Ruční mixéry

Nejlepší ruční mixéry 2024 + recenze

Připravili jsme si pro vás spotřebitelský test ručních mixérů. Při jeho sestavování jsme porovnali více než 30 nejprodávanějších modelů, nabízených na našem trhu. Po 80 hodinách porovnávání, studování a vyhodnocování jsme našli vítěze. Nejlépe z testu vyšel mixér Bosch MFQ 36440 ErgoMixx. Jeho silný 450 W motor je i přes vysoký výkon nečekaně tichý. V čem ještě vyniká? Které parametry jsme při výběru zohlednili? V testu vám také poradíme, jak vybrat ruční mixér a řekneme si, které jsou momentálně ty nejprodávanější.

Publikované: 12.01.2021
Aktualizované: 28.03.2024

Který mixer koupit?

Pro ty, kterým se nechce číst celý článek, nabízíme přehlednou tabulku top spotřebičů v této kategorii. Produkty u sebe mají štítek, podle kterého snadno zjistíte, který produkt je nejlepší, který je nejvýhodnější z pohledu poměru ceny a kvality a máme pro vás také tip naší redakce.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch MFQ 36440   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Hyundai HM 706   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
Bosch MFQ 4030   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Bosch ErgoMixx MFQ 36440

Bosch ErgoMixx MFQ 36440

Výkonný 450W motor je nečekaně tichý, poradí si i s hustým těstem a nechybí ani praktická odměrka.

Zobrazit více info

Ruční mixér s vysokým výkonem a až 5 rychlostními stupni. Zaujme i tichým provozem a vysokou kvalitou zpracování. Bosch se velmi snadno ovládá a díky pulznímu spínači dostanete z mixéru maximum výkonu. Velmi dobře je na tom ruční mixér i s ergonomií.

Cenový trhák
ETA 0044 90000

ETA 0044 90000

Kvalitní český výrobek za příznivou cenu s nerezovými metličkami a dostatečným výkonem.

Zobrazit více info

Cenově výhodný model, který se vyznačuje hlučnějším chodem, ale má velmi kompaktní rozměry a nabízí solidní kvalitu zpracování. Chybí mu sice pulzní spínač, ale s příkonem 250 W si se základním šleháním a mixováním poradí. V poměru ceny a výkonu nabídne skvělou hodnotu.

Náš TIP
Bosch MFQ 4030

Bosch MFQ 4030

Ruční mixér Bosch patří mezi déle prodávané modely, který však nemá nouzi o výkon a nabídne kvalitní zpracování.

Zobrazit více info

Ruční mixér s příkonem až 500 W a 5 rychlostními stupni nabídne dostatek výkonu při šlehání, mixování, sekání a také hnětení hustějšího těsta. Díky speciálním metličkám s kuličkami FineCreamer je šlehání rychlejší a účinnější. Praktická je i protiskluzová úprava.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při vyhodnocování testu ručních mixérů jsme brali v úvahu ty parametry, které jsou důležité pro bezproblémové a dlouhodobé použití spotřebiče v domácnosti. Těchto parametrů by si měl všímat každý zákazník, který si chce vybrat mixér svépomocí. Důležitou součástí našeho hodnocení jsou i zkušenosti a recenze samotných uživatelů.

Funkcionalita a ovládání
Hlučnost
Kvalita zpracování
Uživatelské recenze

A jak jsme vybírali produkty do spotřebitelského testu? Zaměřili jsme se hlavně na známé značky jako Bosch, Tefal, Electrolux, Sencor, Philips, Russell Hobbs, Concept, Braun a Delimano. Inspirací nám byl cenový srovnávač Heureka, na kterém jsme se zaměřili na oblíbené produkty a seznámili jsme se s recenzemi uživatelů. Zdrojem inspirace byly i sekce nejprodávanějších produktů v kategorii ručních mixérů v eshopech jako Alza.cz, Electroworld.cz a Mall.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založený na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci určení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak množství času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky. 

