Aku nůžky na živý plot

Nejlepší aku nůžky na živý plot 2024 + recenze

Zjistili jste, že ruční stříhání živého plotu a keřů je příliš zdlouhavé a neefektivní? V tom případě je čas poohlédnout se po nůžkách na živý plot, které vám práci usnadní a ušetří spoustu času. Na trhu dnes navíc najdete několik desítek modelů tohoto typu. Na výběr máte benzinové, elektrické nebo akumulátorové zastřihovače. Ve svém testu jsme se blíže podívali na akumulátorové nůžky na živý plot. Představíme vám nejlepší modely a také vám pomůžeme s výběrem. Těšit se můžete na kvalitní přístroje, z nichž měl největší úspěch vítěz testu Makita DUH523Z. Pokud vám akumulátorové zastřihovače nevyhovují, můžete si vybrat z elektrických modelů, které jsme rovněž zpracovali do podobného testu.

Publikované: 16.08.2022
Aktualizované: 04.04.2024

Jaké akumulátorové nůžky na živý plot koupit?

Akumulátorové nůžky na živý plot v sobě spojují lehkost elektrických a nezávislost benzinových nůžek. Stejně jako elektrické nůžky na živý plot jsou i ty akumulátorové poháněné elektromotorem. Nicméně rozdíl je v tom, že akumulátorové jsou napájené z odnímatelného akumulátoru. Jejich hlavní výhodou je snadná přenosnost a fakt, že s nimi můžete pracovat kdekoli. Rovněž se pohodlně ovládají a mají nízkou hmotnost. Nevýhodou však může být omezená doba použití a nižší výkon. Při výběru si dejte pozor, zda je model prodáván i s akumulátory, protože většina nůžek není. Akumulátory si pak musíte zvlášť dokoupit a myslete na to, že byste měli mít k dispozici alespoň dva. Další tipy, které vám při výběru pomohou, si představíme postupně v našem článku. Výběr vhodných akumulátorových nůžek vám může zabrat spoustu času a ne každý jím disponuje. Pokud nemůžete svůj čas věnovat delšímu výběru, připravili jsme si pro vás tři krátké recenze vybraných produktů.

Názov Hodnotenie Detail
Makita DUH523Z   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
AlzaTools CHT20V   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Güde 530/25 HS   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Makita DUH523Z

Makita DUH523Z

18V akumulátor, délka lišty 52 cm, tloušťka řezu 15 mm, hmotnost 3,1 kg, kryt čepele v balení.

Zobrazit více info

Z hlediska poměru ceny a výkonu jde o velmi oblíbené akumulátorové nůžky. Model nabízí plynulý a tichý chod. Akumulátor funguje na 18 V a přístroj dokáže provádět řezy o délce 52 cm a tloušťce 15 mm. Hmotnost dosahuje 3 kg a díky antivibračnímu systému je práce s nůžkami jednoduchá a pohodlná. Součástí balení je praktický kryt ostrých částí nůžek. Nevýhodou je, že nejsou dodávány s akumulátorem a nabíječkou.

Cenový trhák
Güde 530/25 HS

Güde 530/25 HS

25,2V akumulátor, délka lišty 53 cm, tloušťka řezu 20 mm, hmotnost 2,7 kg, kryt čepele v balení.

Zobrazit více info

Levné, ale přitom kvalitní akumulátorové nůžky Güde 530/25 HS mají akumulátor s 25,2V napětím. Délka střihu dosahuje 53 cm a tloušťka 20 mm. Disponují měkkou rukojetí a chráničem rukou. Vyšší hmotnost, která dosahuje 4 kg i s akumulátorem, může být pro mnohé nevýhodou. Model se dodává bez akumulátoru a nabíječky.

Náš TIP
Kärcher HGE 18-50

Kärcher HGE 18-50

18V akumulátor, délka lišty 50 cm, tloušťka řezu 22 mm, hmotnost 2,9 kg, kryt čepele v balení.

Zobrazit více info

Délka lišty dosahuje 500 mm a zvládne průměr střihu až 22 mm. Nůžky Kärcher jsou vybaveny rukojetí otočnou o 180°, která zabraňuje únavě ramen a rukou v různých pracovních polohách. Přídavná lišta na odstřižené kusy je rovněž užitečným pomocníkem. Nůž akumulátorových nůžek na živý plot je broušený diamantem, díky čemuž dosáhnete přesného výsledku řezání. Ergonomické madlo s ovládacími prvky zajišťuje komfortnější pohyb. I přesto, že se u těchto nůžek nenachází přidaný akumulátor ani baterie, přístroj nás zaujal svými přidanými funkcemi. Navíc má příznivou cenu.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Pokud jste si zvolili za druh pohonu akumulátor, mějte na paměti, že tyto nůžky jsou určené na jednodušší práce, jelikož mají nižší výkon než benzinové a elektrické nůžky. Rovněž jsou limitované výdrží baterie. Samozřejmě mají spoustu výhod, které vás o jejich koupi mohou přesvědčit. Jsou jimi jednoduchá manipulace, nízká hmotnost a práce bez omezení kabelu. Při výběru si dejte pozor na baterii, ta se u většiny akumulátorových nůžek nenachází, jelikož mnozí výrobci mají v nabídce nářadí, ve kterém využijete stejnou baterii. Výkon baterie se měří ve voltech (V) a ovlivňuje to, jak tlusté větve bude model schopen odstřihnout. Kapacita baterie je také jedním z nejdůležitějších atributů akumulátorových modelů a souvisí s výdrží nůžek. Nezapomínejte však ani na délku lišty a rozestup nožů, které jsou důležité u všech typů zastřihovačů. Nezbytná je také ergonomie, hmotnost a bezpečnostní prvky, které vám práci usnadní. Všechny parametry jsme pro vás uspořádali podle důležitosti do tabulky níže. 

