Autolednice

Nejlepší autolednice 2024 + recenze

Výlet s rodinou, kempování, dovolená či jen dlouhá cesta autem. Chcete-li si s sebou na delší cesty vzít jídlo nebo nápoje a udržet je co nejdéle čerstvé, autolednice je skvělým řešením. Především v horkém počasí jsou autolednice v autě velmi praktické, jelikož v nich můžete skladovat i nápoje, někteří tato chladicí zařízení využívají i při běžných nákupech. V našem srovnávacím testu se nachází několik modelů, které jsme vybrali na základě hodnocených parametrů. O svých kvalitách nás přesvědčila přenosná autolednice G21 C&W, která disponuje i funkcí ohřevu a má velmi kompaktní rozměry. Do srovnávacího testu jsme vybrali ty nejlepší autolednice a porovnali nejen technické parametry, ale také zkušenosti zákazníků. V praktickém návodu vám poradíme, jak autolednici vybrat a čím se řídit.

Publikované: 07.02.2022
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou autolednici koupit?

Lednice do auta nejsou žádným novodobým vynálezem, i přesto je však nenakupujete každý den. Je proto dobré mít před koupí přehled o tom, jaká je nabídka, co trh přináší. Pokud nemáte čas se zabývat rozsáhlejší analýzou, naše tabulka vám skvěle poslouží. Najdete v ní ty nejlepší autolednice zajímavé i v poměru ceny a výkonu. Vybírejte především na základě svých preferencí, zohledněte, jaký objem potřebujete, jaký typ se vám nejvíce zamlouvá (termoelektrická, kompresorová, absorpční) a jaký je váš rozpočet. Díky svému pečlivému výběru a precizní analýze, nad kterou jsme strávili více než 60 hodin, jsme pro vás připravili i recenze autolednic, ty najdete v článku níže.

Názov Hodnotenie Detail
G21 C&W   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Compass Tampere   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Alpicool LG CF45   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
G21 C&W 33 l

G21 C&W 33 l

Termoelektrická lednice o objemu 33 l, chladící výkon 12 – 15 °C, napájení z autozásuvky i elektrické sítě.

Zobrazit více info

Autolednice s termoelektrickou technologií nabízí objem 33 litrů. Vejde se do ní 50 plechovek o objemu 355 ml nebo 20 PET lahví o objemu 0,5 litru. Zchladit dokáže suroviny oproti okolní teplotě o 12 – 15 °C. Benefitem je také funkce ohřevu. Během chladných dnů tak můžete suroviny uchovávat při teplotě až 55 °C. Konstrukce má teleskopické madlo a transportní kolečka. Možné je napájení z 12V autozásuvky nebo přímo z elektrické sítě na 220–240 V.

Cenový trhák
Campingaz Icetime Plus

Campingaz Icetime Plus

Chladicí box o objemu 30 l, obsah udrží v chladu po dobu 25 až 27 hodin.

Zobrazit více info

Řešením pro nenáročné je klasický chladicí box bez aktivního chlazení. Objem vnitřního prostoru je 30 litrů, což je dostatek místa pro více nápojů i potraviny. Autolednice není dodávána s žádnou chladicí vložkou, nicméně s ní se doba udržení chladu může dostat na 25 až 27 hodin. Konstrukce je poměrně dobře izolovaná, až na víko bez pořádného těsnění.

Náš TIP
Mobicool MCF40

Mobicool MCF40

Kompresorová autolednice o objemu 38 l, chladicí výkon +20 až −10 °C, napájení z autozásuvky i elektrické sítě.

Zobrazit více info

Luxusní objem až 38 litrů je velkým příslibem, že s místem v autoledničce nebude problém. Při chlazení si můžete nastavit i teplotní rozsah od +20 °C až po −10 °C. Potraviny dokáže tento model i zamrazit. Vnitřní prostor autolednice je vybaven LED osvětlením. Efektivita chlazení je velmi vysoká. Z hlediska ovládání je přínosem termostat s jednoduchým digitálním displejem. Při napájení z autozásuvky je autolednice vybavena ABS systémem monitorování autobaterie.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Před samotným srovnávacím testem ledniček do auta jsme si předem stanovili parametry, které jsme následně sledovali, porovnávali a hodnotili. Zaměřili jsme se především na ty vlastnosti a parametry, které spotřebitele při výběru zajímají nejvíce. Tím nejdůležitějším parametrem, na který jsme kladli důraz i během porovnávání, je nepochybně chladicí výkon, resp. samotná účinnost chlazení.

Nejčastěji se spotřebitelé zaměřují na objem autolednice. Vzhledem k tomu, že autolednice potřebuje neustálé napájení, záleží i na tom, jaké možnosti daný model nabízí. Přestože mají lednice primárně chladit, mezi doplňkovými funkcemi mají některé modely i funkci ohřevu. Plusem je například osvětlení nebo displej. Zákazníci dále dokážou ocenit, je-li součástí autolednice příslušenství v podobě košíků, termoobalů nebo jiných odkládacích složek. Kvalita zpracování je rovněž důležitá a do jisté míry ovlivňuje i hmotnost a rozměry lednice v autě. Autolednice by měla být přenosným zařízením, takže by neměl být problém ji přenášet z místa na místo.

Efektivita chlazení – chladicí výkon
Objem autolednice
Způsob napájení
Další funkce a příslušenství
Kvalita materiálů
Hmotnost a rozměry
Hlučnost

Často opomíjeným parametrem, nebo spíše vlastností, která spotřebitele zajímá, je cena. Vždy se snažíme zohlednit cenu v poměru ke kvalitě a funkcím, abychom našli vždy určitý prototyp zařízení. V tomto případě jsme vybrali dražší i levné autolednice. Některé splní požadavky i těch nejnáročnějších, jiné modely zase postačí většině spotřebitelů. Do našeho testu se dostaly i renomované značky, například autolednice Campingaz nebo autolednice Sencor. Mezi recenzemi najdete také autoledničku Guzzanti, Makita, Meva nebo Klarstein. Informace o produktech jsme čerpali od různých prodejců a rovněž jsme zjišťovali, jaká je jejich dostupnost. Průzkum trhu jsme provedli díky portálu Heureka, ale také prodejcům, jako je Mall, Alza, Kasa, Okay nebo 4Home.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze autolednic

V této části naleznete kompletní recenze vybraných lednic do auta. Na základě stanovených parametrů jsme vybrali ty nejlepší modely a porovnali jejich parametry. Naše recenze autolednic jsou nezávislé a nezaujaté. Vycházíme z objektivních informací od výrobců a prodejců. Velký důraz klademe také na názory zákazníků a jejich zkušenosti s jednotlivými výrobky. Žádný z produktů není recenzován za účelem propagace značky nebo prodejce. Věříme, že vám naše recenze pomohou se správně rozhodnout.

Víťaz testu

G21 C&W 33 l

Termoelektrická lednice o objemu 33 l, chladící výkon 12 – 15 °C, napájení z autozásuvky i elektrické sítě.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Během pobytu na cestách padne vhod chlazený nápoj nebo naopak teplé jídlo z domova. Autolednice G21 C&W dokáže zchladit uskladněné pokrmy a nápoje, ale stejně tak je dokáže i zahřát díky funkci ohřevu. Termoelektrická autochladnička má štědrý objem a kvalitní izolaci.

Na delší cesty je lednice v autě vítaným společníkem. Chlazená přihrádka ani zdaleka není optimální náhradou. Termoelektrická autolednice G21 má objem až 33 litrů. Do boxu se vejde například 50 plechovek o objemu 355 ml, 20 PET lahví o objemu 0,5 litru, 9 lahví o objemu 1,5 litru nebo 6 lahví o objemu 2 litry. Obsah dokáže zchladit o 12–15 °C oproti okolní teplotě. Na výšku má chladící box 48 cm. Možné je standardní napájení z 12V autozásuvky nebo také z elektrické sítě na 240 V. Konstrukce má pro snadnou manipulaci kolečka a praktické teleskopické madlo. Hmotnost boxu je 6 kg.

