Pánve na lívance

Nejlepší pánve na lívance 2024 + recenze

Rádi byste si v pohodlí domova připravili chutné lívance jako z cukrárny? Jejich základem není jen dobré těsto, ale také kvalitní pánev. Jelikož těsto na přípravu lívanců bývá zpravidla tekuté, je vhodné, abyste k jejich přípravě používali speciální pánev s otvory. S výběrem takové pánve si starosti dělat nemusíte. Naše redakce pro vás otestovala hned několik zajímavých modelů a jako vítěze testu jsme vybrali pánev Banquet Alivia. Jak uspěly další modely? Dozvíte se v článku.

Publikované: 26.06.2023
Aktualizované: 27.03.2024

Jakou pánev na lívance koupit?

Rozumíme, že ne každý má dostatek času na to, aby si mohl dovolit číst podrobné recenze všech modelů pánví na lívance. Pro začátek vám proto přinášíme krátký přehled klíčových vlastností 3 modelů, které v našem testu excelovaly nejvíce. U každého z nich najdete speciální štítek, který vám napoví o konkrétních výhodách toho kterého modelu.

Názov Hodnotenie Detail
Banquet Alivia   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Lamart LT1131   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Tescoma SmartCLICK   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Banquet Alivia

Banquet Alivia

Hliníková pánev na lívance o průměru 26 cm, kruhový tvar, 4 kruhové otvory o průměru 10 cm.

Zobrazit více info

Kvalitní a cenově dostupná pánev na lívance Banquet vám usnadní přípravu nejen lívanců, ale také bramborových placek či volských očí. Na pánvi o průměru 26 cm se nacházejí 4 kruhové otvory o průměru 10 cm. Výhodou je vnitřní nepřilnavý povrch Whitford Xylan, který zamezuje připalování. Pánev můžete používat na všech typech sporáků včetně indukce. Je vhodná pro mytí v myčce nádobí.

Cenový trhák
Apetit 19FP184L-B

Apetit 19FP184L-B

Pánev na lívance z uhlíkové oceli o průměru 24 cm, kruhový tvar, 4 kruhové otvory na lívance.

Zobrazit více info

Mezi nejlevnější pánve na lívance patří model Apetit 19FP184L-B. Pro občasné používání může být dobrou volbou. Pánev je vyrobena z uhlíkové oceli o tloušťce 0,7 mm a pokryta nepřilnavým povrchem. Na průměru 24 cm si připravíte současně čtyři lívance. Disponuje plastovou rukojetí a bez problémů ji můžete používat na elektrické, plynové i sklokeramické varné desce.

Náš TIP
Lamart LT1131

Lamart LT1131

Hliníková pánev na lívance o průměru 26 cm, kruhový tvar, 4 kruhové otvory na lívance.

Zobrazit více info

Skvělou alternativou je pánev na lívance Lamart LT1131. Tato kvalitní hliniková pánev je vybavena antiadhezním povrchem, který je odolný vůči připalování a snadno se čistí. Můžete ji používat na všech typech sporáků. Její celkový průměr představuje 26 cm a výška 3 cm. V pohodlí domova si na ní připravíte najednou 2 páry lívanců.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Výběr pánve sice není příliš náročný, ale určitou pozornost byste mu věnovat měli. Jaké parametry jsou při výběru pánve na lívance důležité? Základem každé dobré pánve je kvalitní materiál, který vydrží léta. Pánve jsou vyhotoveny z různých materiálů od keramiky až po ocel. Následně si volíte velikost, od které se odvíjí zejména počet připravovaných lívanců. Potrpíte si na vzhledu jídla? V tom případě vás bude zajímat také tvar připravovaných lívanců. Nezapomeňte si dát pozor na materiál rukojeti, aby byla tepelně izolována a také na typ plotny, na které můžete pánev používat.

