Hybridní grily

Nejlepší hybridní grily plyn + uhlí 2024 + recenze

Rozhodovat se pro nový spotřebič je někdy opravdu náročné. Spotřebitel vybírá ze široké nabídky, zvažuje výhody a nevýhody konkrétních modelů. U zahradních grilů by se mohlo zdát rozhodování nenáročné, ale někdy je komplikované zvolit si ten správný gril. Plynový či elektrický gril, nebo možná zahradní gril na dřevěné uhlí? Test Magazín se rozhodl připravit výběr hybridních grilů – kombinované grily nabídnou možnost grilovat na uhlí i na plynu. Kombinované grily plyn + uhlí jsou kompromisem, který může nerozhodným spotřebitelům vyhovovat.

Publikované: 18.06.2021
Aktualizované: 04.04.2024

Jaký hybridní gril koupit?

Na našem tuzemském trhu není v tomto segmentu tak silná konkurence a nabídka není tak rozsáhlá. Jde však o poměrně velkou investici a spotřebitel by měl určitě vědět, co kupuje. Abyste nemuseli číst celé recenze, máme pro vás tabulku TOP 3 produktů z našeho srovnávacího testu. V tabulce se nenachází jen vítěz testu, ale i cenově dostupný kombinovaný gril a také náš tip.

Názov Hodnotenie Detail
Pit Boss Combo   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Cattara Couple   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Activa Combo III   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Jamestown Drake

Jamestown Drake

Dvě oddělená ohniště, možnost úzení studeným i horkým kouřem, ohniště s výškovým nastavením, integrovaný teploměr, komín, integrovaný popelník, infračervený plynový hořák.

Zobrazit více info

Velký hybridní gril disponuje dvěma velkými grilovacími plochami s rozměry 42 x 47,3 cm a kromě grilování můžete pokrmy udit i studeným a horkým kouřem. Grilovací část na uhlí má výškově nastavitelné ohniště. Nechybí integrovaný popelník a teploměr. Rošty jsou litinové. Plynová část ohniště disponuje 3 nerezovými hořáky a využít můžete i infračervený plynový hořák. Gril má až tři nezávislá ohniště.

Cenový trhák
Cattara Gril Duet 2 in 1

Cattara Gril Duet 2 in 1

Dvě grilovací plochy s rozměry 49 x 47 cm, rošt na ohřev, integrované teploměry v obou poklopech, tři plynové hořáky, elektrické impulzní zapalování, odkládací prostory, komíny s regulovatelnou klapkou.

Zobrazit více info

Elektrické impulzní zapalování a tři plynové hořáky s výkonem 10,5 kW. Kombinovaný gril zaujme i příznivou pořizovací cenou a dvěma integrovanými teploměry ve vyklápěcím víku. Gril nabízí i možnost uzení díky komínům s regulovatelnou klapkou. Na obou ohništích potěší i velká grilovací plocha 49 x 47 cm. Gril nemá integrovaný popelník. Celá ocelová konstrukce váží 46 kg.

Pre náročných
Pit Boss Combo PB1230CN

Pit Boss Combo PB1230CN

Konstrukce ze smaltované oceli, dvě nezávislá ohniště, miska na odkapávání tuku, integrovaný teploměr, regulovatelná teplota (od 80 do 260 °C), dvě tepelné termosondy, digitální displej, integrovaný popelník.

Zobrazit více info

Pit Boss Combo PB1230CN se 3 plynovými hořáky umožňuje regulovat teplotu v rozmezí od 80 do 260 °C. Grilování usnadňuje integrovaný teploměr, dvě tepelné termosondy či digitální displej. Gril umožňuje potraviny nejen grilovat, ale také péct, opékat, udit či restovat.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při výběru grilu se spotřebitel vždy musí řídit svými potřebami a požadavky, které na zahradní gril má. Pokud mu jde primárně o grilování pro více osob, hybridní gril musí nabídnout dostatečně velkou grilovací plochu. Kromě toho, že kombinovaný gril nabídne prostor pro grilování na uhlí či briketách, nelze zapomínat ani na počet plynových hořáků a kvalitu materiálů konstrukce i roštů. Obvykle jde o rozměrná zařízení, která mají na terase či zahradě stálé místo, důležitá je však i mobilita grilu. My jsme si při porovnávání hybridních grilů předem určili metodiku testování a zohlednili důležité parametry.

