Doplňkové matrace Dormeo

Doplňkové/vrchní matrace Dormeo – recenze, rozměry, akce

Kvalitní spánek je důležitý pro pohybový aparát, imunitu, hormonální rovnováhu i psychickou pohodu. Polovinou úspěchu je kvalitní matrace, která odpovídá anatomickým požadavkům těla, eliminuje množení patogenů, je hygienická a ani po čase nedochází k její deformaci. Jednou z ekonomicky výhodných možností, jak „opravit“ starou matraci, je koupě té doplňkové. Pokud jste se rozhodli pro toto řešení, věříme, že vám náš test doplňkových matrací Dormeo při výběru pomůže. Posvítili jsme si na několik zajímavých modelů.

Publikované: 15.11.2021
Aktualizované: 27.03.2024

Jakou doplňkovou matraci Dormeo koupit?

Abychom vám výběr vrchní matrace od Dormeo co nejvíce usnadnili, na začátek testu jsme si pro vás připravili stručný popis produktů, které nás zaujaly samotnými vlastnostmi, dobrým poměrem mezi cenou a kvalitou či pozitivními spotřebitelskými recenzemi. Následující řádky jsou určeny pro ty z vás, kteří se nechtějí zdržovat čtením podrobných recenzí a při výběru zohledňují zejména základní kvalitativní a funkční parametry.

Názov Hodnotenie Detail
Dormeo Mlily Touch   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Dormeo Aloe Vera   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Dormeo Octasmart   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Cenový trhák
Dormeo Aloe Vera

Dormeo Aloe Vera

Vrchní matrace, tloušťka 4 cm, 5 zón, jádro: pěna Orthocell, systém AirX, prošívání Formacell, ošetření CleanEffect.

Zobrazit více info

Pětizónová vrchní matrace Aloe Vera s pěnou Orthocell, která se přizpůsobí tvaru těla a snižuje tlak na kritické body, je obohacena o výtažek z aloe vera s revitalizačními účinky. Speciální ošetření CleanEffect zabraňuje množení patogenů a eliminuje zápachy, k čemuž přispívá i velmi dobrá prodyšnost. Doplňková matrace Dormeo Aloe Vera je dostupná ve všech standardních velikostech a je dodávána s praktickým přenosným vakem.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Naše testy nejsou zaměřeny pouze na samotné recenzování vybraných produktů, ale také na jejich vzájemné srovnání. Na začátku jejich sestavování si proto stanovujeme soubor několika parametrů, na které při hodnocení klademe největší důraz. V případě doplňkových matrací jsme se soustředili zejména na poměr mezi cenou, kvalitou a funkčními vlastnostmi, ortopedické i hygienické vlastnosti, jednoduchost údržby a dostupnost různých velikostních variant.

Poměr mezi cenou a kvalitou
Ortopedické vlastnosti
Hygienické vlastnosti
Tloušťka
Jednoduchost údržby
Dostupné rozměry

V nabídce výrobce Dormeo naleznete řadu vrchních matrací s různými vlastnostmi a rozdílným využitím. Pro účely svého testu jsme z nich potřebovali vybrat jen několik modelů. Zaměřili jsme se na míru prodejnosti, spotřebitelské recenze na webu samotného prodejce a populárních portálech, jako je heureka.cz, mall.cz, kasa.cz či alza.cz, specifikace a již zmiňovaný poměr mezi pořizovací cenou a kvalitou.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze doplňkových matrací Dormeo

Recenze doplňkových matrací Dormeo jsou nezávislé a sestavené pouze na základě našeho vlastního hodnocení. Do testu jsme se snažili zařadit modely z různých cenových kategorií, ty, které jsou vhodné pro lidi s bolestmi páteře, kožními či dýchacími problémy, nebo kousky určené do domácnosti i na kempování. Věříme, že náš výběr bude dostatečně pestrý a užitečný při vašem rozhodování o koupi té nejlepší doplňkové matrace z dílny Dormeo.

