Fény na vlasy

Nejlepší fény na vlasy 2024 + recenze

Ve svém srovnávacím testu fénů na vlasy jsme se zaměřili na modely, které spotřebitelům svými parametry a vlastnostmi vyhovují nejvíce. Průzkumem trhu jsme strávili více než 60 hodin a vybrali jsme to nejlepší, co český trh nabízí. Nejvíce nás přesvědčil fén na vlasy Remington D5220 s generátorem iontů a velmi tichým chodem. Fén na vlasy je součástí téměř každé domácnosti, neboť tento vynález v podobě, jak ho známe, existuje již od počátků 20. století. Kromě toho, že dokáže vlasy vysušit, je schopným pomocníkem i při stylingu a vytváření účesů. Ve srovnávacím testu jsme zhodnotili nejdůležitější parametry, zpracovali recenze fénů na vlasy a připravili jsme i průvodce, který vám pomůže při výběru fénu.

Publikované: 01.03.2022
Aktualizované: 03.04.2024

Jaký fén na vlasy koupit?

Nabídka fénů na vlasy je opravdu široká a modely se liší výkonem, funkcemi i designem. Mnohé modely se liší jen v maličkostech, avšak každý spotřebitel má jiné požadavky. Pokud nemáte náladu a čas analyzovat konkrétní parametry, tato sekce je přímo pro vás. Naleznete zde výběr top fénů na vlasy, které mají přiřazený konkrétní štítek a v našem testu získaly příslušný přívlastek. Zpracovali jsme k nim i krátké charakteristiky, abyste věděli, jaké jsou jejich nejsilnější stránky. Detailní recenze fénů naleznete níže. Co se týče realizace našeho testu a samotného výběru, stačí, když si náš článek přečtete, a budete vědět vše podstatné. Věříme, že vám náš článek bude při výběru nápomocný.

Názov Hodnotenie Detail
Remington D5220   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Remington D5219   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Philips BHC010/10   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Remington D5220

Remington D5220

Domácí fén s příkonem 2 400 W, regulací teploty, ionizátorem a difuzérem, rychlost lze regulovat.

Zobrazit více info

Výkonný domácí fén na vlasy s ionizátorem Remington patří na našem trhu k velmi oblíbeným modelům. Příkon elektromotoru dosahuje hodnoty 2 400 W. Rychlost sušení je velmi dobrá, nastavit můžete dva rychlostní stupně a tři úrovně teploty. Nechybí ani funkce turbofoukání. Fén na vlasy je dodáván i s difuzérem. Z hlediska poměru ceny a kvality se tento model právem nachází v našem výběru nejlepších fénů na vlasy.

Cenový trhák
Philips BHC010/10

Philips BHC010/10

Cestovní fén s příkonem 1 200 W a možností regulace rychlosti i teploty, chybí mu difuzér i ionizátor.

Zobrazit více info

Levný vysoušeč vlasů z dílny renomovaného výrobce. Fén na vlasy Philips disponuje nižším výkonem, a sice 1 200 W. Chybí mu často žádaná funkce ionizace a není dodáván ani s difuzérem. Může však překvapit kompaktními rozměry. Nabízí možnost regulace teploty a rychlosti i funkci foukání studeného vzduchu. Doporučujeme ho spíše pro lidi s kratšími vlasy.

Náš TIP
Remington D5219

Remington D5219

Domácí fén s příkonem 2 300 W, difuzérem a ionizátorem, teplotu i rychlost lze regulovat.

Zobrazit více info

Perfektní poměr ceny a výkonu nabízí i tento fén na vlasy s příkonem 2 300 W. Nechybí mu generátor iontů pro šetrnější sušení vlasů. Teplotu lze regulovat. Studený vzduch aktivujete tlačítkem Cool Shot. Fén na vlasy s difuzérem dodá i kudrnatým a vlnitým vlasům požadovaný objem. Dodáván je s unikátním nástavcem na sušení kořínků vlasů Root Boost. Fén má poněkud vyšší hmotnost.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

V souvislosti s výběrem nejlepšího fénu na vlasy jsme postupovali systematicky a pragmaticky. V úvahu jsme brali parametry tak, aby nebyl žádný výrobce diskvalifikován. Ve svém testu jsme si stanovili hodnocené parametry, které můžete vidět i v tabulce. Kromě těchto technických parametrů jsme studovali i názory zákazníků a na základě jejich zkušeností jsme jim přiřadili důležitost.

Při sušení vlasů fénem na vlasy je zřejmě tím nejdůležitějším faktem to, jak rychle dokážete mít vlasy suché, resp. jaká je účinnost sušení fénu. To ve velké míře záleží i na samotném výkonu fénu, který je udáván příkonem elektromotoru. Velmi podstatné je pro spotřebitele i to, zda lze teplotu foukaného vzduchu regulovat. Celkově jsme při hodnocení zohlednili i ovládání fénu. Difuzér, ionizátor, koncentrátor i mnohé jiné funkce a dodávané příslušenství jsou často maličkosti, které při výběru hrají nemalou roli. V neposlední řadě může rozhodovat hmotnost a rozměry fénu na vlasy. Někteří spotřebitelé hledají profesionální fény na vlasy, další chtějí kompaktní cestovní fény a někdo si vybírá jen podle značky.

Rychlost a účinnost sušení
Příkon
Regulace teploty vzduchu
Ovládání
Funkce a příslušenství
Rozměry a design
Hlučnost
Délka přívodního kabelu

Průzkum trhu nám ukázal, že mezi fény na vlasy je také potřeba vytvářet určité kategorie. To, jaká je nabídka trhu, jsme sledovali u samotných prodejců, jako je Mall, Alza, Kasa nebo Datart. Dostupnost produktů jsme ověřovali prostřednictvím portálu Heureka. Ať už fén na vlasy používáte denně, nebo sporadicky, jedná se o elektrospotřebič, který by ve vaší domácnosti neměl chybět. Klasické fény jsou naprostý základ. Kvalitní fén však musí být k vlasům nejen šetrný, musí splňovat určitá kritéria. Do našeho testu se dostaly různé značky, fény na vlasy Philips, Remington, Valera, Sencor, Rowenta, ale také BaByliss.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze fénů na vlasy

Vysoušeče vlasů v našich recenzích byly vybrány po precizním průzkumu trhu. Parametry jsme dlouho studovali a sledovali jsme důležité vlastnosti, které zajímají samotné spotřebitele. Žádná značka ani prodejce nejsou cíleně propagováni. Naše recenze jsou objektivní. Redaktoři vycházejí z dostupných parametrů, studují domácí i zahraniční testy. Pro výsledné hodnocení jsou velmi důležité také zkušenosti a názory zákazníků. Naše recenze fénů na vlasy mají za cíl vám ukázat silné i slabé stránky jednotlivých modelů.

