Veslovací trenažéry

Nejlepší veslovací trenažéry 2024 + recenze

Život ve fitness centrech či posilovnách se stále více viditelně rozmáhá, za což můžeme vděčit zejména sociálním sítím, které člověka ke zdravému životnímu stylu přímo navádějí a motivují. Pokud však během cvičení nemáte v oblibě pozornost desítek dalších lidí, je vhodné popřemýšlet nad pořízením vlastních cvičebních pomůcek. Pro celotělový trénink je nejvhodnějším kandidátem veslovací trenažér. V našem testu přinášíme zhodnocení nejlepších modelů, z nichž jsme vybrali jedinečného vítěze – veslovací trenažér Concept2 RowErg. Navíc jsme sestavili i návod na výběr toho správného veslovacího trenažéru.

Publikované: 03.07.2023
Aktualizované: 03.04.2024

Jaký veslovací trenažér koupit?

Zatímco pro detailně orientované spotřebitele jsou určeny obsáhlé recenze se zaměřením na všechny faktory, které by mohly mít potenciální vliv na výběr vhodného produktu, pro lidi zaměřující se na to nejpodstatnější jsme zhotovili stručný přehled nejdůležitějších parametrů vybraných modelů.

Názov Hodnotenie Detail
Concept2 RowErg   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Stormred Wing   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Finnlo Cross   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Concept2 RowErg

Concept2 RowErg

Veslovací trenažér se vzduchovým brzdným systémem, nosnost 135 kg, délka pojezdu 137 cm, hmotnost 28 kg.

Zobrazit více info

Šikovný veslovací trenažér Concept2 disponuje brzdným systémem fungujícím na principu vzduchu. Disponuje manuální regulaci zátěže v průběhu tréninku. I přes časté používání je díky nosnosti 135 kg vysoce odolným cvičebním strojem.

Cenový trhák
Hop-Sport HS-065AR Talon

Hop-Sport HS-065AR Talon

Veslovací trenažér se vzduchovým brzdným systémem, 8 stupňů zátěže, nosnost 135 kg, délka pojezdu 84 cm, hmotnost 24,5 kg.

Zobrazit více info

Vzduchový brzdný systém veslovacího trenažéru Hop-Sport zaručuje plynulý chod i díky 8stupňové manuální regulaci zátěže. Mechanismus cirkulace vzduchu během provozu stroje navíc dopřeje cvičícímu chladivý vánek s nastavitelným směrem proudění. Přestože měření srdečního tepu během cvičení je díky přítomnosti příslušného programu umožněno, telemetrický pás je třeba si dodatečně dokoupit.

Náš TIP
inSPORTline Yukona

inSPORTline Yukona

Veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémem, 16 stupňů zátěže, nosnost 110 kg, délka pojezdu 118 cm, 21 programů, hmotnost 20,5 kg.

Zobrazit více info

Výrobce inSPORTline zkombinoval v tomto produktu magnetický brzdový systém s elektronickým regulátorem zátěže, což vede uživatele k velmi snadnému a rychlému přizpůsobení zátěže na 16úrovňové stupnici. Veslovací trenažér inSPORTline je ideálním přístrojem pro cvičení v domácím prostředí, přičemž transportní kolečka jsou velkými pomocníky v případném přesouvání stroje.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Kvalita zpracování, brzdný systém či nosnost veslovacího trenažéru jsou podstatnými parametry, které rozhodují o délce životnosti stroje. Abychom pro vás v našich detailních recenzích přinesli co nejvíce informačně nasáklý obsah o nejlepších produktech a našli způsob, jak určit jedinečného vítěze testu, museli jsme si předem stanovit faktory, na které se budeme v průběhu testu, porovnávání a hodnocení převážně zaměřovat. Následující parametry by měly mít největší vliv na vaše rozhodování.

Brzdný systém
Kvalita zpracování
Nosnost
Regulace zátěže
Počet cvičebních programů
Rozměry a hmotnost
Displej
Cena
Pojezd
Skladatelnost

Uvedené parametry sloužily jako způsob zúžení výběru modelů na ty nejkvalitnější a nejefektivnější, kterým jsme se později obsažněji věnovali. Do našeho top žebříčku veslovacích trenažérů se dostala zařízení různých značek, avšak podstatné zastoupení měli zařízení od společnosti inSPORTline. Našly se však také modely jiných výrobců, jako Hop-Sport, Capital Sports, Concept2 či Finnlo. Všichni zmiňovaní producenti se snaží na trh přinášet stále modernější a účinnější produkty s inovativními funkcemi, ale v našem hodnocení jsme se odráželi zejména od předem vytyčených parametrů a prostudovaných spotřebitelských recenzí volně dostupných na známých portálech Heureka.cz, Mall.cz či Alza.cz, přičemž jsme se zaměřili také na uživatelské názory na sportovně orientovaných webových stránkách, jako fitham.cz, online-sport.cz a eFitness.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze veslovacích trenažérů

Aby se nám podařilo zkompletovat plnohodnotné recenze, museli jsme nejprve věnovat několik hodin studiu nejpodstatnějších technických parametrů, analýze silných a slabých stránek shrnutých v četných spotřebitelských názorech na vybrané modely, díky čemuž jsme mohli následně přistoupit k jejich vzájemnému porovnání, zhodnocení a přiřazení příznačných štítků jednotlivým produktům. Podotýkáme, že naše recenze neslouží jako reklama. Zaměřují se především na detailní shrnutí vytyčených parametrů vybraných veslovacích trenažérů a našich primárních dojmů z nich.

Víťaz testu

Concept2 RowErg

Veslovací trenažér se vzduchovým brzdným systémem, nosnost 135 kg, délka pojezdu 137 cm, hmotnost 28 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Šikovný veslovací trenažér Concept2 disponuje brzdným systémem fungujícím na principu vzduchu, přičemž tento parametr činí z tohoto modelu v pořadí druhý vzduchový trenažér v rámci našeho testu, a to hned po produktu Hop-Sport HS-065AR Talon. Tyto dva modely se shodují také v manuální regulaci zátěže v průběhu tréninku. I přes časté používání je díky nosnosti 135 kg vysoce odolným cvičebním strojem.

