Notebooky Lenovo

Notebooky Lenovo – recenze, zkušenosti, akce, cena

Při porovnávání notebooků je vždy důležité sledovat inovace, které jednotliví výrobci v tomto segmentu přinášejí. Notebooky Lenovo jsou celosvětově známé a obrovské množství spotřebitelů tuto značku preferuje. My jsme více než 60 hodin porovnávali jednotlivé modely notebooků a vybrali více zástupců, které vám představíme ve svých recenzích. Za vítěze testu jsme na základě hodnocených parametrů označili herní notebook Lenovo LOQ 82XC005LCK s výkonnou grafikou, 8jádrovým procesorem a zdařilou RGB podsvícenou klávesnicí. TestMagazín však vybral i další notebooky Lenovo, které nás přesvědčily svými vlastnostmi a parametry.

Publikované: 27.08.2021
Aktualizované: 19.07.2024

Jaký notebook Lenovo koupit?

V případě notebooků výrobce Lenovo nouze o nabídku jistě nehrozí. Na našem trhu mají tyto přenosné počítače největší zastoupení. Důvodem je také fakt, že nabízejí herní notebooky, dotykové i levné notebooky pro studenty či do kanceláře. Vždy však berte v úvahu své osobní preference. S výběrem vám může pomoci i tato tabulka s TOP 3 notebooky, které v našem testu získaly zasloužený přívlastek. Nemusíte tak číst dále a můžete se rozhodnout hned teď.

Názov Hodnotenie Detail
LOQ 82XC005LCK   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Legion Pro 7   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Lenovo V15 G4   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Lenovo LOQ 82XC005LCK

Lenovo LOQ 82XC005LCK

Procesor Intel Core i5-13500H, 12 jader, 16GB RAM, 512GB SSD, bez operačního systému, grafická karta nVidia GeForce RTX 4060, numerická klávesnice, webkamera, kapacita baterie 60 Wh.

Zobrazit více info

Zařízení zaujme kvalitním hardwarem. Výrobce vsadil na procesor Intel Core i5-13500H s 12 jádry a Boost frekvencí 4,7 GHz. O grafický výkon se stará grafické jádro od nVidie GeForce RTX 4060 s pamětí 8 GB. RAM paměť je 16 GB (možnost navýšit) a SSD disk má kapacitu 512 GB. Kvalitní je také 15,6“ IPS displej s Full HD rozlišením a s obnovovací frekvencí maximálně 144 Hz. Nechybí HDMI a LAN vstup.

Cenový trhák
Lenovo IdeaPad 3 82H803H3CK

Lenovo IdeaPad 3 82H803H3CK

Procesor Intel Core i3-1115G4, 2 jádra, 8GB RAM, 512GB SSD, operační systém Windows 11 Home, podsvícená klávesnice, webkamera, kapacita baterie 45 Wh.

Zobrazit více info

Notebook pro studenty nebo pro základní kancelářské úkony. Zařízení pohání 2jádrový procesor Intel Core i3-1115G4. O grafiku se stará grafický čip Intel UHD Graphics. Herní ambice je třeba dát stranou. Potěší však 8GB RAM a možnost rozšíření na 12 GB. Kapacita SSD disku je 512 GB. Notebook disponuje 15,6palcovým displejem s Full HD rozlišením. Hmotnost je pouhých 1,65 kg, což je výhodou během cestování. 45Wh baterie vydrží v provozu přibližně 5 až 7,5 hodiny.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Během porovnávání notebooků jsme si v TestMagazínu přesně určili, které parametry jsou pro spotřebitele nejdůležitější – a ty jsme se u konkrétních notebooků rozhodli také sledovat, resp. hodnotit. Při výběru jsme tentokrát nebrali ohled na samotný účel notebooku, jelikož nám šlo o to, abychom vybrali to nejlepší od výrobce Lenovo. Brali jsme v úvahu také poměr ceny, kvality a výkonu. Standardně jsme na základě odborné metodiky hodnotili výkon procesoru, grafickou kartu či operační paměť a celkovou konfiguraci. Velmi častým kritériem je úhlopříčka displeje a výdrž baterie. Podstatné jsou také rozměry notebooku či konektivita – rozhraní, které vám umožňuje připojovat i další zařízení.

Výkon (procesor, RAM, grafika, …)
Velikost a rozlišení displeje
Výdrž baterie
Konektivita
Ovládání
Kompaktnost a mobilita
Kvalita zpracování

Notebooky Lenovo jsou na českém trhu velmi oblíbené, což dokazují i čísla prodejů. Do našeho výběru se dostaly praktické ultrabooky, dotykové notebooky či výkonné herní notebooky s vysokým výkonem procesoru a výkonnou grafikou. Spotřebitel tak v našem testu najde notebooky a k nim krátké recenze. Ať už hledáte notebook pro studenta, nebo k profesionálním účelům, náš výběr vám může pomoci a rozhodování usnadnit. Dostupnost jednotlivých modelů jsme ověřili přes cenový srovnávač Heureka.cz, ale také přes databázi e-shopů Mall.cz, Kasa.cz, Alza.cz či Datart.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze notebooků Lenovo

Zrealizovali jsme detailní průzkum trhu, zpracovali podrobné recenze a spotřebitelům přinášíme objektivní informace. Ani jeden z produktů či prodejců není propagován nebo zvýhodňován. Porovnávali jsme nabídku notebooků Lenovo, abychom spotřebitelům přinesli přehled toho nejlepšího, co výrobce nabízí. Záleželo nám nejen na technických parametrech a poměru ceny a výkonu, důležité pro nás byly i názory spotřebitelů.

Víťaz testu

Lenovo LOQ 82XC005LCK

Procesor Intel Core i5-13500H, 12 jader, 16GB RAM, 512GB SSD, bez operačního systému, grafická karta nVidia GeForce RTX 4060, numerická klávesnice, webkamera, kapacita baterie 60 Wh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Herní notebook Lenovo LOQ se může pochlubit skvělým poměrem ceny a výkonu. O herní výkon se stará nový procesor Intel 13. generace Raptor Lake. Intel Core i5-13500H využívá technologii hybridních jader – 4 výkonné a 8 efektivních jader s výpočetní frekvencí až 4,7 GHz. Systém Intel Thread Director napomáhá softwaru optimalizovat výkon tam, kde je potřebný. Vysoký grafický výkon zajišťuje grafické jádro nVidia GeForce RTX 4060. Rozhodně se tak nemusíte bát ani náročných her. Karta má vlastních 8 GB paměti a výrazně tak usnadňuje práci procesoru. Operační paměť má 16 GB (možnost navýšení) a velikost úložiště je 512 GB, přičemž lze úložiště rozšířit díky volnému slotu M.2 PCIe NVMe. Zvukový výkon zajišťuje technologie Nahimic s 3D zvukovou reprodukcí.