Materiál pánve
Velikost
Tvar
Rukojeť
Typ desky
Cena

S výběrem vhodných modelů do testu nám kromě výše zmíněných technických parametrů pomohly ověřené uživatelské recenze. Díky nim se víte o výrobku dozvědět nejen jeho kladné stránky, ale také ty záporné. S dostupností, popularitou u zákazníků i s recenzemi nám pomohla databáze portálu Heureka.cz. Pokud vás některý z modelů zaujme, zakoupit si jej můžete v e-shopech Alza.cz, Mall.cz, Datart.cz či 4home.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze pánví na lívance

Dobrá pánev je základem každé kuchyně. Dokážete si na ní připravit množství chutných jídel, včetně smaženého masa, sýra, dušené zeleniny, hranolek či palačinek. Pokud si ale myslíte, že jedna pánev vám postačí k přípravě všech jídel, opak je pravdou. Připravovanému jídlu byste měli patřičně přizpůsobit také pánev. V tomto testu jsme se věnovali pánvím určeným primárně k přípravě lívanců. Poradíme vám, které pánve na lívance se nejvíce vyplatí, kde je můžete zakoupit a jak jsou s nimi spokojeni samotní spotřebitelé. Chceme vám dát ještě do pozornosti, že recenze jsou tvořeny našimi subjektivními názory a žádný z modelů není propagován.

Víťaz testu

Banquet Alivia

Hliníková pánev na lívance o průměru 26 cm, kruhový tvar, 4 kruhové otvory o průměru 10 cm.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Rádi byste si v pohodlí domova připravili sladké či slané lívance? Na klasické pánvi by vám to šlo poměrně obtížně. Namísto lívanců by vám dříve vznikly rozlité palačinky. Základem je kvalitní pánev na lívance, například také od značky Banquet. Na pánvi o průměru 26 cm si dokážete připravit bramborové placky, volská oka či lívance.

Samotná příprava lívanců je velmi jednoduchá. Stačí si připravit chutné těsto, minimálně vymazat formy a nalít do nich těsto. Na pánvi Banquet Alivio si dokážete připravit 4 porce lívanců o průměru 10 cm. Dno pánve je rovné, bez výčnělků či různých tvarů.

Výhodou je, že tuto pánev na lívance můžete používat na všech typech sporáků včetně indukce. Je vyrobena z kvalitního hliníku, který poskytuje dobrý poměr ceny a kvality. Hliník se také vyznačuje dlouhou životností. Plastová rukojeť zabrání popálení. Vnitřní povrch pánve je pokryt nepřilnavým povrchem Whitford Xylan. Díky němu se nemusíte bát, že se vám lívance připálí. Také se dá pánev jednoduše vyčistit, dokonce i v myčce na nádobí.

Zajímá vás, jaké mají spotřebitelé názory na tuto pánev? Model Banquet Alivio je velmi oblíbený a často pozitivně hodnocený. Společnost Banquet se specializuje na výrobky do kuchyně a jídelny, proto o kvalitu této pánve mít strach nemusíte. Pánev má masivní konstrukci, což se odrazilo i na samotné hmotnosti. Oceňujeme nelepivý povrch, díky kterému je čištění velmi jednoduché. Co se týká minusů, této pánvi nemáme co vytknout.

Pozitíva

Cena/kvalita
Masivní konstrukce
Nelepivý povrch

Negatíva

Žádné jsme nenašli

Průměr: 26 cm ● Materiál: hliník ● Počet kusů: 4 ● Tvar: kruh ● Hmotnost: 1,1 kg

Cenový trhák

Apetit 19FP184L-B

Pánev na lívance z uhlíkové oceli o průměru 24 cm, kruhový tvar, 4 kruhové otvory na lívance.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Hledáte pánev na lívance za málo peněz? Představujeme vám model Apetit 19FP184L-B, který je nejen cenově dostupný, ale také docela kvalitní. Pomůže vám udělat radost celé rodině v podobě čerstvých lívanců či vajíček.

Pánev má celkový průměr 24 cm, což je přiměřená velikost. Pokud byste chtěli o něco větší, vítězná pánev Banquet Alivia vám nabízí průměr 26 cm. Množství připravovaných porcí zůstává u obou pánví stejný. Najednou dokážete upéct 4 kusy kulatých lívanců. Pánev můžete používat na elektrické, plynové nebo sklokeramické varné desce.

Co se týče materiálu provedení, musíme uznat, že model Banquet Alivia je zpracován kvalitněji. Pánev Apetit je vyrobena z uhlíkové oceli o tloušťce 0,7 mm. Už na první pohled působí méně robustně a svědčí o tom i její nízká hmotnost. Na druhé straně je ocelový materiál pokryt nepřilnavým povrchem, který zabraňuje připálení a přispívá ke snadnému čištění. Samozřejmostí je plastová rukojeť s očkem na zavěšení.

