Stolní smoothie mixéry

Nejlepší stolní smoothie mixéry 2024 + recenze

K základům zdravého životního stylu patří kromě fyzické aktivity i adekvátní příjem správných živin. Pro mnohé lidi, kteří nejsou zvyklí nebo nestíhají jíst dostatek ovoce a zeleniny, je nejlepším řešením smoothie mixér. Pokud se právě rozhodujete, že si jeden zakoupíte, jste na správném místě. Máme pro vás skvělý tip, kterým je Tefal BL811D38, vítěz našeho srovnávacího testu. Představíme vám však i další modely.

Publikované: 06.05.2021
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký stolní smoothie mixér koupit?

Velké množství stolních smoothie mixérů s nejrůznějšími funkcemi a specifikacemi může působit chaoticky. Abychom vám shrnuli nejdůležitější přednosti a usnadnili výběr nového zařízení, připravili jsme pro vás následující srovnávací test. Představí vám hned několik výhodných modelů, jež jsou dostupné na českém trhu. Každý hodnocený produkt jsme označili příslušným štítkem, který vám podle vašich preferencí napoví, zda je pro vás daný model vhodný.

Názov Hodnotenie Detail
Tefal BL811D38   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
G21 Excellent   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
ETA Vital Blend   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Tefal BL811D38

Tefal BL811D38

Výkon 1 200 W, šestice ocelových čepelí, 28 000 otáček za minutu, 3 přednastavené programy, 10 rychlostí.

Zobrazit více info

Elegantně působící smoothie mixér Tefal je vzhledem k výkonu 1 200 W považován za pokročilejší zařízení. Disponuje 10 rychlostními stupni, které dopomohou ve všech třech přednastavených programech zahrnujících přípravu smoothie, tříštění ledu a automatické čištění. V mixéru se nachází set šesti nerezových čepelí ve třech různých úrovních, které lze nakombinovat tak, aby docházelo k co nejefektivnějšímu rozmixování ingrediencí.

Cenový trhák
Sencor SNB 6601RD

Sencor SNB 6601RD

Motor s výkonem 1 200 W, pulzní spínač, 3 přednastavené programy, LCD displej, příslušenství.

Zobrazit více info

Cenově dostupný mixér Sencor SNB 6601RD zaujme příjemnou hmotností 4,2 kg a dostatečně výkonným motorem (1 200 W). Výrobce nezapomněl ani na možnost drcení ledu a další 2 přednastavené programy mixování pro přípravu různých smoothie nápojů.

Náš TIP
G21 Excellent

G21 Excellent

1700watový motor, soustava šesti nožů, 32 000 otáček za minutu, 5 přednastavených + 6 vlastních mixovacích režimů, 2,5litrová nádoba.

Zobrazit více info

Smoothie mixér G21 Excellent kromě vysokého výkonu (1 700 W) disponuje i neobvykle rozměrným LCD displejem. Prostřednictvím něj si můžete kromě navolení z 5 předinstalovaných programů vytvořit i několik vlastních režimů.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Mnoho domácností už dnes vnímá smoothie mixéry jako neodmyslitelnou součást kuchyňské výbavy. Komfort, který tyto spotřebiče se svými rozměry při přípravě chutných a zdravých nápojů dokážou poskytnout, je velmi návykový. Pokud jste dosud smoothie mixér nevlastnili, obrovskou přidanou hodnotu vám poskytnou i modely s nižší cenou. Přesto je však dobré vědět, na které parametry se při výběru soustředit, ať už jde o funkční, nebo vizuální stránku. Náš srovnávací test pokrývá levnější i dražší zařízení. Na základě analýzy technických parametrů jsme se rozhodli zaměřit právě na soubor těch nejdůležitějších.

Výkon
Pulzní spínač
Objem nádoby
Doplňkové funkce a ovládání
Hmotnost
Příslušenství

I u tohoto testu jsme se zaměřili na spotřebiče od ověřených výrobců. Všechny námi srovnávané mixéry jsou dostupné na tuzemském trhu prostřednictvím ověřených prodejců (Alza.cz, Kasa.cz, Mall.cz či Electroworld.cz). Dočtete se o cenově dostupných modelech, které zaujmou zejména poměrem ceny a výkonu, ale také o bohatě vybavených mixérech ve vyšších cenových hladinách. Námi testované produkty najdete již tradičně pomocí známého srovnávače cen Heureka.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze stolních smoothie mixérů

Během přípravy tohoto redakčního testu jsme porovnali řadu smoothie mixérů. Na základě analýzy výše zmíněných parametrů a zákaznických ohlasů jsme se objektivně rozhodli pro následující modely. Informace týkající se technických specifikací a funkční výbavy jsme čerpali přímo ze stránek výrobců, případně českých prodejců. V úvahu jsme brali také souhrn ohlasů českých zákazníků, ale i věcné odborné recenze. Test jsme se snažili vytvořit formou, která vám pomůže získat představu o praktické funkcionalitě hodnocených produktů.

