Pračky Bosch

Pračky Bosch – recenze, zkušenosti, test

Automatické pračky Bosch jsou v tomto segmentu považované za osvědčenou kvalitu. Německý výrobce má ve svém portfoliu prémiové modely, ale také levnější pračky, které může spotřebitel koupit za dostupnou cenu. My jsme se srovnávání praček věnovali přes 60 hodin, analyzovali jsme nabídku i důležité parametry. Za vítěze srovnávacího testu jsme zvolili pračku Bosch WGG14202BY. Patří mezi dražší modely, ovšem efektivita praní je na nejvyšší úrovni. Ve srovnávacím testu se nachází i další zepředu plněné pračky Bosch, které splní požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Publikované: 11.08.2021
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou pračku Bosch koupit?

Při koupi pračky je rozhodování často velmi náročné. Ať už zařizujete nový byt, dům, nebo se vám pokazila léta sloužící pračka, nejlepší je investovat rozumně a výhodně. Pračky Bosch jsou známé kvalitním zpracováním a spolehlivostí. Díky naší tabulce, ve které naleznete nejlepší pračky Bosch z našeho srovnávacího testu, si můžete výběr usnadnit. Nemusíte tak číst celé recenze. K dispozici máte krátké charakteristiky, které vám ušetří čas.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch WNG254U0BY   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
WGG24201BY   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt
Bosch WGG24409BY   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Bosch WAX32M40BY

Bosch WAX32M40BY

Kapacita 9 kg, 1 600 ot./min., 14 programů, technologie AntiStain, třída účinnosti odstřeďování: A, energetická třída: C.

Zobrazit více info

Moderní automatická pračka s kapacitou bubnu 9 kg, bohatou programovou výbavou a speciálním programem AlergiePlus pro alergiky i s certifikátem ECARF. Pračka optimalizuje prací proces i spotřebu vody díky technologii ActiveWater Plus. Na odolné skvrny využívá technologii AntiStain. Díky motoru EcoSilence Drive je pračka velmi tichá. Spotřebič má také doplňkové funkce – reload, SpeedPerfect či odložený start.

Cenový trhák
Bosch WAJ24064BY

Bosch WAJ24064BY

Kapacita 7 kg, 1 200 ot./min., 15 programů, třída účinnosti odstřeďování B, energetická třída B.

Zobrazit více info

Volně stojící automatická pračka se naplňuje v přední části, přičemž maximální náplň pračky dosahuje úrovně 7 kg. Hodnota maximálního počtu otáček za minutu je 1 200. Na výběr je až 15 programů, přičemž se mezi nimi nacházejí i režimy praní šetrné vůči hedvábí či vlně. Pračka sice nemá k dispozici smart funkce, ale potěší hlavně možností přidání prádla během již rozjetého programu nebo speciálními rychlými programy.

Náš TIP
Bosch WUU28T60BY

Bosch WUU28T60BY

Kapacita 8 kg, 1 400 ot./min., 14 programů, speciální strukturování bubnu VarioDrum, třída účinnosti odstřeďování: B, energetická třída C.

Zobrazit více info

Nároky spotřebitelů dokáže s přehledem splnit i tato zepředu plněná pračka Bosch se 14 přednastavenými programy a 8kg kapacitou pracího bubnu. Patří do energetické třídy C. Pračka je velmi tichá. Pro lidi s citlivou pokožkou je vhodný program AlergiePlus. Teplota je nastavitelná a rovněž můžete aktivovat odložený start. K dispozici je také funkce „reload“ a SpeedPerfect.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Spotřebiče značky Bosch jsou na trhu velmi dobře známé. V segmentu automatických praček má Bosch velmi bohatou tradici. Výrobce využívá své osvědčené technologie, velmi povedený je také design praček, který je opravdu moderní. Problematické není ani ovládání. My jsme však hodnotili především to, zda jsou spotřebitelé s výsledky praní spokojení. To záleží i na funkcionalitě a programové vybavenosti. U mnoha modelů praček Bosch jsou k dispozici i další přídavné funkce. Hodnotili jsme také spotřebu automatických praček Bosch na základě výsledků odborných testů. Při srovnávání nás nejvíce zajímaly reálné zkušenosti spotřebitelů.

