Pračky Whirlpool

Pračky Whirlpool – recenze, cena, návod

Automatické pračky Whirlpool patří k atraktivní volbě zákazníků. Jsou vybaveny různými pokrokovými technologiemi jako je 6. smysl či FreshCare. Pracují tiše, mnohé modely mají velmi dobrou energetickou účinnost, a k zahození není ani poměr  kvality, výkonu a pořizovací ceny. Pokud právě přemýšlíte nad koupí automatické pračky Whirlpool, náš test je určen právě pro vás. Najdete v něm podrobnou recenzi jeho vítězky, pračky Whirlpool W6X W845WB EE i několika dalších atraktivních modelů.

Publikované: 07.01.2022
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou automatickou pračku Whirlpool koupit?

Všechny pračky Whirlpool lze označit za kvalitní a dostatečně výkonné. Jednotlivé modely se liší zejména pořizovací cenou, kapacitou praní, max. otáčkami, počtem programů a technologiemi. Pokud se při výběru orientujete především podle základních vlastností, a zároveň nepotřebujete číst naše podrobné recenze, dáváme vám do pozornosti následující přehled vybraných modelů, které jsme v našem testu ocenili speciálními štítky.

Názov Hodnotenie Detail
FFS 7259B   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt
Whirlpool TDLR 6040L   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Whirlpool W6X W845WB   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Whirlpool W6X W845WB EE

Whirlpool W6X W845WB EE

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 8 kg, 1 400 ot./min., energetická třída B.

Zobrazit více info

Automatická pračka W6X W845WB EE nepatří k nejlevnějším pračkám od značky Whirlpool, její vyšší pořizovací cenu však vyvažuje velká kapacita praní, vysoké max. otáčky, nízká energetická náročnost, pokročilé technologie a zajímavé programy i funkce. V těchto směrech se vyrovná i podstatně dražším spotřebičům. Tento model je vhodný zejména do početnějších domácností, ve kterých je praní na denním pořádku. K zásadním plusům patří také nízká hlučnost a dlouhá životnost.

Cenový trhák
Whirlpool TDLR 5030L EU/N

Whirlpool TDLR 5030L EU/N

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 5 kg, 1 000 ot./min., energetická třída D.

Zobrazit více info

Levná pračka Whirlpool TDLR 5030L EU/N je ideální alternativou do domácností, které obývá méně osob. Má menší kapacitu praní, která se pozitivně odráží zejména na její nízké spotřebě vody. Jedná se o spotřebič z kategorie shora plněných praček Whirlpool, na kterém najdete jen základní programy i funkce. Takříkajíc klasické praní však zvládá spolehlivě. K zásadnějším minusům řadíme jen poněkud vyšší spotřebu elektrické energie.

Náš TIP
Whirlpool BI WMWG 91484E

Whirlpool BI WMWG 91484E

Vestavná automatická pračka, kapacita praní 9kg, 1 400 ot./min., energetická třída C.

Zobrazit více info

Předem plněná pračka Whirlpool BI WMWG 91484E má kapacitu praní 9 kg a spadá do energetické třídy C. Model je tichý, při praní dosahuje 45 dB, při odstřeďování 70 dB. 1 400 ot./min. je nadstandard, účinnost praní A, účinnost odstřeďování B a 14 programů v nabídce hovoří ve prospěch tohoto modelu.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Když se rozhodnete pro nákup jakéhokoli spotřebiče do domácnosti, stanovíte si na začátku většinou parametry, které jsou pro vás nejdůležitější. Pro každého z vás bude na prvním místě nepochybně něco jiného. Abychom však mohli vybrané automatické pračky Whirlpool ohodnotit co nejlépe a následně je porovnat mezi sebou, ale i s modely jiných značek, které jsou dostupné na našem trhu, stanovili jsme si na začátku recenzování soubor parametrů, které lze u praček obecně považovat za nejdůležitější. Kromě poměru mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem jsme se také zaměřili na kapacitu pračky, efektivitu praní a odstřeďování, použité technologie a energetickou účinnost.

