Fitness náramky

Nejlepší fitness náramky 2024 + recenze

Začali jste nebo chcete začít sportovat? Máte zdravotní problémy, potřebujete monitorovat svou srdeční frekvenci nebo jste se rozhodli kontrolovat množství přijatých a vydaných kalorií? V těchto, ale i mnoha dalších případech oceníte pomoc v podobě fitness náramku. Abyste si mohli vybrat to nejlepší z nejlepšího, připravili jsme si pro vás test fitness náramků, který jsme propojili s praktickým návodem na jejich výběr. Posvítili jsme si na vítěze, a sice model Xiaomi Smart Band 8, ale i na několik dalších atraktivních kousků.

Publikované: 20.08.2021
Aktualizované: 18.07.2024

Jaký fitness náramek koupit?

Výběr toho nejlepšího fitness náramku, který bude odpovídat vašim osobním požadavkům, patří k poměrně zdlouhavým procesům. Musíte si prostudovat všechny technické parametry a funkce, pochopit jejich dopad na reálné vlastnosti tohoto zařízení, zhodnotit jeho hlavní využití a nakonec vše porovnat s pořizovací cenou. Náš test fitness náramků slouží právě k tomu, abychom vám tento nelehký úkol co nejvíce usnadnili. Pokud však chcete svůj nákup urychlit ještě o něco více, nemusíte číst naše podrobné recenze. Dostatečně nápomocné pro vás budou i následující popisy 3 produktů, které byly oceněny speciálními štítky.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Smart Band 8   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Garmin vivosmart5   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Amazfit Band 7   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt

Cenový trhák
Niceboy X-fit Plus

Niceboy X-fit Plus

Vodotěsný fitness náramek, 90mAh baterie, výdrž cca 6 dní, barevný OLED displej s 0,96palcovou úhlopříčkou, krokoměr, monitoring spánku, senzor okysličení krve, tepu a krevního tlaku, technologie Bluetooth 4.2, bez GPS, pro OS Android a iOS.

Zobrazit více info

Niceboy X-fit Plus je ideální alternativou pro nenáročné uživatele, kteří hledají levný inteligentní náramek s dobrými funkcemi. Je vybaven senzorem pro měření tepu, měří krevní tlak, kroky, počítá spálené kalorie a také délku a kvalitu spánku. Náramek je kompatibilní s OS Android i iOS, má krytí IP67, čili je odolný proti vodě i prachu.

Náš TIP
Huawei Band 7

Huawei Band 7

Vodotěsný fitness náramek, 180 mAh baterie, výdrž 10 – 14 dní, AMOLED displej s 1,47" úhlopříčkou, 96 sportovních režimů, krokoměr, monitoring spánku, senzor okysličení krve a tepu, Bluetooth 5.0, bez GPS, pro OS Android a iOS.

Zobrazit více info

Huawei Band 7 vyniká výborným poměrem mezi cenou, kvalitou a funkcemi. Disponuje všemi základními funkcemi a senzory, k dispozici je až 96 sportovních režimů. Nechybí krokoměr, senzor pro měření tepu, monitoruje spánek i hladinu stresu. Má dlouhou výdrž baterie, v činnosti vydrží do 14 dnů. Fitness náramek je vodotěsný.

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Vodotěsný fitness náramek, 125mAh baterie, výdrž 6–14 dní, barevný AMOLED displej s 1,56″ úhlopříčkou, 30 sportovních funkcí, krokoměr, monitoring spánku, senzor okysličení krve a tepu, technologie Bluetooth 5.0, bez GPS, pro OS Android a iOS.

Zobrazit více info

Xiaomi Mi Band 6 patří v současnosti k nejprodávanějším fitness náramkům na našem trhu. Nachází se na něm až 30 sportovních funkcí, senzor pro měření tepu i okysličení krve. Tento chytrý náramek dále dokáže počítat spálené kalorie, monitorovat spánek či vaši dechovou frekvenci. Je vodotěsný, odolný, trochu těžší a má o něco kratší výdrž baterie.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

O pár řádků níže vám vysvětlíme, jak a podle čeho byly jednotlivé modely v našem testu fitness náramků vybírány a hodnoceny. Nejpodstatnějším aspektem při jejich recenzování pro nás byly samotné technické parametry, které hovoří o jejich kvalitě, funkcích a možnostech jejich praktického využití. Abychom mohli jednotlivé produkty ohodnotit co nejobjektivněji, prvním krokem při sestavování našich recenzí bylo právě vytvoření žebříčku nejdůležitějších parametrů. Zahrnuli jsme do něj ty, které souvisejí s pořizovací cenou, kvalitou zpracování i samotnými funkcemi.

Přesnost měření
Senzory
Počet sportovních funkcí a režimů
Výdrž baterie a rychlost nabíjení
Kvalita provedení a odolnost
Kompatibilita a možnosti aplikace
Ovládání
Design

Hodnocení parametrů tvořilo jen určitou část sestavování našeho testu nejlepších fitness náramků. Pozornost jsme věnovali také těm informacím, které nám pomohly odhalit jejich skutečné vlastnosti. Šlo zejména o spotřebitelské zkušenosti, jiné nezávislé recenze z tuzemska i zahraničí a průzkum domácího trhu, který zahrnoval dostupnost a míru prodejnosti jednotlivých modelů. V neposlední řadě jsme přihlíželi k přijatelné pořizovací ceně a kvalitě. Fitnes náramky v našem testu proto pocházejí jen od spolehlivých výrobců Samsung, Honor, Xiaomi, Niceboy a Fitbit.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze fitness náramků

Do testu jsme nevybírali jen takové fitness náramky, které nemají jedinou chybičku. Některé z nich zaostávají např. v počtu režimů, ale vynikají extrémně nízkou pořizovací cenou, což ocení ti z vás, kteří potřebují jen základní funkce. Naším cílem proto nebylo slepé vychvalování toho či onoho výrobce a produktu, ale poskytnutí co nejreálnějšího pohledu na všechny klíčové vlastnosti vybraných modelů.

Cenový trhák

Niceboy X-fit Plus

Vodotěsný fitness náramek, 90mAh baterie, výdrž cca 6 dní, barevný OLED displej s 0,96palcovou úhlopříčkou, krokoměr, monitoring spánku, senzor okysličení krve, tepu a krevního tlaku, technologie Bluetooth 4.2, bez GPS, pro OS Android a iOS.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Při prvním pohledu na Niceboy X-fit Plus nás zaujal jeho elegantní a nenápadný design. K atraktivním parametrům dále patří výborný poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a funkcemi, řada dostupných funkcí a jeho odolnost. Některým z vás nemusí vyhovovat velikost barevného OLED displeje, který má pouze 0,96palcovou úhlopříčku.

Nabídka funkcí je štědrá, i když o něco menší než u Xiaomi Mi Band 6. Niceboy X-fit Plus je vybaven senzorem pro měření tepu, který se jeví jako trochu méně přesný. Zároveň jde o chytrý náramek s měřením krevního tlaku. Najdete na něm klasický krokoměr, funkci počítání spálených kalorií, měření doby pohybové aktivity, monitoring délky a kvality spánku, možnost čtení zpráv a dalších notifikací z telefonu a stopky. Přes aplikaci si na náramku nastavíte budík, upozornění při delší nečinnosti či funkci nalezení telefonu.

Ovládání je vcelku jednoduché. Oceňujeme i to, že návod k náramku Niceboy je psán opravdu přehledně a srozumitelně. Pod dotykovým displejem se nachází ovládací tlačítko, které slouží k jeho zapnutí. Chcete-li náramek aktivovat pohybem ruky, toto nastavení stačí povolit v aplikaci Wearfit, kde můžete sledovat týdenní, měsíční i roční statistiky všech naměřených dat. Tento model je kompatibilní s OS Android i iOS a jeho propojení s telefonem probíhá tradičně přes bluetooth.

