Lednice Samsung

Lednice Samsung – recenze, ceny, srovnání

Přestože je jihokorejský výrobce Samsung dobře známý svými smartphony, televizory, monitory a další chytrou elektronikou, v jeho portfoliu se nachází i velké spotřebiče. Mezi nimi také kombinované nebo americké lednice, které jsou na našem trhu velmi oblíbené. Dlouhodobě nejprodávanější lednice jsou právě ty od Samsungu, nás proto zajímalo, co tyto spotřebiče spotřebitelům nabízejí. Téměř 60 hodin jsme proto analyzovali nabídku výrobce a vybrali jsme i vítěze – kombinovaná lednice Samsung RB38A7B6D22 má objem lednice až 276 litrů a skvělý mrazicí výkon. Zaujme však i dalšími technologiemi. Vybrali jsme také další americké či kombinované lednice a připravili praktické recenze, v nichž jsme uvedli výhody i nevýhody samotných lednic.

Publikované: 17.09.2021
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou lednici Samsung koupit?

Při výběru musí spotřebitel vždy zohlednit především vlastní požadavky, stanovit si rozpočet a následně se podívat na nabídku. Pokud jsou pro vás lednice Samsung zárukou kvality, může vám pomoci naše tabulka TOP 3 produktů, které si z našeho testu odnesly i konkrétní štítek. Produkty jsme označili, i proto vám můžeme výběr usnadnit. Nemusíte tak číst celé recenze a můžete vsadit na některou z námi vybraných lednic. Můžete si přečíst jen krátké charakteristiky, v nichž jsme shrnuli to nejdůležitější.

Názov Hodnotenie Detail
RB38T607BB1   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt
RB33B610ESA   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
RB38C7B6AB1   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Samsung RB38A7B6D22

Samsung RB38A7B6D22

Kombinovaná lednice s mrazákem ve spodní části s objemem chladicí části 276 l a objemem mrazáku 114 l, energetická třída D, mrazicí výkon 8 kg/24 hod., akumulační doba 9 hod., nulová zóna, automatické odmrazování, beznámrazová technologie.

Zobrazit více info

Doporučit můžeme také tento model s kapacitou chladicí části až 276 litrů. Součástí chladicí části je zásuvka Humidity Fresh+ s regulací vlhkosti a zásuvka Optimal Fresh+ s regulací teploty. Mrazák pojme až 114 litrů potravin. Plusem je automatické odmrazování a beznámrazová technologie True No Frost. Můžete využít funkci rychlého chlazení a mrazení. Lednice se prezentuje tichým chodem.

Cenový trhák
Samsung RB38T600DSA

Samsung RB38T600DSA

Kombinovaná lednice s mrazákem ve spodní části s objemem chladicí části 276 l a objemem mrazáku 114 l, energetická třída D, mrazicí výkon 8 kg/24 hod., akumulační doba 9 hod., nulová zóna, automatické odmrazování, beznámrazová technologie.

Zobrazit více info

Samsung RB38T600DSA je prostorná chladnička. Nabízí totiž až 276 l v chladící a 114 l v mrazící části. Mrazící výkon je 8 kg/24 hod., akumulační doba dosahuje 9 hod. Hlučnost je sice pouhých 35 dB, spotřebitelé ji však nehodnotí moc kladně.

Náš TIP
Samsung BRB26605EWW

Samsung BRB26605EWW

Kombinovaná lednice s mrazákem ve spodní části s objemem chladicí části 193 l a objemem mrazáku 74 l, energetická třída E, mrazicí výkon 3 kg/24 hod., akumulační doba 6 hod., nulová zóna, automatické odmrazování, beznámrazová technologie.

Zobrazit více info

Kombinovaná lednice s štědrým úložným prostorem. Chladicí část je složená ze 4 polic a dvou zásuvek. Celkově objem činí až 267 litrů. Zásuvka Optimal Fresh+ umožňuje nastavení individuální teploty. Mrazák má k uskladnění dvě zásuvky s kapacitou celkem 74 litrů. Oceňujeme akustickou signalizaci otevřených dveří nebo solidní akumulační dobu 6 hodin, což odráží kvalitu zpracování.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

V rámci svého srovnávacího testu lednic jsme vybírali jen modely s mrazáky. Prioritně nás zajímaly parametry, které jsou pro spotřebitele nejdůležitější, nicméně jsme si všímali i dalších důležitých detailů. Lednice je spotřebičem, od kterého se očekává dlouholetá spolehlivost. Kombinované lednice Samsung patří mezi méně poruchové, a proto od nich spotřebitelé mají větší očekávání. I levné lednice od tohoto výrobce se prezentují slušnou kvalitou. Díky širokému zastoupení servisů jsou náhradní díly k lednicím Samsung snadno dostupné.

My jsme hodnotili standardní parametry jako chladicí či mrazicí výkon a dívali jsme se i na objem chladicí a mrazicí části. Vnitřní uspořádání lednic je pro spotřebitele velmi důležité. Čím je prostor flexibilnější, tím jednodušší je uskladnění potravin. Z hlediska spotřeby hraje roli spotřeba lednice, kvalita zpracování zase ovlivňuje tepelnou stabilitu. Méně podstatné jsou podle nás parametry jako design a hlučnost lednice.