S nejdelším pojezdem (137 cm) je vhodným adeptem pro vysoké uživatele, pro které je hledání správného stroje o to obtížnější. Tato hliníková kolejnice s nerezovým povrchem má však kromě své délky také velkou výhodu v podobě lehkého pohybu sedáku na pojezdových kolečkách. V rámci sedadla je nutno poznamenat, že na trhu existují dva téměř totožné modely, které se konkrétně liší výškou umístění sedadla. Zatímco nižší stroj disponuje sedací oblastí ve výšce 30 centimetrů, výrobce vytvořil také alternativu s vyšším umístěním sedadla, a to Concept2 RowErg – vyšší. Tento model má sedátko umístěné přibližně ve výšce běžných židlí, konkrétně 50 centimetrů, což ocení nejen osoby s bolestivými kolenními klouby, ale také uživatelé s různými druhy postižení.

Z hlediska elektroniky je veslovací trenažér Concept2 vybaven monitorem s přehledným zobrazením důležitých hodnot, jako rychlost, razance záběrů, vzdálenost či spálené kalorie. Monitor je také možné spárovat se zařízeními jako telefon či tablet, a to pomocí bluetooth připojení. Pro snazší používání těchto zařízení během tréninku je umožněno jejich umístění do nastavitelného držáku. Co však tento produkt činí ještě výjimečnějším, je jeho kompatibilita s rozličnými aplikacemi. V případě Concept2 si můžete vybírat z 30 aplikací, přičemž jednou z nich je ErgData zaznamenávající všechna důležitá tréninková data.

Kvalitní konstrukce veslovacího trenažéru zhotovená na principu vzdušného proudění je vynikajícím společníkem do bytových prostor díky tichému chodu, který stavba stroje zajišťuje. Velkou výhodou pro české uživatele je menu v českém jazyce, což velmi usnadní ovládání a používání stroje. Velkou výhodou produktu je nejen držák na telefon či široká nabídka připojitelných aplikací, ale také pěkný design, plynulost tahu či snadná montáž. Usnadněná forma uskladnění veslovacího trenažéru díky sklápatelnosti je v tomto případě přidaným bonusem.

Pozitíva

Cena odpovídá vynikajícím technickým parametrům
Profesionální stroj
Spárování se zařízeními a aplikacemi

Negatíva

Žádné

Brzdný systém: vzduchový ● Způsob regulace: manuální ● Počet stupňů zátěže: neuvedeno ● Nosnost: 135 kg ● Hmotnost: 28 kg ● Rozměry: 244 x 61 x 90 cm ● Délka pojezdu: 137 cm ● LCD displej: ano ● Počet programů: neuvedeno ● Telemetrický pás v balení: ne ● Transportní kolečka: ano ● Sklopné: ano ● Funkce strojního počítače: zobrazení rychlosti, spálených kalorií, vzdálenosti, frekvence a počtu záběrů

Cenový trhák

Hop-Sport HS-065AR Talon

Veslovací trenažér se vzduchovým brzdným systémem, 8 stupňů zátěže, nosnost 135 kg, délka pojezdu 84 cm, hmotnost 24,5 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Špičkové a levné zařízení posiluje celé tělo a zároveň zlepšuje kondici, přičemž o toto vše pečuje 8 zátěžových stupňů s plynulým přechodem mezi nimi, který zajišťuje manuální regulátor v podobě otočného kolečka. Na podobně jednoduché bázi funguje i ovládání tréninkového počítače, který obsahuje všechny podstatné údaje týkající se tréninku, jako jeho čas, spálené kalorie, aktuální a celkový počet záběrů, překonaná vzdálenost či srdeční puls. Na rozdíl od modelu inSPORTline Yukona však balení veslovacího trenažéru Hop-Sport neobsahuje telemetrický pás pro měření srdečního tepu během tréninku. Kompatibilní bezdrátový pás je proto nutno dodatečně dokoupit.

Systém odporu funguje, tak jako u modelu Concept2 RowErg, na principu vzduchu, díky kterému je stroj na veslování velmi tichý a snadno udržovatelný. Vzduchový brzdový systém má však další výhodu v podobě cirkulace vzduchu skrz ventilátorový otvor. Vyprodukovaný chladivý vánek má pozitivní účinek na cvičícího, který může podle potřeby nastavovat směr proudění tohoto studeného vzduchu. Pohodlí a stabilitu má na starosti komfortní sedátko z měkké pěny, které disponuje optimálními rozměry pro udržení rovnováhy po celou dobu náročného tréninku. Bezpečnost během cvičení zase zaručují přiměřeně široké pedály s nastavitelnými řemínky a rukojeť s protiskluzovým povrchem.

Z hlediska rozměrů patří veslovací trenažér Hop-Sport mezi větší typy modelů, jako např. Concept2 RowErg. Avšak nosnost do 135 kilogramů je vzhledem k ceně i přes velikost stroje uspokojivým parametrem. Tak jako v případě ostatních produktů v našem testu i tento veslovací trenažér má vynikající výhodu ve formě sklápěcí konstrukce, což umožňuje snadné uskladnění stroje i v menších bytových prostorách. Přesun poskládaného i rozloženého veslovacího trenažéru také usnadňují transportní kolečka a praktická rukojeť pro lepší uchycení stroje.

Vzhledem k tomu, že veslovací trenažér patří do nižší cenové hladiny, není třeba si od stroje nic extrémně slibovat. I 8. stupeň zátěže je totiž pro trénované sportovce z hlediska odporu velmi slabým. Do běžné domácnosti pro občasného uživatele je však kvalitním pomocníkem se snadným způsobem složení, pěkným designem a tichým chodem. Velkou výhodou je zmiňovaná cirkulace vzduchu fungující jako osobní ventilátor během cvičení. Tento veslovací trenažér sice náročnější uživatele neohromí, ale disponuje jistými charakteristikami, které z něj dělají dostatečného pomocníka na procvičení celého těla.