Výkon baterie
Kapacita baterie
Délka lišty
Rozestup nožů
Hmotnost
Bezpečnostní prvky
Ovládání
Ergonomie
Hlučnost
Příslušenství
Cena

Při výběru jakéhokoli produktu je důležité brát v úvahu kromě technických parametrů také spotřebitelské recenze. Ty vám o výrobku nejlépe prozradí jeho plusy i minusy. Parametry a popisy jednotlivých produktů jsme vyhledávali u známých internetových prodejců Alza, Mall a Kasa. S dostupností a ověřenými názory nám pomohl srovnávač cen Heureka.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze akumulátorových nůžek na živý plot

Pokud upřednostňujete svobodu pohybu a nechcete se starat o kabely, akumulátorové nůžky pro vás budou ideální. Pracují s lithium-iontovou baterií, která má dobrou výdrž a rychle se nabíjí. Baterii si však budete u většiny modelů muset dokoupit sami. Počítejte pak s vyšší pořizovací cenou. Nevýhodou akumulátorových modelů je, že mají nižší výkon, můžete je však používat prakticky kdekoli. Omezující může být jen kapacita baterie, kterou je nutné pravidelně dobíjet. Na své si přijdou i ženy, protože práce s aku modely je velmi jednoduchá. Nůžky jsou lehké, obvykle mají mezi 2–3 kg a plusem je i tichý chod. Ve svém testu vám představíme několik kvalitních a ověřených akumulátorových nůžek. Na své si přijdou nároční, ale i méně nároční zákazníci. Všechny produkty v testu jsou od kvalitních výrobců a žádný z testovaných produktů není cíleně propagován.

Víťaz testu

Makita DUH523Z

18V akumulátor, délka lišty 52 cm, tloušťka řezu 15 mm, hmotnost 3,1 kg, kryt čepele v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kompaktní stroj Makita DUH523Z vám nabízí 18V napětí akumulátoru a lištu o délce 52 cm. Práce s ním je velmi pohodlná, a to díky hmotnosti a antivibračnímu systému.

Tyto nůžky využijete na údržbu a tvarování menších stromků a měkčích dřevin. Díky antivibračnímu systému a pečlivému vyvážení bude práce s nimi jednoduchá. Nechybí ani ochrana stroje i akumulátoru světelnou signalizací proti přetížení. Jejich hmotnost dosahuje 3,1 kg. Výrobci zaručují také plynulý a tichý chod, což potěší každého zahradníka. Balení však neobsahuje akumulátor ani nabíječku. Součástí balení jsou jen samotné nůžky a kryt čepelí.

Ze zkušeností spotřebitelů vyplývá, že se jedná o oblíbené nůžky značky Makita. V našem testu uspěly velmi dobře z hlediska poměru ceny a výkonu. Zákazníci vyzdvihují nízkou hmotnost přístroje a nízkou hlučnost. Kvalitní výrobek potěší přesným a rychlým střihem, za kterým však stojí jednoduchá manipulace.

Pozitíva

Nízká hmotnost
Tichý chod
Poměr ceny a výkonu

Negatíva

Dodávány bez baterie a nabíječky

Napětí akumulátoru: 18 V ● Délka lišty: 52 cm ● Tloušťka řezu: 15 mm ● Hmotnost: 3,1 kg ● Rozměry (D × Š × V): 938 × 195 × 193 mm ● Příslušenství: kryt čepele

Cenový trhák

Güde 530/25 HS

25,2V akumulátor, délka lišty 53 cm, tloušťka řezu 20 mm, hmotnost 2,7 kg, kryt čepele v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud hledáte kvalitní plotostřih v nižší cenové kategorii, za povšimnutí stojí náš cenový trhák Güde 530/25 HS. Tento přístroj se většinou prodává bez akumulátoru a nabíječky, ale v některých obchodech narazíte na set, kde se akumulátor nachází. Ve srovnání s modelem Makita DUH523Z má lištu s podobnou délkou, která dosahuje 53 cm, a hloubka řezu, kterou nůžky zvládnou, činí maximálně 20 mm.

Napětí akumulátoru je 25,2 V a kapacita 1,5 Ah. Přístroj bez akumulátoru váží příjemných 2,6 kg, ale s baterií už váží až 4 kg, což může být pro někoho výraznou nevýhodou. Hlučnost může dosáhnout maximálně 92 dB. Pro spotřebitele je přívětivý použitý ochranný prvek v podobě chrániče rukou a pohodlí při práci zaručí měkká rukojeť.

Recenze tohoto modelu nůžek na živý plot jsme hledali převážně na zahraničních portálech. Spotřebitelé vyzdvihovali především kvalitu za přijatelnou cenu. Nůžky zvládnou bez zasekávání stříhat i tlustší větve. Manipulace je jednoduchá a úchop příjemný. Jsou těžší, ale vzhledem k výdrži baterie s nimi zvládnete pracovat. Myslete na to, že zařízení se dodává bez baterie a nabíječky. Pokud však již máte nějaká zařízení značky Güde s baterií, nemusíte kupovat novou.

