Smart hodinky pro děti

Nejlepší smart hodinky pro děti jsou s GPS i k telefonování + recenze

Zvažujete koupi dětských smart hodinek? Naše redakce pro vás provedla průzkum trhu zaměřený právě na tyto produkty. Po důkladném porovnání vybraných modelů získaly nejlepší hodnocení voděodolné smart hodinky Lamax WatchY3 s funkcemi, které potěší nejen děti, ale i dospělé. Kromě celkového vítěze vám představíme i několik dalších zajímavých modelů, které si v našem spotřebitelském testu rovněž našly slušné umístění.  

Publikované: 05.07.2021
Aktualizované: 19.07.2024

Jaké smart hodinky pro děti koupit?

Odolné a kompatibilní, s funkcí GPS, se SIM kartou, nebo bez? Jaké smart hodinky budou pro vaše dítě ty nejvhodnější? Vyhledávat parametry, porovnávat ceny a k tomu číst detailní recenze může být časově náročné. Proto vám již nyní nabízíme stručný přehled několika modelů z našeho spotřebitelského testu. Seznámíme vás s celkovým vítězem, s hodinkami, které se vyplatí zejména cenově, a v neposlední řadě i s tipem naší redakce.

Názov Hodnotenie Detail
Lamax WatchY3   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Carneo TIK&TOK HR+   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Forever JW-100   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Cenový trhák
Forever IGO JW-100

Forever IGO JW-100

Kapacita baterie 160 mAh, 1,3″ displej, kompatibilita s Android i iOS, odolnost IP68, chybí GPS a slot na SIM kartu.

Zobrazit více info

Základ hodinek Forever IGO JW-100 s rozměry 36 × 36 × 10 mm tvoří dotykový TFT displej s úhlopříčkou 1,3″. Jde o levnější a jednodušší model s kapacitou baterie 160 mAh, bez slotu na SIM kartu i bez možnosti GPS. Hodinky však podporují Android i iOS, čímž umožňují přijímat upozornění přímo z telefonu. Výhodami jsou také odolnost IP68 a funkce vedoucí ke zdravému životnímu stylu – krokoměr, upozornění na dlouhé sezení či pitný režim.

Náš TIP
Carneo TIK&TOK HR+

Carneo TIK&TOK HR+

Kapacita baterie 160 mAh, 1,4″ IPS LCD displej, odolnost IP67, 20 sportovních režimů, chybí GPS i slot na SIM kartu.

Zobrazit více info

Lehký, 21gramový model Carneo TIK&TOK HR+ má o něco větší, 1,69″ IPS LCD displej. Recenze ocenily odolnost IP67, kompatibilitu se systémy Android a iOS, náhradní řemínek jako součást balení a také nabídku 20 sportovních režimů. Model naopak nedisponuje GPS, Wi-Fi či slotem na SIM kartu, a tudíž neumožňuje ani volání z hodinek.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Technické parametry jsou v mnoha případech tím nejdůležitějším, co je potřeba při koupi zvážit, jelikož souvisí s celkovou kvalitou výrobku. Obzvlášť to platí v případě dražších produktů, které plánujete využívat dlouhodobě. Oproti výběru klasických smart hodinek se při výběru modelů určených pro děti přihlíží k trochu odlišným vlastnostem a funkcím. Pokud stále nevíte, které parametry jsou při výběru smart hodinek pro děti klíčové, nabízíme vám jednoduchý přehled těch, na které jsme při porovnávání modelů v našem průzkumu kladli největší důraz.

Kapacita baterie
Kompatibilita
Lokalizace polohy
Slot na SIM kartu
Odolnost
Celkové rozměry a displej
Další funkce

V našem spotřebitelském testu jsme se zaměřili na levnější i cenově dražší smart hodinky od různých ověřených výrobců jako Lamax, Forever, Carneo, Vtech i dražšího TCL. Na základě informací z portálu Heureka a z nabídky jiných e-shopů (Mall.cz, Alza.cz, Datart.cz) jsme důkladně analyzovali a porovnávali parametry, funkce, ceny i celkové silné a slabé stránky vybraných modelů. Pro co nejobjektivnější hodnocení jsme vycházeli i ze zkušeností a názorů samotných spotřebitelů.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze smart hodinek pro děti

Vhodné, či nevhodné? Navzdory odlišným názorům na používání smart hodinek u dětí jsou tyto produkty stále populární. Chytré hodinky představují jakýsi kompromis mezi klasickými hodinkami a chytrým telefonem. Rodiče je volí zejména z důvodu možnosti kontroly svého dítěte, ale rozhodně uvítají i řadu jiných funkcí, kterými modely disponují. Náš srovnávací test zahrnuje několik dětských smart hodinek podobných i odlišných parametrů, cen i značek. Analyzovali jsme dlouhé hodiny, abychom vám nakonec přinesli srozumitelná, a hlavně nezávislá hodnocení jejich silných i slabých stránek. Které modely se tedy vyplatí koupit a které budou pro vaše dítě nejlepší? Nabízíme vám shrnutí výsledků našeho průzkumu.

