Inkoustové tiskárny

Nejlepší inkoustové tiskárny 2023 + recenze

S inkoustovými tiskárnami se v posledních letech roztrhl pytel a pro spotřebitele laika je výběr toho správného stroje většinou jen o pořizovací ceně. I proto se snažíme tu ideální tiskárnu hledat s vámi. TestMagazín strávil desítky hodin analyzováním trhu a ze srovnávacích testů vzešel jako jasný vítěz model Epson L3160 se skvělou kombinací rychlosti, vysokého rozlišení a dalších doplňkových funkcí. Do našeho užšího výběru se dostaly i další kvalitní inkoustové tiskárny, jejichž nezaujaté recenze vám mohou pomoci v rozhodování.

Publikované: 16.07.2021
Aktualizované: 14.11.2022

Jakou inkoustovou tiskárnu koupit?

Pokud jste hledáním té správné tiskárny už strávili dlouhé hodiny, dovolte, abychom se pokusili vám tento proces usnadnit. Náš výběr toho nejlepšího, co aktuálně tuzemský trh nabízí, se nachází v přehledné tabulce. Každý z námi zvolených produktů má příslušný štítek. Kromě absolutního vítěze testu v tabulce naleznete také výrobek za skvělou cenu a tip naší redakce.

Názov Hodnotenie Detail
Epson L3160   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
HP EcoTank L8160   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
HP Deskjet 2320   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Epson L3160

Epson L3160

Multifunkční zařízení, rychlost tisku 33 stran za minutu / 15 stran za minutu, tisk fotografií, AirPrint, bezokrajový tisk.

Zobrazit více info

Inkoustová tiskárna se skenerem a kopírkou je jasnou volbou do domácnosti či kanceláře. Rychlost tisku 33 černobílých stran za minutu je vskutku expresní a rozlišení 5 760 × 1 440 DPI zajistí vysokou kvalitu vašich dokumentů či fotografií. Tiskárna šetří místo na vašem stole a nabízí také bezdrátové připojení. Potěší přítomnost LCD displeje a funkcí AirPrint či Epson iPrint pro přímý tisk.

Cenový trhák
HP Officejet Pro 6230

HP Officejet Pro 6230

Barevná tiskárna, rychlost tisku 18 stran za minutu / 10 stran za minutu, tisk fotografií, HP ePrint, AirPrint, automatický oboustranný tisk, bezokrajový tisk.

Zobrazit více info

Dobrý stroj za dobrou cenu. Rychlost 18 stran za minutu je pro nenáročného uživatele stále nadstandardní, stejně jako rozlišení 600 × 1 200 DPI. Funkce AirPrint pro Apple či Hp ePrint podporují přímý tisk. Bezdrátové připojení je samozřejmostí a k dispozici je také LAN. Potěší oblíbená funkce automatického oboustranného tisku a fotografové ocení možnost bezokrajového tisku.

Náš TIP
Epson L1110

Epson L1110

Barevná tiskárna, rychlost tisku 33 stran za minutu / 15 stran za minutu, tisk fotografií, bezokrajový tisk, manuální oboustranný tisk.

Zobrazit více info

Absence bezdrátového rozhraní připravila tento stroj o prvenství v testu. Skvělé rozlišení 5 760 × 1 440 a vysoká rychlost tisku až 15 barevných stran za minutu zaručí spokojenost i náročnému uživateli. Díky funkci bezokrajového tisku nebudou na vašich vytištěných fotografiích žádné bílé okraje. Tankový systém zjednodušuje údržbu náplní a velkým plusem jsou také nízké náklady na provoz.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Nejdůležitější jsou samozřejmě vaše požadavky. Vy nejlépe víte, co od své budoucí tiskárny očekáváte. Možná se řadíte mezi náročnější uživatele, a tak vyžadujete vysokou rychlost tisku a skvělé rozlišení. Případně projevujete zájem o multifunkční zařízení se skenerem a kopírkou. Pokud nehledáte nic exkluzivního, možná vám úplně postačí, pokud vaše nová tiskárna nezabere moc místa a nebude nikoho rušit svou hlučností. Tyto a mnohé další parametry jsme pro vás ve srovnávacích testech zohledňovali. Důležitým faktorem však byly i reference samotných spotřebitelů.

