Vysavače do auta

Nejlepší vysavače do auta 2024 + recenze

Takzvané autovysavače vám pomohou s rychlým úklidem interiéru vozidla. Poradí si s drobky, zvířecími chlupy a jinými pevnými nečistotami. Abyste si i vy mohli pořídit tohoto pomocníka, rozhodli jsme se vám ho blíže přiblížit prostřednictvím našeho testu. Otestovali jsme pro vás vybrané modely a připravili také návod na výběr, ve kterém jsme se zaměřili na nejdůležitější parametry. Těšit se můžete na kvalitní přístroje, z nichž největší úspěch měl vítěz testu Concept VP 4370.

Publikované: 16.09.2022
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký vysavač do auta koupit?

Jsou vám již autovysavače známé? Plánujete výměnu starého modelu za nový? Nebo jen nemáte čas na dlouhý výběr a studování parametrů? Ať už je vaše odpověď jakákoli, pokud si chcete ušetřit čas, nabízíme vám výběr TOP 3 produktů. Jedná se o modely, které v našem testu získaly příslušný štítek kvality. Pokud máte dostatek času a výběr si chcete dobře promyslet, tak určitě čtěte dál. Na jednotlivé modely jsme se podívali blíže a připravili pro vás kompletní obsáhlé recenze.

Názov Hodnotenie Detail
Concept VP 4370   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Tesla LifeStar UV550   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Road Star 2005   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Concept VP4370

Concept VP4370

Akumulátorový, bezsáčkový, na suché i mokré vysávání, 450ml sběrná nádoba, 40min. provoz, doba nabíjení 4 hod., hmotnost cca 1 kg, HEPA filtr.

Zobrazit více info

Akumulátorový vysavač Concept VP4370 zaujme silným výkonem, lehkým zpracováním i dlouhou výdrží baterie. Je vybaven kvalitní Li-Ion baterií s napětím 14,8 V. Vysavač zvládne na jedno nabití uklízet 40 minut. Výhodou jsou také jeho kompaktní rozměry, díky kterým se vám s ním bude pohodlně manipulovat. Součástí je nádoba na suché nečistoty o objemu 450 ml a nádoba na vodu o objemu 150 ml

Cenový trhák
Road Star 2005

Road Star 2005

Síťový, bezsáčkový, na suché i mokré vysávání, 500ml sběrná nádoba, HEPA filtr, třímetrový přívodní kabel.

Zobrazit více info

Pokud je pro vás při výběru vysavače do auta rozhodující cena, stojí za zvážení model Road Star 2005. Jeho předností je využití 3 v 1. Umožňuje suché i mokré vysávání a kromě toho ho můžete použít také jako kompresor. Tento model nemá akumulátor, ale jednoduše se zapojuje do autozapalovače. Jeho příkon dosahuje 85 W. Díky dodávaným nástavcům se dostanete i na hůře přístupná místa. Bezsáčkový zásobník na prach má kapacitu 500 ml.

Náš TIP
Bosch EasyVac 12

Bosch EasyVac 12

Akumulátorový, bezsáčkový, na suché vysávání, 380ml sběrná nádoba, hmotnost 1 kg, max. průtok 1 m3/min.

Zobrazit více info

Tento výkonný akumulátorový vysavač je vhodný k vysávání větších a těžších materiálů. Napětí akumulátoru dosahuje 12 V. Kapacita akumulátoru je 2,5 Ah, ale nevýhodou je, že si jej musíte dokoupit sami. Vysavač využijete kromě vysávání auta také v domácnosti. Součástí balení je prodlužovací trubice, díky které ho můžete použít k vysávání podlah. Plochý skládaný filtr lze snadno čistit a vyměňovat.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Vysavač je jednoznačně praktický pomocník. Výběr podle jeho designu by byl krokem vedle. Při hodnocení jednotlivých modelů jsme se proto soustředili zejména na jeho technickou stránku a funkce, které souvisejí s rychlým a efektivním čištěním. Z vysavačů do auta máte na výběr modely napájené z autozásuvky nebo akumulátorové, které dobijete z klasické domácí sítě. Níže jsme pro vás připravili seznam parametrů, na které byste se měli zaměřit u obou modelů. Jsou uspořádány podle důležitosti. Mezi nimi se nachází sací výkon a efektivita vysávání, kvalita a úroveň filtrace, ovládání a manipulace, velikost sběrné nádoby, univerzálnost využití a také doplňkové funkce. Prostřednictvím těchto kritérií si vyberete, který z vysavačů je pro vás nejlepší.

Efektivita vysávání
Příkon a sací výkon
Typ napájení
Filtrační systém
Výdrž baterie
Velikost sběrné nádoby
Funkce
Manipulace a ovládání
Osvětlení
Délka napájecího kabelu
Doplňkové příslušenství
Cena

V našem spotřebitelském testu se setkáte s vysavači od různých výrobců, jako například Concept, Bosch, Tesla či Makita. Žádný z produktů však není propagován. Při výběru kvalitních přístrojů jsme se kromě technických parametrů řídili také názory spotřebitelů. Uživatelské recenze dokáží být při výběru jakéhokoli výrobku velmi nápomocné. Nejenže představí přednosti daného modelu, ale také jeho případné nevýhody. Zmíněné informace jsme vyhledávali na e-shopech Alza.cz, Mall.cz či Kasa.cz. S průzkumem trhu, recenzemi, dostupností a prodejností nám pomohl oblíbený portál Heureka.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze vysavačů do auta

Interiér auta dokážete vysát i klasickým vysavačem. Výrobci však přišli na trh s pohodlnější možností. Výhodou nebo důvodem pořízení vysavače do auta může být právě jeho kompaktní tvar, díky kterému se dostane i do hůře dostupných míst. Je praktický, malý, lehký a skladný. Některé modely si dokonce poradí s mokrými nečistotami. Navíc, na cestách ho můžete mít vždy s sebou. Představíme vám výrobky s oběma způsoby napájení, jejich technické parametry názory spotřebitelů.

