Asus TUF Dash F15 FX516PR notebook – recenze

Mezi klíčové vlastnosti tohoto modelu Asus patří výkonná grafika od společnosti nVidia ze série RTX, ale také procesor 11. generace Intel Core i7. Předinstalován je i operační systém Windows 10 Home. Přesvědčivým komponentem je kvalitní displej s vysokou obnovovací frekvencí. Doporučujeme jako notebook na hry i do kanceláře.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 13.09.2023
Obsah článku:

Asus TUF Dash F15 FX516PR

Procesor Intel Core i7-11370H, 4 jádra, 16GB RAM, 512GB SSD, operační systém Windows 10 Home, podsvícená klávesnice, výdrž 4 hodiny.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Podstatným komponentem, který zajímá většinu spotřebitelů, je určitě samotný procesor. Asus TUF Dash F15 pracuje s procesorem 11. generace Intel i7-11370H. V benchmarcích výkonnosti patří mezi procesory i7 k tomu lepšímu, co na trhu najdete. Základní frekvence procesoru je 3,3 GHz a při boost frekvenci až 4,8 GHz. Jedná se o verzi se čtyřmi jádry. Výkon uživatelé chválí a spolu s 16GB operační pamětí RAM, kterou lze rozšířit, bez větších problémů spustíte spoustu her i náročnějších programů či aplikací. Zásluhu na tom má nepochybně také výkonná grafika nVidia GeForce RTX 3070. Ta disponuje nesdílenou 8GB pamětí.

Rychlé reakce

SSD disk má kapacitu 512 GB, takže úložiště je rovněž adekvátní. Předinstalován je i operační systém Windows 10 Home (64bitová verze). Systém je velmi dobře vyladěný. Uživatelé chválí jeho reakce. Hráči ocení full HD displej s rozlišením 1 920 × 1 080 px s odezvou jen 3 ms, a to díky kvalitnímu 144Hz displeji. LCD panel má LED podsvícení. Podsvícení má také klávesnice, které však chybí numerická část. Někomu může vadit její umístění příliš daleko od přední části, kde se nachází standardní touchpad.

Asus TUF Dash F15 FX516PR recenze

Efektivní systém chlazení

Díky technologii DTS:X Ultra má Asus velmi dobře řešený prostorový zvuk. Už samotné reproduktory hrají velmi dobře. Notebook podporuje bluetooth rozhraní i možnost připojení externí reprosoustavy. Velmi inovativní systém chlazení je zárukou toho, že notebook „neuvaříte“, ani když budete hrát hry v plné kvalitě celé hodiny. Systém má pět tepelných trubic, které díky čtyřem samostatným ventilátorům odvádějí teplo. Proud vzduchu je usměrňován tak, aby nedocházelo k usazování prachu ve spodní části žebrování zařízení. Konstrukce je z hliníku, což rovněž umocňuje lepší odvod tepla a také zvyšuje odolnost konstrukce.

K dispozici jsou tři USB 3.2 a jeden Thunderbolt 4 kompatibilní s USB-C. Samozřejmě nechybí ani grafický výstup HDMI a možnost síťového připojení prostřednictvím ethernetového kabelu. WiFi modul je povinnou výbavou. Li-Ion baterie má kapacitu 76 Wh a velmi dobrý nabíjecí výkon až 200 W. Díky tomu je nabíjení poměrně rychlé. Výdrž činí tři až čtyři hodiny při standardním používání, při hraní her je pochopitelně kratší. Notebook prošel testem odolnosti MIL-STD-810H a vydrží pracovat v extrémnějších podmínkách. Nevadí mu ani vyšší vlhkost vzduchu nebo vibrace. Spolehlivost a odolnost zařízení garantuje samotný výrobce.

Zkušenosti s Asus TUF Dash F15 FX516PR

Série notebooků TUF Gaming je v portfoliu společnosti Asus pýchou a jinak to není ani v tomto případě. Notebook splnil očekávání, přičemž podobně to vnímají i zákazníci samotní. Notebook dostal do výbavy kvalitní procesor Intel Core i7-11370H, což je 11. generace společnosti Intel s vylepšenou architekturou. Spotřebitele, a především ty, kteří mají rádi hry, těší efektivní chlazení, které je zárukou toho, že zařízení netrpí a nepřehřívá se. Chybět nemůže kvalitní grafická karta. Notebook však není určený jen pro hráče, své místo si najde i v kanceláři.

Herní notebook Asus TUF Dash F15 FX516PR

Velmi dobré jsou reakce 144Hz displeje s full HD rozlišením. Klávesnice je velmi příjemná, ačkoli na první pohled je poměrně vtažená směrem k displeji a delší psaní může být pro někoho méně pohodlné. Hliníkové šasi je odolné a přispívá k efektivnějšímu chlazení, které je samo o sobě velmi účinné. Nepatří mezi nejlevnější modely z dílny Asusu, ale poměrem ceny a kvality jde o skvělou volbu, která nezklame hráče ani náročnější uživatele v kanceláři. Nevýhodou je absence numerické klávesnice, která má však nápadité RGB podsvícení.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobře vyladěný systém
Efektivní chlazení
Kvalitní displej

Negatíva

Bez numerické klávesnice
Bez optické mechaniky

Velikost displeje: 15,6″, IPS / 144 Hz ● Rozlišení: full HD 1 920 × 1 080 px ● Operační systém: Windows 10 Home 64bit ● Procesor: Intel Core i7-11370H ● Počet jader: 4 ● Max. frekvence procesoru: 4,8 GHz ● Operační paměť RAM: 16 GB / DDR4 ● Grafické jádro/karta: nVidia GeForce RTX 3070 ● Úložiště: 512 GB (SSD) ● Hmotnost: 2,00 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.6%)