Kombinované chladničky

Nejlepší volně stojící kombinované chladničky 2024 + recenze

Udržet potraviny v chladu tak, aby vydržely co nejdéle čerstvé, dokáží téměř všechny chladničky. Pokud však hledáte chladničku, která splní vaše požadavky a nezruinuje váš rozpočet, doporučujeme kombinovanou chladničku LG GBP31SWLZN s alarmem otevřených dveří a výkonnou mrazící částí o objemu 107 litrů. Po desítkách hodin strávených porovnáváním, analyzováním recenzí a odborných testů splnila námi hodnocené parametry nejlépe.

Publikované: 12.01.2021
Aktualizované: 23.04.2024

Kterou volně stojící kombinovanou chladničku koupit?

Pokud se potřebujete rozhodnout rychle a nemáte čas nebo se vám nechce procházet podrobnými recenzemi, máme pro vás připravený výběr TOP spotřebičů v kategorii volně stojících kombinovaných chladniček. Jednoduše se tedy zorientujete v tom, která chladnička je nejlepší, která nejlevnější a kterou vám doporučuje Testmagazín.

Názov Hodnotenie Detail
LG GBP31SWLZN   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Samsung RB38C7B6AS9   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Bosch KGN392ICF   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
LG GBP31SWLZN

LG GBP31SWLZN

Výkonná lednička s objemem chladicí části až 234 litrů, nulovou zónou, vysokým mraz. výkonem a beznámrazovou technologií.

Zobrazit více info

Volně stojící lednička s mrazničkou dole nabízí velký objem chladicí části s efektivním uspořádáním polic a přihrádek. Také zaujme samotným mrazicím výkonem, který vysoko kladně hodnotily i odborné testy. Lednička LG má i automatické odmrazování a funkci Smart Diagnosis.

Cenový trhák
Gorenje RK6192EW4

Gorenje RK6192EW4

Cenově dostupná lednička s mrazničkou, beznámrazovou technologií a antibakteriální úpravou.

Zobrazit více info

V případě ledničky Gorenje jsme se setkali s řadou pozitivních recenzí spotřebitelů. Důvodem je především příznivý poměr ceny a kvality. Obávat se nemusíte v případě ledničky nekvalitních materiálů, akumulační doba je až 17 hodin. Objem mrazicí části je 108 litrů, mrazicí výkon je slabší.

Náš TIP
LG GBP62DSNFN

LG GBP62DSNFN

Úsporná lednička s velkým objemem chladicí části, vysokým mrazicím výkonem, dotykovým panelem a SMART technologií.

Zobrazit více info

Chladnička LG GBP62DSNFN se sice řadí do energetické třídy G, nicméně je poměrně úsporná. Objem chladící části je 277 l, mrazící nabízí 107 l. Akumulační doba je 19 hod., mrazící výkon 14 kg/24 hod. Nechybí automatické odmrazování, o rovnoměrné proudění vzduchu se stará funkce Multi Air Flow.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

A čemu jsme se v redakci při porovnávání jednotlivých modelů kombinovaných chladniček věnovali? Na základě zahraničních testů a také referencí zákazníků jsme posuzovali ty nejdůležitější vlastnosti. Vybrat ty nejlepší ledničky vyžadovalo detailní analýzu následujících parametrů.

Chladící a mrazící výkon
Objem chladničky s mrazničkou
Energetická úspornost
Akumulační doba
Obsluha a ovládání
Hlučnost
Praktické funkce

Proč jsme do našeho spotřebitelského testu vybrali následující produkty? Výběr je výsledkem detailního průzkumu trhu a desítek hodin strávených porovnáváním jednotlivých modelů volně stojících kombinovaných chladniček. Zaměřili jsme se také na renomované výrobce kvalitních chladniček, jakými jsou LG, Beko, Whirlpool, Samsung, Electrolux nebo Gorenje. V průzkumu trhu nám byl nápomocný srovnávač Heureka.cz, ale i eshopy Alza.cz, Electroworld.cz nebo Mall.cz, odkud jsme také čerpali reference samotných spotřebitelů.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci určení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak množství času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení od zákazníků. 

Nepropagujeme žádnou značku ani prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale analyzujeme také zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze volně stojících chladniček s mrazničkou

Souhrn relevantních informací, poznatků a detailní srovnání volně stojících chladniček bez zbytečných vytáček, které by spotřebiteli komplikovaly výběr. Nezaujaté názory na námi vybrané produkty bez jakýchkoliv propagačních záměrů prodejce či výrobce. I proto jsme se rozhodli v rámci recenzí vybrat různé modely, které mohou splnit nároky různých spotřebitelů. Možná naše recenze pomohou rozhodnout se právě vám.

Víťaz testu

LG GBP31SWLZN

Výkonná lednička s objemem chladicí části až 234 litrů, nulovou zónou, vysokým mraz. výkonem a beznámrazovou technologií.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vítězem našeho testu se v porovnání nejlepších volně stojících ledniček s mrazničkou stal model LG GBP31SWLZN. S naším výsledkem testu se shodují i skutečné reference zákazníků, které jsou ve vztahu k ledničce LG velmi pozitivní. Vděčit tomu může za optimální rozměry a inovativní funkce. Také poměr ceny a kvality je přímo úměrný. Problém rozhodně nebude s objemem ledničky, ten je až 234 litrů, a když chcete potraviny zmrazit, 107 litrů se třemi praktickými plastovými přihrádkami určite postačí. O nastavení teploty v ledničce i mrazničce se stará výkonný lineární kompresor se zárukou 10 roků. Aktivovat přitom můžete díky dotykovému LED panelu i super chlazení nebo super mrazení nebo ekonomický režim

Majitelé ocení možnost změny směru otevírání dveří. V našem testu si nás získal vnitřní prostor chladicí části. Svým objemem a flexibilitou opravdu ohromí. Čtyři polohovatelné poličky, zásuvka Fresh Zone s nulovou zónou pro uskladnění ovoce či zeleniny jsou velmi praktické. Stejně tak prostor ve dveřích, kde jsou tři další přihrádky. Lednička LG GBP31SWLZN je uvnitř vybavená LED osvětlením a disponuje beznámrazovou technologií se dvěma okruhy Total No Frost a o efektivní chlazení se stará rovnoměrná cirkulace vzduchu Multi Air Flow

Technologie Door Cooling se zaslouží o vyrovnání teplot v okamžiku, když se otevřou dveře, čímž šetří energii. Také je praktická funkce Smart Diagnosis. Díky senzorům snímání teploty dostanete upozornění i varovný akustický signál na narůstající teplotu přímo na váš telefon. Mrazicí část má vysoký mrazici výkon až 12 kg / 24 hod. Tři prostranné zásuvky jsou na uskladnění potravin dostatečně objemné. Se spotřebou je na tom lednička LG GBP31SWLZN velmi dobře a řadí se do energetické třídy A++. Chod je velmi tichý a po stránce materiálů je LG na vysoké úrovni.