Víťaz testu

Remington D5220

Domácí fén s příkonem 2 400 W, regulací teploty, ionizátorem a difuzérem, rychlost lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kvalitní domácí fén Remington od renomovaného výrobce nabízí vše, co spotřebitel potřebuje. Fén na vlasy je vybaven ionizátorem i difuzérem, čímž zabraňuje krepatění a elektrizování vlasů. Chod elektromotoru je tichý. Fén umožňuje regulaci rychlosti i teploty.

Výkonný fén na vlay Remington disponuje příkonem až 2 400 W. Vzduch ohřívá velmi rychle a rychlost můžete regulovat ve dvou stupních, přičemž nechybí ani funkce turbofoukání. Velkou výhodou je to, že je fén vybaven ionizátorem. Sušení vlasů je proto nejen rychlé, ale také šetrnější. Orientační teplotu foukání si můžete nastavit ve třech úrovních.

Plusem je také funkce foukání studeného vzduchu. Samozřejmostí je difuzér, který ocení především lidé s kudrnatými vlasy. Kabel má 1,8 metru a konstrukce má očko na zavěšení. Na zadní straně se nachází odnímatelný filtr, který usnadňuje čištění ventilátoru. Součástí balení je nástavec na styling – koncentrátor. V případě tohoto modelu v dané cenové relaci spotřebitel dostane vše, co potřebuje. Fén tak splňuje i nejdůležitější kritérium – poměr ceny a kvality.

Reference zákazníků jsou opravdu pozitivní. Většina spotřebitelů si pochvaluje především vysoký výkon a také funkci ionizace. Fénu na vlasy nechybí ani regulace výkonu a možnost nastavení teploty foukaného vzduchu. Lze také aktivovat funkci foukání pouze studeného vzduchu. Pozitivní ohlasy směřují i k motoru, jehož chod je velmi tichý. Malým bonusem je ouško na zavěšení, ale také dostatečně dlouhý kabel (1,8 metru). Přestože jsou rozměry fénu větší, hmotnost se pohybuje kolem 700 g. Jedná se o klasický (domácí) fén na vlasy s ionizátorem, který splňuje všechna základní kritéria.

Pozitíva

Vysoký výkon
Ionizátor
Nastavení rychlosti a teploty

Negatíva

Žádné

Příkon: 2 400 W ● Počet rychlostí: 2 ● Regulace teploty: ano ● Difuzér: ano ● Ionizátor: ano

Cenový trhák

Philips BHC010/10

Cestovní fén s příkonem 1 200 W a možností regulace rychlosti i teploty, chybí mu difuzér i ionizátor.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kompaktní a levný vysoušeč vlasů zaujme především nízkou cenou. Jeho výhodou jsou rovněž malé rozměry, což usnadňuje manipulaci s ním. Nedisponuje tak vysokým výkonem. Nabízí možnost regulace rychlosti ve dvou úrovních a také tři stupně nastavení teploty.

Přestože fén na vlasy Philips patří na trhu k nejlevnějším vůbec, základní parametry vcelku splňuje. Uskromnit se musíte jen s nižším výkonem, příkon je totiž jen 1 200 W a rovněž musíte počítat s větším hlukem. Jinak si však můžete také nastavit tři teplotní stupně, včetně funkce studeného vzduchu Cold Air. Díky funkci nastavení teploty ThermoProtect fén minimalizuje poškození vlasů, neboť suší při relativně nízké teplotě.

Rychlosti jsou k dispozici dvě, a sice klasické a rychlé proudění vzduchu. Fén na vlasy se výrazněji nepřehřívá. Je dodáván i s nástavcem na směrování proudu vzduchu, ale bez difuzéru. Philips není vybaven ani generátorem iontů, což je dnes často podmínkou mnoha zákazníků kvůli elektrizování vlasů. Chválíme praktickou sklopnou rukojeť a nízkou hmotnost. Napájecí kabel má 1,5 metru.

Fén na vlasy Philips BHC010/10 patří k nejlevnějším modelům na našem trhu. Cena se odrazila především na nižším výkonu a chybí i ​​pro mnohé spotřebitele základní funkce a vlastnosti. K dispozici u modelu Philips není ani difuzér a chybí také funkce ionizace. Toto splňuje například fén na vlasy Remington D5220. Velmi pozitivně však hodnotíme kompaktní rozměry a například i sklopnou rukojeť. Přívodní kabel má 1,5 metru a fén má také praktické poutko na zavěšení. Spotřebitelé preferují Philips především kvůli ceně, kompaktnosti, nízké hmotnosti, ale mnohým stačí i samotný výkon. Je však vhodný spíše pro kratší vlasy. Vzhledem k ceně nelze mít jiné výhrady. Kvalitou zpracování nezklamal.

Pozitíva

Sklopná rukojeť
Nízká cena
Skladnost

Negatíva

Nižší výkon
Bez ionizace
Bez difuzéru

Příkon: 1 200 W ● Počet rychlostí: 2 ● Regulace teploty: ano ● Difuzér: ne ● Ionizátor: ne

Náš TIP

Remington D5219

Domácí fén s příkonem 2 300 W, difuzérem a ionizátorem, teplotu i rychlost lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Velice oblíbený model mezi fény na vlasy. Kromě velkého počtu prodejů nabízí perfektní výkon. Má enormní množství pozitivních recenzí. Nechybí mu nástavec – difuzér a rovněž ani koncentrátor či nástavec k budování objemu kořínků vlasů. Jednoduše lze regulovat i teplotu a rychlost.

Fén na vlasy Remington vás může kromě ceny zaujmout také skvělým poměrem ceny a výkonu. Příkon dosahuje hodnoty 2 300 W a rozhodně nebudete mít problém vlasy vysušit rychle a šetrně. Rychlost můžete regulovat ve dvou stupních, zatímco teplotu nastavíte ve třech stupních. Jak už to u fénů bývá, ovládání je velmi jednoduché.