Výsledná kvalita praní
Efektivita máchání a odstřeďování
Spotřeba vody a el. energie
Ovládání a obsluha
Programová výbava a funkce
Hlučnost
Kvalita zpracování

Při porovnání praček Bosch se do našeho výběru dostaly jen zepředu plněné pračky. V našem testu se nenacházejí shora plněné pračky ani kombinované pračky se sušičkou. Ačkoli mnoho potenciálních zákazníků odradí vyšší cena těchto praček, kvalita a spolehlivost jsou faktory, nad kterými se vyplatí uvažovat. Hlavní konkurencí jsou pračky AEGLG nebo prémiové pračky Whirlpool a Miele. Náš trh nabízí poměrně velké množství modelů praček tohoto německého výrobce. Analyzovali jsme nabídku prodejců Mall.cz, Kasa.cz, Alza.cz, Datart.cz. Dobrý přehled o nabídce v tomto segmentu jsme získali také díky portálu Heureka.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze praček Bosch

Během průzkumu trhu jsme přišli na to, že německá značka Bosch svoji výrobu kromě Německa situuje i do zemí, jako je Maďarsko nebo Malajsie. Produkce je tak globální, ačkoli největší zastoupení mají pračky Bosch na evropském trhu. V objektivních recenzích jsme hodnotili předem stanovené parametry. Při porovnávání jsme si stanovili kritéria, i proto jsme nezávisle zhodnotili silné a slabé stránky jednotlivých praček. Žádný výrobce ani prodejce není propagován a srovnávací test není sponzorován.

Víťaz testu

Bosch WAX32M40BY

Kapacita 9 kg, 1 600 ot./min., 14 programů, technologie AntiStain, třída účinnosti odstřeďování: A, energetická třída: C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výkonná automatická pračka s předním plněním se řadí k 8. sérii praček značky Bosch. Výrobce si dal záležet především na schopnosti pračky odstraňovat odolné skvrny. I proto je pračka vybavena technologií AntiStain, která odstraní i ty nejodolnější skvrny. Vysokou efektivitu praní zajišťuje i 4D Wash System. V nabídce je 14 programů – vlna, jemné prádlo, sportovní oblečení nebo rychlé praní při teplotě 30 °C (prací cyklus trvá zhruba 15 až 30 minut).

Maximální naplnění pracího bubnu představuje až 9 kg. Z programů musíme ocenit také program AlergiePlus, jehož úkolem je postarat se i o dětské oblečení. Oceněný byl i certifikátem ECARF – vhodný pro alergiky. Velmi dobře je na tom pračka i se spotřebou. Patří do energetické třídy C a využívá technologii ActiveWater Plus. Ovládání je jednoduché pomocí otočného voliče. Nechybí ani přehledný displej, kde můžete díky dotykovým tlačítkům nastavovat otáčky i teplotu. Rovněž můžete aktivovat přídavné funkce jako odložený start nebo reload, kdy můžete přidat oblečení do pračky i během pracího cyklu.

S funkcí SpeedPerfect můžete zkrátit dobu pracího cyklu. Výrobce garantuje doživotní záruku na systém AquaStop po celou dobu životnosti pračky. Tichý motor EcoSilence Drive je vskutku spolehlivý a záruka 10 let na motor je jasným důkazem. Při odstřeďování dokáže produkovat až 1 600 ot./min. Nechybí ani dětská pojistka. Spotřebitelé vysoce pozitivně hodnotí odstřeďování prádla, které není pokrčené a zároveň je velmi dobře vysušené. Dotykové ovládání je místy až trochu příliš citlivé, jde však spíše o zvyk. Pro zvýšení výkonu praní je možné aktivovat systém Intensive Plus.