Pozitíva

Mrazicí výkon
Smart Diagnosis – inteligentní lednička
Automatické odmrazování

Negatíva

Nemá kovový rošt na lahve
Menší zásuvka Fresh Zone
Mohla by být úspornější

Objem chladicí části: 234 l ● Objem mrazicí části: 107 l ● Počet zásuvek mrazničky: 3 ● Počet polic ledničky: 4 ● Energetická třída: A++ ● Spotřeba energie za rok: 254 kWh ● Mrazicí výkon: 12 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 16 hod. ● Počet kompresorů: 1 ● Hlučnost: 36 dB ● Displej: dotykový panel ● Beznámrazová technologie: ano ● Nulová zóna: ano ● Rozměry: 186 x 59,5 x 68,2 cm (V x Š x H)

Cenový trhák

Gorenje RK6192EW4

Cenově dostupná lednička s mrazničkou, beznámrazovou technologií a antibakteriální úpravou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Volně stojící lednička Gorenje RK6192EW4 patří mezi oblíbené a levnější modely a i to je důvod, proč je v našem srovnání. Také patří mezi nejprodávanější ledničky, a to hned v několika obchodních sítích. Oproti svým konkurentům v podobné cenové relaci však disponuje o něco větší kapacitou chladicí části – 206 litrů. Neporovnatelný je především objem mrazničky. U ledničky Gorenje objem mrazicí části dosahuje hodnoty 108 litrů. Mrazicí výkon je v případě ledničky Gorenje 5 kg/24 hod

Lednička Gorenje, kromě jiných, nabízí i funkci FrostLess – ta zmírňuje tvorbu námrazy v mrazničce. Levné ledničky, jakou je i Gorenje RK6192EW4, jsou vybavené jedním kompresorem a tichým elektromotorem. Zákazníci ocení právě tichý chod, výrobce uvádí hlučnost na úrovni 38 dB. Energetická třída A++ je zárukou nízké spotřeby energie, lednička přitom chladí dostatečně a potěší hodnota akumulační doby až 17 hodin, což je znakem dobré izolace. Chladicí část disponuje čtyřmi polohovatelnými skleněnými policemi. Potěšitelná je možnost měnit směr otevírání dveří. Velmi praktická je nepochybně zásuvka CrispZone (nulová zóna), která prodlužuje čerstvost skladovaných potravin.

Chladicí část ledničky nemá přímo v prostoru držák na lahve, řeší to však tři poličky na vnitřní straně dveří. Test volně stojících ledniček s mrazničkou ukázal v případě Gorenje RK6192EW4, že dostatek místa v mrazicí části může být i v případě levnějších modelů. Dvě menší zásuvky a jeden extra hluboký SpaceBox jsou skvělým řešením tohoto prostoru. V chladicí části je výrazné LED osvětlení. Absentovat bude možnost nastavení přesné teploty ledničky či mrazničky, ale také funkce rychlého mrazení. Rozhodování usnadní nejen cena, ale také velmi pozitivní reference zákazníků a důvěra k ledničkám značky Gorenje.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Antibakteriální úprava
Objem mrazicí části

Negatíva

Slabší mrazicí výkon v poměru ke kapacitě
Absentuje funkce rychlého mrazení
Jen mechanická regulace stupňů chlazení

Objem chladicí části: 206 l ● Objem mrazicí části: 108 l ● Počet zásuvek mrazničky: 3 ● Počet polic ledničky: 4● Energetická třída: A++ ● Spotřeba energie za rok: 222 kWh ● Mrazicí výkon: 5 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 17 hod. ● Počet kompresorů: 1 | Hlučnost: 38 dB ● Displej: ne ● Beznámrazová technologie: ano ● Nulová zóna: ano ● Rozměry: 185 x 60 x 59,2 cm (V x Š x H)

Náš TIP

LG GBP62DSNFN

Úsporná lednička s velkým objemem chladicí části, vysokým mrazicím výkonem, dotykovým panelem a SMART technologií.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Do našeho porovnání volně stojících ledniček se dostala i lednička LG GBP62DSNFN, která je zástupcem kategorie větších a dražších ledniček. Určená je pro domácnosti, které vyžadují větší objem ledničky i mrazicí části. Objem chladicího prostoru dosahuje hodnoty až 277 litrů, špatně na tom není ani kapacita mrazničky, ta má 107 litrů. Zákazníci sami zhodnotili, že prostorově je LG GBP62DSNFN velmi flexibilní a pojme velké množství potravin. Čtyři police z tvrzeného skla, čtyři boční poličky a k tomu všemu dvě prostranné zásuvky, Fresh Converter a Fresh Zone, které se starají o stabilní udržování optimální teploty pro co nejlepší čerstvost potravin.

Držák na lahve chybí, ale díky policím na dveřích není vůbec potřebný. Lednička je vybavená automatickým odmrazováním (Total No Frost) a v této cenové třídě je součástí také funkce Multi Air Flow, která zajišťuje rovnoměrné proudění chladného vzduchu v celém prostoru. LG nechybí také akustický signál v případě narůstající teploty. Teplotu je možné nastavit na jednoduchém dotykovém LED displeji – panelu v horní části ledničky. Pro někoho může být problémem výška. Zákazníci možnost nastavení teploty rozhodně ocení, stejně jako funkci expresního chlazení a mrazení. Díky panelu je možná i rychlá kontrola teplot chladicí a mrazicí části i skrz funkci SmartDiagnosis, která může komunikovat s vaším telefonem. Zařízení má až čtyři tepelné senzory.

