Kulmofény

Nejlepší kulmofény 2024 + recenze

Kulmofén je velmi praktickou pomůckou k úpravě vlasů. Spojuje v sobě 2 spotřebiče, proto jde o efektivní i ekonomickou alternativu. Uvažujete nad tím, že si toto zařízení pořídíte, ale nevíte, po kterém modelu sáhnout? V tom případě jste na správném místě. V našem testu kulmofénů naleznete recenzi vítěze, kterým se stal Revlon RVDR5222E, a ještě několik dalších recenzí na kousky z různých výkonnostních i cenových kategorií.

Publikované: 04.03.2022
Aktualizované: 18.07.2024

Jaký kulmofén koupit?

Své recenze kulmofénů jsme sestavovali tak, aby v nich nechyběly informace o každičkém detailu. Najdete v nich také souhrn zkušeností spotřebitelů a srovnání s ostatními modely z našeho testu. Pokud jsou pro vás důležité jen základní vlastnosti, nemusíte se pouštět do čtení rozsáhlejších recenzí. Vše, co potřebujete vědět, naleznete v následující tabulce s popisy 3 šikovných, dostatečně výkonných a kvalitních kulmofénů.

Názov Hodnotenie Detail
Revlon RVDR5222E   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Rowenta CF9540F0   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Sencor SHS 7551   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Revlon RVDR5222E

Revlon RVDR5222E

Statický kulmofén, příkon 1 100 W, dvě rychlosti, dvě teploty, studený vzduch, ionizátor.

Zobrazit více info

Kulmofén Revlon RVDR5222E je vhodný pro drtivou většinu spotřebitelů. Jeho pořizovací cena je přiměřená kvalitě zpracování, funkcím i výkonu. Jedná se o model, na kterém si můžete nastavit intenzitu proudění i teplotu vzduchu a který disponuje funkcí ionizace. Obsluha a manipulace jsou jednoduché a praktické. K minusům lze zařadit vyšší hmotnost i hlučnost a absenci cestovního pouzdra v balení.

Cenový trhák
ETA Rosalia 0328

ETA Rosalia 0328

Statický kulmofén, příkon 400 W, dvě rychlosti, dvě teploty, studený vzduch.

Zobrazit více info

Levný, průměrně výkonný a vcelku kvalitní kulmofén, to je ETA Rosalia 0328. Tento model se slabším příkonem doporučujeme zejména pro osoby s jemnějšími či krátkými vlasy. Díky nízké hmotnosti a kompaktním rozměrům je vhodný k použití na cestách či v práci. Balení obsahuje větší a menší vyměnitelný kartáč, teplotu a rychlost proudění vzduchu můžete regulovat ve 2 stupních a nechybí ani tlačítko k jeho rychlému ochlazení. Obsluhu hodnotíme jako velmi praktickou.

Náš TIP
Rowenta CF9540F0

Rowenta CF9540F0

Rotační kulmofén, příkon 1 000 W, dvě rychlosti, dvě teploty, studený vzduch, ionizátor.

Zobrazit více info

Rowenta CF9540F0 je sice poněkud dražší obousměrný rotační kulmofén, jeho výkon, kvalita a funkce však stojí za zvážení. Je vybaven dvojitým ionizátorem, teplotu a rychlost proudění vzduchu na něm můžete regulovat ve 2 stupních a jeho kartáče mají kvalitní povrch a přírodní štětiny. V balení naleznete kartáčové nástavce na krátké i dlouhé vlasy spolu s praktickými ochrannými kryty. K nevýhodám patří trochu vyšší hmotnost a robustní provedení.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Jak postupujete při výběru spotřebiče? Pravděpodobně si nejprve stanovíte parametry, které jsou pro vás nejdůležitější. Na základě nich můžete následně selektovat modely, které jsou pro vás vhodné a vysloveně nevhodné. Prvním důležitým úkolem při tvoření našeho testu kulmofénů byl právě jejich výběr z desítek modelů dostupných na našem trhu. Následně jsme přistoupili k jejich hodnocení a srovnání. Pro tyto účely jsme si i my sestavili žebříček parametrů, které jsou u těchto zařízení z našeho pohledu důležité.

Výkon
Možnosti regulace výkonu
Kvalita zpracování
Doplňkové funkce
Hmotnost a provedení
Počet náhradních hlavic
Příslušenství
Design

Velmi užitečnými pro nás byly populární a ověřené internetové portály, které slouží k prodeji různých spotřebičů. Mluvíme o heureka.cz, mall.cz, kasa.cz, alza.cz, okay.cz či datart.cz. Na těchto webech jsme si udělali průzkum ohledně prodejnosti a skutečných vlastností kulmofénů na základě zkušeností spotřebitelů a jejich recenzí. Dalším důležitým parametrem pro nás byli výrobci. Do testu jsme proto zařadili jen zástupce ověřených značek Revlon, Rowenta, ETA, Sencor a BaByliss.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze kulmofénů

Náš test a recenze v něm splňují všechna kritéria, tak aby mohly být označeny za nezávislé. Co to znamená? Že na naše hodnocení neměly vliv pokyny od výrobců ani prodejců kulmofénů. Jde výhradně o naše vlastní závěry, které jsme si vytvořili na základě důkladného průzkumu trhu a zkušeností spotřebitelů i studia technických parametrů, které souvisí s praktickou stránkou používání těchto spotřebičů a jejich kvalitou.

