Robotické vysavače s mopem

Nejlepší robotické vysavače s mopem 2024 + recenze

Robotické vysavače s mopem jsou čím dál populárnější. Domácnost samy vysávají i smývají, mnohé z nich disponují celou řadou pokročilých funkcí či precizní orientací v prostoru. Pokud si nedokážete vybrat ze stovek dostupných modelů, náš test robotických mopů a vysavačů je určený přímo pro vás. Posvítili jsme si na jeho vítěze, vysavač Xiaomi Roidmi Eve Plus, a několik dalších zajímavých modelů.

Publikované: 26.11.2021
Aktualizované: 16.07.2024

Jaký robotický vysavač s mopem koupit?

Pokud nemáte čas nebo chuť číst naše podrobné recenze robotických mopů a vysavačů v jednom, následující řádky jsme si připravili právě pro vás. Najdete na nich nejdůležitější informace o vybraných modelech oceněných speciálními štítky, které vám napovědí o jejich hlavních vlastnostech.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Roidmi Eve Plus 5* Zobrazit produkt
Roborock S8 Pro Ultra 5* Zobrazit produkt
RoboStar iQ100 5* Zobrazit produkt

Víťaz testu
Xiaomi Roidmi Eve Plus

Xiaomi Roidmi Eve Plus

Robotický vysavač s mopem, max. pokrytá plocha 250 m², výdrž baterie 250 min., doba nabíjení 240 min., kapacita nádržky na prach a vodu 300/300 ml, sací výkon 2 700 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnost cca 65 dB.

Zobrazit více info

Xiaomi Roidmi Eve Plus patří k robotickým vysavačům s mopem a automatickým vyprazdňováním nádržky na nasátou špínu. Výdrž baterie je nadstandardně dlouhá, doba nabíjení je průměrná a jeho sací výkon dosahuje nadprůměrných hodnot. K negativům patří poněkud větší hlučnost, absence dálkového ovladače a vyšší cena, která je však přiměřená celkové kvalitě, výkonu a funkcím.

Cenový trhák
Symbo xBot 5 Pro

Symbo xBot 5 Pro

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 100 min., doba nabíjení 100 min., kapacita nádržky na prach a vodu 500 a 300/200 ml, sací výkon 1 300 Pa, hlučnost cca 60 dB.

Zobrazit více info

Robotický vysavač s mopem Symbo xBot 5 PRO má vcelku vysoký sací výkon, výdrž baterie je poněkud kratší, je vybavený spolehlivým gyroskopickým navigačním systémem, HEPA filtrem a mopem z mikrovlákna. Vysavač disponuje 6 čisticími režimy a jeho ovládání probíhá prostřednictvím aplikace, která je dostupná i v češtině. K pozitivním parametrům patří velmi dobrý poměr mezi pořizovací cenou, výkonem a kvalitou.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Abyste si mohli udělat lepší představu o tom, na základě čeho byly jednotlivé modely do našeho testu robotických mopů a vysavačů vybrány a podle čeho byly následně hodnoceny a oceněny daným štítkem, představíme vám na úvod soubor hodnocených parametrů, na které jsme kladli největší důraz. V případě těchto spotřebičů nás zajímal zejména sací výkon, výdrž baterie, doba nabíjení, orientace v prostoru a samozřejmě i poměr mezi cenou a všemi vyjmenovanými parametry.

Poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Výdrž baterie a max. pokrytá plocha
Sací výkon
Kvalita navigace a orientace v prostoru
Schopnost překonávat překážky
Kapacita nádržky na prach a vodu
Doba nabíjení
Rozměry

Před samotným hodnocením spotřebičů, které se dostaly do našeho testu, jsme je museli vybrat z těch, které jsou dostupné na našem trhu. Kromě výše uvedených parametrů jsme se soustředili na míru prodejnosti a spotřebitelské recenze robotických mopů a vysavačů na ověřených portálech, jako je heureka.cz, kasa.cz, alza.cz, mall.cz či okay.cz. Svá hodnocení jsme porovnali i s nezávislými recenzemi robotických mopů a v neposlední řadě jsme vybírali produkty od spolehlivých a populárních výrobců. Do testu se proto dostaly modely od Xiaomi, Symbo a iRobot.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze robotických vysavačů s mopem

Po zhodnocení nejdůležitějších parametrů a porovnání vybraných robotických vysavačů s mopem mezi sebou jsme jim udělili štítky, které souvisí s jejich hlavními přednostmi i nedokonalostmi. Naše recenze jsou subjektivním výsledkem mnohahodinového důkladného hodnocení. Nejde o reklamu a naším cílem nebylo upřednostňovat některého z výše uvedených výrobců. Věříme, že pro vás budou užitečné při rozhodování o koupi toho nejlepšího robotického mopu na podlahu.

Víťaz testu

Xiaomi Roidmi Eve Plus

Robotický vysavač s mopem, max. pokrytá plocha 250 m², výdrž baterie 250 min., doba nabíjení 240 min., kapacita nádržky na prach a vodu 300/300 ml, sací výkon 2 700 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnost cca 65 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Robotický mop Xiaomi Roidmi Eve Plus sbírá úspěchy ve spotřebitelských i nezávislých recenzích, což je vzhledem k jeho vlastnostem přirozené. Jedná se o model s automatickým vyprazdňováním, enormně dlouhou výdrží baterie, kvalitním HEPA filtrem, poměrně krátkou dobou nabíjení a nadstandardně vysokým sacím výkonem.

Xiaomi Roidmi Eve Plus je v mnoha nezávislých testech označován jako nejlepší robotický vysavač s mopem od společnosti Xiaomi. Je vybavený baterií o kapacitě 5 200 mAh, která na jedno nabití může pracovat až 250 min., což je ekvivalentem plochy o rozměrech kolem 250 m². Roidmi Eve Plus nabijete za cca 4 hod., což lze označit za zlatou střední cestu. K výrazným pozitivům patří vysoký sací výkon (2 700 Pa), který se odráží na poměrně vysoké hlučnosti (70 dB).

Nabíjecí stanice, do které se Roidmi Eve Plus při vybití sám vrátí a po nabití pokračuje v úklidu přesně tam, kde skončil, neslouží jen k samotnému nabíjení, ale také k automatickému vyprazdňování nádržky na nečistoty o objemu 300 ml. Zásobník ve stanici má kapacitu na 4 týdny. Nádržka na vodu má dostačujících 300 ml. Díky elektronicky řízenému čerpadlu a integrovanému čipu totiž můžete intenzitu smývání a spotřebované vody nastavit ve 3 stupních. Zajímavá je také funkce intenzivního čištění spár.