Přestože se nejedná o nejkvalitnější pánev, v poměru cena/kvalita si vede velmi dobře. Doporučujeme ji všem nenáročným uživatelům, kteří pánev nebudou používat příliš často. Kvalitu jejího zpracování tedy nehodnotíme příliš kladně, ale vzhledem k její nízké ceně je to pochopitelné. Plusem je jednoduchý design, plastová rukojeť i nepřilnavý povrch.

Pozitíva

Cena
Nepřilnavý povrch
Design

Negatíva

Horší kvalita zpracování

Priemer: 24 cm ● Materiál: uhlíková oceľ ● Počet kusov: 4 ● Tvar: kruh ● Hmotnosť: 0,4 kg

Náš TIP

Lamart LT1131

Hliníková pánev na lívance o průměru 26 cm, kruhový tvar, 4 kruhové otvory na lívance.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pánev na lívance Lamart LT1131 Crepe již na první pohled působí moderně a elegantně. Je srovnatelná s vítězným modelem Banquet Alivia, jelikož obě pánve mají velmi podobné parametry. Pánev značky Lamart zapadne do každé moderní kuchyně a připraví pro celou rodinu lahodné lívance za pár minut.

Vyzdvihujeme zejména kvalitní hliníkové provedení. Hliník se nezničí tak snadno jako jiné materiály a navíc se rychle zahřívá. Pánev je vyrobena bez použití PFOA, takže se můžete spolehnout, že se při přehřátí nevypařují žádné toxické látky. Kromě materiálu pánve je důležitý také kvalitní povrch. Pánev je vybavena prvotřídním antiadhezním povrchem odolným vůči připalování a indukčním dnem.

Celkový průměr pánve dosahuje 26 cm a výška 3 cm. Jak bývá standardem, najednou si připravíte 4 kusy lívanců. Díky nepřilnavému materiálu nemusíte používat k přípravě velké množství oleje. Za zmínku stojí také ergonomická změkčená rukojeť. Tento model můžete používat na jakékoli varné desce, tedy na indukci, sklokeramice, elektřině i na plynu.

Zákazníci jsou s touto pánví velmi spokojeni. Vyzdvihují zejména kvalitu zpracování s nepřilnavou povrchovou vrstvou a variabilnost použití. My se spokojenými zákazníky můžeme jen souhlasit. Sice cena této pánve není nejnižší, promítá se do celkové kvality výrobku.

Pozitíva

Vhodná pro všechny typy varných desek
Vysoká kvalita zpracování
Nepřilnavý povrch

Negatíva

Vyšší cena

Průměr: 26 cm ● Materiál: hliník ● Počet kusů: 4 ● Tvar: kruh ● Hmotnost: 1 kg

Pre náročných

Fiskars Hard Face

Hliníková pánev na lívance o průměru 24 cm, kruhový tvar, 5 kruhových otvorů na lívance.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Rádi si dopřejete sladkou snídani či dezert? Skvělou možností, jak obměnit stále stejnou snídani, je koupě pánve na lívance. Náročným kupujícím se bude jistě líbit model Fiskars Hard Face. Tato dražší pánvička si vás získá hlavně svým designovým provedením. Kuchyňské nádobí značky Fiskars se vyrábí ve Finsku a je navrženo i pro ty nejnáročnější kulinářské výzvy. Pánev využijete nejen na lívance, ale také na palačinky či omelety.

Její kvalitou si můžete být jisti. Pánev je vyrobena z odolného hliníku a zvládne časté i náročné používání. Navíc, vysoce odolný povrch Hardtec Superior má zaručeny nepřilnavé vlastnosti. Díky nim se urychlí nejen vaření, ale také čištění. Pánev má hrubé a energeticky úsporné dno, které se dokáže zahřát o 50 % rychleji než jiné pánve. Moderní černý design je doplněn držadlem z bakelitu, které zůstává při vaření chladné, takže je používání bezpečné.

Pánev, jakož i jiné nádobí společnosti Fiskars, lze používat na všech typech sporáků a jsou vhodné pro mytí v myčce nádobí. Pánev neohřívejte prázdnou, použijte alespoň pár kapek oleje. Po dokončení pečení ji nechte nejprve vychladnout, teprve poté ji očistěte. I tyto řady mohou dopomoci k delší životnosti produktu.