Víťaz testu

Revlon RVDR5222E

Statický kulmofén, příkon 1 100 W, dvě rychlosti, dvě teploty, studený vzduch, ionizátor.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kulmofén Revlon RVDR5222E nás zaujal poměrem mezi cenou, výkonem, funkcemi a kvalitou zpracování. Je vyroben z kvalitních materiálů, možnosti regulace jsou dobré, nachází se na něm funkce ionizace a díky vysokému příkonu je práce s ním velmi rychlá a efektivní. Negativa souvisí s parametry, jako je hlučnost či hmotnost zařízení.

Kartáč na kulmofénu Revlon RVDR5222E má oválný tvar, který přispívá k efektivnější úpravě vlasů. Jeho štětiny s oválnými koncovkami, které napomáhají vytvořit velký objem účesu, jsou vyrobeny z přírodních kančích štětin a nylonu. Povrch kartáče je keramický, což přispívá k rovnoměrné distribuci tepla. Keramika je navíc bezpečná a šetrná k pokožce vlasů. Na modelu Revlon RVDR5222E se nachází funkce ionizace, která má příznivé účinky na vlasy. Hydratuje je, zanechává hladké, lesklé, předchází jejich poškození vlivem tepla a jiných vnějších faktorů a eliminuje vznik statické elektřiny.

Tento model disponuje regulací výkonu, který je opravdu vysoký, jelikož má příkon 1 100 W. V tomto směru ho dohánějí jen 2 další modely v našem testu, a to Rowenta CF9540F0 Sencor SHS 7551. Na výběr máte 3 teplotní a 2 rychlostní stupně. Na kulmofénu nechybí ani možnost nastavení studeného vzduchu. Kvalitu zpracování hodnotíme jako výbornou. K negativům řadíme trochu vyšší hmotnost a hlučnost. Některým z vás nemusí vyhovovat ani teplota na nejvyšším stupni. Jinak řečeno, kartáč se na něm nahřívá opravdu trochu moc. Negativně hodnotíme také absenci cestovního pouzdra v balení. Rukojeť kulmofénu je poněkud širší, což opět nemusí být ideální pro každého, na druhou stranu má příjemné, ergonomické tvarování a do ruky padne jako ulitá. Ke snadné manipulaci přispívá i otočný přívodní kabel.

Kulmofén Revlon RVDR5222E je spotřebiteli hodnocen převážně pozitivně, narazili jsme však i na několik negativních recenzí. K pozitivním vlastnostem jsou nejčastěji zařazovány parametry jako rychlé vytvarování účesu, snadná manipulace, pohodlná rukojeť, široké možnosti regulace, kvalita zpracování a přiměřená pořizovací cena. V záporných hodnoceních se nejčastěji zmiňuje větší hlučnost a hmotnost a příliš vysoká teplota na nejsilnějším stupni.

Pozitíva

Poměr mezi cenou, výkonem a kvalitou
Široké možnosti regulace a jednoduchá obsluha
Kvalita zpracování a funkce ionizace

Negatíva

Větší hlučnost a hmotnost
Nadměrně vysoká teplota na nejvyšším stupni

Příkon = 1 100 W ● Počet rychlostí = 2 ● Počet teplot = 3 ● Povrch kartáče = keramický ● Materiál štětin = nylon + kančí štětiny

Cenový trhák

ETA Rosalia 0328

Statický kulmofén, příkon 400 W, dvě rychlosti, dvě teploty, studený vzduch.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Hledáte extrémně levný statický kulmofén se základními funkcemi a průměrným, ale dostatečným výkonem? V tom případě nepřehlédněte právě recenzi modelu ETA Rosalia 0328. Jedná se o model, který je vhodný zejména k úpravě jemných nebo krátkých vlasů. Teplotu i intenzitu foukání na něm můžete regulovat a přímo v balení naleznete 2 vyměnitelné nástavce.

Kulmofén ETA Rosalia 0328 s příkonem 400 W není tím nejvýkonnějším modelem na trhu. Pro lepší představu: model Sencor SHS 7551 z podobné cenové kategorie má více než dvakrát vyšší příkon. Pokud však hledáte model se základními funkcemi a průměrným výkonem, jde o dobrou volbu. Rychlost proudění vzduchu můžete regulovat ve 2 stupních. Totéž platí i o regulaci teploty. Na kulmofénu naleznete i tlačítko k rychlému ochlazení vzduchu.

V balení se nacházejí 2 vyměnitelné tvarovací kartáče, jejichž demontáž a montáž někteří pokládají za poněkud komplikovanou. Menší kartáč má průměr 16 mm, ten větší 19 mm. Vzhledem k velmi nízké pořizovací ceně je logické, že ETA Rosalia nedisponuje ionizátorem či duálním napětím ani jinými pokrokovými funkcemi. Dobrou zprávou je, že je vybavený ochranou proti přehřátí.