Lednička s mrazničkou dole má vysoký mrazicí výkon až 14 kg / 24 hod. Mraznička je vybavená třemi prostrannými zásuvkami a se skladováním mražených potravin rozhodně nebude problém. Zásuvky však podle hodnocení zákazníků působí méně odolně. O dobré izolaci a kvalitních materiálech ledničky svědčí i akumulační doba až 19 hodín. Nízká hlučnost 36 dB je důkazem dobré funkčnosti lineárního kompresoru, na který LG dává záruku 10 let. LG GBP62DSNFN je energeticky úsporným modelem s energetickou třídou A+++. Některým zákazníkům překáží výška ledničky s mrazničkou až 203 cm

Pozitíva

Možnost nastavení teploty
Objem chladicí části
SmartDiagnosis – komunikace se smartphonem

Negatíva

Vyšší cena
Větší rozměry ledničky
Levněji působící plastové zásuvky mrazničky

Objem chladicí části: 277 l ● Objem mrazicí části: 107 l ● Počet zásuvek mrazničky: 3 ● Počet polic ledničky: 4 ● Energetická třída: A+++ ● Spotřeba energie za rok: 193 kWh ● Mrazicí výkon: 14 kg / 24 hod. ● Akumulační doba: 19 hod. ● Počet kompresorů: 1 ● Hlučnost: 36 dB ● Displej: dotykový panel ● Beznámrazová technologie: ano ● Nulová zóna: ano ● Rozměry: 203 x 59,5 x 68,2 cm (V x Š x H)

Lacná kvalita

Beko CSA270K30XPN

Levná lednička kompaktních rozměrů s dobrým uspořádáním vnitřního prostoru a dobrou izolací.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud nejste extra náročnými uživateli, ale zároveň nemáte důvěru k nejlevnějším modelům méně známých značek, lednička Beko CSA270K30CPN může být přesně tím kompromisem, který hledáte. V našem testu kombinovaných ledniček si Beko vysloužilo místo hned z více důvodů. Především jde o poměrně kompaktní model, ale díky dobře řešenému vnitřnímu uspořádání lednička disponuje solidní kapacitou chladicí části 175 litrů. Mraznička není největší, ale 87 litrů není ani nejméně. Škoda jen, že zásuvka ledničky není přizpůsobená pro uchovávání čerstvých potravin (nulová zóna). K dispozici není ani držák lahví, ale čtyři polohovatelné skleněné police nabídnou dostatek místa pro skladování potravin.

O námrazu se bát nemusíte. O automatické odmrazování se postará funkce MinFrost. Expresního mrazení nebo chlazení se v této cenové kategorii nedočkáte. Stejně tak nemá ani antibakteriální úpravu nebo filtr.  Lednička s mrazničkou Beko umožňuje i libovolné otočení otevírání dveří. Vnitřní prostor chladicí části je osvětlený LED svítidlem a velmi praktické jsou i prostranné boční poličky.

Daní za cenovou dostupnost je o něco vyšší spotřeba energie. Lednička nepatří mezi nejúspornější a i proto patří jen do energetické třídy A+. Průměrná roční spotřeba 256 kWh není vzhledem na objem oslnivá. Po stránce materiálů a designu však Beko nezklame a důkazem kvalitní izolace je i akumulační doba 16 hodín. Model Beko CSA270K30CPN je možné klidně řadit mezi levné ledničky.

Pozitíva

Kompaktní rozměry
Dobrá izolace
Dobře řešený vnitřní prostor chladicí části

Negatíva

Žádná antibakteriální úprava
Vyšší spotřeba el. energie
Slabší mrazicí výkon

Objem chladicí části: 175 l ● Objem mrazicí části: 87 l ● Počet zásuvek mrazničky: 3 ● Počet polic chladničky: 4 ● Energetická třída: A+ ● Spotřeba energie za rok: 256 kWh ● Mrazicí výkon: 4 kg / 24 hod. ● Akumulační doba: 16 hod. ● Počet kompresorů: 1 ● Hlučnost: 38 dB ● Displej: ne ● Beznámrazová technologie: ano ● Nulová zóna: ne ● Rozměry: 170 x 54 x 57,4 cm (V x Š x H)

Whirlpool W5 921C W

Kombinovaná lednička s velkým objemem chladicí části, dobrým mrazicím výkonem, nulovou zónou a 6. smyslem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Mezi zástupci v našem porovnání nesmí chybět ani kombinovaná lednička Whirlpool. Ve své kategorii zaujme kapacitou, cenou a také funkcemi, které nabízí. Do testu se dostala i díky pozitivním referencím zákazníků. Whirlpool W5 921C W se řadí s objemem 260 litrů mezi velkokapacitní ledničky. Mrazicí prostor má objem 111 litrů. Disponuje třemi přihrádkami s dostatečným úložným prostorem. Někomu může překážet výška ledničky, má přes dva metry.

O nepretržitou kontrolu teploty se stará technologie 6. smysl, kterou nejsou vybavené ani mnohé dražší modely. Samozřejmostí je beznámrazová technologie LessFrost, nebo dokonce funkce super chlazení i super mrazení. Mrazicí výkon ledničky Whirlpool W5 921C W je až 12 kg / 24 hod. Na kompresor výrobce dává prodlouženou záruku. Ovládání je možné za pomoci dotykového LED panelu v horní části ledničky. Možná je i změna směru otevírání dveří. Pokud nezavřete dveře, upozorní vás na to akustický signál. Pro pohodlné otevírání je na dveřích ledničky integrovaná rukojeť.

Vnitřní prostor je velmi flexibilně řešený. Čtyři praktické výškově nastavitelné skleněné police, kovový držák na lahve a zásuvka FreshBox+ s manuální regulací vlhkosti, která vytváří ideální podmínky pro skladování ovoce či zeleniny. Zákazníci si pochvalují právě velmi dobře řešený vnitřní prostor. Na dveřích nechybějí ani úložné prostory – čtyři poličky. Velmi tichý je chod ledničky, výrobce udává hodnotu hluku 39 dB. Vnitřní prostor je vybavený úsporným LED osvětlením.

