Elektrické konvektory

Nejlepší elektrické konvektory 2024 + recenze

Na našem trhu je několik druhů elektrických ohřívačů, které dokážou být zárukou toho, že v chladném počasí udělají z chladných zdí útulný domov. Elektrický konvektor je jednou z možností. Stále více zákazníků investuje do tohoto druhu elektrického ohřívače jako doplňkového vytápění hlavně z důvodu přijatelné pořizovací ceny. V našem srovnávacím testu zaujal elektrický nástěnný konvektor Klarstein Bornholm Single s termostatem a 24 h časovačem. Zpracovali jsme také další recenze konvektorů a také praktický návod, který vám pomůže s výběrem.

Publikované: 26.09.2022
Aktualizované: 27.03.2024

Jaký elektrický konvektor si koupit?

Výhodou elektrického vytápění, a to také elektrických konvektorů, je finanční dostupnost a méně náročná instalace takového topného systému. Není totiž třeba provádět žádné stavební zásahy. Zaměřit byste se měli při výběru na zařízení s optimálním výkonem pro vaše potřeby. Elektrické konvektory nepatří k nejúspornějším druhům elektrických ohřívačů, ale díky cenové dostupnosti a široké nabídce jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené. Nejúspornější elektrické ohřívače využívají principu sálavého a ne konvekčního tepla. Pokud ovšem potřebujete doma přitopit, vybrali jsme pro vás nejlepší elektrické konvektory i s detailními recenzemi.

Názov Hodnotenie Detail
Elíz GHT 20   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Rohnson R-038   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
Klarstein Bornholm Single   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Klarstein Bornholm Single

Klarstein Bornholm Single

Příkon 1 000 W, regulace výkonu ve dvou stupních, termostat, časovač, ukazatel pokojové teploty, volně stojící model s možností umístění na zeď.

Zobrazit více info

Moderní elektrický konvektor na zeď v podobě skleněného panelu. Dodáván je i s konstrukcí k umístění na podlahu. Příkon topného tělesa je 1 000 W. Fungovat dokáže i s polovičním výkonem. Mezi funkcemi se nachází také časovač, režim Eco i regulace výkonu. Konvekční ohřívač je vybaven i termostatem a praktickým LED displejem s dotykovým ovládacím panelem. Součástí balení je dálkový ovladač. Ohřívač disponuje zvýšenou odolností vůči stříkající vodě a je vhodný i k použití v koupelně.

Cenový trhák
Concept KS-3007

Concept KS-3007

Příkon 2 000 W, regulace výkonu ve třech stupních, termostat, ventilátor, volně stojící model.

Zobrazit více info

Levný elektrický ohřívač určený k doplňkovému vytápění menších prostorů. Maximální příkon konvektoru je 2 000 W, kromě toho nabízí i výkonnostní stupně 800 a 1 200 W. Ohřívač disponuje ventilátorem k lepší distribuci ohřívaného vzduchu. Součástí zařízení je jednoduchý termostat, který umožňuje regulovat teplotu. Konvektor se po dosažení teploty automaticky vypíná. Jedná se o kompaktní a tichý ohřívač o hmotnosti pouze 3,5 kg.

Náš TIP
Elíz GHT 20 B-WiFi

Elíz GHT 20 B-WiFi

Příkon 2 000 W, regulace výkonu ve třech stupních, termostat, časovač, ukazatel pokojové teploty, WiFi, volně stojící model s možností umístění na zeď.

Zobrazit více info

Nástěnný konvektor Elíz je moderním zdrojem tepla s možností WiFi připojení a ovládáním na dálku. Prostřednictvím mobilní aplikace můžete provádět individuální nastavení. K dispozici je i ovládání hlasem. Ohřívač je vhodný do prostoru o maximální výměře 22 m2. Součástí konstrukce je praktický podsvícený LED displej. Příkon topného tělesa je 2 000 W. Regulaci teploty umožňuje termostat. Mezi funkcemi se nachází časovač s týdenním plánem, úsporný režim Eco nebo detekce otevřeného okna. Stupeň krytí IP24 umožňuje použití konvektoru v koupelně.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Před naším srovnávacím testem jsme zrealizovali průzkum trhu. Produkty jsme vybírali na základ předem stanovené metodiky testování a určili si nejdůležitější parametry, které zákazníky zajímají nejvíce. Přestože by se elektrické konvektory mohly jevit jako komplikované zařízení, jejich účel je jasný.

Spotřebitele nejvíce zajímá efektivita ohřevu, která úzce souvisí s příkonem elektrického konvektoru. Hodnotili jsme také další funkce, jako termostat, časovač, ECO režim nebo WiFi připojení, skrze které lze ovládat zařízení přes smartphone. Spotřebitelé se velmi často rozhodují také podle typu konstrukce. Někteří preferují elektrické konvektory na zeď, jiní zase volně stojící modely nebo dokonce podlahové konvektory. U nich rozhoduje také design, kvalitativní parametry, zpracování a někdy i rozměry. Velice moderní jsou skleněné elektrické panely, které v interiéru působí velmi elegantně a stylově.

Příkon/výkon
Funkce a výbava
Konstrukce a zpracování
Design
Rozměry a hmotnost

Na našem domácím trhu je dostupné velké množství produktů tohoto druhu. Čerpali jsme z databáze portálu Heureka.cz, ale také jsme sledovali dostupnost elektrických konvektorů u prodejců, jako Alza.cz, Kasa.cz či Mall.cz. V našem srovnávacím testu se ocitly Klarstein konvektory, populární je i značka konvektorů Elíz, porovnávali jsme také modely značek Concept, Sencor nebo Rohnson, který se zaměřuje primárně na nástěnné konvektory.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze elektrických konvektorů

Před koupí elektrického konvektoru je jistě dobře, pokud budete mít přehled o tom, z čeho můžete reálně vybírat. Naše recenze jsou nezávislé a žádný z produktů není vybrán cíleně za účelem reklamy. Hodnocení je objektivní a zakládáme si na tom, abychom na základě dostupných informací uměli posoudit, jaká jsou pozitiva a negativa konkrétních ohřívačů. Věřím, že vám náš výběr a recenze pomohou si vybrat to nejlepší pro vás.