K plusům patří nízká hmotnost, která se pohybuje kolem 300 g, kompaktní rozměry, rukojeť s ergonomickým tvarováním, otočný přívodní kabel o délce 1,8 m a vcelku nízká hlučnost, která dosahuje hodnoty kolem 77 dB. Tyto parametry přispívají k nenáročné obsluze a jednoduché manipulaci. Při skladování oceníte praktický háček na zavěšení.

Při pátrání jsme narazili na velké množství spotřebitelských recenzí kulmofénu ETA Rosalia 0328. Drtivá většina z nich je pozitivní. Nejčastěji spotřebitelé hovoří o nízké pořizovací ceně, jednoduché obsluze a přiměřeném výkonu. V negativních recenzích jsou zmíňovány parametry, jako je slabší výkon, komplikovanější výměna hlavic, menší možnosti regulace či fakt, že studený vzduch není až tak studený.

Pozitíva

Velmi dobrý poměr mezi pořizovací cenou a výkonem
Dva vyměnitelné kartáče v balení
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Slabší výkon
Méně možností regulace
Komplikovanější výměna hlavic

Příkon = 400 W ● Počet rychlostí = 2 ● Počet teplot = 2 ● Rozměry (Š × V × H) = 38 × 5 × 4,5 cm ● Hmotnost = 300 g

Náš TIP

Rowenta CF9540F0

Rotační kulmofén, příkon 1 000 W, dvě rychlosti, dvě teploty, studený vzduch, ionizátor.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Rowenta CF9540F0 Brush Activ Premium Care je opravdu kvalitní, výkonný a univerzální kulmofén, který je vhodný k úpravě dlouhých i krátkých vlasů. Jedná se o rotační model s nenáročnou obsluhou, přesnou regulací a vysokou kvalitou zpracování, který je dostupný za poněkud vyšší pořizovací cenu.

Rowenta CF9540F0 má příkon 1 000 W, což znamená, že se jedná o opravdu výkonný model s rychlým nahříváním, se kterým můžete vlasy sušit i tvarovat. Problémem, zvláště pro ty z vás, kteří mají jemnější vlasy, může být až příliš vysoká teplota, které spotřebič dosahuje na nejvyšším stupni. Brush Activ Premium Care proto doporučujeme spíše osobám s hustou a nepoddajnou hřívou. Tento kousek patří k rotačním kulmofénům. Pracuje obousměrně, přičemž směr otáčení kartáče přepnete pomocí posuvného tlačítka přímo na rukojeti. Rychlost proudění vzduchu i jeho teplotu můžete regulovat ve 2 stupních. Samozřejmě nechybí ani možnost studeného vzduchu.

Model Rowenta CF9540F0 je stejně jako kulmofény Revlon RVDR5222E nebo BaByliss PRO 2770 vybaven ionizátorem. V tomto případě jde o tzv. dvojitý ionizátor, který produkuje 40× více záporně nabitých iontů. Úprava vlasů s tímto zařízením je proto velmi šetrná, k čemuž přispívá i speciální keramický povrch kartáčů, který je obohacený o kašmír, keratin a arganový olej, a štětiny vyrobené z přírodních vláken.

V balení naleznete 2 kulaté kartáčové nástavce s různým průměrem. Zatímco 50mm rotační kartáč je ideální k úpravě dlouhých a nepoddajných vlasů, ten o průměru 40 mm zase na středně dlouhé až krátké vlasy. Praktickým doplňkem jsou ochranné kryty na kartáče, které je chrání před poškozením při přenášení či skladování.

K negativním parametrům řadíme vyšší hmotnost a robustní rukojeť, která nemusí vyhovovat každému. Přívodní kabel je otočný a špička kartáčů zůstává chladná v průběhu celého procesu úpravy vlasů. Obsluhu a manipulaci proto hodnotíme jako vcelku příjemné. Při skladování oceníte praktický háček na zavěšení. Pokud však plánujete kulmofén přenášet, musíme vás upozornit, že v balení nenajdete cestovní pouzdro.

Rychlé sušení i tvarování vlasů, jednoduché ovládání, kvalitní materiály a univerzální využití. Kladné spotřebitelské recenze kulmofénu Rowenta CF9540F0, které výrazně převažují, lze shrnout asi takto. V negativních hodnoceních uživatelé zmiňují vysokou hmotnost a robustnost kulmofénu, vyšší pořizovací cenu a příliš vysokou teplotu na nejvyšším stupni.

Pozitíva

Univerzální použití a vysoký výkon
Ionizátor a keramický povrch kartáčů obohacený o keratin a arganový olej
Dva kartáče s ochranným krytem v balení

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Vyšší hmotnost a robustní provedení
Příliš vysoká teplota vzduchu na nejvyšším stupni

Příkon = 1 000 W ● Počet rychlostí = 2 ● Počet teplot = 2 ● Povrch kartáče = keramický ● Materiál štětin = přírodní vlákna

Lacná kvalita

Sencor SHS 7551RD

Statický kulmofén, příkon 1 000 W, jedna rychlost, dvě teploty, studený vzduch, ionizátor.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Sencor SHS 7551 je levný statický kulmofén s vysokým příkonem, poněkud skromnějšími možnostmi regulace a enormně bohatým příslušenstvím, přesněji 7členným setem různých nástavců. Disponuje zajímavými funkcemi, možnosti využití jsou opravdu široké a je vhodný k úpravě krátkých i dlouhých vlasů.