Pozitíva

Tichý provoz
Skvělé odstřeďování
Kvalita zpracování

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Typ: zepředu plněná pračka ● Energetická třída: C ● Třída účinnosti odstřeďování: A ● Max. kapacita naplnění: 9 kg ● Max. počet otáček: 1 600 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 71 dB ● Parní funkce: ne ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 59,8 cm × 84,8 cm × 59 cm (Š × V × H)

Cenový trhák

Bosch WAJ24064BY

Kapacita 7 kg, 1 200 ot./min., 15 programů, třída účinnosti odstřeďování B, energetická třída B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Automatická pračka s předním způsobem naplnění a levým otevíráním dvířek je účinným pomocníkem při praní prádla. Vybírat lze z 15 programů, mezi nimiž jsou rychlé režimy praní super 15'/30', programy šetrné vůči hedvábí a vlně, ale také alternativa určená pro alergiky. Nacházejí se zde i běžné programy, jako snadno udržitelné, ruční praní, bavlna a pod. Pračku Bosch lze naplnit až 7 kg prádla, přičemž ovládání umožňuje zastavení programu, otevření pračky a následné přidání dalšího prádla.

Hlučnost praní dosahuje hladiny 72 decibelů. Zařízení efektivně využívá vodu, jejíž spotřeba dosahuje 45 litrů na jeden prací cyklus. Spotřebitele potěší dětská pojistka a odložený start. Jako u většiny praček, automatická pračka Bosch oznamuje ukončení programu prostřednictvím akustického signálu.

Automatická pračka Bosch nabízí poměrně tichý chod, velký počet programů efektivně hospodařících s vodou, přičemž množství vody lze přizpůsobit množství praného prádla. Výhodou jsou jistě krátké programy, resp. zrychlení programů. Velkým plusem je maximální hmotnost náplně ideální do čtyřčlenné domácnosti.

Pozitíva

Dobrá cena
Tichá pračka
Krátké programy

Negatíva

Bez chytrých funkcí

Třída účinnosti praní/odstřeďování: B ● Energetická třída: B ● Max. kapacita naplnění: 7 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Hlučnost praní/odstřeďování: B ● Parní funkce: ne ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ne ● Rozměry (š x v x h): 59,8 x 84,8 x 54,6 cm

Náš TIP

Bosch WUU28T60BY

Kapacita 8 kg, 1 400 ot./min., 14 programů, speciální strukturování bubnu VarioDrum, třída účinnosti odstřeďování: B, energetická třída C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Patent elektromotoru EcoSilence Drive je zárukou maximálně tichého chodu pračky, čehož si všimla i řada spotřebitelů. Pračka nepřenáší ani žádné vibrace, využívá systém AntiVibration. Při praní produkuje hluk 52 dB a při odstřeďování jen o 20 dB více. Se spotřebou je na tom díky technologii ActiveWater velmi solidně. Tento systém detekuje množství náplně v pracím bubnu a automaticky určí, jaký program, čas a množství vody jsou pro prací cyklus optimální. Pračka Bosch patří do energetické třídy C.

Kapacita pracího bubnu je až 63 litrů, což je zhruba 8 kg prádla. Dveře plnicího otvoru se neotvírají o přesně 180°, což někomu nemusí zcela vyhovovat. Z programové výbavy (celkem 14 pracích programů) vyzdvihujeme program AlergiePlus, který je určen pro lidi s citlivou pokožkou. Kromě toho je zde ECO program či program na čištění bubnu. Stejně jako pračky Bosch WAN24062BY Bosch WAX32M40BY i tento model disponuje funkcí SpeedPerfect – prací cyklus můžete v některých případech zkrátit až o 65 %.

Mezi přídavnými funkcemi je i odložený start a funkce „reload“. Oblečení můžete přidat i během praní. LED displej má trochu zastaralé, červené podsvícení a okolo ovladače jsou programy v angličtině. Dodávány jsou však české štítky, kterými můžete textové části přelepit. Pod displejem můžete ovládat i teplotu a aktivovat přídavné funkce. Tento model má rovněž speciální strukturování bubnu VarioDrum.