Víťaz testu

Concept VP4370

Akumulátorový, bezsáčkový, na suché i mokré vysávání, 450ml sběrná nádoba, 40min. provoz, doba nabíjení 4 hod., hmotnost cca 1 kg, HEPA filtr.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud hledáte výkonného, ale zároveň kompaktního pomocníka při rychlém každodenním úklidu, vysavač Concept VP4370 je skvělou volbou. Vestavěná Li-ion baterie s kapacitou 2 200 mAh zajistí, že vysavač zvládne na jedno nabití vysávat 40 minut. Baterie netrpí paměťovým efektem při nesprávném způsobu nabíjení. Nemusíte se tak bát, že by docházelo ke skokovému a trvalému poklesu kapacity akumulátoru. Po vybití však následuje dlouhé, 4hodinové nabíjení, což považujeme za slabší stránku přístroje.

Jeho výhodou je, že si snadno a rychle poradí se suchými i mokrými nečistotami. Vylitý nápoj v autě tak bude minulostí. Na drobná smítka si posvítí třemi zabudovanými LED diodami. Poohlédněte se po něm i v případě, že patříte k majitelům domácích mazlíčků, protože je vybaven výkonným motorizovaným PET turbokartáčem. Ten si hravě poradí se zvířecími chlupy nejen ve vašem automobilu, ale také na podlaze, koberci či pohovce.

Vysavač Concept VP4370 je opatřen nádobkou na vodu o objemu 150 ml a nádobou na prach o objemu 450 ml. Tu stisknutím tlačítka snadno vyjmete, vyprázdníte a jednoduše zase nasadíte. Potom můžete vysavač znovu začít používat. Komfortní manipulaci zajistí nízká hmotnost, která dosahuje pouze jednoho kilogramu. Výhodou je také to, že vás při práci nebude omezovat žádný kabel.

Mile nás překvapilo, že je vysavač dodáván s různým příslušenstvím, a přitom jeho cena není příliš vysoká. Součástí výbavy vysavače je dlouhá štěrbinová hubice, pomocí které snadno uklidíte hůře dostupná místa. K mokrému vysávání je určena praktická stěrka, která perfektně přilne k povrchu a pojme veškerou tekutinu. V době, kdy vysavač nebudete používat, jej můžete umístit na nástěnný držák, díky kterému ho budete mít neustále po ruce. V balení naleznete také rotační kartáč a nabíjecí základnu.

Celkově tento model značky Concept hodnotíme velmi kladně. Překvapil nás i spotřebitele. Je výkonný, dobře se s ním manipuluje, je dodáván s příslušenstvím, a navíc je za přijatelnou cenu. Se spotřebiteli jsme se shodli na tom, že jedinou nevýhodou tohoto vysavače je kratší výdrž a následně příliš dlouhé nabíjení.

Pozitíva

Přijatelná cena
Výkonnost
Snadná manipulace

Negatíva

Kratší výdrž
Dlouhé nabíjení

Napájení: akumulátorové ● Typ baterie: Li-Ion ● Doba nabíjení: 4 h ● Doba chodu: 40 min. ● Napětí baterie: 14,8 V ● Provedení: bezsáčkové ● Vysávání: mokré/suché ● Objem nádoby na prach: 450 ml ● Objem nádoby na vodu: 150 ml ● Typ filtru: HEPA filtr ● Rozměry (Š × V × H): 12 × 42 × 14 cm ● Hmotnost: 1,05 kg

Cenový trhák

Road Star 2005

Síťový, bezsáčkový, na suché i mokré vysávání, 500ml sběrná nádoba, HEPA filtr, třímetrový přívodní kabel.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pod označením cenový trhák si určitě nepředstavujte levný a nekvalitní přístroj. Chceme vás ujistit, že i produkt z nižší cenové kategorie může být plnohodnotným pomocníkem. Při testování nás vysavač do auta Road Star 2005 přesvědčil o tom, že je skvělý k úklidu interiéru auta. Od vítěze testu Concept VP4370 se liší napájením, které je u tohoto modelu síťové. Jednoduše jej zapojíte do autozapalovače.

Jeho hlavní předností je to, že koupí tohoto vysavače můžete využívat hned tři funkce. Zajistí suché i mokré vysávání a kromě toho ho můžete použít i ke kontrole či regulaci (dofouknutí) tlaku vzduchu v pneumatikách vozidla. Tento praktický a kompaktní vysavač vám dá do pořádku vnitřní prostor auta od sedaček přes koberečky až po kufr.

