Masážní přístroje na nohy

Nejlepší masážní přístroje na nohy 2024 + recenze

Náročný den strávený v práci či celodenní běhání za povinnostmi dokážou naše nohy pořádně potrápit. Nezáleží ale na tom, jestli jsou unavené z nákupů, posilování, nebo turistiky. Pořádnou péči jim můžete dopřát za všech okolností. Výrazně vám s ní pomohou masážní přístroje na nohy, které jsme ve svém srovnávacím testu podrobili důkladné analýze. Odteď si tak můžete užít „wellness“ v pohodlí vlastního domova. Ve výsledku se nebudou cítit lépe jen vaše nohy, zrelaxuje celé tělo i hlava. Kromě vítěze testu, a sice modelu Beurer FM 90, jsme recenzovali další zajímavé produkty. Které masážní přístroje na nohy jsou tedy nejlepší?

Publikované: 01.12.2021
Aktualizované: 18.07.2024

Jaký masážní přístroj na nohy koupit?

Bolest nohou může mít různé příčiny. Patří mezi ně nadměrné zatížení, ale také nesprávná chůze či nevhodně zvolený typ obuvi. Občas se jí ale vyhnout prostě nedá. V takových případech je vhodné s ní aktivně bojovat. V tomto srovnávacím testu si představíme několik zajímavých zařízení, které vám s bolestí nohou pomohou. Ve srovnání si podrobně rozebereme všechny důležité parametry a posvítíme si na detailní recenze produktů. V neposlední řadě jej doplníme o návod, jak při výběru masážního přístroje na nohy postupovat.

Názov Hodnotenie Detail
Beurer FM 90   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Sencor SFM 3721VT   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Klarfit Feetmaster   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Beurer FM 90

Beurer FM 90

Elektrický masážní přístroj se 3 úrovněmi masáže, masáž shiatsu, tlaková masáž, funkce ohřevu, masáž reflexních zón, ovládání prostřednictvím digitálního displeje s LED kontrolkami.

Zobrazit více info

Toto elegantní zařízení v sobě kombinuje všechny důležité parametry s moderním provedením a exkluzivním dojmem. Beurer FM 90 svému uživateli umožňuje dopřát si relaxační kompresní masáž shiatsu, ale také tlakovou masáž, a to dokonce hned ve třech úrovních. Nechybí volitelná funkce ohřevu určená k uvolnění svalstva ani několik masážních reflexních zón starajících se o bezproblémovou cirkulaci krve. Vnitřní kryt je snadno odnímatelný a omyvatelný, díky čemuž bude čištění snadné. Masážní přístroj je určený pro chodidla o maximální velikosti 46.

Cenový trhák
Sencor SFM 3721VT

Sencor SFM 3721VT

Elektrický masážní přístroj s funkcí teplé koupele s bublinkovým efektem, ovládání pomocí otočného regulátoru.

Zobrazit více info

Cenově dostupnějším zařízením je Sencor SFM 3721VT. Jednoduché zařízení vyrobené z dvoubarevného plastu nezaujme svým vzhledem, za svoji cenu však nabízí několik jiných předností. Dostupné jsou tři kombinované úrovně nastavení pro unavené nohy. O ně se postará až 482 stimulačních akupresurních těles a 20 vzduchových trysek. Uživatel si může vybrat ze tří přednastavených programů. Regenerační masáž vám pomůže po dlouhých a náročných dnech v práci, teplou koupel s bublinkovým efektem zase oceníte během dlouhých večerů, kdy si jednoduše budete chtít užít ničím nerušený relax. V létě neváhejte do vaničky přidat led a proměnit ji na osvěžující jacuzzi.

Náš TIP
VibroLegs

VibroLegs

Elektrický masážní přístroj se 4 úrovněmi masáže, vibrační masáž, funkce kmitání, dálkové ovládání.

Zobrazit více info

Masážní přístroj na nohy VibroLegs disponuje 2 automatickými a 2 manuálně nastavitelnými programy. Přístroj poskytuje vibrační masáž a disponuje funkcí kmitání. Nohy tak nejen masíruje, ale i posiluje. Výhodou je praktické dálkové ovládání.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Ne všechny jsou totiž stejně efektivní a snadno se vám může stát, že narazíte na takový, jehož koupě budete velmi rychle litovat. Nesprávné používání masážního přístroje navíc může vašim nohám spíše uškodit než pomoci. I proto je tu naše srovnání masážních přístrojů na nohy, které si klade za cíl vám s výběrem konkrétního zařízení pomoci. Náš test zohledňuje všechny podstatné parametry, a to tak, aby potenciálním spotřebitelům poskytl dostatečný přehled o konkurenčním prostředí a funkcích, kterými současná zařízení disponují. Zároveň jsme při psaní vycházeli z dlouhodobých uživatelských zkušeností, díky čemuž jsme dokázali odfiltrovat neefektivní, či dokonce poruchová zařízení. Výsledkem se stal žebříček nejlepších masážních přístrojů na nohy dostupných na českém trhu.

Při tvorbě samotného žebříčku jsme zohledňovali zejména typ a způsob masáže. Právě ty mají totiž největší vliv na způsob práce a efektivitu konkrétního zařízení, proto je vhodné věnovat zmíněným parametrům dostatečnou pozornost. Nepřehlédli jsme ani údaj, kolika úrovněmi masáže masážní přístroj disponuje. V případě běžně unavených nohou si totiž vystačíte s jednou, ale za předpokladu, že si plánujete uvolnit svalstvo po větší fyzické zátěži, jich budete potřebovat hned několik. Důležitý pro nás byl také typ zařízení a kvalita jeho zpracování. V případě levnějších přístrojů se totiž může tělo vlivem intenzivních vibrací časem uvolnit, případně na něj může mít vliv voda či pára z horké relaxační koupele. Naší pozornosti neušly ani nástavbové funkce, které jsou přítomné zejména v rámci dražších masážních přístrojů. Ovládání a způsob napájení zase rozhodnou o tom, kdo a za jakých okolností může dané zařízení používat. Modernější přístroje nabídnou digitální displej, ty jednodušší (vhodné pro seniory) zase intuitivní ovládání otočným regulátorem nebo tlačítkem. V neposlední řadě nás zajímaly rozměry a hmotnost přístroje, který je nutné v době, kdy ho nebudeme používat, uskladnit.

Typ masáže
Počet úrovní masáže
Typ zařízení a kvalita jeho provedení
Funkce
Ovládání
Způsob napájení a výkon
Kompaktnost zařízení
Cena

Cílem našeho srovnávacího testu bylo nabídnout potenciálním spotřebitelům reálný pohled na nabídku masážních přístrojů na nohy na českém trhu. Z tohoto důvodu jsme do srovnání zařadili nejen vlajkové lodě z daného segmentu, ale také zařízení spadající do střední třídy a levnější produkty. U každého z nich jsme vycházeli z dlouhodobých zkušeností skutečných uživatelů, což nám pomohlo vyhnout se poruchovým a neefektivním zařízením. Během výběru samotných produktů jsme strávili dlouhé hodiny jejich analýzami a hledáním technických parametrů. Důležitými zdroji pro nás byly tuzemské i zahraniční odborné recenze zveřejněné na různých recenzních portálech. Klíčovým byl také vyhledávač a srovnávač cen Heureka. Ten nám zase potvrdil dostupnost konkrétních modelů na českém trhu a u oblíbených prodejců, jako je Kasa, Alza, Mall či Datart.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze masážních přístrojů na nohy

K tomu, abyste si své nové zařízení vybrali správně, potřebujete znát jeho důkladnou analýzu. Právě takovou vám přinášíme ve svých recenzích masážních přístrojů na nohy. Při analyzování, testování a výběru produktů do svého srovnání jsme vycházeli z důležitých technických parametrů doplněných o dlouhodobé uživatelské zkušenosti. Myslíme si totiž, že právě ty funkčnost a spokojenost s konkrétními produkty reflektují nejreálněji. Je důležité říci, že ve svých recenzích žádného výrobce nezvýhodňujeme ani jej neodsouváme na konec pomyslného žebříčku. Naopak, nestranné a seriózní srovnání produktů si klade za cíl nabídnout potenciálním spotřebitelům reálný pohled na současnou nabídku. Domníváme se, že k jeho dosažení je nutné zmínit nejen kladné, ale i záporné vlastnosti produktů, a to tak, aby zákazník vždy dokázal zhodnotit, které zařízení pro něj bude nejlepší. Pojďme se proto společně podívat na to, které masážní přístroje na nohy jsou nejlepší.