Pozitíva

Přijatelný poměr ceny a kvality
Pohodlné a příjemné sedátko
Vhodný pro domácí využití – tichý chod

Negatíva

I nejvyšší stupeň zátěže je slabý

Brzdný systém: vzduchový ● Způsob regulace: manuální ● Počet stupňů zátěže: 8 ● Nosnost: 135 kg ● Hmotnost: 24,5 kg ● Rozměry: 213 x 45 x 77 cm ● Délka pojezdu: 84 cm ● LCD displej: ano ● Počet programů : neuvedeno ● Telemetrický pás v balení: ne ● Transportní kolečka: ano ● Sklopné: ano ● Funkce strojního počítače: zobrazení času, počtu a frekvence záběrů, překonané vzdálenosti, spálených kalorií a pulsu

Náš TIP

inSPORTline Yukona

Veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémem, 16 stupňů zátěže, nosnost 110 kg, délka pojezdu 118 cm, 21 programů, hmotnost 20,5 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Výrobce inSPORTline zkombinoval v tomto produktu magnetický brzdový systém s elektronickým regulátorem zátěže, což vede uživatele k velmi snadnému a rychlému přizpůsobení zátěže na 16úrovňové stupnici. Veslovací trenažér inSPORTline je ideálním přístrojem pro cvičení v domácím prostředí, přičemž transportní kolečka jsou velkými pomocníky v případném přesouvání stroje z jednoho místa na druhé v rámci bytového zařízení. Pohodlný trénink může mírně zkomplikovat jen čalouněné sedátko, které je pokryto vrstvou umělé kůže.

V rámci programového vybavení disponuje 15 přednastavenými programy, čtyřmi libovolně nastavitelnými uživatelskými režimy, ale také HRC a manuálním programem. V souvislosti s HRC programem je třeba poznamenat, že model Yukona má v balení k dispozici hrudní pás pro automatické přizpůsobení zátěže optimální frekvenci tepu po celou dobu tréninku. Takto uživatel dosahuje vyšší efektivity a většího množství spálených kalorií.

Dobře nastavitelná zátěž, tichý chod stroje, snadné uskladnění, snadná manipulace či velké množství přednastavených programů, které nevyžadují žádnou snahu ze strany uživatele, jsou jen zlomkem pozitivních stránek modelu z dílny značky inSPORTline. Z nevýhod je však třeba zmínit fakt, že se několika spotřebitelům zdálo, že data ukazuje stroj jen orientačně. To ovšem neznamená, že je váš trénink jakkoli neefektivní. Spíše to značí, že výrobce přizpůsobil technickou způsobilost stroje požadované ceně. Někteří uživatelé mohou negativně vnímat úzké držadlo, které by bylo vhodné prodloužit alespoň o pět centimetrů na obou stranách.

Pozitíva

Dobře nastavitelná úroveň zátěže
Množství cvičebních programů
Tichý chod

Negatíva

Orientační uvádění tréninkových dat
Úzké držadlo

Brzdný systém: magnetický ● Způsob regulace: elektronický ● Počet stupňů zátěže: 16 ● Nosnost: 110 kg ● Hmotnost: 20,5 kg ● Rozměry: 159 x 55 x 77 cm ● Délka pojezdu: 118 cm ● LCD displej: ano ● Počet programů: 21 ● Telemetrický pás v balení: ano ● Transportní kolečka: ano ● Sklopné: ano ● Funkce strojního počítače: zobrazení času, počtu a frekvence záběrů, zátěže, srdečního tepu, spálených kalorií, výkonu a vzdálenosti

Pre náročných

Finnlo Aquon WaterFlow

Veslovací trenažér s vodním brzdným systémem, 4 stupně zátěže, nosnost 150 kg, hmotnost 42 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jediný vodní veslovací trenažér v našem testu se cenově výrazně vzdaluje i od dražších modelů, jako Concept2 RowErg, avšak veslování s vodním odporem za pomoci polykarbonátové nádrže s touto tekutinou je nejen nejbližší imitací reálného veslování na vodní ploše, ale také vynikající formou meditování díky příjemnému naturálnímu zvuku žblnkání. Uživatel se proto může z domácího prostředí myšlenkami přenést rovnou do přírody, čímž posiluje nejen fyzickou, ale také mentální stránku svého života.

Výrobce myslel na autentičnost v podobě bezpečných, protiskluzových nášlapů a jejich odstupu, který přímo imituje rozestup nohou v soutěžních veslicích. Jelikož má vodní brzdný systém pozitivní vliv na mysl člověka, je pochopitelné, že by zpříjemnění cvičení mohlo přicházet i v podobě pohodlných součástek. Ty jsou v případě tohoto veslovacího trenažéru realitou. Pohodlný a správný pohyb bez nadměrného zatížení zápěstních svalů a oblasti podpaží zajišťují speciálně tvarované rukojeti, přičemž ideálním aspektem pro delší tréninky je pohodlně tvarované sedátko umístěné na kuličkových ložiskách zajišťujících hladký pohyb po dostatečně dlouhém pojezdu stvořeném i pro dvoumetrovou osobu.

Díky kvalitnímu zpracování v podobě tuhého a pevného rámu je veslovací trenažér Finnlo určen pro uživatele s vyšší hmotností. Nosnost je přesných 150 kilogramů, což je v rámci našeho testu nejvyšší údaj v souvislosti s tímto parametrem. Přestože je stroj imitující pohyby veslování regulovatelný prostřednictvím manuálního otočného kolečka, disponuje podsvíceným displejem, který zobrazuje základní data týkající se tréninku. Mezi tyto údaje patří i srdeční puls, ale jako u jiných modelů (Concept2 RowErg či Hop-Sport HS-065AR Talon) ani veslovací trenažer Finnlo nemá k dispozici hrudní pás. Ten je v případě zájmu třeba dodatečně dokoupit.

Elitní stroj pro pohodlný a ergonomický pohyb je i přes využití vodního elementu překvapivě tichým pomocníkem při cvičení. Přestože vysoká kvalita a ukázkové zpracování z něj činí produkt nesrovnatelný s levnějšími modely, někteří spotřebitelé nepovažují jeho odpor za dostačující. Čekali totiž od vodního trenažéru něco víc. Tento fakt však nemění nic na tom, že se jedná o jedinečný zážitek a zcela jinou úroveň veslovacího tréninku v interiéru.

Pozitíva

Vysoká kvalita hodná ceny
Funguje podle představ
Veslování s vodou je výjimečné

Negatíva

Odpor je překvapivě nízký

Brzdný systém: vodní ● Způsob regulace: manuální ● Počet stupňů zátěže: 4 ● Nosnost: 150 kg ● Hmotnost: 42 kg ● Rozměry: 205 x 50 x 60 cm ● Délka pojezdu: neuvedeno ● LCD displej: ano ● Počet programů: neuvedeno ● Telemetrický pás v balení: ne ● Transportní kolečka: ano ● Sklopné: ano ● Funkce strojního počítače: zobrazení času, počtu a frekvence záběrů, srdečního tepu, spálených kalorií, výkonu a vzdálenosti

Další zajímavé produkty

Do sekce s detailními recenzemi se po dlouhém zvážení všech důležitých parametrů, silných a slabých stránek jednotlivých modelů dostalo jen pár. V průběhu zpracování tématu jsme však zachytili několik dalších zajímavých produktů hodných naší zmínky. Možná právě z nich si vyberete váš vysněný veslovací trenažér.