Niceboy X-fit Plus je stejně jako všechny ostatní náramky v našem testu vodotěsný a odolný proti prachu. Má krytí IP67. Výdrž baterie s celkem nízkou kapacitou 90 mAh se pohybuje okolo 7 dní, samozřejmě záleží na intenzitě používání. V tomto směru nás model od Niceboy nezaujal v nejlepším smyslu slova. Nabíjení probíhá přes klasickou nabíječku na fitness náramek, kterou tvoří kabel a adaptér, a trvá cca 120 min.

Pozitíva

Velmi dobrý poměr mezi cenou, kvalitou a funkcemi
Pokročilé funkce
Fitness náramek s měřením krevního tlaku

Negatíva

Méně přesné měření tepové frekvence
Kratší výdrž baterie ve srovnání s konkurencí

Kapacita baterie = 90 mAh ● Udávaná výdrž baterie = 7 dní ● Typ/velikost hlavního displeje = OLED / 0,96″ ● Bluetooth = 4.2 ● Kompatibilita = Android, iOS ● GPS = ne ● WiFi = ne ● Vodotěsnost = ano (IP67)

Náš TIP

Huawei Band 7

Vodotěsný fitness náramek, 180 mAh baterie, výdrž 10 – 14 dní, AMOLED displej s 1,47" úhlopříčkou, 96 sportovních režimů, krokoměr, monitoring spánku, senzor okysličení krve a tepu, Bluetooth 5.0, bez GPS, pro OS Android a iOS.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Fitness náramek Huawei Band 7 je stále považován za levný, resp. cenově dostupný nástroj pro monitorování denní či sportovní aktivity. Kvalitní AMOLED displej rozhodně nezklame. Hranatý tvar a 1,47 palce jsou unisex parametry vhodné pro dámské i pánské zápěstí. Fitness náramek se ovládá dotykem. Ze spodní strany se nachází senzor, který dokáže monitorovat několik fyzických parametrů, jako snímání srdeční frekvence, okysličení krve, měření vzdálenosti, počet kroků, spálené kalorie nebo také hladinu stresu, kvalitu spánku. Obecně jsou naměřené hodnoty poměrně přesné. Zdůrazňujeme, že náramek nemá funkci GPS.

Pro sportovce je k dispozici až 96 sportovních režimů, včetně plavání, cyklistiky, turistiky, tenisu, fotbalu či golfu. Vodotěsnost 5 ATM je dostatečná vůči dešti, sprše i běžnému plavání. Analyzovat můžete také svůj spánek pomocí inovativní technologie TrueSleep 2.0. Podobně bude fitness náramek monitorovat hladinu vašeho stresu. Na ruce nebude náramek překážet díky nízké hmotnosti 16 g. Rozhraní operačního systému HarmonyOS je kompatibilní s operačními systémy iOS i Android, ačkoli někteří uživatelé si stěžují na otravné aktualizace aplikace od Huawei a nedostatky ve spolupráci s Androidem.

Plusem je Always On displej, ovládání hudby, předpověď počasí a také lze skrze zařízení odpovídat na zprávy výchozími frázemi nebo emotikonem. Výdrž baterie je solidní – 10 až 14 dní a perfektní je rychlé nabíjení, po 20 minutách na nabíječce může náramek vydržet další týden. Na výběr máte ze spousty designů ciferníku. Huawei Band 7 je skvělou volbou pro sportovce, ale i běžné uživatele.

Pozitíva

Hezký displej a dobrá výdrž baterie
Možnost odpovědět na zprávy
Cenově dostupný

Negatíva

Zbytečné aktualizace v aplikaci
Občasný problém s kompatibilitou Android

Kapacita baterie: 180 mAh ● Udávaná výdrž baterie: 10 až 14 dní ● Typ hlavního displeje: AMOLED ● Velikost displeje: 1,47" ● Rozlišení displeje: 368 x 194 ● Bluetooth: 5.0 ● Kompatibilita: OS Android, iOS ● Paměť RAM - ● Interní paměť: - ● GPS: ne ● Wi-Fi: ne ● Vodotěsnost: ano (5 ATM do 50 m) ● Rozměry: 44,4 x 26 x 9,9 mm (Š x V x H) ● Hmotnost: cca 16 g

Xiaomi Mi Band 6

Vodotěsný fitness náramek, 125mAh baterie, výdrž 6–14 dní, barevný AMOLED displej s 1,56″ úhlopříčkou, 30 sportovních funkcí, krokoměr, monitoring spánku, senzor okysličení krve a tepu, technologie Bluetooth 5.0, bez GPS, pro OS Android a iOS.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Xiaomi Mi Band 6 aktuálně patří k nejprodávanějším fitness náramkům na našem trhu. Spotřebitelské recenze jsou v drtivé většině pozitivní, disponuje nadprůměrným množstvím funkcí a jeho pořizovací cena je více než atraktivní. Mi Band 6 disponuje až 30 sportovními funkcemi. Kromě klasiky, jakou je krokoměr, který je nadprůměrně přesný, či počítání ujetých kilometrů, na něm najdete např. režim vysoce intenzivního tréninku, program na bowling, pilates či jógu a i basketbalový režim. Ani v tomto případě nejde o fitness náramek s GPS, trasování však zvládnete uskutečnit prostřednictvím GPS ve vašem telefonu.

Měření srdeční frekvence a úrovně stresu je samozřejmostí. Monitoring je v obou případech velmi přesný a doplněný o upozornění, která vás informují o nepravidelném tepu či nadměrném stresu. Výjimečný je senzor pro měření okysličení krve, kterým je vybaveny Niceboy X-fit Plus. Ve srovnání s profesionálními, lékařskými zařízeními jde jen o orientační, ale i tak velmi nápomocné měření.

Chytrý náramek Xiaomi je schopný získané hodnoty využít pro kontrolu dýchání během spánku. Klasický spánkový režim, který také funguje více než přesně a spolehlivě, se na něm rovněž nachází. Za zmínku stojí i možnost zobrazení historie cvičení přímo na náramku, kde uvidíte uložené všechny sportovní aktivity, ukazatel PAI, který na základě vašeho věku, pohlaví, srdeční frekvence a míry denní aktivity vypočítá míru zdravého pohybu, či funkce sledování menstruačního cyklu a ovulace.

Telefonování přes náramek možné není. Můžete pouze odmítnout hovor, což je však vzhledem k vodotěsnosti do hloubky 50 m přirozené. Zklamáním je absence přednastavených odpovědí. Xiaomi Mi Band 6 je vybaven barevným AMOLED displejem s rozlišením 152 × 486 px a 1,56″ úhlopříčkou.

Displej aktivujete automaticky pohybem ruky. Alternativou je jeho zapnutí posunutím prstu nebo poťukáním. Na displeji se nacházejí 2 kolonky, které lze přes aplikaci nastavit podle osobních požadavků. V závislosti na nich na něm můžete sledovat stav baterie, měření srdeční frekvence, spálené kalorie, ušlé kroky, hladinu stresu či aktuální počasí.

Rozlišovací frekvence displeje je nižší, což stojí za trochu „sekajícím se obrazem“. Tento fakt však zároveň šetří baterii. Jas je nastavitelný v 5 úrovních. Při silnějším slunci je nutné využít nejvyšší stupeň, v opačném případě toho moc neuvidíte. Problémem je, že takové nastavení podstatně zkracuje výdrž baterie. Automatická regulace jasu chybí. Xiaomi Mi Band 6 je vybaven 125mAh baterií, která je v poměru k jeho funkcím podprůměrná. Proto musíte počítat s o něco častějším nabíjením, které trvá cca 120 min. Při plném využívání náramku je nutné nabití jednou za cca 6 dní, v úsporném režimu vydrží i 2 týdny.