Víťaz testu

Tefal BL811D38

Výkon 1 200 W, šestice ocelových čepelí, 28 000 otáček za minutu, 3 přednastavené programy, 10 rychlostí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Stolní mixér Tefal stvořený pro domácí přípravu smoothie či ledové tříště se výkonnostně řadí mezi pokročilejší zařízení. Nejenže si dokonale poradí s drcením ledu, zvládne také přípravu domácího arašídového či mandlového másla, které by mohly z konzistenčního hlediska způsobovat slabším modelům problémy. K dispozici jsou tři nakonfigurované programy, které jsou volitelné prostřednictvím tří příslušných tlačítek. Jedná se o smoothie program, režim ledové tříště a automatické čištění.

Nejpodstatnější součástí ovládání je pulzní spínač, který má v tomto případě podobu podsvíceného otočného tlačítka. Pomocí něj se spouští zařízení a zároveň se jím reguluje rychlost. Stolní mixér Tefal má k dispozici 10 rychlostních stupňů. Zařízení dosahuje maximálně 28 000 otáček za minutu. Přestože mixér neobsahuje displej, jeho ovládání je velmi jednoduché a přímo intuitivní.

Stolní smoothie mixér se skládá ze základní části napájené do elektrické sítě domácnosti a skleněné nádoby na mixování s dvoulitrovým objemem. Nádoba je dostatečně odolná vůči teplu, přičemž jako preventivní opatření proti přehřátí mechanismu celého zařízení výrobce vkomponoval do mixéru systém chlazení vzduchem. O dokonalé rozmixování jednotlivých surovin jakékoli konzistence a tvrdosti se stará šest nerezových čepelí, které jsou umístěny ve třech různých úrovních pro dokonalý mixovaný výsledek. Spotřebitel má dokonce možnost si tyto úrovně čepelí nakombinovat dle vlastního uvážení nebo je ze stroje vyjmout pro snazší čištění stroje.

I přesto, že funkce hnětení a šlehání tento model stolního mixéru nenabízí, je ideálním kuchyňským pomocníkem. K dobrému výkonu schopnému rychle rozdrtit led a připravit nejjemnější smoothie získává spotřebitel těžkou, ale odolnou nádobu na mixování, oku lahodící design, set receptů od samotného výrobce či praktické náčiní na vtlačování ingrediencí do mixéru.

Pozitíva

Vysoký výkon za dobrou cenu
Rychlá příprava jemných nápojů
Set receptů od výrobce

Negatíva

Těžší nádoba
Nemá displej

Výkon: 1 200 W ● Počet rychlostí: 10 ● Objem nádoby: 2 l ● Pulzní spínač: ano ● Ovládání: otočný spínač a tlačítka pro výběr programu ● Drcení ledu: ano ● Funkce: 3 přednastavené programy ● Hmotnost: 4,2 kg

Cenový trhák

Sencor SNB 6601RD

Motor s výkonem 1 200 W, pulzní spínač, 3 přednastavené programy, LCD displej, příslušenství.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V příjemné cenové hladině do 2 500 Kč na vás čeká výborně vybavený Sencor SNB 6601RD. Kombinace pevné, červeno-černé tritanové konstrukce, výkonného motoru a několika mixovacích programů vám dokáže, že za spolehlivý smoothie mixér nemusíte nutně utratit dvojnásobnou částku.

Motor s výkonem 1 200 W dosahuje při maximální zátěži hlučnosti až 95 dB. Bezproblémově namixujete jakýkoliv druh ovoce a zeleniny. Výrobce do přístroje zabudoval i pulzní spínač. Výrazně se nešetřilo ani na samotných nožích. Ty jsou odnímatelné a vyrobené z kvalitní nerezové oceli, která je na povrchu dokonce pokrytá titanovou vrstvou.

Proces mixování můžete regulovat. Na výběr máte ze 3 přednastavených programů. PULSE režim slouží jako pulzní spínač a je určen k drcení ledu a mixování při maximálním možném výkonu. Režim BLEND je vhodný pro přípravu ovocných smoothie nápojů, EXTRA BLEND zase na zeleninové smoothie. Zařízení tak na základě těchto režimů disponuje třemi rychlostmi. Nenajdete tu však možnost ohřevu.

Zmíněné mixovací programy můžete přepínat prostřednictvím čtyř pohodlných tlačítek, mezi která výrobce umístil malý LCD displej.

Velmi příjemně překvapí, že povrch dolní části je pokrytý neklouzavým materiálem. Mixér SND 6601RD lze zapnout jen ve správné poloze. Tato bezpečnostní funkce předchází nechtěnému zapnutí, pokud by došlo k pádu a zařízení se převrátilo. Hlavní část konstrukce je vyrobena z odolného a zdravotně nezávadného tritanu.

V balení kromě klasické litrové nádoby najdete i skladnější nádobku o objemu 0,8 l, víčko s otvorem na pití a utěsňovací víčko.

Pozitíva

Kvalitní materiály
Komfortní ovládání
Výborný poměr cena/výkon

Negatíva

Větší hlučnost

Výkon: 1 200 W ● Počet rychlostí: 3 ● Objem nádoby: 1 l ● Pulzní spínač: ano ● Ovládání: tlačítka s LCD displejem ● Drcení ledu: ano ● Funkce: 3 přednastavené programy ● Hmotnost: 4,2 kg

Náš TIP

G21 Excellent

1700watový motor, soustava šesti nožů, 32 000 otáček za minutu, 5 přednastavených + 6 vlastních mixovacích režimů, 2,5litrová nádoba.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kategorii bohatě vybavených stolních mixérů na smoothie hrdě doplňuje G21 Excellent. Nešetřilo se na výkonu, konstrukci ani funkcích. Svými přednostmi má tento model potenciál oslovit i ty nejnáročnější.