Cenový trhák

Forever IGO JW-100

Kapacita baterie 160 mAh, 1,3″ displej, kompatibilita s Android i iOS, odolnost IP68, chybí GPS a slot na SIM kartu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Navzdory výrazně nižší ceně mají smart hodinky Forever IGO JW-100 stále co nabídnout. Základ tvoří dotykový TFT displej s úhlopříčkou 1,3″ a s rozlišením 240 × 240 px a nastavitelný silikonový řemínek o délce 220 mm. Hodinky jsou vhodné pro děti s obvodem zápěstí od 130 mm do 190 mm. Model má menší rozměry (36 × 36 × 10 mm), nižší hmotnost (28 g) a rovněž menší kapacitu baterie (160 mAh). Doba nabíjení je uvedena přibližně 2 hodiny (adaptér – napájení ze sítě). Jde tak o jednodušší model bez slotu na SIM kartu či GPS.

Hodinky potěší předinstalovanou hrou Basketbal a řadou funkcí, které vaše dítě povedou ke zdravějšímu životnímu stylu – krokoměr, snímač tepové frekvence, tréninkové funkce, monitoring kvality spánku, upozornění na dlouhé sezení nebo pitný režim. Model je kompatibilní se systémy Android, iOS a také s možností připojení přes Bluetooth. Umožňuje tak přijímat upozornění přímo z telefonu, ovládat fotoaparát či hudební přehrávač. Mezi silné stránky řadíme i odolnost vůči vodě a prachu IP68.

Pozitíva

Nižší cena
Funkce podporující zdravý životní styl
Odolnost s vyšším stupněm ochrany IP68

Negatíva

Nemá slot na SIM kartu
Nemá GPS
Menší kapacita baterie

Rozměry: 36 × 36 × 10 mm ● Hmotnost: 28 g ● Displej: 1,30″ (240 × 240 px) ● Kapacita baterie: 160 mAh ● Odolnost: IP68 ● Kompatibilita: Android, iOS ● Lokalizace polohy: ne ● slot na SIM kartu: ne

Náš TIP

Carneo TIK&TOK HR+

Kapacita baterie 160 mAh, 1,4″ IPS LCD displej, odolnost IP67, 20 sportovních režimů, chybí GPS i slot na SIM kartu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tipem naší redakce se z vybraných modelů stal Carneo TIK&TOK HR+, který zaujme už na první pohled veselým designem. Pozitivní hodnocení padla i ze strany spotřebitelů, kteří ocenili odolnost, rychlé spárování, sportovní režimy a také náhradní černý řemínek jako součást balení. Oproti levnějšímu modelu Forever IGO JW-100 mají tyto smart hodinky hmotnost jen 21 g. Naopak úhlopříčka 1,4″ barevného IPS LCD displeje je v tomto případě větší. Displej se standardním rozlišením 240 × 240 px lze jednoduše aktivovat otočením ruky. Kapacita baterie je 160 mAh, přičemž maximální uvedená výdrž je 5 dní.

Na základě Bluetooth technologie je možné připojení k mobilnímu telefonu, a tak hodinky upozorní na příchozí hovor či SMS. Rovněž jsou kompatibilní s operačními systémy Android i iOS. Nedisponují slotem na SIM kartu, GPS či Wi-Fi. Nabízejí však 20 sportovních režimů (běh, chůze, turistika, cyklistika, basketbal), krokoměr, monitoring kvality spánku, úrovně stresu a měření srdečního tepu. Své mladší majitele rozhodně potěší i zábavnými hrami Puzzle a Basketbal. Odolnost IP67 je stejná jako v případě levnějších hodinek Forever IGO JW-100. Chytré hodinky s dotykovým i tlačítkovým ovládáním jsou vhodné pro děti od 6 do 15 let (obvod řemínku max. 220 mm).

