robustní 30litrovou nádobou i stabilními kovovými kolečky. Stroj je kompletně vybaven bohatým příslušenstvím, které můžete pohodlně odložit přímo na stroj.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Při výběru produktů hrají hlavní roli zejména osobní preference. Od nich se pak odvíjejí technické parametry, které vám napoví o produktu více. Když už máte takto vybraný finální produkt, je správné si prohlédnout i názory spotřebitelů na něj. Ty vás ve výběru mohou buď utvrdit, nebo vám jej vyvrátit. Nabídka průmyslových vysavačů je rozmanitá. Vybrat si jen jeden model umí být časově náročné. Nápomocný vám může být ještě jeden parametr, kterým je prodejnost. Chcete vědět, které modely jsou u nás nejprodávanější? Nahlédněte do následující tabulky, ve které jsou seřazeny nejprodávanější průmyslové vysavače na našem trhu. Uvědomujeme si, že prodejnost se často mění, a proto i naši tabulku pravidelně aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Parkside PWD 25 C4 5* Zobrazit produkt
Kärcher WD 2 5* Zobrazit produkt
Parkside PPWD 30 A1 5* Zobrazit produkt
Bosch GAS 12-25 PL 5* Zobrazit produkt
Makita VC4210MX 5* Zobrazit produkt

V současnosti si už většina z nás neumí představit úklid domácností bez vysavače. Dokázali byste stejným vysavačem vysát i zahradu, dílnu, stavbu, garáž nebo dokonce rozlité tekutiny? Pravděpodobně by to většina vysavačů nezvládla. Právě pro takové práce jsou vhodné průmyslové vysavače. Možná budete překvapeni, ale tato kategorie vysavačů je velmi vyhledávaná. Sahají po nich nejen profesionální firmy, ale i běžní uživatelé. Přestože na první pohled působí robustně, jejich obsluhu zvládnou i ženy. Pokud jste o těchto vysavačích ještě neslyšeli, v našem návodu na výběr se o nich dozvíte všechny důležité informace.

Jak vybrat průmyslový vysavač

 • Rozdělení průmyslových vysavačů
 • Hmotnost
 • Výkon
 • Filtrace a způsoby čištění filtru
 • Délka kabelu
 • Funkce a příslušenství
 • Cena a renomovaní výrobci

Rozdělení průmyslových vysavačů podle použití

Průmyslové vysavače zvládnou vysát jakékoliv nečistoty. Poradí si s jemným prachem, ale také se štěrkem. Avšak každý model je stavěn pro jiné využívání. Je vhodné si proto dopředu promyslet, k čemu plánujete vysavač využívat nejčastěji a podle toho si vybrat. Obecně dělíme průmyslové vysavače podle použití pro suché vysávání, mokro-suché vysávání nebo pro vysávání chemikálií. Jak se od sebe liší?

 • Suché vysávání – tyto vysavače jsou určeny pouze k vysávání suchých nečistot, jako prach, piliny, štěrk, omítka atp. Využijete je tedy často jako stavební vysavače.
 • Mokro-suché vysávání – jedná se o pokročilejší modely, se kterými se však setkáváme u průmyslových vysavačů nejčastěji. Největší výhodou je jejich variabilní využití. Zvládnou vysát suché nečistoty, ale i mokré, jako například vodu, když vyteče z pračky, nebo bahno. Dávejte si však pozor a nevysávejte jimi oleje ani chemikálie.
 • Vysávání chemikálií – pro vysávání chemikálií musíte zainvestovat do modelů s odolnými sběrnými nádobami, určenými pro chemikálie. Jedná se většinou o profesionální modely, které nejsou určeny do domácností.

Dělení podle způsobu využití

Kromě toho, že si vysavač vyberete podle použití, je důležité brát ohled také na určení modelů. Zatímco některé jsou přímo určeny ke komerčnímu využití, s jinými se jednoduše obejdete doma.

 • Pro profesionály – hledáte průmyslový vysavač, který můžete používat pro profesionální účely? V tom případě se nevyhnete vyšší pořizovací ceně. Profesionální modely jsou vysoce kvalitně zpracovány a připraveny pro hrubší zacházení. Jedná se o modely s příkonem od 1 600 W a sacím výkonem od 250 W. Vhodná je kapacita nádoby kolem 30 litrů a vyšší třída prašnosti. Jelikož jsou rozměrově větší a hmotnostně těžší, dbejte na to, aby měla kolečka.
 • Pro domácí kutily – domácím řemeslníkům či hospodyňkám postačí modely z nižší cenové kategorie. Ženy jistě ocení akumulátorové vysavače pro jejich nízkou hmotnost. Jelikož se v porovnání s klasickými vysavači jedná o výkonnější zařízení, vystačíte si i s příkonem kolem 1 000 W as 10 l objemem nádoby.

Průmyslový vysavač pro kutily

Sáčkové nebo bezsáčkové provedení

Dalším dělením průmyslových vysavačů je podle typu sběrné nádoby.