Chlazení zajišťuje systém chlazení se dvěma 85 mm ventilátory a tepelnými trubicemi heat pipe. Displej s úhlopříčkou 15,6 palce má tenké rámečky a Full HD rozlišení. Obnovovací frekvence je 144 Hz, což je pro herní zážitek více než dostačující. Vysoká svítivost 350 nitů je také pro hráče často zajímavým parametrem. Klávesnice s numerickou částí má bílé podsvícení a oceníte i nízký zdvih kláves pouhých 1,5 mm. Výdrž baterie je v průměru 5 hodin, kapacita je 60 Wh. Notebook je bez optické mechaniky. Dostupné jsou 3x USB 3.2, 1x USB-C, HDMI, LAN a také analogový audio port. Zařízení podporuje bluetooth i WiFi rozhraní. Potěší také vestavěná webová kamera s Full HD rozlišením. Hmotnost zařízení je 2,4 kg.

Pozitíva

Poměr cena a výkon
Možnost rozšíření RAM i úložiště
Kvalitní displej

Negatíva

Hlučnější chod během zátěže
Plastové zpracování
Bez OS

Velikost displeje: 15,6“, IPS, 144 Hz ● Rozlišení: Full HD 1920 x 1080 px ● Operační systém: bez OS ● Procesor: Intel Core i5-13500H ● Počet jader: 12 ● Max. frekvence procesoru: 4,7 GHz ● Operační paměť RAM: 16 GB / DDR5 ● Grafické jádro/karta: nVidia GeForce RTX 4060 (8 GB / dedikovaná) ● Úložiště: 512 GB (SSD) ● Hmotnost: 2,40 kg

Cenový trhák

Lenovo IdeaPad 3 82H803H3CK

Procesor Intel Core i3-1115G4, 2 jádra, 8GB RAM, 512GB SSD, operační systém Windows 11 Home, podsvícená klávesnice, webkamera, kapacita baterie 45 Wh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kancelářský notebook nebo notebook pro studenta. Lenovo IdeaPad 3 je primárně praktickým zařízením určený pro práci a méně náročnou zábavu. Procesor Intel Core i3-1115G4 se dvěma jádry je pro práci v kanceláři nebo pro studijní účely dostačující. Rozhodně od maximální frekvence 4,1 GHz nečekejte herní výkony. Ani grafický výkon nepřekvapí. Lenovo zvolilo nezbytný základ v podobě grafické karty Intel UHD Graphics. Operační paměť je 8 GB, přičemž 4 GB se nacházejí přímo na desce a 4 GB jsou nesdílené. Možné je tak navýšit RAM až na 12 GB. SSD disk disponuje úložištěm 512 GB.

IPS displej s obnovovací frekvencí 60 Hz a 15,6palcovou úhlopříčkou nabídne dobrou svítivost a Full HD rozlišení. Pochválit je třeba Lenovo i za relativně dobrý zvuk Dolby Audio, což oceníte možná při sledování filmu. Ve výbavě je také vestavěná webová kamera (HD). Klávesnici nechybí numerický blok a je podsvícena bíle. 45W baterie poskytne na jedno nabití výdrž přibližně 5 až 7,5 hodiny. Bonusem je rychlé nabíjení 65 W. Touchpad podporuje také gesta. Výbava konektivity je standardní, zahrnuje 1x USB 2.0, 1x USB 3.2, 1x USB-C, HDMI a analogový audio vstup/výstup. Rovněž je k dispozici čtečka paměťových karet. Chybět někomu může síťové LAN připojení, které tento model notebooku Lenovo nepodporuje.

Pozitíva

Dobrá cena
Rychlé nabíjení – 65 W
Možnost rozšířit RAM

Negatíva

Nižší hrubý výkon
Méně kvalitní plast
Bez LAN vstupu

Velikost displeje: 15,6“, IPS, 60 Hz ● Rozlišení: Full HD 1 920 x 1 080 px ● Operační systém: Windows 11 Home ● Procesor: Intel Core i3-1115G4 ● Počet jader: 2 ● Max. frekvence procesoru: 4,1 GHz ● Operační paměť RAM: 8 GB / DDR4 ● Grafické jádro/karta: Intel UHD Graphics (integrovaná) ● Úložiště: 512 GB (SSD) ● Hmotnost: 1,65 kg

Další zajímavé produkty

Výrobce notebooků Lenovo má zástupce v každém segmentu notebooků. O tom, že na našem trhu má největší podíl, jsme už psali výše. Proto jsme vybrali i další zajímavé notebooky, které by klidně mohly být mezi recenzovanými. Rozhodli jsme se však připravit jen krátké charakteristiky, které vám jednotlivé notebooky představí. Jejich parametry mohou vyhovovat právě vašim požadavkům. Které další kvalitní notebooky Lenovo spotřebitelům nabízí?

Ze série notebooků za rozumné peníze je Lenovo V15 82C7000TCK kandidátem, jehož koupě stojí za zvážení. Notebook je cenově dostupný. Pohání ho dvoujádrový procesor AMD Ryzen 3 3250U s max. frekvencí 3,5 GHz. Operační paměť RAM má 8 GB. Kapacita SSD disku 256 GB je pro dané účely dostačující. Použita je základní grafika AMD Radeon Graphics. Notebook Lenovo má jen 35Wh baterii, výdrž je kratší.

Mezi absolutní špičku, čehož je důkazem i vysoká cena, patří profesionální notebook Lenovo Legion Pro 7. Má WQXGA rozlišení 2 560 × 1 600 px a úhlopříčku o velikosti 16 palců. Kapacita SSD disku je 1 TB. Lenovo dostalo do výbavy výkonný procesor Intel Core i9. Na základní desce je RAM s kapacitou 16 GB – operační paměť lze navýšit. Důležité je zmínit také dedikovanou grafiku NVIDIA GeForce RT 4080. Průměrná výdrž baterie je až 9 hodin.

Lenovo LOQ 15IRH8 řadíme k herním notebookům. V dané kategorii poskytne dobrou cenu a solidní výkon. Dokazuje to i 512GB SSD disk, 16GB RAM a 12jádrový procesor Intel Core i5 13500H. Nezaostává ani grafika. Grafická karta nVidia GeForce RTX 4060 patří k ověřeným grafickým čipům, kterého toho zvládnou dost. Klávesnice je podsvícená, využít můžete také bohatou konektivitu včetně HDMI či LAN vstupu.

