Hobby a zahrada

Spolehlivá zahradní technika či kvalitní elektrické nářadí je něco, co se šikovnému domácímu mistrovi nebo profesionálnímu řemeslníkovi vždy sejde. Během průzkumu trhu jsme porovnali a otestovali velké množství různého technického a zahradního vybavení – AKU šroubováky, hoblovky, svářečky či úhlové brusky. Naši redaktoři zpracovali i objektivní recenze a porovnáváním strávili stovky hodin. V rámci zahradní techniky jsme vybrali nejlepší elektrické, benzinové či akumulátorové sekačky, ale také zahradní traktory, kultivátory nebo řetězové pily. Nevynechali jsme ani další vybavení pro různé hobby aktivity a zpracovali praktické návody, které vám výběr usnadní.

Antiparazitika pro psy

Nejlepší obojky, pipety a repelenty pro psy proti klíšťatům

Studiem diskuzí na FB a diskuzních fórech jsme strávili desítky hodin, abychom zjistili, které antiparazitikum je podle samotných spotřebitelů to nejlepší. Vítězí Foresto, Scalibor, Kiltix, Bravecto, či Arpalit?
Vysokotlaké čističe

Nejlepší vysokotlaké čističe 2024 + recenze

Vysokotlaký čistič Bosch UniversalAquatak 135 příjemně překvapil cenou i výkonem. Jak dopadly další testované produkty?
Kultivátory

Nejlepší kultivátory 2024 + recenze

Na základě pečlivého hodnocení a porovnání jednotlivých parametrů jsme pro vás recenzovali vítěze testu, benzinový kultivátor Riwall PRO RPT 8556 R, a ještě několik dalších...
Benzinové řetězové pily

Nejlepší benzinové řetězové pily 2024 + recenze

V našem testu benzinových řetězových pil, ve kterém zvítězil model Stiga CS 755, najdete podrobné recenze velmi šikovných, výkonných a cenově dostupných kousků. 
Ponorná kalová čerpadla

Nejlepší ponorná kalová čerpadla 2024 + recenze

Náš test ponorných kalových čerpadel jsme zaměřili na hodnocení a srovnávání několika modelů. Kromě výherce testu – čerpadla AL-KO Drain 20000 HD – jsme pro vás...
Nafukovací vířivky

Nejlepší nafukovací vířivky 2024 + recenze

V našem srovnávacím testu nafukovacích vířivek vám představíme nejen jeho vítězku Bestway Lay-Z-Spa Miami, ale i další cenově dostupné, kvalitní modely.
Postřiky proti plevelu

Nejlepší postřiky proti plevelu 2024 + recenze

TestMagazín se soustředil na to, které postřiky proti plevelům účinkují nejvíce. Vítězem testu se z herbicidních přípravků stal postřik Roundup Klasik...
Povrchová zahradní čerpadla na vodu

Nejlepší povrchová zahradní čerpadla na vodu 2024 + recenze

Ve srovnávacím testu zvítězilo čerpadlo Elpumps JPV 2000 B, nicméně článek neváhejte dočíst do konce. Představíme vám až 10 skvělých povrchových čerpadel.
Štípačky na dřevo

Nejlepší štípačky na dřevo 2024 + recenze

Na štípačky dřeva jsme se podívali blíže a porovnali je. Vítězem testu se stala výkonná horizontální štípačka na dřevo Scheppach HL 760 LS.
Drtiče větví

Nejlepší drtiče větví 2024 + recenze

Se spoustou nepotřebných ořezů a větví vám pomůže výkonný drtič větví. Vítězem našeho srovnávacího testu se stal model Bosch AXT 25 TC.
Parkside

Bruska, pila nebo vysavač Parkside – nejlepší v poměru kvality a ceny

Produkty Parkside jsou primárně hobby nářadím, které je vhodné na práce kolem domu, v dílně, garáži nebo na zahradě. Podívali jsme se blíže nejen na nejlepší produkty tohoto výrobce.
Elektrické lapače hmyzu

Nejlepší elektrické lapače hmyzu 2024 + recenze

Skvělou efektivitu a zároveň i dobrý poměr ceny a výkonu nabízí elektrický lapač hmyzu Nedis INKI110CBK16.
Infrasauny