Víťaz testu

Beurer FM 90

Elektrický masážní přístroj se 3 úrovněmi masáže, masáž shiatsu, tlaková masáž, funkce ohřevu, masáž reflexních zón, ovládání prostřednictvím digitálního displeje s LED kontrolkami.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vítězem našeho srovnávacího testu se stal masážní přístroj nohou Beurer FM 90. Ten v sobě kombinuje vše, čím by měl moderní společník v domácnosti disponovat – skvělé funkce i elegantní design. Zařízení pracuje na principu kompresní masáže shiatsu využívající stovky povrchových bodů. Jedná se o japonskou dotykovou terapii zahrnující akupresuru, měkké techniky a masážní hmaty, ty jsou navíc doplněné o prvky trakce, moxování a reflexní terapie. Masáž shiatsu blahodárně působí nejen na unavené body, ale tlakovým principem stimuluje i nervová centra a zlepšuje stav celého těla. Díky tomuto masážnímu přístroji si můžete tlakovou masáž užít až ve třech úrovních, jednoduše si tak intenzitu přizpůsobte svým aktuálním potřebám. Při masáži není nutné využívat masážní oleje, díky čemuž předejdete častému čištění vnitřního krytu.

Samotné zařízení disponuje výkonem 48 W a je napájené ze síťové zásuvky s napětím 230 V. Kromě kompresní masáže shiatsu disponuje také funkcí masáže reflexních zón a možností ohřevu. Z pohledu dlouhodobých uživatelů je mírnou nevýhodou vyšší váha (4,7 kg), a to zejména tehdy, plánujete-li zařízení často přenášet. V takovém případě sáhněte raději po modelu Sencor SFM 3721VT. Naopak pozitivně z dlouhodobých zkušeností vychází kvalita zpracování, intenzita masáže i funkce ohřevu nohou. Zařízení je příjemné a z hlediska rozměrů poměrně skladné, rozměry se zastavily na hodnotách 42 cm × 25 cm × 36 cm.

Pozitíva

Vysoký výkon
Moderní design
Funkce ohřevu

Negatíva

Vyšší váha

Typ masáže: kompresní masáž shiatsu ● Výkon: 48 W ● Počet úrovní masáže: 3 ● Funkce: funkce ohřevu, masáž reflexních zón ● Ovládání: digitální displej s LED kontrolkami ● Způsob napájení: síťový (230 V) ● Rozměry: 42 cm × 25 cm × 36 cm ● Hmotnost: 4,7 kg

Cenový trhák

Sencor SFM 3721VT

Elektrický masážní přístroj s funkcí teplé koupele s bublinkovým efektem, ovládání pomocí otočného regulátoru.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nenákladný masážní přístroj na nohy Sencor SFM 3721VT patří na českém trhu mezi nejoblíbenější a svou jednoduchostí zaujme zejména nenáročné uživatele či starší věkové skupiny. Masážní vanička disponuje třemi možnostmi nastavení. Tou první je vibrační masáž, která vaše nohy zbaví bolesti po náročném dni a dodá jim dostatek nové energie. Zároveň se stará o správnou cirkulaci krve ve vašich končetinách. Teplá koupel s bublinkovým efektem vás zase zbaví stresu a napětí. V létě nezapomeňte do vaničky přidat led a užijte si osvěžení. Pro skutečné fajnšmekry připravil možnost zvolit si kombinaci bublinkové koupele a vibrační masáže najednou.

Samotné zařízení svými parametry nenadchne, zároveň ani neurazí. Je však třeba počítat s nižší kvalitou zpracování. Masážní přístroj je vyrobený z dvoubarevného plastu, který může za určitých okolností nepříjemně vrzat či praskat. Těšit se však můžete na příjemnou váhu na úrovni 2,2 kg, díky čemuž nebude mít s přenášením problém ani starší a útlejší osoba.

Potěší také výkon 90 W a napájení ze síťové zásuvky, nemusíte proto řešit neustálé dokupování baterií či jejich dobíjení. Dobrou kombinaci tvoří 20 vzduchových trysek a 482 stimulačních akupresurních těles. Uživatelé si pochvalují zejména dostatečný výkon a příjemný pocit při masáži, budete však muset počítat se zvýšenou hlučností. Zamrzí otevřená masážní část, následkem čehož může voda jednoduše vyšplíchnout z vaničky na podlahu či koberec. Během používání je proto lepší pod zařízení umístit ručník.

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Příjemná hmotnost a rozměry

Negatíva

Při koupeli se voda dostává na podlahu

Typ masáže: vibrační masáž ● Výkon: 90 W ● Počet úrovní masáže: 1 ● Funkce: funkce teplé koupele s bublinkovým efektem ● Ovládání: otočný regulátor ● Způsob napájení: síťový (230 V) ● Rozměry: 34 cm × 24,5 cm × 42,3 cm ● Hmotnost: 2,2 kg

Náš TIP

VibroLegs

Elektrický masážní přístroj se 4 úrovněmi masáže, vibrační masáž, funkce kmitání, dálkové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Masážní přístroj na nohy VibroLegs je moderní zařízení, které dokáže poskytnout zasloužený odpočinek unaveným nohám. Kromě regenerace je přirozeně i posiluje, o což se stará patentovaná technologie kmitání. Ta v sobě kombinuje účinky akupunktury a oscilace. Výsledkem je stimulace svalstva, jakou byste v případě konkurenčních zařízení hledali jen stěží.

Tento masážní přístroj disponuje dvěma automatickými a dvěma manuálně nastavitelnými programy. Během jeho ovládání však nemusíte vstávat ani se ohýbat. Na rozdíl od konkurentů přichází s praktickým dálkovým ovládáním, vše tak vyřešíte v absolutním komfortu.

Velkou výhodou je praktičnost při čištění. Vibrační podložky jsou totiž snadno odnímatelné, díky čemuž je lze v případě potřeby kdykoliv vyčistit. Samotné zařízení je navíc mimořádně kompaktní, o což se stará jeho hmotnost 1,2 kilogramu. Potěší i příjemné rozměry 35 × 14 × 40 centimetrů.

Dlouhodobí uživatelé mají radost z uvolněného svalstva, elegantního designu i kvalitního zpracování. Mírnou nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, je však potřeba dodat, že plně odpovídá přítomným funkcím. Pokud byste i přesto raději sáhli po levnějším zařízení, volba může padnout na model Sencor SFM 3721VT.

Pozitíva

Vibrační masáž v kombinaci s akupunkturou a oscilací
Odnímatelné potahy

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Typ masáže: vibrační masáž ● Výkon: 30 W ● Počet úrovní masáže: 4 ● Funkce: funkce kmitání (akupunktura, oscilace) ● Ovládání: dálkový ovladač ● Způsob napájení: síťový (230 V) ● Rozměry: 35 cm × 14 cm × 40 cm ● Hmotnost: 1,2 kg

Lacná kvalita

Beurer FB 35

Elektrický masážní přístroj, vibrační masáž, bublinková masáž, infračervené světlo, ovládání prostřednictvím elektronických tlačítek.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Masážní zařízení pracující na principu vibrační, respektive bublinkové masáže. Model Beurer FB 35 je elegantní růžovo-bílé zařízení disponující masážními válečky, které lze dle vlastních preferencí přidávat nebo odebírat. Vybírat si můžete ze suché a mokré masáže, kromě nich si můžete zvolit i relaxační bublinkovou koupel. Nemusíte se obávat ani poškození, zařízení totiž disponuje ochranou proti stříkající vodě.