Pomer medzi cenou a výkonom
Efektivita prania a odstreďovania
Energetická náročnosť
Kapacita prania
Počet programov a funkcií
Použité technológie

Výrobce Whirlpool má v nabídce mnoho zajímavých modelů. Jak jsme tedy vybrali ty, které se dostaly do našeho testu? Zaměřili jsme se na jejich popularitu mezi spotřebiteli, poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem i samotné technické specifikace. Důležitou součástí výběru jednotlivých praček Whirlpool byly spotřebitelské recenze na Heureka.cz, Datart.cz, Mall.cz, Alza.cz či Kasa.cz a také nezávislé recenze z České republiky i zahraničí.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze praček Whirlpool

Do našeho testu praček Whirlpool jsme zařadili modely s různou kapacitou praní, výkonem i pořizovací cenou. Na své by si proto měli přijít náročnější i méně nároční spotřebitelé. Při hodnocení jsme se snažili přihlížet nejen ke klíčovým parametrům, ale také k maličkostem, které souvisí s praktickou stránkou používání pračky, její obsluhou či designem. Recenze v testu jsou výsledkem našeho subjektivního hodnocení, na které neměl vliv výrobce ani prodejci praček Whirlpool.

Víťaz testu

Whirlpool W6X W845WB EE

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 8 kg, 1 400 ot./min., energetická třída B.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Volně stojící automatická pračka Whirlpool W6X W845WB EE nás zaujala zajímavými funkcemi, programy a velkou kapacitou praní. Při srovnání s ostatními modely je o něco dražší, ale vzhledem ke zmíněným vlastnostem jde nepochybně o velmi atraktivní model, který je jako stvořený do větších domácností.

Automatická pračka Whirlpool W6X W845WB EE s předním plněním disponuje technologií šestý smysl, díky čemuž patří mezi chytré modely se spoustou zajímavých funkcí a nízkou spotřebou energií. Kapacita praní činí 8 kg a při odstřeďování dosahuje až 1 400 ot./min., což je srovnatelné jen s dražšími modely. Pračka patří do energetické třídy B, v průměru tedy spotřebuje jen 54 kWh elektrické energie na 100 cyklů praní a 48 l vody na jeden cyklus.

K plusům řadíme tichý, bezkartáčový ZEN motor s přímým pohonem bubnu, díky kterému pračka dosahuje jen 65 dB, přičemž její vibrace jsou minimální i během maximálního výkonu, což přispívá k velmi dobré stabilitě. Za tichým chodem stojí také speciální design spotřebiče, který tlumí vibrace.

Z funkcí nás na prvním místě zaujalo praní s použitím páry, tedy funkce FreshCare+, která zaručuje vysokou hygieničnost bez použití agresivních čisticích přípravků, na prádle vyrovnává i odolné záhyby, což podstatně usnadňuje následné žehlení, je velmi šetrná ke všem typům tkanin a eliminuje nepříjemné pachy. Z přídavných funkcí stojí za zmínku i odložený start, intenzivní máchání, předeprání či možnost přidání prádla v průběhu praní.

Pračka disponuje téměř 20 přednastavenými programy, které můžete dle vlastních potřeb nastavit také manuálně. Zajímavý je i antialergenní program či program pro praní ve studené vodě o teplotě 20 °C. Díky zmiňované technologii šestý smysl pračka sama detekuje množství právě praného prádla, v závislosti na tom zvolí ideální dobu i intenzitu jeho praní. Tato technologie je proto nejen praktická, ale také ekologická a ekonomická, jelikož snižuje spotřebu elektřiny i vody.

Nejčastěji skloňovaným pozitivem ve spotřebitelských recenzích pračky Whirlpool W6X W845WB EE je její tichý provoz. Spotřebitelé si dále pochvalují vysoký výkon, bezproblémový a spolehlivý chod, štědrou nabídku programů a dobrý poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem. Na negativní recenze jsme nenarazili.

Pozitíva

Velké množství programů a funkcí
Nízká spotřeba elektřiny a vody
Tichý chod

Negatíva

Trochu vyšší cena

Kapacita praní = 8 kg ● Objem bubnu = 55 l ● Max. otáčky odstřeďování = 1 400 ot./min. ● Spotřeba elektrické energie = 54 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 48 l/cyklus ● Energetická třída = B ● Rozměry (V × Š × H) = 845 × 599 × 607 mm

Cenový trhák

Whirlpool TDLR 5030L EU/N

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 5 kg, 1 000 ot./min., energetická třída D.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Hledáte-li levnou automatickou pračku Whirlpool s menší kapacitou, nízkou spotřebou vody a průměrným výkonem, model TDLR 5030L EU/N je ideální volbou. Tento spotřebič neohromí množstvím programů ani designem, z funkčního hlediska však uspokojí všechny méně náročné spotřebitele, kteří od pračky vyžadují jen základní funkce.