Pozitíva

Větší displej s úhlopříčkou 1,4″
Vyšší odolnost IP68
Nabídka 5 sportovních režimů

Negatíva

Dražší model
Slabší kapacita baterie
Chybí slot na SIM kartu a GPS

Hmotnost: 21 g ● Displej: 1,69″ (240 × 240 px) ● Kapacita baterie: 160 mAh ● Odolnost: IP67 ● Kompatibilita: Android, iOS ● Lokalizace polohy: ne ● slot na SIM kartu: ne

Lacná kvalita

Vtech Kidizoom DX7

LCD displej s úhlopříčkou 1,44″, zabudovaný fotoaparát, 8 her, praktické funkce, chybí GPS a slot na SIM kartu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nepatří k nejlevnějším, ale pro děti nabízejí řadu zajímavých funkcí. Smart hodinky Vtech Kidizoom DX7 vhodné pro děti od 4 let jsou vyrobeny ze silikonu a plastu a měly by být odolné proti vlhkosti. Základ tvoří větší dotykový LCD displej s úhlopříčkou 1,44″ – srovnatelnou s Carneo TIK&TOK HR+. Přesná kapacita baterie sice uvedena nebyla, ale podle zkušeností spotřebitelů je její běžná výdrž přibližně 3 dny. Součástí balení je také dobíjecí micro USB kabel. Model sice nemá slot na SIM kartu, GPS ani možnost připojení Bluetooth, avšak ty nejmenší rozhodně potěší zabudovaným fotoaparátem (efekty, filtry, fotorámečky) a videokamerou (60sekundová videa).

Hodinky nabízejí několik praktických funkcí, jako např. budík, kalkulačku, stopky či kalendář, ale také hlasový záznamník s integrovaným měničem hlasu a 8 her – z toho 5 pohybových, které motivují k fyzické aktivitě. Zajímavostí je také možnost digitálního, analogového či 3D zobrazení aktuálního času. Spotřebitelé v recenzích upozornili, že uvedená vnitřní paměť je 256 MB, je ovšem třeba myslet na to, že je již sdílená s programem a daty, tudíž skutečná dostupná paměť je menší. Pozitivně recenze ocenily zejména snadnou manipulaci a pomoc při rozvíjení zručnosti dětí. V porovnání s ostatními vybranými modely jde spíše o veselé a hravé hodinky než o bezpečnostní pomůcku pro rodiče.

Pozitíva

Možnost fotit, natáčet videa
Obsahuje praktické, ale i zábavné funkce pro dítě
Podporuje pohybovou aktivitu dítěte

Negatíva

Vyšší cena
Spíše zábavné než bezpečnostní funkce
Nedostatek základních údajů o produktu – kapacita baterie, odolnost apod.

Rozměry: 50 × 30 × 150 mm ● Hmotnost: - ● Displej: 1,44″ ● Kapacita baterie: - ● Odolnost: - ● Kompatibilita: - ● Lokalizace polohy: ne ● slot na SIM kartu: ne

Pre náročných

TCL Movetime Family Watch 40

Kapacita baterie 650 mAh, 1,4″ displej, kompatibilní se systémem Android a iOS, odolnost IP67, lokace polohy, slot na nano SIM kartu, možnost telefonování na 15 čísel.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V porovnání s ostatními vybranými modely patří smart hodinky pro děti TCL Movetime Family Watch 40 do nejvyšší cenové třídy. Převyšují je také rozměry 51,6 × 40 × 15,9 mm a hmotností 54 g. Výhodou je výrazně větší kapacita baterie 650 mAh se standardním nabíjením přes síťový adaptér. Dotykový IPS displej s rozlišením 240 × 240 px má úhlopříčku 1,4″, což je stejně jako v případě levnějších Carneo TIK&TOK HR+. Hodinky jsou kompatibilní se systémem Android a iOS a vynikají hned několika funkcemi lokalizace. Pro sledování reálné polohy vašeho dítěte tak můžete využít GPS, AGPS, LBS či Wi-Fi. Disponují také slotem na nano SIM kartu, a tudíž umožňují telefonování – lze nastavit 15 telefonních čísel. Rovněž umožňují posílat do hodinek textové i hlasové zprávy, ovšem z hodinek pouze hlasové.

Kromě klasického fotoaparátu zaujmou i přední kamerou, díky které můžete uskutečňovat videohovory. Praktickou funkcí je také režim nerušit, který přijde vhod během školní výuky. Nabídka dalších funkcí jako SOS tlačítko, upozornění na vybitou baterii či krokoměr je srovnatelná s jinými modely. Některé z nich, jako například sledování kvality spánku, najdete i u levnějších Forever IGO JW-100. Smart hodinky jsou vyrobeny z běžných materiálů (plast a silikon) a jsou odolné proti prachu i vodě podle IP67, což znamená, že zvládnou déšť i mytí rukou. Celkově tak jde o spolehlivý produkt, který za svou vysokou cenu nabízí řadu funkcí. Přestože hodnocení spotřebitelů byla víceméně pozitivní, vícero z nich se shodlo právě na nepřesnosti určování polohy dítěte.

