Zahradní přenosná ohniště Blumfeldt

Zahradní přenosná ohniště Blumfeldt – recenze, zkušenosti, cena

Máte-li to štěstí, že můžete trávit dlouhé letní večery spolu s rodinou na zahradě, pak se vám něco jako zahradní ohniště může jistě hodit. Většina z nás zná moderní, plynové grily nebo klasické grily na dřevěné uhlí, kolem kterých se kumulují všechny vůně grilovaných dobrot. Ohniště v zahradě však představuje něco autentičtějšího. Ohniště také není jen zdrojem tepla, ale slouží i jako nástroj ke grilování. Velice dobře to ví i výrobce zahradních přenosných ohnišť Blumfeldt, který je v tomto segmentu renomovanou značkou. Z jeho portfolia nás zaujala moderní ohniště z litiny nebo kvalitní kameninová ohniště. Vybrali jsme to nejlepší z nabídky, abychom vám poradili s výběrem. Přečtěte si také kompletní recenze ohnišť do zahrady.

Publikované: 22.07.2022
Aktualizované: 04.04.2024

Jaké zahradní ohniště Blumfeldt si koupit?

Nemáte čas se příliš zabývat výběrem? Zvolte z námi vybraných produktů zahradních ohnišť Blumfeldt. Při rozhodování, jaké ohniště si do zahrady koupit, by mělo hrát roli hlavně to, jakou konstrukci ohniště chcete – litinové, ocelové, kameninové, nízké či vysoké ohniště. V neposlední řadě je důležité i jeho umístění. Zahradní ohniště mohou mít různé tvary a rozměry. Může se jednat o typické klecové konstrukce nebo nádoby. Chcete-li ohniště s grilem, chybět by neměl grilovací rošt či jiné příslušenství. Ohniště na zahradě může plnit více funkcí, proto si vybírejte podle požadavků, které máte. Nezapomeňte také na to, že přenosné ohniště nabízí možnost využití i jinde než jen doma na zahradě.

Názov Hodnotenie Detail
Blumfeldt Versailles   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Fireball   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Savage   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Cenový trhák
Blumfeldt Versailles

Blumfeldt Versailles

Kovové zahradní ohniště o hmotnosti 8,6 kg, ochranný kryt a pohrabáč v balení, bez grilu.

Zobrazit více info

Přenosné ohniště Versailles patří k cenově dostupným modelům. Hmotnost činí pouze 8,6 kg, a proto se snadno přemisťuje. Zaujme však specifickým „vintage“ designem a otvory k cirkulaci se vzorem heraldické lilie. Ohniště není vybaveno grilovacím roštem. Průměr otvoru činí 60 cm, model je vysoký 40 cm. Rukojeti nejsou tepelně izolované. V rámci příslušenství se nachází pohrabáč a kryt chránící před jiskrami.

Dobré recenzie
Blumfeldt Fireball

Blumfeldt Fireball

Ocelové zahradní ohniště o hmotnosti 10 kg, ochranný kryt, pohrabáč a grilovací rošt v balení, gril.

Zobrazit více info

Unikátní ohniště s konstrukcí, kterou lze sklopit do diagonální polohy. Nádoba je vyrobena z kvalitní práškované oceli o tloušťce 2 mm. Ohniště s grilem můžete využít i k přípravě oblíbených pokrmů. V diagonální poloze dokáže fungovat jako tepelný reflektor. V rámci příslušenství je přibalen pohrabáč, grilovací rošt a kryt chránící před vlivy počasí. Hmotnost je 10 kg. Průměr nádoby činí 66 cm, výška až 68 cm.

Pre náročných
Blumfeldt Savage 2.0

Blumfeldt Savage 2.0

Zahradní ohniště z oceli o hmotnosti 25,5 kg, jako palivo lze použít dřevo a dřevěné uhlí, využitelné jako gril, grilovací kruh a ochranný kryt v balení

Zobrazit více info

Kompletně ocelové ohniště do zahrady je z více hledisek spíše vhodné pro náročné. Průměr topeniště 60 cm neohromí, ale ani neurazí, ale zajímavý design hluboké mísy dokáže ulahodit nejednomu esteticky zaměřenému spotřebiteli. Odradit může vyšší hmotností 25,5 kg, ale podíváme-li se na pozitivní přínos této váhy ve formě lepší stability a odolnosti, tak opravdu stojí za zvážení.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Stejně jako u každého jiného spotřebiče, elektroniky či produktů, tak i zde jsme si před výběrem stanovili parametry, které budeme v případě zahradních ohnišť porovnávat. Cílem není vybrat nejlepší ohniště výrobce Blumfeldt, jelikož se jedná o produkty jedné značky, ale porovnat jejich vlastnosti, abychom vám pomohli vybrat co nejlépe. Proto jsme si určili parametry a vlastnosti, které zákazníky zajímají a které tudíž měly při hodnocení největší hodnotu.

