Bezsáčkové vysavače

Nejlepší bezsáčkové vysavače 2024 + recenze

Sáčkovým vysavačům z ekologického, ale i zdravotního hlediska asi odzvonilo a na jejich místo nastupují stále populárnější alternativy. Mezi nimi i bezsáčkové vysavače s propracovaným filtračním systémem. Na ty jsme se podívali v našem testu i my, přičemž z vybraných modelů se vítězným stal bezsáčkový vysavač Electrolux EL61C3DB. Také jsme pro vás sestavili návod na výběr toho správného cyklónového vysavače, abychom vaše rozhodování podstatně usnadnili.

Publikované: 05.06.2023
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký bezsáčkový vysavač koupit?

Pro detailně zaměřené spotřebitele jsou jako stvořené naše dlouhé, podrobné recenze, které obsahují všechny potřebné informace pro výběr těch správných výrobků. Pokud však patříte k lidem, kterým postačí základní data, přinášíme také krátký přehled klíčových parametrů vybraných produktů.

Názov Hodnotenie Detail
Electrolux EL61C3DB   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Rowenta RO2981EA   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Sencor SVC 511TQ   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Electrolux EL61C3DB

Electrolux EL61C3DB

Příkon 550 W, sací výkon 170 W, EPA E12 filtr, kovová, teleskopická trubice, 1,6litrový objem prachové nádoby, hlučnost 74 dB.

Zobrazit více info

Bezsáčkový vysavač Electrolux s příkonem 550 wattů přináší účinnou kombinaci ergonomického designu a špičkové cyklónové technologie, která usnadňuje nejen manipulaci se zařízením, ale dopřeje i vysoce výkonný úklid, přičemž výkonnost si udržuje i poté, co se prachová nádoba naplní. Sací výkon 170 wattů, akční rádius 12 metrů a objemná prachová nádoba (1,6 litru) potěší nejednoho spotřebitele. Filtrační systém spotřebiče využívá EPA filtr třídy E12.

Cenový trhák
Sencor SVC 511TQ

Sencor SVC 511TQ

Příkon 890 W, sací výkon 250 W, HEPA H10 filtr, plastová trubice, 1,5litrový objem prachové nádoby, hlučnost 76 dB.

Zobrazit více info

Barevně velmi výrazný bezsáčkový vysavač s kompaktními rozměry je průbojníkem ve vysávání tvrdých podlah, ale poradí si i s koberci. Za použití nového filtračního systému 4th Generation Cyclone se zařízení stará o dokonalé oddělení prachu od vzduchu, čímž zajišťuje zachycení většího množství částic než konkurenční přístroje, a tak šetří HEPA filtr H10 uvnitř vysavače. Výkon 250 wattů, prachová nádoba o objemu 1,5 litru či četné příslušenství v této cenové hladině možná překvapí, ale tenká, plastová trubice vás velmi rychle uvede do obrazu.

Náš TIP
Rowenta RO4825EA

Rowenta RO4825EA

Příkon 550 W, HEPA filtr, kovová, teleskopická trubice, 2,5litrový objem prachové nádoby, hlučnost 75 dB.

Zobrazit více info

Pro alergiky vhodná bezsáčková alternativa zvábí spotřebitele zejména svojí objemnou prachovou nádobou o kapacitě 2,5 litru, která činí z vysavače zařízení vhodné i do rozměrnějších domácností. Bezsáčkový vysavač Rowenta disponuje technologií Effi Tech Motor, která se stará o vynikající výsledky čištění, zatímco šetří elektrickou energii. Příkon 550 wattů nelze nazvat právě výjimečností, avšak totéž nelze říci o teleskopické trubici zhotovené z kovu, která má nejen překvapující flexibilitu, ale i velký dosah.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Kvalita konstrukce, sací výkon či použitý filtr. To je pár z nejdůležitějších parametrů, které z našeho pohledu rozhodují o koupi toho správného bezsáčkového vysavače. Abychom napsali co nejobsažnější recenze o těch nejlepších produktech, a mohli tak určit vítěze testu, museli jsme si předem určit faktory, na které se budeme během testu, porovnávání a hodnocení primárně soustředit. Vybrané parametry rozhodují jednak o efektivnosti spotřebiče, jednak o jeho praktičnosti.

Kvalita zpracování
Příkon a sací výkon
Filtr
Materiál trubice
Délka kabelu a akční rádius
Velikost prachové nádoby
Dodatečná výbava
Cena
Hlučnost
Hmotnost

Uvedené parametry sloužily k zúžení výběru těch nejlepších bezsáčkových cyklónových vysavačů nabízených na trhu. Do top žebříčku se dostaly spotřebiče velmi známých a renomovaných značek, jako jsou Electrolux, ETA, Sencor či Rowenta. Našel se však i model od společnosti Kärcher, která se zaměřuje zejména na výrobu komplexních čistících systémů a různých přístrojů na čištění. Na hodnocení jednotlivých modelů ovlivňovaly vytyčené faktory a spotřebitelské recenze dostupné na známých portálech Heureka.cz, Mall.cz, Alza.cz, Kasa.cz či Datart.cz. Produkty v našem výběru se liší nejen z hlediska ceny, ale také účinností, designem, příslušenstvím či rozměry.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze bezsáčkových vysavačů

Vypracování následujících recenzí předcházelo několikahodinové studium a analýza nejpodstatnějších parametrů, silných a slabých stránek uvedených ve velkém počtu spotřebitelských referencí k vybraným produktům, na základě čehož jsme je později navzájem porovnali, zhodnotili a přiřadili jednotlivým modelům příznačný štítek. Recenze jsou detailním shrnutím vytyčených parametrů vybraných bezsáčkových vysavačů a našich primárních dojmů z nich.

Víťaz testu

Electrolux EL61C3DB

Příkon 550 W, sací výkon 170 W, EPA E12 filtr, kovová, teleskopická trubice, 1,6litrový objem prachové nádoby, hlučnost 74 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Již hned na první pohled vyvolává bezsáčkový vysavač Electrolux velmi příjemný dojem, a to zejména svojí kompaktností, ale i elegantně působícím barevným provedením tmavého rázu. Tento ergonomický design je doplněn špičkovou cyklónovou technologií, která zajišťuje vysoce výkonný úklid a snadné vyprázdnění prachové nádoby, přičemž si vysavač udržuje až 99 % běžného výkonu i poté, co se zmíněná nádoba naplní.

