Apple Watch

Porovnání Apple Watch 9, 8, 7, Ultra i SE. Které Apple hodinky jsou nejlepší?

Představování novinek v podání Apple je ve světě technologií každoroční událostí. Uživatelé a fanoušci značky si zvykli na to, že Apple pravidelně přichází na trh s novými inovacemi na svých iPhonech, iPadech, MacBookech a také uvádí na trh pravidelně novou modelovou řadu inteligentních hodinek Apple Watch. Zatímco některé starší modely již ukončily svůj prodej, na trhu jsou stále novější řady Apple Watch, jejichž koupě stojí za zvážení. Připravili jsme pro vás praktické srovnání chytrých hodinek od Apple, abyste měli přehled o jednotlivých parametrech a funkcích.

Publikované: 13.10.2023
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Obecně patří Apple Watch k velmi žádaným a oblíbeným inteligentním hodinkám. První generace Apple Watch byla představena ještě v roce 2015. V průběhu let se segment chytrých hodinek posunul vpřed a Apple Watch často patřily mezi hráče na trhu, kteří udávali trendy. Jaké jsou rozdíly mezi Apple Watch 7 či Apple Watch 8? V čem jsou specifické Apple Watch SE (2022) nebo Apple Watch Ultra 2? A s jakými vylepšeními přišly hodinky Apple Watch 9?

Porovnání nejnovějších Apple Watch Series 9, 8 a 7

U nejnovějších modelů docházelo v posledních letech k velmi nevýrazným vylepšením. Apple si za často jen kosmetické změny vysloužil poměrně hodně kritiky. Hlavní řada hodinek Apple Watch se v designu od 7. série nijak výrazněji nezměnila. V každém případě stále platí, že při výběru máte možnost ze dvou velikostí pouzdra. Přirozeně menší 41mm pouzdro je vhodnější pro dámské zápěstí.

Napříč generacemi začaly Apple Watch u displejů využívat technologii Always-On a také úspornější LTPO OLED displej. Vývojem prošel i hardware, který s sebou téměř každoročně přinesl nějaké vylepšení zajišťující vyšší výkon. Výdrž baterie zůstala proti tomu u starších i novějších modelů stejná. Změny, které stojí za pozornost, se týkají primárně nových funkcí, které postupně Apple Watch obohacovaly a snažily se přinášet inovace oproti konkurenci – od detekce pádu a nehod přes čidlo tělesné teploty až po hlasové ovládání přes Siri.

Porovnanie najnovších Apple Watch Series 9, 8 a 7

Porovnání Apple Watch Ultra, Ultra 2 a SE (2022)

Sportovní hodinky ze série Apple nesou označení Ultra. Poprvé byl tento model představen v roce 2022, kdy přišel na trh spolu s novým modelem Apple Watch 8 a Apple Watch SE (2. generace). Apple Watch Ultra jsou hodinky určené pro náročné uživatele. Vyznačují se vysokou odolností, specifickými technologiemi i funkcemi. Hodinky Apple Watch Ultra 2 jsou voděodolné do 100 metrů a potápět se s nimi lze až do hloubky 40 metrů. Pochlubit se také mohou vyšší výdrží na jedno nabití. Jaké jsou rozdíly mezi Apple Watch Ultra a Apple Watch Ultra 2?

Porovnanie Apple Watch Ultra, Ultra 2 a 9

Naproti tomu Apple Watch SE jsou „jednodušší“ verzí hlavní řady Apple hodinek. Poskytují velmi dobrý poměr ceny a výkonu a zásadně se od standardní řady odlišují hlavně omezenými funkcemi. Nejnovější model Apple Watch SE 2. generace byl představen v roce 2022 spolu s modelem Apple Watch 8. Rozhodování mezi starším a novějším modelem SE a Apple Watch Series 9 vám může usnadnit naše srovnání.

Porovnanie Apple Watch SE a 9

Porovnání starších Apple Watch Series 6, 5 a 4

Starší modely Apple Watch již dnes nejsou oficiálně v prodeji. Pokud vás však zajímá, jakými změnami Apple hodinky v úvodu své produkce prošly, můžete si prohlédnout jejich srovnání. Oproti nejnovějším modelům mají jiné rozměry, výkon, ale především jsou ochuzeny o několik dnes již zcela běžných funkcí.