Při posuzování jednotlivých silných a slabých stránek jsme vycházeli i z toho, o jaký typ ohniště jde, ať už se jedná o pletivové či tzv. košové ohniště, nádobu, resp. mísu. Různé typy ohnišť totiž mohou mít různé využití a také záleží na spotřebiteli, kterou možnost preferuje. Mezi zahradními ohništi Blumfeldt jsme také vnímali rozdíly týkající se použitých materiálů (kameninové ohniště, kovové či litinové, ohniště s grilem aj.), zpracování i samotného vzhledu. Zákazníky často zajímají rozměry, protože hledají přenosné ohniště, které si s sebou vezmou na kempování či ryby. V neposlední řadě může hrát roli i příslušenství – víko, větrací průduchy, kleště, grilovací rošt a mnoho jiného. Rozhodující bývá často také cena.

Typ ohniště
Materiály a kvalita zpracování
Velikost a rozměry
Design
Doplňkové příslušenství
Cena

Ze zahradních přenosných ohnišť Blumfeldt jsme vybrali několik modelů. Kromě přenosných také zahradní ohniště s grilem, ve výběru jsou kameninová i litinová ohniště, otevřená či košová a mnoho jiných. Právě díky širokému sortimentu tohoto německého producenta jsme se rozhodli zaměřit na jejich nabídku. V zahraničí jde o produkty ověřené kvality, které se postupně dostávají i na náš trh a získávají si velkou oblíbenost. Dostupnost zboží jsme ověřovali u renomovaných prodejců.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze zahradních přenosných ohnišť Blumfeldt

Spotřebitelům přinášíme kompletní recenze produktů na základě porovnání zahradních přenosných ohnišť Blumfeldt. Recenze jsou nezávislé a objektivní. Žádný produkt není cíleně propagován. Naše hodnocení jsou založena na dostupných informacích a recenzích spotřebitelů či zahraničních spotřebitelských organizací. Věříme, že vám naše recenze pomohou se ve výběru lépe zorientovat a vybrat co nejlépe.

Cenový trhák

Blumfeldt Versailles

Kovové zahradní ohniště o hmotnosti 8,6 kg, ochranný kryt a pohrabáč v balení, bez grilu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ohniště může na zahradě plnit více funkcí. Kromě toho, že umožňuje sledovat plameny a ohřívat se u nich, je vybraný model také estetickým doplňkem. Zaujme specifickým designem heraldické lilie a unikátní povrchovou úpravou.

Blumfeldt Versailles je ozdobným, ale zároveň i praktickým ohništěm o průměru nádoby 60 cm. Přenosné ohniště váží pouhých 8,6 kg a je vyrobené z kovu, který je ošetřen ochranným lakováním. Díky vybledlé „vintage“ imagi je nátěr zároveň estetickým prvkem. V konstrukci se nacházejí unikátní ozdobné otvory se vzorem heraldické lilie, díky čemuž je ohniště velmi unikátním prvkem v zahradě či na terase. Výška ohniště je 40 cm. Nádoba je stabilně posazena na tři robustní kovové nohy. Ohniště lze přenášet díky bočním držadlům.

Kovové ohniště je dodáváno s ochranou před jiskrami. Jedná se o síťovaný kryt na průměr nádoby, který umožňuje proudění vzduchu a zároveň chrání před vyletujícími jiskrami. V balení naleznete také praktický kovový pohrabáč. Ideální je ohniště plnit briketami či dřevěným uhlím, problémem však není ani dřevo.

Přenosné ohniště Blumfeldt Versailles je nejen elegantním zahradním doplňkem, ale také velmi příjemným společníkem během chladnějších dnů či nocí s kamarády. Průměr kovové nádoby je 60 cm a dodáván je také kryt chránící před jiskrami. Model není vybaven žádným grilovacím roštem. Spotřebitelům se líbí jeho estetické provedení – dominantní je samotný nátěr s vintage efektem, ale také cirkulační otvory se vzorem heraldické lilie. Ohniště je přenosné díky bočním rukojetím, které však nejsou dobře tepelně izolované. Hmotnost činí jen 8,6 kg. Pokud byste měli zájem o model s grilem, výrobce má v nabídce např. zahradní ohniště Blumfeldt Rosario 3 v 1.

