Benzinové křovinořezy

Nejlepší benzinové křovinořezy 2024 + recenze

Benzinové křovinořezy jsou nejvýkonnější alternativou. Slouží k sekání trávy, ale také odolných porostů, které byste s klasickou sekačkou nepokořili ani ve snu. V našem testu benzinových křovinořezů jsme pro vás na základě důkladného posouzení vybrali vítěze, a sice model Stiga BC 555 B, a několik dalších atraktivních kousků, které nás oslovily poměrem mezi cenou a výkonem, celkovým provedením či jednoduchým ovládáním. V případě, že hledáte rady týkající se výběru tohoto zahradního nářadí, nepřehlédněte ani náš návod na výběr nejlepšího benzinového křovinořezu, který bude ideální právě pro vaše potřeby.

Publikované: 02.06.2021
Aktualizované: 04.04.2024

Jaký benzinový křovinořez koupit?

Na začátku našeho testu nejlepších benzinových křovinořezů jsme si pro vás připravili rychlý přehled nejdůležitějších parametrů 3 modelů od ověřených výrobců, které se ukazují jako populární i na základě spotřebitelských recenzí. Pokud vás zajímají naše detailní hodnocení a porovnání jednotlivých kousků, doporučujeme vám naše podrobné recenze, ve kterých jsme se věnovali všem specifikacím.

Názov Hodnotenie Detail
Stihl FS 120   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Fieldmann FZS5025-B   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Demon RQ580   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Stiga SBC 656 DX

Stiga SBC 656 DX

Benzinový, 1500W motor, objem motoru 52,8 cm³, max. průměr struny 3 mm, možnost použití ocelového nože.

Zobrazit více info

Stiga SBC 656 DX není nejlevnější. Na druhou stranu je velmi výkonným a kvalitním benzinovým křovinořezem, se kterým můžete sekat opravdu cokoliv. Je vybaven silným motorem, pracuje při vysokých otáčkách, kromě struny v něm můžete použít i ocelové nože a díky praktickým řidítkům se s ním snadno manipuluje. Stiga SBC je dodáván s celkem bohatým příslušenstvím, nevýhodami jsou pouze trochu vyšší hmotnost a menší kapacita palivové nádrže.

Cenový trhák
Demon RQ580

Demon RQ580

Benzinový, 1400W motor, objem motoru 52 cm³, možnost použití ocelového nože, hmotnost 7 kg.

Zobrazit více info

Benzinový křovinořez a vyžínač Demon RQ580 je skutečným cenovým trhákem. Vzhledem k jeho nízké pořizovací ceně má až překvapivě silný výkon, velkou kapacitu palivové nádržky a spolu s ním dostanete i velmi bohaté příslušenství. Křovinořez Demon RQ580 můžete používat se strunou i ocelovým nožem. Za hlavní negativa pokládáme jeho méně kvalitní provedení a nepraktické závěsné popruhy, které nedrží tak, jak by měly.

Náš TIP
Stihl FS 89

Stihl FS 89

Benzinový, 950W motor, objem motoru 28,4 cm³, možnost použití ocelového nože, hmotnost 5,8 kg.

Zobrazit více info

Benzinový křovinořez Stihl FS 89 je vyroben z kvalitních materiálů, má dostatečný výkon a nízkou hmotnost. Jde o model, který uspokojí všechny středně náročné spotřebitele. Celkem silný motor, který v sobě spojuje benefity dvou- a čtyřtaktu, je vhodný i k údržbě zanedbaných travnatých ploch s odolnějším porostem. K benefitům Stihl FS 89 patří jednoduché ovládání a dobré konstrukční řešení, k minusům pak trochu vyšší pořizovací cena.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Na základě čeho jsme sestavili recenze jednotlivých produktů? Naším základním „návodem“ byly konkrétní specifikace benzinových křovinořezů, které souvisejí zejména s jejich reálným výkonem. Abychom mohli toto zahradní nářadí mezi sebou i porovnat, na začátku jsme si stanovili nejdůležitější parametry, které při našem hodnocení měly největší váhu.