Součástí balení jsou navíc tři nástavce na pedikúru. Ty se postarají nejen o zdraví, ale také krásu vašich nohou. Infračervené světlo si zase dokáže dokonale poradit s napjatými svaly. Zajímavostí masážního přístroje Beurer FB 35 je 16 integrovaných magnetů tvořících souvislé magnetické pole, díky kterému je péče o nohy ještě efektivnější.

Výrobce myslel v tomto případě také na kompaktnost a uživatelskou pohodlnost. Zařízení vážící 2,4 kilogramu je vybavené praktickou rukojetí, díky které jej můžete přenést podle aktuálních potřeb. Potěší i rozměry na úrovni 37 × 20,6 × 40 centimetrů, díky nimž je přístroj skladný a vejde se do kteréhokoli úložného prostoru v domácnosti.

Zařízení je mimořádně oblíbené i z pohledu dlouhodobých uživatelů. Ty těší řada funkcí, dostatečný výkon, odolnost proti vodě i příznivá cena. V porovnání s modelem Sencor SFM 3721VT si dokáže lépe pohlídat vodu během bublinkové koupele, a ta tak v takovém množství nekončí na podlaze. Masážní přístroj Beurer FB 35 je díky tomu vhodný pro všechny, kteří sice nevyužijí techniku ​masáže shiatsu, zároveň si však chtějí dopřát kvalitní relax ve svém obýváku.

Pozitíva

Několik druhů masáží
Souprava na pedikúru

Negatíva

Chybí masáž shiatsu

Typ masáže: vibrační masáž ● Výkon: 140 W ● Počet úrovní masáže: 1 ● Funkce: bublinková masáž, infračervené světlo ● Ovládání: elektronická tlačítka ● Způsob napájení: síťový (230 V) ● Rozměry: 37 cm × 20,6 cm × 40 cm ● Hmotnost: 2,4 kg

Pre náročných

Beurer FB 50

Elektrický masážní přístroj se 4 úrovněmi masáže, vibrační masáž, bublinková masáž, infračervené světlo, magnetické pole, ovládání prostřednictvím digitálního displeje.

Prohlédnout nejlepší nabídku

U značky Beurer ještě na malý moment zůstaneme. A dokonce zůstaneme i u produktové řady FB, posuneme se jen o level výše. Právě tam totiž můžeme zařadit masážní přístroj na nohy Beurer FB 50. Ten v sobě kombinuje vše, čím by měla moderní masážní vanička disponovat. Primární masážní technologií je i v tomto případě ta vibrační, nechybí však ani bublinková koupel. Uživatelé se dokonce mohou těšit až na pět úrovní ohřevu vody v rozmezí od 35 do 48 °C. To se postará nejen o dokonalý relax, ale i správné prokrvení končetin. Nechybí integrované magnetické pole složené ze šesti magnetů a uklidňující infračervené světlo. Přítomná je trojice nástavců určených na pedikúru – masážní nástavec, kartáč a odstraňovač nadbytečné kůže.

Beurer FB 50 je přístrojem, který vás velmi snadno uspí. Nemějte však obavy, přítomný časovač se postará o to, že se v takovém případě neděje nic výjimečného. Navolit si jej (spolu s ostatními funkcemi) můžete pomocí tlačítek přímo na těle zařízení. To vás bude o všem informovat prostřednictvím přítomného digitálního displeje.

Ani v tomto případě jsme se nezapomněli podívat na zkušenosti dlouhodobých uživatelů. Těší je vysoká efektivita při práci a systém udržování konstantní teploty. Vadí jim voda stříkající mimo zařízení. V tomto směru paradoxně obstojí levnější model Beurer FB 35.

Pozitíva

Dostatečný výběr masáží
Přídavné funkce

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Typ masáže: vibrační masáž ● Výkon: 390 W ● Počet úrovní masáže: 4 ● Funkce: bublinková masáž, infračervené světlo, magnetické pole ● Ovládání: elektronická tlačítka, digitální displej ● Způsob napájení: síťový (230 V)

Klarfit Feetmaster

Elektrický masážní přístroj se 3 úrovněmi masáže, kompresní masáž shiatsu, funkce ohřevu, válečková masáž, masáž reflexních zón, ovládání prostřednictvím digitálního displeje s LED kontrolkami.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zařízení jako z budoucího tisíciletí – designem i technologiemi. Už na první pohled je zřejmé, že Klarfit Feetmaster jen tak obyčejným masážním přístrojem nebude. Jeho netradiční, celočerný design zvýrazněný pěticí podsvícených ovládacích tlačítek jen podtrhuje výjimečnost, jakou samotné zařízení určené k inovativní masáži chodidel od špiček prstů až po paty disponuje.

Primární masážní technikou je i v tomto případě masáž shiatsu, která se řadí mezi tlakové masáže. Jako taková dokáže velmi efektivně bojovat se zablokovaným a napjatým svalstvem, avšak stejně efektivně zlepšuje i prokrvení končetin a stimuluje činnosti orgánů. Pokud je vaším cílem lepší prokrvení, nezapomeňte si zapnout i funkci ohřívání. V kombinaci s rotujícími tlakovými drážkami budete mít pocit, jako kdybyste právě seděli ve špičkovém masážním salonu.

V případě, že nepatříte k milovníkům tlakové masáže shiatsu, nezoufejte. Na zařízení Klarfit Feetmaster si ji můžete velmi jednoduše přepnout i na válečkovou, případně kombinovanou shiatsu a válečkovou masáž. Tato 3D technika tlakem vzduchu a reflexní masáž chodidel vás rázem zbaví nepříjemných bolestí i únavy nohou. Podle potřeby si přitom můžete vybírat ze tří intenzit masáže – nízké, střední a vysoké. Zařízení je vhodné pro nohy do velikosti 45, díky čemuž bez problémů pokryje většinu trhu. Potěší i odnímatelný masážní vak. Ten stačí jednoduše odepnout a vyprat v pračce.

Ve srovnání se svými konkurenty je zařízení o něco větší a těžší, u takto výkonného produktu je však nutné s tímto počítat. Rozměry se zastavily na hodnotách 39,5 × 42,5 × 45,5 centimetru, váha se dostala na číslo 3,3 kilogramu. Napájení je i v tomto případě síťové, přístroj dosahuje výkonu 36 W. Velmi dobrou zprávou je extra dlouhý připojovací kabel. Ten se pyšní délkou tři metry.

Dlouhodobí uživatelé si masážní přístroj Klarfit Feetmaster pochvalují zejména z důvodu jeho efektivity a výkonu. Podle některých recenzí však může být právě výkon v určitých případech až příliš vysoký. Pokud jsou tedy vaše nohy na impulzy a tlak citlivější, sáhněte raději po zařízení Beurer FM 90.

Pozitíva

Vysoký výkon
Nadčasový design
Řada funkcí

Negatíva

Vyšší váha a větší rozměry

Typ masáže: kompresní masáž shiatsu ● Výkon: 36 W ● Počet úrovní masáže: 3 ● Funkce: funkce ohřevu, válečková masáž, masáž reflexních zón ● Ovládání: digitální tlačítka s LED kontrolkami ● Způsob napájení: síťový (230 V) ● Rozměry: 39,5 cm × 42,5 cm × 45,5 cm ● Hmotnost: 3,3 kg

Beurer FM 60

Elektrický masážní přístroj se 3 úrovněmi masáže, kompresní masáž shiatsu, funkce ohřevu, ovládání prostřednictvím displeje s LED kontrolkou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

O tom, že jsou masážní přístroje Beurer mezi uživateli mimořádně oblíbené, svědčí již čtvrtý výrobek této značky mezi srovnávanými produkty. Zařízení Beurer FM 60 vám zřejmě bude v mnoha ohledech připomínat model Klarfit Feetmaster, i když jeho výkonu nedosahuje. Stále se však jedná o mimořádně slušný shiatsu masážní přístroj na nohy, který mimo jiné potěší i příjemnou cenou.

