Náhradní hlavice k elektrickým kartáčkům Philips

Náhradní hlavice k elektrickým kartáčkům Philips Sonicare – C2, C3, G3, Sensitive, Prestige

Elektrické zubní kartáčky dnes mnozí považují za ten nejefektivnější způsob péče o dutinu ústní. Samotný kartáček však stojí jen za polovinou úspěchu. Nejdůležitější roli hraje hlavice. Ve svém článku vám přinášíme podrobný popis náhradních hlavic k elektrickým zubním kartáčkům Philips Sonicare, na jehož základě budete moci sáhnout po té, která je nejlepší přímo pro vás.

Publikované: 26.10.2021
Aktualizované: 18.07.2024

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Prodejnost je znakem oblíbenosti u spotřebitelů. Někteří se rozhodují právě podle toho, jak jsou produkty oblíbené. Pokud je to i váš případ, bude vás následující tabulka zajímat. Podle cenového srovnávače Heureka jsme vytvořili tabulku nejprodávanějších hlavic k zubním kartáčkům Philips Sonicare. Vzhledem k tomu, že se oblíbenost produktů mění, se snažíme tabulku v pravidelných intervalech aktualizovat.

Názov Hodnotenie Detail
Philips Sonicare HX6068/125*Zobrazit produkt
Philips Sonicare HX6068/135*Zobrazit produkt
Philips Sonicare HX6064/105*Zobrazit produkt
Philips Sonicare HX6018/075*Zobrazit produkt
Philips Sonicare for Kids HX6034/335*Zobrazit produkt

Obsah článku:

Pokud teprve přemýšlíte nad elektrickým zubním kartáčkem, přečtěte si náš návod, jak si vybrat sonický zubní kartáček.

Náhradní hlavice Philips Sonicare W2 Optimal White

Náhradní hlavice Philips Sonicare W2 Optimal White, které jsou dostupné ve standardní i kompaktní velikosti, disponují funkcí párování se samotným elektrickým kartáčkem. Díky tomu můžete využít funkci automatického výběru ideálního režimu i intenzity čištění svých zubů. Kartáček vás zároveň upozorní na nutnost výměny hlavice. Na Optimal White se nacházejí štětiny uspořádané do tvaru diamantu. Jsou určené zejména k odstranění nežádoucího zabarvení zubů, tedy jejich přirozenému vybělení. První výsledky byste měli zpozorovat po cca 7 dnech intenzivního používání hlavic.

Upozorňujeme, že funkce párování je dostupná pouze u elektrických zubních kartáčků s technologií BrushSync, tedy s modely řady 2 na odstraňování povlaku, řady 3 pro zdravější dásně, DiamondCleanDiamondClean Smart, EasyClean Essence+, FlexCare Platinum, FlexCare Platinum Connected, FlexCare+, ProtectiveClean, HealthyWhite, HealthyWhite+, PowerUp a for kids (dětské).

Náhradní hlavice Philips Sonicare C2 Optimal Plaque Defence

Náhradní hlavice Philips Sonicare C2 Optimal Plaque Defence, které se v minulosti nazývaly ProResults Plaque Control, jsou vhodné pro osoby s náchylností k usazování zubního plaku, který stojí za vznikem žluté/hnědé barvy. Výrobce mluví až o sedmkrát účinnějším bělení zubů, při němž nedochází k dráždění či poškozování dásní. Hlavice Optimal Plaque Defence podporují stejně jako ty z řady Optimal White technologii BrushSync. Pokud tedy sáhnete po některém z chytrých elektrických kartáčků Philips, při čištění zubů můžete využívat několik smart funkcí.