Pozitíva

Dobrá cena
Délka čepele
Snadná manipulace

Negatíva

Delší nabíjení baterie

Napětí akumulátoru: 25,2 V ● Délka lišty: 53 cm ● Tloušťka řezu: 20 mm ● Hmotnost: 2,7 kg ● Rozměry (D × Š × V): 955 × 190 × 190 mm ● Příslušenství: kryt čepele

Náš TIP

Kärcher HGE 18-50

18V akumulátor, délka lišty 50 cm, tloušťka řezu 22 mm, hmotnost 2,9 kg, kryt čepele v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Akumulátorové nůžky na živý plot od německé značky Kärcher vám zajistí pohodlné stříhání živého plotu. Jejich největší předností oproti modelům Makita DUH523Z a Güde 530/25 HS je rukojeť, která je otočná o 180°. Předejdete díky ní únavě ramen a rukou v různých pracovních polohách. Napětí akumulátoru dosahuje 18 V a lišta nabízí délku 50 cm.

Tyto nůžky nás zaujaly svými funkcemi. Z nůžek se tak stane velmi užitečný pomocník. Jednou z nich je přidaná lišta na odstřižené kusy, která zajišťuje, že ostříhané konce nepadají do živého plotu, ale pohodlně na zem. Nůž akumulátorových nůžek je broušený diamantem, čímž dosáhnete přesného výsledku řezání. Dále je vybaven integrovanou ochranou hrotu včetně závěsného oka. Takto jsou budovy, podlahy i nůž samotný chráněné před poškozením. Přístroj lze zavěsit na zeď, čímž vám ušetří místo. Další výhodou těchto akumulátorových nůžek je funkce řezání, která umožní řezání tlustších větví. Díky tomu jsou nůžky vhodné i na masivnější živé ploty. Praktický je také antiblokovací systém pro práci bez přerušení.

Ergonomický design rukojeti vám zaručí pohodlné držení i při dlouhodobé práci. Hmotnost samotných nůžek dosahuje 2,9 kg. Vyměnitelnou baterii lze použít i v jiných strojích Kärcher. Baterii můžete použít buď s nižší kapacitou 2,5 Ah, která vám vydrží 40 minut, nebo s vyšší kapacitou 5,0 Ah s 80minutovou výdrží. Jelikož baterie není součástí, musíte si ji dokoupit.

Ve vyšší cenové kategorii seženete opravdu kvalitní nůžky na živý plot, které si poradí i s tvrdšími větvemi. Za výhodu považujeme hlavně přidané funkce, kterými tyto nůžky disponují. Spotřebitelé vyzdvihují kvalitu a výkonnost přístroje. Jednoduché používání a výdrž baterie rovněž stojí za zmínku. S akumulátorem jsou o něco těžší, ale vzhledem k výkonnosti je nutné s tím počítat.

Pozitíva

Řada přidaných funkcí
Otočná rukojeť
Vhodné i na tvrdší větve

Negatíva

Vyšší cena
Vyšší hmotnost

Napětí akumulátoru: 18 V ● Délka lišty: 50 cm ● Tloušťka řezu: 22 mm ● Hmotnost: 2,9 kg ● Rychlost nožů: 2 700/min. ● Příslušenství: kryt čepele ● Délka provozu na jedno nabití akumulátoru: 40 min. (2,5 Ah), 80 min. (5,0 Ah)

Lacná kvalita

Einhell GE-CH 1846 Li

18V akumulátor, délka lišty 52 cm, tloušťka řezu 11 mm, hmotnost 2,6 kg, kryt čepele v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

S velmi dobrými recenzemi na trhu najdete další akumulátorové nůžky na živý plot od značky Einhell, konkrétně model GE-CH 1846 Li. Díky své velikosti i nízké hmotnosti pouhé 2 kg bez akumulátoru a 2,6 kg s akumulátorem si poradí i s hůře dostupnými keři. Nízká hmotnost umožňuje snadnou manipulaci. S napětím akumulátoru 18 V jsme se setkali už u vítěze testu Makita DUH523Z, který má podobné parametry. Délka lišty u obou modelů dosahuje 52 cm.

Nůžky mají kovovou převodovku, která zaručuje dlouhou životnost. Za účelem hladkého střihu je čepel vyrobena z laserem řezané oceli, která je pak broušena diamantem. Baterie a nabíječka primárně nejsou součástí dodávky, ale na trhu najdete i model s akumulátorem. V balení se nachází pevná taška na uložení i přepravu a také hliníkový kryt na nože. Nůžky nabízejí možnost zavěšení na zeď.

Akumulátorové nůžky Einhell GE-CH 1846 Li jsou u spotřebitelů velmi oblíbené. Výborné ohlasy se týkaly výkonnosti, dlouhé lišty a také výdrže baterie. Nůžky se snadno používají a věříme, že uplatnění najdou i mezi ženami. Mají nízkou hmotnost a zvládnou stříhat tlustší větve. Negativní recenze jsme nenašli téměř žádné. My tyto nůžky z hlediska poměru ceny a výkonu hodnotíme velmi kladně.