Nepropagujeme žádnou značku ani prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, analyzujeme také zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze ručních mixérů

Nezkreslené informace bez marketingových omáček, které se z reklamy nedozvíte. Podívejte se na naše názory na tyto produkty, které patří k nejprodávanějším a nejkvalitnějším. Mezi recenzemi najdete i modely, které nejsou až tak známé, ale nám se jejich parametry zalíbily. Vybírejte podle svých preferencí, každý má na produkty jiné požadavky. Výběr přizpůsobte svým nárokům. 

Víťaz testu

Bosch ErgoMixx MFQ 36440

Výkonný 450W motor je nečekaně tichý, poradí si i s hustým těstem a nechybí ani praktická odměrka.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Srovnání a testování se nevyhnul ani odbornými testy a zákazníky vychvalovaný elektrický ruční mixér Bosch MFQ 36440 ErgoMixx. Jeho doménou není jen příkon elektromotoru 450 W a pět rychlostních stupňů, ale také praktické příslušenství, které Bosch dodává. Německá kvalita se ukázala i na kvalitě zpracování konstrukce nebo příslušenství. Hůře je na tom z našeho pohledu jen mixovací noha s nerezovým nožem (slouží na sekání i mixování). Ta je sice tepelně odolná, ale CLICK systém nepůsobí právě nejtrvanlivěji. Ale v této cenové kategorii je to standard.

Ruční mixér Bosch MFQ 36440 ErgoMixx se snadno ovládá a je velmi tichý. Maximální hlučnost dosahuje úrovně jen 74 dB. Rychlosti mají plynulý náběh a neobjevuje se žádné kmitání. Při používání v našem testu pozitivně hodnotíme nejen funkcionalitu v podobě pulzního spínače, ale také ergonomický tvar a také protiskluzovou úpravu. Délka síťového kabelu 1,3 metru je více než dostačující.

Šlehací metly jsou z nerezové oceli, stejně jako ty hnětací, a je možné je umývat v myčce nádobí. Šlehání bílků, tuhé šlehačky, litého, lineckého nebo chlebového těsta. Ani jeden úkon nedělá mixéru Bosch MFQ 36440 ErgoMixx žádný problém. Součástí příslušenství je navíc i 800ml odměrka – nádoba. Vítězem testu se ruční mixér Bosch stal zaslouženě. Pozornost si zaslouží nejen kvůli hodnoceným kritériím v našem testu, ale také kvůli poměru ceny, výkonu a kvality.

Pozitíva

Dostatečný výkon
Mixuje, šlehá, mísí i seká
Poměr cena/kvalita/výkon

Negatíva

Méně kvalitní plastový nástavec na sekání

Příkon: 450 W ● Počet rychlostí: 5 ● Pulzní spínač: ano ● Hlučnost: 74 dB ● Délka kabelu: 1,3 m ● Hmotnost: 1 300 g ● Miska/odměrka: odměrka 800 ml

Cenový trhák

ETA 0044 90000

Kvalitní český výrobek za příznivou cenu s nerezovými metličkami a dostatečným výkonem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Mixér ETA 0044 90000 z produkce české společnosti je zástupcem kategorie těch nejlevnějších mixérů. V poměru ceny/kvality/výkonu však přináší praktičnost, kterou v kuchyni ocení každý kuchař. V našem testu ETA nezaostávala a v porovnání s některými dražšími modely netahala za kratší konec. Příkonem 250 W potenciálního zákazníka možná neokouzlí, ale vysokootáčkový elektromotor se 3 rychlostními úrovněmi nemá nouzi o výkon, což ukázal test a potvrdili i spokojení zákazníci.

Na škodu je snad jen absentující pulzní spínač, ale v dané cenové třídě to není tak výrazné mínus. Citlivé uši však ruční mixér ETA nepotěší. S hlučností 85 dB patří mezi velmi hlučné modely a v porovnání s takovým ručním mixérem Bosch MFQ 4030 je ETA až o 20 dB hlučnější. Nerezové metličky na mixování (2 ks) i hnětení těsta (2 ks) jsou dostatečně dlouhé a jejich nasazování je velmi intuitivní. Příprava šlehačky nebo lineckého těsta nedělá mixéru vážnější problém. Hnětení hutnějších cest by si žádalo už víc výkonu.

