Smart hodinky s možností telefonování

Nejlepší smart hodinky s možností telefonování 2024 + recenze

Technologie v dnešní době postupují v každém směru. Výjimkou nejsou ani inteligentní hodinky, které již nemusí být využívány jen jako fitness příslušenství. Toto malé zařízení vám po propojení s vaším chytrým telefonem nabízí množství sportovních, zdravotních a jiných inteligentních funkcí. Dokážete si představit, že k uskutečnění hovoru už nebudete potřebovat chytrý telefon? V tomto článku vám představíme modely chytrých hodinek, které zvládnou nahradit telefon. Vítězem testu se stal model Samsung Galaxy Watch5. Tyto hodinky jsou u spotřebitelů oblíbené, jelikož vynikají v poměru cena/kvalita. Už nyní se však můžete těšit také na další zajímavé modely.

Publikované: 24.04.2023
Aktualizované: 05.04.2024

Jaké smart hodinky s možností telefonování si koupit?

Snad každé inteligentní hodinky vás dokáží upozornit na příchozí hovor nebo zprávu. Některé hodinky navíc díky integrovanému mikrofonu a reproduktoru přebírají hlavní roli telefonu. Které chytré hodinky s funkcí volání budou pro vás nejvhodnější? Chcete-li si výběr zjednodušit, nechte jej na nás. Pro všechny, kteří nemají čas číst dlouhé recenze a příliš dlouho přemýšlet, jsme vybrali 3 nejlepší modely označené příslušnými štítky.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung Galaxy Watch5   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Huawei Watch GT 3 PRO   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Xiaomi Watch S1   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Samsung Galaxy Watch5

Samsung Galaxy Watch5

Super AMOLED displej, úhlopříčka 1,36", hmotnost 33 g, výdrž baterie 40 hodin, notifikace z telefonu, hovor, sociální sítě, e-mail, SMS.

Zobrazit více info

Multifunkční hodinky Samsung Galaxy Watch5 se těší velké oblibě. Jsou nabité funkcemi, ze kterých zmíníme například bezkontaktní placení s Google Pay, monitorování srdce, tlaku, spánku, okysličení krve a sportovních aktivit. Můžete se těšit na 1,39“ dotykový Super Amoled displej se dvěma tlačítky a digitální lunetou. Díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru s nimi můžete volat, aniž byste museli vytahovat z kapsy telefon. K pozitivům patří i pěkný design, naopak negativem je slabší výdrž baterie.

Cenový trhák
Xiaomi Watch S1 Active

Xiaomi Watch S1 Active

AMOLED displej, úhlopříčka 1,43", hmotnost 36,3 g, výdrž baterie 288 hodin, příchozí hovor, odmítnutí příchozího hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger, sociální sítě, e-mail.

Zobrazit více info

Pokud cena patří pro vás k rozhodujícím faktorům, podívejte se na model Xiaomi Watch S1 Active. Luxusní design je doplněn 1,43" Amoled displejem s kovovým rámem. Hodinky disponují prvotřídní výbavou se 117 sportovními režimy. Díky rozhraní bluetooth můžete přímo z hodinek volat. Výhodou je vysoká přesnost fixace polohy prostřednictvím dvoufrekvenčního čipu GNSS s podporou pěti satelitních systémů určování polohy nebo NFC pro bezkontaktní platby s kartami MasterCard. Spotřebitelé oceňují dlouhou výdrž baterie.

Náš TIP
Huawei Watch GT3 PRO

Huawei Watch GT3 PRO

AMOLED displej, úhlopříčka 1,43", hmotnost 54 g, výdrž baterie 336 hodin, příchozí hovor, odmítnutí příchozího hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger.

Zobrazit více info

Inteligentní hodinky Huawei Watch GT 3 Pro jsou volbou těch nejnáročnějších, kterým se jedná o design v kombinaci s bohatou výbavou. Na první pohled zaujmou luxusním vzhledem. Tělo z titanu je doplněno 1,43" Amoled displejem se safírovým sklíčkem. Hodinky dokáží sledovat srdeční tep, hladinu stresu, SpO2 a také EKG pro dokonalý přehled o vašem zdraví. Sportovci ocení přes 100 sportovních aktivit a velmi přesnou GPS. Bonusem jsou profesionální funkce na golf a potápění. Kombinace mikrofonu s reproduktorem a bluetooth rozhraním znamená možnost telefonování přímo ze zápěstí.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Výběr smart hodinek není vůbec jednoduchý. Každý model je svými vlastnostmi určen pro někoho jiného. Pro začátek je vhodné promyslet si, co od hodinek očekáváte. Můžete si vybrat z modelů pro děti, ženy či sportovce. Pokud patříte k osobám, které mají mnoho povinností a nechcete držet telefon celý den u ucha, budou se vám hodit chytré hodinky na telefonování. Abyste mohli přes smart hodinky telefonovat, musí disponovat mikrofonem a reproduktorem. Pozitivem však je, že mikrofon a reproduktor se dostávají do stále většího počtu modelů smart watch. Nedílnou součástí smart hodinek je možnost připojení ke smartphonu. Nejčastěji jsou vybaveny technologií bluetooth nebo WiFi. Existují však také modely, které umožňují telefonování bez bluetooth připojení, s eSIM kartou. Každé smart hodinky, i ty s možností telefonování, disponují řadou funkcí. Je jen na vás, jestli vám stačí jen univerzální funkce nebo chcete zařízení se sportovními či zdravotními funkcemi. Podobně jako u telefonů i u smart hodinek si všímejte jejich výkonu, procesoru, operační paměti RAM a také výdrže baterie. Nezapomeňte individuálně zvážit ani velikost displeje, rozměry náramku a design. Za zmínku stojí také materiál a voděodolnost.

