Digestoře Klarstein

Digestoře Klarstein – recenze, zkušenosti, cena

Odsavače par jsou dnes spotřebiči, které jsou součástí každé moderní kuchyně. A není to jen proto, aby všichni ze sousedství či bytového domu cítili, co zrovna vaříte. Hlavním důvodem je to, že se tyto pachy nevstřebávají do nábytku a vybavení domácnosti. Stejně tak je důležité, aby digestoře efektivně odváděly vodní páru a ta se nehromadila na zdech. Ať už jde o komínové digestoře, vestavné, závěsné nebo ty výsuvné, svůj praktický účel mají vždy plnit. My jsme se tentokrát ve svém testu zaměřili na digestoře Klarstein. Tato značka má ve svém portfoliu různé typy od komínových až po ostrůvkové odsavače par. Zaujmou designem i kvalitou zpracování. Ve svém srovnávacím testu jsme pro vás vybrali ty nejlepší modely značky Klarstein a připravili jsme také recenze digestoří.

Publikované: 10.08.2022
Aktualizované: 02.04.2024

Jaký odsavač par značky Klarstein koupit?

Z hlediska dispozice kuchyně spotřebitelé hledají různé typy digestoří. Různá může být šířka odsavače par, například 60 cm nebo 90 cm. Rovněž se liší prostorové řešení kuchyně a možnosti umístění. Tentokrát jsme ve svém testu nepřistoupili k porovnávání jednotlivých modelů, neboť se jedná o rozdílné typy digestoří, které mají jiné konstrukční vlastnosti, způsob odvádění vzduchu i další technické parametry. Abychom vám výběr co nejvíce usnadnili, zpracovali jsme pro vás výběr digestoří Klarstein. Modely jsme vybírali na základě atributů, které spotřebitelé vyhledávají nejvíce.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Barett   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Klarstein Paolo   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
Klarstein Skyfall Smart   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Dobré recenzie
Klarstein Barett

Klarstein Barett

Ostrůvková digestoř s výkonem odsávání 560 m3/h, tři rychlosti, recirkulace.

Zobrazit více info

Moderní a cenově dostupná ostrůvková digestoř s maximálním výkonem odsávání 560 m3/h je nejen výkonná, ale také zaujme designovým provedením. K pohlcování pachů z vaření využívá uhlíkové filtry, které jsou vyměnitelné. Výška zavěšení digestoře je nastavitelná. Integrováno je LED osvětlení a také disponuje funkcí časovače. Kromě ovládacího panelu lze odsavač par ovládat i pomocí dálkového ovladače. Pozitivem je kvalitní zpracování a několik barevných provedení.

Klarstein Paolo

Klarstein Paolo

Vestavná digestoř s výkonem odsávání 600 m3/h, tři rychlosti, recirkulace.

Zobrazit více info

Oblíbený odsavač par je nenápadným společníkem v kuchyni. Umožňuje externí odsávání i režim recirkulace. Maximální výkon odsávání dosahuje hodnoty 600 m3/h, a bez problému si tak poradí s většími kuchyněmi. Integrováno je LED osvětlení. Digestoř je dodávána se zpětnou klapkou. Zařízení je velmi úsporné a patří do energetické třídy A. Ovládací panel je dotykový a nechybí ani praktický displej.

Pre náročných
Klarstein Skyfall Smart

Klarstein Skyfall Smart

Ostrůvková digestoř s výkonem odsávání 402 m3/h, tři rychlosti, recirkulace.

Zobrazit více info

Smart odsavač par, který můžete ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Skyfall Smart disponuje výkonem odsávání až 402 m3/h. Zařízení je designově velmi povedené a jeho kulatý tvar působí velmi zajímavě. Osvětlení je integrované. Na přední straně se nachází také jednoduchý otočný regulátor k ovládání výkonu. Mobilní aplikace je dostupná pro Android i iOS. Odsavač par je dostupný ve třech barvách. O pohlcování pachů se starají uhlíkové filtry. Je určený k recirkulačnímu provozu.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Přestože se jednotlivé modely digestoří i z konstrukčního hlediska liší, nejdůležitější parametry a vlastnosti zůstávají stejné. Při výběru jsme kromě technických kritérií brali v úvahu také reference zákazníků, které jsme při recenzování odsavačů par hodnotili.

Nejdůležitějším parametrem je nepochybně to, jak efektivně dokáže digestoř odvádět pachy a vlhkost při vaření. Toto záleží na způsobu odvodu vzduchu, ale také na výkonu odsávání. Tento výkon se udává v metrech krychlových za hodinu. Jedná se tedy o množství vzduchu, které dokáže digestoř během hodiny odsát. Podceňovat nelze ani ovládací prvky, tlačítka, dotykové plochy, otočné regulátory nebo displej. Smart digestoře už zvládnete ovládat i pomocí mobilní aplikace. Pokud máte kuchyni spojenou s obývacím pokojem nebo v kuchyni trávíte spoustu času, pozitivem je nízká hlučnost odsavače. Opomenout nesmíme ani způsob filtrace, především z hlediska údržby, a také design.

