Stojanové ventilátory Klarstein

Stojanové ventilátory Klarstein – recenze, zkušenosti, test, cena

Letní počasí má rád téměř každý, ale úmorná tepla dokážou dát našemu tělu pořádně zabrat. Kromě dobrého chlazeného nápoje přijde občas vhod i chladný závan vzduchu. Pokud ne díky počasí, řešením je například standardní, stojanový ventilátor. Efektivita je v porovnání s nástěnnými či mobilními klimatizacemi nebo ochlazovači vzduchu určitě nižší, i přesto ventilátor dokáže být někdy opravdu záchranou. My jsme se zaměřili speciálně na oblíbené stojanové ventilátory Klarstein. Zvlášť v letním období ventilátory slouží jako efektivní prostředek pocitového zchlazení vzduchu. Máme pro vás výběr nejlepších stojanových ventilátorů Klarstein a jejich hodnocení.

Publikované: 20.07.2022
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký stojanový ventilátor Klarstein si koupit?

Z výběru standardního ventilátoru není nutné dělat žádnou velkou vědu, a abychom vám proces výběru ještě více usnadnili, podívejte se na ventilátory Klarstein, které jsme pro vás vybrali. Zpracovali jsme také kompletní test ventilátorů, kde právě Klarstein získal pozitivní hodnocení. Důležité je, aby stojanový ventilátor kromě foukání zvládal i oscilaci, resp. otáčení, měl alespoň tři rychlosti, nebyl přehnaně hlučný a měl stabilní konstrukci, která se nebude kývat a vydávat zvuky. Výhodou je ovládání na dálku. Abyste nemuseli studovat všechny parametry a názory zákazníků, máme pro vás detailní výběr s recenzemi ventilátorů.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Silent Storm   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Klarstein SummerJam   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Klarstein Airflex   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt

Náš TIP
Klarstein Sommerwind

Klarstein Sommerwind

Stojanový ventilátor, 22 rychlostí a 4 ventilační režimy, nastavitelná výška, hlučnost 17–58 dB, časovač a dálkové ovládání.

Zobrazit více info

Kvalitní a tichý stojanový ventilátor s vylepšeným systémem proudění vzduchu díky pěti- a devítilamelovému rotoru. Zařízení disponuje až 22 rychlostmi. Maximální objem průtoku vzduchu činí až 5 444 m3/h. Zařízení disponuje třemi režimy (klasický, přírodní, tichý). Ventilátor je maximálně úsporný (s příkonem pouze 35 W). Ovládat jej můžete prostřednictvím ovládacího panelu s LED displejem nebo pomocí dálkového ovladače. Mezi funkcemi se nachází také časovač a automatická oscilace.

Cenový trhák
Klarstein Summer Vibe

Klarstein Summer Vibe

Stojanový ventilátor, tři rychlosti, nastavitelná výška, hlučnost max. 60 dB, chybí dálkový ovladač.

Zobrazit více info

Zárukou zchlazení je i tento levný stojanový ventilátor se třemi rychlostními stupni a průměrem vrtule 41 cm. Maximální průtok vzduchu dosahuje hodnoty 2 040 m3/h. Funkce jako časovač či automatická oscilace nejsou k dispozici. Oscilaci lze aktivovat manuálně. Konstrukce zařízení je teleskopická a její výšku lze upravit. Příkon dosahuje 55 W.

Dobré recenzie
Klarstein Clear Stream

Klarstein Clear Stream

Stojanový ventilátor, 12 rychlostí a tři ventilační režimy, nastavitelná výška, hlučnost max. 57 dB, možnost ovládání na dálku, časovač.

Zobrazit více info

Stojanový ventilátor s 12 rychlostmi a třemi režimy proudění vzduchu – klasický, přírodní a režim spánku. Maximální objem průtoku vzduchu činí až 3 120 m3/h. Jedná se o energeticky úsporný model s příkonem 28 W. Zařízení je vybaveno také ovládacím panelem s podsvícením, který se nachází na podstavci. K dispozici je i dálkový ovladač. Lze aktivovat automatickou oscilaci, časovač či zvolit požadovanou rychlost. Ovládání je velmi intuitivní. Stojan lze vysunout až do výšky 107 cm.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Stojanové ventilátory lze hodnotit z více hledisek, ale průzkum trhu ukázal, že často rozhoduje právě cena. Levné stojanové ventilátory jsou často sezónní záležitostí, avšak svůj účel dokážou splnit také. Cena je opravdu jeden z parametrů, který od sebe ventilátory odlišuje. U modelů Klarstein se setkáte i s vyššími cenami, a proto jsme posuzovali i poměr ceny a užitku, který nabízejí.

