Parkside

Bruska, pila nebo vysavač Parkside – nejlepší v poměru kvality a ceny

Každý kutil by měl doma nejraději kvalitní a spolehlivé nářadí a ideálně za co nejnižší cenu. O značce Parkside je slyšet především díky síti prodejen Lidl, protože ten je v Česku výhradním prodejcem této značky. Lákadlem je nízká cena a také široká nabídka elektrického i aku nářadí. Produkty značky Parkside lze rovněž kategorizovat na produkty nižší a vyšší kvality, avšak primárně jde o hobby nářadí, které je vhodné na práce kolem domu, v dílně, garáži nebo na zahradě. Cílem německého výrobce je uspokojit požadavky běžného spotřebitele. My jsme se blíže podívali na zkušenosti zákazníků a recenze nářadí Parkside. Vybrali jsme ty nejlepší produkty a pro spotřebitele máme také všechny potřebné informace o samotném výrobci.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Recenze nářadí značky Parkside

Jak vybrat to správné nářadí do dílny? Naše recenze vám mohou výrazně pomoci. Vybrali jsme to nejlepší nářadí značky Parkside a zpracovali praktické recenze. Při recenzování vycházíme především z hodnocení a zkušeností zákazníků. Zároveň sledujeme technické parametry a kvalitu zpracování. V našem výběru najdete elektrické, ale i aku nářadí – pily, brusky, šroubováky, vrtačky, ale také vysavač i bourací kladivo Parkside. Naše recenze jsou objektivní a zakládáme si na skutečném hodnocení produktů. Výrobce ani prodejce za žádným marketingovým účelem nepropagujeme.

Parkside pásová bruska PBSD 600 A1

Pásová bruska s jmenovitým výkonem 600 W, brusná plocha je 7,5 × 14 cm, rychlost pásu činí 250 m/min., nechybí funkce odsávání.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Značka Parkside má ve své nabídce také pásovou brusku, která je ideální k obrábění a opracovávání dřeva. Brusná plocha je 7,5 × 14 cm, přičemž samotný pás je dlouhý až 45,7 cm. Pásová bruska disponuje dostatečně výkonným elektromotorem. Z hlediska obsluhy je praktická beznástrojová výměna pásu díky inovativnímu upínacímu systému. Zaujme také nízkou cenou.

Jmenovitý příkon pásové brusky je 600 W, přičemž lze plynule regulovat rychlost pohybu pásu. Rozsah rychlosti je od 170 do 250 m/min. Chod pásu lze precizně nastavovat a díky dobře umístěnému přednímu válečku je přítlak pásu rovnoměrný, což je důležité pro broušení samotné plochy. Integrovaná je i funkce sběru odpadu díky vestavěné záchytné nádobě, využít však můžete také externí odsávání. Perfektní vychytávkou je polohovatelné ergonomické držadlo, díky čemuž jsou obsluha a manipulace nenáročné. Rukojeť má pogumovaný povrch. Součástí příslušenství jsou rovněž dva svěrací šrouby (je možné stacionární upevnění pásové brusky), brusný pás a adaptér s redukcí k externímu odsávání. Hmotnost brusky činí 2,65 kg.

Mezi spotřebiteli má tento model pásové brusky velmi dobrou pověst. Zákazníci vyzdvihují především poměr ceny a kvality. Zároveň jsme v recenzích našli i pozitivní ohlasy na ergonomii a kvalitní zpracování. Občas je třeba dávat pozor na dobu provozu, elektromotor se může při vyšší zátěži rychleji přehřívat. Práci usnadňuje i možnost stacionárního použití, kdy lze pásovou brusku připevnit k pracovnímu stolu. Bruska je dodávána s jedním brusným pásem, avšak bez kufříku. Po technické stránce zákazníci chválí také plynulé nastavení otáček a nízkou hmotnost. K běžnému opracování a broušení dřeva je Parkside PBSD 600 A1 dobrou volbou primárně do hobby dílny.

Pozitíva

Příznivá cena
Skvělá ergonomie
Plynule regulovatelný výkon

Negatíva

Přehřívání elektromotoru

Jmenovitý příkon: 600 W ● Max. rychlost pásu: 250 m/min. ● Brusná plocha: 7,5 × 14 cm ● Hmotnost: 2,65 kg ● Funkce odsávání: ano

Parkside Aku rázový utahovák PDSSA 20-Li A1

Aku rázový utahovák s točivým momentem 180 Nm a kapacitou akumulátoru 20 V, max. počet úderů 3 600 ot./min., otáčky lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Rázový utahovák značky Parkside je vhodný k uvolňování i šroubování šroubů či dotahování matic. Nářadí je vhodné použít na kovové šrouby rozměru M8, nebo dokonce dřevěné šrouby o průměru maximálně 8 mm. Otáčky lze plynule nastavit. Oceňujeme také praktickou svorku na opasek.