Robotický mop Xiaomi Roidmi Eve Plus vyniká v oblasti orientace a dostupných funkcí. Je vybavený pokrokovou LDS laserovou navigací k mapování místností a několika senzory, které zajišťují jeho ochranu před pádem ze schodů, zaseknutím v úzkých prostorách a narážením do předmětů. Za zmínku stojí speciální ToF senzor pro monitorování linií daného prostoru. Vysavač díky němu automaticky nastaví polohu 2 bočních kartáčů tak, aby se dostaly úplně ke zdi nebo do rohů.

Ovládání vysavače probíhá výhradně prostřednictvím aplikace Xiaomi Mi Home, která není dostupná v českém ani slovenském jazyce. Absenci dálkového ovladače zároveň hodnotíme jako jedno z mála negativ tohoto modelu. Roidmi Eve Plus zdolá překážky o výšce do 2 cm. On sám je vysoký 10 cm, což je docela dost. Kromě uvedených funkcí se můžete dále těšit na možnost nastavení samostatných map pro jednotlivé místnosti a patra či vymezení zakázaných zón přímo v aplikaci. V té můžete vysavač na dálku zapnout i vypnout nebo v ní naplánovat přesnou dobu úklidu.

Vzhledem k tomu, že Xiaomi Roidmi Eve Plus patří k výkonnějším, pokrokovějším, a tudíž i dražším robotickým vysavačům s mopem, není spotřebiteli hodnocen až tak často. Stávající spotřebitelské recenze jsou převážně pozitivní. Narazili jsme však i na ojedinělé negativní zkušenosti, ve kterých je zmiňován horší výkon mopu či ne zrovna občasné problémy s orientací v prostoru. Spotřebitelům pochopitelně nevyhovuje ani absence českého nebo alespoň slovenského jazyka v aplikaci.

Pozitíva

Nadprůměrná výdrž baterie a sací výkon
Stanice na automatické vyprazdňování nádržky na špínu
Dobrá orientace v prostoru

Negatíva

Vyšší cena, ale přiměřená výkonu
Aplikace není dostupná v češtině ani slovenštině

Max. doba provozu = 250 min. ● Kapacita baterie = 5 200 mAh ● Doba nabíjení = 240 min. ● Max. pokrytá plocha = 250 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 300/300 ml ● Sací výkon = 2 700 Pa ● Výška vysavače = 9,8 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnost = 65–75 dB ● Hmotnost = 3,5 kg

Cenový trhák

Symbo xBot 5 Pro

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 100 min., doba nabíjení 100 min., kapacita nádržky na prach a vodu 500 a 300/200 ml, sací výkon 1 300 Pa, hlučnost cca 60 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Robotický vysavač s mopem Symbo xBot 5 PRO sice obdržel štítek „cenový trhák“, v praxi však není žádným kompromisem mezi nízkou cenou a výkonem. Disponuje o něco slabším sacím výkonem a kratší výdrží baterie, klasický úklid by však měl zvládnout na jedničku. Jedná se o standardní robotický vysavač s mopem, který můžete ovládat prostřednictvím aplikace dostupné v češtině.

Symbo xBot 5 PRO nemá v porovnání s ostatními modely v našem testu nejdelší výdrž. Na jedno nabití vydrží v provozu cca 100 min., což je o něco méně než v případě dalšího levnějšího spotřebiče Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Doba nabíjení, které je i v tomto případě automatické, trvá stejně dlouho. Mírným podprůměrem je i jeho sací výkon 1 300 Pa, který se v pozitivním směru odrazil na poměrně nízké hlučnosti, a to 60 dB. K plusům patří HEPA filtr, který doplňuje hlavní filtr, jejž můžete pohodlně vyjmout a umýt.

Ovládání vysavače probíhá prostřednictvím dálkového ovládání nebo aplikace Symbo Home Blue. V té najdete možnost jeho zapnutí a vypnutí na dálku, chytrý plánovač úklidu, 6 úklidových režimů, statistiku vysávání, můžete v ní sledovat mapu právě vysávaného prostoru či nastavit průtok vody při smývání. Za minus pokládáme fakt, že tzv. No-Go zóny vytvoříte pouze pomocí magnetické hraniční pásky, kterou naleznete v balení. To obsahuje také dálkové ovládání, 2 mopy, 3 náhradní HEPA filtry, hlavní kartáč a 2 náhradní boční kartáče.

Orientaci v prostoru zajišťuje gyroskopická navigace Smart GYRO, která průběžně optimalizuje pohyb zařízení, a senzor proti pádu ze schodů. Po skončení úklidu se vysavač automaticky vrátí do nabíjecí stanice. Na modelu Symbo xBot 5 Pro se nachází hlavní kartáč se štětinami a gumovými lamelami ve tvaru spirály a boční kartáče, díky kterým dokáže uklízet i v těsné blízkosti stěn i v rozích. Pozitivem je i výška 7,6 cm a fakt, že se kartáče ukazují jako dostatečně efektivní při čištění všech typů podlah i koberců a dokážou pouklízet i větší množství hrubých nečistot, např. chlupů domácích zvířat.

Systém smývání disponuje aktivně řízenou pumpou, která navlhčuje mop z mikrovlákna. U xBot 5 Pro se po vrácení do stanice okamžitě vypne propouštění vody, což stojí za jeho rychlým proschnutím. Vysavač je vybavený 2 nádobkami. První z nich o objemu 500 ml je určená k suchému vysávání. Při vysávání se smýváním je nutná její výměna za dvojitou nádobku na nečistoty a vodu.