Efektivita grilování
Použité materiály a kvalita zpracování
Výkon a počet hořáků
Velikost grilovací plochy
Obsluha a ovládání
Mobilita a hmotnost grilu
Design

Úkolem hybridních grilů je spotřebiteli nabídnout alternativní typ paliva. Primárním palivem pro někoho může být dřevěné uhlí, pro jiného zase plynová láhev s propan-butanem. Podstatné však je, že jsou k dispozici obě variace. Hybridní grily jsou v tomto segmentu považované za prémiové, což se odráží i ve vyšší pořizovací ceně. Mezi spotřebiteli nejsou až tak populární. V našem srovnávacím testu se objevily hybridní grily Jamestown, Cattara a Pit Boss. Průzkum trhu jsme realizovali více než 40 hodin prostřednictvím databáze portálu Heureka.cz, analyzovali jsme však také nabídku prodejců – Kasa.cz, Datart.cz, OBI či Mountfield.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze hybridních grilů

Celé desítky hodin jsme analyzovali to, co v daném segmentu kombinovaných grilů uhlí + plyn nabízejí prodejci na českém trhu. Modelů hybridních grilů na našem trhu není tak mnoho. Mnohé modely už ukončily svůj prodej. Mezi hybridními grily jsou však i značky, které přinášejí osvědčenou kvalitu. Přesně na produkci těchto výrobců jsme se zaměřili. Na základě porovnávání jsme zrealizovali jedinečné srovnání grilů této kategorie a připravili objektivní a nezávislé recenze.

Jelikož hybridní grily jsou sezónní záležitostí, několik z recenzovaných modelů není momentálně dostupných. Jejich dostupnost můžete průběžně sledovat na naší stránce i na stránce prodejce.

Víťaz testu

Jamestown Drake

Dvě oddělená ohniště, možnost úzení studeným i horkým kouřem, ohniště s výškovým nastavením, integrovaný teploměr, komín, integrovaný popelník, infračervený plynový hořák.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Hybridní gril Jamestown Drake obsahuje dvě oddělená ohniště, vyrobený je z kvalitní smaltované oceli a nabízí možnost efektivního uzení studeným i horkým kouřem. Kromě masívní konstrukce s hrubými plechy oceňujeme i litinové rošty, které jsou také velmi odolné. Ohniště v části na dřevěné uhlí či brikety disponuje výškovým nastavením. Efektivně tak můžete regulovat teplotu a přes přední otevírací dvířka můžete přikládat palivo. Nastavení výšky má 6 úrovní. Vyklápěcí poklop disponuje integrovaným teploměrem a komínem. Grilovací plocha má dostatečné rozměry – 42 x 47,3 cm.

Část určená na grilování na dřevu disponuje dokonce integrovaným popelníkem, kde se popel sbírá a můžete ho jednoduše vyprázdnit. V případě grilu s těmito rozměry je to velmi vítaná možnost. Udit můžete studeným nebo horkým vzduchem, realizovat můžete také pomalé vaření. Můžete tak na dřevu připravit dokonale šťavnaté maso nebo vyudit lososa. K části na uhlí patří i menší boční ohniště, které můžete na grilování používat také. Grilovací plochu je tak možné rozšířit. Menší plochu je možné používat i na ohřev nebo na udržování teplých pokrmů. Pokud tuto část na grilování nevyužijete, získáte odkládací plochu. Samozřejmě, kdo preferuje přesnější regulaci teploty, využívat bude boční plynový hořák. Nejde o klasický plynový vařič, ale o část s infračerveným plynovým hořákem, kde můžete grilovat steaky nebo ohřívat šťávy či omáčky.

Celkově hybridní gril Jamestown Drake disponuje třemi kvalitními plynovými hořáky z nerezové oceli. Poklop má také integrovaný teploměr, rošt je z litiny a kromě grilovacího roštu s rozměry 42 x 47,3 cm disponuje i vyklápěcím roštem na ohřev. Teplotu je možné regulovat otočnými regulátory. Nechybí elektrické piezo zapalování. Pozitivně hodnotíme i odkládací plochy pod grilovacími plochami a transportní kolečka, která výrazně přispívají k lepší mobilitě grilu. Výrobce neudává hmotnost robustní konstrukce. Zákazníci si však zpracování velmi pochvalují. Grilu dodávají poutavý design i chromové prvky, které působí velmi hodnotně.