Sencor SHS 7551 má vysoký příkon, a sice 1 000 W, který je zárukou rychlého nahřívání i samotné úpravy vlasů. Teplotu na něm můžete regulovat ve 2 stupních a k dispozici máte také režim studeného vzduchu. Rychlost proudění vzduchu regulovatelná není. Kulmofén od značky Sencor disponuje ionizátorem, který zabraňuje vzniku statické elektřiny, vlasy hydratuje, zanechává je lesklé a viditelně živější. Na jeho zapnutí vás upozorní praktická LED kontrolka. Pozitivně hodnotíme přívodní kabel s otočnou koncovkou, který je kratší (1,5 m), háček na zavěšení a bezpečnostní pojistku proti přehřátí spotřebiče.

Nízká pořizovací cena se projevila několika horšími vlastnostmi. Nejzásadnější z nich je nižší kvalita zpracování. Tu pocítíte hlavně při výměně nástavců, která může být poněkud komplikovaná. Negativně hodnotíme také vyšší hmotnost, která přesahuje 1,2 kg, a ne zrovna nejšikovnější provedení. Kulmofén je poměrně robustní, manipulace s ním proto může být náročnější.

Jak bylo zmíněno hned na začátku recenze kulmofénu Sencor SHS 7551, oblastí, ve které nás zaujal asi nejvíce, je dodáváné příslušenství. V balení naleznete 7 různých nástavců. Jedná se o klasický kulatý kartáč o průměru 20 mm a délce 95 mm, kulatý kartáč se zatahovacími štětinami o průměru 28 mm a délce 100 mm, poloviční kartáč o šířce 39 mm a délce 90 mm, XXL kulatý kartáč o průměru 31 mm a délce 110 mm, vyrovnávací kartáč široký 38 mm a dlouhý 90 mm, tzv. koncentrátor a kulmovací kleště o průměru 10 mm a délce 115 mm. Při výměně nástavců budete muset získat cvik, protože systém na kulmofénu není příliš propracovaný. Jinak řečeno, výměna nástavců je komplikovanější, podobně jako v případě dalšího levnějšího spotřebiče v našem testu, kulmofénu ETA Rosalia 0328.

Recenze spotřebitelů, kteří se rozhodli pro koupi kulmofénu Sencor SHS 7551, jsou převážně kladné. K pozitivním parametrům řadí zejména nízkou pořizovací cenu, velký počet nástavců v balení, dostatečný výkon a režim studeného vzduchu. Poměrně velký počet uživatelů zmiňuje náročnější výměnu nástavců a příliš masivní provedení, které se projevuje náročnější manipulací se spotřebičem.

Pozitíva

Poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Multifunkční využití díky velkému počtu nástavců v balení
Ionizátor

Negatíva

Nižší kvalita zpracování
Vyšší hmotnost
Náročnější výměna nástavců

Příkon = 1 000 W ● Počet rychlostí = 1 ● Počet teplot = 2 ● Hmotnost = cca 1,2 kg ● Délka přívodního kabelu = 1,5 m

Pre náročných

Rowenta CF9620F0

Rotační kulmofén, příkon 630 W, tři rychlosti, tři teploty, studený vzduch, ionizátor.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kulmofén Rowenta CF9620F0 se může bez obav zařadit mezi profesionální modely. Má 3stupňovou regulaci a přednastavené automatické režimy, je lehký, tichý, nenáročný na obsluhu, rukojeť je ergonomicky tvarovaná a balení obsahuje až 3 různé kartáčové nástavce. Na kulmofénu nechybí ionizátor a další technologie, které zajišťují šetrnou úpravu všech typů vlasů.

Kulmofén Rowenta CF9620F0 má poměrně nízký příkon, který činí 630 W, což je méně než např. v případě několikanásobně levnějšího modelu Sencor SHS 7551RD. I přesto je jeho výkon vysoký, jelikož max. teplota dosahuje 80 °C, což je dostačující i při úpravě opravdu nepoddajných vlasů. K benefitům patří vysoká kvalita zpracování, nízká hmotnost a velmi příjemné, ergonomické tvarování rukojeti. Obsluhu hodnotíme jako intuitivní a nenáročnou. Zásadnějším negativem je jen vysoká pořizovací cena, která je však přiměřená výkonu, funkcím i kvalitě spotřebiče.

Kulmofén Rowenta CF9620F0 se vyznačuje širokými možnostmi regulace. Nacházejí se na něm přednastavené stylingové programy s automatickou úpravou teploty i rychlosti otáčení. Celkově máte k dispozici 3 rychlostní a 3 teplotní režimy. Štětiny PRO KERATIN jsou citlivé k vlasové pokožce i vlasům, kterým dodávají jemnost a lesk. K faktu, že tento model patří k těm šetrným, přispívá také přítomnost ionizátoru.

Balení obsahuje 3 vyměnitelné kartáče, kulmofén od značky Rowenta je proto vhodný k úpravě všech typů vlasů. První z nástavců využijete u řídkých nebo zplihlých vlasů, druhý v případě těch hustých a nepoddajných a třetí je určený k tvarování ofiny nebo vytvoření hladkého účesu.