Víťaz testu

Klarstein Bornholm Single

Příkon 1 000 W, regulace výkonu ve dvou stupních, termostat, časovač, ukazatel pokojové teploty, volně stojící model s možností umístění na zeď.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Designový elektrický konvektor s moderním vzhledem. Ohřívač má tvar obdélníku, který je tvořen konvexním skleněným panelem. Konvektor Klarstein lze umístit na zeď, ale je dodáván i se stojanem a kolečky. Zařízení má dva výkonnostní stupně a dotykový LED displej.

Elektrický ohřívač pracuje s konvekčním topením a recirkulací vzduchu. Disponuje příkonem 1 000 W. Výrobce doporučuje zařízení používat v místnostech o výměře do 25 m2. Zákazníci výhřevnost hodnotí velmi pozitivně. Zařízení je navíc vybaveno regulací výkonu ve dvou úrovních – 500 W nebo plný výkon 1 000 W. Ohřev při prvním zapnutí je velmi rychlý, což je také zásluhou speciálně tvarovaného topného tělesa ve tvaru „X“.

Velice zajímavý je podsvícený LED displej, který zobrazuje například pokojovou teplotu. Nachází se v pravém horním rohu i s dotykovými tlačítky. Prostřednictvím ovládacího panelu můžete zařízení spustit nebo vypnout či nastavit časovač v intervalu 24 h. Teplotní rozmezí je 6 až 45 °C. Lze aktivovat úsporný režim Eco.

V případě, že se vám konvektor Klarstein nechce ovládat dotykovým displejem, můžete využít dodávaný dálkový ovladač, jímž nastavíte vše podstatné včetně stupně výkonnosti. Celý konvektor váží 6,3 kg. Konstrukci lze umístit na zeď, ohřívač je však dodáván i s kolečky a stojanem. Záleží tak na zákazníkovi, která možnost je pro něj lepší.

Kvalitní skleněný panel dobře předává teplo a oproti klasickým kovům zůstává povrch déle horký i po vypnutí. Zároveň působí velice moderně a stylově. Konvekční ohřívač Klarstein Bornholm Single má povrch odolný vůči stříkající vodě. Konvektor je vhodný do koupelny. Nechybí pojistka proti přehřátí.

Klarstein Bornholm Single má spotřebitelům jakožto doplňkový zdroj vytápění co nabídnout. Kromě toho, že zaujme moderním designem a kvalitním zpracováním, patří k úspornějším elektrickým konvektorům s dobrou efektivitou výhřevnosti. Vděčí za to i kvalitní skleněné konstrukci, která částečně kumuluje teplo. Zákazníky těší také rychlý nástup tepla při studeném zapnutí.

Potěší možnost umístit konvektor na zeď nebo jej používat jako mobilní ohřívač na kolečkách. WiFi součástí funkcionality není, lze však využít časovač nebo regulovat výkon ve dvou úrovních. Dodáván je s dálkovým ovladačem. Elektrický ohřívač je kompaktní, váží pouze 6,3 kg. Délka napájecího kabelu je 1,5 m. Velmi praktický je podsvícený LED displej s dotykovou plochou a stálý ukazatel pokojové teploty. Z hlediska poměru ceny a kvality jde rovněž o velmi dobrou volbu.

Pozitíva

Designové a praktické provedení
Dálkový ovladač
Dva výkonnostní stupně

Negatíva

Žádné

Příkon/výkon: 1 000 W ● Regulace výkonu: 2 stupně ● Termostat: ano ● Konstrukce: konvektor na zeď / volně stojící ● Ventilátor: ne ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Ukazatel pokojové teploty: ano ● WiFi: ne ● Dálkový ovladač: ano ● Hmotnost: 6,3 kg ● Rozměry (Š × V × H): 51,5 × 45 × 10,5 cm ● Materiál: sklo

Cenový trhák

Concept KS-3007

Příkon 2 000 W, regulace výkonu ve třech stupních, termostat, ventilátor, volně stojící model.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Praktický a kompaktní elektrický konvektor s příkonem 2 000 W a třemi stupni výkonnosti. Model je vybaven také ventilátorem a termostatem za účelem regulace teploty. Konvektor je volně stojící, nelze ho namontovat na zeď.

V dané cenové kategorii nelze mít přehnaná očekávání. Elektrický ohřívač Concept KS-3007 patří k levným alternativám určeným primárně do menších místností nebo k občasnému přitopení na chatě. Disponuje výkonným topným tělesem s příkonem maximálně 2 000 W. Zvolit si můžete ze tří úrovní výkonu – 800 W, 1 200 W a 2 000 W. Za účelem lepší a rychlejší distribuce horkého vzduchu je konvektor vybaven ventilátorem.

Mezi funkcemi nechybí termostat, který vám umožňuje nastavit požadovanou teplotu. Po dosažení této teploty se zařízení automaticky vypne. Součástí vybavení není časovač ani žádný displej. Kontrolky mají LED diody.

Konvektor je kompaktní a skladný. Disponuje plastovými nožičkami, které nepůsobí zrovna kvalitně. Concept KS-3007 je levným ohřívačem, což se projevuje i na kvalitě zpracování. Plechové části úplně nelícují a plasty jsou poměrně křehké. Po obou stranách se nacházejí úchopy, aby bylo jeho přenášení jednodušší. Konvektor váží jen 3,5 kg.

Český elektrický konvektor od výrobce Concept patří k nejlevnějším na trhu. Cenová dostupnost je jednou z jeho výhod. Jedná se o masový produkt, což se odráží na kvalitě zpracování. Svými vlastnostmi je velmi podobný ohřívači Sencor SCF 2003, který je rovněž cenově dostupný. Výkon je dostatečný a pocit tepla lze umocnit integrovaným ventilátorem. Ventilátor nemusí být zapnutý automaticky. Zákazníci tuto funkci velmi oceňují. Těší je i relativně tichý chod. Napájecí kabel je podle zákazníků dostatečně dlouhý.

