Televizory do 13 000 Kč

Nejlepší televizory do 13 000 Kč 2024 + recenze

Strávit pohodový večer před televizí a vychutnat si oblíbený film nebo seriál, to je relax, který si umí představit mnozí z nás. Pokud právě teď přemýšlíte o koupi nového televizoru a nedokážete se rozhodnout, určitě vám pomůžeme. Zvlášť pokud za nový televizor nechcete utratit mnoho peněz. Do svého srovnávacího testu jsme vybrali ty nejlepší televizory do 13 000 Kč. Provedli jsme průzkum trhu, který trval více než 60 hodin. V testu nás přesvědčil televizor Samsung UE50CU7172. Ten má sice menší úhlopříčku (80 cm) a slabší rozlišení, ale jde o smart TV s operačním systémem Tizen a přístupem na internet. Pro ty, kteří nepotřebují velké „plátno“, ale požadují přístup ke službě Netflix nebo HBO GO, je tato volba ideální. Vybrali jsme však i televizory s větší úhlopříčkou a připravili praktické recenze.

Publikované: 29.09.2021
Aktualizované: 26.04.2024

Jaký televizor za cenu do 13 000 Kč koupit?

Pokud nepatříte mezi ty spotřebitele, kterým by se chtělo věnovat výběru televizoru mnoho času, náš výběr, který vzešel ze srovnávacího testu, pro vás bude nápomocný. Do tabulky jsme umístili TOP 3 televizory, které nás v této cenové třídě přesvědčily o své kvalitě. Najdete zde nejlevnější televizor, náš tip, nebo dokonce vítěze testu. Kousek níže naleznete i krátké charakteristiky televizorů. Dozvíte se tak to nejdůležitější a nemusíte číst rozsáhlé recenze. Ušetříte čas a určitě i peníze.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung UE50CU7172   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
LG 32LQ630B   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Vivax 32LE141T2S2   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Samsung UE50CU7172

Samsung UE50CU7172

LED Smart TV se 4K rozlišením, operační systém Tizen, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO Max, YouTube, Voyo, O2TV, energetická třída G.

Zobrazit více info

Inteligentní televizor s podporou nejoblíbenějších webových aplikací, jako Netflix, YouTube nebo HBO Max. Televizor má úhlopříčku 127 cm. Obraz nabídne ve 4K rozlišení. Barevnost a jas jsou na velmi dobré úrovni. TV využívá operační systém Tizen. Vestavěný je také internetový prohlížeč. Potěší podpora HbbTV.

Cenový trhák
Sencor SLE 32S700TCS

Sencor SLE 32S700TCS

LED TV s HD Ready rozlišením, operační systém Vidaa, Dolby Digital Plus zvuk, energetická třída F.

Zobrazit více info

Klasický televizor do menšího obývacího pokoje za velmi nízkou cenu. V poměru ceny a výkonu se jedná o velmi rozumnou koupi. Sencor s úhlopříčkou 80 cm má HD rozlišení 1 366 x 768 px. Potěší jednoduchou obsluhou, dobrým obrazem a také zvukem. Operační systém Vidaa je pro potřeby smart rozhraní dostačující. Potěší hybridní vysílání i možnost zrcadlení obrazovky.

Náš TIP
TCL 43P635

TCL 43P635

LED TV se 4K rozlišením, operační systém Google TV, zvuk Dolby Digital AC4, energetická třída F..

Zobrazit více info

Levný televizor s kvalitním obrazem – TCL 43P635 totiž nabízí 4K rozlišení a úhlopříčku 108 cm. Barvy a jas při sledování vylepšují technologie HDR či DCE. Operační systém Google TV je uživatelsky komfortní, zvuk je navzdory 40W reproduktorům spíše průměrný. Televizor podporuje HbbTV i zrcadlení obrazovky.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při výběru televizorů do 13 000 Kč jsme zvolili metodologii testování, která odráží i samotnou cenu. V úvahu proto musíme brát, že spotřebitelé v této cenové třídě často hledají i menší televizory. Úhlopříčku 80 cm nebo 60 cm jsme proto nevnímali jako výrazné minus. V cenové třídě do 13 000 Kč není mnoho televizorů, které by uživatelům nabídly smart rozhraní. Přesto se několik modelů najde – a objevují se i v našem srovnávacím testu.

Důležitá je také kvalita obrazu, rozlišení, kontrast, pozorovací úhly a celkový dojem ze sledování televizoru. Ohled jsme brali na konektivitu, vstupy, výstupy, porty nebo podporu bezdrátových rozhraní, jako je bluetooth, či dokonce WiFi. Zvuk není tím nejdůležitějším parametrem a v této cenové kategorii nelze mít přehnaná očekávání, ovšem i zvuk by měl splňovat určitý standard. Vnímali jsme také to, jak spotřebitelé hodnotí reakce a ovládání televizoru.