Díky nástavcům, které jsou součástí dodávky, se dostanete i na hůře přístupná místa. V balení obdržíte dlouhý nástavec na hadici, nástavec s kartáčem, hadici s manometrem a tři koncovky k nafukování pneumatik, kol, nafukovaček nebo míčů. Bezsáčkový zásobník na prach má kapacitu 500 ml.

Za nevýhodu tohoto vysavače považujeme chybějící světlo. Výkonem je však dostačující a nemá jiné výrazné minusy. Zákazníci oceňují funkce 3 v 1. Od nás získává plusový bod za variabilní využití a různé přidané nástavce. Cenově je velmi výhodný a jeho koupí nešlápnete vedle. V konečném důsledku však potěší spíše méně náročné zákazníky.

Pozitíva

Kompresor
Dodané příslušenství
Variabilní využití

Negatíva

Chybí světlo

Napájení: síťové ● Příkon: 85 W ● Délka přívodního kabelu: 3 m ● Provedení: bezsáčkové ● Vysávání: mokré/suché ● Objem nádoby na prach: 500 ml ● Typ filtru: HEPA filtr ● Rozměry (Š × V × H): 15 × 33 × 11 cm

Náš TIP

Bosch EasyVac 12

Akumulátorový, bezsáčkový, na suché vysávání, 380ml sběrná nádoba, hmotnost 1 kg, max. průtok 1 m3/min.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ruční vysavač Bosch EasyVac 12 0.603.3D0.000 je podobně jako vítěz testu Concept VP 4370 napájený akumulátorem. Tento výkonný přístroj je vhodný k různým účelům. Poradí si i s vysáváním větších a těžších materiálů. Můžete jej využívat nejen v interiéru auta, ale také k práci v domě. Tu vám zjednoduší pomocí přibaleného příslušenství. Jeho součástí je prodlužovací trubice na vysávání podlahy, štěrbinová hubice na hůře přístupná místa, kartáč s tryskou na vysávání čalouněného nábytku, držák příslušenství a filtrovací jednotka. Akumulátor s nabíječkou si budete muset dokoupit.

Manipulace s přístrojem je jednoduchá. Nejsme si bohužel jistí dobou výdrže a délkou nabíjení. Výrobce však v popisu uvádí dostatečnou výdrž a nepřetržité napájení do poslední minuty bez ztráty výkonu. Při práci určitě oceníte praktický ukazatel nabití se třemi LED indikátory. Díky němu víte, jak dlouho můžete s přístrojem ještě pracovat. Objem nádoby na prach má kapacitu 380 ml. Skládaný filtr efektivně zachycuje prach, snadno se čistí a vyměňuje.

Zamlouvá se vám akumulátorový vysavač značky Bosch? V tom případě vás může zaujmout model Bosch EasyVac 12 0.603.3D0.001. Výhodou oproti Bosch EasyVac 12 0.603.3D0.000 je to, že je dodáván i s akumulátorem a nabíječkou. Všechny vlastnosti i vybavení mají oba modely stejné.

Spotřebitelské recenze akumulátorového ručního vysavače Bosch jsou většinou pozitivní. Zákazníci vyzdvihují sací výkon, který se postará o všechny nežádoucí drobky. Navíc je lehký a dobře se s ním manipuluje. Za velkou výhodu považujeme variabilní příslušenství, díky kterému je přístroj ještě využitelnější. Na výběr máte ze dvou modelů, a to s akumulátorem i bez něj. Chybí mu však osvětlení, které se zejména v autě často hodí.

Pozitíva

Příslušenství
Model s akumulátorem i bez něj
Variabilní využití

Negatíva

Chybí světlo
Chybí doba používání

Napájení: akumulátorové ● Typ baterie: Li-Ion ● Kapacita akumulátoru: 2,5 Ah ● Napětí baterie: 12 V ● Max. průtok: 1 m3/min. ● Provedení: bezsáčkové ● Vysávání: suché ● Objem nádoby na prach: 380 ml ● Hmotnost: 1 kg

Lacná kvalita

Hoover SJ4000DWB6

Síťový, bezsáčkový, na suché vysávání, 300ml sběrná nádoba, hmotnost 0,6 kg, čtyřmetrový přívodní kabel.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud hledáte jednoduchého pomocníka při udržování čistoty v automobilu a důležitým faktorem je pro vás nízká cena, pak pro vás může být vhodný model Hoover SJ4000DWB6. Stejně jako cenový trhák Road Star 2005 potěší spíše méně náročné zákazníky. Vlastnosti mají podobné, nicméně model značky Hoover má o něco horší parametry. Vzhledem k typu a konstrukci disponuje slabším výkonem, který se tahu běžných vysavačů nevyrovná, ale k úklidu auta je dostačující.

Ruční model je vybaven kabelem s konektorem do autozapalovače. Krátká výdrž baterie pro vás už nebude limitem. Čtyřmetrový přívodní kabel je dostačující při úklidu celého prostoru vozidla. V praxi uvítáte, že se jedná o lehký a kompaktní přístroj, se kterým se dobře manipuluje. Váží pouze 0,6 kg, v autě zabírá minimum místa a můžete jej mít vždy s sebou. Jeho ovládání je komfortní a jednoduché, totéž platí i o systému vyprazdňování nádobky na prach o objemu 300 ml. Výbava zařízení je slabší. V balení naleznete prachový kartáč, díky kterému můžete vysávat citlivé povrchy bez obav, že je poškodíte, a integrovanou štěrbinovou hubici, který zase umožňuje úklid i na hůře dostupných místech.