Pozitíva

Větší kapacita baterie
Slot na SIM kartu
Možnost videohovorů

Negatíva

Vysoká cena
Vyšší hmotnost
Nepřesné určování polohy

Rozměry: 51,6 × 40 × 15,9 mm ● Hmotnost: 54 g ● Displej: 1,4″ (240 × 240 px) ● Kapacita baterie: 650 mAh ● Odolnost: IP67 ● Kompatibilita: Android, iOS ● Lokalizace polohy: GPS, AGPS, LBS, Wi-Fi ● slot na SIM kartu: ano

Další zajímavé produkty

Více možností, těžší výběr? Ne vždy to tak musí být. Víme, že bohatá nabídka rozhodování občas zkomplikuje, ale nejednou právě díky novým možnostem najdete přesně to, co hledáte. Kromě výše recenzovaných výrobků jsme tak pro vás připravili krátké shrnutí alternativních smart hodinek pro děti.

Levnější Canyon KW33 s rozměry 41,2 × 35,2 × 9,3 mm, hmotností 45 g, slabší kapacitou baterie 155 mAh a odolností IP68 jsou určené pro děti školního věku. Základ tvoří dotykový IPS displej o rozměru 1,3″ a s klasickým rozlišením 240 × 240 px. Podpora operačního systému Android a iOS umožňuje přijímat upozornění z připojeného mobilu, ovládat hudbu a fotoaparát. Hodinky si děti získají zejména integrovaným zvířátkem Dinem a různými hrami. Kromě toho nabízí monitor tepu, dlouhodobého sezení, spánku a krokoměr.

Smart hodinky Helmer LK 707 podporující systém Android a iOS zaujmou hlavně poměrem ceny a kvality. Mají 45 × 32 × 13 mm, 45 g, kapacitu baterie 400 mAh a dotykový TFT displej s úhlopříčkou 1,44″. Jejich předností je slot na SIM kartu, čímž umožňují volat a přijímat hovory, a také GPS lokátor pro kontrolu pohybu. Nabízejí však řadu dalších funkcí, jako například volání SOS (2 kontakty), zasílání hlasových a textových zpráv na hodinky, fotoaparát či svítilnu. Spotřebitelé chválili zejména jednoduchost ovládání, ale uvítali by naopak lepší voděodolnost.

Pro děti předškolního věku nebo žáky prvního stupně budou vhodnou volbou smart hodinky Carneo GuardKid+. Model je zaměřen zejména na kontrolu bezpečnosti vašich dětí pomocí GPS lokátoru, možnosti oboustranného volání díky slotu na SIM kartu, tlačítka SOS či upozornění při sundání z rukou. Hodinky jsou kompatibilní se systémy Android, iOS a disponují také barevným IPS displejem s úhlopříčkou 1,44″ (240 × 240 px), baterií s kapacitou 430 mAh a voděodolností IPX2.

Dotykový IPS displej o rozměru 1,3″, odolnost IP67 a poměrně slušnou kapacitu baterie (400 mAh) nabízí smart hodinky Aligator Watch Junior. Jedná se o cenově levnější model. Pro obousměrné volání je zapotřebí nano SIM karta. Mezi klíčové funkce řadíme určení polohy dítěte (GPS, WiFi), tlačítko SOS či bezpečnostní zónu. Praktické možnosti poskytuje také monitor spánku, krokoměr, stopky a budík.

Odolné (IP67) smart hodinky CEL-TEC KT11 patří opět k dražším kouskům zaměřeným na zvýšení bezpečnosti vašeho dítěte. Základ tvoří 1,4″ dotykový IPS displej (240 × 240) a baterie s kapacitou až 650 mAh. GPS, LBS, AGPS a Wi-Fi lokalizují polohu dítěte pomocí mobilní aplikace (Android, iOS). Využít můžete historii pohybu, volání SOS či zasílání hlasových a textových zpráv. Výhodou je možnost volání a videohovorů přímo z hodinek. Vítanými funkcemi jsou také fotoaparát, svítilna, krokoměr, monitor kvality spánku a režim „nerušit“.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Při výběru produktů nejednou sehraje roli i jejich prodejnost na trhu. Chcete vědět, které smart hodinky kupují rodiče dětem nejvíce? Na základě informací z portálu Heureka.cz vám nabízíme aktuální seznam těch nejprodávanějších smart hodinek pro děti. Jelikož čísla prodejnosti podléhají změnám, informace pro vás pravidelně kontrolujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Carneo GuardKid+ 4G5*Zobrazit produkt
Armodd Kidz GPS 4G5*Zobrazit produkt
Lamax WatchY35*Zobrazit produkt
Lamax BCool5*Zobrazit produkt
Niceboy Watch Kids Patrol5*Zobrazit produkt