Pozitíva

Doba trvání programů – možnost zkrácení
Tiché praní i odstřeďování
Detekce náplně ActiveWater

Negatíva

Popis programů v angličtině

Typ: zepředu plněná pračka ● Energetická třída: C ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 8 kg ● Max. počet otáček: 1 400 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 72 dB ● Parní funkce: ne ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 59,8 cm × 84,5 cm × 59 cm (Š × V × H)

Další zajímavé produkty

Etablovaných značek, které vyrábějí kvalitní spotřebiče do domácnosti, je na našem trhu poměrně dost a pračky Bosch k těmto produktům určitě patří. Přestože jde o dražší pračky, nesporným faktem je jejich kvalita a spolehlivost. Portfolio výrobce je velmi rozsáhlé a ani my nedokážeme zpracovat recenze všech modelů zepředu plněných praček. Proto jsme na základě hodnocených parametrů a odborné metodiky vybrali i alternativní pračky Bosch, které se do našeho komplexního srovnávacího testu dostaly díky svým kvalitám.

Úsporná automatická pračka Bosch WAJ24064BY zaujme kvalitním zpracováním a velmi příznivou pořizovací cenou. V případě Bosch se jedná o levnou pračku, které však nic nechybí. Využívá technologii ActiveWater systém, díky funkci Speed Perfect umožňuje také zkrátit prací cyklus. Prádlo můžete přidat i během aktivního pracího programu – funkce Reload. Kapacita pracího bubnu je 7 kg a pračka spadá do energetické třídy B.

Jedná se o dražší model výrobce. Zepředu plněná pračka Bosch WGG2440REU tichý chod a poskytuje množství chytrých funkcí – Iron Assist nebo hygiena Plus. Kapacita pračky je 9 kg. Samozřejmostí je technologie Speed Perfect. Nechybí ani množstevní automatika.

Pokud hledáte větší pračku s objemnějším pracím bubnem, model Bosch WAU28R60BY pojme až 9 kg prádla. Vybaven je systémem AntiStain, což je technologie, která se postará o efektivní odstraňování odolných skvrn. Automaticky volí prací program a také dokáže zvážit objem vloženého prádla. Součástí výbavy jsou i funkce Reload a SpeedPerfect. Pračka patří do energetické třídy C.

K alternativním modelům řadíme i prémiovou pračku Bosch WAV28EH0BY. Ta sice může odradit vysokou cenou, kromě chytré technologie Home Connect (propojení se smartphonem) však nabídne i další praktické technologie a funkce. O nejúčinnější praní se stará 4D Wash System, který maximalizuje využití pracího prostředku. Odolné skvrny má na starosti technologie AntiStain Plus. Pračka si sama zvolí automatické programy. Prádlo lze přidat i během praní.

Se štědrou kapacitou pracího bubnu se do našeho výběru dostala pračka Bosch WAX32KH2BY. Základ tvoří 15 pracích programů. Pračka patří do energetické třídy C a prezentuje se maximálně tichým chodem. Díky technologii Home Connect můžete využívat smart funkce z aplikace. Ve výbavě je množstevní automatika ActiveWater, funkce Reload nebo odložený start. S funkcí SpeedPerfect můžete také zkrátit prací cyklus. Automaticky si pračka nadávkuje i prací prostředek – systém i-DOS.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Vyšší cena je důvodem, proč pračky Bosch nepatří mezi nejprodávanější, ale zároveň jsou na našem trhu znakem vysoké kvality. Dražší modely jsou pro vskutku náročné spotřebitele, avšak v cenové kategorii od 10 000 do 15 000 Kč najdete nejprodávanější modely. Nejdůležitějším faktem je vysoká účinnost praní, kvalita zpracování a kvalitní servis. Máme pro vás praktickou tabulku, která se odvíjí od prodejnosti na našem trhu. Pokud tedy chcete sáhnout po nejprodávanějších pračkách Bosch, určitě si pozorně přečtěte recenze ostatních spotřebitelů.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch WGG24201BY5*Zobrazit produkt
Bosch WUU28T61BY5*Zobrazit produkt
Bosch WAN24164BY5*Zobrazit produkt
Bosch WGG14202BY5*Zobrazit produkt
Bosch WAJ24064BY5*Zobrazit produkt

Bližší informace o tom, jak si vybrat zepředu plněnou pračku, naleznete v samostatném testu s návodem.