Automatická pračka Whirlpool TDLR 5030L EU/N patří do nižší energetické třídy D, její spotřeba elektřiny proto činí 60 kWH na 100 pracích cyklů, což je více než v případě našeho vítězného modelu Whirlpool W6X W845WB EE s 8kg kapacitou. Tento fakt zároveň vnímáme jako největší negativum.

Naopak díky tomu, že se jedná o poměrně malý spotřebič s horním plněním a 5kg kapacitou praní, spotřeba vody na jeden cyklus činí pouze 41 litrů. Z hlediska výkonu hodnotíme pračku TDLR 5030L EU/N jako průměrnou. Otáčky při odstřeďování dosahují max. hodnoty 1 000 ot./min., což není nejméně, ale ani nejvíce.

I přes nízkou pořizovací cenu automatická pračka Whirlpool TDLR 5030L EU/N disponuje technologií šestý smysl. Nabídka programů a funkcí je poněkud osekaná. Nachází se na ní rychlý, 15min. program, několik samostatných programů na praní rifloviny, vlny či jemného prádla, program praní ve studené vodě o teplotě 20 °C či hygienický program s teplotou 60 °C. Menší počet programů a funkcí se v pozitivním smyslu slova odrazil na velmi jednoduché obsluze.

Na pračce nechybí ani funkce odloženého startu a intenzivního ždímání, naopak populární praní s párou v tomto případě dostupné není. K plusům řadíme dávkovač pracího prostředku s velkými praktickými otvory, který je typický pro drtivou většinu praček od značky Whirlpool.

Tento model je na portálu Heureka spotřebiteli hodnocen velmi často. Mezi desítkami recenzí jsme nenarazili ani na jednu vysloveně negativní. Spotřebitelé k plusům nejčastěji řadí tichý chod a atraktivní pořizovací cenu. V pozitivních hodnoceních se dále zmiňuje kvalitní nerezový buben, dostatečně efektivní praní i ždímání a nenáročná obsluha pračky Whirlpool TDLR 5030L EU/N.

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem
Nízká spotřeba vody
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Menší kapacita praní
Bez pokrokových programů a funkcí
Vyšší spotřeba elektrické energie

Kapacita praní = 5 kg ● Max. otáčky odstřeďování = 1 000 ot./min. ● Spotřeba elektrické energie = 60 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 41 l/cyklus ● Energetická třída = D ● Rozměry (V × Š × H) = 900 × 400 × 600 mm

Náš TIP

Whirlpool BI WMWG 91484E

Vestavná automatická pračka, kapacita praní 9kg, 1 400 ot./min., energetická třída C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vestavná automatická pračka s předním plněním Whirlpool BI WMWG 91484E je sice poněkud dražší, ale atraktivní model – svými funkcemi i kapacitou praní. Samozřejmostí je technologie 6. smysl, pračka pomocí senzorů detekuje hmotnost a typ náplně a přizpůsobí tomu parametry praní. Technologie Fuzzy Logic sleduje, jak pračka pere a nastavuje proces praní, aby byl co nejefektivnější a nejúspornější. Kapacita praní představuje 9 kg, při odstřeďování dosahuje až 1 400 ot./min. Pračka patří do energetické třídy C a na 100 cyklů spotřebuje 65 kWh. Účinnost praní A a účinnost odstřeďování B jsou dobré parametry, stejně jako spotřeba 50 l vody na jedno praní. Invertorový motor se stará o nízkou hlučnost při praní (45 dB) i odstřeďování (70 dB). Otáčky i teplota jsou nastavitelné.

Jako plus vnímáme funkci FreshCare+, tedy praní s použitím páry, které je šetrné ke všem typům tkanin a eliminuje nepříjemné pachy. Potěší odložený start, intenzivní máchání i funkce Clean+ (přizpůsobení cyklu podle úrovně znečištění). Pračka nabízí 14 přednastavených programů, za zmínku stojí praní ve studené vodě s teplotou 20 °C, rychlé 30minutové praní či Eco praní. Celkově jsou programy poněkud dlouhé. Podle spotřebitelů je velkým plusem tohoto modelu tichý provoz, vysoký výkon i štědrá nabídka programů.   