Nejdůležitější je samotný výkon foukání. Ten je ovlivněn i jinými technickými parametry, například vlastnostmi elektromotoru či rotoru. Spotřebitele zajímá počet rychlostí a hodnotit je třeba také hlučnost a způsob ovládání. Následně jsou na řadě funkce – oscilace, dálkové ovládání, noční režim, odložený start, automatický režim nebo časovač. V případě ventilátorů Klarstein narazíte i na moderní LCD displej. Neméně důležitá je kvalita zpracování a stabilita konstrukce.

Výkon foukání
Počet rychlostních stupňů a efektivita chlazení
Hlučnost
Způsob ovládání
Kvalita materiálů a zpracování
Funkce (časovač, režim spánku...)

Konkrétně produkty Klarstein jsme vybírali a jejich dostupnost ověřovali u ověřených prodejců. Německá značka má velmi dobrou pověst a v daném segmentu, i když se nevyznačuje zrovna nejlevnějším sortimentem, má vcelku bohaté zastoupení. Při výběru jsme se zaměřovali na stojanové ventilátory s pozitivními referencemi. Zároveň jsme ale chtěli porovnat jednotlivé modely a zjistit, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze stojanových ventilátorů Klarstein

Průzkumu trhu a zpracování recenzí ventilátorů Klarstein jsme věnovali spoustu času. Naše hodnocení jsou nezávislá a objektivní. Srovnávací test stojanových ventilátorů Klarstein není prováděn za účelem reklamy. Jednotlivé vlastnosti a parametry posuzujeme kriticky, tak abychom vám poskytli relevantní informace. Na výsledné hodnocení měly vliv také reference a zkušenosti zákazníků.

Náš TIP

Klarstein Sommerwind

Stojanový ventilátor, 22 rychlostí a 4 ventilační režimy, nastavitelná výška, hlučnost 17–58 dB, časovač a dálkové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Horké letní dny vám může zpříjemnit také ventilátor Sommerwind, který disponuje speciálním patentovaným rotorem a až 22 rychlostmi foukání vzduchu. Zařízení je velmi tiché a efektivní také díky vysokému objemu průtoku vzduchu. Klarstein má také časovač a teleskopickou konstrukci.

Model Sommerwind je specifický právě technologií proudění vzduchu. Namísto standardního rotoru disponuje inovativní technologií pěti- a devítilamelového rotoru. V případě maximálního výkonu dokáže tímto způsobem zpracovat vysoký objem vzduchu – průtok dosahuje hodnoty až 5 444 m3/h. Menší lamely vzduch při proudění koncentrují a větší lamely vítr následně distribuují do větší vzdálenosti. Tímto způsobem se dostavuje vysoká efektivita a snížení spotřeby. Příkon stejnosměrného elektromotoru je pouhých 35 W.

Obrovským benefitem je až 22 rychlostí ventilátoru. Kromě toho si můžete zvolit klasický, přírodní nebo tichý režim. V takovém případě je intenzita regulována přednastavenými parametry. Při nejvyšším rychlostním stupni dosahuje hlučnost 58 dB, což je skvělá hodnota. V případě režimu spánku je to jen 17 dB. V přírodním režimu se rychlost mění a simuluje tak přirozený vítr. Aktivovat lze i automatickou oscilaci rotoru. Nastavit lze také vertikální sklon hlavy.

Ovládací panel s LED displejem nacházející se v horní části jinak teleskopické konstrukce (max. výška 134 cm) je maximálně přehledný. Přímo na ovládacím panelu je k dispozici regulátor, kterým plynule nastavujete stupně rychlosti. Nastavit můžete také časovač, a to v intervalu půl hodiny až 12 hodin. Rovněž si můžete zvolit režim, přičemž jsou k dispozici také ikony, které zobrazují aktivní režim. Samostatné tlačítko má i funkce oscilace. Součástí balení je dálkový ovladač (2 × 1,5 AAA baterie nejsou součástí balení), který vám umožňuje všechny funkce aktivovat na dálku.