Náhradní hlavice Philips Sonicare

Náhradní hlavice Philips Sonicare C3 Premium Plaque Defence

Náhradní hlavice C3 Philips Sonicare Premium Plaque Defence s flexibilními měkkými okraji, které regulují tlak vyvíjený na dásně, rovněž odstraňují zubní plak, a to až desetkrát účinněji. Výhodou je jejich výborné přizpůsobení konturám zubů, díky čemuž v porovnání s klasickými nástavci poskytují čtyřnásobně větší kontaktní plochu. Premium Plaque Defence dokážou proniknout do mezizubních prostorů, povlak tak odstraní i ze všech obtížně dostupných míst. Stejně jako předchozí hlavice můžete i ty Premium Plaque Defence spárovat s rukojetí elektrických zubních kartáčků Philips Sonicare s technologií BrushSync.

Náhradní hlavice Philips Sonicare G3 Premium Gum Care

Náhradní hlavice Philips Sonicare G3 Premium Gum Care jsou navrženy pro lidi s citlivými dásněmi. Nacházejí se na nich ohebné, měkké gumové okraje, které se přizpůsobují konturám zubů, na dásně nevyvíjejí nadměrný tlak a zároveň zabraňují jejich poranění. Hlavice navíc díky speciálnímu zahnutému tvaru zajišťují dvojnásobně lepší kontakt štětin se zuby i dásněmi. Premium Gum Care, které také podporují chytrou komunikační technologii BrushSync, můžete nasadit na všechny elektrické zubní kartáčky Philips Sonicare, ovšem s výjimkou modelů Philips One a Essence.

Náhradní hlavice Philips Sonicare I InterCare

Náhradní hlavice Philips Sonicare I InterCare jsou navrženy tak, aby se dostaly do mezizubních prostorů. Proto je doporučujeme těm z vás, kteří potřebují věnovat zvýšenou pozornost dásním. Na hlavicích se nacházejí 4 druhy štětin, které jsou účinné i při odstraňování zubního plaku v blízkosti dásní a leštění povrchu zubů. Hlavice InterCare jsou dostupné ve dvou velikostech (mini a standard), proto jsou vhodnou alternativou pro děti.

Náhradní hlavice Philips Sonicare ProResults

Základní hlavice Philips Sonicare ProResults jsou určené ke každodennímu používání. Ocení je i ti z vás, kteří se chtějí zbavit zubního plaku. Hlavice mají středně tvrdá seříznutá vlákna se speciálně tvarovaným profilem, díky čemuž dokonale vyčistí celou plochu každého zubu. Navíc se dostanou i do mezizubních prostorů.

Sonický zubní kartáček – náhradní hlavice

Vlákna mají modrou barvu, která časem bledne, což slouží jako připomenutí, že je čas na jejich výměnu, kterou byste měli provádět přibližně jednou za 3 měsíce. Tato technologie je využívána u všech kartáčkových nástavců od Philips. Hlavice ProResults jsou kompatibilní se všemi elektrickými zubními kartáčky Philips Sonicare, které disponují systémem click-on, s výjimkou modelů Essence a PowerUp Battery.

Náhradní hlavice Philips Sonicare S Sensitive

Náhradní hlavice Philips Sonicare S Sensitive patří k základním modelům, které jsou vhodné ke každodennímu použití. Jsou dostupné ve standardní i kompaktní velikosti. Nacházejí se na nich husté a kvalitní, ale až o 25 % měkčí štětiny, které jsou šetrné k citlivým dásním a zároveň odstraňují až dvakrát více povlaku.

Štětiny mají speciální tvarování, které se velmi dobře přizpůsobuje přirozenému tvaru zubů. Stejně jako v případě hlavic ProResults jsou i ty Sensitive kompatibilní se všemi elektrickými zubními kartáčky Philips Sonicare, avšak s výjimkou PowerUp Battery a Essence.

Náhradní hlavice Philips Sonicare Prestige

Prestige jsou dalšími hlavicemi se standardní velikostí, které jsou uzpůsobené k odstraňování nadměrného množství zubního plaku. Stejně dobře si poradí i s nepřirozeným zabarvením zubů. Výrobce mluví až o dvacetkrát větší účinnosti. Zároveň jsou vhodnou volbou pro lidi s parodontitidou nebo citlivými dásněmi. Štětiny na hlavici jsou zakřivené, seříznuté našikmo a mají speciální trojúhelníkové zakončení, díky čemuž pronikají i na těžko dostupná místa.