Na kvalitu provedení jsme si už posvítily, ale jak je to se spoustou připravovaných porcí? Na pánvi o průměru 24 cm se nachází 5 kruhových otvorů. Jelikož se jedná o menší průměr pánve, počítejte i s menšími lívanci. Nevýhodou může být vyšší hmotnost 1,3 kg, která je vzhledem k malé pánvi opravdu vyšší než je standard. Na druhé straně můžete na hmotnosti vidět zmíněnou kvalitu zpracování pánve. Pokud hledáte kvalitní pánev, která je více cenově dostupná, vhodnou alternativou může být model Lamart LT1131.

Pánev Fiskars Hard Face má na první pohled specifické provedení. Nejde o klasickou pánev, ale reprezentuje spíše designový kousek. Odradit vás od ní může ovšem hlavně cena, která je na pánev opravdu vysoká. V moderní kuchyni může působit velmi příjemně. S kvalitou provedení jsme také spokojeni. Pokud patříte k náročným zákazníkům, tuto pánev při průzkumu určitě nevynechejte.

Pozitíva

Designové provedení
Celková kvalita pánve
Rychle-ohřívací dno

Negatíva

Vyšší cena
Vyšší hmotnost

Průměr: 24 cm ● Materiál: hliník ● Počet kusů: 5 ● Tvar: kruh ● Hmotnost: 1,3 kg

Nordic Ware Smajlík

Hliníková pánev na lívance o průměru 27 cm, kruhový tvar, 7 kruhových otvorů na lívance.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Zapomeňte na nudnou snídani. Pánev na lívance Nordic Ware Smajlík vám každý den vykouzlí úsměv na tváři. Bude se líbit zejména dětem, protože místo klasických koleček vytvoří z lívanců milé smajlíky. Můžete se setkat také s motivem broučků. Chutné mini lívance budete mít na stole do 3 minut a s minimálním množstvím tuku.

Pánev na lívance americké značky Nordic Ware je vyrobena z vysoce kvalitního, masivního litého hliníku. Povrch je ošetřen nepřilnavou vrstvou, která zabraňuje přichytávání jídla. Všechny použité materiály jsou samozřejmě zdravotně nezávadné. O bezpečné používání se postará ergonomická rukojeť z fenolové pryskyřice, která vás nepopálí. V rukojeti nechybí otvor, abyste si pánev mohli jednoduše zavěsit.

V pánvi Nordic Ware si připravíte najednou až sedm lívanců. Celkový průměr pánve činí 27 cm. Počítejte s tím, že se jedná o malé lívanečky o průměru 7,5-8 cm. Tento model je vhodný pro všechny tepelné zdroje, kromě indukce. Také mějte na paměti, že pánev musíte mýt jen ručně, protože není vhodná do myčky na nádobí. Díky nepřilnavému povrchu vám to však jistě půjde bez problémů. Abyste nepřilnavý povrch nepoškodili, k čištění používejte teplou vodu, šetrný prostředek a jemnou houbičku. Vyhýbejte se kovovým náčiním, drátěnkám či abrazivním houbičkám.

Tuto pánev hodnotíme velmi pozitivně. Její kvalita zpracování je opravdu vysoká. Obzvlášť milým detailem je potisk smajlíků, který se bude určitě líbit všem dětem. Ovšem cena této pánve vás příliš nepotěší. Za nevýhodu považujeme i nemožnost mytí v myčce na nádobí a používání na indukci. Pokud patříte k náročným zákazníkům, kteří si potrpí na kvalitu a vzhled jídla, pak je tato pánev skvělou volbou.

Pozitíva

Lívance ve tvaru smajlíků
7 otvorů
Vysoká kvalita zpracování

Negatíva

Vyšší cena
Není vhodná do myčky nádobí
Nemožnost používat na indukci

Průměr: 27 cm ● Materiál: hliník ● Počet kusů: 7 ● Tvar: kruh

Další zajímavé produkty

Výběr nové pomůcky do kuchyně nemusí jet vždy rychle a snadno. Přestože se naše testy snažíme sestavit tak, aby si v nich přišlo na své co nejvíce kupujících, ne vždy vyhovíme každému. Je to hlavně z důvodu, že každý zákazník má vlastní preference. Modelů pánví na lívance je v dnešní době už opravdu mnoho. Proto je logické, že neotestujeme úplně každý model, ale jen malý vzorek. Pokud jste zatím mezi otestovanými pánvemi nenašli svého favorita, projděte si ještě následující řádky. V nich vám prostřednictvím krátkých recenzí rozšíříme váš přehled a přineseme tipy na další zajímavé produkty, které naleznete na trhu.