Cenový trhák

Dormeo Aloe Vera

Vrchní matrace, tloušťka 4 cm, 5 zón, jádro: pěna Orthocell, systém AirX, prošívání Formacell, ošetření CleanEffect.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pětizónová vrchní matrace Aloe Vera s pěnou Orthocell, kterou můžete umístit na starou postel nebo ji využít na dovolené, vyniká poměrem mezi pořizovací cenou a kvalitou. Je vyrobena z prodyšného, ​​odolného a ekologického materiálu, nechybí na ní antibakteriální ošetření ani potah, který můžete prát v pračce, a je obohacena o přírodní výtažek z aloe vera. Matrace je dostupná ve všech standardních velikostech od 70 × 190 do 180 × 200 cm.

Doplňková matrace Aloe Vera je vhodná pro každého, kdo chce spát pohodlně, ale také pro ty, kteří mají problémy s páteří či klouby. Můžete ji používat doma i při kempování, na kolejích, v hotelech či v autě. Praktickým detailem je, že spolu s matrací dostanete přenosný vak, do které ji jednoduše srolujete. Tloušťka doplňkové matrace Dormeo Aloe Vera je 4 cm.

Jádro matrace je vyrobeno z polyuretanové pěny Orthocell, která je prodyšná, pevná, předchází nadměrnému pocení a během celého roku podporuje přirozenou termoregulaci. Pěna se dokáže přizpůsobit tvarům těla, čímž se snižuje tlak na tzv. tlakové body.

K ortopedickým vlastnostem dále přispívá až 5 samostatných zón, které poskytují rozdílnou oporu pro hlavu a krk, horní část těla, boky, stehna a lýtka s kotníky. Díky takovému rozdělení matrace zůstává páteř během spánku v přirozené anatomické poloze. K benefitům patří také výborná prodyšnost, kterou zajišťuje zmiňovaná pěna Orthocell v kombinaci se síťovinou AirX v prošívaném potahu Formacell.

K přednostem doplňkové matrace Dormeo Aloe Vera patří její hygienická stránka. Nachází se na ní ošetření CleanEffect, které zabraňuje množení bakterií a roztočů. Potah, který můžete jednoduše sundat a prát v pračce, obsahuje výtažek z aloe vera. Největší výhodou této rostliny jsou antibakteriální vlastnosti. Výrobce hovoří i o pozitivních účincích na pokožku, o kterých si však v této souvislosti dovolíme pochybovat. Potah je vyroben z recyklovatelného polyesteru, k plusům proto řadíme i ekologickou stránku.

Spotřebitelské recenze matrace Dormeo Aloe Vera jsou v drtivé většině pozitivní. Nejčastěji jsme v nich narazili na zkušenosti, které hovoří o velmi pohodlném a kvalitním spánku či zmírnění bolestí páteře a kloubů. Jediný negativní ohlas souvisí s nepříjemným zápachem po rozbalení, který zmizel po pár dnech používání.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a kvalitou
Pět zón
Dobrá prodyšnost a antibakteriální vlastnosti

Negatíva

Menší tloušťka

Typ = vrchní matrace ● Tloušťka = 4 cm ● Dostupné rozměry = 70 × 190, 80 × 190, 90 × 190, 80 × 200, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200, 180 × 200 cm ● Jádro = polyuretanová pěna Orthocell ● Potah = polyester

Proč si vybrat vrchní matraci Dormeo

Při sestavování svého testu doplňkových matrací a samotném recenzování vybraných modelů jsme měli možnost poznat materiály a technologie, které jsou při výrobě produktů od Dormeo využívány nejčastěji. Na základě toho si dovolíme říct, že produkty této značky vynikají zejména ortopedickými a hygienickými vlastnostmi.

Využití vrchních matrací Dormeo je široké. Můžete je umístit na starou postel/matraci v domácnosti. Stejně tak je využijete v hotelu či na internátě a v neposlední řadě jsou vhodné i na kempování. Většinu modelů lze srolovat do velmi kompaktních rozměrů. K některým dostanete i přenosný vak a speciální popruhy. Matrace jsou dostupné ve všech klasických rozměrech, ovšem přesná nabídka velikostních variant se mezi jednotlivými produkty liší. K výhodám dále patří protiskluzová úprava, nepromokavé vlastnosti, dobrá prodyšnost, snadná údržba a již zmiňované speciální technologie a materiály. Ty, se kterými se setkáte nejčastěji, vám v krátkosti představíme na následujících řádcích.