I když tento vysavač nepatří k nejvýkonnějším modelům, své zákazníky si našel. Ti oceňují kompaktní design i snadné používání. Pokud chcete jen vysavač na úklid auta, pak je tento model plně dostačující. Spotřebitelé také uvádějí, že má dobrý tah i na zvířecí chlupy. Výbava je sice slabší, ale vzhledem k nízké ceně je to pochopitelné.

Pozitíva

Nízká cena
Jednoduché používání
Kompaktní a lehký

Negatíva

Nemá HEPA filtr
Slabší výkon
Slabší výbava

Napájení: síťové ● Napětí: 12 V ● Délka přívodního kabelu: 4 m ● Provedení: bezsáčkové ● Vysávání: suché ● Objem nádoby na prach: 300 ml ● Rozměry (Š × V × H): 10,4 × 41,7 × 11 cm ● Hmotnost: 0,6 kg

Pre náročných

Tesla LifeStar UV550

Síťový, bezsáčkový, na suché vysávání, 500ml sběrná nádoba, hmotnost 2,6 kg, HEPA filtr, pětimetrový přívodní kabel.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Vysavači Tesla LifeStar UV550 by měli věnovat pozornost všichni náročnější zájemci, kteří si potrpí na kvalitu. Jedná se o ruční vysavač s UV-C lampou. Nachází se ve vyšší cenové kategorii, ale o kvalitě a výkonu není pochyb. Je vhodný nejen do interiéru auta, ale také do domácnosti. Patří do kategorie síťových vysavačů, ze které jsou také modely Hoover SJ4000DWB6 a Road Star 2005.

Ruční vysavač 3 v 1 zaručuje dokonalý úklid vašeho domova. Tento přístroj vám nabízí tři režimy čištění. Vybrat si můžete mezi vysáváním, rotačním kartáčem a UV-C lampou. Kombinace horkého vzduchu a UV-C lampy se postará o likvidaci 99,9 % bakterií, roztočů a jiných alergenů, což ocení alergici. Vysavač pomocí rotačního turbokartáče odstraní i hluboko usazené nečistoty. Ty se naplní do nádoby o objemu 500 ml. Po naplnění nádobu jednoduše vysypete, umyjete a bude tak opět připravena k dalšímu používání.

Využití modelu Tesla LifeStar UV550 je opravdu široké. Doporučujeme ho spíše zájemcům, kteří jej využijí i jinde než jen v interiéru auta. V domácnostech bude tento přístroj velmi vhodný. Díky šestistupňové cyklonové filtraci vysavač oddělí částice prachu od vzduchu a zaručí vysoký sací výkon. Vaši domácnost tak zbaví i neviditelných nečistot. V jednom kroku se aktivují hned tři čištění – uvolnění, dezinfekce a odsátí nečistot.

Kromě vyšší hmotnosti tomuto vysavači není co vytknout. Svědčí o tom také řada pozitivních recenzí od spokojených zákazníků. Vysavač je velmi výkonný a snadno se s ním manipuluje. Velkým plusem oproti jiným vysavačům je to, že ničí všechny alergeny. Tento přístroj by bylo škoda využívat jen v autě (pozor, nelze napojit na autozapalovač, musíte použít klasickou zásuvku). Doporučujeme ho do každé domácnosti, kde jsou alergici. Na závěr zmíníme, že vás nebude omezovat kapacita akumulátoru, s vysavačem můžete pracovat tak dlouho, jak chcete. Navíc oceňujeme i moderní design.

Pozitíva

Vysoký výkon
Vhodný pro alergiky
Variabilní využití

Negatíva

Vyšší hmotnost
Nelze napojit na autozapalovač

Napájení: síťové 230 V ● Délka přívodního kabelu: 5 m ● Provedení: bezsáčkové ● Vysávání: suché/antibakteriální ● Objem nádoby na prach: 500 ml ● Typ filtru: HEPA filtr ● Rozměry (Š × V × H): 28 × 37 × 22 cm ● Hmotnost: 2,6 kg

Makita CL121DZ

Akumulátorový, sáčkový, na suché vysávání, 330/500ml sáček, max. 67min. provoz, hmotnost 1,8 kg, průtok vzduchu 1,3 m3/min.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Na rozdíl od akumulátorových modelů Concept VP 4370 a Bosch EasyVac 12 0.603.3D0.000 disponuje aku vysavač Makita CL121DZ sáčkem. Vybrat si můžete textilní sáček s kapacitou 500 ml nebo papírový sáček s kapacitou 330 ml. Je napájen 12V baterií Li-Ion. Tento vysavač je dodáván bez baterie a nabíječky, při koupi můžete zvážit kapacitu 1,5, 2,0 nebo 4,0 Ah.

Příjemně nás překvapilo, že sací výkon lze nastavit, a to ve třech stupních. Sací výkon na prvním stupni dosahuje 5 W, na druhém 19 W a na třetím 28 W. Od výběru stupně se pak odvíjí i výdrž baterie. Doba provozu na jedno nabití v případě prvního převodového stupně činí 67 minut, při druhém stupni už jen 32 minut a při zvolení třetího stupně počítejte pouze s 27 minutami.