Pozitíva

Nízká hmotnost
Přijatelná cena
Dostupný i model s akumulátorem

Negatíva

Žádné výrazné jsme nenašli

Napětí akumulátoru: 18 V ● Délka lišty: 52 cm ● Tloušťka řezu: 11 mm ● Hmotnost: 2,6 kg ● Příslušenství: kryt čepele ● Rychlost nožů: 2 200/min.

Pre náročných

DeWALT DCM563P1

18V akumulátor, délka lišty 55 cm, tloušťka řezu 19 mm, hmotnost 3,4 kg, akumulátor a nabíječka v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

DeWALT DCM 563P1 jsou profesionální nůžky na živý plot, proto je doporučujeme spíše zkušenějším uživatelům. Mají sice stejné napětí jako modely Einhell GE-CH 1846 LiKärcher HGE 18-50 či Makita DUH523Z, ale jsou robustnější a disponují opravdu dlouhou lištou, která dosahuje 55 cm. Lišta s laserem broušenými noži je vyrobena z oceli a zvládne 19 mm hluboký řez.

Na první dojem působí masivně, nicméně výrobci se snažili práci zpříjemnit ergonomickou rukojetí, která zaručí komfortní úchop při práci. Materiál je pevný a odolný proti nárazu. Počítejte však s vyšší hmotností, a to kolem 3,4 kg. Velkou výhodou tohoto modelu nůžek je fakt, že se v balení nachází také akumulátor s nabíječkou. Kapacita baterie je 5,0 Ah a provozní doba činí 75 minut stříhání na jedno nabití.

Za vyšší cenu čekejte opravdu kvalitní plotostřih, který vám usnadní zastřihování keřů a živých plotů. Kvalitní zpracování a ostré čepele se postarají o rychlý a přesný střih. Hmotnost vzhledem k výkonnosti přístroje není příliš vysoká, ale pro příležitostné uživatele je spíše nevýhodou. Zákazníci vyzdvihují také akumulátor s nabíječkou, které jsou součástí balení. Díky dlouhé výdrži baterie zvládnete zastřihovat déle než hodinu.

Pozitíva

Dlouhá lišta
Ergonomická rukojeť
Robustní konstrukce

Negatíva

Vyšší cena

Napětí akumulátoru: 18 V ● Délka lišty: 55 cm ● Tloušťka řezu: 19 mm ● Hmotnost: 3,4 kg ● Příslušenství: akumulátor, nabíječka ● Délka: 134 mm ● Výška: 225 mm

Makita DUH602Z

18V akumulátor, délka lišty 60 cm, tloušťka řezu 21,5 mm, hmotnost 4,5 kg, kryt čepele v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Výrobky značky Makita se vyznačují nejvyšší kvalitou, spolehlivostí a dlouhou životností. Model Makita DUH602Z není výjimkou.

Zastřihovač disponuje 18V napětím. Model Makita DUH602Z je vhodný spíše pro pokročilejší a náročnější uživatele, podobně jako DeWALT DCM 563P1. Nabízí dlouhou, 60cm lištu, se kterou zvládnete řezy do hloubky přes 20 mm. Plusem je sklopná rukojeť, kterou lze nastavit do pěti poloh. Nastavit si můžete také rychlost nožů. Na výběr máte tři rychlosti – 2 000, 3 600 nebo 4 400 úderů za minutu. Jelikož je přístroj silný a výkonný, berte v úvahu vyšší hmotnost (kolem 4,5 kg). Manipulace se strojem je jednodušší díky antivibračnímu systému.

Pokud vám nevadí si připlatit, pak získáte aku plotostřih srovnatelný s benzinovým zastřihovačem. Přístroj je opravdu silný a výkonný, svědčí o tom i pozitivní spotřebitelské recenze. Nůžky jsou nastavitelné a nabízejí několik rychlostí. Snadno se s nimi manipuluje, ale jsou těžší. Akumulátor s baterií nejsou součástí balení.

Pozitíva

Nastavitelná rychlost
Vhodné pro profesionály
Výkonnost

Negatíva

Vyšší cena
Akumulátor ani baterie nejsou součástí balení
Vyšší hmotnost

Napětí akumulátoru: 18 V ● Délka lišty: 60 cm ● Tloušťka řezu: 21,5 mm ● Hmotnost: 4,5 kg ● Rozměry (D × Š × V): 1 221 × 192 × 225 mm ● Rychlost nožů: 3 rychlosti – 2 000, 3 600, 4 400/min. ● Příslušenství: kryt čepele

Bosch EasyHedgeCut 18-45

18V akumulátor, délka lišty 45 cm, tloušťka řezu 15 mm, hmotnost 2,3 kg, akumulátor, nabíječka a kryt čepele v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Akumulátorové nůžky Bosch EasyHedgeCut 18-45 na první pohled nepatří k nejlevnějším, ale při porovnání ceny s kvalitou, výkonem a vybavením jde o opravdu výhodnou koupi. Plusem je, že akumulátor spolu s nabíječkou jsou v ceně výrobku. Nůžky patří do řady výrobků se systémem Power For All. To znamená, že jeden akumulátor můžete použít na všechna zařízení Bosch 18 V.

Nůžky Bosch jsou vhodné pro začátečníky a také ženy. Díky kompaktnímu provedení a nízké hmotnosti 2,3 kg je práce s nimi velmi jednoduchá. Dokonce jsou bezpečné a vybavené ochrannými špicemi lišty, které umožní bezpečné stříhání podél zdí a cestiček. Lišta nůžek měří 45 mm a celkový rozestup nožů činí 15 mm. Díky antiblokovacímu systému umožní nepřetržitou práci a mnohem rychlejší výsledky. Pomůžou vám dosáhnout přesných a čistých řezů, o které se postarají laserem a diamantem broušené nože.

