Masážní křesla

Nejlepší masážní křesla 2024 + recenze

Trápí vás bolesti páteře, sportujete, případně si jen chcete dopřát relax po náročném dni v práci? V tom případě je na čase popřemýšlet nad vlastním masážním křeslem. Náš test je určený pro ty z vás, kteří právě zvažují koupi tohoto zařízení. Naleznete v něm podrobné recenze několika vybraných modelů včetně toho vítězného, kterým se stalo křeslo RSRoyal RS-3570 s téměř profesionálními funkcemi.

Publikované: 27.01.2022
Aktualizované: 18.07.2024

Jaké masážní křeslo koupit?

Výběr ideálního masážního křesla se může na první pohled jevit jako poměrně náročný proces. Ve skutečnosti to však není až tak složité. Na začátku byste si měli stanovit své priority a finanční možnosti a následně při nákupu sledovat zejména několik klíčových parametrů. Právě ty jsme pro vás shrnuli v následujících odstavcích, kde naleznete stručný popis 3 modelů z našeho testu, které vynikají atraktivní pořizovací cenou, zajímavými funkcemi nebo poměrem mezi těmito 2 faktory.

Názov Hodnotenie Detail
RSRoyal RS-3570   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Shumee 329712   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
inSPORTline Fidardo   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt

Cenový trhák
Kondela Artuš

Kondela Artuš

Masážní křeslo k domácímu použití, jeden typ masáže, polohovatelné, otočné, nosnost 150 kg.

Zobrazit více info

Masážní křeslo Kondela Artuš slouží k masírování bederní oblasti. Intenzitu masáže lze regulovat. Křeslo je otočné, opěrku zad i nohou lze polohovat ve 3 stupních. Chybí opěrka hlavy. Kvalita zpracování je velmi dobrá, potah je z pravé hovězí a syntetické ekokůže, podstavec je ze dřeva.

Náš TIP
MADdiamond MD-18/3-OH-MS

MADdiamond MD-18/3-OH-MS

Masážní křeslo k domácímu použití, relaxační + vibrační masáž, polohovatelné, otočné, integrované vyhřívání, nosnost 120 kg.

Zobrazit více info

Masážní křeslo MADdiamond MD-18/3-OH-MS lze označit za zlatou střední cestu. Jedná se o poměrně levný model z cenové kategorie do 600 eur, který disponuje základními masážními režimy, ale celkem zajímavými doplňkovými funkcemi. Je polohovatelné, otočné v úhlu 360°, a dokonce se v něm můžete i houpat. Opěrka zad disponuje vyhříváním a k plusům patří i vysoká nosnost.

Pre náročných
inSPORTline Mateo

inSPORTline Mateo

Masážní křeslo k domácímu použití, klasická + vzduchová masáž, polohovatelné, infračervené vyhřívání, magnetoterapie, nosnost 150 kg.

Zobrazit více info

Pokud hledáte masážní křeslo s profesionálními funkcemi, inSPORTline Mateo je ideální volbou. Jedná se o dražší model s pokročilými masážními programy, širokými možnostmi polohování a vysokou kvalitou zpracování, který je vhodný i pro náročné spotřebitele.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při nákupu jakéhokoli produktu byste si měli hned na začátku stanovit parametry, které jsou pro vás nejdůležitější. Na základě nich si totiž budete moci vybrat mnohem snadněji, lépe a rychleji. Abychom mohli test sestavit co nejobjektivněji, vybrané modely jsme hodnotili samostatně, ale také jsme je porovnávali mezi sebou. Za tímto účelem jsme si sestavili soubor nejdůležitějších parametrů, na které jsme při recenzování kladli největší důraz.

Poměr mezi cenou a výkonem
Počet a typ masážních programů
Možnosti regulace masáže
Možnosti polohování a nastavení výšky/délky
Kvalita zpracování
Způsob údržby
Doplňkové funkce

Předtím než se pustíte do čtení podrobných recenzí masážních křesel, vám chceme ještě ve zkratce vysvětlit, na základě čeho byly jednotlivé modely, které jsme zařadili do svého testu, vybrány. Nejzásadnějšími pro nás byly samotné vlastnosti daného modelu. Dále jsme přihlíželi k poměru mezi pořizovací cenou, kvalitou, výkonem i funkcemi a spolehlivosti jednotlivých výrobců. Do testu jsme proto zařadili modely z nabídky HomeDeluxe, Tempo Kondela, inSPORTline, Beurer a MADDiamond. Důležitou pomůckou pro nás byly také nezávislé a spotřebitelské recenze masážních křesel na heureka.cz, mall.cz, kasa.cz či alza.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze masážních křesel

Právě jste se dostali k hlavní části našeho testu, kterou tvoří recenze vybraných masážních křesel, jež jsou dostupná na našem trhu. Při jejich sestavování jsme se snažili zachovat co největší objektivitu, přihlíželi jsme k našemu hodnocení, ale i hodnocení spotřebitelů a zároveň jsme se neřídili žádnými pokyny od výrobců či prodejců těchto zařízení. Naše recenze mají být co nejreálnějším pohledem na skutečné vlastnosti daných modelů, který vám pomůže při výběru ideálního křesla do vaší domácnosti či kanceláře.

Cenový trhák

Kondela Artuš

Masážní křeslo k domácímu použití, jeden typ masáže, polohovatelné, otočné, nosnost 150 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Masážní křeslo Kondela Artuš nás zaujalo zejména netradičním designem a pořizovací cenou, která je přiměřená jeho kvalitě i výkonu. Z hlediska funkcí jde o základní model, který vás namasíruje jen v bederní oblasti. Na druhou stranu disponuje poměrně širokými možnostmi polohování a je velmi pohodlné.

Masážní křeslo Kondela Artuš slouží k masáži v bederní oblasti, kterou zajišťuje 8 masážních bodů. Výrazným benefitem, zejména vzhledem k nízké pořizovací ceně, je možnost regulace intenzity masáže. V oblasti pasu se nachází i integrované vyhřívání, které nelze regulovat.

Z hlediska masážních funkcí tento model hodnotíme jako základ, takže pokud hledáte pohodlné a zajímavé relaxační masážní křeslo s možností základní masáže, jde nepochybně o dobrou volbu.

Toto masážní křeslo s podnožkou je otočné. Opěrku zad i nohou můžete polohovat pomocí mechanické páčky, a to ve 3 stupních. Nevýhodou je, že na něm chybí opěrka hlavy. Některým z vás nemusí vyhovovat ani fakt, že křeslo není výškově nastavitelné.