Delší kabel by neuškodil, ale 1,15 metru je něco nad průměr. Mixér je velmi skladný, malé rozměry a hmotnost 900 g vám v kuchyni moc místa nezaberou. Mixér je možné postavit i nastojato. Test sice odhalil, že ergonomicky ruční mixér ETA 0044 9000 trochu zaostává, ale vzhledem na cenu má toto kritérium jen nízký vliv na hodnocení.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Poměr cena/výkon
Výkon mixéru

Negatíva

Vysoká úroveň hlučnosti

Příkon: 250 W ● Počet rychlostí: 3 ● Pulzní spínač: ne ● Hlučnost: 85 dB ● Délka kabelu: 1,15 m ● Hmotnost: 900 g ● Miska/odměrka: ne

Náš TIP

Bosch MFQ 4030

Ruční mixér Bosch patří mezi déle prodávané modely, který však nemá nouzi o výkon a nabídne kvalitní zpracování.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ruční mixér Bosch jako záruka německé kvality v našem porovnání nesměl chybět. Model s označením Bosch MFQ 4030 patří mezi déle prodávané modely a prověřený je už mnohými zákazníky. Náš test vycházel i z ověřených referencí zákazníků, které jsou pozitivní. Ruční šlehač Bosch nemá nouzi o výkon. S příkonem 500 W a 5 regulovatelnými rychlostními stupni není problém vyšlehat vaječné bílky nebo šlehačku.

Navíc mixér Bosch disponuje i turborychlostním stupněm, kterým okamžitě maximalizujete výkon. Při šlehání a mixování krémů, litého nebo piškotového těsta oceníte metličky z ušlechtilé oceli s nenápadnými kuličkami FineCreamer. Ty těsto či krém důkladně promíchají, udělají nadýchanějším a proces také urychlí. Test ukázal, že problém nedělá mixéru ani hutnější chlebové těsto a hnětací metličky plní svůj účel. Nasazování není nijak náročné, potřebná je správná poloha. Někomu se metly na šlehání mohou jevit kratší, ale jde o přiměřený standard.

Ruční mixér Bosch MFQ 4030 má tichý zvukový projev – 65 dB. Při používání spotřebitel ocení ergonomickou rukojeť a protiskluzovou úpravu. Drobnou nevýhodou je, že mixér nelze postavit nastojato a je třeba ho na plochu klást horizontálně. Trochu to zhoršuje i skladovatelnost spotřebiče. Důvodem je přívodní kabel ze spodní strany. Problémem však není jeho délka 1,4 metru. S váhou 1 070 g vám starosti v rukách určitě dělat nebude. Po stránce materiálů Bosch dokazuje svoji kvalitu.

Pozitíva

Dostatečný výkon
Kvalitní metličky
Tichý chod

Negatíva

Nelze ho postavit vertikálně
Jen základní příslušenství
Cena by mohla být nižší

Příkon: 500 W ● Počet rychlostí: 5 ● Pulzní spínač: ano ● Hlučnost: 65 dB ● Délka kabelu: 1,4 m ● Hmotnost: 1 070 g ● Miska/odměrka: ne

Bosch MFQ 2210

Mixér patří mezi velmi oblíbené modely se skvělým poměrem ceny a kvality, disponuje také praktickým Turbo stupněm výkonu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Do porovnání se dostal i další ruční mixér značky Bosch. Tentokrát slabší model Bosch MFQ 2210. Mezi uživateli je tento elektrický ruční šlehač velmi oblíbený a vzhledem k poměru ceny a kvality nabízí to, co většina spotřebitelů žádá. Příkon 375 W a regulace čtyř rychlostí jsou predispozicemi pro kvalitní výkon. V praxi mixér zvládne všechny základní úlohy. Pěna z vaječných bílků, šlehačka či lité těsto. Na hustější chlebové těsto by se hodilo výkonu víc.