  • Ošetření CleanEffect: CleanEffect je speciální ošetření, které se zpravidla nachází v potazích matrací Dormeo. Jedná se o technologii, která eliminuje růst bakterií, prachových roztočů a dalších patogenů. Kromě toho pohlcuje nepříjemné pachy a předchází nadměrnému usazování prachu na povrchu matrace.
  • Polyuretanová pěna Ecocell: Z polyuretanové pěny Ecocell jsou vyráběna jádra matrací nebo jejich části. Má třídimenzionální buněčnou strukturu a vyniká velmi dobrou prodyšností. K jejím přednostem dále patří schopnost přizpůsobit se tvaru těla, které zároveň podpírá na těch správných místech.
  • Pěnové pružiny Octaspring: Pružiny Octaspring naleznete také v jádru matrací. Jde o speciální pěnové pružiny ve tvaru písmene S, které jsou pohyblivé. Díky tomu kopírují tvar těla i při pohybu, resp. v různých spánkových polohách. Octaspring mají podobné vlastnosti jako zmiňovaná pěna Ecocell. Jsou prodyšné, poskytují dobrou oporu a mají dlouhou životnost.
  • Vlákna Tencel: Pod názvem Tencel lyocell či modal se ukrývají ekologická přírodní vlákna s hypoalergenními vlastnostmi, která jsou vyrobena z eukalyptu. Jsou velmi jemná a příjemná na dotek, jsou citlivá k pokožce, podporují přirozenou termoregulaci, odvádějí vlhkost od těla a vyznačují se dobrou prodyšností. Podobně jako ošetření CleanEffect eliminují množení patogenů v matraci.

Otázky a odpovědi – FAQ

Na závěr svého testu jsme si pro vás připravili několik odpovědí na často kladené otázky. Pokud se nás chcete zeptat na cokoli jiného, neváhejte. Své otázky, na které se snažíme odpovědět co možná nejdříve, nám můžete položit v diskuzi pod článkem.

Ne. Protiskluzová úprava na spodní straně se nachází jen u některých modelů. Při výběru si všímejte údaje o tom, zda se jedná o protiskluzové body, nebo celou plochu.

Ano, můžete. Žádná z doplňkových matrací Dormeo není vyrobena z materiálů, které nelze ohýbat. Právě díky možnosti opakovaného rolování jsou tyto modely jako stvořené na cesty.

U žádné z matrací jsme nenarazili na informaci, která hovoří o nevhodnosti jejího umístění na podlahu. Na druhou stranu najdete v nabídce výrobce Dormeo také modely, které jsou k tomu přímo určené. Chystáte-li se spát přímo na podlaze, doporučujeme vám sáhnout právě po těchto kouscích.

Dormeo Air+ Adapt

Vrchní matrace, tloušťka 5 cm, jádro: pěna Ecocell + pěnové pružiny Octaspring, ošetření CleanEffect.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Stejně jako všechny doplňkové matrace v našem testu můžete i Dormeo Air+ Adapt využít doma, na koleji, v hotelu či na cestách. Má vlastnosti, které oceníte při bolestech zad, alergiích či kožních problémech. Jde o 5 cm tlustou vrchní matraci s pěnovým jádrem, které obsahuje i speciální pružiny Octaspring, díky nimž poskytuje oporu ve všech spánkových polohách.

Matrace Dormeo Air+ Adapt není rozdělená na několik samostatných zón, přesto udržuje páteř v přirozené anatomické poloze. Za touto její vlastností stojí 3cm jádro vyrobené z pěny Ecocell, která je schopná se přizpůsobit tvaru těla a podepřít ho v těch správných místech. Pěnové jádro doplňuje 2cm vrstva pěnových pružin Octaspring z materiálu Formacell, které jsou pohyblivé, díky čemuž kopírují tvar těla v různých spánkových polohách.