Výkon lze regulovat ve třech úrovních. Plast a kovy místy nesedí a produkt ani zdaleka nepůsobí odolně. Pro daný účel však poslouží. Disponuje tepelnou ochranou. Kompaktní design a nízká hmotnost jsou rovněž výhodou. Vhodný je jako doplňkové topení v bytech či domech nebo na chatách, kde je nutné prostor rychle vytopit. Nechybí termostat, ale absentuje časovač. Provoz i ovládání jsou bezproblémové.

Pozitíva

Cenově výhodný
Relativně tichý chod
Rychlý ohřev

Negatíva

Stabilita stojanu
Kvalita zpracování

Příkon/výkon: 2 000 W ● Regulace výkonu: 3 stupně ● Termostat: ano ● Konstrukce: konvektor volně stojící ● Ventilátor: ano ● Displej: ne ● Časovač: ne ● Ukazatel pokojové teploty: ne ● WiFi: ne ● Dálkový ovladač: ne ● Hmotnost: 3,5 kg ● Rozměry (Š × V × H): 62 × 43,5 × 14 cm ● Materiál: kov + plast

Náš TIP

Elíz GHT 20 B-WiFi

Příkon 2 000 W, regulace výkonu ve třech stupních, termostat, časovač, ukazatel pokojové teploty, WiFi, volně stojící model s možností umístění na zeď.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Moderní elektrický konvektor Elíz je vyroben z lesklého tvrzeného skla. Zařízení je vybaveno LED displejem s dotykovým ovládáním. Díky WiFi jej lze ovládat i prostřednictvím mobilní aplikace. Nechybí časovač a díky termostatu ani možnost nastavit přesnou pokojovou teplotu. Díky zvýšenému stupni ochrany je vhodný i do koupelny.

Konstrukce konvektoru zaujme jako první. Velice moderně působí černé tvrzené a teplu odolné sklo. Díky tomu zapadne do konceptu každé moderní domácnosti. Výrobce v dané cenové třídě boduje především inovativními prvky. WiFi připojení nenabízejí ani některé dražší modely, Elíz GHT 20 B-WiFi však ano a díky tomu umožňuje pohodlné ovládání prostřednictvím mobilní aplikace. Menším nedostatkem může být pro některé fakt, že součástí balení v takovém případě není dálkový ovladač.

Můžete ho však ovládat pomocí aplikace Tuya Smart, která je dostupná pro telefony s Androidem i operačním systémem iOS. Možné je také ovládání hlasem prostřednictvím Amazon Alexa nebo Google Assistant. Kromě jiného je k dispozici dotykový ovládací panel s podsvíceným LED displejem. Z pohledu inovace konvektoru nic nechybí a opravdu pozitivně překvapí.

Tím nejdůležitějším je ale fakt, že dokáže prostor vytopit. Výrobce ho doporučuje do místnosti o výměře kolem 22 m2 nebo o objemu až 55 m3. Maximální příkon je 2 000 W, regulace výkonu je možná stejně jako nastavení požadované teploty pomocí termostatu. Můžete přepínat mezi jednotlivými režimy vytápění – protimrazová ochrana, komfortní režim nebo úsporný režim Eco. Novinkou je možnost nastavení týdenního plánu vytápění s přesným časovým rozvrhem. Časovač vám umožňuje nastavit přesnou dobu vypnutí a zapnutí podle potřeby.

Při nočním režimu zhasne LED displej se základními údaji. Noční režim lze zapnout v samotné aplikaci. Spotřebitelé chválí efektivitu výhřevnosti. Konvektor lze připevnit na zeď a stejně tak disponuje stabilní konstrukcí. Montážní sada je součástí balení. Za účelem bezpečnosti je ohřívač vybaven tepelnou pojistkou a zvýšen je i stupeň ochrany (IP24), takže ho lze používat i v koupelně. Praktický je senzor otevřeného okna, který slouží k automatickému vypnutí konvektoru v případě, že ohřívač zaznamená prudkou změnu teploty. Napájecí kabel má 1,5 metru.

Designově velmi povedený a poutavý elektrický konvektor z černého tvrzeného skla zaujme a z hlediska poměru ceny a kvality mile překvapí. V první řadě výhřevností, ale i bohatou funkcionalitou díky WiFi připojení. Pozitivní zkušenost mají zákazníci i v případě výpadku proudu. Při opětovném spuštění si elektrický konvektor pamatuje nastavenou teplotu, funkce a případně i týdenní program. Rovněž se zapne do požadovaného režimu vytápění. Ovládání pomocí mobilní aplikace vnímají zákazníci velmi pozitivně.

Potěšující je kvalita zpracování a také velmi tichý chod. Možnost detailního nastavení je výhodou i v případě, že bude konvektor fungovat jako primární zdroj vytápění. Protimrazová technologie je velmi praktická v případě, že je konvektor používán na chatě nebo na místech, kde je nutné udržovat teplotu nad nulou. Ohřívač lze instalovat na zeď. Investice se i na základě informací spotřebitelů vyplatí. Jako alternativu doporučujeme Klarstein Bornholm Single, nicméně zařízení nepodporuje WiFi rozhraní.

Pozitíva

WiFi připojení – ovládání mobilem
Maximálně tichý chod
Design a kvalita zpracování

Negatíva

Bez výhrad

Příkon/výkon: 2 000 W ● Regulace výkonu: 3 stupně ● Termostat: ano ● Konstrukce: konvektor volně stojící / na zeď ● Ventilátor: ne ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Ukazatel pokojové teploty: ano ● WiFi: ano ● Dálkový ovladač: ne ● Hmotnost: 8,2 kg ● Rozměry (Š × V × H): 78 × 47 × 8 cm ● Materiál: sklo + plast + kov

Lacná kvalita

Sencor SCF 2003

Příkon 2 000 W, regulace výkonu ve třech stupních, termostat, volně stojící model.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Klasický elektrický ohřívač značky Sencor zaujme především zákazníky, kteří se soustředí na nízkou cenu. Elektrický konvektor Sencor nabízí absolutní základ. Primárním účelem je ohřev. Regulovat výkon lze ve třech stupních. Součástí výbavy je regulovatelný termostat. Ventilátor chybí.

