Kapslové kávovary

Nejlepší kapslové kávovary 2024 + recenze

Rychle, chutně a bez zbytečné práce. Připravit si dnes šálek kvalitní kávy může být otázkou několika sekund. Kapslové kávovary jsou velmi oblíbené především z důvodu jednoduchosti přípravy. Samotný proces přípravy je automatizovaný a kromě vložení kapsle a stisknutí tlačítka uživatele nečeká žádná práce navíc. Který automatický kávovar je nejlepší? Do svého srovnávacího testu jsme kapslové kávovary vybírali na základě stanovené metodologie a průzkumu trhu. Vítězem se stal kompaktní kapslový kávovar Krups XN1001. Po více než 50hodinovém průzkumu trhu jsme připravili také recenze kávovarů na kapsle a praktický návod, jak vybrat kapslový kávovar.

Publikované: 29.10.2021
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký kapslový kávovar koupit?

V našem testu kapslových kávovarů se nacházejí modely, které spotřebiteli nabízejí perfektní poměr ceny a kvality, vynikající chuť kávy, snadnou obsluhu a bezproblémovou údržbu. Pokud je ve vašem zájmu vybrat si co nejrychleji, určitě vám pomůže naše tabulka, v níž naleznete TOP 3 kapslové kávovary, které si z našeho testu odnesly specifický štítek. Nemusíte tak číst rozsáhlé recenze, pod produkty najdete krátké charakteristiky, které vám mohou pomoci v rozhodování. Při výběru však vždy myslete na vlastní preference a zohledněte své potřeby.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch TAS1007   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Krups KP123B31   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Krups XN1001   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Krups XN1001

Krups XN1001

Kávovar na kapsle Nespresso s parním tlakem 19 barů, 800ml nádržkou na vodu, kontejnerem na použité kapsle a funkcí automatického vypnutí.

Zobrazit více info

Výkonný kapslový kávovar disponuje parním tlakem až 19 barů. Spotřebitelé si pochvalují chuť kávy, jednoduchost obsluhy a kompaktní rozměry. Nádržka na vodu pojme 800 ml vody a je plně odnímatelná. Výhodou je i kontejner na použité kapsle. Po 9 minutách nečinnosti se kávovar automaticky vypne. V balení spolu s kávovarem dostanete také 14 kusů kapslí Nespresso.

Cenový trhák
Bosch Tassimo Happy TAS1007

Bosch Tassimo Happy TAS1007

Kávovar na kapsle Tassimo s parním tlakem 3,3 baru a 700ml nádržkou na vodu, nedisponuje kontejnerem na použité kapsle.

Zobrazit více info

Kapslový kávovar s nízkou cenou, ale přesto skvělou chutí kávy. Kapslový kávovar Bosch pracuje s kvalitními kapslemi Tassimo. Výběr rozšiřují i kapsle Milka nebo Jacobs. Objem nádržky na vodu je 700 ml. Zařízení se snadno obsluhuje. Nelze však regulovat množství vody. Díky kapslím s čárovým kódem si však kávovar sám optimalizuje přípravu kávy.

Náš TIP
Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Kávovar na kapsle Nescafé Dolce Gusto s parním tlakem 15 barů a 800ml nádržkou na vodu, bez kontejneru na použité kapsle.

Zobrazit více info

Kávovar na kapsle s rychlým ohřevem a výkonným tlakovým čerpadlem (15 barů) dokáže připravit širokou škálu nápojů, a to i díky kompatibilitě s kapslemi od jiných výrobců. Kávovar má kompaktní rozměry. Výhodou je rychlost přípravy a možnost regulace množství vody. Nastavit si můžete také výšku podstavce, a to ve 3 úrovních. Kávovar přenáší o něco více vibrací, ale podstatná je především chuť kávy. Objem nádržky na vodu je 800 ml.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Výhodou kapslových kávovarů je to, že technologicky jde o velmi jednoduchá zařízení, která však zvládnou automatizovaným způsobem připravit váš oblíbený nápoj plný energie. Mnozí výrobci využívají stejné technologie a často se odlišují pouze designem, komponenty, funkcemi nebo jinými technickými parametry. Spotřebitele by při výběru měl zajímat tlak čerpadla, který je pro přípravu kávy velmi důležitý. Čím vyšší je parní tlak čerpadla, tím kvalitnější a silnější kávu dokáže kapslový kávovar připravit. Potenciální zákazníky určitě zajímá jednoduchost obsluhy včetně náročnosti údržby.

Důležitým prvkem, který jsme hodnotili i ve svém srovnávacím testu kapslových kávovarů, jsou používané kapsle a jejich kompatibilita. Na trhu se vyskytují kapsle různých značek, liší se kvalitou připravovaného nápoje. V neposlední řadě je podstatný objem nádržky na vodu, abyste ji nemuseli po dvou šálcích znovu dolévat. Zákazníky zajímají také další funkce těchto kávovarů, především pokud jde o dražší kávovary. Roli může hrát kompaktnost, design nebo další praktické vlastnosti.

Tlak čerpadla
Jednoduchost přípravy kávy
Kapsle a jejich kompatibilita
Objem nádržky na vodu
Funkce a vlastnosti
Hmotnost a rozměry
Design

Vyšší úroveň přípravy kávy vám nabídnou například automatické kávovary. Ty se však cenou pohybují v jiné kategorii. Kapslové kávovary vás zbaví nutnosti mlít kávu, případně dosypávat kávová zrna či instantní kávu. Stačí vám zakoupit kompatibilní kapsle, vložit, stisknout knoflík a počkat si na oblíbený nápoj. Některé levné kapslové kávovary jsou vybaveny manuální regulací množství vody, jiné umožňují množství kávy regulovat. V našem testu se nacházejí kapslové kávovary Bosch, Krups i Tchibo. Své zastoupení mají i kávovary na kapsle Dolce Gusto. Dostupnost na našem trhu jsme ověřovali u prodejců, jako je Alza, Mall, Datart nebo Kasa, či přes portál Heureka.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze kapslových kávovarů

Naše recenze jsou zde proto, aby vám pomohly rozhodnout se. Do svého srovnávacího testu jsme vybrali ty nejlepší kapslové kávovary. Spotřebitele zajímá mnoho vlastností a parametrů. Důležité jsou praktické zkušenosti, které čerpáme primárně od samotných zákazníků. Jejich reference mají na hodnocení významný vliv. Analyzujeme také dostupné spotřebitelské testy. Naše testy a názory jsou nezaujaté a vycházejí z dostupných údajů a spotřebitelských testů. Žádný z výrobců není zvýhodněn. Pokud chcete vědět, jaké jsou výhody a nevýhody kapslových kávovarů, přečtěte si recenze zpracované našimi redaktory.