O vysokou efektivitu při práci se stará 18 masážních hlavic, které uživateli poskytují příjemný odpočinek po celém dni stráveném na nohou. Kompresní technika masáže nabízí až tři úrovně (nízkou, střední a vysokou). Díky tomu se nemusíte obávat ani v případě, že vás bolest zrovna netrápí, ale chcete si jen užít nezapomenutelný relax na nejnižší úrovni. Nezapomeňte spustit také technologii ohřevu, která se postará o správné prokrvení vašich dolních končetin.

Jak už to v případě těchto zařízení bývá, masážní přístroj Beurer FM 60 disponuje síťovým napájením a výkonem 50 W. Ovládání je jednoduché, vše potřebné si nastavíte na praktickém funkčním displeji s barevnou LED kontrolkou. Starosti nebudete mít ani s údržbou masážní vložky, tu můžete jednoduše vyjmout a umýt. Mimochodem: vejde se do ní noha o velikosti 46. Rozměry zařízení se zastavily na hodnotách 37,5 × 11 × 43 centimetrů, díky čemuž lze produkt zařadit do střední třídy. Pozor si však dejte na vyšší váhu – 3,1 kilogramu.

Z dlouhodobých uživatelských recenzí se zdá, že přístroj pracuje přesně tak, jak byste od něj očekávali. Mírnou nevýhodou mohou být nízko položené střední hlavice, které tak klenbu nohou masírují jen slabě.

Pozitíva

Dobrý výkon
Příznivá cena

Negatíva

Slabá masáž klenby nohou

Typ masáže: kompresní masáž shiatsu ● Výkon: 50 W ● Počet úrovní masáže: 3 ● Funkce: funkce ohřevu ● Ovládání: funkční displej s LED kontrolkou ● Způsob napájení: síťový (230 V) ● Rozměry: 37,5 cm × 11 cm × 43 cm ● Hmotnost: 3,1 kg

Medisana FM 888

Elektrický masážní přístroj se 2 úrovněmi masáže, kompresní masáž shiatsu, funkce ohřevu, vzduchová tlaková masáž, ovládání prostřednictvím digitálních tlačítek s LED kontrolkami.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Masáž shiatsu, nebo vzduchová tlaková masáž? S vyhřívací funkcí, nebo bez? Výběr je jen na vás. Všechny tyto možnosti sebou totiž přináší masážní přístroj na nohy Medisana FM 888. Nenechte se odradit jeho netradičním, oblým provedením, pod povrchem totiž ukrývá hned několik zajímavých funkcí.

Vedle dvou typů masáží a funkce ohřevu určené k lepšímu prokrvení dolních končetin jsou zde k dispozici i dva stupně intenzity. Nižší si zvolte v případě, že toužíte po relaxační víkendové masáži, ten vyšší zase tehdy, pokud za sebou máte náročný den strávený na nohou. Masážní přístroj disponuje funkcí časovače, který ho po 15 minutách provozu jednoduše vypne. Aby zařízení pracovalo efektivně v maximální možné míře, je ideální jeho každodenní použití.

Masážní přístroj na nohy Medisana FM 888 je vhodný pro nohy až do velikosti 46. Dlouhodobí uživatelé vyzdvihují především pohodlný pocit nezávislý na velikosti nohou, což je rozhodně dobrou zprávou. Tou je i jednoduché ovládání prostřednictvím digitálních tlačítek, zařízení si proto zvládnou nastavit i technicky nezdatní senioři. O všem podstatném je navíc budou informovat přítomné LED kontrolky. Napájení je standardní síťové, přičemž výkon se v tomto případě zastavil na hodnotě 30 W.

Rozhodně vás nepotěší váha, která je v tomto případě nadstandardně vysoká – 4,1 kilogramu. Ani rozměry nejsou nejmenší – 22,5 × 42 × 36 centimetrů. Při uskladňování si proto budete muset dobře promyslet, kam zařízení uložíte. V tomto ohledu tak může být nesrovnatelně lepší volbou model VibroLegs. Mějte ovšem na paměti, že spolu s jeho koupí přijdete o možnost tlakové masáže a budete si muset vystačit s tou vibrační.

Pozitíva

Dva typy masáže
Funkce ohřevu

Negatíva

Chybí více stupňů výkonu
Váha je nadstandardně vysoká

Typ masáže: kompresní masáž shiatsu ● Výkon: 30 W ● Počet úrovní masáže: 2 ● Funkce: funkce ohřevu, vzduchová tlaková masáž ● Ovládání: digitální tlačítka s LED kontrolkami ● Způsob napájení: síťový (230 V) ● Rozměry: 22,5 cm × 42 cm × 36 cm ● Hmotnost: 4,1 kg

inSPORTline Choodeek

Elektrický masážní přístroj, perličková koupel, funkce samostatného ohřevu, digitální tlačítka s displejem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

TOP desítku srovnávaných masážních přístrojů na nohy uzavíráme nenápadným modelem inSPORTline Choodeek. Ten se sice mezi nejvýkonnější zařízení rozhodně nezařadí, na druhou stranu však nabídne sympatické parametry za příjemnou cenu. Na úvod je třeba říci, že v tomto případě byste tlakovou masáž očekávali marně. Jedná se o klasickou vaničku určenou k perličkové koupeli. Tu oceníte nejen tehdy, když si potřebujete odpočinout po náročném tréninku či dni, ale i za předpokladu, že si jednoduše chcete vychutnat pohodový večer. Přítomné masážní válečky se postarají o prokrvení a masáž chodidel. Ne však tak docela, masáž totiž probíhá manuálně, pomoci si tak musíte pohybem nohou.

Teplotu vody si můžete nastavit podle vlastních preferencí, nabízí rozsah od 35 do 48 °C, přičemž zařízení si ji ohřeje samo. Z důležitých parametrů lze ještě zmínit jednoduché a intuitivní ovládání pomocí digitálních tlačítek, vše podstatné se vám zobrazí na přítomném displeji. Zařízení disponuje odnímatelným krytem proti stříkající vodě, což je u tohoto typu přístrojů vždy vítaným bonusem.

Potěší také výkon 500 W při standardním síťovém napájení a váha pouze 1,8 kilogramu. S rozměry je to už o něco horší, zde v porovnání s konkurencí moc neušetříte – 21 × 32 × 38 centimetrů. Zařízení je vhodné spíše pro starší a méně náročné uživatele. Pokud jím plánujete takovéto osoby obdarovat, nepřehlédněte ani vhodnou alternativu v podobě modelu Sencor SFM 3721VT.

Pozitíva

Příznivá cena
Nízká váha

Negatíva

Zařízení určené pro nenáročné uživatele

Typ masáže: perličková koupel ● Výkon: 500 W ● Počet úrovní masáže: 1 ● Funkce: funkce samostatného ohřevu vody v rozmezí od 35 do 48 °C ● Ovládání: digitální tlačítka s displejem ● Způsob napájení: síťový (230 V) ● Rozměry: 21 cm × 32 cm × 38 cm ● Hmotnost: 1,8 kg

Další zajímavé produkty

Jen těžko bychom hledali člověka, který by toužil po unavených a bolavých nohou. Proto se není čemu divit, že segment masážních přístrojů na nohy nabízí téměř nekonečné možnosti výběru. Ten přitom vždy závisí na několika faktorech – co potenciální spotřebitel od zařízení očekává, v jaké cenové hladině ho hledá nebo jak vážný je jeho problém s nohama. Aby výrobci pokryli celé spektrum trhu, dodali na něj řadu produktů, ve kterých se lze velmi snadno ztratit. I proto jsme se do svého srovnávacího testu rozhodli zařadit 5 alternativních masážních přístrojů na nohy, které vám mohou výběr značně usnadnit.