Tepelný výkon zařízení je 2 000 W, přičemž je výhodou, že konvektor nemusí běžet permanentně na plný výkon. Ten můžete regulovat ve třech úrovních (750 W, 1 250 W a 2 000 W). O spínání zařízení se stará termostat. Na levém boku konvektoru se nachází také spínač s LED kontrolkou, která signalizuje aktivní stav zařízení. Ventilátor, časovač ani dálkový ovladač ve výbavě nejsou. Efektivita ohřevu je však podle zkušeností zákazníků uspokojivá. Samotný účel ohřívač spolehlivě splňuje.

Volně stojící ohřívač má napájecí kabel dlouhý 1,4 m. Disponuje také ochranou před přehříváním. Konvektor je vyroben z kovu. Dodáván je s nožičkami, které je potřeba namontovat. Kvalita dílenského zpracování je podle některých spotřebitelů velmi špatná. Plastové nožičky i ovládací prvky jsou labilní a nekvalitně zpracované. Jde však stále o ohřívač za cenu kolem 800 Kč. Kvalita je tedy přímo úměrná ceně, důkazem čehož je laciné zpracování.

Elektrickému konvektoru Sencor SCF 2003 v zásadě není co vytknout. Jedná se o levný ohřívač se třemi stupni výkonu. Je jednoduchý, skladný, ale přitom plní svůj účel. Dílenské zpracování je horší a plastové části jsou velmi labilní. V případě plastových nožiček jsou ve vícero případech špatně předvrtané otvory na šrouby, což avizovalo větší množství zákazníků.

Zařízení disponuje klasickým, mechanickým termostatem. Žádné funkce navíc konvektor nenabízí. Je určený pro spotřebitele, kteří hledají doplňkový zdroj tepla za málo peněz. Budete-li se zaměřovat na design a komfortnější či ekonomičtější používání, pak vám bude vyhovovat elektrický konvektor Klarstein Bornholm Single se skleněným panelem.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Rychlý ohřev a jednoduchá obsluha
Kompaktnost

Negatíva

Nemá ventilátor
Kvalita dílenského zpracování

Příkon/výkon: 2 000 W ● Regulace výkonu: 3 stupně ● Termostat: ano ● Konstrukce: konvektor volně stojící ● Ventilátor: ne ● Displej: ne ● Časovač: ne ● Ukazatel pokojové teploty: ne ● WiFi: ne ● Dálkový ovladač: ne ● Hmotnost: 3,4 kg ● Rozměry (Š × V × H): - ● Materiál: kov + plast

Pre náročných

Klarstein Bornholm Smart

Příkon 2 000 W, regulace výkonu ve dvou stupních, termostat, ukazatel pokojové teploty, WiFi, dálkový ovladač, volně stojící model s možností umístění na zeď.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Moderní zdroj tepla s integrovaným WiFi přijímačem k pohodlnému ovládání mobilem. Klarstein Bornholm Smart má dostatečný výkon pro místnosti o rozloze do 40 m2 a nabízí individuální nastavení díky praktickým funkcím. Jedná se o skleněný panel, který lze připevnit na zeď nebo klasický stojan s kolečky.

Konvektor Klarstein je konvekčním ohřívačem, který disponuje výkonným topným tělesem. Výrobce doporučuje jeho používání v dobře izolovaných prostorech o výměře maximálně 40 m2. Maximální příkon je 2 000 W, zvolit si můžete ze dvou stupňů výkonu, slabší má 1 000 W. Aktivovat lze i automatický režim Eco, který spotřebu minimalizuje a dokáže tak ušetřit vaše peníze. Nechybí ani možnost nastavit přesnou dobu zapnutí a vypnutí. Ovládat ho lze na samotném zařízení, a to díky dotykovému panelu s podsvíceným LED displejem. Ten zobrazuje i aktuální teplotu v místnosti.

Teplotu lze regulovat díky termostatu. Zařízení je dodáváno s dálkovým ovladačem. Ten umožňuje provádět všechna nastavení, včetně aktivování režimu Eco. Ještě pohodlnějším způsobem ovládání je mobilní aplikace Klarstein, která vám umožňuje provádět všechna nastavení i na dálku, třeba z práce. Po příchodu domů vás tak čeká vytopený dům či byt. Aplikace podporuje operační systémy iOS i Android. Teplotní rozsah je 5 až 45 °C.

Ohřívač Klarstein Bornholm Smart je designově poutavým prvkem. Spotřebitele těší kvalita zpracování. Konvektor lze upevnit na zeď nebo díky konstrukci s kolečky používat v prostoru. Konstrukce je odolná proti stříkající vodě, takže elektrický konvektor je vhodné umístit do koupelny. Ohřívač se i v tomto prostoru stane designovým doplňkem. Kromě černého skla je dostupný také v bílé verzi. Zařízení je široké 83 cm a tloušťka je jen 9,7 cm. Hmotnost celého panelu činí 8 kg. Přívodní kabel měří 1,5 m. Dodávaný návod není v českém jazyce.

Velmi moderní, a přesto jednoduchý elektrický konvektor Klarstein Bornholm Smart splní i požadavky náročnějších spotřebitelů. Díky WiFi připojení nabízí možnost ovládání na dálku, což zákazníci velmi oceňují. Spotřebitelé rovněž pozitivně hodnotí samotný design a kvalitu zpracování. Pozitivní ohlasy směřují i k samotnému výkonu a efektivitě ohřevu. Potěší fakt, že díky odolnosti vůči vlhku jej lze umístit do koupelny.

Méně pozitivní informací je vyšší cena, která může být pro některé spotřebitele s ohledem na konkurenční produkty s totožným výkonem a parametry vyšší. Stejný výkon a možnost WiFi připojení nabízí i elektrický konvektor Elíz EL 2000 INV WiFi, který může mnohé zaujmout právě nižší cenou. Designem připomíná klasický radiátor, což zase může být pro někoho nedostatek.