Porovnanie starších Apple Watch Series 6, 5 a 4

Nejprodávanější Apple Watch podle Heureka.cz

V této části se můžete podívat na nejprodávanější Apple Watch hodinky podle Heureka.cz. Spotřebitelé mezi těmito hodinkami často vybírají z nejnovějších modelů, které v daném roce výrobce uvádí na trhu. Prodeje však poukazují na to, že nezřídka spotřebitelé sáhnou i po starších modelech, které nabídnou dostatečnou funkcionalitu, ale zaujmou nižší cenou. Čísla prodejů se neustále mění. Tabulku se snažíme pravidelně aktualizovat na základě databáze cenového porovnávače. Možná právě mezi nejprodávanějšími Apple Watch naleznete model, který jste si v porovnání vyhlédli.

Názov Hodnotenie Detail
Apple Watch Series 9 45 mm5*Zobrazit produkt
Apple Watch Series 9 41 mm5*Zobrazit produkt
Apple Watch Ultra 2 49 mm5*Zobrazit produkt
Apple Watch SE (2023) 44 mm5*Zobrazit produkt
Apple Watch SE 40 mm5*Zobrazit produkt

Otázky a odpovědi – FAQ

V této sekci naleznete otázky a odpovědi na to, co vás zajímá. Apple Watch hodinky jsou u spotřebitelů velmi oblíbené a lidé se často rozhodují podle maličkostí. Máte-li otázky ohledně hodinek Apple Watch, neváhejte se na nás obrátit. Zapojit se také můžete do diskuse pod článkem, kde se můžete podělit o vlastní zkušenosti s výběrem hodinek značky Apple. Máte zkušenost s jejich používáním? Budeme rádi, pokud se podělíte o své názory, tipy a triky související s jejich používáním nebo výběrem.

Apple Watch Nike jsou hodiny, které jsou oproti standardní hlavní řadě označeny logem společnosti Nike. V rámci softwaru je již v základu dostupná aplikace Nike Run Club. Hodinky se také odlišují speciálním sportovním řemínkem. Hodinky byly vyrobeny ve spolupráci značek Apple a Nike.

V zásadě je volba na zákazníkovi. Nejnovější modely Apple Watch disponují dvěma velikostmi pouzdra, konkrétně menší má průměr 41 mm a větší 45 mm. Pokud hledáte dámské Apple Watch hodinky, doporučujeme menší pouzdro, naopak větší průměr je vhodný pro pánské zápěstí. Modely Ultra disponují velikostí pouzdra pouhých 49 mm a u modelů Apple Watch SE máte na výběr z velikosti pouzdra 40 nebo 44 mm.

Před zakoupením řemínku je třeba zkontrolovat kompatibilitu řemínku a pouzdra. Pokud mají hodinky na zadní straně kovový článek, řemínek uvolníte stisknutím tohoto článku, přičemž současně během stisku řemínek uvolníte. Nový řemínek jednoduše zasunete do pouzdra tak, aby zacvakl. U řemínků Solo Loop a Braided Solo Loop stačí řemínek uchopit a roztáhnout ho. Pokud disponujete jiným druhem řemínku, na stránce Apple jsou dostupné detailní návody.

Apple Watch Series 6

Vodotěsné smart hodinky, displej Retina, úhlopříčka 1,78″, hmotnost 36,5 g, výdrž baterie 18 hod., vodotěsné, GPS, Wi-Fi, bluetooth.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Chytré hodinky Apple Watch Series 6 jsou ideálním řešením pro náročné uživatele, kteří si potrpí na chytré funkce, zajímavý design, pohodlí a nemají problém s o něco častějším dobíjením baterie. Naopak pokud hledáte základní model, Watch Series 6 pro vás nemusí být vhodnou volbou, jelikož jejich pořizovací cena není nejnižší.

Hodinky mají nízkou hmotnost, váží necelých 37 g, jejich nošení je proto doslova pohodlné. Kvalitě zpracování není co vytknout. Jsou vybavené nabíjecí baterií, která má poměrně krátkou výdrž. Plusem je možnost drátového i bezdrátového nabíjení.

Kratší výdrž baterie kompenzují dostupné funkce, kvalitní displej Retina s 1,78palcovou úhlopříčkou a výbornou čitelností a velké interní úložiště o velikosti 32 GB.

U modelu Watch Series 6 naleznete různé zajímavé funkce. Jedná se o smart hodinky s GPS, které podporují Wi-Fi i bluetooth. Uživateli poskytují možnost bezkontaktních plateb i řadu zdravotních funkcí. Jde např. o měření srdečního rytmu, saturace krve kyslíkem či EKG. Hodinky dále dokážou monitorovat spánek s následným zobrazením spánkových rytmů i různé sportovní aktivity, jsou vodotěsné a vybavené mikrofonem i reproduktory, díky čemuž je můžete využít k telefonování. Dostupné je i ovládání hodinek hlasem, posílání zpráv a přehrávání hudby z Apple Music. Chytré notifikace jsou již jakousi samozřejmostí.

