Vakuové čističe pórů

Nejlepší vakuové čističe pórů 2024 + recenze

Bolestivé a nevzhledné akné, odumřelá kůže či černé tečky více či méně potrápily v období dospívání většinu z nás. Nepříjemné vyrážky však nemusí být jen problémem puberty. Boj s nimi je přitom často mimořádně dlouhý, náročný a v konečném důsledku i neúčinný. Tomu je nyní konec. Pokud patříte i vy mezi lidi, které trápí ucpané póry či akné dlouhodobě, neváhejte sáhnout po kvalitním vakuovém čističi pórů a pleti. Vítězem testu se stal model BeautyRelax Poremax Oxygen. Které vakuové čističe pórů jsou nejlepší?

Publikované: 19.11.2021
Aktualizované: 03.04.2024

Jaký vakuový čistič pórů koupit?

Říká se, že zdravá a krásná pleť je naším zrcadlem. Dosáhnout jí vám pomůže ten správný čistič pórů. Jak si ale vybrat nejvhodnější zařízení? V případě řady modelů na trhu to může být náročné. Pozor si budete muset dávat na vícero parametrů i cenu. Díky našemu srovnávacímu testu však budete mít výběr výrazně usnadněný. Porovnání vám doporučujeme přečíst až do konce, doplníme ho totiž nejen o detailní recenze produktů, ale také o podrobný návod, jak při výběru čističe pórů postupovat. Pokud však tolik času nemáte, prohlédněte si alespoň 3 nejlepší čističe pleti, které vám ve zkratce představíme.

Názov Hodnotenie Detail
Poremax Oxygen   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Beurer FC 41   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Proficare PC-PR 3025   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
BeautyRelax Poremax Oxygen

BeautyRelax Poremax Oxygen

Vakuový čistič se systémem vodní cirkulace, 3 intenzity sání, 6 vyměnitelných nástavců, akumulátorové napájení.

Zobrazit více info

Toto šikovné a kompaktní zařízení v sobě kombinuje příjemnou cenu a vysoký výkon. K čištění pleti využívá vakuové sání, přičemž pracuje na principu vodní cirkulace. Díky tomu pleť okamžitě a efektivně čistí, přičemž mastnotu a nečistoty odsává do odpadní nádoby. Pleti dodává okamžitou hydrataci, neinvazivně ji ošetřuje a zanechává ji hladkou a svěží. Již bezprostředně po čištění tak můžete použít kosmetické přípravky dle vlastního uvážení. Bát se nemusíte ani v případě, že vám výchozí nástavec nebude vyhovovat. Celkově v balení naleznete až šest různých nástavců. Vybírat můžete také ze tří úrovní intenzity sání

Cenový trhák
ProfiCare PC-PR 3025

ProfiCare PC-PR 3025

5 intenzit sání, 4 vyměnitelné nástavce, akumulátorové napájení, doba provozu 45 min.

Zobrazit více info

V případě, že hledáte cenově dostupné zařízení, pro vás může být řešením čistič pórů Proficare PC-PR 3025. Ten zvládá hloubkové čištění pleti rychle a jednoduše. Výsledkem je nejen čistá pokožka, ale také mladistvý vzhled a lepší absorpční vlastnosti při nanášení kosmetických přípravků. Čistič se tak dokáže efektivně zbavit nejen mastnoty, ale i černých teček a akné. Zařízení k tomu využívá rotační hlavici. V kombinaci s pěti možnostmi intenzity čištění se jedná o mimořádně efektivní způsob, navíc šetrný k samotné pokožce. Vybírat můžete ze čtyř různých nástavců přiložených v balení. O bezproblémový provoz se postará moderní Li-Ion akumulátor, který můžete kdykoli pohodlně dobít prostřednictvím USB konektoru. 

Náš TIP
Beurer FC 41

Beurer FC 41

5 intenzit sání, 3 vyměnitelné aplikátory, akumulátorové napájení, doba provozu 90 min.

Zobrazit více info

Chcete-li své pleti dopřát tu nejlepší péči a zároveň do své koupelny získat designový produkt, který vám vždy vykouzlí úsměv na tváři, sáhněte po čističi pórů Beurer FC 41. I on totiž ke svému provozu využívá nejmodernější vakuovou technologii, která se postará o dokonalé pročištění vaší pokožky. Postarají se o to celkem tři nástavce v balení. Dva kulaté si bez problémů poradí s černými tečkami a nadbytečnými kožními šupinkami, třetí, oválný, zajistí správnou pružnost a prokrvení kůže. Spolehnout se můžete na pět výkonnostních úrovní a skvělou výdrž baterie. I při nejvyšším stupni totiž zařízení dokáže pracovat konstantně 90 minut, díky čemuž je vhodné i na cesty. V takovém případě si s sebou nezapomeňte přibalit některý z 10 náhradních filtrů, které jsou součástí balení.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Čističe pórů, pleti a černých teček nemůžeme striktně zařadit jen mezi zkrášlovací zařízení. Jejich podstatou je malé ranky zocelit a vyléčit. Při výběru svého nového pomocníka byste tak měli být mimořádně důslední, nesprávný produkt totiž může stavu vaší pokožky uškodit. I proto jsme ve svém srovnávacím testu zohlednili všechny podstatné parametry, které jsme doplnili o dlouhodobé uživatelské zkušenosti. Výsledkem se stal žebříček zařízení, která jsme podrobili analýze, a to tak, abychom vám přinesli tipy jen na ty nejlepší čističe pórů dostupné na českém trhu.

Při výběru jsme zohledňovali hned několik technických parametrů. Jedním z nich byla intenzita sání. Právě ta má totiž největší vliv na to, jestli a jakým způsobem vám čistič pleti dokáže pomoci. Nepřehlédli jsme ani způsob napájení a dobu výdrže na jedno nabití, díky čemuž jsme si vymezili produkty vhodné k použití na cestách. Důležitým se pro nás stalo příslušenství. Pokud je totiž součástí balení a uživatel si ho nemusí dokupovat samostatně, dokáže mu často ušetřit několik desítek eur. Neméně důležitým byl způsob ovládání a přítomnost zobrazovacího displeje, tedy parametr komfortu při používání. Svůj srovnávací test jsme již tradičně doplnili také o kategorii oblíbených výrobců a otázek a odpovědí. Díky tomu si můžete být jistí, že v něm naleznete vždy správné odpovědi na své dotazy.