Vysokou kvalitou provedení a funkčnosti uchvátí veslovací trenažér Concept2 D/PM5 disponující vzduchovým brzdným systémem, díky kterému trénink zaručuje adekvátní simulaci veslování ve vodě. Velký a robustní veslovací stroj se základní nosností 135 kg a složitelným rámem na transportních kolečkách je ideálním veslovacím trenažérem do domácnosti. O pohodlí během tréninku se kromě tichého chodu stará také ergonomicky tvarované sedátko s bezproblémovým skluzem po pojezdovém kolejišti díky kuličkovým ložiskům umístěným pod zmíněným sedadlem. Elektronická regulace a strojový počítač nabízí 10 cvičebních programů, přičemž celý trénink a jeho výsledky lze ukládat do paměti počítače a následně stáhnout do telefonu.

Dalším vzduchovým veslovacím trenažérem nabízejícím plynulý záběr, který stojí za zmínku, je NordicTrack RX800 s nosností 130 kg a robustní konstrukcí o hmotnosti 48 kg. Kvalitní provedení tohoto modelu zaručuje jeho dlouhou životnost i v případě pravidelného používání. Jednoduché ovládání zaručuje nejen podsvícený displej, ale i manuálně regulovatelná zátěž s pětiúrovňovou stupnicí. Veslovací trenažér NordicTrack nabízí na výběr až 20 cvičebních programů, které lze naplňovat v pohodlných podmínkách díky ergonomickému sedadlu a nastavitelným nášlapům se zvedací patou, která slouží ke snížení zatížení kotníkových kloubů a svalů. Tichý chod sice z tohoto veslovacího trenažéru dělá optimálního kandidáta na koupi do panelového domu, ale jeho velikost hovoří o něčem jiném. Problém s umístěním a případným přesunem po bytě je však možné vyřešit díky jednoduchému skládacímu systému a transportním kolečkům.

Veslovací trenažér Acra BR2400 s magnetickým brzdným systémem je kvalitním fitness strojem za přijatelnou cenu. Zabudovaný počítač sice v porovnání s jinými veslovacími trenažéry z našeho testu nenabízí obzvlášť širokou nabídku praktických funkcí, ale obsahuje alespoň základní v podobě scanu, a tedy pravidelného zobrazení aktuálních tréninkových dat, jako je počet a frekvence záběrů, čas tréninku či množství spálených kalorií. Veslovací trenažér Acra disponuje 8stupňovým manuálním regulátorem zátěže a nosností 150 kg. Pohodlnému tréninku dopomůže nejen polyuretanové sedátko, ale i nastavitelná řemínka na nášlapech s cílem zamezení potenciálního vysmeknutí nohy z pedálu v průběhu cvičení. Nevýhodou tohoto modelu je však plastový okrasný kryt sloužící také jako držák na láhev, který je při skládání nutno pokaždé odmontovat.

Magnetickým brzdným systémem disponuje i veslovací trenažér inSPORTline Ocean o nosnosti 120 kg, který je spíše určen pro domácí cvičení než do posiloven. Pro slabý odpor totiž nedochází k plnohodnotné stimulaci tělového svalstva. Tento aspekt však jistým způsobem zachraňuje 6kilogramový zátěžový setrvačník a 8stupňový manuální regulátor zátěže. Z hlediska displeje jde spíše o základní funkce v podobě zobrazení času tréninku, počtu a frekvence záběrů či spálených kalorií. Drobnou nevýhodou je špatné umístění displeje, který je během cvičení neustále zacláněn řemenem rukojeti upevněným nad monitorem. Díky vysoké stabilitě, skladnosti a dobrému poměru ceny a kvality se však vyplatí nad veslovacím trenažérem z řady inSPORTline pouvažovat.

Další veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémem, který se vyplatí zmínit, je fitness stroj Hop-Sport HS-095R Spike o nosnosti 150 kg. Disponuje zátěžovým kolem o váze 16 kg, který zaručuje výborné cvičení. Díky elektronickému regulování 16stupňové zátěže a širokému výběru tréninkových programů, mezi nimiž je i tzv. režim závodu, se veslovací trenažér z řady Hop-Sport řadí mezi kvalitní stroje. Jeho stabilní konstrukce, dokonale přehledný multifunkční počítačový displej se spoustou funkcí a dodatečný nástavec na telefon jsou jen malým odvarem všech výhod, kterými konkrétní veslovací trenažér disponuje. Je k němu totiž možné dokoupit a připojit i telemetrický pás pro průběžné měření srdečního tepu. Za přiměřenou cenu vás v balení kromě výkonného stroje na cvičení čeká i ochranná podložka, která zamezí tvorbě škrábanců vlivem používání stroje na dřevěných podlahách a parketách v domácnosti.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Jelikož se popularita produktů v jakékoli kategorii neustále mění, připravili jsme si pro vás neustále aktualizovaný přehled nejprodávanějších modelů v oblasti veslovacích trenažérů na základě portálu Heureka.cz.

Názov Hodnotenie Detail
StrongGear TrueRow5*Zobrazit produkt
Christopeit Lago5*Zobrazit produkt
Hop-Sport HS-070R5*Zobrazit produkt
Trinfit Remo R600i5*Zobrazit produkt
inSPORTline Power Master X5*Zobrazit produkt

Kondiční trénink v domácím prostředí není nutné stavět jen na využívání běžeckého pásu. Velice kvalitním pomocníkem a fitness strojem pro účinné posílení dolní i horní části těla jedním pohybem je totiž i veslovací trenažér. Systematické cvičení v rámci kondičního tréninku na veslovacím trenažéru nejenže eliminuje bolesti zad, procvičí celé tělo a zpevní svalstvo, ale také zaručí štíhlý a sportovní vzhled.

V následujících odstavcích jsme shrnuli několik důležitých parametrů, na které byste se měli zaměřit v případě, že si chcete pořídit takového pomocníka na posílení svalstva. Váš rozhled v rámci této oblasti rozšíříme také o nejznámější výrobce či cenové hladiny, ve kterých se veslovací trenažéry různých kvalitativních hodnot pohybují. Věříme, že vám naše postřehy pomohou ve zjednodušení výběru tohoto fitness stroje.