O dokonale čisté prostředí se stará šestistupňový filtrační systém s hlavním EPA filtrem třídy E12, který lze pohodlně umýt. Cyklónový vysavač Electrolux disponuje o něco delším přívodním kabelem než Rowenta RO4825EA, a to o délce 7 m, který přispívá k dovršení 12metrového, a tedy ve srovnání s jinými modely z našeho testu, jako Sencor SVC 511TQ, ETA 0516 90000 Ambito, Electrolux EC41-2SW, podstatně většího akčního rádiusu. Sací výkon 170 wattů je v případě tohoto spotřebiče regulovatelný, což na sympatiích jen přidává.

Máte-li strach o tvrdé podlahy ve své domácnosti, není třeba se obávat, protože tento model bezsáčkového vysavače Rowenta výrobce vystrojil pogumovanými XL kolečky, která ochrání rozličné povrchy vašich podlah i nábytek. Kapacitně je prachová nádoba o objemu 1,6 litru srovnatelná s těmi, které mají k dispozici modely Sencor SVC 511TQ a ETA 0516 90000 Ambito. Ani tato ideální velikost nádoby na prach neubírá na kompaktnosti, která přímo ovlivňuje skladovatelnost spotřebiče. Vysavač lze umístit do dvou poloh, a to do svislé i vodorovné. Podstatnou výhodou, kterou se nemůže velmi chlubit model Kärcher VC 3 1.198-125.0, je dostupnost velkého množství rozmanitých nástavců určených pro čištění různých typů povrchů. Ty lze zakoupit v ceně zboží.

I přesto, že vysavač nepatří zrovna k nejtišším spotřebičům (74 dB), jeho zvuk není nepříjemný, a tudíž sousedy rozhodně otravovat nebude. Jeho kompaktní vzhled může ve vás navodit dojem, že půjde o bezsáčkový vysavač náchylný k převrácení, ale opak je pravdou. O jeho stabilitu se starají zejména solidní kolečka. Účinnost vysavače se odráží na jeho schopnosti poradit si jak s koberci, tak i s tvrdými povrchy, které chrání před poškozením pogumovaný charakter zmíněných koleček. Nastavitelný výkon, dodatečné nástavce a dostatečně dlouhý kabel dělají z tohoto modelu nejen vítěze našeho testu, ale i vysavač hodný vašeho seriózního zvážení.

Pozitíva

Pogumovaná kolečka
Dobrý a regulovatelný výkon
Množství nástavců

Negatíva

Není zrovna nejtišší, avšak zvuk není nepříjemný
Vyšší pořizovací cena

Příkon: 550 W ● Sací výkon: 170 W ● Filtr: EPA E12 ● Trubice: kovová / teleskopická ● Délka kabelu: 7 m ● Akční rádius: 12 m ● Objem prachové nádoby: 1,6 l ● Hlučnost: 74 dB ● Hmotnost: 5,4 kg ● Dodatečná výbava: hubice na tvrdé podlahy, kartáč na čalounění, štěrbinová hubice, parketová hubice ● Barevné provedení: modré (denim) ● Mokré vysávání: ne ● Regulace sacího výkonu: ano

Cenový trhák

Sencor SVC 511TQ

Příkon 890 W, sací výkon 250 W, HEPA H10 filtr, plastová trubice, 1,5litrový objem prachové nádoby, hlučnost 76 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Malý bezsáčkový vysavač Sencor je spolehlivým pomocníkem s nízkou hmotností a kompaktními rozměry, které dopomáhají ve zjednodušení manipulace se zařízením. Za průbojníka se považuje zejména v oblasti vysávání nečistot z tvrdých podlah, avšak poradí si i s koberci. Zajištění dokonalého a důkladného očištění různých povrchů mají na starosti v nízké ceně produktu zakoupené nástavce, jako například parketová či štěrbinová hubice, ale také prachový kartáč a kartáč určený na čalouněný nábytek.

S výkonem až 250 wattů se vymyká průměrnému výkonu modelů v našem testu. Nejvíce se k této hodnotě přibližuje asi jen Electrolux EC41-2SW. O dokonalou filtraci se stará nový systém 4th Generation Cyclone, který filtr HEPA H10 šetří svým důkladným oddělením prachových částic od vzduchu, čímž se mu také daří zachytit mnohem víc nečistot než konkurenčním přístrojům. Velkou nevýhodou, která jde ruku v ruce s nízkou pořizovací cenou, je však dvoudílná, extrémně tenká trubice zhotovená, stejně jako v případě bezsáčkového vysavače Kärcher VC 3 1.198-125.0, výhradně z plastu. Chybějící teleskopická funkce sací trubice také omezuje možnosti uskladnění, protože všude a vždy trčící tyč neustále zavazí.

Pokud se vám tyrkysové provedení s šedými prvky nezamlouvá, volit můžete i ze dvou dalších barevných variací, a to z tmavé fialové a trávu připomínající zelené barvy. Co se týče akčního rádiusu (7,5 metrů) a s ním související délkou přívodního kabelu (5 metrů), hodnotami se bezsáčkový vysavač Sencor přibližuje k modelům Kärcher VC 3 1.198-125.0Electrolux EC41-2SW a ETA 0516 90000 Ambito. Omezenosti pohybu v průběhu vysávání si všimnou zejména spotřebitelé bydlící ve větších obytných prostorách, které vyžadují větší délku přívodního kabelu, kterou lze v případě tohoto zařízení suplovat dodatečným prodlužovacím kabelem. Objem prachové nádoby 1,5 litru je vzhledem k ceně více než ideální.

Pozitiva tohoto bezsáčkového vysavače v podobě kompaktního a lehkého designu, dobrého výkonu a možnosti nastavení intenzity vysávání stojí proti podstatným negativům ve formě nekvalitních použitých materiálů, slabé neteleskopické trubice a potenciálního zanášení HEPA filtru kvůli velkému množství nečistot propouštěných přes prvotní molitanový filtr. Mnoho spotřebitelů si pochvaluje jeho úžasnou schopnost oddělení vlasů vysátých z koberců, přičemž nedochází k následnému ucpání filtru. Tah má tedy výborný, ale křehký plast, ze kterého je spotřebič zhotoven, může v budoucnu přinést předčasné poškození vysavače a jeho následné vyřazení z provozu.