Aktivovat lze i funkci studeného vzduchu Cool Shot. Dodáván je také difuzér či koncentrátor pro zúžení proudu foukaného vzduchu. O to, aby bylo sušení vlasů co nejšetrnější, se stará ionizátor. Vlasy jsou nadýchanější a lesklejší. Zadní mřížka je vyjímatelná a snadno udržovatelná. Nástavec Root Boost má speciální kartáč a je určený k sušení kořínků vlasů, přičemž je neštěpí, ale dodává objem. Hmotnost fénu činí 1,1 kg.

Recenzovaný fén na vlasy je v mnohém podobný modelu Remington D5220, který má o něco vyšší výkon a také o něco nižší hmotnost. Celkově však recenzovaný vysoušeč nabízí velmi dobré vlastnosti. Spotřebitele těší skvělý poměr ceny a výkonu. Často se skloňuje výkon a také bohaté příslušenství v podobě tří nástavců. Fén na vlasy Remington je i velmi tichý. Kvalita provedení je dobrá. Nechybí ionizátor nebo difuzér. Mezi teplotními stupni se nachází také čistě studený vzduch, který využijete při tvarování účesu. Během chodu není ani výrazněji hlučný. Fén na vlasy Remington D5219 je klasickým fénem pro českou domácnost.

Pozitíva

Výkon vysoušeče vlasů
Poměr ceny a výkonu
Ionizátor

Negatíva

Vyšší hmotnost

Příkon: 2 300 W ● Počet rychlostí: 2 ● Regulace teploty: ano ● Difuzér: ano ● Ionizátor: ano

Lacná kvalita

Sencor SHD 7120WH

Domácí fén s výkonem 2 000 W a difuzérem, teplotu i rychlost vzduchu lze regulovat, ionizátor není k dispozici.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Fény na vlasy Sencor řadíme mezi cenově dostupné. V našem srovnávacím testu tento model zaujal dobrou cenou, designem, ale také slušným výkonem. Generátor iontů chybí. Přesto je v dané cenové třídě vzhledem ke svému výkonu velmi zajímavou volbou.

Vybraný model je ve své podstatě nutným základem. V našem testu se nachází především díky vysokému výkonu a pozitivním recenzím zákazníků. V dané třídě se objevují zpravidla méně výkonné modely. Sencor SHD 7120 s příkonem 2 000 W patří k těm výkonnějším. Standardem je například regulace teploty ve třech stupních nebo nastavení rychlosti foukání ve dvou úrovních.

K dispozici je také tlačítko na studený vzduch. DC motor má své výhody, není hlučný a zároveň dodává zařízení dostatek výkonu. Umožňuje také foukání studeného vzduchu. Přívodní kabel má 1,7 metru, což je více než dostačující. Ionizátor ve výbavě není, můžete však využít difuzér. Nízká hmotnost a sklopná rukojeť ho předurčují i ​​k cestovním účelům.

Nachází se v podobné cenové relaci jako fén na vlasy Philips BHC010/10, nicméně Sencor je výkonnější, a dokonce je dodáván i s difuzérem. Z recenzí spotřebitelů vyzdvihujeme fakt, že je Sencor lehký a kompaktní. DC motor je podle spotřebitelů tichý a těší je i sklopná rukojeť. Ionizátor chybí. Regulace výkonu a teploty je k dispozici. Ovládání je nenáročné a fén dobře padne do ruky. Chválíme i závěsné očko a rovněž dostatečně dlouhý přívodní kabel. Po designové stránce spotřebitelé fén rovněž chválí. Z hlediska poměru ceny a výkonu se v dané cenové relaci jedná o unikát. Vzhledem k rozměrům ho klidně můžeme označit za cestovní fén. Někteří spotřebitelé upozorňují na kloub s přívodním kabelem, který je labilnější a není otočný.

Pozitíva

Nízká cena
Sklopná rukojeť a nízká hmotnost
Difuzér v balení

Negatíva

Chybí ionizátor

Příkon: 2 000 W ● Počet rychlostí: 2 ● Regulace teploty: ano ● Difuzér: ano ● Ionizátor: ne

Pre náročných

BaByliss 6750DE

Příkon 2 220 W, ionizátor a difuzér, možnost regulace rychlosti i teploty.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kvalitní a výkonný fén na vlasy s dostatečným výkonem a bohatým příslušenstvím včetně difuzéru. BaByliss nás zaujal primárně z důvodu kvalitního zpracování a také díky specifickým ovládacím prvkům. Fén má větší rozměry, nicméně nabízí možnost nastavení několika stupňů rychlosti a teploty.

BaByliss 6750DE je mezi fény dražším kouskem. Efektivita sušení je velmi dobrá, což je koneckonců jeho nejsilnější stránkou. Rychlost foukaného vzduchu dosahuje až 143 km/h, přičemž ji lze regulovat ve dvou úrovních. Někteří prodejci uvádějí chybný údaj o absenci ionizace. Fén však disponuje iontovou technologií, která zabraňuje elektrizování vlasů.

Fén na vlasy BaByliss 6750DE je dodáván s difuzérem a dvěma koncentrátory na tvarování účesu. Digitální motor má příkon 2 200 W a fénu dodává skvělý výkon, přičemž je opravdu tichý. Jednoduchými a praktickými spínači můžete regulovat rychlost i teplotu ve dvou úrovních. Samostatný spínač má i studený a horký vzduch. Ovládání je při manipulaci velmi praktické. Přívodní kabel je dlouhý až 2,8 metru. Chválíme také kvalitu zpracování.

Kdyby fén na vlasy BaByliss 6750DE nebyl tak drahý, zřejmě by mu nebylo co vytknout. Stejně to vnímají i spotřebitelé. Kromě toho, že je zřejmá kvalita materiálů, to, že výrobce označuje tento model jako profesionální fén, dokazuje také výkon a celkové provedení. Velmi se nám líbily spínače jako ovládací prvky. Vysoušeč vlasů je navzdory vysokému výkonu velmi tichý. Nechybí ani ionizace a difuzér nebo funkce studeného vzduchu Cold Air. Spotřebitelům se líbí i dlouhý přívodní kabel, který má téměř tři metry. Regulace teploty a rychlosti foukaného vzduchu je díky spínacím ovladačům velmi intuitivní. Pokud by byl model BaByliss přece jen mimo váš rozpočet, doporučujeme fén na vlasy Remington D5220 se srovnatelným výkonem a stejnými technickými parametry.