Pozitíva

Nízká hmotnost
Krásný design

Negatíva

Horké rukojeti

Materiály: kov ● Rozměry ohniště (Ø × V): 60 × 40 cm ● Hmotnost: 8,6 kg ● Gril: ne ● Vlastnosti: kryt chránící před jiskrami, pohrabáč

Dobré recenzie

Blumfeldt Fireball

Ocelové zahradní ohniště o hmotnosti 10 kg, ochranný kryt, pohrabáč a grilovací rošt v balení, gril.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Sklopné ocelové ohniště do zahrady či na terasu. Toto moderní zahradní ohniště je velmi zajímavou volbou. Spotřebitele zaujme především konstrukční řešení, každopádně Blumfeldt Fireball je kvalitním ohništěm z oceli silné 2 mm. Lze ho využít i jako gril.

Fireball na první pohled působí jako klasické kotlíkové ohniště. Specifikem je však možnost horizontální i vertikální polohy půlkruhu. Stojan umožňuje fixovat ohniště v obou úhlech. V takovém případě může fungovat jako standardní táborové ohniště nebo následně ve vertikální poloze jako tepelný reflektor, který teplo distribuuje přímo k lidem před ohništěm. Tento doplněk zahrady je přenosný. Konstrukce váží jen 10 kg. Stejně mu však svědčí i stabilní místo na terase nebo v zahradě. Spotřebitele těší mohutná konstrukce z oceli silné 2 mm. Povrch je ošetřen lakem s vysokou tepelnou odolností.

Součástí příslušenství je grilovací rošt o průměru 40 cm. Ideální je umístit jej přímo na popel. V jiné výšce rošt fixovat nelze. Balení obsahuje také pohrabáč a praktický kryt proti dešti. Ten můžete používat také v případě, že máte ohniště dlouhodobě umístěné na zahradě nebo terase. Ohniště tak ochráníte před deštěm, větrem či nízkými teplotami. Ohniště nemá žádné cirkulační otvory ani otvor na vypadávání uhlíků či popela.

Na základě dostupných referencí zákazníků je pozitivem především skvělé zpracování a robustnost konstrukce. Zákazníci ocenili fakt, že všechny části jsou silně lakované, čímž je zvýšena odolnost celého ohniště. Zajímavě zákazníci vnímají i možnost diagonálního náklonu ohniště. Rošt má jen jednu polohu, což je škoda. Polohovatelnou výškou grilovacího roštu se vyznačuje model Blumfeldt Rosario 3 v 1. Zákazníkům se líbí i ochranný kryt na celou konstrukci ohniště. Zabráníte tak vlivu deště či slunce na konstrukci.

Pozitíva

Diagonální i horizontální poloha
Kvalitní zpracování
Ochranný kryt konstrukce

Negatíva

Rošt v nízké poloze

Materiály: ocel (2 mm) ● Rozměry ohniště (Ø × V × H): 66 × 68 ● Hmotnost: 10 kg ● Gril: ano ● Vlastnosti: grilovací rošt, kryt chránící před vlivy počasí, pohrabáč

Pre náročných

Blumfeldt Savage 2.0

Zahradní ohniště z oceli o hmotnosti 25,5 kg, jako palivo lze použít dřevo a dřevěné uhlí, využitelné jako gril, grilovací kruh a ochranný kryt v balení

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kompletně ocelové ohniště do zahrady je z více hledisek spíše vhodné pro náročné. Průměr topeniště 60 cm neohromí, ale ani neurazí, ale zajímavý design hluboké mísy dokáže ulahodit nejednomu esteticky zaměřenému spotřebiteli. Odradit může vyšší hmotností 25,5 kg, ale podíváme-li se na pozitivní přínos této váhy ve formě lepší stability a odolnosti, tak opravdu stojí za zvážení.

Kulaté ohniště s grilem sloužící jako velký zdroj tepla působí robustně již na první pohled. Zapříčiňuje to použitý materiál – ocel o tloušťce 2,75 mm. Výrobce se tak snažil vytvořit co nejodolnější ohniště, které překoná jakékoli počasí s dlouhotrvající životností. Konstrukce je chráněna před mrazem i vodou. Pevnost materiálu sice značně zvyšuje hmotnost, ale pokud vám má ohniště vydržet několik sezón, tak by mělo být rozhodně zkonstruováno z co nejkvalitnějších materiálů.