Otázky a odpovědi – FAQ

Německý výrobce praček Bosch se na trhu prezentuje vysokou kvalitou. Máte zkušenosti s pračkami Bosch? Zajímají vás informace o některém z modelů? Dejte nám vědět a podělte se s námi o své zkušenosti a názory. Můžete tak pomoci i ostatním spotřebitelům. Vaše příspěvky a dotazy pravidelně kontrolujeme a na vaše dotazy odpovídáme co nejdříve.

Hlučné pračky jsou dnes už spíše minulostí. Renomovaní výrobci využívají tiché, invertorové motory, které vydrží hodně a produkují velmi nízkou hladinu hluku. Pokud se však pračka přece jen jeví jako hlučnější, problémem může být uvolněný prací buben, závaží nebo vytržené ložisko. Případně může být uvolněné opláštění pračky.

Důležité je dodržovat správné dávkování, které výrobce avizuje na obalu pracího prostředku. To platí i pro aviváž. Více pracího prostředku vůbec neznamená, že bude oblečení lépe vyprané. Vyšší dávka naopak může mít negativní vliv na barvy oblečení. Zároveň se nemusí všechen prací prostředek rozpustit a tvoří se usazeniny. Ty následně mohou mít za následek zápach v pračce. Zásadou je proto brát ohled na míru znečištění prádla, dávkování u každého pracího prostředku není stejné. Ani s aviváží to není potřeba přehánět.

Záleží na tom, jakou vodu k praní používáte. Pokud voda není chemicky ošetřována (ze studny) a má tvrdý charakter, změkčovač vody je přímo nutností. Záleží však i na hodnotách, které prokáže jen odborný rozbor vody. Někdy postačí zvýšit dávku pracího prostředku, který má vliv na tvrdost vody a usazování vodního kamene. Testy prokázaly, že gelové prací prostředky ve vyšší míře eliminují riziko usazování vodního kamene. Nejčastěji se vodní kámen usazuje na topné spirále. Výrobci praček doporučují změkčovadlo vody používat při každém praní.

Bosch WAU24T60BY

Kapacita 9 kg, 1 200 ot./min., 15 programů, speciálně upravený buben VarioDrum, třída účinnosti odstřeďování: B, energetická třída C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Spolehlivost praček Bosch je prokázaná i odbornými testy. Tento model je v našem testu proto, že patří mezi pračky s řadou pozitivních referencí. Pračka má standardní rozměry a pojme až 9 kg prádla. Stejné množství oblečení pojme i pračka Bosch WAX32M40BY. Z hlediska efektivity praní dostala pračka hodnocení A a v případě odstřeďování daly odborné testy pračce známku B.

Systém ActiveWater Plus nejen detekuje objem náplně a zvolí optimální program, ale rovněž šetří velké množství vody, což dokazuje i vážená spotřeba 44 litrů vody na jeden cyklus. Řadí se do energetické třídy C. K dispozici je bohatá programová výbava. Mezi programy je i samočisticí program, program pro alergiky AlergiePlus. Samostatný program máte k dispozici také pro košile, sportovní oblečení nebo hedvábí. Můžete přímo navolit i rychlý program (15 až 30 minut). S funkcí SpeedPerfect lze dobu pracího cyklu ještě zkrátit.

Německá kvalita se ukrývá i v útrobách pračky. Buben má speciální úpravu VarioDrum, která se stará o jemné zacházení s křehkým prádlem. Pračku není téměř vůbec slyšet, invertorový motor EcoSilence Drive patří mezi spolehlivé a odolné součástky. Záruka na motor je 10 let. Pračka není hlučná ani při odstřeďování. Model Bosch WAU24T60BY nabízí přiměřenou kvalitu za dobrou cenu.

Pozitíva

Program pro alergiky
Nízká hlučnost
SpeedPerfect – zkrácení pracího programu

Negatíva

Menší úhel otevírání dvířek
Bez funkce páry

Typ: zepředu plněná pračka ● Energetická třída: C ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 9 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 15 ● Hlučnost odstřeďování: 72 dB ● Parní funkce: ne ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 59,8 cm × 84,8 cm × 63,2 cm (Š × V × H)