Lívance, omelety, bramborové placky či volská oka si jednoduše připravíte na pánvi na lívance Vega. Tělo pánve je tvořeno litým hliníkem, který je dobrým vodičem tepla. Samozřejmostí je nepřilnavý povrch a plastová rukojeť. Ta je schopna odolávat teplotám až do 220 °C, což umožňuje používat pánev i k pečení v troubě. Celkový průměr pánve činí 24 cm a výška 3 cm. Na jednou si umíte připravit 4 lívance.

Skvělou alternativou může být pánev na lívance Gastex Napoli. K její výrobě byl použit kvalitní materiál, konkrétně litý hliník. Povrch pánve je ošetřen antiadhezním materiálem. Díky němu se vám na pánvi nic nepřipálí a kromě toho ji také jednoduše vyčistíte. Pokud máte myčku na nádobí, můžete dát pánev vyčistit do ní. Průměr pánve dosahuje 26 cm. Na jejím povrchu jsou 4 otvory na lívance.

Skutečně kvalitním kouskem je pánev na lívance Mineral B De Buyer. Svým elegantním designem se zalíbí zejména náročným uživatelům. Pánve francouzské firmy de Buyer se využívají primárně v profesionální sféře. Jedná se o ocelovou pánev o průměru 27 cm. Na jejím povrchu se nacházejí sice jen 3 otvory, ale dokážete si na nich připravit nejen lívance, ale i vajíčka, zeleninu, či dokonce maso. Oceňujeme speciální povrchovou úpravu na bázi včelího vosku, která má speciální nepřilnavé vlastnosti. Vyznačuje se výbornou tepelnou vodivostí, dlouhou životností a robustním provedením.

Chutné lívance si jistě připravíte na smaltované pánvi Sfinx BSE. Má velmi pěkný, robustní design, který dotváří klasická dřevěná rukojeť. Řada BSE se vyznačuje tmavě modrým smaltem, který získá svou barvu již po několika použitích. Na průměru 24 cm si připravíte 4 kusy lívanců. Pánev je vhodná pro všechny povrchy varných desek včetně indukce. Můžete ji mýt také v myčce nádobí.

Cenově levnější alternativou pánve Smajlík Nordic Ware je pánev na lívance MagicHome. Na pánvi najednou připravíte 7 kusů lívanců, které vám navíc vykouzlí úsměv na tváři. Pánev je vyrobena ze slitiny hliníku s nepřilnavým povrchem. Indukční dno šetří energii. Pánev můžete používat na indukčním, elektrickém, plynovém i sklokeramickém sporáku. Naopak, mytí v myčce nádobí se raději vyhněte.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Další pomůckou při výběru vám může být míra prodejnosti. Pokud se při výběru jakéhokoli produktu řadíte s ostatními a nedáte dopustit na spotřebitelské recenze, nepřeskočte následující tabulku. Najdete v ní aktuálně nejprodávanější pánve na lívance na našem trhu. Se sestavením této tabulky nám pomohl populární portál Heureka.cz. Jelikož se prodejnost časem mění, tabulku prodejnosti pravidelně aktualizujeme. Tento údaj by vám měl sloužit pouze pro informační účely. Nejprodávanější pánev nemusí být hned nejlepší, proto se řiďte při výběru hlavně svými preferencemi.

Názov Hodnotenie Detail
Lamart Crepe5*Zobrazit produkt
Orion Grande5*Zobrazit produkt
Ernesto srdce5*Zobrazit produkt
Tescoma Presto5*Zobrazit produkt
Banquet Lívanečník5*Zobrazit produkt

Těsto na lívance bývá zpravidla tekuté a při rozlití na pánev nedrží na jednom místě. Právě proto je lepší poohlédnout se po pánvi, která má na povrchu otvory, které tvar lívanců udrží. Na této speciální pánvi si umíte připravit i vajíčka, placky či omeletu. Pokud jste se rozhodli, že by se vám tato pánev v kuchyni sešla, při její koupi nezapomeňte na hlavní parametry. V návodu na výběr se dozvíte, na co si při výběru dát pozor, v jakých cenách se tyto pánve pohybují i kteří výrobci nabízejí zaručenou kvalitu.