Maximální točivý moment rázového utahováku Parkside je 180 Nm. Velkou výhodou je to, že lze plynule nastavit otáčky, resp. počet úderů. Maximum je až 3 600 za minutu. Nářadí je v praktickém plastovém kufříku. Dodáváno je i s prodloužením bitů (50 mm) a samotným čtyřhranným adaptérem ¼. Parkside má šestihranné uchycení s rychloupínáním. Praktickým zlepšovákem jsou také magnetické plochy na obou stranách utahováku, kam můžete umístit náhradní bity. Spotřebitelé si na výkon utahováku většinou nestěžují, přestože se stále nejedná o pneumatický rázový utahovák, jehož výkon je násobně větší, nelze proto mít přehnaná očekávání.

Rázovému utahováku Parkside výrazně pomáhá automatický příklepový mechanismus, díky kterému se síla znásobuje, šrouby nebo matice tak dokážete povolit nebo velmi napevno dotáhnout. Stále jde o aku nářadí, proto je výkon do určité míry limitovaný. Utahovák váží kolem 1,2 kg a pracuje se s ním velmi dobře. Manipulace je jednoduchá, ergonomické držení pohodlné. Praktickou vychytávkou je také integrované LED světlo.

Stovky spokojených zákazníků jsou důkazem toho, že toto aku nářadí značky Parkside opravdu plní svůj účel na jedničku. Oproti konkurenci dostanete solidní výrobek za rozumnou cenu. Samozřejmě jde stále o hobby nářadí, max. točivý moment 180 Nm je však pro běžné potřeby víceméně dostatečný. Spotřebitelé nekritizují ani kvalitu zpracování. Nejde o maximálně vytěžované nářadí, a proto obstojí i v testu odolnosti. V rámci příslušenství dostanete prodloužení bitů i čtyřhranný adaptér, avšak baterii je tradičně potřeba dokoupit. Doporučujeme zakoupit akumulátor značky Parkside s kapacitou alespoň 4 Ah, případně menší akumulátor Parkside 20 V 2 Ah. Pokles kapacity je však poměrně rychlý. Z hlediska poměru ceny a kvality není na trhu mnoho modelů, které by tomuto rázovému utahováku výrazněji konkurovaly.

Pozitíva

Perfektní poměr ceny a výkonu
Vhodný k výměně kol u auta
Dobrá manipulace

Negatíva

Rychlý pokles kapacity baterie
Občasné zastavení tahu

Typ: akumulátorové nářadí ● Max. počet úderů: 3 600 ot./min. ● Max. točivý moment: 180 Nm ● Kapacita akumulátoru: 20 V – 4 Ah / 8 Ah ● Regulace otáček: ano ● Hmotnost: 1 216 g

Parkside horní frézka POF 1200 D3

Horní frézka s příkonem 1 200 W, max. 30 000 ot./min., výška zdvihu 55 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pro truhláře či tesaře nezbytně nutné nářadí. Horní frézka je určená k opracovávání dřeva, drážkování, tvorbě výřezů či různým jiným druhům obrábění dřevěných výrobků. Univerzální horní frézka je vhodná také k drážkování jiných stavebních materiálů. Horní frézka Parkside disponuje nastavitelným hloubkovým dorazem. V našem výběru se nachází i díky velké oblibě, které se na našem trhu těší.

Horní frézka z dílny Parkside nabízí poměrně bohaté možnosti nastavení při obrábění materiálu. Za účelem precizního opracovávání dřeva disponuje plynule nastavitelným hloubkovým dorazem. U některých levnějších modelů bývá toto nastavení poměrně nepřesné. Parkside však mezi tyto produkty nespadá. Nastavit si můžete dokonce i paralelní doraz, který využijete při hlubším drážkování. Ocenit musíme také šestistupňové revolverové nastavení hloubky dorazu, které je rychlé a jednoduché. Zdvih frézky činí 55 mm a v balení naleznete sadu 6 nástavců na frézování dřeva. Stopka na nástavce má průměr 6 nebo 8 mm. Rovněž jsou k dispozici nástroje potřebné k nastavení zdvihu i dorazu. Lze připojit i externí odsávání odpadu.

Nářadí velmi mile překvapí samotnou kvalitou materiálů. Tělo frézky je robustní a úchop je ergonomicky tvarovaný. Ovládání otáček je plynulé podle potřeby přítlaku a hloubky frézování. Jmenovitý příkon je 1 200 W a elektromotor pracuje při max. 30 000 ot./min. V balení se nachází také zapichovací kružítko k frézování – drážkování různých tvarů. Kopírovací pouzdro vám umožňuje předně obkreslovat konkrétní tvary. Nízká hmotnost rovněž usnadňuje manipulaci a obsluhu s nářadím. Horní frézka Parkside má čtyřmetrový přívodní kabel.