Do kanceláře je Lenovo ThinkBook E16 skvělou volbou, především pokud ani v kanceláři nechcete mít nouzi o výkon. Procesor Intel Core i5 13. generace je zárukou skvělého výkonu. Potěšující je také 16GB operační paměť. Dodáván je s OS Windows 11 Home. Kancelářský notebook nabízí 512GB SSD disk. Slabší je jen grafika – Intel Iris Xe.

Mezi vhodné alternativy jsme zařadili také notebook Lenovo IdeaPad Slim 5. Jedná se o notebook s úhlopříčkou obrazovky 16 palců a Full HD rozlišením. Úložiště má kapacitu 512 GB (SSD) a notebook pohání procesor Intel Core i7 13620H s 10 jádry. Paměť RAM má 16 GB. Základ tvoří i grafika Intel UHD Graphics. Notebook disponuje podsvícenou klávesnicí. Váží pouhých 1,89 kg.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Nejoblíbenější notebooky Lenovo? Zde je tabulka nejprodávanějších notebooků tohoto výrobce. Lenovo si už dlouhá léta udržuje velmi dobrou reputaci. Značka je velmi populární mezi hráči, ale i běžnými uživateli či studenty. Vybírat na základě prodejnosti není špatná úvaha, protože spotřebitelé si dané produkty ze zřejmých důvodů oblíbili. Nicméně vždy upřednostňujte vlastní preference. To, co vyhovuje potřebám ostatních spotřebitelů, nemusí splňovat vaše požadavky. Prodejnost se zároveň rychle mění, proto se i my snažíme seznam nejprodávanějších notebooků v pravidelných intervalech aktualizovat.

Názov Hodnotenie Detail
Lenovo V15 G4 83A100BECK5*Zobrazit produkt
Lenovo IdeaPad Gaming 35*Zobrazit produkt
Lenovo V15 G4 82YU00U4CK5*Zobrazit produkt
Lenovo Yoga 7 83DK000LCK5*Zobrazit produkt
Lenovo ThinkBook 16 G65*Zobrazit produkt

Nechcete si vybírat notebook, aniž byste se podrobně seznámili se všemi parametry? V našem návodu, jak vybrat notebook, se vše podrobně dozvíte.

Otázky a odpovědi – FAQ

Pro jaký notebook Lenovo se rozhodnout? Hledáte herní notebook Lenovo, ale nedokážete si vybrat? Potřebujete spolehlivý notebook do kanceláře? Obraťte se na nás, TestMagazín vám ochotně poradí a pomůže s výběrem. Pokud máte dotazy, rádi vám odpovíme v komentářích, případně odpověď zařadíme do sekce FAQ. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte i o své zkušenosti s notebooky Lenovo.

V první řadě je důležité určit, k čemu budete notebook v kanceláři používat. Od toho se totiž odvíjí požadavky, které na notebook budete mít. Půjde-li o jednoduché kancelářské úkony – psaní dokumentů, tvorba tabulek, příprava grafů, tvorba prezentací, surfování po internetu či spouštění firemního softwaru, nemusíte „lovit“ v nejdražších vodách. Kancelářský notebook do 13 000 Kč by měl na takové úkony postačovat. Jestliže však nechcete mít nouzi o výkon, můžete se poohlédnout těsně nad touto hranicí (notebooky do 17 000 Kč). Pokud chcete přece jen ušetřit, není potřeba se zbytečně honit za výkonem. Vystačíte si se 4 až 8 GB operační paměti, procesorem Intel Core i3 až i5 nebo AMD Ryzen 3 až 5. Doporučujeme SSD disk s kapacitou alespoň 256 GB, ideálně 512 GB. Na grafiku nemusíte mít přehnané nároky, nVidia GeForce GT, základní AMD Radeon Graphics nebo Intel HD Graphics budou na většinu úkonů bohatě stačit. Základem je i dobrá konektivita, včetně HDMI, LAN, USB vstupů či 3,5mm jacku, CD/DVD mechanika je jen plusem.

Mluvit o kategorii levných herních notebooků je poměrně náročné, ale pokud se budeme pohybovat v cenové hladině od 15 000 do 25 000 Kč, Lenovo v této třídě nabízí velmi solidní výběr. Jestliže hledáte herní notebooky právě v této cenové třídě, určitě doporučujeme zvážit koupi některého z notebooků série Lenovo Legion 5, které najdete i v našich recenzích. Perfektní volbou je také série notebooků Lenovo IdeaPad Gaming 3. Recenze si můžete přečíst výše.

Obecně jsou notebooky Lenovo velmi spolehlivé, důkazem jsou i příznivé reference zákazníků. Samozřejmě záleží na konkrétních modelech (nižší, střední či prémiová třída). Bývají použity odolné a kvalitní materiály, u repasovaných notebooků je však důležité to, jakou třídu kvality si vybíráte. Jak bylo s notebookem v minulosti zacházeno, vám však nikdo neřekne. Notebooky Lenovo mají dobře řešené chlazení, přehřívání je velmi vzácné, což výrazně přispívá k tomu, aby jednotlivé komponenty vydržely déle. Repasované notebooky Lenovo proto můžeme doporučit, vyplatí se však připlatit si za prodloužení záruky a vybírat u ověřených prodejců repasovaných notebooků.

Lenovo IdeaPad Flex 3 11IGL05

Procesor Intel Celeron N4020, 2 jádra, 4GB RAM, 64GB eMMC, operační systém Windows 10 Home, výdrž baterie 10 hodin, flexibilní konstrukce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V kategorii levných notebooků má i Lenovo své zástupce. My jsme navíc vybrali dotykový notebook Lenovo IdeaPad Flex 3. Ten se výkonem nemůže notebooku Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H vůbec rovnat, pokud vás však láká dotykový displej a kompaktní rozměry, IdeaPad je jednou z možností. Smířit se musíte s pomalejším procesorem Intel Celeron N4020, který musí plnit vaše úkoly, ale poměrně dost ho zatěžuje i operační systém Windows 10 Home.

S operační pamětí 4 GB na multitasking zapomeňte. Tak či tak, nenáročný uživatel funkce dotykového IPS displeje využije spíše k surfování po internetu nebo sledování videí a filmů. S grafickou kartou Intel UHD Graphics 600 tento základ zvládnete. Moc toho však nestahujte, systém to zpomaluje a rovněž kapacita 64 GB eMMC úložiště není největší. Stále však myslete na to, za jakou cenu si tento notebook můžete pořídit – za méně než 8 000 Kč.

Celkem 11,6palcový displej má menší HD rozlišení, na doteky však reaguje skvěle. Rázem se z notebooku stane tablet. Konstrukce je tak velmi kompaktní, a to i díky 360° pantu. V portfoliu konektivity najdete například i webkameru, 2 USB 3.1 či HDMI výstup. Slušně hrají i reproduktory – Dolby Audio. Výdrž v praxi představuje okolo 8 až 10 hodin a plusem je i rychlé nabíjení. Škoda, že klávesnice není podsvícená.