Víťaz testu

Krups XN1001

Kávovar na kapsle Nespresso s parním tlakem 19 barů, 800ml nádržkou na vodu, kontejnerem na použité kapsle a funkcí automatického vypnutí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kompaktní kapslový kávovar řady Inissia využívá spolehlivý systém Nespresso. Ten používají i profesionální kávové automaty. V našem testu nás tento kávovar zaujal dostupnou cenou, pozitivními recenzemi zákazníků, ale také kompaktními rozměry. Kávovar Krups XN1001 při přípravě kávy využívá hermeticky uzavřené hliníkové kapsle Nespresso Grand Cru, které jsou v plné míře recyklovatelné.

Příprava kávy za pomoci kávovaru je do značné míry závislá i na technologii přípravy. Díky výkonu čerpadla je parní tlak až 19 barů, a při přípravě kávy tak dosáhnete optimálního poměru chuti a aroma. Příprava kávy je otázkou několika sekund. Po zapnutí se kávovar během několika sekund zahřeje. Příkon topného tělesa je 1 260 W. Nádržka má 0,8 litru, což i navzdory malým rozměrům není nejméně. Nachází se v zadní části přístroje a je plně odnímatelná. Samotný kávovar je vysoký pouhých 31 cm a široký 13 cm. Zároveň kávovar působí velice moderně a designově. Ať už ho budete mít na poličce, kuchyňské lince, nebo v kanceláři, z estetického hlediska určitě nebude strašákem.

Při přípravě kávy určitě oceníte jednoduché elektronické ovládání. Z horní strany kávovaru jsou dvě tlačítka, jimiž si můžete zvolit větší a menší objem (flow stop system) kávového nápoje. Záleží také na typu kapsle. Regulaci množství vody má například kapslový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me. Maximální výška hrníčku je 8,5 cm, sklopením podstavce získáte prostor pro sklenici o maximální výšce 13,8 cm. Spuštění procesu přípravy probíhá za pomoci pohybu madla a stisku samotného tlačítka. Co však zvyšuje komfort používání, je samotný zásobník na použité kapsle. Ten pojme 9 až 11 kapslí. Zásobník se vyprazdňuje z přední části přístroje.

Mezi zákazníky je tento kapslový kávovar velmi oblíbený. Důvodem je především poměr ceny a kvality – cenová dostupnost. Pozitivně je hodnocena i chuť kávy, což je zásluhou samotných kapslí. Někteří zákazníci uvádějí, že kávovar někdy kapsle při tlaku zdeformuje, kvůli čemuž jsou následně nepoužitelné. Jde však o vzácný problém. Pravdou je, že je přístroj trochu hlučnější a přenáší vibrace. Mezi pozitivní vlastnosti patří také design a sběrná nádoba na použité kapsle. S produktem dostanete v balení 14 kusů kapslí.

Pozitíva

Dobrá cena a kompaktní rozměry
Zásobník na použité kapsle
Rychlá příprava kávy a snadná údržba

Negatíva

Zřídkavý problém s vkládáním kapsle – deformace
Větší hluk

Typ kapslí: Nespresso ● Tlak čerpadla: 19 barů ● Příkon: 1 260 W ● Objem nádržky na vodu: 0,8 l ● Zásobník na mléko: ne ● Displej: ne ● Kontejner na použité kapsle: ano ● Hmotnost: 2,7 kg ● Rozměry: 13 cm × 31 cm × 23 cm (Š × V × H)

Cenový trhák

Bosch Tassimo Happy TAS1007

Kávovar na kapsle Tassimo s parním tlakem 3,3 baru a 700ml nádržkou na vodu, nedisponuje kontejnerem na použité kapsle.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V našem testu má zastoupení i automatické espresso Bosch Tassimo. Jedná se o cenově dostupnou variantu, která zaujme svou jednoduchostí, avšak efektivitou práce. Pro skutečné milovníky kávy však nebude dostačující tlak čerpadla, ten je pouhých 3,3 baru. Oproti konkurenčnímu kapslovému kávovaru Krups XN1001, který má čerpadlo s parním výkonem 19 barů, se proto dočkáte slabšího aroma. Na chuť si však spotřebitelé nestěžují.

Tassimo spotřebitelům nabídne absolutní základ. To vzhledem k ceně hodnotíme velmi pozitivně. Příkon kávovaru je 1 400 W a rychlost ohřevu je opravdu velmi dobrá. Rychlost přípravy je tudíž silnou stránkou. Nádoba na vodu má sice jen 0,7 litru, ale s ohledem na kompaktní rozměry jde o přirozenou vlastnost. Přestože je tlak čerpadla nižší, kávovar Tassimo využívá technologii, při které optimalizuje proces přípravy podle druhu nápoje. Kapsle mají čárový kód. Nemůžete tak nastavit individuální množství vody, závisí jen na tom, jakou kapsli do stroje vložíte. Zásobník na použité kapsle přítomen není.

Automatický kapslový kávovar Tassimo kávu připraví za několik sekund. Zároveň je velmi tichý a přenáší minimum vibrací. Příprava kávy se skládá ze dvou úkonů: vložení kapsle a stisknutí tlačítka. Od tohoto momentu už kávovar vše udělá za vás. K zařízení je přiložený také manuál a postup uvedení kávovaru do provozu. Delší životnosti dosáhnete používáním odvápňovacího prostředku a spuštěním procesu odvápňování. Součástí kapslového kávovaru je servisní T DISC, který nahrazuje kapsli a umožňuje vám zařízení odvápnit. Výšku podstavce s nerezovou mřížkou lze regulovat ve dvou úrovních. Kapslový kávovar Bosch připraví i kávové nápoje z kapslí Milka nebo Jacobs.

Poměr ceny a kvality je jedním z parametrů, které uživatelé hodnotí nejlépe. Nízká cena se však neodráží na kvalitě konstrukce ani kvalitě kávy. Výkon čerpadla by mohl být vyšší. Spotřebitelé jsou rádi za snadnou obsluhu a nutnost minimální údržby. Tradičně má kapslový kávovar Tassimo perfektní výběr kapslí – kávových nápojů (více než 40 nápojů). Pokud hledáte malý kávovar, kompaktní rozměry jsou rovněž velkým plusem.

Pozitíva

Nízká cena
Kompaktní rozměry
Snadná obsluha

Negatíva

Bez regulace množství vody

Typ kapslí: Tassimo ● Tlak čerpadla: 3,3 baru ● Příkon: 1 400 W ● Objem nádržky na vodu: 0,7 l ● Zásobník na mléko: ne ● Displej: ne ● Kontejner na použité kapsle: ne ● Hmotnost: 1,5 kg ● Rozměry: 17,5 cm × 26,5 cm × 30,5 cm (Š × V × H)

Náš TIP

Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Kávovar na kapsle Nescafé Dolce Gusto s parním tlakem 15 barů a 800ml nádržkou na vodu, bez kontejneru na použité kapsle.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Stovkami zákazníků ověřený automatický kapslový kávovar s perfektním renomé. Kávovar Dolce Gusto je již na první pohled inovativním přístrojem, který zapadá do konceptu moderních kuchyní. Má velmi kompaktní rozměry a v našem testu se nachází právě díky pozitivním referencím, ale rovněž chuti kávy, kterou si zákazníci pochvalují.