Hodnocení kulmofénu Rowenta CF9620F0 jsou vysoká. Ti, kteří si ho zakoupili, na něm oceňují jednoduchou obsluhu, anatomický tvar, rychlost úpravy vlasů, univerzálnost a vysokou kvalitu zpracování. Negativní recenze jsme nenašli. Výjimečně se v nich však objeví menší stížnosti, které souvisí s vyšší cenou či absencí vysloveně malého kartáčového nástavce v balení.

Pozitíva

Vysoký, dobře regulovatelný výkon a vysoká kvalita zpracování
Tři kartáčové nástavce v balení
Ionizátor

Negatíva

Vysoká pořizovací cena

Příkon = 630 W ● Počet rychlostí = 3 ● Počet teplot = 3 ● Délka přívodního kabelu = 2 m

BaByliss PRO 2770

Rotační kulmofén, příkon 800 W, dvě teploty, studený vzduch, ionizátor.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

BaByliss PRO 2770 je rotační kulmofén, který ocení i náročnější spotřebitelé. Má vcelku vysoký příkon, obousměrný chod, teplota je regulovatelná a je vyroben z kvalitních materiálů. Součástí balení jsou 2 hlavice různého průměru, které jsou vhodné spíše k úpravě delších vlasů.

Rotační kulmofén BaByliss PRO 2770 má příkon 800 W, chod hlavice je obousměrný a teplota vzduchu regulovatelná ve 2 stupních. Pořizovací cena je vyšší, ale přiměřená funkcím i kvalitě zpracování, která je na velmi dobré úrovni. Kulmofén od značky BaByliss je dodáván se 2 vyměnitelnými kartáčovými hlavicemi. Menší z nich má průměr 40, větší 50 mm. Upozorňujeme, že obě jsou vhodné spíše k úpravě delších vlasů.

Hlavice mají keramický povrch, který stojí za rovnoměrnou distribucí tepla a který je šetrný k jemným vlasům a jejich pokožce. Štětiny hlavic jsou vyrobené ze stejných materiálů jako ty na kulmofénu Revlon RVDR5222E. Jedná se o kombinaci odolného nylonu a přírodních kančích štětin. U modelu BaByliss PRO nechybí ani funkce ionizace a režim studeného vzduchu. Obsluhu zařízení pokládáme za jednoduchou. Manipulaci usnadňuje přívodní kabel s otočnou koncovkou, který má až 2,7 m. Při údržbě vás zase potěší snadno čistitelný zadní filtr.

Hodnocení těch, kteří se rozhodli si kulmofén BaByliss PRO 2770 pořídit, jsou výhradně kladná. Pozitivně vnímají masivní provedení, rychlou úpravu vlasů, spolehlivý chod a dobrou kvalitu zpracování.

Pozitíva

Vysoký výkon a rychlá úprava vlasů
Ionizátor a dobrá kvalita zpracování
Jednoduchá obsluha a manipulace

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Vhodný zejména k úpravě delších vlasů

Příkon = 800 W ● Počet teplot = 2 ● Materiál štětin = nylon + kančí štětiny ● Délka přívodního kabelu = 2,7 m

Další zajímavé produkty

Nenašli jste kulmofén vhodný pro svůj typ či délku vlasů, máte omezený rozpočet, nebo naopak chcete do této pomůcky investovat více? I přes veškeré naše snahy, aby test nejlepších kulmofénů uspokojil co nejvíce z vás, není vyloučeno, že jsme do něj nezakomponovali model korespondující s vašimi požadavky a představami. Pokud je tomu tak, upozorňujeme na následující odstavce, kde naleznete krátké zhodnocení klíčových parametrů dalších vybraných kulmofénů, které jsou dostupné v nabídce českých prodejců.

Valera 603.01B Turbo Style 1000 je poměrně levný kulmofén s 1 000W příkonem, 2 teplotními a 2 rychlostními stupni, 3 vyměnitelnými hlavicemi v balení a hmotností, která nepřesahuje 600 g. Tento rotační kulmofén disponuje režimem studeného vzduchu i funkcí ionizace, díky čemuž patří k univerzálním modelům vhodným k úpravě téměř všech typů vlasů.

Kulmofén ETA 6322 nás zaujal nízkou pořizovací cenou a širokými možnostmi regulace. Nacházejí se na něm 2 rychlostní a 3 teplotní stupně. Rotační kulmofén má příkon 1 000 W, přijatelnou hmotnost 500 g a dostatečně dlouhý přívodní kabel o délce 1,8 m. Naleznete na něm funkci studené špičky, naopak nevýhodou je absence režimu studeného vzduchu.

I statický kulmofén Braun AS330 patří do kategorie levných spotřebičů. Má poměrně nízký příkon, který činí 400 W, dvoustupňovou regulaci rychlosti i teploty a je dodáván se 2 vyměnitelnými kartáčovými nástavci. Za minus pokládáme absenci režimu studeného vzduchu a ionizace. K nevýhodám řadíme i poněkud vyšší hmotnost, která dosahuje 1 kg. Stručně řečeno, tento model doporučujeme těm z vás, kteří nemají příliš nepoddajné vlasy a chtějí co nejvíce ušetřit.