Poměr mezi kvalitou, výkonem a pořizovací cenou
Reálný výkon
Síla motoru
Max. průměr struny
Možnost použití ocelových nožů
Kvalita použitých materiálů a celkové provedení
Jednoduché a bezpečné ovládání
Hmotnost a jednoduchá manipulace
Příslušenství

Předtím než jsme se mohli pustit do recenzování a porovnávání benzinových křovinořezů, museli jsme je do našeho testu vybrat. Ani tato část testování nebyla jednoduchá. Jen si zkuste do prohlížeče napsat „benzinový křovinořez“. Do několika sekund na vás „vyskočí“ stovky produktů, přičemž mnohé z nich patří ke kvalitním i výkonným.

Právě proto jsme se museli od něčeho odpíchnout. Kromě zmíněných specifikací jsme se opírali o popularitu daných modelů mezi spotřebiteli, kterou jsme hodnotili na základě recenzí a míry prodejnosti na ověřených portálech, např. na Mall, Kasa, Heureka či Alza. Zároveň jsme hledali v nabídkách známých výrobců benzinových křovinořezů, jako jsou Stihl, Stiga, Hecht, Fieldmann či Dolmar.

Proč důvěřovat našemu testu? 

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze benzinových křovinořezů

Už víte, na základě čeho byly vybrány a hodnoceny jednotlivé modely v našem testu. Ještě předtím, než se pustíte do čtení recenzí, vás chceme ujistit, že nebyly vytvořeny na základě pokynů od výrobců ani prodejců. Při hodnocení jsme se snažili zachovat co největší objektivitu, přihlíželi jsme i ke spotřebitelským zkušenostem a vycházeli jsme z obecných doporučení, na základě nichž lze rozpoznat dobrý, lepší a nejlepší benzinový křovinořez.

Víťaz testu

Stiga SBC 656 DX

Benzinový, 1500W motor, objem motoru 52,8 cm³, max. průměr struny 3 mm, možnost použití ocelového nože.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Stiga SBC 656 DX se sice může jevit jako trošku dražší křovinořez, jeho výkon a kvalita jsou však absolutně přiměřené prodejní ceně. Tento model je vybaven nadstandardně silným motorem o příkonu 1 500 W, objemu 52,8 cm³ a s ​​otáčkami, které dosahují max. rychlosti 9 500 ot./min. Motor je řízen elektronicky, startování je proto velmi jednoduché, navíc tento typ regulace stojí za jeho nižším zatěžováním, a tedy i pomalejším opotřebováváním.

Díky takto silnému výkonu můžete v křovinořezu Stiga SBC 656 DX použít až 3mm strunu, se kterou posekáte i opravdu tlusté stonky až kmínky. Její šířka záběru představuje 45 cm, což hodnotíme také jako nadprůměr. K řezání kmenů vám poslouží trojramenný ocelový nůž, který je součástí balení.

Celkové provedení křovinořezu Stiga na nás zapůsobilo velmi dobře. Je tak akorát vyvážený, hřídel s vnějším průměrem 30 mm je rovná a pevná, křovinořez má zesílenou konstrukci a je vybaven antivibračním systémem. Vyšší hmotnost, která přesahuje 8 kg, se proto v praxi nejeví jako až tak nesnesitelná.

K pohodlnému používání tohoto modelu přispívá ergonomicky tvarovaná rukojeť, resp. 2 polohovatelná řídítka s měkkou povrchovou úpravou, a dvojitý postroj, který stojí za dobrým rozložením hmotnosti zařízení. Plusem je praktické rozmístění ovládacích prvků přímo na jednom z řídítek. Vzhledem k pořizovací ceně bychom ocenili přítomnost trochu větší palivové nádržky. Ta má kapacitu 800 ml, což je méně i ve srovnání s podstatně levnějším modelem Demon RQ580.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a výkonem
Nadprůměrně silný motor
Kvalitní a robustní provedení

Negatíva

Menší kapacita palivové nádrže
Trochu vyšší hmotnost

Typ motoru = dvoutaktní ● Příkon = 1 500 W ● Objem motoru = 52,8 cm³ ● Otáčky / max. otáčky motoru = 7 500 / 9 500 ot./min. ● Kapacita palivové nádrže = 800 ml ● Šířka záběru = 45 cm ● Průměr struny = 3 mm ● Hmotnost = 8,2 kg