Kondela Artuš má stejně jako inSPORTline Mateo vysokou nosnost, která činí 150 kg. Za zmínku stojí i výrobní materiály. Potah je vyroben z pravé hovězí a syntetické ekokůže. Podstavec je dřevěný. Tento kousek proto patří k vysloveně estetické alternativě, kterou ocení všichni milovníci designových „vychytávek“.

Spotřebitelům se na masážním křesle Kondela Artuš líbí jeho design, kvalita zpracování, atraktivní pořizovací cena a možnosti regulace intenzity masáže. Negativní recenze nejčastěji souvisí s nemožností nastavení výšky křesla a absencí opěrky hlavy.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a kvalitou
Regulovatelná intenzita masáže
Pěkný design a vysoká nosnost

Negatíva

Bez opěrky hlavy
Bez možnosti nastavení výšky
Jen základní typ masáže

Typ = masážní křeslo k domácímu použití ● Rozměry (Š × V × H) = 66 × 110 × 93 cm ● Hloubka/výška sedadla = 51/49 cm ● Nosnost = 150 kg ● Hmotnost = 27,5 kg ● Povrchový materiál = ekokůže + pravá hovězí kůže

Náš TIP

MADdiamond MD-18/3-OH-MS

Masážní křeslo k domácímu použití, relaxační + vibrační masáž, polohovatelné, otočné, integrované vyhřívání, nosnost 120 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Relaxační masážní křeslo MADdiamond MD-18/3-OH-MS ocení všichni středně nároční spotřebitelé. Je polohovatelné, vyhřívané, nachází se na něm praktický úložný prostor a k plusům patří i velmi pohodlné a měkké sedadlo.

Masážní křeslo MADdiamond MD-18/3-OH-MS poskytuje základní relaxační vibrační masáž, kterou můžete regulovat v několika stupních. Křeslo MADdiamond je určené k masáži centrální části zad, bederní i křížové oblasti, krku a stehen.

Křeslo je otočné v úhlu 360° a disponuje funkcí houpání. Není výškově nastavitelné, naleznete na něm však nastavitelnou opěrku nohou a velmi pohodlnou opěrku hlavy. Opěradlo je vybaveno integrovaným vyhříváním, je velmi měkké a pohodlné a zároveň poskytuje páteři dobrou oporu, což je při masáži alfou a omegou.

Masážní křeslo od MADdiamond váží 45 kg. Jeho stabilitu, ke které přispívá zesílená konstrukce, hodnotíme pozitivně. Nosnost tohoto modelu je dostatečně vysoká. Činí 120 kg. K plusům řadíme příjemný povrchový materiál ze syntetické kůže s dvojitým prošíváním, které zajišťuje dobré protiskluzové vlastnosti, velmi pohodlné sedadlo s průměrnou, ale dostatečnou šířkou 52 cm a bohatý úložný prostor v podobě dvou kapes.

Ti, kteří si zakoupili masážní křeslo MADdiamond MD-18/3-OH-MS, jsou převážně spokojení. Nejčastěji si pochvalují značný pocit pohodlí, jednoduché polohování, široké možnosti nastavení masáže a přijatelnou pořizovací cenu.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou, kvalitou a funkcemi
Široké možnosti polohování
Vysoká nosnost

Negatíva

Bez možnosti výškového nastavení
Bez pokrokových masážních programů

Typ = masážní křeslo k domácímu použití ● Šířka/výška sedadla = 52/50 cm ● Max. výška = 107 cm ● Nosnost = 120 kg ● Hmotnost = 45 kg ● Povrchový materiál = syntetická kůže

Pre náročných

inSPORTline Mateo

Masážní křeslo k domácímu použití, klasická + vzduchová masáž, polohovatelné, infračervené vyhřívání, magnetoterapie, nosnost 150 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Masážní křeslo inSPORTline Mateo poskytuje 3D masáž. Je vybaveno 98 masážními airbagy a 26 ventily. V oblasti nohou se nachází 8 magnetů na magnetoterapii, za minus považujeme fakt, že je nelze vypnout. Na výběr máte masáž celého těla nebo jeho vybraných částí. Na křesle se nachází celkem 5 druhů masáží, a to shiatsu, poklepávání, mačkání, klepání s mačkáním a samostatný režim masáže v oblasti ramen, ve které si můžete dopřát i vzduchovou masáž.

Na tomto modelu dále naleznete 8 přednastavených programů a 3 manuální programy včetně aktivního swingu i twistu a bodové masáže. Intenzitu můžete regulovat v 5 stupních, což platí i o rychlosti masírování. Vibrace jsou nastavitelné ve 2 různých intenzitách. Křeslo je vybaveno tzv. pamětí počítače, což znamená, že si do něj můžete uložit 3 oblíbené režimy s vlastními nastaveními.

inSPORTline Mateo vyniká i z hlediska doplňkových funkcí. V tomto směru křeslo předběhlo i další dražší kousek v našem testu, křeslo Beurer MC 5000. Najdete na něm praktická transportní kolečka, integrovaný MP3 přehrávač, sluchátka a polohovatelný barevný VFD displej. Asi nejvíce nás zaujala funkce automatické detekce ramen, která je typická pro profesionální zařízení.

Opěrka zad je nastavitelná do šířky a ta na nohy zase na délku. Obě opěrky můžete také polohovat, a to až do téměř úplné vodorovné, relaxační polohy. Opěradlo křesla je vybaveno infračervenou výhřevnou podložkou, na které můžete teplotu nastavit až do 50 °C, což je dostačující pro všechny typy masáží. Rozměry křesla činí 139 × 93 × 135 cm a váží až 140 kgŠířka sedadla je standardní (52 cm) a opěrka nohou je určená pro osoby s velikostí chodidla do čísla 45. Výrazným benefitem je vysoká nosnost, a to až 150 kg.

Vzhledem k vysoké pořizovací ceně je logické, že spotřebitelé u masážního křesla inSPORTline Mateo hodnotí každičký detail. Uživatelům se nelíbí např. těsný zip na opěradle či poněkud nepraktické ovládání polohování a také zmiňovaná vyšší cena. Většina recenzí je však pozitivní. Uživatelům se líbí bohaté možnosti masáže, vysoká kvalita zpracování, pokročilé funkce či pohodlné sedadlo i opěrka.