Jako další jsme pro vás vybrali rotační kulmofén Rowenta CF9530 za trochu vyšší pořizovací cenu, která je přiměřená výkonu i kvalitě. Tento model disponuje 2 rychlostními i teplotními režimy, režimem studeného vzduchu a ionizátorem. Má poměrně vysokou hmotnost, která přesahuje 1 kg, a vysoký příkon (1 000 W). V balení naleznete 2 kartáčové hlavice s různým průměrem.

Jako poslední zmiňujeme statický a extrémně levný kulmofén kombinován s kulmou Amzo Dyme, který je dodáván s velkým počtem multifunkčních nástavců. V balení najdete např. kulmový nástavec, poloviční kartáč nebo kartáč s malým průměrem., díky kterým můžete vlasy sušit, kulmovat, narovnávat a dodávat jim objem. Amzo Dyme má výkon 1 000 W, doba nahřátí je 30 s a použit je kvalitní materiál – keramika. Díky těmto vlastnostem jej můžeme doporučit k péči o všechny typy vlasů.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Orientujete se při nákupu i podle toho, které produkty patří k těm prodávanějším, případně méně prodávaným? Heureka je portál, který je k tomuto účelu jako stvořený. Naleznete na něm přehledné informace o aktuálně nejprodávanějších kulmofénech i kouscích, které zjevně ztrácejí na popularitě. Abychom vám hledání co nejvíce usnadnili, informace o nejprodávanějších kulmofénech na portálu Heureka sledujeme za vás. Naše zjištění si můžete kdykoli prohlédnout v následující tabulce, kterou upravujeme v závislosti na aktuální situaci na českém trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Dyson Airwrap HS055*Zobrazit produkt
Rowenta CF9540F05*Zobrazit produkt
Revlon RVDR5222E5*Zobrazit produkt
Silvercrest SWB 300 B15*Zobrazit produkt
Braun AS 3305*Zobrazit produkt

Kulmofény v sobě spojují 2 spotřebiče, které jsou jistě i pro mnohé z vás při úpravě vlasů nenahraditelné. Mluvíme o fénu a kulmě, resp. o fénování vlasů s použitím kulatého kartáče k rovnání či natáčení vlasů. V závislosti na typu kulmofénu, po kterém sáhnete, jej využijete při různých způsobech stylingování účesu. Ve svém návodu na výběr vás provedeme všemi důležitými oblastmi, na které byste se při koupi tohoto spotřebiče měli zaměřit.

Jak vybrat kulmofén

 • Typy kulmofénů
 • Příkon a výkon
 • Materiál, provedení a obsluha
 • Hmotnost
 • Povrch hlavice a štětiny
 • Možnosti regulace rychlosti proudění vzduchu a jeho teploty
 • Funkce kulmofénů
 • Typy nástavců a příslušenství
 • Cena a ověření výrobci

Typy kulmofénů

Na trhu jsou dostupné 2 základní typy kulmofénů – statické a rotační. Hlavice na rotačních kulmofénech se během úpravy vlasů otáčí doleva, doprava nebo v obou směrech. Vlasy se do kartáče namotávají automaticky, což celý proces zásadně urychluje a usnadňuje. Nejprve se však s těmito spotřebiči musíte naučit správně pracovat. To je zároveň nevýhoda. Dokud nepochopíte princip natáčení vlasů, můžete si kulmofénem některé vytrhat, a v případě vysoce výkonných modelů dokonce spálit. Minusem této alternativy je také větší hlučnost a většinou i o něco vyšší pořizovací cena.

Statické kulmofény bývají levnější. Jedná se o zařízení, která jsou nenáročná na obsluhu, na druhou stranu s nimi úprava vlasů trvá déle, neboť jednotlivé prameny musíte na kartáč natáčet manuálně. Pokud se chystáte ke koupi svého prvního kulmofénu, statický model může být lepší volbou. Jakmile se s ním naučíte správně pracovat, můžete přesedlat na ten rotační.

Příkon a výkon

Příkon a výkon kulmofénu spolu úzce souvisí. Levné kulmofény, které zpravidla nejsou vhodné k úpravě hustých, hrubých a nepoddajných vlasů, mohou mít příkon pod 100 W. Připravte se na delší nahřívání i úpravu svého účesu. Pokud však máte vysloveně jemné, zničené nebo řídké vlasy, nemusí jít o špatnou volbu.

Kulmofén – příkon

Za jakýsi průměr lze označit modely s příkonem od 600 do 800 W. Tyto kulmofény bývají univerzální, jelikož s nimi můžete upravovat krátké i dlouhé vlasy různé kvality. Pozor, nemusí být dostatečně výkonné na extrémně nepoddajnou hřívu. Nejvýkonnější modely mají příkon od 1 000 do 1 200 W. Častým jevem bývá to, že se i navzdory možnosti regulace teploty nahřívají až na příliš vysoké hodnoty. Tyto kulmofény jsou proto vhodné zejména pro lidi s dlouhými, kudrnatými a nepoddajnými vlasy.