Pozitíva

6. smysl
Nízká energetická náročnost
Funkce FreshCare

Negatíva

Bez chytrých funkcí
Nižší energetická třída

Kapacita praní = 9 kg ● Objem bubnu = 58 l ● Max. otáčky odstřeďování = 1 400 ot./min. ● Spotřeba elektrické energie = 65 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 50 l/cyklus ● Energetická třída = C ● Rozměry (V x Š x H) = 82 x 59,5 x 54,5 cm

Lacná kvalita

Whirlpool FFS 7259 B EE

Volně stojící pračka s předním plněním, kapacita praní 7 kg, 1 200 ot./min., energetická třída B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Levná zepředu plněná pračka Whirlpool FFS 7259 B EE nás zaujala nejen cenou, ale také nabídkou programů. Jako v případě všech Whirlpool spotřebičů, ani zde nechybí 6. smysl. Zaujmout může funkce FreshCare+, tedy napařování prádla, ale i SoftMove – 6 unikátních pohybů bubnu, díky kterým si prádlo zachovává svůj tvar, strukturu i barvu. Spolehlivý SenseInverter motor je poměrně tichý, hlučnost při odstřeďování dosahuje 77 dB. Počet otáček je menší, 1 200/min., ale třída účinnosti odstřeďování a prací výkon dostaly známku B.

Jedná se o menší spotřebič, max. náplň pračky je 7 kg. Plusem je přehledný displej a otočný volič programů, ovládání je intuitivní, přestože je v angličtině. Pračka se řadí do energetické třídy B, na jeden cyklus spotřebuje 45 l vody a 0,52 kWh energie. Na výběr je 14 programů, což je víceméně standard. Vyzdvihujeme program Baby, rychlé praní i praní při teplotě 20 °C.

Volně stojící pračka Whirlpool FFS 7259 B EE je sázkou na jistotu. Podle spotřebitelů je tichá a spolehlivá, ale kapsle na praní vhozené do bubnu nerozpouští nejlépe. Přesto považují tento model za dobrou volbu.

Pozitíva

Funkce FreshCare
Možnost intenzivního máchání
Možnost přidání prádla během praní

Negatíva

Chybí ochrana proti přetečení
Absentuje antialergický i úsporný program
Chybí program na skvrny

Kapacita praní = 7 kg ● Objem bubnu = 52 l ● Max. otáčky odstřeďování = 1 200 ot./min. ● Max. hlučnost = 77 dB ● Spotřeba elektrické energie = 52 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 45 l/cyklus ● Energetická třída = B ● Rozměry (V x Š x H) = 84,5 x 59,5 x 57,5 cm

Další zajímavé produkty

Do našeho testu praček Whirlpool jsme se snažili zařadit co nejrůznorodější modely od daného výrobce. Našli jste v něm vysloveně levné, ale i dražší profesionální kousky s různým výkonem, kapacitou, energetickou náročností, nabídkou programů a technologiemi. Pokud jste ani přesto nenašli spotřebič, který vyhovuje vašim požadavkům, připravili jsme si pro vás ještě několik dalších zajímavých tipů na produkty z dílny Whirlpool.

Pračka s horním plněním Whirlpool TDLRS 6230SS EU/N patří do kategorie modelů za cenu do 7 500 Kč. Má 6 kg kapacitu praní a spadá do poněkud nižší energetické třídy D. Pračka je vybavena technologií 6. smysl i parní funkcí FreshCare, nachází se na ní 11 přednastavených programů a její max. otáčky dosahují nadstandardních 1 200 ot./min.

Automatická pračka Whirlpool W8 W046WB EE s předním plněním je vhodnou volbou pro náročnější zákazníky. Má nadprůměrnou kapacitu praní, která představuje 10 kg, a při odstřeďování dosahuje až 1 400 ot./min. Pračka má technologie jako např. 6. smysl, FreshCare, Steam Hygiene a WaterSave, je vybavena tichým ZEN motorem a dávkovacím systémem AutoDose. K plusům patří také různé pokročilé funkce jako např. víceúrovňové máchání či antialergenní program.

Pokud hledáte spolehlivou automatickou pračku ze střední cenové kategorie, Whirlpool FFB 8458 BV EE je vhodnou volbou. Tento model s předním plněním má 8 kg kapacitu praní, najdete zde až 14 programů, funkce praní s párou i technologie 6. smysl. Pračka patří do energetické třídy B, její spotřeba elektřiny i vody je proto přiměřeně nízká.

Whirlpool TDLRB 65241BS EU/N neohromí designem, na druhé straně má vysoký výkon a zajímavé funkce. Tato automatická, shora plněná pračka Whirlpool má 6,5 kg kapacitu praní, dosahuje 1 200 ot./min., je tichá a má vcelku nízkou spotřebu elektřiny i vody. Disponuje senzorovou technologií 6. smysl i funkcí praní s použitím páry.