Intenzita sání
Příslušenství
Funkce
Způsob napájení a výdrž na jedno nabití
Funkce
Ovládání
Cena

Cílem našeho srovnání bylo nabídnout potenciálním spotřebitelům reálný pohled na celé spektrum trhu. I proto jsme do něj zařadili nejen nejvýkonnější zařízení, ale také ta, která si svou fanouškovskou základnu našla díky modernímu designu nebo příznivé ceně. V neposlední řadě jsme však vždy vycházeli z dlouhodobých zkušeností uživatelů, díky čemuž jsme předešli zařazení neefektivních či poruchových přístrojů. Při našem výběru nám pomohly i odborné tuzemské a zahraniční recenze zveřejněné na různých recenzních portálech. Stejně důležitým nástrojem pro nás byl vyhledávač a srovnávač cen Heureka. Díky němu jsme si dokázali ověřit dostupnost produktů u jednotlivých českých prodejců. Hledali jsme u těch největších – Kasa, Alza či Mall. Nevynechali jsme ani prodejny Datart, NAY Elektro nebo Planeo Elektro.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze vakuových čističů pórů

Dostáváme se k nejdůležitější části našeho srovnávacího testu. Při recenzování jednotlivých produktů nevycházíme jen z technických parametrů, ale opíráme se také o dlouhodobé zkušenosti uživatelů. Do sekce recenzí jsme umístili zástupce různých kategorií – výkonné čističe i ekonomicky přijatelné modely. Žádnou ze značek neupřednostňujeme ani neodsouváme na konec žebříčku. Naše srovnání je seriózní a nestranné a za cíl si klade přinést potenciálním spotřebitelům co nejobjektivnější pohled na současnou nabídku čističů pórů. Z tohoto důvodu žádný z modelů účelově nevyzdvihujeme, ale reálně pojmenováváme jeho silné a slabé stránky. Které čističe pórů a pleti jsou tedy ty nejlepší?

Víťaz testu

BeautyRelax Poremax Oxygen

Vakuový čistič se systémem vodní cirkulace, 3 intenzity sání, 6 vyměnitelných nástavců, akumulátorové napájení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Absolutním vítězem našeho srovnávacího testu se stal čistič pleti BeautyRelax Poremax Oxygen. Zařízení pracuje na principu mechanického čištění vakuovým sáním. Přestože to může znít hrozivě, nejde o nic jiného ​​než o neinvazivní čištění pleti. Díky němu pracuje přístroj na povrchu pokožky a nepronikne hluboko do jejích struktur. Výsledkem je bezbolestný úkon, který zvládnete pohodlně ve své domácnosti.

Přístroj ke svému správnému provozu využívá systém vodní cirkulace, který přečerpává tekutiny z jedné nádoby do druhé. Díky tomu na sebe dokážou navázat nečistoty a bakterie, které zařízení efektivně odsává z pleti. Té dodává potřebné živiny a energii, výsledkem je tak čistá, hydratovaná a hladká pokožka. Mezi klíčové vlastnosti samotného zařízení patří přítomnost tří úrovní intenzity sání, díky kterým se čistič dokonale přizpůsobí konkrétnímu typu pokožky. Nechybí ani šest nástavců určených k bezchybnému vyčištění pleti za všech okolností.

Čistič pleti BeautyRelax Poremax Oxygen patří mezi akumulátorová zařízení, díky čemuž je vhodný i na cesty. Moderní Li-Ion baterii stačí jednoduše nabít prostřednictvím USB kabelu. Samotné zařízení disponuje výkonem 0,8 W a napětím 5 V. Jeho kompaktní rozměry 20 × 4 × 4,5 cm a hmotnost 290 g jej přímo předurčují na cesty, čistič si pohodlně zabalíte i v případě, že disponujete pouze příručním zavazadlem.

Mírnou nevýhodou je absence zvýšené odolnosti proti vodě. Při používání v koupelně si tak budete muset dávat pozor, aby s ní zařízení nepřišlo do styku. Dlouhodobí uživatelé si však pochvalují dostatečný výkon a široký výběr nástavců, které dokonale přilehnou k jakémukoliv typu pleti. Koupi čističe BeautyRelax Poremax Oxygen byste měli zvažovat zejména v případě, že hledáte nejen elegantní, ale i výkonné zařízení vhodné k použití kdekoli, kde se právě budete nacházet.

Pozitíva

Dobrý výkon
Dostatek nástavců
Kompaktní rozměry

Negatíva

Chybí odolnost proti vodě

Typ čističe: vakuový čistič (se systémem vodní cirkulace) ● Výkon: 0,8 W ● Počet úrovní intenzity sání: 3 ● Počet vyměnitelných aplikátorů: 6 ● Způsob napájení: Li-Ion akumulátor ● Rozměry: 20 × 4 × 4,5 cm ● Hmotnost: 290 g

Cenový trhák

ProfiCare PC-PR 3025

5 intenzit sání, 4 vyměnitelné nástavce, akumulátorové napájení, doba provozu 45 min.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Čistič pórů, pleti a černých teček Proficare PC-PR 3025 vás zaujme především za předpokladu, že hledáte cenově dostupné zařízení s průměrným výkonem. Právě takový totiž model 3025 je. Dokáže si poradit s nečistotami, odumřelými částmi kůže i černými tečkami. Vedle toho stahuje rozšířené póry a stimuluje krevní oběh. Ve výsledku se tak můžete těšit na hladkou a vyrovnanou pleť, která je zbavená všech bakterií.

Vakuový čistič navíc slibuje rychlejší hojení drobných ran způsobených akné, černými tečkami nebo jinými kožními nedokonalostmi. Díky pěti úrovním intenzity sání se dokáže přizpůsobit všem typům pokožky, přičemž bude přirozeně působit i na té nejcitlivější pleti. Potěší vás přítomnost čtyř vyměnitelných čisticích nástavců. Ty se zase postarají o to, že zařízení pronikne do všech záhybů a na hůře dostupná místa na vaší pleti.

Stejně jako v případě vítěze testu BeautyRelax Poremax Oxygen i čistič pórů Proficare PC-PR 3025 disponuje moderním Li-Ion akumulátorovým napájením. Součástí balení je USB kabel a AC adaptér, díky čemuž si s sebou můžete zařízení pohodlně přibalit na cesty. V tomto ohledu hrají v jeho prospěch i rozměry (20 × 4,5 × 4,5 cm). Ve srovnání s vítězem testu je tak čistič širší jen o 0,5 centimetru. Malé navýšení je vidět i na váze, ta se zastavila na hodnotě 300 gramů.