Chladničku můžete využít také v zimě, protože kromě funkce chlazení dokáže zajistit i ohřev a udrží tak požadované suroviny v teple. V režimu ohřevu dokáže obsah zahřát na teplotu až 55 °C. Příkon při chlazení ve vozidle dosahuje hodnoty 45 W, při zahřívání 34 W. Při napájení z klasické sítě je příkon při chlazení 60 W a zahřívání 55 W. Autolednice si díky kvalitní izolaci drží stabilní teplotu. Na základě recenzí uživatelů je chod ventilátoru hlučnější. Často se však jedná o individuální posouzení spotřebitele. Praktickým prvkem je také místo pro ukládání napájecího kabelu.

Za největší výhodu autochladničky G21 C&W považují spotřebitelé její objem 33 litrů a také funkci chlazení i ohřívání. I během horkých dnů dokáže lednice obsah udržet v chladu. Vděčí za to kvalitní izolaci. I po vypnutí velmi dlouho drží stabilní teplotu. Ventilátor je podle některých zákazníků hlučnější, než by se žádalo. Rychlost chlazení je na dobré úrovni. Stejně tak nástup tepla.

Při transportu zajisté oceníte praktické madlo nebo transportní kolečka. Co se týče plastového madla, nepůsobí zrovna nejkvalitnějším dojmem. Možné je také napájení přímo z elektrické sítě. Cena není nejnižší, ale v poměru k výkonu a kvalitě je autolednice G21 velmi dobrou volbou. Zapomenout nesmíme ani na fakt, že disponuje ohřevem až do 55 °C. Ohřevem je vybavena i levnější autolednice Guzzanti GZ 24A, jejíž objem je však 24 litrů. Velký obsah, chlazení, ohřev a dvě možnosti napájení dělají z autolednice G21 C&W skvělou volbu.

Pozitíva

Výkon autolednice – dobrá izolace
Objem
Rychlý nástup chladu funkce ohřevu

Negatíva

Vyšší cena
Větší hluk

Typ: termoelektrická lednice ● Objem: 33 l ● Chladící výkon: 12 – 15 °C ● Funkce ohřevu: ano ● Napájení: autozásuvka 12 V/elektrická síť 220-240 V ● Rozměry: 46 x 32 x 48 cm (DxŠxV) ● Hmotnost: 6 kg

Cenový trhák

Campingaz Icetime Plus

Chladicí box o objemu 30 l, obsah udrží v chladu po dobu 25 až 27 hodin.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V případě tohoto modelu nejde o spotřebič jako takový, autolednice Campingaz Icetime Plus je totiž jen jednoduchým chladicím boxem bez zdroje chlazení. K chlazení můžete použít chladicí vložky – desky (tzv. freeze packs) nebo sáčky s ledem. Objem je až 30 litrů.

Tento chladicí box je určený pro méně náročné spotřebitele, například na pikniky nebo jednodenní výlety v horkém počasí. Chladicí box je vyplněný kvalitní PU (polyuretanovou) izolací, která se stará o udržování chladu uvnitř. Vnitřní povrch s antimikrobiální úpravou dobře odolává pachům i plísním. Slabinou je hůře izolované vyklápěcí víko se systémem Click Lock. Lednička do auta má velmi kompaktní rozměry, a přitom dostatečný objem až 30 litrů.

Výrobce uvádí, že s chladicími vložkami freeze pack (nejsou dodávány spolu s autolednicí) dokáže udržet obsah v chladu po dobu 25 až 27 hodin. Výrobce však již neuvádí, při jaké okolní teplotě byl tento výsledek naměřen. Stále však nejde o aktivní chlazení, což je třeba brát v úvahu.

Značka Campingaz v tomto segmentu rozhodně patří k těm nejlepším. Přestože jde jen o obyčejný chladicí box, díky kvalitním materiálům splní svůj účel více než dostatečně. Izolace je velmi kvalitní i navzdory slaběji odizolovanému víku. Autolednice Campingaz nabízí také dostatečný objem, a to až 30 litrů. Chladicí desky freeze pack nejsou součástí balení, ale určitě doporučujeme si je zakoupit. Chlazení je tak trvalejší. Spotřebitelé si velmi pochvalují i ​​odklápěcí víko, nízkou hmotnost (2,89 kg) a zmiňovaný velký objem. V případě hodnocení praktičnosti v poměru k ceně je tento chladicí box velmi rozumnou investicí.

Pozitíva

Kvalitní a odolné materiály
Dobré izolování chladu
Objem

Negatíva

Slabší izolace víka

Typ: chladicí box ● Objem: 30 l ● Chladicí výkon: - °C ● Napájení: - ● Rozměry: 46 × 39 × 27,5 cm (V × Š × H)

Náš TIP

Mobicool MCF40

Kompresorová autolednice o objemu 38 l, chladicí výkon +20 až −10 °C, napájení z autozásuvky i elektrické sítě.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

S touto autolednicí sice budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, ale rozhodně si na její služby nebudete stěžovat. Mobicool MCF40 je objemná lednička do auta s vnitřním LED osvětlením a vysokým chladicím výkonem bez ohledu na to, zda je venku 40 °C, nebo 20 °C. Pokud nemáte problém zainvestovat, na pravidelné výlety či dlouhé cesty je tato lednička jako stvořená.

Objem lednice se pohybuje kolem 38 litrů, někteří spotřebitelé uvádějí, že se zdá být ještě větší, s uskladněním potravin tudíž problém nebude. Počítejte však s tím, že o kompaktnosti zde nemůže být řeč, proto dobře zvažte, jestli se vám do auta tato autolednice vejde. Není ani nejlehčí, prázdná váží kolem 11 až 12 kg. Můžete ji napájet z klasické autozásuvky na 12 V nebo přímo ze sítě na 230 V. Napájecí kabely jsou součástí dodávky. Konstrukce má po obou stranách rukojeti, takže až na hmotnost je přenášení řešené prakticky. Kompresorová lednice má horní víko hermeticky uzavřené. Víko je odklápěcí a lednice má také LED osvětlení, což velmi oceňujeme. Lednička má integrovaný výparník.

Nejdůležitější je, jak Mobicool chladí. V tomto ohledu my ani spotřebitelé rovněž nemáme výhrady. Lednice je vybavena digitálním termostatem s nastavitelným teplotním rozmezím od +20 °C do −10 °C. V ledničce proto potraviny zvládnete i zamrazit. Při vyšším výkonu je lednice hlučnější. Disponuje také monitorováním stavu baterie a při nízkém napětí se sama vypne. Díky skvělé izolaci je lednice schopna udržovat nízké teploty velmi efektivně. Nástup požadované teploty je zároveň velmi rychlý. Dbejte na to, aby byl po stranách lednice prostor k odvětrávání.

V segmentu kompresorových autolednic se tento model určitě neztratí. Spotřebitel samozřejmě musí počítat s nemalou investicí. Mobicool MCF40 je kvalitním chladicím zařízením určeným na dlouhé cesty. Má digitální termostat s displejem. Plusem je obrovský objem lednice a rychlé chlazení, či dokonce mrazení až na minus 10 °C. Nastavení teploty na termostatu funguje spolehlivě a požadovaná teplota se dostaví velmi rychle. Autolednice Mobicool má také ochranu autobaterie, nepatří k hlučným modelům a použity jsou velmi odolné materiály. Má vyšší hmotnost i rozměry, počítejte proto s tím, že v zavazadlovém prostoru ukrojí kus místa. Napájecí DC i AC kabely jsou součástí balení. Autolednice se nepřehřívá. V našem testu patří k nejlepším modelům.