Pozitíva

WiFi – ovládání prostřednictvím mobilní aplikace
Možnost montáže na zeď
Kvalitní zpracování a design

Negatíva

Občasné výpadky WiFi připojení
Vyšší cena

Příkon/výkon: 2 000 W ● Regulace výkonu: 2 stupně ● Termostat: ano ● Konstrukce: na zeď / volně stojící ● Ventilátor: ne ● Displej: ano ● Časovač: ne ● Ukazatel pokojové teploty: ano ● WiFi: ano ● Dálkový ovladač: ano ● Hmotnost: 8 kg ● Rozměry (Š × V × H): 83,2 × 40 × 9,7 cm ● Materiál: sklo + kov

Elíz EL 2000 INV WiFi

Příkon 2 000 W, bez regulace výkonu, termostat, časovač, WiFi, displej, model určený na zeď.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Cenově dostupný a výkonný elektrický ohřívač od výrobce Elíz. Konvektor je stavěný pro místnosti o výměře do 22 m2. Zařízení disponuje dostatečně výkonným topným tělesem. Zajímavostí je možnost ovládání prostřednictvím mobilní aplikace díky podpoře WiFi rozhraní. Provoz je tichý a ovládání jednoduché.

Konvektor Elíz EL 2000 INV WiFi řadíme k moderním ohřívačům, ačkoli designem připomíná klasické radiátory. Někomu tento vzhled vyhovuje více, jinému méně. Primárním účelem je vytápění, které tento model zvládá na jedničku. Příkon 2 000 W je dostatečný a chytrá samoregulace díky termostatu se dokáže postarat o efektivní ohřev vzduchu v prostoru. Za účelem optimální distribuce horkého vzduchu je použit dvojitý hliníkový výměník. Samotné topné těleso je z nerezu. Přístroj detekuje teplotu v místnosti a přizpůsobuje samotný výkon vytápění. Po dosažení teploty se automaticky vypne. Provoz je v rámci možností poměrně úsporný.

Kromě termostatu je k dispozici také časovač. Model Elíz dokonce umožňuje nastavení týdenního plánu vytápění. Nastavit můžete až sedm časových intervalů, ve kterých se bude konvektor spouštět a topit podle dalších nastavení. Umožňuje volbu režimů, například režim Sleep, nebo protimrazový provoz. Teplotu lze nastavit od 7 do 28 °C. Nechybí ani bezpečnostní funkce za účelem ochrany před přehřátím. Při výpadku proudu si zařízení pamatuje všechny nastavené hodnoty včetně týdenního časovače. Konvektor Elíz disponuje i detekcí otevřeného okna – při rapidním poklesu teploty v místnosti automaticky zastaví vytápění.

Chytrou výbavou je WiFi přijímač signálu, který umožňuje komunikaci s vaším chytrým telefonem. Prostřednictvím aplikace můžete provádět všechna důležitá nastavení – nastavení teploty, časovač nebo volba režimů. Obejdete se však i bez mobilní aplikace. Model Elíz má barevný TFT displej s ovládacím panelem. Ve stavu, kdy neprobíhá nastavování hodnot, displej ztmavne. Lze rovněž nastavit jas a intenzitu stmívání displeje. Výhodou mobilní aplikace je, že teplotu v místnosti můžete nastavovat po jednotlivých desetinách o 0,1 °C, v případě ovládání pomocí panelu pouze o 0,5 °C. Konvektor má krytí IP24, proto může bezpečně fungovat i v koupelně.

Recenzovaný konvektor považujeme za vhodnou volbu pro zákazníky, kteří mají vyšší nároky. Zároveň však oproti konkurenci zaujme dobrou cenou. Má větší rozměry a designem připomíná standardní radiátory. Přesto je jeho design neutrální a mnohým bude vyhovovat. Zákazníkům se líbí jeho výkon a výhřevnost, která je velmi důležitá. Negativní ohlasy nejsou ani na konstrukci a kvalitu zpracování. Konvektor se snadno ovládá a zároveň nabízí velké množství individuálních nastavení.

Mobilní aplikace umožňuje ohřívač ovládat i na dálku. Chytré je i ovládání prostřednictvím ovládacího panelu s barevným TFT displejem. Nechybí ani volba režimů, ochrana proti mrazu či dokonce detekce otevřeného okna. Výkon lze regulovat jednoduše díky termostatu. Výkonnostní stupně nelze nastavit. Ohřívač můžete díky zvýšené odolnosti proti vodě používat i v koupelně. V případě, že vám design není příliš po chuti, doporučujeme sáhnout po designovém kousku Klarstein Bornholm Smart, který je však dražší. Rovněž disponuje připojením k WiFi, má podobné funkce a stejný výkon.

Pozitíva

Jednoduché ovládání
WiFi rozhraní
Efektivita výhřevnosti

Negatíva

Design

Příkon/výkon: 2 000 W ● Regulace výkonu: ne ● Termostat: ano ● Konstrukce: na zeď ● Ventilátor: ne ● Displej: ano ● Časovač: ano ● Ukazatel pokojové teploty: ne ● WiFi: ano ● Dálkový ovladač: ne ● Hmotnost: 8,2 kg ● Rozměry (Š × V × H): 43,4 × 111,6 × 5,9 cm ● Materiál: kov

Další zajímavé produkty

Vzhledem k tomu, že na trhu je množství těchto produktů, na základě průzkumu trhu jsme se rozhodli provést širší výběr elektrických konvektorů. Mezi alternativními produkty naleznete kvalitní ohřívače, ale také levné modely, které mohou vyhovovat právě vašim nárokům. Konvekční ohřívače lze instalovat na zeď nebo používat i jako volně stojící ohřívače. Některé modely mají možnost obou variant montáže. Konvektor tak můžete využít podle toho, jak v dané situaci potřebujete.

Levnější alternativu představuje i konvekční ohřívač Elíz MCH 15 W. Ten nabízí příkon 1 500 W a dva výkonnostní stupně (750 W / 1 500 W). Není vybaven ventilátorem a produkuje efektivní sálavé teplo. Ve výbavě má nastavitelný termostat. Nechybí mu ani tepelná pojistka. Jedná se o kompaktní volně stojící konvektor s MICA topným tělesem. Výhodou je jeho úsporný provoz a nízká pořizovací cena.

K moderním elektrickým konvektorům přidáváme Klarstein Norderney, který je dostupný ve 1 000 i 2 000 W verzi. Konstrukce je z odolného černého nebo bílého skla. Nachází se na ní podsvícený LCD displej s dotykovými plochami. Možná je jeho provoz ve dvou výkonnostních úrovních. Mezi funkcemi je detektor mrazu nebo ECO režim pro úspornější provoz. Možné je používat jej jako nástěnný konvektor. Vhodný je do místností s výměrou do 20 m2.