Pozitíva

Výškově nastavitelné ohniště
Možnost uzení a boční ohniště na uhlí
Boční infračervený hořák

Negatíva

Ohniště na uhlí nemá rošt na ohřev

Rozměry grilovací plochy: 42 x 47,3 cm + 42 x 47,3 cm ● Počet plynových hořáků: 3+1 ● Materiál roštu: litina ● Materiál konstrukce: smaltovaná ocel ● Rozměry konstrukce: 126 x 202 x 60 cm (V x Š x H) ● Hmotnost: ? ● Integrovaný teploměr: ano/2x

Cenový trhák

Cattara Gril Duet 2 in 1

Dvě grilovací plochy s rozměry 49 x 47 cm, rošt na ohřev, integrované teploměry v obou poklopech, tři plynové hořáky, elektrické impulzní zapalování, odkládací prostory, komíny s regulovatelnou klapkou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

S cenou na konkurenci útočí kombinovaný gril značky Cattara. Zahradní gril má dvě grilovací plochy s rozměry 49 x 47 cm. Obě jsou vybavené rošty z nerezové oceli a kromě klasického roštu na grilování se spolu s víkem v obou případech vyklápí i rošt na ohřev. Přes nižší cenovou třídu nechybějí integrované teploměry v obou poklopech. Ty má například i kombinovaný gril Jamestown Drake. Co však Cattara Gril Duet 2 in 1 nemá, je integrovaný popelník. Zbytkový popel tak musíte po grilování pracněji vybírat nebo vysávat. Absentuje i odkapávací miska na tuk. Plochy na grilování je však dostatek, což se musí líbit každému, kdo plánuje grilovat pro víc lidí.

Gril má elektrické impulzní zapalování, jehož zdrojem jsou AA baterie. Ty nejsou součástí balení. Tři plynové hořáky se jednoduše regulují otočnými ovladači. Výkon grilu je solidních 10,5 kW. Výkon je tedy víc než dostatečný a po uzavření poklopu dosáhnete velmi rychlý ohřev a efektivní grilování. Plynový gril má kvalitní konstrukci. Ocel je ošetřená smaltem a ohnivzdornou černou barvou. Chromované prvky jsou příjemným vizuálním zpestřením. Grilu nechybějí odkládací prostory. Před ohništěm na uhlí se nachází praktická přihrádka a na levé straně konstrukce je odkládací stolek. Podvozek je vyztužený a k dispozici jsou transportní kolečka.

Velmi pozitivně hodnotíme fakt, že poklopy grilu jsou vybavené komíny s regulovatelnou klapkou. Ačkoliv výrobce neuvádí možnost uzení, díky komínu má tato možnost význam. Pokud tedy použijete na uzení ovocné dřevo, kouř můžete regulovat. Zahradní gril Cattara Gril Duet 2 in 1 patří mezi cenově dostupné kombinované grily. Svými parametry a užitkem rozhodně nezklame.

Pozitíva

Velké grilovací plochy
Příznivá cena
Komíny s klapkou

Negatíva

Nemá integrovaný popelník
Absentuje odkapávací miska na tuk

Rozměry grilovací plochy: 49 x 47 cm + 49 x 47 cm ● Počet plynových hořáků: 3 ● Materiál roštu: nerezová ocel ● Materiál konstrukce: smaltovaná ocel ● Rozměry konstrukce: 92 x 113 x 47 cm (V x Š x H) ● Hmotnost: 46 kg ● Integrovaný teploměr: ano/2x

Pre náročných

Pit Boss Combo PB1230CN

Konstrukce ze smaltované oceli, dvě nezávislá ohniště, miska na odkapávání tuku, integrovaný teploměr, regulovatelná teplota (od 80 do 260 °C), dvě tepelné termosondy, digitální displej, integrovaný popelník.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kombinovaný peletový-plynový gril americké značky Pit Boss kombinuje dva světy grilování. Gril patří do modelové řady Navigator a umožňuje grilovat pokrmy prostřednictvím plynových hořáků nebo použít dřevěné pelety na grilování na pevném palivu. Už na první pohled zařízení zaujme masívní konstrukcí ze smaltované oceli s hrubými stěnami a také unikátním tvarem lokomotivy. Bez transportních koleček by byl přesun grilu pořádně namáhavý, celý hybridní gril totiž váží až 92 kg a také proto vám doporučíme na zahradě nebo na terase mu najít stabilní místo. Gril rozhodně není vhodný na balkóny.