Jak vybrat veslovací trenažér

  • Brzdný systém – hydraulický, magnetický, vzduchový a vodní
  • Regulace zátěže
  • Pojezd a výška uživatele
  • Displej a ovládání
  • Nosnost
  • Rozměry a hmotnost veslovacího trenažéru
  • Dodatečné funkce
  • Cena a renomovaní výrobci

Brzdný systém ovlivňuje velikost i cenu

Na první pohled se možná veslovací trenažéry podobají, avšak existují jisté aspekty, kterými se od sebe jednotlivé modely rozlišují. Mezi jinými je to také brzdný systém, který má na starosti vytváření odporu pro účinnější zapojení tělového svalstva cvičícího. Na základě tohoto faktoru dělíme veslovací trenažéry na hydraulické, magnetické, vzduchové a vodní.

Hydraulický trenažér zapojuje spíše ramena

Tento typ veslovacích trenažérů funguje na principu dvou hydraulických pístů upevněných na ramenou fitness stroje, jejichž tahem se vytváří odpor proti tekutině nebo vzduchu nacházejícím se ve válcích. Odpor lze nastavit na mechanice stroje. Je však možné konstatovat, že se nejedná o veslování jako takové, protože hydraulické veslovací trenažéry zapojují do pohybu více ramena než nohy.

Veslovací trenažéry s hydraulickým pístem patří mezi nejrozšířenější typy tohoto fitness stroje, přičemž cenově se pohybují v nižších hladinách. Jsou praktické z hlediska jejich rozměrů, které jsou ve srovnání s jinými typy menší, a tedy skladovatelnější.

Veslovací trenažér brzdný systém

Magnetický trenažér s tichým chodem

Na rozdíl od hydraulických jde v případě magnetických veslovacích trenažérů o dražší, větší a neskladatelné modely, které nabízejí tichý chod a hladké veslování. Mechanika přímo závisí na síle, kterou vyvíjí konkrétní uživatel při cvičení na tomto stroji.

Odpor následně vzniká vlivem elektromagnetů nacházejících se v blízkosti setrvačníku, takže uživatel musí vyvinout dostatečnou sílu k tomu, aby vytvořil zpětný odpor pomáhající v zapojení celého těla. Magnetické veslovací trenažéry lze v rámci sedáku a ramen nastavovat, zatímco u hydraulických modelů taková možnost neexistuje.

Vzduchový trenažér pro účinný celotělový trénink

Podobně jako v případě magnetických i vzduchové veslovací trenažéry fungují v závislosti na síle cvičícího. Čím silnější a rychlejší techniku aplikujete, tím intenzivnější zpětný odpor budete pociťovat. Setrvačník je v tomto případě zhotoven na způsob ventilátorových lopatek, jejichž rotační rychlost je přímo úměrná rychlosti vyvinuté uživatelem, přičemž vyšší tempo zvětšuje odpor vznikající prouděním vzduchu.

Jelikož jde o mechaniku na bázi vzduchu, stroj má vyšší hladinu hluku, ale tuto nevýhodu dorovnává fakt, že vzduchový veslovací trenažér navádí o něco bližší pocit ke skutečnému veslování na vodě. Z hlediska ceny se tyto modely pohybují ve vyšších rozpětích, přičemž větší jsou i jejich rozměry. Velkou výhodou je citelné zapojení celého těla do tréninku.

Vodní trenažér imitující skutečné podmínky

Vodní veslovací trenažéry mají už jen podle názvu nejblíže skutečné veslici, protože imitují podmínky, ve kterých veslování obvykle probíhá. Mechanika fitness stroje funguje na principu lopatek tlačících proti vodě nalité v uzavřené nádržce, čímž vzniká odpor pomáhající v zapojení celého těla do procesu kondičního tréninku. Skutečná vesla sice nahrazují řídítka, ale hluk v podobě žblnající vody v nádrži navádí tu správnou atmosféru.

Jelikož stavba tohoto stroje vyžaduje zakomponování uzavřené vodní nádrže, vodní veslovací trenažér je v porovnání s jinými typy trenažérů pro veslování podstatně větší a těžší. Zatímco na jiných modelech měníte úrovně odporu otočným tlačítkem, odpor vodního veslovacího trenažéru lze přizpůsobit výhradně přilitím nebo odebráním vody z nádrže, což tento úkon podstatně komplikuje.

Vodní trenažér

Regulace zátěže veslovacího trenažéru

Existují dva způsoby regulování zátěže veslovacího trenažéru, a to buď ručně, resp. manuálně, nebo elektronicky. Ruční regulace je příznačná pro trenažéry s brzdným systémem na bázi hydrauliky a magnetů, přičemž je umožněna za pomoci otočného tlačítka.

Elektronické přizpůsobení zátěže vyžaduje displej, na kterém je daný parametr nastavitelný, přičemž některé modely umožňují automatickou úpravu zátěže na základě předem určené frekvence tepu, výkonu a traťového profilu. Zatímco z hlediska regulování zátěže mají některé veslovací trenažéry osm až deset zátěžových stupňů, na trhu existují také stroje se 16 stupni zátěže.

Při pojezdu myslete na svoji výšku

Pojezd je část veslovacího trenažéru, po kterém se pohybuje sedátko, a tedy uživatel. Jedná se o jeden z nejpodstatnějších faktorů z hlediska výběru toho správného fitness stroje, neboť právě na pojezdu závisí životnost veslovacího trenažéru. Jelikož pojezd je nejvíce zatěžovanou částí celého stroje, měli byste zvážit jeho kvalitu.

Zatímco pro levnější trenažéry je příznačný pojezd s plastovými kolečky nižší kvality a rychlejší opotřebovanosti, dražší stroje na veslování disponují pojezdem s ložisky, která při správné a pravidelné údržbě nabízejí větší odolnost a výdrž.

Při pojezdu je třeba brát v úvahu i vlastní výšku, která může ovlivnit dosažitelný záběr. Platí totiž, že čím delší je pojízdná dráha, tím vyšší úroveň záběru lze dosahovat. Vhodné je tedy vybírat z trenažérů s nejdelšími pojezdy, což automaticky vylučuje hydraulické trenažéry s menšími rozměry.