Pozitíva

Pokrokové masážní programy a funkce
Vysoká kvalita zpracování
Široké možnosti polohování

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Bez možnosti vypnutí magnetoterapie

Typ = masážní křeslo k domácímu použití ● Počet masážních ventilů/airbagů = 26/98 ● Rozměry křesla (D × Š × V) = 139 × 93 × 135 cm ● Šířka sedadla = 52 cm ● Úhel sklonu opěrky = 54° ● Nosnost = 150 kg ● Hmotnost = 140 kg ● Povrchový materiál = syntetická kůže ● Příkon = 220 W

Beurer MC 5000

Masážní křeslo k domácímu použití, 5 druhů masáže, polohovatelné.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Masážní křeslo Beurer MC 5000 patří stejně jako inSPORTline Mateo do kategorie modelů s téměř profesionálními funkcemi. Naleznete na něm 5 typů masáží, 3 přednastavené režimy i možnost manuální regulace. Křeslo je polohovatelné a nenáročné na údržbu, výraznějším negativem je jen poměrně vysoká pořizovací cena.

V masážním křesle Beurer MC 5000 se 4 masážními rotačními hlavicemi si můžete dopřát 5 druhů masáží, a to masáž shiatsu, tapping, tedy poklepávání, hnětení a masáž válečky. V oblasti sedacích svalů, lýtek a chodidel máte možnost využít vzduchovou tlakovou masáž s třístupňovou regulací. Tento model dále disponuje 3 přednastavenými režimy: Relax, Terapie a Zdraví. Z nastavení máte k dispozici také třístupňové nastavení šířky masážních hlavic. Za negativum pokládáme zejména to, že tento model ani přes vysokou pořizovací cenu nedisponuje žádnými doplňkovými masážními funkcemi, např. magnetoterapií.

Beurer MC 5000 disponuje funkcí automatické detekce výšky ramen, díky čemuž masáž přizpůsobí přesně vašemu tělu. Křeslo můžete samozřejmě polohovat také manuálně, a to až do relaxační, horizontální polohy. Povrch masážního křesla je vyroben z ekokůže, což je alternativa klasické syntetické kůže, která je omyvatelná. Údržbu proto hodnotíme na jedničku.

Ovládání je nenáročné, probíhá prostřednictvím ručního spínače a přehledného displeje s podsvícením. Tento model váží 61 kg, při přesouvání vám s ním pomohou praktická transportní kolečka na spodní části. Křeslo vyniká i z hlediska pohodlí. Má nadstandardně hluboké a široké sedadlo o hloubce 117 a šířce 73 cm. Příkon je tradičně poněkud vyšší, činí 200 W.

Pozitíva

Pokročilé masážní programy
Vysoká kvalita zpracování
Nadstandardně široké sedadlo

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Bez speciálních funkcí

Typ = masážní křeslo k domácímu použití ● Rozměry křesla (H × Š × V) = 117 × 73 × 130 cm ● Hmotnost = 61 kg ● Povrchový materiál = syntetická kůže ● Příkon = 200 W

Další zajímavé produkty

Pokud jste v našem testu nejlepších masážních křesel nenašli model, který by vás okouzlil, připravili jsme si pro vás ještě několik zajímavých tipů na další produkty. Zaměřili jsme se na modely z nižší až střední cenové kategorie, které vynikají zajímavými masážními funkcemi, netradičním designem či vysokou kvalitou zpracování.

Home Deluxe Allegria je masážní křeslo ze střední cenové kategorie. Poskytuje 3D masáž v oblasti zad, pasu, ramen a krku a vzduchovou masáž v oblasti nohou. Naleznete na něm 3 automatické a 3 manuální masážní programy. Křeslo je vybaveno integrovanými bluetooth reproduktory, má ergonomicky tvarované sedadlo a jeho obsluha je doslova nenáročná.

Hanscraft Lora patří mezi levná masážní křesla. Má netradiční design, který má příznivý dopad na správné držení těla, podporuje uvolnění svalů i páteře a má relaxační účinky. Křeslo poskytuje vzduchovou masáž. Nachází se na něm 15min. časovač a jeho nosnost činí 100 kg.

Masážní křeslo Halmar Dopio je kompromisem z hlediska ceny i funkcí. Disponuje 3 masážními programy, které můžete regulovat dle vlastních požadavků. Jedná se o masáž poklepáváním, hnětením a rytmickou masáž. Na křesle lze nastavit i to, které části těla budou masírovány. Na výběr máte režimy masírování horní a dolní části nebo celého těla. Potah Halmar Dopio je vyroben z ekokůže a jeho nosnost činí 120 kg.

inSPORTline Fidardo je dalším levným masážním křeslem. Nabízí 6 druhů masáže, je vybaveno 6 automatickými masážními programy a 3 stupni nastavení intenzity masáže. Na výběr máte masáž shiatsu, masáž poklepáváním, hnětením a masáž pleskáním. Křeslomá nosnost do 150 kg a je vyrobeno ze syntetické kůže.

Hledáte-li opravdu levné masážní křeslo, které disponuje pestrou nabídkou programů, Halmar Pulsar je pro vás tou správnou volbou. Je vybaveno až 9 masážními programy, jejichž intenzitu můžete regulovat v 9 stupních, je určené k masírování chodidel, stehen, beder i horní části zad a disponuje časovačem, který je nastavitelný na 10, 20 nebo 30 min. Potah je vyroben ze syntetické kůže a PVC.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Rozhodujete se při nákupu také podle toho, zda daný produkt patří k často prodávaným, nebo si jej naopak zakoupilo jen pár spotřebitelů? V tom případě vám doporučujeme nepřehlédnout následující tabulku nejprodávanějších masážních křesel na portálu Heureka, kterou v závislosti na situaci na našem trhu aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Catini Vintage5*Zobrazit produkt
Halmar Pulsar5*Zobrazit produkt
RSRoyal RS-35705*Zobrazit produkt
inSPORTline Marcelli5*Zobrazit produkt
inSPORTline Fidardo5*Zobrazit produkt

Masážní křeslo není nejmenší investicí, a to ani v případě, že sáhnete po základní alternativě. Výběru tohoto zařízení byste proto měli věnovat dostatek pozornosti. Kromě hlavních vlastností, mezi něž patří parametry související s masážními programy a funkcemi, je třeba přihlížet také k detailům, jako je např. výrobní materiál, nosnost, šířka sedadla, výška opěrky zad, možnosti polohování či doplňkové funkce. Náš návod na výběr toho nejlepšího masážního křesla je sestavený tak, abyste se v něm dozvěděli co nejvíce praktických informací, které vám pomohou při samotném nákupu.