Pozitíva

Dlouhý přívodní kabel
Výkon a rychlost sušení
Praktické ovládání

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Příkon: 2 200 W ● Počet rychlostí: 2 ● Regulace teploty: ano ● Difuzér: ano ● Ionizátor: ano

Valera SXJ 7500 RC

Profesionální fén na vlasy s výkonem 2 000 W, difuzérem i ionizátorem, rychlost a teplotu lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Švýcarská značka Valera je na trhu známá především díky elektrospotřebičům z oblasti zdraví a krásy. Tento fén na vlasy řadíme k nejlepším na našem trhu. V našem srovnávacím testu přesvědčil výkonem, kvalitou zpracování a i praktickými prvky. Disponuje také závěsným poutkem.

Profesionální fén na vlasy Valera SXJ 7500 RC je výkonným vysoušečem s příkonem 2 000 W. Velmi nás potěšily ovládací prvky. Rychlost ve dvou úrovních můžete regulovat jednoduchým spínačem. Podobně také tři teplotní stupně. Ovládací plochy jsou na boční straně fénu. Na rukojeti se nachází také tlačítko k aktivaci studeného vzduchu. Fén na vlasy má kvalitní konstrukci a zlepšenou izolaci, jeho chod je velmi tichý. Mile nás překvapila nízká hmotnost, která činí něco kolem 500 g.

Absolutním znakem preciznosti je systém otočného kloubu Rotocord. Jedná se o speciální spojku napájecího kabelu, ten se tak méně namáhá. Rychlost sušení je velmi dobrá a fén je opravdu efektivní. Nechybí ani ionizátor a nástavec – difuzér k budování objemu vlasů. Napájecí kabel má až tři metry a přítomné je i poutko na zavěšení.

Přestože více spotřebitelům vadí vyšší cena, jde o jedinou výhradu, kterou v případě tohoto fénu na vlasy můžeme podotknout. Valera disponuje vysokým výkonem a optimalizací foukání vzduchu. Sušení vlasů je rychlé. Spotřebitelé velmi chválí i kvalitu zpracování a nízkou hmotnost. Fén na vlasy má ergonomickou rukojeť a dobře se s ním manipuluje. Překvapí vás také tichý chod, a to díky samotné konstrukci a lepší izolaci. Vysoušeč vlasů rovněž nabízí dlouhý napájecí kabel (až tři metry) a obrovským plusem je také otočný kloub se systémem Rotocord. Jedná se o profesionální fén, proto má větší rozměry. Nechybí generátor iontů a také difuzér. Fén se nepřehřívá, a dokonce má omyvatelný kovový filtr.

Pozitíva

Otočný kloub přívodního kabelu
Tichý chod a nízká hmotnost
Vysoký výkon

Negatíva

Vyšší cena

Příkon: 2 000 W ● Počet rychlostí: 2 ● Regulace teploty: ano ● Difuzér: ano ● Ionizátor: ano

Valera Metal Master 584.02

Profesionální fén na vlasy s příkonem 2 000 W, difuzérem, ionizátorem a technologií ColorCare, rychlost a teplotu lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Do našeho výběru se dostal i tento profesionální fén na vlasy, který je vybaven speciální technologií ColorCare na ochranu barevných vlasů. Disponuje vysokým výkonem a vyznačuje se vysokou kvalitou zpracování. Zaujme i jeho chromovaný design.

Valera Metal Master s přívlastkem Ionic patří k dražším fénům na vlasy. V poměru ceny a kvality však nabízí nadstandardní výkon a využívá unikátní technologie. Samozřejmostí je ionizační technologie, která je velmi šetrná k vlasům, nevysušuje je a dodává jim lesk. Specifikem je funkce ColorCare, která chrání vlasy před ztrátou barvy a zachovává jejich vlastnosti. Topné těleso má tvar spirály a teplotu lze nastavovat ve třech stupních. K dispozici je také tlačítko s chladným vzduchem.

Příkon výkonného AC elektromotoru je 2 000 W. Rychlost proudění vzduchu může spotřebitel nastavit ve dvou úrovních. Spotřebitelé chválí rychlost sušení a také ergonomii. Fén se dobře drží, přestože hmotnost 884 g je o něco vyšší. Přívodní kabel je dlouhý tři metry, podobně jako je tomu u modelu Valera SXJ 7500 RC, avšak otočný kloub nemá. Dodáván je však difuzér a rovněž úzká vzduchová tryska určená ke tvarování účesu – koncentrátor. Konstrukce je pochromovaná, což designu velmi pomáhá.

Spotřebitelé tento fén na vlasy vřele doporučují. Recenze tvoří v drtivé většině pozitivní ohlasy. Jediným zmiňovaným negativem je vyšší hmotnost. Celkově však zákazníci vyzdvihují výkon motoru i jeho tichý projev. Velmi chválí také kvalitu zpracování, dlouhý přívodní kabel nebo dodávané příslušenství. Výrobce chválíme i za dodávané pouzdro. Spotřebitelé pozitivně hodnotí také přítomnost ionizátoru s opravdovým účinkem. Platí to i o samotných technologiích, které fén využívá. Přestože jde o větší investici, profesionální fén na vlasy Valera je z hlediska poměru ceny a kvality velmi dobrou volbou.

Pozitíva

Dlouhý přívodní kabel
Poměr kvality a ceny
Vysoký výkon fénu – rychlé proudění vzduchu

Negatíva

Vyšší cena

Příkon: 2 000 W ● Počet rychlostí: 2 ● Regulace teploty: ano ● Difuzér: ano ● Ionizátor: ano

Rowenta CV8722

Domácí fén na vlasy s výkonem 2 200 W, difuzérem a ionizátorem, teplotu a rychlost lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Cenově dostupný vysoušeč vlasů z produkce renomovaného výrobce. Fén na vlasy disponuje vysokým výkonem a je dodáván s několika nástavci včetně difuzéru či koncentrátoru. Díky výkonnému motoru a možnosti nastavení můžete regulovat intenzitu foukaného vzduchu. Samostatně lze aktivovat i funkci studeného vzduchu.

Výrobce rozhodně nešetřil na výkonu. Přestože patří do střední cenové třídy, výkonem se klidně vyrovná i profesionálním modelům. Příkon AC elektromotoru je 2 200 W a výrobce uvádí, že rychlost vzduchu je až 120 km/h. Sušení je rychlé a bezproblémové. Můžete si nastavit dva rychlostní a také tři teplotní stupně. Vlasy si zachovají pevnost a elasticitu i díky ionizační funkci.