Z hlediska poměru ceny/výkonu a vybavení vnímáme tento přístroj velmi pozitivně. Ani ve spotřebitelských recenzích jsme nenašli žádné negativní reakce. Náročné zákazníky tyto nůžky asi neohromí, ale myslíme si, že jsou dostačující pro každého domácího zahrádkáře. Velkým plusem je akumulátor s nabíječkou v balení. Lišta je sice kratší, ale na jednodušší práce kolem domu vám určitě bude stačit.

Pozitíva

Akumulátor je součástí balení
Nízká hmotnost
Jednoduchá manipulace

Negatíva

Kratší lišta

Napětí akumulátoru: 18 V ● Délka lišty: 45 cm ● Tloušťka řezu: 15 mm ● Hmotnost: 2,3 kg ● Rychlost nožů: 2 400/min. ● Příslušenství: akumulátor, nabíječka, kryt čepele

Parkside PHSA 20-Li B2

20V akumulátor, délka lišty 51 cm, tloušťka řezu 16 mm, hmotnost 2,3 kg, kryt čepele v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud hledáte produkt k občasnému používání a za nízkou cenu, nůžky Parkside PHSA 20-Li B2 jsou pro vás ideální. Akumulátor se v balení nenachází. Na výběr však máte akumulátory ze série „Parkside X 20 V Team“, se kterými jsou kompatibilní.

S tímto zastřihovačem zvládnete řez o délce do 51 cm a maximální průměr větve může dosáhnout 16 mm. Laserově broušený nůž s hliníkovou vodicí lištou má ochranu dorazu vyrobenou z kovu. K rychlému zastavení nože slouží obouruční spínač. Manipulace s nůžkami je velmi jednoduchá. Výrobci se snažili práci se zařízením zpříjemnit ergonomickým držadlem s měkkým povrchem. Hmotnost činí zvládnutelné dva kilogramy. Součástí balení je ochranné pouzdro na nože. Za účelem úspory místa můžete přístroj zavěsit na zeď.

V porovnání s cenově podobným modelem Güde 530/25 HS je Parkside PHSA 20-Li B2 sice slabší, avšak spotřebitelské recenze jsou většinou pozitivní. Zákazníci ho z hlediska poměru ceny a kvality považují za velmi dobrý. Dobře se s ním manipuluje, má nízkou hmotnost a snadno se používá. Za nevýhodu považujeme fakt, že nemá otočnou rukojeť a musíte se více snažit, abyste čepel nůžek dostali do správného úhlu. Kvalitní střih je prováděn za tichého chodu. Tyto nůžky doporučujeme hobby zahradníkům a své využití určitě najdou i mezi ženami.

Pozitíva

Nízká cena
Nízká hmotnost
Ergonomické držadlo

Negatíva

Nemá otočnou rukojeť

Délka lišty: 51 cm ● Tloušťka řezu: 16 mm ● Hmotnost: 2,3 kg ● Rychlost nožů: 2 600/min. ● Příslušenství: kryt čepele ● Rozměry (D × Š × V): 980 × 196 × 180

Další zajímavé produkty

Modelů akumulátorových nůžek naleznete velké množství. Pokud vás mezi našimi výše představenými modely zastřihovačů žádný nezaujal, nezoufejte. Máme pro vás bonus v podobě dalších modelů akumulátorových nůžek. V bonusových tipech naleznete výběr produktů od ověřených výrobců. Jsou kvalitní a disponují užitečnými parametry, mohou však mít i výraznější minusy.

Akumulátorové nůžky Stihl HSA 45 jsou z vyšší cenové kategorie, ale přesvědčí vás svou kvalitou a také výkonem. Baterie a nabíječka jsou navíc součástí balení. Napětí akumulátoru dosahuje 18 V. Čepel je dlouhá 50 cm. Jednostranně broušené nože mají zuby s rozestupem 24 mm. Jejich hlavní výhodou je velmi nízká hmotnost. Nůžky váží jen 2,3 kg. Práci s nimi proto zvládnou i ženy. Naopak záporně hodnotíme provozní dobu, která činí pouhých 40 minut. Nabíjení je potom dlouhé a trvá až 210 minut. Pokud vás zajímají spotřebitelské recenze, tak v nich jsme našli chválu na kvalitu a pohodlnou práci s nůžkami.

Za přijatelnou cenu může být váš i akumulátorový plotostřih Riwall PRO RAHT 5220. Nůžky mají v balení 20V akumulátor s kapacitou 2 Ah a nabíječku, která zvládne baterii nabít za 45 minut. Akumulátor poskytuje energii na 35minutové nepřetržité stříhání. Lišta nůžek měří 52 cm. Hmotnost bez akumulátoru dosahuje 2,3 kg, s akumulátorem je to více než 3 kg. Protiběžné stříhací lišty jsou vyřezávané laserem a broušené diamantem za účelem čistého a přesného řezu. Nůžky jsou opatřeny ergonomicky tvarovanou rukojetí, která zajistí pohodlné držení. Za účelem bezpečného úchopu při práci v různých polohách je rukojeť navíc otočná. Navzdory pár nedostatkům je za nás tento přístroj z hlediska poměru ceny a výkonu výborný.