V pozitivních spotřebitelských hodnoceních modelu Symbo xBot 5 Pro jsou skloňovány zejména vlastnosti, o kterých jsme mluvili i ve své recenzi. Negativní zkušenosti hovoří o problémech s připojením na Wi-Fi, méně efektivním smývání extrémně znečištěných povrchů a občasném narážení vysavače do předmětů.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a výkonem
Zajímavé funkce a režimy
Krátká doba nabíjení

Negatíva

Průměrná výdrž baterie
Nižší sací výkon
Horší schopnost vyhýbat se předmětům

Max. doba provozu = 100 min. ● Kapacita baterie = 2 150 mAh ● Doba nabíjení = 100 min. ● Kapacita nádržky na prach a prach/vodu = 500 a 300/200 ml ● Sací výkon = 1 300 Pa ● Výška vysavače = 7,9 cm ● Hlučnost = 60 dB ● Hmotnost = 2,8 kg

Lacná kvalita

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Robotický vysavač s mopem, max. pokrytá plocha 180 m², výdrž baterie 110 min., kapacita nádržky na prach a vodu 550/200 ml, sací výkon 2 100 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnost cca 70 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je robotický vysavač ideální pro všechny středně náročné spotřebitele za poměrně nízkou pořizovací cenu. Ve srovnání s ostatními modely v našem testu je výdrž jeho baterie o něco kratší a má nižší sací výkon. Na druhou stranu je vybavený mnoha pokročilými funkcemi a vysávání i smývání zvládá spolehlivě.

Doba provozu robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je o něco kratší. Představuje cca 110 min., což je srovnatelné s modelem Symbo xBot 5 Pro za podobně nízkou pořizovací cenu. V přepočtu na plochu si tento model poradí s prostory o rozloze do 180 . Slabší je také sací výkon, a to 2 100 Pa. Hlučnost 72 dB při plném výkonu v negativním smyslu slova překonává všechny modely v našem testu robotických vysavačů. Vacuum Mop Pro vyniká velkou nádržkou na nečistoty, která má až 550 ml. Nádržka na vodu je spíše menší, 200 ml by však vzhledem ke kratší době provozu mělo stačit.

Na modelu Vacuum Mop Pro si můžete vybrat ze 3 hlavních režimů, a to režimu suchého vysávání, vysávání se smýváním nebo smývání ve 2 směrech. Vysavač umí sám rozlišit tvrdé povrchy a koberce, proto nehrozí, že je umyje. Při smývání navíc sám detekuje typ aktuálně čištěného povrchu, kterému přizpůsobí intenzitu vlhčení mopu. Můžete jej ovládat prostřednictvím aplikace Xiaomi Mi Home, která již tradičně není dostupná v českém jazyce. Podporuje i hlasové asistenty Alexa a Google.

Orientaci v prostoru, o kterou se stará LDS laserová navigace, hodnotíme pozitivně. Mi Robot Vacuum Mop Pro spolehlivě objíždí překážky, nespadne ze schodů ani jiných vyvýšených míst, při vybití se do nabíjecí stanice vrátí sám a můžete si také nastavit neviditelné zdi i samostatné zóny pro jednotlivé části své domácnosti. Spotřebič si poradí s překážkami o výšce do 2 cm. Jako negativum vnímáme jeho nadstandardní výšku, která činí 9,45 cm.

Ve stovkách recenzí na robotický mop a vysavač v jednom Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro jsme narazili převážně na pozitivní zkušenosti. Spotřebitelé oceňují dobrou orientaci v prostoru, bezvadné vysávání i smývání, pokročilé funkce, poměr mezi cenou a výkonem či jednoduché ovládání. Nejčastěji zmiňovaným negativem je absence českého jazyka v aplikaci. Některým uživatelům nevyhovuje ani jeho vysoká hlučnost.

Pozitíva

Poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Pokročilé funkce
Spolehlivá navigace

Negatíva

Kratší výdrž
Vysoká hlučnost
Nižší sací výkon

Max. doba provozu = 100 min. ● Kapacita baterie = 3 200 mAh ● Doba nabíjení = 210 min. ● Max. pokrytá plocha = 180 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 550/200 ml ● Sací výkon = 2 100 Pa ● Výška vysavače = 9,45 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnost = 69–72 dB ● Hmotnost = 3,6 kg

Další zajímavé produkty

Jelikož robotické vysavače a mopy pomaličku nahrazují ty klasické, nabídka trhu je opravdu pestrá a široká. Náš test je proto jen malou ukázkou dostupných modelů. Pokud jste mezi nimi nenašli takový, který by splňoval vaše požadavky, připravili jsme si pro vás ještě několik dalších tipů na spolehlivé produkty od ověřených výrobců.

Robotický vysavač s mopem iRobot Roomba i7 se 120min. výdrží baterie, omyvatelným sběrným košem, nárazníkem, několika bezpečnostními senzory a pokročilou navigací iAdapt 3.0 s chytrým mapováním Imprint je vhodný i pro náročnější spotřebitele. Automatické nabíjení trvá cca 1,5 hod., vysavač je vybaven funkcemi, jako je např. ochrana proti zamotání do kabelů či pádu ze schodů. Disponuje také režimem lokálního úklidu.

Roborock Q8 Max patří mezi robotické vysavače a mopy za cenu do 10 000 Kč. O jeho orientaci v prostoru se stará navigace PreciSense LiDAR. Výdrž baterie činí 240 min. Chod vysavače je vcelku tichý. Můžete si na něm nastavit virtuální zdi a díky 470ml odpadní nádobce se nemusíte trápit s náročnou údržbou.

Robotický vysavač s mopem Rowenta RR 7455 WH doporučujeme těm, kteří hledají cenově dostupný model s průměrnou výdrží. Doba jeho provozu se pohybuje kolem 90 min.vysoký sací výkon, který dosahuje 2 300 Pa. Ovládání vysavače probíhá prostřednictvím aplikace nebo hlasového asistenta a navigaci v prostoru zajišťuje gyroskopická technologie v kombinaci s infračervenými senzory. Jako negativum vnímáme jen dlouhou dobu nabíjení, která činí 5 hod.

K cenově dostupným modelům patří také robotický vysavač s mopem Tesla RoboStar iQ400. Má vcelku dlouhou výdrž a nadprůměrný sací výkon, který činí až 3 000 Pa. Disponuje regulací průtoku vody, je vybaven jedním hlavním a dvěma bočními kartáči, má objemný zásobník na prach i vodu a jeho orientace v prostoru je na velmi dobré úrovni. K plusům dále patří snadná obsluha a nenáročná údržba.