Podmínkou mnoha zákazníků je přítomnost difuzéru, jejž využijí především lidé, kteří chtějí vlasům dodat požadovaný objem – vlnité či kudrnaté. Naopak pokud chcete účes tvarovat, styling můžete realizovat za pomoci pouze 8mm nástavce – koncentrátoru. Ke tvarování účesu můžete využít také samostatné tlačítko pro studený vzduch. Na zadní straně se nachází odnímatelná mřížka, přes kterou můžete fén čistit. Fén je podle nás poněkud větší a méně kompaktní. Rukojeť není ergonomická. Kabel je dlouhý 1,8 metru.

Rowenta je z našeho pohledu velmi podobná fénu na vlasy Remington D5219. Stejně tak disponuje skvělým výkonem a nechybí ani difuzér či koncentrátor. Nevýhodou Rowenty jsou možná trochu větší rozměry a vyšší hmotnost. Celkově však při sušení vlasů nezklame. Je za výhodnou cenu, nechybí ani generátor iontů. Spotřebitelé si stěžují na vyšší hladinu hluku, který motor produkuje. Ergonomie je vzhledem k vyšší hmotnosti hodnocena rozpačitě. Ovládací prvky jsou dobře umístěné. Disponuje všemi funkcemi, které je nutné mít, stejně jako profesionální fén na vlasy Valera SXJ 7500 RC, jehož kvalita zpracování je vyšší, nicméně v poměru ceny a výkonu jde v případě Rowenty o velmi rozumnou volbu.

Pozitíva

Difuzér i koncentrátor v balení
Dostatečný výkon – rychlé sušení

Negatíva

Horší ergonomie – vyšší hmotnost
Větší hlučnost

Příkon: 2 200 W ● Počet rychlostí: 2 ● Regulace teploty: ano ● Difuzér: ano ● Ionizátor: ano

Další zajímavé produkty

Nabídka fénů na vlasy je velmi obsáhlá, i proto jsme se v této podkapitole rozhodli, že spotřebitelům nabídneme i další, alternativní fény, které se nachází v našem širším výběru, ale nejsou mezi recenzovanými modely. Jsme však toho názoru, že vícero spotřebitelům mohou jejich parametry a vlastnosti vyhovovat. K těmto fénům na vlasy jsme nezpracovali kompletní recenze, ale vypracovali jsme krátké charakteristiky, kde se dozvíte vše podstatné. Díky tomuto širšímu výběru možná právě zde najdete fén na vlasy, který hledáte.

V našem širším výběru se nachází designově specifický domácí fén na vlasy Xiaomi Mi Ionic. Fén má výkon 1 800 W. Rychlost foukání můžete regulovat ve dvou úrovních. Teplotní stupně jsou tři. Vysoušeč vlasů má také funkci ionizace. Xiaomi Mi Ionic váží pouze 547 g. Jedná se o poměrně kompaktní model. Fén disponuje úzkou magnetickou tryskou. Není však dodáván s difuzérem. Přívodní kabel je dlouhý 1,7 metru a spotřebitelé si velmi pochvalují kvalitu provedení.

Pokud máte omezený rozpočet, ale chcete fén s difuzérem, pak budete v případě vysoušeče vlasů Sencor SHD 108VT nadšení. Za málo peněz dostanete dokonce fén na vlasy s ionizátorem. Obávat se nemusíte ani o výkon, příkon elektromotoru dosahuje hodnoty 2 000 W. Zvukový projev je poněkud hlasitější. Stejně jako většina modelů i fén Sencor umožňuje nastavovat rychlostní stupně a také tři úrovně teploty. Samostatné tlačítko má i funkce studeného vzduchu. Kabel je dlouhý 1,7 metru a využít můžete ouško na zavěšení.

Levný cestovní fén ETA Fenité 6320 je kompaktním zařízením s nízkou hmotností a ergonomickým tvarem. Vysoušeč vlasů ETA má dvě rychlosti a tři teplotní stupně. Nechybí praktické poutko na zavěšení. Není však dodáváno cestovní pouzdro. Rovněž není dodáván ani nástavec difuzér. Kabel je dlouhý 1,6 metru. Maximální příkon elektromotoru je 1 200 W. Fén je vybaven bezpečnostní pojistkou proti přehřátí.

Wahl 4340-0470 výrobce řadí k profesionálním fénům s příkonem AC elektromotoru 2 000 W. Generátor iontů zajišťuje ionizační účinek. Sušení vlasů je díky tomu nejen rychlé, ale také šetrné. Nastavovat lze dva stupně rychlosti a tři teplotní stupně. Ke stylingu lze využít také samostatné tlačítko pro studený vzduch. Fén je dodáván se dvěma ultraúzkými nástavci – koncentrátory. Difuzér chybí.

Cenově velmi dostupnou alternativou je fén na vlasy Remington D5000. Vysoušeč vlasů patří ke klasickým fénům se dvěma rychlostmi a třemi teplotními stupni. Příkon elektromotoru dosahuje hodnoty 1 800 W. Difuzér není dodáván, avšak v balení naleznete dva nástavce – koncentrátor ke tvarování účesu. Přívodní kabel je dlouhý 1,8 metru. Fén na vlasy disponuje také praktickým ouškem na zavěšení.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Fény na vlasy, které jsou nejprodávanější, mohou být velmi dobrou volbou. Vysoká míra prodejnosti je často ukazatelem dobré kvality a znamená to i to, že pro většinu spotřebitelů je daný fén na vlasy ten, který splňuje jejich požadavky. Důležité je však vždy zohlednit vlastní preference. Ne každému musí vyhovovat to, co většině, a nezřídka mohou rozhodovat maličkosti. Nenechte se však nejprodávanějšími modely zmást, často je totiž ukazatelem vysoké prodejnosti i nízká cena. Vždy proto myslete na to, co od fénu na vlasy požadujete. My vám přinášíme tabulku, kde naleznete top 5 nejprodávanějších fénů na vlasy. Tyto údaje máme k dispozici díky databázi cenového srovnávače Heureka. Tabulku v určitých částech sezóny aktualizujeme, abyste měli k dispozici kvalitní informace.

