Xgimi Horizon projektor – recenze

Elegantní, kvalitní a kompaktní Full HD projektor s výkonnou LED lampou. Mini dataprojektor XGIMI Horizon vám nabídne čistý obraz ve Full HD rozlišení 1 920 x 1 080 px. Pokud vám takové rozlišení nestačí, vyšší hodnotu naleznete u konkurenčních modelů Xiaomi Mi 4K Laser ProjectorSamsung The Premiere SP-LSP7T nebo u Optoma CinemaX P2.

Publikované: 04.10.2022
Aktualizované: 27.03.2023
Obsah článku:

Xgimi Horizon

DLP projektor s rozlišením 1 920 x 1 080 px a poměrem stran 16 : 9, svítivost 2 200 ANSI lm, životnost lampy 25 000 h, projekční vzdálenost 0,8 – 7,93 m, hlučnost 29 dB

Prohlédnout nejlepší nabídku

Přepracované technologie

XGIMI Horizon vám představí své rozlišení na 300palcové úhlopříčce. Díky ní si užijete nejen sledování filmů, ale větší zážitek budete mít také z televizního vysílání, z videí nebo z hraní her. Jeho projekční vzdálenost je opravdu široká, dosahuje od 0,8 m do skoro 8 metrů. Pyšní se světelným výkonem o hodnotě 2 200 ANSI lumenů. Tento projektor je nejjasnější ve své třídě. Díky tomu můžete promítat libovolný obsah nejen během večera, ale také v jasném prostředí ve dne. Navíc kromě kvalitního obrazu nabízí řadu funkcí. Jednoduše se ovládá a umí automaticky srovnat obraz, upravit jas či zkorigovat lichoběžníkové zkreslení. Podpora HDR10 a HLG zajistí plné barevné podání a velký kontrast.

Od obrazu ke zvuku

Tato informace jistě potěší všechny nadšence sledování sportu nebo hraní her. Projektor pracuje s nízkou latencí, a tedy s co nejmenším možným rozmazáním obrazu. V tomto mu pomáhá interpolace snímků MEMC, která zabraňuje rozmazání obrazu. K zajištění kvalitního ozvučení využívá projektor reproduktory od renomovaného výrobce Harman Kardon. Zvuk se k vám dostane ze dvou 8W 45mm reproduktorů, které disponují plným rozsahem s vysokou dynamickou odezvou.

XGIMI Horizon recenze

Konektivita

Tento projektor lze připojit k libovolným zařízením hned díky dvěma HDMI a USB portům. K internetu připojíte projektor přes síťový konektor LAN nebo můžete využít bezdrátové připojení WiFi. Pokud plánujete připojit soundbary, využijete bluetooth. Díky integraci obchodu Google Play se dostanete na projektoru k více než 5 000 aplikacím. Nemusíte se bát ani o životnost zařízení. Při každodenním 4hodinovém používání vám vydrží až 17 let. Na závěr vyzvedneme ještě jeden plus, kterým je šetrnost k vašim očím. Projektor disponuje certifikací od společnosti TÜV Rheinland na množství emitovaného modrého světla.

Zkušenosti s XGIMI Horizon

Spotřebitelské recenze vás od koupě neodmluví, protože jsou většinou pozitivní. Zákazníci vyzdvihují kvalitní obraz, zvuk a řadu užitečných funkcí. I cena za projektor je velmi přiměřená. Pokud si však potrpíte na ještě větší kvalitu obrazu, model XGIMI Horizon je dostupný také v Pro verzi. Počítejte s vyšší pořizovací cenou, ale dostanete za ni vyšší kvalitu obrazu. Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma projektory je to, že XGIMI Horizon Pro nabízí až 4K rozlišení, čili 3 840 x 2 160 pixelů. Zbývající parametry jsou víceméně stejné. Je tedy už jen na vás, po kterém modelu sáhnete.

Recenze a zkušenosti s projektorem XGIMI Horizon
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalita obrazu i zvuku
Možnost vybrat si klasickou nebo Pro verzi
Množství užitečných funkcí

Negatíva

Žádné jsme nenašli

Rozlišení: 1 920 x 1 080 px ● Poměr stran: 16 : 9 ● Projekční vzdálenost: 0,8 – 7,93 m ● Technologie: DLP ● Svítivost: 2 200 ANSI lm ● Zdroj světla: LED ● Životnost světla: 25 000 ● Hlučnost: 29 dB ● Konektivita: HDMI, RJ-45, USB, Sluchátkový výstup, WiFi, LAN, Bluetooth ● Funkce: Zoom, 3D, Miracast, reproduktor, dálkové ovládání ● Umístění: na strop, na stůl, na zem ● Hmotnost : 2,9 kg ● Rozměry (š x v x h): 20,8 x 13,6 x 21,8 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(84%)