Posledním tipem na zajímavý spotřebič je robotický vysavač s mopem Sencor SRV 9150WH za dobrou pořizovací cenu. Doba provozu je 120 min., má 350ml nádržku na prach a disponuje schopností automatického nabíjení. Poradí si i s prostory v blízkosti zdí a v rozích a má vcelku spolehlivou navigaci. Minusem je dlouhé nabíjení baterie.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Pokud jste nepřehlédli naši sekci o nejdůležitějších hodnocených parametrech, ve které jsme vám vysvětlili i to, na základě čeho byl sestaven náš test nejlepších robotických vysavačů s mopem, tak víte, že jedním z rozhodujících faktorů byla míra prodejnosti vybraných modelů. Popularita jednotlivých spotřebičů se však neustále mění. Proto vám přinášíme tabulku nejprodávanějších robotických vysavačů s mopem na portálu Heureka, která je obnovována v závislosti na aktuální situaci na trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Robot Vacuum X20+ 5* Zobrazit produkt
Xiaomi Robot Vacuum X10+ 5* Zobrazit produkt
Xiaomi Robot Vacuum S10 5* Zobrazit produkt
TESLA RoboStar iQ100 5* Zobrazit produkt
Sencor SRV 1000SL 5* Zobrazit produkt

Při výběru robotického vysavače s mopem je nutné přihlížet k mnoha věcem. Tento úkol se proto může jevit jako extrémně náročný. Ve svém návodu na výběr se vám pokusíme všechny důležité parametry co nejsrozumitelněji vysvětlit. Budeme se soustředit na specifikace, které souvisejí s výkonem, ovládáním a funkcemi. Průběžně vám poskytneme i několik praktických tipů pro správné používání těchto spotřebičů. V závěru návodu se podíváme na orientační přehled cen a ověřených výrobců robotických vysavačů s mopem.

Jak vybrat robotický vysavač s mopem

 • Doba provozu a max. pokrytá plocha
 • Nabíjení
 • Funkce vysávání – sací výkon
 • Funkce smývání
 • Kapacita nádržky na nečistoty a vodu
 • Navigace
 • Orientace v prostoru, překážky, No-Go zóny, virtuální zdi…
 • Způsob pohybu, typ povrchu a max. výška prahu
 • Rozměry robotického vysavače s mopem a možnosti vaší domácnosti
 • Další důležité parametry
 • Cena a ověření výrobci

Doba provozu a max. pokrytá plocha

Tyto dva parametry spolu úzce souvisí. Údaj o době provozu bývá méně přesný, jelikož jej ovlivňuje několik faktorů, jako např. zvolený výkon vysavače, míra znečištění podlah a koberců, využívání dostupných funkcí či náročnost daného „terénu“. Levné robotické vysavače s mopem jsou většinou schopné na jedno nabití v provozu vydržet cca 90 až 110 min. Za průměr lze označit dobu kolem 180 min. a za nadprůměr 200–250 min.

Údaj o pokryté ploše je přesnější. Nejvýkonnější modely dokážou na jedno nabití pracovat na ploše o rozloze kolem 250 m², naopak ty levnější na cca 180 m². Nezapomeňte, že tyto parametry jsou do značné míry individuální. Pokud máte byt o rozloze 70 m², nepotřebujete vysavač s enormní výdrží.

Nabíjení

Zaměřte se zejména na to, jak dlouho trvá nabití daného robotického vysavače. Za přijatelnou horní hranici považujeme 4 hod. Některé vysavače se mohou nabíjet až 6 hod., některé naopak pouze 100 až 160 min. Na tento parametr má vliv kapacita baterie, ale také technologie použité v nabíjecí stanici.

Robotický vysavač s mopem nabíjení

Nabíjecí stanice je další důležitou součástí každého robotického vysavače. Všímejte si, zda vysavač disponuje funkcí automatického nabíjení. V praxi jde o to, že při vybití baterie během úklidu se do nabíjecí stanice vrátí sám. Po dobití by měl v úklidu pokračovat tam, kde skončil.

Funkce vysávání – sací výkon

O skutečném výkonu vysavače rozhoduje jeho sací výkon. Ten by měl být správně uváděn ve wattech, ale u robotických vysavačů častěji narazíte na údaj uváděný v pascalech (Pa), který hovoří spíše o podtlaku. Abychom vás nepletli, budeme mluvit o sacím výkonu v pascalech.

Sací výkon levnějších robotických vysavačů se většinou pohybuje od 1 200 do max. 2 000 Pa. Drtivá většina modelů ze střední výkonnostní kategorie, které jsou ideální do každé klasické domácnosti, dosahuje výkonu kolem 2 500 až 2 700 Pa. Nejvýkonnější spotřebiče za několik stovek eur se mohou pochlubit výkonem nad 4 000 Pa.

Funkce smývání

Jak napovídá název, robotické vysavače s mopem slouží také k mokrému mytí pevných povrchů. V souvislosti s funkcí smývání se při výběru zaměřte na:

 • Režimy – všechny vysavače disponují minimálně 2 základními režimy – vysávání a smývání. Kombinovaný režim, který dokáže na základě právě čištěného povrchu automaticky přepínat mezi vysáváním a smýváním, je zpravidla dostupný jen u dražších modelů.
 • Regulace – keramická podlaha se může namočit víc, ta dřevěná ne. Proto si určitě ověřte, zda lze na daném modelu regulovat intenzitu vstřikování vody na mop.
 • Typ regulace – na výběr máte manuální a automatickou regulaci. V prvním případě můžete vstřikování nastavit jen fixně přes aplikaci nebo jiný ovladač. V druhém případě umí vysavač sám rozeznat, zda se právě nachází na dřevěné, keramické, nebo jiné podlaze, a na základě toho upravit intenzitu smývání.
 • Efektivita – tento parametr si můžete ověřit pouze prostřednictvím recenzí. Zejména levné robotické vysavače s mopem mohou podlahu zanechávat mokrou nebo vytvářet neestetické šmouhy.
 • Mop – všímejte si jeho výrobního materiálu. Populární je např. mikrovlákno. Důležitý je také počet náhradních mopů v balení a způsob jejich údržby. Je dobré, pokud je můžete prát v pračce.

Kapacita nádržky na nečistoty a vodu

V robotických vysavačích s mopem se standardně nacházejí dvě nádržky, přičemž jedna z nich do sebe nasává nečistoty a druhá slouží k naplnění vodou, která bude využívána při smývání. Nejdůležitějším parametrem je objem, tedy kapacita těchto nádržek. U levnějších vysavačů narazíte na nádržky o objemu od 250 do 300 ml. Výkonnější modely mohou nasbírat 400 až více než 550 ml nečistot. Nádržky na vodu mají klasicky 200 až 300 ml.

Robotický vysavač s mopem nádržka na vodu

V tomto směru je důležitá zejména výdrž vysavače. Modely s delší dobou provozu by měly být automaticky vybaveny většími nádržkami. V opačném případě se nevyhnete neustálému vysypávání nečistot nebo doplňování vody. Rozhodujícím faktorem je také efektivita smývání. Pokud daný model využívá technologie k šetření vody, nádržka na vodu nemusí být extrémně objemná.