Posledním modelem, který vám dáváme do pozornosti, je shora plněná pračka Whirlpool TDLR 55020S EU/N. Jedná se o levnější kousek s menší, 6 kg kapacitou a max. rychlostí odstřeďování 1 000 ot./min. Na pračce se nachází 14 programů a technologie 6. smysl. Minusem je absence parní funkce a nižší energetická třída E.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Prodejnost praček, pomocí které lze sledovat i jejich popularitu mezi spotřebiteli, se průběžně mění. Abychom vám při nákupu té nejlepší pračky Whirlpool pomohli co nejvíce, v následující tabulce naleznete přehled nejprodávanějších praček Whirlpool na portálu Heureka.cz, který průběžně upravujeme v závislosti na aktuální situaci na trhu.

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool FFS 7259 B EE5*Zobrazit produkt
Whirlpool TDLR 6040L5*Zobrazit produkt
Whirlpool TDLRBX 6252BS5*Zobrazit produkt
Whirlpool FFB 8469 BV EE5*Zobrazit produkt
Whirlpool FFL 6238W EE5*Zobrazit produkt

Proč si vybrat pračku Whirlpool?

Automatické pračky Whirlpool, které vynikají ve více směrech, patří ke spotřebitelsky atraktivní volbě. V nabídce tohoto výrobce naleznete modely plněné shora i zepředu, s různou kapacitou praní i počtem programů a funkcí. Všechny z nich, bez ohledu na pořizovací cenu, disponují inteligentní technologií 6. smysl, která má vliv na snadnost používání i spotřebu elektrické energie a vody. Kromě toho natrefíte i na jiné pokrokové technologie, které si ve zkratce představíme v následujících řádcích.

Nejznámější technologie automatických praček Whirlpool

  • 6. smysl: Technologie slouží k automatické detekci množství prádla, na jehož základě pračka sama upraví délku a intenzitu praní.
  • FreshCare+: Jde o parní funkci, která je šetrná k prádlu, dezinfikuje ho do hloubky, eliminuje nepříjemné zápachy a vyrovnává i odolné záhyby, čímž podstatně usnadňuje následné žehlení. V neposlední řadě snižuje spotřebu vody při praní.
  • Technológia ZEN: Pomyslným srdcem této technologie je vysoce trakční bezkartáčový motor ZEN s přímým pohonem bubnu. K jeho hlavním benefitům patří tichý chod, menší vibrace a dlouhá životnost. 
  • Technológia SoftMove: Systém SoftMove se nachází na bubnu. Slouží k tomu, aby se jeho pohyby automaticky přizpůsobily typu právě praného prádla, což se následně vyznačuje vysokou šetrností k různým druhům textilií.

Nízka cena, ale kvalita

Tyto spotřebiče můžete vlastnit již od necelých 7 500 Kč. Mezi nejlevnějšími pračkami Whirlpool, do které lze zařadit ty za cenu 7 500 až 8 500 Kč, najdete zejména kousky plněné shora s nižšími energetickými třídami D, E a F. Většina z nich má menší kapacitu praní, která se pohybuje od 5 do 7 kg.

Pračky Whirlpool za 8 000 až 12 000 Kč jsou zlatou střední cestou. Zpravidla spadají do energetických tříd D nebo B. Na výběr máte modely plněné shora i zepředu, kapacita praní činí 6 až 8 kg. Nejdražší kousky za 15 000 až 25 000 Kč mají velkou kapacitu, jsou vysloveně úsporné, k jejich plusům patří také velmi tichý provoz a pestrá nabídka programů i funkcí.

Otázky a odpověd – FAQ

Nenašli jste v našem testu pračku, která je vhodná právě pro vás? Zajímají vás podrobnější informace o jednotlivých technologiích, programech či funkcích, nebo se chcete zeptat cokoli jiného, ​​co souvisí s automatickými pračkami Whirlpool? Vaše dotazy nám můžete položit v diskusi pod článkem. Na všechny z nich se pokusíme odpovědět v co nejkratším čase.

Na většině praček Whirlpool se nachází praktická barevná vložka v násypce, která je odnímatelná a slouží k otevření spodního filtru. Ten zpravidla naleznete dole na pravé straně. Nejprve pomalu otáčejte filtr v protisměru hodinových ručiček až do chvíle, než se držadlo dostane do svislé polohy. Počkejte, až vyteče veškerá voda, následně filtr otáčením vyjměte z pračky, vyčistěte jej a namontujte zpět. Při vkládání filtru do pračky jím otáčejte naopak, tedy ve směru hodinových ručiček.

