Tyčové vysavače

Nejlepší tyčové vysavače 2024 + recenze

Tyčové vysavače už dávno neplní pouze funkci jakéhosi doplňkového domácího spotřebiče, který slouží ke krátkému a rychlému úklidu. Jde o plnohodnotného pomocníka, se kterým vysajete cokoliv. Věříme, že vám náš test tyčových vysavačů pomůže při rozhodování o koupi tohoto spotřebiče. Kromě vítěze testu, kterým se stal model Dyson V11 Absolute, jsme pro vás vytvořili recenze i několika dalších zajímavých produktů a připravili návod na výběr, ve kterém jsme se zaměřili na ty nejdůležitější parametry tyčových vysavačů.

Publikované: 30.04.2021
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký tyčový vysavač koupit?

Pro ty, kteří upřednostňují rychlé rozhodnutí a nemají čas zabývat se studiem všech technických parametrů, jsme si na začátek připravili krátký přehled 3 produktů, které v našem testu tyčových vysavačů obdržely prvenství ve své kategorii. Kromě nejlepšího tyčového vysavače v našem testu vám přinášíme i cenově dostupnou variantu. Vybrat si můžete i na základě našeho tipu.

Názov Hodnotenie Detail
Dyson V11 Absolute   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Siguro VT-D300W   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
Dyson V15   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Dyson V11 Absolute

Dyson V11 Absolute

Akumulátorový, bezsáčkový, na suché vysávání, sběrná nádoba o objemu 760 ml, 60minutový provoz, doba nabíjení 4,5 hod., hmotnost cca 3 kg, účinný HEPA filtr H13, na všechny povrchy.

Zobrazit více info

Pokud hledáte vysavač s vysokým sacím výkonem, účinnou filtrací, nízkou hmotností, velkou sběrnou nádobkou a přijatelnou dobou nabíjení, za který nemáte problém zaplatit trochu víc, doporučujeme vám přemýšlet právě nad naším vítězem testu, nad tyčovým vysavačem Dyson V11 Absolute.

Cenový trhák
Bosch BBH32551

Bosch BBH32551

Akumulátorový, bezsáčkový, sběrná nádobka o objemu 400 ml, hmotnost 3 kg, na všechny typy povrchů, doba provozu 55 min., doba nabíjení 5 hod.

Zobrazit více info

Tyčový vysavač Bosch BBH32551 je zlatou střední cestou za velmi nízkou cenu. Nabijete jej za 5 hod., následně s ním můžete pracovat cca hodinu, má sice menší, ale zcela dostačující sběrnou nádobku o objemu 400 ml a je určen k vysávání všech typů povrchů. Nejde o ten nejvýkonnější model na trhu, k normálnímu vysávání je však jako stvořený.

Náš TIP
Bissell CrossWave 17132

Bissell CrossWave 17132

Síťový, bezsáčkový, sběrná nádobka o objemu 620 ml, na mokré i suché vysávání, hmotnost 5 kg, délka napájecího kabelu 7,5 m, na všechny typy povrchů.

Zobrazit více info

Bissell CrossWave 17132 zastupuje v našem testu jako jediný kategorii síťových tyčových vysavačů. Je určen pro suché i mokré vysávání, podlahu dokáže navíc i vysušit. Můžete s ním vysávat bez časového omezení, Bissell CrossWave vás zbaví i nabíjení baterií. Má velkou sběrnou nádobku o objemu 620 ml, vysoký sací výkon. Mínusem je pouze trochu vyšší hmotnost a nutnost zapojení do sítě.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Vysavač, ať už tyčový, nebo klasický, je určen k vysávání. Při hodnocení jednotlivých modelů jsme se proto soustředili zejména na ty funkce, které souvisejí s rychlým a efektivním čištěním podlah, koberců či jiných povrchů. Při koupi vysavače je však určitě důležité také to, aby byl praktický. Mezi parametry, které měly v našem testu váhu, jsme proto zahrnuli i způsob ovládání, manipulace, výměny či čištění filtrů a také doplňkové funkce a příslušenství.

Sací výkon
Výdrž baterie
Délka nabíjení
Univerzální použití
Účinnost filtračního systému
Ovládání a manipulace
Velikost sběrné nádoby
Doplňkové funkce

Produkty jsme do našeho testu vybírali na základě aktuální nabídky trhu, spotřebitelských recenzí na populárních webových portálech, jako jsou Heureka.cz, Mall.cz, Alza.cz či Kasa.cz, a samozřejmě i podle jejich parametrů a vlastností. Abychom vyhověli co největší části z vás, snažili jsme se hledat a obsáhnout co nejširší škálu oblíbených značek tyčových vysavačů, jako např. Electrolux, Bosch, Rowenta, ETA či Philips.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze tyčových vysavačů

Na následujících řádcích si můžete přečíst naše podrobné recenze a srovnání jednotlivých produktů, které nás zaujaly z hlediska ceny, výkonu či zajímavých doplňkových funkcí. Při jejich hodnocení jsme sledovali několik důležitých oblastí, jako jsou klíčové parametry, popularita mezi spotřebiteli a samozřejmě i pořizovací cena, která je pro mnohé jedním z nejdůležitějších aspektů výběru. Naše recenze jsou psány subjektivně, avšak s co největší snahou dodržet objektivitu.

Víťaz testu

Dyson V11 Absolute

Akumulátorový, bezsáčkový, na suché vysávání, sběrná nádoba o objemu 760 ml, 60minutový provoz, doba nabíjení 4,5 hod., hmotnost cca 3 kg, účinný HEPA filtr H13, na všechny povrchy.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tyčový vysavač Dyson V11 Absolute nepatří k nejlevnějším spotřebičům, při podrobnějším prozkoumání jeho funkcí jsme však museli uznat, že tato pořizovací cena odpovídá jeho výkonu a funkcím. Asi nejlépe ho vystihuje jedna ze spotřebitelských recenzí, v níž je uvedeno „nefunguje pouze připojení dětské nosní odsávačky“.

Asi nejzajímavější vlastností Dyson V11 Absolute je systém Dynamic Load Sensing, který rozlišuje jednotlivé typy povrchů, přičemž jim automaticky přizpůsobuje svůj výkon. Při přechodu z koberce na podlahu či naopak proto nemusíte přemýšlet nad správným nastavením sacího výkonu. Celkově je vybaven 3 smart režimy, se kterými vysajete skutečně jakoukoliv podlahu či koberec.

Vysavač Dyson V11 Absolute disponuje opravdu silným motorem, který pracuje při 125 000 ot./min., což je slušný výkon i na model napájený ze sítě. Hubice na koberce High Torquespeciální nylonové štětiny, které se doslova zaryjí mezi jednotlivé vlasy. S vysáváním podlahy si zas poradí antistatická karbonová vlákna. Mokré vysávání chybí.