Pozitíva

Nastavitelná intenzita vysávání
Tahá výborně a spotřebuje málo elektřiny
K vysávání malé plochy bohatě stačí

Negatíva

Neteleskopická sací trubice z plastu
Minimální odolnost materiálů

Příkon: 890 W ● Sací výkon: 250 W ● Filtr: HEPA H10 ● Trubice: plastová ● Délka kabelu: 5 m ● Akční rádius: 7,5 m ● Objem prachové nádoby: 1,5 l ● Hlučnost: 76 dB ● Hmotnost: 3,5 kg ● Dodatečná výbava: prachový kartáč, kartáč na čalounění, štěrbinová hubice, parketová hubice ● Barevné provedení: tyrkysové (je k dispozici také fialová a zelená varianta) ● Mokré vysávání: ne ● Regulace sacího výkonu: ano

Náš TIP

Rowenta RO4825EA

Příkon 550 W, HEPA filtr, kovová, teleskopická trubice, 2,5litrový objem prachové nádoby, hlučnost 75 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pro alergiky vhodný bezsáčkový vysavač Rowenta přichází s lehkým a kompaktním designem umožňujícím snadné ovládání a volnost pohybu. Během přesunu z jedné místnosti do druhé máte i přes 6kilogramovou hmotnost zařízení přímo pocit, že za sebou nic netaháte. Manipulaci po schodech či přes vyšší práh dveří také napomáhá praktický úchyt nacházející se na vrchní části vysavače.

Výjimečností tohoto modelu je působivá kapacita prachové nádoby o objemu až 2,5 litru, čímž se míra vhodnosti spotřebiče do obytných prostor větších rozměrů podstatně zvyšuje. I přes tuto velkou kapacitu nádoby na prach je vysavač stále velmi snadno skladovatelný, čemuž napomáhá zejména kompaktně řešený design. V době, kdy je mimo provoz, lze jej umístit do většiny moderních skříní. Co se týče cyklónového systému, jedná se o vysavač s dlouhotrvajícím výkonem na každý den, a to i díky Effi Tech Motor technologii, která zajišťuje vynikající výsledky čištění s konstantním udržováním spotřeby elektrické energie na minimu.

Za zmínku rozhodně stojí významné parametry sací trubice, která je nejen teleskopická, ale i zhotovená z kovu, což zvyšuje její odolnost. Těmito faktory se sice bezsáčkový vysavač Rowenta neliší od modelů Electrolux EL61C3DB či Electrolux EC41-2SW, ale její velký dosah a flexibilita jsou rozhodně veličinami, které hrají v rozhodování o koupi správného vysavače bez použití sáčku velkou roli. Přispívají totiž k akčnímu rádiusu tohoto vysavače, kterému v rámci našeho testu právem přísluší hned druhá příčka po vítězi testu Electrolux EL61C3DB v žebříčku nejrozlehlejšího akčního rádiusu. Bezsáčkovým vysavačem Rowenta totiž vyluxujete až 92 m2 bez odpojení přívodního kabelu z původní elektrické zásuvky. Trubice také disponuje mimořádnou sací silou a bezvadným skluzem pro snadný úklid.

Tichoučká bezsáčková alternativa od společnosti Rowenta sice disponuje velkou intenzitou sací síly, avšak chybějící možnost nastavení tohoto výkonu působí jako velké minus. Reputaci si však napravuje nadměrnou kapacitou prachové nádoby, velkým akčním rádiem, za který vděčí zejména dlouhému přívodnímu kabelu a kompaktnímu designu. Přístup k filtrům je ztížen, ale v případě, že se vám k nim podaří dostat a HEPA filtr nakonec umyjete, doporučujeme jej vyfoukat za pomoci kompresoru, protože má náchylnost k delšímu schnutí.

Pozitíva

Saje úžasně
Kvalitní, teleskopická trubice
Příznivá cena

Negatíva

Těžší přístup k filtrům
Neregulovatelný výkon sání

Příkon: 550 W ● Sací výkon: neuvedeno ● Filtr: HEPA ● Trubice: kovová / teleskopická ● Délka kabelu: 6,2 m ● Akční rádius: 8,8 m ● Objem prachové nádoby: 2,5 l ● Hlučnost: 75 dB ● Hmotnost: 6 kg ● Dodatečná výbava: hubice na tvrdé podlahy, štěrbinová hubice, zabudovaný kartáč Easy Brush ● Barevné provedení: černé ● Mokré vysávání: ne ● Regulace sacího výkonu: ne

Dobré recenzie

Electrolux EC41-2SW

Příkon 700 W, sací výkon 210 W, EPA E12 filtr, kovová, teleskopická trubice, 1,8litrový objem prachové nádoby, hlučnost 80 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Praktičnost dalšího z řadu bezsáčkových vysavačů značky Electrolux tkví ve vhodnosti využití pro čištění různých typů podlah. K této charakteristice přispívají zejména dostupné nástavce, které spotřebitel získává v ceně produktu pohybující se na rozmezí nízké a střední cenové hladiny. Mezi toto příslušenství patří například hubice na tvrdé podlahy, štěrbinová hubice či kartáč na vyčištění čalouněného nábytku.

V souvislosti s filtračním systémem se vyplatí zmínit přítomnost čtyřstupňové filtrace, jejíž součástí je i účinný a omyvatelný filtr EPA třídy E12. Tento typ filtru je asi ve společnosti Electrolux považován za ověřený kousek, neboť se nachází také v bezsáčkovém vysavači totožné značky Electrolux EL61C3DB. I ten přispívá ke zefektivnění vysávání, a tedy zvyšuje účinnost a zároveň snižuje energetickou spotřebu vysavače. Hladina regulovatelného sacího výkonu (210 wattů) se v případě tohoto modelu nachází přesně ve středu mezi hodnotami shodného parametru bezsáčkových vysavačů Electrolux EL61C3DB a Sencor SVC 511TQ.

Ze všech modelů nacházejících se v našem testu je na základě uvedených informací nejhlučnějším. Hodnota 80 decibelů je podstatně vyšší ve srovnání s optimální hladinou akustického výkonu bezsáčkových vysavačů. Co se týče délky přívodní šňůry a s ním související hodnoty akčního rádiusu, jedná se o velmi podobné, přímo téměř shodné technické parametry jako v případě Sencor SVC 511TQ, což nezklame, ale ani nepotěší. Nadprůměrný objem prachové nádoby zajistí, že ji nebudete muset tak často vysypat, a tedy jediné, co budete muset řešit, je potenciální odpojování přívodního kabelu z jedné zásuvky a jeho následné zapojování do druhé během procesu vysávání.