Akumulátorový vysavač Makita CL121DZ je jako stvořený k čištění auta. Dodává se s příslušenstvím, které usnadní čištění interiéru vozidla. Baterii a akumulátor si sice musíte sehnat sami, ale příslušenství je opravdu různorodé. V balení najdete dlouhou trysku s rotující kartáčovou hlavou, hubici na sedadla, nástavec fukaru, ramenní popruh, štěrbinovou hubici, hubici na rohože a papírové sáčky.

Model Makita CL121DZ se podobá spíše klasickým vysavačům. I spotřebitelských recenzí je méně. Zařízení je kvalitní a výkonné, ale má své nedostatky. Podle nás je nevýhodou nepraktické používání sáčku. Chybí mu i světlo, které by lepší vysavače do auta měly mít. Výběr převodového stupně u akumulátorového modelu je potěšující, avšak v případě nejsilnějšího stupně je doba provozu opravdu krátká. Za vyšší cenu bychom v balení očekávali i akumulátor s nabíječkou, ale ten v něm bohužel není. Nemůžeme však nezmínit široké doplňkové vybavení, které od nás získává plusový bod.

Pozitíva

Výkonnost
Kvalitní provedení
Spoustu příslušenství

Negatíva

Krátká doba provozu
Chybí světlo
Sáčkové provedení

Napájení: akumulátorové ● Typ baterie: Li-Ion ● Doba chodu: 27–67 min. ● Napětí baterie: 12 V ● Průtok vzduchu: 1,3 m3/min. ● Provedení: sáčkové ● Kapacita papírového sáčku: 330 ml ● Kapacita textilního sáčku: 500 ml ● Rozměry (Š × V × H): 13,8 × 36 × 20 cm ● Hmotnost: 1,8 kg

Další zajímavé produkty

Vyhovět požadavkům všech zákazníků je někdy náročné. Jelikož na trhu najdete množství ručních vysavačů, není možné dopodrobna popsat každý. V našem testu jsme se proto snažili představit vám nejpopulárnější modely s dobrými technickými parametry. Pokud vás však nezaujal žádný z představených produktů, nezoufejte. Přinášíme vám dalších pár tipů na alternativní modely vysavačů do auta. Každý z nich přitom vyniká v něčem jiném. Některé vás potěší dobrým výkonem, jiné překvapí příjemnou cenovkou. Začtěte se do následujících řádků, věříme, že vás nějaký zajímavý model osloví.

Autovysavač Black & Decker PD1200AV je u spotřebitelů velmi oblíbený. Ti si chválí silný sací výkon, zpracování i výhodnou cenu. Díky dlouhé hadici se dostanete do hůře dostupných míst. Samozřejmě jej používat můžete i bez ní. Vysavač snadno zapojíte do zásuvky autozapalovače. Pro udržení konstantního výkonu poslouží funkce cyklónového víření vzduchu, která odvádí nečistoty od filtru. Objem nádoby na nečistoty má kapacitu 560 ml.

Cenově výhodnou koupí může být i vysavač ETA Verto II 1423 90000. Díky kompaktní velikosti a nízké hmotnosti jej můžete mít vždy po ruce. Jedná se o akumulátorový model s tichým chodem a silným sacím výkonem. Jeho nevýhodou je krátká doba výdrže a dlouhá doba nabíjení. Akumulátor má výdrž na cca 15 minut vysávání. Následné dobíjení zabere až 5 hodin. O stavu nabíjení vás bude přehledně informovat světelná signalizace. Oceňujeme použitý HEPA filtr, který ze vzduchu odstraní částice prachu. Transparentní nádoba pojme 400 ml nečistot. V balení naleznete štěrbinovou hubici a kartáček s jemnými štětinkami.

Bosch GAS 12 V 0.601.9E3.000 je výkonný akumulátorový vysavač. Hodí se pro vysávání různých typů nečistot. Plusem je spárová hubice, díky které se dostanete i do hůře přístupných míst. Manipulace s vysavačem je jednoduchá díky kompaktní konstrukci, nízké hmotnosti a ergonomickému provedení. Objem sběrné nádoby má kapacitu 350 ml. V balení se nachází jen štěrbinová hubice a plochý filtr. Akumulátor s nabíječkou v balení chybí.

Ruční cyklonový automobilový vysavač Sthor TO-82951 s výkonným motorem je přímo určen k vysávání interiéru vozidla. Vysavač odstraní prach, kamínky, písek a jiné menší nečistoty. Je vybaven motorem o výkonu 100 W s podtlakem 3 kPa. Napojit jej dokážete přímo v automobilu přes 12V zásuvku. Výhodou je sběrná nádoba s HEPA filtrem, který lze očistit proudem tekoucí vody. V balení se nacházejí 2 trysky. První je určena k čištění štěrbin, druhá s kulatou špičkou na čalounění.