Tyčový vysavač Dyson V11 Absolute má vskutku působivý cyklónový filtrační systém, který pracuje při síle 79 000 G. Cyklóny si poradí s částicemi o velikosti od 0,3 mikrometru. Pro lepší představu: takto „velký“ je např. prach, pyl, ale i bakterie a některé druhy virů. Systém zahrnuje také HEPA filtr z třídy 13, což znamená, že jeho účinnost při zachycování drobných částic dosahuje více než 99 %.

Dalším výrazným pozitivem tohoto modelu je LCD displej, na kterém můžete sledovat aktuální výkon vysavače, právě navolený režim či indikátor stavu nabití baterie. Najdete na něm i velmi praktickou kontrolku, která vás upozorní na nutnost vyčištění sběrné nádobky.

Sběrná nádobka je dostatečně velká. Má okolo 760 ml, což je nejvíce ze všech námi vybraných modelů. Díky systému „namířit a stisknout“ ji navíc vysypete raz dva a bez zašpinění rukou. Nadprůměrná, resp. podprůměrná je i doba nabíjení, která představuje necelých 5 hod. Stejně uspokojivá je následná doba provozu – 60 min.

Na tyčovém vysavači Dyson V11 Absolute oceňujeme tichý chod, tlumení vibrací a velmi bohaté příslušenství včetně nabíjecí stanice, která slouží jako držák. Jediným mínusem tohoto modelu je poměrně vysoká cena.

Pozitíva

Vysoký sací výkon
Automatická regulace výkonu
Dlouhá doba provozu na jedno nabití

Negatíva

Vysoká cena

Typ: tyčový ● Napájení: akumulátorové ● Provedení: bezsáčkové ● Typ vysávání: suché ● Doba nabíjení: 4,5 hod ● Doba provozu: 60 min. ● Typ baterie: Li-Ion ● Filtrace: HEPA H13 ● Hlučnost: 84 dB ● Objem sběrné nádoby: 0,76 l ● Hmotnost: 3,05 kg

Cenový trhák

Bosch BBH32551

Akumulátorový, bezsáčkový, sběrná nádobka o objemu 400 ml, hmotnost 3 kg, na všechny typy povrchů, doba provozu 55 min., doba nabíjení 5 hod.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Bosch BBH32551 je takový normální, cenově dostupný a velmi praktický tyčový bezdrátový vysavač, který ocení zejména milovníci rychlého a jednoduchého úklidu. Jeho sací výkon, který je regulovatelný v 2 stupních, může konkurovat i dražším zařízením. Je vybaven univerzálním kartáčem AllFloor, který pracuje při 3 500 ot./min., což je o něco více než v případě síťového vysavače Bissell CrossWave 17132. Tento model je navíc vybaven technologií RobustAir, která je založená na pevnějším těsnění. V praxi jde o to, že ani při naplněné sběrné nádobce sací výkon vysavače rapidně neklesá.

Stejně jako všechny ostatní kousky v našem testu i Bosch BBH32551 je vhodný k vysávání jakýchkoliv povrchů. Zároveň jde o model 2v1, takže jej můžete využít k vyčištění auta, gauče či jiného nábytku. Výjimečnou vlastností, kterou u tyčových vysavačů nespatříte až tak často, je výsuvná štěrbinová hubice určená k vysávání stropu nebo jiných vyvýšených míst.

Velkým plusem je příslušenství ukryté přímo v jeho těle. Při úklidu ho tak máte neustále po ruce. K praktické stránce přispívají i jeho kompaktní rozměry, poměrně nízká hmotnost, „schopnost“ stát volně v prostoru a flexibilní kloub na hubici. Díky němu jednoduše vysajete i rohy či jiná hůře dostupná místa.

Nabíjení, které vám zabere přijatelných 4 až 5 hod., probíhá v nabíjecí stanici. Vzhledem k pořizovací ceně nás potěšila poměrně dlouhá výdrž baterie. S vysavačem můžete uklízet až 55 min., což je jen o něco méně než v případě našeho vítěze, podstatně dražšího tyčového vysavače Dyson V11 Absolute.

Sběrná nádoba na prach není největší. Má jen 0,4 l, což je v našem testu nejméně. Pozitivem je její jednoduché vybírání i následné mytí. Na údržbu je nenáročný i zmiňovaný kartáč AllFloor a filtr, který je omyvatelný. Menším zklamáním je trochu větší hlučnost a absence LED osvětlení na hubici. Tento parametr však zároveň nepokládáme za extrémně důležitý.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a výkonem
Vhodný na všechny typy povrchů
Praktický

Negatíva

Menší nádobka na prach
Bez LED osvětlení na hubici

Typ: tyčový ● Napájení: akumulátorové ● Provedení: bezsáčkové ● Typ vysávání: suché ● Doba nabíjení: 5 hod. ● Doba provozu: 55 min. ● Typ baterie: Li-Ion ● Hlučnost: 80 dB ● Objem sběrné nádoby: 0,4 l ● Hmotnost: 3 kg

Náš TIP

Bissell CrossWave 17132

Síťový, bezsáčkový, sběrná nádobka o objemu 620 ml, na mokré i suché vysávání, hmotnost 5 kg, délka napájecího kabelu 7,5 m, na všechny typy povrchů.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tyčový vysavač Bissell CrossWave 17132 je jako jediný z námi vybraných modelů napájený ze sítě. Pro někoho může jít o zásadní negativum, skutečně vám však doporučujeme dát mu šanci. Funkce, kterými disponuje, v kombinaci s velmi příznivou cenou z něj dělají opravdu velmi atraktivní produkt.

Zcela logicky je výhercem v kategorii „výdrž“. Na jedné straně vás sice bude možná trochu omezovat kabel, na straně druhé však můžete vysávat donekonečna. Bissell má vcelku dostačující příkon 560 W a nic nemůžeme vytknout ani jeho sacímu výkonu.

Asi nejzajímavější vlastností tohoto modelu je jeho multifunkčnost. Bissell CrossWave 17132 totiž vysává, umývá a suší. Je vhodný pro vysávání všech povrchů (dlažba, dřevo, koberce, ...) a má regulovatelný výkon. Pokud máte ve vaší domácnosti různé povrchy, nemusíte se ničeho obávat, s Bissellem můžete vesele přecházet z podlahy na koberec a naopak.

Za zmínku stojí víceúčelový rotační kartáč (slouží např. k odstranění „zažrané“ špíny na podlahách), který pracuje až při 3 000 ot./min. Z praktické stránky nás na něm zaujala výkyvná hlavice s nízkým profilem, kterou lze otáčet v 60° úhlu. Dobrou zprávou je, že se hravě dostane i pod nábytek, ovšem pozor, jen ten vyšší. Vysavači značky Bissell nedělá problémy ani úklid v rozích a menších prostorech (např. mini WC). K jednoduché manévrovatelnosti přispívají praktická pogumovaná kolečka.