Názov Hodnotenie Detail
Remington D52195*Zobrazit produkt
Remington Proluxe AC91405*Zobrazit produkt
Rowenta CV5831F05*Zobrazit produkt
Sencor SHD 108VT5*Zobrazit produkt
Rowenta CV99205*Zobrazit produkt

Prioritním účelem vysoušeče vlasů je postarat se o to, aby byly vaše vlasy suché. Zároveň fén na vlasy musí splňovat určitá kvalitativní kritéria, která byste měli před koupí zvážit i vy. V návodu, jak vybrat fén na vlasy, vám přiblížíme základní parametry, které jsou pro výběr důležité. Kvalitním fénům na vlasy nesmí chybět výkon, měly by být ergonomické, snadno ovladatelné a neurazí ani funkce ionizátoru nebo difuzéru. V této kategorii je třeba rozlišovat také profesionální fény na vlasy, cestovní fény a klasické vysoušeče vlasů. Fén na vlasy není nijak komplikovaným zařízením. Nejdůležitější je schopnost nasát dovnitř vzduch a následně foukat teplý vzduch ven. Neměla by chybět funkce nastavení teploty či rychlosti foukání. Pokud si chcete vybrat nejlepší fén na vlasy, náš návod vám s tím určitě pomůže.

Jak vybrat fén na vlasy

 • Typy fénů na vlasy
 • Příkon/výkon
 • Rychlost a teplota vzduchu
 • Funkce a příslušenství
 • Rozměry a hmotnost
 • Cena a renomovaní výrobci

Dělení fénů na vlasy

Přestože se to tak nemusí na první pohled jevit, na našem trhu můžete narazit na dva téměř totožně vypadající fény na vlasy, přičemž jeden bude stát 250 Kč a druhý 3 000 Kč. A proč jde o tak velký cenový rozdíl? Důvodů může být několik – výkon, kvalita materiálů, funkce, bohaté příslušenství, ale často si můžete připlatit i za značku. Na základě různých vlastností můžete vysoušeče vlasů rozdělit do tří hlavních kategorií.

Domácí (klasické) fény na vlasy

Cenově dostupné, dostatečně výkonné i s bohatým příslušenstvím. Většina spotřebitelů sáhne právě po tomto typu fénů na vlasy. Důležité je při výběru to, abyste si vybrali model, jenž bude vybaven difuzérem nebo ionizátorem a celkově bude nabízet vlastnosti a parametry, které využijete. Výjimkou nejsou ani další nástavce nebo praktická taška či pouzdro na přenášení či uskladnění vysoušeče. I mezi klasickými fény naleznete levné fény na vlasy s nižším příkonem, a naopak i dražší, prémiové kousky s více funkcemi a vyšším výkonem. V tomto segmentu je nabídka modelů obecně nejširší.

Profesionální fény na vlasy

Není pravdou, že tyto fény jsou vhodné jen do kadeřnictví či salonů krásy. Neexistuje důvod, proč byste profesionální fén na vlasy nemohli mít i doma. Samozřejmě pokud nemáte problém si připlatit. Za profesionální fény považujeme výkonné modely s příkonem v rozmezí 2 000 až 2 500 W a také více stupni nastavení proudu vzduchu a ovládání teploty. Prezentují se kvalitnějším zpracováním a bohatým příslušenstvím. Mívají delší přívodní kabel s rotačním kloubem. Faktem je, že mají také větší rozměry. V neposlední řadě je jejich cena vyšší a záleží na spotřebiteli, zda je ochoten do této prémiové kvality investovat.

Cestovní fény na vlasy

Účel těchto fénů je zřejmý už z jejich názvu. Primárně má jít o kompaktnější modely, které je vhodné přibalit do cestovní tašky nebo kufru a nezaberou moc místa. Také mají nižší hmotnost. Výkonem přitom jde o plnohodnotné fény na sušení vlasů. Měly by být vybaveny sklopnou rukojetí a rovněž mívají kratší přívodní kabel. Chybět by neměla ani cestovní taška, sáček nebo pouzdro. Méně výkonné modely jsou poměrně levné a pro cestovní účely jsou jejich funkce a výkon naprosto dostatečné.

Cestovní fén na vlasy

Samostatnou kategorii je nutné vyčlenit kulmofénům, které kombinují funkci kulmy a fénu. Vlasy tak můžete česat a současně sušit. Tyto fény na vlasy s kartáčem mají své výhody, ale sušení je pomalejší. Ne každému také vyhovuje tvarování účesu za pomoci tohoto zařízení. Při sušení a současně česání totiž vlasy nabírají objem, což není nutně výsledek, kterého chce spotřebitel dosáhnout.

Příkon/výkon fénu – hlučnost

Elektrický příkon je číselný údaj, který se udává ve wattech. Tento parametr odkazuje na to, jaký výkon má motor fénu na vlasy. Používány jsou nejčastěji AC motory, v případě menších fénů může jít i o DC motory. V praxi platí, že čím je příkon vyšší, tím vyšší je i celkový výkon fénu na vlasy. Ovlivňuje to rychlost proudu vzduchu i jeho ohřev. Nejméně výkonné modely dosahují příkonu 1 200 až 1 700 W. My doporučujeme sáhnout po modelech, jejichž příkon má hodnotu 1 900 W a více. Z hlediska šetrnosti vašich vlasů je totiž vždy lepší, jsou-li horkému vzduchu vlasy vystavovány co nejkratší dobu. Je tedy lepší, když vlasy vysušíte rychle a silným proudem horkého vzduchu, než je sušit o několik minut déle.

Hlučnost fénu je z hlediska vnímání hluku vždy vyšší, nicméně spotřebitelé tento parametr příliš neřeší. Profesionální fény na vlasy jsou zpravidla lépe odizolované, a proto jsou tišší. Vyšší příkon vůbec nemusí znamenat produkci většího počtu decibelů. Záleží na samotné konstrukci. Dokonce ani samotní výrobci nemusí hladinu hluku povinně uvádět.

Rychlost sušení a regulace teploty

Proud vzduchu, který dokáže fén produkovat, je ovlivněný především příkonem zařízení. Čím je tedy příkon vyšší, tím silnější proud horkého vzduchu dokáže vysoušeč vlasů vyvinout. Sušení vlasů je tak rychlejší a efektivnější. Je velkou výhodou, pokud lze rychlost proudu vzduchu regulovat. U domácích fénů jde o minimálně dva rychlostní stupně. Profesionální fény mají minimálně tři nebo až šest rychlostí foukání vzduchu.