Srdcem tohoto modelu je výkonný, 1700watový motor, který dokáže soustavu šesti nožů roztočit až na 32 000 otáček za minutu. To nám samo o sobě napovídá, že zařízení zvládne nekompromisně rozmixovat libovolnou směs ovoce a zeleniny. Samozřejmostí je u takto vybaveného smoothie mixéru už i drcení ledu, rovnoměrné promíchávání a schopnost zpracování horkých potravin. Milovníky RAW pokrmů jistě potěší, že s tímto modelem mohou snadno připravit například jemné ořechové máslo a polévky.

Stejně jako u levnějšího Sencor SNB 6601RD i zde můžete regulovat intenzitu otáček, a to otočným přepínačem. Kromě této základní regulace máte na výběr z 5 přednastavených mixovacích režimů. Pokud by vám náhodou ani jeden z těchto režimů zcela nevyhovoval, mixér můžete naučit dodatečně 6 vlastních programů. Po zvolení programu stačí nádobu naplnit potřebnými potravinami a připojit, o vše ostatní se spotřebič automaticky postará. Nemusíte se starat o nastavování času ani otáček. O všem vás informuje displej.

Tělo zařízení je vyrobené z odolného tritanu a osazené pevnou základnou s protiskluzovou gumou a ergonomickými madly na spodních stranách. Jinak to není ani u dodávané (až 2,5litrové) nádoby. Ta je vyrobena ze stejného odolného tritanového plastu bez škodlivých BPA prvků. Součástí balení je velmi praktické víčko s dostatečně širokým otvorem pro vkládání potravin a pěchovadlo, které vám pomůže ingredience jednoduše zatlačit níže k nožům.

Pozitíva

Špičková výbava
Funkce a ovládání
Objemná nádoba

Negatíva

Chudé příslušenství
Vyšší cena

Výkon: 1 700 W ● Počet rychlostí: 3 ● Objem nádoby: 2,5 l ● Pulzní spínač: ano ● Ovládání: tlačítka s LCD displejem ● Drcení ledu: ano ● Funkce: 5 předinstalovaných programů ● Hmotnost: 5,4 kg

Pre náročných

Bosch MMBH6P6B

Výkonný elektromotor s příkonem 1 600 W, 6 automatických programů, 2litrová tepelně odolná nádoba na mixování, pulzní funkce, praktické pěchovadlo.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Volba náročnějších spotřebitelů může padnout i na smoothie mixér Bosch MMBH6P6B, který nabídne hned 6 automatických programů a výkonný elektromotor s příkonem až 1 600 W. Velkou výhodou je i dvoulitrová nádoba na mixování. Díky většímu objemu můžete kromě smoothie a míchaných drinků pohodlně připravovat také omáčky, krémové polévky nebo zmrzlinu. Právě automatické programy, které snadno zvolíte stisknutím jednoho tlačítka, vám mohou přípravu usnadnit a velmi urychlit.

Pochválit musíme také samotnou tritanovou mixovací nádobu, která má nejen štědrý objem, ale také je velmi odolná, v mixéru díky tepelné odolnosti nádoby můžete připravovat i teplé pokrmy a nápoje. Tritan neobsahuje žádné BPA prvky, je bez zápachu. Výrobce doporučuje nádobu neumývat v myčce, protože má speciální opláštění s kovovými prvky. O mixování se stará 6 otočných nerezových čepelí a při 30 000 otáčkách za minutu si mixér bez větších problémů poradí i s drcením ledu. Ovládání rychlosti je bezstupňové a výkon regulujete za pomoci otočného regulátoru. Výkon je tak plynulý a můžete si sami určovat, jakou rychlostí přesně chcete, aby byly suroviny mixovány. V případě maximalizování výkonu je k dispozici i pulzní funkce.

Velmi kvalitně působí mixér i po stránce materiálů, které jsou velmi odolné. Smoothie mixér je díky pogumovaným nožičkám stabilní. Součástí balení je praktické pěchovadlo. Navzdory vyšší pořizovací ceně dokážou spotřebitelé kvalitu ocenit a důkazem jsou i jejich pozitivní reference.

Pozitíva

6 automatických programů
Objem tritanové nádoby (2 litry)
Bezstupňová regulace výkonu

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Vyšší hladina hluku

Výkon: 1 600 W ● Počet otáček: 30 000 ot./min. ● Objem nádoby: 2 l ● Pulzní spínač: ano ● Ovládání: otočný regulátor, tlačítka ● Drcení ledu: ano ● Funkce: 6 programů ● Hmotnost: 5,4 kg

Concept SM 3365

Motor o výkonu 300 W, pulzní spínač, funkce smoothie, krájení/sekání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jednoduchý a kompaktní stolní mixér Concept patří mezi modely, jejichž praktičnost spočívá zejména v dispozici více nádob na mixování v jednom balení. K základní výbavě totiž patří dvě nádoby o objemu 0,6 litru a jedna bonusová nádoba určená pro děti s kapacitou 0,4 litru. Po ukončení mixování lze snadno odejmout danou nádobu s připraveným nápojem a uzavřít ji příslušným poklopem. Nádoby jsou vysoce ekologické a bezpečné, neboť při přípravě se vlivem tepla produkovaného zařízením v provozu neuvolňuje chemie do nápojů a jídla v nádobě. Praktickou součástí mixéru je bezpečnostní pojistka, která nespustí mixér, dokud nebude nádoba řádně nasazena.