Veslovací trenažér pojezd

Displej a ovládání veslovacího trenažéru

Přestože ovládání veslovacího trenažéru je již většinou elektronické, stále se najdou modely s manuálním systémovým ovládáním. I když oba způsoby ovládání zahrnují displej, v případě manuálního veslovacího trenažéru jde spíše o jednoduchý a malý prostředek pro zobrazení hlavních faktorů souvisejících s tréninkem, jako jeho trvání, rychlost veslování, zdolaná vzdálenost, srdeční tep či množství spálených kalorií.

Regulování zátěže tedy funguje prostřednictvím tlačítek nacházejících se mimo samotného displeje. Elektronické ovládání je v dnešní době mnohem populárnější, přičemž veslovací trenažéry s modernějším systémem disponují podsvícením displeje, který má oproti manuálu přehlednější charakter. Zátěž se na těchto přístrojích reguluje tlačítky na displeji nebo bezdrátovým ovládáním nacházejícím se na rukojeti veslovacího trenažéru.

Displej zobrazuje kromě výše vyjmenovaných základních aspektů tréninku i další výsledky měření, jako počet záběrů za minutu či jejich celkový počet, ale umožňuje také výběr funkcí daného stroje a cvičebních programů.

Veslovací trenažéry s elektronickým ovládáním mají dokonce i program, kde se může uživatel postavit proti soupeři v podobě strojního počítače či proti vlastním předchozím naměřeným časům. Z aspektu displeje je nejdůležitější, aby měl dostatečné rozměry vzhledem ke čitelnosti ze sedadla umístěného na pojezdu veslovacího trenažéru.

Nosnost závisí na hmotnosti všech uživatelů

V případě nosnosti se jedná o jeden z rozhodujících parametrů v životnosti veslovacího trenažéru. V rámci tohoto faktoru byste měli brát v úvahu hmotnost nejtěžšího cvičícího. Pokud budete veslovací trenažér využívat jen vy, stačí, aby byla nosnost přiměřená vaší váze, ale v případě, že bude na stroji trénovat celá vaše rodina, je lepší volit model s vyšší nosností.

Základní hodnota nosnosti se pohybuje na úrovni 100 až 150 kilogramů, přičemž je však možno nalézt i trenažéry s nosností do 180 kilogramů. I tento aspekt dokáže zvýšit cenovou hladinu vybraného modelu, takže je jen na vás, jestli se rozhodnete investovat do kvalitnější konstrukce s vyšší nosností nebo se spokojíte s kratší životností veslovacího trenažéru v nižší cenové hladině.

Veslovací trenažér nosnost

Rozměry a hmotnost je třeba řádně zvážit

Rozměry veslovacího trenažéru přímo souvisí se schopností tento stroj uskladnit. Ve většině případů se jedná o fitness přístroj s přibližně dvoumetrovou délkou, přičemž je však u některých modelů možné je uskladnit jednoduchým složením.

Touto funkcí disponují trenažéry na úkor robustní a kvalitní konstrukce s vyšší životností. Vždy je třeba si zkontrolovat nejen rozměry konkrétního přístroje, který si plánujete zakoupit, ale také si důkladně přeměřit prostory, kde bude veslovací trenažér umístěn.

Hmotnost je rozhodujícím parametrem, a to zejména v případě, že váš trenažér nebude mít fixní umístění, a tudíž jej budete častěji přenášet z jednoho místa na druhé. Většina modelů se pohybuje v širokém hmotnostním rozmezí 14 až 44 kg, přičemž zaváží i možnost usnadnění jejich přenášení v podobě transportních koleček.

Dodatečné funkce veslovacích trenažérů

Pokud váš příbytek nedisponuje místem, kde by se veslovací trenažér mohl nonstop nacházet, doporučujeme volit model s funkcí jednoduchého složení a uskladnění přístroje. Je třeba pamatovat na to, že skládací konstrukce v případě veslovacích trenažérů disponují nižší nosností, robustností a tedy i životností.

V případě, že chcete pořádný přístroj, který vám dlouho vydrží, ale opravdu nemáte prostor, kde byste svůj veslovací trenažér fixně umístili, a tudíž jej budete muset neustále přenášet, nejpraktičtější pomůckou jsou transportní kolečka. Poděkuje vám nejen vaše páteř, ale i vaše podlaha. Každopádně však u jakéhokoli modelu, ale zejména u těch nejrobustnějších, stav parket a dřevěných podlah ve vaší domácnosti nejlépe zachová tzv. ochranná podložka pod veslovací trenažér.

Z hlediska funkcí se vyplatí zmínit měření frekvence tepu prostřednictvím externího hrudního pásu přenášejícího údaje do strojového počítače v průběhu cvičení. Tato funkce nejenže umožňuje přehled o aktuálním stavu srdečního tepu, ale také si lze nastavit cílovou frekvenci tepu, ke které stroj průběžně přizpůsobuje zátěž. Funkce se hodí zejména uživatelům snažícím se o hubnutí prostřednictvím kardio tréninků.

Veslovací trenažér funkce

Cena stoupá s kvalitou stroje

Cena je u jakéhokoli produktu velmi podstatným faktorem. O to více v případě, že se jedná o dlouhodobě využívaný přístroj na cvičení, od něhož se očekává dlouhá životnost.

V cenové hladině do 10 000 Kč je možné si pořídit levnější modely většinou s hydraulickým brzdným systémem, přičemž z hlediska ovládání obsahují víceméně základní funkce a displej zobrazující jen ty nejpodstatnější tréninkové hodnoty a výsledky, přičemž modely veslovacích trenažérů blížících se k vrchní hranici této cenové skupiny, a tedy 10 000 Kč, disponují vyšší kvalitou i funkčností.

Veslovací trenažéry v cenové hladině od 10 000 do 25 000 Kč ocení zejména náročnější uživatelé, kteří touží po kvalitativně vyhovujícím přístroji. Toto cenové rozmezí disponuje velkým množstvím modelů, mezi kterými se najdou hydraulické, magnetické, ale také vzduchové veslovací trenažéry. Potěší i široká paleta funkcí a výbava v ceně zboží.

Špičkové modely určené pro pravidelné používání ve fitness centrech a na trénink vytrvalých sportovců se pohybují v cenové hodnotě nad 25 000 Kč, přičemž v této skupině veslovacích trenažérů lze nalézt již i produkty s vodním brzdným systémem. Vyšší cena se neodráží jen na množství funkcí, ale také na vysoké stabilitě a kvalitě konstrukce.