Mikrofon a reproduktor
Konektivita
Dostupné funkce
Výkon a výdrž baterie
Displej a ovládání
Rozměry a design
Hmotnost a pohodlí při nošení
Odolnost a vodotěsnost
Podpora eSIM
Cena

Při výběru smart hodinek pro telefonování jsme kromě parametrů přihlíželi k názorům uživatelů na internetu. Lidé, kteří je již testovali, mohou sdílet nejlepší informace o produktu, spolu s výhodami, ale také nevýhodami. Abychom vám ušetřili čas, tak jsme tyto recenze zapracovali do našeho testu. Při tomto procesu nám byla nápomocná databáze portálu Heureka.cz, ale také internetové e-shopy, jako Alza.cz, Kasa.cz, Mall.cz či Datart.cz. V testu naleznete mnoho chvályhodných modelů od ověřených výrobců, ze kterých zmíníme například Samsung, Xiaomi, Apple či Huawei.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze smart hodinek pro telefonování

Od samotných recenzí námi vybraných nejlepších modelů smart hodinek pro telefonování vás dělí už jen těchto pár řádků. Prostřednictvím nich bychom vás chtěli seznámit, že tento test neslouží ke zpropagování žádného výrobce ani výrobku. Jednotlivé modely jsme vybrali na základě pozitivních recenzí, množství funkcí, atraktivní ceny či vysoké kvality zpracování. V recenzích naleznete podrobné popisy základních parametrů, naše subjektivní názory i spotřebitelské recenze. Navíc, jednotlivé modely smart hodinek jsou mezi sebou porovnávány. Věříme, že vám tyto informace dostatečně pomohou s výběrem.

Víťaz testu

Samsung Galaxy Watch5

Super AMOLED displej, úhlopříčka 1,36", hmotnost 33 g, výdrž baterie 40 hodin, notifikace z telefonu, hovor, sociální sítě, e-mail, SMS.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Inteligentní hodinky Samsung Galaxy Watch 5 těží z pozitiv minulé generace Samsung Galaxy Watch 4, která se těšila velké oblibě. Model Watch 5 však posouvá svoji výbavu ještě o úroveň výš. Je přepracován zvenčí i zevnitř. Na první pohled nás zaujal čistý, minimalistický design, který předurčuje jeho univerzálnost pro obě pohlaví.

Výhodou moderních chytrých hodinek je možnost přizpůsobení se vašemu stylu. Smart hodinky Watch 5 nabízí pestrou paletu designů pro analogový i digitální ciferník. Mají kvalitní hliníkové tělo a jejich 1,36" Amoled displej s rozlišením 450 x 450 px chrání vysoce odolné safírové sklíčko, které jen tak nepoškrábete. Hliníkové tělo je dostupné ve více barevných odstínech, a to v šedé, stříbrné, černé a růžové. Vzhled hodinek umíte dotvořit řemínky, kterých je na trhu opravdu velké množství.

Funkční a senzorová výbava na hodinkách Samsung Galaxy Watch5 je poměrně široká. Ať už se věnujete jakémukoli sportu, potřebujete sledovat svůj zdravotní stav nebo nechcete mít celý den telefon u ucha, tyto hodinky vám pomohou ve všech oblastech. Dokáží provádět profesionální a pokročilé metriky pro celou řadu sportovních aktivit, měřit krevní tlak, kvalitu spánku, složení těla, EKG i SpO2. Nechybí jim ani technologie bluetooth, Wi-Fi či NFC pro bezkontaktní platby Google Pay. Prostřednictvím zabudovaného mikrofonu a reproduktoru s nimi můžete telefonovat.

Díky vysoké odolnosti a vodotěsnosti až do 50 metrů si s hodinkami umíte užít veškeré fyzické aktivity. Na výběr máte až 90 sportovních činností, ze kterých zmíníme například turistiku, posilování, plavání, běh, cyklistiku, veslování, jógu a mnoho jiných. Plusem jsou kvalitní navigační služby GPS a Glonass, se kterými budete mít lepší přehled o vaší trase, poloze či vzdálenosti.