Pozitíva

Příznivá cena
Velmi kompaktní model
Dobrá výdrž a rychlé nabíjení

Negatíva

Kapacita RAM
Malé úložiště – 64 GB
Pomalejší procesor

Velikost displeje: 11,6″, IPS, dotykový/lesklý ● Rozlišení: HD 1 366 × 760 px ● Operační systém: Windows 10 Home ● Procesor: Intel Celeron N4020 ● Počet jader: 2 ● Max. frekvence procesoru: 2,8 GHz ● Operační paměť RAM: 4 GB ● Grafické jádro / grafická karta: Intel UHD Graphics 600 ● Úložiště: 64 GB (eMMC) ● Hmotnost: 1,13 kg

Pre náročných

Lenovo ThinkPad P17 Gen1

Procesor Intel Core i7-10750H, 6 jader, 16GB RAM, 512GB SSD, operační systém Windows 10 Pro, výdrž baterie 14 hodin, numerická klávesnice, integrovaná HD webkamera.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pro náročnější spotřebitele má Lenovo v nabídce model Thinkpad P14 Gen1. Notebook doporučujeme především těm, kteří chtějí pořádný výkon a opravdu ho i využijí. Nejde přímo o herní notebook, rozhodně však drtivou většinu her rozjedete. Jde o rozměrnější notebook s úhlopříčkou až 17,3 palce. Disponuje Full HD rozlišením. Váha tohoto modelu se pohybuje kolem 3,5 kg. Perfektní je výdrž baterie, jejíž kapacita je nevídaných 94 Wh (proto vyšší hmotnost). V průměru zvládne na jedno nabití 13–14 hodin.

Procesor 10. generace Intel Core i7-10750H (Comet Lake) nouzí o výkon netrpí. Max. frekvence 6 jader je 5 GHz. Operační paměť má 16 GB, přičemž Lenovo má volné další 3 sloty pro zvýšení kapacity RAM. Notebook má dedikovanou grafickou kartu nVidia Quadro T1000, integrovaná je klasická grafika Intel UHD Graphics. Podle našich parametrů hodnocení bychom uvítali výkonnější grafiku série GeForce GTX či RTX. Thinkpad si však dokáže grafický výkon rozdělit a díky tomu zvládá i graficky náročnější procesy. SSD disk má kapacitu 512 GB – v dané cenové hladině by měl být 1 TB samozřejmostí.

Displej má antireflexní vrstvu a v horní části najdete HD webkameru. Mírně nám překážel silný rám okolo displeje, jde o vizuální prvek, který však má vliv i na celkový dojem z displeje. Klávesnice má i numerickou část a je podsvícená. Klasicky je na klávesnici umístěný Trackpoint, který je výsadou Lenova. Navzdory svým rozměrům je notebook bez CD/DVD mechaniky. V nabídce konektorů se nachází i USB-C Thunderbolt a až 3× USB 3.2, sluchátka připojíte přes 3,5mm jack (kombinovaný). Připravena je také čtečka paměťových karet. Výkonem se Lenovo řadí ke špičce, odradit však může velmi vysoká cena.

Pozitíva

Možnost zvýšení kapacity RAM (128 GB)
Rychlý procesor
Skvělá výdrž baterie

Negatíva

Bez CD/DVD mechaniky
Vysoká pořizovací cena
Široký rám okolo displeje

Velikost displeje: 17,3″, IPS, antireflexní ● Rozlišení: Full HD 1 920 × 1 080 px ● Operační systém: Windows 10 Pro ● Procesor: Intel Core i7-10750H ● Počet jader: 6 ● Max. frekvence procesoru: 5,0 GHz ● Operační paměť RAM: 16 GB ● Grafické jádro / grafická karta: nVidia Quadro T1000 (dedikovaná) ● Úložiště: 512 GB (SSD) ● Hmotnost: 3,5 kg

Lenovo ThinkPad E15 Gen2

Procesor Intel Core i7-1165G7, 4 jádra, 16GB RAM, 512GB SSD, operační systém Windows 10 Pro, výdrž baterie 6 hodin, numerická klávesnice, zabezpečení otiskem prstu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud máte rádi hraní her, herní notebook Lenovo Thinkpad E15 Gen2 s procesorem 11. generace Intel Core i7-1165G7 a dedikovanou grafikou nVidia GeForce MX450 vaše požadavky určitě splní. Platí to i pro spotřebitele, kteří potřebují výkonný počítač do kanceláře. Čtyři jádra s boost frekvencí 4,7 GHz dokážou počítači dodat dostatečný výkon a celá konfigurace i ve spojení s 16GB RAM funguje velmi spolehlivě.

Lenovo Thinkpad E15 Gen2 má 512GB SSD disk. Využívá operační systém Windows 10 Pro. Přenosný počítač nabízí i zabezpečení otiskem prstu. Klávesnice je podsvícená a má i numerickou část. Vestavěná kamera pořizuje záznam v HD kvalitě. Spotřebitelé velmi pozitivně hodnotí i kvalitní displej s Full HD rozlišením 1 920 × 1 080 px. Má velmi dobré barvy a také antireflexní úpravu.

ThinkPad E15 je bez mechaniky. Má však LAN vstup, vstup Thunderbolt 4 a rovněž grafický výstup HDMI. Překvapením je USB konektor verze 2.0 a 1× USB 3.2. Pro zapojení sluchátek je přítomný i 3,5mm jack. Notebook má velmi malou výdrž baterie, pouze okolo 5–6 hodin. Potěšující je i zpracování a kvalita materiálů – hmotnost je pouze 1,7 kg.

Pozitíva

Nízká hmotnost
Dedikovaná grafika
Procesor Intel Core i7 – 11. generace

Negatíva

Zbytečný, zastaralý USB port 2.0
Slabší výdrž baterie

Velikost displeje: 15,6″, IPS, matný/antireflexní ● Rozlišení: Full HD 1 920 × 1 080 px ● Operační systém: Windows 10 Pro ● Procesor: Intel Core i7-1165G7 ● Počet jader: 4 ● Max. frekvence procesoru: 4,7 GHz ● Operační paměť RAM: 16 GB ● Grafické jádro / grafická karta: nVidia GeForce MX450 (dedikovaná) ● Úložiště: 512 GB (SSD) ● Hmotnost: 1,7 kg

Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H

Procesor AMD Ryzen 7 5800H, 8 jader, 16GB RAM, 1 000GB SSD, operační systém Windows 10 Home, výdrž baterie 8 hodin, numerická klávesnice, integrovaná webkamera.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Herní notebook zaujme velkým, 16palcovým displejem, který však ocení nejen hráči her, ale i náročnější uživatelé, kteří potřebují notebook k náročnějším úkonům. Notebook má netradiční, ale vysoké rozlišení WQXGA 2 560 × 1 600 px. Displej má obnovovací frekvenci až 165 Hz a rovněž má antireflexní úpravu. Obraz je absolutně plynulý, s perfektními barvami a jasem.

