Vysavače Dyson

Vysavače Dyson – recenze, test, srovnání, cena

Kde bychom bez nich byli? Vysavače jsou při úklidu domácnosti nepochybně neodmyslitelnou součástí úklidové výbavy. Vysávání koberců či podlah je pro udržování pořádku v domácnosti nezbytné. Proto je důležité, abyste si koupili ten správný model, který bude vyhovovat vašim požadavkům. Na trhu existují různé typy vysavačů, od klasických přes tyčové až po robotické vysavače. Přestože vysávání nepatří mezi domácí práce, které by měl člověk v oblibě, kvalitní vysavač dokáže i tuto činnost výrazně usnadnit. Možná vás zaujme právě britská značka Dyson. Za nejlepší vysavač tohoto výrobce považujeme tyčový vysavač Dyson V11 Absolute s cyklonovou technologií a enormním sacím výkonem. Vybrali jsme i několik dalších modelů, které jsme porovnali, a zpracovali jsme kompletní recenze.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký vysavač Dyson koupit?

Proces rozhodování se pro správný vysavač může být někdy zdlouhavý. V případě vysavačů Dyson jsou v nabídce různé modely. Nejvíce spotřebitelé preferují tyčové vysavače, avšak velmi pozitivně jsou hodnoceny také klasické bezsáčkové vysavače značky Dyson, které nabízejí bezkonkurenční výkon. V této sekci najdete výběr jednotlivých modelů tohoto výrobce, na které vám určitě doporučujeme se podívat. Přesvědčit vás může krátká charakteristika, případně se podívejte na detailnější recenze, které naleznete níže.

Názov Hodnotenie Detail
V11 Absolute   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
V15 Detect Absolute   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Dyson V8   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Dyson V11 Absolute

Dyson V11 Absolute

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 4,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 760 ml.

Zobrazit více info

Extrémně výkonný tyčový vysavač s kvalitní filtrací a výdrží až 60 minut na jedno nabití. Jedná se o bezsáčkový vysavač s digitálně řízeným elektromotorem. Disponuje až třemi stupni výkonu. Za pomoci senzorů detekuje míru znečištění povrchu. Využívá efektivní cyklonovou technologii. Sběrná nádoba má objem až 760 ml. Oceníte automatickou regulaci výkonu a také LCD displej.

Cenový trhák
Dyson Cyclone V10 Absolute

Dyson Cyclone V10 Absolute

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 3,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 760 ml.

Zobrazit více info

Vysavač nabízí ultimátní sací výkon s regulací. Jednoduchým úkonem můžete využít i ruční jednotku. Zvětšila se i kapacita baterie a objem sběrné nádoby. Na jedno nabití má vysavač vydržet v provozu 60 minut. Doba nabíjení je přibližně 3,5 hodiny. Vybraný model patří k prémiové třídě vysavačů.

Náš TIP
Dyson V12 Detect Slim Absolute

Dyson V12 Detect Slim Absolute

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 3,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 350 ml.

Zobrazit více info

Kompaktnější model z řady vysavačů Dyson zaujme nižší hmotností a vysokým výkonem. Tradičně využívá cyklónovou technologii k produkování účinné odstředivé síly. Bezdrátové provedení nabízí dostatečnou výdrž. Vysavač má odnímatelnou ruční jednotku. Novinkou této generace je vestavěný LCD displej. Tradičně nechybí dostatek příslušenství.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při hodnocení vysavačů v recenzích vždy zohledňujeme to, co zákazníky zajímá nejvíc. Samozřejmě bereme v úvahu i domácí či zahraniční spotřebitelské testy prováděné profesionálními organizacemi. V případě vysavačů Dyson jsme však museli brát v úvahu obecnější parametry, jelikož součástí srovnávacího testu jsou různé typy vysavačů. V neposlední řadě jsou nám při hodnocení velmi nápomocní spotřebitelé a jejich reference.

Co spotřebitele zajímá při výběru nejvíce, je efektivita vysávání, samotný výkon, resp. sací výkon vysavače. Tyto spotřebiče procházejí normovanými testy – uvádí se třída účinnosti vysávání na podlaze nebo koberci. Spotřebitelé se často rozhodují i podle typu vysavače, nejčastější volbou jsou vysavače tyčové. Opomenout nelze ani kvalitu filtrace, resp. filtrační systém. Důležitá je také obsluha a ovládací prvky. I hlučnost vysavače je parametrem, který může rozhodovat. Plusovým bodem může být příslušenství a kompaktnost. Čím je jeho uskladnění jednodušší, tím lépe.

Účinnost vysávání – sací výkon
Typ vysavače
Kvalita filtrace
Obsluha a ovládání
Hlučnost
Příslušenství
Spotřeba el. energie
Rozměry a skladnost

Srovnávací test obsahuje klasické bezsáčkové a tyčové vysavače. K zjištění, jaké modely vysavačů Dyson jsou na českém trhu v nabídce, nám pomohl srovnávací portál Heureka, ale také oficiální stránka výrobce. Dostupnost vysavačů jsme ověřovali u samotných prodejců, jako je Mall, Kasa, Alza nebo Datart.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze vysavačů Dyson

V recenzích jsme k jednotlivým modelům přistupovali individuálně. Největší zastoupení mají v tomto srovnávacím testu tyčové vysavače Dyson, které jsou mezi spotřebiteli nejoblíbenější. Samostatné recenze jsou objektivní a nezávislé. Jednotlivé produkty nejsou propagovány za účelem cíleného zviditelnění prodejce či výrobce. Naši recenzenti vycházejí z dostupných dat a parametrů. Velmi důležité jsou pro nás také názory zákazníků, které do svých recenzí rovněž zahrnujeme. Zobrazujeme silné i slabé stránky vysavačů, tak aby měli naši čtenáři co nejlepší přehled o tom, co jim daný vysavač přináší.

Víťaz testu

Dyson V11 Absolute

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 4,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 760 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Akumulátorový vysavač Dyson V11 Absolute nabízí spotřebiteli vysoký sací výkon, moderní technologie a vhodný je také pro alergiky. Na jedno nabití zvládne až hodinový provoz. Daní za perfektní parametry a kvalitní zpracování je vyšší pořizovací cena, rozhodně nepatří k levným vysavačům. Důvodem je dodávané bohaté příslušenství. Navíc funguje i jako ruční vysavač.