S nůžkami na živý plot Gardena ComfortCut si snadno poradíte i se středně velkým živým plotem. Díky lehkému a snadno použitelnému provedení můžete prostřihávat plot bez velké námahy. Hmotnost nůžek dosahuje 2,8 kg. Nůžky využívají akumulátor s kapacitou 18 V z rodiny Power For All, který je součástí balení a který můžete použít i do dalšího nářadí. Provozní doba zařízení je 45 minut, což při průměrné rychlosti práce vystačí na ostříhání 450 metrů čtverečních živého plotu. Jasně viditelný LED indikátor na přístroji informuje o zbývající kapacitě baterie, takže vždy víte, kolik času vám zbývá do nabíjení. Ergonomická rukojeť ErgoLine vám dobře padne do ruky. Délka lišty je 50 centimetrů a disponuje chráničem proti nárazu.

DeWALT DCM563P1 je zastřihovač z vyšší cenové kategorie, který nabízí profesionální výkon. Lišta nože o délce 55 cm s laserem opracovanými dvoučinnými noži vyrobenými z kalené oceli disponují maximální kapacitou řezu 19 mm. Tyto nože zaručují delší provozní životnost a vydrží déle ostré. Ergonomicky tvarovaná rukojeť se postará o pohodlnou práci. Nevýhodou tohoto přístroje je vyšší hmotnost, a to až 3,4 kg.

Levné akumulátorové nůžky Fieldmann FZN 70205 si poradí s menšími křovinami a živým plotem. Plotové nůžky dosahují dostatečného výkonu díky plnému využití síly 20V akumulátoru ve spojení s elektronickou řídicí jednotkou a 16mm zubovou mezerou. O komfortní práci se kromě ergonomické rukojeti stará také vyvážení modelu, díky kterému není delší práce na zahradě problém. Hmotnost nůžek činí 3 kg. Baterie a nabíječka nejsou součástí balení. Lze však použít akumulátory s kapacitou 2 Ah /4 Ah, které jsou kompatibilní se všemi výrobky společnosti Fieldmann řady Fast Power 20 V.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Při výběru nůžek na živý plot je nutné zohledňovat hned několik parametrů. Kromě technických specifikací a výbavy je do jisté míry důležitá i prodejnost jednotlivých modelů. Nedoporučujeme se řídit jen cenou, protože nemusí vždy garantovat kvalitu. Spíše se poohlížejte po modelech, které doporučují samotní zákazníci, jež mají s produktem zkušenosti. Nejprodávanější modely akumulátorových nůžek na živý plot jsme pro vás seřadili do tabulky níže. Statistiky vycházejí z vyhledávače a cenového srovnávače Heureka. Prodejnost se během roku mění, a proto žebříček pravidelně aktualizujeme, abychom vám vždy mohli nabídnout přesné informace.  

Názov Hodnotenie Detail
Makita DUH523Z5*Zobrazit produkt
Makita DUN461WZ5*Zobrazit produkt
Bosch Easy Hedge Cut5*Zobrazit produkt
DeWALT DCMPH566N5*Zobrazit produkt
Parkside PHSA 12 B15*Zobrazit produkt

Nůžky na živý plot jsou nářadím, které se skládá z motoru, převodovky a stříhací lišty. Ta je vybavena nožovými lištami s čepelemi, které pomocí převodovky a motoru provádějí protiběžný pohyb. Tímto pohybem dochází ke stříhání křovin. Nůžky na živý plot dělíme podle několika kritérií. Základním je způsob pohonu a napájení. Jelikož je náš test zaměřen na akumulátorové modely, budeme se soustředit na specifikace právě této kategorie. Na závěr pro vás máme připravený i orientační přehled cen a ověřených výrobců.

Jak vybrat akumulátorové nůžky na živý plot

 • Výkon akumulátorových nůžek
 • Doba provozu
 • Rychlost nabíjení
 • Délka lišty
 • Rozestup čepelí
 • Hlučnost
 • Hmotnost
 • Ovládání
 • Funkce a příslušenství akumulátorových nůžek
 • Cena a oblíbení výrobci

Výkon lithium-iontové baterie

Akumulátorové nůžky nejsou napájeny ze sítě, ale z akumulátoru. Proto, když mluvíme o výkonu, máme na mysli výkon baterie. Ten ovlivňuje zejména to, jak tlusté větve bude model schopen ustřihnout. Měří se ve voltech (V) a platí, že čím více voltů, tím větší výkon. U jednotlivých modelů akumulátorových nůžek se však neuvádí výkon, ale napětí akumulátoru. To se většinou pohybuje mezi 18 a 25 V. Akumulátorové nůžky pracují s lithium-iontovou baterií, která má dobrou výdrž a rychle se nabíjí.

Minimálně půlhodinový provoz

Kapacita baterie, se kterou souvisí výdrž nůžek, je jedním z nejdůležitějších atributů akumulátorových modelů. Dobu provozu vyjadřujeme v ampérhodinách (Ah) a rovněž platí, že čím vyšší je kapacita, tím déle můžete se zařízením pracovat. Provozní doba akumulátorových nůžek na trávu se v závislosti na typu pohybuje v délce od 30 do 125 minut. S bateriemi, jejichž provozní doba činí přibližně 30 minut, stihnete na jedno nabití ostříhat asi 40 m² živého plotu. Pokud máte na zahradě rozlehlejší plot, doporučujeme vám dokoupit náhradní baterii, se kterou prodloužíte provozní dobu prakticky na dvojnásobek. 