Pozitíva

Řada funkcí a velké interní úložiště
Velký a dobře čitelný displej
Kvalitní zpracování a pohodlné nošení

Negatíva

Vysoká cena
Krátká výdrž baterie

Výdrž baterie = 18 hod. ● Typ displeje = Retina ● Úhlopříčka displeje = 1,78″ ● Průměr ciferníku = 40 mm ● Interní paměť = 32 GB ● Hmotnost = 36,5 g

Apple Watch Series 7

Vodotěsné smart hodinky, dotykový OLED Retina displej, velikost displeje 1 143 mm², hmotnost 51,5 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Apple Watch Series 7 přinášejí dosud nejpevnější přední sklíčko s vysokou odolností, proto o něj nemusíte mít strach při žádném sportu. O skvělou čitelnost displeje na přímém slunci se stará svítivost 1 000 nýtů, s čitelností jsme neměli problém za žádných světelných podmínek. Potěšilo nás, že hodinky se nabíjejí rychleji než jejich předchůdce a 8 minut nabíjení umožní až 8 hodin sledování spánku. Za 45 minut byly nabity na 80 %, což nám umožnilo používat je několik hodin. Výdrž baterie je u všech zapnutých funkcí cca 1 den.

Hodinky uživatelů povzbuzují k dodržování zdravých návyků. Zaznamenávají aktivitu, chrání sluch, detekují pád a přivolají pomoc tísňovým voláním, monitorují také srdeční činnost a nabízejí desítky tréninků. Díky integrovanému GPS a ukazateli nadmořské výšky jsme si snadno zaznamenali výstupy nebo běh v horách. Pro celkový komfort z používání nechybí zobrazení notifikací z telefonu či přehrávání hudby. K velkým benefitům patří bezkontaktní platby pomocí Apple Pay či zobrazení věrnostních karet nebo různých vstupenek. Skvělé je, že například i při cyklistice hodinky automaticky rozpoznaly, že jsme začali šlapat a připomněli nám spuštění aktivity.

Při stresu nám přišla vhodná funkce Relax v aplikaci Mindfulness, která pomůže nastavit si cíl a uklidnit se pozorováním krásné animace. Díky aplikaci Spánek jsme si zase po spárování s iPhonem vytvořili pravidelný spánkový režim. Díky haptickým upozorněním hodinky pomohou odečíst doporučených dvacet vteřin mytí rukou, což je skvělá funkce v období pandemie, kdy na hygieně rukou obzvlášť záleží. V případě, že na vás půjde panická ataka, využijete aplikaci Dýchání, která bude s vámi vdechovat a vydechovat, dokud se neuklidníte. V rámci zdravotních funkcí potěší také snímání okysličování krve či aplikace EKG.

Hodinky působí luxusně a jejich vzhled podtrhuje množství exkluzivních stylů ciferníků či rozložení funkcionality na displeji. Osobitého stylu lze dosáhnout i snadno vyměnitelnými řemínky, které jsou dostupné v různých barvách i materiálech. Celkový prémiový dojem doplňuje kvalita zpracování, protože pouzdro hodinek bylo vyrobeno ze stoprocentně recyklovaného hliníku a jejich OLED Retina displej má odolné Ion-X sklíčko s perfektní reprodukcí barev.

Hodinky nabízejí uživatelům vše, co se od chytrých hodinek očekává. Při používání nám nechybělo nic a cítili jsme komfort v jakékoli situaci. K jejich nevýhodám patří vyšší pořizovací cena a kompatibilita pouze s operačním systémem iOS (iPhone). Za další negativa považujeme krátkou výdrž baterie, při aktivním používání se dostanete na jeden den, respektive 15 hodin. Časté nabíjení je tedy nutností.

Hodinky Apple Watch Series 7 se těší mezi uživateli „jablečných“ zařízení velké oblibě. Oceňují super vzhled, funkcionalitu či rychlý procesor. Oproti staršímu modelu ocenili, že v tomto přibyla funkce měření saturace kyslíku v krvi a zvětšil se i displej, který je skvěle čitelný. Dámám se líbilo, že ačkoli jsou hodinky rozměrově větší, krásně sedí i na ženské ruce. Jako jedinou zásadní nevýhodu uživatelé vnímají krátkou výdrž baterie, která dosahuje jen jednoho dne.