Cenový trhák

Demon RQ580

Benzinový, 1400W motor, objem motoru 52 cm³, možnost použití ocelového nože, hmotnost 7 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Cena benzinového křovinořezu Demon RQ580 je opravdu velmi nízká, a to zejména s ohledem na jeho výkon. V tomto modelu se ukrývá až překvapivě silný benzinový motor o objemu 52 cm³, který má příkon 1 400 W a dosahuje 8 000 ot./min.

Na základě výše uvedených parametrů je jasné, že jde o skutečně výkonný model, se kterým zkultivujete i vskutku bujný porost s tlustými stonky. Kromě struny v něm můžete používat i trojhranný ocelový nůž, Demon je tedy benzinový křovinořez a vyžínač v jednom.

Milým překvapením je objemná nádržka na palivo, která má kapacitu 1,2 l. Stejně tak nás překvapilo i dodávané příslušenství. Kromě zmíněného ocelového nože s průměrem 25,5 cm k tomuto kousku dostanete např. ochranný štít hlavy, sadu klíčů, 2 strunové hlavy a dvouramenní popruh. Bohužel jeho kvalita, resp. provedení není nejlepší. Pod váhou křovinořezu, která představuje 7 kg, se může uvolňovat, proto se pravděpodobně nevyhnete jeho uvázání „na uzel“. V takovémto případě však už nemůžete využít „funkci“ jeho délkového nastavení.

Jelikož Demon RQ580 patří mezi nejlevnější benzinové křovinořezy, je logické, že není úplně dokonalý. Jako největší problém vnímáme jeho celkové provedení a použité materiály, které nejsou příliš odolné. Ocelový trojhranný nůž není nejkvalitnější, což platí i o ostatním dodávaném příslušenství. K nejlepším nepatří ani uchycení držadel, a jak potvrzují i ​​samotné uživatelské recenze na tento benzinový křovinořez, před jeho prvním spuštěním je nutné pořádně dotáhnout šrouby, jinak hrozí odpadnutí karburátoru či jiné důležité části. Ano, Demon RQ580 nyní nevypadá jako vysloveně kvalitní model. Pokud však hledáte křovinořez na občasné použití, za tuto cenu vám ho určitě můžeme doporučit.

Pozitíva

Výborný poměr mezi (opravdu nízkou) cenou a výkonem
Velká kapacita palivové nádržky
Bohaté příslušenství

Negatíva

Méně kvalitní provedení a použité materiály
Nepraktický ramenní popruh

Typ motoru = dvoutaktní ● Příkon = 1 400 W ● Objem motoru = 52 cm³ ● Otáčky motoru = 8 000 ot./min.● Kapacita palivové nádrže = 1 200 ml ● Šířka záběru = 42 cm ● Hmotnost = 7 kg

Náš TIP

Stihl FS 89

Benzinový, 950W motor, objem motoru 28,4 cm³, možnost použití ocelového nože, hmotnost 5,8 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Benzinový křovinořez Stihl FS 89 je vhodný především k sečení hustých a odolných travnatých porostů. Jeho výkon je totiž v porovnání s ostatními modely v našem testu o něco nižší. Poradí si samozřejmě i s méně tuhými dřevnatými stonky, k sečení křoví či výhonků však není úplně ideální.

Tento model má motor o objemu 28,4 cm³ s celkem nízkým příkonem 950 W. Stihl FS 89 je vybaven 4Mix motorem, který v sobě spojuje pozitivní vlastnosti dvou- a čtyřtaktních benzinových křovinořezů. V praxi jde zejména o nižší produkci emisí, nižší hlučnost, dobrý „tah“ a jednodušší údržbu, protože do motoru není nutné lít benzin i olej (samostatně).