Velikost úhlopříčky
Rozlišení obrazovky – kvalita obrazu
Podpora smart TV
Konektivita
Ovládání televizoru
Funkce
Zvuk
Spotřeba el. energie

Při porovnávání hodnotíme technické parametry, které ověřujeme z několika zdrojů, ovšem velmi důležité jsou pro nás i zahraniční spotřebitelské testy a názory spotřebitelů. Reference zákazníků, kteří produkt vlastní, dokážou hrát při výběru velkou roli a rovněž poukázat na silné stránky i slabiny televizoru. Možná hledáte malý televizor do kuchyně nebo televizor s internetem, v našem výběru naleznete televizory Philips, Samsung, Hisense, Orava nebo méně známé televizory TCL, Thomson či Sencor. Dostupnost produktů jsme ověřovali přes databázi portálu Heureka a u prodejců na alza.cz, mall.cz, kasa.cz nebo datart.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze televizorů do 13 000 Kč

Záleží nám na tom, aby si spotřebitel díky našim recenzím dokázal vybrat co nejlépe. Samozřejmě musíte brát v úvahu vlastní preference, nicméně naše názory na produkty jsou vždy nezávislé a objektivní. Recenzované televizory za cenu do 13 000 Kč nejsou předmětem reklamní kampaně a nejedná se o žádné předem vybrané produkty. Spotřebitelům se prostřednictvím svých názorů snažíme přiblížit výhody a nevýhody samotných televizorů, tak abychom nabídli co nejlepší přehled o kvalitách konkrétního modelu. TestMagazín je vždy na straně spotřebitele.

Víťaz testu

Samsung UE50CU7172

LED Smart TV se 4K rozlišením, operační systém Tizen, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO Max, YouTube, Voyo, O2TV, energetická třída G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ověřená kvalita značky Samsung a zároveň velmi příznivá cena. Úhlopříčka 127 cm, a to s prvotřídní kvalitou obrazu ve 4K rozlišení. Samsung TV disponuje kvalitním a osvědčeným LCD LED panelem s Edge podsvícením. Syté barvy, široké barevné spektrum, hluboká černá a nádherný dynamický rozsah. Vysoká kvalita obrazu je jedním z největších pozitiv, které vnímají i samotní zákazníci. Vybraný model disponuje výkonným Crystal Processorem 4K, který zajišťuje plynulý chod celého zařízení. Na velké úhlopříčce si můžete vychutnat plynulý obraz během hraní díky Motion Xcelerator technologii. Nechybí ani filmový režim Filmmaker.

Zvukové podání zajišťuje 20W audiosoustava, která nenadchne, ale zároveň ani nezklame. Samozřejmě, prostorový zvuk není třeba očekávat. Smart televizor poskytuje podporu pro širokou škálu aplikací. Operační systém Tizen je rychlý a neotravuje zbytečnými aktualizacemi. Podporuje nejrozšířenější streamovací platformy, jako Netflix, Amazon Prime Video, DAZN, Disney+, AppleTV, Voyo, Skylink TV, O2 TV a mnohé další. Uživatelé si pochvalují celkové rozhraní a svižnost systému. Těší je rychlé odezvy a snadné ovládání.

Mezi smart funkcemi nechybí možnost zrcadlení obrazovky vašeho telefonu nebo propojení s vaším počítačem v rozhraní DEX. V nabídce je také webový prohlížeč, podpora HbbTV a možné je i přehrávání z USB. Televizor podporuje bezdrátové rozhraní WiFi a Bluetooth. Kromě toho má optický audio vstup, tři HDM porty a jeden USB vstup, také LAN a Cl slot. Celkově Samsung nabídne v této ceně perfektní poměr kvality a ceny a pro standardního diváka nemá výraznější nedostatky.