Masážní zařízení inSPORTline Otterchill není určené pouze k efektivní masáži chodidel, postará se i o vaše záda či stehna. Nechybí možnost aktivování infračerveného vyhřívání, které účinek masáže ještě zvýší. Netradiční je možnost výběru až z 15 úrovní vibrací či čtyř přednastavených programů. I samotné infračervené vyhřívání nabízí skvělých 8 úrovní. Masáž si můžete nastavit na 10, 20 nebo 30 minut, a to vždy podle toho, jaký typ zvolíte. Mimořádně zajímavou volbou je program Slimming. Jedná se o intenzivní režim, který svou činností pozitivně působí na metabolismus. V kombinaci se cvičením může navíc pomoci v rychlejším spalování kalorií.

Masážní zařízení pro nohy Naipo NPFT-SPA01 poskytuje hloubkovou masáž. Jedná se o masážní vaničku s 8 masážními válečkami. Efektivně ohřívá a udržuje vodu na zvolené teplotě (35–48 °C), ovládaní je řešeno pomocí 4 přehledných tlačítek. Díky bublinkám tato koupel na nohy připomíná vířivku.

Hledáte levný masážní přístroj na nohy? Bez problémů je svěřte zařízení Medisana FS883. I v tomto případě jde o masáž založenou na principu perličkové koupele, přičemž zařízení nechybí ani vyhřívání infračerveným světlem a tři nástavce určené na pedikúru nohou (pemza k odstraňování ztvrdlé kůže, masážní nástavec a kartáčový nástavec). Ovládání probíhá pomocí jednoduchého otočného regulátoru, díky čemuž je zařízení vhodné i pro starší generaci. Samotná masážní vložka zajistí masáž nohám až do velikosti 46. Výkon zde dosahuje hodnoty 60 W, vířivý výkon se dostává na čtyři litry za minutu. Uživatele potěší kompaktní rozměry a váha 1,7 kilogramu, díky které lze zařízení podle potřeby libovolně přemisťovat.

Masážní přístroj na nohy Hyundai FM 605B je jednoduché zařízení cílící na nenáročné uživatele. S výkonem 80 W nabízí možnost bublinkové masáže, infračerveného světla, vibrací i teplé koupele s funkcí udržování teploty vody. O vše se postarají přítomné masážní válce a výstupy, které dokážou působit až na 200 stimulačních bodů. Váha v tomto případě činí 1,9 kilogramu. Zachováno je intuitivní a jednoduché ovládání, které je zajištěné ručním voličem. Model je vhodný pro nohy o délce do 28 centimetrů.

Srovnávané produkty uzavíráme netradičním zařízením BeautyRelax Lymfopress Premium. V tomto případě se totiž nejedná o typickou masážní vaničku, ale o vzduchové kompresní návleky na nohy podporující funkci lymfatického systému. Ty dokážou okamžitě ulevit bolavým nohám, o což se starají tři intenzity kompresní masáže a až šest přednastavených programů. Tyto návleky jsou poměrně často využívány v komunitě sportovců, zakoupit si je však můžete klidně i domů. Vedle zmírnění napětí končetin či bolesti svalstva vám pomohou snížit únavu. Nechybí funkce vyhřívání, která zážitek z kompresních „kalhot“ ještě umocní. Číslování je v tomto případě o něco komplikovanější. Kompresní návleky si můžete zakoupit bez obav v případě, že obvod vašich lýtek nepřesahuje hodnotu 62 centimetrů a obvod stehen není větší než 85 centimetrů.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Jak jsme si již několikrát potvrdili, koupě masážního přístroje na nohy závisí na mnoha faktorech. I když jsou technické předpoklady a specifikace mimořádně důležité, spoléhat se výlučně na ně nelze. Při výběru byste měli vycházet i z podrobného průzkumu trhu a dlouhodobých uživatelských zkušeností. V neposlední řadě vždy zohledněte zájem zákazníků i prodejnost. Proto jsme se rozhodli svůj srovnávací test doplnit o nejprodávanější masážní přístroje na nohy podle portálu Heureka. Díky tomu máte možnost poznat největší trendy na českém trhu. Žebříček přitom budeme pravidelně aktualizovat, a to tak, aby vám z hlediska prodejnosti nic důležitého neuniklo.

Názov Hodnotenie Detail
Silvercrest SKM 20 A25*Zobrazit produkt
Beurer FB 355*Zobrazit produkt
Beurer FM 905*Zobrazit produkt
Beurer FM 1205*Zobrazit produkt
Naipo NPFT-SPA015*Zobrazit produkt

Chystáte se ke koupi masážního přístroje na nohy, ale ztrácíte se v nabídce či pojmech? Připravili jsme pro vás podrobný návod, ve kterém vám prozradíme, jak při koupi masážního přístroje na nohy postupovat. Návod bude sestávat z nejpodstatnějších technických parametrů, které byste při výběru rozhodně neměli přehlížet. Vysvětlíme, proč jsou důležité i jak jim správně porozumět. Nevynecháme ani kategorii oblíbených výrobců. Pojďme si tedy konečně odpovědět na otázku, jak vybrat masážní přístroj na nohy.

Jak vybrat masážní přístroj na nohy

 • Typy masáží, se kterými se setkáte nejčastěji      
 • Úrovně masáže
 • Různé typy masážních přístrojů
 • Funkce, které zaujmou
 • Ovládání i pro vyšší věkové kategorie
 • Způsob napájení
 • Velikost masážního přístroje
 • Cena a oblíbení výrobci

Shiatsu, perličková i vibrační masáž 

Podobně jako v případě výkonu a designu se masážní přístroje na nohy navzájem liší typem masáže. Dražší modely mohou současně kombinovat několik druhů masáží, ty levnější se obvykle specializují jen na jeden druh. Nejčastěji se setkáte s těmito:

Masáž shiatsu

Jde o japonskou tlakovou masáž, která své základy hledala v tradiční čínské medicíně. Shiatsu můžeme do češtiny volně přeložit jako „tlak prstů“, díky čemuž se nám odkrývá i využitý masážní postup – masáž tlakem. Vedle moxování, trakce, relaxačních technik, reflexní terapie, měkkých technik, masážních hmatů či mobilizace v sobě zahrnuje také prvky akupresury. Je důležité říct, že masáž shiatsu nezpůsobuje žádnou bolest. Naopak jde o uvolňující masáž, která efektivně bojuje s bolestmi nohou, zmírňuje vedlejší účinky některých lékařských zákroků, stabilizuje podrážděnost a úzkostné stavy, bojuje s nespavostí a stresem a posiluje funkce vnitřních orgánů.

Perličková masáž

Jedná se o zřejmě nejrozšířenější druh masáže využitý v masážních přístrojích na nohy. Její výhodou je, že si ji můžete vychutnat prakticky kdekoli, kde máte přístup k vodnímu zdroji. Jak už totiž napovídá samotný název, perličkový přístroj generuje tisíce malých vzduchových bublinek. Ty následně stimulují pokožku a svaly, díky čemuž bojují s napětím, bolestí a urychlují látkovou výměnu. Perličkové masážní přístroje jsou vhodné zejména za předpokladu, že potřebujete rehabilitovat po poúrazových onemocněních nebo máte problém s pohybovým ústrojím. Koupě se však nemusíte obávat ani v případě, že nemáte zdravotní problémy. Perličková koupel nohou vám totiž poslouží i jako skvělý prostředek k relaxaci po náročném dni stráveném v práci či na cestách. Do vody nezapomeňte přidat i éterické oleje a užijte si neopakovatelnou sílu aromaterapie. Způsob využití je jen na vás.