Pozitíva

Vnitřní LED osvětlení
Termostat s digitálním displejem
Vysoká efektivita chlazení

Negatíva

Vysoká cena

Typ: kompresorová autolednice ● Objem: 38 l ● Chladicí výkon: +20 až −10 °C ● Napájení: autozásuvka 12 V / elektrická síť 230 V ● Rozměry: 44,6 × 58,4 × 36,5 cm (V × Š × H)

Makita DCW180Z

Kompresorová autolednice o objemu 20 l, chladicí výkon −18 až 10 °C, napájení z autozásuvky, elektrické sítě, prostřednictvím USB nebo Li-Ion akumulátoru.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Makita v tomto segmentu rozhodně nepatří k tradičním výrobcům, nicméně už podle designu lze soudit, že tento typ autolednice najde uplatnění i na stavbách. Potěší odolnou konstrukcí, praktickou sklopnou rukojetí a pojezdovými kolečky. Autolednice může být vybavena i dvěma akumulátory, takže je možný i bezdrátový provoz.

Multifunkční kompresorová lednice do auta Makita je opravdu unikátním kouskem a designem se od konkurence jednoznačně liší. Zároveň se však odliší i svými parametry. Je vybavena LED displejem a termostatem, který umožňuje nastavit až 5 úrovní chlazení, a sice −18 °C, −10 °C, 0 °C, 5 °C nebo 10 °C. Chladicí výkon je více než dostačující a nástup rychlý. S funkcí ohřevu zase můžete udržet v teple jakékoli potraviny, a to až při teplotě 55 nebo 60 °C. Velmi pozitivně nás překvapila možnost napájet autolednici dvěma Li-Ion akumulátory, které však nejsou součástí balení a je nutné je dokoupit jako příslušenství, což považujeme za výrazné minus. AC adaptér na 230 V i DC adaptéry na 12 V a 24 V jsou součástí balení.

Makita určitě nezklame odolností konstrukce. Velmi nápaditým řešením jsou kolečka a výklopná rukojeť, pomocí které můžete lednici přemisťovat, díky čemuž je manipulace mnohem snazší. Absolutní vychytávkou je i praktický otvírák na láhve, který je zabudovaný v těle autolednice. Velkým plusem, který zmiňujeme i výše, je přehledný LED displej. USB konektor využijete pouze v případě, že máte zakoupené akumulátory, následně můžete dobíjet i telefony. Při provozní teplotě 5 °C autolednice vydrží s oběma akumulátory v provozu až 17 hodin.

Makita je na první pohled velmi lákavou nabídkou. Zaujme designem, a dokonce i mnohými vlastnostmi. Nevídanou věcí je integrovaný otvírák na láhve nebo pojezdová kolečka. Regulovaný chladicí výkon je skvělá věc a samotný výkon chlazení až mrazení je na vysoké úrovni. Vzhledem k ceně je pořádným zklamáním fakt, že autolednice není dodávána s akumulátory ani nabíječkou. Objem 20 litrů rovněž v poměru k ceně nepatří k nejlepším. Pokud hledáte výkonnou a objemnou autolednici, určitě sáhněte po modelu Mobicool MCF40. Kvalita materiálů je skvělá, tloušťka izolovaných stěn činí až 33 mm. Spotřebitele sice zklame absence baterií, autolednici však stále můžete napájet pomocí autozapalovače či přímo ze sítě.

Pozitíva

Zabudovaný otvírák na láhve
LED displej
Vysoký chladicí výkon

Negatíva

Vyšší cena
Malý objem
Dodává se bez baterií a nabíječky

Typ: kompresorová autolednice ● Objem: 20 l ● Chladicí výkon: −18 až 10 °C ● Napájení: autozásuvka 12 V / elektrická síť 230 V / USB / Li-Ion akumulátor ● Rozměry: 34 × 62 × 32 cm (V × Š × H)

Guzzanti GZ 24A

Termoelektrická lednice o objemu 24 l, chladící výkon 10–15 °C, napájení z autozásuvky i elektrické sítě.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Praktická přenosná autolednice s objemem nádoby 24 litrů. Box nemá členitý prostor a lze tak do chladničky uložit láhve, plechovky nebo další potřebné suroviny. Výhodou je režim ohřevu, díky kterému můžete suroviny udržet v teple. Potěší také velmi tichý elektromotor s ventilátorem.

Praktická lednice do auta na první pohled připomíná jednoduchý chladící box. Ve skutečnosti termoelektrická lednice poskytuje prostor pro skladování nápojů a potravin v chladném prostředí. Zákazníci upozorňují na některé chybné informace ohledně chladicího výkonu. Zchlazení o 20 °C oproti okolní teplotě není v tomto případě reálné. Ve skutečnosti je zchlazení možné o 10 až 15 °C. Nástup chladu je pomalejší a je vhodné, pokud lednici spustíte a dáte vychladit a teprve následně vložíte nápoje a suroviny. Celkový výkon chlazení zákazníci hodnotí jako nedostatečný, hlavně během horkých dnů.

Vítanou funkcí je ohřívání, a to až do teploty 55 °C. Skladovat tak můžete v „lednici“ i teplé pokrmy, které chcete udržet čerstvé. O režimu chlazení či ohřevu vás informuje světelná LED kontrolka. Pokud chladí, svítí zeleně, pokud hřeje, svítí červeně. Objem chladničky 24 litrů je průměrný a pro rodinné jednodenní výlety zaručeně postačí.

Potěší praktický ukládací prostor na napájecí kabel do autozapalovače. Hmotnost spotřebiče je 5,1 kg. Box je široký jen 37,5 cm a na výšku má 43,2 cm. Konstrukce Guzzanti nepůsobí nekvalitně, ale izolace je slabší. Dokazuje to i schopnost udržet chlad či teplo po vypnutí ze zásuvky. Za chodu však zákazníci vnímají velmi tichý chod bezkontaktního motoru. Příkon chladničky dosahuje 53 W. Napájení je možné přes autozapalovač nebo díky adaptéru i z elektrické sítě.

Mezi recenzemi panuje celková spokojenost s tímto produktem. Guzzanti GZ 24A představuje typickou termoelektrickou lednici vhodnou pro běžné výlety. Objem 24 litrů je v tomto směru dostatečný, ale některé 1,5litrové láhve je třeba ukládat šikmo. Nástup chlazení je pomalejší. Na danou kategorii jsou chladící výkon a účinnost chlazení jen velmi průměrné a během horkých dnů může být zchlazení o 10 °C oproti okolní teplotě málo. Velkým plusem je v autě opravdu tichý chod. Další pozitivní vlastností je přijatelná cena autolednice.

Zařízení lze používat i s funkcí ohřevu až do teploty 55 °C. Menší nevýhodou je podle zákazníků slabší izolace a tím pádem po vypnutí horší tepelná stabilita. Oproti některým modelům však dutina není prázdná a použita je alespoň nějaká izolace. Chladnička má vlastní automatickou regulaci teploty, ale vzhledem k celkovému zpracování boxu je přímo úměrné ceně. Potěší odkládací prostor pro 2 metry dlouhý napájecí kabel do 12V zásuvky.

Pozitíva

Chladí i zahřívá
Tichý chod
Poměr ceny a výkonu

Negatíva

Pomalejší nástup chlazení
Slabší izolace
Nepraktické horní víko

Typ: termoelektrická autolednice ● Objem: 24 l ● Chladící výkon: 10–15 °C ● Funkce ohřevu: ano ● Napájení: autozásuvka 12 V/elektrická síť 220-240 V ● Rozměry: 43,2 x 37,5 x 27,5 cm (VxŠxH) ● Hmotnost: 5,1 kg

Sencor SCM 2130

Termoelektrická lednice o objemu 30 l, chladící výkon 18–20 °C, napájení z autozásuvky i elektrické sítě.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Na cestování jako stvořená autolednice. Sencor nabízí velmi kompaktní provedení. Konstrukce je lehká. Kvalita zpracování a použité materiály jsou na dobré úrovni. Lednice do auta je vybavena funkcí ohřevu. Velkou výhodou jsou z hlediska praktičnosti 3 různé možnosti napájení.