K poruchám praček Whirlpool, se kterými se nejčastěji setkáte, lze zařadit: pračka se nezapne a zároveň na ní nesvítí žádná z kontrolek; pračka se zapne, ale dvířka se nezamknou; nespustí se napouštění voda; pračka neodstřeďuje nebo nevypouští vodu; po spuštění pračky zasvítí LED kontrolka “servis”. Řešení těchto, ale i ostatních možných problémů byste měli nalézt v každém návodu na pračku Whirlpool. Chybové kódy praček Whirlpool však naleznete také v online formě na různých webech.

Ano, v nabídce Whirlpool najdete i několik vestavných praček. Jejich cena se pohybuje kolem 10 000 až 15 000 Kč, disponují technologií 6. smysl a jsou navrženy tak, aby při praní docházelo k co nejmenšímu vzniku vibrací. Právě díky tomu jsou vhodné k zabudování do nábytku, např. do kuchyňské linky. Kromě vestavných modelů Whirlpool vyrábí také slim či pračky se sušičkou.

Lacná kvalita

Whirlpool FWSL 61051 W EE N

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 6 kg, 1 000 ot./min., energetická třída F, hlučnost 83 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Whirlpool FWSL 61051 W EE N sice patří k méně úsporným modelům a dosahuje větší hlučnosti, na druhou stranu je dostupný za velmi atraktivní cenu a disponuje poměrně velkým počtem funkcí i programů. Pračka má 6kg kapacitu praní. Nechybí na ní ani parní funkce FreshCare+, se kterou se setkáte zejména u dražších spotřebičů od značky Whirlpool.

Na této automatické pračce od Whirlpool nás zaujal zejména poměr mezi cenou, počtem programů, použitými technologiemi a doplňkovými funkcemi. Kromě těch klasických, jako je praní ve vodě o teplotě 20 °C a program na jemné prádlo či riflovinu, na ní naleznete parní funkci FreshCare+, která má dezinfekční účinky, prádlo vyrovnává a eliminuje nepříjemné pachy. Pro srovnání: funkce FreshCare+ chybí u obou modelů z podobné cenové kategorie, tedy u praček Whirlpool TDLR 5030L EU/N a Whirlpool TDLR 6030L EU/N, které jsme zařadili do svého testu.

Pračka disponuje až 14 přednastavenými programy, které můžete přizpůsobit svým požadavkům i manuálně. Je vybavena technologií šestý smysl, která v závislosti na množství a typu praného prádla automaticky upravuje intenzitu a délku praní. Stejně jako u všech modelů v našem testu i na tomto naleznete praktický zásobník na prací prostředek s jednoduchým plněním. K plusům řadíme LED displej a snadnou obsluhu pračky Whirlpool FWSL 61051 W EE N.

Nízká cena pračky Whirlpool FWSL 61051 W EE N se odráží i na několika méně pozitivních parametrech. Tento model s předním plněním má průměrnou kapacitu praní, která činí 6 kg. Na druhé straně patří do nízké energetické třídy F, což v praxi znamená, že při 100 pracích cyklech spotřebuje až 78 kWh elektřiny. Vysokou energetickou náročnost považujeme za jeden ze základních minusů. Spotřeba vody není vzhledem k menší kapacitě největší. Jde o cca 42 l na jeden cyklus. Negativně hodnotíme i vysokou hlučnost, která při odstřeďování dosahuje až 83 dB, což je v našem testu praček Whirlpool bezkonkurenčně nejvíce.

Recenze těch, kteří si pračku Whirlpool FWSL 61051 W EE N koupili, jsou až na pár výjimek laděné v pozitivním duchu. Spotřebitelé oceňují zejména nízkou pořizovací cenu, jednoduchou obsluhu a kompaktní rozměry. I přesto, že je tento model v našem testu praček Whirlpool nejhlučnější, ho paradoxně označují za vcelku tichý.

 

Pozitíva

Poměr mezi cenou, počtem programů a použitými technologiemi
Parní funkce FreshCare
LED displej a jednoduchá obsluha

Negatíva

Vysoká energetická náročnost
Vysoká hlučnost
Průměrná kapacita praní

Kapacita praní = 6 kg ● Max. otáčky odstřeďování = 1 000 ot./min. ● Hlučnost = 83 dB ● Spotřeba elektrické energie = 78 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 42 l/cyklus ● Energetická třída = F ● Rozměry (V × Š × H) = 850 × 595 × 425 mm

Pre náročných

Whirlpool AWG 812 S/PRO

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 8 kg, 1 400 ot./min., energetická třída B, max. hlučnost 69 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Whirlpool AWG 812 S/PRO je automatická pračka s certifikátem ke komerčnímu použití, čemuž odpovídá její pořizovací cena, výkon i kvalita. Jedním z nejzajímavějších parametrů je vysoká energetická účinnost. K plusům dále patří tichý provoz a pokrokové technologie. Naopak nabídka programů je poměrně skromná.