Navzdory výše uvedené hodnotě hlučnosti někteří spotřebitelé považují bezsáčkový vysavač Electrolux za tichý. V případě tohoto parametru však mnohé závisí na preferencích a úhlu pohledu jednotlivých spotřebitelů. Poměr ceny a kvality je u tohoto modelu více než uspokojivý, což lze připsat úžasnému nápadu s dlouhou teleskopickou trubicí, ale i vynikající intenzitě vysávání, velikosti prachové nádoby či lehkosti, kterou vysavač doslova klouže po podlaze. Pěnový filtr se sice zvykne zanášet drobnými částečkami nečistot, avšak lze jej ručně umýt, což tento problém hned odstraní. Oproti všem výše vyjmenovaným pozitivním aspektům, ke kterým přidáme ještě snadnou manipulaci, krásný design a kompaktní rozměry, se staví negativa v podobě kratšího přívodního kabelu a křehkého držáku na trubici v zadní části vysavače. Ani ty však v tomto „boji“ neobstojí.

Pozitíva

Velmi dobře vysává koberce
Regulace sacího výkonu
Postačující pro běžnou domácnost

Negatíva

Kratší přívodní kabel
Křehkost držáku na trubici vzadu na vysavači

Příkon: 700 W ● Sací výkon: 210 W ● Filtr: EPA E12 ● Trubice: kovová / teleskopická ● Délka kabelu: 5 m ● Akční rádius: 7 m ● Objem prachové nádoby: 1,8 l ● Hlučnost: 80 dB ● Hmotnost: 4,5 kg ● Dodatečná výbava: hubice na tvrdé podlahy, kartáč na čalounění, štěrbinová hubice ● Barevné provedení: bílé s černými prvky (k dispozici také červená, modrá a šedá variace) ● Mokré vysávání: ne ● Regulace sacího výkonu: ano

Kärcher VC 3

Příkon 700 W, sací výkon 140 W, HEPA H12 filtr, plastová, teleskopická trubice, 0,9-litrový objem prachové nádoby, hlučnost 76 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kompaktní rozměry a spratnost činí z bezsáčkového vysavače Kärcher úžasného pomocníka i do domácností s menšími rozměry. Snadná manipulace se spotřebičem je z tohoto aspektu významným bonusem, který potěší nejednoho spotřebitele unaveného z neustálého vláčení těžkých vysavačů po domácnosti v průběhu vysávání.

Co rozhodně zájemce o tento model nepotěší, je fakt, že disponuje pouze základním příslušenstvím v podobě štětce na nábytek, který doplňují ještě hubice na štěrbiny a parkety, přičemž zbylou výbavu lze získat dodatečným dokoupením. Pozitivem je vhodnost tohoto zařízení pro alergiky, a to zejména díky vícestupňové filtraci končící účinným HEPA filtrem třídy H12, jako je tomu i v případě modelu ETA 0516 90000 Ambito. Ten zachytí nejen miniaturní částečky nečistot, ale i alergenů, jako pyl či prach. Díky této filtrační technologii tak dosáhnete dokonalé čistoty v domácnosti.

Průhlednost nádoby na prach s podprůměrnou kapacitou 0,9 l umožňuje náhled na zajištění včasného vyprázdnění plné nádoby. Objem je v porovnání s jinými modely z našeho testu, jako například Electrolux EC41-2SWETA 0516 90000 Ambito či s nejlevnějším bezsáčkovým vysavačem Sencor SVC 511TQ, podstatně nižší. Z hlediska délky kabelu a přímo na něj navazujícího akčního rádiusu také nelze konstatovat, že by se právě hrdil extrémními hodnotami. Plastovou sací trubicí, která je teleskopická, si také v očích mnoha spotřebitelů „nešplhne“.

V případě bezsáčkového vysavače Kärcher lze hovořit o převaze negativ nad pozitivy, což dokazují spotřebitelské recenze dostupné na webových portálech. Mnohé sice vyzdvihují tichý chod, snadnou manipulaci, kvalitní značku a výborný sací výkon, který přímo zvedá ze země nejen koberce, ale i linoleum, ale negativa v podobě chybějících nástavců, možnosti regulování výkonu či krátké přívodní šňůřy patří k velmi podstatným faktorům. Někteří dokonce popisují nekvalitnost hubice, která na plovoucí podlaze zanechává škrábance a šmouhy. Vysavač má také při prudším potáhnutí za účelem změny směru tendenci převrácení. Nevýhody a negativní reference mají sice v této recenzi podstatnou převahu, nicméně koneckonců je to jen na vašich preferencích a potřebách, zda se rozhodnete pro koupi tohoto malého, výkonného pomocníka do domácnosti.

Pozitíva

Vynikající sací výkon
Ideální pro klasickou domácnost

Negatíva

Malá prachová nádoba
Krátká přívodní šňůra
Na plovoucí podlaze zanechává hubice škrábance

Příkon: 700 W ● Sací výkon: 140 W ● Filtr: HEPA H12 ● Trubice: plastová / teleskopická ● Délka kabelu: 4 m ● Akční rádius: 7,5 m ● Objem prachové nádoby: 0,9 l ● Hlučnost: 76 dB ● Hmotnost: 4,4 kg ● Dodatečná výbava: parketová hubice, teleskopická štěrbinová hubice, štětec na nábytek / ostatní potřebné dokoupit ● Barevné provedení: žluté s černými prvky ● Mokré vysávání: ne ● Regulace sacího výkonu: ne

ETA 0516 90000 Ambito

Příkon 700 W, HEPA H12 filtr, kovová, teleskopická trubice, 1,5litrový objem prachové nádoby, hlučnost 79 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Elegantně a moderně vypadající bezsáčkový vysavač ETA je na základě dostupných informací vysavačem nevhodným do auta. Příčinou může být materiál vysavače – plast, ze kterého je tělo zhotoveno, a jeho náchylnost k poškození při neustálém přesouvání spotřebiče, což úklid auta rozhodně vyžaduje. Praktickým činí tento model držadlo a otočné kolečko o 360°, které zajišťuje všestranný a pohotový pohyb, ale také snadnou manipulaci ve vnitřních prostorách domácnosti. To umožňují i měkčená kolečka chránící všechny typy podlah před poškozením nebo případným zničením vlivem tvrdých kol spotřebiče.

Bezsáčkový vysavač na odstranění suchých nečistot disponuje dokonalým filtračním systémem zbavujícím se nečistot a prachu ze vzduchu, a to zejména za pomoci HEPA filtru třídy H12. K dokonalé funkčnosti filtračního systému dopomáhá vstupní textilní a molitanový mikrofiltr. Kompaktnost zařízení umožňuje jeho skladování v horizontální i vertikální poloze. Hlučností 79 decibelů se tento model přibližuje k nejhlučnějšímu bezsáčkovému vysavači z našeho testu Electrolux EC41-2SW.