Tyčový vysavač je poháněný akumulátorem, který využívá speciální nikl-kobalt-hliníkové složky pro lepší výdrž a vyšší výkon. Standardní výdrž baterie na jedno nabití je 60 min., v režimu Eco až 120 min. Digitálně řízený motor nabízí tři výkonnostní stupně a produkuje až 125 000 ot./min. V nabídce je režim Eco, Boost a Auto, kdy si vysavač sám reguluje sací výkon podle typu povrchu. Sběrná nádoba na odpad má 760 ml a vyprazdňování je zajištěné systémem Point and Shoot, stačí zmáčknout tlačítko a nádobu vyprázdnit.

Vysavač je dodáván s podlahovou hubicí High Torque, která je určená na suché vysávání podlah a koberců. Hubice je vybavena senzory Dynamic Load Sensing, které detekují odpor a umí rozlišit, jaký typ povrchu je pod hubicí. Integrovaný je rotační kartáč, který se otáčí 60krát za sekundu. O efektivní vysávání se stará především cyklonová technologie. Za pomoci odstředivé síly se zbavíte všech nečistot. Velice oceňujeme, že kromě cyklonové filtrace je přítomen i klasický HEPA filtr, který znásobuje účinnost filtrace (99,99 %).

Akumulátorový vysavač je vybaven LCD displejem, na němž se vám zobrazí aktuální výkon vysavače a také indikátor stavu baterie. LED kontrolka vás upozorní na nutnost vyčištění sběrné nádoby. Velmi oceňujeme z pohledu spotřebitele i opravdu štědrou dodávku příslušenství – štěrbinová hubice, minihubice s kartáčem, kombinovaná hubice s kartáčem na čalounění, podlahová hubice Fluffy s rotačním válečkem na hladké povrchy, ale také dobíjecí úchyt na zeď nebo rotační minihubice na malé koberce.

Přestože spotřebitelům nejčastěji vadí právě vyšší cena vysavače, v případě ostatních parametrů lze jen stěží hledat slabé stránky. Vysavač je i podle spotřebitelů tichý a výkonný. Spotřebitelé chválí i podlahovou hubici a fakt, že na rotační kartáč se nachytává velmi málo vlasů. Vysavač je navíc velmi lehký. Fungovat může také jako ruční vysavač. Kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni. Praktické je i vyprazdňování sběrné nádoby, potěší LCD displej a automatická regulace výkonu.

Pozitíva

Efektivita vysávání – sací výkon
Výdrž na jedno nabití
Účinná filtrace

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Konstrukce: tyčový vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 210 AW ● Doba provozu: 60 min. ● Doba nabíjení: 4,5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 760 ml ● Filtrace: multicyklon + HEPA H13 ● Hmotnost: 3,04 kg

Cenový trhák

Dyson Cyclone V10 Absolute

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 3,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 760 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Na základě několika spotřebitelských testů patří tento model mezi nejlepší tyčové vysavače na trhu. Dokazují to i zkušenosti zákazníků. Vysavač nabízí ultimátní sací výkon s regulací. Jednoduchým úkonem můžete využít i ruční jednotku. Zvětšila se i kapacita baterie a objem sběrné nádoby.

Konstrukčně dobře promyšlený vysavač váží pouhých 2,67 kg. Má tichý chod a v domácnosti je při úklidu platným členem. Maximální sací výkon 151 AW patří k nejlepším a spokojenost zákazníků s účinností vysávání je toho důkazem. Tyčový vysavač je určen pro suché vysávání. Sběrná nádoba má 760 ml a pojme opravdu velké množství nečistot. I v této generaci zůstal Dyson věrný patentovanému bezdotykovému vysypání nádoby Point and Shoot. 14cyklonová technologie produkuje odstředivou sílu, která vysaje opravdu i ty nejmenší částečky prachu již od 0,3 mikrometru.

Z hlediska výkonu můžete volit ze 3 výkonnostních stupňů – ECO, Medium, Boost. Jejich volba výrazně ovlivňuje nejen sací tah, ale také výdrž baterie. Již samotný výkon při režimu ECO je však na většinu nečistot dostačující. Pokud se chystáte vysávat koberce s nízkým či vysokým vlasem, lepší je zvolit výkon Medium nebo Boost režim. Míru účinnosti zvyšuje i dobře zvolené příslušenství. Ruční vysavač lze používat samozřejmě samostatně. O alergeny a mikroby se postará HEPA filtr spolu s cyklónovou technologií a dokonale těsnou nádobou na odpad. Nadčasový design a úroveň zpracování jsou také důkazem kvality.

Ne všechno je jen o promyšlené cyklonové technologii a sacím tahu vysavače. Dyson Cyclone V10 Absolute je vybaven kvalitním příslušenstvím, které je zárukou toho, že nečistoty z podlahy či koberců rázem zmizí. Univerzální podlahová hubice Motorbar s přímým pohonem a rotačním kartáčem sacímu tahu velmi napomáhá. Na tvrdé podlahy je vhodná Fluffy hubice s měkkým rotačním kartáčem. Na méně dostupná místa můžete použít praktický mini rotační kartáč s přímým pohonem nebo štěrbinový nástavec, případně kombinovanou kartáčovou hubici. V balení je také jemná hubice na prach a také nabíjecí adaptér.

Na jedno nabití má vysavač vydržet v provozu 60 minut. Roli hraje i to, jaký výkonnostní stupeň máte zvolený. Při ECO režimu je totiž reálné, že této doby dosáhnete. Rotační kartáče s pohonem však z energie částečně ubírají. Reálně se dostanete na úroveň 45 minut. Při maximálním výkonu s takovým časem nepočítejte. Boost režim vybije baterii za 10 – 15 minut. Ve středním výkonnostním stupni se provozní doba blíží 30 minutám. Doba nabíjení je přibližně 3,5 hodiny. Vysavač má ve výbavě LED indikátor stavu baterie či indikátor plnosti sběrné nádoby. V balení nechybí úchyt na zeď.