Obě ohniště jsou nezávislá. V případě plynové části jsou k dispozici tři plynové hořáky. Zapínají se prostřednictvím elektrické jiskry. Plocha má výměru 400 cm2nepatří tedy mezi největší. Rošty jsou v obou případech z kvalitní litiny, která je ošetřená porcelánovou vrstvou. Nechybí ani miska na odkapávání tuku. Teplotu můžete kontrolovat díky integrovanému teploměru. Teplotu je možné plynule regulovat otočnými regulátory, a to v 10 úrovních od 80 do 260 °C. Gril má i větrací poklopy. Po pravé straně je k dispozici odkládací stolek. Součástí grilu jsou dvě tepelné termosondy do masa, resp. na kontrolování teploty potravin.

Druhá část na pelety zaujme v zásadě stejnými parametry, stejnou velikostí grilovací plochy, stejným roštem, ale poklop nemá integrovaný teploměr, teplotu zobrazuje digitální displej. Zajímavostí této grilovací části je kromě elektrického zapalování dřevných pelet i zásobník na palivo. Zásobník je automatický, takže pelety stačí nasypat do zásobníku a z izolované násypky se posouvají přímo do ohniště. Má integrovaný popelník a maximální teplota části na pevné palivo je 540 °C. Na zásobníku, který je integrovaný na levé straně grilu, je i digitální displej, který zobrazuje aktuální teplotu v grilovacím prostoru. O rozdmýchávání ohně a regulace teploty se stará zabudovaný ventilátor. Zahradní gril Pit Boss Combo od amerického výrobce je opravdu nepřehlédnutelným zařízením, které ugriluje, vyudí, vysmaží či opeče s vysokou dávkou komfortu.

Pozitíva

Enormně masívní konstrukce
Ovládací digitální panel
Regulace teploty zabudovaným ventilátorem

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Méně odkládací plochy
Vysoká hmotnost

Rozměry grilovací plochy: 0,40 + 0,40 m2 ● Počet plynových hořáků: 3 ● Materiál roštu: litina + porcelán ● Materiál konstrukce: smaltovaná ocel ● Rozměry konstrukce: 120 x 176 x 87 cm (V x Š x H) ● Hmotnost: 92 kg ● Integrovaný teploměr: ano/2x

Jamestown Dean

Konstrukce ze smaltované oceli, tři nezávislá ohniště, boční plynový vařič, sběrná miska na tuk, komín, větrací otvory z hliníku, chybí integrovaný popelník.

Prohlédnout nejlepší nabídku

S množstvím pozitivních recenzí jsme se setkali u menšího sourozence hybridního grilu Jamestown Drake. Kombinovaný gril Jamestown Dean patří k cenově dostupnějším zařízením, přitom nabídne solidní grilovací prostor a velmi kvalitní konstrukci ze smaltované ocele. Na grilování jsou k dispozici tři nezávislá ohniště. Část poháněná plynem je vybavená třemi plynovými hořáky z nerezové oceli a Jamestown Dean má ve výbavě také boční plynový vařič určený na ohřev omáček nebo šťáv. Hlavní rošt z litiny má rozměry 49 x 47 cm, k dispozici je i menší rošt na ohřev, který se odklápí spolu s víkem. V odklápěcím víku je také integrovaný teploměr. Samozřejmostí je elektrické piezo zapalování. Díky otočným regulátorům můžete plynule nastavit intenzitu hoření hořáků a regulovat tak teplotu. Zajímavostí je sběrná miska na tuk.