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou, kvalitou a funkcemi
Pokročilé funkce i senzory a až 30 sportovních aktivit
Přesná měření

Negatíva

Bez možnosti volání a odpovídání na notifikace
Kratší výdrž baterie

Kapacita baterie = 125 mAh ● Udávaná výdrž baterie = 6–14 dní ● Typ/velikost/rozlišení/svítivost/materiál hlavního displeje = AMOLED / 1,56″ / 152 × 486 px / 450 nits / 2,5D tvrzené sklo ● Bluetooth = 5.0 ● Kompatibilita = OS Android (5.0+), OS iOS (10.0+) ● Paměť RAM = 2 MB ● Interní paměť = 32 MB ● GPS = ne ● WiFi = ne ● Vodotěsnost = ano (do 50 m) ● Rozměry = 18,6 × 47,4 × 12,7 mm ● Hmotnost = cca 24 g

Silvercrest Fitness náramek

Vodotěsný fitness náramek, 90mAh baterie, výdrž 4–10 dní, barevný TFT displej, multisportovní režim např. pro chůzi, běh, cyklistiku nebo turistiku, krokoměr, monitoring spánku, Bluetooth 5.0, bez GPS, pro OS Android a iOS.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V nabídce prodejce Lidl se nacházi i tento fitness náramek privátní značky Silvercrest. Jedná se o levný fitness náramek, který je určený pro nenáročné uživatele. Poslouží k základnímu monitorování pohybových aktivit. Disponuje barevným displejem a bluetooth rozhraním. Dokáže zobrazit upozornění na hovory, SMS zprávy a další aplikace.

Fitness náramek Silvercrest je jednoduchým reprezentantem levné drobné elektroniky v tomto segmentu. Základem je monitoring pohybových aktivit. Silvercrest monitoruje záznam kroků, dobu aktivity, spálené kalorie, ale dokáže monitorovat také délku a kvalitu spánku. Fitness náramek Silvercrest nemá integrovaný GPS modul. V případě celkových dat počítejte s většími či menšími odchylkami.

Se svým smartphonem ho spárujete za pomoci bluetooth rozhraní (od 4.0). Díky tomu můžete dostávat i notifikace na příchozí hovory, SMS zprávy nebo upozornění z aplikací. Odpovědět na telefonát ani číst zprávy nelze. V ceně je také bezplatná aplikace pro Android i iOS.

Zařízení je vybaveno Li-iontovým akumulátorem s výdrží 5 dní v pohotovostním režimu. Výdrž je tak pouze průměrná. Gumový řemínek je nastavitelný a je velmi komfortní. Ovládání fitness náramku je možné za pomoci jednoho dotykového tlačítka pod displejem, který je mimochodem velmi malý a na slunci obtížně čitelný. Nabíjení probíhá prostřednictvím USB konektoru. Hodinky disponují stupněm krytí IP67. Odolnost proti stříkající vodě, dešti nebo krátkému ponoření do tří metrů není problém. Na plavání však tento fitness náramek vhodný není, a to ani z hlediska odolnosti či přesnosti dat.

Na základě názorů zákazníků lze konstatovat, že jsou rádi především za poměr nízké ceny a dostatečné funkcionality – počet kroků, spálené kalorie nebo monitoring spánku. Je třeba počítat s odchylkami dat. Některé spotřebitele mrzí, že náramek není vhodný na plavání. Disponuje stupněm krytí IP67. Fitness náramek má poměrně malý TFT displej a na slunci je velmi obtížně čitelný. Zařízení se jednoduše ovládá. Škoda také slabší výdrže baterie, deklarováno je 4 až 10 dní, nicméně v praxi se při pravidelném monitoringu aktivit dostanete na spodní hranici 4 až 5 dní. Za nás je velmi silným konkurentem Niceboy X-fit Plus s větším LED displejem, propracovanější aplikací a lepší výdrží baterie.

Pozitíva

Poměr nízké ceny a funkcionality
Jednoduché ovládání
Základní funkcionalita

Negatíva

Slabší výdrž baterie
Malý displej

Kapacita baterie: 90 mAh ● Deklarovaná výdrž baterie: 4–10 dní ● Typ displeje: TFT/barevný ● Bluetooth: ano / 5.0 ● Kompatibilita: OS Android (od 6.0) / OS iOS (od 8.0) ● Paměť RAM: - MB ● Interní paměť: - MB ● GPS: ne ● WiFi: ne ● Odolnost: IP67 ● Hmotnost: 23 g

Pre náročných

Garmin Vívosmart 5

Vodotěsný fitness náramek, výdrž baterie 7 dní, černobílý OLED displej s 0,73" úhlopříčkou, krokoměr, monitoring spánku, senzor okysličení krve a tepu, Bluetooth 5.0, pro OS Android a iOS.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Profesionální sportovní náramek Garmin Vívosmart 5 se svojí nadstandardní cenou může řadit do kategorie smart hodinek. Rozhodně však s podobnou funkcionalitou není třeba počítat. Tento fitness náramek je navržen pro vášnivé sportovce, kteří touží po kvalitním a přesném monitoringu různých parametrů. Vhodný je pro muže i ženy díky unisex designu. Plastové pouzdro a silikonový náramek působí na první pohled relativně levně. Jedná se však o odolný a kompaktní náramek s 0,73palcovým OLED displejem. Ten disponuje velmi jednoduchou zobrazovací technologií. K dispozici máte spoustu sportovních režimů – plavání, běhání, chůze, jízda na kole, fitness, jóga a další.

Fitness náramek nemá vestavěný GPS modul, ale dokáže vaši polohu sledovat po spárování se s mobilem přes Bluetooth rozhraní. Monitorovat můžete spánek, zatížení organismu, tepovou frekvenci, kalorie, vzdálenost, kroky, pitný režim. Využít můžete funkci pro dechová cvičení nebo sledujte regeneraci svého těla díky funkci Body Battery. Ženy mohou díky aplikaci Garmin Connect sledovat svůj menstruační cyklus. Navzdory vysoké ceně a profi parametrům Garmin Vívosmart 5 neohromí výdrží baterie – 7 dní patří k běžnému průměru. Vodotěsnost 5 ATM je zárukou, že náramek lze používat při vodních sportech. Bazén ani jezero tak není překážkou pro jeho používání.

Tento fitness náramek je stvořený pro sport, ale klidně ho můžete nosit na ruce během celého dne. Váží jen 26,5 gramu. Aplikace v telefonu je velmi přehledná a poskytuje detailní informace o všech vašich aktivitách. Malý displej nastavuje světlost na základě intenzity světla a zabudovanou má vibrační technologii. S ohledem na vysokou cenu však Garmin Vívosmart nemusí dávat smysl každému a někomu bude spíše dávat význam sáhnout po dobrých sportovních chytrých hodinkách.

Pozitíva

Přesný monitoring aktivit
Přehledná a detailní aplikace Garmin Connect
Komfortní nošení

Negatíva

Vysoká cena
Levný design
Průměrná výdrž baterie

Kapacita baterie: - mAh ● Udávaná výdrž baterie: 7 dní ● Typ hlavního displeje: OLED ● Velikost displeje: 0,73" ● Rozlišení displeje: 88 x 154 px ● Bluetooth: 5.0 ● Kompatibilita: OS Android, iOS ● Paměť RAM: - ● Interní paměť: - ● GPS: ne ● Wi-Fi: ne ● Vodotěsnost: ano (5 ATM do 50 m) ● Rozměry: 19 x 21,7 x 11 mm (Š x V x H) ● Hmotnost: cca 24, 5 g

Další zajímavé produkty

Nabídku trhu s fitness hodinkami si dovolíme označit za vskutku pestrou a bohatou. Do testu bylo proto možné zařadit jen skutečně malý vzorek dostupných produktů. Pokud jste v něm nenašli žádný, který by vám vyhovoval, věříme, že vás uspokojíme následujícími tipy na další zajímavé modely.

Fitness náramek Redmi Smart Band 2 GL je cenově dostupnou alternativou se zajímavými funkcemi. Jedná se o náramek s měřením tepu a funkcemi, jako je krokoměr, monitoring spánku či počítání spálených kalorií. Náramek je vybavený baterií s dlouhou výdrží, je vodotěsný a disponuje barevným dotykovým TFT displejem.

Fitness náramek Honor Band 6 patří do kategorie dražších produktů. Vyznačuje se elegantním designem, je kompatibilní s OS Android i iOS, můžete se s ním potápět až do hloubky 50 m a disponuje zajímavými sportovními i zdravotními funkcemi, mezi které patří měření tepu a okysličení krve. U modelu Honor Band 6 dále najdete režim pro běh, cyklistiku či plavání a funkce, jako je počítání kroků či spálených kalorií.