Chladicí a mrazicí výkon
Objem lednice
Objem mrazáku
Energetická úspornost
Tepelná stabilita
Obsluha a ovládání
Kvalita zpracování
Funkce
Hlučnost
Design

Nezapomněli jsme ani na výsledky ostatních spotřebitelských testů, a to ani těch ze zahraničí. Aby bylo naše srovnání relevantní, v úvahu jsme brali názory spotřebitelů, kteří mají s konkrétními modely zkušenosti. Čerpali jsme proto i ze zahraničních zdrojů. Lednice Samsung nabízí na tuzemském trhu široké portfolio prodejců, což svědčí o jejich dobré prodejnosti. Mezi nimi jsou např. Mall, Kasa, Okay, Alza nebo Datart. Dostupnost jsme ověřovali přes databázi cenového srovnávače Heureka.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze lednic Samsung

Při výběru produktů jsme brali ohled na výše uvedené hodnocené parametry. Stanovili jsme si tak odbornou testovací metodiku a na základě tohoto klíče jsme postupovali při recenzování. Do testu jsme vybrali kombinované lednice, ale také americké ledničky s velkým objemem. Naše recenze jsou nezávislé a objektivní. Žádný z produktů není zvýhodněn nebo propagován. V recenzích porovnáváme jednotlivé parametry a čerpáme jak z výsledků zahraničních testů, tak i ze zkušeností ostatních spotřebitelů. Následně jejich kvality hodnotíme a uvádíme jejich výhody i nevýhody.

Víťaz testu

Samsung RB38A7B6D22

Kombinovaná lednice s mrazákem ve spodní části s objemem chladicí části 276 l a objemem mrazáku 114 l, energetická třída D, mrazicí výkon 8 kg/24 hod., akumulační doba 9 hod., nulová zóna, automatické odmrazování, beznámrazová technologie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Do našeho výběru se dostala také tato lednice v elegantním černém provedení. S kapacitou 276 litrů nouze o prostor opravdu není. Ke snadnému uskladnění potravin přispívá flexibilita a uspořádání vnitřního prostoru. K dispozici je až 5 poliček, přičemž jedna z nich je multifunkční a snadno se přemění v držák na láhve. Na dveřích jsou až 4 poličky, kam rovněž umístíte potraviny dle vlastního výběru. Velkou část prostoru vyplňují dvě zásuvky. My oceňujeme především zásuvku Humidity Fresh+ na ovoce a zeleninu pro regulaci vlhkosti. Spotřebitelům se líbí také zásuvka Optimal Fresh+, kde lze nastavit pro oddělené části zásuvky dvě různé teploty.

Mrazicí výkon mrazáku je 8 kg/24 hod., což je lepší než v případě některých konkurentů, ale vzhledem k parametrům lednice jsme měli větší očekávání. Každopádně díky funkci rychlého mrazení či chlazení je výkon dostatečný. Mrazák je tvořen třemi transparentními zásuvkami. Kapacita je 114 litrů. Samozřejmostí jsou funkce jako automatické odmrazování a beznámrazová technologie True No Frost. Lednice má signalizaci otevřených dveří, takže vás okamžitě upozorní na zvyšující se teplotu. Pokud to prostor vyžaduje, můžete změnit směr otevírání dveří. Vzduch v lednici proudí díky typu chlazení All Around Cooling. Stěny mají antibakteriální ochranu.

Patří do energetické třídy D a roční spotřeba uváděná výrobcem je na úrovni 211 kWh. Od ostatních lednic se odlišuje také tím, že displej je zabudován uvnitř lednice, což může být pro někoho menší nevýhodou. Design však díky integrovanému displeji není viditelný a lednice je absolutním elegánem. Digitální invertorový kompresor od Samsungu je maximálně tichý a také se na něj vztahuje záruka až 10 let. Odradit může vyšší cena, mnohé sesterské modely od Samsungu totiž nabídnou velmi podobné parametry, ovšem za nižší cenu.

Pozitíva

Velký objem lednice
Funkce rychlého mrazení/chlazení
Zásuvka s regulací vlhkosti

Negatíva

Průměrný mrazicí výkon
Vyšší cena

Typ lednice: kombinovaná lednice s mrazákem v dolní části ● Objem chladicí části: 276 l ● Objem mrazáku: 114 l ● Energetická třída: D ● Mrazicí výkon: 8 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 9 hod. ● Počet zásuvek v mrazáku: 3 ● Počet polic/zásuvek v lednici: 5 + 2 zásuvky ● Hlučnost: 35 dB ● Počet kompresorů: 1 ● Ovládání: elektronický termostat ● Nulová zóna: ano ● Automatické odmrazování: ano ● Beznámrazová technologie: ano ● Rozměry: 203 cm × 59,5 cm × 65,8 cm (V × Š × H)

Cenový trhák

Samsung RB38T600DSA

Kombinovaná lednice s mrazákem ve spodní části s objemem chladicí části 276 l a objemem mrazáku 114 l, energetická třída D, mrazicí výkon 8 kg/24 hod., akumulační doba 9 hod., nulová zóna, automatické odmrazování, beznámrazová technologie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ve výběru máme i další cenově dostupnou lednici Samsung. Tentokrát jsme vybrali model s celkovým objemem 390 litrů, který je optimálním řešením do každé vícečlenné domácnosti. Nejdůležitější je samozřejmě prostor, který lednice nabízí pro uskladnění potravin. Celkem 276 litrů v lednici je dostatečných pro 4 až 5 členů domácnosti. K dispozici máte až 5 polic a jednu zásuvku s regulací vlhkosti Humidity Fresh+. Lednice je vysoká 203 cm, což poskytuje dostatek možností k tomu, abyste dokázali uskladnit i vyšší hrnce nebo nádoby. Vnitřní prostor již tradičně hodnotíme jen v superlativech. Systém All-Around Cooling rozvádí chladný vzduch rovnoměrně, lednice je navíc velmi úsporná – energetická třída D.