Pružinami Octaspring je vybavena i vrchní matrace Dormeo Air+, která získala štítek „pro náročné“. Dormeo Air+ Adapt patří k 5 cm tlustým vrchním matracím, což lze při srovnání s ostatními modely v našem testu označit za mírný nadprůměr.

Zmíněný opěrný systém těla zmírňuje tlak na nejzatěžovanější body. Zároveň je tvořen tisíci vzduchových bublinek, které stojí za výbornou prodyšností celé matrace. Proto se nemusíte obávat nadměrného pocení, pocitu chladu v zimě, či naopak přílišného tepla během léta. Dobrá prodyšnost přispívá také k tomu, že Air+ Adapt disponuje antibakteriálními vlastnostmi.

K vysoké hygieničnosti přispívá ošetření CleanEffect. Tato ochranná vrstva eliminuje zápachy a zabraňuje množení bakterií, roztočů či jiných mikrobů. Upozorňujeme, že svrchní potah nelze sundat a prát v pračce, což hodnotíme jako nejvýraznější negativum, a to i přes vcelku dobré antibakteriální vlastnosti. K minusům řadíme i menší počet dostupných velikostních variant ve srovnání s ostatními modely v našem testu matrací Dormeo. Air+ Adapt můžete pořídit ve velikostech 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm.

Matrace Dormeo Air+ Adapt není spotřebiteli hodnocena příliš často. Stávající recenze potvrzují to, co jste si mohli přečíst výše. Uživatelé matraci pokládají za velmi dobrou volbu, a to i v případě, že máte problémy s páteří či jinými částmi pohybového aparátu. Za nevýhodu pokládají jen nemožnost sundání a praní svrchního potahu.

Pozitíva

Ortopedické vlastnosti
Prodyšná a hygienická
Dostatečná tloušťka

Negatíva

Neodnímatelný svrchní potah
Bez samostatných zón

Typ = vrchní matrace ● Tloušťka = 5 cm ● Dostupné rozměry = 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200, 180 × 200 cm ● Jádro = polyuretanová pěna Ecocell + pěnové pružiny Octaspring

Pre náročných

Dormeo Air+

Vrchní matrace, tloušťka 7 cm, 3 zóny, jádro: pěna Ecocell + pružiny Octaspring, ošetření CleanEffect, systém AirX.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dormeo Air+ hodnotíme jako doplňkovou matraci pro náročnější spotřebitele za trošku vyšší cenu, která je však přiměřená kvalitě. Uvnitř matrace jsou ukryté pěnové pružiny Octaspring a 2 vrstvy pěny Ecocell, její plocha je rozdělená na 3 samostatné zóny a je vybavená technologiemi, které zajišťují vysokou hygieničnost.

K nejzajímavějším vlastnostem doplňkové matrace Dormeo Air+ patří její vnitřní konstrukce, kterou tvoří dvě 1,5cm vrstvy pěny Ecocell, mezi nimiž je vsunutá 4cm vrstva pěnových pružin Octaspring. Výjimečná je také nadstandardní tloušťka 7 cm.

Polyuretanová pěna Ecocell je flexibilní, prodyšná, dokáže se přizpůsobit individuálním tvarům těla, zároveň je pevná a poskytuje velmi dobrou oporu. Pěnové pružiny Octaspring ve tvaru písmene S odvádějí vlhkost, zlepšují zmíněnou prodyšnost matrace a kopírují tvar těla. Díky tomu, že jsou pohyblivé, se tělu přizpůsobí v jakékoli spánkové poloze. Pružiny jsou navíc rozdělené do 3 zón pro oblast hlavy a krku, boků a nohou.

Potah matrace Dormeo Air+ obsahuje hygienické ošetření CleanEffect, které zabraňuje množení patogenů včetně prachových roztočů. Je vyroben z vláken Tencel modal, která vynikají měkkostí a prodyšností. K té přispívá také systém AirX na okrajích matrace. Jako plus vnímáme protiskluzové body na spodní straně, díky nimž můžete matraci umístit přímo na podlahu či do stanu.