Při šlehání se hodí i turbo rychlostní stupeň, který občas nedopatřením určitě zapnete, když budete chtít přístroj vypnout. Test odhalil, že při zapínání na první rychlostní stupeň se dostaví občasné kmitání. Jde však o vlastnost elektromotoru. V rámci příslušenství máte k dispozici dvě metličky na šlehání a dva kusy na hnětení těsta. Ty na šlehání nedisponují kuličkami Fine Creamer, což v porovnání s dražším modelem Bosch MFQ 4030 proces přípravy trochu prodlužuje. Ne však markantně. Metličky jsou vhodné do myčky nádobí. Výměna metliček je nenáročná a rychlá. S hlučností je na tom mixér velmi solidně.

Výrobce ani v návodu neuvádí délku síťového kabelu. Ale žádný test ani reference zákazníků si na tento parametr nestěžovaly. Mixér je možné skladovat nastojato, ale rukojeť nemá protiskluzovou úpravu. Kvalita Bosch se nezapře a po stránce materiálů také působí ruční mixér Bosch MFQ 2210 velmi dobře. Zaboduje i nízkou cenou, podobně jako levný ruční mixér ETA 0044 90000, který však má menší výkon.

Pozitíva

Poměr ceny/kvality
Kvalitní konstrukce
Kvalitní příslušenství

Negatíva

Při mísení občas chybí výkon
Nerovnoměrné rozložení rychlostí
Občasné kmitání při zapínání na první stupeň

Příkon: 375 W ● Počet rychlostí: 4 ● Pulzní spínač: ano ● Hlučnost: 65 dB ● Délka kabelu: neuvedeno ● Hmotnost: 900 g ● Miska/odměrka: ne

Braun HM 3135 MultiMix 3

Multifunkční mixér, který mixuje, šlehá, mísí i seká – nabízí luxusní otáčky a pět rychlostních stupňů.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elektrický ruční šlehač Braun HM 3135 je dalším z řady multifunkčních mixérů, které vám usnadní více pracovních činností. Mixuje, šlehá, mísí i seká. V našem srovnávacím testu jsme zjistili, že výkonný elektromotor s příkonem 500 W nabízí luxusní otáčky a pět rychlostních stupňů, které si poradí nejen se šlehačkou, ale i hutnějším těstem. Využít ho můžete dokonce i jako ponorný mixér díky odnímatelnému nástavci PowerBell.

Ruční mixér Braun je dodávaný i se samostatnou plastovou nádobou (500 ml) určenou na sekání natě, ořechů či jiných surovin. Nechybí ani praktická odměrka – 600 ml. Na sekání využijete nejčastěji plný výkon mixéru. Šlehač disponuje také praktickou protiskluzovou rukojetí. Braun HM 3135 má velmi tichý chod, hlučnost dosahuje úroveň jen 68 dB. Oproti mixéru Sencor SHM 5330 se stejným příkonem motoru je ruční mixér Braun o 11 dB tišší.

Připojení celého příslušenství je rychlé a jednoduché. Všechno funguje na jednoduchém CLICK mechanismu. Příslušenství je možné umývat v myčce nádobí. Pči pohledu na materiály je potřebné říct, že některé plastové části, a to především nástavce, nepůsobí nejodolnějším dojmem. Braun HM 3135 – MultiMix 3 patří mezi dražší modely, ale až na drobné detaily týkající se kvality provedení, určitě splní požadavky i náročnějších hospodyň v kuchyni.

Pozitíva

Vysoký výkon
Miska na sekání
Nástavec na ponorný mixér

Negatíva

Některé plastové části méně kvalitní
Vyšší pořizovací cena

Příkon: 500 W ● Počet rychlostí: 5 ● Pulzní spínač: ano ● Hlučnost: 68 dB ● Délka kabelu: 1,3 m ● Hmotnost: 800 g ● Miska: odměrka – 600 ml, nádoba na sekání

Další zajímavé produkty

Ručních mixérů je na trhu velké množství a vybrat ten nejlepší není jednoduché. Navíc neustále přibývají nové modely, které segment rozšiřují. V našem srovnávacím testu jsme vybrali ty nejlepší ruční mixéry, abychom vám výběr usnadnili. Není však možné obsáhnout celý segment, a proto vám přinášíme i seznam alternativních produktů, jejichž koupí určitě nic nezkazíte.