Polar Loop je vhodnou volbou pro náročné spotřebitele za cenu přesahující 2 000 Kč, disponuje řadou zajímavých funkcí. Jedná se o fitness náramek s měřením tepu, podrobným monitoringem spánku a počítáním ušlých kroků, spálených kalorií či vaší rychlosti. U modelu Polar Loop nechybí smart notifikace, běžecký program a statistika naměřených hodnot.

Pokud hledáte vysloveně levný fitness náramek, Wotchi W13P je pro vás tím pravým ořechovým. Jedná se o model se základními funkcemi včetně počítání kroků a měření tepu. Vyznačuje se pěkným designem, na jehož základě ho vnímáme jako dámský fitness náramek. Ovládání je jednoduché, displej je velký a přehledný a baterie vydrží 2 až 3 dny.

Velice pěkný a plně funkční je inteligentní náramek Fitbit Charge 5. Je vybaven všemi základními funkcemi, jako je krokoměr, počítání kalorií či měření ujeté vzdálenosti. Náramek je vodotěsný, můžete jej propojit se zařízeními s OS Android i iOS. Nabíjí se přes USB a má výdrž 7 dní.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Jak je to s popularitou fitness náramků mezi spotřebiteli? Na jedné straně jde o velmi oblíbený doplněk sportovců, milovníků moderních technologií i lidí, kteří se snaží zhubnout či zlepšit své zdraví. Na straně druhé fitness náramky nahrazují různé mobilní aplikace. Prodejnost těchto zařízení nás přesvědčila, že i dnes patří k opravdu vyhledávaným. Chcete-li se rozhodnout i na základě tohoto parametru, nepřehlédněte naši aktuální tabulku nejprodávanějších fitness náramků na portálu Heureka.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Smart Band 85*Zobrazit produkt
Samsung Galaxy Fit 3 SM-R3905*Zobrazit produkt
Xiaomi Mi Band 8 Pro5*Zobrazit produkt
Xiaomi Smart Band 8 Active5*Zobrazit produkt
Xiaomi Smart Band 75*Zobrazit produkt

Fitness náramky nejsou určené jen pro vrcholové či zapálené rekreační sportovce. Jejich funkce oceníte i tehdy, když chcete mít průběžný přehled o svém zdravotním stavu nebo vydané a přijaté energii. Proto se jedná o velmi chytré zařízení, které využijete při snaze o redukci tělesné hmotnosti či kompenzaci krevního tlaku. V tomto návodu budeme věnovat pozornost právě tomu, jak vybrat ten nejlepší fitness náramek, který bude ideální pro vaše potřeby.

Jak vybrat fitness náramek

 • Fitness náramek, sporttester, chytré, nebo sportovní hodinky?
 • Funkce a senzory fitness náramku
 • Materiál
 • Odolnost
 • Displej
 • Kompatibilita a aplikace pro fitness náramky
 • Výdrž baterie a nabíjení
 • Cena a renomovaní výrobci

Fitness náramek, sporttester, chytré, nebo sportovní hodinky?

Náš test a návod jsou zaměřené na výběr fitness náramků. Na trhu však najdete i různé jiné „věcičky na ruku“ s různými názvy, ale velmi podobnými funkcemi. Mluvíme o tzv. sporttesterech a sportovních a chytrých hodinkách. Jak se liší v praxi? Rozdíly jsou mnohdy minimální, nicméně existují.

 • Chytré fitness náramky: Chytré, inteligentní, smart či fitness náramky jsou ve srovnání se smart a sportovními hodinkami specifické tím, že zpravidla disponují menším počtem funkcí. Slouží k měření a zobrazení základních veličin při sportovní, resp. fyzické aktivitě, jako je výpočet spálených kalorií, počítání kroků, měření tepu či monitoring spánku. Jejich výhodou je nízká pořizovací cena. Fitness náramky jsou ideální pro ty, kteří nehledají pokroková zařízení se spoustou sportovních i nesportovních funkcí. Doba jde samozřejmě dopředu, proto můžete narazit na mnohé modely, které jsou téměř k nerozeznání od smart sportovních hodinek.
 • Sporttester a sportovní hodinky: Sporttester je zařízení, které měří různé veličiny v průběhu fyzické aktivity. Jde např. o srdeční frekvenci, ušlou vzdálenost, počet kroků, intenzitu, dobu či kadenci cvičení. Dnes jsou dostupné zejména ve formě sportovních hodinek, tyto 2 pojmy jsou tedy synonymy. Sportovní hodinky patří mezi smart zařízení. Mnohé z nich mají GPS, což má vliv na přesnost měření některých ze zmíněných veličin. Jejich nevýhodou je poměrně vysoká pořizovací cena.
 • Chytré hodinky: Chytré hodinky jsou k nerozeznání od těch sportovních. Na rozdíl od nich disponují i ​​jinými smart funkcemi, než jsou ty sportovní a zdravotní. Většinou je můžete propojit s mobilním telefonem či využívat přímo k telefonování a posílání zpráv. Sportovní funkce se u nich zpravidla také nacházejí, nejde však o jejich přednostní využití, proto mohou být zastoupené v menší míře. Rozdílný bývá také design. Chytré hodinky jsou určené zejména ke každodennímu nošení, ne ke sportu.

Funkce a senzory fitness náramku

Funkce a senzory fitness náramku jsou tím nejdůležitějším parametrem, který souvisí s jeho praktickým využitím. Pro některé z vás je důležité počítání kroků, pro jiné měření srdeční frekvence. Údajům, typu a počtu funkcí proto věnujte dostatečnou pozornost. Určitě nepřehlédněte ani údaje o přesnosti měření. Obecně platí, že vysloveně levné fitness náramky s opravdu velkým počtem funkcí a senzorů dané hodnoty měří pouze orientačně. Naopak levné modely se 2 až 3 základními funkcemi bývají o něco přesnější. U dražších produktů, čímž máme na mysli ty za více než 1200–1500 Kč, by přesnost neměla být problémem.

Fitness náramky – funkce

 • Krokoměr: Jedná se o jednu ze základních funkcí fitness náramků, proto se s ní setkáte téměř u každého modelu.
 • Měření zdolané vzdálenosti: Na rozdíl od krokoměru nejde o počítání kroků, ale ušlých či uběhnutých kilometrů.
 • Senzor na měření tepu / srdeční frekvence: Jde rovněž o jednu ze základních funkcí, avšak pozor, u nejlevnějších fitness náramků ji většinou nenajdete. Na přesnost měření v tomto případě nemá vliv pouze pořizovací cena, ale i jiné faktory, např. pot na pokožce. U některých pokrokovějších modelů lze náramek propojit s hrudním pásem.
 • Senzor okysličení krve: Jedná se o jednu z pokročilejších funkcí, se kterou se setkáte jen u dražších modelů. Upozorňujeme, že měření okysličení krve prostřednictvím fitness náramků je vždy orientační.
 • Fitness náramek s měřením krevního tlaku: Jde o další senzor, kterým disponují pouze dražší náramky.
 • Počítání spálených/vydaných kalorií: Funkce slouží k přibližnému výpočtu spálených kalorií během fyzické aktivity nebo určitého časového úseku.
 • Hodinky: Drtivá většina fitness náramků plní i úlohu hodinek, na trhu jsou však dostupné i takové bez funkce zobrazování času. U některých modelů si můžete vybrat, zda bude, či nebude zobrazený na displeji.
 • Pohybový senzor: Slouží k aktivaci náramku prostřednictvím pootočení zápěstí.
 • Denní cíle: Na většině fitness náramků si můžete nastavit své denní cíle. Jde např. o počet ušlých kroků, kilometrů či spálené kalorie. Na splnění cíle vás upozorní notifikace.
 • Stopky: Účel této funkce je jasný. Pozor, nenachází se na každém fitness náramku.
 • Měření rychlosti: Tuto funkci oceníte zejména při sportech, jako je běh, rychlá chůze, cyklistika, bruslení či lyžování.
 • Upozornění na nečinnost: Funkce s názvem Sedentery Reminder slouží k tomu, aby vás náramek prostřednictvím jemného vibrování upozornil na delší fyzickou nečinnost. Tato upozornění lze u některých modelů nastavit i při příchozím hovoru či zprávě, propojit je se spánkovým režimem nebo využít jako náhradu klasického budíku.
 • Spánkový režim / monitoring spánku: Tato funkce slouží ke sledování délky a kvality spánku včetně jednotlivých spánkových fází. U některých náramků je možné se spánkovým režimem sesynchronizovat budík, který vás vzbudí během lehké fáze.
 • Barometr: Náramky s barometrem většinou nejsou určené na turistiku, tedy k měření nadmořské výšky. Samozřejmě se najdou i výjimky. Většinou dokážou měřit a následně zprůměrovat počet pater, která jste „vyšlapali“ v průběhu dne. Tato funkce se nazývá také jako „vyšlá patra“.
 • Trasování: Pokud sáhnete po fitness náramku s GPS, můžete své trasy zaznamenávat v reálném čase. U některých modelů lze využívat GPS z telefonu, trasování však bude méně přesné.
 • Bezkontaktní platby: Abyste mohli pomocí fitness náramku provádět bezkontaktní platby, musí být vybaven NFC čtečkou a příslušnou aplikací.