Pozitíva

Velký a přehledný displej
Odolné Ion-X sklíčko na displeji
Snímání okysličování krve
Monitoring pádu
Bezkontaktní platby Apple Pay
Možnost telefonovat i odpovídat na zprávy

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Krátká výdrž baterie (1 den)
Kompatibilita jen s iOS

Kapacita baterie = – ● Typ displeje = OLED Retina ● Velikost displeje = 1 143 mm² ● Rozlišení displeje = 396 × 484 px ● Výdrž: 1 den ● Interní paměť = 32 GB ● Hmotnost = 51,5 g

Pre náročných

Apple Watch Series 8

Vodotěsné smart hodinky do 50 m, výdrž baterie 18 hodin/0,75 dne, bezkontaktní platby přes Apple Pay, Watch OS 16, odolnost IPX6

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Od Apple Watch se rok od roku očekává ten nejvyšší technologický pokrok a jinak to není ani u Apple Watch Series 8. Tentokrát se příliš mnoho inovací neobjevilo, přesto jsou smart hodinky Apple elitou v kategorii. Hodinky jsou určeny pro náročnější zákazníky a věrné Apple fanoušky. Nejnovější generace nabízí vše, co chytré hodinky mají mít a ještě něco navíc.

Vzhled chytrých hodinek Apple Watch 8 připomíná předchozí sérii, vlastně je to předchozí série. Designová změna nepřišla, ale to není chyba, neboť Apple se drží svých principů a zásad. To se cení, ale na druhé straně po letech, kdy u Apple Watch Series 4 přišel výraznější redesign, zákazníci marně čekají a něco inovativního by se už patřilo. Hranatý design je elegantní i sportovní zároveň. Tělo hodinek je z hliníku. Retina LTPO OLED displej s rozlišením 396 x 484 je krásný, kvalitní a na první dotek i první tah poslouchá. Méně se nám líbí šetření na sklíčku Ion-X, které v testech neprokazuje žádnou speciální odolnost vůči škrábancům. Oproti tomu je safírové mnohem odolnější. Na spodní straně pouzdra se nacházejí senzory a diody.

Na levé straně je podlouhlý reproduktor a v pravé části pouzdra je otočná korunka, mikrofon i zapuštěné tlačítko. Toto se nezměnilo. Hodinky jsou vodotěsné do 5 ATM. Řemínek je z měkkého silikonu a velmi dobře obepne jakékoli zápěstí. Velmi dobrá je také svítivost displeje na slunci. Nechybí ani funkce Always-On displeje.

Watch OS je opětovně dominantou inteligentních hodinek od Apple. Zařízení je skvěle optimalizováno, ekosystém je maximálně přehledný a především hodinky obsahují App Store, takže využitelných aplikací je dostatek. Klasické funkce jako kalendář, budík, menstruační cyklus nebo kalkulačka jsou povinnou jízdou, ale potěší navigace nebo pro mnohé nutné NFC pro bezkontaktní platby Apple Pay. Hodinky pro telefonování využívá v praxi malé množství uživatelů, ale možné to je. Buď to díky spárovanému telefonu, nebo přes eSIM kartu. Ve výbavě je také hudební přehrávač a interní úložiště s 32 GB, kde si můžete vložit například hudbu a jít si zaběhat bez hodinek.

Akcelerometr, výškoměr, barometr nebo kompas jsou také očekávanými prvky výbavy. Novinkou mezi funkcemi je rozpoznání autonehody – hodinky dokáží rozpoznat náraz a jsou-li spárovány s telefonem nebo mají eSIM, dokáží přivolat pomoc samy do několika vteřin. Nebo tak učiníte vy SOS tlačítkem. Apple Watch 8 se hodně zaměřili na diagnostiku a monitoring sportovních aktivit a tělesných procesů – EKG, okysličení krve, tep, monitoring spánku (identifikování fází spánku) či dokonce tělesné teploty. Ta je monitorována pouze během spánku a v zásadě tak teploměr jako samostatný prvek nelze využívat. Fitness funkce jako monitorování běhu, jízda na kole nebo lyžování se upřesnily a dokážete tak přesněji vyhodnotit vaši kondici.