Pozitíva

6. smysl
Funkce rychlého chlazení i mrazení
Kvalitní izolace – akumulační doba až 24 hod.

Negatíva

Těžší otevírání dveří
Absentuje antibakteriální úprava
Výška ledničky

Objem chladicí části: 260 l ● Objem mrazicí části: 111 l ● Počet zásuvek mrazničky: 3 ● Počet polic ledničky: 4 ● Energetická třída: A++ ● Spotřeba energie za rok: 252 kWh ● Mrazicí výkon: 12 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 24 hod. ● Počet kompresorů: 1 ● Hlučnost: 39 dB ● Displej: ano – LED ● Beznámrazová technologie: ano ● Nulová zóna: ano ● Rozměry: 201 x 59,5 x 66,3 cm (V x Š x H)

Další zajímavé produkty

Volně stojící chladničky s mrazákem dole patří v této kategorii bezpochyby mezi nejprodávanější a zákazníky nejvyhledávanější. Na trhu existuje množství modelů, které si zaslouží pozornost, a to na základě různých parametrů od ceny, objemu až po inovativní technologie. Kromě toho, že náš test obsahuje výběr nejlepších zástupců tohoto segmentu, přinášíme vám také výběr alternativních produktů, jejichž výběrem určitě nic nezkazíte.

Pokud hledáte levné chladničky, model Goddess RCD0150GW8AF s cenou pod 6 000 Kč určitě zaujme. Spokojit se však musíte s menší kapacitou chladničky 96 litrů a rovněž mrazničky, která má jen 53 litrů. 

Model Bosch KGN39VLEA patří mezi volně stojící chladničky s kapacitou chladící části až 279 litrů. Nabízí tedy velký objem. Neabsentují ani praktické funkce, dokonce je vybavena senzory pro monitorování teploty. Odradit však může vyšší cena a menší mrazící část o objemu pouze 87 litrů.

Gorenje NRK62CAW4 patří mezi populární chladničky s mrazničkou nahoře. Chladnička nabídne štědrý prostor, 255 litrů v ledničce a 106 litrů v mrazničce oslní. Má funkci nulové zóny, rovněž podařený design, kvalitní provedení a kompaktní rozměry, kterými může oslovit.

Chladničky Samsung jsou na trhu bezpochyby velmi bohatě zastoupeny a výrobce nabízí širokou škálu modelů. Chladnička Samsung RB38T600DSA je úsporná, tichá a technologicky pokroková. Ačkoliv s vyšší cenou, ale s objemem chladničky až 276 litrů. Některým zákazníkům však překáží flexibilita úložného prostoru a také slabší odolnost vnějšího pláště. 

Mezi alternativní produkty řadíme i model Siguro BF-J140, který patří do energetické třídy D a má průměrnou roční spotřebou 155 kWh / rok. Volně stojící chladnička nabízí objem mrazničky 52 litrů, luxusní design a rovněž množství praktických funkcí.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Zajímá vás, které volně stojící kombinované chladničky jsou na českém trhu aktuálně nejprodávanější? Máme pro vás žebříček TOP 5 nejpopulárnějších spotřebičů v tomto segmentu podle největšího cenového srovnávací v Evropě – Heureka. Produkty v pravidelných intervalech aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch KGN392ICF5*Zobrazit produkt
LG GBP62PZNBC5*Zobrazit produkt
Philco PT 204 E5*Zobrazit produkt
Siguro BF-J140Y5*Zobrazit produkt
Samsung RB38T607BB15*Zobrazit produkt

Nejlepší volně stojící ledničky udrží potraviny čerstvé a zmrzlinu zmrazenou. V našem testu jsme vybrali ty nejlepší kombinované chladničky s mrazničkou ve své třídě na základě přísných kritérií. Při výběru někoho zaujme cena, jiného zajímá objem, spotřeba nebo to, jaké funkce chladnička nabídne. Kterým kritériím podřídit výběr a které parametry jsou nejpodstatnější? Pomůže vám náš průvodce výběrem.

Jak vybrat kombinovanou chladničku

 • Kapacita chladničky a objem mrazničky
 • Chladící a mrazící výkon
 • Spotřeba energie – energetická třída
 • Akumulační dobaKlimatická třída
 • Hlučnost chladničky
 • Materiály, izolace a design
 • Praktické funkce a vlastnosti
 • Cena volně stojících chladniček a renomované značky

Kapacita chladničky s mrazničkou

Tento parametr hraje při výběru podstatnou roli. Velikost chladničky a její objem je totiž třeba přizpůsobit potřebám členů domácnosti. Čím více lidí, tím větší kombinovaná chladnička je nutná. Při výběru doporučujeme nedívat se na celkový hrubý objem chladničky, ale na samostatný údaj pro chladící část a separátně pro mrazničku.

Kapacita či objem chladničky se udává v litrech. Výrobci vždy udávají celkový objem včetně přihrádek, polic, poliček či zásuvek. Samotné části tedy něco málo z prostoru ukrojí.

Kombinovaná chladnička s mrazničkou nahoře nebo dole

Volně stojící kombinované chladničky mohou disponovat rozličným rozmístěním jednotlivých částí. Méně frekventované jsou chladničky s mrazničkou nahoře. Toto umístění nemusí každému vyhovovat. Jde o typickou vlastnost, kterou se prezentují například retro chladničky. Faktem je, že objem těchto chladniček je zpravidla menší, než v případě chladící i mrazicí části.

Chladnička s mrazákem dole nabídne více využitelného místa a rovněž je toto rozdělení praktičtější i z hlediska obsluhy. Disponuje větším objemem, a to především v případě mrazicí části.

Vnitřní prostor chladničky

Není vždy zásadou, že chladnička s větším objemem automaticky pojme více potravin. Mnoho závisí také na tom, jak je vnitřní prostor řešen. Součástí chladící části jsou police. Ideální, pokud jsou výškově nastavitelné a jsou alespoň čtyři. U většiny modelů nechybí zásuvky, a to minimálně jedna. Prostor může být rovněž členěn kovovým držákem na láhve. Dále se na dveřích mohou nacházet menší poličky, kde můžete umístit láhve, vajíčka či jiné potraviny.