Materiál

Fitness náramek je tvořený 2 hlavními částmi, tělem a řemínkem. Tělo je elektronické zařízení z plastu, skla, kovu a jiných materiálů. Pozornost je proto třeba věnovat zejména řemínku. Na trhu jsou dostupné fitness náramky z plastu, gumy, silikonu, kovu, textilu nebo kombinace těchto materiálů. O tom, zda sáhnete po méně odolném plastu, nebo odolnějším kovu, rozhoduje zejména hlavní využití náramku. Budete ho nosit neustále, nebo jen při příležitostném běhu? Hledáte model k běžnému nošení, nebo s ním chcete vyrazit do hor?

Fitness náramek – materiál

Plastové, silikonové či gumové fitness náramky bývají levnější, což ovšem není neměnným pravidlem. Výhodou těchto materiálů je nízká hmotnost a snadná údržba. Některé kousky nemají ani 15 g, což je opravdu málo. K nevýhodám patří menší odolnost a kratší životnost. Samozřejmě se najdou i výjimky. Plastové fitness náramky jsou dostupné v řadě barevných variant, zároveň nepůsobí příliš elegantně, spíše doslova sportovně.

Kovové fitness náramky jsou těžší a většinou i dražší. Z hlediska designu připomínají klasické hodinky. Plusem je větší odolnost, a tudíž i delší životnost. Poslední možností jsou náramky s textilním řemínkem. Nemusí jít o špatnou volbu, je však potřeba věnovat pozornost jeho kvalitě a vlastnostem, např. tomu, jestli neškrábe na zpocené pokožce nebo se nepáře. Kompromisem jsou fitness náramky s vyměnitelným řemínkem. V tomto případě nezapomeňte na ověření dostupnosti náhradních řemínků.

Odolnost

Odolnost fitness náramků souvisí s výrobním materiálem a celkovým provedením. Zároveň nelze tvrdit to, že všechny kovové modely vynikají vysokou odolností, nebo naopak to, že všechny plastové nepřežijí ani jemné ťuknutí. V závislosti na tom, k čemu a jak budete fitness náramek využívat, se zaměřte na tyto vlastnosti:

 • Odolnost proti vodě: Určitě vám doporučujeme hledat v kategorii vodotěsných fitness náramků. Zaměřte se na údaje o krytí, které je označené zkratkou IP, a také max. hloubce ponoru. Nepsaným standardem je hloubka do 50 m a krytí IP67 a výše.
 • Odolnost proti prachu a pevným částicím: I v tomto případě hledejte údaj o krytí.
 • Odolnost proti nárazům a mechanickému poškození.
 • Odolnost proti poškrábání.

Displej

Na výběr máte fitness náramky s displejem a bez něj. V první řadě se rozhodněte, která z těchto verzí je pro vás vhodnější. Modely bez displeje jsou určené k propojení s telefonem. Monitorované hodnoty tudíž sledujete prostřednictvím něj. Samotný chytrý náramek slouží pouze k měření jednotlivých veličin. K výhodám této alternativy patří menší rozměry, nižší hmotnost a jednodušší, resp. nenápadnější design. Většina fitness náramků bez displeje vyniká i delší výdrží baterie.

Kvalita displeje fitness náramku

Sáhnete-li po modelu s displejem, který slouží k zobrazení aktuálně měřených veličin, času, počasí či notifikací z telefonu, nepřehlédněte údaje o jeho typu a úhlopříčce. V popisu některých modelů narazíte i na informace o rozlišení, obnovovací frekvenci, světelnosti a výrobních materiálech.

 • Typ displeje: U nejlevnějších fitness náramků se nejčastěji setkáte s klasickými LED, LCD nebo TFT LCD displeji, které mají nižší rozlišení, někdy i světelnost. Jejich čitelnost na přímém slunci proto nemusí být nejlepší. Na dražších náramcích se nacházejí OLED nebo AMOLED displeje, které považujeme za lepší volbu. Důležitým údajem je také to, zda se jedná o barevný, nebo černobílý displej, který lze z hlediska spotřeby energie označit za úspornější.
 • Úhlopříčka: Displeje na menších modelech se základními funkcemi mívají úhlopříčku 0,5 až 1 palec, ty větší 1 až 1,5 palce. Při výběru si všímejte zejména poměru mezi množstvím zobrazovaných údajů a velikostí displeje. Pokud daný náramek zobrazuje jen čas a váš tep, menší displej nemusí být překážkou.
 • Světelnost, rozlišení, obnovovací frekvence: Těmto parametrům nemusíte věnovat extrémně velkou pozornost. Zmiňujeme je zejména pro úplnost informací. Displeje na fitness náramcích nejsou velké, v praxi si proto minimálních rozdílů v rozlišení či světelnosti pravděpodobně nevšimnete. Samozřejmě platí, že větší rozlišení, vyšší světelnost a obnovovací frekvence stojí za lepšími vlastnostmi displeje.
 • Úroveň jasu: Na některých náramcích můžete úroveň jasu regulovat manuálně v několika stupních, u některých je nastavený fixně. Nejlepší volbou jsou modely s automatickou regulací jasu, u kterých se displej aktuálním světelným podmínkám přizpůsobí sám.
 • Materiál: Jedním z ochranných prvků, které zvyšují celkovou odolnost fitness náramku, je ochranné sklo na displeji. Nejpoužívanějším a zároveň ověřeným je sklo Gorilla Glass.

Kompatibilita a aplikace pro fitness náramky

Abyste mohli fitness náramek využívat naplno, musí být kompatibilní s operačním systémem ve vašem telefonu. Drtivá většina fitness náramků pro iPhone (OS iOS) je propojitelná i s Androidy (OS Android) a naopak. Tuto informaci si však pro jistotu ověřte.

Důležitá je také dostupnost aplikací. U některých náramků máte k dispozici pouze 1, u jiných 2, 3 a více aplikací, které slouží ke správě základních nastavení a sportovních i zdravotních funkcí. Zde se dostáváme k dalšímu důležitému parametru, kterým je samotná aplikace.

Kompatibilita fitness náramku

Naměřené hodnoty můžete např. vkládat do různých grafů či tabulek, automaticky je průměrovat, případně můžete využít funkce k vyhodnocení efektivity své pohybové aktivity. Dnes jsou navíc k dispozici různé motivační aplikace, které vás v případě splnění cílů ocení virtuálními medailemi nebo reálnými slevovými poukázkami.

