Remosky

Nejlepší remosky – elektrické pánve 2024 + recenze

Remoska, elektrická pánev, hrnec nebo také trouba s vlastním ohřevem patří ke spotřebičům, které si své místo v domácnostech našly před více než 60 lety. Jedná se o původní český produkt, který v posledním období zažívá opětovných 15 minut slávy. Přemýšlíte, jestli je právě remoska tou kuchyňskou pomůckou, která by zapadla do vaší kuchyně? Náš test je v tom případě určený i pro vás. Recenzovali jsme v něm vítězku, a sice remosku Prima P32 F, a několik dalších zajímavých produktů. Připravili jsme si pro vás také alternativní produkty, návod na výběr tohoto kuchyňského spotřebiče a přehled cen.

Publikované: 09.03.2022
Aktualizované: 28.03.2024

Jakou remosku koupit?

Všechny remosky jsou si až nápadně podobné. Drtivá většina modelů má podobný příkon a výkon, objem, hmotnost i rozměry. Na trhu se dnes čas od času objevují i moderní verze remosek, které jsou vylepšené o různé doplňkové funkce, jako je např. možnost regulace teploty. Ve svém testu jsme se zaměřovali právě na tyto drobné rozdíly. Pokud vás však zajímají jen základní parametry, výběr si můžete usnadnit i tím, že přeskočíte naše podrobné recenze. Krátký souhrn nejdůležitějších specifikací 3 vybraných modelů z testu remosek totiž naleznete hned v následující tabulce.

Názov Hodnotenie Detail
Remoska Dua D52F   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Tristar PZ-2964   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
Remoska Prima P32 F   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Remoska Prima P32F

Remoska Prima P32F

Remoska s okénkem, objem 4 l, příkon 580 W, hmotnost 3 000 g, bez regulace teploty, odnímatelný přívodní kabel.

Zobrazit více info

Remoska Prima P32 F je klasickou zástupkyní elektrických pánví. Její objem činí 4 l a příkon 580 W. Naráz si v ní připravíte 4 až 6 porcí jídla. Vnitřní strany hrnce i poklopu s okénkem mají nepřilnavý povrch, což podstatně usnadňuje údržbu. Ovládání spotřebiče je nenáročné a jeho chod hodnotíme jako spolehlivý. Praktickým detailem je odnímatelný přívodní kabel. Model Prima P32 F nedisponuje regulací teploty, což ovšem nemusí být minusem.

Cenový trhák
Vigan EPAN40

Vigan EPAN40

Elektrická pánev s okénkem, objem 7 l, rozměry 40 x 33 x 7 cm, příkon 1 500 W, s regulací teploty.

Zobrazit více info

Víceúčelovou pánev podobnou remoskám řadíme mezi levnější produkty, které rozhodně nezklamou. Výrobek se pyšní svou univerzálností. Šest dostupných funkcí, resp. způsobů přípravy jídel zahrnuje nejen smažení, dušení či vaření, ale také zapékání, grilování a ohřívání. Produkt disponuje odnímatelným regulátorem teploty, na kterém se nachází pět volitelných teplotních stupňů v rozsahu 0 až 240 stupňů Celsia.

Náš TIP
ETA 1133 90000

ETA 1133 90000

Remoska s okénkem, objem 3 l, příkon 380 W, hmotnost 2 300 g, bez regulace teploty, délka přívodního kabelu 1,5 m.

Zobrazit více info

Elektrická pánev ETA 1133 90000 je poněkud dražším, ale velmi šikovným, spolehlivým a výkonným modelem. Objem činí 3 l, je energeticky nenáročná, její údržba je jednoduchá a k plusům řadíme i elegantní design. Jedná se o standardní remosku s okénkem, která disponuje všemi funkcemi typickými pro tyto kuchyňské spotřebiče.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Abychom mohli elektrický hrnec nazvat remoskou, měl by splňovat alespoň základní požadavky a mít rysy typické pro tyto kuchyňské spotřebiče. Na tyto parametry jsme se zaměřili již při samotném výběru jednotlivých modelů do testu, ale také při jejich následném hodnocení a porovnávání. Abychom vám poskytli co nejpravdivější a nejpřesnější informace, na začátku recenzování remosek jsme si sami pro sebe vytvořili žebříček nejdůležitějších parametrů, o které jsme se následně opírali.

Objem
Multifunkčnost
Hmotnost a rozměry
Doplňkové funkce
Design

Jak už jsme nastínili výše, prvním krokem při sestavování našeho testu nejlepších remosek byl jejich samotný výběr. Na českém trhu je totiž dostupné poměrně velké množství různých modelů. Abychom měli jistotu, že vám nedoporučíme koupi nekvalitního modelu, vybírali jsme remosky jen z nabídky ověřených výrobců Clatronic a ETA a také z nabídky originálního výrobce Remoska.

Důležitou pomůckou pro nás byly recenze a zkušenosti spotřebitelů na portálech heureka.cz, alza.cz, mall.cz, planeo.cz, datart.cz, okay.cz či kasa.cz. Abychom měli jistotu, že naše hodnocení budou co nejobjektivnější, porovnali jsme je s jinými nezávislými recenzemi z tuzemska i zahraničí. V neposlední řadě jsme přihlíželi k samotným technickým specifikacím, kvalitě zpracování, výkonu a pořizovací ceně.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze remosek

Všechny remosky disponují velmi podobnými funkcemi, jsou vyrobené z téměř totožných materiálů a účel jejich použití je stejný. Při jejich recenzování jsme se proto zaměřili zejména na detaily a drobné rozdíly, např. příslušenství, možnost odejmutí přívodního kabelu či umístění ovládacích prvků, resp. tlačítka ON/OFF. Naše nezávislé recenze jsou výsledkem vlastního hodnocení, porovnávání a průzkumu trhu. Ujišťujeme vás, že na náš test neměli vliv výrobci ani prodejci remosek. Při hodnocení jsme se snažili zachovat objektivitu a zároveň přihlížet k opravdovým zkušenostem spotřebitelů.