Výkon vysavače Bissell CrossWave 17132 je regulovatelný. Ovládání probíhá prostřednictvím dotykového displeje, na kterém najdete samostatné režimy na čištění tvrdých podlah, koberců nebo rohoží. Oceňujeme, že na zapnutou funkci spreje (smývání) vás vysavač upozorní LED kontrolkou, což je fajn zejména při přechodech z podlahy na koberec.

Údržba vysavače je více než bezproblémová. Je vybaven samočisticí základnou, do které nalijete vodu, zatímco o vše ostatní se postará on sám. Zmíněný rotační kartáč spolu se zásobníkem na vodu jsou zcela odnímatelné, což údržbu ještě víc usnadňuje. Vysavač navíc disponuje filtračním systémem s omyvatelným pleteným filtrem. Ten hodnotíme tak na 50 %. Zjednodušeně řečeno, není 100% efektivní.

Výjimečný je také systém 2 nádržek – na čistou a špinavou vodu. Při smývání ji proto nemusíte vyměňovat každou chvilku, resp. nemusíte kontrolovat, kdy se zašpiní. Jediným „mínusem“ tohoto modelu (alespoň za nás) je nutnost napájení ze sítě, trochu vyšší hlučnost a méně efektivní filtrace.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a výkonem
Neomezená doba provozu
Pro suché i mokré vysávání

Negatíva

Vyšší hmotnost
Hlučný
Méně efektivní filtrace

Typ: tyčový ● Napájení: síťové ● Provedení: bezsáčkové ● Typ vysávání: suché/mokré ● Příkon: 560 W ● Objem sběrné nádoby: 0,62 l ● Objem sběrné nádoby s vodou: 0,82 l ● Hlučnost: 80 dB ● Délka napájecího kabelu: 7,5 m ● Hmotnost: 5 kg

Makita DCL182Z

Akumulátorový, sáčkový, na suché vysávání, 500ml sběrná nádoba, 40min. provoz, doba nabíjení 3,5 hod.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Tento akumulátorový tyčový vysavač svým provedením patří k méně typickým modelům. V tomto provedení jde o sáčkový vysavač. Používat lze textilní nebo papírové sáčky, které se liší i objemem. Vysavač je výkonný, je však dodáván bez baterie i nabíječky.

V této kategorii vysavačů není mnoho modelů, které by využívaly místo sběrné nádoby právě textilní nebo papírové sáčky na prach. Makita je však výjimkou. Využívat můžete textilní sáček o objemu 500 ml nebo papírový sáček o objemu 330 ml. Nevýhodou textilních sáčků je horší dostupnost. Součástí balení je i jeden papírový sáček.

Sací výkon vysavače při maximálním výkonu je 30 W a vyvine tlak až 4 kPa. Spotřebitelé si sílu sacího výkonu velmi pochvalují. Výkon lze regulovat ve dvou úrovních. V balení je také štěrbinová hubice. Konstrukci lze rozdělit a spotřebič funguje jako ruční vysavač. Celková hmotnost činí jen 1,3 kg. Převládají odolné ABS plasty a materiály působí velmi odolně.

Součástí balení není baterie ani nabíjecí stanice. Při použití 3 000mAh baterie, kterou výrobce doporučuje, výdrž činí 40 minut, u 5 000mAh baterie je to až 70 minut při plném výkonu. Doba nabíjení akumulátoru se pohybuje od 3,5 hodiny až po 4,5 hodiny. Spotřebitelům se líbí také účinnost vysavače na koberci. Hubici chybí lepší štětiny, protože přední část je poněkud drsná, což někteří spotřebitelé vnímají negativně, neboť může dojít k poškrábání podlahy.

Silnou stránkou tyčového vysavače Makita je bezpochyby jeho výkon. Zákazníci často chválí sací výkon na podlaze i koberci. Pozitivem je také nízká pořizovací cena. Je však nutné počítat s tím, že ačkoli je vysavač levný, musíte si dokoupit baterii i nabíječku. Tyto položky vás vyjdou na 100 až 120 eur podle kapacity baterie. Pochválit musíme kvalitní zpracování a odolnost materiálů. Makita se neřadí k těm modelům, které by působily křehce a labilně.

Spotřebič má dva rychlostní stupně a používat můžete papírové i textilní sáčky. Výhodou textilního sáčku je, že ho lze prát a že má větší objem. Je však dražší a hůře dostupný. Součástí balení je jeden náhradní papírový sáček. Vysavač má poměrně kompaktní rozměry a zákazníci chválí také ergonomii. Výhrada od některých zákazníků směřuje k hubici, které by se hodily jemnější štětiny, aby při větším tlaku nedošlo k poškrábání podlahy. V balení se nachází i štěrbinová hubice.

Pozitíva

Příznivá cena
Sací výkon účinnost na koberci
Kvalitní zpracování

Negatíva

Dodává se bez baterie a nabíječky

Typ: tyčový ● Napájení: akumulátorové ● Provedení: sáčkové ● Typ vysávání: suché ● Doba nabíjení: 3,5 hod. ● Doba provozu: 40 min. ● Typ baterie: Li-Ion / 18 V ● Filtrace: - ● Hlučnost: - dB ● Objem sběrné nádoby: 500 ml ● Hmotnost: 1,3 kg

Electrolux PQ91-50MB

Akumulátorový, bezsáčkový, pro suché vysávání, 300 ml sběrná nádoba, 55 min. provoz, doba nabíjení 240 min., hmotnost cca 3 kg, pěna filtr.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Usnadnit úklid dokáže i tento tyčový vysavač značky Electrolux. Jedná se o akumulátorové provedení, které je vybaveno ruční jednotkou pro pohodlnější vysávání hůře dostupných míst. Chod vysavače je tichý. V našem výběru je díky pozitivním recenzím spokojených zákazníků a velmi dobré efektivitě vysávání.

Aku vysavač Electrolux PQ91-50MB patří do kategorie tyčových vysavačů, které jsou pro rychlý úklid ideálním pomocníkem. Sací výkon sice výrobce neuvádí, ale na základě referencí spotřebitelů lze konstatovat, že si perfektně poradí s prachem, kávou či drobnými nečistotami na podlaze. Vysavač využívá cyklónovou technologii, čímž maximalizuje sací výkon. Důležitou roli hraje hubice na podlahy s otočným kartáčem. U koberců je účinnost nižší, ale právě díky rotačnímu kartáči si účinně poradí i s nečistotami v kobercích s vyšším vlasem.

Filtrace dokáže odstranit až 99,9% prachových částic. Nádoba je prachotěsná a vysavač také získal britský certifikát BAF od nadace Allergy UK, která vysavače testovala při odstraňování mikročástic prachu z různých povrchů. Vysavač disponuje 5-stupňovým filtračním systémem (souprava filtrů Pure Q9) s omyvatelným pěnovým filtrem. Vysavač má také ruční jednotku. S tou můžete vysát sedačky, stoly, skříně nebo interiér vašeho auta. Na základě názorů spotřebitelů vysavač nabízí stabilní výkon. Menší nevýhodou pro někoho může být objem sběrné nádoby jen 300 ml.