Navigace

Navigace slouží k tomu, aby se mohl vysavač v daném prostoru pohybovat cíleně, tedy po přesně stanovených trasách. Tyto spotřebiče mohou být vybaveny různými navigačními systémy. K nejčastěji využívaným patří ty gyroskopické, laserové a kamerové. Nejpokrokovější modely zpravidla disponují kombinovanými navigačními systémy.

 • Gyroskopická navigace: Nachází se zejména u levnějších modelů. Není příliš pokroková a zajišťuje systematický pohyb. Daný prostor při prvním vysávání zmapuje, na základě čehož následně naplánuje ideální trasu. Nevýhodou je horší rozpoznávání překážek, do kterých může vysavač narážet.
 • Kamerová navigace: Jedná se o zlatou střední cestu, která je vhodná i do členitějších prostorů. Tento typ navigace překážky rozeznává opticky, proto se jim vyhýbá vcelku efektivně. To nemusí platit za zhoršených světelných podmínek.
 • Laserová navigace: K práci nepotřebuje světlo a okolí mapuje bezdotykově. Je vhodná do vysloveně členitých prostorů, ve kterých funguje spolehlivě i bez světla. Nevýhodou je jen vyšší cena.
 • Kombinovaná navigace: S kombinovanými navigačními systémy se setkáte jen u dražších modelů. Vyšší cena je zároveň jejich jedinou nevýhodou. Kombinovaná navigace si poradí s jakýmkoli prostorem i překážkami, k práci nepotřebuje světlo a její selhání je doslova výjimečné.

Orientace v prostoru, překážky, No-Go zóny, virtuální zdi…

Orientaci v prostoru zajišťuje zmíněná navigace. Aby vysavač nenarážel do věcí nebo nespadl ze schodů, musí být vybaven i dalšími systémy, tedy senzory, kamerami, čipy, lasery či speciálními algoritmy. Nepsaným pravidlem je, že čím pokrokovější model, tím lepší orientace. Abyste se vyhnuli poškození vysavače nebo aby vysavač nepoškodil nábytek, prahy či nezranil domácí zvířata, vyberte si takový, který disponuje alespoň ochranou proti pádu ze schodů a senzory, které detekují předměty.

Robotický vysavač s mopem orientace v prostoru

U robotických vysavačů často narazíte na výrazy jako No-Go či zakázané zóny, virtuální zdi, zábrany atd. Jedná se o velmi důležité funkce, díky kterým můžete spotřebiči zakázat úklid na vámi vybraných místech. Obecně máte na výběr 3 možnosti:

 • Magnetická páska – jde o fyzickou pomůcku, kterou je nutné nalepit na zem, čímž vytvoříte danou zakázanou zónu. S touto alternativou se setkáte zejména u starších a levných robotických vysavačů s mopem.
 • Virtuální zeď – v tomto případě k vysavači dostanete malé zařízení fungující na principu infračervených paprsků, které vymezují povolené a zakázané zóny.
 • Virtuální zdi/zábrany v aplikaci – nastavení virtuálních zdí přímo v aplikaci je nejčastějším řešením u většiny nových robotických vysavačů. V tomto případě nemusíte nikam nic umisťovat, místa, kam spotřebič nesmí „vkročit“, jednoduše nastavíte přímo v aplikaci.

Způsob pohybu, typ povrchu a max. výška prahu

Některé vysavače se pohybují v kruzích, pásech, jiné vykonávají dvojitý nebo tzv. cik-cak pohyb. Tento parametr zpravidla není vysloveně důležitý. Přesněji řečeno, všechny systematické pohyby by měly být dostatečně efektivní. Při výběru se proto zaměřte spíše na schopnost spotřebiče automaticky zvolit nejefektivnější způsob pohybu v závislosti na typu či znečištění právě vysávaného/smývaného povrchu.

Velmi důležitým parametrem je tzv. max. výška prahu. Tento údaj hovoří o tom, jak vysoké překážky může daný vysavač zdolávat, o čemž rozhoduje zejména výška a flexibilita jeho spodního kartáče. Základní modely si většinou poradí s překážkami o výšce do 1 cm, ty pokrokovější i s těmi do 2 cm.

Při nákupu se zamyslete nad tím, jak vysoké prahy máte ve své domácnosti. Důležitý je také druh koberců. Každý robotický vysavač a mop v jednom může vysávat koberce, ale ne všechny. Problémem jsou zejména ty s dlouhým, ale nadměrně hustým vlasem. Pokud vlastníte takovéto kousky, pořiďte si spotřebič, který si poradí s překonáváním překážek alespoň do 2 cm.

Rozměry robotického vysavače s mopem a možnosti vaší domácnosti

Rozměry robotického vysavače přímo souvisí s jeho funkční stránkou. Miniaturní modely mívají malou kapacitu nádržek na prach a vodu. Problémem příliš velkých spotřebičů je to, že se nedostanou všude. Při výběru se zaměřte zejména na výšku a průměr vysavače. Standardní průměr se pohybuje od 24 do 35 cm. Výška ultratenkých modelů se obvykle pohybuje pod 8 cm, ty ze střední velikostní kategorie bývají vysoké 8 až 9, zatímco ty nejsilnější klidně i více než 10 cm.

Robotický vysavač s mopem rozměry

Zároveň je důležité, abyste si změřili a prohlédli svou domácnost. Chcete-li používat robotický vysavač, je dobré, když mezi jednotlivými kusy nábytku ponecháte alespoň metrové mezery. Pozornost věnujte také výběru místa pro nabíjecí stanici. V jejím okolí a z každé strany by se měl nacházet také minimálně metr volného prostoru. Posledním krokem před definitivním výběrem konkrétního vysavače by mělo být změření mezer mezi nábytkem a podlahou. Pokud si pořídíte model o výšce 10 cm, počítejte s tím, že se nedostane pod postel, kterou od podlahy dělí mezera pouze 7 cm.  