Účinnost odsávání pachů a vlhkosti
Ovládací prvky
Hladina hluku
Filtrace digestoře
Design a kvalita zpracování
Přídavné funkce

Dostupnost jednotlivých modelů jsme ověřovali u ověřených prodejců a oficiálních distributorů značky Klarstein. Německý výrobce má v daném segmentu na našem trhu velmi široké zastoupení. Do našeho výběru se dostaly ostrůvkové i komínové digestoře, rovněž vestavné i recirkulační odsavače par. K průzkumu trhu nám posloužila také databáze cenového srovnávače Heureka.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze digestoří Klarstein

Jednotlivé digestoře jsme vybírali na základě stanovené metodiky testování. Zakládáme si na autentičnosti a relevanci recenzí. Recenze jsou tudíž objektivní a žádný z produktů není cíleně propagován. Cílem je spotřebitelům představit kvality digestoře a rovněž i její nedostatky. Věříme, že naše recenze digestoří Klarstein a jejich hodnocení vám pomohou vybrat si tu nejlepší.

Dobré recenzie

Klarstein Barett

Ostrůvková digestoř s výkonem odsávání 560 m3/h, tři rychlosti, recirkulace.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Moderní ostrůvkový odsavač par s LED osvětlením a vysokým výkonem k odsávání par. Zajímavostí je „plovoucí“ konstrukce a zajímavý design. Disponuje možností ovládání několika rychlostních stupňů a dodáván je s dálkovým ovladačem.

Pokud vaší kuchyni dominuje ostrůvek, Klarstein Barett o průměru 35 cm může být velmi praktickým i estetickým doplňkem celé kuchyně. Jedná se o stropní odsavač par s bodovým uchycením nerezové desky. Výška zanesení je nastavitelná (max. 140 cm). Je nutné ho zapojit pomocí stropních kabelů, odsavač par nemá žádnou zástrčku. Celá digestoř váží 16,9 kg a je vyrobena z nerezové oceli. K dispozici budete mít tři výkonnostní stupně. V případě maximálního výkonu odsávání zvládne odsát 560 m3/h.

Prvotní tukový filtr z hliníku je vyjímatelný a snadno omyvatelný. Nechybí však ani uhlíkový filtr s aktivním uhlím k pohlcování pachů. I díky tomu je recirkulační režim velmi efektivní. Digestoř je navzdory svému průměru 35 cm vhodná i pro větší kuchyňské ostrůvky.

Ostrůvková digestoř Klarstein také nabízí dvě možnosti ovládání. Na samotné konstrukci se nacházejí tlačítka s malým digitálním displejem, který zobrazuje výkonnostní úroveň odtahu vzduchu. Na ovládacím panelu se nachází tlačítko pro LED osvětlení, které má intenzivní bílou barvu. Druhý způsob ovládání představuje dálkový ovladač, na který si snadno zvyknete. Zajímavostí je funkce 9minutového časovače, který můžete aktivovat například po dovaření, a digestoř se po uplynutí doby sama vypne.

Moderní stropní digestoř Klarstein Barett je velmi oblíbeným modelem, důkazem jsou i pozitivní recenze ostatních zákazníků. Odsavač par je tichý a také dostatečně výkonný. Zákazníky těší integrované LED osvětlení a možnosti ovládání. V balení se kromě samotné digestoře nachází i montážní materiál, vrtací šablona na otvory, návod, zmíněný dálkový ovladač a také dva uhlíkové filtry.

Ostrůvková digestoř je designově zdařilým kouskem. Recirkulační režim je účinný díky uhlíkovým filtrům. Ty lze bez problému dokoupit u výrobce Klarstein. Tukový filtr z hliníku je omyvatelný. Funkce časovače má rovněž svůj význam. Z hlediska poměru k ceně se jedná o velmi dobrou koupi. Návod není v češtině, což je menší minus. Někteří zákazníci také avizovali, že rozmístění předvrtaných otvorů způsobuje to, že tlačítka digestoře jsou mírně natočená do strany, což však nepředstavuje žádný výrazný problém. Pokud hledáte podobný design, vhodnou alternativou je větší stropní digestoř Klarstein Skyfall Smart.

Pozitíva

Kvalitní provedení a moderní design
Silné LED osvětlení
Dálkové ovládání

Negatíva

Manuál není v češtině

Typ digestoře: ostrůvková ● Max. výkon odsávání: 560 m3/h ● Počet rychlostí: 3 ● Energetická třída: B ● Max. hlučnost: 55 dB ● Recirkulace: ano ● Šířka: 35 cm ● Výška: 38 cm ● Hmotnost: 16,9 kg

Klarstein Paolo

Vestavná digestoř s výkonem odsávání 600 m3/h, tři rychlosti, recirkulace.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Daný model je dostupný ve dvou šířkách, kromě 52 cm je Klarstein Paolo dostupný také v šířce 72 cm. Digestoř je uzpůsobena k zabudování do kuchyňské linky. Odsavač par disponuje moderním dotykovým ovládáním a kromě odsávání mimo místnost má k dispozici i recirkulační režim.

Velmi nenápadná digestoř Klarstein Paolo je na trhu oblíbeným modelem. Důkazem toho je i její prodejnost. Je dostupná v šířce 52 nebo 72 cm. Rovněž si lze vybrat ze stříbrné/nerezové nebo černé barvy. Digestoř je stavěná k zabudování do kuchyňské skříňky. Je bez okrajů, takže nijak nenarušuje estetický dojem. Ovládá se jednoduše pomocí dotykového panelu. Síla odtahu vzduchu činí až 600 m3/h. Vybrat si můžete ze tří výkonnostních stupňů. Je však nutné konstatovat, že oproti jiným modelům Klarstein patří k těm hlučnějším.