V případě mrazničky jde o oddělené přepážky bez zásuvek. Toto konstrukční řešení je typické pro chladničky s mrazničkou nahoře. Nevýhodou je horší flexibilita prostoru a nemožnost některé suroviny od sebe oddělit. Proto je výhodnější, pokud je prostor mrazničky oddělen zásuvkami. Ty mohou být hlubší nebo mělčí, ideální je, pokud jsou alespoň tři či čtyři.

Chladící a mrazící výkon kombinované chladničky

Údaj o chladícím výkonu výrobce neudává a nenajdete ho ani na žádném štítku. Spoléhat je proto třeba na odborné testy a reference zákazníků. Chladicí výkon je schopnost vychladit suroviny v chladící části na stanovenou teplotu (v testech na teplotu 8 ° C) v co nejkratším čase. Mezi praktickými funkcemi lepších modelů se nachází např. funkce extra chlazení.

Mraziaci výkon chladničky

Mrazící výkon je už parametr, který výrobce musí povinně uvádět. Paradoxně, tento parametr se v případě mnoha modelů výrazně liší. Především u mrazniček s větším objemem je výhodou, pokud je mrazící výkon co největší. Jeho hodnota se udává v kilogramech zmrazených potravin za jeden den (24 hodin) na mínusovou teplotu. V průměru se pohybuje kolem 4-5 kg / 24 hod. Takovou hodnotu bychom mohli považovat za standard, chladničky s výkonnějším kompresorem však dokáží zmrazit i 12 až 18 kg / 24 hod.

Roční spotřeba chladničky s mrazničkou A +++ - G

Výrobci často lákají zákazníky právě na energetickou úspornost jejich modelů. Hovoří o výměně starších neekonomických modelů za novější, jejichž počáteční investice se v průběhu životnosti jejich výrobků vrátí právě na úspoře energií. O tom, zda je elektrický spotřebič opravdu úsporný, vás informuje energetický štítek, na kterém je uvedena energetická třída. Ta je označena písmeny od A +++ až po G, přičemž G je nejhorší úspora.

V případě nákupu nové chladničky doporučujeme sáhnout po modelech, které patří alespoň do energetické třídy A ++. Nejúspornější kombinované chladničky A +++ na trhu najdete také. Obvykle jde o dražší ledničky s mrazničkou nebo o chladničky s menším objemem. Pomůckou při výběru může být údaj o spotřebě elektrické energie za rok - kWh / rok. Případně najdete denní spotřebu chladničky, kterou vynásobíte počtem dní v roce a dostanete přibližnou spotřebu za rok. Dnes výrobci často udávají i průměrnou roční spotřebu.

Akumulační doba

Mnohé srovnání či testy chladniček na tento parametr zapomínají nebo ho vnímají jako nepodstatný. Omyl. Akumulační doba hovoří zákazníkovi o tom, jak dlouho dokáže chladnička udržet přibližně stabilní teplotu, případně, když zůstane bez přísunu elektrické energie.

Kombinované chladničky - akumulačná doba

Fakticky tak dostanete informaci o tom, jaké tepelné ztráty chladnička má. Tento faktor ovlivňuje jednak chladicí a mrazicí výkon, ale také kvalita izolace či materiálů. Uvádí se v hodinách. Minimální akumulační doba, kterou by chladnička měla dosahovat, je alespoň 12 hodin. V lepších případech je akumulační doba okolo 15–16 hodin. Nejlepší chladničky disponují hodnotou 17 až 24 hodin, případně více.

Správné umístění chladničky

Tento parametr má vliv na funkčnost zařízení. I chladnička totiž funguje správně pouze za optimálních podmínek. Klimatická třída je technickým parametrem, který udává to, za jakých podmínek (klimatických) bude chladnička fungovat správně. Klimatické třídy jsou definovány teplotními rozsahy.

V praxi tedy záleží na tom, zda chladnička pracuje v kuchyni při teplotě 24 ° C nebo na terase při teplotě 34 ° C. Klimatická třída může být subnormální (SN - 10-32 ° C), normální (N–16-32 ° C), subtropická (ST - 18-38 ° C) nebo tropická (T–18-43 ° C). Mnohé modely kombinují několik nebo všechny klimatické třídy, například SN-N-ST-T. Počítat je však třeba při vyšší teplotě okolí se zvýšenou spotřebou energie. Při nižší teplotě zase hrozí ztuhnutí oleje v kompresoru. Oba extrémy mohou způsobit závažné až fatální poruchy.

Hlučnost chladničky

Kombinované chladničky rozhodně nepatří mezi hlučné spotřebiče. U většiny modelů je chod kultivovaný a tichý. Výjimka může být v případech, kdy spíná kompresor. Tento proces je u některých chladniček hlasitější. Obvykle se však hlučnost pohybuje od 35 do 40 dB. Lze tak říci, že všechno, co je pod hodnotou 40 dB je tiché. Koneckonců, tento údaj vás bude zajímat spíše pokud v blízkosti chladničky spíte nebo by vás rušila při sledování televize.

Hlučnosť chladničky

Nerezová chladnička, sklo či plast

Netřeba opomenout fakt, že lednička je často dominantní součástí kuchyně. Důležitý je nejen design a barevné provedení, ale i kvalita materiálů. Kromě toho, že je barva černá, nerezová, bílá nebo šedá – stříbrná, myslete i na to, jaký materiál se pod barvou ukrývá. Kvalitní nerezové pláště jsou nejlepší volbou. Chybu neuděláte ani s kvalitním a odolným plastem. Běžný je i broušený povrch INOX.

O kvalitě izolace vám může napovědět například údaj o akumulační době. Vnitřní prostor ukrývá několik podstatných prvků. Police chladničky mohou být vyrobeny z klasického průhledného nebo matného skla. Lepší volbou je tvrzené sklo nebo plexisklo. Zásuvky jsou nejčastěji plastové. Kovový může být držák na láhev. Plastové jsou také poličky na dveřích. Rovněž jsou v mrazící části většinou zásuvky právě z plastu. Buď jsou přihrádky transparentní nebo plné.