Velkou výhodou kávovarů Dolce Gusto je, že jsou kompatibilní s velkým počtem kapslí od různých výrobců. Primárně se však jedná o kapsle od společnosti Nescafé. Na výběr máte z desítek nápojů – od cappuccina, espressa přes latté macchiato až po ledový čaj. Jednou z výhod je, že vám kávovar umožňuje si vybrat, zda chcete dávkovat studenou, nebo horkou vodu. Stačí umístit páčku do správné polohy. Můžete si tak dopřát i osvěžující nápoje. Espresso připraví kapslový kávovar do 30 sekund a za zhruba minutu je kávovar s příkonem 1 500 W připravený k používání. V případě nečinnosti se kávovar automaticky vypne. Odnímatelná nádoba má objem přibližně 0,8 litru.

Pozitivně hodnotíme samotný proces přípravy nápoje. Kromě toho, že si můžete zvolit mezi studenou a horkou vodou, si můžete přesně stanovit i množství vody. Každá z kapslí má doporučené množství uvedené přímo na obalu. Regulaci vody nenabízí například konkurenční kapslový kávovar Bosch Tassimo Happy TAS1007. Na přední straně kávovaru se nachází stupnice, na které si můžete přesně zvolit, zda chcete více, či méně vody. Kapsle vkládáte rovněž do hlavy přístroje.

Jedná se o vyjímatelný mechanismus, který vyjmete a zpětně zasunete do hlavy kávovaru, následně madlem kapsli propíchnete a parním tlakem se kávovar postará o její přípravu. Tlak čerpadla je dostatečný pro přípravu kvalitní kávy a silného aroma – 15 barů. Výšku podstavce si můžete nastavit až ve 3 úrovních a latté si můžete připravit i do vyšší sklenice. Proces je tak rychlý a jednoduchý.

V případě tohoto kapslového kávovaru nejde o žádné velké nedostatky. Je pravda, že kávovar je hlučnější a vibrace mohou šálek trochu rozpohybovat. Na druhou stranu je kapslový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto kompaktním modelem s regulací množství vody a možností volby mezi studenými a horkými nápoji. Příprava kávy je rychlá a obsluha kávovaru je maximálně nenáročná. Chuť kávy je na dobré úrovni. Přístroj je vybaven automatickým vypnutím.

Pozitíva

Možnost regulace množství vody
Mnoho pozitivních referencí
Jednoduché používání

Negatíva

Chuť některých mléčných nápojů
Větší vibrace – pohyb šálku

Typ kapslí: Nescafé Dolce Gusto ● Tlak čerpadla: 15 barů ● Příkon: 1 500 W ● Objem nádržky na vodu: 0,8 l ● Zásobník na mléko: ne ● Displej: ne ● Kontejner na použité kapsle: ne ● Hmotnost: 2,42 kg ● Rozměry: 16 cm × 31 cm × 24 cm (Š × V × H)

Pre náročných

Illy Francis X7.1

Kávovar na kapsle Illy iperEspresso s parním tlakem 15 barů a 1,2l nádržkou na vodu, bez kontejneru na použité kapsle.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Rozhodujete-li se mezi automatickým a kapslovým kávovarem, tento přístroj může být vcelku slušným kompromisem. Jde totiž o kapslový kávovar, nicméně v našem srovnávacím testu se nachází i proto, že vám umožňuje připravit si kvalitní mléčnou pěnu za pomoci parní trysky. Jedná se tak trochu o retro kávovar. Má o něco větší rozměry, ale zároveň nabídne větší nádobu na vodu a funkci nahřívání šálků.

Specifikem kávovaru je, že jeho design byl navržen známým italským designérem L. Trazzim. Retro design tak spojuje unikátní technologie. Kávovar dokáže připravit kvalitní kávové i mléčné nápoje jako cappuccino, latté nebo latté macchiato. A to jen díky tomu, že jde o kávovar s parní tryskou na šlehání mléka. Nemusíte si tak kupovat kapsle se sušeným mlékem a kvalitní kávové nápoje si připravíte i podle sebe. Příkon kávovaru je 1 200 W a nahřívání je velmi rychlé. Horní strana je určená k nahřívání šálků. Čerpadlo produkuje tlak 15 barů.

Faktem je, že ne každému musí tento retro styl kávovaru zapadnout do konceptu kuchyně. Důležitější ovšem je, že kávovar dokáže připravit perfektní kávu. Výrobce má totiž vlastní kapsle s názvem Illy iperEspresso. Kapsle obsahují kvalitní kávovou směs ze 100% kávy arabica. Kapslový kávovar Francis je vybaven „pákou“, do které vkládáte samotnou kapsli. Kávovar vám umožňuje před přípravou nastavit teplotu kávy. Kávovar automaticky zastaví louhování kávy a  káva vám odkape přímo do šálku. Ovládací panel na čele nástroje obsahuje tlačítka s ikonami. Mezi nimi najdete také upozornění na potřebu odvápňování. Můžete použít odvápňovací přípravek. Nádoba na vodu má 1,2 litru. Podstavec není výškově nastavitelný.

Kapslový kávovar svým designem připomíná luxusní spotřebič, což jistým způsobem ukazuje i cena. Kávovar Francis X7.1 spojuje moderní technologie, mezi kterými je také možnost nastavení teploty kávy. Spotřebitelé kromě toho chválí spolehlivost přístroje, jednoduchost používání a automatické upozornění na potřebu odvápnění. Kapsli je obtížnější koupit, doporučujeme je objednat z internetových obchodů. Stejně jako zákazníci si však ze všeho nejvíc budete pochvalovat chuť kávy a možnost vyšlehat si hustou mléčnou pěnu.

Pozitíva

Parní tryska na šlehání mléka
Regulace teploty
Nahřívání šálků

Negatíva

Vyšší cena
Dostupnost kapslí

Typ kapslí: Illy iperEspresso ● Tlak čerpadla: 15 barů ● Příkon: 1 200 W ● Objem nádržky na vodu: 1,2 l ● Zásobník na mléko: ne ● Displej: ne ● Kontejner na použité kapsle: ne ● Hmotnost: 5 kg ● Rozměry: 26 cm × 32 cm × 29 cm (Š × V × H)

Krups XN1101

Kávovar na kapsle Nespresso s parním tlakem 19 barů, 600ml nádržkou na vodu, kontejnerem na použité kapsle, funkce automatického vypnutí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zaujme designem, ale po přečtení recenzí potěší i pozitivní reference spotřebitelů. Kapslový kávovar Krups k přípravě kávy používá kvalitou ověřené kapsle Nespresso. Edice kávovaru Krups Essenza se řadí ke kompaktním modelům tohoto výrobce. Kombinace bílé a černé barvy působí velmi elegantně, a určitě se tak nemusíte bát, že kávovar bude v kuchyni strašákem.