Vestavná digestoř disponuje také osvětlením, konkrétně jde o bílé LED světlo, které velmi efektivně dokáže osvětlit varnou plochu. Tukový filtr je odnímatelný, je vyroben z hliníku, a proto jej lze bez problému umývat. Uhlíkový filtr je volitelný v případě, že namísto externího odsávání budete využívat recirkulační režim. Součástí balení však uhlíkový filtr není.

V balení spolu s odsavačem par obdržíte zpětnou klapku, která se postará o to, aby se pachy a aroma nevracely zpět a aby zároveň vzduch zvenčí nepronikal skrze digestoř dovnitř. Průměr klapky je 15 cm. Stejný je i průměr vývodu na odsávací hadici, která ovšem není součástí balení. Síťový kabel je dlouhý 140 cm. Celková hmotnost zařízení činí 7 kg. V balení se nacházejí šrouby potřebné k přišroubování ke kuchyňským skříňkám ze spodní strany. Digestoř je sice hlučnější, ale energeticky velmi úsporná (energetická třída A).

Pozitivní reference zákazníků jsou důkazem toho, že odsavač par Klarstein Paolo dokáže splnit požadavky spotřebitelů. Tato vestavná digestoř disponuje dostatečným výkonem. Jedinou nevýhodou, která se v recenzích skloňuje, je vyšší hladina hluku. Majitelé si však chválí pěkný design a také dotykové ovládání. Pozitivem je i intenzivní LED osvětlení. Odsávací hadice není součástí balení, je však dodávána zpětná klapka. Odsavač par má recirkulační režim.

Jednou z možností je doplnění filtrační výbavy o uhlíkový filtr (není v balení), aby bylo možné využívat režim recirkulace. Samotný tukový filtr je z hliníku a je odnímatelný. V balení naleznete kompletní montážní sadu se šrouby potřebnými k upevnění. Montáž je vskutku nenáročná. Digestoř je dostupná v šířce 52 či 72 cm a také v černé nebo stříbrné barvě. Konstrukce je z odolné nerezové oceli.

Pozitíva

Elegantní design
Dotykový ovládací panel
Nenáročná montáž

Negatíva

Vyšší úroveň hluku
Dodávána bez uhlíkového filtru a odsávací hadice

Typ digestoře: vestavná ● Max. výkon odsávání: 600 m3/h ● Počet rychlostí: 3 ● Energetická třída: A ● Max. hlučnost: 72 dB ● Recirkulace: ano ● Šířka: 52/72 cm ● Výška: 27,8 cm ● Hmotnost: 7 kg

Pre náročných

Klarstein Skyfall Smart

Ostrůvková digestoř s výkonem odsávání 402 m3/h, tři rychlosti, recirkulace.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Recirkulační závěsná digestoř určená pro kuchyňské ostrůvky. Designově velmi poutavý model z kvalitní nerezové oceli. Disponuje tukovým i uhlíkovým filtračním systémem. Díky jeho smart funkcím a podpoře WiFi jej můžete ovládat prostřednictvím mobilního telefonu nebo gesty rukou.

Na trhu není mnoho cenově dostupných ostrůvkových odsavačů par, které byste si mohli dovolit ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Klarstein Skyfall Smart je však jedním z nich. Aplikace Klarstein App Experience podporuje operační systémy iOS i Android. To je však pouze jeden z možných způsobů ovládání. Podporu WiFi a mobilní telefon můžete nahradit gesty rukou. Ovládání opravdu funguje, což potvrzují pozitivní ohlasy zákazníků. Pokud nejste zastánci smart technologií, postačí vám i podsvícený otočný regulátor s digitálním displejem.

Odsavač par má tři výkonnostní stupně odsávání vzduchu. Při maximálním výkonu je odtah vzduchu až 402 m3/h. Zařízení je maximálně tiché. Hliníkový tukový filtr je omyvatelný a v balení se nacházejí dva filtry s aktivním uhlím, které jsou pro recirkulační režim nezbytností.

Volně zavěšená digestoř Klarstein Skyfall Smart je na první pohled designovým kouskem. Navíc máte možnost vybrat si až ze třech barevných provedení. Kromě čisté stříbrné/nerezové barvy může do konceptu vaší kuchyně zapadnout také moderní černá nebo retro zlatá barva. Digestoř s recirkulací má integrované osvětlení varné plochy díky LED žárovkám.

Součástí balení je stropní deska, která překrývá elektrickou instalaci. Z desky vedou ocelová lanka, která nesou samotný odsavač par. Výšku zavěšení lze regulovat. Kabel k zavěšení má 148 cm. Hmotnost zařízení činí 15 kg. Průměr digestoře je 45 cm. Spotřebič patří do energetické třídy C.