Jak vybrat masážní křeslo

 • Masážní mechanismy
 • Trajektorie masážního mechanismu a délka masážní dráhy
 • Masážní zóny
 • Typy masáží
 • Masážní funkce
 • Další důležité funkce a doplňky masážních křesel
 • Povrchová úprava masážního křesla
 • Ovládání masážního křesla
 • Rozměry a možnosti nastavení křesla
 • Hmotnost, stabilita a nosnost
 • Cena a renomovaní výrobci

Masážní mechanismy

Masážní mechanismy jsou jedním ze základních parametrů, které souvisí s funkční stránkou každého masážního křesla. Při výběru se zaměřte na typ a rozsah masážního mechanismu. Tradičně se setkáte se 3 alternativami.

 • 2D masáž: Jedná se o nejlevnější a nejjednodušší typ masážního mechanismu, jehož základ tvoří hlavice pohybující se ve 2 směrech. Na výběr máte mechanismy, při kterých se hlavice pohybují nahoru a dolů nebo doprava a doleva.
 • 3D masáž: Tento mechanismus je o něco efektivnější. Kromě pohybu nahoru a dolů nebo doprava a doleva vykonává i pohyb, při kterém masážní hlavice takříkajíc opustí prostor křesla a vrátí se zpět. 3D masáž je ideální pro trapézové svaly a krční partie.
 • 4D masáž: Mechanismus 4D masáže dokonale napodobuje masáž rukama. Jde o nejlepší způsob masírování všech partií těla pomocí masážního křesla.

S masážními mechanismy souvisí také počet masážních hlavic, válečků či vzduchových airbagů. Jedná se o komponenty, které provádějí samotnou masáž. Nepsaným pravidlem je, že větší počet válečků a hlavic zajistí kvalitnější a intenzivnější zážitek z masírování. Důležité je také jejich rozmístění. Měly by pokrýt co největší plochu těla.

Trajektorie masážního mechanismu a délka masážní dráhy

Trajektorie masážního mechanismu a délka masážní dráhy rozhodují o tom, jak a na jaké ploše těla vás dané křeslo namasíruje. Pokud u daného produktu najdete informace o trajektorii, soustřeďte se na její typ. V případě délky masážní dráhy se zaměřte na údaj uvedený v centimetrech nebo palcích. Za průměrnou délku lze označit 90 až 120 cm. Pamatujte, že čím je masážní dráha delší, tím lépe pro vás.

Masážní křeslo – délka masážní dráhy

 • Klasická trajektorie: Křesla vybavená masážním mechanismem s klasickou trajektorií jsou určená k masáži zad a krku, tedy těch partií, které mají esovité zakřivení. Naopak mechanismus s klasickou trajektorií není vhodný k masáži bederní oblasti, resp. bedra se nacházejí mimo jeho dosah.
 • Trajektorie „J“: Masážní mechanismus s tzv. J trajektorií je vhodný k masáži celého těla. Kopíruje jeho přirozený tvar a kromě krku a páteře dosáhne také do oblastí beder a stehen.

Masážní zóny

Ne každé masážní křeslo slouží k masáži celého těla a naopak. Na některých si můžete vybrat, které partie budou masírovány, u jiných tato možnost chybí. Na tyto parametry, které souvisí se samotnou funkční stránkou masážních křesel, se proto zaměřte hned na začátku. Ke klasickým masážním zónám, ve kterých jsou umístěny masážní hlavice, válečky či vzduchové airbagy, patří:

 • oblast krku,
 • oblast lopatek,
 • centrální oblast páteře,
 • bederní oblast,
 • oblast sedacích svalů,
 • ruce,
 • stehna,
 • lýtka,
 • chodidla.

Typy masáží

Není masáž jako masáž, při výběru křesla se proto určitě zaměřte na to, jaké typy masáže nabízí. V tomto směru jsou nejdůležitější vaše osobní požadavky. V případě, že si křeslo hodláte zakoupit z důvodu zdravotních problémů, vám určitě doporučujeme, abyste se předem poradili s odborníkem. V následujících odstavcích se podíváme na nejběžnější masážní programy masážních křesel.

Relaxační/klasická masáž

Tento typ masáže slouží k uvolnění svalstva, odstranění bolestí v různých partiích, uvolnění celého těla, může pozitivně stimulovat imunitní i lymfatický systém či podporovat prokrvení organismu. Jedná se o základní výbavu i těch nejlevnějších modelů, které jsou často nazývány jako relaxační masážní křesla.

Regenerační masáž

Pod pojmem regenerační masáž se většinou ukrývají různé typy hloubkových masáží, které slouží k dlouhodobému uvolnění a regeneraci svalstva, zlepšení fyzické kondice, podpoře imunity či psychickému uvolnění.

Masážní křeslo – typ masáže

Jemná masáž

Pokud potřebujete uvolnit svalstvo nebo rozproudit svůj krevní oběh, jemná masáž je ideální volbou. Tento typ masáže je zároveň ideální v začátcích masírování, jelikož připraví svaly a jiné části těla na intenzivnější masážní programy.

Perkusní masáž

Perkusní masáž není vhodná pro každého. Při masírování je na tělo vyvíjen vysoký tlak, ale při nízké intenzitě. To má za následek fakt, že tlak pronikne do hloubky tkání, např. svalů, ve kterých dokáže „rozbít“ tzv. svalové uzlíky. Proto je vhodná zejména při odstraňování chronických bolestí.

Vibrační masáž

Vibrační masáž je přesným opakem té perkusní. Slouží k uvolnění svalstva, prokrvení organismu a je nápomocná při zmírňování bolestí různého typu. Vibrační masáž oceníte při psychickém napětí a také po jakékoli fyzické aktivitě. V případě tohoto typu masáže je na tkáně vyvíjen slabší tlak při vysoké frekvenci, který se dostane jen na jejich povrch.

Hloubková masáž

Za bolestmi páteře stojí často tzv. hluboké svaly. Jedním z nich je např. velký bederní sval (musculus psoas major), který je nejčastějším důvodem bolestí v kříži. Problematické dokážou být i fascie (pojivová tkáň). Hloubková masáž slouží právě k rozmasírování těchto tkání, které jsou ukryty hluboko pod povrchem. Upozorňujeme, že podobně jako v případě perkusní masáže není ani tato alternativa vhodná pro každého.

Po absolvování hloubkové masáže, kterou lze označit za vysloveně intenzivní, se musíte připravit na to, že rozmasírované tkáně budou citlivé až bolestivé. Tuto formu terapie ocení všichni ti, kteří se věnují sportu. Je účinná i při léčbě různých chronických problémů souvisejících s pohybovým aparátem, např. při skolióze nebo jiných patologických zakřiveních páteře. Při výběru masážního křesla s funkcí hloubkové masáže se zaměřte také na možnosti její regulace.