Druhé nezávislé ohniště se stejně velkým hlavním roštem a také roštem na ohřev je určené na použití dřeva, briket nebo dřevěného uhlí. Ohniště nemá integrovaný popelník, výšku ohniště však můžete regulovat ve 4 úrovních. K dispozici nejsou přední dvířka pro doplnění paliva. To však není tak velké mínus, při doplnění je nutné vybrat rošt a palivo doplnit shora. K dispozici je boční ohniště ve tvaru válce, kde můžete dodatečně grilovat další pokrmy, případně pokrmy udit. Poklop grilu v části na uhlí má k dispozici komín, takže je možné i uzení.

Menší část určená na grilování pevným palivem má větrací otvory z hliníku, aby bylo zajištěné proudění vzduchu. Na čele grilu se nachází přihrádka na uložení grilovacího příslušenství. Gril má úložnou plochu i pod ohništi. Určená je například pro další příslušenství nebo samotné palivo. Konstrukce váží 42 kg a pro lepší mobilitu je gril vybavený transportními kolečky.

Pozitíva

Možnost uzení
Velikost grilovací plochy
Kvalita zpracování a roštu

Negatíva

Nemá integrovaný popelník
Chybějí dvířka na doplnění pevného paliva

Rozměry grilovací plochy: 49 x 47 cm + 49 x 47 cm ● Počet plynových hořáků: 3+1 ● Materiál roštu: litina ● Materiál konstrukce: smaltovaná ocel ● Rozměry konstrukce: 117,5 x 173,5 x 60,5 cm (V x Š x H) ● Hmotnost: 42 kg ● Integrovaný teploměr: ano/2x

Nejprodávanější podle Heureka.cz

V sekci hybridních grilů na trhu není přetlak produktů. Řadu spotřebitelů odradí vyšší cena produktů. Pro mnohé jsou však kombinované grily jednoznačnou volbou, protože nabízejí možnost připravovat pokrmy za pomoci plynových hořáků nebo pevného paliva – uhlí, brikety, dřevo, dřevěné pelety. Proto vám přinášíme přehled nejprodávanějších hybridních grilů na našem trhu, které jsou dostupné i v databázi portálu Heureka.cz.

Názov Hodnotenie Detail
Gril Gas2Coal5*Zobrazit produkt
Cattara Couple5*Zobrazit produkt
BBGrill Grand Canyon 2.05*Zobrazit produkt
Pit Boss Combo5*Zobrazit produkt
Jamestown Dean5*Zobrazit produkt

Pokud patříte mezi milovníky grilovaných pokrmů a rádi grilujete, ale nedokážete se rozhodnout, zda je komfort plynového grilu větším přínosem než autentické grilování v grilu na uhlí, kompromisem je právě hybridní gril. Podobně jako u samotných klasických, elektrických či plynových grilů i kombinované grily mají svá specifika a je třeba rozlišovat, které parametry jsou pro výběr nejdůležitější. Přečtěte si stručný návod, který vám pomůže, jaký gril do zahrady si vybrat.