Kávovary Krups můžeme řadit ke spolehlivým zařízením. Pokud jde o kapsle, Krups XN1101 má výhodu v tom, že výrobce sám garantuje servis po dobu minimálně 10 let. Výhodou je také dostupnost komponentů. Jedním z nich je tlakové čerpadlo, které vyvíjí parní tlak 19 barů. Káva z kapslí Nespresso je tak aromatická a má výraznou chuť. V balení naleznete degustační sadu 14 kapslí Nespresso. Kapsle se vkládají shora a obsluha je nenáročná. Nevýhodou je jen fakt, že nelze nastavovat výšku podstavce. Zařízení má však velmi kompaktní rozměry. Na výšku má jen 33 cm, přesto disponuje nádobou na použité kapsle (6 ks).

Při přípravě kávy si můžete vybrat jen ze dvou velikostí nápoje – espresso a lungo. Množství vody tak nemůžete regulovat. Při přípravě kávy však potěší rychlost přípravy. Již po 25 sekundách od zapnutí kávovaru můžete připravovat první nápoj. Stačí vložit kapsli, zaklapnout, zmáčknout tlačítko a vaše káva je během několika sekund připravená. Příkon topného tělesa je 1 310 W. Co však může některým uživatelům vadit, je malá nádržka na vodu, ta má objem pouhých 600 ml. Konkurenční kapslový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me má nádobu o 200 ml větší. Z funkcí zmíníme také automatické vypnutí při stavu nečinnosti (9 minut).

Spotřebitele těší právě kompaktní rozměry, protože přístroj nezabere mnoho místa, zároveň designem nijak nenarušuje koncepci v prostoru. Velkým plusem je široká paleta kávových nápojů, kapsle jsou o něco dražší. Studené nápoje však kapslový kávovar připravit nedokáže. Zákazníci, kteří tento kapslový kávovar vlastní, oceňují chuť kávy a rychlost přípravy. Údržba i ovládání jsou maximálně jednoduché.

Pozitíva

Kapsle v balení (14 ks)
Chuť kávy
Rychlá příprava a snadné čištění

Negatíva

Pouze dvě velikosti kávy
Malá nádoba na vodu
Podstavec se nedá výškově nastavit

Typ kapslí: Nespresso ● Tlak čerpadla: 19 barů ● Příkon: 1 310 W ● Objem nádržky na vodu: 0,6 l ● Zásobník na mléko: ne ● Displej: ne ● Kontejner na použité kapsle: ano ● Hmotnost: 2,3 kg ● Rozměry: 20,4 cm × 33 cm × 8,4 cm (Š × V × H)

Bosch Tassimo My Way2 TAS6503

Kávovar na kapsle Tassimo s parním tlakem 3,3 baru a 1,3l nádržkou na vodu, bez kontejneru na použité kapsle.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nabídku kapslových kávovarů Bosch v našem testu rozšiřuje model Tassimo My Way2 TAS6503. Tento kávovar se už samotným vzezřením vymyká z řad konkurence. Ve srovnání s Bosch Tassimo Happy TAS1007 obdržíte kávovar s odlišným designem i ovládacími prvky. Někomu design nemusí vyhovovat, na nás však kapslový kávovar působí elegantněji a honosněji.

Kávovar se svými parametry ohledně velikosti nijak výrazně nevymyká z řady kapslových kávovarů. Zaujme však velkým objemem nádržky na vodu, která má 1 300 ml. To je výhoda v případě, že chcete připravit více kávových nápojů nebo nápojů, které vyžadují větší objem vody. Mimochodem: pokud voda v zásobníku chybí, kávovar vás na to upozorní světelnou indikací. Příprava kávy je nenáročná, nicméně Bosch Tassimo dává spotřebiteli na výběr více možností. Nejen širokou škálu kapslí, ale také si můžete na dotykovém panelu nastavit intenzitu kávy, velikost a teplotu nápoje, a to až ve 3 úrovních. Oproti konkurenci jsou taková nastavení příznakem inovace a vyšší třídy. Zřídkavá je i možnost uložení si 4 oblíbených nápojů (intenzita, množství, teplota).

Kávovar po každé přípravě kávy trysku automaticky vypláchne, aby v kávovaru nezůstávaly zbytky jednotlivých nápojů a vody, čímž se eliminuje riziko tvorby vodního kamene a usazenin. Velmi pozitivně na nás zapůsobil i filtrační systém Brita Maxtra+, který vodu před přípravou filtruje, tím pádem se do oběhu dostává voda zbavená chloru. Na výměnu patrony vás upozorní digitální indikátor.

Výrazně se tak prodlužuje životnost kávovaru. Kapslový kávovar Bosch má sice tlak čerpadla jen 3,3 baru, ale vzhledem k unikátnímu systému přípravy kávy Intellibrew a chytrým kapslím s čárovým kódem připraví kávu s ideálním aroma a chutí. Průtokový ohřívač (příkon 1 500 W) disponuje funkcí předspaření, čímž se mírně eliminuje nutnost vyššího parního tlaku. Podle sklenice si můžete nastavit výšku podstavce. Nechybí ani odkapávací miska. Kapslový kávovar je kompatibilní s kapslemi Milka, Carte Noire nebo Jacobs Krönung.

Spotřebitelé jsou v otázce designu rozdělení, ale většině se kávovar jeví jako moderní a velmi inovativní. Důkazem je i dotykový ovládací panel. Zákazníci chválí možnost individuálních nastavení při přípravě kávy. V neposlední řadě je pozitivem velká nádoba na vodu o objemu 1,3 litru a rovněž s filtračním systémem od firmy Brita. Z pohledu spotřebitelů potěší i kompatibilita s větším množstvím kapslí.

Pozitíva

Nastavitelná výška podstavce
Individuální nastavení teploty, množství a intenzity nápoje
Nízká pořizovací cena

Negatíva

Žádné

Typ kapslí: Tassimo ● Tlak čerpadla: 3,3 baru ● Příkon: 1 500 W ● Objem nádržky na vodu: 1,3 l ● Zásobník na mléko: ne ● Displej: ne ● Kontejner na použité kapsle: ne ● Hmotnost: 2,9 kg ● Rozměry: 23 cm × 29 cm × 32,5 cm (Š × V × H)

Krups XN110B

Kávovar na kapsle Nespresso s parním tlakem 19 barů, 600ml nádržkou na vodu, kontejnerem na použité kapsle a funkcí automatického vypnutí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nenápadný, a přece tak praktický. Kávovar Krups ze série Essenza Mini je stejně efektivní jako jeho větší kolegové. Designem nenápadný kapslový kávovar se v našem testu nachází především díky pozitivním hodnocením recenzentů. Během testování nás zaujal vícero parametry a překvapil rychlostí přípravy či chutí kávy.

Pokud je řeč o rychlosti přípravy kávy, můžeme hovořit o desítkách sekund. Vezmeme-li v úvahu i nahřívání přístroje, které je otázkou 25 až 30 sekund. Příkon topného tělesa je 1 310 W. Vzhledem k menšímu objemu nádoby, která má 600 ml, však možná budete během častější přípravy kávových nápojů vodu dolévat. Nádoba je odnímatelná. Během přípravy si můžete vybrat ze dvou velikostí nápoje: espresso a lungo. Regulace vody se mezi funkcemi nenachází, vodu však můžete dopustit pouhým podržením jednoho z tlačítek. Nechybí automatické vypnutí po 9 minutách nečinnosti. V balení kromě manuálu naleznete i 14 kapslí značky Nespresso.