Umožní mít dítě pod kontrolou nebo jej jednoduše kontaktovat. I proto jsou chytré hodinky pro děti často vnímány jako vhodná a bezpečnější náhrada chytrých telefonů. Díky různým funkcím také rozvíjejí dovednosti, monitorují pohybovou aktivitu a pomocí her povzbuzují ke zdravému životnímu stylu. Zpravidla jsou určené pro děti od 4 nebo 5 let, nicméně u jednotlivých modelů se věková hranice mírně liší. Ještě před samotnou koupí je vhodné zvážit jak parametry, tak i funkce konkrétních hodinek. Zároveň je třeba přihlížet ke schopnostem dítěte, které je bude spolu s vámi využívat. To, na co všechno je při koupi potřeba se zaměřit, vám dále prozradí náš průvodce výběrem.

Jak vybrat smart hodinky pro děti

 • Baterie – kapacita a výdrž
 • Odolnost, materiály, rozměry
 • Funkce
 • Kompatibilita
 • Úložný prostor
 • Cena a oblíbení výrobci

Baterie – výdrž neovlivňuje pouze kapacita 

Kapacita baterie v hodinkách bývá poměrně malá, jelikož je podřízená rozměrům výrobku. Právě její velikost totiž ovlivňuje výdrž na jedno nabití, která je obvykle uváděna i v řádu několika dní. Z praxe však víme, že nejen kapacita, ale také intenzita jasu, operační systém, využívání funkcí, GPS či telefonování mají vliv na to, kolik baterie vydrží. Při běžném používání smart hodinek je proto velmi pravděpodobné, že je budete dobíjet každý den.

A přestože je třeba výdrž brát s jistou rezervou, parametr kapacity při výběru rozhodně zohledněte. Zpravidla je uváděna v mAh, přičemž platí, že čím je hodnota vyšší, tím více by měly hodinky vydržet. Za jakousi hranici slušné kapacity se považuje hodnota od 400 mAh.

Odolnost, materiály a rozměry spolu souvisí

S parametrem odolnosti se setkáte téměř u všech modelů, přičemž nejčastěji naleznete odolnost označenou jako IP67 nebo IP68. Je třeba také zmínit, že čím je parametr vyšší, tím více je zajištěna delší životnost produktu. U výrobků určených pro děti je tento údaj o to důležitější.

Parametr tak můžeme rozdělit do dvou rovin. První a základní je odolnost proti vodě, která má několik úrovní. Druhou je odolnost proti prachu a jiným nečistotám.

Údaj obvykle naleznete pod zmíněným označením IP, přičemž za písmeny následuje jedna nebo dvě číslice. První číslice označuje odolnost proti nečistotám, konkrétně 6 znamená prachuvzdornost. Druhá číslice znamená voděodolnost. Pro lepší přehled vám nyní nabízíme stručný popis zmíněných úrovní voděodolnosti.

 • 3 – odolné proti kapkám vody (např. jemný déšť)
 • 4 – odolné proti stříkající vodě ve všech směrech
 • 5, 6 – odolné proti intenzivněji tryskající vodě
 • 7 – odolné proti krátkému ponoření (umývání rukou)
 • – odolné při delším ponoření (plavání)

Smart hodinky pro děti – odolnost

S odolností, ale také bezpečností souvisí i použité materiály výrobku. Stejně jako při výběru oblečení či jiných produktů dotýkajících se dětské pokožky je i v případě smart hodinek tento údaj důležitý. Dítě je bude nosit většinu dne přímo na ruce, a tak je třeba vybírat modely, u kterých jsou uvedené dostatečné informace o použitých materiálech. Modely pro děti od známých výrobců jsou však standardně vyráběné z plastu a silikonového řemínku, který by měl být hypoalergenní a zdravotně nezávadný. Některé kvalitní značky v případě uvedených parametrů informují také o výrobě ze zdravotně nezávadných materiálů.