AWG 812 S/PRO je nejdražší, ale nejúspornější pračkou Whirlpool v našem testu. Jelikož spadá do energetické třídy B, předčila v tomto směru všechny ostatní modely. Na energetickém štítku je v tomto případě uváděna spotřeba elektřiny i vody za rok. Pračka v průměru spotřebuje 174 kWh elektřiny a 10 800 l, což je v rámci přepočtu na 100 cyklů při jednom praní denně bezkonkurenčně nejméně.

Tento spotřebič má zároveň velkou, až 8kg kapacitu praní a velký buben o objemu 58 l, který je vyroben z kvalitní nerezové oceli. K výrazným přednostem patří také vysoké max. otáčky, které dosahují rychlosti 1 400 ot./min., což je srovnatelné s naší levnější vítězkou, pračkou Whirlpool W6X W845WB EE.

AWG 812 S/PRO disponuje pověstnou technologií šestý smysl, která má pozitivní dopad na jednoduchost používání i spotřebu energií. Pozitivem je, že dosahuje opravdu nízké hlučnosti, a to jen 49 až 69 dB při odstřeďování, za čímž stojí bezkartáčový ZEN motor s přímým pohonem bubnu v kombinaci s antivibračními bočními panely.

Pračka je vybavena technologií Soft Move, která reguluje pohyby bubnu tak, aby zbytečně neničil prádlo. Celkově se na ní nachází jen 10 přednastavených pracích programů, což je poměrně málo. Jak bylo zmíněno výše, tento model vyniká spíše výkonem a vysokou energetickou účinností.

Dále na něm naleznete elektronický časovač, bezpečnostní pojistku Aquastop, nastavitelné nožičky, dětský zámek na ovládacích prvcích a kontrolku, která vás upozorní na ukončení praní. Jedním z největších zklamání je absence parní funkce FreshCare+.

Pozitíva

Vysoký výkon a kvalita zpracování
Nízká energetická náročnost
Nízká hlučnost

Negatíva

Vysoká cena
Bez parní funkce
Pouze 10 přednastavených pracích programů

Kapacita praní = 8 kg ● Objem bubnu = 58 l ● Max. otáčky odstřeďování = 1 400 ot./min. ● Max. hlučnost = 69 dB ● Spotřeba elektrické energie = 174 kWh/rok ● Spotřeba vody = 10 800 l/rok ● Energetická třída = F ● Rozměry (V × Š × H) = 850 × 600 × 640 mm

Whirlpool FFB 7438 BV EE

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 7 kg, 1 400 ot./min., energetická třída D, max. hlučnost 81 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Automatickou pračku Whirlpool FFB 7438 BV EE s předním plněním lze považovat za zlatou střední cestu. Patří do energetické třídy D, její pořizovací cena je poměrně nízká a přiměřená výkonu, kapacita praní je 7 kg a má zajímavé programy i funkce, přičemž jí nechybí ani funkce praní s párou.

Kapacita praní u modelu Whirlpool FFB 7438 BV EE činí 7 kg. Patří do energetické třídy D, z hlediska energetické náročnosti se proto jedná o jakýsi zlatý střed. Spotřeba elektřiny činí 69 kWh na 100 cyklů a spotřeba vody 44 l na jeden cyklus, což je vzhledem ke kapacitě praní vcelku přiměřené.

Hlučnost je o něco vyšší. Při max. otáčkách, které představují až 1 400 ot./min., což lze v této cenové kategorii praček považovat za výrazný nadstandard, pračka dosahuje hlučnosti kolem 81 dB. Takovýto „hluk“ je snesitelný, ale v případě srovnání s ostatními modely je poměrně velký.

Na pračce Whirlpool FFB 7438 BV EE naleznete již tradičně technologii šestý smysl. Celkově disponuje až 14 programy včetně programu pro rychlé osvěžení prádla, na vlnu, sportovní oblečení, textilie náchylné k poškození či extra rychlý program. Zajímavá je také funkce Clean+, kterou můžete regulovat ve 3 stupních.

Z funkcí dále stojí za zmínku možnost odloženého startu a funkce FreshCare+, která v sobě spojuje parní praní a speciální pohyby bubnu s oboustranným a pomalým kmitáním. Funkci doplňuje program Steam Refresh, který trvá jen 20 min. a je uzpůsoben k minimální spotřebě vody.