Výdrž baterie a nabíjení

Fitness náramky sice nepatří k zařízením, která spotřebovávají velké množství energie, výběrem správného typu baterie si však můžete ušetřit starosti s nadměrně častým nabíjením. Kromě typu kapacity baterie si všímejte i údaje o přítomnosti kontrolky, která vás upozorní na nutnost jejího dobití či výměny. Na trhu jsou běžně dostupné fitness náramky s:

 • akumulátorem: Baterie, resp. akumulátor je v tomto případě integrovaný přímo v zařízení. Jeho nabíjení probíhá prostřednictvím USB kabelu a nabíječky na fitness náramek (adaptéru) nebo jiného zařízení, např. přes notebook. Modernější alternativou je bezdrátové magnetické nabíjení. Doba dobití baterie zpravidla činí 60 až 120 min. Její následná výdrž se pohybuje od 5 do 20 dní, a to v závislosti na její kapacitě, spotřebě náramku, počtu funkcí a intenzitě jejich využívání. Pozor, fitness náramky s GPS mohou disponovat podstatně kratší výdrží baterie. Modely se základními funkcemi by měly být vybavené minimálně 90mAh baterií, ty s pokročilými funkcemi alespoň 100–170mAh baterií.
 • vyměnitelnou baterií: Ve fitness náramcích jsou nejčastěji využívány baterie typu CR1632, které stačí vyměnit jednou za pár měsíců až rok.

Cena fitness náramků

Cena fitness náramku je velmi důležitým parametrem. Od ní se totiž odvíjí mnoho funkčních vlastností, celková kvalita zpracování, použité materiály, výdrž baterie a další vlastnosti. Tato zařízení je obecně možné rozdělit do 3 pomyslných cenových kategorií, a to na drahé, středně drahé a doslova levné fitness náramky. Abyste si dokázali správně vybrat, je zapotřebí vědět, co přesně od této „hračky“ očekáváte.

Cena fitness náramku

Cena nejlevnějších fitness náramků začíná již na 250 Kč. V mnoha podobných návodech na výběr narazíte na informaci, že takto levné modely disponují jen 1 či 2 funkcemi, což není pravda. Při průzkumu trhu jsme narazili na několik fitness náramků za cenu od 250 do 500 Kč, které byly vybavené krokoměrem, měřením srdeční frekvence i monitoringem spánku. Problémem takto levných kousků je zejména méně přesné měření jednotlivých veličin, kratší výdrž baterie a hůře čitelný displej.

Do kategorie středně drahých fitness náramků můžeme zařadit ty za cenu od 750 do 2 500 Kč. Přítomnost funkcí jako krokoměr a měření srdeční frekvence je v tomto případě nepsaným pravidlem. U těchto modelů s největší pravděpodobností naleznete také funkci počítání kalorií, notifikace výzvy k pohybové aktivitě či možnost propojení s telefonem a následné zobrazení příchozích hovorů a zpráv. Plusem jsou kvalitnější a odolnější výrobní materiály a přesnější měření.

Fitness náramky za 2 500 až více než 5 000 Kč lze označit za vhodnou volbu pro ty nejnáročnější. Tyto modely disponují všemi možnými funkcemi, v podstatě jsou téměř k nerozeznání od sportovních smart hodinek. Dále vynikají v oblasti kvality zpracování, odolnosti, výdrže baterie a také propracovaným designem.

Fitness náramky Xiaomi, Samsung, Garmin i Niceboy zaujmou

Koupí fitness náramku od ověřeného výrobce získáte mnoho výhod, jelikož nebudete muset řešit jeho kvalitu a spolehlivost. Samozřejmě i v nabídce ověřených výrobců můžete narazit na levné fitness náramky, které nevynikají extrémní odolností a řadou funkcí, svůj účel však splní spolehlivě a jsou vhodnou volbou pro ty z vás, kteří potřebují jen základní funkce.

Cenově dostupnou a průměrně spolehlivou volbou jsou fitness náramky Xiaomi. Vynikají zejména vysokým počtem pokrokových funkcí a propracovanými mobilními aplikacemi. Naopak v nabídce fitness náramků Samsung, které vám můžeme nepochybně doporučit, najdete modely s menším počtem funkcí, ale velmi přesnými měřeními a vysokou kvalitou zpracování.

Pokud hledáte přímo elegantní kousek, prohlédněte si fitness náramky Huawei nebo Carneo, které můžete pořídit již za cenu od 500 Kč. Na našem trhu jsou dostupné také fitness náramky Lenovo. K zajímavým a spolehlivým značkám dále patří Niceboy, Fitbit či Honor.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zajímají vás informace o konkrétních značkách fitness náramků, specifické parametry, které jsme opomenuli, případně potřebujete poradit v oblasti jejich správného nastavení či používání? Ať už se chcete dozvědět cokoli, budeme rádi, pokud se nás na to zeptáte v diskuzi, kterou naleznete níže. Vaše otázky průběžně kontrolujeme a snažíme se na ně odpovídat v co nejkratší době.

Ano, existují, i když o něco častěji narazíte na dětské fitness hodinky. Dětské fitness náramky se odlišují hravým, pestrobarevným designem a větší odolností proti nárazům či mechanickým poškozením. Většinou se jedná o vodotěsné modely, které jsou určené pouze k počítání kroků. U některých modelů se výjimečně nacházejí i funkce, jako jsou výpočet kalorií či monitoring spánku. Zajímavé kousky naleznete např. mezi fitness náramky Garmin.

Při hledání toho nejlepšího fitness náramku pravděpodobně narazíte na tento pojem, pod kterým se ukrývají různě vypadající módní doplňky. Fitness náramky s činkou jsou zpravidla tvořené korálky z přírodních materiálů, přesněji z různých léčivých hornin, jako jsou lávový kámen či achát, a přívěskem ve tvaru činky. Jejich úkolem je harmonizace organismu spojená s motivací.

V podstatě ne. Dámské fitness náramky bývají vyrobené v barvách, jako jsou růžová, bleděmodrá či fialová. Ty pánské zpravidla působí nenápadněji. Některé modely mohou disponovat vysloveně ženskými funkcemi. Jde např. o menstruační kalendář či výpočet a sledování ovulace.

Pre náročných

Fitbit Charge 4

Vodotěsný fitness náramek s GPS, výdrž baterie 7 dní, černobílý OLED displej s 1palcovou úhlopříčkou, krokoměr, monitoring spánku, senzor okysličení krve a tepu, technologie Bluetooth 4.0, pro OS Android a iOS.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Fitbit Charge 4 je srovnatelný s kterýmikoliv smart hodinkami, a to jak z hlediska funkcí, tak i bohužel z hlediska pořizovací ceny. Jde o fitness náramek z cenové kategorie nad 2 500 Kč, proto je ideální volbou pro všechny náročnější rekreační sportovce. V balení naleznete kromě náramku 2 polyuretanové řemínky s rozdílnou velikostí a nabíjecí „postýlku“. Nabíječka na fitness náramek v něm chybí, naštěstí si vystačíte s jakýmkoliv USB kabelem.

Sportovní funkce jsou bohaté. Na modelu Fitbit Charge 4 se nachází krokoměr, měření ušlé vzdálenosti, doba pohybu, ušlá poschodí či spálené kalorie i tuky. Zajímavé jsou také zdravotní funkce. Kromě těch základních, jako je měření srdeční frekvence, je náramek vybaven monitoringem spánku, celodenním monitorováním srdeční akce, měřením teploty a stejně jako u modelu Xiaomi Mi Band 6 na něm najdete i funkci kontroly menstruačního cyklu a okysličení krve. Vzhledem ke jmenovaným funkcím, senzorům a pořizovací ceně je jasné, že chytrý náramek Fitbit disponuje notifikacemi, které vás upozorní na delší fyzickou nečinnost.

Charge 4 aktivujete podržením tlačítka, poklepáním na displej nebo pootočením zápěstí. Dobrou zprávou je, že je kompatibilní s OS Android i iOS. OLED displej s 1palcovou úhlopříčkou je černobílý, což nemusí vyhovovat každému. Tento fakt zároveň stojí za nenápadným až všedním designem náramku. Na displeji můžete sledovat aktuální čas, zmeškané hovory či jiná upozornění z telefonu. Pomocí zmíněného tlačítka se pohodlně proklikáte do jednoduchého a přehledného menu, ve kterém najdete základní položky, a sice režim cvičení, kalendář, monitoring dýchání, Spotify, časovače, budíky, nastavení a počasí.