Autolednice má objem 30 litrů. Bez problémů se do ní vejde 15 až 18 plechovek nebo 1,5 a 2litrové PET láhve. Solidní objem však není doprovázen vyšší váhou. Hmotnost boxu je 5,1 kg. V režimu chlazení autolednice dokáže udržovat stabilní teplotu. Vděčí za to i speciální vnitřní izolaci z cyklopentanu.

Oproti okolní teplotě dokáže zařízení zchladit svůj obsah o 18 až 20 °C. Při chlazení přitom neruší výraznějším hlukem. Velice oceňujeme možnost aktivace ECO režimu. Ten můžete použít, pokud nepotřebujete potraviny prudce zchlazovat a zároveň šetří spotřebu. Kromě chladu dokáže termoelektrická lednice produkovat také teplo. V režimu ohřevu přístroj může zahřát obsah až na teplotu 60 °C.

Manipulaci s lednicí usnadňuje masivní rukojeť. Ta kromě toho, že slouží jako rukojeť, poslouží také jako vzpěra víka lednice. Možné je klasické napájení z autozapalovače nebo z elektrické sítě na 220–240 V. Zároveň autolednice Sencor disponuje USB vstupem s napětím 5 V. Napájet tak můžete lednici například z powerbanky nebo externího akumulátoru. S lednicí se tak můžete vydat klidně i na piknik či do lesa.

Spotřebitele těší dostatečný objem autolednice. Často zmiňovaný je také tichý chod. Maximální úroveň hluku je 42 dB. Výrobce nezapomněl ani na funkcionalitu a kromě efektivního chlazení nabízí také režim ohřevu. Nástup chlazení je rychlý. Lednice plní podle zákazníků očekávání i s ohledem na kvalitu zpracování a použité materiály. Týká se to i kvalitní izolace a tepelné stability, kterou autolednice má i ve vypnutém stavu.

Kromě autozásuvky a elektrické sítě můžete přístroj napájet přes USB vstup. Klidně tak můžete chladit i za pomoci powerbanky. Konstrukce má vnitřní výšku 35 cm a vejdou se do ní i 1,5 či některé 2litrové láhve. Vnitřní šířka je 40 cm a pojme přibližně 15 až 18 plechovek. Součástí balení je USB adaptér a stejně tak i adaptér pro napájení z autozásuvky či elektrické sítě.

Pozitíva

Spolehlivost a výkon chlazení
Funkce chlazení i ohřevu
Napájení přes USB (powerbanka)

Negatíva

Žádné

Typ: termoelektrická lednice ● Objem: 30 l ● Chladící výkon: 18–20 °C ● Funkce ohřevu: ano ● Napájení: autozásuvka 12 V/elektrická síť 220-240 V/USB napájení ● Rozměry: 44 x 46 x 29,2 cm (VxŠxH) ● Hmotnost: 5,1 kg

Další zajímavé produkty

V daném segmentu trhu se nachází řada modelů lednic do auta. Ať už jde o kompresorové, absorpční, nebo termoelektrické lednice, do širšího výběru jsme vybrali další zajímavé produkty, které mohou uspokojit potřeby a požadavky spotřebitelů. Elektrická autolednice je velmi dobrým pomocníkem především na dlouhých cestách. Dokáže zchladit, ale v případě potřeby i ohřát. Každý spotřebitel upřednostňuje jiné parametry, i proto jsme mezi tyto alternativy zařadili autolednice různého typu či s různým objemem. Věříme, že pokud vás nezaujal ani jeden z výše recenzovaných modelů, autolednice v této sekci splní vaše nároky. Zpracovali jsme k nim i krátké popisy, které vám představí ty nejdůležitější parametry.

V širším výběru nechybí ani designová chladnička Outwell ECOcool. Objem 35 litrů je dostačující. Autochladnička dokáže ochladit vnitřek až o cca 20 °C. Nechybí funkce ohřívání o max. 60 °C. Na výběr jsou dva režimy – EcoCool a Max. Chladničku lze napájet z klasické i z autozásuvky.

Camry CR 8061 je poměrně neznámý model. Termoelektrická lednice však nabízí luxusní objem až 45 litrů, což je oproti konkurenci mnohem více. Poměr ceny a výkonu je vynikající. Obsah dokáže zchladit o 18 až 22 °C oproti okolnímu prostředí. Topný výkon činí 50 °C. Napájení je možné z autozásuvky nebo klasické sítě na 230 V. Autolednice je kvalitativně na velmi dobré úrovni a tloušťka stěn je 25 až 30 mm (dle množství izolace).

Autolednice Compass 50 l disponuje luxusním objemem až 50 litrů. Jedná se o cenově dostupnou termoelektrickou lednici, která zvládne obsah ochladit pod okolní teplotu až o 25 °C. Navíc nechybí ani možnost ohřevu až na 65 °C. Autolednice využívá ventilátorový způsob chlazení. Problémem není ani váha, neboť autolednice disponuje dvěma pojezdovými kolečky.

V širším výběru nechybí ani další autochladnička Dometic Tropicool TCX 21. Objem 20 litrů je menší, avšak chladící účinek až 30 °C pod okolní teplotu je velkorysý. Přepnutím na ohřev hřeje na teplotu +65 °C. V režimu chlazení se dá teplota regulovat v rozmezí +1 °C až +15 °C, v režimu ohřev v rozmezí +50 °C až +65 °C. Autolednice umožňuje napájení na 12/24V DC a 230V AC.

Gio Style Bravo 32 je jednoduchý chladicí box s vnitřním objemem 33 litrů. Součástí balení nejsou chladicí vložky. Výrobce udává, že se s nimi doba chlazení pohybuje na úrovni 15 hodin. Jedná se o pasivní autolednici s rukojetí a dostatečným objemem. K izolaci stěn byl použit styropor – EPS. Samotná konstrukce je z polypropylenu a váží 2,41 kg.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Nejprodávanější modely jsou zpravidla ty nejoblíbenější, sáhnout tedy po takovéto autolednici nemusí být žádná chyba. Výhodou je, že máte k dispozici více názorů kupujících, kteří již mají s konkrétní lednicí do auta zkušenost. Myslete však primárně na své požadavky a nesoustřeďte se výhradně na prodejnost. Pokud byste se rozhodli, že je pro vás tento parametr rozhodující, resp. směrodatný, vypracovali jsme pro vás tabulku nejprodávanějších autolednic. Počty prodejů se poměrně často mění, tabulku proto pravidelně aktualizujeme, abyste měli k dispozici jasné údaje o tom, která lednice do auta je nejprodávanější. Data ohledně prodejů čerpáme z databáze cenového srovnávače Heureka.

Názov Hodnotenie Detail
Alpicool LG CF455*Zobrazit produkt
Krios Cool Box 32 l5*Zobrazit produkt
Compass 07118 22 l5*Zobrazit produkt
G21 C&W 45 l5*Zobrazit produkt
MobiCool MCF405*Zobrazit produkt

Na dlouhých cestách, výletech či dovolených se může autolednice stát vaším pravidelným společníkem. Především v letním období vám při cestování poskytne možnost uskladnit nápoje či potraviny. Přenosné lednice do auta plní stejnou funkci jako klasické ledničky v domácnosti. Za účelem snazší orientace v daném segmentu jsme pro spotřebitele zpracovali přehledný návod, který vám vysvětlí to nejdůležitější, co při výběru autolednice potřebujete vědět. Neméně důležité je, abyste se při výběru řídili tím, co opravdu potřebujete.

Jak vybrat autolednici

Jaký výkon od ledničky očekáváte, kde ji budete přepravovat, kolik potravin chcete přenášet, jaké máte možnosti napájení a kolik místa autolednice zabere. Na všechny tyto otázky najdete odpověď v našem návodu, jak vybrat autolednici.