Nejlepší infrasauny 2024 + recenze

Vybrali jsme nejlepší infrasauny. V našem srovnání se nachází také interiérová infrasauna Marimex Popular 3001 L, která disponuje až osmi karbonovými zářiči.
Horkovzdušné pistole

Nejlepší horkovzdušné pistole 2024 + recenze

Plánujete koupi horkovzdušné pistole? Náš test je v tom případě určený přímo pro vás. Zhodnotili jsme v něm vítězný model Makita HG6530VK a také několik dalších zajímavých...
Zahradní nůžky

Nejlepší zahradní nůžky 2024 + recenze

Ve svém srovnávacím testu jsme zhodnotili několik solidních zahradních nůžek. Svými kvalitami zaujaly profesionální zahradní nůžky Felco 2.
Přímočaré pily

Nejlepší přímočaré pily 2024 + recenze

Porovnali jsme pro vás několik modelů, z nichž zvítězila pila Makita 4351FCTJ se silným, 720W motorem, s elektronicky měkkým startem a ovládáním konstantní rychlosti.
Polykarbonátové skleníky

Nejlepší polykarbonátové skleníky 2024 + recenze

Připravili jsme pro vás srovnávací test nejlepších polykarbonátových skleníků. Z hlediska poměru ceny a užitku nás o svých kvalitách přesvědčil model Gutta...
Zahradní krby

Nejlepší zahradní krby 2024 + recenze

Levný zahradní krb Blumfeldt Westeros s komínem v našem testu uspěl na výbornou. Nejde však ani zdaleka o jedinou možnost.
Trávníkové hnojivo

Trávníkové hnojivo – jak, kdy a čím hnojit trávník

Trávník potřebuje kvalitní péči a příslušné hnojivo. Připravili jsme pro vás přehled důležitých zásad, které byste při hnojení trávníku měli dodržovat, a toho, jakým chybám byste se měli vyhnout.
Zahradní krby Blumfeldt

Zahradní krby Blumfeldt – recenze, cena, zkušenosti

Nabídka krbů výrobce Blumfeldt je opravdu pestrá. V testu vám představíme oblíbené modely, jako je Westeros či Flavius.
Rázové utahováky

Nejlepší rázové utahováky 2024 + recenze

Pro ty z vás, kteří právě zvažují koupi rázového utahováku, jsme sestavili test, ve kterém naleznete podrobnou recenzi nejen jeho vítěze Makita DTD171Z.
Elektrické skútry

Nejlepší elektrické skútry 2024 + recenze

Vypracovali jsme pro vás test nejlepších elektrických skútrů. Kromě vítěze testu Racceway Century vám představíme také mnoho jiných modelů a pomůžeme...
Gola sady

Nejlepší gola sady 2024 + recenze

Toto nářadí by nemělo chybět žádnému domácímu kutilovi. Vítězem je Gola sada Vigor. Pokud jste se rozhodli, že si gola sadu pořídíte, pak jistě oceníte náš...
Elektrické obojky pro psy

Nejlepší elektrické obojky pro psy 2024 + recenze

Je váš pes zlobivý a vám se nedaří ho vycvičit? Skvělou pomůckou při výcviku může být elektrický obojek. Prvenství si drží Dogtrace D-control 400....
Detektory kovů

Nejlepší detektory kovů 2024 + recenze

Při rekonstrukčních pracích, které vyžadují extrémní zásahy do stěn, se vyplatí mít po ruce detektor kovů. Model Bosch GMS 100 M Professional nás přesvědčil...
Plynové ohřívače

Nejlepší plynové ohřívače 2024 + recenze

Ve srovnávacím testu plynových ohřívačů si nejlepší hodnocení vysloužil model Meva Relax Plus, vhodný do interiéru i do zastřešených vnějších ploch.
Granule pro psy

Nejlepší granule pro psy 2024 + recenze

V následujícím článku přinášíme výběr nejlepších granulí pro psy, díky kterým vám budou vaši čtyřnozí mazlíčci prosperovat.
Aku nůžky na živý plot

Nejlepší aku nůžky na živý plot 2024 + recenze

Ve svém testu jsme se blíže podívali na akumulátorové nůžky na živý plot. Těšit se můžete na kvalitní přístroje, z nichž měl největší úspěch vítěz testu Makita DUH523Z.