Tělo notebooku je celokovové a celý notebook váží okolo 2,45 kg. Konstrukce v sobě ukrývá výkonný, 8jádrový procesor AMD Ryzen 7 5800H a neméně výkonnou grafickou kartu nVidia GeForce RTX 3060. Legion 5 Pro má boost frekvenci až 4,4 GHz. Ta má samostatnou paměť 6 GB. Operační paměť DDR4 má 16 GB. Výdrž 80Wh baterie na jedno nabití je okolo 8 hodin.

Rychlé SSD úložiště vás nebude omezovat, protože má kapacitu až 1 000 GB. Klávesnici nechybí numerická část. Klávesnice má navíc barevné RGB podsvícení. Integrována je také webkamera a hráče potěší i grafický výstup HDMI. Dostupné jsou i dva vstupy USB-C, 4× USB 3.2 a také síťový konektor RJ-45. Notebook nemá CD/DVD mechaniku. Notebook v konkurenci ostatních výrobců nabízí skvělý poměr ceny a výkonu, který je předurčený pro hráče i uživatele s vyššími nároky.

Pozitíva

Perfektní poměr ceny a výkonu
RGB podsvícení klávesnice
Rozlišení displeje a úhlopříčka

Negatíva

Žádné

Velikost displeje: 16″, IPS, antireflexní ● Rozlišení: WQXGA 2 560 × 1 600 px, 165 Hz ● Operační systém: Windows 10 Home ● Procesor: AMD Ryzen 7 5800H ● Počet jader: 8 ● Max. frekvence procesoru: 4,4 GHz ● Operační paměť RAM: 16 GB ● Grafické jádro / grafická karta: nVidia GeForce RTX 3060 ● Úložiště: 1 000 GB (SSD) ● Hmotnost: 2,45 kg

Lenovo IdeaPad 3 15ITL6

Procesor Intel Core i3-1115G4, 2 jádra, 8GB RAM, 256GB SSD, operační systém Windows 10 Home, výdrž baterie 7 hodin, numerická klávesnice, integrovaná webkamera.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pro kancelářské účely nebo pro studenty je notebook Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 velmi vhodným kandidátem. Procesor 11. generace Intel Core i3-1115G4 nabídne mnohem více výkonu než procesory Celeron či Pentium, přestože má procesor dvě jádra se základní frekvencí 3,0 GHz. Boost frekvence je 4,1 GHz. Notebook určitě zaujme i cenou těsně pod hranicí 500 eur.

Operační paměť má 8 GB a harddisk dostal rychlý SSD disk s kapacitou 256 GB. Existuje také verze s 512 GB a 12 GB RAM, cena je však vyšší. Výkonem notebook Lenovo nepatří mezi elitu, nicméně ve své třídě mnohé konkurenty dokáže zaskočit. I díky větší baterii (45 Wh) se výdrž pohybuje na úrovni 6–7 hodin. Potěší velmi lehká konstrukce notebooku, váží jen 1,65 kg. Displej má 15,6palcovou úhlopříčku a Full HD rozlišení. Zobrazení je solidní, ačkoli od hraní her si příliš neslibujte, ve výbavě je pouze základní grafická karta Intel UHD Graphics.

Ve výbavě je také webová kamera či podsvícená klávesnice i s numerickou částí. Notebook nemá CD/DVD mechaniku. K dispozici je však čtečka paměťových karet, HDMI grafický výstup, 1× USB-C, 1× USB 3.2 a 1× USB 2.0. Zamrzet může jen nepřítomnost ethernet vstupu. IdeaPad 3 15ITL6 je v této konfiguraci skvělou volbou pro studenty či kancelářské účely.

Pozitíva

Procesor Intel Core i3 – 11. generace
Numerická klávesnice
Dobrá konektivita

Negatíva

Chybí LAN vstup

Velikost displeje: 15,6″, IPS, antireflexní ● Rozlišení: Full HD 1 920 × 1 080 px ● Operační systém: Windows 10 Home ● Procesor: Intel Core i3-1115G4 ● Počet jader: 2 ● Max. frekvence procesoru: 4,1 GHz ● Operační paměť RAM: 8 GB ● Grafické jádro / grafická karta: Intel UHD Graphics ● Úložiště: 256 GB (SSD) ● Hmotnost: 1,65 kg

Lenovo Legion 5 15ARH05H

Procesor AMD Ryzen 5 4600H, 6 jader, 8GB RAM, 512GB SSD, bez operačního systému, výdrž baterie 8 hodin, numerická klávesnice.

Prohlédnout nejlepší nabídku

S ohledem na poměr ceny a výkonu je Lenovo Legion 5 15ARH05H skutečně ideálním příkladem. Je sice dodáván bez OS, ale kompenzuje to dalšími parametry, jako například výkonným procesorem AMD Ryzen 5 4600H se 6 jádry a boost frekvencí až 3,0 GHz. Jde o herní notebook, který v sobě ukrývá i 8GB operační paměť a 512GB SSD disk. Procesor lze taktovat.

Slušný grafický výkon zaručuje grafická karta s technologií RTX – nVidia GeForce GTX 1650 Ti. Displej má 15,6 palce a Full HD rozlišení. Hráče potěší i obnovovací frekvence 60 Hz. Výdrž baterie je okolo 8 hodin. Klávesnici nechybí ani numerická část, jež má večer poměrně silné podsvícení, které nelze ztlumit, ale jen vypnout.

K provozu určitě poslouží i HDMI výstup nebo LAN konektor. Lenovo má až čtyři vstupy USB 3.2 typu A a jeden typu C. Notebooky Lenovo tradičně disponují kvalitními materiály, zpracování je tak na vysoké úrovni. Výhodou je i fakt, že se notebook nepřehřívá, a to díky důmyslnému chlazení.