Uživatelé si výdrž baterie vysavače pochvalují. Při úsporném výkonu dokáže vysavač vysávat až 55 minut, což je i ve srovnání s konkurencí dobrý čas, ale ničím výjimečný. Při plném výkonu je třeba počítat s časem menším na úrovni přibližně 20 minut. K dispozici jsou tři výkonnostní stupně. Celkově je výdrž baterie v pořádku a nároky na běžný úklid splní. Nabíjení trvá kolem 4 hodin. Součástí balení je nabíjecí stanice. Výhodou je, že vysavač má parkovací polohu a dokáže stát samostatně. Velice jednoduché je vyprazdňování sběrné nádoby a také čištění filtru, což je pro pravidelnou údržbu velmi důležité.

Konstrukce spotřebiče je hliníková. Díky tomu je zařízení lehké a jednoduché pro manipulaci. Navíc je vysavač držitelem několika ocenění za moderní a ergonomický design. Z hlediska uživatelského komfortu nesmíme opomenout ani fakt, že univerzální hubice je vybavena LED osvětlením, takže vidět budete nečistoty i na méně dostupných místech. Z hlediska používání je nevýhodou univerzální hubice s otočným kartáčem, na který se chytá velké množství dlouhých vlasů. Přestože je k dispozici funkce BrushRollClean pro samočištění kartáče, vlasy zůstávají často mezi štětinami. Funkci spustíte stisknutím malého pedálu přímo na hubici.

Z hlediska hluku vysavač splňuje požadavky spotřebitelů. Maximální úroveň hladiny hluku je 76 dB. Ani při maximálním výkonu není spotřebič přehnaně hlučný. Při režimu sníženého výkonu je jeho chod maximálně tichý. Electrolux PQ91-50MB je dodáván se základní univerzální hubicí a kromě toho i s nástavcem na štěrbiny a kartáčem na prach, který se nejlépe hodí při používání ručního vysavače. Pro vysávání pavučin na stěnách či stropech je v balení teleskopická hubice. Některým spotřebitelům chybí speciální hubice PetPro+ na zvířecí chlupy, která je však součástí jiného vysavače této modelové řady Electrolux PQ91-Anims.

Kladné hodnocení jsou důkazem spokojenosti zákazníků se srovnávaným tyčovým vysavačem. Spotřebič nabízí dostatečný sací výkon na podlaze i kobercích, ačkoli u delšího vlasu je jeho účinnost nižší, což je problém více tyčových vysavačů. Doba provozu na jedno nabití je dobrá a srovnatelná s konkurencí. S vysavačem se skvěle manipuluje také díky lehké hliníkové konstrukci. Navzdory mnoha pozitivům je škoda malé sběrné nádoby, jen 300 ml, kterou budete vysypat častěji, než byste museli v případě většího objemu.

Další nevýhodou je zanášení se otočného kartáče hubice, především při vysávání dlouhých vlasů. Nepomáhá ani integrovaná funkce samočištění rotační kartáče. Silnou stránkou vysavače je jeho filtrace, která je pětistupňová a disponuje omyvatelným pěnovým filtrem. Electrolux PQ91-50MB má také BAF certifikát a je držitelem ocenění za ergonomii i design. Spotřebitelům se líbí praktické LED osvětlení. Z praktického hlediska se vysavač dobře čistí a nádoba jednoduše vyprazdňuje. Přístupný je i filtr či baterie. Zpracování je kvalitní a zákazníci kromě efektivity vysávání kladně hodnotí i dodávané příslušenství. Cenově tento tyčový vysavač patří do střední cenové třídy.

Pozitíva

Výkon vysavače a ruční jednotka
Dostatečná výdrž baterie LED osvětlení
Tichý chod a jednoduchá manipulace

Negatíva

Menší objem nádoby na odpad
Namotávání se vlasů na otočný kartáč hubice

Typ: tyčový vysavač ● Integrovaný ruční vysavač: ano ● Sací výkon: - W ● Napájení: akumulátorové ● Provedení: bezsáčkové ● Typ vysávání: suché ● Doba nabíjení: 240 min. ● Doba provozu: 55 min. ● Typ baterie: Li-Ion ● Filtrace: pěnový filtr ● Hlučnost: 76 dB ● Objem sběrné nádoby: 300 ml ● Objem nádoby na vodu: - ml ● Hmotnost: 3,1 kg

Další zajímavé produkty

Je logické, že v našem testu tyčových vysavačů nelze dopodrobna popsat a porovnat všechny existující modely, přesněji ani 1 procento z nich, protože na trhu existují tisíce dobrých i méně dobrých vysavačů. Abychom vám však vaše obzory rozšířili co nejvíce, vybrali jsme pro vás ještě několik zajímavých produktů, o kterých se určitě vyplatí přemýšlet.

Prvním z nich je bezdrátový tyčový vysavač Sencor SVC 8621TI. Jde o model s překvapivým sacím výkonem a vcelku dlouhou výdrží baterie (cca 20–50 min.). Jeho součástí je praktická dobíjecí stanice, která slouží zároveň jako stojan na odkládání. Vysavač má odnímatelnou část, která slouží jako ruční vysavač, váží pouze okolo 2,5 kg a je vybaven HEPA filtrem. Minusem je menší objem sběrné nádoby, která má jen 0,5 l, horší ovladatelnost při vysávání v rozích, trochu delší nabíjení (cca 6 hod.) a náročnější údržba neomyvatelného filtru. Vzhledem k jeho pořizovací ceně však nejde o až tak výrazná negativa.

Dalším zajímavým produktem je bezdrátový tyčový vysavač Bosch BBS711ANM. Jeho největšími a zároveň jedinými výraznými nevýhodami jsou vysoká cena a poměrně malá sběrná nádobka o objemu 0,3 l. Tento model je vybaven speciálním motorizovaným kartáčem s osvétlením, výkonným motorem, plynulým sacím výkonem a velmi účinným filtračním systémem.

Tyčový vysavač Philips PowerPro Aqua FC6408/01 je velmi šikovným pomocníkem s několika menšími chybičkami. I v tomto případě mluvíme o bezdrátovém a bezsáčkovém modelu, který nabijete za cca 5 hod. V provozu vám následně vydrží něco kolem hodiny, ovšem pozor, ne při nejvyšším výkonu. Vysavač slouží i ke smývání, je vybaven 3stupňovým filtračním systémem včetně HEPA filtru, má poměrně velkou sběrnou nádobku s obsahem 0,6 l, a pokud si chcete vysát auto, můžete ho bez problémů „rozložit“ na ruční vysavač. K negativům patří trošku vyšší cena, vcelku vysoká hlučnost a vyšší hmotnost.