Úložný prostor nabídnou také dveře lednice, kde se nacházejí 4 poličky. Mrazák má 114 litrů a mrazicí výkon je 8 kg/24 hod. Není si nač stěžovat. Se dvěma velkými zásuvkami a jednou menší, které slouží k uskladnění potravin, se snadno manipuluje. Mrazák využívá beznámrazovou technologii a automatické odmrazování. Na ovládacím panelu můžete aktivovat funkci Power Cool nebo Power Freeze, které vám umožňují potraviny rychle zchladit nebo zmrazit. Termostat s displejem a dotykovými tlačítky je integrovaný uvnitř lednice. Někteří spotřebitelé mají raději, pokud je displej na vnější straně, a ne uvnitř.

Lednice nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Samozřejmě zaujme také design. Lednice v tomto nerezovém provedení (Metal Graphite) působí velmi moderně a rozhodně se v kuchyni stane dominantou. Kvalita zpracování je na dobré úrovni. Akumulační doba má hodnotu 9 hodin (v případě chodu bez napájení udrží stabilní teplotu). Jediným nedostatkem je podle spotřebitelů častější chod invertorového motoru – údajně kompresor častěji spíná. Může se však jednat o individuální hodnocení spotřebitelů, invertorové motory mají permanentnější chod.

Pozitíva

Poměr cena–výkon
Rychlé mrazení a chlazení
Vnitřní ovládací panel a displej

Negatíva

Lednice častěji spíná

Typ lednice: kombinovaná lednice s mrazákem v dolní části ● Objem chladicí části: 276 l ● Objem mrazáku: 114 l ● Energetická třída: D ● Mrazicí výkon: 8 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 9 hod. ● Počet zásuvek v mrazáku: 3 ● Počet polic/zásuvek v lednici: 5 polic + 1 zásuvka ● Hlučnost: 35 dB ● Počet kompresorů: 1 ● Ovládání: elektronický termostat ● Nulová zóna: ano ● Automatické odmrazování: ano ● Beznámrazová technologie: ano ● Rozměry: 203 cm × 59,5 cm × 65,8 cm (V × Š × H)

Náš TIP

Samsung BRB26605EWW

Kombinovaná lednice s mrazákem ve spodní části s objemem chladicí části 193 l a objemem mrazáku 74 l, energetická třída E, mrazicí výkon 3 kg/24 hod., akumulační doba 6 hod., nulová zóna, automatické odmrazování, beznámrazová technologie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Technologickou vyspělost lednic Samsung potvrzuje v našem výběru i tento model. Klasická lednice s mrazákem patří rozměry do střední třídy. Na výšku má necelých 178 cm a hloubka dosahuje 51,2 cm. Celkový objem lednice je 267 litrů. Ten se dělí na 193litrovou chladicí část, kde najdete dvě zásuvky Fresh Zone. Spodní zásuvka Humidity Fresh+ umožňuje regulaci vlhkosti. Spotřebitelé ji využívají nejčastěji na zeleninu a ovoce. Maso můžete krátkodobě uskladnit v přihrádce Optimal Fresh+, kde zase můžete regulovat teplotu. Ovládací panel se nachází v horní části lednice. Toto umístění je méně praktické, ale hodnoty nepřenastavujete často, takže to nepovažujeme za zásadní nedostatek. Regulaci teploty a vlhkosti v zásuvkách má lépe řešená lednice Samsung RB38A7B6D22.

Mrazák je trochu zklamáním – 74 litrů není mnoho. Milým překvapením je, že se v mrazáku nachází výsuvná zásuvka Easy Slide, kde můžete uskladnit menší věci. Lepším řešením by však možná bylo, kdyby šlo o tři plnohodnotné zásuvky, byť s menšími rozměry. Mrazicí výkon pouhé 3 kg/24 hod. je naopak nemilým překvapením.

Chladicí část je systematicky navržena dobře a prostoru je dostatek. Technologie Space Max, užší vnitřní stěny, šetří místo a poličky jsou prostorné. Někdy možná využijete i držák na láhve, který lednice rovněž ukrývá. Dost místa nabídnou boční police na dveřích, které jsou k dispozici 4. O efektivní chlazení se stará systém All Around Cooling a také cirkulace vzduchu Multi Flow. Naštěstí nechybí ani technologie True No Frost, takže odmrazování či námrazy v lednici se obávat nemusíte.

Pozitíva

Cirkulace vzduchu Multi Flow
Zásuvka Easy Slide v mrazáku
Kvalitní zpracování

Negatíva

Slabší mrazicí výkon
Menší mrazák

Typ lednice: kombinovaná lednice s mrazákem v dolní části ● Objem chladicí části: 193 l ● Objem mrazáku: 74 l ● Energetická třída: E ● Mrazicí výkon: 3 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 6 hod. ● Počet zásuvek v mrazáku: 3 ● Počet polic/zásuvek v lednici: 4 police + 2 zásuvky ● Hlučnost: 35 dB ● Počet kompresorů: 1 ● Ovládání: elektronický termostat ● Nulová zóna: ano ● Automatické odmrazování: ano ● Beznámrazová technologie: ano ● Rozměry: 177,5 cm × 54 cm × 51,2 cm (V × Š × H)

Pre náročných

Samsung RS67A8811B1

Americká lednice s objemem chladicí části 409 l a objemem mrazáku 225 l, energetická třída E, mrazicí výkon 15 kg/24 hod., akumulační doba 5 hod., nulová zóna, automatické odmrazování, beznámrazová technologie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud do domácnosti potřebujete pořádně velkou lednici a evropské kombinované ledničky vám dostatek objemu nenabídnou, americká lednice Samsung RS67A8811B1 o celkovém objemu 634 litrů tento nedostatek napraví. Lednice má dvoukřídlé dveře, přičemž na pravé straně se nachází chladicí prostor, vlevo je mrazicí část. Systém Twin Cooling Plus optimalizuje teplotu a vlhkost v chladicí i mrazicí části. Nezávislé chlazení je výhodou tehdy, odjíždíte-li na dovolenou a v prázdninovém režimu chlazení snížíte na minimum a ponecháte běžet jen mrazák. Ušetříte tak spoustu energie. Bylo by chybou, kdyby chyběl beznámrazový systém True No Frost. Mrazák má také automatické odmrazování.