Rychlost nabíjení

Výdrž se odvíjí hlavně od kapacity používaného akumulátoru. Čím je vyšší, tím více lze očekávat, že nůžky budou déle stříhat. Jak je to ovšem s rychlostí a dobou nabíjení? Doba nabíjení je také různá. Obvykle se pohybuje v hodinách, a to od 3 do 6 hodin do úplného nabití. Modely, které mají baterii s menší kapacitou, se také vyznačují kratší dobou nabíjení. U takových baterií vám doporučujeme zakoupit baterii náhradní, abyste mohli s jednou pracovat, zatímco se druhá bude nabíjet.

Aku nůžky na živý plot rychlost nabíjení

Délka řezné lišty

S tímto parametrem se setkáte u každého typu nůžek na živý plot. Délka řezné lišty udává, nakolik nůžky na jeden záběr plot zasáhnou. Opět platí pravidlo, že čím je delší lišta, tím je větší ostříhaný úsek. Při výběru se zaměřte na šířku svého plotu. Pokud si vyberete krátkou lištu na dlouhý plot, po ostříhání vám na plotě mohou zůstat viditelné stopy. Dlouhá lišta však také není vždy výhrou. S delšími lištami je spojena vyšší hmotnost a také horší manipulace. U akumulátorových modelů se můžete setkat s délkami v rozmezí 40–60 cm. Nejčastěji používaná délka je cca 50 cm

Rozestup čepelí

S lištou úzce souvisí rozestup čepelí. Setkat se však můžete i s označením tloušťka řezu. Tento parametr udává mezeru mezi jednotlivými čepelemi na stříhací liště nůžek a tím pádem i maximální průměr větve, jaký nůžky zvládnou ustřihnout. Díky širšímu rozestupu zubů dokážou nůžky přeřezat tlustší materiál. Akumulátorové nůžky nabízejí tloušťku řezu od 10 do 20 mm. Kromě rozestupu čepelí si dejte pozor také na jejich kvalitu. Kvalitní nože by měly být vyrobené z odolného materiálu a broušené laserem.

Hlučnost akumulátorových nůžek

Hlučnost úzce souvisí s pohodlím při práci. Jednou z výhod akumulátorových nůžek je právě jejich tichý chod. Pokud vám na úrovni hluku záleží, tak pro vás právě akumulátorové nebo i elektrické nůžky budou vhodné. Nejhlučnější jsou benzinové zastřihovače. Hlučnost úzce souvisí s výkonem – většinou čím vyšší výkon, tím jsou nůžky hlučnější. Hladina akustického výkonu se pohybuje kolem 80 dB. Pokud potřebujete výkonný model, nezapomínejte si svůj sluch chránit protihlukovými sluchátky nebo alespoň zátkami do uší.

Hmotnost hraje roli

Akumulátorové nůžky mají i navzdory baterii poměrně nízkou hmotnost, což patří mezi jejich výhody. Většina z nich váží kolem 2 až 3 kg, ale najdou se i takové, které mají dvojnásobnou hmotnost – kolem 5 kg. Hmotnost nůžek je důležitá i proto, že má vliv na celkové manévrování. Obzvláště důležitá je při stříhání ve výšce. Při výběru aku modelů se ujistěte, zda uvedená hmotnost nůžek zahrnuje i hmotnost baterie, nebo ne. Každopádně, lehčí nůžky jsou bezpečnější a snadněji se s nimi manipuluje. Pokud vám jde o dokonalý střih, toho se vám rovněž podaří docílit spíše s lehčí verzí nůžek.

Akumulátorové nůžky na živý plot – hmotnost

Komfortní ovládání

Jednoduché ovládání závisí na hmotnosti přístroje a zdroji energie. V obou případech si akumulátorové nůžky vedou dobře. Mají nízkou hmotnost a fungují na baterii, což znamená, že vás neomezují v pohybu a můžete si je s sebou vzít kamkoliv. Nevýhodou je, že s mnohými nůžkami můžete stříhat, jen pokud držíte spínač, což může být nepohodlné. Některé nůžky na živý plot však nabízejí možnost zapnutí tak, že během práce spínač nemusíte držet. Doporučujeme vám dát si na to při výběru pozor. Kromě těchto hlavních faktorů hraje roli v jednoduchosti používání vícero doplňkových funkcí. Ohebné ergonomické rukojeti zajišťují pohodlné držení zastřihovače po dlouhou dobu. Rotující nůž usnadňuje práci v různých úhlech, kdy manévrujete kolem plotu nebo zdi. Na vzdálenější části plotu vám pomůže prodloužená rukojeť. U nůžek s prodlouženou rukojetí máte k dispozici další bezpečnostní pojistku na zadní rukojeti, což vám umožní natáhnout ruce a dosáhnout s nůžkami mnohem dál.