Ani tento model není spotřebiteli recenzován příliš často. Uživatelé se nejčastěji zmiňují o poměru mezi kvalitou a pořizovací cenou a podstatně lepším a kvalitnějším spánku. Dormeo Air+ označují doslova jako „kvalitu za rozumnou cenu“.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Kvalitní konstrukce jádra a antibakteriální potah
Nadstandardní výška

Negatíva

Pouze 3 zóny

Typ = vrchní matrace ● Tloušťka = 7 cm ● Dostupné rozměry = 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200, 180 × 200 cm ● Jádro = polyuretanová pěna Ecocell + pružiny Octaspring ● Potah = polyester + vlákna Tencel modal

Dormeo Tatami Comfort

Vrchní matrace, tloušťka 6 cm, jádro: pěna Ecocell + mikrovlákna Wellsleep, ošetření CleanEffect.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dormeo Tatami Comfort je vrchní matrace, kterou oceníte zejména při kempování nebo spánku na zemi. Má speciální nepromokavou a protiskluzovou úpravu, dobré izolační vlastnosti a antibakteriální ošetření CleanEffect. Je dostupná v 8 velikostních variantách a dodávaná s praktickým přenosným obalem.

Dormeo Tatami Comfort je inspirovaná japonskými podložkami tatami, které slouží ke spaní na podlaze. Tento model je proto vhodný pro ty, kteří chtějí matraci umístit přímo na zem, případně hledají pohodlný podklad do stanu. K takovému použití Tatami Comfort předurčuje i protiskluzová úprava na spodní straně a nepromokavé vlastnosti. Jedná se o 6 cm tlustou vrchní matraci Dormeo. K benefitům dále patří hygienické ošetření CleanEffect, které zabraňuje množení patogenů, což je při umístění matrace na zemi velmi důležité, dobrá skladnost a praktický přenosný obal, který je součástí dodávky.

Tatami Comfort není rozdělená na samostatné zóny, ale i přesto disponuje vcelku dobrými ortopedickými vlastnostmi. Při bolestech páteře či jiných částí pohybového aparátu je často doporučován právě spánek na rovném a pevném podkladu, dokonce i přímo na zemi. Jádro matrace je vyrobené ze 3cm vrstvy pěny Ecocell a 3cm vrstvy mikrovláken Wellsleep, na kterých se nachází dalších 50 mm pěny Ecocell.

Polyuretanová pěna Ecocell vytváří velmi dobrou oporu, je prodyšná a schopná se přizpůsobit tvarům těla. Mikrovlákna Wellsleep jsou příjemná na dotek a disponují výbornými izolačními vlastnostmi, které jsou při spánku na zemi alfou a omegou. Za zmínku stojí i možnost praní celé matrace, která je odolná proti sražení a schne enormně rychle.

Spotřebitelé v recenzích na matraci Dormeo Tatami Comfort nejčastěji zmiňují dobrý poměr mezi cenou a kvalitou. Doplňkovou matraci hodnotí jako velmi pohodlnou. Negativní zkušenosti hovoří o tom, že tloušťka matrace je ve skutečnosti menší než 6 cm.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a kvalitou
Nepromokavá a protiskluzová úprava
Antibakteriální vlastnosti a snadná údržba

Negatíva

Bez speciálních ortopedických vlastností

Typ = vrchní matrace ● Tloušťka = 6 cm ● Dostupné rozměry = 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200 cm ● Jádro = polyuretanová pěna Ecocell + mikrovlákna Wellsleep ● Potah = polyester + polyuretanová pěna

Dormeo Warm&Cool Memory

Vrchní matrace, tloušťka 4 cm, 3 zóny, jádro: paměťová pěna, ošetření CleanEffect.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Vrchní matraci Dormeo Warm&Cool Memory doporučujeme těm z vás, kteří si chtějí během celého roku užívat ideální teplotu. Jedná se o oboustranný model s průměrnou, 4cm tloušťkou za rozumnou cenu, který využijete doma i na cestách. Matrace je dostupná v rozměrech 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200 a 180 × 200 cm, na své by si proto měl přijít opravdu každý.