Tyčový vysavač Rowenta RH 6751 WO nás zaujal poměrem mezi cenou a výkonem. I v tomto případě jde o bezdrátový kousek s 0,6litrovou sběrnou nádobou, jehož dobíjení zabere něco kolem 5 hod. Provoz na jedno nabití v délce cca 40 min. je poměrně slušný. I tento model můžete rozebrat a používat jako ruční vysavač. Má nízkou hmotnost a efektivní cyklónovou filtraci. Negativem je absence indikátoru stavu naplnění sběrné nádobky a nižší sací výkon ve srovnání s dražšími, a tedy i výkonnějšími kousky.

Tyčový vysavač ETA Supersonic 1231 90000 získáte za více než příznivou cenu. Tento AKU model dobijete za přibližně 4 hodiny, v provozu vydrží 40 minut. Disponuje 2 úrovněmi sacího výkonu, k rychlému vysátí menších ploch je však jako stvořený. Vysavač ETA je dodáván s bohatým příslušenstvím, má nízkou hmotnost a je vybaven HEPA filtrem.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Pokud se při výběru spotřebičů do domácnosti rozhodujete i podle jejich popularity mezi spotřebiteli, připravili jsme si pro vás žebříček nejprodávanějších produktů na Heureka.cz. Ten průběžně aktualizujeme, abyste si mohli udělat co nejlepší představu o aktuálních spotřebitelských hitech.

Názov Hodnotenie Detail
Silvercrest SHAZ 22.2 E65*Zobrazit produkt
Dyson V15 Detect Absolute5*Zobrazit produkt
Dyson V12 Detect Slim Absolute5*Zobrazit produkt
Niceboy ION Hurricane H75*Zobrazit produkt
Silvercrest SHAZ 22.2 F75*Zobrazit produkt

Tyčové vysavače oceníte zejména tehdy, pokud chcete vysávat rychle a na menší ploše. Samozřejmě je můžete využít i na větším prostranství, v takovém případě je však potřeba sáhnout po dostatečně výkonném modelu. V našem návodu na výběr toho nejlepšího tyčového vysavače vám prozradíme všechny důležité parametry, ke kterým je třeba přihlížet a které rozhodují o jeho celkové kvalitě a výkonu.

Některé parametry jsou specifické pouze pro AKU, jiné zas pro elektrické tyčové vysavače. Aby se pro vás domácí práce nestaly noční můrou, doporučujeme vám nepřehlédnout zejména údaje o typu využívané baterie, její kapacitě a délce nabíjení, příkonu, sacím výkonu a filtraci.

Jak vybrat tyčový vysavač

 • Síťový vs. akumulátorový vysavač
 • Suché a mokré vysávání
 • Sáčkové vs. bezsáčkové
 • Typ akumulátoru
 • Výdrž baterie
 • Příkon a výkon
 • Filtrace
 • Rozměry a ovládání
 • Funkce a příslušenství
 • Cena a renomovaní výrobci

Typy tyčových vysavačů

Toto je asi ten nejdůležitější parametr z hlediska pohodlí a praktické stránky. Úplně na začátku vám doporučujeme rozhodnout se, zda je pro vás lepší vysavač napájený ze sítě, nebo ten s akumulátorem. Obě řešení mají své plusy, ovšem i minusy. Dalším podstatným parametrem je, zda chcete vysavač na suché, nebo i mokré vysávání, a zda hledáte multifunkční spotřebič, se kterým vyčistíte byt, auto, nábytek i pavučiny na stěnách, nebo si vystačíte se základním modelem.

Síťový tyčový vysavač

Síťové tyčové vysavače mnozí pokládají za „old school“ alternativu, my na ní však vidíme hned několik nevyvratitelných výhod. Hlavní z nich je neomezená doba provozu. Pozitivem je také vyšší výkon v porovnání s AKU modely, což však není neměnným pravidlem (některé AKU vysavače mohou mít vyšší výkon).

Zásadní nevýhodou tyčových vysavačů napájených ze sítě je, že jste omezení kabelem. Při výběru proto určitě nepřehlédněte údaj o jeho délce, přesněji o tzv. akčním rádiu vysavače. Jde o součet délky napájecího kabelu, vzdálenosti jeho vstupu do sacího vstupu vysavače a délky sacích hadic a trubic. Zjednodušeně řečeno, akční rádius hovoří o tom, do jaké vzdálenosti od el. zásuvky s vysavačem reálně dosáhnete.

Tyčový vysavač s akumulátorem

AKU tyčové vysavače vás při práci neomezují fyzicky, protože mají v těle zabudovanou dobíjecí baterii, omezená je však doba jejich provozu. Pro někoho může být nepohodlná i nutnost jejich pravidelného nabíjení. Za poměrně velkou nevýhodu pokládáme i to, že s vybíjející se baterií klesá výkon samotného vysavače. Plusy, tedy vysávání bez omezení, však u AKU modelů nepochybně převládají.

Klasický vs. tyčový vysavač a mop v jednom

Mnohé tyčové vysavače disponují funkcí smývání. V takovém případě hovoříme o modelu, který je vhodný na suché i mokré vysávání. Za tuto „vlastnost“ si však musíte připlatit, proto vám doporučujeme, abyste si předem promysleli, zda ji opravdu potřebujete. Některé tyčové vysavače dokážou podlahu po umytí dokonce i vysušit.

Tyčový vysavač – výkon

Sáčkové vs. bezsáčkové tyčové vysavače

Na trhu jsou dostupné tyčové vysavače s vyměnitelnými sáčky a také s pevnými nádobami, které stačí po dovysávání vysypat. Sáčkové vysavače ocení ti, kteří si neradi špiní ruce. Jsou ideální volbou i pro alergiky. Po naplnění sáček jednoduše vyjmete a vyhodíte. Pozor, počítejte s vyššími provozními náklady – nutnost dokupování sáčků. Určitě si také nezapomeňte předem ověřit jejich dostupnost.

V případě této alternativy nepřehlédněte údaj o objemu sáčku. Pokud potřebujete pravidelně vysávat větší plochy (cca 150 m²), nechoďte pod 4 l. Sáčky s objemem okolo 2 l do sebe dokážou nasát nečistoty z plochy do 50 m². Tyto údaje jsou samozřejmě pouze orientační. Reálná kapacita sáčku závisí i na množství nečistot ve vaší domácnosti.

Pokud patříte k ekologicky smýšlející části populace, doporučujeme vám sáhnout po bezsáčkovém modelu, u kterého se provozní náklady snižují na minimum. Navíc nemusíte až tak přemýšlet nad rozměry plochy, kterou budete vysávat. Nádobu s menším objemem jednoduše častěji vysypete, což však „nepoleze do peněz“. Objem nádob u klasických tyčových vysavačů se pohybuje od 0,4 do 0,7 l.