Vnitřní prostor je řešený velmi systematicky. Mrazicí část o objemu 225 litrů má dvě zásuvky a 4 police k uskladnění potravin. Pro srovnání: kombinovaná lednice Samsung RB38A7B6D22 má objem chladicí části 276 litrů. V mrazicí části se nachází rovněž výrobník ledu. Ten v horní části zabere minimum místa, je ovšem integrován ve dveřích. Díky plastovému krytu přesně vidíte, kolik ledu v něm je. Mrazicí výkon je opravdu vysoký, což dokazuje údaj 15 kg/24 hod. Mile nás překvapila funkce dávkování chlazené a filtrované vody. Mrazicí část tak sekunduje perfektnímu uspořádání chladicí části. Americká lednice nabízí až 409 litrů. Čerstvou zeleninu a ovoce můžete uskladnit ve dvou zásuvkách. Dále máte k dispozici 4 prostorné poličky. Lednice má hloubku až 73,5 cm, takže velké hrnce či plechy nejsou problémem.

Navzdory svým robustním rozměrům je lednice maximálně tichá, což má na svědomí digitální invertorový motor s kompresorem. Testy naměřily úroveň hluku 36 dB. Velice oceňujeme inovativní ovládání. Ovládací panel s dotykovými tlačítky a displejem je integrován uvnitř chladicí části, kde rovněž regulujete teplotu v mrazáku. Funguje spolehlivě. Můžete spustit superchlazení nebo supermrazení. Akustický signál upozorní na otevřené dveře. K chladicí části dodáváme, že dostatek místa naleznete i ve dveřích, kde je 5 poliček. Pohodlně do nich uložíte dvoulitrové láhve. Lednice má jasné bílé LED osvětlení a povrchová úprava v černém provedení je odolná vůči otiskům prstů. Pokud vám nebude vadit vyšší cena a větší rozměry lednice, nemusíte se příliš rozmýšlet, Samsung nabídne všechno.

Pozitíva

Maximálně prostorná lednice/mrazák
Výrobník ledu
Nezávislá chlazení Twin Cooling Plus

Negatíva

Vyšší cena
Větší rozměry

Typ lednice: americká lednice ● Objem chladicí části: 409 l ● Objem mrazáku: 225 l ● Energetická třída: E ● Mrazicí výkon: 15 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 5 hod. ● Počet polic/zásuvek v mrazáku: 4 police + 2 zásuvky ● Počet polic/zásuvek v lednici: 4 police + 2 zásuvky ● Hlučnost: 36 dB ● Počet kompresorů: 1 ● Ovládání: elektronický termostat ● Nulová zóna: ano ● Automatické odmrazování: ano ● Beznámrazová technologie: ano ● Rozměry: 178 cm × 91,2 cm × 73,5 cm (V × Š × H)

Samsung RS66A8100SL

Americká lednice s objemem chladicí části 409 l a objemem mrazáku 243 l, energetická třída F, mrazicí výkon 16 kg/24 hod., akumulační doba 7 hod., nulová zóna, automatické odmrazování, beznámrazová technologie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Do výběru lednic Samsung se dostala i další americká lednice. Objemem téměř totožná s lednicí Samsung RS67A8811B1, ale tentokrát máte k dispozici ještě o několik litrů větší mrazák. Rozdílů je více. Lednice využívá speciální systém chlazení Twin Cooling Plus. Primárně je levá strana určená k mrazení a pravá k chlazení, ovšem pokud je to nutné, můžete díky tomuto nezávislému chlazení mrazicí část rázem přeměnit na lednici. Mrazicí část má objem až 243 litrů, což je objem mnoha kombinovaných lednic. V mrazáku se nachází manuální výrobník ledu (Manual Twist), do kterého nalijete vodu, necháte zmrazit a máte ledové kostky na osvěžující nápoje. Mrazicí výkon je vysoký a s funkcí Power Freeze je mrazení ještě rychlejší.

Velký prostor nabídne i chladicí část lednice – 409 litrů je opravdu poměrně mnoho. Prostor vyplňují 2 zásuvky a 4 police. Tím, že lednice využívá systém Twin Cooling Plus, můžete teplotu v chladicí části regulovat. Ovládací panel a displej jsou ukryté na vnitřní (pravé) straně lednice. Na výběr máte také 5 režimů fungování, lednice i mrazák mohou fungovat jako lednice, rovněž můžete jednu nebo druhou část vypnout a ušetřit tak spoustu energie. Jedná se o funkci Smart Conversion. Ve srovnání s kombinovanými lednicemi je spotřeba samozřejmě vyšší. I proto patří americká lednice Samsung do energetické třídy F.

Lednice je jinak velmi tichá. Konstrukce je robustní a druhotřídní materiály byste hledali marně. Lednice opravdu působí velmi hodnotně. Rychlé chlazení můžete zapnout i v lednici. Oba prostory (lednice i mrazák) jsou osvětlené LED osvětlením. Obávat se nemusíte ani námrazy nebo odmrazování, lednice má systém True No Frost, který eliminuje tvorbu ledu. Řadu potravin a surovin můžete uskladnit také v poličkách, které jsou na vnitřní straně dveří. Celkem je 5 velkých polic na pravém křídle a 5 menších na levém. Police v lednici jsou vyrobené z temperovaného skla. V případě déletrvajícího otevření dveří vás upozorní akustická signalizace.