 • Bezsáčkový průmyslový vysavač – vysavač disponuje sběrnou nádobou z plastu nebo kovu. Nečistoty se do ní jednoduše zachycují, jen je třeba ji jednou za čas vysypat. Jsou vhodné i pro kapaliny.
 • Sáčkový průmyslový vysavač – je třeba dokupovat vhodné sáčky, do kterých se sbírají nečistoty. Jsou dobrou volbou při vysávání jemného prachu, naopak při hrubých nečistotách se mohou roztrhnout.

Průmyslové vysavače podle třídy prašnosti

Třída prašnosti úzce souvisí s účinností filtrace a v zásadě popisuje, na jakou práci je vysavač stavěn a kolik prachu se z něj může dostat ven. Vysavače se rozdělují do několika tříd:

 • L – symbol L (light) se používá pro mírně nebezpečný prach. Vysavač můžete běžně používat ve stavebnictví.
 • M – symbol M (medium) se používá pro středně rizikový prach. Je vhodný pro truhlářské a dřevozpracující provozy.
 • H – symbol H (high) se používá pro vysoce rizikový prach. Vysavač zvládne karcinogenní nečistoty i choroboplodné zárodky.
 • Speciální vysavače pro výbušný, azbestový prach a pod.

Průmyslový vysavač výkon

Nižší hmotnost znamená lepší mobilitu

Když si všimnete vzhledu průmyslového vysavače, určitě vás napadne, jak se s ním bude manipulovat. Průmyslové vysavače jsou oproti klasickým vysavačům značně těžší i větší. Nemluvě o tom, když se celý naplní množstvím odpadu. Pokud hledáte průmyslový vysavač do domácnosti a pro práci kolem domu, volte menší a lehčí model o hmotnosti kolem 5 – 7 kg. Do dílny či na stavbu budete muset zvolit robustnější vysavač, jehož váha může dosáhnout více než 10 kg. Tyto modely jsou však často osazeny na kolečkách, čili manipulace s nimi je o to jednodušší.

Výkon versus příkon

Výkon ovlivňuje to, jaký sací výkon dokáže vysavač vyvinout. Nesmyslte si výkon s příkonem. Příkon je standardně uváděn ve wattech (W) a hovoří o spotřebě energie za hodinu chodu. U průmyslových vysavačů se však nejčastěji setkáte jen s hodnotami příkonu. Sací výkon je obvykle ⅕ až ⅓ z jeho příkonu, ale záleží i na konstrukci sací turbíny, průtoku vzduchu, podtlaku a celkové kvality provedení. Aby byl stroj výkonný, je třeba, aby měl vysavač příkon alespoň 1 000 W. U profesionálních modelů počítejte s příkonem minimálně 1 600 W. Zapamatujte si tedy, že u průmyslových vysavačů je lepší volit model s vyšším příkonem.

Filtrace a způsoby čištění filtru

Neodmyslitelnou součástí každého vysavače je filtrační systém. Většina vysavačů disponuje dvěma filtry. Jeden chrání motor před poškozením a druhý se stará o to, aby nečistoty nešly zpět do ovzduší. Sáčkové modely mají výhodu v tom, že i samotný sáček funguje jako filtr. Sázkou na jistotu je kvalitní HEPA filtr, který zachycuje ty nejmenší nečistoty s téměř 100% účinností. Zajímejte se také o celkovou plochu filtrační jednoty. Průmyslové vysavače mají čištění filtru vyřešené tzv. oklepem. Jednoduše řečeno, vysavač detekuje ucpávání filtru a odklepne jej, čímž se opět zvýší jeho výkonnost. Můžeme se setkat se třemi typy oklepů:

 • Automatický oklep – vysavače s automatickým oklepem se o čištění filtru postarají samy.
 • Poloautomatický oklep – čištění filtru provedete ucpáním hadice rukou, díky čemuž se ve vysavači vytvoří podtlak a dojde k oklepání filtru.
 • Mechanický oklep – oklep zajišťuje tlačítko v horní části vysavače.

Průmyslový vysavač filtr

I délka kabelu dokáže přispět ke komfortní obsluze

Délka kabelu sice nepatří k nejdůležitějším parametrům, ale jistě dokáže ve značné míře přispět ke komfortnímu používání. Čím delší kabel bude, tím dále se s vysavačem dostanete. Pokud by vám délka kabelu nedostačovala, jednoduše ji můžete navýšit prodlužovacím kabelem. Z délky kabelu pak vychází akční rádius vysavače, tedy jeho celkový dosah. Na dosah vysavače má vliv i délka sací hadice. Délka přívodního kabelu se nejčastěji pohybuje kolem 3 – 5 metrů. Akční rádius většiny průmyslových vysavačů bývá přibližně 6 – 9 metrů.

Funkce průmyslového vysavače a příslušenství

Různé doplňkové funkce a také příslušenství vám pomůže usnadnit si práci při vysávání. Čím je přístroj modernější a dražší, tím více funkcí a příslušenství většinou nabízí.