 • Velikost grilovací plochy – velikost a rozměry konstrukce ve značné míře ovlivňují i rozměry grilovací plochy. V tomto případě jsou grilovací plochy vždy dvě a nezávislé na konkrétním druhu paliva. Záleží tak i na tom, jaké jsou preference spotřebitele. Hybridní grily jsou však zařízení větších rozměrů a grilovat 8 až 10 porcí je v případě tohoto typu grilů samozřejmostí.
 • Provedení a kvalita zpracování – kombinované grily mají větší rozměry a na šířku leckdy dosahují 180 až 200 cm. Důležitá je i kvalita zpracování a použité materiály. Obvykle je používána smaltovaná ocel. Často bývá ošetřena i ohnivzdornou černou barvou, aby byla odolnost zvýšená. Rošty jsou nejčastěji vyráběné z litiny, která je ošetřena niklem, chromem nebo porcelánovou vrstvou. Podstatné je, aby byla platforma stabilní. Váha takových grilů se pohybuje na úrovni 40 až 60 kg. Na trhu jsou však i větší a těžší modely s hmotností okolo 100 kg.
 • Integrovaný teploměr – vítaným vylepšením je integrovaný teploměr v poklopu zařízení. Někteří výrobci dodávají ke svým zařízením i termosondy, aby uživatel mohl sledovat přímo teplotu připravovaných pokrmů.
 • Počet hořáků a výkon – jelikož jde o kombinované grily, u nichž je jedním z druhů paliva i propan-butan, plynové hořáky jsou běžnou součástí. Standardní hybridní grily mají 2 až 3 plynové hořáky. Jejich výkon se může pohybovat od 5 do 20 kW. Součástí může být i dodatečný, boční plynový vařič.
 • Možnost uzení – udit pokrmy můžete v části, kde se ke grilování používá pevné palivo. Poklopu nechybí komín nebo posuvné větráky. Ke grilování můžete použít ovocné dřevo a monitorováním teploty můžete udit studeným nebo horkým kouřem.
 • Transportní kolečka – příslušenství, které je u těchto modelů téměř samozřejmostí. Kolečka jsou buď vyrobena z plastu, nebo pogumovaná a výrazně napomáhají mobilitě hybridního grilu.
 • Integrovaný popelník – díky tomuto příslušenství se popel propadá do zásuvky, kterou lze jednoduše vyjmout a vyprázdnit. Spotřebitel tak ušetří energii i čas, který by jinak strávil čištěním a vysáváním popela.
 • Výškově nastavitelné topeniště – souvisí s grilovací částí určenou pro pevné palivo. Brikety, dřevo, dřevěné uhlí či dřevěné pelety lze výškově polohovat díky polohování topeniště. Nemusíte tak manipulovat s roštem. Přiblížením topeniště k roštu zajistíte efektivnější grilování.
 • Odkapávací miska – slouží k tomu, aby do ní stékal tuk a šťávy z masa. Tímto způsobem je ve značné míře eliminováno kouření, hoření a nepříjemný zápach z připáleného tuku. Misku lze jednoduše vyprázdnit.
 • Odkládací plochy – boční stolky, přihrádky, zásuvky nebo odkládací plocha pod topeništěm na palivo a další příslušenství.
 • Elektrické zapalování – zapalování elektrickou jiskrou je velmi komfortní, protože vám ušetří mnoho času. Nemusíte tak oheň zapalovat zapalovačem či zápalkami, stačí zmáčknout knoflík a jiskra zapálí samotné palivo (s podpalovačem) nebo plynové hořáky.

Pokud se chcete o výběru grilu dozvědět více, můžete si přečíst náš kompletní Návod, jak vybrat gril.

Otázky a odpovědi – FAQ

Chcete vědět více o fungování hybridních grilů? Zajímá vás něco ohledně recenzovaných produktů? Máte s kombinovanými grily vlastní zkušenosti? Napište nám komentář, budeme rádi, pokud se s námi o vaše zkušenosti podělíte. V případě, že potřebujete poradit, rádi vám pomůžeme. Sekci otázek a odpovědí pravidelně aktualizujeme.

Hybridní gril, jenž umožňuje připravovat pokrmy za pomoci plynových hořáků nebo pevného paliva, kterým může být dřevo, dřevěné uhlí, brikety či dřevěné pelety, má smysl tehdy, pokud spotřebitel požaduje, aby mohl připravovat pokrmy rychle a pohodlně, ale zároveň se standardním kouřovým aroma. Díky tomu, že hybridní gril má dvě nezávislá topeniště, může uživatel využívat pouze jednu část grilu, nebo je naopak používat současně. Kombinovaný gril je tak kompromisem, který uspokojí požadavek obou způsobů grilování. Je však třeba počítat s tím, že kvalitní hybridní grily jsou poměrně velkou investicí.

Ne, na našem tuzemském trhu neexistuje hybridní gril, který by kombinoval plynový a elektrický gril. Kombinované grily zpravidla kombinují plyn a pevné palivo.

Ne, motorek na gril není pravidelnou výbavou žádného typu grilů. Motorek, který zaručí otáčení grilovací jehly (pokrmů), lze dokoupit. Gril však musí být pro takové příslušenství přizpůsobený. Narazit můžete spíše na termosondy, kterými můžete kontrolovat teplotu připravovaných pokrmů.