Multifunkčnost
Rychlost tisku
Rozlišení tisku
Konektivita a podporované formáty
Hlučnost a rozměry
Doplňkové funkce

Do našeho výsledného výběru se dostalo několik značek, nicméně ani úplné laiky zřejmě nezaskočí žádné ze jmen v seznamu. Spolehlivých výrobců inkoustových tiskáren vůbec není mnoho, a tak výběru bez větších překvapení kraluje firma Epson, jejíž produkt ve srovnávacích testech získal absolutní prvenství. Zahanbit se nenechal ani výrobce cenově nejpřijatelnějších tiskáren HP s modelovými řadami OfficeJet a DeskJet. Náročnějšího uživatele již tradičně uspokojí firma Canon, především pak značka Pixma. Solidní konkurenci představuje společnost Brother se svými kvalitními zařízeními. Průzkum trhu jsme realizovali prostřednictvím portálu Heureka.cz a také eshopů Kasa.cz, Mall.cz, Alza.cz, Datart.cz či Okay.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze inkoustových tiskáren

Níže se nacházejí recenze produktů z našeho výběru. Zvolené inkoustové tiskárny považujeme za to nejlepší, co se aktuálně na trhu nachází. Redakce TestMagazínu strávila 90 hodin srovnávacími testy, které kromě analýzy technických parametrů spočívaly i v podrobném studiu spotřebitelských referencí či odborných testů. Zdůrazňujeme, že při provádění testů nebyl žádným způsobem zvýhodněn žádný výrobce ani prodejce, naše recenze jsou proto naprosto nezaujaté. Pokud žádná z recenzovaných inkoustových tiskáren nesplňuje vaše požadavky, níže se dočtete i o dalších zajímavých produktech.

Víťaz testu

Epson L3160

Multifunkční zařízení, rychlost tisku 33 stran za minutu / 15 stran za minutu, tisk fotografií, AirPrint, bezokrajový tisk.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Multifunkční inkoustová tiskárna od firmy Epson se řadí mezi to nejlepší, co aktuálně lze na trhu nalézt. Spotřebitelé si u tohoto barevného zařízení pochvalují především nadstandardní rychlost tisku 33 stran za minutu, zaručující expresní velkoobjemový tisk. V případě barevného tisku se dočkáte rychlosti 15 stran za minutu. Náročnější uživatele potěší přítomnost dalších funkcí v podobě skeneru s kopírkou. Se skvělým rozlišením 5 760 × 1 440 DPI je vhodná jak pro tisk barevných dokumentů, tak i fotografií. Přestože nejde o fototiskárnu, snímky jsou ve vysoké kvalitě. Maximální podporovaný formát papíru je A4, lze však tisknout i menší nebo různé obálkové formáty. Vstupní zásobník podle vícero prodejců disponuje kapacitou 100 listů, nenechte se však zmást. Zásobník na papír vůbec není přítomný.

V případě inkoustové tiskárny Epson L3160 můžete počítat se vskutku úspornými rozměry, a tudíž nezabere mnoho místa na vašem stole. Někteří uživatelé jí vyčítají trochu hlučnější chod. Z hlediska konektivity nabízí zařízení tradiční USB rozhraní, ale také bezdrátové WiFi připojení, jehož zprovoznění je bezproblémové. Pokud jste věrným zákazníkem Applu, určitě oceníte funkci AirPrint, která umožňuje přímý tisk z vašeho iPhonu, iPadu či Macu. Stejnou službu slibuje i podpora aplikace Epson iPrint, která zaručuje spolupráci s jakýmkoli Androidem. Pozitivně jsme v našem srovnávacím testu zhodnotili také přítomnost LCD displeje a tlačítek pro snadné používání a také pro práci se skenerem a kopírkou.

Tím, co u tohoto multifunkčního zařízení zamrzí, je absence tzv. duplexu, tedy automatického oboustranného tisku. Ten nešetří jen papír, ale i váš čas. K dispozici je pouze jeho manuální varianta. U doplňkové funkce fotografického tisku je vítaným prvkem tzv. bezokrajový tisk, u kterého dojem z vašich snímků nekazí přítomnost bílých okrajů, jako je to například u modelu HP DeskJet 2720. S touto funkcí také počítejte. Z hlediska poměru ceny a kvality je inkoustová tiskárna Epson L3160 skvělou volbou.