Při koupi tohoto modelu byste však měli pečlivě zvážit všechny recenze. Několik z nich chválí dlouhou výdrž, kompaktní rozměry, příznivou cenu i dostatek přiložených nástavců. Jiné se však týkají nedostatečné intenzity sání a slabého výkonu. Čistič pleti Proficare PC-PR 3025 je tak vhodný spíše pro uživatele, kteří hledají zařízení k dočištění pokožky. V případě velmi mastné nebo poškozené pleti raději sáhněte po modelu Beurer FC 41.

Pozitíva

Příznivá cena
Dostatek nástavců
Kompaktní rozměry

Negatíva

Menší sací síla

Typ čističe: vakuový čistič ● Doba provozu (doba nabíjení): cca 45 min. (cca 2,5 hod.) ● Počet úrovní intenzity sání: 5 ● Počet vyměnitelných aplikátorů: 4 ● Způsob napájení: Li-Ion akumulátor ● Rozměry: 20 cm × 4,5 cm × 4,5 cm ● Hmotnost: 300 g

Náš TIP

Beurer FC 41

5 intenzit sání, 3 vyměnitelné aplikátory, akumulátorové napájení, doba provozu 90 min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kvalitní čistič pleti nemusí nutně být drahý. Dokonalým příkladem je vakuový čistič Beurer FC 41. Ten v sobě kombinuje příjemnou cenu se zajímavými specifikacemi. Za všechny zmíníme nejmodernější vakuovou technologii, která dokáže efektivně a zároveň šetrně bojovat s nečistotami a bakteriemi usazenými na vaší pleti. Zařízení disponuje třemi samostatnými nástavci. Dva z nich, kulaté, si hravě poradí s černými tečkami a efektivně odstraní nadbytečné kožní šupinky. Oválný aplikátor se zase postará o bezchybné prokrvení pokožky, která po jeho použití zůstane pevná a zářivá.

Zařízení nabízí pět úrovní intenzity čištění, díky kterým se budete i u sebe doma cítit jako v kosmetickém salonu. Možnost volby navíc přijde vhod uživatelům, které trápí příliš mastná či citlivá pokožka. Stačí jednoduše zvolit takový stupeň, který bude na vaši pleť působit nejpřirozeněji.

Vakuový čistič pleti Beurer FC 41 se může pochlubit slušným výkonem na úrovni 3 W a moderním Li-Ion akumulátorem. Ten i při nejvyšší intenzitě zvládne pracovat celkem 90 minut, díky čemuž se ze samotného zařízení stává ideální společník na cesty. Ve srovnání s konkurencí se čistič nabíjí o něco déle, vzhledem k jeho výdrži je však necelých 5 hodin nabíjení stále přijatelných.

Vedle nabíječky a tří nástavců vám výrobce k produktu přikládá i 10 náhradních filtrů, díky čemuž ušetříte na jejich samostatném dokupování. Potěší vás i kompaktnost samotného čističe, který se pyšní rozměry 16,9 × 4,3 × 4,3 cm a váhou 156 gramů. To z něj dělá kompaktního společníka u vás doma i kdekoli na cestách. Uživatelé si v tomto případě pochvalují zejména účinnost a dlouhou výdrž baterie, tedy parametry, které lze u čističů pleti považovat za jedny z nejpodstatnějších.

Pozitíva

Dobrý výkon
Obsah balení
Příznivá cena

Negatíva

Delší doba nabíjení

Typ čističe: Vakuový čistič ● Výkon: 3 W ● Počet úrovní intenzity sání: 5 ● Počet vyměnitelných aplikátorů: 3 ● Způsob napájení: Li-Ion akumulátor ● Rozměry: 16,9 cm × 4,3 cm × 4,3 cm ● Hmotnost: 156 g

Verk 15872

3 intenzity sání, 5 vyměnitelných nástavců, akumulátorové napájení, výkon 3 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Přestože jsme u čističe Beurer FC 41 vyzdvihovali vysoký výkon za nízkou cenu, v případě modelu Verk 15872 bohužel budeme muset tvrdit přesný opak. Ne vždy totiž platí, že šetřit se vyplatí. Už na první pohled levné zpracování by se dalo omluvit výrazně nízkou cenou. Zařízení nenadchne ani svými parametry. Výkon na úrovni 3 W může navozovat dojem vysoké efektivnosti, ta je však podle zkušeností uživatelů žalostně nízká. Nepomáhají jí ani tři stupně intenzity sání doplněné o pět vyměnitelných nástavců. Na druhou stranu platí, že i v tomto případě zařízení dobře přilehne ke tváři. V tomto směru tak problémy pravděpodobně nezaznamenáte.

Potěší i přítomnost pěti náhradních filtrů v balení a kompaktní rozměry 16 cm × 4,5 cm × 4 cm. Samotné zařízení je napájené Li-Ion akumulátorem, který lze nabíjet prostřednictvím připojeného, 48centimetrového USB kabelu. V tomto případě se však budete muset obejít bez zvýšené odolnosti proti vodě. Chybí i displej zobrazující stav nabití baterie či zvolenou intenzitu sání. O všem vás bude informovat jen trojice přítomných diod.

Pokud jde o dlouhodobé uživatelské zkušenosti, na ty jsme narazili převážně na zahraničním trhu. Příliš vás však nepotěší, spotřebitelé si totiž stěžují na nízký výkon i nedostatečnou výdrž baterie na jedno nabití. Čistič pórů Verk 15872 je proto ve výsledku vhodný pro uživatele, kteří očekávají základní péči o pleť v pohodlí domova. V případě, že však patříte mezi náročnější zákazníky, eventuálně spotřebitele s problematickou pokožkou, sáhněte raději po konkurenčních modelech. Dobrou volbou může být například zařízení BeautyRelax Poremax Oxygen, tedy vítěz našeho srovnávacího testu.