Fén na vlasy – rychlost sušení vlasů

Se samotným vzduchem souvisí i jeho teplota. Některé fény dokážou kromě horkého vzduchu foukat i studený vzduch. Vysoušeče mohou mít také několik stupňů teploty foukaného vzduchu. Vzduch s nižší teplotou je k vlasům šetrnější. Často se jedná o tři úrovně nastavení teploty – horký, teplý a studený vzduch. Profesionální modely mohou mít také teplotní nastavení ve stupních Celsia.

Fén s ionizátorem i difuzérem

Spotřebitelé v dnešní době mají různé nároky a samotným výrobcům nezbývá nic jiného než se přizpůsobit. Fény na vlasy jsou proto dnes vybaveny různými funkcemi nebo jsou dodávány s praktickým příslušenstvím a doplňky, které mají své využití v praxi. Zde je několik funkcí, vlastností a doplňků, které může mít i váš fén na vlasy.

 • Ionizátor – bez této funkce je dnes už velmi málo modelů. Generátor iontů, kterým jsou fény na vlasy vybaveny, je velmi dobrým pomocníkem, chcete-li, aby si vaše vlasy zachovaly tvar, lesk a kvalitu. Fén na vlasy při sušení mokrých vlasů reaguje s molekulami vody, do kterých přidává elektrony. Vytváří se tak negativně nabité částice, které způsobují, že vlasy nejsou tak vysušené a zároveň neelektrizují. Tato funkce je velkou výhodou, jestliže máte problém s lámáním vlasů. Šetrný fén na vlasy oceníte právě v takovém případě.
 • Difuzér – nejde ani tak o funkci, jako spíše speciální nástavec který se hodí především při tvorbě objemu vlasů a zachovávání kudrlin. Vlasům dodává vlnitý efekt. Chcete-li tedy speciální fén na kudrnaté vlasy, difuzér nemůže chybět.
 • Regulace teploty – za pomoci tlačítek lze v několika úrovních snadno regulovat teplotu foukaného vzduchu.
 • Regulace rychlosti – podobně jako při regulaci teploty i zde by měla být k dispozici tlačítka nebo otočný regulátor, za pomoci kterých můžete plynule regulovat rychlost foukaného vzduchu.
 • Cold air – aktivováním této funkce fouká fén na vlasy výhradně studený vzduch. Tlačítko bývá zpravidla označené vločkou.
 • Otočný kloub – překvapit touto „vychytávkou“ mohou i levnější modely, ale především dražší fény disponují otočným kloubem v místě připojení přívodního kabelu. Ten je tak méně namáhán a předchází se tak zalamování nebo poškození. Při foukání se rovněž díky tomuto vylepšení s fénem lépe manipuluje.
 • Sklápěcí rukojeť – ať už jde o menší, nebo velký fén na vlasy, sklopná rukojeť má své výhody z hlediska skladnosti.
 • Nástavce – součástí dodávky může být několik nástavců, které slouží ke tvarování účesu. Může jít například o koncentrátor, což je nástavec, který zúží trysku a horký vzduch fouká koncentrovaně na menší plochu vlasů. Výjimkou nejsou ani hřebenové nástavce.
 • Cestovní taška nebo pouzdro – mnoho fénů na vlasy vám přijde v krabici, lepší výrobci dodávají fény i v praktické tašce, kde jsou například i samotné nástavce, případně jiné příslušenství. Praktická taška nebo pouzdro jsou dobré na cesty a také uskladnění v domácnosti.
 • Displej – některé fény jsou vybaveny digitálním displejem, který zobrazuje například stupeň rychlosti nebo teplotu foukaného vzduchu. Nejčastěji jde pouze o jednoduché číselné ukazatele.

Použité materiály a rozměry

Kvalita provedení jednotlivých vysoušečů se může lišit. Hlavním dobrým rozlišovacím prvkem je cena. Levné fény na vlasy obvykle nedisponují tak kvalitními materiály. Nejčastějším materiálem je plast, a to platí u profi fénů i klasických fénů k domácímu použití. Liší se však jejich odolnost a kvalita. Levné plasty jsou labilnější, méně odolné a náchylné k poškození.

Rozměry fénu

Rozměry fénu mohou při výběru rovněž hrát roli. Pokud chcete lehký a kompaktní vysoušeč vlasů, možná hledáte cestovní model. Pokud si však fénujete vlasy a držíte fén v jedné ruce několik minut, nižší hmotnost fénu je obrovskou výhodou. V některých případech výrobci dokonce rozlišují, zda je fén určený pro praváky, nebo leváky. Dnes se většinou jedná o univerzální provedení.

Levný fén na vlasy už od pár korun

Cenová politika výrobců v tomto segmentu trhu je velmi širokospektrální. Jeden výrobce má v nabídce více modelů, které lze rozlišit podle kvality i ceny. Fén na vlasy zvládnete dnes koupit doslova za pár korun. Vytvořili jsme cenové kategorie, které vám pomohou udělat si obrázek o ceně fénů na českém trhu.

Za cenu od 250 do 750 Kč koupíte ty nejlevnější fény na vlasy. A toho, že by nebyly výkonné, se určitě nemusíte obávat. Klidně narazíte na klasické fény s příkonem 1 900 či 2 000 W. Nižší cena se projeví na kratším přívodním kabelu, horších materiálech a chybět mohou takové prvky, jako je regulace rychlosti nebo teploty. Chybět však nemusí difuzér ani ionizátor.

V cenové kategorii od 750 do 2 500 Kč už dostane běžný spotřebitel přesně to, co potřebuje. Výkonný vysoušeč vlasů s ionizátorem či difuzérem. Chybět určitě nesmí ani možnost nastavení rychlosti nebo teploty. Kvalita materiálů by měla být vyšší. Připlatit si o 250 Kč více a mít všechny tyto prvky je někdy lepší než si později stěžovat na příliš horký vzduch, který je k vašim vlasům nešetrný.

Profesionální fény se liší primárně cenou. Nad hranicí 2 500 Kč se již nacházejí fény, které jsou určené pro potřeby náročnějších zákazníků. Příkon se pohybuje nad hranicí 2 200 W a nechybí jim různé funkce, bohaté příslušenství, či dokonce praktický kufřík. Rozdílem může být i kvalita použitých materiálů nebo integrovaný displej.