Model Savage 2.0 disponuje ve spodní části úložným prostorem pro palivové dříví. Designu topeniště to přidává na kráse a praktické využití takového úložného prostoru také není na škodu. Zahradní ohniště má více účelů než jen jednoduchý zdroj tepla a světla vytvářející romantickou hřejivou atmosféru. Díky přiloženému grilovacímu kruhu z nerezavějící oceli si můžete v pohodlí vychutnat grilované pochoutky. Úžasným bonusem je ochranný kryt, který se postará o bezpečné používání přenosného ohniště. Potěšit vás může také jednoduchost čištění za pomoci obyčejné houbičky.

Hezký design, robustnost a prostornost mísy. To vše činí z tohoto produktu ukázkové zahradní ohniště. Ovšem nevýhodu můžete najít v chybějícím odvodňovacím otvoru ve spodní části mísy a příliš hlubokém ohništi, což může zkomplikovat využití ohniště na gril, jelikož oheň musíte důkladněji sledovat, aby se vám pokrmy na grilovacím kruhu pořádně propekly nebo naopak nespálily. Přenášení ohniště z místa na místo je pro vyšší hmotnost komplikovanější záležitostí.

Pozitíva

Dobrá kvalita zpracování
Prostorné ohniště
Stabilní díky vyšší váze

Negatíva

Nemá otvor pro dešťovou vodu
Příliš hluboká mísa
Oheň daleko od grilovaného jídla

Materiál: ocel ● Průměr ohniště: 60 cm ● Hmotnost: 25,5 kg ● Využitelné palivo: palivové dřevo, dřevěné uhlí ● Tvar: mísa ● Využití: otevřený oheň, gril ● Příslušenství: grilovací kruh (průměr 59,5 cm), ochranný kryt

Pre náročných

Blumfeldt Orbit 3 v 1

Ocelové zahradní ohniště o hmotnosti 12 kg, ochranný kryt, pohrabáč, grilovací rošt a rošt na popel v balení, gril.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Zahradní ohniště Orbit je dokonalým společníkem, který vám zajistí nejen teplo a světlo, ale také vám umožní připravit si oblíbené grilované dobroty. Grilovací rošt navíc disponuje výškovým nastavením. Konstrukce je masivní a odolná. Je nutné počítat s vyšší pořizovací cenou ohniště.

Příjemné posezení na zahradě v létě či zimě – o to se dokáže postarat takovéto multifunkční přenosné ohniště. Blumfeldt Orbit má velkou nádobu o průměru 60 cm. Výška činí 38 cm, což není mnoho, ale konstrukční řešení je velmi praktické. Ocelové stěny jsou tlusté 1,5 mm. To je vidět i na robustnosti ohniště. Hmotnost je 12 kg, přesto není s přenášením žádný problém.

V balení kromě grilovacího roštu dostanete také rošt na popel, menší nádobu na popel, pohrabáč a také klecový kryt chránící před jiskrami. Bonusem je ochranný návlek v případě, že ohniště delší dobu nepoužíváte, abyste ho ochránili před vlivy počasí. Model Orbit můžete používat jako stůl, protože je dodáván s dřevěnou deskou, jejíž průměr činí 60 cm, čímž vyplní průměr otvoru.

Ohniště s grilem dnes nejsou žádnou výjimkou. Model Blumfeldt Orbit je však „táborákem“, který má ve své výbavě grilovací rošt s výškovým nastavením. Konkrétně máte k dispozici čtyři polohy. Ohniště je vhodné na používání briket, uhlí i dřevěných polen. Používání ohniště s grilem je jednoduché. Průměr grilovacího roštu je 40 cm. Tento model spojuje velké množství pozitivních vlastností a klidně ho lze považovat za maximálně flexibilní.

Zákazníci se v recenzích shodují na tom, že se jedná o „top“ model. Za nás je jediným minusem vyšší cena, ale vzhledem ke konkurenci se dokáže Blumfeldt Orbit značně odlišit. Nabízí kvalitně zpracovanou konstrukci z odolné oceli. Jeho sestavení je rychlé a bohaté příslušenství ho předurčuje k multifunkčnímu využití.