Z recenzí spotřebitelů vyčnívá především názor, že je horní frézka Parkside za danou cenu perfektní volbou, ať už se dřevem pracujete méně často, nebo pravidelně, svou roli skvěle zastane. Výhrady směřují jen k elektromotoru, který obsahuje uhlíky, přičemž dostupnost originálních je náročnější. Jinak však potěší dostatečný výkon a také plynulé nastavení hloubky dorazu. Oceňujeme i fakt, že součástí balení jsou také nástavce určené k frézování – drážkování do dřeva, ale i další příslušenství. Frézku lze připojit k externímu odsávání. Za cenu hobby nářadí do dílny získáte opravdu spolehlivého pomocníka.

Pozitíva

Snadná obsluha
Dostatečný výkon
Bezkonkurenčně dostupná cena

Negatíva

Elektromotor s uhlíky – horší dostupnost náhradních dílů

Jmenovitý příkon: 1 200 W ● Max. otáčky motoru: 30 000 ot./min. ● Výška zdvihu: 55 mm ● Délka přívodního kabelu: 4 m ● Hmotnost: 2,68 kg

Parkside pokosová a zkracovací pila PKS 1500 B3

Příkon 1 500 W, 5 000 ot./min., max. délka řezu 120 mm, max. šířka řezu 60 mm, nastavení pokosu: −45° až +45°.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Levná, ale zároveň výkonná pokosová pila Parkside s uhlíkovým elektromotorem. Dodávána je spolu s integrovaným adaptérem na odsávání a praktickým sáčkem na prach. Pila umožňuje nastavení sklonu i pokosu. Maximální délka řezu činí 120 mm. Linii řezu můžete vést díky laserovému paprsku.

Standardní uhlíkový elektromotor s příkonem 1 500 W dodává této pokosové pile Parkside dostatek síly. Bez problémů s ní zvládnete provádět čisté řezy do dřeva či plastu. Výhodou pokosové a zkracovací pily je fakt, že hlava je výkyvná. Následně můžete plynule a přesně nastavit pokos. Pokos můžete nastavovat až do 45°. Stejného čísla dosáhnete i při nastavování sklonu hlavice. Motor pracuje při maximálně 5 000 ot./min., jedná se však o údaj v případě volnoběžného chodu. Pilu Parkside lze klidně přirovnat k dražším modelům v této kategorii nářadí. Výkonem určitě nezaostává.

Vybavena je také upínacím podstavcem i s bočními zarážkami pro lepší stabilitu během řezání obrobku. Určitě využijete i upevňovací svorku k zastabilizování řezu. Maximální délka řezu činí 120 mm, výšku lze nastavit maximálně na 60 mm. Při sklonu 45° je maximální výška 35 mm. Díky své konstrukci je pokosová a zkracovací pila vhodná k montáži na pracovní stůl. Namontován je pilový kotouč o průměru 210 mm (48 zubů). Řezat s ním zvládnete jak dřevo, tak i plast.

Přesnost řezu by měl zvyšovat laserový paprsek. Na základě recenzí spotřebitelů laser nedrží úplně přesnou linii a mohou se objevit menší odchylky. Z hlediska domácího kutilství se však jedná o zanedbatelný nedostatek. Laser je napájen samostatně dvěma alkalickými bateriemi. Ty jsou součástí balení. Stejně tak v balení naleznete i dva kusy náhradních uhlíkových kartáčků do motoru. Pila disponuje ergonomickým držadlem. Parkside chválíme za záchytný odpadní sáček, který je určený na prach. Vak jednoduše nasadíte a ušetříte si tak následný úklid. Lze připojit externí odsávání. V balení se nachází také klíč k uvolnění pilového kotouče.

Práci s pokosovou pilou Parkside PKS 1500 B3 si spotřebitelé velmi pochvalují. Těší je především přesnost řezu a vcelku solidní zpracování. Výhrady směřují jen k některým plastovým částem, které jsou namáhanější a hrozí jejich odlomení nebo poškození. V této cenové kategorii jde o poměrně častou záležitost, se kterou je nutné počítat. Zákazníky poměr ceny a kvality těší. Velkým plusem je dostatečný výkon. Někteří spotřebitelé kritizovali upínací svorku, jejíž závit se rychle opotřebovává a následně pořádně nedrží.