Pokročilejší nastavení najdete v univerzální aplikaci Fitbit, ​​v níž se nacházejí i skutečně podrobné týdenní, měsíční a roční statistiky naměřených dat. Náramek je vybaven NFC čtečkou, díky čemuž slouží i k bezkontaktnímu placení pomocí funkce Fitbit Pay. S výdrží baterie to není růžové. Výrobce hovoří o 7 dnech při „plném provozu“. S cca 120min. nabíjením však raději počítejte každých 5–6 dní. Výdrž baterie se navíc dramaticky snižuje při používání GPS. V tomto případě mluvíme o 5, max. 6 hod.

Odolnosti modelu Fitbit Charge 4 není co vytknout. Můžete s ním plavat nebo se potápět do hloubky 50 m a jeho displej chrání Gorilla Glass. Z hlediska rozměrů jde o vcelku kompaktní model, kterého si na ruce téměř nevšimnete. Nadstandardní je pouze jeho hmotnost, která představuje 26 g.

Pozitíva

Funkce a využití jsou srovnatelné se smart hodinkami
Pokročilé funkce včetně NFC čtečky a GPS
Propracované a jednoduché ovládání

Negatíva

Vysoká cena
Krátká výdrž baterie při používání GPS

Udávaná výdrž baterie = 7 dní ● Typ/velikost/rozlišení/materiál hlavního displeje = OLED / 1″ / 160 × 100 px / Gorilla Glass ● Bluetooth = 4.0 ● Kompatibilita = Android, iOS ● GPS = ano ● WiFi = ne ● NFC = ano ● Vodotěsnost = ano (do 50 m) ● Rozměry = 35,8 × 22,7 × 12,5 mm ● Hmotnost = 26 g

Lacná kvalita

Honor Band 5 Sports

Vodotěsný fitness náramek, 135mAh baterie, výdrž 1,6–14 dní, barevný PMOLED displej s 0,5″ úhlopříčkou, krokoměr, monitoring běhu, funkce basketbal, technologie Bluetooth 5.2, bez GPS, pro OS Android a iOS.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Honor Band 5 Sports na nás udělal velmi dobrý dojem. Jde o doslova levný fitness náramek za cenu do 20 eur, který disponuje základními, ale zajímavými funkcemi. Osloví zejména běžce či milovníky basketbalu. Atraktivní je také možnost jeho nošení na zápěstí i botách. Z hlediska funkcí jde o trochu skromnější model. Nachází se na něm krokoměr, který při jeho nošení na zápěstí i botách hodnotíme jako vcelku přesný, monitoring běhu a netradiční basketbalový režim k zaznamenávání výskoků, doby strávené ve vzduchu, zrychlení, výbušné síly či přesunů, kterým disponuje i Xiaomi Mi Band 6.

Honor Band 5 Sports zvládne i měření délky a kvality spánku, avšak o něco méně přesně, a je vybaven možností upozornění na delší nečinnost. Funkce jako měření srdečního rytmu nebo trasování však u něj budete hledat zbytečně. Základní měření jsou díky šestiosému senzoru pohybu vcelku přesná, což neplatí u těch pokročilejších. Senzor shromažďuje pozoruhodné množství dat, a to včetně těch pokročilých. Jde např. o údaje o průměrné délce kroku, kadenci, rychlosti a síle došlapu, průměrné době kontaktu chodidla se zemí, spálených kaloriích, vytáčení chodidla či úhlu jeho vychýlení.

Ovládání není dotykové. Probíhá prostřednictvím tlačítka pod displejem, kterým můžete zapnout menu či spustit vybranou funkci. Naměřené hodnoty jsou ukládány do mobilní aplikace Huawei Health, se kterou tento chytrý náramek propojíte pomocí technologie Bluetooth 4.2. Dobrou zprávou je, že Honor Band 5 Sports je kompatibilní s OS Android i iOS.

Barevný PMOLED displej s 0,5palcovou úhlopříčkou a rozlišením 48 × 88 px není největší. Jeho čitelnost považujeme za vcelku dobrou, a to i při silnějším světle či slunci. Rozlišení, barevnost či hloubku barev nemá v tomto případě smysl hodnotit. Displej zobrazuje pouze základní informace, jeho podprůměrná kvalita je proto dostačující. Honor Band 5 Sports je vybaven 135mAh baterií, která vzhledem k nízké spotřebě vydrží v provozu až 14 dní. Její dobíjení probíhá přes dodávanou nabíječku na fitness náramek, kterou můžete připojit např. k počítači.

Design a kvalitu zpracování jednotlivých komponentů hodnotíme pozitivně. Honor Band 5 Sports je vodotěsný do hloubky 50 m. Textilní řemínek, který je dostupný v 6 barevných variantách, je vyrobený z recyklovaných PET lahví, za což výrobci udělujeme plusové body navíc. Vkládání a vyjímání těla náramku zvládnete jednou rukou, stejně jako jeho nasazení na tkaničky bot. K tomuto účelu slouží speciální nástavec, který je součástí balení.

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou, kvalitou a funkcemi
Speciální funkce pro běžce a basketbalisty
Dlouhá výdrž baterie

Negatíva

Méně přesný monitoring spánku a pokročilých měření
Bez senzoru pro měření tepu
Malý displej

Kapacita baterie = 135 mAh ● Udávaná výdrž baterie při běžném používání / pohotovostním režimu = cca 1,6 / 14 dní ● Typ/velikost/rozlišení hlavního displeje = PMOLED / 0,5″ / 48 × 88 px ● Bluetooth = 4.2 ● Kompatibilita = Android, iOS ● GPS = ne ● WiFi = ne ● Vodotěsnost = ano (do 50 m) ● Rozměry = 15 × 11,2 mm ● Hmotnost = 13 g

Huawei TalkBand B6

Vodotěsný fitness náramek, 120mAh baterie, výdrž 1–3 dny, barevný AMOLED displej s 1,53″ úhlopříčkou, 3 sportovní aktivity, krokoměr, monitoring spánku, Bluetooth 5.1, bez GPS, pro OS Android a iOS.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ať už vyřizujete pracovní hovory, nebo máte chuť si jít zacvičit, Huawei TalkBand 6 s integrovaným mikrofonem a reproduktorem je pro tyto účely ideální. Fitness náramek má kvalitní AMOLED displej. Jeho výhodou je také bohatá funkcionalita a senzorová výbava. Potěší i příslušenství v podobě handsfree sluchátka.

Stylový fitness náramek lze funkcionalitou řadit ke smart elektronice s velkou flexibilitou. Možnost telefonování není ani náhodou primárním účelem fitness náramku, nicméně v tomto případě integrovaný mikrofon a reproduktor zajistí, že už telefon z kapsy vytahovat nemusíte, hodinky vám umožní nejen hovor přijmout, ale i s druhou stranou pohodlně komunikovat. ID volajícího se navíc zobrazí na kvalitním AMOLED displeji s 1,53 palce. Displej je velmi dobře čitelný i na přímém slunci (senzor okolního světla) a zároveň je dostatečně velký.

Obrovskou výhodou je fakt, že modul hodinek je odnímatelný a že poté, co jej od náramku oddělíte, ho lze používat jako plnohodnotné handsfree sluchátko. Sluchátko je ergonomické a poskytuje dostatečný komfort. Máte tak zařízení 2 v 1. Samozřejmostí jsou upozornění na SMS nebo mobilní aplikace (Instagram, Messenger, Gmail…). Baterie má kapacitu 120 mAh, náramek zvládne nepřetržitě osm hodin telefonování. V běžném režimu vydrží přibližně tři dny. Nabíjet tudíž budete muset častěji (USB-C). Zařízení je kompatibilní s operačními systémy iOS i Android.