Mnoha prémiovým hodinkám, a to včetně Samsungu, lze vyčíst, že výdrž baterie je žalostná. Argumentem má být řada funkcí, senzorů, kvalitních displejů a výkonných procesorů. A zdá se, že i Applu tento argument stačí. Ale zhoršení? 18 hodin výdrže na jedno nabití je opravdu málo a monitorovat spánek se nezdá jako dobrý nápad, protože hodinky dříve v noci budete nabíjet. Úsporný režim, který slibuje 36 hodin výdrže, je bonusem, ale bude vypnut Always-on displej, což doporučujeme tak jako tak a nebudete mít k dispozici ani denní monitoring tepu, saturace krve a dalších metrik. Ty si zapnete, jen pokud budete chtít něco vědět. Nabíjení kabelem v balení s indukčním dokem nabije hodinky z 0 na 100 % za něco přes hodinu.

Smart hodinky od Apple nejsou pro každého. Aniž bychom Watch Series 8 porovnávali, nesáhnou po nich lidé, kterým nestačí 18 hodin výdrže. Záchranou je úsporný režim. Rovněž je nebudou potřebovat ani majitelé Apple Watch Series 7. Ne každému budou stačit ty minimální inovace, které Apple v případě inteligentních hodinek představil. Přestože jde o nejlepší smart hodinky na trhu, pro mnohé jde spíše o tvrzení na papíře. Řeči, že Apple je Apple už nestačí a zákazníci od hodinek čekali něco trochu jiného a nového. Zákazník, kterému nevadí si připlatit, jistě ocení ekosystém Watch OS, který funguje bezkonkurenčně. Novinkou je také nový procesor Apple S8. Také skvělý displej dělá radost při běžném používání. NFC placení hodinkami je funkční a praktické a Apple Pay podporuje většina bank.

Apple Watch 8 kladou důraz také na sportovní funkce a zdraví. Diagnostika EKG, měření saturace krve a vyhodnocování různých statistik. Detailní sledování spánku na REM, základní a hluboký spánek je něco navíc. Jeví se to jako něco navíc, ale přitom jde o absolutní standard a v této ceně vlastně jediný „all inclusive“. Přesnost měření je s minimální odchylkou velmi dobrá. Rozpoznání autonehody v reálných podmínkách se na základě testů osvědčilo, ačkoli je třeba věřit, že tuto funkci uživatelé potřebovat nebudou. Hodinky jsou odolné vůči vodě i nárazům (IPX6). Stále hodinkami můžete volat nebo posílat SMS zprávy. Summa summarum, úplné klišé. Apple Watch Series 8 nezklamali, ale ani neohromili. Pro praktického uživatele, fanouška či milovníka Apple Watch jejich koupě nemusí naprosto dávat smysl.

Pozitíva

Skvělá rychlost a výkon hodinek
NFC platba a telefonování hodinkami
Kvalitní displej

Negatíva

Vysoká cena
Málo inovací
Výdrž baterie

Výdrž baterie: 18 hodin/0,75 dne ● Rozlišení displeje: 396 x 484 px ● Bezkontaktní platby (NFC): ano / Apple Pay ● OS hodinek: Watch OS 16 ● Kompatibilní OS: iOS ● Interní úložiště: 32 GB ● Voděodolnost: 5 ATM/50 m ● Odolnost: Ion-X ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Rozměry ciferníku: 45 mm ● Hmotnost: 38,8 g ● Materiál: hliník + silikon

Apple Watch Ultra

Vodotěsné smart hodinky, dotykový OLED displej, velikost 2“, hmotnost 61,3 g, max. výdrž 36 hodin, podpora NFC, 32GB úložiště.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Apple vsadil na odolnost a vytvořil inteligentní hodinky Apple Watch Ultra, které dokážou odolávat i extrémním podmínkám. Oproti běžným modelům této značky se výdrž baterie zlepšila o několik hodin. Běžné modely vydrží cca 18 hodin, u těchto hodinek se výdrž dokáže vyšplhat na 36 hodin. V úsporném režimu je to ještě víc. Potěšilo nás, že pouzdro hodinek je vyrobeno z titanu a sklíčko displeje je safírové. Hodinky jsou díky tomu odolné a splňují také vojenské standardy odolnosti MIL-STD 810H. Nevadí jim nízké ani vysoké teploty, teplotní šoky, déšť, vlhkost, prach, písek, nízký tlak či vibrace.