Pozitíva

Poměr cena–výkon
Grafický výkon
Kvalita konstrukce

Negatíva

Slabší baterie
Bez OS
Podsvícení se nedá ztlumit

Velikost displeje: 15,6″, IPS, antireflexní ● Rozlišení: Full HD 1 920 × 1 080 px/60 Hz ● Operační systém: bez OS ● Procesor: AMD Ryzen 5 4600H ● Počet jader: 6 ● Max. frekvence procesoru: 3,0 GHz ● Operační paměť RAM: 8 GB ● Grafické jádro / grafická karta: nVidia GeForce GTX 1650 Ti ● Úložiště: 512 GB (SSD) ● Hmotnost: 2,3 kg

Lenovo ThinkBook 15 G2

Procesor AMD Ryzen 5 4500U, 6 jader, 8GB RAM, 256GB SSD, operační systém Windows 10 Pro, výdrž baterie 6 hodin, integrovaná HD webkamera.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V našem výběru se ocitla i modelová řada ThinkBook. Jde o kancelářské notebooky. Svými vlastnostmi a parametry nás zaujal Lenovo ThinkBook 15 G2. Výrobce vsadil na ověřený procesor AMD Ryzen 5 4500U, který má 6 jader a velmi dobrou pracovní frekvenci 2,3 GHz, jež pro pracovní účely postačuje. S boostem je to až 4,0 GHz. Kapacita RAM 8 GB je pro pracovní účely více než dostačující. Pro kancelářskou práci je tento notebook z pohledu výkonnosti maximálně dostačující. Z hlediska častého přenášení je váha 1,7 kg velmi příznivá.

SSD disk má 256 GB, ačkoli bychom uvítali výkonnější grafiku, pro kancelářské účely je základní integrovaný grafický čip AMD Radeon Graphics dostačující. Notebook má 15,6palcový displej s Full HD rozlišením. Obrazovka má poměrně tenký rámeček, v horní části se nachází i HD webkamera. Klávesnice já podsvícená.

Notebook má chytré, a především tiché chlazení. Notebook můžete zabezpečit i otiskem prstu. Baterie má 45 Wh a doba provozu na jedno nabití se pohybuje na hranici 5–6 hodin. Za účelem kancelářského využití nesmí chybět HDMI grafický výstup a ani síťový LAN konektor. K dispozici je i 2× USB-C nebo 2× USB 3.2. Posloužit může také čtečka paměťových karet.

Pozitíva

Poměr cena–výkon
Možnost navýšení paměti RAM
Čtečka otisků prstů

Negatíva

Pouze základní grafika AMD Radeon Graphics

Velikost displeje: 15,6″, IPS, matný/antireflexní ● Rozlišení: Full HD 1 920 × 1 080 px ● Operační systém: Windows 10 Pro ● Procesor: AMD Ryzen 5 4500U ● Počet jader: 6 ● Max. frekvence procesoru: 4,0 GHz ● Operační paměť RAM: 8 GB ● Grafické jádro / grafická karta: AMD Radeon Graphics ● Úložiště: 256 GB (SSD) ● Hmotnost: 1,7 kg

Pre náročných

Lenovo Legion 5 15IAH7H

Procesor Intel Core i7-12700H, 14 jadier, 32GB RAM, 1 000GB SSD, bez operačného systému, výdrž batérie 7 hodín, numerická klávesnica, integrovaná webkamera.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Profesionální herní notebook je stavěný na vysokou zátěž skutečných hráčů, kteří vyžadují vskutku výkonné zařízení s efektivním chlazením. Lenovo Legion 5 má 15,6palcový displej se 165Hz frekvencí a vysokým WQHD rozlišením pro co nejlepší zážitek z hraní. Výkonná grafická karta nVidia GeForce RTX 3060 se 6 GB paměti umožňuje spustit také nejnovější hry s nejvyššími grafickými nároky. Využívá technologii synchronizace obrazu G-Sync a funkci HDR a Dolby Vision.

Výkonná grafika však není všechno a podstatný je primárně pořádný procesor. 12. generace procesorů Intel je dobrou volbou, Alder lake Intel Core i7-12700H má 14 výkonných jader s vysokou frekvencí až 4,7 GHz. Důležité je i promyšlené chlazení Legion Coldfront 4.0 pro inteligentní chlazení komponentů a odvádění tepla. Lenovo přichází s technologií AI Engine. Dynamicky přizpůsobuje výkon CPU a GPU podle potřebné zátěže. Tímto způsobem si automaticky reguluje i míru chlazení systému.

Kapacita úložiště na SSD disku je 1 TB (1 000 GB). Operační paměť RAM je 32 GB. Lenovo Legion 5 15IAH7H není dodáván s operačním systémem. Webová kamera s fyzickou clonou má kvalitní Full HD rozlišení. Li-Ion baterie má výdrž na úrovni 7 hodin, kapacita je 80 Wh a lze ji nabíjet přes USB-C. Nabíjecí příkon je až 300 W.

Výbava konektorů je na zadní straně laptopu právě proto, aby při hraní po stranách nezavadzali kabely. K dispozici jsou 3x USB 3.2, 2x USB-C (1x Thunderbolt 4 pro nabíjecí adaptér), 1x HDMI, 3,5mm Jack a také je dostupný LAN vstup pro připojení k internetu přes kabel. Notebook má promyšlený herní design, což dokazuje také RGB podsvícená klávesnice s numerickou částí. Konstrukce kombinuje hliníkové tělo a plastové části. Hmotnost 2,4 kg v případě herního laptopu není nic extrémního. Odradit může jen vysoká cena, která však v případě herních zařízení není výjimečná.

Pozitíva

Výkon počítače (procesor, grafika, RAM)
Krásný displej – WQHD rozlišení, 165 Hz
Nepřehřívá se

Negatíva

Vyšší cena

Velikost displeje: 15,6“, IPS, matný, 165 Hz ● Rozlišení: WQHD 2 560 x 1 440 px ● Operační systém: bez OS ● Procesor: Intel Core i7-12700H ● Počet jader: 14 ● Max. frekvence procesoru: -4,7 GHz ● Operační paměť RAM: 32 GB / DDR5 ● Grafické jádro / karta: nVidia GeForce RTX 3060 (6 GB) ● Úložiště: 1 000 GB (SSD) ● Hmotnost: 2,4 kg

Lenovo Legion Slim 7 15ACH6

Procesor AMD Ryzen 5 5600H, 6 jader, 16GB RAM, 512GB SSD, operační systém Windows 11 Home 64-bit, výdrž baterie 7–8 hodin, numerická klávesnice, integrovaná webkamera.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Herní notebook Lenovo Legion Slim 7 se řadí k cenově dostupným alternativám v herním segmentu přenosných počítačů. Dokazuje to kvalitní grafickou kartou nVidia GeForce RTX 3050 Ti se 4GB vlastní paměti. Hrát hry tedy můžete na opravdu vysoké detaily bez sekání. Výrobce notebook vybavil také silným 6jádrovým procesorem AMD Ryzen 5 5600H s maximální frekvencí 4,2 GHz.