Pozitíva

Dostupná cena

Negatíva

Levné provedení
Malá sací síla

Typ čističe: vakuový čistič ● Výkon: 3 W ● Počet úrovní intenzity sání: 3 ● Počet vyměnitelných aplikátorů: 5 ● Způsob napájení: Li-Ion akumulátor ● Rozměry: 16 cm × 4,5 cm × 4 cm

Pre náročných

Homedics MDA-100RG

Čištění na principu mikrodermabraze, 4 intenzity sání, 2 vyměnitelné nástavce, akumulátorové napájení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Opět kontrast. Po levném, ale nepříliš efektivním čističi máme tip i pro ty, kteří si potrpí na vysokou kvalitu. Pokud mezi ně patříte i vy, určitě nepřehlédněte zařízení Homedics MDA-100RG. Tento vakuový čistič pleti ke své práci využívá vlastnosti mikrodermabraze, tedy nejvyspělejší technologie na trhu. Ta z pokožky odstraňuje její odumřelé buňky, kožní maz a jiné nečistoty, přičemž zároveň bojuje s tvorbou černých teček, akné a pigmentových skvrn.

Speciální hlavice je určená i na mastnou pleť, o což se starají zejména dva diamantové nástavce. Každý z nich má svá specifika, navzájem se však doplňují a společně tak dokážou proniknout do každého záhybu na vaší pleti. Zatímco užší nástavec poslouží při čištění hůře dostupných míst (záhyby nosu), speciální abrazivní a zároveň širší nástavec se postará o dokonalý peeling větších ploch.

Uživatele potěší i čtyři stupně sací síly, které se bez problémů přizpůsobí aktuálním potřebám dané pokožky. Součástí balení je až 50 náhradních filtrů, díky kterým nebudete muset řešit jejich koupi mnohem delší dobu, než je tomu v případě konkurenčních produktů. I v tomto případě platí akumulátorové napájení prostřednictvím moderní Li-Ion baterie. Na rozdíl od předchozích čističů pleti však model Homedics MDA-100RG disponuje samostatnou dokovací, respektive nabíjecí stanicí. Díky ní můžete čistič nejen nabíjet, ale také pohodlně uskladnit.

Mírnou nevýhodou může být způsob čištění diamantových hrotů. Ty se totiž odumřelou kůží mohou časem zanášet. V takovém případě vám k jejich vyčištění nejlépe poslouží ultrazvukový čistič. Při běžném mytí po každém použití si však vystačíte s klasickým saponátem. Chcete-li se však zdlouhavému čištění vyhnout úplně, sáhněte například po modelu Proficare PC-PR 3025.

Pozitíva

Vysoký výkon
Diamantové nástavce
Až 50 filtrů v balení

Negatíva

Komplikovanější čištění nástavců

Typ čističe: vakuový čistič ● Výkon: 5 W ● Počet úrovní intenzity sání: 4 ● Počet vyměnitelných aplikátorů: 2 ● Způsob napájení: Li-Ion akumulátor ● Rozměry: 20,5 cm × 7 cm × 6 cm

Beper P302VIS001

3 intenzity sání, 6 vyměnitelných nástavců, akumulátorové napájení, doba provozu 60 minut.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Za zmínku rozhodně stojí vakuový čistič pórů Beper, který nabízí výkonné sání a hloubkové čištění pleti a pórů. Vakuová technologie zároveň redukuje černé tečky a akné, přičemž eliminuje i přebytečnou mastnotu vznikající na pokožce obličeje. Póry se touto technikou zmenšují, ale také se jim vytvářejí lepší podmínky pro dýchání. Pravidelné čištění obličeje vakuovým čističem podmiňuje přeměnu pleti na jemnější a hladší verzi, která potěší každého uživatele.

Z hlediska rozměrů jde o menší, skladný a velmi praktický přístroj, který však svojí brutto hmotností 950 gramů přesahuje několik modelů nabízených na trhu. Za bezproblémový chod vakuového čističe pórů Beper klasicky odpovídá lithiový akumulátor, který v provozu na jedno nabití vydrží přibližně 60 minut. Nabíjení má následně na starosti USB kabel, který je součástí příslušenství. K další výbavě patří šest různých vyměnitelných nástavců. Ovládání přístroje je snadné díky LED displeji a dvěma tlačítkům, která odpovídají za spuštění provozu čističe pórů a výběr ze tří stupňů intenzity sání.

Výhodou tohoto přístroje je šest vyměnitelných aplikátorů, které se při různé sací intenzitě dokáží popasovat s černými tečkami, silnějším akné, ale také s mastnou pokožkou či jinými problémy zatěžujícími póry, a to s ohledem na různé typy pleti. Z hlediska počtu nástavců a úrovní intenzity sání jde o průměrný přístroj, který nezklame, ale ani neohromí. I přesto, že je ovládání intuitivní, je třeba si pořádně nastudovat funkce jednotlivých nástavců a přizpůsobit intenzitu sání typu pleti, protože v opačném případě může z důvodu nesprávného použití docházet k tvorbě modřin na obličeji, což rozhodně není výsledek, který by spotřebitel od čističe pórů očekával.

Pozitíva

6 vyměnitelných aplikátorů
LED displej
3 intenzity sání

Negatíva

Po použití mohou vznikat modřiny

Typ čističe: vakuový čistič ● Doba provozu: 60 minut ● Počet úrovní intenzity sání: 3 ● Počet vyměnitelných aplikátorů: 6 ● Způsob napájení: Li-Ion akumulátor ● Rozměry: 18,5 x 4,3 x 3,6 cm ● Hmotnost: 950 g

Další zajímavé produkty

Každý touží po krásné a dokonalé pleti. Není proto žádným tajemstvím, že segment péče o pokožku patří v oblasti domácí kosmetiky a péče k těm nejoblíbenějším. Výsledkem je tak široká nabídka produktů nejrůznějšího zaměření a značek. Výjimku nepředstavují ani vakuové čističe pórů a pleti. Široká nabídka však může být nejenom výhodou, ale zároveň i značnou komplikací. Vybrat si ze spousty produktů totiž není vždy tak jednoduché. I proto jsme se rozhodli do svého srovnávacího testu zařadit dalších 5 alternativních vakuových čističů pórů, které nás zaujaly nejen dobrými technickými specifikacemi, ale také dlouhodobě pozitivními ohlasy mezi uživateli. Každému z alternativních čističů jsme věnovali několik samostatných řádků. Neváhejte si proto přečíst krátké charakteristiky a vyberte si pro sebe ideální produkt. 