Nejznámější výrobci veslovacích trenažérů

Fitness stroje je ideální nakupovat samozřejmě ve specializovaných obchodech se zaměřením na sport. V rámci populárních výrobců veslovacích trenažérů je nutno zmínit nejznámější značky inSPORTline a Concept2, které využívají nejen posilovny, ale i špičkoví sportovci na olympijské úrovni. Ovšem vyplatí se zvážit i cenově dostupné modely z dílny Domyos, Capital Sports či HMS. Prémiové veslovací trenažéry jsou příznačné hlavně pro značky, jako Spirit Fitness, Hammer a Finnlo.

Otázky a odpovědi – FAQ

Nenašli jste v článku všechny informace související s veslovacími trenažéry? V případě, že ani sekce otázek a odpovědí neuspokojila vaši zvědavost, nabízíme možnost obrátit se na nás s vašimi dotazy v sekci komentářů. Posnažíme se na ně odpovědět co nejdříve.

Veslovací trenažér byste měli zpravidla po každém tréninku vyčistit prostředkem rozpouštějícím zbytky potu, které by mohly ovlivnit, případně poškodit hlavní části stroje. Jelikož většina strojů zvykne být umístěna na stálém místě, je nutné z nich pravidelně stírat prachové částice zabraňující plynulému pohybu jednotlivých částí trenažéru. Veslovací trenažér funguje na principu pravidelného pohybu po jízdní dráze, což znamená, že je tuto kolejnici, ale i ložiska podmiňující bezvadný a hladký pohyb třeba namazávat. V případě veslovacího trenažéru jde o komplikovaný mechanismus, který vyžaduje regulární kontrolu každé součástky, proto byste na ni rozhodně neměli zapomínat.

Pokud plánujete veslovací trenažér využívat v místnosti s dřevěnou podlahou, doporučujeme zakoupení ochranné podložky. Tu je také vhodné využívat u větších a robustnějších modelů, které by mohly potenciálně poškodit jakoukoli podlahu či koberec.

Pokud je vaším cílem zhubnout, rozhodně byste měli volit ranní tréninky na lačný žaludek, kdy tělo ještě nemá dostatek cukrů ze stravy, a proto dochází k účinnému spalování tukových zásob. Kondiční trénink s průměrnou zátěží je vhodné aplikovat třikrát týdně s časovým rozsahem tréninku alespoň 30 minut.

Lacná kvalita

Hammer Rower Pro Force

Veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémem, 16 stupňů zátěže, nosnost 110 kg, délka pojezdu 118 cm, 20 programů, hmotnost 24 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dlouhou životnost a nízkou poruchovost veslovacího trenažéru zaručuje nejen masivní hliníkový profil stroje, ale také umístění měkčeného sedáku na ložiskách. Kromě těchto aspektů zajišťuje plynulý a bezproblémový chod také magnetický brzdný systém a elektronická regulace 16úrovňové zátěžové stupnice. Z hlediska nosnosti se tento model spolu s veslovacím trenažérem inSPORTline Yukona přiřazuje k méně výkonným cvičebním strojům, ale pojezdová lišta o délce 118 centimetrů vhodná i pro vyšší osoby dokáže jako tak zmírnit negativní dojem z nosnosti stroje.

Příjemná a bohatá programová vybavenost v podobě 15 přednastavených programů působí doslova jako motivace ke cvičení. Připočtete-li k tomu ještě čtyři nastavitelné uživatelské režimy s paměťovou funkcí, HRC program pro sledování srdečního tepu pomocí připojitelného telemetrického pásu (není součástí balení) a soutěžní simulaci veslovacích závodů, vznikne vám pořádný balík zábavy a pohybu v jednom. Hlavní hodnoty zachycující rozličné aspekty probíhajícího tréninku se následně zobrazují na LCD displeji.

Spotřebitelé vyzdvihují v souvislosti s veslovacím trenažérem Hammer zejména jeho tichý chod, díky čemuž se zapínání řemínků nášlapů prostřednictvím suchého zipu stává nejhlučnějším aspektem na celém stroji. I tento faktor, spolu s malými rozměry a lehkou složitelnou konstrukcí, rozhoduje o vhodnosti produktu pro používání v panelácích. Široký rozsah volitelné zátěže a možnost výběru pomocí elektronického regulátoru také nahrává ve prospěch tohoto modelu. Z negativních stránek stojí za zmínku jedině nedostatečně detailně orientovaný návod k použití veslovacího trenažéru.

Pozitíva

Vynikající stroj za přijatelnou cenu
Lehký, ale robustní
Stroj zajišťuje plynulý veslovací pohyb

Negatíva

Návod k použití by mohl být obsažnější

Brzdný systém: magnetický ● Způsob regulace: elektronický ● Počet stupňů zátěže: 16 ● Nosnost: 110 kg ● Hmotnost: 24 kg ● Rozměry: 157 x 55 x 78 cm ● Délka pojezdu: 118 cm ● LCD displej: ano ● Počet programů: 20 ● Telemetrický pás v balení: ne ● Transportní kolečka: ano ● Sklopné: ano ● Funkce strojního počítače: zobrazení času, počtu a frekvence záběrů, zátěže, srdečního tepu, spálených kalorií, výkonu, vzdálenosti a zvoleného programu

inSPORTline Rivu

Veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémem, 16 stupňů zátěže, nosnost 150 kg, délka pojezdu 99 cm, 18 programů, hmotnost 40 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Veslovací trenažér inSPORTline disponuje magnetickým brzdným systémem, který zaručuje jeho vysokou bezpečnost a dlouhou životnost. K těmto aspektům napomáhá také robustní konstrukce stroje, která se hmotností 40 kilogramů blíží k podstatně dražšímu modelu Finnlo Aquon Waterflow. Zacvičit si na něm mohou osoby do 150 kg a díky poměrně dlouhému pojezdu (99 cm) si pohodlně zatrénují i dvoumetroví uživatelé.

Pokud vaše domácnost nedisponuje dostatečně velkou plochou pro umístění veslovacího trenažéru, tento model potěší transportními kolečky a sklopnou konstrukcí, díky čemuž se usnadní přenášení a skladování stroje. Úroveň zátěže lze nastavit prostřednictvím elektronického regulátoru, který má v případě tohoto trenažéru na veslování až 16 stupňů, a tedy stejný počet jako model inSPORTline Yukona. Přehled o zvoleném stupni zátěže má uživatel díky podsvícenému LCD displeji, který kromě tohoto údaje zobrazuje i průběžná tréninková data, jako počet záběrů za minutu, celkové množství záběrů, čas tréninku, vzdálenost, výkon, ale i spálené kalorie či srdeční tep. Zobrazení všech vyjmenovaných údajů dělají z tohoto veslovacího trenažéru kandidáta vhodného i do posiloven.