 • Typ autolednice a efektivita chlazení
 • Objem
 • Způsob napájení
 • Funkce a příslušenství
 • Velikost a rozměry
 • Cena a renomovaní výrobci

Typy autolednic

Na trhu s autolednicemi se v posledních letech mnoho změn neudálo, setkat se můžete se čtyřmi základními typy. Podstatné však je, že každý typ má svá specifika. Liší se nejen cenou, ale také parametry, jako je chladicí výkon, objem či rozměry.

Chladicí boxy – pasivní autolednice

Tento typ autolednice nevyžaduje v autě žádný typ napájení. I když jde o nespornou výhodu, pasivní autolednice nedisponují samotným zdrojem chlazení a využívají jen chladicí médium, které zmrazíte doma v lednici a vložíte do chladicího boxu. Zmrazené médium předává chlad a následně po uzavření efektivně ochlazuje uzavřený prostor. Zdrojem chladu může být zmražená voda v PET lahvích nebo speciální chladicí vložky, které si můžete zakoupit, dát zmrazit a použít. Nižší teplotu však udržuje jen po určitou, omezenou dobu. Doporučujeme tento typ autolednic využívat spíše v případě kratších cest. Potraviny nedokážou zmrazit a v závislosti na okolním prostředí je chladicí výkon velmi omezený, protože chladicí médium se může vlivem vyšší teploty poměrně rychle ohřívat.

Termoelektrické autolednice

Zkušenosti trhu ukazují, že právě termoelektrické autolednice jsou mezi spotřebiteli nejoblíbenější. Oproti kompresorovým autolednicím jsou lehčí a tišší a jsou napájeny z autozásuvky – autozapalovače (12 V nebo 24 V). Některé modely mají výrazně větší spotřebu než jiné. Chladicí výkon není tak vysoký jako u modelů s kompresorem, je však pravdou, že ve skutečnosti jde jen o rychlost chlazení. Schopnost vychladit prostor uvnitř autolednice ovlivňuje totiž samotná okolní teplota.

Termoelektrická autochladnička

Pokud máte ve vozidle například teplotu 23 °C a autolednice svým výkonem dokáže obsah ochladit o 20 °C, uvnitř bude teplota kolem 3 °C. V průměru dokážou tyto ledničky zchladit obsah oproti okolní teplotě o 15 až 25 °C. Velkým přínosem těchto modelů je fakt, že často disponují i funkcí ohřevu, což pro ostatní modely není typické. Výhodou je také velký výběr a rovněž cenová dostupnost.

Kompresorové autolednice

Podobně jako termoelektrické autolednice i tento typ je závislý na přístupu ke zdroji energie, nejčastěji jde také o možnost napájení těchto ledniček z autozásuvky – 12 V / 24 V (kamiony). Účinnost chlazení je vyšší, což se odráží zejména na rychlosti dosahování požadované teploty. Hlavním důvodem je především kompresor, jenž v chladicím okruhu pohání stlačené chladicí médium, které zajišťuje cirkulování chladného vzduchu v celém prostoru chladicího zařízení.

Princip je stejný jako u běžných ledniček. Delší dobu v nich můžete skladovat i maso nebo mléčné výrobky. Oproti termoelektrickým jsou těžší a produkují i ​​více hluku. Cena je vyšší, ale obvykle přiměřená výkonu a efektivitě chlazení. Obsah dokážou oproti okolní teplotě ochladit až o 30–35 °C a umožňují také nastavení teplotního rozsahu (minus 10 °C, minus 5 °C, 0 °C, 5 °C, 10 °C), v případě dražších modelů až do minusových hodnot.

Absorpční autolednice

Tento typ ledniček je méně oblíbený, k chlazení nevyužívají kompresor ani standardní termoelektrické chlazení (Peltierův článek). Absorpční autolednice k chlazení využívají kapalné, resp. plynné chladicí médium. Často se jedná o kapalný amoniak (čpavek) nebo bromid. Toto médium absorbuje teplotu z okolí a vzduch uvnitř autolednice ochlazuje. Princip tohoto chlazení je složitější. Absorpční lednice, do které je přiveden zdroj plynu, tento plyn pohlcuje a využívá k zahřívání zkapalněného amoniaku (čpavku), který je ve sběrné nádobě. Zahříváním se vytváří pára, která je do stěn autolednice distribuována pomocí kanálů – trubic. Tímto způsobem odebírá lednice kyslík s vyšší teplotou a prostor ochlazuje. Lednička proto vždy musí být položena na stabilním místě, aby bylo chlazení rovnoměrné.

Alternativou je plynné palivo v podobě stlačeného zemního plynu LPG. Lednice má při provozu na elektrickou energii poměrně vysokou spotřebu, proto se jako zdroj využívá právě zmíněný plyn, jehož spotřeba je velmi ekonomická. Vhodnější jsou spíše na kempování nebo do karavanů. Vyžadují totiž i odvětrávání, neboť během procesu chlazení uvolňují poměrně hodně tepla, což při přepravě vozidlem není ideální řešení. Nízkých teplot dosahují spíše zřídka, případně velmi pomalu.

TIP: V případě chladicího účinku autolednice myslete na to, že samotný chladicí výkon je i v případě termoelektrických a kompresorových autoledniček ovlivněn teplotou okolního prostředí. Pokud bude v autě teplota 20 °C a chladicí výkon autolednice bude mít stejnou hodnotu, autolednice bude schopna konstantně udržovat teplotu kolem 0 °C. Případně ji můžete regulovat. Pokud se však okolní teplota zvýší na 30 °C, nejnižší možná teplota, jaké tato lednička zvládne dosáhnout, bude kolem 10 °C. Výjimkou jsou některé výkonné kompresorové lednice s regulací chlazení. Počítejte však s vyšší spotřebou energie.

Objem autolednice často rozhoduje

Jedním ze základních parametrů, podle kterého se spotřebitelé při koupi velmi často rozhodují, je objem autolednice. Důvodem je fakt, že objem logicky ovlivňuje to, kolik se toho do přenosné ledničky vejde. Ty nejkompaktnější modely dosahují objemu mezi 10 a 15 litry. Jedná se spíše o miniledničku na plechovky či menší nápoje, případně některé potraviny. Standardem jsou autolednice o objemu 20 až 30 litrů. S takovým objemem si docela dobře vystačíte i na delší trasy. Má na to vliv také to, jaké suroviny a potraviny chcete v autolednici přepravovat.

Autochladnička – objem

Pokud potřebujete sáhnout po větších modelech, trh nabízí i tuto možnost. Musíte počítat s vyšší hmotností a faktem, že zaberou více místa. Objem velkých autolednic může být 40, 50 či 60 litrů. Obvykle jde o termoelektrické nebo kompresorové ledničky.

Způsoby napájení – klasické DC i USB

V případě autolednic se nejedná o žádnou velkou vědu. Každé auto je vybaveno alespoň jednou autozásuvkou s napětím 12 V (DC). V případě kamionů jde o napájení autolednice na 24 V. Bez problémů je tak utáhne klasická autobaterie. Výhodou kompresorových autoledniček je to, že některé modely disponují funkcí monitorování baterie a ukazují její napětí, víte tak, v jaké kondici baterie je, aby se nestalo, že vám zůstane vybitá. Velkou výhodou je, pokud máte autozásuvku v kufru, lze však zakoupit i prodlužovací adaptéry, abyste autolednici nemuseli napájet až z přední zásuvky autozapalovače.

Některé modely disponují klasickým AC napájením do elektrické sítě na 230 V. Můžete je tak s sebou vzít, zapojit do zásuvky a lednička vám bude nadále chladit. Absolutně specifickou kategorií jsou dnes autolednice, které disponují USB vstupem. Pokud tedy máte powerbanku s vyšší kapacitou (alespoň 10 000 mAh), zvládnete jí po určitou dobu (obvykle pár hodin) autolednici napájet i mimo vozidlo.