Pro změnu však chválí integrované odsávání spolu se sáčkem na prach. Malým plusem je určitě i design, který poněkud nápadně připomíná dražšího německého konkurenta. Pokosová pila Parkside spotřebiteli za danou cenu poskytuje nadstandardní výkon a zároveň standardní služby. Řez pily je velmi plynulý. Chod motoru je hlučnější. V balení se nachází i náhradní uhlíky. Celá konstrukce váží 7,6 kg a lze ji připevnit k pracovnímu stolu.

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Solidní výkon
Integrované odsávání – sáček na prach

Negatíva

Méně kvalitní plastové části
Horší přesnost laseru

Typ: elektrické nářadí ● Jmenovitý příkon: 1 500 W ● Volnoběžné otáčky: 5 000 ot./min. ● Max. délka řezu: 120 mm ● Max. výška řezu: 60 mm ● Nastavení pokosu: −45° až +45° ● Délka kabelu: 2 m ● Hmotnost: 7,6 kg

Parkside pneumatický rázový utahovák PDSS 310 B5

Točivý moment 310 Nm, jmenovité otáčky: 7 000/min., max. pracovní tlak 6,3 baru, obousměrný chod.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Hobby pneumatický rázový utahovák Parkside je určený k nenáročnému použití v domácích podmínkách. Dodáván je v praktickém plastovém kufříku i s příslušenstvím v podobě nástavců a maziva. Utahovák je potřeba připojit ke kompresoru s alespoň 50litrovým zásobníkem vzduchu. Disponuje obousměrným chodem. V našem výběru se nachází především díky nízké ceně a vysoké prodejnosti.

Výrobce uvádí maximální točivý moment 310 Nm. Díky tomuto tlaku by nemělo být problém povolit šrouby na kolech automobilu. V praxi však spotřebitelské recenze ukázaly, že výkon pneumatického utahováku při použití optimálního kompresoru není schopen plynule povolit šrouby kola u auta. V průměru se přitom utahovací moment šroubů na kolech pohybuje kolem 100 až 140 Nm. Max. točivý moment 310 Nm proto nedosahuje natolik efektivní síly. Při praktickém měření rovněž utahovák nemá avizovaných 7 000 ot./min., ale jen kolem 5 000 ot./min. V praxi je proto tento pneumatický utahovák vhodný spíše k jiným účelům než montáži a demontáži kol.

Rázový utahovák Parkside je nutné napojit na kompresor s pracovním tlakem minimálně 6,3 baru. Ideální je, aby měl vzdušník alespoň 50 litrů. Tento objem je pro pneumatické nářadí optimální, ideálně, pokud je vzduchu v zásobníku ještě více. Zařízení však není dodáváno s tlakovou hadicí, tu si můžete zakoupit i u prodejce Lidl. V kufříku nicméně naleznete 11dílnou sadu náhradních ořechů, a to i spolu s prodlužovacím nástavcem pro případ potřeby. V kufříku se nachází také mazivo dodávané přímo výrobcem.

Nářadí váží zhruba dva kilogramy a konstrukce působí poměrně robustně. Kvalitou zpracování určitě nezaostává, právě naopak, masivní plasty vypadají odolně. Tělo je z hliníkové slitiny. Madlo je pogumované, díky čemuž je protiskluzové. Podle zákazníků také vcelku slušně tlumí nárazy.

Kola u auta s ním nepovolíte. Tyto názory se v recenzích zákazníků vyskytovaly poměrně často. Řada spotřebitelů chtěla avizovaný výkon využít právě k montáži či demontáži kol. Výkon však není dostačující, což je největší nedostatek tohoto pneumatického utahováku Parkside. Zákazníci, kteří jej využívají k jiným účelům, si však na výkon nestěžují. Těší je také praktický přenosný kufřík a nízká pořizovací cena. Kvalitou zpracování rovněž nezklame a vyrovnává se konkurenci. Potěší bohatým příslušenstvím, a to i v podobě náhradních nástavců (ořechy), které při práci určitě využijete. Je třeba dokoupit tlakovou hadici a z hlediska používání je nutné vlastnit kompresor. Pro nenáročného uživatele může být tento méně výkonný pneumatický rázový utahovák schopným pomocníkem.

Pozitíva

Nízká cena
Praktický kufřík
Příslušenství

Negatíva

Nedostatečný výkon
Méně otáček, než je deklarováno výrobcem

Typ: pneumatické nářadí ● Max. točivý moment: 310 Nm ● Jmenovité otáčky: 7 000 ot./min. ● Max. pracovní tlak: 6,3 baru ● Obousměrný chod: ano ● Hmotnost: 2,04 kg

Parkside Aku úhlová bruska PWSA 20-Li C3

Aku úhlová bruska s 2 500 – 10 000 ot./min., průměr kotouče činí 125 mm, kapacita akumulátoru 20 V, otáčky lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Chcete-li řezat či brousit, ale potřebujete, aby vás neomezovala elektrická síť a kabel, pak je úhlová bruska Parkside poháněná akumulátorem vhodným řešením. Jedná se o praktického pomocníka pro domácí kutily. Bruska je určená k běžnému broušení a průměr kotouče činí 125 mm.