V důsledku podprůměrného výkonu není třeba od zařízení čekat zázraky, ale na běžné použití je mixér dostačující. Jedná se o středně hlučný stroj s hladinou hluku dosahující úrovně 80 decibelů. Z aspektu ovládání lze mluvit o velmi jednoduchém až primitivním zařízení, které využívá jen jeden rychlostní stupeň. Regulace rychlosti tedy není dostupná. Také není k dispozici displej či jiná tlačítka kromě samotného pulzního spínače. Kontinuálním provozem tento mixér nedisponuje, takže po celou dobu mixování je třeba pulzní spínač přidržet. Pomocí mixéru je možné drtit led, připravit jemné smoothie, ale také nasekat některé druhy ovoce nebo zeleniny.

Nejednoho spotřebitele rozhodně potěší set tří nádob, které lze od zbytku zařízení odejmout a používat jako samostatný smoothie shaker. Kompaktní design, použití kvalitních výrobních materiálů a rychlá příprava nápojů rozhodně zaváží při rozhodování o koupi stolního mixéru Concept. Je však třeba brát v úvahu slabší výkon zařízení, který způsobuje, že některé tvrdší druhy zeleniny či ovoce nedokáže rozmixovat podle představ. Jakou takovou záchranou je snadná údržba a čištění v podobě vyjímatelné nožové části stroje.

Pozitíva

Tři nádoby v balení použitelné jako samostatné láhve
Rychlá příprava
Kvalitní materiály

Negatíva

Slabší výkon
Problémy s rozmixováním tvrdší zeleniny (např. mrkev)
Absence rychlostních stupňů a regulátoru rychlosti

Výkon: 300 W ● Počet rychlostí: 1 ● Objem nádoby: 2x 0,6 l + 1x 0,4 l ● Pulsní spínač: ano ● Ovládání: bez tlačítek a displeje ● Drcení ledu: ano ● Funkce: smoothie, krájení/sekání ● Hmotnost: 1,8 kg

Další zajímavé produkty

Nezaujal vás žádný z výše testovaných stolních smoothie mixérů, případně si jen chcete rozšířit obzor o další alternativy? Níže vám nabízíme stručný souhrn pěti dodatečných alternativ, jejichž koupě také nebudete litovat.

Model Concept SM 3393 vás může zaujmout, pokud plánujete koupi cenově velmi dostupného smoothie zařízení. Za cenu nepřesahující 2 000 Kč dostanete elegantně vypadající 700wattové zařízení s objemnou, 1,2litrovou nádobou. V této ceně netradičně potěší i Aplikace Concept Vaření s jednoduchými recepty.

Kompaktní a dostupný model Sencor SBL 7178BK má vlastnosti malého přenosného mixéru pro aktivní lidi. Při nízké hmotnosti jen 1,68 kg disponuje až 800wattovým motorem, kvalitním tritanovým zpracováním a sportovními lahvemi o objemu 0,6 litru.

Už o něco vybavenějším, ale stále cenově přijatelným mixérem je Nutribullet NB907CP. Ten kombinuje prémiově působící vzhled, 0,9litrovou tritanovou nádobu, 900W motor a soustavu velmi kvalitních čepelí. V balení najdete sadu praktického příslušenství.

Kvalitu s dobrým poměrem ceny a výkonu kombinuje také Bosch MMB6141B. Kromě dostatečného 1 200-watového motoru nabídne až 1,5litrovou tepelně odolnou nádobku. Hlučnost dosahuje 80 dB, což může při delším používání působit rušivě.

Levný a velmi lehký (1,1 kg) stolní smoothie mixér Russell Hobbs 23470 bude zajímavou volbou pro zákazníky vyžadující skladnost a co nejnižší hmotnost. Daní za to je však slabší (300wattový) motor a pouze 0,6litrová nádobka.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Zajímá vás, které stolní smoothie mixéry jsou v současnosti v Česku nejprodávanější? Níže najdete žebříček top 5 nejpopulárnějších smoothie mixérů, a to na základě dat z portálu Heureka.cz. Žebříček je námi pravidelně kontrolován a aktualizován, abyste měli k dispozici co nejrelevantnější informace.

Názov Hodnotenie Detail
Silvercrest SSME 2505*Zobrazit produkt
Tefal BL811D385*Zobrazit produkt
Sencor SBL 7178BK5*Zobrazit produkt
Concept SM 33655*Zobrazit produkt
ETA Vital Blend 3100 900005*Zobrazit produkt

Zalíbila se vám myšlenka částečně si zlepšit životosprávu právě prostřednictvím šikovného smoothie mixéru? Věcně a stručně vám poradíme, na které aspekty se soustředit, abyste sáhli po nejvhodnějším produktu. Kromě toho budete mít po přečtení této sekce větší přehled o tom, na kterých parametrech a funkcích skutečně záleží.