Herní ambice notebook potvrzuje také kvalitním IPS displejem se 165 Hz obnovovací frekvencí. Úhlopříčka má 15,6 palců. Spotřebitelé velmi chválí svítivost displeje a kvalitní Full HD rozlišení. Hardwarová výbava je doplněna 512GB SSD diskem (možnost rozšíření) a 16GB operační pamětí (možnost rozšíření). Lenovo dobře řeší také způsob chlazení komponent díky čtyřkanálovému systému ColdFront. Ventilátory stabilně udržují optimální teplotu jader a ostatních komponentů.

Velice povedená je i hliníková konstrukce notebooku. Herní notebook má necelé 2 kg, zároveň má velmi úzké tělo, což usnadňuje jeho přenášení na cestách. Celohliníkové tělo navíc zvyšuje odolnost počítače. Na klávesnici najdete numerické klávesy a během hraní ve tmě postřehnete RGB podsvícení tlačítek.

Z konektivity potěší umístění konektorů na zadní straně. Zamrzí však absentující HDMI a LAN. Což jsou snad největší nedostatky. Nechybí 2x USB-C konektor, 2x USB 3.2 a 3,5mm Jack. Zmínit je třeba i webkameru s HD rozlišením a mechanickou krytkou pro vyšší bezpečnost. Přihlásit se do notebooku můžete také otiskem prstu přes vestavěnou čtečku. Uživatelé si v recenzích pochvalují také dobrou výdrž 71Wh baterie. V praxi zvládne 7 až 8 hodin během běžného používání, při hraní kolem 4–5 hodin. Při sníženém počtu Hz i více.

Pozitíva

Velmi pěkný obraz 165 Hz herního displeje
Výkon počítače a výdrž baterie
Tenký design, nízká hmotnost – hliníkové tělo

Negatíva

Bez HDMI a LAN konektorů

Velikost displeje: 15,6“, IPS, matný, 165 Hz ● Rozlišení: Full HD 1920 x 1080 px ● Operační systém: Windows 11 Home 64bit ● Procesor: AMD Ryzen 5 5600H ● Počet jader: 6 ● Max. frekvence procesoru: 4,2 GHz ● Operační paměť RAM: 16 GB / DDR4 ● Grafické jádro / karta: nVidia GeForce RTX 3050 Ti (4 GB) ● Úložiště: 512 GB (SSD) ● Hmotnost: 1,9 kg

Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K101BXCK

Procesor Intel Core i5-11320H, 4 jádra, 8GB RAM, 512GB SSD, bez operačního systému, numerická klávesnice, webkamera, výdrž baterie 4 hodin.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Cenově dostupný herní notebook Lenovo poskytuje optimální parametry nejen hráčům, ale také náročnějším uživatelům. Procesor Intel Core i5-11320H je skvělým kompromisem mezi výkonnou herní třídou a slabšími kancelářskými procesory. Čtyři jádra poskytují dostatek výkonu i při náročnějších programech či hrách. Při boost režimu produkují jádra až 4,5 GHz. Grafická karta nVidia GeForce GTX 1650 s vlastní 4GB pamětí pomáhá procesoru optimalizovat výkon. RAM má 8 GB a lze ji rozšířit na maximálně 16 GB, přičemž jeden RAM slot je volný. Přestože nejnovější herní tituly mohou vyžadovat konzervativnější nastavení, systém je opravdu stavěný na vyšší než běžnou zátěž. Proto se hodí právě pro náročnější uživatele, kteří pracují s náročnějšími softwary.

Uživatelé pozitivně hodnotí matný displej s Full HD rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Úhlopříčka má 15,6 palce. Mírným zklamáním je výdrž baterie, která se na výrobcem udávaných 8 hodin nedostane a v praxi zákazníci hovoří o 4 hodinách. Klávesnice má numerickou část i kvalitní bílé podsvícení. Vybraný model je dodáván bez OS. Konektivitu doplňuje kromě WiFi a Bluetooh také 2x USB 3.0, 1x USB-C, 3,5mm Jack, HDMI a LAN síťový konektor. Integrována je i webkamera. Lenovo IdeaPad Gaming 3 je bez optické mechaniky.

Pozitíva

Hezký displej
Poměr cena/výkon
Tichý chod a efektivní chlazení

Negatíva

Slabší výdrž baterie
Ne všechny hry zvládne na plný detail
Bez OS

Velikost displeje: 15,6“, IPS, 120 Hz ● Rozlišení: Full HD 1 920 x 1 080 px ● Operační systém: bez OS ● Procesor: Intel Core i5-11320H ● Počet jader: 4 ● Max. frekvence procesoru: 4,5 GHz ● Operační paměť RAM: 8 GB / DDR4 ● Grafické jádro/karta: nVidia GeForce GTX 1650 (4 GB) ● Úložiště: 512 GB (SSD) ● Hmotnost: 2,25 kg

Lenovo Legion 5 Pro 82WK00F6CK

Procesor Intel Core i7-13700HX, 16 jader, 16GB RAM, 1000GB SSD, bez operačního systému, numerická klávesnice, webkamera, kapacita baterie 80 Wh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Profesionální herní notebook nebo profesionální pracovní nástroj. Lenovo Legion 5 Pro uživateli nabízí enormní výkon, který v praxi využije při hraní her nebo práci s náročnými softwary. Dodáván je bez operačního systému. 16jádrový procesor 13. generace Raptor Lake využívá hybridní architekturu. Intel Core i7-13700HX pracuje s osmi výkonnými jádry a dalšími osmi produktivními jádry s maximální frekvencí 5 GHz. S tímto výkonem a v kombinaci s dedikovanou grafikou nVidia GeForce RTX 4060 (8 GB) rozjedete i ty nejnáročnější herní tituly a spustíte i náročné softwary. Hardware je doplněn o 16GB RAM s možností navýšení na 32 GB a SSD úložištěm 1 TB, přičemž je úložiště rovněž možné rozšířit.

Chlazení zajišťuje systém ColdFront. Dalším prvkem maximální kvality je profesionální IPS-RGB displej (16“) s vysokým 2,5K rozlišením 2560 x 1600 px a až 240 Hz obnovovací frekvencí a svítivostí až 500 nitů. Díky tomu obdržíte nejen fenomenální obrazové parametry během hraní, ale všechny dynamické scény jsou plynulé i při střihu či tvorbě grafik. S RGB 100% máte podporu Dolby Vision, G-Sync a zároveň i ochranu před modrým světlem. Rámečky jsou naprosto minimální a v horní části je přítomna Full HD kamera. Estetickým RGB podsvícením zaujme klávesnice s numerickou částí. Bohatý je i soubor konektorů – 4x USB 3.2, 2x USB-C, 1x HDMI, 1x analogový audio vstup/výstup, 1x LAN a podpora WiFi či bluetooth. Kapacita baterie je 80 Wh a výkon adaptéru až 300 W. Lenovo poskytuje prodlouženou záruku na 3 roky. Hmotnost Lenovo Legion 5 Pro je 2,55 kg.