Vzduchová masáž

Pokud hledáte způsob, jak uvolnit ztuhlé svalstvo, podpořit jeho regeneraci, např. po fyzické aktivitě, nebo zmírnit bolest, vzduchová masáž je tím pravým ořechovým. Tuto masáž zajišťují tzv. airbagy či vzduchové polštářky s pravidelným rytmickým pohybem, které vyvíjejí tlak na jednotlivé body. Při výběru křesla se zaměřte na jejich rozmístění a počet. Mohou se nacházet např. jen v oblasti stehen. Více airbagů zajistí intenzivnější a kvalitnější masáž.

Ovládání masážního křesla

Hnětení

Masáž hnětením není nejjemnější. Válečky na křesle pomocí krouživých pohybů jednotlivé tkáně pozvedají a zároveň hnětou. Tato masáž stimuluje především měkké tkáně, podporuje jejich prokrvení, uvolnění a regeneraci. Na některých křeslech můžete intenzitu hnětení regulovat, což je nepochybně velmi dobrá možnost. V tomto případě lze prostřednictvím hnětení promasírovat i výše zmíněné hluboké svaly.

Poklepávání a pleskání

Masáž poklepáváním a pleskáním se řadí k intenzivním druhům masáží, které jsou nápomocné při rozrušování tzv. svalových uzlíků či celkovém uvolňování svalstva. Kombinovaná masáž, která v sobě spojuje pleskání a poklepávání, je vhodná pro hluboké svaly. V obou případech masážní válečky/hlavice provádějí rytmický pohyb a vyvíjejí tlak na dané body na těle. Funkci pleskání lze popsat jako intenzivnější. Naopak poklepávání je vhodné i pro milovníky vyloženě jemných masáží.

Mačkání a svírání

Pokud si chcete v křesle užít masáž jako od skutečného maséra, určitě se poohlédněte po modelu s těmito funkcemi, které se nazývají také jako režim rolling. Mačkání vám pomůže při bolestech svalů, celkovém napětí i ztuhlosti. Svírání válečky na křesle se podobá masáži hnětením. Na rozdíl od ní bývá tento režim o něco jemnější.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž, nazývaná také jako lymfodrenáž, slouží k rozproudění lymfatického systému, který přímo souvisí s imunitou, neboť hraje důležitou roli v boji s viry, bakteriemi a plísněmi. Tento typ masáže je standardně prováděn pomocí vzduchových polštářků. Upozorňujeme, že lymfodrenáž není vhodná pro každého, proto byste se měli předem poradit se svým lékařem. To platí zejména pro osoby, které trpí onemocněními souvisejícími s imunitním systémem.

Výběr masážního programu

Masáž shiatsu

Japonská masáž shiatsu, která podporuje prokrvení organismu a rozhýbání lymfatického systému, odstraňuje bolesti a zmírňuje napětí, je jakousi kombinací regenerační a relaxační masážní techniky. Základem shiatsu je soustředění tlaku na akupunkturní body.

Masáž GUA SHA

Masáž GUA SHA pochází z Číny. Jedná se o velmi starou masážní techniku, která má příznivý vliv na krevní oběh. Kromě toho vám pomůže při chronických bolestech, zánětech a rekonvalescenci po úrazech.

Masážní funkce

Masážní funkce většinou nefungují samostatně. Jedná se o jakýsi doplněk jednotlivých typů masáží. Nepsaným pravidlem je, že dražší masážní křesla bývají vybavena větším počtem funkcí, některé z nich však najdete i u vysloveně levných modelů.

 • Funkce Zero gravity: Masáž v beztížném stavu je založená na odlehčení těla. Křeslo je při ní nakloněno ve 120° úhlu, ale naopak. Jinak řečeno, nohy se nacházejí výše než zbytek těla, což zefektivňuje účinky právě probíhajícího masážního programu. Tuto funkci ocení osoby, které trpí otoky, křečovými žílami a bolestmi nebo potřebují podpořit krevní oběh, srdce a plíce.
 • Aktivní swing: Slouží k uvolnění jednotlivých obratlů na páteři. Při aktivním swingu se tělo, hlava a krk hýbou ze strany na stranu a nohy provádějí pohyb směrem nahoru a dolů.
 • Aktivní twist: Tělo je pomocí vzduchových polštářků přehazováno doprava a doleva. I aktivní twist má příznivý vliv na uvolnění páteře.
 • Swing hip: Tato funkce byla vyvinuta za účelem uvolnění tlaku, který je vyvíjen na pánev. Proto je vhodná především pro ty, kteří hodně sedí.
 • Protažení zad: Funkce je určená k protažení plotýnek a meziobratlových nervů.
 • Protažení nohou: Slouží k protažení svalů v blízkosti kolenních kloubů.
 • Magnetoterapie: Abyste si mohli v masážním křesle dopřát tento typ masáže, musí být vybaveno speciálními magnety. Magnetoterapie je vhodná k regeneraci měkkých tkání, léčbě chronických zánětů a urychlení hojení zlomenin. Pomůže vám i při různých bolestech pohybového aparátu. Při výběru si všímejte, zda lze magnety vypnout, nebo jsou neustále aktivní.

Další důležité funkce a doplňky masážních křesel

Na následujících řádcích se podíváme na doplňky masážních křesel a další funkce, které souvisí s pohodlím a ovládáním. Polohování, opěrkám a vyhřívání budeme věnovat o něco větší pozornost, jelikož se jedná o velmi důležité parametry, které mají vliv na efektivitu samotné masáže.

Masážne kreslo s polohovaním

Polohování

Polohování křesla považujeme za jakýsi základ. Bez něj si masáž neužijete naplno. Při výběru se zaměřte zejména na možnosti polohování, tedy do jakého úhlu můžete nastavit jednotlivé opěrky. Nastavitelná by měla být minimálně opěrka zad a hlavy a také opěrka nohou. Polohování opěrky na nohy je příznačné pro dražší modely. Důležitým parametrem je i způsob polohování, tedy zda je ovladatelné manuálně, nebo automaticky, např. pomocí dálkového ovladače nebo panelu na loketní opěrce.

Opěrky

Drtivá většina masážních křesel je vybavena opěrkou hlavy, která je na nich osazena buď fixně, nebo je odnímatelná. Na křesle by se měly bezpodmínečně nacházet i opěrky rukou/předloktí. U nich se zaměřte na šířku a provedení, tedy zda jsou dostatečně měkké a pohodlné.