Ovládání tohoto typu kávovaru není žádným rébusem. Kapslový kávovar je z hlediska obsluhy i údržby maximálně nenáročný. Vložit kapsli a uzavřít hlavici je velmi jednoduchým úkonem. Následně stačí zmáčknout tlačítko a zvolit si přípravu espressa nebo většího lunga a kávovar množství vody automaticky nadávkuje. Kávovar pracuje s tlakovým čerpadlem o výkonu 19 barů, i proto je chuť kávy lepší a aroma silnější. Kapslový kávovar má také zásobník na použité kapsle (maximálně 6 ks). Pozitivně je třeba vnímat kompaktní rozměry zařízení. Díky tomu se vejde opravdu kamkoliv a i v případě přenášení je velmi skladný. Nelze však regulovat výšku podstavce. V mnohém je tento model podobný kapslovému kávovaru Krups XN1101.

Z názorů zákazníků se nejčastěji skloňují kompaktní rozměry a skvělá chuť kávy. Velmi pozitivně spotřebitelé vnímají jednoduché ovládání a poměr ceny a kvality. Chválu si kávovar vysloužil i za svou rychlost nahřívání a přípravu kávy. Mezi pozitiva určitě patří zásobník na použité kapsle a automatické vypnutí kávovaru.

Pozitíva

Velmi kvalitní káva
Malé rozměry – kompaktnost
Kávové kapsle v balení

Negatíva

Malá nádoba na vodu
Pouze jedna poloha podstavce
Dvě velikosti kávy

Typ kapslí: Nespresso ● Tlak čerpadla: 19 barů ● Příkon: 1 310 W ● Objem nádržky na vodu: 0,6 l ● Zásobník na mléko: ne ● Displej: ne ● Kontejner na použité kapsle: ano ● Hmotnost: 2,3 kg ● Rozměry: 20,4 cm × 33 cm × 8,4 cm (Š × V × H)

Další zajímavé produkty

Kapslové kávovary mají na našem trhu velmi bohaté zastoupení. Může za to i zastoupení většího množství modelových řad od stejného výrobce. Abychom vám proto přinesli co největší vzorek nabídky kapslových kávovarů, připravili jsme také krátké charakteristiky jednotlivých modelů. Ty nás v našem testu zaujaly, ale nezahrnuli jsme je mezi recenzované kávovary. Možná však právě mezi nimi najdete kapslový kávovar, který hledáte. Zaměřte se na parametry a funkce, kterého od něj vyžadujete. Porovnávejte jednotlivé vlastnosti, abyste věděli, který z kávovarů vám vyhovuje nejvíce.

Díky nízké ceně a kompaktním rozměrům určitě zaujme i kapslový kávovar Krups Nescafé Dole Gusto Piccolo XS. Ten je sice o něco hlučnější, ale díky parnímu tlaku 15 barů vždy připraví chutnou kávu. Je kompatibilní s kapslemi Dolce Gusto, ale také s jinými výrobci. Kávovar disponuje funkcí automatického vypnutí. Objem nádržky na vodu je 0,8 litru. Dávkování vody je manuální, nikoli automatické. Množství vody regulujete směrovou páčkou. Dávkovat můžete horkou i studenou vodu.

Kapslový kávovar Krups XN100510 pracuje při přípravě kávy s kvalitními kapslemi značky Nespresso – Grand Cru. Kapsle jsou recyklovatelné. Hned v balení dostanete dokonce 14 kapslí. Chuť kávy je silná a aroma intenzivní, a to i díky tlaku, který kávovar vyvine – 19 barů. Plusem je zásobník na použité kapsle. Kávovar má kompaktní rozměry a nádržka na vodu má 0,8 litru. Příprava kávy je po vložení kapsle a stisknutí tlačítka automatická. Vybrat si můžete ze dvou velikostí šálku.

Levné kapslové espresso Bosch TAS1107 dokáže připravit kvalitní teplé kávové nápoje. Výhodou jsou kvalitní kapsle Tassimo, z nichž má spotřebitel k dispozici bohatý výběr. Kávovar má nastavitelný podstavec. Zaujme také elegantním designem. Za účelem automatického odvápňování a čištění kávovar disponuje servisním T-diskem. Díky využití technologie Intellibrew je kvalita kávy zaručena. Příprava kávy je nenáročná, stačí vložit kapsli a stisknout tlačítko. Nechybí ani automatické vypnutí.

Tchibo Cafissimo Easy je již na první pohled malým a nenápadným kapslovým kávovarem. Kávovar pracuje s tlakem čerpadla 15 barů. Nádoba na vodu, která je odnímatelná, má objem 650 ml. Navzdory rozměrům potěší kontejner na použité kapsle (4 ks). Mezi funkcemi se nachází automatické vypnutí. Spotřebitele těší zejména tichý chod. Kapslový kávovar Tchibo se snadno obsluhuje. Po vložení kapsle si můžete vybrat ze tří velikostí nápoje – ristretto, espresso a lungo.

Náš širší výběr uzavírá další kapslový kávovar Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima s vynikajícími referencemi od zákazníků. Zaujme netradičním designem a transparentní nádobou na vodu v těle přístroje. Objem odnímatelné nádoby je až 1,2 litru. Dávkování vody je manuální. Výškově nastavitelný podstavec je zajímavě řešený. Kávovaru nechybí parní tlak – čerpadlo produkuje až 15 barů. Zahřátí kávovaru netrvá déle než 30–45 sekund.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Pokud se vám výběrem kávovaru nechce příliš zabývat, můžete se v naší tabulce podívat na to, které kapslové kávovary na českém trhu kralují z hlediska prodeje. V tabulce naleznete TOP 5 nejprodávanějších kávovarů na kapsle. Při výběru však nezapomínejte na to, co hledáte a co od kapslového kávovaru požadujete. Zda je to schopnost připravovat kávu rychle a jednoduše, nebo chcete zařízení, které připraví větší počet nápojů s čerstvou mléčnou pěnou. Tehdy doporučujeme podívat se na automatické kávovary DeLonghi. Prodejnost se velmi rychle mění, měnit se tak mohou pozice i dostupnost jednotlivých kávovarů. Z toho důvodu se snažíme tabulku v pravidelných intervalech aktualizovat.