Víťaz testu

Remoska Prima P32F

Remoska s okénkem, objem 4 l, příkon 580 W, hmotnost 3 000 g, bez regulace teploty, odnímatelný přívodní kabel.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Prima P32F patří stejně jako Remoska Tria T41 a Remoska D52F/10 Dua Glass k originálním remoskám s novodobými prvky. Tento model nás zaujal poměrem mezi pořizovací cenou, výkonem a kvalitou zpracování. Je nepřilnavý, z hlediska obsluhy nenáročný, má velký objem a dostatečný příkon. Jedná se o remosku s okénkem, na které se nachází praktický, odnímatelný kabel. Ten usnadňuje skladování i přenášení spotřebiče.

Remoska Prima P32F s okénkem patří do řady Classic. A přesně takto, tedy klasicky, působí i na nás. Hrnec má objem 4 l, což je dostačující k přípravě 4 až 6 porcí jídla. Hmotnost remosky činí 3 kg a její příkon dosahuje 580 W. Teplota není regulovatelná. Při přípravě pokrmu ji spotřebič udržuje automaticky v tradičním rozpětí od 160 do 180 °C.

Vnitřní stěny hrnce jsou nepřilnavé, což podstatně zjednodušuje samotnou přípravu jídla i údržbu spotřebiče. Jeho součástí je stojan a poklop z nerezové oceli, který má na spodní straně rovněž nepřilnavou povrchovou úpravu. Při vaření jej můžete bezpečně položit na kuchyňskou desku (naopak), neboť jeho vrchní část se nenahřívá. Tlačítko ON/OFF naleznete standardně na rukojeti poklopu.

Remoska Prima P32F není dodávána s žádným doplňkovým příslušenstvím. V balení naleznete pouze stojan, hrnec a poklop s topným tělesem. Na spotřebiči se nachází několik praktických drobností. Jednou z nich, kterou považujeme za nejdůležitější, je odnímatelný kabel. Ten usnadňuje její skladování a oceníte ho i při přenášení.

Spotřebitelé na modelu Prima P32F zjevně nenacházejí žádné chyby. Mezi desítkami recenzí jsme totiž nenarazili na žádnou vyloženě negativní. Uživatelé oceňují zejména spolehlivý chod a jednoduchou obsluhu, manipulaci i údržbu spotřebiče.

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem
Velký objem
Odnímatelný kabel

Negatíva

Dodávána bez doplňkového příslušenství

Objem = 4 l ● Příkon = 580 W ● Hmotnost = 3 000 g ● S okénkem = ano ● Regulace teploty = ne ● Odnímatelný přívodní kabel = ano

Cenový trhák

Vigan EPAN40

Elektrická pánev s okénkem, objem 7 l, rozměry 40 x 33 x 7 cm, příkon 1 500 W, s regulací teploty.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Víceúčelová pánev Vigan je levnější alternativou opravdových remosek. Zaručí pohodlnou, rychlou a efektivní přípravu velkého množství jídel, přičemž její praktičnost otevírá možnosti jejího využití v jakémkoli prostředí, a to jak v domácnosti, tak i na chalupě, dovolené nebo v kempu. Díky nepřilnavému povrchu je umožněno zdravé vaření bez použití tuků či olejů, přičemž tento atribut také dopomáhá ke snadnějšímu čištění a údržbě pánve.

Povrch pánve je speciální nejen svojí nepřilnavostí, ale také rovnoměrným rozložením tepla po celé ploše. Přítomný je regulátor teploty, který lze kdykoli odejmout od základní části produktu. Na výběr je až pět teplotních stupňů v rozsahu 0 až 240 stupňů Celsia. Součástí pánve je skleněná poklice, přes kterou lze kontrolovat přípravu jídla, přičemž poklice disponuje i ventilačním otvorem pro únik páry. Praktickým pomocníkem pro boj proti horkému povrchu poklice v době přípravného procesu je odizolovaná rukojeť, kterou lze odejmout poklici.

Hmotnost 3,1 kg je ideální pro přenos pánve, přičemž manipulaci zjednodušují i masivní, tepelně odolné rukojeti, které plynule přecházejí do gumových nožiček zaručujících dokonalou stabilitu. Přenos, ale i skladnost, zaručují praktické rozměry. Z hlediska objemu víceúčelová pánev Vigan disponuje 7 litry. Univerzálnost a praktičnost pánve se odráží na dostupných funkcích. V jedné pánvi se totiž potýká šest různých způsobů přípravy jídel, a to vaření, grilování, dušení, zapékání, ohřívání a smažení.

Multifunkčnost pánve Vigan si rozhodně získá nejednoho spotřebitele, přičemž určitě zaváží i její využitelnost v různých typech prostředí. Zatímco někteří ji využijí běžně v domácnosti, jiní ocení její výborné parametry na chalupě či v průběhu kempování. Co mnozí jistě ocení, je bezpečnostní prvek v podobě světelné indikace chodu. Za nevýhodu lze považovat absenci jakéhokoli prvku, který by ukazoval stav aktuální teploty v pánvi.