Velmi pozitivním parametrem je vcelku nízká hmotnost. Stihl FS 89 váží necelých 6 kg, což oceníte zejména při déletrvající práci. Jeho součástí je pohodlný popruh s nastavitelnou délkou a měkkým polstrováním. Dále na něm najdete obouruční rukojeť (řídítka) s kruhovým průměrem, kterou můžete polohovat bez použití nářadí.

Hnací hřídel je pružná, zejména pro nižší osoby může být problémem pouze její výška, která představuje cca 180 cm. Jako pozitivum vnímáme přítomnost antivibračního systému, který snižuje vibrace na hlavní rukojeti. Jejich míra dosahuje 3,1 m/s2, což není úplně málo, zároveň však nejde o nic nesnesitelného. K negativům řadíme trošku vyšší cenu ve srovnání s výkonem tohoto benzinového křovinořezu a poměrně malou kapacitu palivové nádržky, která má pouze 710 ml.

Pozitíva

Dobrý výkon
Velmi kvalitní provedení
Nízká hmotnost a jednoduché ovládání

Negatíva

Trochu vyšší cena v poměru k výkonu
Menší objem palivové nádrže

Příkon = 950 W ● Objem motoru = 28,4 cm³ ● Kapacita palivové nádrže = 710 ml ● Šířka záběru = 42 cm ● Hmotnost = 5,8 kg

Lacná kvalita

Fieldmann FZS 5003-B

Benzinový, 1400W motor, objem motoru 28,4 cm³, možnost použití ocelového nože, hmotnost 6,6 kg, šířka záběru 44 cm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Fieldmann FZS 5003-B je dalším poměrně levným křovinořezem. Podobně jako v případě našeho cenového trháku – modelu Demon RQ580 – jeho provedení tedy není nejodolnější. Problémem jsou zejména méně kvalitní materiály (převážně ty z plastu) a také horší kvalita dodávaného ocelového nože. S tímto kouskem je proto třeba pracovat opatrně, zároveň není ideální do vysloveně drsných podmínek.

Fieldmann FZS 5003-B je vybaven dvoutaktním jednoválcovým motorem o objemu 52 cm³ a s ​​příkonem 1 400 W. V tomto modelu můžete použít strunu s max. průměrem 2,4 mm, což nevnímáme až tak pozitivně, protože při sečení silnějších stonků takto „tenká“ struna nevydrží příliš dlouho a mnoho. Při kultivování travnatých a jiných méně odolných porostů by vám však benzinový křovinořez Fieldmann měl vyhovovat. Jeho výkon i přesto hodnotíme jako srovnatelný s levnějším křovinořezem Demon RQ580.

K nevyvratitelným pozitivům řadíme poloautomatickou žací hlavu, široký záběr sečení, který představuje 44 cm, možnost použití ocelového trojhranného nože a velkou kapacitu palivové nádrže o objemu 1 000 ml. Plusem je i celkem přijatelná hmotnost tohoto modelu od značky Fieldmann, který váží cca 6,6 kg. Práci s ním usnadňují praktický ramenní popruh a dvouruční rukojeť, kterou můžete polohovat, případně nastavit její umístění na hřídeli. Startování je jednoduché, při opatrném zacházení i bezproblémové, což platí rovněž o celkovém ovládání tohoto benzinového křovinořezu.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a výkonem
Vysoký výkon
Jednoduchá manipulace a ovládání

Negatíva

Méně odolné provedení
Horší kvalita použitých materiálů

Příkon = 1 400 W ● Objem motoru = 52 cm³ ● Kapacita palivové nádrže = 1 000 ml ● Max. průměr struny = 2,4 mm ● Šířka záběru = 44 cm ● Hmotnost = 6,6 kg

Pre náročných

Stihl FS 240

Benzinový, 1700W motor, objem motoru 37 cm³, hmotnost 7 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Stihl FS240 je určený pro náročné spotřebitele, čemuž odpovídá i jeho ne zrovna nejnižší pořizovací cena. V poměru k celkové kvalitě a výkonu tohoto modelu ji však hodnotíme jako přiměřenou. Tento benzinový křovinořez je vybaven silným motorem s objemem 37 cm³, vysokým příkonem 1 700 W a otáčkami, které dosahují hodnoty 8 500 ot./min.