Stejně jako u pračky Whirlpool AWG 812 S/PRO naleznete i u modelu FFB 7438 BV EE další speciální technologii, přesněji systém SoftMove, který využívá 6 různých pohybů bubnu v závislosti na typu právě praného prádla. Šetrnost k prádlu zajišťuje také motor SenseInverter se speciálním kalibrováním.

Mezi spotřebitelskými recenzemi pračky Whirlpool FFB 7438 BV EE na heureka.cz, ale i dalších známých a ověřených portálech jsme nenašli žádná negativa. Spotřebitelé oceňují její spolehlivý chod, vysoký výkon, celkovou kvalitu zpracování a dobrou cenu.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi pořizovací cenou a výkonem
Pokrokové technologie a velký počet programů
Přiměřená spotřeba energií

Negatíva

Poněkud větší hlučnost
Nižší energetická třída

Kapacita praní = 7 kg ● Max. otáčky odstřeďování = 1 400 ot./min. ● Max. hlučnost = 81 dB ● Spotřeba elektrické energie = 69 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 44 l/cyklus ● Energetická třída = D ● Rozměry (V × Š × H) = 845 × 595 × 575 mm

Whirlpool TDLR 6030L EU/N

Volně stojící automatická pračka, kapacita praní 6 kg, 1 000 ot./min., energetická třída D.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

TDLR 6030L EU/N je další levnou pračkou značky Whirlpool za cenu do 7 500 Kč. V mnoha směrech se podobá našemu cenovému trháku Whirlpool TDLR 5030L EU/N, na rozdíl od něj má však o něco větší kapacitu praní, a tudíž i větší spotřebu elektřiny a vody.

Automatická pračka Whirlpool TDLR 6030L EU/N je dalším kouskem, který ocení méně nároční spotřebitelé. Má 6kg kapacitu praní, což je dostačující pro dvou- až tříčlenné domácnosti. Patří do nižší energetické třídy D. V praxi spotřebuje cca 64 kWh elektrické energie na 100 pracích cyklů a 42 l vody při jednom cyklu. V tomto směru nás tedy příliš neohromila, ale ani vysloveně nezklamala.

Odstřeďování dosahuje max. rychlosti 1 000 ot./min., což lze označit za průměrný výkon. Obsluha pračky Whirlpool TDLR 6030L EU/N je nenáročná a dávkování pracího prostředku i aviváže pokládáme za vyloženě praktické. K minusům řadíme poněkud vyšší max. hlučnost, která se pohybuje až kolem 78 dB.

Stejně jako většina praček od značky Whirlpool je i TDLR 6030L EU/N vybavena technologií šestý smysl, která dokáže v závislosti na množství a typu praného prádla automaticky upravit intenzitu a délku praní. Šestý smysl je zároveň jedinou chytrou a pokrokovou technologií na tomto modelu.

Celkem na něm naleznete 13 přednastavených programů včetně speciálního na praní džínoviny. Za zmínku dále stojí program na rychlé praní či funkce odloženého startu. Obsluhu hodnotíme jako jednoduchou. Na pračce nechybí praktické LED kontrolky ani dávkovač s velkými otvory. Méně pozitivním faktem je, že na pračce nenajdete displej.

Whirlpool TDLR 6030L EU/N je v našem testu další pračkou, kterou spotřebitelé hodnotí poměrně často. Většina z nich ji označuje jako dobrou volbu za rozumnou cenu. Spotřebitelé k plusům řadí i ​​vcelku tichý chod, jednoduchou obsluhu, dostatečný počet programů a dobrou efektivitu praní i odstřeďování. Mezi negativními hodnoceními jsme narazili na zkušenosti, které hovoří o náročnější montáži a nesrozumitelném návodu, absenci displeje a horší stabilitě při max. otáčkách.

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem
Jednoduchá obsluha
Poměrně malá spotřeba vody na jeden cyklus praní

Negatíva

Vyšší hlučnost a spotřeba elektrické energie
Jen základní programy a funkce
Bez displeje

Kapacita praní = 6 kg ● Max. otáčky odstřeďování = 1 000 ot./min. ● Hlučnost = 78 dB ● Spotřeba elektrické energie = 64 kWh/100 cyklů ● Spotřeba vody = 42 l/cyklus ● Energetická třída = D ● Rozměry (V × Š × H) = 900 × 400 × 600 mm

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Pračky

Vaše hodnocení:
(89.4%)