Jak vybrat pánev na lívance

  • Materiál
  • Velikost
  • Tvar
  • Rukojeť
  • Typ desky
  • Cena a oblíbení výrobci

Materiál – nejdůležitější parametr

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru jakékoli pánve je její materiál. Jednotlivé materiály se totiž od sebe odlišují v nepřilnavosti, údžbě, trvanlivosti, ale také v ceně. Dejte si pozor také na povrch pánve, který by měl být nepřilnavý. Ten však už dnes bývá samozřejmostí. Nejpoužívanější materiály pánví jsou hliník, nerezavějící ocel nebo železo, litina, keramika, měď, teflon či titan. Který ze zmíněných materiálů je nejlepší? Pojďme si je ve zkratce představit.

Hliníkové pánve

Hliník je velmi oblíbený jak u klasických pánví, tak u pánví na lívance. Hliníkové pánve jsou cenově dostupné a poměrně kvalitní. Dokáží dobře vést teplo, rychle se ohřívají a jsou lehké. Za jejich výhodu považujeme také dlouhou životnost.

Ocelové pánve

Často po nich sahají zejména profesionální kuchaři. Železné i ocelové pánve se pyšní svojí masivností a dlouhou životností. Jsou uzpůsobeny pro časté používání i horší zacházení. Docela dobře vedou teplo a rovnoměrně se zahřívají. Jejich nevýhodou může být, že často podléhají korozi nebo ztmavnou. Proto doporučujeme volit raději nerezavějící ocel.

Litinové pánve

Litina je sama o sobě velmi masivní a trvanlivý materiál. Tyto pánve jsou pevné, dlouho vydrží, odolávají i horšímu zacházení a neznají škrábance. Jsou jako stvořené pro vysoké teploty. Jako nevýhodu musíme zmínit, že litinové pánve bývají často těžší. Pro přípravu lívanců doporučujeme spíše jiný materiál.

Keramická pánev na lívance

Keramické pánve

Lidé po nich často sahají proto, že příprava jídla na těchto pánvích je zdravá. Dobrou zprávou je i to, že keramické pánve jsou za přijatelné ceny. Jedná se o kvalitní materiál, který vám dokáže vydržet roky. Tyto pánve však nejsou vhodné pro příliš vysoké teploty, a proto se k pečení lívanců často nepoužívají.

Měděné pánve

Měď patří k nejlepším vodičům tepla. Měděné pánve dokáží jídlo připravit za krátký čas se zachováním všech zdraví prospěšných látek. Kromě toho vypadají opravdu luxusně. Jejich nevýhodou je, že nejsou vhodné pro přípravu jídel na indukci.

Teflonové pánve

Teflonových pánví je na trhu opravdu mnoho. Jedná se o kvalitní pánve, které jsou cenově dostupné. Jejich charakteristickou vlastností je zejména nepřilnavost. Jednoduše na nich upečete jak palačinky, lívance, tak i vajíčka či maso bez připálení. Vypadají minimalisticky, ale přitom moderně. Třeba zmínit i jejich dvě nevýhody. První je, že se dokážou poměrně jednoduše zničit či poškrábat a druhou, že při teplotě nad 250 stupňů z nich unikají zdraví škodlivé látky.

Titanové pánve

Titanové pánve jsou poměrně drahé, ale rozhodně se jejich kvalita rovná jejich ceně. Titan je odolný, tvrdý i nepřilnavý. Dokáže odolávat vysokým teplotám. U pánví na lívance se s ním tak často nesetkáváme.