Pozitíva

Multifunkčnost
Regulovatelnost teploty
Super na škvaření sádla

Negatíva

Absence displeje zobrazujícího aktuální teplotu v pánvi

Příkon: 1 500 W ● Objem: 7 l ● Hmotnost: 3,1 kg ● Rozměry: 40 x 33 x 7 cm ● Nepřilnavý povrch: ano ● Univerzálnost: ano ● Funkce: smažení, dušení, vaření, zapékání, ohřívání, grilování ● Regulátor teploty: ano / odnímatelný ● Počet teplotních stupňů: 5 ● Teplotní rozsah: 0–240 °C ● S okénkem: ano

Náš TIP

ETA 1133 90000

Remoska s okénkem, objem 3 l, příkon 380 W, hmotnost 2 300 g, bez regulace teploty, délka přívodního kabelu 1,5 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

ETA Pečenka je spotřebič, který se na trhu objevil již v roce 1962. Model ETA 1133 90000 je proto kombinací ověřené kvality a moderních technologií. Remoska je průměrně velká, má nízkou hmotnost, malou spotřebu elektřiny a disponuje zajímavými funkcemi. Jedinou nevýhodou je na první pohled vyšší, ale ve skutečnosti více než přiměřená pořizovací cena.

Elektrická pánev ETA 1133 90000objem 3 l a kompaktní rozměry (24,4 × 24,4 × 7,4 cm), což je jakýsi kompromis mezi remoskou pro 2 a tou pro 4 osoby. Za zmínku stojí i její vcelku nízká hmotnost, díky které je ideální k přenášení. Jedná se o další multifunkční model, ve kterém můžete jídlo péct, smažit i dusit. Zajímavým parametrem je příkon 380 W, který na jedné straně zajišťuje rychlé nahřívání a dostatečný výkon během vaření, na straně druhé snižuje provozní náklady. V tomto směru se model od značky ETA podobá remosce D52F/10 Dua Glass.

K výrazným benefitům patří vysoká kvalita zpracování. Na vnitřních stěnách hrnce i poklopu se skleněným okénkem, ventilačními otvory a ochranným krytem se nachází nepřilnavá, teflonová vrstva. Údržbu proto i v tomto případě hodnotíme jako velmi nenáročnou. Boční rukojeti mají kvalitní tepelnou izolaci a stojan vyniká dobrou stabilitou. Manipulace se spotřebičem je tudíž vysloveně pohodlná a bezpečná.

Remoska ETA 1133 90000 nás zaujala i zajímavými funkcemi. Naleznete na ní bezpečnostní pojistku, která zabraňuje zapnutí spotřebiče při nesprávném složení jednotlivých částí, a funkci udržování teploty připraveného pokrmu. Pro některé může být zklamáním absence regulace teploty či časovače, což je však u remosek zcela normální.

Energeticky nenáročná, spolehlivá, výkonná, nenáročná na údržbu, kvalitní a estetická. Takto ve zkratce hodnotí remosku ETA 1133 90000 spotřebitelé ve svých recenzích na heureka.cz a podobných online portálech. Negativní hodnocení jsme ani po dlouhém hledání nenašli.

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, výkonem a kvalitou
Funkce udržování teploty
Nepřilnavá, teflonová úprava hrnce a poklopu

Negatíva

Vyšší, i když přiměřená pořizovací cena
Dodávána bez příslušenství

Objem = 3 l ● Rozměry hrnce = 24,4 × 24,4 × 7,4 cm ● Příkon = 380 W ● Hmotnost = 2 300 g ● S okénkem = ano ● Regulace teploty = ne ● Délka přívodního kabelu = 1,5 m

Lacná kvalita

Clatronic PP 3570

Remoska s okénkem, objem 3,78 l, průměr/výška hrnce 42 × 9 cm, příkon 1 500 W, s regulací teploty.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Remoska Clatronic PP 3570 patří k levným modelům s velkým objemem a vysokým výkonem. Má nepřilnavé vnitřní stěny a ne zcela standardní je možnost regulace teploty. Z hlediska kvality zpracování nejde o to nejlepší, pro méně náročné spotřebitele je však remoska Clatronic PP 3570 jako stvořená.

Clatronic PP 3570 není úplně standardní remoska, ale pěkně popořádku. Má velký objem, který činí cca 3,78 l. V praxi si v ní proto připravíte 4 až 6 porcí jídla, čímž je srovnatelná např. s modelem Prima P32F. Prvním zajímavým parametrem je nadstandardně vysoký příkon, a sice 1 500 W. Ten stojí za velmi rychlým nahříváním spotřebiče, na druhou stranu se připravte na vyšší spotřebu elektřiny.

Další zajímavou specifikací je možnost plynulé regulace teploty do 240 °C. S takovouto funkcí se u remosek setkáte spíše zřídka. Clatronic PP 3570 má nepřilnavý keramický povrch, který stojí za nenáročnou údržbou. Navíc se nemusíte obávat připalování jídla.

Poklop remosky je skleněný, díky čemuž můžete kontrolovat právě připravovaný pokrm. Upozorňujeme, že ani v tomto směru se nejedná o klasický model. Elektrický ohřev je totiž ukrytý přímo v hrnci, ne poklopu. K plusům řadíme univerzální využití a dostatečně vysoké, 9cm stěny hrnce o průměru 42 cm. Jídlo v něm můžete nejen péct, ale také rozmrazovat, dusit či smažit. Rukojeti jsou tepelně izolované, což je praktický i bezpečnostní detail.

K minusům řadíme již zmíněnou vyšší spotřebu elektřiny, pro někoho až příliš velké rozměry, které mohou být problémem při přenášení či skladování, a kratší přívodní kabel. Problematická může být také samotná kvalita zpracování. Recenze spotřebitelů však toto naše „podezření“ nepotvrdily.

Nejčastěji zmiňovaným pozitivem ve spotřebitelských recenzích remosky Clatronic PP 3570 je možnost univerzálního využití, ideální výška stěn hrnce, nepřilnavý povrch, rychlé nahřívání, nenáročná údržba a dostatečně velký objem. Některým uživatelům naopak velký objem nevyhovuje, což považujeme za vysloveně individuální parametr. Negativní zkušenosti dále souvisí s většími rozměry spotřebiče a kratším přívodním kabelem.