Dvoukompresorová chladnička s mrazničkou – zajímavé funkce

Dnes již jsou nejlepší ledničky vybaveny množstvím inteligentních funkcí. I proto lze hovořit o tom, že jsou chladničky inteligentní. Často jsou to však i ty nejdražší. Představíme vám proto několik praktických funkcí, které se vám mohou hodit v praxi. Rovněž mohou mít některé chladničky s mrazničkou vlastnosti, které dokáží používání a obsluhu usnadnit.

 • Beznámrazová technologie – může mít odlišný název. NoFrost, LessFrost, MiniForst, TrueNoFrost, TotalNoFrost nebo jiný. Tato technologie má však jediný úkol, a tím je bránit vzniku námrazy v chladničce.
 • Automatické odmrazování – pokud je chladnička s mrazákem vybavená touto funkcí, nemusíte se obávat vzniku námrazy v mrazničce. Systém se totiž stará o minimalizaci tvorby námrazy.
 • Nulová zóna – jde o místo v chladicí části, které udržuje stálou teplotu od 0 do 3 ° C. Nejčastěji jde o samostatnou zásuvku (CrispZone, Fresh zone a jiné) určenou pro skladování čerstvého masa, zeleniny nebo ovoce. Některé zásuvky jsou dokonce vybavené možností mechanické regulace vlhkosti. 
 • Super chlazení a mrazení – obě funkce mají svůj význam. Jde o dočasné zvýšení chladicího nebo mrazicího výkonu. Využívá se v případě, že do chladničky dáváte větší nákup a po otevření dveří chcete, aby se potraviny rychle zchladily nebo zamrazily.
 • Antibakteriální úprava / filtr – jde o povrchovou úpravu chladničky a těsnění, která zabraňuje tvorbě plísní a množení bakterií či toxických mikroorganismů. V případě filtrů je nutná technologie cirkulace vzduchu. Filtr obsahuje aktivní složky, které eliminují tvorbu mikroorganismů.
 • Displej – ne nezbytná, ale velmi praktická funkce. Dotykový displej či panel umožňuje nastavovat některé režimy (super chlazení, mrazení, ECO), teplotu nebo sledovat údaje o teplotě v mrazničce či ledničce.
 • Počet kompresorů – jednokompresorová chladnička je vybavená a ovládaná jedním termostatem, kterým regulujete nastavení pro celou ledničku. Elektroventilem můžete odstavit ledničku, ale mrazničku už ne. Pokud je chladnička dvoukompresorová, je ovládaná dvěma termostaty a dvěma ventily. Ovládat je tak můžete samostatně.
 • Oddělená regulace – tato funkce je možná pouze v případě, že je kombinovaná chladnička vybavená dvěma kompresory. V takovém případě má dva termostaty a umožňuje efektivně regulovat teplotu zvlášť pro mrazničku a zvlášť pro chladničku.
 • Cirkulace vzduchu – tzv. MultiAirFlow je funkce, která zajišťuje rovnoměrnou cirkulaci vzduchu v celém chladicím prostoru.
 • 6. smysl – díky této technologii si chladnička sama reguluje a nastaví teplotu podle množství potravin v chladničce.
 • SmartDiagnosis – disponují ní inteligentní chladničky LG. Chladničku lze spárovat za pomoci mobilní aplikace s vaším smartphonem a aplikace vás informuje o správné teplotě či případné poruše.
 • Varovný signál – akustický nebo optický signál vás upozorní na otevřené dveře chladničky nebo také na rostoucí teplotu v chladničce.
 • Změna směru otevírání dveří – chladnička má konstrukci přizpůsobenou na změnu směru otevírání dveří. Panty jsou instalovány na obou stranách a můžete tak otevírání přizpůsobit v prostoru, jak vám to vyhovuje.

Funkcie voľne stojacich chladničiek

Levné chladničky s mrazničkou účel splní

Kombinované chladničky koupíte v různých cenových relacích. Proto v zásadě závisí jen na vás, jaký rozpočet si na koupi tohoto spotřebiče vyčleníte. Rovněž rozhodují i vaše požadavky a kritéria z pohledu rozměrů, kapacity a dalších funkcí.

Cenově nejdostupnější, pokud chcete levné chladničky, jsou ty v kategorii do 7 500 Kč. Volně stojící ledničky mají v této cenové relaci bohaté zastoupení. Vůbec vás přitom nemusí limitovat ani kapacita. Najdou se zde větší i menší modely, chladničky s mrazničkou nahoře či dole. Budete se však muset obejít bez některých funkcí. Z hlediska úspory jde obvykle o průměrné hodnoty.

Pokud se podíváme nad tento cenový strop, chladničky s cenou do 15 000 Kč už nabídnou vše, co 4členná rodina potřebuje. Dostatečný objem chladničky i mrazničky a také množství funkcí. Energetické třídy A ++ či A +++ nejsou výjimkou. Natrefíte zde na modely renomovaných výrobců i s inteligentními funkcemi.

Nad hranici 20 000 Kč už najdete luxusní modely. Často jde o inteligentní chladničky s kapacitou nad 450 litrů. Nechybí praktické funkce a kvalitní provedení. Takové chladničky však už zaberou mnoho místa na šířku i na výšku.

Jakou značku chladničky koupit? Samsung, LG nebo Beko

Z pohledu nabídky můžeme hovořit o několika značkách, které mají na trhu velmi solidní renomé. Velmi žádané jsou kombinované chladničky Samsung či volně stojící ledničky LG. V rámci prodejnosti si velmi dobře vedou i značky Beko či Whirlpool. Nelze opomenout ani chladničky Gorenje, Electrolux a na vzestupu jsou také ledničky Bosch. Kvalitou a unikátními provedeními si pozornost jistě žádají i chladničky Klarstein. Pokud se tedy rozhodujete, jakou ledničku koupit – u těchto výrobců určitě najdete, co hledáte.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zůstaly vám nějaké nezodpovězené otázky? Stačí, když nám dáte vědět v komentářích, rádi vám pomůžeme. Sekci Otázek a odpovědí pravidelně aktualizujeme, abychom vám s výběrem pomohli a ušetřili váš čas, energii a peníze.

V našich podmínkách se chladnička nejčastěji situuje do kuchyně. V takovém případě doporučujeme chladničku umisťovat dál od ostatních elektrických spotřebičů. Především od takových, jakými jsou sporák či elektrická nebo plynová trouba. Ty generují teplo. Rovněž nezapomínejme, že z každé strany (speciálně ze zadní) by volně stojící chladnička měla mít volný prostor dva až tři centimetry. Chladničku rovněž možno v rámci domu či bytu umístit do komory – spíže.