Zákazníci, kteří daný model ventilátoru vlastní, pozitivně hodnotí jeho tichý chod, a to i v případě vyšších rychlostních stupňů. Konstrukce je robustní a kvalitně zpracovaná. Velmi se nám líbí přehledný ovládací panel s LED displejem, který je v případě konkurence nevídaný. V balení se nachází také dálkový ovladač, kterým můžete ovládat všechny funkce. Specifikem daného modelu je unikátní, 41cm rotor s pěti- a devítilamelovým systémem, který vzduch koncentruje a následně distribuuje do větší vzdálenosti. Klarstein Sommerwind je velice zdařilý model s vysokým výkonem a dobrými funkcemi. Nechybí ani časovač, oscilace, či dokonce volba režimů včetně režimu spánku.

Pozitíva

Tichý chod ventilátoru
Kvalitní zpracování
Dálkový ovladač

Negatíva

Bez výhrad

Příkon: 35 W ● Objem průtoku vzduchu: max. 5 544 m3/h ● Úroveň hluku: 17–58 dB ● Průměr rotoru: 16″ (41 cm) ● Počet rychlostí: 22 ● Časovač: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Rozměry (V × Š): 134 × 46 cm ● Hmotnost: 7 kg ● Délka přívod. kabelu: 1,6 m

Cenový trhák

Klarstein Summer Vibe

Stojanový ventilátor, tři rychlosti, nastavitelná výška, hlučnost max. 60 dB, chybí dálkový ovladač.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

I v portfoliu výrobce Klarstein se nachází ověřená klasika. V tomto případě se jedná o standardní stojanový ventilátor s průměrem rotoru 41 cm. Zařízení disponuje klasickou konstrukcí, ale potěší teleskopickým stojanem. Tento model nelze ovládat na dálku.

Pokud si chcete narychlo pomoci během horkých letních dnů, ale přitom nechcete příliš zatížit svůj rozpočet, pak je Klarstein Summer Vibe jednou z vhodných možností. Standardní stojanový ventilátor s příkonem 55 W dokáže při maximálním výkonu ochladit až 2 040 mza hodinu. V horní části stojanu pod rotorem se nachází ovládání. Je zde otočný volič, jehož pootočením ventilátor vypnete/zapnete nebo zvolíte rychlost. Ventilátor má tři intenzity foukání. Průměr rotoru je 41 cm. Efekt chlazení je citelný, dokonce by nebylo na škodu, kdyby byl první stupeň ještě o něco pomalejší. Při maximálním výkonu je hodnota akustického hluku cca 60 dB.

Konstrukce ventilátoru je kvalitativně na přiměřené úrovni. Nevydává žádné zvuky, ale ničím neohromí. Výrobce vsadil na klasickou konstrukci, kterou ozvláštnil teleskopickým stojanem. V základu je ventilátor vysoký 118 cm, po vysunutí může měřit až 138 cm. Mechanický spínač oscilace v rozmezí 65° se nachází na hlavě rotoru, tak jak bývá standardem. Vertikálně je hlavice sklopná o 30°. Přívodní kabel je dlouhý 150 cm.

Celkový dojem z ventilátoru je dobrý. Z hlediska poměru ceny a kvality jde o dobrou volbu, kterou nelze nic pokazit. Spotřebitele těší výkon ventilátoru. Jedná se o levný stojanový ventilátor se třemi rychlostmi, které k potřebnému ochlazení bohatě stačí. Nepatří mezi nejtišší. Kvalita zpracování je úměrná ceně.

Zařízení má poměrně výkonný první stupeň a někdo by možná uvítal ještě o něco méně otáček. Příjemným bonusem je teleskopická konstrukce. Přívodní kabel má 150 cm, což je rovněž dostatečné. Kladně hodnotíme i fakt, že ventilátor neprodukuje žádné vibrace, což je u některých levnějších modelů problém. Standardem je také funkce otáčení v zorném úhlu 65°.