Pozitíva

Vysoká rychlost tisku
Kvalita tisku fotografií
LCD displej

Negatíva

Chybí podavač papíru
Bez automatického oboustranného tisku

Rychlost tisku: 33 str./min ● Rychlost tisku barevně: 15 str./min ● Základní funkce: barevný inkoustový tisk, skenování, kopírování ● Rozlišení tisku: 5 760 × 1 440 DPI ● Připojení: USB 2.0, WiFi ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5, obálky (DL, C6) ● Zásobník: 100 listů (vstup), 30 listů (výstup) ● Další funkce: fotografický tisk, AirPrint, bezokrajový tisk

Cenový trhák

HP Officejet Pro 6230

Barevná tiskárna, rychlost tisku 18 stran za minutu / 10 stran za minutu, tisk fotografií, HP ePrint, AirPrint, automatický oboustranný tisk, bezokrajový tisk.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud chcete kvalitní inkoustovou tiskárnu za nízkou cenu, určitě zaměřte svou pozornost na tento model od firmy HP. Zaručuje kvalitní černobílý i barevný tisk v maximálním rozlišení až 600 × 1 200 DPI, takže kromě textových dokumentů můžete tisknout i fotografie ve standardní kvalitě. Se svou rychlostí 18 stran (černobíle) a 10 stran (barevně) za minutu sice nikoho neohromí, ale do nenáročné domácnosti s malým objemem tisku plně postačuje. Tiskárna tradičně podporuje formát papíru A4 a menší, také několik formátů obálek. Uživatelé na přístroji oceňují, že disponuje velkokapacitním vstupním zásobníkem na 225 listů, tudíž nemusí ztrácet čas příliš častým doplňováním papíru. Do výstupního zásobníku se vejde 60 listů papíru.

Tiskárna je tichá, svým chodem nikoho neruší, ovšem spotřebitelé jí vyčítají příliš velké rozměry vzhledem k nízkému počtu jejích funkcí. Poskytuje tradiční USB rozhraní, nicméně propojit ji s jiným zařízením lze i přes LAN kabel (ethernet). Bezdrátové WiFi připojení a s ním související přímý tisk z mobilu či notebooku jsou u tohoto modelu samozřejmostí. Apple nadšencům vyhovuje podporovaná funkce AirPrint a s ní spojená výhoda přímého tisku z iPhonu či Macu. Produkty společnosti HP tradičně poskytují službu HP ePrint. Ta vám umožní tisknout dokumenty či fotografie na dálku jednoduchým zasláním e-mailu na adresu vaší tiskárny. Z palety bezdrátových způsobů připojení chybí Bluetooth.

Na rozdíl od inkoustové tiskárny Epson EcoTank L1110 disponuje model od firmy HP oblíbenou funkcí automatického oboustranného tisku, se kterou ušetříte mnoho papíru. Jelikož je zařízení vhodné i k tisku fotografií, při našem srovnávacím testu jsme ocenili také bezokrajový tisk. Vaše fotografie tak nebudou lemované viditelnými bílými okraji. Výhodou tiskárny oproti konkurenci je také systém šetření energie. Když ji delší dobu nepoužíváte, sama se vypne.

Pozitíva

Velkokapacitní vstupní zásobník
Automatický oboustranný tisk
Funkce podporující přímý tisk

Negatíva

Poměrně velké rozměry
Nepodporuje Bluetooth připojení

Rychlost tisku: 18 str./min ● Rychlost tisku barevně: 10 str./min ● Základní funkce: barevný inkoustový tisk ● Rozlišení tisku: 600 × 1 200 DPI ● Připojení: USB 2.0, LAN, WiFi ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5, obálky (DL, C6, C5) ● Zásobník: 225 listů (vstup), 60 listů (výstup) ● Další funkce: tisk fotografií, HP ePrint, AirPrint, automatický oboustranný tisk, bezokrajový tisk

Náš TIP

Epson L1110

Barevná tiskárna, rychlost tisku 33 stran za minutu / 15 stran za minutu, tisk fotografií, bezokrajový tisk, manuální oboustranný tisk.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tento model od firmy Epson se řadí mezi nejlepší inkoustové tiskárny s tankovým systémem. Výhoda tohoto systému spočívá v jednoduchém doplňování barev pomocí lahviček, navíc bez většího rizika rozlití inkoustu. Uživatelé tento atribut hodnotí velmi příznivě. Zaujme také vysoká rychlost tisku, a sice 33 stran za minutu při černobílém tisku a 15 stran za minutu při barevném tisku. Při využití nejvyššího možného rozlišení 5 760 × 1 440 DPI se dočkáte nadstandardní kvality svých dokumentů nebo fotografií. Tiskárna tradičně podporuje maximální formát papíru A4 a menší. Při provádění srovnávacího testu jsme jako nedostatek zhodnotili nepraktickou zadní přihrádku na papír, která kazí celkový dojem i samotným uživatelům. Výstupní zásobník disponuje kapacitou 30 listů.