Pozitíva

Cena a kvalita
Velká úhlopříčka
Nádherný obraz

Negatíva

Méně praktický ovladač

Technologie zobrazení: LCD LED ● Úhlopříčka: 50“ (127 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / HDR / HDR10+Adaptive / HLG / Pur Color / Motion Xcelerator ● Operační systém: Tizen ● Tuner: DVB- T2/C/S2 ● Konektivita: 3x HDMI, 1x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 20 W / Dolby Digital Plus ● Energetická třída: G

Cenový trhák

Sencor SLE 32S700TCS

LED TV s HD Ready rozlišením, operační systém Vidaa, Dolby Digital Plus zvuk, energetická třída F.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V kategorii levných televizorů do 13 000 Kč je právě Sencor hráčem na trhu, který zaujme cenou. V poměru ceny a výkonu smart televize Sencor SLE 32S700TCS přináší 80 cm velkou úhlopříčku s HD Ready rozlišením. Na dnešní poměry se HD může jevit málo, ale v dané ceně a velikosti TV je to standard. Využívá standardní LCD LED panel s přímým podsvícením. Disponuje technologií DNR pro potlačení šumu, čímž vylepšuje i horší signál. Někteří spotřebitelé si stěžovali na slabší příjem signálu, což však může být způsobeno lokálně horším signálem. Velmi průměrný je také zvuk. O ten se starají dva reproduktory o výkonu 10 W.

Smart funkcionalita však televizoru nechybí. Operační systém Vidaa neohromí, ale na potřeby smart rozhraní je dostačující. Nechybí webový prohlížeč nebo streamovací služby, jako Netflix, Voyo, HBO Max, Amazon Prime Video nebo YouTube. Televizor reaguje rychle a neseká. Televizor umožňuje přehrávání z USB multimédií, díky dvěma USB vstupům, ale disponuje také funkcí Miracast pro zrcadlení obrazovky. Možné je také hybridní vysílání, samozřejmě díky WiFi připojení. Vzadu naleznete LAN vstup, optický audio výstup, 3,5mm Jack, Cl slot a tři HDM porty. Televizor je kompaktní a lehký. Váží jen 3,7 kg. Dodáván je s praktickým ovladačem, kde je předvoleno několik aplikací.

Pozitíva

Jednoduchá obsluha TV
Nízká cena
Smart funkce

Negatíva

Jen HD rozlišení
Úhlopříčka jen 80 cm
Slabší zvukový výkon

Technologie zobrazení: LCD LED ● Úhlopříčka: 32″ (80 cm) ● Rozlišení: 1 366 x 768 – HD Ready / DNR ● Operační systém: Vidaa ● Tuner: DVB-T2/C/S2 ● Konektivita: 3x HDMI, 2x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 10 W / Dolby Digital Plus ● Energetická třída: F

Náš TIP

TCL 43P635

LED TV se 4K rozlišením, operační systém Google TV, zvuk Dolby Digital AC4, energetická třída F..

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zajímavou volbou je také tento chytrý TV značky TCL. Vybraný model má 43palcovou úhlopříčku a disponuje vysokým 4K Ultra HD rozlišením. Kvalitní obraz si vychutnáte díky osvědčenému LCD LED panelu s podsvícením. O vylepšený kontrast, barvy a jas se starají technologie jako HDR, HDR10, HLG nebo DCE – Dynamic colour enhancement pro vylepšení barevnosti. Hráče konzolových her jistě potěší speciální herní režim s technologií Game Master, který je zárukou optimálního grafického zobrazení her.

Operační systém Google TV se stará o uživatelský komfort. Mezi recenzemi jsou uživatelé, kteří si svižnost systému pochvalují, ale i tací, kteří mluví o občasných pomalejších reakcích. Smart televize nabízí širokou podporu aplikací, včetně těch streamovacích, jako Netflix, HBO Max, Disney+, Voyo, O2 TV nebo Spotify. Televizor podporuje HbbTV, zrcadlení obrazovky přes vestavěný Chromecast a také možnost hlasového ovládání (se smart ovladačem, který je v balení). Velkým pozitivem je dostupnost Google aplikací po přihlášení se přes gmail. Zvuk televizoru patří k průměrným, ale 40W reproduktory nabízejí dostatečnou akustickou produkci.

V rámci konektivity nechybí HDMI (3) porty a také jeden USB vstup. Televizor TCL má také Cl slot a nechybí ani Ethernet vstup (LAN). Neabsentuje ani optický výstup a sluchátkový výstup. Zákazníci chválí primární poměr ceny a kvality. Obraz je velmi dobrý a vyrovná se i známějším konkurentům v tomto segmentu. Velkým bonusem je, že v balení jsou dva ovladače, přičemž nechybí ani ten chytrý ovladač. Televizor má bezrámečkový design a díky titanové barvě působí velmi elegantně.