Aku úhlová bruska není dodávána s akumulátorem, ten je potřeba dokoupit samostatně. Výrobce doporučuje akumulátor s kapacitou 4 Ah. Výdrž baterie je podle spotřebitelů slabší, ale vzhledem k účelům použití je kapacita dostačující. Bruska Parkside disponuje i plynulým rozběhem a možností regulovat výkon. Rozsah otáček je od 2 500 až do 10 000 za min. Výkonem bruska neohromí a z hlediska řezání doporučujeme sáhnout po výkonnějších aku nebo elektrických modelech. Při vyšší zátěži dávejte pozor na přehřívání elektromotoru.

Přestože se jedná o levnější hobby model, spotřebitele potěší flexibilní umístění rukojeti až ve 3 polohách. Rukojeť je navíc i protiskluzová. Kvalita materiálů, především spínače či plastových částí, je horší. Součástí příslušenství je jeden řezací kotouč o průměru 125 mm a také montážní klíč. Upínání kotouče je zajištěno maticí M14 a systém výměny kotouče je jednoduchý díky aretaci vřetena Spindle Lock. Bruska má také ochranný kryt, který disponuje bezklíčovým rychlonastavením polohy. Hmotnost brusky činí necelých 1,6 kg.

Na základě zkušeností zákazníků lze konstatovat, že v poměru ceny a funkčnosti úhlová bruska Parkside PWSA 20-Li C3 splňuje požadavky spotřebitelů a nenáročné určitě nezklame. Pro některé zákazníky je slabinou horší zpracování a kratší výdrž akumulátoru. Řešením je zakoupení dvou kusů baterií a jejich střídání. Další spotřebitelé si zase pochvalují ergonomii a možnost regulace otáček, která u konkurentů není v této cenové hladině zcela běžná. Výkon brusky je průměrný a při větším tlaku místy dochází k vypnutí brusky. Tehdy je nutné spínač vypnout a opětovně zapnout. Spotřebitelé jsou rádi za ergonomii i 3 polohy ergonomické rukojeti. Komplexně je tak úhlová bruska Parkside obstojným hobby nářadím určeným k nezbytnému použití.

Pozitíva

Pořizovací cena
Plynulá regulace otáček
Tři polohy rukojeti

Negatíva

Dodávána bez akumulátoru a nabíječky
Méně kvalitní zpracování
Slabší výkon

Typ: akumulátorové nářadí ● Otáčky motoru: 2 500 – 10 000 ot./min. ● Kapacita akumulátoru: 20 V – 4 Ah / 8 Ah ● Průměr kotouče: 125 mm ● Regulace otáček: ano ● Hmotnost: 1 540 g

Parkside elektrický vertikutátor PLV 1500 B1

Příkon 1 500 W, 3 600 ot./min., šířka záběru 36 cm, 50litrový sběrný koš.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

K provzdušňování trávníku, které vykonávají poctiví zahrádkáři na jaře, resp. podzim, lze použít elektrický vertikutátor Parkside. Ten v sobě ukrývá výkonný, 1 500W elektromotor a je dodáván se dvěma vyměnitelnými pracovními válci. Umožňuje nastavit hloubku provzdušňování a nechybí mu ani sběrný koš.

U spotřebitelů je tento zahradní pomocník velmi oblíbený, důkazem je vysoká prodejnost a řada kladných hodnocení. Přestože jde o hobby nářadí od výrobce Parkside, příkon motoru 1,5 kW je více než dostačující k účinnému provzdušnění trávníku. Do jisté míry vás bude omezovat desetimetrový síťový kabel. Alternativou je v takovém případě benzinový vertikutátor. Šířka záběru u tohoto modelu činí 36 cm.

Vybaven může být vertikutačním válcem s 10 noži z nerezové oceli. Tento nástavec poslouží primárně k regenerování trávníku po zimní sezoně, resp. ještě před ní. Druhý provzdušňovací válec se 44 hustě osazenými pružinovými hroty z oceli odstraňuje z trávníku slabá stébla trávy a také mechy a plsť ve spodním podloží. Sběrný koš má objem 50 litrů. Spotřebitelé však uvádí, že pořádně nedrží na svém místě a jeho konstrukce je nestabilní.