Akumulátorové sekačky

Nejlepší akumulátorové sekačky 2024 + recenze

Výběru akumulátorových sekaček jsme věnovali přibližně 70 hodin a nejlepší aku sekačkou se stala Makita DLM382Z se záběrem 38 cm a kvalitní konstrukcí.

Bazénová chemie

Bazénová chemie – chlor, tablety, odvločkovače

Napustíte bazén, zapnete filtraci a už se nemusíte o nic starat. Ano, takový scénář zní krásně, bohužel však není reálný.

Benzinové křovinořezy

Nejlepší benzinové křovinořezy 2024 + recenze

V našem testu benzinových křovinořezů jsme pro vás na základě důkladného posouzení vybrali vítěze – model Stiga BC 555 B.

Benzinové sekačky

Nejlepší benzinové sekačky 2024 + recenze

Po více než 70 hodinách testování si myslíme, že VeGA 545 SXHE 7in1 je v současnosti tou nejlepší benzinovou sekačkou na trhu.

Benzinové vertikutátory

Nejlepší benzinové vertikutátory 2024 + recenze

V našem srovnání jsme se podívali na ty nejlepší benzinové vertikutátory, které jsou momentálně na trhu dostupné. Vítězem testu se stal provzdušňovač MTD Optima...

Benzinové vysavače listí

Nejlepší benzinové vysavače listí 2024 + recenze

Po desítkách hodin testování jsme pro vás vybrali vítěze testu AL-KO 442, několik zástupců cenově dostupných a také dražších a extrémně výkonných vysavačů listí.

Čištění grilu

Čištění grilu: jak vyčistit grilovací rošt, připálený gril, jak odstranit mastnotu z grilu

Aby si gril zachoval svou formu i pro další rodinné posezení, musí si projít nutnou očistnou údržbou. Poradíme vám, jak vyčistit plynový, elektrický, ale také gril na dřevěné uhlí.

Domácí udírny

Nejlepší udírny 2024 + recenze

V našem testu jsme si pro vás připravili zhodnocení nejlepších udíren na trhu, z nichž jsme vytyčili jednoho vítěze – udírnu Klarstein Flinstone Steel.

Elektrické grily

Nejlepší elektrické grily 2024 + recenze

Vítězem srovnávacího testu se stal elektrický stolní gril Sage BGR820, který nabídne vysoký výkon, možnost kontaktního grilování a mnoho jiného.

Elektrické křovinořezy

Nejlepší elektrické křovinořezy 2024 + recenze

Křovinořez Extol Craft 416125 příjemně překvapil nejen cenou, ale i výkonem a šířkou záběru. Jak si počínaly ostatní modely?

Elektrické nůžky na živý plot

Nejlepší elektrické nůžky na živý plot 2024 + recenze

S výběrem elektrických nůžek na živý plot vám pomůžeme a představíme vám nejlepší modely, které jsou na trhu. Z testovaných zvítězil Güde GHS 690 L.

Elektrické sekačky

Nejlepší elektrické sekačky 2024 + recenze

Výkonná elektrická sekačka s pohonem Makita ELM4121 si nás získala záběrem až 46 cm, funkcí mulčování a možností sběru do koše s kapacitou 60 litrů.

Elektrické vertikutátory

Nejlepší elektrické vertikutátory 2024 + recenze

V našem srovnání najdete kromě vítěze testu Hecht 1848 2in1 několik dalších výkonných vertikutátorů, které vás při práci rozhodně nezradí.

Elektrické vysavače listí

Nejlepší elektrické vysavače listí 2024 + recenze

V testu zahradních vysavačů listí jsme pro vás vybrali absolutního vítěze, kterým se stal Ryobi RBV3000CESV.

Grily na dřevěné uhlí

Nejlepší zahradní grily na dřevěné uhlí 2024 + recenze

Z pohledu konstrukce, kvality přípravy, a dokonce s možností uzení pokrmů se vítězem pro tuto grilovací sezónu stal gril Weber Premium SE E-5775.

Hybridní grily

Nejlepší hybridní grily plyn + uhlí 2024 + recenze

Kombinované grily nabídnou možnost grilovat na uhlí i na plynu. Kombinované grily plyn + uhlí jsou kompromisem, který může nerozhodným spotřebitelům vyhovovat.