Ostrůvkové odsavače par jsou v tomto segmentu specifickou kategorií. Takováto digestoř je v kuchyni viditelná, a proto musí být svým způsobem i designovým doplňkem. Klarstein Skyfall Smart tento požadavek určitě splňuje a zákazníkům se design odsavače velmi líbí. Digestoř je navíc dostupná ve stříbrné, zlaté i černé barvě. Zařízení má vysoký sací výkon a je velmi tiché.

Silnou stránkou jsou smart funkce – možnost ovládat digestoř prostřednictvím mobilní aplikace. Další vychytávkou je ovládání gesty, což si zákazníci velmi pochvalují. Odsavač má také integrované LED osvětlení. Třetí možností je podsvícený otočný regulátor. Součástí balení jsou dva uhlíkové filtry, protože se jedná o recirkulační digestoř. Montáž je poměrně nenáročná. Návod v češtině je nutné si stáhnout. Pokud digestoř překračuje váš cenový strop, zkuste se podívat na ostrůvkovou digestoř Klarstein Barett s dálkovým ovladačem.

Pozitíva

Unikátní design a kvalitní zpracování
Ovládání mobilní aplikací a gesty
Tichý chod a výkon

Negatíva

Vyšší cena

Typ digestoře: ostrůvková ● Max. výkon odsávání: 402 m3/h ● Počet rychlostí: 3 ● Energetická třída: C ● Max. hlučnost: 62 dB ● Recirkulace: ano ● Šířka: 45 cm ● Výška: 42 cm ● Hmotnost: 15 kg

Lacná kvalita

Klarstein Laurel

Komínová digestoř s výkonem odsávání 350 m3/h, tři rychlosti, recirkulace, hlučnost 64 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Cenově dostupný komínový odsavač dostupný v šířce 60 i 90 cm. Kromě černé barvy je dostupný také v atraktivní bílé barvě. Jedná se o nástěnný odsavač par s možností používání v recirkulačním režimu. Dodáván je i s vysouvatelnou odsávací hadicí. Integrováno je LED osvětlení.

Komínová digestoř má v horním panelu integrované LED osvětlení (2 × 1,5 W). Digestoř disponuje velmi moderním ovládacím panelem s dotykovými plochami. Na samotném panelu se nachází praktický LED displej s údajem o výkonnostním stupni. Model Klarstein Laurel je vybaven časovačem, který vám umožňuje aktivovat odložené vypnutí od 1 až po 9 minut, a to například po dovaření. Na panelu můžete aktivovat i osvětlení.

Výkon odsávání je oproti jiným modelům Klarstein mírným zklamáním, což dokazují reference zákazníků. Při maximálním tahu 350 m3/h v rámci třetího výkonnostního stupně je efektivita na průměrné úrovni. Při maximálním výkonu navíc hlučnost výrazně stoupá. Důvodem slabšího výkonu je určitě méně výkonný elektromotor, který má vysoké otáčky, čímž produkuje více hluku, ale efektivita je pouze průměrná. Tukový filtr je odnímatelný a lze ho mýt v myčce nádobí.

Nástěnný odsavač par Klarstein s komínem má vskutku moderní design, který působí až luxusně. Především v černém provedení v kombinaci se sklápěcím štítem z lesklého bezpečnostního skla na čelní straně má Laurel velmi honosný vzhled. Se šířkou 90 cm je navíc dominantní v celém prostoru. Komínová digestoř je dodávána s odsávací hadicí (vysouvatelnou) o délce maximálně 180 cm a s průměrem otvoru 150 mm. Součástí dodávky je také zpětná klapka a veškerý potřebný montážní materiál. Návod k použití není v českém jazyce, lze si jej stáhnout ze stránky výrobce.

Moderní digestoř Klarstein Laurel patří do kategorie cenově dostupných modelů. Spotřebitele oslovuje svým designem a také celkovým dojmem. Zákazníci si velmi pochvalují také funkční a inovativní ovládání na dotykovém LED panelu. Slabinou digestoře není ani příslušenství. Součástí balení je odsávací hadice i zpětná klapka. Dokáže fungovat v recirkulačním režimu, avšak uhlíkový filtr není součástí balení. Tukový filtr z hliníku lze mýt v myčce nádobí. Odsavač par však mírně zaostává výkonem, který je pouze průměrný, a efektivity se dočkáte až v případě třetího výkonnostního stupně. Současně však stoupá i hluk digestoře. Problém s výkonem zaručeně nemá novější model Klarstein Alina.

Pozitíva

Moderní design
Dotykové ovládání
Dostupná cena

Negatíva

Slabší výkon v případě prvních dvou stupňů

Typ digestoře: komínová ● Max. výkon odsávání: 350 m3/h ● Počet rychlostí: 3 ● Energetická třída: B ● Max. hlučnost: 64 dB ● Recirkulace: ano ● Šířka: 60/90 cm ● Výška: 32 cm ● Hmotnost: 7 kg

Klarstein Alina

Komínová digestoř s výkonem odsávání 600 m3/h, tři rychlosti, recirkulace, hlučnost 63 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Digestoř Alina disponuje komínem pro odvod páry a aroma do exteriéru. Lze ovšem aktivovat i recirkulační mód. Model je vybaven velmi estetickým bočním barevným podsvícením. Ovládání zajišťuje dotykový LED panel. Digestoř je dostupná v šířce 60 i 90 cm a stejně tak ve stříbrné a černé barvě.