Pozitíva

Dostatečný výkon
Příznivá cena
Teleskopický stojan

Negatíva

Bez výhrad

Příkon: 55 W ● Objem průtoku vzduchu: max. 2 040 m3/h ● Úroveň hluku: max. 60 dB ● Průměr rotoru: 16″ (41 cm) ● Počet rychlostí: 3 ● Časovač: ne ● Dálkové ovládání: ne ● Rozměry (V × Š): 138 × 60 cm ● Hmotnost: 3,3 kg ● Délka přívod. kabelu: 1,5 m

Dobré recenzie

Klarstein Clear Stream

Stojanový ventilátor, 12 rychlostí a tři ventilační režimy, nastavitelná výška, hlučnost max. 57 dB, možnost ovládání na dálku, časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Horké letní dny můžete „přivítat“ i s ventilátorem Klarstein Clear Stream, který představuje vyšší třídu mezi ventilátory. Pokud však chcete něco víc než klasický ventilátor, ale nechcete to s investicí přehánět, pak je tento model vhodná volba. Jedná se o výkonný ventilátor s 12 rychlostmi, i přesto je maximálně energeticky úsporný.

S příchodem vyšších teplot se vyplatí mít po ruce šikovného pomocníka, který vás okamžitě zchladí. Stojanový ventilátor Klarstein Clear Stream má objem průtoku vzduchu maximálně 3 120 m3/h a svoji roli zvládne na jedničku. Volit si totiž můžete až mezi 12 rychlostmi. K tomu máte k dispozici i tři různé režimy foukání větru – klasický, přírodní a spánek. V režimu spánku se výkon sníží a vytváří jen efekt jemného vánku, aby jej nebylo vůbec slyšet. Oproti jiným modelům dosahuje energetická spotřeba pouhých 28 W.

Chladný vzduch do prostoru efektivně distribuuje díky rotoru o průměru 41 cm s pěti lopatkami. Jedním tlačítkem můžete zapnout i horizontální oscilaci. Hlavici můžete sklopit i vertikálně. Od klasických, levnějších modelů se liší možností nastavení časovače až na 7,5 hodiny. Automaticky se tak může ventilátor zapínat či vypínat v intervalech, které si zvolíte.

Moderní prvky jako časovač však nejsou to jediné. Zajisté oceníte designový ovládací panel na podstavci, který má dokonce i podsvícení. Spotřebitelé si u dražších ventilátorů zvykli, že je mohou ovládat na dálku, a jinak to není ani v tomto případě. Klarstein Clear Stream je dodáván s dálkovým ovladačem (baterie je součástí balení), kterým můžete zvolit režimy, rychlost, aktivovat oscilaci, časovač či zapnout režim mute (ventilátor se ztiší na minimum). Díky teleskopickému systému se z 85cm ventilátoru může stát až 107 cm.

Klarstein Clear Stream dokáže být během horkých letních dnů velmi účinným pomocníkem. Výkon mu rozhodně nechybí. Reference zákazníků chválí hlavně intuitivní ovládání a design ventilátoru. K dispozici je podsvícený ovládací panel a stojanový ventilátor je rovněž dodáván s dálkovým ovladačem. Nejde o úplně levný ventilátor, ale funkcionalitou se od standardních modelů dokáže odlišit – k dispozici je dokonce časovač. K dálkovému ovladači jsou dodávány baterie. Pozitivem je také vysoká energetická úspora daného modelu a chválíme možnost volby režimů – klasický, přírodní a režim spánku (tichý). Celkově má investice do tohoto stojanového ventilátoru význam.

Pozitíva

Ovládací panel s podsvícením
Režim spánku
Inovativní prvky a moderní design

Negatíva

Bez výhrad

Příkon: 28 W ● Objem průtoku vzduchu: max. 3 120 m3/h ● Hladina hluku: max. 57 dB ● Průměr rotoru: 16″ (41 cm) ● Počet rychlostí: 12 ● Časovač: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Rozměry (V × Š): 107 × 41 cm ● Hmotnost: 3,7 kg ● Délka přívod. kabelu: 1,55 m

Lacná kvalita

Klarstein Windflower

Stojanový ventilátor, tři rychlosti, nastavitelná výška, hlučnost max. 62 dB, bez dálkového ovládání a časovače.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ve výběru ventilátorů Klarstein se nachází také tento klasický model s pětilopatkovým rotorem a průměrem 38,5 cm. Stojanový ventilátor je cenově dostupný a jedná se o standardní konstrukci s podstavcem. Ovládání rychlostí se nachází na zadní straně, stejně tak i nastavení oscilace.