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou a výkonem
Velký objem a rychlé nahřívání
Regulace teploty

Negatíva

Nižší kvalita zpracování v porovnání s dražšími modely
Kratší napájecí kabel
Vyšší spotřeba elektřiny

Objem = 3,78 l ● Průměr/výška hrnce = 42 × 9 cm ● Příkon = 1 500 W ● S okénkem = ano ● Regulace teploty = ano

Pre náročných

Remoska Tria T41

Remoska s okénkem, objem 4,5 l, příkon 610 W, hmotnost 6,5 kg, bez regulace teploty, odnímatelný přívodní kabel.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Remoska Tria T41 je v našem testu nejdražším a zároveň jedním z nejmultifunkčnějších modelů. Stejně jako remoska D52F/10 Dua Glass a remoska Prima P32F patří ke spotřebičům od originálního výrobce. Můžete ji totiž používat i na klasickém sporáku či při pečení v troubě. Jedná se o objemný spotřebič s průhledným okénkem v poklopu, který má vysoký výkon a vyniká i z hlediska kvality zpracování.

Remoska Tria T41 má objem 4,5 l, proto ji doporučujeme zejména těm z vás, kteří vaří ve velkém. Naopak pro domácnosti, které obývají 2 lidé, může být zbytečně velká. Příkon spotřebiče činí 610 W. Jeho nahřívání je tudíž dostatečně rychlé, na druhou stranu můžeme tento kousek označit za úsporný.

Remoska Tria T41 je dodávána s několika poklopy. Kromě toho s elektrickým topným tělesem jde o tzv. softtlakový a klasický poklop z tvrzeného bezpečnostního skla s regulační dírkou. V případě jejich využití můžete hrnec remosky použít při vaření na jakémkoli typu sporáku včetně indukce nebo při pečení pokrmů v troubě.

Hrnec remosky je vyroben z odolného a kvalitního litého hliníku. Na vnitřních stěnách se nachází nepřilnavá trojitá vrstva z teflonu, která je obohacená o titanové částice. Na spodní straně elektrického poklopu je také nepřilnavá vrstva Teflon Classic. Stojan na hrnec je vyroben z teplovzdorného plastu.

K praktickým detailům patří odnímatelný přívodní kabel, šikovně umístěné tlačítko ON/OFF a několik rukojetí, které jsou odolné proti teplu. Jinak řečeno, nenahřívají se ani během používání spotřebiče. Velký objem a vysoká kvalita zpracování se negativně odrazily na vysoké hmotnosti. Remoska Tria T41 proto není ideální k častému přenášení či používání mimo domácnost.

Na základě řady recenzí si dovolíme tvrdit, že i přes vyšší pořizovací cenu se elektrická remoska Tria T41 řadí ke spotřebitelsky atraktivním modelům, přičemž téměř 100 % recenzí patří k těm pozitivním. Uživatelé k plusům nejčastěji řadí multifunkčnost, vysokou kvalitu zpracování, vysoký výkon, nízkou spotřebu energie, velký objem a spolehlivý chod. Pár jednotlivců hodnotí pořizovací cenu jako vyšší, ale přiměřenou kvalitě, výkonu a funkcím.

Pozitíva

Bohaté příslušenství a multifunkční využití
Velký objem hrnce
Vysoká kvalita zpracování

Negatíva

Vyšší, ale přiměřená pořizovací cena
Vysoká hmotnost

Objem = 4,5 l ● Příkon = 610 W ● Hmotnost = 6,5 kg ● S okénkem = ano ● Regulace teploty = ne ● Odnímatelný přívodní kabel = ano

Remoska D52F/10 Dua Glass

Remoska s okénkem, objem 2/4 l, příkon 400/580 W, hmotnost 2,94 / 4,4 kg, bez regulace teploty, odnímatelný přívodní kabel.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Remoska D52F/10 Dua Glass je dostupná ve 2 různých velikostech. Na své si proto přijdou menší i vícečlenné domácnosti. Je dodávána s několika poklopy, takže ji můžete – stejně jako remosku Tria T41 – používat i ke klasickému vaření nebo pečení.

V případě remosky D52F/10 Dua Glass si můžete vybrat mezi 2litrovým a 4litrovým modelem. Menší z nich má příkon 400 W, váží 2,94 kg a má rozměry 22 × 10 cm. Větší verze remosky má 29 × 10 cm, její hmotnost činí 4,4 kg a příkon 580 W. V ostatních směrech se tyto 2 alternativy od sebe neliší.

Remosky D52F/10 Dua Glass jsou dodávány s klasickým poklopem se skleněným okénkem, ve kterém je zabudované topné těleso, obyčejným skleněným poklopem a softtlakovým poklopem, pomocí kterého hrnec z remosky proměníte v alternativní tlakový hrnec. Jinak řečeno, tento model je vhodný také k vaření na sporáku nebo pečení v troubě, přičemž je kompatibilní s plynovými, sklokeramickými – elektrickými i indukčními varnými deskami. Za touto jeho vlastností stojí zesílené dno s indukčním povrchem. Díky rukojetím Thermoset, které jsou odolné i proti extrémně vysokým teplotám, není problém hrnec použít při pečení v troubě.

Obsluha spotřebiče je již klasicky nenáročná. Probíhá prostřednictvím tlačítka ON/OFF, které naleznete na rukojeti poklopu. U větší, 4litrové verze se připravte na poněkud větší rozměry, což může být problémem při přenášení i skladování remosky. Malá remoska o objemu 2 l je vysloveně kompaktní a lehká.

Hrnec je vyroben z materiálu zvaného trimetal, který je tvořen 3 vrstvami. Jedná se o nerezový feritický a nerezový chromniklový povrch, který přispívá k odolnosti a dlouhé životnosti hrnce, a hliníkovou vrstvu, která stojí za rovnoměrnou distribucí tepla. Vnitřní stěny jsou nepřilnavé, takže se nemusíte obávat připalování jídla či náročného čištění. Praktickým doplňkem je odnímatelný přívodní kabel. Pořizovací cenu hodnotíme jako vyšší, ale přiměřenou kvalitě, výkonu, životnosti a funkčním vlastnostem remosky.