Pánev na lívance s teflonovým povrchem

Velikost závisí na počtu lidí

Plánujete lívance péct jen pro sebe? Nebo máte velkou rodinu? I na tomto kritériu by měl záviset váš výběr. Čím více lidí je v domácnosti, tím větší pánev budete potřebovat. Podle průměru můžeme pánve rozdělit do tří skupin:

  • Malé pánve – mívají průměr cca 24 cm a 3 až 4 otvory na lívance. Jsou ideální volbou pro jednotlivce nebo pro pár. Jejich výhodou je, že jsou malé a lehké, čímž se s nimi jednoduše manipuluje.
  • Střední pánve – jejich průměr činí cca 26 cm a mívají většinou 4-5 otvorů na lívance. Bývají hloubější nebo mělčí a můžete je využít i pro přípravu palačinek, vajíček či placek.
  • Velké pánve – na průměru kolem 30 cm bývá často 7 otvorů na lívance. Počítejte s tím, že je-li pánev průměrem menší a má více otvorů, budou lívance malé. Jejich výhodou je ovšem to, že vám za krátký čas dokáží připravit více kusů najednou. Dejte si pozor na celkový průměr pánve, jelikož se vám nemusí vejít na klasický sporák.

Kruhový tvar dominuje

Chcete obměnit klasickou snídani? Příprava lívanců na speciální pánvi vám nezabere mnohem více času než příprava obloženého chleba. Kromě toho se můžete setkat s pánvemi, které namísto klasického kruhového tvaru mají vygravírovaný roztomilý motiv, který děti určitě potěší. Co se týče tvaru samotné pánve, nejčastěji bývá kulatá. Její výhodou je, že poskytuje dostatek místa pro kruhové výřezy. Na trhu můžete nalézt také hranaté pánve, jejichž nevýhodou je skladování i manipulace.

Rukojeť nesmí být kovová

Podstatnou částí každé pánve je rukojeť. Ta by neměla být kovová, tedy alespoň ne svrchu. Ideální rukojeť by měla být dřevěná nebo plastová. Je to hlavně z toho důvodu, že kov vede teplo a mohli byste se na něm popálit. Dřevěná rukojeť působí kvalitně a masivně. Plastová je sice bezpečná, ale po čase se může zlomit.

Pánev na lívance materiál

Na jaký typ plotny jsou vhodné pánve na lívance?

Většina pánví, a to platí i v případě pánví na lívance, se může používat na všech typech desek. Omezení občas nastává jen v případě, že máte indukční desku. Klasické pánve na ní totiž používat nemůžete. Proto, máte-li doma indukční varní desku, ověřte si, zda se na ní může vybraná pánev používat.

Cena se odvíjí od materiálu i značky

Pánve bývají obecně cenově dostupné zboží. Výjimkou mohou být designové modely či robustní a materiálově kvalitní pánve určené pro profesionály. Cena se odvíjí hlavně od kvality materiálu, zpracování, designu, ceny i značky. Z jaké cenové kategorie si vyberete?

Nejlevnější pánve na lívance můžete koupit již od 250 do přibližně 500 Kč. V této kategorii si můžeme povídat o pánvích z teflonu, litého hliníku či z uhlíkové oceli. Co se týče jejich kvality, pro občasné používání mohou být dobrou volbou, ale z dlouhodobého hlediska bychom zvolili raději dražší a kvalitnější model. Při častém používání se může pánev rychle poškodit, poškrábat či dokonce slupovat.

Ve střední cenové kategorii naleznete modely s cenovkou 500 až 1 200 Kč. Jedná se o poměrně propracované modely, které jsou pro domácí používání ideální. Nejčastěji jsou vyrobeny z hliníku a nemůžeme pochybovat o jejich kvalitě. Jsou vhodné pro všechny typy ploten a často se mohou mýt v myčce nádobí.

Nejkvalitnější pánve vás mohou stát 1 200 až 2 500 Kč. Cena těchto pánví je vysoká proto, že jsou vyrobeny z odolných materiálů, jako ocel či litina. Určitou roli zastává také design. Pro běžné uživatele jsou však takové pánve z našeho pohledu zbytečné. Naopak, pokud hledáte kvalitní kousek do vašeho podniku, určitě zainvestujte.

Oblíbené jsou pánve na lívance Tefal, Tescoma, Banquet či Lamart

Koupě pánve od ověřeného výrobce nemusí hned znamenat, že zaplatíte příliš mnoho peněz. Mnoho značek je známo svou kvalitou za rozumnou cenu. Mezi oblíbenými jsou stále zejména pánve Tescoma či Tefal, jejichž cena se rovná kvalitě. Z našeho testu vám můžeme doporučit zase kvalitní a přitom cenově dostupné pánve na lívance Banquet či Lamart. Nízkou cenou vás potěší pánve Apetit nebo Makro. Pokud patříte k profesionálům nebo si prostě jen potrpíte na vysokou kvalitu, nezklamou vás značky Fiskars či Nordic Ware.