Zejména z hlediska programové vybavenosti si tento veslařský trenažér zaslouží přívlastek „profesionální“. Systém totiž obsahuje až 18 programů, což je ve srovnání s veslovacím trenažérem totožné značky inSPORTline Yukona méně. Zatímco 12 programů je přednastaveno, čtyři si může uživatel přizpůsobit vlastním tréninkovým potřebám. Poslední dva programy zahrnují HRC program na cvičení na základě srdečního tepu, jehož údaje se zachycují prostřednictvím hrudního pásu zakoupeného v balení stroje, a jeden čistě manuální program.

Jelikož stroj disponuje vestavěným ventilátorem, tato součástka je jediným hlučným faktorem v celém zařízení. Výhodou přístroje na cvičení je nejen programové vybavení, stabilita a konstrukční masivnost, ale také možnost pohodlného tréninku, kterou velikost stroje otevírá pro vysoké lidi. Komfortu však moc nenahrávají nášlapy, které bez obuvi tlačí do pat. Každopádně je však možné konstatovat, že by si konkrétní veslovací trenažér měli pořídit majitelé posiloven a klubů, přičemž do domácností se doporučuje jeho zakoupení v případě, že to s tímto sportem myslíte opravdu vážně. Jen tehdy se totiž vyplatí zabírat podstatné místo v příbytku a zaplatit za něj částku ve střední cenové hladině.

Pozitíva

I pro vysoké uživatele
Tichý chod
Programové vybavení

Negatíva

Nepohodlné nášlapy

Brzdný systém: magnetický ● Způsob regulace: elektronický ● Počet stupňů zátěže: 16 ● Nosnost: 150 kg ● Hmotnost: 40 kg ● Rozměry: 193 x 57 x 127 cm ● Délka pojezdu: 99 cm ● LCD displej: ano ● Počet programů: 18 ● Telemetrický pás v balení: ano ● Transportní kolečka: ano ● Sklopné: ano ● Funkce strojního počítače: zobrazení času, počtu a frekvence záběrů, zátěže, srdečního tepu, spálených kalorií, výkonu a vzdálenosti

Capital Sports Stream M2

Veslovací trenažér s magnetickým brzdným systémem, 16 stupňů zátěže, nosnost 100 kg, délka pojezdu 105 cm, 12 programů, hmotnost 33,5 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Veslovací trenažér Capital Sports patří z hlediska nosnosti mezi produkty s menší výdrží. Maximální nosnost totiž v případě tohoto stroje dosahuje hranice 100 kilogramů, což není v případě cvičebních strojů zrovna potěšujícím faktorem. I přes tuto překážku je však doporučen jak začátečníkům, tak i sportovcům, a to zejména na cvičení v domácím prostředí. Jako model inSPORTline Yukona má i tento veslovací trenažér 16 volitelných úrovní zátěže, které zajistí jedinečný zážitek z domácího tréninku.

Jelikož je tento cvičební stroj s magnetickým brzdným systémem spíše vhodný do domácností, je třeba, aby byl tichým a nerušivým společníkem. Tuto podmínku veslovací trenažér Capital Sports dozajista splňuje díky dvojité hliníkové liště, na které je navíc umístěno extrémně pohodlné sedátko. Nastavitelnými popruhy zabezpečené nášlapy zaručují spolehlivé upevnění po dobu celého tréninku, což také napomáhá k udržení tichého průběhu cvičení.

Z hlediska programového vybavení je tento veslovací trenažér více než uspokojivý. Přestože v porovnání s jinými produkty z našeho testu, jako inSPORTline Yukona, disponuje Capital Sports jen 12 tréninkovými programy, jejich zpracování je přímo ukázkové. Elektronická regulace v kombinaci s profesionálním mini počítačem totiž zajišťují široký výběr různých zátěžových křivek, ale také nabízejí program, ve kterém si může uživatel zasoutěžit se samotným strojním počítačem, či možnost definovat si vlastní uživatelský program.

Výjimečností elektronického aspektu veslovacího trenažéru je příležitost ovládat stroj telefonem či tabletem za pomoci bluetooth připojení. Do těchto zařízení si může uživatel předem stáhnout několik různých aplikací kompatibilních s trenažérem, mezi kterými vyzvedneme zejména aplikaci Kinomap bohatou na virtuální veslařské trasy. Ty lze následně využít v tréninku. Telefon a tablet však můžete využít také jednoduše jako přehrávače hudby či mini televizní obrazovky pro sledování seriálů či filmů během tréninku, což zajišťuje speciální držák na tato šikovná zařízení.

Kromě toho, že je v případě tohoto veslovacího trenažéru možné trénink zpestřit řadou různých aplikací, jeho LCD displej také nabízí detailní přehled v základních tréninkových datech. Co se týče nedostatků, je vhodné zmínit montáž stroje, při které je lepší použít vlastní nářadí než slabý klíč dodaný v balení. Nevýhodou jsou také plastová kolečka bez ložisek, přičemž pro některé uživatele může komplikaci zahrnovat i samotné připojení stroje k aplikacím. Ani tyto nedostatky však nedokážou zaclonit výhody v podobě tichého chodu, možnosti snadného skladování díky sklápění stroje či optimálního poměru ceny a výkonu.

Pozitíva

Kvalitní stroj za dobrou cenu
Tichý chod
Dostatečný výběr programů

Negatíva

Kvalitní stroj za dobrou cenu
Tichý chod
Dostatečný výběr programů

Brzdný systém: magnetický ● Způsob regulace: elektronický ● Počet stupňů zátěže: 16 ● Nosnost: 100 kg ● Hmotnost: 33,5 kg ● Rozměry: 211 x 49 x 87 cm ● Délka pojezdu: 105 cm ● LCD displej: ano ● Počet programů : 12 ● Telemetrický pás v balení: ne ● Transportní kolečka: ano ● Sklopné: ano ● Funkce strojního počítače: zobrazení počtu a frekvence záběrů, vzdálenosti, spálených kalorií, puls + virtuální veslařské trasy přes speciální aplikaci

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Sport

Vaše hodnocení:
(91.4%)