Remoska D52F/10 Dua Glass není spotřebiteli hodnocena příliš často. Přesněji řečeno se nám podařilo najít pouze několik recenzí na větší, 4litrový model. Ten uživatelé hodnotí jako výkonný, spolehlivý a kvalitní. K negativům řadí jen velké rozměry.

Pozitíva

Multifunkční využití
Dostupná ve dvou velikostech
Vysoká kvalita zpracování a vysoký výkon

Negatíva

Vyšší, ale přiměřená pořizovací cena
Vyšší hmotnost a větší rozměry 4litrové remosky

Objem = 2/4 l ● Průměr/výška hrnce = 22 × 10/29 × 10 cm ● Příkon = 400/580 W ● Hmotnost = 2,94 / 4,4 kg ● S okénkem = ano ● Regulace teploty = ne ● Odnímatelný přívodní kabel = ano

Další zajímavé produkty

Jak už bylo několikrát zmíněno, všechny remosky disponují podobnými vlastnostmi i funkcemi. Jednotlivé modely se od sebe liší zejména objemem, rozměry, hmotností a příkonem. Pokud jste v našem testu nenašli takový, který má ideální velikost či spotřebu elektřiny, nepřehlédněte naše následující tipy na několik dalších remosek. Snažili jsme se vybírat z levnějších i dražších, menších i větších a tradičních i méně tradičních spotřebičů.

Elektrická pánev Tristar PZ 2964 o průměru 40 cm disponuje funkcí smažení, pečení a zapékání. Jedná se o větší model se 4litrovým objemem, na kterém se nachází plynulá regulace teploty, a to až do 280 °C. Remoska má vysoký příkon, a sice 1 500 W, a její vnitřní stěny jsou ošetřené nepřilnavou, teflonovou vrstvou. I přes velký objem má vcelku kompaktní rozměry a hmotnost kolem 3 kg.

Remoska P31F Prima má objem 2 l, proto je vhodná do menších domácností. Její příkon činí 400 W, váží cca 2 kg a má rozměry 45 × 25 × 18 cm. Na vnitřních stěnách zařízení se nachází nepřilnavá, teflonová vrstva, kterou oceníte při samotné přípravě pokrmů i údržbě. R31 F PRIMA patří ke klasickým remoskám s okénkem bez možnosti regulace teploty.

Remoska ETA Pečenka 0133 90000 patří k ověřeným produktům, které nezklamou z hlediska kvality ani výkonu. Má objem 4,3 l, příkon 475 W, což je pozitivní z hlediska úspory energií, váží 3,3 kg a je opatřena nepřilnavou vrstvou z teflonu. Rukojeti remosky jsou standardně izolované, díky čemuž během přípravy jídla nedochází k jejich nahřívání.

Pokud hledáte levnou remosku, upozorňujeme na model Sogo SS-10105. Jeho součástí je velký, 4l hrnec o průměru 42 cm a obyčejná skleněná poklice. Ohřev, který je regulovatelný, je v tomto případě ukrytý přímo v hrnci. Spotřebič má vysoký příkon 1 500 W a váží 4 kg, proto je vhodný zejména k použití v domácnosti.

Originální elektrická Remoska P32 Prima bez okénka na poklopu nás zaujala poměrem mezi kvalitou a pořizovací cenou. Jedná se o další větší model o objemu 4 l a s příkonem 580 W. K pozitivním detailům patří možnost odejmutí přívodního kabelu a nepřilnavý, teflonový povrch na vnitřních stěnách hrnce i spodní straně poklice.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Před koupí daného spotřebiče se určitě i mnozí z vás radí se známými, rodinou nebo sousedy. Je logické, že pokud více osob ve vašem okolí bude vlastnit tentýž model, ve vašem pomyslném žebříčku automaticky stoupne na vyšší místa. Následující tabulka nejprodávanějších remosek na portálu Heureka, kterou pro vás průběžně aktualizujeme, splňuje přesně tento účel. Na základě ní si můžete udělat lepší představu o tom, které modely patří v současnosti k těm nejpopulárnějším mezi spotřebiteli.

Názov Hodnotenie Detail
Remoska Dua D52F/105*Zobrazit produkt
Remoska Prima P32/015*Zobrazit produkt
Remoska Prima P32F/015*Zobrazit produkt
ETA Pečenka Max 0133 900105*Zobrazit produkt
Remoska Prima P32F/025*Zobrazit produkt

Remosky jsou vynálezem českého elektrotechnika Oldřicha Homuty. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi šikovné spotřebiče, postupně překročily české hranice a staly se populárními i v jiných zemích. Pokud jste si elektrické pánve zamilovali i vy, náš návod na výběr je přesně tím, co hledáte.

Jak vybrat remosku

Připravili jsme si pro vás zajímavé a praktické informace o výběru vhodné velikosti, objemu a výrobního materiálu, funkcích a výkonu remosek i příslušenství, které je dokáže proměnit v extrémně multifunkční spotřebiče. Přineseme vám také několik tipů na jejich správné používání a rovněž se podíváme na přehled cen a ověřené výrobce.