Hlavní předností doplňkové matrace Warm&Cool Memory je podpora správné termoregulace, a to po celý rok a při různé teplotě. Jedná se o oboustrannou matraci, přičemž každá strana disponuje rozdílnými vlastnostmi. Na první – letní se nachází eukalyptové vlákno Tencel lyocell, které má výborné absorpční vlastnosti, je prodyšné, hypoalergenní a antibakteriální. Druhá strana z polyesteru zajišťuje lepší izolaci, což oceníte zejména v chladnějším období.

Na potahu se nachází speciální technologie CleanEffect, která eliminuje nepříjemné zápachy a zabraňuje množení patogenů včetně prachových roztočů. Plusem je, že potah můžete kdykoli odzipovat a vyprat v pračce. Tento model je proto vhodný i pro alergiky, astmatiky či osoby s jinými zdravotními problémy, při kterých je důležité hygienické prostředí.

Doplňková matrace Warm&Cool Memory disponuje základními ortopedickými vlastnostmi. Má jádro z klasické paměťové pěny a je rozdělená na 3 samostatné zóny pro hlavu a krk, kyčle a chodidla. Poslední zmíněná zóna disponuje větracími kanálky, které přispívají k výše popsaným termoregulačním vlastnostem. Na vrchní části se navíc nachází i prodyšná síťovina AirX. Stejně jako matrace Dormeo Aloe Vera patří Warm&Cool Memory mezi modely s menší, 4cm tloušťkou.

Dormeo Warm&Cool Memory patří k základním vrchním matracím, které poskytují pohodlí a zdravý spánek za přijatelnou cenu. Spotřebitelům se na ní líbí zejména příjemný povrchový materiál. K pozitivům řadí i o poznání kvalitnější spánek a zmíněnou pořizovací cenu.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a kvalitou
Podpora správné termoregulace během celého roku
Antibakteriální a hypoalergenní vlastnosti

Negatíva

Menší tloušťka
Pouze základní ortopedické vlastnosti

Typ = vrchní matrace ● Tloušťka = 4 cm ● Dostupné rozměry = 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200, 180 × 200 cm ● Jádro = paměťová pěna ● Potah = Tencel lyocell + polyester

Náš TIP

Dormeo Bamboo 3+1

Vrchní matrace, tloušťka 4 cm, jádro: pěna Ecocell + paměťová pěna, ošetření CleanEffect.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dormeo Bamboo 3+1 je další doplňková matrace z paměťové pěny s menší tloušťkou (4 cm). Je vyrobená z materiálů, které poskytují oporu celému tělu, jsou hygienické, prodyšné a šetrné k pokožce, mají dlouhou životnost a jsou ekologické. Jedná se o model za atraktivní pořizovací cenu, který je vhodnou volbou pro všechny klasicky náročné spotřebitele.

Dormeo Bamboo 3+1 je zlatou střední cestou, a to z hlediska ceny, kvality i tvrdosti. Jedná se o model o tloušťce 4 cm, která je příznačná pro všechny levné doplňkové matrace od Dormeo. Tři centimetry tvoří jádro z pěny Ecocell. Na ní se nachází 1 cm paměťové pěny. Kombinace těchto materiálů stojí za vlastnostmi, které jsou přínosné pro páteř, klouby a zbytek pohybového aparátu. Dormeo Bamboo 3+1 není rozdělená na zóny, tělu, které během spánku udržuje v přirozené poloze, však poskytuje dostatečnou oporu.

Jde o středně tvrdý model, který je vhodný pro osoby s méně vážnými problémy s páteří. Jinak řečeno, nejde o doslova ortopedický model. Praktickým detailem jsou protiskluzové body na spodní straně, které jsou efektivní při umístění matrace na zemi či ve stanu. K negativům naopak řadíme méně velikostních variant. Dormeo Bamboo 3+1 je dostupná pouze v 5 různých rozměrech, a to 90 × 200, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm.