Praktické funkce a příslušenství – autolednice s ohřevem

Přestože není nutné, aby autolednice plnila v autě funkci „smart“ zařízení, přece jen existují praktické funkce či vlastnosti, které mohou být při používání ledničky v autě přínosem. Platí to i o příslušenství, které může být součástí vybavení autolednice.

 • Ohřev – autolednice, která chladí a zároveň hřeje, má rozhodně své plusy. Chcete-li udržet v teple nedělní oběd a vyrazit na výlet, případně si chcete domů přinést čerstvou, ještě horkou pizzu, či si dokonce nějaké jídlo ohřát, termoelektrické ledničky s touto funkcí pro vás určitě budou skvělou volbou. U některých je možné teplotu regulovat na určité hodnoty podobně jako chlazení. Rozsah ohřevu se pohybuje okolo 50 °C až 60 °C.
 • Monitorování baterie – lépe vybavené autolednice disponují tzv. ABS monitoringem. Permanentně sledují napětí ve zdroji – autobaterii, aby se nestalo, že klesne na hodnotu, která následně způsobí, že nenastartujete. Jedná se o bezpečnostní prvek, kterým disponují termoelektrické nebo kompresorové lednice napájené z DC vstupu – autozásuvka.
 • Režim Eco – funguje na principu šetření energie. V eco režimu je obvykle chlazení lednice jen o několik stupňů nižší, než je teplota okolního prostředí. Případně v režimu Eco lednice ochlazuje jen v určitých intervalech.
 • Osvětlení – po otevření autolednice se osvětlení aktivuje, a tak stejně jako v lednici doma i tady v noci vidíte, co máte na výběr.
 • Displej – praktický digitální displej vás může informovat o aktuální teplotě uvnitř autolednice. Praktickým asistentem je i v případě, že lednice disponuje termostatem, díky němuž můžete nastavovat libovolnou teplotu.
 • Termostat – jde primárně o funkci kompresorových ledniček, které díky vyššímu chladicímu výkonu spotřebiteli umožňují za pomoci elektronického nebo mechanického termostatu nastavovat požadovanou teplotu. Nejde tak o snížení teploty, ale o teplotu, kterou se bude lednice v autě snažit udržovat. Teplotní rozsah může sahat až do minusových hodnot, jelikož některé výkonné modely dokážou potraviny i zmrazit.
 • Výrobník ledu – nejde o standardní výrobník ledu, jaký znáte z amerických lednic. Autolednička může být vybavena přihrádkou, ve které je vyjímatelný zásobník či forma na led, do níž nalijete vodu, a následně při nastavení nízké teploty můžete vyrábět led.
 • Přihrádkový systém – je velmi praktické, pokud je vnitřní prostor členěný a můžete jednotlivé potraviny od sebe oddělit. Obvykle jde o členění bez uzavíratelných částí, ovšem výjimkou jsou takové autolednice, které mají integrované samostatné uzavíratelné boxy, kde můžete skladovat libovolné potraviny. Klasikou jsou následně boční přihrádky. Úložné prostory mají některé typy i z vnější strany, kam můžete umístit výrobky, které nepotřebují přímé chlazení.
 • Upevňovací systém – správné a řádné upevnění lednice v automobilu je velmi důležité nejen z hlediska funkčnosti zařízení, ale také jde o bezpečnostní faktor. Je tedy výhodou, jsou-li k chladicím boxům či autolednicím dodávány upevňovací popruhy, kterými můžete ledničku v autě upevnit na jednom místě, aby vám ani v ostřejších zatáčkách nelétala po autě.

Autochladnička – funkce

Velikost a rozměry autolednice

Tento parametr je do značné míry ovlivněný samotným objemem lednice. Konstrukce tedy závisí na tom, jaký je vnitřní objem autoledničky. Zpravidla se setkáte s autolednicemi ve tvaru kostky, kvádru a vzácně i s těmi oválného tvaru. Vybírejte také na základě toho, jaký máte prostor v automobilu.

Kompresorové lednice jsou těžší než například termoelektrické ledničky do auta. Všechny autolednice, kromě těch určených k zabudování do obytných přívěsů či karavanů, lze přenášet. Vnější obal lednice je nejčastěji z plastu. Vnitřní části jsou složené z více vrstev, izolačních materiálů, které mají vylepšené termoizolační vlastnosti. Rovněž je výhodou, pokud vnitřní povrchová vrstva disponuje antibakteriální úpravou proti plísním a zabraňuje tvorbě mikrobů.

Přiměřená kvalita za rozumnou cenu

Investice do autolednice je velmi individuální záležitost, koneckonců jako u mnoha jiných spotřebičů. V závislosti na tom, jaký rozpočet má spotřebitel k dispozici, se liší i nabídka produktů, ze kterých lze vybírat. Spotřebitelům se však vždy snažíme doporučovat produkty, které jsou v dané cenové třídě nejlepší v poměru ceny a kvality. Ani investice do kvalitní autolednice, která splní základní požadavky, nemusí být nejvyšší.

Hovoříme-li o levných autolednicích, speciální kategorií jsou chladicí boxy, které mají pasivní chlazení za pomoci zmražené chladicí vložky. Tyto chladicí boxy o objemu 20–30 litrů koupíte již za cenu od 750 do 1 200 Kč. Nemůžete však počítat s tím, že by lednice dosahovala nejlepšího výkonu, její chlazení je navíc časově omezené. Na jednodenní výlety však často takovéto řešení stačí.

V případě částky 1 500 až 3 700 Kč už je namístě úvaha o kvalitní termoelektrické lednici. Ty levnější nabídnou objem 20 až 25 litrů a napájení z autobaterie na 12 V / 24 V. Problémem není sehnat v této ceně i větší autolednice o objemu 30 až 45 litrů. I při výběru termoelektrické autolednice vycházejte z vlastních požadavků. S narůstajícím objemem se zvyšuje výkon i cena.

Přejdeme-li do cenové kategorie 5 000 až 12 000 Kč, můžete dostat kvalitní kompresorovou lednici o objemu nad 30 litrů a s připojením přes autozásuvku nebo do sítě na 230 V. V této kategorii už jsou i absorpční autolednice s provozem možným na plyn, přes autokonektor nebo přímo ze sítě. Lednice do auta v této cenové relaci doporučujeme, pokud se chystáte na dlouhou cestu, případně pravidelně cestujete a potřebujete praktické chladicí zařízení na potraviny a nápoje.

Autolednice Guzzanti, Campingaz a Sencor zaujaly

Ani v tomto segmentu nechybí konkurenční prostředí. Mnozí výrobci nabízejí spotřebitelům různé modely v různých velikostech a s odlišnými parametry. My jsme provedli průzkum trhu a vybrali ty nejlepší autolednice. Během zkoumání trhu jsme našli velmi kvalitní ledničky do auta, přičemž mezi spotřebiteli je velmi oblíbená značka Campingaz, která má velmi širokou nabídku od chladicích boxů až po větší modely určené i ke kempování.

Velmi mile nás překvapily autolednice Guzzanti. Výrobce má na trhu poměrně široké zastoupení a jeho výrobky jsou velmi oblíbené, což dokazují i mnohé pozitivní recenze zákazníků. Zajímavou volbou jsou i autolednice Sencor, které v tomto segmentu nemají tak bohatou tradici, avšak v poměru ceny a kvality výběr vhodně rozšiřují.

Dále doporučujeme lednice do auta G21. U tohoto výrobce naleznete kvalitní modely, někdy však může odradit vyšší cena. Podobně to může být i u přenosných ledniček Compass nebo Dometic.

Otázky a odpovědi – FAQ

Rozhodujete se pro koupi autolednice, ale nedokážete si správně vybrat? Potřebujete se poradit ohledně konkrétních parametrů? TestMagazín vám poradí a pomůže s výběrem. Stačí, když nám níže napíšete komentář nebo nás kontaktujete e-mailem. Máte-li osobní zkušenosti s koupí autolednice nebo konkrétním modelem, budeme rádi, pokud se s námi i ostatními spotřebiteli podělíte o svůj názor. Vždy stojíme na straně spotřebitele.