Vybraný model patří k prémiové třídě vysavačů. Snad největším negativem je vysoká cena přístroje. Pozitivní hodnocení zákazníků a jejich spokojenost s produktem jsou jasným důkazem toho, že koupě se přesto vyplatí. Spotřebitelé avizují silný a efektivní sací výkon. Během vysávání se vysavač neodlepí od podlahy a problémem nejsou ani koberce, větší nečistoty nebo zvířecí srst. Díky větší sběrné nádobě není nutné časté vysypávání. Vysavač je bezsáčkový, určený pro suché vysávání. Zákazníci oceňují bohaté příslušenství, které je k vysavači dodáváno.

Mezi recenzemi občas panují negativní názory na kvalitu konstrukce. Pár zákazníků referuje, že plastové díly jsou labilní. Výdrž baterie je při správně zvoleném režimu velmi dobrá. Design je velmi individuální záležitost, ale většině majitelů se líbí. Z recenzí ještě zmíníme i nízkou hlučnost a snadnou údržbu vysavače – například bezdotykové vysypání sběrné nádoby. Z našeho pohledu pozitivně vnímáme také dlouholetou reputaci značky Dyson a kvalitu jejích produktů.

Pozitíva

Perfektní sací výkon
Nízká hmotnost – komfort používání
Bohaté příslušenství a design

Negatíva

Vyšší cena

Konstrukce: tyčový vysavač + ruční vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor/25,2 V ● Max. sací výkon: 151 AW ● Doba provozu: 60 min. ● Doba nabíjení: 3,5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 760 ml ● Filtrace: HEPA filtr ● Hmotnost: 2,63 kg

Náš TIP

Dyson V12 Detect Slim Absolute

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 3,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 350 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dyson V12 Detect Slim Absolute zůstává věrný ověřeným technologiím. Digitální motor Dyson Hyperdymium využívá sílu otáček a produkuje odstředivou sílu. Tato cyklónová technologie je velmi účinná na všech površích. Bez problémů si poradí s nečistotami od velikosti 0,3 mikronu. Problém mu nedělají ani hlína či zvířecí chlupy. Vysavač zůstává přilepený k podlaze a díky hubici s rotačními kartáči dokáže vysát prach i z koberců s vyšším vlasem. Výkon je přitom možné regulovat ve třech úrovních – ECO, Medium, Boost. HEPA filtr je omyvatelný a celý systém včetně sběrné nádoby je dokonale utěsněn.

Jelikož jde o slim provedení, je třeba počítat s menší sběrnou nádobou. Její objem je jen 350 ml. Vysypání je bezdotykové za pomoci jednoduchého táhla, kterým uvolníte dno nádoby a jednoduše nečistoty vysypete. Na obtížně přístupná místa se dostanete s ručním vysavačem. Pohodlně jej můžete využívat i v autě. Dodávána je hubice s kónickým kartáčem pro ruční vysávání matrací nebo čalounění. Při vysávání není nutné držet žádné tlačítko, chod je automatický.

V režimu ECO baterie zvládne 60 minut provozu. S vyšším výkonem klesá i výdrž baterie. Doba nabíjení zcela vybitého akumulátoru je 3,5 hodiny. Vítanou změnou je vyměnitelná baterie, která již není vestavěná. Náhradní baterie je však poměrně drahá. Zajímavostí modelové řady V12 je LCD displej, který uživatele informuje o zvoleném výkonnostním stupni. Zároveň v reálném čase informuje o stavu baterie a zobrazuje čas do jejího vybití. V případě plné nádoby také signalizuje nutnost údržby.

Jedná se o inovativní a praktický prvek, se kterým však Dyson rozhodně nepřichází jediný a mnozí konkurenti displeje používají. Kromě jednoduchého vyprazdňování nádoby je omyvatelný i filtr samotný. Vodou lze mýt i jednotlivé nástavce a kartáče. V balení je iluminační podlahová hubice s přímým pohonem. Má měkkou nylonovou tkaninu a určena je pro tvrdé podlahy. Na koberce můžete použít univerzální hubici. V balení je také štěrbinová hubice, kombinovaná hubice, hubice s kónickým kartáčem nebo adaptér na vysávání pod nábytkem. Dyson je dodáván s úchytem na zeď a s držákem na příslušenství.

Vysavač Dyson V12 Detect Slim Absolute nepatří k nejprodávanějším tyčovým vysavačům. Důvodem je jeho vyšší cena. Kromě toho však zákazníci chválí efektivitu vysávání na podlahách i kobercích. Velkým plusem této generace je vyměnitelná baterie. Druhý kus lze dokoupit samostatně. Příslušenství je již tradičně bohaté. Vysavač má menší sběrnou nádobu jen 350 ml, což znamená častější vysypání. Na druhé straně jde o slim provedení. Vysavač je tak lehčí a má menší rozměry.

Spotřebitelé si pochvalují i ergonomii. Praktickou novinkou je LCD displej, který zobrazuje důležitá data. Výdrž baterie je dobrá. Zvolit můžete ze tří výkonnostních stupňů – ECO, Medium a Boost. V rámci příslušenství je dodáván i kónický kartáč na matrace a čalounění. Na skvělé úrovni je také kvalita zpracování. Nemá parkovací polohu, ale lze jej skladovat velmi kompaktně díky stojanu na zeď.

Pozitíva

Účinnost vysávání na podlaze/koberci
Příslušenství
Vyměnitelná baterie

Negatíva

Menší sběrná nádoba
Vysoká cena

Konstrukce: tyčový vysavač + ruční vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor/vyměnitelný ● Max. sací výkon: 150 AW ● Doba provozu: 60 min. ● Doba nabíjení: 3,5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 350 ml ● Filtrace: HEPA filtr ● Hmotnost: 2,2 kg

Dyson Omni-glide

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 3,5 hod., doba provozu 20 min., objem sběrné nádoby 200 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ultralehká konstrukce tyčového vysavače s pětistupňovou filtrací a speciální ePTFE membránou. Použit je odlehčený digitální elektromotor Hyperdymium. Spotřebič je dodáván i se spoustou příslušenství. Velice dobře se ovládá a disponuje kvalitní vícesměrovou podlahovou hubicí Fluffy.