Pokud sníte o hloubkovém čištění pleti, vhodnou volbou pro vás může být zařízení RIO Pore Perfection disponující vysokým výkonem. Tento neinvazivní vakuový sací čistič pracuje na principu mikrodermabraze. Samozřejmostí jsou tři samostatné nástavce určené na různé oblasti pokožky, několik intenzit odsávání a USB nabíjení Li-Ion akumulátoru. Zajímavostí je však přítomnost vestavěné zvětšovací kamery. Ta dokáže přiblížit problémové oblasti až 10násobně, díky čemuž bojuje s ucpanými póry a tvorbou akné či černých teček mnohem efektivněji. Před použitím se doporučuje pleť zahřát horkým flanelovým ručníkem, díky čemuž předejdete podráždění a zarudnutí. Snad jedinou nevýhodou samotného zařízení je jeho cena. Je však nutné dodat, že v tomto případě plně reflektuje výkon, výbavu a funkce.

V případě, že hledáte rovnováhu mezi vysokým výkonem a stále přijatelnou cenou, pro vás může být ideálním řešením čistič pleti Concept Perfect Skin PO2010. Ten za použití vakuové technologie vytváří podtlak, kterým dokáže bezbolestně a zároveň efektivně z kůže odstranit její odumřelé části, nečistoty i bakterie. Uživatele potěší přítomnost tří vyměnitelných nástavců. Zatímco nejširší postačí k čištění T-zóny a střední se postará o čištění pórů na nose a tvářích, ten nejmenší je určený k lokálnímu čištění komedonů. Samozřejmostí je možnost volby ze tří stupňů intenzity sání. Přidanou hodnotu zase představuje zvýšená odolnost proti vodě. Mírnou nevýhodou je v tomto případě absence displeje, stále jsou však přítomny LED kontrolky. Ty vás budou informovat nejen o zvolené intenzitě sání, ale také o aktuální úrovni nabití přítomné Li-Ion baterie.

I čističe pleti jdou s dobou. Dokonalým příkladem je kosmetický přístroj Poremax iCam Smart nabízející tři úrovně výkonu vakuového sání. Spolu se šesti vyměnitelnými aplikátory diferencovanými podle ukončení vytvoří dokonalou kombinaci pro každý typ pleti. Potěší i přítomnost 20násobné zvětšovací HD kamery, která prostřednictvím WiFi v reálném čase přenáší obraz do telefonu nebo tabletu. V dalších ohledech produkt nijak speciálně nevyčnívá, na druhou stranu však ani nezklame. Plní totiž svůj účel – stimuluje kolagenová a elastická vlákna, zlepšuje prokrvení pokožky, póry zbavuje mastnoty, nečistot a černých teček, pleť rozjasňuje a dodává jí potřebnou vzdušnost. Se svou hmotností 290 gramů je sice v porovnání s konkurenty o něco těžší, ale stále mluvíme o mimořádně snadno přenosném zařízení. Je napájené Li-Ion baterií s kapacitou 500 mAh, díky čemuž slibuje dlouhou výdrž na jedno nabití.

Vakuové zařízení Siguro SK-V640W s přehledným displejem slouží na hloubkové čištění pórů, redukci černých teček, masáž pleti i jako prevence znečištění. Uživatelé si mohou sami zvolit jednu ze tří intenzit čištění a jeden ze 4 nástavců – vždy dle aktuální potřeby. Vakuová masáž se postará o stimulaci a tvorbu kolagenu a elastinu, v konečném důsledku tak pomáhá pokožku zachovat pružnou a mladistvou. Na jedno nabití vydrží čistič pracovat přibližně 90 minut a stejně dlouho vám potrvá i plné dobití 500mAh Li-Ion baterie. Ve srovnání s levnějšími konkurenty je tak k použití připravený mnohem rychleji.

Pětici alternativních produktů uzavíráme čističem pleti BeautyRelax Peelmax. Ten můžeme bez větších výčitek zařadit do kategorie zlaté střední třídy – a to jak výkonem, tak cenou. Uživatelům nabízí až pět úrovní intenzity sání, díky čemuž má před konkurenčními produkty výrazný náskok. Potěší i přítomnost podsvíceného LCD displeje, byť v tomto případě se značně omezeným zobrazováním – vystačit si musíte s obyčejným obdélníčkem graficky znázorňujícím zvolenou intenzitu a aktuální stav nabití. Přítomna je metoda diamantové mikrodermabraze, nechybí ani čtyři různé aplikátory k ošetření pleti. Díky nim dosáhnete krásné, čisté a vyhlazené pleti – přesně takové, jak ji znáte ze svých oblíbených kosmetických salonů. Ovládání je v tomto případě jednoduché, samotný model disponuje pouze třemi tlačítky. To největší je určené k zapnutí a vypnutí zařízení, zbylá dvě se starají o změnu intenzity sání.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Vybírat si vakuový čistič pórů jen na základě technických specifikací nemusí být zrovna nejlepší nápad. Vycházet byste měli i ze zkušeností uživatelů a prodejnosti jednotlivých zařízení. Předejdete tak koupi „zajíce v pytli“, která vás může dříve či později zklamat. I proto jsme si pro vás připravili kategorii nejprodávanějších produktů dle vyhledávače a srovnávače cen Heureka. Díky ní budete mít vždy přehled o tom, které produkty patří k těm nejoblíbenějším. Žebříček budeme pravidelně doplňovat a obnovovat, jeho neaktuálnosti se proto nemusíte obávat.

Názov Hodnotenie Detail
Silvercrest Personal Care SPR 600 A15*Zobrazit produkt
Sanitas Čistič pórů 3503655*Zobrazit produkt
Concept PO20105*Zobrazit produkt
DermaSuction vakuový čistič pleti5*Zobrazit produkt
BeautyRelax Poremax Oxygen5*Zobrazit produkt

Plánujete koupi vakuového čističe pleti, ale nevíte, jaký způsob při ní zvolit? Nezoufejte, připravili jsme pro vás podrobný návod, jak byste měli postupovat, abyste nakonec nebyli zklamaní. Návod se skládá z podstatných technických parametrů. Podívali jsme se i na nejoblíbenější výrobce čističů pleti, u nichž riziko špatné koupě výrazně snížíte. Jak si tedy vakuový čistič pórů vybrat?

Jak vybrat vakuový čistič pórů

 • Co je to vakuový čistič pórů a pleti? 
 • Typy pleti
 • Intenzita sání
 • Elektřina, nebo akumulátor?
 • Ovládání a zobrazování stavu baterie
 • Příslušenství k vakuovému čističi pórů
 • Funkce
 • Cena a renomovaní výrobci

Co je to vakuový čistič pórů a jak funguje?