Masážní křesla s podnožkou jsou jakousi samostatnou kategorií. Podnožka může být ke křeslu buď připojená napevno, nebo může být odnímatelná. U pokrokovějších kousků naleznete integrované podnožky, které disponují masážními funkcemi pro masírování celých nohou včetně chodidel. U opěrek hlavy a nohou si všímejte, zda jsou, či nejsou délkově nastavitelné.

Vyhřívání

Masážní křesla s vyhříváním neboli tzv. funkcí termoterapie neoceníte jen v chladnějších obdobích roku. Teplo totiž uvolňuje svalstvo i jiné tkáně, díky čemuž se jakýkoli typ masáže stává podstatně efektivnějším. Termoterapie je ideální při rozrušování svalových uzlíků, podpoře termoregulace, při nachlazení či mírném podchlazení (např. v zimě po fyzické aktivitě v chladném prostředí). Levnějším kompromisem jsou křesla s vyhřívací podložkou, kterou umístíte na opěrku zad, nohou či na sedadlo.

Masážní křeslo s vyhříváním

Sáhnete-li po křesle s termoterapií, určitě si ověřte, zda vyhřívání můžete regulovat a úplně vypnout. Za ideální teplotu při masáži je považováno 40 až 50 °C. Důležitým parametrem je také to, které části křesla jsou vyhřívané. Posledním údajem, který byste neměli přehlédnout, je typ vyhřívání. Na výběr máte masážní křesla s dlouhovlnným a krátkovlnným infračerveným zářením, přičemž první alternativa je obecně považována za efektivnější, jelikož tento typ tepla pronikne hluboko do tkání.

 • Integrovaná paměť: Můžete do ní uložit své oblíbené, manuálně nastavené masážní programy. Pozor, některé modely jsou vybaveny pouze pamětí posledního nastavení, což znamená, že se po zapnutí křesla spustí poslední používaný režim.
 • Houpání: Některá křesla můžete pomocí pojistky odblokovat. Tyto kousky tak využijete i jako klasické houpací křeslo.
 • Odnímatelný potah: Chcete-li si údržbu křesla maximálně usnadnit, poohlédněte se po kousku s odnímatelným potahem. V případě některých materiálů, např. tkaniny, můžete potah také prát v pračce nebo rukou.
 • Automatická detekce polohy ramen: Křesla s touto funkcí díky integrovaným senzorům rozpoznají polohu vašeho těla, na základě čehož automaticky přizpůsobí rozmístění jednotlivých masážních hlavic a válečků.
 • Úložný prostor: Kapsa na knihu, stojan na nápoj či opěrka na notebook. Na masážních křeslech najdete všelijaké úložné prostory. Nejde o nezbytnost, místo k odkládání drobností však nikdy není na škodu.
 • Rádio/reproduktory/sluchátka: Na výběr máte modely s integrovaným klasickým FM rádiem nebo reproduktory, které můžete propojit s MP3 přehrávačem či telefonem. Všímejte si, zda je možné zařízení k přehrávání hudby s křeslem propojit jen drátově, nebo také pomocí bluetooth či Wi-Fi.

Povrchová úprava masážního křesla

Povrchová úprava masážního křesla je velmi důležitým faktorem, který souvisí s pohodlím při jeho používání, ale také jeho životností, odolností a údržbou. Modely z nižší až střední cenové kategorie k domácímu použití jsou většinou vyrobeny ze syntetické kůže, která má mnohé výhody, ale také několik nevýhod. Z materiálů dále narazíte na pravou kůži, mikrovlákno či různé druhy tkanin.

Kožené masážní křeslo

 • Syntetická kůže: Jedná se o cenově dostupnou a vcelku estetickou alternativu, která je nenáročná na údržbu. Syntetickou kůži můžete přetřít navlhčeným hadříkem, nadměrně se nešpiní a je odolná proti mechanickému poškození. K jejím minusům patří kratší životnost a náchylnost k opotřebení. Některým nemusí vyhovovat ani v případě přímého kontaktu s pokožkou, při kterém „se chová“ podobně jako pravá kůže.
 • Pravá kůže: Setkáte se s ní jen u profesionálních modelů, případně i těch ke komerčnímu použití. Pravá kůže patří k dražším materiálům. Má dlouhou životnost, její údržba je vcelku nenáročná a je odolná proti mechanickému poškození i opotřebení. Největší nevýhodou pravé kůže je to, že při kontaktu s pokožkou způsobuje její pocení, což není příjemné hlavně v letních měsících.
 • Přírodní tkanina: Masážní křesla z tkaniny patří k těm levnějším. Nejčastěji používanou přírodní tkaninou je bavlna, která disponuje celkem pozitivními vlastnostmi a je příjemná na dotek. Její nevýhodou je náchylnost k zašpinění a náročnější údržba.
 • Syntetická tkanina: Bývá levnější než ta přírodní. K nejčastějším problémům tohoto materiálu patří kratší životnost a ne zrovna nejlepší vlastnosti z hlediska termoregulace. Syntetické materiály se naopak velmi snadno udržují.
 • Mikrovlákno: Může být vyrobeno z různých „surovin“, v každém případě však mluvíme o syntetickém materiálu. Mikrovlákno je poměrně levné, má antibakteriální vlastnosti, netvoří se na něm žmolky, je příjemné na dotek, má dobré prodyšné i termoregulační vlastnosti a je schopné odvádět vlhkost od pokožky. Nevýhodou je jeho kratší životnost a nižší kvalita (např. ve srovnání se syntetickou kůží).

Ovládání masážního křesla

Z hlediska ovládání je důležitých několik parametrů. Prvním z nich je jeho způsob, tedy zda je křeslo ovladatelné pomocí dálkového ovladače, integrovaného panelu, nebo displeje. Ovládací prvky by se měly nacházet na dostupném místě. Na škodu není ani podsvícení. Dalším důležitým faktorem je programování křesla, se kterým souvisí počet přednastavených a manuálních programů a možnosti regulace intenzity a rychlosti masáže.

 • Přednastavené masážní programy nemůžete měnit dle svých požadavků. Na nejlevnějších masážních křeslech najdete zpravidla 1–2, na těch dražších 3 až 5 těchto programů.
 • Manuální programy lze dodatečně upravovat. Jde např. o manuální program masáže poklepáváním, při kterém si můžete nastavit její intenzitu či délku.
 • Intenzita by měla být regulovatelná u všech dostupných typů masáží. U základních modelů ji můžete většinou nastavit ve 3, u těch pokročilejších až v 10 stupních.
 • Rychlost souvisí s intenzitou, ale jen do určité míry. Zjednodušeně lze říci, že rychlejší masáž je intenzivnější. Regulace rychlosti by měla být dostupná i u všech masážních programů.