Komínová digestoř Alina je často vyhledávána právě díky vysokému výkonu odsávání – až 600 m3/h. Tento parametr pokryje i výměry větších prostorů a kuchyní. Výpary a pachy z jídla odsává ven pomocí odsávací šachty. Vybrat lze ze tří rychlostí odsávání. Ovládání je díky modernímu dotykovému LED panelu maximálně jednoduché.

Ten má tři přímá tlačítka na rychlost, další je na vypnutí a také je k dispozici osvětlení varné plochy. Samotná digestoř kombinuje sklo a ušlechtilou ocel. Celková hmotnost nástěnné digestoře je 15 kg. Při montáži vás může nemile překvapit nepřehledný a nepřesný návod, což avizuje více zákazníků. Odsavač je velmi úsporný (energetická třída A).

Pokud vám technické řešení neumožní odsávání do exteriéru, pak lze využívat recirkulační režim. Pouze je potřeba dokoupit filtry s aktivním uhlím, aby bylo pohlcování pachů co nejefektivnější.

Působivým prvkem odsavače par Klarstein Alina je nepochybně přepínatelné barevné LED podsvícení zadní stěny Balanced Light Concept – bílá, zelená, modrá, červená, žlutozelená, oranžová, žlutá nebo tyrkysová. Jedná se o dekorativní prvek. V balení obdržíte kompletní montážní sadu s nástěnnými držáky i šrouby. Rovněž nechybí ani odpadní hadice o délce 200 cm a průměru 15 cm. Komín se skládá ze dvou dílů.

Názory zákazníků na vybraný odsavač par jsou velmi pozitivní. Jedinou slabinou je nepřesný návod. Doporučujeme stáhnout si PDF návod ze stránky výrobce Klarstein. Velmi pozitivní vlastností je nepochybně výkon odsávání, kterého má model Alina na rozdávání. Po designové stránce digestoři není co vytknout. Navíc zaujme nastavitelným LED podsvícením, které působí velmi stylově a esteticky. Mnozí zákazníci jsou rádi i za poměr ceny a kvality. Konstrukce kombinuje nerezovou ocel a sklo. I proto je design velice moderní. V balení nechybí odsávací hadice, ale za účelem cirkulace vzduchu je nutné koupit uhlíkový filtr.

Pozitíva

Efektní barevné podsvícení a design
Sací výkon
Poměr ceny a výkonu

Negatíva

Nepřesný návod

Typ digestoře: komínová ● Max. výkon odsávání: 600 m3/h ● Počet rychlostí: 3 ● Energetická třída: A ● Max. hlučnost: 63 dB ● Recirkulace: ano ● Šířka: 60/90 cm ● Výška: 54,2 cm ● Hmotnost: 15 kg

Klarstein Remy

Vestavná digestoř s výkonem odsávání 620 m3/h, tři rychlosti, recirkulace, hlučnost 68 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Velmi často jsou vyhledávané účinné stropní, resp. vestavné digestoře, které jsou v prostoru nenápadné, ale dělají si svou práci. Klarstein Remy je větší vestavná digestoř o šířce 90 cm. Dodávána je v černé nebo bílé barvě. Vyznačuje se především výkonným motorem a stylovým designem.

Maximální výkon odsávání dosahuje na třetím rychlostním stupni hodnoty až 620 m3/h. To už je kategorie opravdu výkonných odsavačů par. Výkonný elektromotor s 230 W je toho zárukou. Možný je provoz digestoře za účelem odsávání pachů skrze odpadní hadici směrem ven, ale také lze využívat cirkulační režim. V takovém případě je však nutné zakoupit uhlíkové filtry (pro provoz jsou zapotřebí dva). Hliníkové filtry proti mastnotám jsou vyměnitelné a lze je mýt v myčce nádobí.

Ovládací panel je jednoduchý, disponuje dotykovými tlačítky k aktivování rychlosti, zapnutí/vypnutí nebo můžete zapnout osvětlení. To je mimochodem velmi intenzivní díky dvěma 5W LED žárovkám. Zároveň si však ovládání můžete usnadnit díky dálkovému ovladači, pomocí kterého můžete aktivovat odložené vypnutí – digestoř se po vámi zvolené době automaticky vypne. Baterie do ovladače je součástí balení.

Digestoř je vyrobena z odolného bezpečnostního skla. Jednoduše se udržuje a čistí. V balení se nachází odpadní hadice dlouhá 155 cm o průměru 150 mm. Hadice je flexibilní a vyrobená z žebrovaného plastu. Lze objednat i verzi se dvěma uhlíkovými filtry. Menším nedostatkem je manuál, který zákazníci považují za nepřesný. To je problém u vícero modelů značky Klarstein.

Moderní digestoř s dálkovým ovládáním a enormním sacím výkonem je přesně to, co kuchyně potřebuje. Odsávání pachů a aroma je velmi účinné. Zákazníky těší, že vestavná digestoř nabízí nejen možnost odsávání pomocí odpadní hadice, ale také umožňuje odsávat v recirkulačním režimu (nutno dokoupit uhlíkové filtry). Zákazníky od koupě neodradí ani vyšší cena. Stropní digestoř je poměrně robustní a její hmotnost činí až 20 kg.