Materiál, provedení a obsluha

Kulmofény jsou nejčastěji vyráběny z plastu. Na některých modelech najdete různé kovové prvky nebo celé části. Materiál souvisí s kvalitou zpracování. Zjednodušeně řečeno, příliš mnoho neodolných plastových komponentů není dobré znamení. Vysloveně levné kulmofény obvykle trpí různými „neduhy“, které pocítíte zejména při výměně hlavic či samotné úpravě vlasů, kdy se mohou enormně nahřívat části, se kterými přicházejí do kontaktu vaše ruce.

Dále se zaměřte na provedení, tedy na ergonomické tvarování rukojeti. Měla by se držet pohodlně. Důležitá je také její povrchová úprava, která by měla zabránit klouzání či pocení dlaní. Neméně důležité je rozmístění ovládacích prvků. Měly by se nacházet v dosahu vašich prstů, abyste kulmofén nemuseli neustále přemisťovat z ruky do ruky.

Hmotnost

Hmotnost kulmofénu souvisí zejména s jeho obsluhou. Vysloveně robustní a těžké kousky vás už po krátké chvilce mohou doslova unavit. Za max. přijatelnou hmotnost považujeme cca 500–600 g. Některé modely mohou vážit více než kilogram. S nimi bude úprava vlasů určitě o něco méně pohodlná. Naopak kulmofény, které váží méně než 500 g, jsou ideální volbou. Hmotnost je důležitá i při přenášení. Pokud hledáte zařízení, které s sebou budete brát na dovolené či do práce, hledejte co nejlehčí.

Povrch hlavice a štětiny

Hlavice a štětiny jsou těmi částmi kulmofénu, které přicházejí do přímého kontaktu s vašimi vlasy. Proto by měly být vyrobeny z materiálů, které jsou šetrné k vlasům i jejich pokožce. Nejčastěji se setkáte s keramickými, ocelovými a turmalínovými hlavicemi. Žádná z těchto alternativ není vysloveně nevhodná. O tom, která z nich je pro vás ideální, rozhoduje typ vašich vlasů.

Kulmofén – nástavce

 • Keramické hlavice: Jsou vhodné i k úpravě jemných a citlivých vlasů, ke kterým jsou šetrné. Keramika má výborné klouzavé vlastnosti, práce s těmito hlavicemi je proto velmi plynulá a jednoduchá.
 • Hlavice z nerezové oceli: Doporučujeme je jen těm z vás, kteří mají dostatečně odolné vlasy. Nerezová ocel není nejšetrnějším materiálem. K jejím plusům patří rychlé nahřívání na vysoké teploty.
 • Turmalínové hlavice: Jedná se o další alternativu, po které mohou sáhnout i osoby s poškozenými, řídkými, jemnými či náchylnými vlasy. Turmalínové hlavice jsou však vhodné téměř pro každého.

Hlavice kulmofénů mohou být obohaceny o různé přídavky, např. keratin nebo oleje, které slouží k vyživení vlasů. I když tyto „zlepšováky“ nezřídka cenu kulmofénu navýší o vcelku pěknou sumu, v praxi si jejich použití pravděpodobně ani nevšimnete. Štětiny na kartáčích mohou být vyrobeny ze syntetických a přírodních materiálů nebo jejich kombinace. Nejčastěji používaným je nylon a štětiny divočáka. To platí hlavně u kvalitnějších modelů. U těch levných a méně kvalitních většinou informace o použitých materiálech nenajdete.

Možnosti regulace rychlosti proudění vzduchu a jeho teploty

Každý kulmofén musí disponovat 2 základními funkcemi, a to foukáním a produkcí tepla, resp. teplého vzduchu. V opačném případě by totiž nešlo o kulmofén. Určitě doporučujeme sáhnout po modelu, na kterém můžete regulovat jak rychlost proudění vzduchu (foukání), tak i jeho teplotu. Standardně se setkáte se spotřebiči, na kterých se nacházejí 2 stupně pro rychlost a 2 pro teplotu. Výkonnější kulmofény mají 3 až 4 rychlostní i teplotní stupně. Naopak na těch nejlevnějších rychlost proudění vzduchu zpravidla nemůžete regulovat vůbec a teplotu můžete nastavit na max. 2 různé stupně.

Při výběru kulmofénu nepřehlédněte informaci o režimu studeného vzduchu, který oceníte zejména v případě fixování účesu. Důležité je také to, jestli je studený vzduch opravdu studený. Mnoho kulmofénů se totiž nedokáže ochladit dostatečně rychle a na dostatečně nízkou teplotu. Tento parametr si nejlépe ověříte ve spotřebitelských recenzích.

Ionizace, oboustranná rotace a studená špička

O některých doplňkových funkcích, jako je režim studeného vzduchu či různé přídavky v hlavicích, jsme už mluvili. Nyní se podíváme na další funkce, se kterými se u kulmofénů setkáte poměrně často. Některé z nich zvyšují efektivitu úpravy vlasů, jiné zase souvisí s bezpečností.