Další vysavač od výrobce Bosch je model GAS 18 V-1 0.601.9C6.200. Je výkonný a kompaktní, vejde se dokonce do nejmenšího L-BOXXu. Hodí se pro vysávání různých typů nečistot. Spárová hubice umožní dostat se i do těžko přístupných míst. Bude se vám s ním pohodlně pracovat především díky kompaktní konstrukci, nízké hmotnosti a ergonomickému provedení. Nádoba na prach je dostatečně velká – má objem 700 ml.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Výhodou nákupu v e-shopech je, že si můžete k jednotlivým produktům nalézt názory samotných spotřebitelů, kteří mají s daným zbožím reálné zkušenosti. I tyto informace umí být při výběru velmi nápomocné. Nejvíce spotřebiteli oblíbené produkty jsou často ty nejprodávanější. Pokud se při výběru pomocníků do domácnosti rozhodujete podle jejich popularity mezi spotřebiteli, potěší vás žebříček nejprodávanějších modelů vysavačů do auta na portálu Heureka.cz. Jelikož se prodejnost časem mění, náš žebříček aktualizujeme, abychom vám mohli nabídnout vždy přesné informace.

Názov Hodnotenie Detail
Makita DCL182ZB5*Zobrazit produkt
Orava Acuvac 738195*Zobrazit produkt
Xtrobb 221495*Zobrazit produkt
Road Star 20055*Zobrazit produkt
Verk 152415*Zobrazit produkt

Malý ruční vysavač vám pomůže odstranit drobný nepořádek v interiéru vašeho auta, ale své využití najde také v domácnosti. Převažující modely ručních vysavačů jsou akumulátorové, ale najdete také síťové. Vybrat si vhodný vysavač, který splní vaše požadavky, může být náročný proces, proto jsme se vám jeho výběr snažili zjednodušit. Výše jste si mohli najít doporučení a recenze na vybrané modely vysavačů, které jsme podrobili testování. Dále bude náš test pokračovat praktickými radami a doporučeními, jak si vybrat konkrétní model a k čemu je dobré při výběru přihlížet. Představíme vám všechny důležité parametry, z nichž některé jsou specifické jen pro akumulátorové modely, jiné zase pro síťové. V závěru článku naleznete také orientační přehled cen a ověřených výrobců.

Jak vybrat vysavač do auta

 • Příkon a sací výkon
 • Napájení vysavače
 • Délka kabelu (elektrické modely)
 • Akumulátor a doba provozu
 • Filtrace
 • Nádoba na prach
 • Hmotnost
 • Funkce
 • Doplňkové příslušenství
 • Cena a oblíbení výrobci  

Sací výkon a příkon ručního vysavače

Důležitým parametrem při výběru vysavače je bezpochyby jeho sací výkon a také příkon. Na nich záleží hlavně rychlost a kvalita vysávání. Abyste mohli vozidlo uklidit rychle a s vysokou účinností, potřebujete dostatečně výkonný vysavač do auta. Pozor si dejte na to, abyste si sací výkon nespletli s příkonem. Jedná se totiž o dva odlišné ukazatele.

Hodnota příkonu vysavače vám řekne, kolik energie tento přístroj odebere ze sítě. Příkon se pohybuje u ručních vysavačů nejčastěji v hodnotách od 500 do 900 W. Je to sice důležitá veličina, ale neměl by to být směrodatný údaj při jeho výběru.

Naopak, klíčovým parametrem, který vyjadřuje, jak účinně přístroj vysává, je sací výkon. Také se udává ve wattech. Hodnota sacího výkonu výrobcem není vždy uváděna, proto je třeba sledovat recenze a technologii vysávání. Sílu sacího výkonu zajišťuje především kvalitní cyklónová technologie a filtrace ve spojení s výkonnou baterií. Odpovídá tomu především cena. Očekávejte, že vysoce výkonné ruční vysavače jsou zpravidla ty dražší.

Typy ručních vysavačů

Podle způsobu napájení rozlišujeme 2 typy autovysavačů. Hned na začátku se rozhodněte, zda je pro vás lepší vysavač s akumulátorem nebo napájen ze sítě. Obě možnosti mají své plusy i minusy.

Akumulátorové ruční vysavače

Akumulátorové modely jsou u ručních vysavačů nejvíce rozšířeny. Jejich největší výhodou je mobilita. Při práci vás neomezuje žádný kabel a můžete si jej vzít s sebou kamkoli. Tyto přístroje však mají jednu větší nevýhodu, kterou je výdrž baterie. Na kapacitu baterie si dejte pozor i při výběru. Má velký vliv na dobu provozu na jedno nabití a také na jeho celkový výkon. Standardně se doba provozu pohybuje v rozmezí cca od 15 minut u základních (nejlevnějších) modelů až do 40 minut ve vyšší cenové kategorii.

Síťový vysavač do auta

Síťové ruční vysavače

Jedná se o vysavače napájené z elektrické sítě. V našem případě, jelikož jde o vysavače do auta, jsou napájeny z autozásuvky. Výhodou takových vysavačů je vyšší sací výkon a také to, že při práci nemusíte spěchat pro omezenou kapacitu akumulátoru. Opět i tento typ vysavače má své nevýhody a hlavní z nich je kabel, který vám při práci může překážet. Nezapomeňte si dát pozor na jeho délku.