Uživatelé jistě ocení relativně dlouhou výdrž baterie, která při hodinkách s množstvím funkcí nebývá standardem. Ve srovnání s předešlými modely řady Samsung Galaxy Watch mají mnohem větší kapacitu baterie a také rychlejší nabíjení. Výrobci uvádějí 40hodinovou výdrž baterie, která se však vzhledem k využití, obzvláště při telefonování, může lišit.

Vlastníky chytrých telefonů s operačním systémem iOS příliš nepotěšíme, protože zařízení podporuje pouze Android. Co se týče úložiště, máte k dispozici vestavěnou paměť o velikosti 16 GB. Velikost RAM představuje 1,5 GB.

Ve spotřebitelských recenzích na tento model hodinek Samsung převládají pozitivní názory. Za vyšší cenu dostanete zařízení, které je přepracováno v každém detailu. Spotřebitelé oceňují pevný displej, spoustu funkcí, design i rychlé nabíjení. Abychom jen nechválili, podívejme se i na slabší stránky zařízení. Tyto hodinky nejvíce doporučujeme majitelům smartphonů značky Samsung, protože v jiných zařízeních nemusí fungovat některé funkce. Nesmíme zapomenout ani na to, že zařízení nepodporuje operační systém iOS. Nevýhodou může být výdrž baterie, která se odvíjí od frekvence používání. V případě, že vám nevyhovuje velikost, hodinky se vyrábějí v menší verzi, se 40 mm ciferníkem. Po zhodnocení všech plusů a minusů jsme došli k závěru, že v poměru cena/kvalita patří hodinkám Samsung Galaxy Watch5 suverénně první místo.

Pozitíva

Množství funkcí
Displej
Poměr cena/kvalita

Negatíva

Kompatibilita pouze s Androidem

Úhlopříčka displeje: 1,36" ● Vodotěsnost: do 50 m ● Výdrž baterie: 40 hodin ● Telefonování: notifikace z telefonu, hovor, sociální sítě, e-mail, SMS ● Funkce: sportovní, zdravotní, smart ● Konektivita: WiFi, Bluetooth , NFC ● Podporovaný OS: Android ● Hmotnost: 33 g

Cenový trhák

Xiaomi Watch S1 Active

AMOLED displej, úhlopříčka 1,43", hmotnost 36,3 g, výdrž baterie 288 hodin, příchozí hovor, odmítnutí příchozího hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger, sociální sítě, e-mail.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Cenově dostupnější možností pro vás mohou být chytré hodinky Xiaomi Watch S1 Active. Navzdory nižší ceně mají elegantní, do detailů propracovaný design. V kovovém rámečku je usazen 1,43" Amoled displej s dobrou čitelností i na přímém slunci. Oproti modelu Samsung Galaxy Watch5 působí mohutněji, čímž si získají spíše zákazníky mužského pohlaví. Samozřejmě, celkový vzhled můžete dotvořit výběrem vhodného řemínku a motivem ciferníku.

K dispozici máte více než 200 stylových a funkčních ciferníků s různými designovými motivy. Ciferníky oplývají funkčními tlačítky pro různé technologie, výběr sportu a dalších nástrojů. Velikost celého ciferníku dosahuje 46,6 mm a hmotnost 36,3 g. Při výběru proto zvažte obvod vašeho zápěstí. Máte-li užší ruku, hodinky mohou působit příliš mohutně.

Nejdůležitějším parametrem smart hodinek pro telefonování je samotná funkce telefonování. Smart hodinky Xiaomi stačí připojit k vašemu telefonu pomocí bluetooth a můžete začít telefonovat. Zařízení je vybaveno mikrofonem a reproduktorem, což umožňuje přijímat, ale také zahájit hovor. Kromě toho lze hovor odmítnout i odepsat na SMS, WhatsApp či Messenger zprávy a také na e-maily. Hodinky můžete využít i při krizové situaci, protože trojím stisknutím bočního tlačítka v pravém dolním rohu vytočíte nouzový kontakt. Pro fungování této funkce je třeba ji nejprve nastavit v aplikaci.

Hodinky pro telefonování nesplňují pouze účel telefonování. Kromě toho disponují řadou funkcí. Model Xiaomi Watch S1 se svojí funkční a senzorovou výbavou přibližuje k vítězi testu Samsung Galaxy Watch5. Ať už se pustíte do cvičení nebo jiných fyzických aktivit, hodinky přesně změří parametry vašeho výkonu. Na výběr budete mít z více než 117 sportovních režimů, ze kterých je 19 profesionálních. Samozřejmostí je monitorování tepové frekvence nebo výpočet spálených kalorií. Ze zdravotních funkcí zmíníme například monitorování spánku, detekci stresu, dechová cvičení nebo zdraví žen. Pro lepší přehled o všech funkcích a vaší aktivitě vám doporučujeme stáhnout aplikaci Mi Fitness.