V tomto případě vždy záleží na konkrétním typu lednice do auta a požadavcích spotřebitele. V našem návodu naleznete detailně vysvětlené principy fungování absorpčních, kompresorových i termoelektrických autoledniček. Každý z modelů má své výhody a nevýhody. Do auta doporučujeme především termoelektrické nebo kompresorové lednice, které jsou z hlediska efektivity a uživatelské náročnosti nejvýhodnější. Absorpční autolednice považujeme za nejméně praktické – využívají primárně plynný zdroj chlazení, kterým se ochlazuje kapalný amoniak (čpavek) nebo bromid lithiový. Působením tlaku plynu a kapalného čpavku vzniká pára, která pohlcuje teplo z vnitřku ledničky. Je možné je napájet elektrickým proudem nebo LPG plynem. Vhodné jsou spíše do karavanů nebo jako chladicí zdroj na stanovačce či během kempování. Není však doporučeno je používat v uzavřeném prostoru, protože by měly mít zajištěné odvětrávání.

Ano, většina autolednic je přizpůsobena standardně pro napájení z 12V zdroje autobaterie přes autozapalovač, což v případě, že autolednici chcete umístit do zavazadlového prostoru, může být někdy problém. Avšak mnohá auta dnes disponují napájecími autozásuvkami i v kufru nebo na zadních sedačkách. Tím pádem je napájení jednodušší. Pokud ne, je potřeba, aby měla autolednička dostatečně dlouhý kabel k napájení z autozapalovače, případně lze zakoupit speciální prodlužovačky s adaptérem. Dnes je však běžné, že absorpční, termoelektrické nebo kompresorové autolednice dokážete napájet i ze sítě na 230 V. Tou však automobily nedisponují.

Samotný Lidl v určitých obdobích disponuje nabídkou více typů ledniček do auta. Nejčastěji jde o autolednice Campingaz nebo Crivit. Jedná se o termoelektrické modely s různým objemem, které však v základu splní svůj účel a požadavky běžného spotřebitele. Záleží tedy primárně na nárocích zákazníka. V poměru ceny a kvality i na základě recenzí uživatelů jde o pozitivně hodnocené autolednice, jejichž koupí nemáte co zkazit. K autolednicím Lidl patří i levnější chladicí boxy Campingaz nebo Crivit.

Údaj o hluku většinu spotřebitelů při výběru neovlivňuje, faktem však je, že kompresorové lednice jsou právě kvůli kompresoru hlučnější než například termoelektrické. Rozhodně se však nejedná o decibely, které by vám způsobovaly bolesti hlavy. Některým spotřebitelům spíše může vadit častější zvuk spínání kompresoru, který u lednic s kompresorem v domácnosti často ani nevnímáme.

Na internetu se často skloňují kamenné obchody, ale poměrně často se stává, že tyto produkty aktuálně nejsou na prodejně dostupné, proto se vyplatí především prohlédnout si nabídku prodejců na internetu. Autolednice Lidl, Alza nebo Okay. U všech těchto prodejců lze tyto produkty najít. Příležitostně najdete lednice do auta i v Tescu nebo Kauflandu. V zásadě je proto dobré mít přehled o nabídce, určit si cenový strop a hledat produkty, které splní vaše požadavky. Ideální je nakoupit u ověřeného prodejce.

Dobré recenzie

Meva XC-42G

Absorpční autolednice o objemu 40 l, chladicí výkon 25–28 °C, napájení z autozásuvky, elektrické sítě, LPG.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Přestože absorpční lednice nepatří mezi spotřebiteli k nejoblíbenějším, v tomto případě nás model Meva X-42G o svých kvalitách přesvědčil. Jeho výhodou je luxusní objem 40 litrů, až tři způsoby napájení, tichý chod a výrobce chválíme i za skutečně kvalitní zpracování a perfektní termoizolaci autolednice.

V zásadě jde o devízu absorpčních ledniček. Díky třem zdrojům energie si spotřebitel může určit primární způsob napájení autolednice. My považujeme absorpční lednici do auta za perfektní řešení v případě, že chodíte stanovat, kempovat nebo na ryby. Primárním zdrojem pro vás může být i LPG plyn.

Za hodinu autolednice spotřebuje jen 13 g. V případě 5kg láhve LPG jde o výdrž zhruba 385 hodin. Lednice má integrované piezoelektrické zapalování. Podle některých spotřebitelů je však zapalování méně praktické a vyžaduje více pokusů. Na chatě můžete autolednici Meva napájet z klasické, 230V zásuvky, případně i v autě z 12V autozásuvky. Oproti okolnímu prostředí dokáže lednice ochladit obsah i o 25–28 °C. V ideálních podmínkách dokáže lednička dokonce mrazit, neboť máte k dispozici elektronický termostat.

Objem 40 litrů je opravdu luxusní i v případě potřeby uskladnění většího množství potravin nebo nápojů. Do ledničky pohodlně vložíte 1,5litrové láhve. Chod lednice je velmi tichý, jelikož nemá kompresor ani žádný motor. Nelze však zapomínat na to, že autolednice musí být vždy ve vodorovné poloze a ideálně na nehořlavé podložce, jelikož produkuje poměrně hodně tepla. Výkon lednice můžete ovládat termostatem.

V balení naleznete vše potřebné. K dispozici je jeden redukční ventil NP01008 pro 10kg láhev LPG – propan-butanu, metrová hadice, dvě spony a připojovací kabel do autozásuvky. Pro 2kg LPG láhev je potřeba dokoupit jednocestný ventil 2156 UV.

Autolednice Meva XC-42G nezklamala, důkazem je i řada pozitivních recenzí od zákazníků. Má velký objem a zároveň je velmi kvalitně zpracovaná. Vyzdvihnout musíme také šetrný provoz na LPG. Lednice je maximálně tichá, jelikož nedisponuje žádným motorem. Při delším chlazení se více zahřívá, což je ovšem vlastnost tohoto typu autolednic. Lednička dokáže i mrazit. Nástup chladného vzduchu je poměrně rychlý, izolační materiály jsou velmi dobré. Spotřebitelé autolednici doporučují i v případě kempování či delších výletů do přírody. Do auta není ideální vzhledem k tomu, že vyžaduje odvětrávání a vodorovnou polohu. Plyn je řešením, pokud nemáte přístup k elektřině. Vyšší cena a vyšší hmotnost jsou vzhledem k praktičnosti zanedbatelné nedostatky.

Pozitíva

Až tři způsoby napájení
Kvalita zpracování – skvělá izolace
Tichý provoz

Negatíva

Vysoká hmotnost
Vyšší cena

Typ: absorpční autolednice ● Objem: 40 l ● Chladicí výkon: 25–28 °C ● Napájení: autozásuvka 12 V / elektrická síť 230 V / LPG ● Rozměry: 44,5 × 50 × 49 cm (V × Š × H)

Guzzanti GZ-24E

Termoelektrická autolednice o objemu 24 l, chladicí výkon 18 °C, napájení z autozásuvky i elektrické sítě.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Autolednice od výrobce Guzzanti funguje na termoelektrickém principu. Nás ve srovnávacím testu zaujala z důvodu pozitivních referencí. Rovněž nabízí solidní výkon. Díky rozměrům je vhodná i do menšího auta. Objem lze řadit k průměrným. Určitě však potěší kvalitní zpracování a dobrá izolace.

Termoelektrická lednice funguje na principu bezkontaktního elektromotoru, který je zárukou tichého chodu. Někteří spotřebitelé však uvádějí, že při vyšším výkonu je motorek více slyšet. Objem ledničky činí 24 litrů, což vnímáme jako průměrnou, ale dostatečnou hodnotu. Vnitřní prostor nemá žádné výrazné členění. Na přední straně se nachází praktická taška na zip, kam můžete umístit věci, které nemusí být přímo v chladu, případně poslouží k uskladnění adaptéru. Ledničku můžete napájet z autozásuvky na 12 V nebo díky adaptéru i ze sítě na 230 V.