Jak vybrat gril + druhy grilů

Návod, jak vybrat nejlepší gril + druhy grilů

Pokud patříte mezi milovníky grilování a grilovaných jídel, pak by ve vaší domácnosti či zahradě neměl chybět kvalitní gril. Jak si ho vybrat?

Jak vybrat nadzemní bazén

Nejlepší nadzemní bazény 2024 + recenze

Připravili jsme krátké recenze bazénů a náš srovnávací test vybral i nejlepší bazén. Nadzemní bazén Bestway Power Steel má rámovou konstrukci z oceli...

Jak vyčistit vodu v bazénu

Jak vyčistit zelenou a kalnou vodu v bazénu

Pokud zanedbáte péči o vodu ve svém bazénu, výsledkem bude její zakalení, zhnědnutí, zezelenání či vznik jiných estetických i funkčních nedokonalostí. Jak jim předcházet a jak je odstranit?

Kdy vertikutovat trávník

Kdy vertikutovat trávník na jaře a na podzim – postup

Sečení, hnojení a závlaha jsou základními kroky k sytě zelené trávě, ale existuje ještě jedna podstatná životní potřeba trávníku, a tou je pravidelné provzdušnění půdy.

Mulčovací sekačky

Nejlepší mulčovací sekačky 2024 + recenze

Při srovnávání parametrů mulčovacích sekaček všechny důležité požadavky dokázala splnit multifunkční benzinová sekačka s pojezdem Riwall RPM 5155 PRO.

Pískové bazénové filtrace

Nejlepší pískové filtrace 2024 + recenze

Test magazín pro vás vybral nejlepší pískové filtrace. Prvenství si vysloužila písková filtrace Bestway 58499, která za hodinu...

Plynové grily

Nejlepší plynové grily 2024 + recenze

Po zhruba 60hodinové analýze trhu, parametrů a referencí zákazníků jsme za vítěze našeho srovnávacího testu vybrali zahradní plynový gril G21 Mexico BBQ Premium line.

Poruchy benzinových sekaček

Nejčastější poruchy benzinových sekaček: sekačka nestartuje, vypíná se, kouří, kolísají otáčky

Jaké jsou nejčastější poruchy sekaček? Podívali jsme se na problémy benzinových sekaček a nabízíme vám tipy, jak je opravit a jak se problémům vyhnout.

Sekačky Husqvarna

Sekačky Husqvarna – recenze, zkušenosti, cena. Aku, robotická, vřetenová nebo bubnová sekačka?

Sekačky Husqvarna jsou považovány za velmi kvalitní. Z testovaných výrobků jsme vybrali vítěze, kterým se stala benzinová sekačka Husqvarna LC 353 AWD.

Sekačky s pojezdem

Nejlepší sekačky s pojezdem 2024 + recenze

V našem testu, jehož vítězem se stal model AL-KO Comfort 46.0 SP-B, vám přinášíme přehled těch nejlepších sekaček, které vám díky pojezdu usnadní práci.

Udírny Klarstein

Domácí udírny Klarstein – recenze, zkušenosti, cena

Zahradní a domácí udírny Klarstein, které jsme se rozhodli do svého srovnání vybrat, mají velmi pozitivní reference. Připravili jsme pro vás recenze udíren a jejich hodnocení.

Zahradní přenosná ohniště

Nejlepší zahradní přenosná ohniště 2024 + recenze

V našem testu vám přinášíme zhodnocení těch nejlepších zahradních ohnisek, mezi kterými vynikl jedinečný vítěz, a to zahradní ohniště Blumfeldt Pentos 2 v 1.

Zahradní přenosná ohniště Blumfeldt

Zahradní přenosná ohniště Blumfeldt – recenze, zkušenosti, cena

Z portfolia výrobce Blumfeldt nás zaujala moderní ohniště z litiny nebo kvalitní kameninová ohniště. Vybrali jsme to nejlepší z nabídky, abychom vám poradili s výběrem.

Zahradní traktory

Nejlepší zahradní traktory 2024 + recenze

Více než 80 hodin jsme studovali podstatné parametry. Nejlépe v testu obstál zahradní traktor MTD LE 180/92 H s hydrostatickou převodovkou a výkonným motorem.