Abychom si mohli říci, jak správně vybrat ideální vakuový čistič pórů a pleti, měli bychom si na úvod definovat, o jaké zařízení vlastně jde a jakým způsobem pracuje. Zpravidla mluvíme o kompaktním produktu do ruky ve tvaru připomínajícím zastřihovač vlasů či vousů. Na samotném těle je dále nasazena hlavice, respektive aplikátor (nástavec) různé velikosti a typu. Tyto nástavce se liší na základě svého primárního využití. Ve většině případů je výrobce dodává v balení spolu s čističem. Platí, že menší nástavce poslouží při čištění hůře dostupných míst (záhyby kolem nosu, brady či na krku), ty větší vám zase zodpovědně poslouží při čištění tváře a větších ploch.

Samotný čistič ke svému chodu využívá zpětný motorek, který vytváří podtlak. Tímto způsobem dokáže s pomocí aplikátoru z pokožky odsát nežádoucí mastnotu, odumřelé části kůže nebo bakterie. Pleť tak čistí, uvolňuje její póry, předchází tvorbě a usazování mastnoty a stejně tak vzniku černých teček či akné. Ve srovnání s běžnými kosmetickými přípravky jeho výhoda spočívá v hloubkovém čištění, zatímco běžná kosmetika působí jen na povrchu pleti. Vakuový čistič působí jako prevence, ale také jako efektivní způsob při boji s černými tečkami nebo akné. Je přitom nutné říct, že jeho používání je zcela bezbolestné, navíc nezpůsobuje žádné záněty. To se nedá říci o ručním čištění, případně nejhorší možné variantě – vytlačování nevzhledných vyrážek prsty.

Pro koho je vakuový čistič pórů vhodný – typy pleti

Vakuový čistič pleti je vhodný pro všechny, které trápí některý z kožních problémů, případně jim záleží na zdraví své pleti. Toto zařízení by nemělo chybět v domácnosti spotřebitelů, kterým na léčbu černých teček nebo akné nezabírají kosmetické přípravky. Kvalitní čistič pleti dokáže rovněž nahradit i dlouhé a nákladné pobyty v kosmetickém salonu. Jeho výhodou je, že se neváže na žádný konkrétní typ pleti. Abyste se však o svou pleť starali správně, měli byste znát její typ. Odpovězme si proto na otázku, jaké typy pleti rozlišujeme?

 • Normální pleť: Je nejideálnějším typem pleti. Znamená to, že není příliš suchá a ani mastná. Péče o ni je poměrně jednoduchá, stačí využívat krémy či gely s obsahem kyseliny hyaluronové a vitamínu C. Nedoporučují se příliš hutné ani zbytečně mastné kosmetické přípravky. Naopak při čištění pleti můžete bez obav využít vakuové čističe, které vás zbaví odumřelých částí pokožky, čímž jí umožní volně dýchat.
 • Mastná pleť: Mluvíme o snad nejproblematičtějším typu pleti, který je zároveň nejnáchylnější k tvorbě akné a černých teček. Je lehce rozpoznatelný, pleť je většinou lesklá, a to i krátce po umytí vodou. Nemá smysl s mastnotou během dne bojovat příliš často, zbavíte se jí jen velmi obtížně. Aplikujte výhradně kosmetiku neobsahující oleje, které by stav jen zhoršily. Vhodné jsou osvěžující gelové textury, které na pokožce nevytváří film a nechávají ji volně dýchat. To je u mastné pleti klíčové, v opačném případě dokážou odumřelé kožní částice spolu s kožním mazem ucpat vaše póry. V takovém případě se maz nemůže dostat na povrch pleti a hromadí se pod kůží. Jedná se o hlavní a nejčastější příčinu vzniku akné. Pokud trpíte mastnou pletí, vakuový čistič pórů by měl být ve vaší domácnosti samozřejmostí.
 • Suchá pleť: Suchou pleť poznáte poměrně jednoduše – po čištění vodou zůstává až nepříjemně napnutá, svědí nebo pálí. Je to způsobeno její neschopností udržovat hydrataci ve svých strukturách. Pleť vysychá velmi rychle. Je proto dobré pomoci si kosmetikou, která na ní vytvoří ochranný film. Čištění by mělo probíhat jen večer, v opačném případě může být pleť zbytečně rozdrážděná. Při použití vakuových čističů se zaměřte především na sběr odumřelých kožních buněk. Péči o pokožku můžete doplnit také hydratačním sérem s AHA kyselinami. Vhodnými jsou v tomto případě zejména kyselina glykolová a mléčná.
 • Smíšená pleť: Odhadnout způsob péče o tento typ pleti může být náročné. Krátce po umytí čistou vodou můžete cítit nepříjemné pálení či svědění v okolí nosu a koutků úst, zároveň jste se však nezbavili typické mastnoty na čele nebo bradě. Platí kombinovaná péče o předchozí dva typy pleti. U mastné T-zóny se vyhněte přípravkům s obsahem olejů a volte lehké, osvěžující gelové textury. Na suchých místech můžete využít hutnější krémy, případně hydratační sérum doplněné o některou z AHA kyselin. Během čištění pleti vakuovým čističem si nezapomeňte vždy zvolit takovou hlavici, která nebude konkrétní oblast zbytečně dráždit.
 • Citlivá pleť: V tomto případě může jít o kterýkoli z již zmíněných typů pleti – normální, mastnou, suchou i smíšenou. Jde spíše o jakousi „nástavbu“. Je však důležité odhadnout, který typ pleti zde dominuje. V každém případě byste se měli vyhnout alergenům, a naopak zvolit produkty s hypoalergenními složkami. Jelikož může pokožka snadno zarudnout, reagovat na nechtěné vlivy a je náchylná k tvorbě akné a jiných kožních nedokonalostí, volte i uklidňující kosmetiku s obsahem aloe vera a ceramidy. Při pobytu na slunci nezapomeňte pleť důkladně natřít opalovacím krémem.

Vakuové čističe pleti – typ pleti

Intenzita sání je rozhodující

Vakuový čistič pórů funguje na principu zpětného motorku. Ten z pleti díky podtlaku odsává veškeré nečistoty, bakterie a umožňuje jí volně dýchat. Právě intenzita sání je proto při výběru podtlakového čističe klíčovou vlastností. Rozhoduje totiž o tom, jak efektivně bude samotné zařízení pracovat. Zvažujete-li koupi nového čističe, zaměřte se především na produkty, které nabízejí dostatečný rozsah intenzity sání. Ve většině případů narazíte na možnost nastavení intenzity od 3 do 5, respektive od 2 do 6 stupňů. Platí jednoduché pravidlo – čím je pleť jemnější a citlivější, tím nižší hodnota jí bude vyhovovat. Pokud si nejste svým typem pleti jistí, při koupi volte co nejširší rozsah hodnot intenzity odsávání. Nezapomínejte ani na to, že každá intenzita má svá specifika i na jednotlivých místech pleti. Zatímco v záhybech nosu vám postačí nižší, u T-zóny a větších ploch se nebojte využít intenzivnější sání.