Pozitíva

Cenová dostupnost
Kvalitní obraz – 4K rozlišení
Přehledné menu a dostupnost aplikací

Negatíva

Občas delší načítání aplikací

Technologie zobrazení: LCD LED ● Úhlopříčka: 43“ (108 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / HDR / HDR10 / HLG / Game Master / DCE ● Operační systém: Google TV ● Tuner: DVB-T2/ C/S2 ● Konektivita: 3x HDMI, 1x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 40 W / Dolby Digital AC4 ● Energetická třída: F

Samsung UE32T4302

LED Smart TV s rozlišením HD Ready, operační systém Tizen, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, O2TV, energetická třída F.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Televizory Samsung mají skvělé renomé a jsou známé svou spolehlivostí a funkcionalitou, především pokud je řeč o smart TV. V této cenové kategorii je nabídka chytrých televizorů omezenější, přesto se však najdou televizory, které vám umožní přístup k internetu. Díky operačnímu systému (v tomto případě známý Tizen od Samsungu) můžete dokonce spustit i webové aplikace jako Netflix, HBO GO nebo YouTube. Rozhraní Tizen je svižné a operační systém nijak výrazněji nezaostává. Podíváte-li se na cenu, je třeba učinit i nějaké kompromisy. Pod 10 000 Kč nedostanete 139cm úhlopříčku, proto se musíte spokojit s menší, 32palcovou úhlopříčkou, což je zhruba 80 cm.

Velikost obrazovky nehodnotíme negativně, je však potřeba se smířit s tím, že rozlišení bude nižší. V tomto případě není k dispozici ani Full HD, což vnímáme jako větší minus. HD Ready rozlišení nabídne poměr stran 1 366 × 768 px. Kvalitu obrazu a samotný kontrast, jas či barvy vylepšuje technologie vysokého dynamického rozsahu, známá jako HDR. Ke kvalitě barev přispívá technologie PurColor. I na menší úhlopříčce tak dokážou tmavé či světlé scény vypadat velmi hodnotně. LED televizor s technologií zobrazování Edge si solidně poradí s digitálním a analogovým šumem. Konektivita je na standardní úrovni, k dispozici máte 2× HDMI vstup a také jeden vstup USB 2.0. Pro dekódovací kartu je k dispozici Cl slot, a přestože je integrována WiFi, přes ethernet vstup můžete internetový kabel zapojit přímo do TV. Zařízení nepodporuje nahrávání záznamu na externí úložiště – PVR.

Dodáván je také majitelům Samsungů dobře známý dálkový ovladač One Remote. Televizor Samsung UE32T4302 má vestavěný internetový prohlížeč a podporuje AirPlay 2, takže můžete bezdrátově přehrávat i obsah ze svého iPhonu či iPadu. Mezi technologiemi je HbbTV a samozřejmě TV tunery. Televizor nepodporuje hlasové ovládání. Zvuk televizoru je v kvalitě Dolby Digital Plus. Výkon reproduktorů 10 W je průměrný. Energetická třída televizoru F navzdory jeho rozměrům nepůsobí nejlépe, nicméně nové energetické normy EU způsobily v označení úspornosti výrobcům problémy. Smart TV v této cenové třídě (byť s menší úhlopříčkou) rozhodně zaujme. Důkazem toho jsou i čísla prodejů tohoto modelu.

Pozitíva

Smart funkce
Poměr ceny a kvality
Barvy a jas obrazu

Negatíva

Menší úhlopříčka
Pouze HD Ready rozlišení

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 32″ / 80 cm ● Rozlišení: 1 366 × 768 px / HD Ready / HDR ● Energetická třída: F ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 10 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, O2TV ● Operační systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 73,74 cm × 43,8 cm × 7,41 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 4 kg

Další zajímavé produkty

Během průzkumu trhu s televizory za cenu do 13 000 Kč jsme našli velké množství modelů, které bychom mohli zařadit do svého srovnávacího testu. Nelze však všechny modely vzájemně porovnat. Proto jsme kromě recenzovaných modelů vybrali i další zajímavé produkty. Jedná se o širší výběr televizorů, které stojí méně než 13 000 Kč a dokážou spotřebiteli za danou cenu nabídnout optimální kvalitu. Pokud jste mezi recenzemi nenašli svého favorita, možná se váš televizor nachází právě mezi těmito alternativami. Ke každému z produktů jsme připravili také krátké charakteristiky, abyste o nich získali lepší přehled.

Smart TV Thomson 55UA5S13 patří k levným televizorům s úhlopříčkou 139 cm. Díky tomu, že má integrovanou WiFi, televizor nabízí vícero webových aplikací – Netflix, HBO GO a jiné. Má také integrovaný bluetooth a podporuje i zrcadlení obrazovky přes Chromecast. Obraz je i díky HDR velmi kvalitní. Velkou výhodou televizoru Thomson je operační systém Android.