Odsavač par má nenápadný design. Spotřebitelé chválí tichý chod i při vyšším výkonnostním stupni. Dostupný je v černé i bílé barvě. Má integrované osvětlení a rovněž můžete využít časovač. Ovládací dotykový panel je velmi intuitivní. V případě, že by vám stačil menší odsavač par, může vaše požadavky uspokojit model Klarstein Paolo, jehož koupí rovněž výrazněji ušetříte.

Pozitíva

Pěkný design
Účinnost odsávání
Tichý chod

Negatíva

Horší manuál
Vyšší cena

Typ digestoře: vestavná ● Max. výkon odsávání: 620 m3/h ● Počet rychlostí: 3 ● Energetická třída: A ● Max. hlučnost: 68 dB ● Recirkulace: ano ● Šířka: 90 cm ● Výška: 29,2 cm ● Hmotnost: 20 kg

Další zajímavé produkty

Portfolio modelů z dílny společnosti Klarstein je vskutku rozmanité. V jeho nabídce naleznete komínové, ostrůvkové nebo závěsné digestoře různého designu, velikosti i s různým výkonem. Proto jsme se rozhodli, že produkty, které jsme vybrali na základě svého průzkumu trhu, ale nedostaly se mezi ty recenzované, zařadíme k dalším zajímavým produktům. Namísto kompletních recenzí jsme připravili charakteristiku, ze které se dozvíte to nejdůležitější, co potřebujete o daném odsavači par vědět. Pokud vás tedy nezaujaly recenze digestoří výše, možná právě zde najdete digestoř značky Klarstein podle svých představ.

Výsuvná digestoř Mariana Neo 60 je vhodná pro všechny bytové či domovní kuchyně. Jedná se o moderní digestoř s vestavěným LED displejem a dotykovým ovládacím panelem. Šířka je 60 cm a výkon odsávání dosahuje hodnoty maximálně 640 m3/h. Digestoř Mariana Neo 60 má tři rychlosti odsávání. Dostupná je v bílé i černé variantě. Kromě externího odsávání dokáže fungovat i v recirkulačním režimu. Má funkci časovače a kontrolku čištění tukových filtrů. Maximální hladina hluku je 67 dB. V balení se nachází i odpadní hadice.

Unikátní designová digestoř Klarstein Montblanc s výkonem odsávání 610 m3/h rozhodně zaujme svým provedením. Jedná se o komínový odsavač par dodávaný s tukovými i uhlíkovými filtry. Digestoř tak dokáže fungovat i v režimu recirkulace. Má zabudované LED osvětlení. Komínový obklad se skládá ze dvou dílů. Šířka činí 60 cm. Montblanc působí velmi elegantně a v rámci příslušenství se nachází odpadní hadice k odvodu pachů z prostoru. Ovládání zajišťují klasická mechanická tlačítka. Na čelní straně je nerezová tyč k zavěšení kuchyňského náčiní.

Klarstein Aurica je moderní komínovou digestoří dostupnou v 60cm i 90cm verzi. Také je na výběr bílá nebo černá barva. Výkonná digestoř s tahem až 620 m3/h je vhodná do větších i menších kuchyní. Zařízení kombinuje ušlechtilou ocel a bezpečnostní sklo. Přední část je výklopná. Nachází se na ní dotykový ovládací panel s digitálním displejem. K dispozici je také funkce časovače. Integrováno je osvětlení. Digestoř je dodávána s uhlíkovými filtry a možný je i recirkulační provoz.

Do moderní kuchyně velmi dobře zapadne i nástěnný odsavač par Klarstein Eleonora 60. Opět jde o elegantní digestoř se sacím výkonem 426 m3/h. Velkou doménou je energetická úspora tohoto modelu, patří do energetické třídy A++. Maximální úroveň hluku je pouhých 60 dB. Tichá digestoř má nejen integrované osvětlení varné plochy, ale také RGB podsvícení s různými barvami. Možná je i recirkulace. Jelikož jde o komínovou digestoř, výrobce nezapomněl ani na odpadní hadici.

Z levnějších digestoří zaujal prodávaný model Klarstein UW60BL. Jedná se o vestavnou digestoř bez externího odvodu pachů. Při nejvyšším výkonnostním stupni dokáže odvést 317 m3/h. Zabudována je i klasická, 40W žárovka. Podvěsná digestoř disponuje jednoduchým mechanickým ovládáním. Potěší její snadná montáž a nízká cena.

Nejprodávanější podle portálu Heureka

Žebříčky prodejnosti jsou při výběru někdy velmi dobrou pomůckou. Vysoká prodejnost ukazuje, že produkt splňuje nároky a očekávání spotřebitelů. Zároveň však může vysoká prodejnost někdy znamenat jen nízkou cenu. Nejprodávanější odsavače par jsou na tom podobně. V tomto žebříčku najdete nejprodávanější digestoře Klarstein, ale řiďte se vždy vlastním vkusem a zohledněte své preference. Nejprodávanější nemusí znamenat nejlepší. Tabulku v pravidelných intervalech aktualizujeme, protože prodejnost se rychle mění. Data čerpáme z databáze cenového srovnávače Heureka.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Remy5*Zobrazit produkt
Klarstein Laurel5*Zobrazit produkt
Klarstein Paolo5*Zobrazit produkt
Klarstein Eleonora5*Zobrazit produkt
Klarstein Clara5*Zobrazit produkt

Proč si koupit digestoř Klarstein?