Elektřina, nebo akumulátor?

V případě vakuových čističů se budete rozhodovat pravděpodobně mezi dvěma způsoby jejich napájení – síťovým a dobíjecím akumulátorem. Ten první oceníte zejména v případě, že potřebujete mít své zařízení vždy připravené. Nejčastěji se s napájením přímo z elektrické zásuvky setkáte v kosmetických salonech, stejně vhodné je i při použití v domácnosti. Naopak akumulátorové čističe pórů, respektive čističe s dobíjecími Li-Ion bateriemi, oceníte zejména na cestách. Zpravidla jsou nabíjeny pomocí USB kabelu a síťového adaptéru, jak to znáte ze svých mobilních telefonů. Při troše štěstí vám tak postačí jen jeden typ nabíječky.

Samostatnou kategorii tvoří ještě čističe pleti na jednorázové baterie. Často využívanými typy jsou baterie AA, případně AAA. U těchto zařízení však musíte počítat s vyššími náklady na provoz, protože samotné baterie bude nutné poměrně často vyměňovat. Navíc tyto čističe nejsou tak výkonné a nedokážou ani pracovat tak efektivně, jako je tomu v případě elektrických a akumulátorových produktů.

Ovládání by mělo být intuitivní, potěší i přítomnost displeje

Vakuový čistič pórů a pleti patří k nenáročným zařízením, což by se mělo projevit i na samotném ovládání. Tělo zařízení zpravidla obsahuje jen několik tlačítek k zapnutí/vypnutí přístroje, případně přidání nebo snížení úrovně sací síly. V některých případech se můžete setkat i s otočným regulátorem, v rámci něhož si budete volit jednotlivé stupně sací síly. Vyhněte se zařízením s komplikovanými nastaveními, čistič pórů by měl být schopen pracovat kdekoli a kdykoli.

Vakuový čistič pórů – ovládání

Některá (zpravidla dražší a výkonnější) zařízení disponují zobrazovacím displejem. Ten uživatele v reálném čase informuje o zvoleném stupni intenzity sání, případně o stavu baterie. Displej může být jednořádkový, ale také větší. Vybírat můžete mezi jednobarevnou verzí a vícebarevným podsvícením. To zejména v případě, že čistič disponuje některou z bezdrátových technologií. Přestože je grafické zobrazení ve srovnání s indikátory mnohem pohodlnější, mějte na paměti, že i výrazněji ovlivňuje výdrž akumulátoru.

O výběru rozhodne příslušenství

Vedle výkonu a osobních preferencí byste se měli během výběru vakuového čističe pleti zaměřit také na to, s jakým příslušenstvím v balení přichází. Standardní je výběr z několika čisticích hlavic, nástavců, respektive aplikátorů. Nedoporučujeme vám sáhnout po čističi s univerzálním aplikátorem. Jak jsme si totiž řekli, každý typ pleti i její místa mají svá specifika, která vyžadují samostatnou hlavici. U hůře dostupných míst (záhyby nosu nebo krku) využijte menší a speciálně tvarované nástavce. Naopak při čištění T-zóny se nebojte použít větší, oválný nástavec, který bude na volné ploše pracovat efektivně. V případě kvalitnějších a výkonnějších čističů se můžete setkat i s aplikátory s diamantovou úpravou. Ty budou při čištění lepší, zároveň však vyžadují náročnější péči. Zatímco při běžné péči o ně vám postačí obyčejný saponát, po zanesení odumřelými částmi kůže byste již měli zvolit čištění v ultrazvukovém čističi.

Někteří výrobci ke svým zařízením přikládají i několik náhradních filtrů. Nejčastěji se setkáte s 10 samostatnými filtry, nicméně toto číslo může být i podstatně nižší či vyšší. Platí stará známá poučka – čím více, tím lépe. Náhradní filtry si totiž budete muset časem samostatně dokupovat, čímž se cena samotného zařízení může zvýšit o několik jednotek až desítek eur. Je proto vhodné využít výhodné startovací balíčky, ve kterých vám výrobce nabízí vše pohromadě.

Hloubkové čištění pórů i vakuový lifting pleti

Záleží na zvoleném typu. Nejčastěji se však setkáte s těmito:

 • Hloubkové čištění pórů a pleti: Jedná se o základní předpoklad funkčnosti čističe pórů. Každé zařízení by mělo být schopné odsávat přebytečný kožní maz a odumřelé části kůže. Výsledkem bude čistá pleť, které bude opět umožněno volně dýchat. Je důležité dodat, že toto čištění by mělo probíhat zcela bezbolestně. Pokud vám proto váš čistič nevyhovuje, sáhněte raději po jiném.
 • Vakuový lifting pleti, masáž: To jde ruku v ruce se samotnou podstatou vakuového čističe. Podtlak totiž kůži stimuluje a napíná, díky čemuž zlepšuje krevní oběh v oblasti obličeje. Výsledkem je stimulace tvorby kolagenu a elastinu, což má za následek zpomalení stárnutí buněk. Zařízení pleť do jisté míry také masíruje. V případě dražších produktů však tuto funkci najdete jako samostatnou, tehdy je i mnohem efektivnější.
 • Mikrodermabraze: Setkáte se s ní u dražších, výkonnějších a kvalitnějších čističů pleti. Je absolutní devízou diamantových aplikátorů. Díky procesu mikrodermabraze přichází pleť o staré kožní buňky. Paralelně s tím je zařízení schopné léčit a odstraňovat pigmentové skvrny či jizvy po akné a jiných kožních nedokonalostech. Diamantové nástavce ve vysoké míře podporují rychlou a správnou tvorbu nových kožních buněk.