Kdy je chladnička hlučná? Tehdy, pokud máte pocit, že vás ruší nebo je hlučnější než v době, kdy jste ji kupovali. Přirozeně, elektromotor i kompresor se používáním opotřebovávají a spínání či činnost některých součástek nemusí být správné. Důležité je sledovat, zda chladnička správně funguje a nedochází k náhlému poklesu teplot (chladnička slabě chladí) a podobně. Pokud chladnička například nevypíná, může to mít za následek hlasitější provoz a zvýšení spotřeby. Doporučujeme chladničku svěřit do rukou profesionálů.

Nelze říci, který výrobce vyrábí nejlepší kombinované chladničky. Rozhoduje totiž několik faktorů, které jsou součástí i našeho srovnání. Chladničky LG či Samsung však v tomto segmentu rozhodně patří mezi to nejlepší.

Nakupovat můžete ledničku z pohodlí domova, klidně přes internetový obchod. Několik kamenných prodejen dnes disponuje e-shopy a prodávají zboží online. Nakupovat lze chladničky v kamenných obchodech, jakými jsou Nay Electro World, Planeo elektro, Datart nebo v internetových obchodech jako Mall či Alza. Samozřejmě, v rámci servisu se při osobním kontaktu můžete dočkat určitých speciálních nabídek z pohledu záruky apod.

Toto je problém především ledniček, které nedisponují antibakteriální úpravou nebo filtrem. Ideální je, pokud použijete speciální čisticí prostředky a chladničku řádně umyjete ve vypnutém stavu. Zápach v chladničce dobře pohlcuje jedlá soda nebo ocet zředěný s vodou. Chladničku můžete jemně utřít i citrónovou vodou. Babským receptem je i miska rýže, která vsákne vlhkost i s pachy.

Digitální invertorový kompresor je výsadou chladniček Samsung. Výrobce na něj u několika modelů nabízí záruku 10 let. Jeho fungování spočívá v nepřetržitém regulaci teploty bez nutnosti jejího manuálního nastavování. Tím, že kompresor funguje nepřetržitě, jeho chod je tichý, protože není nutné neustále spínání. Teplotní senzory monitorují teplotu a kompresor na základě toho reguluje svou rychlost. Snižuje spotřebu, je tišší, stará se o správné nastavení teploty v chladničce a vztahuje se něj 10letá záruka. I to jsou výhody, které nabízí.

Tyto chladničky disponují pouze chladící částí a nejsou vybaveny mrazákem. Vždy mají jeden kompresor a jeden termostat.

Ano, je. Moderní chladničky vás na dlouho otevřené dveře upozorní výrazným akustickým signálem. Některé pro změnu za pomoci kontrolky informují uživatele, že teplota v chladničce stoupá. Dlouho otevřené dveře chladničky způsobují neustálé spínání kompresoru, což může vést k přehřívání a následné poruše některých součástek. Rovněž se výrazně zvyšuje spotřeba energie.

Ne, magnety ani dekorační magnetky nijak chladničce neškodí. Magnetické pole nemá vliv na elektromotor ani činnost kompresoru či jiné součásti chladicího zařízení.

Electrolux EN 3601 MOW

Cenově dostupný model s beznámrazovou technologií, kvalitní izolací a velkým objemem mrazničky.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Porovnání v našem testu se nevyhnula ani lednička s mrazničkou dole Electrolux EN 3601 MOW, která sice nepatří mezi nejprodávanější, ale parametry se může rovnat s konkurenty, jakým je například i Samsung RB30J3215WW. Porovnatelná cena i objem, ale v případě ledničky Samsung je třeba vyzvednout hlavně funkce a flexibilitu úložného prostoru. Electrolux nabízí v chladicí části objem 220 litrů a nejhůře na tom není ani mraznička s kapacitou 109 litrů a třemi plastovými zásuvkami. Mraznička na rozdíl od chladicí části s technologií Low Frost nemá automatické odmrazování. Zásuvky jsou transparentní a mraznička nabízí dostatek flexibility i díky extra hluboké středové zásuvce.

V chladicí části se nacházejí tři police z tvrzeného skla a dvě extra hluboké zásuvky, které nabízejí dostatek místa pro skladování čerstvé zeleniny či čerstvého ovoce. Nulovou zónu však v zásuvkách nenajdete. Stejně ani rychlé chlazení či mrazení. Mrazicí výkon 4 kg / 24 hod. lze považovat v této třídě za standard. Chybí jakýkoliv akustický signál či kontrolka narůstající teploty nebo otevřených dveří. Úložný prostor ledničky Electrolux EN 3601 MOW je vybavený držákem na lahve a také třemi poličkami na dveřích. Spodní police nenabízí právě optimální řešení, při zavírání totiž ubírá hodně místa ze spodní police.

Zařízení je vybavené jedním kompresorem, hlučnost udává výrobce na úrovni 40 dB. Velmi potěšující je úspornost ledničky. Patří do energetické třídy A++. O kvalitě materiálů vypovídá akumulační doba až 20 hodin. Izolace je tak na velmi solidní úrovni. Konstrukčně je možná i změna směru otevírání dveří. V chladicím prostoru je výrazné LED osvětlení. Electroluxu však chybí oproti konkurenci více inovativních funkcí. Praktická je i platforma s kolečky, která ulehčuje manipulaci se spotřebičem.

Pozitíva

Úsporný provoz
Hluboké zásuvky v ledničce
Dostatečný objem chladicí části

Negatíva

Nepraktický držák na lahve zabírá místo
Absentuje nulová zóna
Žádná antibakteriální úprava

Objem chladicí části: 220 l ● Objem mrazicí části: 109 l ● Počet zásuvek mrazničky: 3 ● Počet polic ledničky: 3 ● Energetická třída: A++ ● Spotřeba energie za rok: 239 kWh ● Mrazicí výkon: 4 kg / 24 hod. ● Akumulační doba: 20 hod. ● Počet kompresorů: 1 ● Hlučnost: 40 dB ● Displej: ne ● Beznámrazová technologie: ano ● Nulová zóna: ne ● Rozměry: 184,5 x 59,5 x 64,7 cm (V x Š x H)

Samsung RB30J3215WW

Prostranný model s tichým invertorovým kompresorem, akustickým signálem nárůstu teploty a výrazným LED osvětlením. 