S materiály souvisí i celkové provedení hodinek a jejich odolnost proti mechanickému poškození. Měly by být mohutnější s dostatečně velkým displejem (vhodná úhlopříčka – přibližně 1,3″ nebo 1,4″) s ochrannou fólií, která jej uchrání před poškrábáním či prasknutím. Hodinky by však neměly být příliš těžké. Přijatelná hmotnost pro dětskou ruku se uvádí přibližně do 50 g.

Dětské smart hodinky s GPS lokací, historií pohybu i krokoměrem

Stejně jako dospělé, tak i děti zajímají funkce, které model nabízí. Ty totiž můžeme rozdělit na bezpečnostní, kterými disponují zejména dražší smart hodinky, a víceméně praktické či zábavné. S jakými bezpečnostními funkcemi se tedy můžete setkat?

 • GPS lokalizace – Mezi bezpečnostní a velmi žádané funkce patří i GPS lokalizace. S GPS snadno zjistíte, kde se vaše dítě právě nachází. Nutné je jen spárovat hodinky s vaším chytrým telefonem a stáhnout do něj příslušnou aplikaci. Podle zkušeností spotřebitelů se však v případě několika modelů funkce ukázala jako nepřesná. U GPS je tak občas potřeba počítat s odchylkou minimálně 5 m a také s časovým zpožděním.
 • Bezpečnostní zóna (geofencing) – Podobně jako GPS i geofencing zajistí přehled o bezpečnosti pohybu vašeho dítěte. Jedná se o nastavení lokality (například škola, kroužky, domov prarodičů), do které pokud dítě vstoupí, nebo ji naopak opustí, obdržíte upozornění přímo ve svém chytrém telefonu.
 • Funkce SOS – Jednou ze základních bezpečnostních funkcí smart hodinek pro děti je i funkce SOS, se kterou se můžete setkat ve formě SOS tlačítka (dítě ho zmáčkne v případě nouze, a vám tak přijde upozornění přes aplikaci ve smartphonu) nebo volání SOS (uskuteční se stisknutím 1 či 2 předem nastavených čísel).
 • Bezpečný příchod do cíle – S funkcí bezpečný příchod se setkáte spíše u dražších modelů. Podstatou je nastavení cílových bodů v aplikaci, do kterých má vaše dítě dojít. Poté, co tam dorazí, vám opět přijde upozornění.
 • Rodičovský zámek – Díky rodičovskému zámku můžete hodinky vypnout pouze přes aplikaci ve svém chytrém telefonu. Jedná se o praktickou pomůcku, která vám zaručí udržení kontaktu s dítětem a kterou oceníte také v případě ztráty hodinek.
 • Skrytý odposlech a fotografování – Při skrytém odposlechu a fotografování je třeba si uvědomit, že výrazným způsobem zasahují do soukromí dítěte, a proto je využívejte pouze v kritických situacích. Podstatou je možnost pomocí aplikace poslouchat, nebo dokonce fotografovat své dítě na dálku, aniž by o tom vědělo.
 • Historie pohybu – Díky historii pohybu si tak v mobilní aplikaci dokážete prohlédnout, kde se vaše dítě během dne pohybovalo. Oceníte to zejména v případě podezření, že bylo za školou a podobně.

Po výše uvedených bezpečnostních funkcích vám nyní představíme praktické či zábavné, které potěší zejména vaše děti.

 • Telefonování a posílání zpráv – Chcete-li hodinky využívat i k telefonování či posílání zpráv, zaměřte se na modely se slotem na SIM kartu (některé dokonce nabízejí SIM kartu jako součást hodinek). Dítě tak následně může telefonovat, přijímat hovory, posílat textové nebo hlasové zprávy.
 • Předvolená telefonní čísla – Funkce umožňuje uložit konkrétní počet telefonních čísel, na která může dítě z hodinek zavolat. Pro zvýšenou bezpečnost může vložení čísel schvalovat pouze rodič. Standardní kapacita dětských smart hodinek je od 10 do 20 čísel.
 • Integrovaný fotoaparát a kamera – O zábavu vašich dětí se postará také integrovaný fotoaparát a kamera. Dítě tak může hodinkami fotit nebo natáčet krátká videa (obvykle 60 sekund), přičemž některé modely umožňují i jejich posílání. Před koupí smart hodinek s takovouto funkcí však doporučujeme zjistit si kvalitu objektivu (rozlišení) a velikost úložného prostoru.
 • Krokoměr – Slouží k počítání kroků a také měření vzdálenosti při chůzi. Jedná se o poměrně běžnou funkci, která se vyskytuje i u levnějších modelů. Pomocí ní zjistíte, jestli má vaše dítě dostatečný pohyb, a také ho můžete motivovat k fyzické aktivitě.
 • Budík – Budík je praktickou a vítanou pomůckou. V některých případech ho může nastavit pouze rodič prostřednictvím aplikace v mobilu, v jiných jej může nastavit i dítě přímo na hodinkách (doporučujeme zjistit ještě při výběru).
 • Upomínky – Upomínky ve smart hodinkách slouží ke stejném účelu jako v mobilu. Tuto funkci ocení zejména děti starší věkové kategorie.
 • Světlo – U chytrých hodinek rozlišujeme 2 druhy světel – jedno slouží jako podsvícení obrazovky a druhé jako „baterka“, která umožňuje zasvítit do prostoru.