Další důležité parametry

 • Filtrace: Robotické vysavače musí být vybaveny minimálně jedním hlavním filtrem. Ten je většinou možné vyjmout a vyčistit. Zaměřte se na to, jestli můžete filtr umýt i pod vodou a zda se v balení nachází alespoň několik náhradních kusů. Již předem byste si měli ověřit také cenu náhradních filtrů. Vítaným doplňkem je HEPA filtr. Právě ten dokáže zachytit menší nečistoty, např. pyl a různé patogeny, jako jsou bakterie či viry.
 • Hlučnost: Pamatujte, že hlučnost jde ruku v ruce se sacím výkonem vysavače. Jinak řečeno, výkonnější modely budou automaticky hlučnější. Za přijatelnou hlučnost lze označit hodnotu kolem 60 dB. Mnohé vysavače však dosahují 65 až více než 70 dB.
 • Ovládání: Téměř každý novější robotický vysavač a mop v jednom můžete ovládat pomocí příslušné mobilní aplikace. Ověřte si, zda je dostupná i v českém nebo alespoň slovenském jazyce. Druhým možným způsobem ovládání je dálkový ovladač. Pozor, není součástí každého modelu. Do třetice máte k dispozici podporu hlasových asistentů, a tudíž ovládání vysavače hlasem.
 • Nárazník: Vysavače mohou být vybaveny fyzickými, tedy např. gumovými nebo infračervenými nárazníky. Některé modely disponují oběma alternativami. Takzvané funkční nárazníky se zpomaleným dotykem slouží k tomu, aby spotřebič v případě nárazu daný předmět nepoškodil.
 • Program Spot a funkce Antitangle: Spot slouží k lokálnímu úklidu, většinou na ploše 1–2 m². Využijete jej při rychlém vysávání malé plochy, např. když se vám rozsype mouka či psí granule. Funkce Antitangle chrání vysavač před zamotáním do kabelů.

Cena rozhoduje o kvalitě

Cena robotických vysavačů s mopem se obecně pohybuje od 2 500 do více než 20 000 Kč. Cena přitom téměř vždy přímo souvisí s kvalitou zpracování, sacím výkonem, délkou provozu a nabíjení, jednoduchostí ovládání a dostupnými funkcemi.

Robotický vysavač s mopem cena

Nejlevnější robotické vysavače s mopem můžete pořídit již za 2 000 až 5 000 Kč. Najdete je např. v nabídce Sencor či Symbo. Provoz spotřebičů v této kategorii zpravidla trvá 80 až 100 min., mají slabší sací výkon, který dosahuje max. 2 000 Pa, a jejich orientace v prostoru je na základní úrovni. Problémem bývá i horší kvalita zpracování a méně efektivní smývání.

Do kategorie levných robotických vysavačů s mopem lze zařadit modely za 5 000 až 10 000 Kč. V tomto případě se můžete těšit na dostatečně dlouhý provoz, pokročilé funkce, dobrý sací výkon i efektivní smývání. Nepsaným pravidlem je, že na spotřebičích za 5 000 až 7 500 Kč najdete alespoň jednu výraznější nedokonalost, např. dlouhou dobu nabíjení.

Při koupi robotického vysavače s mopem za cenu od 10 000 Kč výše očekávejte nadstandardní výkon, velkou kapacitu nádržek na prach a vodu, pokročilá nastavení a funkce, výborný navigační systém, dlouhý provoz, přijatelně dlouhou dobu nabíjení baterie a vysokou kvalitu zpracování.

Ověřené jsou značky Xiaomi, iRobot, Sencor a Symbo

Robotické vysavače s mopem už dávno nepatří k úplným novinkám. Jak jsme už několikrát zmínili, nabídka trhu je dostatečně pestrá a široká, někteří výrobci však přece jen patří k těm oblíbenějším. A právě na ně se podíváme na následujících řádcích.

 • Robotické vysavače s mopem Sencor: Patří k nejlevnějším na trhu. Modely od tohoto výrobce můžete mít už za cenu od necelých 2 000 Kč. Ty nejdražší stojí cca 13 000–15 000 Kč. Vysavače Sencor vynikají zejména z hlediska kompaktních rozměrů a vysokého sacího výkonu. Doba provozu se pohybuje od 80 min. u levnějších až po 120 min. u dražších kousků.
 • Robotické vysavače s mopem iRobot: Tento americký výrobce nabízí dražší vysavače s velmi dobrou orientací v prostoru, vysokou kvalitou zpracování a nadprůměrným sacím výkonem, který je dostačující i k údržbě různých typů koberců. Z hlediska výdrže, která se pohybuje kolem 120 min., jde spíše o průměr.
 • Robotické vysavače s mopem Xiaomi: V nabídce tohoto výrobce naleznete levnější modely za cenu kolem 4 000 i ty za více než 10 000 Kč. Robotické vysavače Xiaomi vynikají dlouhou výdrží baterie a velkou max. pokrytou plochou. Zpravidla jsou vybaveny skutečně pokročilými navigačními systémy, senzory i funkcemi. K jejich negativům patří delší doba nabíjení, větší hlučnost i výška, která se standardně pohybuje kolem 9 až 10 cm.
 • Robotické vysavače s mopem Symbo: Jedná se o levnější spotřebiče, které jsou vyráběné u nás. Navigace, výdrž baterie, doba nabíjení, sací výkon či funkce jsou v tomto případě na průměrné úrovni. V nabídce výrobce Symbo pochopitelně najdete i dražší a pokrokovější modely.

Otázky a odpovědi – FAQ

Nenašli jste odpovědi na otázky, které vás zajímají? Narazili jste na konkrétní model, ale nevíte, zda jde o dobrou volbu, nebo se nedokážete zorientovat v některých technických parametrech? V každém případě oceníme, pokud se nás zeptáte v diskuzi pod článkem. Na vaše otázky se pokusíme co nejdříve odpovědět.

Robotické vysavače, ať už ty s mopem, nebo bez něj, si obecně počínají lépe při údržbě podlah. Novější modely však celkem obstojně zvládají i vysávání koberců. Aby tomu tak bylo, je třeba sáhnout po spotřebiči s dostatečným sacím výkonem, který je schopen překonávat překážky o výšce alespoň do 2 cm.

Základem údržby robotických vysavačů s mopem je pravidelné vysypávání nádržky na nečistoty, čištění filtrů, spodního i bočních kartáčů a koleček, pravidelné utírání nárazníku a míst, na kterých se nacházejí senzory či kamery. Určitě nezapomeňte čistit mop a v případě jeho znečištění jej vyměnit. Pravidelnou výměnu vyžaduje také hlavní a HEPA filtr.