Jak vybrat smoothie mixér

 • Stolní vs. tyčový smoothie mixér
 • Výkon a otáčky
 • Objem nádoby
 • Regulace rychlosti otáček
 • Užitečné funkce
 • Údržba a čištění
 • Bezpečnost
 • Dodávané příslušenství
 • Hlučnost
 • Cena a renomovaní výrobci

Stolní vs. tyčový smoothie mixér

Celkově je lze rozdělit do dvou hlavních kategorií – stolní a tyčové. V případě smoothie mixérů téměř výhradně mluvíme právě o stolních spotřebičích.

 • Stolní mixéry – vyznačují se pevnou a robustní konstrukcí. Tento typ je díky uzavřené konstrukci, stabilnější poloze, výkonnějšímu motoru a možnostem regulace vhodnější volbou.
 • Tyčové mixéry – drcení ingrediencí není tak precizní a rychlé jako v případě stolních mixérů.

Výkon a otáčky

Příkon (a tedy i na něj přímo navazující výkon) je uváděn ve wattech (W). Na tuto specifikaci je nutné nahlížet jako na jednu z nejdůležitějších. Výkon stoupá v závislosti na cenové hladině, má tak přímý vliv i na to, které konkrétní ingredience bude možné s lehkostí zpracovat.

Nejméně výkonné modely disponují výkonem max. 600 až 700 W. Ten je plně dostačující pro běžnou přípravu smoothie nápojů z ovoce a zeleniny. Ke zpomalení může dojít při zpracovávání tvrdších kousků potravin.

U pokročilejších zařízení nejsou žádnou výjimkou motory s výkonem 1 000 až 1 200 W. Zde již pro běžného zákazníka jde o mixéry s dostatečně velkou rezervou. Pro takto výkonné modely nepředstavuje žádný problém ani drcení ledu, příprava zmrzliny nebo arašídového či mandlového másla.

Špičkově vybavené stolní smoothie mixéry s výkonem nad 1 500 W už plní i funkci tzv. nutričních mixérů. Ty disponují i ​​pokročilejšími technologiemi, díky nimž zvládnou ingredience precizní rozdrtit a získat tak z nich více živin.

Stejně důležitou informací jsou otáčky, resp. udávaný počet otáček za minutu. Tento údaj hovoří o tom, kolikrát se soustava čepelí v mixéru otočí za jednu minutu. Čim je tento údaj vyšší, tím by mělo být sekání jemnější. Spotřebiče s „vyššími otáčkami“ mají předpoklad připravit smoothie rychleji. Ne každý výrobce tento údaj explicitně uvádí přímo v rámci informací o výkonu, platí však, že zařízení s výkonem nad 600 W disponují otáčkami ve výši 20 000 až 35 000 za minutu. Na trhu jsou dostupná i taková zařízení, která disponují otáčkami nad hranicí 40 000 za minutu. Tady už jde o extrémně jemné a precizní mixování.

Regulace rychlosti otáček

Stolní smoothie mixér může disponovat buď jednou fixně danou rychlostí otáček, nebo možností regulace (nejčastěji 3 až 5 rychlostí).

Modely s jedním režimem jsou nastavené tak, aby po zapnutí pracovaly v daném cyklu na maximální výkon. Jeden cyklus obvykle trvá 30 až 60 sekund, což je čas potřebný k přípravě smoothie nápoje.

Stolní smoothie mixér s regulací otáček

Pokročilejší varianty s možností regulace otáček jsou vybavené přepínači. Daná úroveň intenzity otáček bývá navázána na předinstalovaný profil. Profil s nižší intenzitou otáček je vhodný pro mixování měkčích ingrediencí, zatímco vyšší otáčky a jemnější mixování vyžaduje např. zpracování ořechů, tvrdších kousků zeleniny nebo semínek.

Smoothie mixér s drcením ledu nebo ohřevem

Při výběru smoothie mixéru je potřeba si všímat i různých funkcí, které přípravu smoothie nápoje usnadní, případně urychlí. Nezřídka jsou k dispozici přednastavené programy či ohřev.

 • Pulzní spínač (pulzní funkce) – pulzní spínač umožňuje spotřebiči po jeho stisknutí krátkodobě fungovat při maximální (hraniční) zátěži. Za normálních okolností tak pracuje s mírnou výkonovou rezervou, aby se zamezilo přehřívání zařízení. Vybavenější zařízení, jež obsahují pulzní spínač, vám během přípravy dovolí aktivovat režim, v rámci něhož mixér pracuje při maximální zátěži. Tento stav se přeruší v okamžiku, kdy pulzní tlačítko není stisknuté. Aktivovat pulzní režim se doporučuje jen na pár sekund, a to tehdy, když je zapotřebí vyšší výkon pro efektivnější zpracování tvrdších ingrediencí.
 • Drcení ledu – díky této funkci dokáže zařízení rozdrtit zmrzlé ingredience nebo připravit chlazené smoothie. Drtit led jsou obvykle schopné téměř všechny mixéry s výkonem nad 500 W.
 • Předinstalované programy – představují soubor přednastavených programů, které jsou vyhrazené pro konkrétní druhy smoothie nápojů. Ty obsahují konkrétní instrukce (nastavení časovače a intenzity otáček), tak aby co nejoptimálněji připravily smoothie nebo pokrm, k jehož přípravě je daný režim určen.
 • Ohřev – funkce ohřevu je užitečná zejména při přípravě RAW polévek.
 • Možnost přípravy polévky, RAW stravy – pokročilejší nutriční mixéry s výkonnými motory a kvalitní soustavou nožů jsou schopné připravit nejen tradiční smoothie, ale např. i omáčky či másla (z ořechů/mandlí). Pokud plánujete váš nový smoothie mixér využívat širokospektrálně, rozhodně si ověřte, zda vámi zvažovaný model touto funkcionalitou disponuje.