Smart hodinky pro děti SOS funkce

Kompatibilita

Důležitým parametrem je také kompatibilita. Zjednodušeně řečeno údaj říká, zda a s čím jsou hodinky slučitelné. Téměř u všech dětských smart hodinek však platí, že jsou kompatibilní s nejpoužívanějšími operačními systémy – Android a iOS, což znamená, že je spárujete s jakýmkoliv telefonem s Androidem či iOS. Před koupí doporučujeme tento údaj nepřehlédnout, abyste se tak vyhnuli zbytečným komplikacím a reklamování.

I malý úložný prostor postačí

Kapacitu paměti možná nenajdete uvedenou stále, ale u dražších modelů se s tímto údajem zpravidla můžete setkat. Úložný prostor smart hodinek je většinou v nižších hodnotách. Obzvlášť to platí u dětských modelů, které velkou kapacitu v podstatě ani nepotřebují. K běžnému využívání by tak měl stačit model s 2GB pamětí RAM. Pokud uvažujete o hodinkách s možností ukládání fotografií či videí, kapacita by v tomto případě měla být o něco větší.  

S cenou roste i nabídka bezpečnostních funkcí

Při výběru dětských smart hodinek hraje roli také cena i výrobce. V našem spotřebitelském testu jsme se proto zaměřili na několik cenových kategorií a odlišných renomovaných výrobců.

Nabídku na trhu rozdělíme do tří cenových tříd. Ty nejlevnější smart hodinky pro děti se obvykle pohybují kolem 800 Kč. Mají menší kapacitu baterie, nedisponují GPS či slotem na SIM kartu. Zpravidla jsou však kompatibilní s oběma operačními systémy, mají kvalitní displej, vyšší odolnost, jednoduché ovládání a funkce motivující k pohybové aktivitě a zdravému životnímu stylu.

Přibližně od 1 250 Kč výše naleznete kvalitní modely se slušnou baterií, úložným prostorem, funkcí GPS a slotem na SIM kartu (některé ji dokonce přikládají k produktu). Nabízejí řadu nejen zábavných (fotoaparát, videokamera), ale hlavně bezpečnostních a praktických funkcí, které ocení spíše rodiče (SOS tlačítko, nastavení telefonních čísel, bezpečnostní zóna). Modely jsou také kompatibilní s OS Android a iOS, a tak vám po stažení aplikace ve smartphonu umožňují dohled nad vaším dítětem.

Nejdražší smart hodinky s kvalitním provedením překračují hranici 2 500 Kč. Obvykle se jedná o modely s větším displejem, větší kapacitou baterie či paměti, řadou bezpečnostních funkcí a s propracovanou lokalizací. Telefonování, hlasové a textové zprávy či videohovory jsou u těchto hodinek poměrně běžné. Přestože by mělo jít o kvalitní produkty, je třeba zmínit, že některé jejich parametry a nabídka funkcí jsou stejné nebo srovnatelné s levnějšími typy.

Recenze chválí Lamax, Helmer i Forever

Chytré hodinky pro děti naleznete pod různými značkami. Mezi často žádané patří modely od výrobců Lamax, Helmer či Garmin. Začneme však těmi s nízkou cenou a dobrým hodnocením. V případě levnějších modelů s dobrým poměrem ceny a kvality vynikly Forever a Xblitz. S o něco dražšími hodinkami zaujali výrobci Watchking, Canyon a Helmer. Modely zmiňované značky Lamax byly oblíbené zejména z kategorie 1 700 až 2 500 Kč a mezi nejdražšími dětskými smart hodinkami si své místo získal TCL a opět Helmer.

Otázky a odpovědi – FAQ

Nemůžete najít odpovědi na své otázky? Přikládáme sem ty, které kupující zajímají nejčastěji. Pokud ani mezi nimi nenajdete to, co hledáte, klidně nám napište do komentářů. Sekci pravidelně kontrolujeme a reagujeme na vaše dotazy.