Některým spotřebitelům z hlediska designu nevyhovují poměrně velké rozměry, ovšem tomuto stroji to odpustíte. Tiskárnu lze připojit k vašemu zařízení (notebook, PC) výhradně prostřednictvím USB portu, LAN nečekejte. Na rozdíl od modelu Epson L3160 však bezdrátové připojení pomocí WiFi sítě či například Bluetooth model EcoTank L1110 nepodporuje. Chybí tedy možnost přímého tisku z mobilu či jiných zařízení, což v dnešní době trochu zamrzí. Přidanou hodnotu zařízení dodává již zmíněný tankový systém. Nádržky s barvou se nacházejí přímo vepředu, což umožňuje snadný přístup a rovněž vám to dovoluje sledovat hladinu náplně.

Ekonomická i ekologická funkce automatického oboustranného tisku opět chybí, k dispozici je pouze jeho manuální varianta. Tiskárna disponuje funkcí tisku fotografií, a tak jsme jako mimořádně vítaný prvek zhodnotili možnost tisku až k okrajům papíru. Bílých okrajů na svých A4 fotografiích se tak nemusíte obávat. Jak už z názvu vyplývá, EcoTank L1110 je opravdu ekonomickým zařízením. Pár vad na kráse kompenzuje vskutku nízkými náklady na provoz.

Pozitíva

Velmi rychlá
Vysoká kvalita fotografií
Tankový systém

Negatíva

Chybí bezdrátové připojení
Vstupní zásobník vzadu
Větší rozměry

Rychlost tisku: 33 str./min ● Rychlost tisku barevně: 15 str./min ● Základní funkce: barevný inkoustový tisk ● Rozlišení tisku: 5 760 × 1 440 DPI ● Připojení: USB 2.0 ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5, obálky (DL, C6, No. 10) ● Zásobník: 100 listů (vstup), 30 listů (výstup) ● Další funkce: tisk fotografií, bezokrajový tisk, manuální oboustranný tisk

Lacná kvalita

HP OfficeJet Pro 8022e

Barevná tiskárna, rychlost tisku 20 stran za minutu / 10 stran za minutu, automatický oboustranný tisk, tisk fotografií, AirPrint, bezokrajový tisk, HP Smart.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Multifunkční barevná tiskárna od firmy HP si zaslouží vaši pozornost. Kromě základní funkce barevného tisku vám totiž nabízí také kvalitní skener, kopírku a v neposlední řadě i fax. Svou rychlostí 20 stran za minutu (černobíle) a 10 stran za minutu (barevně) sice nemůže konkurovat těm nejrychlejším strojům, kompenzuje si to však dalšími atributy. Rozlišení 1 200 × 1 200 DPI zaručuje ostré, detailní výstupy a při barevném tisku na speciální fotopapír se může vyšplhat až na 4 800 × 1 200 DPI. Stejně vysokým rozlišením (1 200 DPI) disponuje i skener. Vysokokapacitní vstupní zásobník na 225 listů vás zbaví otravného doplňování papíru. Maximální podporovaný formát papíru je A4, tisknout však můžete i různé obálkové či fotografické formáty.

Uživatele potěší zejména malé rozměry, díky čemuž je tiskárna prostorově úsporná. Výhodou je také její tichý chod. Pro propojení s vašimi zařízeními poskytuje celkem tři rozhraní. Kromě tradičního USB 2.0 můžete tiskárnu propojit s PC i prostřednictvím LAN kabelu, ale také bezdrátově pomocí WiFi sítě. S bezdrátovým připojením souvisí i možnost přímého tisku. Ten vám tento model umožňuje prostřednictvím funkce AirPrint, ovšem výhradně pro produkty Apple. Pro ostatní operační systémy je zde funkce HP Smart. Uživatelé funkci hodnotí jako rychlou a bezproblémovou. Na více stránkách prodejců se dočtete o přidané technologii Google Print, ta však už od ledna nefunguje. Někoho zamrzí absence čtečky paměťových karet.

Pozitivně jsme při našem srovnávacím testu zhodnotili přítomnost oblíbené funkce automatického oboustranného tisku, tzv. duplexu. Díky tomu si nemusíte dělat starosti s otáčením papíru, když chcete při tisku pokrýt obě jeho strany, jako je to například u zařízení Brother DCP-T520W. Další výhodou je samozřejmě bezokrajový tisk. Ten ocení především uživatelé, kteří tisknou fotografie na formát A4. Tím, co u multifunkčního zařízení nesmí chybět, je displej pro snadné používání. Tento model disponuje 2,7″ dotykovým displejem.