Klarstein Windflower představuje zástupce segmentu klasických ventilátorů, které na první i druhý pohled nabídnou přesně to, co se od nich očekává. Model disponuje rotorem o průměru 38,5 cm, přitom vrtule má pět lopatek. Přístroj umožňuje snadné nastavení stupně rychlosti otočným regulátorem na zadní straně ventilátoru. Celkově máte na výběr ze tří rychlostí proudění vzduchu. Na hlavě rotoru se nachází také mechanické tlačítko k aktivaci oscilace. Výkon zařízení činí 50 W.

Ocenit musíme tichý chod ventilátoru. Výrobce uvádí maximální míru hluku při nejvyšší rychlosti kolem 62 dB. Těší nás také fakt, že Klarstein nepodcenil ani provedení ventilátoru, protože zařízení nepřenáší žádné vibrace a ani v průběhu oscilace nic nepraská. Zařízení je jednoduché a praktické. Konstrukce je navíc výškově nastavitelná. Nejde sice o teleskop, ale lze přidat středovou tyč a dosáhnout tak výšky 130 cm. Základní výška je 90 cm. Chválíme robustní podstavec, díky kterému je ventilátor stabilní. Hmotnost činí 5,8 kg.

Klasika, kterou nic nezkazíte. Klarstein Windflower je zástupcem standardní třídy, po které sáhne velké procento zákazníků. Levný ventilátor spotřebitelé chválí díky dostatečnému výkonu i relativně tichému chodu. Nedisponuje žádnými speciálními funkcemi a neupoutá ani designem.

Ovládání na zadní hlavě rotoru je praktické a nenápadné. Ventilátor nepůsobí lacině jako některá levnější konkurence. Navzdory menšímu rotoru však model Windflower disponuje vyšším maximálním objemem průtoku vzduchu. Jeho koupí určitě nebudete zklamaní.

Pozitíva

Dostupná cena
Dostatečný výkon proudění vzduchu
Jednoduché ovládání

Negatíva

Žádné

Příkon: 50 W ● Objem průtoku vzduchu: max. 3 090 m3/h ● Úroveň hluku: max. 62 dB ● Průměr rotoru: 15″ (38,5 cm) ● Počet rychlostí: 3 ● Časovač: ne ● Dálkové ovládání: ne ● Rozměry (V × Š): 130 × 46,5 cm ● Hmotnost: 5,8 kg ● Délka přívod. kabelu: 1,5 m

Klarstein Infinity Storm

Stojanový ventilátor, šest rychlostí a tři provozní režimy, hlučnost max. 59 dB, možnost ovládání na dálku, časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Moderní stojanový ventilátor z dílny německého výrobce zaujme designem, ale potěší i lepší funkcionalitou. Na samotné konstrukci se nachází přehledný ovládací panel s LED displejem. Mezi funkcemi je například časovač i automatická oscilace.

Infinity Storm dokáže během léta přinést požadované osvěžení. Předpoklady k tomu má díky rozměrům rotoru o průměru vrtule 40 cm a technologii Vario Fresh. V případě maximálního výkonnostního stupně dokáže dosáhnout maximálního objemu průtoku vzduchu 3 600 m3/h, což je srovnatelné i s dražšími modely v daném segmentu. Úroveň hluku je velmi dobrá, což avizují i ​​samotní zákazníci. Na výběr máte ze šesti rychlostí foukání vzduchu a tří režimů – klasický, přírodní a tichý. Lze aktivovat funkci časovače (do 12 hodin). Automatická je i funkce oscilace v 85° úhlu. Aktivovat ji můžete přímo na ovládacím panelu.

Panel je velmi intuitivní a vybavený podsvíceným LED displejem. Podsvícené jsou také ikony aktivních funkcí. Kromě ovládacího panelu můžete využívat dálkový ovladač, který disponuje všemi potřebnými tlačítky. Na dálku můžete aktivovat časovač, spustit oscilaci, vybrat režim nebo zvolit jednu ze šesti rychlostí. Konstrukce je teleskopická, minimální výška je 120 cm a maximální až 140 cm. I v tomto směru si tak můžete ventilátor přizpůsobit dle svých požadavků. Klarstein Infinity Storm umožňuje také sklon hlavy rotoru ve vertikálním směru.