Dotykové hodinky Xiaomi Watch S1 Active jsou vybaveny dvoupásmovým čipem GNSS s podporou pěti klíčových systémů pro určování polohy: GPS, Beidou, GLONASS, Galileo a QZSS. Díky nim dokážete rychleji a přesněji určit vaši polohu. Oceňujeme voděodolné provedení do hloubky 50 metrů, takže se můžete bez obav pustit do plavání a měřit váš plavecký výkon.

Hodinkám nechybí ani technologie NFC, díky které můžete využít bezkontaktních plateb Mi Pay a platit hodinkami u platebních zařízení Mastercard. Nezapomněli jsme ani na výdrž baterie. Výrobci uvádějí výdrž baterie při typickém režimu požívání 12 dní. Při úsporném režimu vydrží hodinky až 24 dní. Pokud používáte režim GPS, hodinky vydrží maximálně 30 hodin. Jedná se o individuální výsledek, který závisí na vašem používání.

Navzdory nižší ceně nás tento model velice mile překvapil nejen svojí funkční výbavou. Z našeho pohledu je dokonce po funkční a senzorové výbavě srovnatelný s vítězem testu. Množství spokojených zákazníků oceňuje dobrý mikrofon a hlasitost reproduktoru, dlouhou výdrž baterie a spoustu funkcí. Žádné výrazné mínusy jsme na tomto modelu nenašli. Jediné, co můžeme vytknout, je mohutnější design, který může odradit od koupě zejména ženy.

Pozitíva

Cena
Dostupné funkce
Telefonování a NFC technologie

Negatíva

Příliš mohutný design

Úhlopříčka displeje: 1,43" ● Vodotěsnost: do 50 m ● Výdrž baterie: 288 hodin ● Telefonování: příchozí hovor, odmítnutí příchozího hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger, sociální sítě, e-mail ● Funkce: sportovní, zdravotní, smart ● Konektivita: WiFi, Bluetooth, NFC ● Podporovaný OS: iOS, Android ● Hmotnost: 36,3 g

Náš TIP

Huawei Watch GT3 PRO

AMOLED displej, úhlopříčka 1,43", hmotnost 54 g, výdrž baterie 336 hodin, příchozí hovor, odmítnutí příchozího hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 PRO zaujmou i náročné uživatele. Podobně jako model Xiaomi Watch S1, velikostí a designem jsou tyto hodinky jsou určeny primárně mužům. Na první pohled si všimnete jejich elegantního 46 mm ciferníku, jehož tělo je vyrobeno z masivního titanu. Ciferník je pokryt safírovým sklem a pod ním je bezpečně umístěn 1,42" Amoled displej s rozlišením 466 × 466 px.

Kvalitní Amoled displej se vyznačuje tím, že je dobře čitelný v každé situaci. Dokonce, speciální fluorescenční ciferníky dokážou pěkně svítit ve dne i v noci. Displej na hodinkách Huawei Watch GT3 Pro se rozsvítí pouhým otočením zápěstí. Na rámečku máte k dispozici otočnou korunku, se kterou můžete snadno a rychle přibližovat či oddalovat aplikace v menu a rychle se dostat tam, kam potřebujete. Design ciferníku si můžete přizpůsobit podle sebe nebo si můžete vybrat z množství připravených designů, které naleznete ve Watch AppGallery.

Jelikož se nám tento model hodinek dostal do našeho testu, musí disponovat funkcí telefonování. Jak ale funguje? Stačí, když spárujete váš smartphone se smart watch Huawei prostřednictvím bezdrátové technologie bluetooth. Díky integrovanému reproduktoru a mikrofonu můžete přijmout příchozí hovor a přímo ze zápěstí volat. Hovor můžete uskutečnit pouze v případě, že máte hodinky spárované s chytrým telefonem a jste v jeho blízkém dosahu. Prostřednictvím těchto hodinek můžete odpovídat na zprávy. Hodinky jsou kompatibilní s operačním systémem Android, ale také iOS.

Inteligentní hodinky Huawei mají k dispozici kromě funkce volání také více než 100 sportovních režimů. Využít můžete například režimy pro běh, jízdu na kole, turistiku, skákání přes švihadlo, lyžování, trenažér, veslování nebo plavání. Ve Watch AppGallery máte k dispozici velké množství aplikací, které můžete používat přes hodinky. Samozřejmostí jsou zdravotní funkce. Z nich si můžete vybrat sledování spánku, úrovně stresu, tepovou frekvenci či hodnotu SpO2. Zařízení nedisponuje NFC technologií pro bezkontaktní platby.

Rozdílem oproti ostatním modelům je, že tyto hodinky disponují profesionálními funkcemi pro golfisty i potápěče. Huawei Watch dokáží zaznamenat profesionální údaje o švihu, díky kterým budete znát rychlost tempa i dobu švihu do naprostého detailu. Rovněž pro potápěče nabízejí různé funkce, jako zobrazení délky či hloubky ponoru, upozornění na dlouhé a hluboké klesání či tréninkové režimy. Se stupněm krytí IP68 a vodotěsností 5 ATM lze s hodinkami potápět do hloubky 50 metrů.