 • Možnost regulace výkonu – díky této funkci si dokážete sami zvýšit nebo snížit sací výkon.
 • Fukar – zpětný chod vysavače. Tuto funkci oceníte při těžko dostupných nečistotách.
 • Zásuvka na elektronářadí – díky této doplňkové zásuvce si dokážete do těla vysavače připojit další elektrické nářadí
 • QuickClick systém – rychlé připevnění příslušenství bez potřebných redukcí a přechodů.
 • Osvětlení – při vysávání je osvětlována pracovní plocha před sebou.
 • Automatické vypnutí – po naplnění sběrné nádoby se vysavač sám bezpečně vypne.
 • Indikátory – světelné kontrolky symbolizující plnost sběrné nádoby, zanesení filtrů či zvolený program.
 • Kolečka – umožňují snadnou manipulaci s vysavačem.
 • Různé nástavce – usnadní používání.
 • Filtry – zamezují tomu, aby se dostávaly částečky do ovzduší.

Průmyslový vysavač pro domácí použití

Nejdražší jsou profesionální průmyslové vysavače

Průmyslové vysavače patří ke strojům, za které si se stoupající funkční výbavou i více připlatíte. Zatímco za jednoduché modely zaplatíte jen pár stovek korun, cena profi modelů se může vyšplhat až na několik tisíc korun. Výběr je samozřejmě jen na vás a vašich preferencích.

Levné průmyslové vysavače umíte zakoupit do 2 500 Kč. Za podobnou cenu můžete pořídit i běžný domácí vysavač, čili nejde o žádné propracované modely. Ty nejlevnější modely startují už na úrovni 1 200 Kč. Tyto vysavače postačí nenáročným domácím uživatelům. Nabízejí přiměřený výkon, základní funkce i příslušenství. Často nejsou příliš velké ani těžké, takže se s nimi i jednoduše manipuluje. V této cenové kategorii naleznete i akumulátorové modely průmyslových vysavačů.

Zlatou střední cestou jsou vysavače s cenou od 2 500 do 7 500 Kč. Modely nabízí vyšší výkon i lepší funkční výbavu. Poradí si s vodou i s jemným prachem a jsou vybaveny účinnou filtrační sestavou. Potěší vás jejich robustnější provedení – velký objem nádoby.

Cena profesionálních modelů se začíná pohybovat od 7 500 Kč a vyšplhat se může až na cenu 120 000 Kč. V této kategorii naleznete robustní stroje, které jsou uzpůsobeny pro vyšší zátěž. Často bývají vybaveny dvěma motory. Nabízejí vysoký výkon, umí si poradit s chemikáliemi a disponují špičkovým filtračním systémem. Ty nejlepší jsou vybaveny vlastním čerpadlem.

Spolehlivé jsou vysavače Kärcher, Makita, Bosch či Güde

Průmyslové vysavače naleznete v nabídce různých výrobců. Kteří jsou však nejlepší? Mezi nejvyšší kvalitu řadíme vysavače Kärcher, které se přímo zaměřují na výrobu průmyslových vysavačů. Oblíbené jsou také vysavače společnosti Makita. Ve střední cenové kategorii se nacházejí průmyslové vysavače značky DeWalt. Konkurenceschopné jsou také průmyslové vysavače značky Bosch nebo Güde. Jejich modely jsou navíc i cenově výhodné.

Otázky a odpovědi – FAQ

Poslední sekce tohoto článku je věnována nejčastěji kladeným otázkám. Máte-li jakoukoli otázku ohledně výběru průmyslového vysavače nebo kteréhokoli testovaného modelu a nevyskytla se mezi nejčastějšími dotazy, neváhejte a napište nám ji do komentářů pod článek. Vaše otázky průběžně kontrolujeme a snažíme se na ně co nejdříve odpovědět. Budeme se těšit také na vaši zpětnou vazbu, případné zkušenosti s průmyslovými vysavači. Vašimi názory a recenzemi můžete pomoci ostatním kupujícím.

Důležité je správné a pravidelné čištění. Zajímejte se zejména o čistotu filtru. Pokud se nevyčistí sám, ofoukněte jej kompresorem nebo opláchněte vodou. Také nezapomeňte na čištění sběrné nádoby. Vysypte z ní nečistoty a propláchněte ji vodou. Pozor, před vysáváním suchých nečistot musíte nádobu nechat důkladně vyschnout.

Vysávejte zásadně bez sáčku. Nádrž na vysávání vody má menší kapacitu a jelikož je v ní i plovák, vysavač vám po naplnění maximálního objemu automaticky vypne. Vyhýbejte se vysávání mastných olejů nebo agresivních kapalin. Pro speciální chemické roztoky jsou určeny pouze profesionální modely.

Co se týče výkonu, lepší je síťový. Akumulátorový vysavač je výkonně slabší, ale za to má nižší hmotnost, nepřekáží vám kabel a můžete si jej brát kamkoli s sebou. Je vhodný pro domácí použití. Síťové vysavače jsou obecně výkonnější, ale také větší, těžší a robustnější.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Vysavače

Vaše hodnocení:
(91%)