Určitě můžete, je však dobré, aby spolu tyto dva „živočišné druhy“ nezůstávaly o samotě. Máte-li doma zvíře, určitě byste měli sáhnout po modelu s výbornou schopností vyhýbat se překážkám. Důležitou otázkou je, zda si váš domácí mazlíček na tento způsob úklidu zvykne. Při výběru vysavače do domácnosti se zvířetem se zaměřte i na vlastnosti hlavního a bočních kartáčů, které by měly být vybaveny ochranou proti natáčení chlupů.

Pre náročných

iRobot Roomba s9+

Robotický vysavač s mopem, max. pokrytá plocha 185 m², výdrž baterie 120 min., doba nabíjení 120 min., kapacita nádržky na prach a vodu 550 ml, max. výška prahu 2 cm, hlučnost cca 60 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Model iRobot Roomba s9+ je robotický vysavač s mopem, který je vhodný pro opravdu náročné spotřebitele, což potvrzuje i jeho vysoká pořizovací cena. Jedná se o model s automatickým vyprazdňováním, vcelku dlouhou dobou provozu, vysokou kvalitou zpracování a šikovnými funkcemi.

iRobot Roomba s9+ patří stejně jako vítěz našeho testu, a sice model Xiaomi Roidmi Eve Plus, k robotickým vysavačům s automatickým vyprazdňováním. Nabíjecí stanice Clean Base, která plní i funkci zásobníku pro automatické vyprazdňování nádržky, má kapacitu, která je dostatečná na 60 vyprázdnění vysavače. Dobu nabíjení, která se pohybuje kolem 120 min., hodnotíme pozitivně. Automatický návrat do stanice při vybití baterie je samozřejmostí. Výdrž baterie 120 min. na jedno nabití se může jevit jako podprůměrná, jelikož podobnou výdrž mají i podstatně levnější modely Symbo xBot 5 Pro a Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Tento vysavač je ovšem několikrát výkonnější, což má dopad i na dobu provozu.

Vysavač Roomba s9+ je z hlediska efektivity vysávání skutečně nadstandardním modelem, který si poradí se zaschlými nečistotami, hrubou špínou i zvířecími chlupy. Na jeho spodní straně se nacházejí 2 kartáče s gumovými štětinami, které jsou „imunní“ vůči namotávání vlasů či chlupů. První z nich slouží k uvolnění nečistot a druhý k jejich nasátí do spotřebiče.

Tento model má na rozdíl od všech robotických mopů na podlahu v našem testu tvar písmene D. Díky tomu si lépe poradí s rohy a liniemi v blízkosti zdí a nábytku. K preciznímu úklidu na těchto hůře dostupných místech přispívá přídavný rohový kartáč se speciálním sklonem štětin. Mokré smývání pevných povrchů zajišťuje chytrá technologie Imprint Link.

Orientace v prostoru je na vysoké úrovni. Vysavač je vybavený 3D senzorem, který skenuje prostor pod ním. Rozpoznávání právě čištěného povrchu je automatické, což znamená, že nemůže dojít k nechtěnému umývání koberců. Při vysávání koberců spotřebič zároveň automaticky zvýší svůj sací výkon. Za zmínku stojí také senzor Dirt Detect. Slouží k detekci nadměrně znečištěných míst, kterým se budou kartáče vysavače věnovat intenzivněji.

Roomba s9+ disponuje schopností mapování prostoru a mapy do něj lze pohodlně uložit. K jeho ovládání slouží aplikace iRobot Home, ve které mimo jiné nastavíte neviditelné zdi či zakázané zóny. Jejím prostřednictvím můžete vysavač zapnout a vypnout, naleznete v ní statistiky, historii, možnost zpětné kontroly absolvované trasy a nastavení smart notifikací. Pozitivním faktem je, že výrobce aplikaci průběžně aktualizuje, proto se můžete těšit na nové funkce. Milovníky těch nejpokročilejších technologií potěší informace, že Roomba s9+ podporuje (stejně jako modely Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro a Roborock S5 Max) hlasové asistenty Alexa a Google Assistant.

Vzhledem k vysoké pořizovací ceně je přirozené, že spotřebitelé od vysavače iRobot Roomba s9+ očekávají nadprůměrný výkon. Pomyslná přísnost je proto cítit i v jejich recenzích. Uživatelé si nemohou vynachválit vysokou efektivitu vysávání i smývání, rychlé zmapování okolí, výdrž baterie a spolehlivou orientaci v prostoru. Za negativa označují drobnosti, jako je větší hlučnost, občasná „zmatenost“ při hledání nabíjecí stanice či komplikovanější ovládání přes aplikaci. Často skloňovaným negativem je i vysoká pořizovací cena, kterou však spotřebitelé pokládají za přiměřenou výkonu a funkcím.

Pozitíva

Nadstandardní výkon a efektivita čištění
Nejpokročilejší funkce
Automatické vyprazdňování nádržky na nečistoty

Negatíva

Vysoká cena
V porovnání s jinými modely kratší doba provozu

Max. doba provozu = 120 min. ● Kapacita baterie = mAh ● Doba nabíjení = 120 min. ● Max. pokrytá plocha = 185 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 550 ml ● Výška vysavače = 9,3 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnost = 60 dB ● Hmotnost = 8,1 kg

Xiaomi Roborock S6 MaxV

Robotický vysavač s mopem, max. pokrytá plocha 240 m², výdrž baterie 180 min., doba nabíjení 360 min., kapacita nádržky na prach a vodu 460/300 ml, sací výkon 2 500 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnost cca 64 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Robotický vysavač a mop v jednom Roborock S6 MaxV má baterii s dlouhou výdrží, vysoký sací výkon, vyznačuje se dobrou orientací v prostoru a je vybavený pokročilými funkcemi. Jedná se o model z vyšší cenové kategorie, i přesto pořizovací cenu hodnotíme jako přiměřenou kvalitě a výkonu.

Robotický mop Xiaomi Roborock S6 MaxV s 5 200mAh baterií na jedno nabití uklidí prostor o rozloze kolem 240 m², což je vysoký nadprůměr. V tomto směru se mu v našem testu vyrovná jen jeho vítěz, a sice Xiaomi Roidmi Eve Plus. V přepočtu na čas jde o cca 180min. provoz. Automatické nabití po vybití baterie je již jakousi samozřejmostí.

Jako největší problém vnímáme enormně dlouhou dobu nabíjení, která představuje až 6 hodin. Sací výkon 2 500 Pa hodnotíme jako dostatečný. K pozitivním parametrům dále řadíme snesitelnou hlučnost 64 dB, hlavní kartáč, který je doplněný 2 bočními, HEPA filtr E11 a velkou kapacitu nádržky na prach o objemu 460 ml.