Pokud patříte k osobám, které jsou náchylné ke vzniku nepřirozené pigmentace zubů, doporučujeme vám použít také náhradní hlavice Philips Sonicare DiamondClean nebo AdaptoveClean, které mají čtyřikrát větší kontaktní plochu. Díky tomu je ocení i ti z vás, kteří si neosvojili správnou techniku čištění zubů.

Náhradní hlavice Philips Sonicare For Kids

Náhradní hlavice Philips Sonicare For Kids, které jsou kompatibilní se všemi zubními kartáčky od značky Philips se systémem click-on, jsou určené pro děti. Pro ty ve věku od 3 do 7 let je vhodná velikost „mini“, pro děti od 7 let pak velikost „standard“. Hlavice mají středně tvrdé štětiny s postupným blednutím a neobsahují BPA. Velkým pozitivem je tzv. gumový výlisek na zadní straně hlavice, který zabraňuje poškození jemných dětských zoubků a dásní.

Elektrický zubní kartáček pro děti

Odpovědi na všechny otázky ohledně elektrických zubních kartáčků nejen pro děti naleznete v článku Elektrické zubní kartáčky – otázky a odpovědi.

Náhradní hlavice Philips Sonicare Optimal Tongue Care+

Náhradní hlavice Philips Sonicare Optimal Tongue Care+ (nebo jen Tongue Care+) slouží k čištění jazyka, nikoli zubů. Hlavice s ergonomickým tvarováním je tvořena 240 krátkými silikonovými štětinami MicroBristles bez obsahu latexu. Štětiny jsou přitom navrženy tak, aby se přizpůsobily tvaru jazyka. Dobrou zprávou je, že jsou kompatibilní se všemi elektrickými zubními kartáčky Philips Sonicare. Výjimkou jsou opět jen modely PowerUp Battery a Essence.

Náhradní hlavice Optimal Tongue Care+ jsou vybaveny čipem, který komunikuje s elektrickým kartáčkem. Ten díky smart technologii vybere co nejefektivnější režim pro čištění porézního povrchu jazyka. Pro co nejdokonalejší výsledky výrobce doporučuje používat v kombinaci s těmito hlavicemi také speciální sprej na jazyk Philips Sonicare BreatheRx.

Cena náhradních hlavic Philips Sonicare + kde je koupit

Na závěr tohoto článku vám přinášíme krátký přehled cen a prodejců náhradních hlavic k elektrickým zubním kartáčkům Sonicare od Philips. Ceny hlavic jsme porovnávali u dvoukusových balení. Zároveň vás upozorňujeme na celkem důležitý detail. Pokud sáhnete po čtyř- nebo osmikusovém balení, v přepočtu můžete ušetřit i více než 100 Kč na hlavici.

Nejlevnějšími alternativami jsou hlavice For Kids, TongueCare+, Sensitive a ProResults, které můžete pořídit od 100 Kč za kus. Ve střední cenové kategorii, kde jedna hlavice vychází na cca 200 Kč, naleznete Optimal Plaque DefenceOptimal White a InterCare. Necelých 300 Kč stojí hlavice Premium Plaque Defence a Premium Gum Care. Jednoznačně nejdražší volbou jsou hlavice Prestige, za které zaplatíte přibližně 330 Kč/ks.

Náhradní hlavice Philips Sonicare koupíte na heureka.cz, alza.cz, datart.cz, profimed.cz a nazuby.cz. U těchto prodejců jsou zpravidla dostupné všechny stávající alternativy. K dalším prodejcům, kteří však nemusí nabízet všechny typy náhradních hlavic, patří např. Notino či Pilulka.

Ďalšie články z kategórie Elektrické zubní kartáčky

Vaše hodnocení:
(89.4%)