Levný televizor s HD rozlišením a úhlopříčkou 60 cm. Pokud vám tyto parametry stačí, televizor Orava LT-634 může být váš. Primárně zaujme nízkou cenou. Nedisponuje speciálními funkcemi ani technologiemi. Je však vybaven potřebným tunerem DVB-T2/C a z funkcí nabídne například možnost nahrávat pořad na externí úložiště – PVR. Výkon reproduktorů je 6 W. Televizor je velmi kompaktní – na výšku má jen 41 cm a je široký 59 cm.

V širším výběru se nachází i další smart televizor Hisense 43A6K s úhlopříčkou 108 cm a 4K rozlišením – 3 840 × 2 160 px. Díky operačnímu systému VIDAA U6 se dočkáte chytrých funkcí, přestože jde o pomalejší verzi tohoto OS. K dispozici máte integrovanou WiFi a plusem je také možnost hybridního vysílání HbbTV. Mezi aplikacemi nechybí Voyo, Netflix nebo YouTube.

Pokud preferujete chytré televizory s operačním systémem Android TV, televizor TCL 43P635 vás bude stát kolem 7 000 Kč, a přitom dostanete smart OS. Úhlopříčka je 108 cm. Televizor má velmi dobré recenze. Obraz má perfektní světlost, a to i díky podpoře HDR. Rozhraní je velmi přehledné. Mezi aplikacemi se nachází Netflix, Spotify, YouTube, ale také Google Play. Televizor můžete ovládat hlasem prostřednictvím funkce Google Assistant a dočkáte se podpory Chromecastu.

Samsung UE32T4002 se řadí k běžným televizorům bez podpory smart funkcí. Díky funkci Dynamic Contrast je obraz i na menší, 32palcové úhlopříčce velmi dobrý. HD rozlišení tak působí vcelku uspokojivě. Televizor nepodporuje žádné speciální funkce, potěší však kvalitním zvukem Dolby Digital Plus. Televizor má také USB, 3,5mm jack a dva HDMI vstupy.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Chcete vědět, který televizor stojí méně než 13 000 Kč a zároveň je nejprodávanější? V tabulce vám nabízíme rovnou TOP 5 nejprodávanějších televizorů v této cenové hladině. Jedná se o levné televizory, které spotřebitelé kupují nejvíce. Při výběru vždy myslete na to, zda splňují vaše požadavky na velikost úhlopříčky, rozlišení, funkce a podobně. U nejprodávanějších televizorů jsou velmi nápomocné recenze zákazníků, což je v případě většího množství prodejů velmi praktické. Před koupí doporučujeme si názory spotřebitelů přečíst.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung UE43CU71725*Zobrazit produkt
Samsung UE50CU71725*Zobrazit produkt
Samsung UE65CU71725*Zobrazit produkt
Samsung UE55CU71725*Zobrazit produkt
TCL 58P6355*Zobrazit produkt

Více o tom, jak si televizor vybrat, se dočtete v článku o nejlepších 4K televizorech.

Otázky a odpovědi – FAQ

Stále přemýšlíte nad tím, jaký televizor koupit a přitom nepřesáhnout částku 13 000 Kč? Hledáte levný televizor, který se připojí k internetu? Potřebujete poradit s výběrem nebo se chcete zeptat na některé funkce? TestMagazín je vám plně k dispozici a vždy se snaží vám pomoct. Neváhejte nás proto kontaktovat prostřednictvím komentáře pod touto sekcí. Budeme rádi, pokud do problematiky přispějete i vlastními zkušenostmi a podělíte se o své názory. Můžete tak pomoct i ostatním spotřebitelům. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme a snažíme se vám odpovídat co nejdříve.

TestMagazín má pro vás připravený komplexní článek Nejlepší 4K televizory, kde najdete recenze televizorů a podrobný návod, jak si televizor vybrat. 4K televizory jsou chytré a disponují řadou smart funkcí. Záleží především na spotřebiteli, jaké klade na televizor nároky a kolik je ochotný do televizoru se 4K rozlišením investovat.

Značka Orava není na trhu s televizory žádným nováčkem. Jedná se o léty ověřeného výrobce spotřební elektroniky a domácích spotřebičů. Značku Orava proslavily právě televizory. V minulosti patřily mezi velmi oblíbené a na našem trhu se staly populárními i proto, že byla jejich výroba realizována na Slovensku v několika závodech (např. Trstená). Dnes jsou televizory značky Orava vyráběné z velké části v asijských zemích, důvodem přesunu jsou vysoké náklady na vstupy (materiály, práce) na našem území. Prodej spotřebičů na našem trhu zajišťuje společnost Orava distribution, a. s. Prodeje výrobce však na našem území i na evropském kontinentu výrazně klesly a oproti prvním rokům 21. století je prodejnost mnohem nižší. O kvalitě však nelze pochybovat. Recenze zákazníků jsou většinou pozitivní a televizory Orava si stále drží svoji úroveň a dobré renomé, přestože kvalitou obrazu a některými funkcemi za konkurencí, jako jsou televizory LG nebo Samsung, zaostávají. Nepřinášejí tolik inovativních funkcí a ani nemají tak lákavý design. V poměru ceny a kvality však stále dokážou nabídnout velmi dobré parametry. Doporučit můžeme například smart televizor Orava LT-1095.