Dyson Omni-glide je speciálně vyvinutým vysavačem, jenž využívá vlastnosti moderního a výkonného elektromotoru Hyperdymium, který pracuje při až 105 000 ot./min. Díky produkci odstředivé síly si poradí i s mikroskopickými částicemi prachu. Spotřebič navíc využívá hubici s vlastním pohonem k rovnoměrnému sběru nečistot. Navzdory uváděnému slabšímu sacímu výkonu je sběr nečistot velmi efektivní, a proto je škoda, že výrobce použil jen 200ml sběrnou nádobu, kterou budete muset velmi často vyprazdňovat. Vyprazdňování nádoby však probíhá za pomoci systému Point and Shoot, stačí zmáčknout jedno tlačítko. Zařízení funguje i jako ruční vysavač, základnu stačí jednoduše odpojit.

Li-ion akumulátor je použit ze starších modelů V6 a V7, výdrž je proto kratší, pouze 20 minut. Není však integrován v těle vysavače, můžete si proto jeden dokoupit a okamžitě vyměnit. Baterii lze dobíjet samostatně. Výrobce uvádí, že Dyson Omni-glide využívá až 5stupňovou filtraci. Nechybí předmotorový filtr a také výstupní HEPA filtr. Zbytek filtračního systému tvoří multicyklonový systém.

Devízou tohoto modelu je, že se vyznačuje nízkou hmotností, a to necelé 2 kg. Základ tvoří výše zmíněný odlehčený motor. Velmi chválíme hubici Fluffy, která si díky kvalitním rotačním válečkům a antistatickým karbonovým vláknům, která posbírají i ten nejmenší prach, na podlahách počíná excelentně. Integrovány nejsou žádné senzory ani laser. Hubice má však vlastní pohon, který zajišťuje vyšší pohybovou frekvenci válečků. Obrovskou výhodou této hubice je, že se lze pohybovat všemi směry, sběr nečistot a prachu je proto zajištěný. Rotační válečky lze navíc snadno umýt, stejně jako odpadní nádobu.

Kromě toho, že se dokáže proměnit v ruční vysavač, dokáže model Dyson Omni-glide také vysát vaše auto. Stačí, pokud použijete štěrbinový nástavec, případně sáhnete po minihubici s motorovým rotačním kartáčem. Rovněž můžete použít kombinovanou hubici. Trubice není teleskopická. Dodáván je také nabíjecí úchyt a adaptér do sítě.

Tento spotřebič zaujme potenciální zákazníky především nízkou hmotností, ale také pozitivními referencemi. Spotřebitelé chválí především hubici Fluffy s vlastním pohonem. Sběr nečistot je velmi konzistentní a efektivní. Zamrzí menší sběrná nádoba. Je dodáván s menší baterií, jejíž výdrž se pohybuje kolem 20 min., což rozhodně není nejvíce. S vysavačem se perfektně manévruje a dobře se ovládá. Nechybí ani dostatek příslušenství.

Zákazníci kritizují vyšší cenu. Dyson je však touto cenovou politikou dobře známý. Odvděčí se kvalitním zpracováním a spolehlivostí. Filtrační systém je účinný a vysavač je vhodný i pro alergiky. Filtr je omyvatelný. Pokud hledáte kompaktní a lehký tyčový/ruční vysavač, tento model vaše požadavky určitě splní.

Pozitíva

Nízká hmotnost
Kvalitní hubice Fluffy
Účinná filtrace

Negatíva

Kratší výdrž baterie
Menší sběrná nádoba

Konstrukce: tyčový vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 50 AW ● Doba provozu: 20 min. ● Doba nabíjení: 3,5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 200 ml ● Filtrace: multicyklon + ePRFE filtr ● Hmotnost: 1,9 kg

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Vysavače Dyson nepatří mezi nejlevnější na trhu, což je také jeden z důvodů, proč se mnohé modely nachází spíše v prémiové třídě. Britský výrobce však vysavače Dyson řadí do několika kategorií a modelových řad, které do jisté míry určují cenovou hladinu. Paradoxně jsou však nejprodávanější vysavače Dyson těmi nejdražšími. Spotřebitelé totiž sázejí na kvalitu a výkon vysavače, tyto parametry jsou v případě tohoto výrobce devízou. Rozhodujte se však vždy dle svých požadavků a potřeb a vždy jednotlivé parametry zvažte. Výhodou nejoblíbenějších vysavačů je, že spotřebitelé mají k dispozici více relevantních názorů, což může být při výběru velmi nápomocné.

Názov Hodnotenie Detail
Dyson V15 Detect Absolute5*Zobrazit produkt
Dyson V12 Detect Slim Absolute5*Zobrazit produkt
Dyson V15s Detect Submarine5*Zobrazit produkt
Dyson Gen5detect Absolute5*Zobrazit produkt
Dyson V85*Zobrazit produkt

Proč si koupit vysavače Dyson?

Modely Dyson nemají na našem trhu dominantní zastoupení, ale za posledních několik let si od spotřebitelů vysloužily velké množství pozitivních referencí. Britskou značku na českém trhu reprezentují klasické cyklonové nebo tyčové vysavače. James Dyson, podle něhož je značka pojmenovaná, je vynálezcem cyklonové technologie. Vysavače Dyson mají svá specifika, jedním z nich je také design, kterým se od konkurence liší na první pohled. Jejich vzhled by se dal klidně označit za futuristický.

Všechny vysavače, které výrobce nabízí, využívají bezsáčkovou technologii a vyznačují se perfektní efektivitou vysávání. Výrobce disponuje tyčovými vysavači v kombinaci 2 v 1 nebo i 3 v 1. Tyčové vysavače jsou poháněny standardními Li-ion akumulátory. V porovnání s konkurencí jsou některé modely výrazně dražší. My jsme pro vás připravili krátký souhrn toho, čím jsou vysavače Dyson odlišitelné od konkurence.