U smart hodinek bývá častým problémem výdrž baterie. Dotykové hodinky Huawei Watch GT 3 Pro mají podle spotřebitelů dobrou výdrž baterie a potěší vás rychlé nabíjení. Celou baterii nabijete za pouhých 85 minut a následně se můžete těšit na 14denní používání. Samozřejmě, tento údaj je jen informativní. Výdrž baterie závisí na četnosti používání zařízení.

Pevné, masivní hodinky Huawei Watch GT3 PRO jsou velmi dobře propracované po všech stránkách. Uživatelům se líbí elegantní design i kvalitní Amoled displej. Kromě volání můžete využívat řadu sportovních i zdravotních funkcí. Výhodou je dlouhá výdrž baterie. Jako minus hodnotíme design předurčený primárně mužům. Pro někoho může být nevýhodou absence NFC technologie.

Pozitíva

Množství funkcí
Dlouhá výdrž baterie
Funkce telefonování

Negatíva

Designově určené primárně mužům
Chybí technologie NFC

Úhlopříčka displeje: 1,43" ● Vodotěsnost: do 50 m ● Výdrž baterie: 336 hodin ● Telefonování: příchozí hovor, odmítnutí příchozího hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger ● Funkce: sportovní, zdravotní, smart ● Konektivita: Bluetooth ● Podporovaný OS: iOS, Android ● Hmotnost: 54 g

Pre náročných

Apple Watch Series 8

Retina displej, úhlopříčka 1,9", hmotnost 38,8 g, výdrž baterie 18 hodin, příchozí hovor, odmítnutí příchozího hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger, sociální sítě, e-mail.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tentokrát potěšíme Apple fanoušky, kteří se jistě každý rok těší na inovativní zařízení. Aktuálně je mezi smart hodinkami značky Apple v čele model Apple Watch Series 8. Oproti předchozím modelům není sice příliš inovativní, ale přesto potěší nejnáročnější zákazníky.

Oproti modelům Huawei Watch GT 3 PROXiaomi Watch S1 mají chytré hodinky Apple krásnější design, který se bude líbit i ženám. Pokud vám nevyhovuje jejich standardní velikost 45 mm, jsou dostupné také ve velikosti 41 mm. Ženy jistě zaujmou funkce připravené přímo pro ně. Díky měření tělesné teploty hodinky dokáží předpovědět menstruaci a ovulaci. Kromě toho také sledují, jak pravidelný je váš cyklus a zda se vyskytly nějaké odchylky. Všechny vaše údaje zůstávají chráněny heslem, Touch ID nebo Face ID.

Sice déle nezměněn, ale za to stále atraktivní hranatý design působí elegantně a zároveň sportovně. Ciferníky si můžete přizpůsobit přesně podle vašich představ a zájmů. Celkový vzhled dotvoří řemínek. V balení naleznete gumový sportovní řemínek, který je příjemný na nošení. Tělo hodinek je vyrobeno z pevného hliníku. Retina displej s rozlišením 396 x 484 px se vyznačuje zářivými barvami i ostrostí za každého počasí. Slabší stránkou je sklíčko Ion-X, které je oproti safírovému sklíčku méně odolné proti škrábancům. Na pravé straně se nachází otočná korunka, mikrofon a zapuštěné tlačítko. Na levé straně najdete podlouhlý reproduktor. Nechybí ani funkce stále rozsvíceného displeje – Always On.

Často telefonujete a mobil vám už přijde nepraktický? Hodinkám nechybí možnost telefonování, kterou zajišťuje mikrofon, reproduktor a bluetooth. Namísto spárovaného telefonu můžete využít eSIM kartu. Novinkou mezi funkcemi je rozpoznání autonehody. Hodinky dokáží rozpoznat náraz a jsou-li spárovány s telefonem nebo mají eSIM, dokáží samy přivolat pomoc. Vy tak můžete učinit sami SOS tlačítkem. Samozřejmostí jsou SMS, WhatsApp upozornění, ale také zprávy ze sociálních síti či e-maily. Na zprávy dokonce můžete přímo přes hodinky reagovat.

Po spárování hodinek s iPhone se vám otevře nespočet možností využití. K dispozici máte klasické funkce jako kalendář, budík, menstruační kalendář, kalkulačku, navigaci nebo pro mnohé nutné NFC, které zajišťuje bezkontaktní platby Apple Pay. Ve výbavě nechybí ani hudební přehrávač a interní úložiště s 32 GB, kde si můžete vložit například hudbu a jít si zaběhat i bez hodinek. Samozřejmě to není všechno. Množství dostupných funkcí naleznete v App Store.