U elektrických modelů nezapomeňte na délku kabelu

Rozhodli jste se, že si na úklid interiéru auta pořídíte vysavač napájený z autozásuvky? V tomto případě si dejte pozor na délku napájecího kabelu. Tento možná nenápadný parametr je velmi důležitý, neboť vymezuje limity použití autovysavače. Přesvědčte se, zda je kabel dostatečně dlouhý na to, abyste mohli uklidit celé auto a mohli jej využívat i v domácnosti. Abyste se bez větších problémů dostali nejen za zadní sedadla, ale také do zavazadlového prostoru, minimum je délka 3 metry. Výrobci však na tento problém myslí a většinou jsme se setkali s délkou kolem 4 – 5 metrů.

Akumulátor a doba provozu

V případě, že se rozhodnete pro akumulátorový vysavač do auta, spokojenost s jeho používáním bude do značné míry ovlivňovat kapacita baterie. Právě na ní závisí to, jakou dobu budete moci vysávat na jedno nabití. Ruční vysavače na baterii mohou být vybaveny buď Ni-Mh, nebo Li-ion baterií.

Baterie Ni-Mh jsou zastaralejším typem baterií a jsou součástí levnějších výrobků. Trpí tzv. paměťovým efektem, to znamená, že pokud je nabíjíte dříve, než jsou 100% vybité, dochází ke snižování jejich kapacity.

U Li-ion baterií je naopak žádoucí akumulátor zcela nevybíjet. Klesala by jeho životnost. Ta je obvykle kolem 350 – 500 nabíjecích cyklů. Potom je nutné baterii vyměnit.

Akumulátorový vysavač do auta

O kapacitě baterie dobře vypovídá poměr doby nabíjení a doby provozu. Platí, že čím nižší je poměr doby provozu na jedno nabití a doby nabíjení, tím vyšší je kapacita baterie. Doba provozu se u jednotlivých modelů akumulátorových ručních vysavačů liší. Začíná na 10 minutách u levných modelů a stoupá se stoupající cenou. Pokud potřebujete delší dobu na úklid, na výběr máte také vysavače, které na jedno nabití vydrží pracovat 30 – 40 min. Doba nabíjení je rovněž velmi rozdílná. Pohybuje se v rozmezí od 16 minut do 23 hodin.

HEPA nebo mikrofiltry?

Při výběru jakéhokoli vysavače by neměla pozornosti ujít informace o tom, jakým filtrem je vybaven. Alergici by tomuto parametru měli věnovat obzvláště velkou pozornost. Platí jednoduché pravidlo, že čím je účinnost filtrování vzduchu vyšší, tím menší množství nečistot se vrací zpět do interiéru.

Spolehlivým znakem toho, že zpět do prostoru bude proudit čistý vzduch, je HEPA filtr. Ten je schopen zachytit až 99,97 % částic o velikosti 300 nanometrů. HEPA filtry jsou nejúčinnější a nejpoužívanější typy filtrů. Mohou mít různé úrovně účinnosti, které jsou vyjádřeny číslem. Čím je vyšší, tím je vyšší účinnost filtrace.

U levnějších modelů se můžete setkat s mikrofiltry, které jsou vyrobeny z tkaniny nebo molitanu. Jejich nepropustnost není tak vysoká, jako u HEPA filtrů.

Objem nádoby na prach

Ruční vysavače jsou ve většině případů malé bezsáčkové vysavače, a tudíž starost s dokupováním prachového sáčku vám často odpadá. Nečistoty jsou sbírány do prachové nádoby, která se vysypává. K úklidu interiéru auta je nejvhodnější kompaktní přístroj, se kterým se dobře manipuluje. Nečekejte tedy, že bude mít kapacitu nádoby jako klasický vysavač. U ručních vysavačů se setkáte s objemem maximálně do 1 litru. Pro běžné potřeby je ideální velikost prachové nádoby kolem 0,5 litru.

Hmotnost není vysoká

Jelikož vysavače do auta mají standardně podobu ručních vysavačů, celou jejich váhu držíte během úklidu v ruce. Platí tedy, že čím je hmotnost nižší, tím komfortnější je vysávání. Proto si i tohoto parametru všímejte. Hmotnost autovysavačů dosahuje přibližně od 0,5 do 2 kg. Ideální a nejčastější hmotnost je kolem 1 kg.

Ruční vysavač do auta Dyson

Potěší mokré vysávání i regulace výkonu

Výrobci vysavačů do auta se snaží zákazníky získat také doplňkovými funkcemi. Není jich až tak mnoho, ale jejich přítomnost vám může být nápomocná. Setkáte se hlavně s těmito funkcemi:

 • Mokré vysávání – vysavač dokáže uklidit např. i rozlité nápoje či rozpuštěné zbytky sněhu. Tyto modely jsou sice dražší, ale všestrannější.
 • Osvětlení – některé vysavače do auta mají v přední části LED diody, což usnadňuje úklid tmavých míst. Právě na vysavači určeném primárně do auta je tato funkce nutná. 
 • Regulace sacího výkonu
 • Indikátor stavu baterie – vyskytuje se u aku modelů. Upozorní vás na zůstatek baterie nebo na nutnost vyprázdnění nádoby s prachem.