Konkurence je na trhu s kuchyňským vybavením opravdu velká. Na trhu se nachází řada renomovaných značek, které spotřebitelé preferují. U digestoří je situace stejná. Digestoře Klarstein se během několika let staly velmi oblíbené. Důvodem je široká nabídka a velmi moderní design, kterým mnohé konkurenty překonávají. Nepochybně však mají odsavače par tohoto výrobce význam i z hlediska kvality zpracování a výkonu, který nabízejí. Pozitivem je rovněž cenová politika výrobce. V jeho portfoliu najdete levné digestoře, ale i prémiové odsavače par.

Výsuvné, vestavné, komínové i ostrůvkové digestoře

Různé typy digestoří jsou na trhu proto, že dnešní kuchyně nabízejí různé možnosti dispozičního řešení. A tomu se přizpůsobují i technologie. Klarstein rozhodně nezaostává. Digestoře v kuchyni musí plnit svůj účel, musí vypadat dobře, ale především jejich konstrukce musí být přizpůsobena umístění varné plochy. Rozložení kuchyňského nábytku a dalšího vybavení samo určí, zda je komínová digestoř nejlepší možnost, nebo budete potřebovat spíše výsuvný odsavač par s recirkulací. V nabídce značky Klarstein máte na výběr i vestavné nebo ostrůvkové digestoře. Specifickou kategorií jsou podskříňkové digestoře.

Kvalitní zpracování, design a inovativní prvky

Odsavač par ani náhodou nepatří k vybavení kuchyně, které zamýšlíte měnit podle nálady. Po jeho koupi chcete, aby dokonale zapadl do designového konceptu vaší kuchyně a dokázal zajistit odsávání vodní páry, aroma a pachů z místnosti. Kvalitu zpracování určují ovládací prvky a samotné materiály.

Digestoře Klarstein výhody

V tomto směru Klarstein preferuje klasická mechanická tlačítka nebo dotykové plochy. Výsadou jsou u některých modelů také dálkové ovladače. Co se týče materiálů, tak je to nerezová ocel, hliník nebo velmi moderní skleněné digestoře. Kromě toho kombinuje chromové prvky a různá barevná provedení. V jeho portfoliu se nachází retro odsavače par, ale také moderní digestoře jako z budoucnosti. Nechybí standardní rozměry 60–90 cm, ale ani větší digestoře o šířce až 110 cm. Výrobce si dává záležet na zpracování a celkovém provedení, což vytváří velice dobrý konečný dojem.

Konstrukční řešení je v závislosti na typu digestoře rovněž velmi nápadité a oproti mnoha konkurentům jsou digestoře Klarstein velmi „drzé“ (v dobrém slova smyslu). Různé tvary odsavačů par vám také umožňují s designem kuchyně hýbat a doplnit jej o zajímavý funkční a designový prvek současně, jako například Klarstein Beretta nebo Klarstein Skyfall Smart.

Výkon a nízká hlučnost digestoří

Hlučnost digestoře je jednou z vlastností, kterou ovlivňuje už samotný typ digestoře. Na základě recenzí uživatelů jsou však digestoře Klarstein z kategorie tichých. Na štítku se vždy uvádí hladina zvuku při maximálním výkonu. Reálně tedy hlučnost komínové digestoře nemusí být 65 dB, ale klidně i o 8 až 10 dB nižší. Jiné typy digestoří dokážou být tišší.

Výkon odsávání digestoře se uvádí v m3/h. Jedná se o objem vzduchu, který je digestoř schopná odsát za jednu hodinu. Do kuchyně je třeba vybírat digestoř, která výkonem dokáže pokrýt frekvenci vaření i výměru prostoru. Digestoře Klarstein máte k dispozici v širokém výkonovém rozsahu, a to včetně levnějších, méně výkonných odsavačů určených do menších kuchyní. Modelům tohoto výrobce zpravidla nechybí ani stupně výkonu (3 až 4), které můžete volit podle toho, co vaříte a kolik toho vaříte.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zaujaly vás digestoře Klarstein? Zajímají vás konkrétní parametry? Potřebujete více podrobností o některém z modelů? Neváhejte nám napsat. Zanechte komentář a my vám co nejdříve odpovíme. Zároveň vám mohou poradit i ostatní čtenáři, kteří mají s výběrem odsavače par zkušenosti. Pokud je máte i vy, vaše rady mohou být pro ostatní spotřebitele velmi užitečné. TestMagazín je vždy na straně spotřebitele.

Je chybou myslet si, že co nejvyšší výkon digestoře je to nejlepší řešení. Často je přehnaný výkon naprosto zbytečný. Výkon digestoře se uvádí v metrech krychlových za hodinu. Jedná se o množství vzduchu, které za tuto dobu odsavač par odsaje. Výkon by měl být zhruba 5–10krát vyšší než objem místnosti (kuchyně). Výměru místnosti (délka × šířka × výška) jednoduše vynásobte číslem 7 (optimální výkon i s rezervou). Představíme-li si výměru kuchyně 4 m × 4 m × 2,5 m, dostaneme její výměru, kterou vynásobíme číslem 7 (4 × 4 × 2,5 × 7 = 280 m3). Optimální výkon digestoře si takto můžete vypočítat na základě dané výměry prostoru i v případě, že máte kuchyň spojenou s obývacím pokojem nebo jídelnou. Digestoř by vždy měla mít nějakou výkonovou rezervu.