Silný výkon se odrazil i v jedné horší vlastnosti, kterou jsou vyšší vibrace na rukojeti. Výrobce hovoří o 4 až 4,6 m/s2, což opravdu není málo. Antivibrační systém funguje dobře, bohužel nedokáže vibrace eliminovat natolik, abyste je při práci nepociťovali ve zvýšené míře.

Naopak hmotnost tohoto modelu není nejvyšší. Pohybuje se kolem 7 kg. Stihl FS240 přesto doporučujeme fyzicky zdatným a vyšším osobám, protože délka jeho hřídele je 180 cm. Ocenili bychom alespoň o trochu větší nádržku na palivo. Její kapacita je 750 ml, což výrobce prezentuje jako nadprůměr, ve skutečnosti to však není mnoho.

Zmíněnou rukojeť, resp. dvouruční řídítka, hodnotíme pozitivně. Dají se snadno a bez použití nástrojů nastavit přesně podle vašich požadavků. Všechny ovládací prvky se nacházejí přímo na nich, což stojí za velmi pohodlnou a praktickou obsluhou. Posledním plusem rukojeti je ergonomické tvarování společně s pogumovaným povrchem, který je příjemný na dotek.

Stihl FS240 je vyroben z odolných materiálů, je pevný a odolný. Kladně hodnotíme i jeho dobré vyvážení a praktický dvouramenní závěsný popruh, který je dodáván spolu s křovinořezem. Najdete na něm měkké polstrování, což oceníte hlavně při delším sečení. Vysloveně výjimečnou vlastností tohoto modelu je možnost přepnutí do letního nebo zimního režimu. Tento úkon zvládnete pomocí přepnutí jediného tlačítka. Největší výhodou této funkce je však ochrana paliva v motoru v chladnějším období roku. Tento model tedy můžete využívat celoročně.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem
Velmi silný motor a vysoký výkon
Letní a zimní režim

Negatíva

Vyšší míra vibrací na rukojeti
Menší kapacita palivové nádržky

Příkon = 1 700 W ● Objem motoru = 37 cm³ ● Otáčky motoru = 8 500 ot./min. ● Kapacita palivové nádrže = 750 ml ● Hmotnost = cca 7 kg

Další zajímavé produkty

Nevybrali jste si žádný z modelů v našem testu benzinových křovinořezů? V tom případě pro vás máme připraveno ještě několik dobrých, silných a kvalitních produktů, které jsme nerecenzovali dopodrobna, ale pouze jsme zhodnotili jejich klíčové vlastnosti, které souvisejí s výkonem, ovládáním, provedením a celkovou kvalitou tohoto zahradního nářadí.

Prvním modelem je Güde GFS 1503 B, který patří do vyšší třídy benzinových křovinořezů. K jeho hlavním výhodám patří silný motor s příkonem 1 500 W, objemem 51,7 cm³ a ​​9 000 ot./min. Tento benzinový křovinořez má dostatečnou šířku záběru (43 cm) a docela velkou palivovou nádržku. K minusům řadíme vyšší hmotnost, která přesahuje 9,6 kg.

Cena benzinového křovinořezu Hecht 163 není nejnižší, pokud ovšem hledáte nadprůměrně výkonný model, je určený právě pro vás. Hecht 163 je opravdu profi kouskem, a to z důvodu silného motoru s objemem 63,3 cm³, příkonem 2 300 W a 8 500 ot./min., 46cm šířky záběru žací hlavy a robustního provedení. Navzdory těmto vlastnostem není extrémně těžký (má necelých 11 kg) a kvalitní antivibrační systém celkem efektivně snižuje úroveň vibrací na obouruční rukojeti.

Cenově dostupný, šikovný a vcelku výkonný, to je ve zkratce křovinořez VeGA BC525PRO. Motor s objemem 52 cm³ a ​​příkonem 2 200 W stojí za jeho skutečně vysokým výkonem, zatímco dvoustrunná poloautomatická žací hlava v kombinaci s antivibračním systémem, přijatelnou hmotností 10,8 kg a dobrou ergonomií za velmi pohodlným používáním. Záběr hlavy dosahuje až 43 cm, při použití nožů klasických 25,5 cm, palivová nádržka má 1 l a pozitivní je i celkové provedení tohoto modelu.