Lund 99649

Dvě grilovací plochy o rozměrech 47,5 × 38 cm, integrované teploměry v obou poklopech, tři plynové hořáky, elektrické impulzní zapalování, odkládací prostory.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kombinovaný gril na uhlí a plyn je určený pro nerozhodné nebo pro ty, kteří chtějí být vždy připravení. Pokud nemáte čas zakládat oheň, jednoduše zapálíte plynové hořáky a můžete plnohodnotně grilovat. Hybridní gril Lund 99649 má k dispozici dvě stejně velké grilovací plochy (47,5 cm × 38 cm). Začneme částí, kde se nacházejí tři plynové hořáky s celkovým výkonem 8,4 kW. Kvalitní výhřevnost je tak zaručena. Hořáky jsou kryté a v případě grilování na plynu můžete využít i aromatizátor, aby pokrmy dostaly skutečnou vůni grilování. Pod plynovými hořáky se nachází odkapávací miska na tuk. Zapalovač je integrován v knoflících, každý hořák má samostatnou regulaci. V samostatném poklopu je integrovaný teploměr.

Plocha určená ke grilování na uhlí nebo na dřevě je stejně velká. Rovněž se zde nachází pochromovaný ocelový rošt. Výhrady některých spotřebitelů směřovaly právě k roštům, které jsou údajně velmi citlivé z hlediska teploty a rychle mění svůj tvar. V poklopu je rovněž integrovaný teploměr. Výšku roštu nelze regulovat. Ohniště má dvě misky, které jsou pozinkované. Výšku ohniště nelze regulovat. Samostatnou odkapávací misku má také grilovací plocha. Po obou stranách se nacházejí sklápěcí poličky/stolky, které můžete využít na nářadí nebo k uložení pokrmů. Pod grilovacími plochami se na levé straně nachází uzavíratelný prostor, například pro uskladnění uhlí nebo jiného příslušenství, na pravé straně jsou dvě police.

Konstrukce 31,6 kg vážícího grilu je na kolečkách, a manipulace tak nepředstavuje žádný problém. U výrobce musíme pochválit i kvalitu zpracování. Jednotlivé díly do sebe dobře zapadají a s montáží mít problém určitě nebudete. Stěny grilu nejsou nejsilnější, ovšem práškově lakovaná ocel působí velmi kvalitním dojmem. Rukojeti a další prvky jsou pochromované, což zvyšuje odolnost materiálů a i z hlediska designu to grilu dodává styl.

Pozitíva

Miska na uhlí i miska na tuk
Masivní konstrukce
Dostatečný výkon hořáků

Negatíva

Méně kvalitní rošty – ohyb materiálu po zahřátí

Rozměry grilovací plochy: 47,5 cm × 38 cm + 47,5 cm × 38 cm ● Počet plynových hořáků: 3 ● Materiál roštu: pochromovaná ocel ● Materiál konstrukce: práškově lakovaná ocel ● Rozměry konstrukce: 99,5 × 153,5 × 52,8 cm (V × Š × H) ● Hmotnost: 31,6 kg ● Integrovaný teploměr: ano/2×

Víťaz testu

Klarstein Aberdeen

Dvě grilovací plochy o rozměrech 53 x 44,5 cm a 53 x 44,5 cm, 3 + 1 plynové hořáky, integrované teploměry v poklopech.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Gril na dřevěné uhlí a plynový gril v jednom je spojení, které by si doma přál nejeden grilmistr. Klarstein Aberdeen je hybridním grilem s grilovací komorou na dřevěné uhlí a grilovací plochou s plynovými hořáky. K tomu všemu je k dispozici ještě extra plynový hořák pro ohřev polévek či omáček nebo pro udržování tepla dalších pokrmů. Část na dřevěné uhlí disponuje plochou roštu 53 x 44,5 cm. Nechybí výdechy, integrovaný teploměr, komín, dvířka pro přikládání uhlí, sběrná miska na uhlíky nebo dokonce výškové nastavení topeniště v šesti úrovních. Nabízí tak maximální komfort při grilování na aromatickém dřevěném uhlí. Pochromovaný výklopný rošt ve víku také poslouží pro přípravu různých pokrmů. Na boční straně se nachází výklopný stolek se třemi háčky pro zavěšení grilovacího příslušenství.

Stejně velká grilovací plocha je vybavena na druhé straně třemi plynovými hořáky o celkovém výkonu 10,8 kW. Boční hořák má výkon 2,7 kW a průměr 29 cm. Hořáky z nerezavějící oceli nabízejí možnost plynulé regulace výkonu. Ve víku je integrován teploměr a také výklopný rošt. Rukojeti jsou tepelně izolovány a nehrozí tak popálení se. Integrován je také otvírák na pivo a nealko nápoje. Možná oceníte malou poličku na oleje či dochucovadla, která se při grilování mohou hodit a můžete je tak mít vždy po ruce. Šťávy a tuky skončí bezpečně v odkapávací misce a ušetří vám čištění.