  • Klasické a tyčové vysavače – dominantní zastoupení v segmentu vysavačů mají v případě značky Dyson klasické vysavače, známý je především model Dyson Big Ball Multifloor 2 nebo tyčové vysavače, kde i profesionální spotřebitelské testy ovládl vysavač Dyson V11 Absolute. V každém případě jde o bezsáčkové modely, které využívají různé technologie. Výrobce má v nabídce také robotické vysavače, které jsou však na našem trhu méně dostupné a poměrně drahé.
  • Cyklonová technologie – funguje na principu odstředivé síly, kdy rychlý proud vzduchu nasává veškeré nečistoty. Tento vzduch proudí v uzavřeném systému a vysokou koncentrací výkonu dochází k tomu, že vzduch proudí velmi vysokou rychlostí, tímto způsobem dokáže následně za pomoci odstředivé síly (cyklonu) nasát nečistoty z podlahy či koberce. Vysavače Dyson využívají bezsáčkový systém, kdy nečistoty proudí ve speciálním filtračním systému bez použití přídavných filtrů.
  • Sací výkon – značka Dyson využívá moderní, digitálně řízené motory, které i díky ostatním specifickým technologiím (cyklonová technologie, senzory…) dokážou pracovat velmi efektivně a vysát i ty nejmenší mikročástice prachu. Na základě nových normovaných testů se vysavače Dyson z hlediska efektivity vysávání tvrdých podlah a koberců pohybují v kategorii A až C.
  • Inovativní technologie – značku reprezentují i ​​mnohé specifické technologie. Jednou z nich je například podlahová hubice s vlastním pohonem. Jedná se o unikátní provedení, hubice usnadňuje manipulaci v prostoru. Součástí hubice je také osvětlení nebo speciální piezo senzory pro snímání množství nečistot. Jednou z vychytávek je také laser, který je integrován v hubici a umožňuje přesnější snímání nečistot na povrchu. U některých modelů se objevuje i LCD displej, jenž zobrazuje stav baterie nebo čas, který zbývá do vybití baterie. Systém Point and Shoot zase umožňuje hygienické vysypání nečistot za pomoci jednoho tlačítka.
  • Unikátní filtrace – nejnovější modely využívají inovativní způsob filtrace. Všechny vysavače Dyson jsou bezsáčkové, aby nedocházelo k ucpávání sáčku (filtru) a snižování sacího výkonu. Zároveň jsou vhodné pro alergiky, protože dokážou patentovanou multicyklonovou technologií filtrovat až 99,99 % nečistot. Některé modely kombinují HEPA filtr a multicyklonovou technologii. Ve třídě emisí prachu patří k nejlepším na trhu.
  • Futuristický design – snadno rozpoznatelné jsou vysavače Dyson již od pohledu. Většina modelů se od konkurentů dokáže odlišit barevným provedením nebo svými tvary, konstrukcí i designem, který je velice moderní. Pro modely tohoto výrobce jsou typické oblé tvary.
  • Příslušenství – výrobce u většiny modelů už v základu nabízí speciální nástavce určené k vysávání různých povrchů či prostorů. Rovněž je možné dokoupit další hubice. Výbava a dodávané příslušenství vždy závisí na konkrétním modelu a ceně. Kromě univerzální hubice může být vysavač dodáván i se štěrbinovou hubicí, hubicí s kartáčem nebo hubicí s minikartáčem na čalounění a podobně.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zajímají vás nějaké informace o vysavačích Dyson? Potřebujete se poradit ohledně výběru vysavače? Neváhejte nám napsat komentář. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme a co nejdříve vám odpovíme. Budeme také velmi rádi, pokud se podělíte o vlastní zkušenosti a pomůžete tak i ostatním spotřebitelům, kteří se pro koupi vysavače Dyson možná rozhodují. Vaše rady a doporučení se určitě budou hodit.

Vždy je třeba hodnotit konkrétní model. Pokud je řeč o konkurenci, segment vysavačů je na konkurenci velmi štědrý. Vysavače Dyson nepatří mezi nejprodávanější, protože cenou se řadí k dražším. Nicméně devízou britské značky je sací výkon a spolehlivost. V porovnání s konkurencí zaplatíte sice více, ale kvalita zpracování, efektivita vysávání i specifický design hrají ve prospěch tohoto výrobce. Při porovnávání konkrétních modelů je však nutné provést individuální srovnání. Komplexně jsou však vysavače Dyson v prémiové třídě mezi klasickými i tyčovými vysavači. Porovnání nejlepších tyčových vysavačů jsme prováděli ZDE.

Tento parametr zohledňujeme i ve svém srovnávacím testu. Opět záleží na konkrétním modelu, ale v případě vysavačů Dyson platí, že reference zákazníků jsou velmi pozitivní. Přestože jsou jejich prémiové modely dražší, faktem zůstává, že názory a zkušenosti zákazníků jsou kladné.

Platí totéž co u ostatních výrobců. Ať už jde o náhradní díly nebo příslušenství, není problém je dokoupit. Problémem není ani případný servis tohoto vysavače. Cena náhradních dílů se liší. V případě prémiovějších modelů je však třeba počítat s větší investicí.

Slovník pojmů / důležité pojmy

  • Point and Shoot – jde o označení speciálního hygienického systému vyprazdňování sběrné nádoby vysavačů Dyson. Vyprázdnění nádoby je možné za pomoci jednoho tlačítka, uživatel tak nepřichází do kontaktu s nečistotami.
  • Piezo senzor – tento senzor může být integrován v podlahové hubici vysavače. Jeho úkolem je plynule monitorovat množství a velikost nečistot.
  • Boost – jde o jeden z režimů vysávání, který lze v případě některých modelů zvolit, může být označený také jako MAX. Režim Boost se postará o zdvojnásobení sacího výkonu. Dalšími režimy bývají zpravidla Auto, který výkon přizpůsobuje podle míry znečištění nebo typu povrchu (koberce), a režim Eco, který je vhodný především na podlahy.

Cenový trhák

Dyson Big Ball MultiFloor 2

Klasický bezsáčkový vysavač, objem sběrné nádoby 1 800 ml, akční rádius 10,4 m, omyvatelný doživotní filtr.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jedná se o špičkový bezsáčkový vysavač, který využívá cyklonovou technologii 2 Tier Radial. Vysoký sací výkon je zárukou perfektní čistoty jakéhokoli povrchu, ať už jde o koberce, hladké podlahy, nebo dlažby. Model Dyson Big Ball MultiFloor 2 má speciální, kulatou konstrukci, nemusíte se proto obávat případného převrácení. Zaujme také velmi netypickým designem.