Mezi alternativní produkty jsme vybrali ruční mixér Braun HM 5137 WH. Ten se svými kvalitami v mnohém vyrovná mixérům ve srovnávacím testu. 700 W motor však ne každému stačí. Zároveň je však lehký, tichý a poradí si s přípravou šlehačky i hnětením litého těsta.

Rohnson R-5515 patří mezi levné ruční mixéry. Tento elektrický ruční šlehač má sice kratší přívodní kabel a stejně tak i kratší metly, ale v dané cenové kategorii nabízí dostatečný výkon a má i turbo rychlostní stupeň. Obecně je u spotřebitelů Rohnson velmi oblíbený model. 

Dalším adeptem a solidním pomocníkem do kuchyně za levný peníz je ruční šlehač Hyundai HM 706. Ruční mixér je jedním z nejlevnějších vůbec. Elektromotor s příkonem pouze 220 W a hlučností 90 dB určitě neohromí, ale 5 rychlostí, pulzní spínač, nízká hmotnost a schopnost vyšlehat krémy, náplně či vaječné bílky jsou v kuchyni velmi vítané.

Specifickým modelem je ruční mixér KitchenAid 5KHM9212, který lze řadit mezi prémiové modely v tomto segmentu. Mixér s 9 rychlostmi, turbem a vysokootáčkovým elektromotorem s nízkým příkonem pouze 85 W se jeví jako ideální pomocník do kuchyně. S cenou se však dostanete přes hranici 3 800 Kč.

Ruční mixér Bosch MFQ 4930 patří k populárním produktům společnosti Bosch. Kompaktní, tichý, úsporný a spolehlivý. Mixovat a šlehat dokáže s přehledem, ale na hnětení těsta chybí příslušenství.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Zajímá vás, které produkty z kategorie ručních mixérů jsou nejpopulárnější? Podívejte se na žebříček top 5 produktů podle Heureky. Tento žebříček berte s rezervou, nevypovídá o kvalitě produktů a o jejich vlastnostech. Pořadí v tabulce se snažíme pravidelně aktualizovat. 

Názov Hodnotenie Detail
Bosch MFQ 364405*Zobrazit produkt
Sencor SHM 52055*Zobrazit produkt
Braun MultiMix 3 HM 3137 WH5*Zobrazit produkt
Sencor SHM 9000WH5*Zobrazit produkt
Bosch MFQ 364005*Zobrazit produkt

Pomocníci v kuchyni se vždy hodí, a zvlášť takoví, kteří nikdy neodmlouvají. Myčky, toustovače, odšťavňovače, kuchyňské roboty, ale i ruční mixéry. Elektrický ruční šlehač je poměrně levným pomocníkem s množstvím užitečných vlastností. Vždyť přece pevná šlehačka, lehký smetanový krém, pěna z vaječných bílků nebo lité těsto se neudělají samy. Podstatná je správná volba ručního mixéru a s ním vám pomůže náš průvodce výběrem.

Pojmenování mixér v rámci kategorie kuchyňských spotřebičů s sebou nese řadu podob. Někdo si představí tyčový mixér nebo kuchyňského robota s multifunkčními funkcemi. V kategorii mixérů se nachází také ponorný mixér, sekací či smoothie mixéry. Na věčnou klasiku, jakou jsou ruční mixéry, určitě nelze zapomínat. Právě tento spotřebič dokáže v kuchyni zvládat více úkolů, než byste možná čekali.

Jak vybrat ruční mixér?

Výběr někdy může zkomplikovat množství produktů na trhu a neustále přibývající nové modely. Je však třeba umět rozlišovat na základě podstatných a důležitých parametrů či funkcí. Co by nemělo kvalitnímu ručnímu mixéru chybět? Test Magazín vám pomůže s výběrem.

 • Výkon ručního mixéru a počet rychlostí
 • Hlučnost
 • Kvalita materiálů
 • Hmotnost a ergonomie
 • Doplňkové funkce a příslušenství
 • Cena ručních mixérů a renomované značky

Vysokootáčkový mixér – výkon a příkon

Výkonnost ručního mixéru spotřebitel nejsnáze určí na základě elektrického příkonu. V případě ručních mixérů se horní hranice pohybuje na úrovni 400 až 600 W. Takové mixéry můžeme klidně považovat za výkonné. Větší příkon nemusí znamenat vyšší spotřebu či vyšší hluk.