Displej je dvakrát jasnější než u předchozího modelu Apple Watch Series 8. Je velmi dobře čitelný i na přímém slunci. Oceňujeme přesné dvoufrekvenční GPS včetně výpočtů vzdálenosti, tempa a trasy a to i v náročných podmínkách. Tělo je opravdu odolné a zvládá extrémní teploty i převýšení. Velké plus si zaslouží ciferník s vestavěným kompasem a nočním režimem, hodinky tak lze intuitivně ovládat i v noci. Během používání lze v kompasu označovat body cesty a poté se díky funkci návrat snadno vrátit zpět na původní trasu. Výrobce do nich zabudoval i praktickou sirénu, která spustí 86-ti decibelový zvuk, ten dokáže upozornit na vzdálenost až 180 metrů.

Vodotěsnost je do 100 metrů a nechybí certifikát pro rekreační přístrojové potápění do 40 metrů. Zabudovaný hloubkoměr poskytuje přehled o důležitých ukazatelích. Pomocí aplikace Oceanic+ si umíte plnohodnotně nahradit potápěčský počítač. Zde výhody nekončí. Za zmínku stojí čidlo teploty či funkce detekce autonehody a pádu, která může zachránit lidský život. Nechybí zdravotní snímače, v aplikaci EKG lze vygenerovat elektrokardiogram a změřit jsme si mohli také hladinu kyslíku v krvi.

Ovládání hodinek je pohodlné a intuitivní. Oproti běžným Apple Watch modelům přibylo tlačítko nazvané „akce“, ke kterému lze přiřadit jednu z mnoha užitečných funkcí. Zabudovány jsou až tři mikrofony a dva reproduktory, díky čemuž jsou telefonické hovory kvalitní a druhá strana nás velmi dobře slyšela, i když byl na okolí hluk. Korunka a tlačítko na druhé straně hodinek jsou vystouplé, proto lze snadno nahmatat i v rukavicích. Samozřejmostí hodinek je zobrazování notifikací z mobilního telefonu či měření a záznam různých sportovních aktivit. Zmíníme také pěkné a pohodlné řemínky, které lze vyměňovat.

Hodinky mají kvalitní konstrukci, ale jelikož displej se oproti předchozímu modelu zvětšil, na útlé ženské ruce nemusí vypadat až tak dobře. Přestože se výdrž baterie zlepšila o polovinu, oproti konkurenčním modelům je to stále málo. Některé modely nabízejí několikadenní výdrž, zatímco Apple Watch Ultra vydrží jen 1,5 dne. Největším minusem hodinek je pořizovací cena. Cca 20 000 Kč je opravdu hodně. Koupi tedy zvažte, jestli opravdu využijete všechny funkce, které tyto hodinky nabízejí, a zda to pro vás nebudou zbytečně investovány peníze. Nám se hodinky používaly velmi dobře. Obstály v různých zátěžových podmínkách. Pokud vám jde o odolnost spojenou s povedeným designem, mohou být tou správnou volbou.

Hodinky se těší oblibě u majitelů iPhonů. Na to, že jsou drahé a jejich cena se pohybuje kolem 20 000 Kč, jsou uživatelé produktů z dílny Apple již zvyklí. Ocenili kvalitní materiály, protože pouzdro je vyrobeno z titanu a na displeji je safírové sklo. Hodinky se tak uplatní i v extrémních podmínkách a jsou stvořeny pro dobrodružství. Plusem je podle nich zvýšená svítivost obrazovky, díky čemuž je displej dobře čitelný i za slunečného dne. Zmínili také hlasitý reproduktor a dobré mikrofony. Telefonování je pohodlné a druhá strana ani netuší, že se namísto mobilu telefonuje z hodinek. Vyzdvihli silnější haptickou odezvu i poměrně dlouhou výdrž baterie, která v low power režimu vydrží 4 dny. Pochvalu si vysloužili za kompatibilitu se všemi 45 mm řemínky, rychlé nabíjení, hloubkoměr, EKG či možnost používat eSIM kartu. Za minus považují vysokou cenu.

Pozitíva

Odolnost splňující vojenské standardy
Přesné dvoufrekvenční GPS
Vodotěsnost do 100 metrů
Vestavěný kompas a funkce návrat
Zabudovaná siréna (86 dB)
Měření tepu a okysličení krve
Možnost nahradit potápěčský počítač

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Slabá výdrž baterie oproti konkurenci

Velikost displeje: 2 palce ● Typ displeje: OLED ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ano ● Velikost úložiště: 32 GB ● Odolnost proti vodě: do 10 ATM ● Maximální výdrž baterie: 36 hodin ● Podpora NFC: ano ( Apple Pay) ● Hmotnost: 61,3 gramu

Ďalšie články z kategórie Inteligentní hodinky

Vaše hodnocení:
(88.8%)