Stihl FS 111 je opravdu zajímavým modelem. V první řadě jde o Stihl, což je již samo o sobě zárukou kvality. Navíc je vybaven motorem o objemu 31,4 cm³ a ​​s příkonem okolo 1 000 W, který je něco mezi dvou- a čtyřtaktem. V praxi je tento křovinořez výkonný a bezporuchový. Velkým plusem je nízká hmotnost, která nepřesahuje 6 kg, pevná konstrukce, nastavitelná obouruční rukojeť a pohodlný popruh. Cenu, která je vyšší, hodnotíme jako přiměřenou.

Posledním křovinořezem, který na nás udělal dobrý dojem, je Dolmar MS-27U. Jeho vysokou kvalitu a výkon potvrzují i ​​samotné uživatelské recenze. Dolmar je trochu dražší benzinový křovinořez s příkonem okolo 830 W, dvoutaktním motorem o objemu 25,7 cm³, pevnou a odolnou konstrukcí, jednoduchým ovládáním a hmotností 5 kg. Je kompatibilní se strunou i ocelovými noži a vyniká nižší spotřebou paliva.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Nabídka trhu, ale i popularita jednotlivých modelů se neustále mění. Stačí, že se některý z kvalitních a výkonných benzinových křovinořezů objeví v akci, a jeho prodejnost okamžitě stoupne na maximum. Pokud chcete vědět o aktuálně nejoblíbenějších produktech, nepřehlédněte náš průběžně aktualizovaný přehled nejprodávanějších benzinových křovinořezů na Heureka.cz.

Názov Hodnotenie Detail
Stihl FS 1205*Zobrazit produkt
Riwall PRO RPB 365*Zobrazit produkt
Stihl FS 2405*Zobrazit produkt
Sixtol Grass Cut 3,8 SX60015*Zobrazit produkt
Stihl FS 2355*Zobrazit produkt

Pokud si nechcete křovinořez vybrat bez podrobného prostudování návodu, přečíst si ho můžete v článku o elektrických křovinořezech. Návod je obecný, abyste si dokázali dobře vybrat benzinový, elektrický i akumulátorový model.

Otázky a odpovědi – FAQ

Nenašli jste informace, které vás zajímají v souvislosti s výběrem, používáním či údržbou benzinového křovinořezu? Neváhejte se nás zeptat v diskuzi pod článkem. Velmi rádi a co nejdříve vám na vaše otázky odpovíme. Předtím si můžete přečíst odpovědi na časté otázky spotřebitelů ohledně tohoto zahradního nářadí.

Zpravidla ano, zvláště pokud nejde o časově náročné práce. Některé modely jsou vybavené speciální funkcí, pomocí které můžete na křovinořezu přepínat letní a zimní režim, během něhož je motor chráněný před namrzáním. Taková alternativa je vhodná pro ty z vás, kteří plánují s křovinořezem pracovat i během opravdu chladných dnů a delší dobu.

Při výběru správného průměru struny se držte informací, které uvádí výrobce daného křovinořezu. Použití silnější, ale i tenčí struny totiž ovlivňuje jeho celkový výkon. Údaje o vhodné délce struny byste měli najít také v popisu konkrétního produktu, obecně však platí, že na jedno navinutí budete potřebovat 3–5m strunu. Někteří výrobci nabízejí i speciální typy žacích strun podle jejich využití, např. na sečení nízké/vysoké trávy, ostružin či lesních porostů. V neposlední řadě si všímejte tvaru struny. Kulaté jsou odolnější, ale nejméně efektivní, čtvercové porost sekají o něco lépe a za nejsilnější jsou považovány struny hvězdicové.

Max. počet otáček za minutu se u kvalitních hobby modelů pohybuje okolo 7 000 – 7 500. Poloprofesionální křovinořezy dosahují 9 000 a více ot./min. Proto vám doporučujeme vybírat kousky s otáčkami v tomto rozmezí.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Křovinořezy

Vaše hodnocení:
(90.4%)