Tak jako modely Kärcher VC 3 a Rowenta RO4825EA, i bezsáčkovému vysavači ETA chybí možnost regulování sacího výkonu, což komplikuje jeho používání na různých typech povrchů. Hodnota akčního rádiusu je pro tento vysavač 8 m, zatímco délka přívodního kabelu se vytahuje na 5 m. Oba tyto parametry jsou srovnatelné s modelem Sencor SVC 511TQ. Co se týče objemu prachové nádoby, ten s optimální hodnotou 1,5 l uspokojí nejednoho spotřebitele otráveného neustálou a častou nutností vyprazdňování nádoby. Výhodou tohoto modelu je dostupnost různých nástavců v ceně produktu. Použít můžete během úklidu například polštářkovou hubici, štěrbinovou hubici či kartáček s jemnými štětinkami, přičemž podlahová hubice univerzálního využití je základním příslušenstvím příslušejícím ke kratší kovové sací trubici.

Přestože bezsáčkový vysavač ETA nedisponuje možností regulace sacího výkonu a jeho přívodní kabel má podprůměrnou délku, patří tento vysavač k oblíbenějším kouskům nabízeným na trhu s těmito spotřebiči. Uživatelé chválí zejména jeho slušnou účinnost a sací výkon, který si hravě poradí se psí srstí uleželou ve vláknech koberce. Srdce spotřebitelů si získává také díky dokonalému vzhledu a uspokojivému poměru ceny a kvality. Potenciálním problémem může být tendence převrácení bezsáčkového vysavače v případě prudšího potáhnutí. Překvapující je, že navzdory vyšší hodnotě hlučnosti si nikdo v referencích nestěžoval na hlučný vysavač. Ba přímo naopak, chválili jeho relativně tichý chod. Dojem z nízké spotřeby a lehké skladnosti může zničit krátkost sací trubice, ale vylepšit už jen to, pokud by vysavač vykonával svou funkci sám, bez přičinění obsluhy.

Pozitíva

Poměr ceny a kvality
Vynikající vzhled a výkon
Set různých nástavců

Negatíva

Krátká sací trubice a kabel
Tendence převrácení při prudším potažení

Příkon: 700 W ● Sací výkon: neuvedeno ● Filtr: HEPA H12 ● Trubice: kovová / teleskopická ● Délka kabelu: 5 m ● Akční rádius: 8 m ● Objem prachové nádoby: 1,5 l ● Hlučnost: 79 dB ● Hmotnost: 3 ,6 kg ● Dodatečná výbava: univerzální podlahová hubice, polštářová hubice, štěrbinová hubice, kartáček s jemnými štětinkami ● Barevné provedení: bílé s modrými a černými prvky ● Mokré vysávání: ne ● Regulace sacího výkonu: ne

Další zajímavé produkty

Mezi detailně recenzované produkty se dostaly ty kvalitativně, funkčně a výkonnostně nejpřijatelnější modely, avšak během analýzy jsme natrefili i na další zajímavé modely cyklónových vysavačů, které rozhodně stojí za zmínku a vaše zvážení.

Bezsáčkový vysavač Philips FC 9330/09 s moderním vzhledem využívá dokonale účinný filtr HEPA H13, který ze spotřebiče činí zařízení vhodné pro alergiky a rodiny s malými dětmi. S příkonem 650 wattů a hladinou akustického výkonu 76 decibelů patří k lepším a tišším modelům, které snadnou obsluhou dopomohou k čistotě vaší domácnosti. Chybějící systém na regulování nadstandardního sacího výkonu a nesmyslný vývod na kabel v horní části bezsáčkového vysavače ubírají modelu na sympatičnosti, ale prachová nádoba o kapacitě 1,5 litru a četné příslušenství na čištění různých povrchů tuto ošemetnou situaci přímo zachraňují.

Optimální hladinou hlučnosti 72 decibelů, příkonem až 800 wattů a velkou kapacitou prachové nádoby (2,2 litru) si vás rozhodně získá cyklonový vysavač ETA 1517 Stormy Car. Disponuje kvalitním filtračním systémem s hlavním filtrem typu HEPA H13, jehož schopnost účinného přefiltrování i těch nejmenších nečistot činí z tohoto spotřebiče zařízení vhodné do domácností s malými dětmi či alergiky. V zařízení se nachází velmi úsporný ECO motor s nižší spotřebou, přičemž účinnost bezsáčkového vysavače ETA zůstává vysoká. Technologie Endless Suction zajišťuje konstantní sací výkon i po delší provozní době. Za zmínku stojí i množství dodatečné výbavy v podobě nástavců, jako např. dlouhá štěrbinová hubice, štěrbinová hubice s kartáčkem či parketová hubice.

Bezsáčkový vysavač Sencor SVC 1080TI disponuje příkonem 700 wattů a hladinou akustického výkonu 78 decibelů. O účinnost filtrování nejmenších nečistot, a zároveň vhodnost spotřebiče pro alergiky, se stará filtr třídy HEPA H13. Výjimečností tohoto modelu je XXL teleskopická trubice z nerezové oceli s perfektní ergonomií, která nabízí pohodlí během úklidu. O efektivní čištění různých povrchů se stará bohaté bonusové příslušenství ve formě různých nástavců v ceně spotřebiče. Kapacita prachové nádoby na úrovni 3,5 litru svědčí o tom, že je tento bezsáčkový vysavač Sencor vhodný do domácností s většími rozměry. O kvalitě tohoto zařízení svědčí také multicyklonová technologie či elektronická regulace sacího výkonu.

Bezsáčkový vysavač Rowenta RO2981EA je s dostatečným příkonem 750 wattů a filtrem třídy HEPA vhodný pro čištění a úklid nejen domácnosti, ale i vašeho auta. Nedoporučuje se jím však vysávat popel, který by mohl negativně ovlivnit filtrační systém spotřebiče. Ten by měl podle dostupných tabulkových hodnot odfiltrovat až 99,98 % nečistot. Cyklonový vysavač Rowenta disponuje vysokým stupněm separace vzdušného prachu, přičemž účinnosti vysávání dopomáhá i kovová sací trubice. Nevýhodou tohoto modelu je nedostatečně pevné zasazení trubice do hadice vysavače, což způsobuje časté vysouvání během používání zařízení. Kompaktní a pěkný design s tichým provozem na úrovni 77 decibelů však z něj dělají bezsáčkový vysavač hodný vašeho zvážení.