Vakuový čistič pórů – nástavce

Vakuový čistič pleti si mohou dovolit všichni

Velkou výhodou nenápadného zařízení určeného k péči o pleť je jeho široká dostupnost. Vakuových čističů pórů je nejen mnoho, ale jsou také levné. V rámci nejlevnějších čističů hovoříme o jednotkách eur. V těchto případech bychom však byli opatrní. Zpravidla jde o neefektivní zařízení, která nezaujmou svojí funkcionalitou ani zpracováním. Nejlevnější čističe pleti si můžete zakoupit za cenu do 250 Kč, přičemž jde většinou o produkty napájené vyměnitelnými bateriemi (AA, AAA). V takovém případě si musíte k ceně zařízení připočítat i cenu baterií. A to už samotný levný čistič ztrácí smysl.

Nejčastěji se můžete setkat s kategorií takzvané zlaté střední třídy. V ní naleznete produkty v rozmezí od 500 do 2 500 Kč. Samotnou cenu zde přitom bude ovlivňovat několik faktorů. Rozhodne o ní výkon, přítomné funkce, počet vyměnitelných aplikátorů či náhradních filtrů, respektive počet úrovní intenzity sání. V případě, že patříte mezi nenáročné uživatele, případně nemáte s čističi pórů žádné zkušenosti, sáhněte po levnějším zařízení. Řadíte-li se však k těm, kteří mají svou pleť rádi pod kontrolou, nebojte se vybírat ani z produktů směřujících k horní cenové hranici.

Samostatnou kategorii tvoří velmi kvalitní čističe pleti s diamantovými aplikátory. Mikrodermabraze v tomto případě potěší, ale bude také něco stát. Zpravidla mluvíme o rozmezí od několika stovek až po tisíce Kč. Nejde tedy o nejlevnější položky. Na druhou stranu jejich koupí získáte produkt, který bude nejen nadmíru efektivní, ale pravděpodobně vám i dlouho vydrží. Výrobci se navíc v případě takto drahých modelů nebojí balení rozšířit o nadstandardně velký počet náhradních filtrů, díky čemuž ve výsledku ušetříte.

Trh ovládli kosmetičtí giganti

Jak už to tak bývá, každý segment disponuje svými předními výrobci. Jinak to není ani v případě vakuových čističů pleti. Přestože se o slovo čím dál častěji hlásí i menší podniky, hlavní místo na trhu mají stále kosmetičtí giganti. Jedním z nich je také německá společnost Beurer, původně výrobce elektrických přikrývek. I proto se pravidelně účastní kontrol v podání nejprestižnějších institucí, přičemž zjištěné výsledky se snaží aplikovat v praxi. Ve výsledku jsou tak zákazníci spokojení zejména s kvalitou zpracování produktů a jejich dlouhou životností.

V přímém kontrastu se zkušeným německým gigantem Beurer je mladá česká společnost BeautyRelax. Ta byla založena teprve v roce 2010, od té doby však získala řadu příznivců – zejména na českém a slovenském trhu. V BeautyRelax vsadili na snahu přenést komfort kosmetických salonů přímo do domácnosti zákazníků. Samotná společnost totiž tvrdí, že nemá smysl investovat do drahých návštěv masážních, kosmetických a terapeutických studií, když si můžete stejný komfort dopřát v pohodlí své vlastní koupelny, či dokonce postele. Portfolio společnosti BeautyRelax je poměrně široké a zahrnuje jak levnější, tak i dražší přístroje pracující na principu mikrodermabraze. Zajímavostí v jejich produktech je přítomnost zvětšovací kamery, díky které zvládnete svoji pleť čistit ještě mnohem efektivněji.

O slovo se postupně hlásí i další výrobci. Za zmínku stojí například společnosti Siguro, ProfiCare, Silk'n, HoMedics či Vigan. Trh je tak čím dál saturovanější, což je v tomto případě jen dobře. V konečném důsledku na tom totiž může spotřebitel jen získat, protože si nemusí vybírat z produktů jedné značky, ale může zohlednit i své preference ohledně konkrétního výrobce.

Otázky a odpovědi – FAQ

Náš srovnávací test byl rozsáhlý a vyčerpávající. Myslíme si totiž, že by takový měl být i výběr samotného vakuového čističe pórů. Přesto je však možné, že jsme na některou z vašich otázek dosud neodpověděli. Z toho důvodu jsme sem zařadili sekci otázek a odpovědí, ve které společně můžeme diskutovat. Odpovědi na vaše otázky přitom budeme pravidelně doplňovat, abychom tak společně pomohli co nejširší skupině potenciálních spotřebitelů

Jak už napovídá samotný název, jedná se o mechanického pomocníka při čištění vaší pleti. Ke svému chodu využívá systém zpětného motorku, díky kterému je zařízení schopné z pleti uživatele odsát odumřelé části kůže, nadbytečný kožní maz i bakterie. Ve výsledku je tak pleť čistá, ošetřená a je jí opětovně umožněno dýchat. Výhodou vakuových čističů pórů je, že pracují – na rozdíl od běžných kosmetických přípravků – hloubkově. Tímto způsobem simulují péči v kosmetických salonech a zákazníkovi přinášejí kvalitní služby přímo v pohodlí jeho domova. 

Přestože čistič dokáže vaši pokožku zbavit přirozených nečistot, neodstraní z ní make-up a různé kosmetické přípravky. Vždy před jeho použitím je proto nutné pleť důkladně odlíčit, v opačném případě přístroj ztrácí na své efektivitě. Aby čistič pleť správně prokrvil a zbavil ji všech nežádoucích složek, je dobré póry co nejvíce otevřít. Toho docílíte krátkým napařováním obličeje nad horkou vodou, případně přiložením horkého flanelového ručníku na obličej. Díky otevřeným pórům zařízení dokáže pracovat hloubkově a efektivně. 

Na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď. Péči o pleť byste totiž měli přizpůsobit jejímu konkrétnímu typu. Pokud máte mastnou pleť, vakuový čistič můžete používat častěji – klidně i denně. Naopak normální pleť takto frekventovanou péči vyžadovat nebude. Platí, že to, jak často vakuový čistič pórů a pleti používat, musíte vypozorovat sami. 

Přestože jde o mimořádně efektivní zařízení, ani ono není stoprocentní. Je třeba si uvědomit, že tvorba akné a černých teček je způsobena reakcí těla na nadbytek kožního mazu, případně jiný dermatologický problém. Vedle používání čističe pórů byste měli nadále pokračovat ve své běžné denní rutině standardního čištění pleti. Pokud vám s vaším problémem nepomůže ani tato kombinace, neváhejte se poradit se svým dermatologem. 

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Péče o tělo

Vaše hodnocení:
(91%)