Na první dojem působí vertikutátor Parkside velmi hodnotně a robustně. Celkově konstrukce i design prezentují kvalitu. Uživatelé však kritizují labilní plasty. Konstrukce má polohovatelná madla a je velmi kompaktní. Hmotnost se pohybuje na hranici 9 kg. Za účelem praktického uskladnění je dodáván také držák na zeď. Jedním z neduhů je výše zmíněný sběrný koš, který nedrží na svém místě a jeho uchycení je špatné. Spotřebitelé to tudíž řeší svépomocí. O něco horší je efektivita sběru do koše, obvykle se naplní jen z poloviny. Následně už zbytek zůstává pod zařízením a nesměřuje do sběrného koše.

Na základě dostupných recenzí lze zhodnotit, že vertikutátor Parkside patří k jedněm z nejlepších nářadí od tohoto výrobce. Naprostá většina zákazníků produkt doporučuje z důvodu poměru ceny a kvality. Chválí také jeho účinek a efektivitu provzdušňování trávníku. Zařízení má dostatečný výkon. Problematický sběrný koš pro mnohé není překážkou. Plastové díly nejsou nejkvalitnější, ale pokud je zařízení v záruce, reklamace není problém. Síťový kabel je u elektrického provedení vždy menším nedostatkem. K dispozici jsou však dva válce a rovněž můžete regulovat výšku zdvihu. Výhodou jsou také zadní kolečka, vertikutátor je tudíž dostatečně stabilní. Zařízení je kompaktní. Na základě parametrů, výkonu a recenzí zákazníků není vertikutátor Parkside vůbec špatnou volbou.

Pozitíva

Řada pozitivních recenzí
Perfektní účinek
Bezkonkurenčně nízká cena

Negatíva

Nekvalitní plastové části
Síťový kabel

Typ: elektrické nářadí ● Šířka záběru: 36 cm ● Příkon: 1 500 W ● Max. otáčky motoru: 3 600 ot./min. ● Objem záchytného koše: 50 l ● Hmotnost: 9 kg

Proč si vybrat nářadí značky Parkside

V případě značky Parkside se často diskutuje o tom, kdo je vlastně výrobcem? Jaká je kvalita nářadí Parkside? Je možné ho reklamovat? Jak je na tom pozáruční servis? Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto nářadí? Spotřebitelé mají i mnoho dalších otázek, na které v tomto článku najdete odpověď. V textu níže se dozvíte vše důležité o samotné značce. Vždy mějte na paměti, že nářadí je určené pro domácí kutily, ne k profesionálním účelům. Nářadí Parkside řadíme do segmentu hobby náčiní, ale zároveň se najdou produkty, které dokážou konkurovat i dražšímu, profi nářadí. Chcete-li vědět vše důležité o tomto výrobci, přečtěte si následující odstavce.

Proč si vybrat nářadí Parkside

 • Kvalita nářadí značky Parkside
 • Cenová dostupnost
 • Reklamace nářadí
 • Pozáruční servis a náhradní díly
 • Široký sortiment
 • Hlavní výhody a nevýhody

Nářadí značky Parkside z Lidlu – kvalita a spolehlivost

V případě výrobce Parkside se často diskutuje o jeho původu. Faktem zůstává, že jde o privátní značku společnosti Lidl, kterou u jiného prodejce oficiálně nekoupíte. Dodavatelem produktů Parkside pro tento řetězec je německá společnost Kompernass. Eminentní výrobce jako takový však není znám. V diskuzích narazíte na názory, že jde o levné nářadí z Číny, jiní zase uvádějí, že výrobcem je německý Bosch či Einhell a jde o jejich druhotřídní kvalitu. Podle vzhledu je opravdu možné si nářadí Parkside s Boschem snadno splést a na první pohled je odliší jen označení logem.

Co se týče samotné kvality a spolehlivosti, většina nářadí je poskládána z dílů několika výrobců. Není tedy neobvyklé, že vrtačka nebo řetězová pila značky Parkside mohou obsahovat několik značkových komponentů doplněných levnějšími díly. Jedná se však o hobby nářadí, nikoli profesionální nářadí určené k vysoké zátěži. Svědčí o tom nižší kvalita materiálů, ale i technické parametry, např. výkon.

Parkside již na našem trhu není žádným nováčkem a názorů na kvalitu tohoto nářadí je více. Je však potřeba ho porovnávat s konkurencí v segmentu hobby nářadí – a zde Parkside jasně boduje. Ať už jde o vrtačky, brusky, šroubováky, rázové utahováky, sponkovače, nebo kompresory, kvalita je na solidní úrovni a svůj účel zvládnou plnit bez problémů.