Kromě toho jde o přenosný model – hmotnost je 12 kg. Grilovací rošt o průměru 40 cm je výškově nastavitelný (čtyři polohy). Kromě toho je k dispozici i rošt na popel, pohrabáč, kryt chránící před jiskrami, návlek na ochranu před počasím a dřevěná deska o průměru 60 cm. Rázem je tak z ohniště praktický stolek. Blumfeldt Orbit 3 v 1 splní i nároky náročnějšího zákazníka a jedná se o unikátní model.

Pozitíva

Praktický rošt na popel
Rošt s výškovým nastavením
Gril, ohniště a stůl v jednom

Negatíva

Vyšší cena

Materiály: ocel ● Rozměry ohniště (Ø × V × H): 60 × 38 cm ● Hmotnost: 12 kg ● Gril: ano ● Vlastnosti: grilovací rošt, rošt na popel, pohrabáč, kryt chránící před jiskrami, ochranný návlek na ochranu před počasím

Blumfeldt Rosario 3 v 1

Ocelové zahradní ohniště o hmotnosti 30 kg, ochranný kryt, pohrabáč, grilovací rošt v balení, otočný gril.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ocelové ohniště Blumfeldt Rosario je vhodné k umístění do zahrady či na terasu. Ohniště je přenosné, ale rovněž může mít své stabilní místo. Váží totiž až 30 kg. Ohniště s grilem je vybaveno grilovacím roštem. Průměr nádoby je velký a po stranách se nachází odkládací plocha.

Průměr nádoby ohniště je 70 cm. Spolu s postranními odkládacími plochami je však průměr ohniště až 120 cm. Výška ohniště činí 47,5 cm, po nasazení grilovacího nástavce je jeho výška 70 cm. Ohniště je vyrobeno z masivní ušlechtilé oceli V2A a za účelem delší životnosti ošetřeno termo lakováním. Ohniště bez problému odolává vnějším vlivům. Konstrukce je esteticky zpracovaná a součástí balení je i pohrabáč. Boční odkládací plochy poslouží k odkládání grilovacího nářadí či potravin. Výrobce myslel i na společnost kolem ohniště, protože kromě masivních nožiček po obvodu umístil kovový okruh na nohy. Díky tomu se můžete za chladného počasí příjemně ohřívat.

Ohniště může posloužit i ke grilování. Grilovací rošt z ušlechtilé oceli je výškově nastavitelný a otočný v horizontální úrovni. V závislosti na tom, co grilujete, můžete gril nastavit do čtyř výšek. Rukojeť grilu je tepelně izolovaná. Mísa ohniště má stylové, rustikální děrování sloužící k lepší cirkulaci vzduchu. V balení dostanete také kryt na nádobu, který je rovněž z masivní ušlechtilé oceli. Pokud tedy ohniště nepoužíváte jako topnou jednotku či gril, díky krytu se z něj stává masivní ocelový stůl.

Zahradní ohniště Blumfeldt Rosario nabízí vše, co od takového společníka na zahradě či terase očekáváte. Daný model je vybaven polohovatelným grilem. Nádoba má průměr 70 cm, spolu s bočními plochami až 120 cm. Součástí balení je kryt na nádobu a pohrabáč. Spotřebitelé chválí masivnost ohniště a jeho zpracování, někde jsou však vidět méně precizně zpracované svary. Kladně hodnocen je i design. Ohniště váží až 30 kg, a přestože je přenosné, je vhodné mu najít stabilnější místo. Musíme připomenout, že samotná mísa ohniště je určena k montáži, ohniště je potřeba smontovat. Výrobce odhaduje montáž na přibližně 30 minut. Součástí dodávky je přehledný návod.

Pozitíva

Masivní konstrukce
Ohniště s grilem
Kryt nádoby i pohrabáč v balení

Negatíva

Vyšší cena
Méně precizní svary

Materiály: nerezová ocel V2A ● Rozměry ohniště (Ø × V): 120 × 47,5 cm ● Hmotnost: 30 kg ● Gril: ano/otočný ● Vlastnosti: grilovací rošt, kryt na nádobu, pohrabáč

Blumfeldt Pentos

Ocelové zahradní ohniště o hmotnosti 13,5 kg, ochranný kryt, pohrabáč a grilovací rošt v balení, gril.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Velice stylové společenské ohniště s průměrem nádoby 73 cm. Nádoba je posazena v ozdobné klecové konstrukci s úchyty po stranách. Přenosný gril je vhodný na zahradu či terasu. Součástí balení je také velký rošt z nerezové oceli.