Bosch WAN24062BY

Kapacita 7 kg, 1 200 ot./min., 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B, energetická třída D.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud hledáte kvalitní pračku do své koupelny, model Bosch WAN24062BY bude správnou volbou, navíc za rozumnou cenu. Kapacita pracího bubnu je 7 kg, což je v této kategorii průměrný objem. Konkurenční pračka Bosch WAX32M40BY má objem náplně 9 kg, ale je i několikanásobně dražší. Tradičně se automatická pračka prezentuje tichým chodem, a to díky motoru EcoSilence Drive. Motor je bezuhlíkový, díky čemuž je delší i jeho životnost. Pračka patří do energetické třídy D. Nízká spotřeba je i zásluhou technologie ActiveWater, kdy pračka na základě množství náplně a typu prádla přesně vyhodnotí, kolik vody a jaký program zvolit.

Kromě programové výbavy se nám zamlouvaly i přídavné funkce. Technologie „reload“ umožňuje přidat kousky prádla i během aktivního pracího cyklu, ten se pouze pozastaví a nemusíte ho pouštět znovu. SpeedPerfect umožňuje zkrátit prací cyklus. Tuto funkci lze využít pouze u některých pracích programů. Z programové nabídky se spotřebitelům líbí i program AlergiePlus, který oblečení zanechá hebké a zároveň ho zbaví všech alergenů.

Ovládání pračky je intuitivní. Vše podstatné zobrazuje jednoduchý LED displej. Na něm můžete volit i teplotu nebo nastavit odložený start. Chcete-li maximalizovat tichý projev pračky, můžete aktivovat i noční režim praní. Bosch z hlediska kvality zpracování nezklame. Materiály jsou kvalitní. Přístup k filtru je jednoduchý a dávkovače pracího prostředku či aviváže jsou rovněž kvalitně zpracované.

Pozitíva

Velmi tichá pračka
Možnost zkrácení programů
Poměr cena–kvalita

Negatíva

Slaběji podsvícený displej

Typ: zepředu plněná pračka ● Energetická třída: D ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 7 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 74 dB ● Parní funkce: ne ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 59,8 cm × 84,8 cm × 55 cm (Š × V × H)

Bosch WAN24291BY

Kapacita 8 kg, 1 200 ot./min., 15 programů, třída účinnosti odstřeďování: B, energetická třída C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Na základě našich kritérií se do srovnávacího testu dostala i pračka Bosch WAN24291BY, která má kapacitu bubnu 8 kg a patří do energetické třídy C. Jde tedy o objemný a úsporný model. Spotřebitele potěší i velmi tichým chodem, a to jak při praní, tak i odstřeďování. Výhodou je i technologie množstevní automatiky ActiveWater. Pračka tak automaticky detekuje objem náplně a přizpůsobuje objem vody a dobu pracího cyklu. Parametry se může rovnat pračce s předním plněním Bosch WUU28T60BY.

Kromě automatické detekce náplně využívá pračka i další inovativní technologie. Mezi nimi jsou přídavné funkce jako SpeedPerfect nebo „reload“. Můžete tak urychlit prací program nebo přidat prádlo i během praní. K funkcím řadíme také možnost odloženého startu. Mezi programy je i samostatné odstřeďování, nechybí bavlna, rychlý program nebo speciální program na košile či sportovní oblečení. Dodávána je i hadice AquaStop.

Někteří spotřebitelé si stěžují na horší čištění vodního filtru. Chod pračky je velmi tichý. Tradičně se o to v případě pračky Bosch stará invertorový motor EcoSilence Drive. Ovládání usnadňuje LED displej, který zobrazuje teplotu, zbývající čas i počet otáček. Názvy jsou v angličtině, dodávány jsou však české nalepovací štítky, které můžete podle návodu nalepit. Na základě recenzí spotřebitelů musíme vyzdvihnout i kvalitu zpracování.

Pozitíva

Dobré odstřeďování
Možnost zastavit prací program
Detekce náplně

Negatíva

Horší čištění filtru
Nápisy v angličtině

Typ: zepředu plněná pračka ● Energetická třída: C ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 8 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 15 ● Hlučnost odstřeďování: 76 dB ● Parní funkce: ne ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 59,8 cm × 84,8 cm × 55 cm (Š × V × H)

Ďalšie články z kategórie Pračky

Vaše hodnocení:
(90.8%)