Na tuto otázku neexistuje přesná odpověď, avšak jednotliví výrobci uvádějí i věk dětí, pro něž jsou hodinky určené. Zpravidla je to kolem 5 let. Při výběru je však třeba zvážit funkce, které model nabízí, a zároveň individuální schopnosti vašeho dítěte.

Ano, u většiny modelů můžete řemínek vyměňovat. Někteří výrobci dokonce přímo k balíčku posílají také náhradní kus, ale tuto věc je dobré si zjistit ještě před samotnou koupí, abyste měli jistotu, že jsou náhradní řemínky pro váš model dostupné.

Cena se zpravidla odvíjí od značky, zpracování, ale zejména funkcí, které nabízí. Dražší modely oproti levnějším obvykle disponují slotem na SIM kartu, propojením s chytrým telefonem, možností volání nebo GPS, tlačítkem SOS a podobně. Levnější modely jsou zaměřené spíše na funkce jako krokoměr, monitoring spánku, srdečního tepu, různé sportovní režimy či zábavné hry pro děti. Funkce jsou však individuální záležitostí konkrétních modelů.

Parametr odolnosti, se kterým se setkáte asi nejčastěji, je označen jako IP67 nebo IP68 (prachuvzdornost a voděodolnost). Jsou však také modely s úplně jinými úrovněmi odolnosti, proto je třeba zjistit, jakou hodnotu má konkrétní model. Pokud tedy hledáte hodinky odolné i při delším ponoření (plavání), musíte vybírat mezi těmi s označením IP68. Model s IP67 by nebyl dostačující – ty jsou odolné pouze proti dešti nebo dočasnému namočení (např. při mytí rukou).

Lamax WatchY2

Kapacita baterie 450 mAh, 1,3″ displej, kompatibilita se systémy Android a iOS, GPS, možnost volání přímo z hodinek, odolnost IP67.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Mezi vybranými dětskými smart hodinkami získaly nejlepší hodnocení Lamax WatchY2. Díky rozměrům 39 × 45 × 15 mm (Š × V × H) a hmotnosti 50 g jsou praktické, poměrně lehké a vhodné pro dětskou ruku. Hodinky disponují nastavitelným řemínkem, barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 1,30″ a rozlišením 240 × 240 px. Baterie s kapacitou 450 mAh by měla při běžném používání vydržet přibližně 4 dny. Hodinky se nabíjejí klasicky ze sítě (USB kabel). Jejich výhodou je přímo vložená SIM karta, zabudovaný reproduktor a mikrofon. Právě s tím souvisí i možnost volání z hodinek, přičemž se na hodinky dovolají pouze nastavené kontakty – možnost 10 telefonních čísel.

Kompatibilita se systémy Android a iOS, voděodolnost ve stupni krytí IP67 (snese déšť i mytí rukou) a prachuvzdornost jsou poměrně standardní i u cenově levnějších modelů, nicméně rozhodně patří mezi vítané vlastnosti. Hodinky jsou vyráběny ze zdravotně nezávadných materiálů (silikon, tvrdý plast), neobsahují ftaláty či jiné škodlivé látky, takže jsou pro vaše dítě bezpečné. Také vyniknou různými funkcemi, např. GPS, GSM, Wi-Fi, historie pohybu, krokoměr, budík, indikace slabé baterie, SOS tlačítko či detektor sundání hodinek – pokud si dítě hodinky sundá, přijde vám upozornění. Jde sice o dražší model, ale s ohledem na funkce, které nabízí, ho spotřebitelé hodnotili jako produkt s dobrým poměrem ceny a kvality. Mezi silné stránky řadili voděodolnost, ochrannou fólii na displeji, výdrž baterie, jednoduché ovládání, funkce a také design. Někteří naopak upozornili na nepřesnou lokalizaci a jako minus vnímali také nemožnost úpravy hlasitosti vyzvánění (příliš hlasité).

Pozitíva

Kapacita baterie
Slot na SIM kartu vložená SIM karta, možnost telefonování
Bezpečnostní funkce – GSP, SOS tlačítko, detektor sundání hodinek

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Ne vždy přesná lokalizace
Nedá se upravit hlasitost vyzvánění

Rozměry: 39 × 45 × 15 mm ● Hmotnost: 50 g ● Displej: 1,30″ (240 × 240 px) ● Kapacita baterie: 450 mAh ● Odolnost: IP67 ● Kompatibilita: Android, iOS ● Lokalizace polohy: GPS, LBS, GSM, Wi-Fi ● slot na SIM kartu: ano

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Inteligentní hodinky