Blumfeldt Pentos můžete považovat za standardní zahradní ohniště, které poskytuje dostatek prostoru. Průměr nádoby je až 73 cm a pohodlně v něm můžete založit velký táborákový oheň. Elegantní základna – klec je ze silnostěnné lakované oceli. Celá konstrukce je ocelová a vyznačuje se zvýšenou odolností proti vysokým teplotám, prachu a odpuzuje vlhkost. Ke spalování můžete používat dřevo, brikety či dřevěné uhlí. V balení naleznete také železný pohrabáč.

Všestranné využití přináší rozměrný grilovací rošt o průměru až 60 cm. Díky průměru můžete ohniště využívat jako plnohodnotný gril. Rošt můžete umístit dostatečně vysoko. K modelu je dodáván kryt chránící před jiskrami. Konstrukce je jinak vcelku nízká, měří kolem 37,5 cm. S krytem výška ohniště činí 55 cm. Nenáročná montáž je rovněž pozitivem. V balení naleznete jednoduchý montážní návod s instrukcemi.

Jednoduché, ale esteticky velmi dobře zpracované a kvalitní zahradní ohniště, které zapadne kamkoliv. Blumfeldt Pentos je přenosné ohniště s grilem a rozměrným grilovacím roštem. Průměr nádoby na oheň činí 73 cm. Ohniště je poměrně nízké, výška dosahuje pouze 37,5 cm. Hmotnost celého ohniště je 13,5 kg. Nádoba je vhodná na brikety, uhlí i dřevěná polena. Součástí je také ochranný kryt a pohrabáč. Zákazníci nemají k ohništi žádné výhrady. Lze ho využít k zahřátí i grilování. Problémem není ani jeho transport, přestože jde o větší ohniště. Velmi dobrou alternativou je také kompaktní přenosné ohniště Blumfeldt Nolana 2 v 1.

Pozitíva

Rozměrný grilovací rošt
Odolná konstrukce
Nenáročná montáž

Negatíva

Bez výhrad

Materiály: lakovaná ocel ● Rozměry ohniště (Ø × V × H): 73 × 37,5 cm ● Hmotnost: 13,5 kg ● Gril: ano ● Vlastnosti: grilovací rošt, kryt chránící před jiskrami, pohrabáč

Blumfeldt Nolana 2 v 1

Ocelové zahradní ohniště o hmotnosti 7,5 kg, ochranný kryt, pohrabáč a grilovací rošt v balení, gril.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Parametry ocelového ohniště Blumfeldt Nolana nabízejí vysoký užitek, ať už se rozhodnete ho mít na zahradě nebo si jej vzít na ryby. Jedná se o praktické, přenosné ohniště, které váží pouze 7,5 kg. Kromě vytvoření příjemné atmosféry umožňuje také přípravu oblíbených pokrmů, a to díky grilovacímu roštu.

Model Blumfeldt Nolana je vyroben z kvalitní oceli. Jedná se o menší ohniště, nicméně průměr nádoby je velký – až 73 cm. Konstrukce je však vysoká pouhých 32 cm. Podobně konstrukčně řešené ohniště Blumfeldt Rosario 3 v 1 je vysoké až 47 cm a také má větší průměr. Pokud vám však nižší ohniště nevadí, není o čem debatovat. Kvalita materiálů je velmi dobrá, jedná se o lakovanou ocel, která je odolná proti korozi a velmi dobře odolává i vysokým teplotám. Pokud je ohniště vystavené dešti, kapky mají tendenci stékat právě díky lakovanému povrchu. Součástí balení je kovový pohrabáč a také mřížkovaný kryt chránící před jiskrami.

Jelikož jde o provedení 2 v 1, druhým účelem využití je gril. Jako palivo můžete použít brikety, dřevěné uhlí nebo dřevěná polena. Velmi pozitivně hodnotíme fakt, že průměr grilovacího roštu činí až 64 cm, a proto ho lze umístit poměrně vysoko. Jednoduše tak můžete grilovat i v okamžiku, kdy ještě nevznikl úplně žhavý popel. Konstrukce je stabilní a součástí balení je také návod a šrouby k uchycení nožiček.

Spotřebitelům se velmi líbí robustní konstrukce nádoby na oheň. Menší výška není problémem, ale z hlediska praktičnosti by 10 cm pomohlo. Na druhé straně to však nijak nesnižuje jeho efektivitu. Nádoba má průměr až 73 cm a velkým průměrem se vyznačuje i grilovací rošt – 64 cm. Všechny díly jsou navíc lakované, a ocel je tak odolnější proti vysokým teplotám, ale také účinně odpuzuje vodu a zabraňuje korozi. Součástí příslušenství je kovový pohrabáč i mřížka chránící před jiskrami.