Názov Hodnotenie Detail
Krups Mini Me KP123B315*Zobrazit produkt
Krups Nescafé KP240B105*Zobrazit produkt
DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN 85.B5*Zobrazit produkt
Krups Nescafé KP2401315*Zobrazit produkt
Krups Nespresso 110B105*Zobrazit produkt

Při vybírání kávovaru do domácnosti v první řadě zvažte, zda je kapslový kávovar tím, co hledáte. Potrpíte-li si na čerstvou vůni a chuť kávy, pak jsou to právě pákové kávovary, které se budou nacházet ve vašem hledáčku. Milovníci kávy vědí, že kávovar bude v jejich domácnosti často používán, a proto je nutné zvážit několik parametrů výběru. U kávovarů na kapsle hraje roli především fakt, že příprava kávy je rychlá a jednoduchá. Pokud víte, že je kapslový kávovar tím druhem přístroje, který uspokojí vaše nároky, přečtěte si průvodce výběrem, který vám odpoví na všechny potřebné otázky týkající se výběru.

Jak vybrat kapslový kávovar

 • Základní typy kávovarů
 • Parní tlak
 • Příkon
 • Typy kapslí
 • Objem nádoby na vodu
 • Obsluha a ovládání
 • Funkce
 • Hmotnost a rozměry
 • Cena a renomovaní výrobci

Automatický, pákový, či kapslový kávovar?

Na trhu jsou tři nejpoužívanější druhy kávovarů. Doby, kdy byly trendem překapávací kávovary nebo filtrační kávovary s filtračními sáčky, jsou už pryč a v segmentu se nachází zástupci, které si spotřebitelé oblíbili ještě více. V krátkosti si charakterizujeme jednotlivé typy kávovarů, které se od sebe liší už samotným způsobem a technologickým postupem přípravy kávy. Postupně si představíme pákové kávovary, automatické přístroje a kapslové kávovary.

Automatické kávovary

V očích zákazníků se jedná o nejoblíbenější a zároveň nejprodávanější kávovary. Největší výhodou je jejich multifunkčnost a jednoduchost ovládání. Automatické kávovary jsou vybaveny mlýnkem na kávu, takže je zaručena maximální čerstvost každého doušku. Dražší modely jsou vybaveny automatickým systémem na šlehání mléčné pěny, levnější modely mají zase parní trysku na manuální šlehání. Nápoje připravujete za pomoci stisknutí tlačítka. Automatizovaná příprava kávy je rychlým procesem, který vám zaručí chuť kvalitní kávy jako z kavárny. Modely s větším množstvím funkcí či větším počtem připravovaných nápojů jsou pochopitelně dražší.

Pákové kávovary

Tyto kávovary známe i z kaváren. Právě pákové kávovary nabízí nejvyšší úroveň přípravy kávy. Chcete-li mít takový kávovar doma, musíte vědět, jak s tímto zařízením pracovat. Nemusíte být barista, ale základní postupy pro přípravu kávy se musíte naučit. Většina těchto kávovarů nemá integrovaný mlýnek, musíte proto kupovat mletou kávu nebo si mlýnek dokoupit samostatně. Prémiové modely mají mlýnek integrovaný, čemuž odpovídá i vyšší cena. Příprava kvalitní kávy v tomto typu kávovaru závisí také na dovednostech obsluhy. Mléčnou pěnu našleháte za pomoci parní trysky. Vyplatí se sledovat výkon tlakového čerpadla. V nabídce naleznete dražší i levné pákové kávovary.

Pákový kávovar

Kapslové kávovary

Ty si detailněji rozebereme v našem návodu. Jedná se však o kompaktní zařízení, která z hlediska kvality kávy nabídnou nižší úroveň. Směs kávy je umístěna v malé kapsli. Ta může obsahovat různé druhy nápojů v závislosti na tom, jaký model kávovaru vlastníte. Méně kvalitní je příprava nápojů, které obsahují mléko, jelikož jde obvykle o sušené, instantní mléko. Jen malá část modelů je vybavena také parní tryskou nebo automatickým šlehačem mléka. Výhodou je bohatá nabídka těchto kávovarů a rovněž cenová dostupnost.

Tlak čerpadla

K přípravě opravdu kvalitní kávy je nutný správný tlak. Obecně platí, že kvalitní epsresso připravíte tlakem minimálně 9 barů. A čím více, tím lépe. Nejlevnější a nejslabší kapslové kávovary disponují slabšími čerpadly, která nejsou schopna vyprodukovat tak efektivní parní tlak. Platí to i pro některé kávovary Tassimo, které však mají speciální kapsle, a proto je tento tlak čerpadla v jejich případě vhodný.

Kvalitnější přístroje nabídnou i 15 barů, špičkové přístroje 19 barů a více. Silný parní tlak dokáže z kávových zrn dostat to nejlepší, protože působením proudu horké páry se zrna otevřou a uvolní chuť i aroma. Naopak pokud je tlak čerpadla nižší, můžete očekávat, že intenzita chutí a vůní bude slabší.

Příkon kávovaru

Kapslový kávovar je kuchyňským elektrospotřebičem a elektrický proud je jediným zdrojem energie. Příkon z velké části ovlivňuje to, jak rychle se kávovar dokáže zahřát. Mnoho spotřebitelů se obává vyššího příkonu, důvodem je vyšší spotřeba. Pravdou však je, že při používání kávovaru je spotřeba opravdu zanedbatelná. Příprava kávy je totiž velmi rychlá. Některé kapslové kávovary mají i úsporné režimy nebo funkci automatického vypnutí. Příkon je zhruba 1 000 až 1 700 W.

Typy kapslí – Dolce Gusto, Tassimo, Nespresso a jiné

Řada spotřebitelů si spotřebiče vybírá na základě popularity dané značky. Častěji však v tomto případě kávovar na trhu zpopularizují kapsle, které konkrétní model využívá. Jasným příkladem jsou kávovary Dolce Gusto nebo Tchibo. Druhý uvedený na trhu není tak dlouho, avšak díky popularitě kávových „náplní“ se tyto kávovary staly velmi oblíbenými.

Typy kapslí do kapslového kávovaru

Důležité je vědět, že neexistují kapsle, které by byly kompatibilní se všemi modely kávovarů. Každý výrobce používá vlastní, originální kapsle. Výběr kávovaru tak můžete podřídit i svým chuťovým pohárkům. Můžete vyzkoušet, jak chutná espresso z kapslí Dolce Gusto, Nespresso, Tassimo, Cafissimo nebo Illy. Některé kávovary dokážou připravit kávu i z kapslí jiných výrobců. Narazit můžete i na levnější, alternativní kapsle od nerenomovaných výrobců. Jejich použití nepředstavuje problém, kvalita náplně je však určitě nižší.

Kapsle Dolce Gusto

Přesněji jde o kávové kapsle Nescafé Dolce Gusto, jejichž výrobcem je známá společnost Nestlé. Jedná se o nejznámější a velmi oblíbené kapsle. Velkou výhodou je široká nabídka klasických nápojů, jako je espresso, cappuccino, café au lait, latté macchiato, espresso intenso, cortado, nebo speciální kávové kapsle jako Nesquik, Dolce Gusto Peru Cajamarca, Flat White či Dolce Gusto Latté Macchiato Caramel. V nabídce jsou desítky kávových nápojů, ze kterých si spotřebitel může vybírat. Každý z nápojů má předepsané množství použité vody, kterou můžete na kávovarech Dolce Gusto regulovat a připravit tak nápoj s optimální chutí a aroma. Nápoje s mlékem jsou odkázané na sušené mléko, neboť kávovary Dolce Gusto nemají samostatnou nádobku na mléko. Velkou výhodou kávovarů Dolce Gusto je to, že řada výrobců vyrábí kompatibilní kapsle (Supre Mio, Starbucks, Krups MiniMe, Delonghi MiniMe, Krups Drop atd.), které v nich můžete následně použít.