Na základě zkušeností zákazníků lze konstatovat, že stojanový ventilátor Klarstein Infinity Storm je dostatečně výkonný a zároveň stylový, a to především díky ovládacímu panelu s LED displejem, který působí velmi moderně a odlišuje se od standardních ventilátorů. Celkově spotřebitelé pozitivně hodnotí hlučnost zařízení. Můžete aktivovat také režim spánku. Dodáván je s dálkovým ovladačem. Tělo ventilátoru má teleskopický systém a maximální výška činí 140 cm. Důkazem kvalitního zpracování je také podstavec, který je zárukou stability, ačkoli hmotnost je vyšší, kolem 8 kg. Některým se líbí delší přívodní kabel, který má 1,8 metru.

Pozitíva

Poměr ceny a funkcionality
Dálkový ovladač a ovládací LED panel
Design

Negatíva

Bez výhrad

Příkon: 55 W ● Objem průtoku vzduchu: max. 3 600 m3/h ● Úroveň hluku: max. 59 dB ● Průměr rotoru: 16″ (40 cm) ● Počet rychlostí: 6 ● Časovač: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Rozměry (V × Š): 140 × 40 cm ● Hmotnost: 8 kg ● Délka přívod. kabelu: 1,8 m

Klarstein Whisperwind

Stojanový ventilátor, průtok vzduchu 3 531 m3/h, 12 rychlostí a tři provozní režimy, hlučnost 29–54 dB, možnost ovládání na dálku, časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Má-li být ventilátor i vkusným designovým doplňkem, Klarstein Whisperwind jím určitě je. Stojanový ventilátor nabízí moderní vzhled a současně i vysoký výkon. Průměr rotoru je 30,5 cm a vrtule se skládá z devíti lopatek z čirého plastu. Ventilátor Klarstein je vybaven LCD displejem a umožňuje ovládání na dálku.

Whisperwind nezaujme jen atypickým designem, ale také dalšími parametry. Příkon elektromotoru je 30 W a maximální průtok vzduchu dosahuje hodnoty 1 531 m3/h. Rychlost ventilace lze regulovat ve 12 stupních. Kromě intenzity foukaného vzduchu můžete zvolit také režim, konkrétně tři – klasický, přírodní a tichý režim spánku. V klasickém režimu je chod rotoru konstantní, u přírodního režimu jde o efekt simulace jemného a silnějšího vánku. Noční režim neboli režim spánku aktivuje nižší otáčky a ventilátor pracuje naprosto potichu. Obecně spotřebitelé tichý provoz ventilátoru velmi chválí.

Z praktických funkcí zmíníme časovač ve 12hodinovém intervalu. Libovolně můžete nastavit, po kolika hodinách se má ventilátor vypnout a následně po jaké době opětovně zapnout. Oscilaci lze aktivovat na zadní straně ventilátoru. Oscilovat může automaticky pod horizontálním úhlem 30°, 60°, 90° nebo až 120°.

Velkým plusem je fakt, že všechny funkce můžete ovládat prostřednictvím přiloženého dálkového ovladače. Na podstavci ventilátoru se nachází praktický LCD displej s podsvícením, kde můžete vidět aktivní režimy a také stupeň rychlosti. Úroveň oscilace i intenzitu foukaného vzduchu můžete ovládat i na zadní straně ventilátoru, kde se rovněž nachází LED indikátor, který zobrazuje intenzitu větru. Rotoru lze manuálně nastavovat vertikální sklon.

Výkonný stojanový ventilátor Klarstein Whisperwind určitě nepatří mezi nejlevnější modely, avšak k nejlepším určitě ano. Jedná se o inovativní zařízení, které je vybaveno moderními prvky, a jedinečnost se odráží i na samotném designu a vysoké kvalitě zpracování. Spotřebitele těší především vysoký výkon ventilátoru a enormně tichý chod. Jediným nedostatkem jsou občasné vibrace při některých stupních intenzity. Komfortní ovládání zaručují praktická tlačítka na zadní straně ventilátoru a také přehledný LCD displej. Dálkový ovladač funguje spolehlivě a budete jej zřejmě využívat nejčastěji.