Zaujal nás také model Klarstein Hot Spot CV20 s příkonem topného tělesa 2 000 W. Jedná se o větší konvektor na zeď. Dodáván je i s konstrukcí a kolečky. Ovládání je možné dálkovým ovladačem nebo přímo na zařízení přes podsvícený ovládací panel s LED displejem a dotykovými tlačítky. Konvektor je díky zvýšenému stupni krytí IP24 vhodný do koupelny. Klarstein ohřívač je kvalitně zpracován. Na šířku má panel 92 cm a hmotnost modelu je 5,6 kg.

Velice výhodnou koupi může pro některé znamenat i konvektor Rohnson R-019. Ohřívač lze přímo umístit do prostoru díky podstavci. Zdrojem tepla je topné těleso o příkonu 2 300 W. Nechybí časovač s přesným nastavením času vytápění. Přímo na panelu se nachází velký a praktický podsvícený LCD displej. Termostatem nastavíte požadovanou teplotu a regulovat můžete také stupeň výkonnosti.

Pokud potřebujete absolutní základ, tento požadavek splní elektrický ohřívač Goodline BSC 2000. Jedná se o levný konvektor o příkonu 2 000 W. Nastavit lze výkon ve třech úrovních, kromě maximálního výkonu i na 750 W a 1 250 W. Vybaven je ventilátorem pro rychlejší distribuci teplého vzduchu. Zákazníky těší tichý chod a snadná obsluha. Vzhledem k nízké ceně je třeba počítat s horší kvalitou zpracování. Jako doplňkové vytápění však bez problémů splní účel.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Poptávka po elektrických konvektorech narůstá především v podzimním a zimním období. Pokud i vy potřebujete doplňkový zdroj tepla a rozhodli jste se právě pro elektrický konvektor, možná právě mezi nejprodávanějšími naleznete vašeho favorita. Přinášíme vám tabulku aktuálně nejprodávanějších konvektorů. Prodejnost se poměrně rychle mění, proto tabulku v pravidelných intervalech aktualizujeme. Vždy však myslete na to, jaké jsou vaše nároky a požadavky. Nejprodávanější elektrický konvektor nemusí automaticky znamenat „nejlepší“. Proto se při koupi řiďte vždy vlastními preferencemi.

Názov Hodnotenie Detail
Sencor SCF 20035*Zobrazit produkt
Sencor SCF 20015*Zobrazit produkt
Fenix Ecoflex TAC 205*Zobrazit produkt
Concept KS30205*Zobrazit produkt
ECG TK 20505*Zobrazit produkt

Během zimních měsíců je doplňkové topení velmi efektivním řešením vytápění domu či bytu. Kromě toho, že se postaráte o teplo domova, můžete díky různým zdrojům tepla ušetřit na účtech za energie. Elektrické konvektory využívají principu konvekčního topení, tedy přímého ohřevu vzduchu. V nabídce jsou na našem trhu různé zajímavé modely. Velkou výhodou elektrických konvektorů je nízká pořizovací cena. Přestože nejsou nejúspornější a vhodné jsou spíše do menších místností, spotřebitelé si je oblíbili. Abyste věděli, jaké jsou možnosti a před koupí se zorientovali v podstatných parametrech, máme pro vás praktický návod, jaký elektrický konvektor vybrat.

Jak vybrat elektrický konvektor

 • Příkon/výkon konvektoru
 • Typ elektrického konvektoru
 • Praktické vlastnosti a funkce
 • Design a rozměry
 • Cena a renomovaní výrobci

Výkon elektrických konvektorů – efektivita v praxi

Obecně platí, že elektrické konvektory, bez ohledu na výkon, jsou vhodné jako doplňkový zdroj vytápění. Nikdy by nemělo jít o náhradu primárního zdroje topení. Pro poznání výkonu konvektoru je nutno znát jeho příkon. Tento údaj ve wattech totiž udává, kolik energie spotřebuje dané zařízení za hodinu provozu. V souvislosti s příkonem je ovšem důležité vědět, kdy je vůbec ohřívač v místnosti efektivní. Konvektory se doporučuje používat primárně v menších místnostech.

Chcete-li, aby měl ohřívač skutečný význam, příkon je důležitý v poměru k objemu místnosti. Objem místnosti zjistíte tak, že vynásobíte výšku místnosti s plochou, kterou zjistíte výpočtem délka krát šířka. Získáte údaj v metrech čtverečních, který následně vynásobíte zmíněnou výškou a budete mít informaci o metrech krychlových – objemu místnosti. Platí, že na každý m3 by mělo být 40 W výkonu konvektoru. Vliv na tento výpočet může mít i to, jak dobře je prostor izolován. Pokud není realizováno zateplení, počítejte s údajem 50 až 60 W výkonu na 1 m3. Za standardní výkon elektrických konvektorů se považuje hodnota kolem 1 500 až 2 000 W.

Elektrické konvektory a spotřeba energie

Mnoha spotřebitelů možná tato informace zaskočí, ale elektrické konvektory zdaleka nepatří k nejúspornějším formám vytápění, a to ani mezi elektrickými ohřívači. Nižší spotřebu mají infrazářiče, elektrické infrapanely, keramické ohřívače a z dlouhodobého hlediska i olejové radiátory. Elektrické konvektory mezi spotřebiteli bodují především nízkou pořizovací cenou.

Elektrické konvektor a spotřeba energie

Běžný příkon elektrického konvektoru se pohybuje v rozmezí 500 až 3 000 W. Stačí, když si watty přeměníte na kilowatty (1 000 W= 1 kW) a tento údaj vynásobíte časem používání zařízení. Výsledek opět vynásobíte sazbou za elektrickou energii, kterou platíte dodavateli. Následně obdržíte orientační částku a informaci, kolik peněz provoz daného konvektoru stojí.