Pozitíva

Obrovský mrazák
Dobrá cena
Rychlé chlazení i mrazení

Negatíva

Větší rozměry
Pouze manuální výrobník ledu

Typ lednice: americká lednice ● Objem chladicí části: 409 l ● Objem mrazáku: 243 l ● Energetická třída: F ● Mrazicí výkon: 16 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 7 hod. ● Počet polic/zásuvek v mrazáku: 4 police + 2 zásuvky ● Počet polic/zásuvek v lednici: 4 police + 2 zásuvky ● Hlučnost: 36 dB ● Počet kompresorů: 1 ● Ovládání: elektronický termostat ● Nulová zóna: ano ● Automatické odmrazování: ano ● Beznámrazová technologie: ano ● Rozměry: 178 cm × 91,2 cm × 71,6 cm (V × Š × H)

Další zajímavé produkty

Pokud vás recenzované modely nezaujaly, nic se neděje. TestMagazín se snaží spotřebitelům vždy nabídnout vhodnou alternativu, a pokud se v našem hlavním výběru nenachází to, co byste očekávali, možná vás zaujme některá z těchto lednic. Zpracovali jsme také krátké charakteristiky. Lednice Samsung jsou na našem trhu bohatě zastoupené, i proto není možné recenzovat kompletně celou nabídku. Každý rok přibývají nové modely, a proto je výběr někdy komplikovanější. Při výběru vždy berte v úvahu hlavně své požadavky na velikost, objem nebo cenu.

Mezi oblíbené modely na našem trhu patří lednice Samsung RB38T607BB1. Je to standardní kombinovaná lednice s mrazákem ve spodní části. S objemem chladicí části 273 litrů a 114litrovým mrazákem splní nároky většiny domácností. Lednice má dvě zásuvky, jednu s regulací teploty a druhou s regulací vlhkosti. Plusem je funkce rychlého chlazení/mrazení.

K prémiovým modelům, za které si připlatíte, nepochybně patří americká lednice Samsung RH68B8541B1. Kromě skvostného objemu lednice (403 l) a mrazáku (224 l) využívá také všechny moderních funkce, jako je cirkulace vzduchu Multi Flow nebo systém True No Frost. Samozřejmostí je chlazení Twin Cooling Plus.

Do širšího výběru se dostala také kombinovaná lednice Samsung BRB26705DWW. Objem chladicí části je 190 litrů, mrazák má 74 litrů. Nejde tedy o největší lednici v této kategorii. V mrazáku jsou dvě zásuvky a jedna výsuvná police Easy Slide. Netradičně je přítomen systém nezávislého chlazení Twin Cooling Plus, který umožňuje regulaci teploty i vlhkosti. Ovládací panel se nachází na horní hraně lednice.

Spotřebitele může zaujmout i americká lednice Samsung RF65A967ESR, a to nejen kapacitou lednice a mrazáku. Konstrukčně je americká lednice řešena tak, že horní část s dvoukřídlými dveřmi tvoří chladicí část s kapacitou 397 litrů. K ní patří Flex Zone s univerzálním nastavením teploty v zásuvce. Mrazák tvoří 5 zásuvek o celkovém objemu až 250 litrů. Lednice využívá systém chlazení Twin Cooling Plus.

Kvalitu nabízí i kombinovaná lednice s mrazákem Samsung RB38C605DS9. Parametry nijak nevyčnívá z řady. S objemem chladicí části 276 litrů poskytne dostatek prostoru k uskladnění potravin. V mrazáku jsou k dispozici tři zásuvky. Celkový objem je 114 litrů. Zásuvka Humidity Fresh+ umožňuje regulovat vlhkost při skladování zeleniny a Optimal Fresh+ zase poskytuje možnost regulace teploty.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Nabídka lednic je z pohledu Samsungu velmi rozmanitá, a nelze se proto divit, že velké množství spotřebitelů si v jejich nabídce najde to, co hledá. Navíc mají opravdu dobré renomé. V jejich nabídce se nachází i americké lednice, nejprodávanější jsou však klasické dvoudveřové lednice s mrazákem. Nejprodávanější modely obvykle disponují velkým množstvím recenzí od zákazníků, což může výběr usnadnit. Zde je seznam aktuálně nejprodávanějších lednic Samsung. Seznam pravidelně aktualizujeme, berte v úvahu, že prodejnost a dostupnost se v tomto segmentu velmi rychle mění.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung RB38T607BB15*Zobrazit produkt
Samsung RB38C607AS95*Zobrazit produkt
Samsung RS68A884CB15*Zobrazit produkt
Samsung RB38C7B6AS95*Zobrazit produkt
Samsung RB33B610ESA5*Zobrazit produkt

Proč si vybrat lednici Samsung?

Mobilní telefony Samsung, televizory, monitory, ale také myčky nádobí, pračky či lednice patří do bohatého portfolia tohoto renomovaného výrobce. Na základě analýzy jsme však zjistili také to, proč mají spotřebitelé lednice Samsung v oblibě. Rovněž jsme vybrali i několik vlastností, které jsou podle nás důležité. Ať už jde o americké, nebo kombinované lednice, spojují je vlastnosti, které spotřebitele dokážou v praxi přesvědčit.