Rozměry a možnosti nastavení křesla

Celkové rozměry masážního křesla jsou důležité zejména z důvodu jeho umístění. Z hlediska svého pohodlí a funkčního využití tohoto zařízení se zaměřte na rozměry a výšku sedadla a výšku opěrky zad. Důležitá je šířka sedu, která by neměla být menší než 50 cm. Důležitou roli hraje i jeho hloubka a výška. Tyto parametry jsou však individuální, neboť souvisejí s vaší výškou či délkou nohou. Dobrou pomůckou je to, že při sezení v křesle by měly být vaše nohy ohnuté v 90° úhlu. Za nejlepší řešení považujeme modely s nastavitelnou výškou sedu i opěrky zad.

Masážní křeslo s ovládacím panelem

Hmotnost, stabilita a nosnost

Tyto 3 parametry spolu úzce souvisí. Těžší masážní křesla mají zpravidla lepší stabilitu, a tudíž i vyšší nosnost, není to však neměnným pravidlem. Levnější modely se základními funkcemi obvykle váží do 30 kg. Naopak profesionální kousky mohou mít více než 140 kg. V tomto případě určitě nepřehlédněte, zda se na křesle nacházejí transportní kolečka. Za průměrnou lze označit nosnost kolem 120 kg.

Cena masážních křesel

Cena masážních křesel se odvíjí zejména od počtu a typu masážních programů, doplňkových funkcí a kvality zpracování. Na základě těchto parametrů lze křesla rozdělit do 3 skupin, a to na nejlevnější modely k domácímu použití, ty ke komerčnímu a modely k profesionálnímu použití.

Levná elektrická masážní křesla do 12 000 Kč k domácímu použití

Tato masážní křesla jsou určená k používání v domácnosti. Nejsou uzpůsobená k nepřetržitému provozu, pokud tedy tento způsob relaxu plánuje využívat celá rodina, je namístě popřemýšlet o koupi dražšího zařízení ke komerčnímu použití. Domácí masážní křesla zpravidla nevynikají velkým počtem funkcí. Nejčastěji narazíte na modely s jedním typem masáže, který můžete regulovat ve 2 stupních. Problematická může být také kvalita jejich zpracování, zvláště z hlediska použitých materiálů, které se poměrně rychle opotřebovávají. K hlavním pozitivům patří nízká pořizovací cena.

Elektrická masážní křesla od 12 000 do 35 000 Kč ke komerčnímu použití

Tato křesla nelze označit za profesionální zařízení. Setkáte se s nimi např. na letištích či v jiných komerčních prostorách, kde slouží k chvilkovému zpestření a zpříjemnění čekání zákazníků. Jejich předností je vysoká nosnost a odolnost proti opotřebení. Jsou vhodná k nepřetržitému a častému používání. Z hlediska dostupných masážních funkcí se většinou podobají modelům z kategorie masážních křesel k domácímu použití, jejich pořizovací cena je však o něco vyšší.

Profesionální elektrická masážní křesla za více než 50 000 Kč

S profesionálními masážními křesly se setkáte především v masážních salonech, spa, wellness atd. Jedná se o nejdražší, ale nejpokrokovější a nejkvalitnější variantu. Tato křesla jsou zkonstruována k častému, intenzivnímu a nepřetržitému používání, jsou vyrobena z odolných materiálů a disponují řadou zajímavých funkcí, např. těmi k masírování dolních a horních končetin, chodidel či krku. Hlavním negativem je vysoká pořizovací cena.  

Výrobci a prodejci nejlepších masážních křesel

Masážní křesla patří k produktům, které naleznete v nabídce docela velkého počtu výrobců i prodejců. Pokud je pro vás dostačující levný model k domácímu používání, který disponuje pouze základními masážními programy, doporučujeme vám hledat mezi masážními křesly na jysk.cz, tempokondela.cz, okay.cz, favi.cz, sconto.cz, avenberg.cz či vidaxl.cz.

Masážní křesla s pokročilejšími masážními funkcemi naleznete např. na insportline.cz, unizdrav.cz nebo duvlan.cz. Pokud se raději orientujete podle konkrétní značky, doporučujeme vám např. masážní křesla Jett, Lambert, Hovborg, Naipo, Beurer, Medisana, Idea, MADDiamond a Home Deluxe.

Otázky a odpovědi – FAQ

Nejste si jistí, jestli je pro vás dostačující masážní křeslo se základními funkcemi, nebo spíše to poloprofesionální? Narazili jste na konkrétní model, ale nedokážete zhodnotit jeho skutečné vlastnosti, případně jste se nedopátrali toho, které masážní programy jsou vhodné přímo pro vás? Máte-li jakékoli otázky související s výběrem, koupí, používáním či údržbou masážního křesla, neváhejte nám je položit v diskuzi pod následujícími řádky. Otázky čtenářů průběžně kontrolujeme, takže vám určitě co nejdříve odpovíme.

Na tuto otázku nelze přesně odpovědět. Příkon, a tudíž i spotřeba elektrické energie se totiž odvíjí od samotného výkonu daného masážního křesla. Méně výkonné modely mají většinou příkon do 150 W, ty se spoustou masážních programů a funkcí mívají příkon kolem 200 až 300 W. Vyšší příkon je typický pro profesionální masážní křesla.

Zero Space je velmi praktická funkce, která umožňuje masážní křeslo umístit v bezprostřední blízkosti zdi či nábytku. Najdete ji jen u polohovatelných modelů. V praxi jde o to, že při sklopení opěrky zad se křeslo nesklopí dozadu, ale vysune směrem vpřed.

Kvalitní masážní křeslo by nemělo přesahovat hlučnost kolem 50 dB. V opačném případě se může relaxační masáž proměnit v „nervydrásající“ zážitek. Údaj o hlučnosti byste měli najít přímo v popisu daného produktu. Pokud tomu tak není, doporučujeme vám oslovit prodejce nebo výrobce.

Kondela Lambert

Masážní křeslo k domácímu použití, jeden masážní program, polohovatelné, nosnost 120 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Tempo Kondela Lambert vyniká zejména nízkou pořizovací cenou. Jde o vysloveně levný model se základními funkcemi, který ocení všichni nenároční spotřebitelé, jelikož si v něm můžete dopřát jen jeden typ masáže, a to v centrální oblasti zad.