Potah matrace je vyrobený ze 70 % z polyesteru a ze 30 % z bambusové a bavlněné viskózy. Všechny materiály mají minimální dopad na životní prostředí, protože jsou 100% recyklovatelné. Bambus je navíc rostlina, která roste enormně rychle a jejíž pěstování je trvale udržitelné.

Vlastnosti bambusu oceníte i vy. Jedná se o materiál, který přirozeně reguluje teplotu, eliminuje pocení, absorbuje vlhkost a je velmi dobře prodyšný. K tomu přispívá také systém AirX, který slouží k odvětrávání matrace. Na modelu Dormeo Bamboo 3+1 se dále nachází antibakteriální ošetření CleanEffect, které zabraňuje množení patogenů včetně bakterií, plísní či roztočů. Milovníky čistoty nepochybně potěší i odnímatelný potah, který můžete prát v pračce.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a kvalitou
Ekologické, antibakteriální a kvalitní materiály
Protiskluzová úprava na spodní straně

Negatíva

Menší tloušťka
Bez samostatných zón
Méně dostupných rozměrů

Typ = vrchní matrace ● Tloušťka = 4 cm ● Dostupné rozměry = 90 × 200, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200, 180 × 200 cm ● Jádro = polyuretanová pěna Ecocell + paměťová pěna ● Potah = polyester + bambusová/bavlněná viskóza

Víťaz testu

Dormeo Memosan Ultimo

Vrchní matrace, tloušťka 5 cm, 2 zóny, jádro pěna Ecocell, technologie Moov&Cool, systém AirX, ošetření CleanEffect.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Memosan Ultimotloušťkou 5 cm uspokojí i náročnější spotřebitele. Jde o doplňkovou matraci s paměťovou pěnou a pěnou Ecocell, která poskytuje oporu celému tělu. Memosan Ultimo vyniká i z hlediska prodyšnosti, nechybí na ní antibakteriální ošetření a je cenově dostupným kouskem.

Memosan Ultimo je 5cm doplňková matrace. Jedná se o cenově dostupný model s velmi dobrými vlastnostmi. Jádro matrace tvoří 3cm vrstva odolné pěny Ecocell, která tělu poskytuje pevnou oporu a páteř během spánku udržuje v přirozené anatomické poloze. Memosan Ultimo patří k modelům s tvarováním a několika samostatnými zónami pro podepření hlavy, ramen, nohou a chodidel. Zóna A, která se nachází v oblasti hlavy, krku a chodidel, je navržena tak, aby dané části těla odlehčila. Zóna B pro boky je naopak pevnější, díky čemuž pánev během spánku neklesne pod úroveň těla.

U modelu Memosan Ultimo se nachází několik speciálních technologií, které zajišťují výbornou prodyšnost a vysokou hygieničnost. Technologie Moov&Cool doplněná systémem AirX stojí za termoregulačními vlastnostmi a zmiňovanou prodyšností. Ošetření CleanEffect eliminuje nepříjemné zápachy, inhibuje růst bakterií, roztočů či jiných patogenů a zabraňuje nadměrnému usazování prachu. Za pozitivum dále považujeme odnímatelný potah, který můžete prát v pračce.

Vrchní matrace Dormeo Memosan Ultimo nás oslovila zejména poměrem mezi kvalitou, funkčními vlastnostmi a pořizovací cenou, což potvrzují i ​​samotní spotřebitelé. Spánek na matraci hodnotí jako „o poznání lepší“. K pozitivům řadí také zmiňovanou cenu a kvalitu.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a kvalitou
Nadstandardní tloušťka
Ortopedické a antibakteriální vlastnosti

Negatíva

Žádné jsme nenašli

Typ = vrchní matrace ● Tloušťka = 5 cm ● Dostupné rozměry = 70 × 190, 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200, 180 × 200 cm ● Jádro = polyuretanová paměťová pěna + polyuretanová pěna Ecocell ● Potah = polyester

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Matrace

Vaše hodnocení:
(91.4%)