  • Rozmanitost nabídky – co se týče samotné produkce, má Samsung velmi široký záběr, ovšem bohatý výběr má i v samotném segmentu lednic. V nabídce naleznete prioritně kombinované lednice s mrazákem ve spodní části, které jsou nejprodávanější. Propracovaná je i nabídka amerických lednic, které jsou perfektně přizpůsobené evropskému trhu. V nabídce má Samsung i vestavné lednice. Déle byste snad hledali jen monoklimatické lednice, které však dnes upřednostňuje jen málo spotřebitelů.
  • Kvalita zpracování a spolehlivost – jedním z nejčastějších plusů, které si při studování recenzí přečtete, je jistě ten, že Samsung používá kvalitní a odolné materiály, které navíc dobře vypadají. Ať už se jedná o vnitřní police, zásuvky, displeje, či ovládací prvky, Samsung si dává záležet, a to i po technologické stránce. Důkazem toho jsou invertorové kompresory a motory, které jsou tiché, přičemž výrobce poskytuje na tyto komponenty záruku až 10 let.
  • Poměr kvality a ceny – obecně platí, že lednice Samsung nejsou nejlevnější a u konkurence se najdou i levnější lednice. Nejvíce modelů naleznete v cenové hladině od 15 000 do 20 000 Kč. Pod touto hranicí rovněž najdete solidní modely, které na tom s kapacitou a ani s kvalitou nejsou špatně. Chybět jim mohou maximálně některé funkce. Lednice Samsung jsou však považované za to lepší, co trh nabízí. Zároveň musíme konstatovat, že se jedná o skvělý poměr ceny, kterou zaplatíte, a kvality, kterou obdržíte.
  • Vnitřní prostor a jeho flexibilita – kompozice vnitřního prostoru v lednicích Samsung je řešena velmi prakticky. Nejenže je prostor poměrně vzdušný, ale také jeho flexibilita, co se týče manipulace se zásuvkami nebo poličkami, je velmi intuitivní a využitelná. Je zcela běžné, že kombinované lednice dosahují v chladicí části kapacity v průměru kolem 240–250 litrů.
  • Mrazicí výkon – velmi dobré hodnoty mají lednice Samsung i v případě funkce mrazení. Oproti většině konkurence už levnější modely mají efektivnější mrazicí výkon. Nejvýkonnější modely i 15 až 18 kg/24 hod. Mnozí konkurenti mají v případě podobné kapacity mrazicí výkon pod hranicí 5 kg/24 hod., což je průměrná hodnota, ale rychlost a efektivita mrazení jsou horší. V případě Samsungu potraviny z nákupu zamrazíte mnohem rychleji.
  • Funkce a technologie – technologická vyspělost lednic Samsung je na velmi vysoké úrovni. Nejdůležitější je, že využívá technologie, které jsou prakticky funkční. Zmínit můžeme beznámrazovou technologii True No Frost nebo All-Around Cooling (MultiFlow), která se stará o dynamické chlazení a cirkulaci vzduchu v lednici. K uskladnění čerstvých potravin – ovoce, zelenina, maso či ryby – využívají lednice Samsung zásuvku s nulovou zónou, která nese označení FreshZone a může být vybavená funkcemi OptimalFresh+ (regulace teploty v zásuvce) nebo HumidityFresh+ (regulace vlhkosti v zásuvce). Často používaná (hlavně americké lednice) je technologie Twin Cooling System, což je nezávislý způsob chlazení.
  • Design – po vizuální stránce působí lednice Samsung velmi elegantně a moderně. Nejčastěji mají nerezovou, černou nebo šedou povrchovou úpravu, najdou se však i tradiční, bílá provedení. V kuchyni určitě budou ozdobou.

Otázky a odpovědi – FAQ

Stále se nedokážete rozhodnout, kterou lednici Samsung si vybrat? Není vám jasné, co dělají jednotlivé technologie? Potřebujete poradit s výběrem nebo se chcete informovat o parametrech některé z lednic? Obraťte se na nás. Naši odborníci v TestMagazínu mají dlouholeté zkušenosti s domácími spotřebiči a elektronikou a rádi vám pomohou. Napište nám komentář. Sekci otázek a odpovědí vždy kontrolujeme a snažíme se odpovídat co nejdříve. Pokud máte nějaké zkušenosti s lednicemi Samsung, podělte se o ně, můžete tak pomoci ostatním spotřebitelům.

Ano, výrobce elektroniky a domácích spotřebičů Samsung nabízí několik modelů vestavných ledniček. Takovéto kombinované lednice s mrazákem lze zabudovat do kuchyňské linky. Stanou se tak součástí prostoru a budou splývat s designem kuchyně. Přestože by se mohlo zdát, že jsou vestavné ledničky menší, není tomu tak, nabídnou stejně velký objem jako klasické kombinované lednice. Nemusíte se proto bát, že byste o nějaké litry v chladicí nebo mrazicí části přišli.

Toto vybavení lze zakoupit u specializovaných prodejců. Obrátit se můžete také na prodejce, od kterého jste lednici koupili. Často však dostanete doporučení obrátit se na samotného výrobce nebo autorizovaný servis. Autorizovaný servis vám se zakoupením tohoto příslušenství ochotně pomůže.