Údržba a čištění

Příprava smoothie dokáže interiér spotřebiče výrazně zanést nečistotami. Právě z toho důvodu výrobci smoothie mixéry osazují snadno vyjímatelnými částmi, jejichž údržba je co nejjednodušší a nejrychlejší. Ve většině případů byste se měli setkat se zařízeními, u nichž je možné nádobu a soustavu čepelí komfortně vyčistit. Všechny vyjímatelné části by u kvalitních mixérů měly být omyvatelné v myčce na nádobí.

Některé mixéry pro náročnější mohou obsahovat funkci založenou na částečném samočištění. Obvykle jde o pokročilý systém vibračních motorků, které jsou po aktivaci schopné vyčistit těžko přístupná místa.

Stolní smoothie mixér – velikost nádoby

Bezpečnost

Velmi důležitým (a často opomíjeným) bezpečnostním prvkem u smoothie mixérů je tepelná pojistka. Ta je přímo navázaná na maximální dobu provozu mixéru – doba, během níž dokáže mixér pracovat při maximálním možném výkonu. Stolní mixéry totiž při maximálním výkonu nedokážou pracovat příliš dlouho. Jelikož jejich běžný provoz probíhá při velmi vysokém výkonu (a tedy otáčkách), dochází k rychlému zahřívání motoru a celého zařízení.

Aby se předešlo poškození, každý kvalitní mixér disponuje tepelnou pojistkou. Ta mixér po dosažení určité teploty nebo času automaticky vypne. Při běžném používání se pravděpodobně s tímto v praxi nikdy nesetkáte. Všechny přednastavené programy mixérů samozřejmě pracují v časových intencích, které jsou v rámci těchto bezpečnostních limitů. Na hranu byste se teoreticky mohli dostat v případě, že byste mixér manuálně stisknutým pulzním spínačem nechali zapnutý příliš dlouhou dobu. To však nedoporučujeme.

Mezi další bezpečnostní prvky smoothie mixérů lze zařadit protiskluzovou gumu. Tu výrobci osazují na spodní část nožiček/základny zařízení, aby byl mixér při provozu v co nejstabilnější poloze. Setkat se můžete také s mechanismem, který blokuje zapnutí spotřebiče v případě, že se nenachází v pracovní poloze. Pokud se vám mixér omylem převrátí na bok nebo spadne, pojistka zabrání nechtěnému zapnutí.

Dodávané příslušenství

Výrobci kromě základní výbavy (jedna dodávaná nádoba, napájecí kabel, manuál) obohacují mixér bonusovým příslušenstvím. Často jde o dodatečnou nádobu různého tvaru a objemu, vršky nebo pěchovadla. Ve výjimečných případech se můžete setkat také s dodávaným termoobalem. Ten je nejčastěji vyroben z neoprenu, díky čemuž dokáže po delší dobu udržet teplotu vašeho nápoje. Setkat se můžete také s možností dokoupení náhradní soustavy nožů na sekání.

Výkon stolního smoothie mixéru

Na hlučnosti záleží

Přestože jde o méně podstatný parametr, z našeho pohledu je hlučnost spotřebiče důležitá zejména z hlediska komfortního používání. Hlučnost se u smoothie mixérů pohybuje od 60 do 100 dB, což už je hraniční číslo. Výrobci tento údaj často neuvádějí, proto se budete muset spoléhat na recenze spotřebitelů, kteří již mají s produktem zkušenosti. Pokud je to možné, vždy si raději vyberte tišší model, se kterým se vám bude pracovat pohodlně a s nímž ráno nebudete budit sousedy.

Nejlepší smoothie mixéry nejsou nejlevnější

Jelikož cena je pro většinu zákazníků hlavním rozhodovacím faktorem, rozhodli jsme se vám stručně popsat, co v jednotlivých cenových hladinách při koupi smoothie mixéru očekávat.

 • Smoothie mixéry do 1 200 Kč – výkon do 600 W – dostatečný pro běžnou přípravu smoothie z ovoce a zeleniny, otáčky do 20 000/min., bez pokročilých funkcí a možnosti regulovat rychlost otáček, často chybí pulzní spínač, obsahuje pouze základní příslušenství.
 • Smoothie mixéry od 1 200 do 2 500 Kč – výkon do 800 W – schopný poradit si i s tvrdšími ingrediencemi a ledem, otáčky do 30 000/min., nabízejí také možnost přípravy polévek a omáček, možnost regulovat rychlost otáček na základě předinstalovaných profilů, přítomen pulzní spínač, bohaté dodávané příslušenství.
 • Smoothie mixéry nad 2 500 Kč – výkon nad 1 200 W, vysoké otáčky dosahující až 45 000/min., schopnost velmi jemného a precizního mixování, možnost přípravy omáček a polévek, přednastavené profily a možnost regulace otáček, přítomen pulzní spínač, bohatší dodávané příslušenství, konstrukce z kvalitnějších materiálů.