Kapsle Tassimo

Na našem trhu patří kapsle Tassimo k nejvyhledávanějším a nejprodávanějším. Může za to především široká nápojová nabídka. Kapsle vyrábí společnost Bosch a jsou určené především pro jejich kapslové kávovary. Kapsle jsou poměrně specifické, každá z nich má unikátní čárový kód, který kávovar rozpozná, na základě čehož přesně ví, jaký nápoj má po stisknutí tlačítka připravit. Vychutnat si můžete velké množství kávových nápojů, rovněž i mléčných. Stejně jako v případě Dolce Gusto se i zde dočkáte mléka pouze v sušené podobě. Chuť se tak čerstvému mléku nikdy nevyrovná. Pestrost nápojové nabídky však nelze zpochybňovat, v nabídce jsou kromě klasických nápojů jako latté macchiato, classic či Morning Café také speciální nápoje Oreo, White Choco Coconut Latte, horká čokoláda Cadbury nebo kapsle Tassimo Twinings zelený čaj s mátou. Oproti kapslím Dolce Gusto je výběr bohatší.

Kapsle Nespresso

Velice známá značka kávových kapslí i výrobce kapslových kávovarů, který je na našem trhu velmi populární. Mnozí spotřebitelé tyto kapsle označují za nejkvalitnější. Výroba kapslí spadá pod společnost Nestlé. Využívají je kávovary DeLonghi a Krups. Můžete si připravit spoustu druhů káv s libovolnou intenzitou aroma a chutí. V nabídce se nachází i bezkofeinová káva. Intenzitu přípravy kávy lze zvolit na samotném kávovaru. V portfoliu nápojů chybí čaje nebo horká čokoláda. Kvalita kávové směsi v kapslích je však na vysoké úrovni. Zmínit můžeme nejoblíbenější nápoje Nespresso Gourmet, Nespresso Roma nebo Nespresso Arpeggio. Ve srovnání s konkurencí jsou kapsle z hlediska ceny na podobné úrovni. Spotřebitelé často chválí také kávové nápoje s přidáním mléka.

Kapslový kávovar – kapsle

Objem zásobníku na vodu

Bez vody se neobejdete, proto je nádržka na vodu důležitou součástí kapslového kávovaru. Aby kávovar kávu připravil, potřebuje prostřednictvím topného tělesa vodu ohřát a následně za pomoci čerpadla vyprodukovat parní tlak, pomocí kterého voda proteče přes kapsli a připraví lahodnou kávu.

Menší kávovary mají nádobu na vodu o objemu kolem 450 až 800 ml. Výhodou větší nádoby je skutečnost, že můžete připravit více nápojů a nemusíte zásobník tak často doplňovat. Pokud tedy narazíte na modely, jejichž nádoba má objem 1 až 1,5 litru, doplňování vody vás nebude tolik zdržovat. Výhoda je to i v případě, že potřebujete nárazově připravit více kávových nápojů v krátké době.

Nádobky jsou odnímatelné, můžete je z kávovaru vyjmout a vodu do nich pohodlně nalít. Množství vody nejlépe zkontrolujete vizuálně, ideálně pokud je nádobka transparentní a vidíte, kolik vody se v ní nachází. Kapslové kávovary zvládnou v danou chvíli připravit jen jeden šálek kávy, nikoliv dva, jako je tomu u některých automatických nebo pákových kávovarů.

Jednoduchost ovládání a obsluha kávovaru

Samotný systém přípravy kávy je maximálně jednoduchý, stejně tak i ovládání. Obsluha kávovaru spočívá ve vložení kapsle a stisknutí tlačítka. Existují dvě varianty kapslových kávovarů. První jsou ty, které mají mechanické ovládání, vyžadují vložení kapsle, spuštění vody i její zastavení (za pomoci páčky nebo otočného regulátoru).

Poloautomatické kávovary na kapsle vyžadují pouze vložení kapsle, nastavení množství vody (intenzity) a stisknutí tlačítka. Modernější a dražší kapslové kávovary mohou mít také dotykový ovládací panel, na němž parametry přípravy kávy nastavíte ještě rychleji. Někteří výrobci (Nespresso) využívají chytré kapsle s čárovým kódem. Kávovar následně sám detekuje, o jaký typ nápoje se jedná, a stanoví potřebný tlak a také množství vody nutné k jeho přípravě.

Ve spojitosti s obsluhou zmíníme také údržbu kávovaru. Tu nelze podceňovat. Můžeme však spotřebitele uklidnit, v porovnání s pákovými kávovary je péče jednodušší. Jen malá část modelů nabízí funkci automatického čištění. Disponují jí spíše dražší modely, levnější jen výjimečně. Každopádně jednou měsíčně doporučujeme kávovar odvápnit. Stačí, když do nádoby na vodu nalijete odvápňovací přípravek a propláchnete vodou během cyklu, a to alespoň třikrát až pětkrát. Následně nádobu řádně umyjte a celý kávovar ještě propláchněte čistou vodou. Pravidelně vyprazdňujte i odkapávací misku.

Praktické funkce a vlastnosti kapslových kávovarů

Kapslový kávovar už spotřebitele nemůže „hýčkat“ více. Příprava kávy je otázkou několika sekund, aniž byste museli kávu přivést k varu, vyšlehat pěnu nebo sledovat dobu přípravy. Kapslový kávovar vše udělá za vás. Představíme vám proto praktické funkce, se kterými se můžete u tohoto typu kávovarů setkat.