3D televizory se dostaly na tuzemský trh s elektronikou kolem let 2009–2010. V daném období byly televizory s podporou 3D obrazu velkým hitem. Vychutnat si 3D obraz z pohodlí domova znělo velmi lákavě, protože do té doby tento zážitek nabízely jen kinosály. 3D TV se rychle staly minulostí, ačkoli si výrobci od těchto televizorů slibovali mnohem lepší prodeje. Proč tomu tak nebylo? Tím hlavním důvodem byla cena a nutnost vlastnit 3D brýle. Sledování 3D obrazu z jiného než přímého úhlu bylo nedokonalé, zážitek rozpačitý. Kromě toho, že televizor s podporou 3D byl drahý, drahé byly i brýle samotné. Zároveň pokud byly tyto brýle kompatibilní s jedním 3D televizorem, další potřeboval jiné specifické brýle. Pro srovnání: 4K obraz je dnes mnohem propracovanější, kvalitnější a vytváří mnohem realističtější obrazy než 3D. Při sledování filmu v plném 4K rozlišení divák vnímá obrazy mnohem realističtěji než v případě 3D přes brýle. Slabá byla také podpora 3D filmů, seriálů či vysílaných pořadů. Praktické využití tohoto formátu tak bylo mizivé.

Samsung UE50TU7092

LED Smart TV se 4K rozlišením, operační systém Tizen, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, YouTube, HBO GO, energetická třída G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Smart televizory Samsung jsou na našem trhu oblíbené, což koneckonců dokazuje i fakt, že Samsung UE50TU7092 patří k nejprodávanějším televizorům na českém trhu. Pokud se podíváme do dané cenové kategorie, televizory Samsung jí dominují. Důvodem je právě fakt, že i v tomto případě za málo peněz dostanete 4K televizor s kvalitním obrazem a překvapivě výkonným zvukem Dolby Digital Plus. Reproduktory mají sice jen 20 W, ale technologie zvuk celkově vylepšuje. Skutečným důvodem, proč je televizor tak oblíbený, je kromě ceny také to, že jde o smart televizor se širokou funkcionalitou. Zvlášť pokud si oblíbené filmy z webových aplikací jako Netflix, HBO GO nebo O2 TV můžete vychutnat na úhlopříčce 50 palců. Celkem 126 cm není nejméně a za částku pod 10 000 Kč větší televizor dostanete jen těžko. Pokud ano, tak bez chytrých funkcí.

Ještě levnější je například 4K televizor Hisense 50A7500F, který má však pomalejší operační systém. Tizen od Samsungu je ověřený, a přestože má své nedostatky, uživatelé si na samotné rozhraní a chod v menu nestěžují. Kvalitní obraz vylepšuje technologie HDR 10+, která výrazně napomáhá tmavým i světlým scénám. Televizor velmi dobře eliminuje různé šumy. O vykreslování scén se zasluhuje technologie Micro Dimming, která v reálném čase přisvětluje jednotlivé diody podle scény a hustoty světla. Je použit obrazový procesor Crystal Processor 4K. TV můžete jednoduše připojit i k set top boxu, a to přes HDMI vstup (ty jsou dva). USB vstup je jen jeden, stejně jako ethernet vstup. Audiovýstup pro 3,5mm jack k dispozici není. Mezi funkcemi nechybí možnost nahrávat program v reálném čase na externí zařízení – PVR.

V této cenové kategorii určitě nečekejte žádné inovativní funkce. Některým spotřebitelům chyběla funkce zrcadlení obrazovky, ovšem v dané cenové třídě je touto funkcí vybaveno jen minimum televizorů. Jedná se o výsadu dražších televizorů. Samsung podporuje takové detaily, jako jsou titulky v samostatném formátu, nabízí také službu EPG – elektronický průvodce programem. Obraz můžete přepnout i do herního režimu a připojit herní konzoli. Majitele iPadů, iPhonů či Macu potěší to, že díky AirPlay 2 můžete sdílet nebo streamovat obsah přímo na velkou obrazovku.