Elektrický bezsáčkový vysavač Dyson disponuje digitálně řízeným elektromotorem se jmenovitým příkonem 600 W. Velmi pozitivní vlastností tohoto elektromotoru je tichý chod. O vysokou efektivitu vysávání koberců nebo podlah se stará cyklonová technologie 2 Tier Radial, která zachytí i nejmenší mikroskopické částečky. Velká odstředivá síla funguje i jako filtrační systém. Tento model je vybaven omyvatelným filtrem, který eliminuje alergeny a vytváří velmi nízké emise prachu. Existuje i výkonnější model, a sice Dyson Cinetic Big Ball Multifloor 2. Vysavač je vhodný i pro alergiky.

Sběrná nádoba má 1 800 ml a vyprazdňování probíhá za pomoci systému Point and Shoot – jedním tlačítkem vysypete nečistoty, aniž byste museli nádobu mýt či vytřepávat. Vysavači nechybí ani regulace sacího výkonu, což zařízení rovněž dodává flexibilitu. Konstrukce vysavače má specifický tvar koule, který však má své opodstatnění. V případě převrácení se vysavač vrátí do správné polohy a nehrozí jeho poškození. Pod mohutnou plastovou konstrukcí se ukrývají i kolečka.

Délka přívodního kabelu činí jen něco kolem 6,5 metru a jde v zásadě o standardní parametr, avšak celkový akční rádius vysavače je až 10,4 metru. Vysavač je navíc vybaven automatickým navíjením kabelu. Obsluha vysavače je velmi komfortní. Sací trubice je teleskopická a má až 125 cm, velmi pozitivní je i rychloupínání nástavců, které se nacházejí v balení. Při používání však zajisté oceníte i flexibilní držadlo s kloubem otočným až o 360°, což je při manévrování velkou výhodou. Základ tvoří pneumatická hubice, které díky vytvářenému přítlaku neunikne žádné smítko.

Jinak však k vysavači dostanete i další příslušenství – konkrétně jde o hubici na schody a kombinovanou hubici s kartáčem a štěrbinovým nástavcem, která je vhodná i na čalounění. Dodáván je také praktický držák na nástavce. Hubice jsou rovněž vybaveny rychloupínacím systémem. Hmotnost vysavače činí 7,5 kg.

Pokud hledáte výkonný bezsáčkový vysavač, který vám při vysávání nabídne velmi dobrý komfort, je možné, že jste ho našli. Samozřejmě nejde o nejlevnější model na trhu. Nicméně vysavač spotřebitelé oceňují především díky vysokému sacímu výkonu. Zásluhu na tom však má také pneumatická hubice a unikátní cyklonová technologie 2 Tier Radial. V rámci příslušenství spotřebitele potěšila i náhradní hubice na schody. Pozitivně uživatelé vnímají také jednoduchou obsluhu a oceňují i ​​tvar konstrukce a netypický design vysavače.

Kabel má 6,5 metru, nicméně akční rádius je dostatečný, činí až 10,4 metru. Bezsáčkový vysavač Dyson Big Ball MultiFloor 2 je rovněž poměrně tichý a opomenout nelze ani kvalitu zpracování. Spotřebitelům vadí jen občas se zadrhávající systém navíjení elektrického kabelu. Potěší i jeho malé rozměry, přestože kvůli tvaru může být náročnější najít mu místo. Vysavač je na trhu již nějaký ten rok a vysloužil si ve většině případů velmi pozitivní hodnocení, není proto pádný důvod, aby nesplnil vaše očekávání. Pokud byste přece jen hledali u konkurence, velmi dobrým výkonem disponuje klasický vysavač Miele Compact C1 PowerLine.

Pozitíva

Perfektní sací síla
Kvalitní zpracování
Ergonomie a obsluha

Negatíva

Kratší elektrická šňůra

Konstrukce: klasický vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Příkon: 600 W ● Napájení: elektrická síť – 230 V ● Akční rádius: 10,4 m ● Objem sběrné nádoby: 1 800 ml ● Filtrace: omyvatelný doživotní filtr ● Délka napájecího kabelu: 6,5 m ● Hmotnost: 7,5 kg

Náš TIP

Dyson V8 Absolute+

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 5 hod., doba provozu 40 min., objem sběrné nádoby 540 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Chcete-li mít důkladně vysáté podlahy i koberce, můžete se zaměřit i na tento model tyčového vysavače Dyson V8 Absolute+. Jedná se o bezsáčkové provedení s účinnou multicyklonovou filtrací podpořenou o HEPA filtr. Hubice disponuje samostatným motorem, který se stará o pohon rotačního kartáče. Efektivita sběru nečistot je tak na velmi vysoké úrovni. Rázem se dokáže proměnit i v ruční vysavač.

Model V8 Absolute+ se vyznačuje různými inovativními technologiemi, které využívá. Sací výkon je produkován díky digitálnímu elektromotoru Dyson V8, který dokáže z akumulátoru dostat maximum výkonu, a to bez jeho poklesu. Disponuje dvěma výkonnostními režimy MAX a STANDARD. Na běžné znečištění vám standardní mód bude bohatě stačit, pokud však přece jen budou zrnka kávy v koberci s vyšším vlasem, režim MAX má své opodstatnění. Rozhodně však počítejte s tím, že baterii „vyšťavíte“ během 5 až 7 minut.

Vysoká účinnost vysávání je zásluhou patentované cyklonové technologie 2 Tier Radial, kdy 15 cyklonů zachycuje prostřednictvím odstředivé síly veškerou nečistotu, včetně prachu či alergenů. Multicyklon funguje také jako filtrační systém, ve výstupu je navíc účinný HEPA filtr. Vysavač je vhodný i pro alergiky. Tyčový vysavač je lehký a ergonomický, váží pouze 2,63 kg. Vysávat jím můžete podlahy, koberce, zdi i strop. Dodáváno je i nadstandardní příslušenství. Sběrná nádoba na prach a nečistoty je menší, má jen 540 ml, nicméně vyprazdňování známým systémem Point and Shoot bez doteku je otázkou několika sekund.