Horší kvalita zpracování pochopitelně může mít na svědomí nižší odolnost a životnost nebo odlomení, respektive poškození některých mechanických částí. U akumulátorového nářadí směřují výhrady ke slabší kapacitě baterie. U elektrického nářadí je to zase slabší výkon, který je však s konkurencí srovnatelný. Odolnost často závisí i na četnosti používání a údržbě, která by měla být stejná jako u každého jiného nářadí. Pravidelné čištění a správné skladování by měly být samozřejmostí.

Nízká cena a dostupnost produktů

Jedním z hlavních důvodů, proč se nářadí Parkside těší tak velké oblibě, je jeho nízká cena. Pro domácí kutily je cenová dostupnost často klíčová. Parkside tímto parametrem poráží v segmentu hobby techniky i mnohé konkurenty renomovaných značek. Parametry se však vždy vyplatí porovnat i s o něco dražší konkurencí Bosch, Einhell, Güde nebo Fieldmann. Rozdíl je někdy jen pár korun, přičemž můžete mít doma výrobek renomované značky. Znovu zdůrazňujeme, že cena nářadí Parkside odráží kvalitu a schopnosti nářadí, proto se ho nesnažte využívat k tomu, k čemu není určené. K tomu vám poslouží profesionální nářadí určené na vysokou zátěž, které je kvalitnější a odolnější.

Aku šroubovák Parkside

Dostupnost produktů už dnes nepředstavuje výraznější problém. Lidl nabízí nářadí Parkside sezónně (jaro, léto, podzim, zima), ale díky internetovému obchodu (e-shop Lidl) již není nutné jít primárně do prodejny. Nářadí si můžete zakoupit také online. Stále jsou však pro jednotlivá období typické různé druhy nářadí, proto je možné, že jiné nemusí být zrovna dostupné. V takovém případě je nutné počkat na to, až se produkt objeví v letáku.

Reklamace není problém

Prodejce Lidl si jako jeden z nejúspěšnějších obchodních řetězců v Česku nemůže v rámci své nabídky dovolit distribuovat produkty pochybné kvality. V případě, že zákazníci nejsou s kvalitou spokojení, je velkou devízou společnosti to, že je reklamace v převážné většině případů vyřízena ke spokojenosti zákazníka. Pokud jde o poškození, nefunkční nářadí nebo jiné vážnější vady, často je možné, že v prodejnách Lidl proběhne reklamace formou výměny kus za kus (pochopitelně je-li produkt v daném období v prodeji). Druhou možností je, že vám prodejce vrátí peníze ve výši nákupní ceny zboží.

V případě dražších kusů nářadí Parkside výrobce využívá svého legitimního práva, kdy se uskuteční reklamační řízení, teprve až po jeho ukončení se rozhodne, zda vám produkt prodejce vymění, uhradí na své náklady jeho opravu, vrátí peníze, případně reklamaci zamítne. Reklamační řízení netrvá déle než 30 dní. Zkušenosti mnoha zákazníků jsou v tomto směru velmi pozitivní. I v případě, že nářadí Parkside zakoupíte přes e-shop, ho můžete jít reklamovat do kterékoli prodejny Lidl. Na zboží se vztahuje standardní záruka v délce trvání 24 měsíců.

TIP: Prodejce Lidl umožňuje spotřebitelům po zakoupení nářadí Parkside využít 30denní lhůtu pro bezplatné vrácení zboží (odstoupení od kupní smlouvy). Pokud zjistíte, že nářadí Parkside z nějakého důvodu nevyhovuje vašim požadavkům, byl vám doručen nesprávný model, případně byl doručen poškozený, lze jej vrátit na kterékoli prodejně Lidl. Zboží nesmí být viditelně znečištěné, poškozené kupujícím a obal nesmí být značně znehodnocený. Samozřejmě je nutné dodržet potřebná pravidla a kritéria, která jsou stanovena ve všeobecných obchodních podmínkách společnosti Lidl.

Pozáruční servis – horší dostupnost náhradních dílů

Největší slabinou této značky nářadí je právě opravitelnost. Důvodem je horší dostupnost náhradních dílů v Česku, protože jejich původ je často nejednoznačný, neboť vícero modelů je konstruováno z komponentů několika výrobců.

Přímočará pila Parkside

V Česku autorizované servisy nejsou dostupné a náhradní díly nabízí pouze distribuční firma Kompernass. V případě poruchy či poškození je proto složitější originální díly sehnat. Jediným oficiálním dodavatelem náhradních dílů je zmíněná firma Kompernass. Na její webové stránce můžete najít potřebné příslušenství i některé náhradní díly. V minulosti bylo možné náhradní díly objednat jen v Německu nebo v Rakousku, přičemž jejich doručení do Česka nebylo možné. Co se týče oprav, několik servisů dokáže nářadí značky Parkside opravit, ale nejde o oficiální pozáruční servis.