Pozitíva

Dotykový displej
Duplex
Rozlišení skeneru

Negatíva

Oproti konkurenci pomalejší
Chybí čtečka paměťových karet

Rychlost tisku: 20 str./min ● Rychlost tisku barevně: 10 str./min ● Základní funkce: barevný inkoustový tisk, skenování, kopírování, fax ● Rozlišení tisku: 1 200 × 1 200 DPI ● Připojení: USB 2.0, LAN, WiFi ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5, obálky (A2, C5, C6) ● Zásobník: 225 listů (vstup), 60 listů (výstup) ● Další funkce: automatický oboustranný tisk, tisk fotografií, AirPrint, bezokrajový tisk, HP Smart

Brother DCP-T520W

Multifunkční zařízení, rychlost tisku 17 stran za minutu / 9,5 strany za minutu, Brother iPrint & Scan, AirPrint, manuální oboustranný tisk.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výrobce Brother chce upoutat vaši pozornost multifunkční barevnou tiskárnou, která kromě kvalitního tisku přináší užitečné funkce skenování a kopírování materiálů. S rozlišením až 6 000 × 1 200 DPI se můžete spolehnout na vysoce kvalitní textové výstupy, ale i jednodušší grafiku či fotografie ve standardní kvalitě. Skener disponuje rozlišením 1 200 × 2 400 DPI, což je v tomto aspektu nadstandardní hodnota. Rychlost černobílého tisku 17 stran za minutu ve srovnání s konkurencí zřejmě neohromí, stejně tak rychlost barevného tisku 9,5 strany za minutu. Podle zkušeností spotřebitelů je tisk fotografií vysloveně pomalý. Tiskárna podporuje maximální velikost papíru A4, ovšem tisknout lze různé menší (obálkové či fotografické) formáty. Kapacita vstupního zásobníku je 150 listů, výstupní zásobník pojme 50 listů.

Tiskárna má kompaktní rozměry, takže bude šetřit místo u vás doma či v kanceláři. Lze ji propojit s vaším zařízením napevno pomocí USB kabelu, ale samozřejmostí je i WiFi připojení. To vám umožní tiskárnu spojit i s vaším smartphonem a následně za pomoci přidaných funkcí provádět přímý tisk. U tohoto modelu ho zajišťují funkce AirPrint a také Brother iPrint & Scan. První jmenovaná technologie je kompatibilní pouze s produkty Apple, jako jsou iPhone či iPad, zatímco druhá pracuje kromě operačního systému iOS i se zařízeními Android.

Zklamáním je opětovná nepřítomnost žádaných funkcí, jako například automatického oboustranného tisku. Manuální verze je oproti němu mírně zdlouhavá. Co jsme však ve srovnávacím testu zhodnotili jako výrazný nedostatek, je absence bezokrajového tisku. Vaše vytištěné fotografie budou sice díky vysokému rozlišení kvalitní, ale budou lemované bílými okraji. Uživatele může potěšit zabudovaný jednořádkový LCD displej, určený ke snadnějšímu ovládání tiskárny.

Pozitíva

Vysoká kvalita skeneru
Kompaktní rozměry
Přítomnost LCD displeje

Negatíva

Rychlost tisku náročnějších materiálů
Absence bezokrajového tisku

Rychlost tisku: 17 str./min ● Rychlost tisku barevně: 9,5 str./min ● Základní funkce: barevný inkoustový tisk, skenování, kopírování ● Rozlišení tisku: 6 000 × 1 200 DPI ● Připojení: USB 2.0, WiFi ● Formát papíru: A4, A5, A6, obálky (DL, C5, Monarch) ● Zásobník: 150 listů (vstup), 50 listů (výstup) ● Další funkce: Brother iPrint & Scan, AirPrint, manuální oboustranný tisk