Typ a životnost baterie/akumulátoru

 • Ni-Mh baterie – setkáte se s nimi spíše u starších modelů. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena, nevýhodou tzv. paměťový efekt a s ním související kratší životnost. Pokud totiž Ni-Mh baterii nabijete dříve, než se zcela vybije, způsobíte postupné snižování její kapacity.
 • Li-ion baterie – je jimi vybavena drtivá většina novějších tyčových vysavačů. Jde samozřejmě o dražší alternativu, kterou však „netrápí“ zmíněný paměťový efekt. Li-ion baterie je naopak vhodné nabíjet ještě před jejich úplným vybitím. V průměru mají životnost kolem 400 nabíjecích cyklů.

Kapacita, délka nabíjení a výdrž baterie na jedno nabití

Čím je kapacita baterie ve vysavači větší, tím déle vydrží v provozu na jedno nabití. Zároveň však platí, že ji budete muset nabíjet déle. S levnějšími akumulátorovými vysavači se slabší baterií můžete zpravidla vysávat jen 10–20 min. Za jakýsi průměr můžeme označit dobu mezi 30 a 60 min. Skutečně výkonné modely vydrží v provozu více než 2 hodiny.

Doba nabíjení se odvíjí od typu a kapacity baterie. U slabších modelů počítejte s minimálně 60 min., u těch výkonnějších i s více než 8 hod. Pokud narazíte na tyčový vysavač, který je dodáván s 2 bateriemi, určitě vám jeho koupi doporučujeme. Vyhnete se zbytečným pauzám při úklidu.

Příkon a výkon tyčového vysavače

Elektrické tyčové vysavače mají příkon od 500 do více než 2 000 W. Tento údaj je důležitý tak na 50 %. Z hlediska spotřeby se nemusíte příliš omezovat. Drtivá většina novějších modelů spadá do kategorie úsporných spotřebičů, vysavač navíc není v provozu nonstop, náklady na jeho spotřebu jsou proto minimální.

Výkon akumulátorového tyčového vysavače

Příkon ovlivňuje celkový výkon vysavače pouze do určité míry. Souvisí zejména s výkonem motoru, ne se sacím výkonem, motor má však vliv na sací výkon. Proto platí nepsané pravidlo, že modely s vyšším příkonem jsou výkonnější, a tedy i efektivnější.

Sací výkon tyčového vysavače

Sací výkon hovoří o „síle“, jakou daný vysavač nasává nečistoty. Pozor, tento parametr není u produktů vždy uváděn. Můžete si ho vypočítat sami, existuje však řada způsobů, jak na to. Navíc byste museli znát několik „neznámých“ (např. průtok vzduchu, air watts, příkon atd.), protože na sací výkon má vliv vícero faktorů.

Nebudeme vás zatěžovat matematicko-fyzikální přednáškou. Při nákupu se orientujte podle toho, že sací výkon od 180 do 200 AW u elektrických modelů je docela slušný, resp. nadprůměrný. Výkon od 80 do 100 AW je více než dost pro AKU modely.

Filtrace

Vysavač, z něhož vychází více prachu, mikrobů a jiných nečistot, než kolik do něj vstoupí, není dobrým vysavačem. Při nákupu si proto nezapomeňte ověřit počet a druh filtrů, jimiž je daný model vybaven.

Počet filtrů

Bezsáčkové tyčové vysavače mívají dvoustupňový filtrační systém – vstupní filtr, který chrání motor, + výstupní filtr, který zabraňuje vyfukování nečistot. Sáčkové jsou v tomto směru o něco efektivnější, protože samotný sáček plní funkci 3. filtru.

Typy filtrů

HEPA nebo EPA filtry jsou nejúčinnější. O tom, jak moc, rozhoduje číslo, které následuje za slovíčkem HEPA/EPA – čím vyšší třída, tím účinnější filtr. U vysavačů se zpravidla setkáte max. s třídou 13 (99% účinnost). Pro lepší představu: HEPA/EPA filtry z třídy 10 mají cca 80–85% účinnost.

Druhým typem filtru, se kterým se setkáte zejména u levnějších modelů, je méně efektivní mikrofiltr z molitanu. Naopak nejlepšími jsou filtry vodní, které však patří k nejdražší alternativě. Nad jejich koupí by měli přemýšlet alergici či lidé s jinými dýchacími problémy.

Při výběru rozhodují i rozměry tyčového vysavače

Způsob údržby

Omyvatelné filtry jsou nepochybně lepší volbou. V první řadě podstatně zjednodušují údržbu vysavače. Kromě toho zvyšují vlastní efektivitu (umytý filtr = čistší filtr) a prodlužují životnost celého zařízení. Pozor, omyvatelné i neomyvatelné filtry nelze používat donekonečna.

Rozměry a ovládání

Podstatou tyčových vysavačů jsou jejich kompaktní rozměry (v porovnání s klasickými). Avšak pozor, ne každý tyčový vysavač musí být skutečně kompaktní. Na trhu jsou dostupné modely s hmotností okolo 2 kg, ale i takové, které váží více než 8 kg. Dalším důležitým parametrem jsou rozměry, tedy výška a šířka vysavače. Při výběru byste se měli orientovat podle vaší výšky, fyzických schopností a způsobu, jakým budete vysavač používat. Např. při vysávání schodiště oceníte něco lehčího, pokud máte přízemní dům nebo bydlíte v paneláku, několik centimetrů a gramů navíc vám nebude příliš vadit.

Určitě nepřehlédněte údaje o způsobu ovládání. Nejlepším řešením je digitální panel nebo ovládací prvky, které se nacházejí přímo na rukojeti, resp. v blízkosti vaší dlaně (prstů). Dalším důležitým parametrem je to, jak snadno můžete s vysavačem manévrovat a kde všude se dostane. Šikovnými řešeními jsou např. ohebné rukojeti, hubice s nízkým profilem, flexibilní klouby, kolečka či otočné hubice (zpravidla v 60° až 180° úhlu).

Funkce a příslušenství tyčových vysavačů

Základem vysavače je, aby vysával. Pokud si však chcete tuto činnost zjednodušit a zpříjemnit ještě o něco více, při výběru přihlédněte i k jeho funkcím. Neméně podstatné je příslušenství dodávané s vysavačem.

 • Regulace sacího výkonu je základem. Minimem jsou 2 rychlosti. U některých vysavačů můžete narazit i na regulaci prostřednictvím samostatných režimů (např. na koberec, dlažbu, dřevěnou podlahu atd.).
 • Indikátor stavu baterie vás upozorní na nutnost jejího dobití, indikátor naplnění sběrné nádobky / sáčku zase na nutnost jeho vyprázdnění.
 • LED osvětlení hubice je docela praktickou, avšak nikoliv nezbytnou funkcí. Slouží k tomu, abyste si posvítili na nečistoty pod nábytkem či na jiných hůře osvětlených místech.
 • Funkce parkování, která je velmi šikovná, znamená, že vysavač můžete během úklidu nechat stát volně v prostoru.
 • Nabíjecí stanice musí být součástí každého akumulátorového modelu. Všimněte si však, zda slouží pouze k nabíjení, nebo i k samotnému uskladnění vysavače.
 • Speciální hubice na chlupy, koberce s dlouhým vlasem či dřevěnou podlahu jsou jen a jen plusem.