Právě naopak, výkonnější motory jsou často lépe "zpřevodované" a dokáží pracovat ve vyšším rozsahu otáček, což jim dává výhodu, např. při hnětení tužších cest jakým je například to chlebové. Naopak, elektrický ruční šlehač s příkonem okolo 200 až 300 W už může mít při takové zátěži výraznější problém (přehřívání). Spotřebitel tak musí zvážit to, zda bude používat ruční mixér výhradně na šlehání krémů, šlehačky či bílků nebo bude mísit i těsto na koláče.

Počet rychlostních stupňů

S výkonem a příkonem mixéru souvisí i počet rychlostních stupňů. Spotřebitel má v případě dvou a více rychlostních stupňů k dispozici regulaci výkonu – rychlosti. Nejlepší ruční mixéry mají alespoň 4 nebo 5 rychlostních stupňů. Jsou však i modely, které mají dokonce až 9 rychlostí. Díky regulaci tak může uživatel použít takový výkon mixéru, který si daný postup přípravy vyžaduje. 

Hlučnost ručních mixérů

Nelze tvrdit, že parametr hlučnosti by byl ukazatelem kvality, ale je pravdou, že odpovědní výrobci mají snahu spotřebiteli vyhovět i z hlediska komfortu. Hlučnost v žádné míře neovlivňuje funkčnost mixéru. Množství mixérů s menším příkonem vykazuje, překvapivě, vyšší hladinu hluku z důvodu, že méně výkonný elektromotor pracuje při vyšších otáčkách. O hlučnosti tedy nerozhoduje hodnota příkonu.

Ideální hlučnost je v rozmezí od 60 do 75 dB. Větší hodnotu už ucho spotřebitele může vnímat jako rušivý element. Každopádně, jde o poměrně individuální hodnocení, a co jednomu vadí, jinému nemusí. 

Kvalita materiálů

Provedení a kvalitativní zpracování konstrukce mixéru může mít na výběr nemalý vliv. Spotřebitel rozezná levné a labilní plasty od těch masivních a odolných už na první pohled. I ruční mixér lze zakoupit ve více cenových třídách a nepochybně natrefíte na méně i více kvalitní kousky.

Šľahanie cesta pomocou ručného mixéra 

Ruční šlehače jsou v převážné části vyrobeny z plastu. Sporná je kvalitativní úroveň zpracování. U levnějších modelů se můžete setkat s méně odolnými plasty a rovněž je třeba si všímat detailů. Například CLICK systému upevnění metel či jiných nástavců. Pokud se jeví poměrně náchylný na poškození, ruce pryč. Metličky by měly být kovové, ideálně z nerezové oceli. Materiály mají také vliv na hmotnost a ergonomii spotřebiče.

Nejlepší ruční mixér se dobře drží

Ruční mixéry a šlehače patří do ruky, ideálně do jedné. Hmotnost je tedy při výběru určitě třeba zvážit. Pracovat s mixérem, který má o 300 g více či méně se může jevit jako zanedbatelný rozdíl, ale pokud pečete cukroví či připravujete dort a koláče na narozeninovou oslavu, lehčí mixér vám práci enormně usnadní. Ideální hmotnost ručního mixéru je okolo 1 kg, ale tragédií není ani model s hmotností do 1,4 kg. 

Rozměry a hmotnost mixéru mají také vliv na kompaktnost zařízení. Některé modely je možné skladovat ve vertikální poloze, některé musí být v poloze horizontální, ve které zaberou více místa. Menší, skladnější modely jsou v kuchyni praktické, ale pokud máte místo na uskladnění, rozměry se netrapte.

Spotřebitel může kromě hmotnosti a rozměrů dbát i na ergonomii. Úchop a komfortní držení mixéru může zpříjemnit například pogumovaná rukojeť. Ta je na dotek příjemnější a rovněž se postará o to, že vám mixér tak jednoduše nevyklouzne z rukou.