HP DeskJet 2720

Mutlifunkční zařízení, rychlost tisku 7,5 strany za minutu / 5,5 strany za minutu, tisk fotografií, AirPrint, manuální oboustranný tisk, HP Smart.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Inkoustová tiskárna HP z modelové řady DeskJet zaujme především svou multifunkčností, vedle tisku tedy spotřebiteli umožňuje využívat také skener a kopírku. Neřadí se mezi nejrychlejší zařízení na trhu, s rychlostí 7,5 strany za minutu (černobíle) a 5,5 strany za minutu (barevně) není vhodná pro velkoobjemový tisk, nicméně nenáročným domácnostem postačí. Rozlišení tisku je solidních 1 200 × 1 200 DPI, takže kromě textových dokumentů je vhodná i na jednodušší grafiku či fotografie. Skener se pyšní rozlišením 1 200 DPI. Tisknout můžete až do formátu A4. Zásobníky na papír disponují nižší kapacitou, než jsme zvyklí. Vstupní zásobník pojme maximálně 60 listů, zatímco výstupní jen 25 listů.

V domácnostech tiskárna potěší tím, že svým chodem vůbec neruší. Rozměry jsou poměrně malé, zařízení je proto prostorově úsporné, což ve svých recenzích oceňují i ​​uživatelé. Kromě připojení přes USB port lze využít celkem dvě bezdrátová rozhraní, a to konkrétně WiFi či Bluetooth. Z Bluetooth připojení mají spotřebitelé radost, protože WiFi má tendenci vypadávat. Toto rozhraní byste u tiskárny HP Officejet Pro 6230 hledali marně. Zvládá tisk i přímo z mobilu, využívá k tomu známé aplikace jako AirPrint pro zařízení Apple, ale také funkci HP Smart, která podporuje i operační systém Android. Ačkoliv druhou zmíněnou technologii nemá každý v oblibě.

V případě multifunkční inkoustové tiskárny HP neočekávejte velké množství doplňkových funkcí. Pokud chcete tisknout fotografie na formát A4, musíte počítat s přítomností bílých okrajů, protože možnost bezokrajového tisku se zde nenachází. Takzvaného duplexu se rovněž nedočkáte, listy při tisku nadále musíte otáčet ručně. Zabudovaný je i malý informační displej, který však neusnadní ovládání. Za tímto účelem je přítomná řada přehledných analogových tlačítek.

Pozitíva

Bluetooth připojení
Skladná, tichá

Negatíva

Spíše pomalá
Menší počet doplňkových funkcí
Malá kapacita zásobníků

Rychlost tisku: 7,5 str./min ● Rychlost tisku barevně: 5,5 str./min ● Základní funkce: barevný inkoustový tisk, skenování, kopírování ● Rozlišení tisku: 1 200 × 1 200 DPI ● Připojení: USB 2.0, WiFi, Bluetooth ● Formát papíru: A4, A5, A6, B5, obálky (DL) ● Zásobník: 60 listů (vstup), 25 listů (výstup) ● Další funkce: tisk fotografií, AirPrint, manuální oboustranný tisk, HP Smart

Další zajímavé produkty

Do našeho srovnávacího testu se dostaly ty nejlepší inkoustové tiskárny, které jsou aktuálně na tuzemském trhu dostupné. Každé z vybraných zařízení výrazně vyčnívá mezi ostatními jedním z hodnocených parametrů, ať už jde o rychlost tisku, funkcionalitu, nebo kvalitu výstupů. Nejdůležitějším faktorem jsou ale vaše požadavky a představy. Pokud vás naše nabídka neoslovila, možná své budoucí zařízení najdete v dalších zajímavých alternativách.

Pokud pokukujete po ekonomickém tisku, neopomeňte multifunkční barevnou tiskárnu Brother DCP-T720DW. Kromě nízkých nákladů na provoz zaujme vysokým rozlišením 6 000 × 1 200 DPI, jež zaručuje ostré a detailní výstupy. Rychlost tisku 17 černobílých a 16,5 barevné strany za minutu pro nenáročné uživatele plně postačuje, navíc disponuje vítanou funkcí automatického oboustranného tisku. Kromě USB kabelu se k tiskárně lze připojit také bezdrátově pomocí WiFi. Plusem je i zabudovaný jednořádkový LCD displej.

Firma Epson posílá do hry dalšího silného hráče v podobě tiskárny Epson L805. Navzdory vyšší pořizovací ceně jde o skvělou tiskárnu s nízkými náklady na provoz. Dokumenty tiskne rychlostí až 37 stran za minutu. Nadstandardní rozlišení 5 760 × 1 440 DPI potěší zejména fotografy. Kvalita vytištěných snímků je vysoká a vaše fotka o rozměrech 10 × 15 cm bude venku již za 12 sekund. Bezdrátové WiFi připojení je samozřejmostí. Zamrzí absence oboustranného tisku.