Smoothie makery ETA, Philips, Tefal, Delimano i Sencor zaujmou

Renomovaní výrobci na trhu nabízejí řadu smoothie mixérů v každé cenové kategorii. I když se snažíte při koupi co nejvíce ušetřit, vězte, že volba varianty od ověřeného a spolehlivého výrobce se ve všech ohledech vyplatí. Levnější smoothie mixéry nabízí Sencor, ve střední cenové kategorii si můžete vybírat ze značek Delimano, Klarstein, Philips a ETA. Dražší volbou jsou např. mixéry G21, Bosch a Tefal.

Otázky a odpovědi – FAQ

Pokud jste v našem redakčním srovnávacím testu nenašli vámi požadované informace, můžete se nás v komentářích zeptat na to, co vás zajímá. V sekci Otázky a odpovědi nabízíme odpovědi na nejčastější otázky týkající se stolních smoothie mixérů.

Ano, avšak pro tvrdší ingredience se doporučuje použít mixér s výkonem minimálně 500 až 600 W. U zařízení s velmi nízkým výkonem by tvrdší potraviny nemusely být dostatečně rozdrcené.

Je to možné, záleží však na konkrétním výrobci a modelu. U některých modelů jsou v balení dodávány náhradní nádoby s víčky. Před koupí zařízení si na webu prodejce/výrobce prostudujte, co přesně balení obsahuje, případně zda se dá dokoupit kompatibilní příslušenství zvlášť.

Jelikož tento druh spotřebičů nezpracovává ingredience s vysokou povrchovou teplotou, teplovzdornost použitých plastů a tritanu představuje přibližně 40–50 stupňů. Pokud výrobce explicitně neuvádí možnost zpracování velmi horkých potravin, doporučujeme mixér externě nevystavovat potenciálně vysokým teplotám.

Delimano Nutribullet RX 1700

1700watový motor, 30 000 otáček za minutu, triviální ovládání, bohaté příslušenství.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Co očekávat od spolehlivého smoothie mixéru? Kromě výkonného motoru to bude i jednoduchá obsluha, dostatečně objemná nádoba a také praktické příslušenství. To vše splňuje Delimano Nutribullet RX 1700 na jedničku.

Výkonný, 1700watový motor dosahuje při maximálním výkonu až 30 000 otáček za minutu. Takto vybavený motor v kombinaci s extrakční čepelí hravě rozmixuje libovolně velké kusy zeleniny a ovoce do příkladně krémové podoby. Čepel si poradí i se všemi tvrdšími slupkami, semínky či peckami. Spolehnout se můžete na velmi krátký čas přípravy. Nezapomnělo se ani na pulzní spínač. Díky režimu aktivně využívajícímu odstředivou sílu si zvládnete za 7 minut připravit i chutnou polévku. Součástí tohoto cyklu je i průběžný jemný ohřev.

Ovládání je triviální a velmi přívětivé. Obsluha se točí pouze kolem jednoho tlačítka. Tím můžete aktivovat režim na přípravu polévky a pulzní režim. Pokud však tento režim využít nechcete, nemusíte díky praktickému hands-free ovládání nic mačkat. Mixér se po zasunutí doplněné nádoby automaticky spustí, reguluje intenzitu otáček a také se samostatně vypne. Protože tento model neobsahuje přepínač intenzity, reguluje si jen čas potřebný na přípravu nápoje při maximálním výkonu.

Pokud se však chystáte připravit studený nápoj, počítejte s tím, že při větším množství potravin k rozmixování může mít výsledné smoothie v konečném důsledku znatelně vyšší teplotu. V tomto případě zvažte použití ledu ke zchlazení. Čepel s motorem se při intenzivnější zátěži může během extrakčního cyklu mírně zahřívat. Vlastností tohoto modelu je o něco větší hlučnost.

Výrobce model Nutribullet RX 1700 vybavil velmi bohatým příslušenstvím. V balení kromě 1,3litrové nádoby naleznete 0,9litrovou nádobu, polévkovou litrovou nádobu Souperblast, dodatečný vršek, kruhový náustek a odstraňovač čepele. Každá z těchto nádob a součástí je vyrobena ze zdravotně nezávadného (BPA free) plastu.

Pozitíva

Kvalitní motor a čepel
Bohaté příslušenství
Funkce ohřevu

Negatíva

Větší hlučnost
Regulace otáček

Výkon: 1 700 W ● Počet rychlostí: 1 ● Objem nádoby: 1,3 l ● Pulzní spínač: ano ● Ovládání: tlačítkem, bez LCD displeje ● Drcení ledu: ano ● Funkce: extrakční cyklus, ohřev ● Hmotnost: 6,3 kg

Dobré recenzie

Delimano Nutribullet 600

600watový motor, 20 000 otáček za minutu, 0,7litrová nádoba, přibalena kniha receptů.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Dalším skvělým kandidátem pro zákazníky hledající co nejlevnější vstupenku do smoothie světa je právě populární model Delimano Nutribullet 600.