Ovládanie tyčového vysávača

Levné vysavače nemusí splnit očekávání

Nabídka trhu je opravdu široká. Při výběru tyčového vysavače narazíte na kousky od renomovaných výrobců i na ty „beze jména“. Rozdílné jsou samozřejmě i ceny. Proto jsme si pro vás připravili krátký přehled populárních a spolehlivých značek spolu s orientačními pořizovacími cenami nejlepších tyčových vysavačů.

Vcelku kvalitní tyčový vysavač seženete již za cenu okolo 1 500 Kč. Tyto modely jsou specifické průměrným sacím výkonem, většinou jsou určené pouze pro suché vysávání a nedisponují příliš velkým množstvím dodatkových funkcí. Podobné je to i s příslušenstvím. Kousky za cenu kolem 1 500 Kč mohou mít různé nedokonalosti, jako je vyšší hlučnost nebo hmotnost, malá sběrná nádobka či slabší filtrační systém.

Pokud jste za tyčový vysavač ochotni zaplatit cca 5 000 Kč, získáte již vcelku výkonný a kvalitní domácí spotřebič. V této cenové kategorii narazíte i na modely 2 v 1, kvalitní filtrační systémy, nějaké to příslušenství v základním balíčku a doplňkové funkce včetně možnosti mokrého vysávání.

U tyčových vysavačů za více než 5 000 Kč už máte jistotu, že budete vlastnit model s vysokým sacím výkonem, dlouhou výdrží baterie a kvalitním HEPA filtrem, který bude disponovat těmi nejpraktičtějšími funkcemi. Najdou se samozřejmě i výjimky.

Tyčové vysavače Electrolux, Bosch či Rowenta jsou dobrou volbou

Ze značek vám doporučujeme tyčové vysavače Sencor, které můžete vlastnit již od cca 2 000 Kč, a také ty od značek Electrolux, Bosch či Rowenta. Zajímavé, kvalitní a cenově přijatelné tyčové vysavače nabízí také výrobci ETA a Gorenje. Pokud toužíte po dražším, a tedy i výkonnějším tyčovém vysavači, hledejte mezi produkty značek Dyson, Philips nebo Kärcher.

Otázky a odpovědi – FAQ

Nenašli jste odpověď na to, co vás při výběru tyčového vysavače zajímá nejvíce? Pokusíme se to napravit na následujících řádcích. V případě, že vás zajímají další informace, budeme rádi, pokud se nás zeptáte v diskuzi pod naším testem. Na otázky vám odpovíme co nejdříve.

Tyčové vysavače s názvem 2v1 můžete používat jako normální a také jako ruční vysavač. Pokud si u produktu všimnete označení 3v1, jde o spotřebič, který slouží k suchému i mokrému vysávání a také jako ruční tyčový vysavač.

Zpravidla tomu tak opravdu je. Tyčové vysavače na elektřinu mívají silnější sací výkon, a to i v případě, že jde o levnější kousky. Pokud chcete stejně výkonný AKU model, budete si za něj muset připlatit.

Vysavače obecně nepatří k nejtišším spotřebičům, tento parametr proto nepokládáme za extrémně důležitý. Hlučnost většiny modelů se navíc pohybuje v rozmezí od 60 do 70 dB. Samozřejmě můžete narazit i na kousky, které „hučí“ o něco více, rozdíly mezi jednotlivými produkty jsou však spíše minimální.

Electrolux EER73DB

Bezsáčkový, akumulátorový, hmotnost 3,16 kg, sběrná nádobka o objemu 500 ml, doba nabíjení 3 hod, 30min. provoz, na všechny povrchy.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tyčový vysavač Electrolux EER73DB vyniká poměrem mezi cenou a výkonem. Získáte domácího pomocníka, se kterým vysajete podlahy i koberce, můžete jej rozložit a používat jako ruční vysavač a díky válečku s kartáčkem se systémem Quick release na rychlé uvolňování vysávat různé povrchy.

Jako velmi praktickou vnímáme funkci samostatného stání. Vysavač tak můžete během úklidu nechat vestoje v prostoru. Na skladování využijete dobíjecí stanici, která plní i úlohu stojanu. Velmi praktické je také samotné vysávání. Tento model s nízkou hmotností (cca 3 kg) se dá označit za vysloveně hbitý. Hubice je vybavena systémem, který ji umožňuje otáčet v 180° úhlu. Navíc se na ní nacházejí poměrně velká kolečka, se kterými se dobře manévruje.

Doba nabíjení 4 Li-ion baterií je velmi milým překvapením. Vysavač Electrolux EER73DB nabijete z „0 na 100“ za cca 3 hod. Následně můžete vysávat 30 min. při polovičním, resp. 13 min. při plném výkonu. Ano, pochopili jste správně, tento model disponuje regulací výkonu ve dvou rychlostech a nepatří k běžcům na dlouhé tratě. V případě, že nechcete cenu příliš navýšit, doporučujeme vám sáhnout po tyčovém vysavači Bosch BBH32551, se kterým si dobu provozu o pár desítek minut prodloužíte.

Vysavač Electrolux EER73DB je vybaven cyklónovým filtračním systémem s dvojitou filtrací a omyvatelným filtrem. Ve srovnání s podstatně dražšími modely filtrace podává o něco slabší výkon. Sběrná nádobka má objem 0,5 l, což při porovnání s ostatními vysavači v našem testu není úplně mnoho.

Z doplňkových funkcí nás zaujaly LED diody na hubici. Nečekejte žádné halogeny, při úklidu pod nábytkem však svou funkci zastanou. Velmi praktická je i LED kontrolka, která vás upozorní na nutnost dobití baterie.

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou a výkonem
Velmi dobrá manipulace
2v1

Negatíva

Kratší doba provozu při plném výkonu
Pouze 2 stupně regulace

Typ: tyčový ● Napájení: akumulátorové ● Provedení: bezsáčkové ● Typ vysávání: suché ● Doba nabíjení: 3 hod. ● Doba provozu: 30/13 min. ● Typ baterie: Li-Ion ● Filtrace: omyvatelný filtr ● Hlučnost: 79 dB ● Objem sběrné nádoby: 0,5 l ● Hmotnost: 3,16 kg

Rowenta RH9490WO

Akumulátorový, bezsáčkový, sběrná nádobka o objemu 650 ml, hmotnost 3 kg, na všechny typy povrchů, doba provozu 35 min., doba nabíjení 3 hod.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Extrémně výkonný a praktický, ale s krátkou výdrží. Nějak takto se dá ve zkratce popsat model Rowenta RH 9490 WO. Díky výkonnému digitálnímu bezkartáčovému motoru se sacím výkonem 100 air wattů vysaje opravdu všechno. Navíc je dodáván s bohatým příslušenstvím, které zahrnuje i motorizovaný kartáč na zvířecí chlupy a hloubkové čištění. Vysavač Rowenta RH 9490 WO proto můžeme doporučit i majitelům domácích mazlíčků.