Toto je vysloveně individuální parametr, který si musí rozhodnout samotný zákazník. Pravidlem však je, že rozměr digestoře by měl být přímo úměrný velikosti – šířce varné desky, případně větší, nikdy však ne menší. Standardní rozměr digestoří Klarstein je 60 až 90 cm, což je také obvyklá šířka sporáků či varných desek. V nabídce jsou také digestoře Klarstein o šířce 110 cm.

Uhlíkové filtry mají zpravidla omezenou životnost a je nejlepší je vyměňovat. Avšak na rozdíl od tukového filtru vyrobeného z nerezové oceli nebo hliníku, který můžete mýt i v myčce nádobí nebo ručně, je optimální uhlíkový filtr jednou ročně vyměňovat. Uhlíkové filtry jsou nejčastěji instalovány do recirkulačních digestoří, které neodvádějí pachy a páru ven komínem nebo přes odvětrávací šachtu. Uhlíkový filtr v digestoři pohlcuje pachy a aroma. U některých modelů je lze mýt, doporučujeme pravidelnou údržbu alespoň každých 150 až 200 hodin používání. I navzdory údržbě jej doporučujeme jednou ročně vyměnit.

Klarstein Madonna

Ostrůvková digestoř s výkonem odsávání 500 m3/h, tři rychlosti, recirkulace, hlučnost 73 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Výkonný kuchyňský odsavač par Madonna o šířce 90 cm je dostupný ve stříbrné nebo černé barvě. Z hlediska poměru ceny a výkonu patří k nejlepším modelům. Kromě toho zaujme také moderním designem. Specifikem jsou tři samostatné tukové filtry z hliníku. Ostrůvková digestoř má také režim recirkulace.

Pozitivní hodnocení zákazníků je důkazem toho, že se v našem výběru tento model nachází oprávněně. Odsavač par Klarstein Madonna patří k moderním ostrůvkovým digestořím s komínem. Silnou stránkou tohoto modelu je vysoký výkon s maximálním tahem 500 m3/h. K dispozici máte tři úrovně výkonu odsávání. Potěší také tichý chod zařízení. Účinné odsávání je řešeno až dvěma ventilátory s teflonovou úpravou a výkonným elektromotorem (250 W).

Velice dobrý dojem na nás dělá LED ovládací panel s dotykovými plochami. Mezi funkcemi se nachází také časovač k odloženému vypnutí od 1 až do 9 minut. Integrováno je intenzivní LED osvětlení v bílé (studené) barvě. Varná plocha je osvětlena velmi dobře. K dispozici je i recirkulační režim, nicméně filtr s aktivním uhlím je nutné dokoupit u prodejce. Součástí filtrační soustavy jsou tři samostatné tukové filtry z hliníku, které jsou odnímatelné a které můžete v rámci údržby mýt v myčce nádobí.

Šířka odsávací šachty (komínu) je 30,5 cm. Samotný komín je z ušlechtilé oceli, což po designové stránce působí velmi moderně. Velice příjemný kontrast s leštěnou nerezovou ocelí vytváří právě ovládací panel z bezpečnostního černého skla. Hmotnost celé digestoře činí až 28 kg, což jen dokazuje, že nerezové díly jsou kvalitní a masivní. Napájecí kabel je dlouhý 150 cm. Odsávací hadice je flexibilní, je dlouhá 55 až 170 cm. Digestoř patří do energetické třídy B, a je proto velmi úsporná.

Pokud hledáte ostrůvkovou digestoř o šířce 90 cm, resp. se šířkou odsávací plochy 71 cm, pak je Klarstein Madonna velmi zajímavou volbou. Působí moderně a opravdu esteticky. Ostrůvková digestoř tohoto druhu je velmi efektivní. Důkazem toho je spokojenost spotřebitelů s vysokým sacím výkonem zařízení. Navzdory vysokému výkonu je chod tichý, maximální hladina hluku činí 73 dB, avšak třetí výkonnostní stupeň nebudete používat často.

LED ovládací panel z tvrzeného černého skla je velmi elegantní a zákazníky těší jednoduchost ovládání. Za účelem recirkulace je třeba si dokoupit filtr s aktivním uhlím. Tři tukové filtry jsou omyvatelné. Mezi funkcemi se nachází i časovač a integrováno je také LED osvětlení. Celkové provedení daného modelu je opravdu povedené. Velmi oblíbená je také stylová ostrůvková digestoř Klarstein Skyfall Smart se smart funkcemi.

Pozitíva

Tichý chod
Kvalitní zpracování
Vysoký výkon odsávání

Negatíva

Bez výhrad

Typ digestoře: ostrůvková – komínová ● Max. výkon odsávání: 500 m3/h ● Počet rychlostí: 3 ● Energetická třída: B ● Max. hlučnost: 73 dB ● Recirkulace: ano ● Šířka: 90 cm ● Výška: 105 cm ● Hmotnost: 28 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Digestoře

Vaše hodnocení:
(87.8%)