Otázky a odpovědi – FAQ

Pokud jste se z našeho testu nedozvěděli vše, co vás zajímá, ať už ohledně konkrétního modelu, používání nebo údržby, můžete se nás přímo zeptat. Níže pod článkem je možnost vložit komentář. Budeme se těšit, pokud se podělíte o své zkušenosti či rady, které umí pomoci ostatním kupujícím. Vaše komentáře průběžně kontrolujeme a odpovídáme na vaše otázky. Na závěr si ještě nezapomeňte přečíst námi připravené odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Záleží na konkrétním modelu. Pánev, kterou chcete dát do trouby, musí být schopna odolávat vysokým teplotám. Jedná se spíše o litinové nebo ocelové pánve. Také je důležité, aby neměla plastovou rukojeť, která by se při vysokých teplotách mohla roztavit.

Údržba pánve také záleží na konkrétním modelu. Zatímco některé jsou určeny k čištění v myčce, jiné by se mohly poškodit. Přečtěte si vždy informace o výrobku nebo se poraďte v prodejně.

Ano, i přesto, že je povrch pánve nepřilnavý, je třeba jej před každým použitím namazat máslem nebo olejem.

Ne. Tím, že se na ní nepřichytává jídlo, ji stačí jen omýt pod tekoucí vodou nebo v myčce nádobí. Při ručním mytí používejte jemnou houbičku a šetrný čistící prostředek. V žádném případě nečistěte pánev kartáčkem nebo drsnou houbou. Mohli byste poškrábat povrch, který by se poté odlupoval i při pečení.

Jednoduchý recept na lívance: Smíchejte 200 g hladké mouky, 25 g cukru, 1 vanilkový cukr a 1 prášek do pečiva. Přidejte 2 žloutky, 2 lžíce oleje, 250 ml mléka a špetku soli. Vše důkladně zamíchejte. Ze 2 bílků a 25 gramů cukru vyšlehejte tuhý sníh, který přidejte jemně za stálého míchání do připraveného těsta. Připravte si pánev, kterou rozehřejte a potřete olejem nebo máslem. Vylijte do formiček těsto a opékejte pár minut dozlatova. Podávejte s džemem, nutellou či ovocem dle vaší chuti.

Lacná kvalita

Makro pánev na lívance

Pánev na lívance z hliníku / slitiny o průměru 30 cm, kruhový tvar, 7 kruhových otvorů na lívance.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Máte-li větší rodinu, oceníte pánev na lívance Makro. Jedná se totiž o specifický model, se kterým si připravíte najednou až 7 kusů lívanců, volských očí nebo bramborových placek. Celkový průměr pánve představuje 30 cm a výška 3,2 cm. Rozměry je pánev stále vhodná pro klasický sporák.

Otvory na pánvi mají kruhový tvar a jsou bez vzorů. Pokud máte malé děti, určitě je více potěší pánev Smajlík Nordic Ware. Ta kromě toho, že vám také připraví najednou 7 kusů lívanců je navíc ozdobí veselými motivy. Provedení pánve Makro je ovšem dostatečně kvalitní. Je vyrobena z hliníku a doplněna nepřilnavým povrchem. Pánev můžete používat na všech varných deskách. Důležitá je také rukojeť, která nesmí být kovová, aby nevedla teplo. Pánev Makro disponuje plastovou rukojetí, která je navíc odnímatelná, což oceníte například při skladování.

S pánví Makro uděláte radost celé rodině už za pár minut. Chválíme její velikost a možnost přípravy až 7 kusů lívanců najednou. Výhodou této pánve je cenová dostupnost a dobrý poměr mezi kvalitou a cenou. Kvalitu zpracování hodnotíme pozitivně.

Pozitíva

Cena/kvalita
7 otvorov
Odnímateľná rukoväť

Negatíva

Žádné jsme nenašli

Průměr: 30 cm ● Materiál: hliník / slitina ● Počet kusů: 7 ● Tvar: kruh

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Domácnost

Vaše hodnocení:
(91.8%)