Produktem, kterému určitě je třeba věnovat pozornost, je i mobilní zařízení HP OfficeJet 200. Jedná se o přenosnou tiskárnu, takže s ní můžete tisknout kdykoli a kdekoli. Vedle USB disponuje také WiFi rozhraním, díky kterému můžete tisknout přímo z mobilu či tabletu. Tuto funkci podporují také technologie AirPrint a HP ePrint. Rozlišení 1 200 x 1 200 DPI slibuje vysokou kvalitu výtisků. Uživatelé také oceňují její nízkou hmotnost a přijatelné rozměry. Potěší také přítomnost přehledného displeje pro jednodušší ovládání.

V konkurenci multifunkčních tiskáren obstojí i Brother DCP-T220. Vedle tiskárny máte k dispozici i kopírku a skener. Ten disponuje více než solidním rozlišením 1 200 × 2 400 DPI. Rychlost tisku 16 stran za minutu (černobíle) a 9 stran za minutu (barevně) je přinejlepším průměrná, ovšem rozlišení až 6 000 × 1 200 DPI zajistí kvalitní výtisky. Přehledný LCD displej nečekejte, přítomné jsou jen LED kontrolky a pár tlačítek. Zklamáním je také absence bezdrátového rozhraní. K připojení slouží pouze USB port.

Kvalitní inkoustové tiskárny s tankovým systémem vyrábí také firma Canon. Zařízení Canon Pixma G1411 osloví zejména nízkými náklady na provoz a také vysokým rozlišením 4 800 × 1 200 DPI, ovšem rychlostí výrazně zaostává za konkurencí. Celkem 9 stran za minutu v případě černobílého tisku není zrovna výhodou. V rámci tisku fotografií potěší možnost bezokrajového tisku. Tiskárna neposkytuje bezdrátové připojení, jen USB, což je velkým zklamáním. Uživatelé ocení její kompaktní rozměry. Duplex jako doplňkovou funkci nečekejte.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Zajímá vás, o které inkoustové tiskárny je mezi spotřebiteli aktuálně největší zájem? Pokud vám náš výběr nepomohl vybrat si to správné zařízení, zaměřte se na naši přehlednou tabulku, ve které naleznete TOP 5 nejprodávanějších tiskáren dle cenového srovnávače Heureka.cz. Možná vám pomůže vkus a zkušenosti samotných uživatelů. Nezapomínejte však na to, že na trh stále přicházejí nové a nové produkty, a proto pro vás tuto tabulku pravidelně aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Epson EcoTank L32105*Zobrazit produkt
Epson EcoTank L42605*Zobrazit produkt
Epson EcoTank L12505*Zobrazit produkt
Epson EcoTank L32565*Zobrazit produkt
Epson EcoTank L12105*Zobrazit produkt

Pokud si tiskárnu nechcete vybírat bez znalosti konkrétních parametrů, bude vám nápomocný náš návod, jak vybrat tiskárnu.

Otázky a odpovědi – FAQ

Stále vám chybí informace, které by vám usnadnily výběr? Rozumíme, najít to správné zařízení není jednoduchým úkolem. My jsme tu proto, abychom poskytli odpovědi na vaše dotazy. Neváhejte a zeptejte se v komentářích na to, co vás zajímá. Sekci otázek pravidelně kontrolujeme. Případně pokud máte vy nějakou zajímavou zkušenost s konkrétním výrobkem, klidně se o ni s námi podělte.

Nejdůležitější složkou inkoustové tiskárny je tzv. tisková hlava. Právě tato pohyblivá část zařízení vypouští dávky inkoustu na vložený papír. Aby se však náplň dostala až do tiskové hlavy, je zapotřebí pumpa, která ji odčerpává z kazet. Dále svoji úlohu vykonávají trysky v tiskové hlavě. Ty na papír dávkují požadované množství inkoustu formou miniaturních kapiček. Podle způsobu dávkování náplně na papír rozlišujeme dva druhy inkoustového tisku. Při kontinuálním tisku se inkoust na papír uvolňuje nepřerušeně, podle potřeby se některé kapky dostávají na papír, ty zbylé do sběrného systému. Při „drop on demand“ tisku se uvolňují jen určité kapky ze zásobníku, inkoust neteče nepřetržitě.