Ani při nižší ceně a na oko slabším, 600watovém motoru mixér nepřišel o svou všestrannost. Kromě přípravy ovocných a zeleninových smoothie nápojů nemá zařízení problém ani s přípravou kaše či zmrzliny. Příprava běžného smoothie zabere při 20 000 otáčkách za minutu zhruba 30 sekund. Jelikož jde o slabší motor, zařízení může mít problém s většími a znatelně tvrdšími kusy potravin.

Stejně jako u všech modelů ze série Nutribullet je i zde přítomna technologie, která zajišťuje, že potraviny jsou při mixování důkladně rozdrceny. Díky tomu bude vaše smoothie bohatší na důležité živiny.

Na těle zařízení nenajdete žádné pokročilé ovládací prvky jako displej, tlačítka či pulzní spínač. Mixér se automaticky spustí po nasazení naplněné nádoby s řádně nasazenou hlavicí.

Váží pouze 2,5 kg a je vyrobený z odolného polykarbonátu. Soustavu extrakčních nožů z nerezové oceli je možné po každém použití odpojit a vyčistit. Menší, 0,7litrová nádoba je vyrobena ze zdravotně nezávadného (BPA free) plastu. Asi nebude překvapením, že v balení v této ceně nenajdete dodatečné nádoby. Potěší přibalená kniha receptů.

Oproti Sencor SNB 6601RD tento mixér od Delimano mírně zaostává výkonem a absencí pulzního spínače, kompenzuje to však znatelně nižší cenou.

Pozitíva

Nízká cena
Ideální na smoothie nápoje
Skladnost a údržba

Negatíva

Přehřívání
Malá nádoba
Slabší výkon

Výkon: 600 W ● Počet rychlostí: 1 ● Objem nádoby: 0,7 l ● Pulzní spínač: ne ● Ovládání: bez tlačítek a displeje ● Drcení ledu: ano ● Funkce: základní extrakční cyklus ● Hmotnost: 2,5 kg

Víťaz testu

Tefal BL962B38

Výkon 1 300 W, šestice ocelových čepelí, 45 000 otáček za minutu, množství režimů, teplotní senzor, nádoba z teplovzdorného skla, komfortní automatické čištění.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kombinace skvělé výbavy, inovativních funkcí a snadné údržby. I takto by se dal ve zkratce popsat vítěz testu Tefal Ultrablend Cook BL962B38. Ten na první pohled zaujme především nezvykle vysokými otáčkami, velmi jemnou regulací teploty a přítomností teplotního čidla přímo v interiéru.

Největší předností smoothie mixéru Tefal BL962B39 je jeho motor. Přestože teoretický údaj o maximálním výkonu 1 300 W nepůsobí oproti konkurenčním 1700watovým modelům světoborně, ​​otáčecí schopnost soustavy nožů vás přesvědčí o opaku.

Motor dokáže roztočit šestici ocelových čepelí až na 45 000 otáček za minutu. Konkurence má právě v této ceně strop většinou na 30 tisících. Benefit vysokých otáček spočívá ve výjimečné jemnosti při mixování. To se v konečném důsledku projeví v dokonaleji namixovaném smoothie. Nezanedbatelný podíl na tom má 3osová soustava šesti čepelí z nerezové oceli, které jsou schopny potraviny precizně rozdrtit a zajistit lepší uvolnění živin. Daní, kterou si takovýto výkonný motor vybírá, je výrazný hluk během provozu.

Ať už jde o jakýkoliv druh jídla nebo nápoje, mixér je vybaven množstvím režimů. Ty se týkají polévek, pyré, kompotů, přípravy sójového mléka, ledové tříště, mléčného koktejlu nebo zeleninovo-ovocného smoothie. Tyto přednastavené programy automaticky regulují otáčky motoru a čas pro dosažení ideálního výsledku. Všechny potřebné informace týkající se času, teploty a otáček je možné sledovat na zabudovaném displeji.

Nádobu můžete naplnit jak studenými, tak i teplými potravinami. Nadstandardní výbavou je teplotní senzor, který dopomáhá k dokonalejšímu filtrování chutí a vůní během přípravy.

Objemná, 1,75litrová nádoba v tomto případě není vyrobena z plastu, ale z teplovzdorného skla. Odolnou polykarbonátovou konstrukci navíc pevně jistí základna s protiskluzovým povrchem na spodní části. Kromě 8 přednastavených programů a detailní možnosti regulace otáček lze aktivovat i velmi komfortní automatické čištění.

Za zmínku stojí garance výrobce Tefal, v rámci které získáte náhradní díly rychle a levně i po skončení zákonné záruční lhůty. Výrobce v případě poruchy po skončení záruční doby slibuje výhodnou a rychlou opravu až po dobu 10 let.

Pozitíva

Multifunkčnost
Přednastavené programy
Vysoká kvalita zpracování

Negatíva

Větší hluk
Vyšší hmotnost

Výkon: 1 300 W ● Počet rychlostí: 10 ● Objem nádoby: 1,75 l ● Pulzní spínač: ano ● Ovládání: otočný spínač, tlačítka a LCD displej ● Drcení ledu: ano ● Funkce: 8 programů ● Hmotnost: 6,2 kg

Ďalšie články z kategórie Mixéry

Vaše hodnocení:
(91%)