Masážní přístroj na nohy perličková masáž

Infračervené světlo

Součástí masážního přístroje může být terapeutická infralampa. Ve své podstatě se jedná o velmi jednoduchý princip. Mluvíme o přístroji, který je založený na léčbě s využitím světla patřícího do elektromagnetického záření. To je pouhým okem neviditelné, nicméně uživatel jej pociťuje jako teplo pronikající do struktur pokožky a do svalů. Výsledkem je zvýšený průtok krve, lepší přísun kyslíku a lepší činnost lymfatického systému. Infračervené světlo účinně bojuje i s revmatem, kožními onemocněními a chronickými bolestmi pohybového aparátu. Zpravidla je součástí jiných masážních přístrojů a jde spíše o jakýsi doplněk.

Vibrační masáž

Podobně jako perličková masáž má i ta vibrační v domácích přístrojích poměrně široké zastoupení. V našem případě mluvíme o lokální mechanické vibrační masáži, tedy masáži s využitím přístroje. Ten dokáže bojovat s únavou i muskuloskeletálními bolestmi v rámci pohybového systému. Důsledkem vibrací dochází ke zlepšení nervového systému, přičemž tyto pohyby zlepšují periferní cirkulaci krve. Tato kombinace vede v konečném důsledku nejen k fyzickému, ale také psychickému uvolnění a zmírnění emočního napětí. Vibrační masáž je velmi oblíbeným druhem masáže u sportovců. Je vhodnou volbou pro všechny, kteří pociťují bolesti v nohou, případně by své svalstvo rádi zregenerovali.

Magnetická terapie (terapie magnetickým polem)

Přestože není až tak rozšířená, v některých případech se s ní můžete setkat. Jedná se o podskupinu fyzikální masáže, která využívá magnetické pole složené z několika (obvykle hovoříme o desítkách) integrovaných magnetů v masážní vaničce na nohy. Tato technika působí na měkké tkáně a je vhodné ji aplikovat při poúrazových bolestech, v případě chronických zánětlivých stavů nebo při bolestivých vertebrogenních syndromech. Při použití magnetické terapie je nutné být mimořádně opatrný! Tento druh masáže je naprosto nevhodný pro lidi s kardiostimulátorem, chorobnou svalovou slabostí, hyperfunkcí štítné žlázy a těhotné ženy. Její využití byste měli důkladně zvážit i v případě menstruace a záchvatových neurologických onemocnění.

Jedna úroveň mnohdy nestačí

V závislosti na zvoleném typu masážního přístroje budete stát před další otázkou – kolika masážními úrovněmi dané zařízení disponuje? A kolik z nich vlastně reálně využiji? Odpovědět na ni přitom není jednoduché. Odvíjí se totiž hned od několika faktorů, počínaje intenzitou a rozsahem vašeho problému a konče citlivostí svalstva či pokožky. Zejména v případě levných perličkových nebo vibračních masážních přístrojů se totiž budete muset spokojit s jednou intenzitou masírování. Za předpokladu, že hledáte jen večerní relax, by pro vás mohl být takovýto produkt dostačující.

Masážní přístroje pro nohy úrovně masáže

Problém nastane v momentě, kdy vás trápí rozsáhlejší bolesti, ztuhlé svalstvo nebo potřebujete regenerovat po operaci. V takovém případě je vhodné si intenzitu a způsob fungování nastavit individuálně. Neváhejte proto sáhnout po dražším a kvalitním modelu, který touto možností disponuje. Zpravidla si budete vybírat z masážních přístrojů disponujících od jedné do pěti úrovní intenzity masáže. Mějte na paměti, že ačkoli nemusíte využít plných pět stupňů, je lepší se vždy přiklonit k vyšší hranici.

Nároční uživatelé sáhnou po uzavřeném typu

Kromě druhů masáží se výrobci musí při tvorbě svého produktu popasovat i s otázkou, jaký bude jeho design. Ve výsledku je to velmi jednoduché, masážní přístroje na nohy mohou být otevřené nebo zavřené.

Otevřené masážní přístroje na nohy jsou zpravidla těmi jednoduššími. Lze si je představit jako jakési masážní podložky, na které stačí nohy jednoduše položit. Vhodné jsou pro osoby se zhoršenou mobilitou nebo výraznými problémy spojenými s pohybovým aparátem. Výhodou tohoto typu masážních přístrojů je jeho příznivá cena a přijatelné rozměry, jelikož nemusíte počítat s prostorem pro vkládání končetin. Na druhé straně jde zpravidla o základní zařízení, která sice poskytnou chodidlům uvolňující masáž, ale nedokážou do takové míry pracovat s bolestí ostatních částí nohou.

Pokud patříte mezi uživatele, kteří nejsou ochotní akceptovat žádné kompromisy, sáhněte raději po uzavřeném typu masážního přístroje. V takovém případě může být nasazování o něco zdlouhavější a náročnější, stejně tak se nevyhnete ani komplikovanější údržbě masážních výplní nebo vaků. Tato zařízení pracují mimořádně efektivně, mnohem účinněji pracují s teplem a dokážou pokrýt i další části nohou. Nepsaným pravidlem je v tomto případě kombinace několika masážních technik, avšak toto tvrzení se odvíjí od konkrétního modelu.

Podložka, vanička, nebo masážní vak?

U designu a provedení ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát se podíváme na konkrétní typy masážních zařízení na nohy, se kterými se můžete na trhu setkat. Každý z nich má svá specifika, proto nelze jednoznačně říct, který z nich je nejlepší. I z tohoto důvodu jsme ke každému druhu přidali krátký popis, díky němuž se můžete sami rozhodnout, která volba pro vás bude ideální.

Masážní podložky

Jedná se o základní typ masážních zařízení na nohy. Standardně jsou sice cenově nejdostupnější, zároveň však nabízí i nejméně funkcí. Zpravidla fungují na principu vibrační masáže prováděné prostřednictvím přítomných masážních válců a jiných výstupů. U dražších modelů se můžete setkat také s technologií infračerveného ohřevu, případně s tlakovou masáží shiatsu. Mějte na paměti, že jde stále o podložku, která s vaším svalstvem nedokáže pracovat efektivně do takové míry, jak se to daří uzavřeným zařízením. Nicméně na ní oceníte příznivé rozměry, nenáročnou údržbu a jednoduché ovládání, se kterým si poradí i starší generace uživatelů. Nepsaným pravidlem je poměrně velká masážní plocha, což zase ocení uživatelé s většíma nohama.

Uzavřený masážní přístroj na nohy

Masážní vanička

Hledáte účinnou masáž v kombinaci s příjemným relaxem? V takovém případě sáhněte jednoznačně po masážní vaničce. Nenechte se odradit často jednoduchým designem, i v tomto případě se totiž jedná o technologie. Vaničky pracují na základě perličkové koupele, tedy drobných trysek. Ty nasávají a následně pod tlakem vypouštějí nashromážděnou vodu a v kombinaci s masážními válečky a výstupy tak poskytují dokonalý odpočinek po náročném dni. Z masážních vaniček je dobré si vybírat takové, které poskytují technologii infračerveného záření, tedy ohřevu. Ocení to zejména váš krevní oběh. Kvalitnější modely si navíc dokážou teplotu udržovat i konstantně, a to v závislosti na vašich preferencích. Mírnou nevýhodou mohou být větší rozměry a omezená velikost nohou. V mnoha případech vás nepotěší ani nepraktičnost, jelikož vaničky je standardně potřeba při vylévání vody naklánět. Při koupi se proto vždy zajímejte o to, jestli váš model disponuje spodním vypouštěcím ventilem.

Masážní papuče

Přestože jsou pomalu na ústupu, na trhu se s nimi můžete stále bez problému setkat. Svým designem sice nezaujmou, na druhé straně dokážou efektivně pracovat s několika částmi nohou. Jejich cílem není nohy jen namasírovat, ale také zahřát. I proto jsou masážní papuče standardně vyrobeny z hřejivých materiálů a složek dobře izolujících teplo, například ovčí vlny. Při jejich používání vznikají mnohem vyšší teploty. I z tohoto důvodu jsou masážní papuče napájené standardně pomocí jednorázových baterií, případně dobíjecích akumulátorů.