Elektrický konvektor na zeď, do prostoru či podlahy

Konvekční ohřívače nabízejí několik možností, které můžete v praxi využívat. Kdysi byly nejpopulárnější volně stojící elektrické konvektory s ventilátorem. Důvodem byla nízká cena, možnost snadného přenášení díky nízké hmotnosti. Takové typy konvektorů můžete využívat v různých místnostech nebo je klidně v případě potřeby můžete vzít na chatu. Z hlediska bezpečnosti jde o méně bezpečný typ konstrukce z důvodu rizika převrhnutí (horší stabilita některých modelů).

Dnes nejpopulárnější jsou elektrické konvektory na zeď. Dodávány jsou s montážní sadou, díky které je pohodlně upevníte. Nástěnné konvektory působí z hlediska designu velmi moderně a mnohými konstrukcemi připomínají moderní plynové kamínky nebo radiátory. Používané jsou také různé materiály, například i sklo. Výhodou nástěnných konvektorů je, že často jsou dodávány i s nožičkami nebo kolečky a lze je tedy používat i jako volně stojící.

Méně známé a méně populární jsou v domácnostech podlahové konvektory. Je to ovšem přirozené, protože elektrické konvektory do podlahy se instalují ještě před pokládáním podlahy a jejich montáž je komplikovanější. Nejčastěji se instalují po obvodových stěnách v oblasti oken či prosklených dveří nebo teras. Stále jde o doplňkovou formu topení, která je nákladnější, ale dokáže být efektivní i v létě, kdy je možné využívat takové konvektory jako ventilátory. Nejčastěji se však využívají ve veřejných budovách.

Vybírejte elektrický konvektor s termostatem

Hlavním úkolem konvektoru je hřát. Moderní doba však umožnila, že konvektory jsou dnes vybaveny mnoha funkcemi, které jejich používání, resp. ovládání výrazně usnadňují. Některé funkce také pozitivně přispívají k jejich efektivnějšímu fungování. Představíme si několik praktických, ale také bezpečnostních funkcí, které by neměly elektrickému konvektoru chybět.

Elektrický konvektor s termostatem

 • Termostat – elektrickému konvektoru by tato vymoženost rozhodně chybět neměla. Díky termostatu dokážete efektivně udržovat stabilní topný výkon konvektoru. Díky termostatu dokáže zařízení spínat v závislosti na požadované teplotě, které chcete v místnosti dosáhnout. V okamžiku, kdy je této úrovně dosaženo, zařízení se automaticky vypne nebo přejde do režimu temperování (dražší modely). Termostat může být mechanický – nastavujete jen úroveň výkonu (low – medium – high) – nebo elektronický (digitální), kterým můžete nastavit přesnou požadovanou teplotu.
 • Výkonnostní stupně – některé elektrické konvektory mají kromě termostatu také možnost přepínat mezi více úrovněmi výkonu. Řekněme, má-li konvektor příkon 2 000 W, dokáže fungovat v režimu 800 W, 1 500 W nebo na plný výkon při 2 000 W. Díky regulaci výkonu je možný úspornější provoz.
 • Časovač – konvektor může být vybaven inteligentním časovým spínačem. Buď to můžete nastavit konkrétní dobu provozu, tedy čas, kdy se konvektor zapne a kdy vypne, nebo u slaběji vybavených modelů jen časovým intervalem, po který bude zapnutý, například po 2 hodinách zařízení vypne.
 • LED displej – může se jednat o klasický digitální displej či podsvícený LED displej, který vám zobrazí základní údaje o výkonu a zobrazí nastavenou teplotu. Moderní displeje disponují také dotykovou plochou nebo mechanickými tlačítky, které vám umožní realizovat všechna nastavení. Jedná se o velmi praktický prvek, který naleznete u velkého množství modelů. Elektrický konvektor s displejem má rozhodně své výhody a praktické využití.
 • WiFi připojení – díky tomu, že elektrický konvektor je vybaven WiFi přijímačem bezdrátového signálu, lze ovládat spotřebič přes aplikaci ve vašem chytrém telefonu. Na dálku tak můžete konvektor spustit, nastavit čas, kdy má být spuštěn, určit si teplotu, regulovat výkon či čas vypnutí.
 • Ventilátor – elektrické konvektory s ventilátory jsou poměrně běžné. Ventilátor dokáže horký vzduch efektivněji distribuovat v prostoru. Zároveň může ventilátor bez ohřevu fungovat jako klasický ventilátor v prostoru.
 • Dálkový ovladač – umožňují vám ovládání na dálku. Nastavovat můžete vše potřebné kromě vypnutí – zapnutí můžete ovládat i výkon, nastavit časovač nebo spustit ventilátor či jiné přídavné funkce.
 • Ochrana proti přehřátí – spotřebič se vypne v okamžiku, kdy překročí stanovenou mez teploty pro svůj provoz. Zabrání se tak zkratu nebo poškození zařízení. Jedná se o tzv. třídu elektrické ochrany.
 • Stupeň krytí – jedná se o IP index, který hovoří o míře odolnosti konvektoru proti vlhkosti či prachu. Krytí alespoň IP24 znamená, že ohřívači neublíží pár kapek vody ani prachové částice. Rozhodně se však nedoporučuje umisťovat elektrické konvektory do blízkosti zdroje vody (vana, umyvadlo, toaleta, sprchový kout).

Rozměry a design

Spotřebitel má na výběr z velkého množství modelů různých velikostí či tvarů. Menší volně stojící elektrické konvektory váží od 2 do 5 kg. Z hlediska designu však příliš nenadchnou. Do konceptu moderní domácnosti lépe zapadnou nástěnné elektrické konvektory, které připomínají tenké radiátory. Používané jsou kovy či slitiny. Hmotnost takových konstrukcí se pohybuje od 5 do 10 kg v závislosti na velikosti. Designově nejzajímavější jsou skleněné konvektory z čirého nebo černého skla.

Elektrický konvektor na zeď

Cena konvektorů během sezóny stoupá

Pokud uvažujete nad koupí elektrického konvektoru, doporučujeme vám koupit si toto zařízení v měsících, kdy chlad příliš nepociťujete. Jaro, léto či případně začátek podzimu. Následně cena elektrických konvektorů během topné sezóny začíná stoupat.