V první řadě se vyplatí zmínit, že omyvatelný filtr Pure Advantage D11, kterým bezsáčkový vysavač Electrolux PC91-4MG disponuje, se označuje za doživotní filtr. Je dost pravděpodobné, že právě tento aspekt podstatně ovlivňuje vysokou pořizovací cenu tohoto modelu. Sedmistupňový filtrační systém s 3D filtrem zajišťuje dokonalou filtraci prachu, což rozhodně ocení alergici. Silnou stránkou bezsáčkového vysavače Electrolux je také jeho kabel o délce 9 metrů, a tím pádem i větší akční rádius na úrovni 12 metrů. Ve srovnání se staršími vysavači je hadice tohoto elegantního a moderně vypadajícího bezsáčkového pomocníka měkká, což způsobuje jeho nepraktické prohýbání v průběhu úklidu. Výrazným plusem tohoto modelu je kvalitní zpracování, dostupná regulace sacího výkonu, kterým disponuje jen několik vybraných zařízení, ale také praktické LED osvětlení.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

V dnešní době popularita produktů neustále fluktuuje. Jinak to není ani v případě bezsáčkových vysavačů. V následující tabulce vám proto přinášíme neustále aktualizovaný přehled nejprodávanějších modelů bezsáčkových vysavačů podle portálu Heureka.cz.

Názov Hodnotenie Detail
Silvercrest SBZBK 850 A15*Zobrazit produkt
Rowenta RO 2981 EA5*Zobrazit produkt
Hyundai VC 0095*Zobrazit produkt
Rohnson R-12255*Zobrazit produkt
Rowenta RO 3786 EA5*Zobrazit produkt

Vysávání je činností, kterou buď z duše nenávidíte, nebo na ni nedáte dopustit. Nechuť vůči tomuto úkonu, patřícímu k základním součástem úklidu, v mnoha případech pravděpodobně pramení z nepříjemného pocitu, že nadměrná část nečistot se vlivem vysávání jen rozvířila, ale i nadále zůstává v domácnosti. V případě sáčkových vysavačů je tento pocit oprávněný, ale stále populárnější bezsáčkové alternativy přinášejí technologie, které usnadňují život nejen běžných lidí, ale i alergiků.

V následujícím návodu k výběru správného bezsáčkového vysavače vás uvedeme do problematiky nejdůležitějších parametrů, kterých byste si při koupi tohoto pomocníka do domácnosti měli všímat. V závěru také přinášíme krátký přehled cen a nejznámějších výrobců bezsáčkových vysavačů.

Jak vybrat bezsáčkový vysavač

  • Konstrukce cyklonového vysavače
  • Příkon
  • Sací výkon vysavače
  • Filtrace a typy filtrů – mikrofiltr, EPA a HEPA filtry, vodní filtrace
  • Omyvatelné nebo neomyvatelné filtry
  • Objem prachové nádoby
  • Hmotnost vysavače
  • Akční rádius a délka přívodního kabelu
  • Materiál a ergonomie trubice
  • Funkce a výbava
  • Výhody a nevýhody bez sáčkových vysavačů
  • Cena a renomovaní výrobci

Konstrukce cyklonového vysavače

V souvislosti s výběrem správného bezsáčkového vysavače patří jeho konstrukce mezi nejdůležitější parametry, ke kterým byste měli přihlížet. Nejde tak o materiály, ze kterých je zhotoven, i když množství použitého plastu náchylného k poškození doslova vypovídá o kvalitě spotřebiče, ale spíše o způsob, jakým je řešen filtrační systém, kde by měl výrobce rozhodně brát v úvahu stoprocentní funkčnost tzv. cyklonového efektu.

Cyklónový efekt funguje na principu oddělování větších a menších částeček nečistot z nasátého vzduchu vlivem odstředivé síly. Nejdrobnější částice přecházejí z prachové nádoby přes filtry umístěné v blízkosti motorové turbíny, resp. před a za motorem, což by mělo zajistit následný únik čistého vzduchu z vysavače. V sáčkovém vysavači jako první filtr figuruje samotný sáček, kde se nečistoty usazují a teprve poté přicházejí v souvislosti s mikročástečky na řadu filtry situované před a za motorem.

Pokud je tedy konstrukce bezsáčkového vysavače zhotovena s důrazem na kvalitu, v prachové nádobě zůstává působením cyklónového efektu rotačního charakteru až 99,999 % prachu. Naopak nekvalitní cyklónové vysavače nevyužívají odstředivý efekt naplno, čímž ženou prach rovnou do filtru, což má koneckonců stejný účinek jako vysávání sáčkovou alternativou bez použití samotného sáčku.

K rozpoznání a posouzení nekvalitní konstrukce bezsáčkového vysavače dopomáhá cenová hladina, která je v tomto případě přímo úměrná kvalitě, ale také je vhodné si všímat účinnosti vysávání koberců či emise prachu, které přímo vypovídají o kvalitě vyfukovaného vzduchu.

Konstrukce bezsáčkového vysavače

Filtrace a různé typy filtrů bez sáčkových vysavačů

Funkčnost cyklónového efektu, a tedy i filtračního systému ve velké míře ovlivňuje kvalita konstrukce bezsáčkového vysavače, avšak ani filtry zabudované do tohoto systému nelze zanedbat. Právě ty, hlavně výstupní filtr, zajišťují to, aby se do okolí z vysavače dostával už jen čistý vzduch bez jakýchkoli zbylých prachových částic.

Filtry by se měly měnit alespoň jednou za půl roku nebo v závislosti na míře zanesení, kterou je třeba pravidelně kontrolovat pro zachování funkčnosti a prodloužení životnosti samotného spotřebiče. Bezsáčkový vysavač může využívat různé typy filtrů, mezi které patří: mikrofiltr, EPA a HEPA filtry či vodní filtrace. Některé z nich lze v rámci údržby i svépomocí mýt.

Necertifikovaný mikrofiltr

Je to základní typ filtrů do vysavačů zhotovený z tkaniny nebo molitanu, přičemž nejčastěji mu přischne pozice vstupného, resp. motorového filtru. Takové umístění mu určuje roli chrániče motoru před nečistotami. Tyto filtry jsou bez certifikace.