Křeslo Tempo Kondela Lambert je určené pouze k základní relaxační masáži. Nedisponuje žádnými jinými režimy ani funkcemi. Masáž na něm zajišťují 2 vibrační body v centrální části opěrky zad. To je tedy jediná část těla, kterou vám toto křeslo namasíruje. Intenzitu masáže můžete regulovat ve 2 stupních.

Ovládání je vysloveně nenáročné. Probíhá prostřednictvím dálkového ovladače, na kterém naleznete jediné tlačítko – ON/OFF. Jeho stisknutím křeslo aktivujete, opětovným zmáčknutím nastavíte silnější stupeň masírování, zatímco při dalším stisknutí dojde k vypnutí masážního programu.

Masážní křeslo Kondela Lambert je velmi pohodlný model. Opěradlo i opěrku můžete sklopit až do polohy vleže. Výška sedu činí standardních 46 cm. Šířku sedadla 65 cm hodnotíme jako nadprůměr. Rozměry celého křesla jsou 86 × 97 × 99 cm.

Povrch tvoří látkové čalounění, které působí esteticky. Problémem může být jeho odolnost a životnost, což vzhledem k extrémně nízké pořizovací ceně nehodnotíme vysloveně negativně. Tento kousek působí robustním dojmem, ve skutečnosti však váží jen necelých 40 kg. Tento fakt oceníte při přesouvání, křeslu však nepřidává na stabilitě. I přes poměrně nízkou hmotnost má model Lambert vysokou nosnost, která činí 120 kg, což je více než v případě našeho vítěze Home Deluxe Sueno V2.

Spotřebitelé si na masážním křesle Tempo Kondela Lambert pochvalují zejména fakt, že je velmi pohodlné. K pozitivům řadí také poměr mezi cenou a kvalitou, pěkný design a spolehlivý chod. Naopak minusové body si vysloužila samotná funkce masírování, která by mohla být i podle spotřebitelů o něco pokrokovější.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Vysoká nosnost
Velmi pohodlné sedadlo

Negatíva

Pouze jeden typ masáže
Bez dalších doplňkových funkcí

Typ = masážní křeslo k domácímu použití ● Rozměry (Š × V × H) = 86 × 97 × 99 cm ● Hloubka/délka sedadla = 54/46 cm ● Nosnost = 120 kg ● Hmotnost = 31,85 kg ● Povrchový materiál = látkové čalounění ● Napětí = 100–240 V

Home Deluxe Sueno V2

Masážní křeslo k domácímu použití, klasická + vzduchová masáž, polohovatelné, integrované vyhřívání, zero gravity, magnetoterapie, nosnost 100 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Masážní křeslo Home Deluxe Sueno V2 nás překvapilo zajímavými funkcemi, bohatou nabídkou masážních programů, robustním provedením a dobrou kvalitou zpracování. Jeho pořizovací cenu hodnotíme jako vyšší, ale přiměřenou kvalitě i funkcím.

Masážní křeslo Home Deluxe Sueno V2 je určené ke klasické i vzduchové masáži celého těla nebo vámi vybraných partií. Je vybaveno 12 masážními válečky v zadní části a 32 vzduchovými polštářky, které naleznete v oblastech ramen, rukou, lýtek a chodidel. Při masáži chodidel můžete využít i 2 magnetické masážní válečky.

Na tomto modelu se nachází několik přednastavených masážních režimů, např. hnětení či masáž shiatsu, které jsou určené pro oblast zad. Masážní plocha v této části činí přibližně 63 × 21 cm. Některé režimy, jako je jemná masáž, jsou určené pro celé tělo, jiné jen pro určité partie. Na křesle naleznete integrované vytápění i funkci zero gravity, která slouží k masírování v beztížném stavu. Z funkcí stojí dále za zmínku časovač, pomocí kterého můžete předem regulovat délku masáže.

K plusům řadíme polohovatelnou opěrku zad s ergonomickým tvarováním, které napodobuje přirozené zakřivení páteře. Můžete ji nastavit v širokém rozpětí, a to v úhlu od 71 do 150°. Nosnost hodnotíme jako podprůměrnou, jelikož tento model „unese“ lidi o váze do 100 kg, což je méně než v případě podstatně levnějších modelů.

Rozměry modelu Home Deluxe Sueno V2 vsedě jsou 143 × 76 × 112 cm a vleže 180 × 76 × 81 cm. Křeslo váží 75 kg, což zajišťuje jeho dobrou stabilitu. Praktickým detailem jsou transportní kolečka. Pokud patříte k nadstandardně vysokým osobám, absence samostatné opěrky hlavy pro vás může představovat nevýhodu. Pro lepší představu: délka samotného opěradla činí 110 cm. Podnožka je nastavitelná, a to od 150 do 190 cm. Šířka sedadla činí standardních 57 cm a délka 48 cm.

Vrchní potah křesla je vyroben ze syntetické kůže, která je nenáročná na údržbu. Ovládání probíhá prostřednictvím dálkového ovladače, který můžete odložit do praktického sáčku umístěného v blízkosti dlaní. Spotřebu hodnotíme jako nízkou. Křeslo má příkon 120 W a je napájeno klasickým napětím 230 V. Hlučnost při masáži dosahuje max. 53 dB, což lze označit za přijatelné.

Masážní křeslo Home Deluxe Sueno V2 není spotřebiteli recenzováno ve velké míře, což připisujeme jeho vyšší pořizovací ceně. Stávající hodnocení, která souvisí zejména s kvalitou masáže a pěkným designem, jsou pozitivní.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi pořizovací cenou, výkonem a funkcemi
Široký výběr masážních programů
Funkce zero gravity a magnetoterapie

Negatíva

Nižší nosnost
Bez samostatné opěrky hlavy

Typ = masážní křeslo k domácímu použití ● Počet masážních válečků / vzduchových polštářků = 12/32 ● Rozměry křesla vsedě/vleže: 143 × 76 × 112 / 180 × 76 × 81 cm ● Šířka/délka sedadla = 75/48 cm ● Výška opěradla = 110 cm ● Polohování opěradla = 71° – 150° ● Nosnost = 100 kg ● Hmotnost = 75 kg ● Povrchový materiál = syntetická kůže ● Příkon = 120 W ● Napájení = 230 V, 50 Hz ● Hlučnost = 53 dB

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Masážní přístroje

Vaše hodnocení:
(90.6%)