Nejlevnější konvektory koupíte od 600 do 2 500 Kč. Jedná se zpravidla o jednoduché volně stojící konvektory, ale s dostatečným výkonem. Počítat však nemůžete se spoustou moderních funkcí. Termostat či regulace výkonu by chybět neměla. Také je poměrně běžné i automatické vypnutí. Ventilátorům často disponují i ty nejlevnější modely. Odradit může především design.

V cenové kategorii 2 500 až 5 000 Kč už můžete počítat s kvalitními konvektory na zeď. Designová provedení jsou již moderní a nechybí ani moderní funkce od termostatu přes LCD displej až po WiFi připojení a možností ovládání přes mobilní aplikaci.

Dražší elektrické konvektory od 5 000 do 7 500 Kč jsou zpravidla větší, aby pokryly větší plochu. Také mají velmi moderní vzhled. Disponují zvýšenou odolností a nabízí veškeré praktické funkce či detailnější regulaci výkonu. Zpravidla dokáže být jejich provoz ekonomicky úspornější.

Nejprodávanější jsou konvektory Eliz, Klarstein i Stiebel Eltron

Za léta se na trhu objevilo množství značek, které tento sortiment nabízejí. Trh je poměrně široký a nabídka dostatečná. Spotřebitel si může vybírat z různých modelů od různých výrobců. Spotřebitelům se některé elektrické konvektory osvědčily více, jiné méně. My jsme po průzkumu trhu vybrali zástupce, kteří jsou mezi zákazníky nejoblíbenější.

K nejoblíbenějším patří Klarstein konvektory. Tento německý výrobce nabízí velmi moderní, designové a současně spolehlivé konvektory s velmi dobrou výbavou včetně dálkového ovladače, displeje a u dražších modelů i s WiFi připojením. Podobně skvělé reference mají elektrické konvektory Elíz, které mají na trhu velmi dobré zastoupení.

V segmentu dražších konvektorů dominuje výrobce Adax, jehož zařízení připomínají panelové ohřívače. Jsou velmi moderní a inovativní. Skvělé parametry a také poměr ceny a výkonu nabízí Stiebel Eltron konvektory. Menší zastoupení na trhu mají konvektory Concept nebo levný Sencor.

Otázky a odpovědi – FAQ

Potřebujete poradit ohledně výběru elektrického konvektoru? Chtěli byste více informací o recenzovaných produktech? Máte dotazy ohledně některých parametrů? Dejte nám vědět zde v sekci komentářů a my vám ochotně odpovíme. Také budeme rádi, pokud se podělíte o vlastní zkušenosti s elektrickými konvektory. Svými poznatky tak můžete poradit dalším spotřebitelům, kteří se pro koupi tohoto vybavení rozhodují.

Při srovnání těchto dvou typů ohřívačů na elektřinu jde z hlediska efektivity výhřevnosti, výkonu i vlastností o podobné produkty. Přičemž oba mají své výhody a nevýhody. Ve prospěch elektrických konvektorů hraje především jejich nízká pořizovací cena. Využívají princip konvektorového topení, ale nástup tepla je oproti olejovým radiátorům rychlejší. Není totiž třeba zahřívat žádnou kapalinu či olej. Na druhou stranu výhodou olejových radiátorů je sálavé teplo, které vzniká působením horkého oleje v konstrukci. Z dlouhodobého hlediska jsou olejové radiátory úspornější také díky schopnosti akumulovat teplo. Nevýhodou mohou být občasné poruchy, nutnost výměny oleje a tedy částečná údržba. V obou případech jsou k dispozici moderní provedení radiátorů. Z hlediska úspornosti jsou však olejové radiátory výhodnější.

Jedná se o specifické druhy konvektorů, které je vhodné instalovat ještě předtím, než je kladená podlaha. Podlahové konvektory se nejčastěji umisťují po obvodových stěnách nebo pod okna či prosklené plochy. Podlahové konvektory jsou vhodné primárně jako doplňkový zdroj tepla ve větších prostorách, kde pomáhají zefektivnit účinek primárního zdroje vytápění. Existují konvektory, které dokáží prostory nejen vytápět, ale také klimatizovat.

Je důležité určit si, na jaké parametry se při porovnávání spotřebitel zaměřuje. Elektrické infrapanely mají oproti elektrickým konvektorům násobně nižší spotřebu energie. Rychlost ohřevu je v případě infrapanelů podobná jako v případě konvektorů a už neplatí, že náběh tepla by byl u panelů výhradně pomalejší. Rozdílem je způsob předávání tepla, infrapanel produkuje sálavé teplo, které zahřívá předměty, osoby, stěny, stropy či podlahy. Konvektorové teplo zahřívá studený vzduch. Infrapanely lze při technologicky efektivním umístění používat jako hlavní zdroj vytápění. Investice do panelů je však finančně nákladnější, konvektory s elektrickým ohřevem jsou levnější. V obou případech je možné upevnění i na zeď, infrapanely jsou vhodné také do koupelen, kde je vyšší vlhkost a také je lze umístit na strop. Z hlediska efektivity a dlouhodobého hlediska jsou tak infrapanely do bytu či domu efektivnější volbou.

Do koupelny se všeobecně používání elektrických konvektorů příliš nedoporučuje. Jsou však výjimky, neboť dnešní konstrukce konvektorů nemusí mít nutně nekryté topné těleso. Příkladem je například elektrický konvektor Klarstein Bornholm Single se skleněnou konstrukcí nebo Sencor SCF 4201BK. Velmi oblíbené jsou k vytápění koupelny infrapanely nebo žebříkové radiátory.

Závisí na konkrétním modelu, ale v nabídce jsou zařízení s příkonem 500 až 3 000 W. Tento údaj hovoří o tom, kolik wattů spotřebuje ohřívač za hodinu provozu. Chcete-li znát přibližné náklady vytápění elektrického konvektoru, postup je následující: 1 000 W = 1 kW. V kilowattech za hodinu (kWh) se uvádí cena elektrické energie, kterou stanovuje váš dodavatel energie. Cena se může lišit od typu odběratele. Příkon spotřebiče si přeměníte na kWh, jak uvádíme výše, a následně tento výkon vynásobíte časem, po který byl spotřebič v provozu. Výkon v kW vynásobíme následně stanovenou částkou za elektrickou energii.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Domácnost

Vaše hodnocení:
(89.8%)