Ten nejjednodušší způsob je tisknout pravidelně. Pokud tak nečiníte, případně nevyužíváte všechny barvy, inkoust v kazetách může snadno zaschnout. Čím déle je vaše tiskárna neaktivní, tím je tento problém reálnější. Pokud ani nemáte delší dobu co tisknout, vytiskněte alespoň testovací stranu, případně fotografii se spoustou barev. Rozumné je také vyhnout se umístění tiskárny ke zdroji tepla, jakým je například radiátor. Přímé sluneční záření je rovněž nevítaným prvkem. Nezapomínejte využívat nástroje pro kontrolu a čištění trysek, které vám tiskárna poskytuje.

Podobně jako v případě tonerů do laserových tiskáren si lze i u inkoustových zařízení vybrat mezi originálními kazetami a těmi alternativními. Originální kazety pocházejí přímo od výrobce vaší tiskárny, jsou stoprocentně kompatibilní. Jejich nevýhodou je ovšem vysoká cena. Výrobci alternativních náplní lákají výrazně nižšími cenami, ovšem náplň nemusí být kompatibilní s vaší tiskárnou. Je rozumné si toto před koupí ověřit, případně prokonzultovat s prodejcem kazet. Nákup alternativní náplně je ekonomicky mnohem výhodnější.

Pre náročných

Canon Pixma PRO-10S

Barevná tiskárna na formáty A3, A3+, A4, A5, B5, tisk fotografií, AirPrint, bezokrajový tisk, potisk CD/DVD, PictBridge, Canon Print.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pro milovníky fotografování si firma Canon připravila speciální zařízení z proslulé modelové řady Pixma, vhodné pro tisk fotografií až ve formátu A3+. Tento model poskytuje nádherné rozlišení 4 800 × 2 400 DPI, které zaručuje vysoce kvalitní barevné i černobílé výstupy. Ve formátu A3+ se svého výtisku dočkáte za přibližně 3 minuty a 35 sekund a při použití speciálního fotopapíru PT-101 tisk potrvá přibližně 5 minut a 20 sekund. Uživatelé vnímají rychlost tisku jako pomalou, ovšem výsledek většinou stojí za to. Kromě maximálního podporovaného formátu papíru A3+ tiskárna zvládá tisknout i menší formáty, jako například A4, A5 či obálky. Vstupní zásobník pojme až 150 listů a z důvodu snadnější obsluhy se nachází vzadu.

Kromě rychlosti vyčítají spotřebitelé tomuto zařízení jeho rozměry. Vzhledem k podporovanému formátu A3+ je tiskárna opravdu velká a zabírá hodně místa. Některým uživatelům se také jeví jako poměrně hlučná. Kromě klasického USB rozhraní je k dispozici i LAN, ale také bezdrátové připojení, podobně jako u modelu HP OfficeJet Pro 8022e. Pozitivem jsou také přítomné funkce AirPrint a Canon Print. Obě umožňují přímý tisk z vašich smartphonů či tabletů. Canon Print vám navíc umožňuje kontrolovat stav tiskárny či hladiny náplně i na dálku. Novinkou je technologie PictBridge, pomocí které můžete tisknout přímo z fotoaparátu bez použití počítače, a to buď přes kabel, nebo bezdrátově.

Tiskárně chybí funkce automatického oboustranného tisku, ovšem u formátu A3 si to ani neumíme představit. K dispozici je pouze oboustranný tisk s ruční obsluhou. Jelikož je tiskárna díky svým atributům ideální pro tisk fotografií, potěší také bezokrajový tisk. Při porovnávání jsme na tomto modelu ocenili možnost přímého potisku CD/DVD nosičů. Vaše média tak s novou etiketou získají profesionální vzhled. Canon Pixma PRO-10S z hlediska poměru ceny a výkonu rozhodně nezklame.

Pozitíva

Skvělá kvalita výstupů
Řada funkcí pro přímý tisk
Přímý potisk CD/DVD

Negatíva

Velké rozměry
Poměrně hlučná
Pro někoho pomalá

Rychlost tisku A3+: 3 minuty 35 sekund ● Rychlost tisku A3+ (PT-101): 5 minut 20 sekund ● Základní funkce: barevný inkoustový tisk ● Rozlišení tisku: 4 800 × 2 400 DPI ● Připojení: USB 2.0, LAN, WiFi ● Formát papíru: A3, A3+, A4, A5, B5, letter, legal ● Zásobník: 150 listů (vstup) ● Další funkce: tisk fotografií, AirPrint, bezokrajový tisk, potisk CD/DVD, PictBridge, Canon Print

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Tiskárny

Vaše hodnocení:
(91.6%)