Hodinky vás doslova donutí k pohybu. Disponují velkým počtem zdravotních a fitness funkcí, že si mezi nimi určitě najde každý zde svoji. Hodinky vám umí pomoci splnit vaše fitness cíle, díky různým upozorněním a zejména důkladným sledováním vaší fyzické aktivity. Z mnoha sportovních režimů zmíníme například monitorování běhu, cvičení, jízdy na kole, bruslení nebo lyžování. Nechybí důležité funkce, jako monitorování EKG, okysličení krve, tep, sledování tělesné teploty či monitoring spánku. Akcelerometr, výškoměr, barometr nebo kompas jsou také mezi základními prvky výbavy.

Přesnost měření je s minimální odchylkou velmi dobrá. Zmíníme ještě, že hodinky jsou odolné vůči vodě i nárazům. Můžete se s nimi potápět až do hloubky 50 metrů. Odolný materiál zabraňuje poškození běžným opotřebováním včetně případných nárazů. Přejděme však ke „kameni úrazu“, kterým je výdrž baterie. Mnoha prémiovým hodinkám, a to i například v případě modelu Samsung Galaxy Watch5 lze vyčíst, že výdrž baterie je nedostatečná. Argumentem může být řada funkcí, senzorů a výkonných procesorů, ale například pro modely Huawei Watch GT3 PRO či Xiaomi Watch S1 to není problém. Pravdou je, že většina zařízení Apple se musí vyrovnávat se slabší výdrží baterie. Nic to však nemění na kvalitě a výkonnosti zařízení. Uváděných 18 hodin výdrže na jedno nabití je opravdu příliš málo a nelze říci, jak může probíhat například monitorovat spánku přes noc, kdy je třeba je nabíjet. Pokud vám záleží na výdrži baterie, budete si muset odpustit některé funkce a zapnout úsporný režim, který slibuje 36 hodin výdrže.

Smart hodinky Apple si rozhodně nemůže dovolit každý. Odradit vás hned na začátku může vyšší cenová relace. Milovníky Apple zařízení určitě neodradí ani cena, ani příliš slabá výdrž baterie. Pokud již vlastníte Apple Watch Series 7, verze 8 nebude pro vás ničím výjimečná. Apple Watch Series 8 nás sice nezklamaly, ale ani příliš neohromily. Spotřebitelé reagují na tyto hodinky podobně jako my. Na design, displej, přesnost, kompatibilitu či na spoustu funkcí jim nemůžeme nic vytknout. Za vyšší cenu můžete opravdu očekávat nadstandardní kvalitu, jejíž využitelnost při slabší baterii je však ke zvážení.

Pozitíva

Množství funkcí
Design
NFC platby a telefonování

Negatíva

Vysoká cena
Slabá výdrž baterie
Kompatibilnost pouze s iOS

Úhlopříčka displeje: 1,9" ● Vodotěsnost: do 50 m ● Výdrž baterie: 18 hodin ● Telefonování: příchozí hovor, odmítnutí příchozího hovoru, SMS, WhatsApp, Messenger, sociální sítě, e-mail ● Funkce: sportovní, zdravotní, smart ● Konektivita: WiFi, Bluetooth, NFC ● Podporovaný OS: iOS ● Hmotnost: 38,8 kg

Lacná kvalita

Amazfit Verge

AMOLED displej, úhlopříčka 1,3", hmotnost 46 g, výdrž baterie 120 hodin, příchozí hovor, odmítnutí příchozího hovoru, zobrazení zpráv.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud je pro vás hlavní prioritou funkce volání a ostatní funkce příliš nepotřebujete, postačí vám také cenově dostupné smart hodinky Amazfit Verge. Designové provedení hodinek je velmi jednoduché, což někomu může vyhovovat, jinému překážet. Díky klasickému provedení jsou vhodné pro obě pohlaví a sladíte je s jakýmkoli outfitem. Kruhový, 1,3" displej s rozlišením 360 x 360 pixelů disponuje Amoled technologií, která dodá hodinkám čitelný obraz i na přímém slunci. Navíc, obrazovka je ukryta pod tvrzeným sklem Gorilla Glass 3. Tělo hodinek je vodotěsné do hloubky 50 m a prachuvzdorné.

Největší předností těchto cenově dostupných hodinek je funkce telefonování. Telefon stačí mít připojený s hodinkami přes bluetoooth. Jakmile vám někdo zavolá, hodinky začnou vibrovat a vy přes ně můžete hovor přijmout. Telefon však musí zůstat v maximální vzdálenosti 10 metrů a musí mít operační systém Android. Kromě hovorů vás hodinky upozorní na řadu dalších událostí ve spárovaném telefonu, jako jsou SMS či Whatsapp zprávy, události v kalendáři, novinky na sociálních sítích a mnoho jiného. Upozornění si můžete jen přečíst, hodinky neumožňují na zprávy přímo odpovídat.