Náhradní baterie, indikátor stavu baterie i antivibrační systém

 • Náhradní baterie – u většiny akumulátorových nůžek nebývají v balení žádné baterie, natož náhradní. Pokud má tedy model, který jste si vybrali, v rámci příslušenství i baterii, je to velké plus.
 • Nabíječka – ani nabíječka není součástí každého balení. Aku nůžky, které jsou vybaveny baterií, jsou vybaveny také nabíječkou. Setkat se můžete i s rychlonabíječkou, která baterii nabije o polovinu rychleji.
 • Indikátor stavu baterie – udává, jak dlouho lze s akumulátorovými nůžkami ještě pracovat. Stav baterie indikuje prostřednictvím LED kontrolek. Pokud se akumulátor blíží k vybití, kontrolka začne blikat nebo soustavně svítit červeně.
 • Možnost zavěšení nůžek na zeď – pevnou součástí aku nůžek bývá otvor na jejich zadní straně, který slouží k jejich zavěšení na zeď.
 • Antivibrační systém – zmírňuje přenos vibrací.
 • Nástavce – některé nůžky mají univerzální využití, k čemuž přispívají i různé nástavce, např. čepel k zastřihování trávníku.
 • Regulátor otáček – u některých lepších modelů lze nastavit, jakou rychlostí budou nůžky pracovat. Je to ojedinělá možnost, ale je praktická. Podle otáček se upravuje i výkon a výdrž baterie.
 • Kryt čepele – měl by být součástí každého modelu.

Aku nůžky na živý plot baterie

Akumulátorové nůžky nejsou nejlevnější

Výběr nůžek na živý plot podle ceny není ideální možností. Přestože akumulátorové modely nepatří k nejlevnějším, za kvalitu si připlatíte vždy. Chcete-li pohodlí bezšňůrového přístroje, minimální cena se bude pohybovat na hodnotě od 1 500 Kč. Zlatou střední cestou se vydáte, najdete-li si model za cenu od 2 500 do 5 000 Kč. V této cenové kategorii se pohybuje nejvíc modelů. Nejvýkonnější a nejdražší modely vás mohou stát i více než 7 500 Kč. Takovéto nůžky však doporučujeme do rukou profesionálů. Pokud hledáte přístroj k občasnému domácímu použití, vystačíte si s nůžkami za cenu do 2 500 Kč, které zvládnou všechny základní práce ve vaší zahradě.

Spotřebitele zaujaly aku nůžky Makita, Bosch či DeWALT

Při výběru jakéhokoli produktu hraje určitou roli i výrobce. U renomovaných značek máte jistotu kvality výrobku. V segmentu nůžek na živý plot je nabídka výrobků opravdu pestrá. K absolutním lídrům patří značky, jako je Bosch, Stihl, Makita, Fieldmann či Güde.

V nabídce značky Makita, která je u spotřebitelů velmi oblíbená, naleznete dražší, ale i levnější modely. Setkáte se u nich s mnoha pozitivními recenzemi od spokojených zákazníků. Dražší přístroje vám nabídne Bosch, Stihl či DeWALT. Připlatíte si však za kvalitu, kterou jistě časem oceníte. Fieldmann, Güde nebo Riwall zase potěší nenáročné zákazníky. S přiměřenými nároky budete spokojení i se značkou Parkside, kterou znáte ze sortimentu prodejce Lidl.

Otázky a odpovědi – FAQ

Náš test si kladl za cíl vám v maximální možné míře usnadnit výběr akumulátorových nůžek. Přesto je možné, že jsme některou vaši otázku nezodpověděli. Nevíte si rady s výběrem? Není vám jasný některý z parametrů? Pokud se v souvislosti s výběrem potřebujete o něčem poradit, neváhejte nás kontaktovat zanecháním komentáře. Otázky a odpovědi pravidelně doplňujeme, tak abychom pomohli co největšímu počtu zákazníků.

Výhody, které mají akumulátorové modely, jsou zřejmé. Je to především jednoduché použití, ve kterém vám nebrání žádné kabely. O pohodlnou manipulaci se stará nízká hmotnost a ergonomicky tvarovaná rukojeť. Nůžky mají navíc tichý chod. Tento typ zařízení na úpravu živého plotu je vhodný i pro ženy. Negativem je výdrž akumulátoru, která se může pohybovat v desítkách minut. S tím souvisí také rychlost nabíjení, která se pohybuje v hodinách. Další nevýhodou je vyšší cena, která se navýší tím, že akumulátory s nabíječkou často nebývají součástí balení.

Základem u všech typů nůžek je vždy očištění od odstřihnutých zbytků a kontrola ostrosti nožů, protože od stavu nožů se odvíjí i funkčnost. Samozřejmostí dobré péče je uskladnění nůžek na suchém místě. Při koupi nůžek by se v balení měl nacházet i bezpečnostní kryt na nože, ve kterém uchovávejte lištu zakrytou, abyste předešli úrazům. K očištění, pokud je špína čerstvá, můžete použít vlhký hadr a trochu vody. Zaschlou špínu očistíte buď ručním drhnutím, nebo speciálním přípravkem, se kterým nože nejen očistíte, ale také ošetříte. Přes zimu nůžky ošetřete silikonovým olejem, který chrání čepel před negativními vlivy vlhkosti.

Pokud máte po delším používání pocit, že jsou nůžky otupené, měli byste je naostřit. Nedoporučujeme to však dělat doma, protože byste mohli poškodit geometrii ostří, změnit úhel ostří apod. Nůžky svěřte do rukou odborníkům v servisu, kde vám nůžky naostří za pár eur. Pokud jsou nože kvalitní, není nutné je brousit po celou dobu životnosti nůžek. Otupí se většinou jen v případě, že s nimi omylem střihnete do pevných materiálů.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Nůžky na živý plot

Vaše hodnocení:
(92.2%)