Na jedno nabití vydrží v praxi 30 až 40 minut. Pracuje s Li-ion akumulátorem s napětím 21,6 V. Doba nabíjení možná překvapí, ale jelikož jde o speciální akumulátory s použitím elektrod z niklu, kobaltu a hliníku, na maximální kapacitu se baterie nabije za zhruba 5 hodin. Vysavač má velmi dobrý, ergonomický úchyt. Základ pro vysávání tvoří podlahová hubice s motorovým rotačním kartáčem s přímým pohonem. Díky tomu si vysavač Dyson poradí i s koberci, které mají vyšší vlákna.

Dále je součástí výbavy i podlahová hubice s měkkým rotačním válečkem, ta je určená primárně na tvrdé podlahy. Na čalounění, sedačky či autosedačky dostanete také minihubici s motorovým rotačním kartáčem. Má velmi šetrné nylonové štětiny, takže nehrozí poškrábání textilního nebo jiného materiálu. Součástí balení je také kombinovaná hubice s kartáčem 2 v 1, štěrbinová hubice (s osvětlením) a minikartáč na prach. Kartáče i rotační válec jsou omyvatelné. Za účelem skladování můžete využít praktický úchyt na zeď.

Z recenzí zákazníků bychom jen stěží vybírali negativní odezvy. Pokud má vysavač nějaké nedostatky, můžeme mluvit o vyšší pořizovací ceně v porovnání s konkurencí. Tyčový vysavač Dyson V8 Absolute+ je však představitelem velmi povedené modelové řady. Spotřebitelé jsou rádi za sací výkon, což je zásluhou cyklonové technologie a výkonného digitálního motoru. Potěší také účinná cyklonová HEPA filtrace. Vysavač je velmi kompaktní a snadno se ovládá. Jednoduše ho proměníte v ruční vysavač.

Zákazníci jsou nadšení i z bohatého příslušenství (až 9 nástavců + hubice), které je dodáváno spolu s vysavačem. Dyson V8 Absolute+ je vrcholem této modelové řady. Jedná se o bezsáčkové provedení a zákazníci velmi chválí i spolehlivost a kvalitu zpracování.

Pozitíva

Bohaté příslušenství
Velmi dobrý sací výkon
Kvalitní filtrace – pro alergiky

Negatíva

Vyšší cena
Bez displeje

Konstrukce: tyčový vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 115 AW ● Doba provozu: 40 min. ● Doba nabíjení: 5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 540 ml ● Filtrace: multicyklon + HEPA H13 ● Hmotnost: 2,63 kg

Pre náročných

Dyson V15 Detect Absolute Extra

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 4,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 760 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Představuje vrchol nabídky britského výrobce Dyson. Model Dyson V15 Detect Absolute Extra produkuje vysoký sací výkon a využívá speciální technologie ke sběru nečistot. Kromě patentované cyklonové technologie s odstředivou silou až 100 000 G vysavač detekuje nečistoty za pomoci laseru a senzorů. Nechybí ani praktický barevný LCD displej.

Výkonný digitálně řízený motor pracuje při až 125 000 ot./min. Dokáže vyprodukovat účinnou odstředivou sílu a vytvořit cyklonový efekt (Root Cyclone V15), díky kterému je sběr nečistot velmi efektivní. Prachové částice detekuje integrovaný laser, který zachytí i jemný prach, nechybí ani senzor Piezo, který přesně monitoruje, kdy je zapotřebí zvýšit výkon. Vysavač sám dokáže rozlišit typ povrchu a výkon regulovat. Na výběr máte kromě automatického režimu i režim Eco nebo Boost. Ozvláštněním je i LCD displej, který v reálném čase ukazuje stav baterie, množství vysátých nečistot a také čas, který vám zbývá do vybití baterie.

Vysavač má speciálně utěsněný systém, který zajišťuje dokonalou filtraci. Žádné nečistoty, alergeny ani mikroby neproudí ven a vysavač disponuje také výstupním HEPA filtrem. Dyson V15 Detect Absolute Extra je vhodný do domácností pro alergiky. Neomezuje váš žádný kabel ani nutnost neustálého vysypávání a čištění sáčku. Sběrná nádoba má 760 ml a vyprazdňování je zajištěno hygienickým systémem Point and Shoot, kdy jedním tlačítkem nádobu vyprázdníte. Vysavač je vhodný na všechny typy povrchů včetně podlah, dlažeb, laminátu, ale i na čalounění, textilní povrchy, autosedačky, zdi či nábytek.

Za velkou devízu této modelové řady a konkrétní verze považujeme nejen bohaté příslušenství, ale také fakt, že vysavač je dodáván se dvěma akumulátory. Na jedno nabití zvládne baterie až 60minutový provoz, dohromady tak díky dvěma 3 600mAh akumulátorům můžete vysávat až 120 minut. Doba nabíjení jedné baterie činí 4,5 hodiny. Co se příslušenství týče, základ tvoří chytrá podlahová hubice High Torque, která je vybavena polykarbonátovými štětinami (rotační hubice). Zabraňuje namotávání vlasů. Vhodný je jen k suchému vysávání.

Vysoké úrovni flexibility napomáhá i podlahová hubice laser Slim Fluffy s antistatickým účinkem. Oceňujeme ohebný kloub sací trubice, který usnadňuje manévrování v prostoru. Součástí balení je také kartáč na odolné nečistoty, kombinovaná hubice, hubice s kónickým kartáčem (vhodná na zvířecí chlupy), štěrbinová hubice, jemný minikartáček na prach, a dokonce i adaptér k vysávání pod nábytkem, který se stará o větší flexibilitu nástavce. Oceňujeme i stojan na uskladnění vysavače, nabíjecí adaptér, držák a také výše zmíněnou náhradní baterii. Spolu s vysavačem tak obdržíte opravdu bohatý „arzenál“ nástavců i hubic.

Je nutné si uvědomit, že tyčový vysavač Dyson V15 Detect Absolute Extra patří v tomto segmentu mezi prémiové modely. Jeho vysoká cena tak může mnohé odradit. Pokud však hledáte optimální parametry, jste náročnější a chcete chytrý vysavač, ale ne vysloveně robota, tento model je vskutku exkluzivní volbou. Vysavač disponuje lasery a senzory za účelem detekování míry znečištění, dokáže rozlišit povrchy a automaticky regulovat výkon. Ten spotřebitelé chválí nejvíc. Cyklonová technologie se zbaví i opravdu odolných nečistot.