Hubice a nástavce pro pohodlnější práci

Díky dodanému příslušenství se využití vysavače ještě více zvýší a výrazně vám usnadní práci. Jde především o nástavce, se kterými v autě vysajete každý kout. Na seznamu příslušenství naleznete:

 • Stěrkový nástavec – bude se vám hodit, rozhodnete-li se pro ruční vysavač s možností mokrého vysávání. Díky němu tekutinu dokonale vysajete.
 • Štěrbinová hubice – vysajete s ní i těžko dostupné a úzké prostory, například mezi sedadly. 
 • Turbokartáč – je speciální nástavec, který se hodí pro vysávání koberců a podobných povrchů. Stejně tak dobře poslouží k lepšímu vysátí zvířecích chlupů.
 • Kolečka - umožní vám položit vysavač na daný povrch a tím si ještě více usnadnit manipulaci s ním.
 • Kartáčová hubice – zbaví povrchy nečistot a vlasů.
 • Hubice na čalounění – odstraní prach z čalouněných částí.
 • Skladovací taška – zjednoduší přenášení autovysavače a chrání jej před poškozením.

Elektrický vysavač do auta

Kvalita promítnuta do ceny

Víme, že cena při výběru sehrává velkou roli, proto jsme se zaměřili i na tento parametr. Suma na cenovkách začíná od 300 Kč, ale vyšplhat se může i na 2 500 Kč.

V nižší cenové kategorii si můžete pořídit malý vysavač do auta a to s oběma typy zdroje napětí. Neočekávejte však příliš vysoký sací výkon a ani výdrž baterie. Levné modely jsou vhodné pro méně častý úklid a pro nenáročné uživatele. Tyto modely seženete do 750 Kč.

Zlatá střední cesta vám nabízí modely od 750 do 1 500 Kč. Spolu s částkou roste také účinnost vysávání, kvalita přístroje, doba provozu i mnohé funkce. Setkáte se zde s funkcí mokrého vysávání a LED osvětlením.

Náročné uživatele uspokojí modely v cenové výši kolem 2 500 Kč a výše. Od této hranice výrobci nabízejí nejlépe vybavené vysavače do auta, které si díky silnějšímu výkonu poradí také s větším znečištěním. Plusem je výdrž baterie či bohaté příslušenství.

Mezi spotřebiteli bodují Concept, Bosch, Tesla i Eta

Při výběru vysavače do auta natrefíte na kousky od renomovaných výrobců, ale i na ty méně známé. Rozdílné jsou samozřejmě i jejich ceny. Určitě však doporučujeme za kvalitu připlatit, ať máte jistotu od ověřených značek.

Mezi ně patří výrobky značky Bosch, která má ve svém portfoliu více druhů vysavačů. Kvalitní a známé jsou také naše vysavače Eta. S výrobky značky Tesla a Hoover neuděláte krok vedle, a to platí i u našeho vítěze značky Concept. Méně známé jsou společnosti Road Star a Black & Decker, které vás překvapí výrobky z nižší cenové kategorie.

Otázky a odpovědi – FAQ

Věříme, že pokud jste se rozhodovali o koupi vysavače do auta, tak jsme vám s výběrem pomohli. Mohlo se stát, že jste se nedozvěděli vše, co vás zajímá a právě proto zde máme sekci nejčastěji kladených otázek. Pokud ani v nich nenajdete odpověď na váš dotaz, můžete se nás přímo zeptat prostřednictvím komentáře. Sekci Otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme a aktualizujeme.

Rozdíl v nich není žádný. Vysavače do auta jsou v podstatě ruční vysavače. Ty jsou určeny k úklidu drobných nečistot, ať už v autě nebo v domácnosti. Jedná se o spotřebiče s kompaktními rozměry, sedí přímo do ruky. Síťový ruční vysavač na čištění auta musí mít 12V adaptér pro zapojení do autozapalovače.

I přesto, že ruční vysavače používáme vždy jen krátkou chvíli, ovlivňuje míra hlučnosti komfort při práci. U ručních vysavačů je obvykle nižší než u klasických vysavačů. Nejtišší ruční vysavače vydávají dosahují hlučnosti 66 dB. Do komfortní zóny spadá také hlučnost 70 – 76 dB. Ale vysavače vydávající zvuk vyšší než 76 dB jsou již považovány za hlučné.

Není to nezbytné, ale určitě jej doporučujeme. Tento filtr s vysokou účinností zachycuje mikročástice, které se pak nevracejí opět do prostoru. Setkáte se i s jinými filtry, ale jejich účinnost není až tak vysoká. HEPA filtr jistě ocení zejména alergici.

Mokré vysávání znamená, že ručním vysavačem můžete vysát i menší objem tekutin, aniž by došlo k poškození přístroje. Jeho vnitřek je tomu přizpůsoben. Tuto funkci zajisté oceníte i v interiéru auta, pokud se vám stane, že se tam něco vylije. Tímto vysavačem to pohodlně uklidíte. Pozor, výrobce musí v pokynech k obsluze přístroje vysloveně uvádět, že daný model ručního vysavače má funkci mokrého vysávání.

Hlavní je, abyste po každém vysávání vysypali prachovou nádobu a občas ji i důkladně umyli. Stejně tak je třeba pravidelně kontrolovat vložené prachové filtry. Pokud jsou omyvatelné, oplachujte je pod tekoucí vodou. Pokud nejsou omyvatelné, alespoň je důkladně vyklepejte. Pokud je filtr zanesen, je třeba jej okamžitě vyměnit.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Vysavače

Vaše hodnocení:
(92.6%)