Roborock S6 MaxV je stejně jako další 3 modely od Xioami, tedy Roborock S5 MaxXiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro a Xiaomi Roidmi Eve Plus, poněkud vyšší. Má 9,6 cm, proto není vhodný k úklidu pod nízkým nábytkem. Z hlediska překonávání překážek je na tom dobře. „Přeleze“ přes vše o výšce do 2 cm. Nádržka na vodu má dostačujících 300 ml. Zajímavá je botanicko-biomimetická technologie mopovacího systému, která zajišťuje rovnoměrné dávkování vody v závislosti na typu právě smývaného povrchu.

Na vysavači se nachází senzor, který zabrání jeho pádu ze schodů a narážení do věcí, navigační systém PreciSenseTM LiDAR, 2 kamery k hloubkovému vnímání prostoru, LDS laserový systém mapování a infračervený snímač, díky kterému může pracovat i ve tmě. K ovládání slouží aplikace Mi Home, pomocí které můžete vysavač zapnout i vypnout, nastavit v ní zakázané zóny, neviditelné zdi a přednastavit frekvenci vysávání či smývání v různých místnostech nebo patrech domu. Upozorňujeme, že ani tento model nelze ovládat v češtině či slovenštině.

Spotřebitelské recenze modelu Roborock S6 MaxV jsou převážně pozitivní. Uživatelům se líbí vysoký sací výkon a efektivní smývání, kvalitní navigace, šikovné funkce a pokroková aplikace. Negativní hodnocení hovoří o větší hlučnosti a neschopnosti vysavače komunikovat v češtině, což je příznačné pro všechny modely od Xiaomi.

  

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem
Velké pokrytí a dlouhá výdrž baterie
Dobrá orientace v prostoru

Negatíva

Dlouhé nabíjení baterie
Aplikace není dostupná v českém ani slovenském jazyce

Max. doba provozu = 180 min. ● Kapacita baterie = 5 200 mAh ● Doba nabíjení = 360 min. ● Max. pokrytá plocha = 240 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 460/300 ml ● Sací výkon = 2 500 Pa ● Výška vysavače = 9,6 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnost = 64 dB ● Hmotnost = 3,7 kg

Náš TIP

Xiaomi Roborock S5 Max

Robotický vysavač s mopem, max. pokrytá plocha 200 m², výdrž baterie 180 min., kapacita nádržky na prach a vodu 460/280 ml, sací výkon 2 000 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnost cca 60 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Roborock S5 Max je robotický vysavač s mopem, který vyniká poměrem mezi pořizovací cenou, funkčností a funkcemi. Ve srovnání s dražšími vysavači zaostává zejména slabším sacím výkonem. Naopak z hlediska výdrže baterie a funkčních vlastností se vyrovná i modelům z vyšší cenové kategorie. Nechybí u něj HEPA filtr, vcelku spolehlivá navigace ani funkce mapování.

Roborock S5 Max není nejvýkonnějším robotickým vysavačem na trhu, pro běžnou údržbu domácnosti je však zcela dostačující. Navíc jde o cenově atraktivní model. Jeho sací výkon činí 2 000 Pa. Na druhé straně je vybavený ventilátorem, který dosahuje vysoké rychlosti 1 500 ot./min., vysávání by proto mělo být dostatečně efektivní.

Baterie s kapacitou 2 500 mAh na jedno nabití vydrží v provozu až 180 min., Roborock S5 Max je proto vhodný k údržbě prostor o rozloze do 200 m². Po vybití se vysavač vrátí do nabíjecí stanice. Kapacitu nádržky na prach, která má až 480 ml, hodnotíme velmi pozitivně. Tento model je vysoký 9,7 cm a je uzpůsobený k překonávání překážek o výšce do 2 cm. Výšku spodního kartáče reguluje automaticky, proto jej můžete používat i v domácnostech s různými typy povrchů. HEPA filtr je již jakousi samozřejmostí.

Nádržka na vodu má dostačujících 290 ml. Mop je odpružený, což stojí za skutečností, že na jednotlivé povrchy „tlačí“ stejnou silou. K plusům řadíme také silné sání, možnost nastavení ideálního průtoku vody a funkci, která po skončení mytí zastaví vypouštění vody, což stojí za rychlejším vyschnutím mopu, a tudíž i snadnější údržbou. Z hlediska orientace v prostoru hodnotíme model Roborock S5 Max velmi dobře.

Není vybavený nejpokrokovějšími systémy, avšak jeho navigační výbava je i přesto velmi spolehlivá. Jedná se o infračervený senzor, akcelerometr, kompas, laserový dálkoměr a senzory pro ochranu před pádem ze schodů či narážením do předmětů. Plusem je také přítomnost funkčního nárazníku. Vysavač je schopný prostor mapovat, pamatuje si již uklizené místnosti, disponuje funkcí plánování nejlepší trasy, můžete si na něm nastavit zakázané zóny i neviditelné zdi. Ovládání zajišťuje aplikace Mi Home. Upozorňujeme, že není dostupná v češtině. I na tomto modelu se nachází možnost ovládání hlasem prostřednictvím kteréhokoli chytrého hlasového asistenta.

To, že model Roborock S5 Max patří ke spotřebitelsky atraktivním robotickým vysavačům, potvrzuje i několik stovek recenzí na české a slovenské Heurece. Převážná většina z nich je pozitivní. Spotřebitelé si pochvalují poměr mezi cenou a výkonem, dobrou orientaci v prostoru, spolehlivé vysávání i mytí různých povrchů a snadné ovládání. Negativní zkušenosti jsou spojené téměř výhradně s absencí aplikace v češtině. Výjimečně jsme narazili i na zkušenosti, které hovoří o ne zcela dokonalém smývání a slabším sacím výkonu.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou, výdrží a výkonem
Pokročilé funkce
Dobrá orientace v prostoru

Negatíva

Bez dálkového ovladače
Aplikace není dostupná v češtině ani slovenštině

Max. doba provozu = 180 min. ● Kapacita baterie = 2 500 mAh ● Max. pokrytá plocha = 200 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 460/280 ml ● Sací výkon = 2 000 Pa ● Výška vysavače = 9,7 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnost = 60 dB

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Vysavače

Vaše hodnocení:
(93.4%)