Nechybí ani funkce časovače, kterým si můžete libovolně nastavit, kdy ventilátor vypnout a kdy zapnout. Velmi dobrá je také volba tří režimů, přičemž v ložnici oceníte právě tichý režim spánku. Dobře vypadají také lopatky rotoru z čirého plastu, které během provozu není vidět.

Pozitíva

Maximálně tichý chod
LCD displej a dálkový ovladač
Povedený design

Negatíva

Vibrace při určitých rychlostech
Vyšší cena

Příkon: 30 W ● Objem průtoku vzduchu: max. 3 531 m3/h ● Úroveň hluku: 29–54 dB ● Průměr rotoru: 12″ (30,5 cm) ● Počet rychlostí: 12 ● Časovač: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Rozměry (V × Š): 99 × 34 cm ● Hmotnost: 3,7 kg ● Délka přívod. kabelu: 1,5 m

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Pro co nejlepší přehled, který chceme spotřebitelům při výběru ventilátoru poskytnout, jsme zpracovali také sekci nejprodávanějších stojanových ventilátorů Klarstein. Pro někoho je atribut vysoké prodejnosti rozhodujícím parametrem, neboť představuje fakt, že spotřebitelé jsou s daným produktem spokojení.

Pravdou však je, že je nutné při výběru vždy zohlednit individuální preference. To, co vyhovuje jiným, nemusí vyhovovat vám. Nejprodávanější navíc nemusí automaticky znamenat i nejlepší. My pro vás máme tabulku top 5 nejprodávanějších stojanových ventilátorů Klarstein. Zvlášť během sezóny se prodejnost rychle mění, i proto tabulky v pravidelných intervalech aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Sommerwind5*Zobrazit produkt
Klarstein Whisperwind5*Zobrazit produkt
Klarstein Summer Vibe5*Zobrazit produkt
Klarstein Infinity Storm5*Zobrazit produkt
Klarstein Windflower5*Zobrazit produkt

Proč si koupit stojanový ventilátor Klarstein?

Spotřebitelé dnes opravdu mají z čeho vybírat, o to víc je proces nákupu ventilátoru pro některé komplikovanější. Přitom se nejedná o nic komplikovaného. Na druhou stranu není jeden jako druhý. Stojanové ventilátory Klarstein se snaží od konkurence odlišit vícero atributy. Je nutné konstatovat, že jde o vyšší cenovou třídu ventilátorů, a především prémiové modely jsou vybaveny různými funkcemi. Klarstein klade i v tomto případě vysoké nároky na kvalitativní provedení, vysokou efektivitu foukání a co možná nejlepší flexibilitu, aby nastavení intenzity či směru vyhovovalo každému zákazníkovi. A co jsou tedy hlavní důvody, na základě kterých se vyplatí mít doma právě ventilátory značky Klarstein?

Nastavení typu větru i intenzity

Typické je nastavení intenzity, což umožňují i ty nejlevnější ventilátory. Obvykle se jedná o dva či tři rychlostní stupně. V případě ventilátorů Klarstein naleznete modely, které mají rychlostních stupňů až 22. Díky tomu dosahují vysokého průtoku vzduchu a jsou vhodné i do větších místností.

Rychlost foukání vzduchu ovšem není to jediné, co můžete nastavit. Modely Klarstein disponují režimy pro typ větru, který bude ventilátor foukat. Dražší modely mají například režim přírodního vánku, noční režim, tichý režim nebo režim s automatickým zapnutím a vypnutím. Zapíná se jen při teplotách nad 20 °C.

Tiché jednosměrné motory – rotor a motor

Nízká hlučnost je rovněž výsadou stojanových ventilátorů Klarstein. Obecně se od dražších ventilátorů čeká nejen výkon, ale také tichý chod. Hlučnost motoru se odvíjí od zvoleného rychlostního stupně, ale v žádném případě se nejedná o nadstandardní hlučnost – 15 až 58 dB.

Stojanové ventilátory Klarstein hlučnost

Málokdo si to uvědomuje, ale při konstruování ventilátoru hraje roli i to, jaký je poměr mezi výkonem motoru a samotným rotorem, tedy vrtulí s lopatkami. V případě, že se jedná o vysoký nepoměr a motor se při otáčení rotoru příliš namáhá, může docházet k přehřívání a zvyšování hlučnosti. Důležitý je proto i průměr lopatek. V tomto ohledu mají modely Klarstein velmi pozitivní reference od zákazníků. Velmi důležité je mít ventilátor položený na rovném podkladu.