Fény na vlasy Rowenta a Remington jsou nejoblíbenější

Mezi fény na vlasy se dlouhodobě nacházejí výrobci, kteří jsou spotřebiteli nejžádanější. My jsme během průzkumu našeho trhu porovnávali desítky modelů a zjistili jsme, které značky fénů na vlasy jsou nejoblíbenější a mají nejlepší reference.

Nejvíce se osvědčily fény na vlasy Remington. Tato značka je znakem kvality a kromě fénů na vlasy vyrábí i žehličky na vlasy, holicí strojky či kulmy na vlasy. V tomto sektoru tak jde o dobře známou firmu. Pozitivní názory a zkušenosti panují také v případě fénů na vlasy Rowenta, která má v tomto segmentu rovněž dlouholetou tradici a v portfoliu řadu elektrospotřebičů, jako jsou vysavačeepilátory nebo žehličky na vlasy.

Renomovanou značkou je i Philips nebo fény na vlasy BaByliss. Zastoupení na trhu mají také další výrobci, mezi předními modely jsme našli fény na vlasy Valera, Braun nebo ETA. K levnějším patří fény na vlasy Sencor.

Otázky a odpovědi – FAQ

Uvažujete o koupi fénu na vlasy? Potřebujete se poradit ohledně výběru fénu na vlasy? Zajímáte se o konkrétní model? Chcete vědět víc o výběru fénu na vlasy? Neváhejte se s námi podělit o své otázky, my vám vždy rádi co nejdříve odpovíme. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme. Budeme také rádi, pokud se podělíte o vlastní zkušenosti s výběrem fénu na vlasy. Můžete tak pomoci ostatním spotřebitelům, kteří se pro koupi rozhodují.

Fény na vlasy, které mají vestavěný generátor iontů, se postarají o to, že vaše vlasy nebudou po vysušení elektrizovat a suché nebudou působit dojmem „slámy“. Ionizátor se totiž stará o to, že generuje částice iontů, které spolu s elektrony vody vytváří záporné částice. Ty mají na svědomí, že vlasy mají bohatší lesk a nepůsobí tak vyschle. Celkově je sušení s fénem na vlasy, který má ionizátor, šetrnější.

Funkce samotného fénu je jasná, jeho úkolem je vlasy vysušit. Druhým elektrospotřebičem v tomto názvosloví je kulma na vlasy, jejím úkolem je pro změnu vlasy tvarovat, vytvářet kudrny či celé účesy, ne však sušit. Kulmofén, jak už název napovídá, je kombinací fénu a kulmy. K sušení a tvarování účesu využívá horký vzduch, disponuje hlavicí s kartáčem, vlasy tak pročesáváte, sušíte a zároveň tvarujete. Ovšem ne každému musí tento způsob tvarování účesu či sušení vlasů vyhovovat. Nejčastěji kulmofén používají spotřebitelé, kteří si účes cíleně a pravidelně tvarují. Pokud vám jde o rychlé sušení vlasů, určitě doporučujeme sáhnout po klasickém nebo profesionálním fénu na vlasy.

Chcete-li se nutně rozhodovat pro vysoušeč vlasů podle vysokého výkonu, určitě byste neměli jít pod hranici 2 000 W. Vyšší příkon elektromotoru může v určité míře ovlivnit rychlost foukaného vzduchu i rychlost nahřívání. Nejvýkonnější fény na vlasy dosahují příkonu i 2 500 W. Upozorňujeme však, že samotný výkon/příkon nemusí být jediným ukazatelem toho, jak rychle fén dokáže vlasy vysušit. Podle příkonu tak nelze soudit, jaká je efektivita sušení jednotlivých modelů.

Slovník pojmů / důležité pojmy

 • Ionizátor – fény, které jsou vybaveny ionizátorem, resp. generátorem iontů, se starají o to, aby po vysušení vlasy nebyly zelektrizované, měly optimální lesk a nestály. Vlasům dodává určitou míru mokrého efektu – ionty při sušení vytvářejí s molekulami vody elektrony a tvoří se záporné částice. Tyto částice vlasům dodávají lepší a krásnější vzhled, kladné částice naopak vlasy jen vysušují a způsobují „slámovitý“ efekt. Fén na vlasy s ionizátorem je tak k vlasům šetrnější.
 • Difuzér – jde o speciální nástavec, který má tvar kruhu, má široký otvor a je určený především pro ty, kteří si suší kudrnaté vlasy. Díky difuzéru můžete vlasům dodat objem (vzdušnost) a zabránit tak krepatění vlasů.
 • Koncentrátor – jde o speciální nástavec – úzkou trysku, která koncentruje foukaný vzduch na jedno místo. Tyto nástavce se mohou lišit velikostmi otvoru. Existují širší i užší. Cílem je styling a tvorba účesů.
 • Cold air – speciální funkce, díky které dokáže fén kromě horkého vzduchu foukat i ten studený. Tuto funkci můžete využít při sušení vlasů nebo povrchů.
 • Ultra silent – ​​tímto přívlastkem mohou být označeny modely, které při své činnosti dosahují minimální hladiny hluku. Tyto fény na vlasy jsou obvykle vybaveny velmi účinnou akustickou izolací. Hladina hluku by neměla překročit hranici 60 dB.
 • AC motor – pro svůj chod využívá elektrickou energii, přičemž při své činnosti za pomoci cívek na hřídeli generuje magnetická pole. Jeho výhodou je vysoká odolnost, tichý chod a vysoký výkon. AC motory se dělí na synchronní a indukční. Synchronní DC elektromotory produkují takový výkon, jaká je hodnota napájecího proudu. Indukční motory se skládají ze sestavy statoru a rotoru. Pohonná síla vzniká otáčením rotoru a elektromagnetickou indukcí statoru. Tyto typy motorů patří mezi nejpoužívanější u široké škály elektrospotřebičů.
 • DC motor – tyto motory mohou být napájeny přímo ze sítě nebo z baterie. Stejnosměrné motory se skládají z otočné hřídele, ložisek, převodovky a soustavy ozubených kol. Mají vyšší točivý moment než AC motory. Rozlišujeme tzv. uhlíkové motory, které jsou velmi efektivní, výkonné, ale jejich chod je hlučnější. Nevýhodou je časem nutná výměna kartáčových uhlíků. Bezuhlíkové motory fungují na stejném principu jako uhlíkové – kartáčové motory. Mají však speciální obvody regulování rychlosti, kolem rotoru je magnet a ten dokáže otáčky ovládat.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Péče o tělo

Vaše hodnocení:
(91.4%)