Náramek spolupracuje s procesorem HiSilicon Kirin A1 a jeho reakce jsou velmi dobré. Paměť RAM má 16 MB a kapacita úložiště je 128 MB. Jedná se však o úložiště nutně určené pro software a funkce spojené s fungováním hodinek. Huawei TalkBand B6 využívají bluetooth rozhraní.

Velmi slušná je i schopnost monitoringu aktivit. Senzorová výbava má snímač srdečního tepu, gyroskop, kompas i akcelerometr. Kromě toho má náramek velmi mnoho funkcí – spotřeba kalorií, monitorování srdečního tepu, počet kroků, ušlá vzdálenost či monitoring spánku. Velmi dobře je hodnocena samotná relevance naměřených hodnot. Náramek vás dokáže upozornit na dlouhodobou nečinnost a v aplikaci si můžete v profilu naplánovat i tréninkové profily. Tento chytrý fitness náramek není vhodný na plavání. Stupeň krytí je pouze IP57.

V rámci domácích i zahraničních recenzí panuje s tímto náramkem velká spokojenost. I proto je tak prodávaný. Pozitivem fitness náramku je, že je vhodný na pánské i dámské zápěstí. Náramek vypadá velmi elegantně. Největší výhodou, kterou vnímají i spotřebitelé, je bezpochyby možnost telefonování přes fitness náramek. Huawei má integrovaný mikrofon i reproduktor. Obrovským plusem je odnímatelný modul hodinek, který můžete využívat jako handsfree sluchátko. Na jeho ergonomii je třeba si zvyknout a zvolit velikost špuntu – v balení jsou tři velikosti. Slabinou je jen slabší výdrž baterie. Hezký design je podtržený kvalitním AMOLED displejem se senzorem jasu podle okolního světla.

Účelem fitness náramku je samozřejmě monitorování denních aktivit. Funkcí má Huawei TalkBand B6 dostatek, metriky jsou velmi přesné, což je opravdu pozitivní. Zvládnou běh, chůzi, turistiku i kolo, nicméně plavání z důvodu nižšího stupně krytí určitě neriskujte. Výsledná data tak nejsou zkreslená. Škoda slabší baterie, výdrž se pohybuje kolem tří dnů, po 72 hodinách musíte nabíjet. Záleží na frekvenci a způsobu používání zařízení.

Pozitíva

Možnost telefonování
Kvalitní displej
Konstrukce jako handsfree sluchátko

Negatíva

Cena chytrých hodinek
Výdrž baterie

Kapacita baterie: 120 mAh ● Deklarovaná výdrž baterie: 1 až 3 dny ● Typ displeje: AMOLED/barevný ● Velikost displeje: 1,53″ / 460 × 188 px ● Bluetooth: ano / 5.1 ● Kompatibilita: OS Android (od 4.4) / OS iOS (od 9.0) ● Paměť RAM: 16 MB ● Interní paměť: 128 MB ● GPS: ne ● WiFi: ne ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano ● Odolnost: IP57 ● Hmotnost: 29 g

Samsung Galaxy Fit 2

Vodotěsný fitness náramek, 159mAh baterie, výdrž 15 dní, barevný AMOLED displej s 1,1palcovou úhlopříčkou, krokoměr, měření tepu, monitoring spánku, technologie Bluetooth 5.0, bez GPS.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Samsung Galaxy Fit 2 je poměrně levný fitness náramek, který disponuje základními funkcemi a velmi přesným měřením. Je ideální pro ty, kteří nevyhledávají desítky sportovních funkcí, ale jakousi základní kvalitu. Nabídka funkcí je přiměřeně štědrá. Na spodní straně náramku se nachází senzor pro měření tepu, kterému není co vytknout. Měření jsou přesná a spolehlivá. Nechybí ani senzor pro monitoring spánku, který rovněž pracuje dobře, bohužel funkce probuzení vibrováním v nejlehčí fázi spánku chybí. S menšími odchylkami je třeba počítat pouze při měření kroků a případném zaznamenávání tras do mapy. Náramek totiž není vybaven GPS, k trasování proto využívá GPS modul z telefonu.

Na modelu Samsung Galaxy Fit 2 můžete dále sledovat čas, informace o aktuálním počasí či teplotě. Poslouží vám také k ovládání hudebního přehrávače, odpovídání pomocí přednastavených odpovědí na různé notifikace z telefonu, dokonce vás upozorní na to, že je čas na umytí rukou. Ovládání považujeme za přehledné a jednoduché, trošku matoucí mohou být pouze piktogramy. Naměřené hodnoty zobrazíte rychle, za čímž stojí i výkonný a spolehlivý OS FreeRTOS. Menším minusem je interní paměť, která má jen 32 MB, což znamená, že tento model není konstruován ke stahování hudby či ukládání jiných větších souborů. Tento parametr je však pro chytré náramky typický.

Propojení s telefonem zajišťuje technologie Bluetooth 5.1. Náramek ovládáte prostřednictvím 2 aplikací, které hodnotíme na jedničku. Galaxy Wearable zajišťuje technický chod náramku, který zahrnuje správu notifikací, měření času či tepu, a Samsung Health slouží ke zpracování měřených veličin, tedy naměřených kroků, ujetých kilometrů či srdeční frekvence.

Barevný AMOLED displej s 1,1palcovou úhlopříčkou, což je asi 27,8 mm, a rozlišením 126 × 294 px, pod kterým najdete kapacitní tlačítko, má výbornou čitelnost, a to i na přímém slunci. K zahození nejsou ani jeho barvy. Ovládání fitness náramku je dotykové, fyzická tlačítka na něm vůbec nenajdete. Samsung Galaxy Fit 2 je nutné vyjmout z řemínku a vložit do „postýlkové“ nabíječky na fitness náramek. Baterie, kterou při úplném vybití dobijete za cca 2 hod, má kapacitu 159 mAh. Její skutečná výdrž při plném využití představuje přibližně 10 až 13 dní. Pokud budete náramek využívat pouze jako hodinky, můžete počítat s patnácti- až šestnáctidenním provozem.

Design náramku neohromí, ale ani neurazí. Jde o nenápadný model, což vnímáme jako pozitivní vlastnost. Milovníky živějších barev potěší informace, že černý silikonový řemínek, který je velmi pohodlný a příjemný na dotek, lze vyměnit za jiný. Galaxy Fit 2 je vodotěsný fitness náramek, který je odolný i proti prachu a větším nečistotám. V tomto směru spadá do standardu IP68, což je o něco lepší než v případě modelu Niceboy X-fit Plus.

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou, kvalitou a funkcemi
Šikovná aplikace
Přesná měření

Negatíva

Delší nabíjení přes nabíječku
Bez funkce buzení v nejlehčí fázi spánku
Méně přesné počítání kroků

Kapacita baterie = 159 mAh ● Udávaná výdrž baterie při běžném/malém využívání = 15/21 dní ● Typ / velikost / rozlišení / barevná hloubka hlavního displeje = AMOLED / 1,1″ / 126 × 294 / 16M ● Bluetooth = 5.1 ● Kompatibilita = Android, iOS ● GPS = ne ● WiFi = ne ● Paměť RAM = 2 MB ● Interní paměť = 32 MB ● OS = FreeRTOS ● Vodotěsnost = ano (IP68) ● Rozměry = 46,6 × 18,6 × 11,1 mm ● Hmotnost = 21 g

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Sport

Vaše hodnocení:
(91.4%)

Komentáre
Zuzana 21.Sep.2022

Dobrý den,
píšete, že ty dětské hodinky jsou pouze s přidanou funkcí měření kroků. Bohužel nemohu nikde sehnat právě takové, aby byli pouze krokoměrem. Všechny jsou s monitoringem spánku, kamerou, SOS voláním atd.. Prosím dali/a byste mi typ. Sháním pouze sportovní digitální hodinky s krokoměrem, nic víc. Děkuji, Zuzana Hornáčková

Odpovedať

Redakce TestMagazin.cz 05.Oct.2022

Dobrý den,
na žádný model, kt. by disponoval pouze touto jednou funkcí, jsme nenarazili.