Praktické funkce a vlastnosti kapslových kávovarů

 • Teplé i studené nápoje – ne všechny kapslové kávovary dokážou připravovat všechny druhy nápojů. Mnozí výrobci mají nabídku omezenou. Připravit si můžete desítky druhů káv, horkou čokoládu nebo speciálně ochucené teplé nápoje včetně čaje. Pokud váš kávovar dokáže připravovat ledový čaj a zároveň dokonalé cappuccino, vybrali jste správně.
 • Zásobník na použité kapsle – pokud kávovar používáte častěji, je otravné chodit kapsle neustále vyhazovat. Proto někteří výrobci v rámci konstrukce předpřipravili zásobník, kam můžete kapsle po použití vložit, přičemž do odpadu či k recyklaci je můžete dát dodatečně.
 • Výškově nastavitelný podstavec – jde o plochu pod vypouštěcí tryskou, na kterou je kladen šálek nebo sklenice. V rámci přípravy některých typů nápojů je nutné, aby byl podstavec polohovatelný a vy si tak mohli připravit kvalitní latté macchiato do vyšší sklenice.
 • Displej – zřídka jej najdete dokonce i u dražších kávovarů. Nejde totiž o žádný speciální proces individualizované přípravy kávy, vše probíhá automaticky, takže jeho přítomnost není nutná. Spíše se setkáte s digitálním displejem, tlačítky nebo dotykovým panelem. Přece jen se však najdou také kapslové kávovary s dotykovým displejem.
 • Automatické vypnutí – funkce, kdy se kávovar po určité době nečinnosti sám vypne. Touto funkcí disponují i levné kapslové kávovary.
 • Nastavení teploty vody – jedná se především o možnost volby studené nebo teplé vody při přípravě konkrétního nápoje. Samotnou teplotu nastavovat nelze.
 • Automatické odvápňování – kávovar vás dokáže na nutnost odvápnění upozornit světelnou signalizací, nicméně je výhodou, pokud kávovar disponuje funkcí automatického odvápňování po přípravě nápoje a systém vždy pročistí vodou. Při řádném odvápňování však doporučujeme použít odvápňovací přípravek.
 • Parní tryska – u pokročilejších modelů se nemusíte obávat chuti sušeného mléka. Pokud má kapslový kávovar parní trysku, mléčnou pěnu si připravíte sami, a můžete si tak užít lepší chuť a vyšší kvalitu připraveného nápoje.
 • Mléčný systém – absolutním vrcholem při přípravě kávy z kapsle je, pokud je kávovar vybaven mléčným systémem. V takovém případě má samostatnou nádobu na mléko, ze které čerpá, díky čemuž připraví a nadávkuje mléčnou pěnu automaticky bez vašeho přičinění. Vy jen vložíte kapsli a stisknete tlačítko. Tento systém je však u kapslí vzácný a z větší části i zbytečný.

Kompaktní kávovar dokáže oslovit

Přestože účel světí prostředky, někdy jsou to právě styl a vzhled, které zaujmou ještě více. Platí to i o spotřebičích, jako jsou kapslové kávovary. Ačkoliv jde o menší kávovary, na kuchyňské lince musí vypadat reprezentativně. Ideální je, pokud z hlediska designu kuchyně zapadne i tento příjemný pomocník. Některé mají hranatější, jiné zase oblé tvary. Zařízení se mohou lišit i barvou.

Roli mohou při výběru hrát i rozměry přístroje. Výhodou kapslových kávovarů je právě to, že jde nejčastěji o malé kávovary, které nezabírají mnoho místa. V průměru se jejich hmotnost pohybuje kolem 2 až 4 kg. Dražší a větší modely mohou vážit 5 až 6 kg.

Cena kapslového kávovaru potěší

Jedním z důvodů, proč jsou kapslové kávovary tak oblíbené, je i to, že jsou cenově dostupné. V segmentu kávovarů můžeme klidně mluvit o levných zařízeních. Jestliže za kapslový kávovar zaplatíte 750 až 1 200 Kč, dostanete to, co potřebujete. Za 1 200 Kč si koupíte solidní kapslový kávovar s poloautomatickým ovládáním a také dalšími praktickými funkcemi.

Dražší kapslové kávovary, řekněme ty, za které utratíte 1 500 až 2 500 Kč, jsou větší a mají větší nádobu na vodu. Často se jedná o kávovary Krups nebo Nespresso. V ceně obdržíte i několik kapslí, můžete se tak doma okamžitě pustit do přípravy chutné kávy. Samozřejmostí jsou funkce jako automatické odvápňování a možnost přípravy teplých či studených nápojů.

K dražším patří například kapslové kávovary Bosch či DeLonghi. Setkáte se s luxusnějším provedením či propracovanějším designem. Namísto plastů jsou použity kvalitnější materiály a kávovar na kapsle se tak již stává součástí prostoru. Stále se však budete pohybovat v cenovém rozmezí 2 500 až 5 000 Kč.

Kapslové kávovary Bosch, Dolce Gusto a Krups i pro náročné

Spotřebitele velmi často mate fakt, že se na trhu nachází mnoho výrobců, kteří jsou v tomto segmentu dobře známí. Platí však totéž co u jiných spotřebičů. Ať už si vybíráte myčku nádobísušičkumixér, nebo kapslový kávovar, vždy se řiďte vlastními preferencemi a tím, co od daného spotřebiče očekáváte.

Podle reakcí spotřebitelů, průzkumu trhu a analýzy můžeme konstatovat, že kapslové kávovary Bosch či Dolce Gusto patří mezi populární, prodávaná a v neposlední řadě spolehlivá zařízení. K nim můžeme zařadit i kapslové kávovary Krups a DeLonghi. Z těchto výrobců si jistě vyberete. V nabídce mají desítky modelů, které určitě splní vaše nároky.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zajímá vás něco o kapslových kávovarech? Potřebujete poradit s výběrem? Chcete vědět víc o některé z funkcí? Rádi vám pomůžeme, stačí, když nám zanecháte vzkaz. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme a odpovíme vám co nejdříve. Rovněž budeme rádi, pokud máte zkušenosti s kapslovými kávovary. Podělte se o ně a pomozte tak i ostatním spotřebitelům.

Ano, kapslový kávovar dokáže kromě klasického espressa připravit také cappuccino, latté macchiato či caffé latte. Záleží na tom, jaké kapsle máte v případě svého kávovaru k dispozici. Někteří výrobci nabízejí širší portfolio nápojů, kapsle samozřejmě musí být kompatibilní s vaším zařízením. Připravit však můžete také nápoje jako horké mléko, čokoláda nebo ledový čaj. Nejrozšířenější jsou kapsle Dolce Gusto, Nespresso (Krups, DeLonghi), Tassimo (Bosch), kapsle Supre Mio nebo Starbucks, které jsou kompatibilní i s kávovary Dolce Gusto. S každým výrobcem jsou však spojené konkrétní kapsle, které byste v daném zařízení měli používat.

Doporučuje to samotný výrobce. Na trhu je samozřejmě několik výrobců, kteří nabízejí levnější náhražky a stejné druhy nápojů, které jsou kompatibilní s různými kapslovými kávovary. Kvalita kávové směsi, která je v kapslích použita, však může být různá. Výrazně levnější náhražky originálních kapslí tak nemusí být nejlepší volbou.

Jednou z nevýhod kapslových kávovarů je fakt, že používání kapslí není vůbec ekologické. Kapsle jsou plastové nebo vyrobené z několika materiálů, ale usazenina v nich je organická. Likvidace takového odpadu je komplikovanější a před vyhozením do tříděného odpadu byste usazeninu měli odstranit a vyhodit do smíšeného či organického odpadu. Cena šálku kávy je individuální. Připravit si kvalitní espresso vás nestojí víc než káva z kavárny. Ve srovnání s klasickou instantní kávou, kterou si uvaříte doma, jde o dražší záležitost. Samotné kapsle jsou rovněž pravidelným výdajem.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Kávovary

Vaše hodnocení:
(91.6%)