EPA a HEPA filtr

Na rozdíl od mikrofiltrů jsou EPA a HEPA filtry certifikovanými a nejspolehlivějšími filtry částic nacházejících se ve vzduchu. Dokáží zachytit i částečky miniaturních rozměrů od 0,01 do 100 mikrometrů. Tyto speciální filtry jsou v závislosti na účinnosti poděleny do různých, číselně označených tříd, přičemž vyšší číslo zpravidla znamená vyšší účinnost.

V minulosti se používalo pouze označení HEPA, ale postupem času se zavedlo i označení EPA s třídami E10 s účinností 85 %, E11 s účinností 95 %, přičemž tato kategorie zakončuje třídou E12 s účinností až 95,5 %. Vyšší a efektivnější je třída HEPA H13 s účinností až 99,95% zachycených částic.

Třída vyšší než 13 se u vysavačů nevyužívá, jelikož lepší filtry se pak podepisují na zvýšeném odporu vůči proudícímu vzduchu, což vyžaduje příliš vysoký výkon, a tak i propracovanou konstrukci vysavače. Nejčastěji jsou třídy 12 a 13, přičemž pro alergiky jsou ideální všechny filtry s účinností vyšší než 95 %, které umožňují filtraci bakterií spolu s jejich výměšky.

Bezsáčkový vysavač filtr

Vodní filtrace vhodná pro alergiky

Tento typ filtrace je založen na principu vodního víru, který uvnitř prachové nádoby vychytává nečistoty ze vzduchu, čehož důsledkem je jejich zvlhčení. Bezsáčkové vysavače s takovýmto způsobem filtrování nečistot se doporučuje astmatikům a alergikům, protože spotřebiče díky němu vyfukují velmi čistý vzduch, přičemž samotné vyprazdňování prachové nádoby je také bezpečnější ve srovnání s jinými typy filtrů.

V případě tohoto filtru postačí, pokud vodu z prachové nádoby vylijete. Tak se prach do vzduchu ani náhodou nevrátí. Na první pohled se může zdát, že má takový typ filtrace samé výhody, avšak najdou se i negativa, a to ve formě nižšího sacího výkonu, který musí být regulován pro zabránění úniku vody z nádržky do motoru vysavače, což by pochopitelně mohlo způsobit vážné poškození celého spotřebiče.

Omyvatelné nebo neomyvatelné filtry

Větší část bezsáčkových vysavačů využívá omyvatelných filtrů, které jsou mnohem praktičtější z hlediska jejich údržby. Stačí je jen pravidelně propláchnout pod tekoucí vodou a poté nechat důkladně vyschnout, aby nedošlo k případnému zničení filtru či samotného motoru vysavače. Na druhé straně jsou však stále využívány i neomyvatelné filtry, které vyžadují mechanické čištění pomocí metličky a následné vyklepání zbytkových nečistot. Ty lze odstranit z filtru také vyfoukáním vzduchem za asistence kompresoru, avšak tento způsob čištění je pro alergik&y přímo utrpením.

Vysoký příkon bezsáčkového vysavače nemusí ještě nic znamenat

Hodnota příkonu bezsáčkového vysavače klasicky představuje množství elektrické energie, kterou zařízení ke svému provozu spotřebuje. Obecně platí, že mezi spotřebou energie a příkonem je přímá úměra, a tedy čím vyšší je příkon, tím je větší i konzumce. Hodnoty příkonu se u cyklónových vysavačů pohybují v rozmezí 200 až 1 600 wattů.

Pozor je třeba si dávat na to, že vysoký příkon nemusí vždy svědčit o perfektní výkonnosti spotřebiče, přičemž také platí, že malá hodnota příkonu může příslušet vysavači s dobrou sací výkonností a efektivitou. Tím pádem je tedy možné konstatovat, že příkon nezařazujeme mezi směrodatné informace v souvislosti s výběrem správného bezsáčkového vysavače.

Příkon bezsáčkového vysavače

Sací výkon vysavače

Naopak sací výkon bezsáčkového vysavače patří mezi obzvláště podstatné údaje. Ironií je, že i přesto je častěji mezi důležitými technickými parametry tohoto typu spotřebiče uváděn příkon jako samotný sací výkon. Je to způsobeno tím, že neexistuje uniformní systém jeho měření, a tudíž nelze na základě tohoto faktoru jednotlivé modely bezsáčkových vysavačů od různých producentů porovnávat.

Obecně platí, že sací výkon představuje přibližně 20 až 35 % příkonu. Pro zajištění maximální účinnosti cyklónového efektu a minimálního zanášení filtrů je ideální, pokud je sací výkon bezsáčkového vysavače na úrovni alespoň 350 wattů.

Objem prachové nádoby závisí na uklízené ploše

Zatímco kapacita sáčků do sáčkových vysavačů se považuje za směrodatný parametr, objem prachové nádoby nepatří v souvislosti s bezsáčkovými vysavači k rozhodujícím faktorům. Důvodem je nutné vyprázdnění nádoby na prach po každém použití spotřebiče. Objem se většinou pohybuje v rozsahu 0,7 až 4,9 litru, avšak nejčastěji je to průměrná hodnota 1,2 až 2 litry. V běžné domácnosti postačí prachová nádoba o kapacitě 1,5 litru.

V případě, že se jedná o velkou domácnost s plochou např. 200 m2, je lepší volit vysavač s dvoulitrovou nádobou na prach. Domácnost s většími místnostmi totiž vyžaduje u nádob s menší kapacitou častější vyprazdňování. Abyste se tedy této otravné nutnosti během vysávání zbavili, přizpůsobte velikost prachové nádoby rozměrům vašeho příbytku.

Objem prachové nádoby bez sáčkového vysavače

Hmotnost bezsáčkového vysavače

Přenášení vysavačů je sice vyřešeno praktickým způsobem za pomoci koleček, ale hmotnost i tak patří k nepřehlédnutelným parametrům. O to více v případě, že kupujete bezsáčkový vysavač do domácnosti se schody nebo pro osobu vyššího věku. Běžná váha cyklónových vysavačů je mezi 5 až 7 kg, nicméně dostupné jsou i lehčí spotřebiče od 3 do 4 kilogramů či alternativy s vyšší hmotností v rozmezí 8 až 9 kilogramů.

Akční rádius závisí na délce přívodního kabelu

Jedná se o parametr, který udává celkový dosah vysavače s přihlédnutím k maximální délce přívodního kabelu zapojeného do elektrické zásuvky. Optimální délka kabelu je 9 metrů, přičemž hodnotu akčního rádiusu lze vypočítat sečtením délky přívodní šňůry, vzdálenosti vstupu kabelu od sacího vstupu vysavače a délky sací hubice a trubic. Při výpočtu se však předpokládá s úchopem rukojeti v běžné výšce. Akční rádius bezsáčkových vysavačů se pohybuje v rozmezí 6 až 13 metrů.