Pozitíva

Ultimátně kvalitní displej
Výkonný procesor a grafické jádro
Kvalitní konstrukce (hliník plast)

Negatíva

Vyšší cena
Bez OS

Velikost displeje: 16“, IPS-RGB 100%, 240 Hz ● Rozlišení: WQXGA (2,5K) 2 560 x 1 600 px ● Operační systém: Bez OS ● Procesor: Intel Core i7-13700HX ● Počet jader: 16 ● Max . frekvence procesoru: 5.0 GHz ● Operační paměť RAM: 16 GB / DDR5 ● Grafické jádro/karta: nVidia GeForce RTX 4060 (8 GB / dedikovaná) ● Úložiště: 1 000 GB (SSD) ● Hmotnost: 2,55 kg

Lenovo ThinkBook 15 G3

Procesor AMD Ryzen 7 5700U, 8 jader, 16GB RAM, 512GB SSD, operační systém Windows 11 Home 64-bit, výdrž baterie 7,5 hodiny, numerická klávesnice, integrovaná webkamera.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kancelářský notebook Lenovo, který se může pyšnit velmi solidně vybaveným hardwarem. Vše začíná výkonný až 8jádrý procesor AMD Ryzen 7 5700U se základní frekvencí 1,8 GHz. Při Boostu režimu až 4,3 GHz. Systém je velmi rychlý a bez problémů si poradí s více soubory otevřenými najednou nebo s více aplikacemi a problém by notebooku nedělaly ani hry, ale od grafického čipu AMD Radeon Graphics není třeba mít přehnané očekávání. Větší hry spustíte jen při nižších grafických nárocích.

Systém je doplněn o 16GB RAM s možností rozšíření až na 40 GB. I díky tomu zvládne Lenovo ThinkBook 15 G3 několik procesů současně. SSD disk o kapacitě 512 GB nabízí dostatek úložného prostoru pro dokumentaci a další soubory. Při práci je vítána i podsvícená klávesnice i se samostatným číselníkem na pravé straně. Vestavěná je i čtečka otisků prstů nebo webová kamera, která je pro práci někdy nezbytná. Výdrž baterie s kapacitou 45 Wh se podle testů dostává na úroveň 7,5 hodiny.

IPS displej má 15,6 palce a rozlišení Full HD 1920 x 1080 px. Povrch obrazovky je matný, což eliminuje odlesky. Pozor na chybné údaje některých prodejců, displej není dotykový. Lenovo je dodáváno s předinstalovaným operačním systémem Windows 11 Home 64-bit.

Podporováno je bezdrátové wi-fi připojení i bluetooth rozhraní. Podpora konektorů je dostačující. Pro práci v kanceláři je někdy nezbytný Ethernet vstup (RJ45 port) nebo HDMI grafický výstup. V neposlední řadě je ve výbavě také 2x USB 3.2, 2x USB-C (Thunderbolt 4) a 3,5mm Jack. Nechybí ani čtečka paměťových karet. Hmotnost zařízení je jen 1,7 kg.

Pozitíva

Výkonný procesor
Možnost rozšíření RAM
Dobrá konektivita

Negatíva

Bez výhrad

Velikost displeje: 15,6“, IPS, matný ● Rozlišení: Full HD 1920 x 1080 px ● Operační systém: Windows 11 Home 64bit ● Procesor: AMD Ryzen 7 5700U ● Počet jader: 8 ● Max. frekvence procesoru: 4,3 GHz ● Operační paměť RAM: 16 GB / DDR4 ● Grafické jádro / karta: AMD Radeon Graphics ● Úložiště: 512 GB (SSD) ● Hmotnost: 1,7 kg

Lenovo ThinkPad E14 Gen2

Procesor Intel Core i3-1115G4, 2 jádra, 8GB RAM, 256GB SSD, operační systém Windows 10 Home 64-bit, výdrž baterie 8 až 10 hodin, integrovaná webkamera.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Série notebooků Thinkpad je u zákazníků a fanoušků značky Lenovo velmi oblíbená, což dokazují i prodeje produktů. Vybraný model je pro nenáročné uživatele. Například pro studenty nebo na základní kancelářskou práci. Přizpůsobeny jsou tomu i samotné komponenty. Lenovo osadilo do „srdce“ notebooku procesor Intel Core i3-1115G4 se 2 jádry. Jde však o i3 11. generace a pro daný účel je výkon dostačující. S grafikou příliš počítat není třeba, základní grafické jádro Intel UHD Graphics nabídne nutný základ pro své fungování.

Kapacita SSD disku je 256 GB, operační paměť má sice jen 8 GB, ale paměť lze rozšířit výměnou za vyšší RAM (max. 32 GB), slot je k dispozici pouze jeden. Baterie má 45 Wh a průměrná výdrž je na úrovni 8 až 10 hodin na základě realizovaných testů spotřebitelských organizací.

Notebook potěší dostatečnou konektivitou. Studenti se potěší LAN vstupu a nepochybně je praktický i HDMI grafický výstup. Dále je k dispozici USB 2.0, USB 3.2, USB-C (Thunderbolt 4) a také kombinovaný audio vstup/výstup 3,5mm Jack. Lenovo ponechalo i mnohými nevyužívanou čtečku otisků prstů.

Z designového hlediska nepatří ke krasavcům, displej má poměrně tlusté rámečky, což působí zastaralěji. Tělo je z hliníku, což je výhodou skrz odolnost počítače. V horní části je integrovaná webkamera s HD rozlišením. Kritika směřuje k akustickému výkonu (2x 2W reproduktory Harman), zvuk je poměrně nevýrazný a zkreslující. Klávesnice je podsvícená bez numerické části. Důvodem jsou kompaktní rozměry zařízení. Hmotnost zařízení je jen 1,69 kg. Displej má 14 palců, ale ve standardním Full HD rozlišení.

Pozitíva

Příznivá cena notebooku
Kvalitní zpracování – hliníkové tělo
HDMI i LAN vstup

Negatíva

Jen standardní výkon procesoru a grafiky
Nekvalitní zvuk

Velikost displeje: 14“, IPS, matný, 60 Hz ● Rozlišení: Full HD 1920 x 1080 px ● Operační systém: Windows 10 Home 64bit ● Procesor: Intel Core i3-1115G4 ● Počet jader: 2 ● Max. frekvence procesoru: 4,1 GHz ● Operační paměť RAM: 8 GB / DDR4 ● Grafické jádro / karta: Intel UHD Graphics ● Úložiště: 256 GB (SSD) ● Hmotnost: 1,69 kg

Ďalšie články z kategórie Notebooky

Vaše hodnocení:
(89.8%)