Zařízení sice primárně slouží jako hodinky, ale najdete v něm 12 sportovních režimů. Mezi nimi si můžete vybrat běh, běžecký pás, terénní běh, chůzi, eliptický trenažér, horské výstupy, tenis, lyžování, fotbal, cyklistiku, jízdu na rotopedu nebo skákání na švihadle. Velmi užitečná je podpora GPS a GLONASS navigačního systému, díky kterým budete mít přesnější přehled o trase, kterou jste ujeli. Nechybí ani základní funkce měření srdečního tepu a analýza spánku. Zařízení nabízí NFC technologii, která však umožňuje platby pouze přes Alipay. Pokud byste měli zájem o více fitness či zdravotních funkcí, naleznete je ve stejně cenově dostupném modelu Xiaomi Watch S1.

Zatímco například Apple Watch Series 8 mají příliš mnoho funkcí a slabou výdrž baterie, model Amazfit Verge je na tom právě naopak. Tím, že nabízí jen základní funkce, vám hodinky dokáží vydržet až 5 dní na jedno nabití. Můžete si tak sledovat i fáze spánku, jelikož nemusíte zařízení příliš často nabíjet. Samozřejmě, při častém využívání funkce volání se doba používání baterie značně sníží. Co se týká ovládání, je velmi jednoduché a intuitivní a zařízení spolupracuje pouze s operačním systémem Android.

Hodinky Amazfit Verge jsou skvělou volbou pro nenáročné uživatele, seniory a pro osoby, kterým postačí jen základní funkce. Spotřebitelům se líbí zejména možnost telefonování a zobrazování notifikací. Plusem je kvalitní, dobře čitelný displej. Hodinky se rychle nabíjejí ai při častém používání vydrží až několik dní. Některým uživatelům mohou chybět zdravotní i fitness funkce a také nemožnost odpovídat na zprávy. Berte však v úvahu nízkou cenu, která je přiměřená nabízeným funkcím.

Pozitíva

Cena
Možnost telefonování
Dlouhá výdrž baterie

Negatíva

Málo funkcí
Design
Krátký dosah

Úhlopříčka displeje: 1,3" ● Vodotěsnost: do 50 m ● Výdrž baterie: 120 hodin ● Telefonování: příchozí hovor, odmítnutí příchozího hovoru, zobrazení zpráv ● Funkce: sportovní, zdravotní, smart ● Konektivita: Bluetooth, NFC ● Podporovaný OS: Android ● Hmotnost: 46 g

Další zajímavé produkty

Pokud žádný z testovaných modelů nesplňuje vaše požadavky, nepřestávejte číst. V následujících odstavcích vám představíme další zajímavé produkty, které se již nedostaly do našeho hlavního testu. Jelikož nové modely smart hodinek stále přibývají a na trhu jich najdete už opravdu mnoho, není možné, abychom je otestovali všechny. Ty nejlepší jsme vám už sice představili v hlavním testu, ale pár dalších kvalitních modelů, které stojí o vaši pozornost jsme ještě našli.

Smart hodinky Apple Watch Series 7 disponují Retina displejem, který si můžete vybrat ve velikosti 41 nebo 45 mm. Série 7 je designově podobná s předešlými sériemi, podobně jako Apple Watch Series 8. Displej je odolný vůči prasknutí, prachu i vodě až do hloubky 50 metrů. Samozřejmostí je stabilní mobilní připojení. Díky eSIM můžete s hodinkami volat i bez přítomnosti mobilu. Samozřejmostí Apple hodinek je spousta smart, fitness a zdravotních funkcí. Nevýhodou je vyšší cena, slabší výdrž baterie a kompatibilita jen s iOS.

Pánům se může líbit také model Honor Watch GS Pro. Hodinky byly vyvinuty s důrazem na jejich funkčnost a odolnost. Prošli si náročnými testy, které dokazují, že odolávají vysokým i mrazivým teplotám, nevadí jim vlhké ani prašné prostředí a skvěle fungují ve vysoké nadmořské výšce. Jsou ideální volbou pro náročné uživatele. Designově působí příliš mohutně, proto je ženám nedoporučujeme. Vyznačují se mnoha profesionálními, sportovními i hobby režimy. Dlouhá výdrž baterie zaručí bezproblémový chod během celé sportovní aktivity. Po spárování hodinek s vaším telefonem můžete díky zabudovanému mikrofonu vyřizovat hovory přímo na zápěstí.

Pokud si potrpíte na design, zalíbit se vám mohou chytré hodinky ze střední cenové kategorie Huawei Watch GT2 Pro. Budou se hodit jak k elegantním outfitům, tak ke sportovním. Styl hodinek si hravě přizpůsobíte ciferníkům nebo řemínkům. Umožňují přijímat telefonické hovory a poslouchat hudbu. Přístroj nabízí komplexní údaje o vašich výkonech při různých sportovních aktivitách. Prostřednictvím vyspělých senzorů monitoruje srdeční frekvenci, hodnotu VO2, saturaci kyslíku, stresovou zátěž, kvalitu spánku či přesnou polohu pomocí GPS. Výhodou je také dlouhá výdrž baterie, a to i přes řadu dostupných funkcí.