Pozitíva

Stabilní konstrukce
Průměr grilovacího roštu
Příslušenství a jednoduchá montáž

Negatíva

Menší výška ohniště

Materiály: lakovaná ocel ● Rozměry ohniště (Ø × V × H): 73 × 32 cm ● Hmotnost: 7,5 kg ● Gril: ano ● Vlastnosti: grilovací rošt, pohrabáč, kryt chránící před jiskrami

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

V rámci široké nabídky je někdy nápomocné, pokud víte, které z produktů jsou nejprodávanější. Vyšší prodejnost může být v některých případech signálem, že jsou spotřebitelé s kvalitou spokojení. Nemusí to však automaticky znamenat, že nejprodávanější je i nejkvalitnější. U zahradních ohnišť to platí také, protože preference jednotlivých spotřebitelů mohou být různé. V této tabulce naleznete nejprodávanější zahradní ohniště Blumfeldt. Prodejnost se může měnit, a proto se tabulky snažíme v pravidelných intervalech aktualizovat.

Názov Hodnotenie Detail
Blumfeldt Catania5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Troja5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Pompeji5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Ronda5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Savage5*Zobrazit produkt

Otázky a odpovědi – FAQ

Chcete něco vědět o výrobci Blumfeldt? Potřebujete poradit ohledně výběru zahradního přenosného ohniště? Zajímají vás konkrétní parametry daného výrobku? Zeptejte se nás i ostatních spotřebitelů v diskuzi. Stačí, když níže napíšete svůj dotaz, a my vám co nejdříve odpovíme. Potěší nás, pokud se se svými zkušenostmi a názory podělíte, pomůžete tak i jiným spotřebitelům lépe se rozhodnout.

Pokud jde o přenosné ohniště, stále platí, že ideální je umisťovat jej v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů. Pozor tedy na zdi domu, garáže, suchou trávu a podobně. Ideálním podkladem je beton, štěrk, cihly nebo hlína. V případě, že je ohniště na terase, pozor, aby vám sálající teplo nepoškodilo podlahu. Doporučujeme pod ohniště umístit kovovou desku. Ohniště by vždy mělo být umístěno na stabilní podklad.

Ano, přenosné ohniště můžete používat na terase, v altánku a ve výjimečných případech i na balkoně (informujte o tom sousedy a vyžádejte si souhlas). Pod ohniště, a to i v případě, že je dostatečně vyvýšené, umístěte kovovou desku, aby nedošlo k přehřívání dlažby.

Ano, mohou. V našem výběru zahradních ohnišť Blumfeldt najdete i konkrétní ohniště s grilem (grilovacím roštem) a lze je využívat i k tomuto účelu. V nabídce německého výrobce dokonce najdete řadu alternativ (materiál, velikost, design, příslušenství), které poslouží k opékání během letních dnů.

Lacná kvalita

Blumfeldt Evora

Zahradní ohniště z oceli a umělého kamene o hmotnosti 14 kg, ochranný kryt, pohrabáč a grilovací rošt v balení, gril.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Do svého výběru jsme umístili také kameninové ohniště Blumfeldt Evora, které se liší svým provedením. Zároveň však spotřebiteli umožňuje vychutnávat si plameny ohně a také grilovat oblíbená jídla. Zaujme poměrem ceny a kvality.

Unikátní vzhled kamenného ohniště je nejen estetickým prvkem. Díky imitaci umělého kamene (sokl) MagicMag je nádoba dobře izolovaná a dobře drží teplo. Nemusíte se obávat, protože umělý kámen je vysoce odolný proti teplu. Klidně můžete používat dřevěná polena a nemusíte se bát poškození. Ohniště je velmi stabilní a průměr otvoru činí 45 cm. Hloubka je 30 cm. V balení naleznete lapač jisker, který můžete v případě vysokého ohně použít. Rovněž se může hodit praktický pohrabáč.

Nepochybně se bude hodit i nerezový grilovací rošt o průměru 40 cm. BBQ grilovačku tak můžete odstartovat. Mezi příslušenstvím se nachází menší ocelový rošt na popel. Přestože je škoda ohniště přemisťovat a doporučujeme mu najít stabilní místo ve vaší zahradě či na terase, nechybí mu úchopy po stranách. To, že je ohniště přenosné, dokazuje i jeho hmotnost – pouze 14 kg. Blumfeldt Evora patří k cenově zajímavým ohništím, která za rozumné peníze nabídnou skvělý užitek.