Délka přívodního kabelu

Při komfortu užívání s obsluhou zařízení souvisí i přívodní elektrická šňůra. Jelikož jsou ruční mixéry a šlehače elektrickými spotřebiči, je při používání zapojení do elektrické sítě nutností. Proto padne vhod, pokud má přívodní kabel délku alespoň 1 až 1,5 metru. Více není takovým problémem, ale kratší kabel už může uživatele omezovat.

Ruční šlehač s mísou – funkce a příslušenství

Spotřebitel nemůže od ručních šlehačů očekávat bohatou nabídku funkcí. Jde o jednoduché zařízení. Spíše může očekávat, že bude ruční mixér disponovat vlastnostmi, které ho činí více využitelným, resp. multifunkčním. Jaké funkce či funkcionalitu může ruční mixér nabídnout a jaké příslušenství můžete dostat?

 • Pulzní spínač (turbo) – jde o funkci, která umožňuje jedním tlačítkem nebo přepnutím regulátoru do správné polohy maximalizovat výkon mixéru na nejvyšší otáčky.
 • Šlehací metly – v příslušenství nesmí chybět pár (2 ks) metel na šlehání z kovu nebo nerezové oceli.
 • Hnětací metly – pokud chcete za pomoci mixéru připravovat těsta (lité, linecké, piškotové, chlebové ...), nesmí hnětací metly v příslušenství chybět.
 • Tyčový mixér – díky příslušenství, nástavci, funguje váš ruční šlehač jako ponorný mixér. Podstatné je všímat si toho, zda je možné nástavec používat i při vysoké teplotě. Některé nástavce jsou určené spíše na sekání, a ne na mixování polévek či omáček přímo v hrnci.
 • Sekání – mixování a šlehání jsou standardními funkcemi, ale sekání je funkcí, kterou je možné realizovat v případě, že je k mixéru dodáván nástavec na sekání nebo dokonce samostatná nádoba s rotujícími noži.
 • Ruční mixér se základnou – pokud je jí ruční mixér vybaven, můžete ho připojit ke statickému stojanu či základně a používat ho jako kuchyňský robot. Ideální je tato přídavná funkce – příslušenství na hnětení litých těst, ale také šlehání krémů, šlehačky či vaječných bílků. Součástí těchto modelů bývá i mísa, ta může být nerezová nebo plastová a může mít různý objem.
 • Odměrka – při pečení či vaření může padnout vhod i nádoba s ryskou, odměrka, ve které zároveň můžete některé suroviny i připravovat.
 • Nádoba na příslušenství – některé modely disponují praktickou nádobou na uložení příslušenství.

Funkcie ručného mixéra

Cena ručních mixérů

Ruční mixér v rámci kuchyňského příslušenství nepatří mezi nejdražší položky. Právě naopak, dnes dokážete koupit tento spotřebič opravdu velmi výhodně. Rovněž není problém s jeho dostupností. Kromě typických obchodů s elektronikou jako Electro World, Datart, Planeo či Okay, natrefíte na ruční mixéry i v obchodních sítích Tesco nebo Lidl.

Levné ruční mixéry dnes koupíte v hodnotě od 250 do 500 Kč. Samozřejmě, netřeba mít přehnaná očekávání, ačkoli v poměru ceny a výkonu i tyto modely dokážou překvapit. Kvalitativně však jde o horší zpracování a nedočkáte se ani nějakého příslušenství.

V kategorii od 500 do 1 000 Kč už najdete standardní ruční mixéry s dostatečným výkonem a také příslušenstvím. Kvalita materiálů není nejhorší, nechybí ani pulzní spínač či slušná ergonomie. Rázem se díky příslušenství promění takovýto ruční mixér na mixér tyčový.

Od 1 000 Kč výše jsou často kvalitní a výkonnější modely dodávané i s příslušenstvím. Výjimkou nejsou ani ruční mixéry se statickou základnou a mísou. V takovém případě už dokáže ruční mixér fungovat částečně jako kuchyňský robot.