Masážní vaky a návleky

Mimořádně oblíbený nástroj na masáže mezi aktivními sportovci a lidmi vyznávajícími zdravý životní styl. Nafukovací masážní návleky pracují na principu lymfatické masáže, díky které dokážou účinně bojovat s oteklýma nohama, celulitidou a celkovou únavou. Vliv mají také na správnou cirkulaci krve. Při tlakové lymfatické masáži, respektive manuální lymfodrenáži, dochází i k účinnému snížení hmotnosti. Nevýhodou tohoto typu masážního přístroje může být vyšší pořizovací cena, ale také náročnější postup při používání a údržbě. Masážní návleky jsou proto vhodné pro mladší ročníky. Starším generacím jejich koupi nedoporučujeme.

Funkce, které si snadno zamilujete

Menší či větší, tlakové nebo perličkové, otevřené či zavřené. Jak jsme si již potvrdili, typů masážních přístrojů je opravdu hodně. Ještě mnohem více je funkcí, kterými mohou disponovat. Není důležité mít všechny. Které jsou podstatné a které byste rozhodně měli chtít?

Masážní přístroje pro nohy funkce

 • Regulace intenzity masáže: Přestože se může zdát, že se volba stupňů intenzity masáže stává jakýmsi standardem, není to tak úplně pravda. Obzvlášť ne v případě levnějších zařízení, která obvykle disponují jen jednou masážní úrovní. To však nemusí vyhovovat lidem s citlivější pokožkou a svalstvem. Pro takové je zde možnost regulace jednotlivých masážních stupňů. Díky ní si můžete pohodlně zvolit takovou sílu, jakou budete právě potřebovat.
 • Odnímatelné masážní válce a nástavce: Se silou masáže souvisí počet masážních válců, trysek, kartáčů či jiných nástavců. Samozřejmě platí, že čím více jich spolu s produktem získáte, tím lépe. Není nutné používat všechny současně. I v tomto případě totiž platí, že větší počet nástavců může na nohy působit nepříjemně a v konečném důsledku spíše kontraproduktivně. Při koupi se tak nezapomeňte informovat, zda jsou masážní nástavce odnímatelné. Díky tomu si je na zařízení vždy umístíte v optimálním počtu.
 • LCD displej: Některé modely jsou ovládány jednoduchým regulátorem, jiné disponují přehledným LCD displejem, či dokonce dálkovým ovladačem. Je to jen o preferencích. V případě, že plánujete koupi masážního přístroje pro seniora, zvolte raději jednodušší variantu. Pokud patříte k náročným uživatelům, neváhejte sáhnout po těch nejmodernějších technologiích.
 • Časovač: Během příjemné masáže, perličkové koupele nebo infračerveného ohřívání se vám může snadno stát, že jednoduše usnete. Nemějte obavy, většina masážních přístrojů na nohy disponuje časovačem, který masáž po několika minutách jednoduše zastaví. Standardně mluvíme o rozpětí od 15 minut až do jedné hodiny. Vše záleží na konkrétním modelu a způsobu masáže.
 • Ochranný kryt a spodní vypouštěcí ventil: Setkáte se s nimi jen u masážních vaniček, výrazně vám usnadní život. V případě ochranného krytu můžete počítat s účinným pomocníkem, který během masáže zabrání vodě dostat se na podlahu. Spodní vypouštěcí ventil se zase postará o jednodušší vypuštění vody. Stačí jej odšroubovat, zařízení už nemusíte komplikovaně otáčet a třepat s ním.

Některým postačí tlačítko, jiné potěší Wi-Fi

Jak už jsme naznačili, u masážních přístrojů na nohy se můžete setkat hned s několika způsoby ovládání. Důležité je říci, že každému bude vyhovovat jiný. Při koupi byste proto měli vždy vycházet z předpokladů používání a vlastních preferencí. Z čeho můžete vybírat?  

Masážní přístroje na nohy ovládání

 • Ovládání pomocí otočného regulátoru – jedná se o nejjednodušší typ ovládání vhodný pro všechny věkové kategorie. Pomocí regulátoru lze zařízení zapnout/vypnout, zvolit si typ masáže, případně její intenzitu.
 • Ovládání pomocí tlačítek – o něco modernější, ale stále stejně jednoduché je ovládání tlačítky. V tomto případě už můžete standardně počítat s více funkcemi, z nichž si lze pohodlně vybírat. Obvykle můžete počítat i s LED kontrolkami monitorujícími stav zařízení.
 • Ovládání pomocí digitálního displeje – ať už v kombinaci s tlačítky, nebo jako samostatný dotykový displej. Jde o komplikované ovládání určené především pro mladší ročníky. Spolu s ním získáte dokonalý přehled o stavu masážního přístroje.
 • Ovládání pomocí dálkového ovladače – dostupné je především u dražších modelů. Je mimořádně praktické, během masáže se totiž nemusíte k ovládání ohýbat, své preference stačí navolit v absolutním pohodlí.
 • Ovládání pomocí mobilní aplikace / Wi-Fi – spolu s dobou jdou také masážní přístroje na nohy. Ty nejmodernější už disponují ovládáním prostřednictvím mobilní aplikace. Díky tomu se můžete nechat masírovat a současně surfovat po internetu. Na vše důležité vás upozorní notifikace. Nebo svůj masážní přístroj připojte k lokální Wi-Fi síti a ovládejte ho někomu úplně jinému z rodiny či přátel.

Baterie jsou neekonomické, síťové napájení zase nepraktické

Při výběru masážního přístroje na nohy se můžete setkat hned s několika druhy napájení. Nejčastěji je to napájení ze síťového adaptéru, tedy standardní, 230V zásuvky. V takovém případě musíte počítat s tím, že přenosnost zařízení a jeho využití na cestách budou značně limitovány. Pozor si dávejte také na délku přívodního kabelu. Zpravidla dosahuje od 1,5 do 3 metrů, nezapomeňte se proto předem zamyslet, kde budete přístroj používat. Alternativou může být napájení pomocí jednorázových baterií. V takovém případě musíte počítat s vyššími náklady na provoz, jelikož se baterie budou vzhledem k vysokému výkonu poměrně rychle vybíjet. Při tomto způsobu napájení navíc nikdy nedosáhnete takové efektivity, na jakou se můžete spolehnout v rámci napájení přímo z elektrické sítě.

Pod postel ho neuložíte, do skříně ano

Jak je na tom masážní přístroj na nohy z hlediska skladnosti? Příliš vás nepotěšíme. V drtivé většině případů je totiž třeba počítat s přibližně půlmetrovým zařízením – a to i co se týče výšky. Jako nejlepší volba se v tomto ohledu jeví masážní podložky. V závislosti na sklonu může být jejich výška výrazně menší, standardně bude začínat na 15 centimetrech. Alternativně si můžete vybrat masážní návleky, které lze jednoduše sfouknout, čímž ztratí na svém objemu. Ještě před koupí je dobré připravit se na to, že vám masážní přístroj jednoduše zabere polici ve skříni či na jiném odkládacím místě.

Cena vás překvapí hned dvakrát

Návštěvy masážních salonů rozhodně nepatří mezi ty nejlevnější záležitostí. I proto si je obvykle dopřejeme jen sporadicky. Co ovšem dělat v případě, že nám masáž prospívá a její účinky bychom si rádi vychutnávali častěji? Dokáže je zastoupit domácí masážní přístroj? A ušetříme s ním vůbec? Odpověď není jednoduchá – záleží to na konkrétním typu. Nejlevnější masážní přístroje na nohy totiž můžete najít už za cenu v řádu několika desítek eur. Trh otevírají zařízení za přibližně 500 Kč. V jejich případě je nutné počítat s nižší efektivitou i výkonem. Namísto masáže si pravděpodobně užijete jen příjemnou perličkovou koupel či nevýrazné vibrace.