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kombinované ledničky Samsung patří bezpochyby na trhu mezi nejoblíbenější. Důkazom toho je i lednička Samsung RB30J3215WW. Náš test ledniček ukázal, že zákazníky si získala lednička i díky solidnímu objemu chladicí části 213 litrů a také úctyhodné kapacitě mrazničky – 98 litrů. Prostor ledničky je velmi dobře organizovaný. Tři police z tvrzeného skla, dvě transparentní zásuvky, kovový držák na lahve a také přihrádky na dveřích, jejichž výšku a odstupy můžete flexibilně nastavovat

Nechybí Fresh Zone zásuvka s nulovou zónou pro uchování maximálně čerstvých potravin. V testu ledničky Samsung RB30J3215WW jsme ocenili i velmi tichý chod. Cokoliv kolem hranice 40 dB a níže je skvělý výsledek. Mraznička má funkci rychlého mrazení. Mrazici výkon 13 kg/24 hod. patří mezi ty lepší v dané třídě a rychlost mrazení ocenili i mnozí uživatelé. Zákazníky těší i možnost změny směru otevírání dveří. I když jsou demontáž a montáž komplikovanější.

Lednička je poháněná invertorovým elektromotorem a také jedním digitálním kompresorem Samsung. Regulace není oddělená. Výrobce garantuje záruku 10 let na kompresor i motor. Tato lednička s mrazničkou disponuje beznámrazovou technologií True No Frost i s funkcí cirkulace vzduchu Multi Flow, avšak nemá antibakteriální úpravu ani filtr. Samsung RB30J3215WW patří do energetické třídy A++. Výrobce udává roční spotřebu na úrovni 242 kWh. Akumulační doba ledničky je až 18 hodin. Potěší i LED osvětlení v chladicí části a LED displej pro jednoduché nastavení teploty. Na zvýšenou teplotu v ledničce vás upozorní akustický signál.

Pozitíva

Mrazicí výkon
Zásuvka s nulovou zónou – Fresh Zone
Dobře organizovaný prostor chladicí části

Negatíva

Chybí antibakteriální úprava nebo filtr
Nemá akustický signál otevřených dveří
Komplikovanější demontáž dveří při změně směru otevírání

Objem chladicí části: 213 l ● Objem mrazicí části: 98 l ● Počet zásuvek mrazničky: 3 ● Počet polic ledničky: 3 ● Energetická třída: A++ ● Spotřeba energie za rok: 242 kWh ● Mrazicí výkon: 13 kg/24 hod. ● Akumulační doba: 18 hod. ● Počet kompresorů: 1 – digitální ● Hlučnost: 40 dB ● Displej: LED ● Beznámrazová technologie: ano ● Nulová zóna: ano ● Rozměry: 178 x 59,5 x 66,8 cm (V x Š x H)

Klarstein Audrey Retro

Stylová a úsporná retro kombinovaná lednička Klarstein s mrazničkou nahoře, nulovou zónou a automatickým odmrazováním.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Od výrobce Klarstein se do našeho testu dostala lednička Audrey Retro a už z názvu je zřejmé, do které kategorie tento model patří. Retro ledničky zaujmou především svým vyhotovením a designem, ale v našem porovnání je lednička Klarstein Audrey Retro i díky popularitě, kterou si u zákazníků získala. Jde o volně stojící ledničku s mrazničkou nahoře, což nemusí všem zákazníkům vyhovovat. Je to však daň za unikátní retro design. Mraznička nemá příliš bohatý objem a 39 litrů lze považovat za podprůměr. I lednička Beko CSA270K30CPN s podobnými rozměry, ale s mrazničkou dole, má o několik desítek litrů víc.

Mraznička disponuje dvěma úložnými přihrádkami, neobsahuje zásuvky, což považujeme za výrazné mínus, protože skladování mražených surovin je tím méně praktické. Retro lednička disponuje automatickým odmrazováním. Mraznička už dále ničím nepřekvapí, snad jen průměrným mrazicím výkonem 3,2 kg/24 hod., což vzhledem na objem není úplně špatné. Lednička je na tom o poznání lépe. 136 l je solidních, tři skleněné police a dodávaný je také držák na lahve. V porovnání s konkurenty potěšily tři přihrádky na dveřích, které jsou kapacitně velmi prostranné. Přestože jde o kombinovanou ledničku s nádechem retro designu, nechybí moderní funkce nulové zóny díky zásuvce CrispZone.

Antibakteriální úprava absentuje, také není k dispozici rychlé mražení či chlazení a nepotěšíme ani ty, kteří by chtěli změnit směr otevírání dveří, vyměnitelný totiž není. V našem testu lednička Klarstein Audrey Retro bodovala významně z hlediska spotřeby. Energetická třída F a k tomu spotřeba v průměru 225 kWh/rok jsou standardním výsledkem. Kompresor je jeden, chod je velmi tichý (41 dB). Zákazníci si pochvalovali především design a solidní objem chladicí části. Koho však retro provedení nezaujme, v našem porovnání si najde jiného favorita.

Pozitíva

Jedinečný design
Ideální pro 3člennou rodinu
Automatické odmrazování

Negatíva

Mraznička bez zásuvek
Vyšší cena vzhledem na objem
Nelze změnit směr otevírání dveří

Objem chladicí části: 194 l ● Objem mrazicí části: 56 l ● Počet přihrádek mrazničky: 2 ● Počet polic ledničky: 3 ● Energetická třída: F ● Spotřeba energie za rok: 225 kWh ● Mrazicí výkon: 3,2 kg/24 hod. ● Akumulační doba: - hod. ● Počet kompresorů: 1 ● Hlučnost: 41 dB ● Displej: ne ● Beznámrazová technologie: ano ● Nulová zóna: ano ● Rozměry: 129 x 45,5 x 52,5 cm (V x Š x H)

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Chladničky

Vaše hodnocení:
(92%)