Garett Kids 4G dětské smart hodinky s GPS – recenze

Dětské hodinky s podporou 4G sítí a GPS lokátorem. Potěší možnost telefonování i videohovorů a funkce Geofence, díky které lze pro dítě nastavit bezpečnostní zóny. GPS však dobře funguje jen venku, v budovách je přesnost horší. Hodinkám nechybí SOS tlačítko, voděodolnost s krytím IP67 či monitoring spánku, tepu, tlaku a kyslíku v krvi. Hodinky zaujmou menší děti, těm starším se nebude líbit příliš dětský design. Nevýhodou je průměrná výdrž baterie, vyšší pořizovací cena či absence integrovaných her.

Publikované: 20.09.2022
Aktualizované: 31.01.2023
Obsah článku:

Garett Kids 4G

Kapacita baterie 730 mAh, 1,4palcový displej, kompatibilní se systémem Android a iOS, odolnost IP67, zjištění polohy, slot na SIM kartu, fotoaparát.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky využívají SIM kartu a podporují 4G LTE síť. V utrobách je Android systém, ale připojit se dají k mobilním telefonům s Adroidem i s iOS (iPhone). Nechybí GPS, LBS nebo WiFi. Díky tomu by poloha měla být přesná, ale ne vždy je tomu tak. Plusem je podpora Geofence, která upozorní, když se dítě vzdálí z vymezené lokality.

Garett Kids 4G recenze

Díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru umožňují hodinky přímé volání ze zápěstí. Potěšilo nás, že výrobce do tohoto modelu integroval kameru a tudíž jsou možné videohovory. Na boku se nachází praktické SOS tlačítko. Nechybí ani mechanické bezpečnostní tlačítko vypnutí. Nehrozí tedy, že hodinky by dítě vypnulo omylem.

Oceňujeme odolnost, konkrétně krytí IP67. Hodinkám nevadí prach a pod vodou vydrží cca půlhodinu. Plusem jsou běžné funkce, jako krokoměr, sledování spánku, teploměr a další. Za zmínku stojí například měření srdečního tepu, krevního tlaku a kyslíku v krvi, školní rozvrh či fotoalbum.

Nevýhody produktu

Přestože mají hodinky GPS, lokalizace není vždy přesná. Nepotěšil nás ani design hodinek, působí příliš uměle a jsou těžší než jiné podobné modely. Vyšší váha je však způsobena zabudovanou kamerou. Ocenili bychom, kdyby byly v hodinkách nainstalovány hry, bylo by to pro děti příjemné zpestření. Hodinky mají vyšší cenu, to je způsobeno podporou SIM karet a možností přímého telefonování. Celkový dojem z hodinek je z naší strany rozpačitý. Funkce mají dobré, ale hodí se spíše pro opravdu malé děti, ty starší je podle našeho názoru neocení.

Dětské smart hodinky Garett Kids 4G

Parametry

Určenídětské
Typ displejebarevný
Úhlopříčka1,4 palce
Hmotnost58 g
NFCne
Hybridní hodinkyne
Slot pro SIMano
eSIMne
Odolnost vůči vodě a prachuano
GPSano
GLONASSne
Gyroskopne
Akcelerometrano
Snímač tepuano
Vestavěný mikrofonano
Snímač okolního osvětleníne
Zabudovaný reproduktorano
Budík a připomínkyano
Barometrne
Krokoměrano
Výškoměrne

Zkušenosti s Garett Kids 4G

Čeští uživatelé se s názory na tyto hodinky nepodělili, proto jsme čerpali ze zahraničních recenzí. Jak uvedli spotřebitelé, samotné hodinky nejsou nejhorší, ale aplikaci pro mobilní telefon považují za nekvalitní. Lokalizace jim fungovala jen tehdy, když bylo GPS v dosahu, tedy mimo budovy. Jiní uvedli, že hodinky mají dostatek funkcí a dětem nabízí spoustu zábavy. Další uvedli, že dítě se těší z jejich používání a pro menší děti jsou dostatečné. Vyzdvihly odolnost vůči vodě i rodičovskou kontrolu nad dítětem.

Garett Kids 4G příslušenství

Alternativy

Garett Kids 4G jsou za vyšší pořizovací cenu a mají příliš levně působící design. Hezkým designem potěší například Carneo GuardKid+ 4G Platinum. Tyto hodinky mají české menu, nabízejí kvalitní videohovor a podporují GPS. Hezký design najdete i u levnějších verzí, za zmínku stojí například Lamax BCool nebo Forever JW-100. Vhodnou alternativou mohou být také Forever JW-200, se kterými si bez problémů i zaplavete, protože mají odolnost IP68. Pokud hledáte hodinky s možností kvalitního videohovoru, do pozornosti vám dáváme Carneo GuardKid+ 4G Platinum nebo Niceboy Watch Kids Patrol.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Telefonování i videohovory
Voděodolnost s krytím IP67
Lokalizace a bezpečné zóny
Monitoring srdečního tepu
Geofence (bezpečnostní zóny)

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Bez integrovaných her
Příliš lacině působící design

Displej: 1,4 palce ● Voděodolnost: ano (IP67) ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ano ● Hmotnost: 58 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.8%)