Pozitíva

Kvalitní obraz – skvělé barvy
Podpora O2 TV
Solidní zvukové podání

Negatíva

Nelze zrcadlit na obrazovku

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 50″ / 126 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K Ultra HD / HDR ● Energetická třída: G ● USB: 1× ● HDMI: 3× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 20 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, YouTube, HBO GO ● Operační systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-S, DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H. 265) ● Rozměry televizoru: 115,8 cm × 64,7 cm × 6 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 11,4 kg

Cenový trhák

Sencor SLE 3227T

LED TV s rozlišením HD Ready, bez operačního systému a přístupu k internetu, k dispozici jsou dva 10W reproduktory, energetická třída F.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Běžný televizor do menšího obývacího pokoje značky Sencor nabídne spotřebiteli absolutní základ. Přestože u značky Sencor jsou spotřebitelé zvyklí na menší elektroniku nebo kuchyňské spotřebiče, televizory jsou v portfoliu tohoto výrobce také. LED televize s přímým umístěním diod – Direct patří na tuzemském trhu k dobře prodávaným modelům, což bude také díky velmi nízké ceně. U některých prodejců se dostanete pod částku 7 000 Kč. Při hodnocení jsme vycházeli především z názorů spotřebitelů. Pro nenáročné zákazníky je 80cm úhlopříčka dostatečná, je třeba vzít na vědomí, že lepší než HD rozlišení na TV neuvidíte.

Díky LED technologii je potlačování šumu dobré, barevnost a kontrast jsou na danou třídu rovněž obstojné. Pokud byste však vedle sebe postavili Sencor a televizor Samsung UE32T4302 s podporou HDR, rozdílů byste zaznamenali víc, přestože jde v obou případech o HD rozlišení. Mezi smart funkce televizoru určitě můžeme zařadit funkci PVR (záznam můžete realizovat přímo na externí úložiště – USB nebo externí HDD). Jsme rádi, že nechybí ani funkce EPG – elektronický programový průvodce nebo TimeShift, díky kterému můžete sledovat vysílaný pořad s časovým zpožděním. Klidně si tak můžete během vysílaného pořadu odskočit na toaletu. Televizor má k dispozici dva HDMI vstupy a také jeden USB.

Mezi běžnými funkcemi televizorů bez podpory chytrých funkcí oceňujeme možnost časovače zapnutí/vypnutí televizoru. Starší spotřebitelé budou rádi za jednoduché ovládání, žádné komplikované menu ani úkony navíc. Dálkový ovladač vám poslouží ke všemu podstatnému. Negativních recenzí je minimum, pokud jsou nějaké výhrady, směřují spíše k problémům s dodáním nebo méně stabilním podstavcem. Televizor můžete také umístit na zeď. V poměru ceny a výkonu na našem trhu naleznete takovýchto televizorů čím dál méně. Pokud jste nenáročným divákem, televizor Sencor vás určitě nezklame.

Pozitíva

Jednoduchá obsluha
Levný televizor
Poměr ceny a výkonu

Negatíva

Pomalejší přepínání kanálů (zpoždění)

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ne ● Velikost úhlopříčky: 32″ / 80 cm ● Rozlišení: 1 366 × 768 px / HD Ready ● Energetická třída: F ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: 2× reproduktory / 10 W ● Připojení k internetu: ne ● Webové aplikace: ne ● Operační systém TV: ne ● Tuner: DVB-S, DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 73,2 cm × 43,4 cm × 8,4 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 3,2 kg

Náš TIP

Philips 43PFS5505

LED TV s Full HD rozlišením, bez operačního systému a připojení k internetu, zvuk Clear Sound, energetická třída F.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Televizory Philips se prezentují spolehlivostí a výrobce rovněž přináší široké portfolio různých modelů. Mnoho spotřebitelů dnes vyhledává chytré televizory, ale ne každý potřebuje televizor s internetem a spoustou aplikací. Takový je i Philips 43PFS5505, který nepodporuje HbbTV, nemá ani WiFi nebo možnost připojení k internetu. Nabídne však dostatečně velkou, 43palcovou úhlopříčku. Díky větší úhlopříčce máte možnost sledovat filmy a pořady ve Full HD rozlišení – 1 920 × 1 080 px. Z hlediska kvality obrazu však Philips nezaostává ani za modernějšími televizory. Kontrast a barvy vylepšuje technologie Pixel Plus HD.