Většina spotřebitelů se lekne v okamžiku, kdy je lednice potichu a neslyší její chod. Tehdy je zřejmé, že se jedná o poruchu, protože lednice nechladí. Může jít například o vadný termostat, spínač kompresoru nebo porouchaný motor ledničky. Tehdy je zřejmé, že je zde problém. Co když lednice nevypíná a stále slyšíte, jak motor běží a kompresor spíná? Dnešní invertorové kompresory a motory jsou na nepřetržitý chod stavěné. Běžné chlazení – spínání kompresoru probíhá zhruba každých 15 až 20 minut (průměrně, může to být i více či méně, podle okolností). Za hodinu tak může lednice sepnout i třikrát až čtyřikrát. Klidně se však může stát, že lednice nevypíná, protože je zde nutnost chladit a mrazit. Důvodem může být vyšší interiérová teplota, vložení většího množství potravin do lednice nebo mrazáku, lednice může spínat rovněž proto, že jste dovnitř vložili ještě teplý pokrm. Pokud tak lednice chladí nepřetržitě hodinu, dvě či tři hodiny, nemusí jít o poruchu. Pokud však problém přetrvává, raději lednici vypněte. Může se jednat o poruchu relé, spínače nebo termostatického obvodu. Tehdy je nutná servisní údržba a výměna součástky.

Samsung RB30J3215WW

Kombinovaná lednice s mrazákem ve spodní části s objemem chladicí části 213 l a objemem mrazáku 108 l, energetická třída E, mrazicí výkon 13 kg/24 hod., akumulační doba 8 hod., nulová zóna, automatické odmrazování, beznámrazová technologie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Lednice Samsung na trhu nejsou nejlevnějším zbožím, nicméně Samsung RB30J3215WW je v tomto směru výjimkou. Jedná se o cenově dostupnou lednici s velmi dobrými parametry a nechybí ani praktické funkce a technologie. Například systém chlazení All Around Cooling, který se postará o rovnoměrné chlazení v celém prostoru lednice. Kapacita chladicí části je 213 litrů. Úložný prostor tvoří tři poličky z tvrzeného skla a kovový držák na láhve, který můžete vyjmout, čímž získáte další prostor. Ve dveřích jsou tři police. Horní slouží k uložení vajíček a drobnějších potravin. Spodní polici klidně můžete využít k umístění i 2litrových láhví. Zásuvka Fresh Zone sice nemá regulaci teploty, ale můžete v ní uskladnit čerstvé maso nebo ryby. Nad ní se nachází druhá zásuvka, určená na ovoce nebo zeleninu. Vnitřní prostor hodnotíme maximálně kladně.

Spotřebitelé oceňují polici EasySlide s jednoduchým vysouváním směrem ven. Chladicí část je osvětlena LED diodou. Digitální kompresor je velmi tichý. Teplotu si můžete upravovat a následně už digitální kompresor teplotu automaticky reguluje. Mrazák má 108 litrů. Je na tom podobně jako lednice Samsung RB36T675CSA, která má 114 litrů. V mrazáku jsou 3 open boxy – zásuvky, kde pohodlně uskladníte vše, co potřebujete dlouhodobě zmrazit. Právě mrazicí výkon je silnou stránkou lednice – 13 kg/24 hod. je opravdu velmi dobrý výkon. V lednici ani mrazáku námraza nehrozí, a to díky automatickému odmrazování a beznámrazové technologii True No Frost.

Na čelní straně dveří se nachází LED displej s podsvícením. Chybí však například akustický signál otevřených dveří a spotřebitelé si stěžovali i na komplikovanější systém v případě změny směru otevírání dveří. Mrazák nabízí možnost rychlého mrazení, což hodnotíme velmi pozitivně. Akumulační doba je 8 hodin, což je dle aktuálních norem vcelku slušná hodnota. Není překvapením, že je Samsung RB30J3215WW jednou z nejprodávanějších lednic na českém trhu.

Pozitíva

Vysoký mrazicí výkon
Prostor chladicí části
Nízká pořizovací cena

Negatíva

Komplikovanější změna směru otevírání dveří
Bez akustického signálu otevřených dveří

Typ lednice: kombinovaná lednice s mrazákem v dolní části ● Objem chladicí části: 213 l ● Objem mrazáku: 108 l ● Energetická třída: E ● Mrazicí výkon: 13 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 8 hod. ● Počet zásuvek v mrazáku: 3 ● Počet polic/zásuvek v lednici: 3 + 2 zásuvky ● Hlučnost: 37 dB ● Počet kompresorů: 1 ● Ovládání: elektronický termostat ● Nulová zóna: ano ● Automatické odmrazování: ano ● Beznámrazová technologie: ano ● Rozměry: 178 cm × 59,5 cm × 66,8 cm (V × Š × H)

Lacná kvalita

Samsung RB30J3215SA

Kombinovaná lednice s mrazákem ve spodní části s objemem chladicí části 213 l a objemem mrazáku 108 l, energetická třída E, mrazicí výkon 8 kg/24 hod., akumulační doba 8 hod., nulová zóna, automatické odmrazování, beznámrazová technologie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud lovíte v levnějších „vodách“, tento model lednice Samsung byste určitě neměli přehlédnout. Ve srovnání se nachází tato kombinovaná lednice také proto, že patří k nejprodávanějším na našem domácím trhu. Zároveň se jedná o standardně velkou lednici s objemem chladicí části 213 litrů. Mrazák má 108 litrů. Velmi dobře působí také moderní design a nerezová úprava. Materiály jsou kvalitně zpracované a nízká cena se na provedení neodrazila. Podobně tomu je u lednice Samsung RB30J3215WW, která má větší mrazicí výkon, a je dokonce o něco levnější. V mnohém jsou si však tyto dva modely podobné. Spotřebitelé v případě tohoto modelu upozorňují na častější spínání kompresoru, což produkuje vyšší hladinu hluku.