 • Ionizace: Slouží k hloubkové hydrataci a výživě vlasů. Zanechává je lesklé a jemné, avšak hlavní funkcí ionizátoru je fakt, že předchází vzniku statické energie, a tudíž i tzv. krepatění či elektrizování vlasů.
 • Režim Turbo: Jedná se o velmi šikovnou funkci, díky které můžete kulmofén nahřát během několika sekund. Setkáte se s ní jen u modelů s dostatečně vysokým příkonem.
 • Oboustranná rotace: Každý průměrně kvalitní rotační kulmofén by měl nabízet možnost oboustranné rotace, která není jen praktickou funkcí. Pro některé, konkrétně pro leváky, jde o nezbytnost.
 • Automatické vypnutí: Jde o praktickou i bezpečnostní funkci, která zajistí, že se kulmofén v případě delší nečinnosti sám vypne.
 • Studená špička: Špička hlavice zůstává studená během celé úpravy vlasů, takže nehrozí, že se jí popálíte.

Kulmofén – funkce

Cestovní pouzdro, vzduchová hlavice nebo tvarovací kartáč

Nejčastěji dodávaným příslušenstvím je cestovní pouzdro nebo ochranné kryty na kartáčové hlavice. V balení někdy naleznete také praktický háček na zavěšení či stylingové pomůcky na vlasy. Základem příslušenství jsou však hlavice, tedy kartáče na samotnou úpravu vlasů.

 • Tvarovací kartáč: Vzduch koncentruje v určitých bodech, díky čemuž můžete účes vytvarovat podle svých představ.
 • Vzduchová hlavice: Je určená k sušení vlasů bez jejich natáčení.
 • Kartáčová hlavice: Využijete ji při komplikovanějším tvarování účesu.
 • Hlavice k rovnání vlasů: Již z názvu vyplývá, že je určená k rovnání vlasů.

I levné kulmofény dokážou překvapit

Kulmofény nejsou vysloveně drahá zařízení. Samozřejmě záleží na tom, zda sáhnete po základním modelu nižší kvality, nebo po tom nadstandardně výkonném a kvalitním, ale pěkně popořádku.

Do kategorie nejlevnějších kulmofénů z našeho pohledu patří modely za cenu do 500 Kč. Většinou jde o statické kulmofény s max. dvoustupňovou regulací rychlosti a teploty. Režim studeného vzduchu je na nich zpravidla přítomný, ionizátor či jiné pokrokové technologie u nich však budete hledat zbytečně. Největší nevýhodou těchto levných spotřebičů bývá opravdu nízká kvalita zpracování a nešikovné provedení, např. vysoká hmotnost a neergonomické tvarování rukojeti.

Za levné kulmofény považujeme ty za 500 až 1 000 Kč, mezi nimiž najdete vcelku výkonné statické i rotační kousky se zajímavými funkcemi a pokročilejší regulací teploty i intenzity proudění vzduchu. Mnohé z nich mají ionizátor a jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Pokud máte vysloveně nepoddajné vlasy, doporučujeme vám sáhnout po kulmofénu z cenové kategorie nad 1 500 Kč. Můžete se připravit na vysoký výkon a jeho přesnou i širokou regulaci, pokrokové funkce, vysokou odolnost a životnost, jednoduchou obsluhu a opravdu kvalitní výrobní materiály.

Vsaďte na ověřené výrobce BaByliss, Remington či Braun

Kvalitní kulmofény najdete v nabídce vícero výrobců. Z našeho pohledu neprohloupíte, pokud sáhnete po spotřebiči značek, jako je ETA, Orava, Rowenta, Braun, Remington, BaByliss, Philips, Revlon či Hot Tools. Levné kulmofény s poněkud horší kvalitou zpracování, ale vcelku šikovnými funkcemi a vysokým výkonem najdete např. v nabídce Sencor a Grundig. K populárním dále patří kulmofény Concept, Dyson, Bellissima a Beurer.

Otázky a odpovědi – FAQ

Své testy a návody se snažíme vždy sestavit tak, abyste se z nich dozvěděli co nejvíce praktických informací, které využijete při samotném výběru spotřebiče. Zároveň nemůžeme předpokládat, co zajímá např. vás. Pokud jste nenašli odpovědi na své otázky, neváhejte se nás zeptat v diskuzi, kterou najdete pod článkem. Na všechny otázky postupně odpovíme.

Máte-li krátké, jemné nebo poškozené vlasy, sáhněte po kulmofénu s nižším příkonem. Důležitá je pro vás také hlavice s menším průměrem. Na krátké vlasy se doporučuje použít hlavici o průměru do 30 mm. Kulmofén na jemné vlasy by měl mít keramický povrch, možnost nastavení nižší teploty vzduchu a měl by disponovat ionizátorem.

Na tuto otázku nelze přesně odpovědět. Maximální teplota, na kterou se hlavice kulmofénu dokáže nahřát, se pohybuje v rozmezí od 80 do 120 °C. Záleží to však na jeho příkonu a výkonu.

Stejně jako fén, kulma a jiné pomůcky, které využívají teplo, může mít i kulmofén na vlasy neblahé účinky. Abyste tomu předešli, je nutné sáhnout po správném modelu, zvolit teplotu ideální pro váš typ vlasů a kulmofén nepoužívat příliš často a dlouho.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Péče o tělo

Vaše hodnocení:
(91.2%)