Samsung Galaxy Watch 4 potěší dámské i pánské publikum. Jejich tělo je vyrobeno z kvalitní nerezové oceli. Hodinky disponují 1,4" Super Amoled displejem s krytím Corning Gorilla Glass a také bohatou senzorovou výbavou. Určitě oceníte, že disponují mikrofonem i reproduktorem, díky kterým můžete přes hodinky telefonovat. Kromě toho mají optický snímač srdečního tepu, měří EKG, krevní tlak, okysličení krve a disponují senzorem bioelektrické impedance pro měření složení těla.Stejně jim nechybí ani sportovní funkce a GPS, NFC, Wi-Fi a bluetooth technologie. Ve srovnání s modelem Samsung Galaxy Watch 5 jsou cenově dostupnější. Mínusem je slabá výdrž baterie.

Výrobce Apple přišel na trh s přelomovým modelem hodinek Apple Watch Ultra. Jedná se o model, který je opravdu propracovaný ve všech směrech. Robustní design, odolné titanové pouzdro, vodotěsnost do 100 metrů, odolnost vůči prachu a korozi, nízká hmotnost, safírové sklo a zejména delší výdrž baterie (36 h) posouvají hodinky Apple na novou úroveň. Jasný a velký displej se dobře čte na přímém slunečním světle. Výrobci je vybavili bohatou paletou zdravotních senzorů, sportovních režimů, přesnějším GPS, NFC technologií a nechybí ani funkce telefonování. Jedinou nevýhodou tohoto modelu je jeho příliš vysoká cena.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Jak jste si již mohli všimnout, konkurence v segmentu chytrých hodinek je opravdu velká. Vybrat si z řady modelů jen jeden může být časově náročné. Jelikož jsme si dali za úkol pomoci vám s výběrem, představíme vám ještě jeden parametr, který může být při výběru nápomocný. Je jím míra prodejnosti. Ve spolupráci s cenovým porovnávačem Heureka.cz jsme si pro vás připravili tabulku s nejprodávanějšími modely smart hodinek pro telefonování. I když je některý model nejprodávanější, důkladně si jej prohlédněte, protože to, co vyhovuje jiným, nemusí vyhovovat vám. Prodejnost je ovlivněna řadou faktorů a často se mění. Přesto u nás naleznete vždy aktualizované informace.

Názov Hodnotenie Detail
Apple Watch Series 95*Zobrazit produkt
Samsung Galaxy Watch 45*Zobrazit produkt
Samsung Galaxy Watch 65*Zobrazit produkt
Apple Watch SE5*Zobrazit produkt
Xiaomi Redmi Watch 45*Zobrazit produkt

Více o výběru smart hodinek s NFCdámských chytrých hodinek či hodinek na běhání se dozvíte v samostatných článcích.

Otázky a odpovědi – FAQ

Pokud jste se nedozvěděli vše o výběru smart hodinek s funkcí telefonování, nabízíme vám prostor pro vaše otázky. Ty můžete vložit do komentáře. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme a odpovídáme vám co nejdříve. Budeme také rádi, pokud se podělíte o vaše recenze či zkušenosti, které se chytrými hodinkami na telefonování máte. Můžete tak pomoci ostatním kupujícím, snažícím se vybrat to nejlepší. Nezapomeňte si ještě na závěr přečíst odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Představte si ji jako čip, který v hodinkách nahradí známou plastovou kartičku s vašimi kontakty. Samotný provoz eSIM se výrazně neliší od klasické SIM karty a tuto technologii v současnosti podporuje většina mobilních operátorů. Pro aktivaci stačí do chytrých hodinek nahrát profil eSIM. Všechny potřebné údaje obdržíte od svého operátora. Výhodou takové eSIM karty je, že můžete mít načteno více profilů, mezi kterými se můžete přepínat. Naopak, nevýhodou je, že hodinky s eSIM kartou budou mít jiné telefonní číslo než má váš mobilní telefon.

Hodinky s klasickým slotem na SIM kartu mají své místo na trhu již nějakou dobu. Jedná se o poměrně specifické zařízení, které si své místo najde zejména u dětí a starších lidí. Díky smartwatch s vloženou SIM kartou mohou rodiče například sledovat, kde se jejich dítě nachází. Tyto hodinky samozřejmě podporují telefonické hovory a některé dokonce umožňují fotit a odesílat obrázky.

Ve většině případů to možné je, nicméně existují modely, které to neumožňují. Například i modely hodinek z našeho testu Amazfit Verge či Samsung Galaxy Watch 5 nejsou kompatibilní s chytrým telefonem Apple. Stejně tak ani Apple Watch Series 8 nejsou kompatibilní s Androidem. Výrobci vždy u konkrétních modelů smart hodinek uvádějí, se kterými operačními systémy chytrých telefonů jsou smart hodinky kompatibilní. Před samotnou koupí se proto vždy ujistěte, zda je dané zařízení kompatibilní s vaším mobilem.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Inteligentní hodinky

Vaše hodnocení:
(91.4%)