Celkově chladicí část nabídne bohatě členěný vnitřní prostor. K dispozici jsou dvě zásuvky Fresh Zone, kam můžete umístit maso nebo čerstvé ovoce a zeleninu. Dále budete k uskladnění potravin využívat tři skleněné police a využít můžete také kovový držák na láhve. Jedna z polic využívá výsuvný systém Easy Slide. Čtyři přihrádky se nacházejí i na boční straně dveří. Vnitřní prostor je velmi vzdušný a dobře koncepčně řešený. Vzduch v lednici cirkuluje díky systému Multi Flow. Samsung používá beznámrazovou technologii a mrazák má automatické rozmrazování. Lednice patří do energetické třídy E a musíme konstatovat, že spotřeba je o něco vyšší.

Na kompresor s digitálním převodníkem poskytuje výrobce záruku až 10 let. Mrazák s kapacitou 108 litrů se skládá ze tří zásuvek a lze aktivovat funkci rychlého mrazení. Elektronické ovládání termostatu probíhá na ovládacím panelu s malým podsvíceným informativním LED displejem. Chladicí prostor je osvětlený LED světlem. Mrazicí výkon je 8 kg/24 hod. Kovově grafitová barva dodává lednici velmi dobrý vizuál a moderní „look“. Vzhledem k ceně lednice není co vytknout a kvalita značky Samsung se nedá modelu upřít.

Pozitíva

Příznivá cena
Kvalitní zpracování a design
Uspořádání vnitřního prostoru

Negatíva

Vyšší hladina hluku
Vyšší spotřeba

Typ lednice: kombinovaná lednice s mrazákem v dolní části ● Objem chladicí části: 213 l ● Objem mrazáku: 108 l ● Energetická třída: E ● Mrazicí výkon: 8 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 8 hod. ● Počet zásuvek v mrazáku: 3 ● Počet polic/zásuvek v lednici: 3 + 2 zásuvky ● Hlučnost: 37 dB ● Počet kompresorů: 1 ● Ovládání: elektronický termostat ● Nulová zóna: ano ● Automatické odmrazování: ano ● Beznámrazová technologie: ano ● Rozměry: 178 cm × 59,5 cm × 66,8 cm (V × Š × H)

Samsung RB36T675CSA

Kombinovaná lednice s mrazákem v dolní části s objemem chladicí části 251 l a objemem mrazáku 114 l, energetická třída C, mrazicí výkon 8 kg/24 hod., akumulační doba 9 hod., nulová zóna, automatické odmrazování, beznámrazová technologie.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tato elegantní lednice s mrazákem Samsung nabídne vše, co od lednice můžete očekávat. Kromě štědrého objemu je nabitá i celou řadou inovativních technologií a funkcí, které majitelům usnadňují život. Samsung RB36T675CSA využívá technologii SpaceMax, boční stěny jsou tenčí, díky čemuž je lednice uvnitř velmi prostorná. Svědčí o tom také objem chladicí části až 251 litrů. Organizace úložného prostoru v lednici je podle nás velmi efektivní. K dispozici jsou 4 police z tvrzeného skla a dvě zásuvky. Jedna z polic je multifunkční a snadno se přemění v kovový držák na víno/láhve. Zásuvka Optimal Fresh+ je určená ke skladování masa, zeleniny a ovoce. Nastavit v ní můžete optimální teplotu. Zásuvka je dělená, takže teplotu můžete regulovat dokonce duálně. Zásuvka Humidity Fresh+ zase umožňuje regulovat vlhkost. Cirkulaci vzduchu zajišťuje funkce All Around Cooling.

Na dveřích ještě naleznete tři další police, kam můžete uložit další potraviny. Vnitřní prostor je řádně osvětlený LED světlem a nám a ani spotřebitelům v tomto směru nic nechybělo. Ovládání termostatu se nachází na vnější straně dveří. K dispozici je informativní LED displej. Můžete nastavovat teplotu nebo aktivovat funkci rychlého chlazení/mrazení – Power Cool/Freeze. Ani mrazák nemá nouzi o prostor – 114 litrů není málo. Prostor je tvořen dvěma velkými zásuvkami a jednou mělčí zásuvkou úplně nahoře. Plasty, ze kterých jsou vyrobené zásuvky, jsou tenčí, než jsme čekali. Místa je však v mrazáku dost, což je podle nás nejdůležitější, stejně jako automatické odmrazování a beznámrazová technologie. Mrazicí výkon je překvapivě nízký.

Samsung má signalizaci otevřených dveří. Kvalitu materiálů není třeba podceňovat, ovšem Samsung lednici zabalil do kvalitního nerezového obalu, který je maximálně elegantní. O dobré izolaci svědčí akumulační doba 9 hodin. Na invertorový motor, který je mimochodem velmi tichý (35 dB), je výrobcem garantována záruka až 10 let. Lednice stojí na nožičkách a v zadní části má transportní kolečka, což při váze 73 kg určitě oceníte. V našem srovnávacím testu nás lednice přesvědčila. Zároveň patří od střední cenové třídy, přičemž nabízí opravdu moderní technologie, velký objem a kvalitní zpracování.

Pozitíva

Vnitřní prostor a jeho členění
Maximálně tichý chod
Velký objem mrazáku

Negatíva

Slabší mrazicí výkon

Typ lednice: kombinovaná lednice s mrazákem v dolní části ● Objem chladicí části: 251 l ● Objem mrazáku: 114 l ● Energetická třída: C ● Mrazicí výkon: 8 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 9 hod. ● Počet zásuvek v mrazáku: 3 ● Počet polic/zásuvek v lednici: 4 + 2 zásuvky ● Hlučnost: 35 dB ● Počet kompresorů: 1 ● Ovládání: elektronický termostat ● Nulová zóna: ano ● Automatické odmrazování: ano ● Beznámrazová technologie: ano ● Rozměry: 193,5 cm × 59,5 cm × 65,8 cm (V × Š × H)

Ďalšie články z kategórie Chladničky

Vaše hodnocení:
(91.2%)