Masážní přístroje na nohy cena

Produkty zlaté střední třídy se pohybují v cenovém rozmezí od 750 do 2 500 Kč. V této relaci už můžete získat zajímavé masážní zařízení, které v sobě kombinuje několik funkcí. Obecně mluvíme o přítomnosti hlavní masážní techniky doplněné o infračervené záření, funkci časovače či pohodlnější způsob ovládání. Produkty za cenu do 2 500 Kč jsou průměrně výkonné, poskytují však dostatečnou kvalitu k použití v běžné domácnosti.

Za cenu nad 2 500 Kč obvykle získáte produkt, který již splňuje požadavky i toho nejnáročnějšího uživatele. Samozřejmě toto tvrzení nelze považovat za stálé pravidlo. Obecně už není výjimkou ani přítomnost tlakové masáže shiatsu, několika druhů nástavců včetně těch na domácí pedikúru, ovládání prostřednictvím smartphonu nebo dálkového ovladače či funkcí časovače a automatického vypnutí.

V žebříčku spokojenosti boduje několik výrobců

Každý segment má své přední výrobce. Výjimkou nejsou ani masážní přístroje na nohy, kde jich lze nalézt hned několik. Mezi dominující společnosti patří například německý producent Beurer. Ten přišel na trh ještě v roce 1919, kdy na něj vstoupil jako výrobce elektrických přikrývek. Od té doby portfolio svých produktů značně rozšířil a diverzifikoval, přičemž dnes do něj patří i masážní přístroje. Z pohledu spokojenosti konečného spotřebitele je důležitý zejména fakt, že si Beurer zakládá na kvalitě zpracování svých produktů. I proto se pravidelně účastní kontrol prováděných nejprestižnějšími institucemi, ze kterých často vychází jako vítěz. Zákazníci si na jeho produktech pochvalují zejména vysoký výkon a dlouhou výdrž.

Velice silným hráčem je také technologický gigant Sencor. Ani japonská společnost založená v roce 1969 se zpočátku nesoustředila na výrobu masážních přístrojů. Její začátky byly spojeny zejména s audiotechnikou a výrobou přenosných Hi-Fi systémů. Postupně začal mít trh větší požadavky a Sencor se jednoduše musel přizpůsobit. Dnes má přitom tak široké portfolio produktů, že dokáže pokrýt prakticky vše v domácnosti – od televizorů přes robotické vysavače a odšťavňovače až po masážní přístroje na nohy. Velkou výhodou jsou příznivé ceny jeho produktů.

O slovo se postupně hlásí i další společnosti. Trend menších a rodinných firem pokračuje a je jen otázkou času, kdy se jim podaří ukousnout si větší kus. V tuto chvíli však platí, že chybu neuděláte ani tehdy, sáhnete-li po produktu z dílny WelllifeVibroLegs či Wellneo.

Otázky a odpovědi – FAQ

Neodpověděli jsme ve svém srovnávacím testu na vaše otázky? Pak je tato kategorie připravena speciálně pro vás. Zde máte prostor ptát se na vše, co vás v souvislosti s masážními přístroji na nohy zajímá. Vaše dotazy budeme pravidelně kontrolovat a hledat na ně odpovědi, a to tak, abychom dokázali pomoci co nejširší skupině potenciálních spotřebitelů. V případě, že vás tedy něco zajímá, neváhejte se na nás obrátit v komentářích.

Vše záleží na zvoleném typu zařízení, přítomných funkcích, kvalitě zpracování i samotném výrobci. Obecně platí, že nejlevnější přístroj si můžete koupit již za zhruba 500 Kč. Horní hranice prakticky neexistuje, při ceně více než 2 500 Kč už však můžete počítat se špičkovými zařízeními, jejichž koupě s velkou pravděpodobností nebudete litovat.

Péče o masážní přístroj se v podstatě nevymyká běžným standardům. Opět platí, že se odvíjí od typu a materiálů. Nejčastěji však postačí jednoduché omytí navlhčenou utěrkou, případně neagresivním saponátem. V některých případech si budete muset pořídit speciální čisticí přípravky, a to především při čištění citlivých materiálů. Jindy se zase můžete těšit na odnímatelné návleky, které lze spolu s jiným prádlem jednoduše prát v automatické pračce.

V tomto případě je vždy potřeba vycházet z osobních preferencí a potřeb. Pokud jsou vaše nohy zatěžovány často a do velké míry, neváhejte sáhnout po kvalitnějším zařízení, které vám dopřeje patřičnou péči. Samozřejmostí by v tomto případě mělo být vícero masážních úrovní, potěší i možnost přepínání mezi jednotlivými druhy masáží. Ideální může být kompresní masáž shiatsu v kombinaci se zahříváním pomocí infračerveného záření. V takovém případě je dobré sáhnout po masážních vacích a návlecích. Jestliže patříte mezi nenáročné uživatele a problémy s vašima nohama jsou minimální, poohlédněte se po levnější alternativě v podobě masážních vaniček. Zde musíte počítat s tím, že efekt bude spíše relaxační.

Masážní přístroje na nohy jsou relativně kompaktními produkty, které lze jednoduše přenášet z místa na místo. Standardně jde o přibližně půlmetrová zařízení vážící od jednoho do pěti kilogramů. V tomto ohledu jsou problémy minimální. Pozor si však musíte dávat i na způsob zařízení jednotlivých modelů. Ve většině případů se setkáte s přístroji napájenými prostřednictvím elektrické sítě. Pokud plánujete často cestovat, sáhněte raději po modelu s dobíjecím akumulátorem, případně masážním zařízení napájeném jednorázovými bateriemi.

Wellife Shiatsu MD-00091

Elektrický masážní přístroj, kompresní masáž, infračervený ohřívač, ovládání elektronickým přepínačem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kvalitní a výkonné zařízení nemusí nutně patřit do kategorie vlajkových lodí – může jít také o produkt střední třídy. Přesvědčí vás o tom masážní přístroj na nohy Wellife Shiatsu MD-00091. Ten v sobě kombinuje hned několik zajímavých specifikací. Můžete se těšit na reflexní masáž s prvky japonské techniky shiatsu. O dokonalé pohodlí a skvělé výsledky se v tomto případě postará 18 rotujících masážních hlavic, které intenzivním pohybem zajistí dostatečnou regeneraci ztuhlého svalstva. Uživatele potěší přítomnost infračerveného tepla. Toto vyhřívání má pozitivní vliv na krevní oběh a celkové navození klidného večera.

Ovládání je v tomto případě jednoduché a poradí si s ním i senioři. Přítomný je jen přepínač, pomocí kterého stačí zařízení jednoduše spustit. Příkon 36 W není ničím výjimečný, potěší však délka přívodního kabelu. Ta se zastavila na hodnotě 2 metry, v porovnání s některými konkurenty tak nabízí navíc i 50 centimetrů. Můžete si nastavit automatický časovač, a to až do 15 minut. Obávat se tak nemusíte ani v případě, že byste během masáže usnuli. Zařízení se jednoduše samo vypne.

V dané cenové kategorii se jedná o velmi příjemný produkt, u něhož si uživatelé pochvalují zejména efektivitu práce. Jistě, prémiové funkce byste v tomto případě očekávali zbytečně. Pokud tedy patříte mezi náročné spotřebitele, sáhněte raději po modelu Beurer FM 90.

Pozitíva

Příjemná cena
Infračervený ohřívač

Negatíva

Pouze jedna intenzita masáže

Typ masáže: kompresní masáž ● Výkon: 36 W ● Počet úrovní masáže: 1 ● Funkce: infračervený ohřívač ● Ovládání: elektronický přepínač ● Způsob napájení: síťový (230 V)

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Masážní přístroje

Vaše hodnocení:
(92%)