 • Co je to remoska, k čemu je určená a kdy přemýšlet nad její koupí
 • Provedení, rozměry, objem, hmotnost
 • S okénkem, nebo bez?
 • Materiál a povrchová úprava
 • Příkon
 • Ovládání
 • Příslušenství, možnosti použití remosky a další důležité parametry
 • Cena a ověření výrobci

Co je to remoska, k čemu je určená a kdy přemýšlet nad její koupí

Předtím než se pustíme do návodu na výběr, je třeba vysvětlit, co to remoska vlastně je. Pro někoho jde o nepostradatelného pomocníka, kterého v kuchyni využívá desetiletí, pro mnohé však nepochybně půjde o novinku, o které slyší poprvé. Remoska je pojmenování pro elektrický hrnec či pánev, která byla původně zkonstruována v České republice. Slouží k rychlé, ale zejména nenáročné přípravě všelijakých pokrmů. Princip jejího fungování je velmi jednoduchý. Ve zkratce: do hrnce dáte všechny požadované suroviny, remosku zakryjete poklopem, ve kterém se nachází topné těleso, stisknete tlačítko ON a počkáte potřebnou dobu v závislosti na připravovaném pokrmu. Remosky můžete použít doma, na chalupě i při kempování.

Provedení, rozměry, objem, hmotnost

Provedení remosky úzce souvisí s jejími rozměry, objemem a hmotností. Správná velikost spotřebiče je přitom jedním ze základních parametrů, na které byste se měli při výběru zaměřit. Na první pohled se od sebe tyto spotřebiče příliš neliší. Jejich základními částmi jsou:

 • Stojan, který slouží jako ochrana pro podložku, na níž budete vařit. Vkládá se do něj hrnec remosky, který se během přípravy jídla nahřívá na vysoké teploty.
 • Hrnec kulatého tvaru se 2 rukojeťmi.
 • Poklop s rukojetí a vrchním úchytem, ve kterém je ukryta elektrická topná spirála. Právě proto je často označován za srdce remosky.

Remoska otevírání poklopu

Jedním ze základních rozdílů mezi jednotlivými modely je již zmíněný objem. Na výběr máte klasické modely o objemu 2 či 4 l nebo ty takříkajíc novodobé o objemu 3,8 či 4,5 l. Dvoulitrové verze remosek jsou vhodné k přípravě 3 až 4 porcí jídla, proto jsou ideální pro páry, jednotlivce nebo méně početné rodiny. Čtyřlitrové hrnce ocení čtyř- a vícečlenné domácnosti. Najednou v nich připravíte 4–6 porcí jídla.

Dalším důležitým parametrem je hmotnost, a to zejména v případě, že se chystáte remosku používat mimo domácnost. Spotřebiče s dvoulitrovým objemem zpravidla váží max. 2 kg. Ty čtyřlitrové dosahují hmotnosti kolem 3 kg. I v tomto případě dnes narazíte na kousky s netradiční hmotností. Pozor, někdy může přesáhnout 5–6 kg.

S okénkem, nebo bez?

Přítomnost či nepřítomnost okénka na poklopu souvisí také s provedením remosky. Tento na první pohled detail ve skutečnosti není až takovým detailem. Okénko totiž slouží ke kontrole právě připravovaného pokrmu, což zefektivňuje přípravu jídla a šetří finance, protože odpadá nutnost neustálého odkrývání poklopu.

 • Remosky s okénkem mají i nevýhodu, kterou je fakt, že jídlo, které se při pečení/vaření nachází těsně pod okénkem, nemusí projít dostatečnou tepelnou úpravou.
 • Remosky bez okénka pokrmy propékají velmi rovnoměrně i v horních vrstvách. Jídlo však můžete zkontrolovat pouze tak, že otevřete poklop, což se odráží na horší efektivitě vaření. Problémem některých modelů bez okénka je také připalování horních vrstev jídla.

Materiál a povrchová úprava

Výrobní materiály remosek jsou ve většině případů totožné. Jelikož však tyto spotřebiče tvoří 3 samostatné části, každý z nich je za všech okolností vyrobený z jiného materiálu. Při výběru se zaměřte také na povrchovou úpravu vnitřních stěn hrnce a spodní části poklopu. Měly by být nepřilnavé, v opačném případě může být údržba remosky velmi náročná.

 • Poklop: Poklop remosek je vyráběn z nerezového plechu. Tento materiál vyniká dlouhou životností, nenáročnou údržbou a dobrými tepelněizolačními vlastnostmi. Na každém poklopu naleznete 1 nebo 2 boční rukojeti. V delší z nich je ukrytý elektrický kabel. Dále se na ní nachází tlačítko k zapnutí/vypnutí remosky. Rukojeti bývají vyrobené z tvrzeného plastu, který je odolný proti teplu a zároveň nemá vodivé vlastnosti, takže se během přípravy jídla nenahřívá.
 • Hrnec: Hrnec, tedy část remosky, ve které připravíte samotný pokrm, je vyráběn z litého hliníku. Jeho výhodou je nízká hmotnost, výborné vodivé vlastnosti a vysoká odolnost. V neposlední řadě se jedná o materiál, který je odolný proti připálení jídla. Hrnce na kvalitních remoskách by měly obsahovat i nepřilnavou vnitřní teflonovou nebo keramickou vrstvu, která zjednodušuje samotné vaření, ale také následné čištění.
 • Stojan: Stojan je jedinou ochranou pro podložku, na kterou umístíte hrnec remosky. Proto musí být vyroben z nevodivého materiálu, kterým je nejčastěji teplovzdorný plast. Výjimečně narazíte i na ocelové stojánky. Pozor, mohou podstatně zvýšit hmotnost celého spotřebiče.

Remoska ovládání

Příkon

Příkon je asi tím nejdůležitějším parametrem, který přímo souvisí s výkonem, a tudíž i spotřebou remosky. Nepsaným pravidlem je, že větší modely musí mít vyšší příkon. V opačném případě se může příprava jídla proměnit v trápení. Spotřebiče s vyšším příkonem jsou samozřejmě automaticky energeticky náročnější.

 • Klasické 2l remosky mají zpravidla příkon kolem 400 W.
 • Klasické 4l remosky mívají příkon 580 W.