Ve spodní části grilu se nachází odkládací prostor pro uhlí, dřevo, grilovací náčiní a také na láhev s plynem. Celková hmotnost grilu je 40 kg a v případě nutnosti transportu vám práci usnadní dvě kolečka. Součástí balení je až 5 grilovacích roštů, plynová hadice, redukční ventil a také krycí plachta na překrytí během uskladnění, např. mimo sezónu. V poměru ceny, kvality a využitelnosti je hybridní gril Klarstein Aberdeen nepochybně volbou, která stojí za zvážení.

Pozitíva

Poměr ceny a funkcionality
Kvalitní zpracování a design
Příslušenství

Negatíva

Žádné

Rozměry grilovací plochy: 53 x 44,5 cm + 53 x 44,5 cm ● Počet plynových hořáků: 3 + 1 ● Materiál roštu: - ● Materiál konstrukce: smaltovaná ocel ● Rozměry konstrukce: 127 x 180 x 62 cm (V x Š x H) ● Hmotnost: 40 kg ● Integrovaný teploměr: ano/2x

Tepro Toronto Kombi 3179

Grilovací plocha o rozměrech 40,5 x 44,5, integrované teploměry v obou poklopech, tři plynové hořáky, elektrické impulzní zapalování, odkládací prostory.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Grilování na dřevěném uhlí má své kouzlo a chuť jídla má své specifické charakteristiky. Naproti tomu grilování na plynových hořácích je efektivnější, rychlejší a praktičtější. Spojit obě varianty se proto jeví jako nejlepší. Hybridní gril Tepro Toronto Kombi disponuje velkou grilovací plochou rozdělenou na dvě části. Plynová část je vybavena třemi výkonnými nerezovými hořáky, přičemž každý má výkon 2,9 kW. Grilovací plocha disponuje výklopným víkem s pochromovaným roštem. V obou poklopech je integrován teploměr, který vám umožní sledovat teplotu připravovaného pokrmu. Tuk z grilovaných pokrmů bude kapat do sběrné misky. Hlavní rošt je na obou grilovacích plochách z odolné litiny.

Plynová část má ve spodní části také prostor pro uskladnění 5 až 8kg plynové láhve. Gril je dodáván s plynovou hadicí a regulátorem. Elektrické zapalování používání také velmi zpříjemní. Druhý modul grilu určený ke grilování na dřevěném uhlí disponuje výškově nastavitelným ohništěm a sběrnou miskou na spálené uhlíky. Pod sběrnou miskou na uhlíky se nacházejí praktická odkládací místa včetně zásuvky. Rovněž je na pravé i levé straně skládací plocha s háčky pro zavěšení grilovacího náčiní.

Gril je vybaven v části na uhlí i výdechy pro lepší hoření ohně. Celý hybridní gril je na čtyřech kolečkách a lze s ním snadno manipulovat. Nechybí možnost brzdy, aby nedošlo k nechtěnému pohybu. Zpracování a materiály jsou velmi kvalitní a svědčí o tom také hmotnost 62 kg. Plechové a kovové části jsou lakovány a ošetřeny teplovzdorným nátěrem. Hybridní grilovací vozík je praktický a spojuje výhody grilování na dřevě i plynu. Pokud vyšší cena nepředstavuje pro váš rozpočet problém, volba může být relativně jednoduchá.

Pozitíva

Kvalitní zpracování
Podvozek se čtyřmi kolečky
Teploměry, elektrické zapalování, plynová hadice

Negatíva

Vyšší cena

Rozměry grilovací plochy: cca 40,5 x 44,5 ● Počet plynových hořáků: 3 ● Materiál roštu: pochromovaná ocel + litina ● Materiál konstrukce: smaltovaná ocel ● Rozměry konstrukce: 116,5 x 173 x 65 cm (V x Š x H ) ● Hmotnost: 62 kg ● Integrovaný teploměr: ano/2x

Ďalšie články z kategórie Grily

Vaše hodnocení:
(92.6%)