Z příslušenství stojí za zmínku štěrbinová hubice, kartáč na vysávání čalouněného nábytku (křesla, gauče, ...) a rozkládací nástavec. Nabíjecí základna s úložným prostorem, která slouží i jako stojan, je už jakousi samozřejmostí. Samotná hubice s LED diodami je velmi flexibilní. Můžete ji dokonce ohnout, takže se s ní dostanete opravdu všude. Ovládání hodnotíme jako jednoduché. Výkon lze regulovat ve 2 stupních.

Vysavač Rowenta RH 9490 WO je vhodný pro vysávání všech typů povrchů, a to jak na suché, tak i na mokré vysávání (na to je určena speciální hlava Aqua). Je vybaven 650ml sběrnou nádobkou se systémem Push & Release. Samotné vyprazdňování nádobky vám bohužel zabere nějaký ten čas, protože musíte nejprve odstranit HEPA filtr, který je součástí účinné dvoustupňové filtrace. Účinnou HEPA filtrací je vybaven i extrémně výkonný tyčový vysavač Dyson V11 Absolute.

Nejzásadnějším nedostatkem vysavače Rowenta je výdrž jeho baterie. Ano, je pravda, že ji nabijete za cca 3 hodiny, což je vskutku málo. Ovšem doba provozu představuje pouze 35 min. při slabším režimu, což je v našem testu nejméně. Pokud vysavač „vyboostujete“ na maximum, počítejte se skutečně krátkým, cca 5- až 10minutovým provozem. Dobrou zprávou je, že tento kousek dosahuje dostačujícího sacího výkonu i u slabšího režimu.

K mínusům musíme zařadit i dost vysokou hmotnost v případě používání příslušenství, se kterým se váha vysavače vyšplhá až na téměř 7 kg. Naopak bez něj jde o vysloveně lehoučký, cca 3kg model. Poslední nedokonalostí je vysoká hlučnost během nejsilnějšího režimu.

Pozitíva

Vysoký sací výkon
Vhodný na suché i mokré vysávání
Krátká doba nabíjení

Negatíva

Vyšší cena
Krátká doba provozu
Vysoká hlučnost na nejsilnějším režimu

Typ: tyčový ● Napájení: akumulátorové ● Provedení: bezsáčkové ● Typ vysávání: suché/mokré ● Doba nabíjení: 3 hod. ● Doba provozu: 35 min. ● Typ baterie: Li-Ion ● Filtrace: HEPA filtr ● Hlučnost: 82 dB ● Objem sběrné nádoby: 0,65 l ● Hmotnost: 3–7 kg

Klarstein Clean Butler 4G Silent

Akumulátorový, bezsáčkový, 800ml sběrná nádoba, 35min. výdrž, doba nabíjení 4 hod., HEPA filtr H10.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Bezdrátový vysavač německého výrobce Klarstein je poháněn akumulátorem s kapacitou 2 200 mAh. Jedná se o výkonný vysavač s účinnou HEPA filtrací. Provedení tyčového vysavače je bezsáčkové. Součástí balení je bohaté příslušenství včetně štěrbinové hubice a hubice na čalounění.

Výkonný, 160W elektromotor využívá cyklonovou technologii sběru nečistot a vyznačuje se vysokým sacím výkonem. Vysavač dokáže vyvinout maximální přítlak 16 kPa. Bez problémů si poradí s většími i menšími nečistotami. Díky účinné filtraci HEPA 10 zamezuje, aby se zpět do vzduchu dostávaly nebezpečné mikroby a částice. Filtr je vyměnitelný. Výkon lze regulovat ve dvou úrovních. Nečistoty sbírá do 800ml nádoby, která se snadno vyprazdňuje pomocí spodní klapky.

Tyčový vysavač je poháněn akumulátorem s kapacitou 2 200 mAh. Doba provozu se v běžném režimu pohybuje kolem 30 až 40 minut. Při druhém výkonnostním stupni doba provozu činí zhruba 20 minut. Náhradní akumulátor lze dokoupit. Velkou doménou vysavače je jeho tichý chod v běžném režimu. Při vyšším výkonnostním stupni však rovněž nelze mluvit o výraznějším hluku. Design vysavače je velmi moderní a lze ho používat i jako ruční vysavač.

Spotřebič zaujme nejen technickými vlastnostmi, ale také kvalitním zpracováním. Vysavač je robustní a působí odolně, přestože váží pouze 2 kg. Ruční jednotka je ještě lehčí. Výhradu bychom však měli ke kratší sací trubici, vyšší lidé se tak budou muset více sklánět. Rozhodně však výrobce chválíme za dodávku kvalitní podlahové hubice, kterou budete používat nejčastěji. Kromě toho máte k dispozici štěrbinovou hubici, hubici na čalounění a také hubici s kartáčem na nábytek. Opomenout nelze ani nabíjecí stanici, která slouží k dobíjení baterie.

Z hlediska poměru ceny a kvality řadíme tento vysavač mezi to nejlepší, co na našem trhu můžete koupit. Tyčový vysavač spotřebitelé chválí za jeho sací výkon a vysokou efektivitu vysávání na podlahách i kobercích. Součástí balení je bohaté příslušenství, baterie i náhradní HEPA filtr. Jeho obsluha i ovládání jsou maximálně komfortní. Konstrukce vysavače je velmi lehká. Elektromotor je tichý, a to i při vyšším výkonu.

Osobně by nás potěšila větší baterie. Výdrž baterie na úrovni 30 až 40 min. je dnes průměrná a minimálně hodina nepřetržitého provozu by vysavači svědčila. Používat ho lze také jako ruční vysavač, což jeho flexibilitu značně zvyšuje. Materiály jsou kvalitní a vysavač působí velmi odolně. Zákazníci si pochvalují design a ergonomii vysavače. Kratší je jen samotná sací trubice, která je nevýhodou pro vyšší osoby.

Pozitíva

Vysoký sací výkon a tichý chod
Kvalitní zpracování
Bohaté příslušenství

Negatíva

Kratší sací tyč

Typ: tyčový ● Napájení: akumulátorové ● Provedení: bezsáčkové ● Typ vysávání: suché ● Doba nabíjení: 4 hod. ● Doba provozu: 35 min. ● Typ baterie: Li-Ion / 22,2 V ● Filtrace: HEPA H10 ● Hlučnost: - dB ● Objem sběrné nádoby: 800 ml ● Hmotnost: 2,0 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Vysavače

Vaše hodnocení:
(90.8%)