Zákazníky navzdory vysoké ceně nepřekvapí bohaté příslušenství, ale rozhodně potěší náhradní akumulátor i praktický stojan na uskladnění vysavače. Vícero lidí velmi mile překvapil kvalitní LCD displej, který nabízí základní informace, je však velmi inovativním prvkem. Ergonomie je skvělá, zařízení se dobře drží a 3 kg jsou opravdu málo. Enormní sací výkon je umocněný flexibilitou. Vysavač má teleskopickou tyč a samozřejmě ho lze použít i jako ruční vysavač. Vysajete s ním interiér auta, nábytek, a dokonce i prach pod nábytkem. Dyson V15 Detect Absolute Extra je pro náročné, a pokud potřebujete dostat cenu dolů, získat parádní výkon, ale zároveň jste ochotní udělat kompromis, rozhodně doporučujeme tyčový vysavač Dyson V11 Absolute.

Pozitíva

Laserová detekce nečistot
Náhradní baterie v balení
Enormní sací výkon

Negatíva

Vysoká cena

Konstrukce: tyčový vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 240 AW ● Doba provozu: 60 min. ● Doba nabíjení: 4,5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 760 ml ● Filtrace: multicyklon + HEPA H13 ● Hmotnost: 3 kg

Dyson V12 Slim Absolute

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 3,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 350 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Vybraný model patří k nejmodernějším z dílny výrobce Dyson. Jedná se o specifický tyčový vysavač, který se vyznačuje odlehčenou konstrukcí. Sací výkon je oproti předchozí modelové sérii Dyson V11 Absolute nižší, i přesto vysavač nabízí modernější technologie a nechybí ani možnost využití ručního vysavače (2 v 1).

V případě verze V12 Slim Absolute je využit speciální, digitálně řízený elektromotor Hyperdymium, který dokáže stejně jako předchozí modely pracovat až při 125 000 ot./min. a produkuje i stejnou odstředivou sílu. Celý systém je uzavřený, ale má menší rozměry, i proto je sací výkon 150 AW. Cyklonová technologie využívá i výstupní HEPA filtr. Vysavač Dyson V12 Slim Absolute má také LCD displej, jenž zobrazuje, který výkonnostní stupeň máte aktivní. Po přepnutí zobrazuje i zbývající dobu provozu – stav baterie.

Zařízení je vybaveno třemi režimy výkonu – auto, eco a boost. Automatický režim si sám reguluje výkon a přesně ví, kdy je intenzitu nutné zvýšit na základě množství nečistot. Za minus však považujeme sběrnou nádobu. Má jen 350 ml a vyprazdňovat ji budete určitě častěji, než je žádoucí. Jedná se o daň za menší rozměry a nižší hmotnost. Kritizovat však nemůžeme přítomné hygienické vysypání nádoby. Tento patentovaný systém vám umožní vyprázdnit nádobu jedním tlačítkem. Tyčový vysavač váží pouze 2,2 kg, práce s ním je opravdu velmi jednoduchá a držení ergonomické. Vysavači nelze vyčítat ani nadměrnou hlučnost.

Příslušenství je opět více než pestré. Mrzí nás však, že není dodávána chytrá hubice High Torque. Základ tvoří univerzální podlahová hubice Motorhead, kterou využívaly i nižší modelové série. Přítomna je však podlahová hubice Laser Slim Fluffy s uhlíkovými vlákny. Nechybí baterie ani nabíjecí adaptér. V balení naleznete hubici s kónickým kartáčem, kombinovanou kartáčovou hubici, štěrbinovou hubici, jemný minikartáč, adaptér na nástavce k vysávání pod nábytkem nebo praktický adaptér na zeď k uchycení vysavače.

Li-ion baterie pracuje s napětím 25,2 V a doba nabíjení se zkrátila na 3,5 hodiny. Na jedno nabití vydrží v provozu kolem 60 minut. V případě režimu Boost jde o méně než polovinu časového intervalu. Výměna baterie je otázkou pár sekund, druhý kus si můžete dokoupit samostatně.

Vysávání s tyčovým vysavačem bez otravného kabelu a špinavého sáčku, to přináší i model Dyson V12 Slim Absolute. Jedná se o speciální model, který ztratil na hmotnosti. Spotřebitelé vnímají, že je vysavač enormně lehký, váží pouze 2,2 kg. Současně však kritizují menší sběrnou nádobu, jejíž objem se zmenšil na 350 ml. Vyprazdňování vás tak čeká častěji, přestože se jedná o dobře známý, rychlý systém Point and Shoot. Zákazníci chválí LCD displej a možnost tří výkonnostních režimů. Navzdory novému motoru se výkon odstředivé síly nezhoršil, a sací výkon je tak na velmi dobré úrovni.

Ovládání vysavače a jeho obsluha jsou nenáročné. Opět může fungovat jako zařízení 2 v 1, tedy jako tyčový i ruční vysavač. Opět je dodáváno bohaté příslušenství. Cena je poměrně vysoká, což vícero potenciálních zákazníků odradí. Možná v takovém případě sáhnete po levnější alternativě, určitě nešlápnete vedle, pokud se rozhodnete pro model Dyson V8 Absolute+. Oceňujeme také kratší dobu nabíjení a současně hodinovou výdrž baterie, která se nezmenšila. Dyson V12 Slim Absolute se zbaví nečistot, nechybí mu výkon, moderní technologie, LCD displej, a navíc je jedním z nejlehčích vysavačů v dané kategorii. Vyšší cena zamotá hlavu, avšak jeho koupí nic nezkazíte.

Pozitíva

Sací výkon a laserová technologie
Nízká hmotnost
Příslušenství a kratší doba nabíjení

Negatíva

Menší sběrná nádoba
Vysoká cena

Konstrukce: tyčový vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 150 AW ● Doba provozu: 60 min. ● Doba nabíjení: 3,5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 350 ml ● Filtrace: multicyklon + HEPA H13 ● Hmotnost: 2,2 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Vysavače

Vaše hodnocení:
(92.6%)