Materiál a ergonomie trubice

Trubice by se za žádných okolností neměla během vysávání extrémním způsobem prohýbat, takže plastové varianty byste neměli z principu ani zvažovat. Přednost dávejte spíše kovovým, nerezovým či ocelovým trubicím. Velkou výhodou je, pokud bezsáčkový vysavač disponuje teleskopickou trubicí nastavitelnou na základě výšky obsluhující osoby. Také je důležité pevné fixování takto přizpůsobené trubice, aby při vysávání nedocházelo k náhodnému zasouvání trubice.

Materiál a ergonomie trubice

Praktické bonusové funkce a výbava

Velice praktickou funkcí je mokré vysávání využitelné při rozlití tekutiny po podlaze, chcete-li se vyhnout zdlouhavému utírání hadrem, což vyžaduje několikaminutové pobudnutí ve skrčené poloze. Tato funkce je vhodná i pro odstraňování odolných skvrn nebo pro tlakové čištění koberců a čalouněného nábytku. Velmi nápomocnou je hlavně pro alergiky, ale i pro běžné spotřebitele, kteří se rádi vyhnou komplikovanému odstraňování nečistot z různých povrchů.

Některé dražší modely bezsáčkových vysavačů disponují indikátorem zanesení filtru, který signalizuje potřebu výměny nebo údržby filtru. Díky této funkci nebudete muset neustále otevírat vysavač a nahlížet do jeho nitra, abyste se ujistili o stavu zanesení filtru. Neustálé zapínání bezsáčkového vysavače rozhodně není zrovna nejšetrnější vůči jeho motoru, a proto je velmi vítaným bonusem funkce Soft Start zajišťující ochranu motorové turbíny postupným nastartováním, čímž se prodlužuje i její životnost.

Máte-li v domácnosti tvrdé podlahy náchylné na škrábance a poškození, rozhodně volte bezsáčkový vysavač s měkčenými kolečky, která šetří všechny povrchy, a zároveň zajišťují tichý přesun vysavače po podlaze. K praktickému příslušenství, které je někdy možné zakoupit v ceně produktu, ale jindy je třeba dodatečné dokoupit, patří rozličné nástavce dopomáhající k dokonalému a důkladnému vyčištění celé domácnosti.

Patří sem hubice na koberce či tvrdé podlahy, existuje však také běžnější alternativa určená pro oba typy ploch. Dále jsou to rozličné štěrbinové hubice pro dosažení těžko přístupných míst, hubice pro čalounění, a tedy i čištění nábytku, ale také turbokartáč pro efektivní odstranění zvířecí srsti a vlasů zamotaných v koberci. Některé modely bezsáčkových vysavačů dokonce disponují hubicí na srst, kterou lze použít během ošetřovací kúry kůže a srsti domácího mazlíčka.

Bezsáčkový vysavač funkce

Vyšší cena znamená lepší výkon a funkce

V cenové hladině do 2 500 Kč se nacházejí základní modely s nevýraznými parametry, avšak v této kategorii můžete najít bezsáčkové vysavače s HEPA filtrem či vysavače s velmi pozitivními spotřebitelskými referencemi.

Záleží-li vám na kvalitě zpracování a účinnosti vysavače, určitě se vyplatí nahlédnout do katalogu bezsáčkových vysavačů v ceně do 7 500 Kč. Je to tzv. zlatá střední cesta ve výběru vhodného pomocníka do domácnosti. V této cenové hladině se nacházejí modely s vysokým výkonem a mnoha praktickými funkcemi.

Pro modely vyšší třídy je vyhrazena kategorie nad 7 500 Kč, kde se řadí bezsáčkové vysavače pro náročnější uživatele, kteří vědí, co chtějí, a tudíž si zakládají na jistých specifických parametrech, které v nižších cenových hladinách jen těžko najdete.

Vyplatí se vsadit na ověřené značky

Jelikož bezsáčkové vysavače patří k pravidelně používaným spotřebičům, dlouhá životnost hraje velkou roli při správném výběru. Ověřené a známé značky sice nejsou vždy její zárukou, ale čím populárnější je daný výrobce, tím je pravděpodobnější, že na internetu objevíte větší počet spotřebitelských recenzí k produktům, na základě čehož si následně můžete vytvořit všeobecný obraz a přehled.

V souvislosti s bezsáčkovými vysavači rozhodně stojí za zmínku populární značky věnující se výrobě a prodeji elektrospotřebičů, jako je Electrolux, ETA, Rowenta, Philips či Samsung, přičemž produkci vysavačů se věnují společnosti Sencor, Kärcher a Zelmer.

Otázky a odpovědi – FAQ

V našem návodu jsme se snažili shrnout všechny nejpodstatnější faktory, které by mohly a měly mít vliv na koupi toho správného bezsáčkového cyklónového vysavače. Pár zajímavých odpovědí na často spotřebiteli kladené otázky jsme sepsali v sekci otázek a odpovědí. Pokud jste nenašli informace, které jste hledali, a tedy máte stále nezodpovězené otázky, klidně se na nás obraťte v sekci komentářů pod článkem.

Hladina akustického výkonu cyklónových vysavačů by optimálně neměla přesáhnout 72 decibelů. Tato hodnota označuje hlučnost, která neobtěžuje sousedy, ale také modely vyšší cenové kategorie. Na trhu se najdou také modely s hlučností 85 decibelů, kterým byste se však měli vyhýbat.

Mokré vysávání funguje na principu vodní filtrace, za jejíž pomoci se všechny nečistoty namáčejí, což usnadňuje a zefektivňuje jejich sesbírání. Tento způsob úklidu lze využít na všech typech povrchů (od tvrdých podlah až po nábytek). Mokré vysávání je také vhodné a velmi nápomocné pro alergiky, jelikož během něj nedochází k žádnému rozvíření prachu.

Klasicky jsou to třídy A až B, takže rozhodně nedoporučujeme kupovat modely patřící do horších energetických tříd. Vysavače totiž patří ke spotřebičům, které si spotřebitel kupuje pro dlouhodobé a pravidelné použití, což staví příkon, a tedy i spotřebu elektrické energie na velmi vysokou příčku v prioritním žebříčku.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Vysavače

Vaše hodnocení:
(92.4%)