Dnes narazíte i na remosky s opravdu vysokým příkonem kolem 1 500 W, ale menším objemem. Většinou se jedná o modely bez klasického poklopu, ve kterém je ukryto elektrické topné těleso. To se nachází přímo v hrnci. V podstatě už tedy nemůžeme mluvit o remoskách, ale spíše o moderní verzi elektrického hrnce / elektrické pánve.

Ovládání

Ovládání remosek je velmi nenáročné a za všech okolností téměř totožné. Na rukojeti od poklopu se nachází tlačítko ON/OFF, které je jediným ovládacím prvkem. Rozdílné může být jeho umístění, tvar, velikost a design. Teplota na klasických remoskách není regulovatelná. Za všech okolností se budou pokrmy připravovat při teplotě od 160 do 180 °C, což záleží zejména na typu a množství surovin v hrnci.

I v tomto případě dnes narazíte na nestandardní modely s regulací teploty do 240 či 280 °C. Ve srovnání s klasickými remoskami bývají levnější. Opět platí, že už nejde o remosky jako takové. Pro někoho však může jít o vysloveně vhodnou alternativu.

Příslušenství, možnosti použití remosky a další důležité parametry

Kromě stojanu a elektrického poklopu k mnoha remoskám dostanete i další poklice, které slouží takříkajíc k obyčejné přípravě jídla. Tyto modely můžete využít při vaření na klasickém sporáku nebo při pečení v troubě.

Elektrická pánev se skleněnou poklicí

 • Klasická skleněná poklice: Slouží k přípravě jídla na sporáku. Pokud je vyrobena z teplovzdorného skla, tak i k pečení v troubě.
 • Softtlaková poklice: Remosku promění v alternativu tlakového hrnce. Upozorňujeme, že tlak v remosce není srovnatelný s klasickým „tlakáčem“.

Při výběru se dále zaměřte na přívodní kabel. K poklopu může být připevněný fixně nebo jej můžete v případě potřeby pohodlně odejmout. Druhá možnost je praktičtější zejména při přenášení a skladování.

Za originál si připlatíte

Z hlediska ceny je důležité, zda se rozhodnete sáhnout po originální Remosce®, nebo elektrickém hrnci od jiného výrobce, který disponuje totožnými nebo alespoň podobnými vlastnostmi. Originální remosky jsou poměrně drahými spotřebiči. Nejlevnější remosky jsou dostupné od cca 2 200 Kč, ty nejdražší stojí více než 4 500 Kč.

Nejlevnější elektrické pánve/hrnce, do jejichž názvu výrobci s oblibou zakomponovávají slovíčko „remoska“, můžete pořídit již za cenu od 750 Kč. Nepsaným pravidlem je, že čím více se daný spotřebič podobá originální remosce, tím vyšší je jeho pořizovací cena. Konečný výběr je pouze na vás. Musíte se jednoduše rozhodnout, jestli je pro vás důležitější kvalita, nebo nízká cena.

Nejen Remoska, ale i ETA, Tefal či Clatronic

Výrobcem originálních remosek je společnost Remoska, jež nabízí 3 řady těchto kuchyňských spotřebičů, kterými jsou Remoska® Tria, Remoska® Dua a Remoska® Prima. Upozorňujeme, že společnost vyrábí i jiné, neelektrické kuchyňské nádobí, např. hrnce Remoska® Quanta. Jinak řečeno: ne vše, co má v názvu slovíčko remoska, je opravdu remoskou.

Elektrické hrnce naleznete i v nabídce výrobce ETA pod názvem Pečenka. Pečenky mají také dlouhou historii a z hlediska vlastností jsou téměř totožné s originálními remoskami. Dalším výrobcem hrnců, které se podobají remoskám, je společnost Clatronic. V tomto případě narazíte zejména na levné modely s regulací teploty, které nemají klasický poklop. Elektrické topné těleso se nachází v jejich těle, tedy přímo v hrnci, ve kterém připravujete pokrmy. Elektrické hrnce, které však již skoro vůbec nelze považovat za remosky, nabízejí mnozí výrobci, např. Delimano, Klarstein, Tefal či CrockPot.

Otázky a odpovědi – FAQ

Remosky nepatří k příliš komplikovaným kuchyňským spotřebičům. Náš návod byl proto poměrně stručný. Zaměřili jsme se v něm zejména na technické parametry. V sekci odpovědí na nejčastější spotřebitelské otázky se proto podíváme na praktickou stránku používání remosek. Povíme vám více o jejich napájení a možnostech využití při klasickém vaření na sporáku nebo v troubě. Pokud vás zajímá cokoli, co jste nenašli v našem návodu ani testu remosek, neváhejte se nás zeptat v diskuzi pod článkem.

Remosky můžete zapojit do každé elektrické zásuvky s 230V napětím. Tyto spotřebiče je však možné používat i mimo domov, např. při kempování, kdy je napojíte přímo na autobaterii. V takovém případě můžete využít měnič napětí 12 V nebo 24 V na 230 V.

Sáhnete-li po modelu, který je vhodný i k použití na sporáku či v troubě, o možnostech jeho použití na indukčních varných deskách rozhoduje použitý materiál. Jak jsme si řekli výše, u remosek jde standardně o litý hliník, který zpravidla není vhodný na indukci. Hrnce však často bývají upravené, mají zesílené dno a indukční vrstvu. V takových případech je použití hrnce remosky na indukční varné desce možné.

Ne. Abyste mohli hrnec použít v troubě, musí být odolný proti vysokým teplotám. Důležitá je zejména odolnost rukojetí, které bývají plastové. Totéž platí o použití hrnce z remosky na sporáku. Pokud výrobce v popisu vysloveně neuvádí, že daný model můžete použít i těmito způsoby, nedoporučujeme vám to zjišťovat na vlastní pěst.