Štítek, který jsme produktu věnovali, značí, že Blumfeldt Evora z hlediska poměru ceny a kvality nabídne vynikající vlastnosti a parametry. Podobně to vnímají i zákazníci, kterým se líbí samotný design umělého kamene MagicMag, ale také multifunkčnost, kterou toto zahradní ohniště nabízí. Kromě toho, že je designovým prvkem, je ohniště také přenosné a umožňuje i využití grilovacího roštu. Nechybí ani potřebné příslušenství. Ohniště je stabilní a robustní. Můžete používat dřevěná polena, brikety i uhlí. Komplexně lze říct, že model Blumfeldt Evora je unikátním ohništěm, které se stane dominantou zahrady. Pokud je pro vás jedinečnost něčím zajímavá, rozumnou volbou bude také ohniště na terasu Blumfeldt Fireball.

Pozitíva

Unikátní design – kvalita zpracování
Poměr ceny a kvality
Vysoká odolnost

Negatíva

Bez výhrad

Materiály: ocel + umělý kámen ● Rozměry ohniště (Ø × V × H): 58 × 57,5 cm ● Hmotnost: 14 kg ● Gril: ano ● Vlastnosti: grilovací rošt, pohrabáč, kryt chránící před jiskrami, rošt na popel

Blumfeldt Merano

Kovové zahradní ohniště o hmotnosti 19 kg, ochranný kryt, pohrabáč a grilovací rošt v balení, gril.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ve výběru se nachází také zahradní ohniště Blumfeldt Merano, které se liší specifickým, hranatým tvarem i designem. Ohniště zaujme ozdobným lemem s imitací kamene. Zahradní ohniště je vybaveno grilovacím roštem a krytem chránícím před jiskrami.

Větší přenosné ohniště je vhodné na terasu, zahradu nebo klidně také na chatu. Blumfeldt Merano má nádobu o průměru 61 cm, spolu s ozdobným lemem činí průměr ohniště 75 cm. Výška je pouhých 40 cm a ohniště nepřehlédnete díky unikátnímu vintage stylu. Složení je nenáročné a rychlé. Ozdobný kamenný lem působí velmi luxusně. Celá konstrukce je z kovu ošetřeného ochranným nátěrem. Ohniště dobře odolává povětrnostním podmínkám a vlivům počasí. Hranatý tvar je oproti mnohým typickým ohništím ve tvaru „kotlíku“ specifický.

Kromě jiného je model Blumfeldt Merano vybaven grilovacím roštem. Ten lze umístit do spodní části ohniště, když jsou uhlíky aktivní. Na náš vkus je grilovací rošt umístěn až příliš nízko a v případě většího objemu briket, uhlí či dřeva je potřeba si na grilování počkat, dokud neshoří na požadovanou výšku. K nádobě na oheň je dodáván ochranný proutěný kryt chránící před jiskrami. Součástí balení je i kovový pohrabáč.

Zahradní ohniště s grilovacím roštem poslouží v tomto případě k více účelům. Díky roštu lze ohniště využít i ke grilování. Je však škoda, že grilovací rošt lze umístit jen do jedné, poměrně nízké polohy. Celkově je však dojem z ohniště velmi dobrý. Konstrukce je stabilní a vizuálně velmi přitažlivá. Zákazníkům se tento vintage styl velmi zamlouvá. Ozdobný kamenný lem je vhodným doplňkem celkového vintage vzhledu ohniště. Manipulace je s ohledem na konstrukci o něco náročnější. K dispozici totiž nejsou rukojeti, které by umožnily celé ohniště lépe uchopit. Hmotnost činí přibližně 19 kg. Menším přenosným ohništěm s unikátním vintage stylem je i model Blumfeldt Versailles.

Pozitíva

Kvalitní konstrukce
Vintage styl
Jednoduchá montáž

Negatíva

Grilovací rošt pouze v jedné poloze
Po stranách chybí rukojeti

Materiály: kov ● Rozměry ohniště (Ø × V × H): 75 × 40 × 75 cm ● Hmotnost: 19 kg ● Gril: ano ● Vlastnosti: grilovací rošt, kryt chránící před jiskrami, pohrabáč

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Zahradní ohniště

Vaše hodnocení:
(90.6%)