Podobně jako menší televizor Sencor SLE 3227T i Philips umožňuje nahrávat sledovaný pořad na externí úložiště, jedná se o funkci PVR. Ve výbavě je programový průvodce – EPG. Nám se také líbí, že při nahrávání pořadu na externí úložiště můžete pořad zastavit, ale nahrávání pokračuje. Díky tomu ho můžete sledovat se zpožděním. Podpora formátů je velmi dobrá, AVI, MKV, MPEG-4 nebo obrazové formáty PNG, GIF či JPEG. Vícero spotřebitelů potěšil i dobrý zvuk, který je vylepšený hned několika technologiemi. Tou nejdůležitější je technologie Clear Sound. Prostorový zvuk podporuje Incredible Surround. Nemějte však velké nároky, zvukový výkon 16 W se o prostorový zážitek příliš nepostará.

Součástí balení je dálkový ovladač a v balení naleznete i stojan. Televizor lze upevnit i na zeď, je však nutné dokoupit TV držák s VESA standardem 200 × 100 mm. Z pohledu konektivity televizor nevyčnívá. Součástí jsou dva HDMI vstupy, digitální optický výstup, 1× USB 2.0, ale dokonce i sluchátkový vstup 3,5mm jack. Řada spotřebitelů upřednostňuje značku Philips právě díky dobré spolehlivosti.

Pozitíva

Dobrá cena
Kvalitní obraz
Full HD rozlišení

Negatíva

Bez smart funkcí

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ne ● Velikost úhlopříčky: 43″ / 108 cm ● Rozlišení: 1 920 × 1 080 px / Full HD ● Energetická třída: F ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Clear Sound / 16 W ● Připojení k internetu: ne ● Webové aplikace: ne ● Operační systém TV: ne ● Tuner: DVB-S, DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 107 cm × 68 cm × 14 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 7,9 kg

Dobré recenzie

Hisense 50A7500F

LED Smart TV se 4K rozlišením, operační systém VIDAA U3.0, zvuk Dolby Audio, webové aplikace Netflix, YouTube, Voyo, Prime Video, energetická třída G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nízká pořizovací cena, 126cm úhlopříčka a 4K rozlišení? V našem srovnávacím testu si televizor Hisense 50A7500F právem zaslouží své místo. Přestože se nejedná v našich končinách o nejpopulárnější značku, jeho kvality potvrzuje i řada příznivých recenzí. Jde o 4K televizor s vysokým rozlišením 3 840 × 2 160 px. Díky tomu tento LED televizor s technologií PCI nabídne parádní divácký zážitek. Hisense si na kvalitě TV dal záležet a dokonalé barvy, jas a kontrast reguluje technologie HDR 10+, či dokonce technologie Dolby Vision. Kvalita obrazu je jednou z devíz, které si pochvalují i ​​spokojení zákazníci. Televizor má také herní režim.

Nesmíme opomenout ani fakt, že Hisense patří do řady smart televizorů, dočkáte se tak mnohem větší funkcionality než v případě běžných televizorů. Hisense nabízí funkci hybridního vysílání HbbTV. Tím, že televizor můžete připojit k internetu, určitě využijete klasické webové aplikace jako Netflix, Prime Video (Amazon), HBO GO, YouTube a další. Televizor nepodporuje aplikaci O2TV. Po připojení externího úložiště můžete svůj oblíbený pořad nahrávat a současně další sledovat. Integrován je také internetový prohlížeč.

Operační systém, který nese označení VIDAA U3.0, nepatří mezi nejsvižnější, chvílemi reaguje pomaleji, načítání některých služeb trvá déle, nicméně při dané ceně televizorů do 10 000 Kč nejde o výraznější minus. Zvukové podání Dolby Audio je na dobré úrovni, čemuž napomáhá i technologie DTS Virtual:X. Celkový výkon reproduktorů je 20 W. Někteří prodejci uvádějí, že televizor Hisense má vestavěný subwoofer, toto je však mylná informace. Televizor nemá sluchátkový vstup, k dispozici jsou však dva USB vstupy a až 3× HDMI. Kromě integrované WiFi můžete internet zapojit přes LAN vstup přímo do televizoru. V dané cenové třídě vám Hisense nabídne velkou úhlopříčku, webové aplikace, smart funkce a krásný obraz. Televizor Hisense se i přes vyšší spotřebu el. energie určitě vyplatí.

Pozitíva

4K rozlišení – pěkný obraz
Smart funkce
Příznivá cena

Negatíva

Pomalejší operační systém

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 50″ / 126 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K Ultra HD / HDR ● Energetická třída: G ● USB: 2× ● HDMI: 3× ● Zvuk/výkon: Dolby Audio / 20 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, YouTube, Voyo, Prime Video ● Operační systém TV: VIDAA U3.0 ● Tuner: DVB-S, DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 111,2 cm × 64,5 cm × 8 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 11,7 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Televizory

Vaše hodnocení:
(92.6%)