Obsluha je velmi nenáročná. Do hrnce vložíte suroviny, ze kterých chcete daný pokrm připravit, zavřete poklop, spotřebič zapojíte do elektrické zásuvky a stisknete tlačítko ON. Následně, v závislosti na množství a typu připravovaného jídla, počkáte potřebnou dobu. Proto se zaměříme zejména na jídla z remosky, která si můžete v tomto spotřebiči připravit. Koláč z remosky: Remosky jsou jako stvořené k pečení koláčů (jakýchkoli). Zde je tip na extra rychlý borůvkový koláč. Nejprve vypracujte těsto ze 2 hrníčků borůvek, 1 hrníčku polohrubé mouky, hrníčku cukru, hrníčku mléka, 1/2 hrníčku oleje, 1 vajíčka a 1 prášku na pečení. Nalijte ho do hrnce, který předtím vymažte tukem, zapněte remosku a počkejte cca 40–50 min. Domácí chléb z remosky: V remosce si můžete připravit drožďový i kváskový domácí chléb. Vše, co k tomu potřebujete, je dobrý recept a remoska. Nejprve vyhnětete těsto, necháte ho vykynout a následně bochník vložíte do remosky. Ideální doba pečení se pohybuje kolem 40–45 min. Rýže z remosky: Rýži propláchněte, vložte ji do remosky, přidejte potřebné množství horké vody (v závislosti na množství rýže), sůl, olej a celou cibuli. Zapněte remosku, rýži nechte vařit cca 20 min., remosku následně vypněte, ale rýži vyjměte až po dalších 20 min. Bublanina z remosky: Všechny suroviny, které používáte k přípravě své bublaniny, smíchejte, vložte do hrnce a nechte péct po dobu 30–40 min. Pro lepší představu: při použití menší originální remosky o průměru 24 cm můžete použít 300ml hrnek polohrubé mouky, 1/2 hrníčku cukru, 1 ČL sody/prášku do pečiva, 1/2 hrníčku mléka, 1/4 hrníčku oleje a 1 vejce. Kuřecí prsa z remosky: V remosce si můžete připravit jakékoli maso a zvolit jakýkoli postup jeho přípravy. Na začátek můžete zkusit tento extra jednoduchý recept. Do hrnce vložte nakrájenou cibuli, 5 stroužků česneku, 2 nakrájená jablka, 2 kuřecí prsa a cca 40 g másla. Remosku zapněte a počkejte 40–45 min.

Lacná kvalita

Remoska R21

Remoska bez okénka, objem 2 l, příkon 400 W, hmotnost 2 000 g, bez regulace teploty, bez odnímatelného přívodního kabelu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Model R21 zaujme ty z vás, kteří preferují remosky bez okénka a zároveň za tento spotřebič nechtějí zaplatit příliš mnoho. Originální česká remoska R21 má menší objem, nízkou hmotnost a kompaktní rozměry a je vhodná k použití v domácnosti i na chalupě či při kempování.

Originální remoska R21 disponuje všemi vlastnostmi typickými pro tyto kuchyňské spotřebiče. Jedná se o model, který je podobný remosce D52F/10 Dua Glass a pečence ETA 1133 90000. Má menší objem, a sice 2 l, proto je vhodná pro 1 až 2 osoby. Má kompaktní rozměry a váží pouze 2 kg, proto je ideální cestovní alternativou. Příkon spotřebiče činí 400 W, jeho nahřívání a samotný výkon tudíž nejsou nejvyšší, nicméně dostačující.

I tato malá remoska má multifunkční využití. Jídlo v ní můžete rozmrazovat, ohřívat, péct i zapékat. K plusům patří rovnoměrné pečení po celé ploše připravovaného pokrmu, jelikož poklop nedisponuje skleněným okénkem. Tento fakt může být v některých případech na škodu. Jinak řečeno, jídlo v horních částech se může připékat. Dobrou zprávou je, že vnitřní stěny hrnce a poklopu jsou ošetřené nepřilnavou, teflonovou vrstvou. Ovládání je opět nenáročné, menší nedokonalostí je fakt, že přívodní kabel nelze odpojit od zbytku zařízení.

Hrnec je tradičně hliníkový. Vrchní část poklopu je vyrobena z nerezového plechu. V praxi ho proto můžete bez obav položit přímo na kuchyňskou linku či jinou podložku, aniž by hrozilo poškození. Rukojeti na hrnci jsou tepelně izolované, což platí i o podstavci z teplovzdorného plastu. Vzhledem k tomu, že se jedná o originální českou remosku, si k ní v případě poškození původních dílů můžete bez problémů dokoupit ty náhradní.

O tom, že je model R21 opravdu dobrou koupí, nás mimo jiné přesvědčily i stovky spotřebitelských recenzí na různých prodejních online portálech. Nejvýpovědnější informací je, že více než 90 % z nich patří k těm pozitivním. Spotřebitelé na remosce R21 oceňují dobrou cenu, vysokou kvalitu, snadnou obsluhu, spolehlivý chod a kompaktní rozměry. Negativní zkušenosti nejčastěji souvisí s menším objemem, nižším příkonem a připalováním vrchní části připravovaného pokrmu.

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem
Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
Dobrá kvalita zpracování

Negatíva

Neodnímatelný přívodní kabel
Menší objem
Riziko připalování vrchní části připravovaného pokrmu

Objem = 2 l ● Příkon = 400 W ● Hmotnost = 2 000 g ● S okénkem = ne ● Regulace teploty = ne ● Odnímatelný přívodní kabel = ne

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotřebiče

Vaše hodnocení:
(89.6%)

Komentáre
Michaela 03.Oct.2022

Super pomocna recenze. Objednana Eta mini :) Dekuji v ulehceni rozhodovani. A te nejlepsi volbe.

Odpovedať

Přemysl 25.Sep.2023

Místy dost velký blábol, zavádějící informace o jednotlivých modelech. Rozhodně se tímto článkem nařídit při výběru remosky.

Odpovedať