Oscilace a pohodlné ovládání

Chybět nemůže ani automatická oscilace ventilátoru v horizontální úrovni (30°, 60°, 90°, 120°). Díky nastavitelnému kloubu je možné i vertikální nastavení směrování rotoru. Stojanové ventilátory Klarstein jsou také známé inovativními prvky. Výjimkou nejsou LCD nebo LED displeje s ovládacími panely, které v některých případech nahradila klasická tlačítka. Ještě větší komfort představuje možnost ovládání dálkovým ovladačem, což je výsadou mnoha modelů značky Klarstein.

Ovladačem dokážete pohodlně nastavit režim i intenzitu foukání, aktivovat časovač nebo režim oscilace. Co se ovládání týče, kromě výše zmíněných režimů je to například funkce časovače do 12 hodin, kdy může ventilátor zapínat/vypínat ve 30min. intervalech.

Otázky a odpovědi – FAQ

Máte otázky ohledně konkrétních stojanových ventilátorů Klarstein? Chybí vám nějaké informace? Zajímá vás něco ohledně výběru stojanových ventilátorů? Zpracovali jsme i samostatný srovnávací test, kde naleznete také recenze ventilátorů od jiných výrobců. Budeme rádi, pokud se na nás se svými dotazy obrátíte. Případně se zapojte do diskuze a můžete se poradit i s ostatními spotřebiteli, eventuálně jim poskytnout vlastní názory a zkušenosti s ventilátory Klarstein.

Stropní ventilátory představují – podobně jako stojanové ventilátory – méně efektivní alternativu klimatizací či ochlazovačů vzduchu. Pro pocitovou teplotu je účinnost stropního ventilátoru srovnatelná s klasickým sloupovým nebo stojanovým ventilátorem. Rozhodně se jeho koupě vyplatí, pokud víte, že bude mít v daném prostoru využití. Často mají využití především v kuchyních, kde se kumuluje teplo při vaření, ale v zásadě jej lze umístit kamkoliv. Dostupná je řada modelů. My jsme pro vás zpracovali i srovnávací test, kde naleznete nejlepší stropní ventilátory a jejich recenze.

Pro vysvětlení, Tesco, Lidl či Kaufland jsou jen prodejci, nejedná se o výrobce daných ventilátorů. Co se týče kvality, v případě sítě Lidl jsou v nabídce nejčastěji sloupové nebo stojanové ventilátory Silvercrest, které vůbec nepatří k nejhorším, spotřebitelé jsou s jejich kvalitou opravdu spokojení, proto je můžeme doporučit. V případě stojanových ventilátorů Tesco jde většinou o širší nabídku modelů, které naleznete v sekci elektro. Mezi známější značky patří Rowenta nebo ventilátory Sencor. Prodejce Kaufland má obvykle nabídku omezenou jen sezónně. V případě Tesca i Kauflandu jde o prodej možný jen v kamenných prodejnách. Při nákupu doporučujeme upřednostnit e-shopy, kde je nabídka mnohem širší. Preferujte renomované značky. U extrémně levných ventilátorů je třeba počítat s méně kvalitními materiály, jen základními rychlostmi a menším úhlem oscilace.

Záleží na konkrétním modelu, ale obecně už tyto ventilátory nejsou tak populární. Jedná se o poměrně drahé modely, v takovém případě se vyplatí uvažovat nad ochlazovači vzduchu. V zásadě jde o funkci zvlhčování vzduchu, díky čemuž je vzduch pocitově chladnější. Teplotu v místnosti však rozprašování vody výrazněji neovlivní. Zároveň je třeba zvažovat umístění ventilátoru, aby voda nedopadala na zdi a stihla se rozprášit v prostoru. Zároveň mají ventilátory s rozprašovačem vody větší rozměry. Zajímavou volbou je v tomto případě stojanový ventilátor s rozprašovačem mlhy Silvercrest SSVS 85 B2.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Ventilátory do bytu

Vaše hodnocení:
(90.4%)