Ruční mixéry Bosch dominují – Delimano neohromil

Renomovaných značek je na trhu několik. I z porovnání ručních mixérů vyplývá, že suverénně si počínají ruční mixéry Bosch. Nezaostávají ani ruční mixéry Braun či ETA. V konkurenci se neztratily ani ruční mixéry Philips nebo Electrolux. Ruční mixéry Sencor či Rohnson patří mezi cenově dostupné, kvalitativně jsou tím lepším, co trh nabízí. Ruční šlehače Delimano příliš nezaujaly a za nejlepší konkurencí zaostaly. Za prémiovou kvalitu lze považovat ruční šlehače KitchenAid.

Otázky a odpovědi – FAQ

Obraťte se na nás s vašimi dotazy ohledně testování a výběru ručních mixérů. Tuto sekci pravidelně aktualizujeme a doplňujeme o mnohé zajímavé poznatky a zjištění. Odpověďmi na často kladené otázky vám pomáháme lépe se orientovat v segmentu mixérů. Své otázky můžete klást do komentářů.

Ano, pokud to výrobce dovoluje. Nejčastěji jde o šlehací či hnětací metly, nástavce nebo nádoby, které lze mýt v myčce na nádobí. Není to však samozřejmostí. Zároveň ručním mytím šetříte plastové části mixéru. Tělo mixéru přetřete pouze vlhčenou utěrkou. 

Ano, můžete. Důležité je, aby ruční mixér disponoval hnětacími metlami a rovněž měl dostatečný výkon. Hnětení hustších těst méně výkonným modelům může způsobovat problémy.

Nijak speciálně, ale po každém používání je správné mixér rozebrat a umýt všechny části, které byly znečištěny během realizace – hnětací háky, metly, nástavce, případně rukojeť zařízení. Jinak není nutná žádná specifická údržba.

Tefal Prepline HT411138

Praktický a výkonný šlehač s pozitivními referencemi, 5 rychlostmi, ergonomickým úchopem a odměrkou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zastoupení v segmentu ručních mixérů má také značka Tefal. Ruční šlehač Tefal Prepline HT411138 patří mezi zákazníky ověřené produkty s pozitivními referencemi. Kvalitní elektromotor s příkonem 450 W a pěti rychlostmi nedostatkem výkonu netrpí. Navíc k dispozici je i pulzní tlačítko – turbo pro momentové zvýšení výkonu. Také netrpí ani nedostatkem příslušenství. Dvě šlehací metly, dvě hnětací metly a navíc i nástavec, který funguje jako ponorný mixér. Dokonce je dodávaný i s odměrkou – 600 ml.

Oba typy metliček je možné umývat v myčce nádobí. Z hlediska praktického využití musíme vytknout, že metličky se zasouvají dost hluboko do těla přístroje. Následně je jejich délka menší, což při mixování ve vyšší nádobě může komplikovat proces šlehání či mísení. Ponorný mixér, resp. nástavec, má kratší nože, což má za následek horší výsledek například posekané petrželové natě. Výrobce také nedoporučuje používat ponorný mixér přímo v hrnci na ohni. Ruční šlehač má o něco větší hmotnost – 1,3 kg. Úchop je ergonomický a má protiskluzovou úpravu.

Výrobce neuvádí délku síťového kabelu, ale spotřebitelé výhradu vůči tomuto parametru na základě recenzí nemají. Naopak, dobrou vlastností je možnost uložení mixéru Tefal ve vertikální poloze, to například neumožňuje ruční mixér Bosch MFQ 4030. Kvalita vyhotovení je na vysoké úrovni a Tefal působí velmi kvalitním dojmem.

Pozitíva

Kvalitní zpracování
Příslušenství
Odměrka – 600 ml

Negatíva

Krátké šlehací metly
Vyšší cena
Krátké nože ponorného nástavce

Příkon: 450 W ● Počet rychlostí: 5 ● Pulzní spínač: ano ● Hlučnost: 76 dB ● Délka kabelu: neuvedeno ● Hmotnost: 1 400 g ● Miska/odměrka: odměrka 600 ml

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Mixéry

Vaše hodnocení:
(89%)