Výhodou této lednice do auta je slušný chladicí výkon. Oproti okolnímu prostředí dokáže lednice ochladit svůj vnitřní prostor až o 18 °C. Velkým plusem je především rychlý nástup chlazení, který se bez problémů vyrovná i dražším kompresorovým lednicím. Za účelem větší úspory lze aktivovat režim Eco. Oceňujeme také funkci ohřevu, výrobce uvádí, že až do teploty 60 °C. Ohřev signalizuje červená LED kontrolka, chlazení zelená. Materiály působí odolně a hodnotně.

Ve výsledku je model Guzzanti GZ-24E velmi zdařilým kouskem, který splní nároky většiny spotřebitelů. Potěší kompaktní rozměry a vcelku kvalitní zpracování. Spotřebitelé za slabinu označují jen labilní slot pro vstupy napájení. Jinak však chválí efektivitu chlazení a poměrně rychlý nástup nízké teploty. Motor je tichý a předpokladem je jeho dlouhá životnost. Potěší také funkce ohřevu až do 60 °C. Víko má kvalitní těsnění a vnitřní povrch je dobře izolovaný. V poměru ceny a kvality autolednice Guzzanti dává smysl. Pokud byste přece jen chtěli investovat méně a nevadí vám o něco nižší kvalita provedení, možná je pro vás vhodná autolednice Sencor SCM 3125.

Pozitíva

Rychlý nástup chlazení
Funkce ohřevu
Kvalitní zpracování

Negatíva

V případě vyššího výkonu hlučnější chod

Typ: termoelektrická autolednice ● Objem: 24 l ● Chladicí výkon: 18 °C ● Napájení: autozásuvka 12 V / elektrická síť 230 V ● Rozměry: 41,2 × 37,5 × 27,5 cm (V × Š × H)

Lacná kvalita

Sencor SCM 3125

Termoelektrická autolednice o objemu 24 l, chladicí výkon 16 °C, napájení z autozásuvky i elektrické sítě.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Značka Sencor si velmi často umí získat pozornost tím, že své spotřebiče nabízí za velmi dostupnou cenu. Jinak tomu není ani v tomto případě. Autolednice Sencor SCM 3125 nabízí dostatečný objem, kompaktní rozměry a také slušný chladicí výkon. Na velmi slušné úrovni je i izolace.

Účelem lednice do auta i kterékoli jiné je chladit. Autolednice Sencor se řadí k levnějším modelům, tento však v této disciplíně nezaostává. V zásadě má jen o něco slabší chladicí výkon než stejně velká autolednice Guzzanti GZ-24E. Nástup chlazení je však o něco pomalejší. Oproti okolnímu prostředí dokáže vnitřní prostor o objemu 24 litrů zchladit o přibližně 16 °C. Napájení je možné z autozásuvky, ale také z klasické zásuvky na 230 V. Adaptér není v balení. Délka 12V kabelu činí 2,3 metru. Autolednice navíc disponuje funkcí ABS, takže nehrozí vybití autobaterie, při poklesu se lednice vypne.

Stále je řeč o levnější auledničce a zde se nižší cena projeví. Rozhodně však nejde o žádnou tragédii. Plasty jsou labilnější, ale záleží i na tom, jak s autolednicí budete zacházet. Má poměrně kompaktní rozměry. Izolace je solidní. Termoelektrická lednice pracuje poměrně tiše a nijak výrazně se nepřehřívá. Horní víko je odnímatelné a potěší i praktická rukojeť, a dokonce i nastavitelný popruh. Oceňujeme tři praktické úložné přihrádky po stranách se zipem. Tělo autolednice je celé vybaveno termonávlekem, aby byla lednice lépe izolovaná. Celková hmotnost činí 4,3 kg.

Vzhledem k cenové politice výrobce je asi největším pozitivem právě nízká cena, což zdůrazňují i ​​spotřebitelé. Komplexně je tato autolednice velmi dobrým pomocníkem. Má standardní objem 24 litrů a průměrný chladicí výkon. Nástup chladu je o něco pomalejší. Velice praktické jsou úložné tašky na zip, ale také nastavitelný popruh. Nižší cena se odrazila na méně kvalitních plastových částech a chybí i 230V adaptér. Překvapivá je funkce monitorování stavu autobaterie – ABS. Chlazení není hlučné a autolednice se ani nepřehřívá. Z hlediska poměru ceny a výkonu by si mnozí mnohem dražší konkurenti mohli brát z autolednice Sencor příklad.

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Boční odkládací prostory na zip
Monitorování stavu autobaterie

Negatíva

Chybí 230V adaptér
Méně odolné plasty

Typ: termoelektrická autolednice● Objem: 24 l ● Chladicí výkon: 16 °C ● Napájení: autozásuvka 12 V / elektrická síť 230 V ● Rozměry: 42 × 42 × 30 cm (V × Š × H)

Klarstein BeerBelly 21

Termoelektrická autolednice o objemu 21 l, chladicí výkon 18–20 °C, napájení z autozásuvky, elektrické sítě nebo prostřednictvím USB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Německý výrobce se v rámci portfolia svých produktů dostal i do tohoto segmentu. Autolednice BeerBelly 21 v názvu ukrývá svůj objem. Velmi mile nás překvapily možnosti napájení včetně ne zrovna tradičního USB vstupu. Cestovatele potěší i kompaktní rozměry a nízká hmotnost – 3,2 kg.

Vnitřní objem je 21 litrů. Ten, komu však daný objem stačí, nebude mít ke kapacitě modelu Klarstein BeerBelly 21 žádné výhrady. Samotná konstrukce je z polyetylenu. Jedná se tedy o plast, který však i díky barevnému provedení nepůsobí tak lacině. Izolace je tvořena polyuretanovou pěnou, což za danou cenu hodnotíme jako nezbytný standard. Pozitivem je fakt, že termoelektrickou lednici můžete využít jako chladicí box, ale i k ohřevu, a to až do 55 °C. Chladicí výkon v závislosti na okolní teplotě činí 18 až 20 °C.

Samozřejmostí je možnost napájení autolednice přes 12V DC adaptér, který je i součástí balení. Možné je i napájení ze sítě na 230 V. Zajímavostí je však USB vstup, pomocí něhož si nepustíte hudbu ani nenabijete mobil, ale můžete jím pohánět samotnou ledničku, stačí připevnit powerbanku. Výrobce uvádí, že na 4 hodiny provozu stačí 10 000 mAh. Lednice má také vyjímatelnou přihrádku, která vám může sloužit k umístění potravin nebo plechovek. Za účelem úspornějšího chodu lze aktivovat i režim Eco.

V celkovém pojetí je autolednice Klarstein BeerBelly 21 více než obstojným kouskem. Se svým objemem 21 litrů nepatří mezi největší, avšak spolehlivostí ani svými službami nezklame. Chlazení je bezproblémové a v dané cenové třídě více než dostatečné. Funguje i funkce ohřevu. Od spotřebitelů na našem trhu není k dispozici mnoho recenzí, nicméně v porovnání s konkurencí autolednice v ničem nezaostává. Plusem je možnost napájení z autozásuvky, klasické zásuvky nebo pomocí USB portu. Kabely jsou součástí balení, oba mají 1,5 metru. Kvalita zpracování je slušná a nechybí ani vyklápěcí víko a praktická rukojeť za účelem lepší manipulace.

Pozitíva

Možnost napájení pomocí USB
Tichý chod
Kvalitní materiál

Negatíva

Menší objem

Typ: termoelektrická autolednice ● Objem: 21 l ● Chladicí výkon: 18–20 °C ● Napájení: autozásuvka 12 V / elektrická síť 230 V / USB ● Rozměry: 36 × 46 × 32 cm (V × Š × H)

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Chladničky

Vaše hodnocení:
(89.4%)