Opravu levných produktů doporučujeme dobře zvážit, protože i neoficiální servis vás může stát téměř tolik, jako je cena nového modelu takového nářadí.

Řetězové pily, šroubováky či vrtačky značky Parkside

Značka Parkside má opravdu široký záběr a společnost Lidl má díky tomu pokrytou sezónní nabídku. Nářadí Parkside můžeme rozdělit do více dominantních kategorií a podkategorií, které spotřebitele zajímají nejvíce. V dané třídě má Lidl rovněž několik různých tříd, které se od sebe liší provedením, funkcemi, výkonem či vybavením (příslušenstvím).

Primárně lze sortiment výrobce rozdělit na elektrické a akumulátorové nářadí. V tomto segmentu jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené aku šroubováky nebo aku vrtací kladiva Parkside. Neméně se těší oblibě i vrtačky s příklepem či vrtací nebo sekací kladiva určená i na bourací práce.

V případě sezónní nabídky spotřebitelé často vyhledávají brusky a řetězové pily nejen elektrické, ale také akumulátorové. Sortiment brusek obsahuje také pásové či úhlové brusky. Mezi pilami naleznete také klasické stolní kotoučové pily, ocasní pily, pily na vyřezávání nebo přímočaré pily. Při práci se dřevem se bude určitě hodit elektrický hoblík Parkside nebo aku hoblík. Dále má výrobce Parkside svářečky, rázové utahováky, drážkovací frézy do zdiva, pneumatické nůžky na plech, vysavače nebo tlakové čističe a spoustu dalšího příslušenství a techniky vhodné do zahrady, dílny i domácnosti.

Výhody a nevýhody nářadí Parkside

Značka Parkside je na trhu již delší dobu a do kontaktu s ní přišla řada spotřebitelů. Z pohledu některých jde o podprůměrnou kvalitu. Jiní zase nářadí hodnotí na základě nízké ceny. Nářadí značky Parkside nemá ambici hrát si na profi nářadí, které budou využívat profesionálové, a navíc několik hodin denně. Hobby nářadí Parkside je určené pro domácí kutily na běžné práce kolem domu, stavby, opravy, práci na zahradě a mnoho dalšího. Silné a slabé stránky těchto výrobků je nutné vnímat v poměru ceny a kvality, neboť tímto způsobem produkty propaguje i společnost – prodejce Lidl.

Výhody

 • Dostupná cena
 • Poměr ceny a kvality
 • Bezproblémová reklamace
 • Široký sortiment
 • Velké množství pozitivních recenzí zákazníků
 • Design

Nevýhody

 • Kvalita některých materiálů
 • Horší dostupnost náhradních dílů
 • Předpoklad kratší životnosti
 • Rychlejší opotřebení

Otázky a odpovědi – FAQ

Nemáte jasno v tom, jestli se vyplatí jít do koupě nářadí Parkside? Chcete se informovat ohledně recenzovaných modelů? Zajímají vás informace týkající se výběru produktů? Neváhejte nás kontaktovat, napište nám komentář a my vám rádi co nejdříve odpovíme. Zároveň budeme velmi rádi, pokud se podělíte o vlastní zkušenosti se značkou Parkside. Poradíte tak i dalším spotřebitelům, kteří nad koupí výrobků této značky uvažují.

Ano, vyplatí. V poměru ceny a kvality má výrobce Parkside bohatou nabídku akumulátorového nářadí – aku řetězové pily, aku šroubováky, aku brusky, aku vrtačky, aku křovinořezy nebo aku nůžky na živý plot a mnoho jiného. Ve srovnání s konkurencí disponuje opravdu spoustou různých modelů. Někdy je však nutné počítat s tím, že mimo sezónu některé druhy nářadí nekoupíte.

Jelikož se jedná o privátní značku společnosti Lidl, jediným oficiálním prodejcem nářadí Parkside je výhradně Lidl. Nářadí si můžete zakoupit přímo v prodejně za předpokladu, že je aktuálně v sezónní nabídce, nebo přes e-shop Lidlu, kde máte vše na jednom místě.

Ano, ve většině případů je nářadí dodáváno bez baterie. Často je však součástí dodávky jiné příslušenství. V e-shopu Lidl má prodejce vytvořenou samostatnou sekci, kde můžete zakoupit aku baterie a další příslušenství. Podle kapacity činí investice do baterie 500 až 1 000 Kč.

Pokud jde o oblíbený kompresor PKO 24 B2, drtivá většina recenzí je velmi pozitivní. Avšak problémem je skutečnost, že tento kompresor je dostupný jen v určitých sezónních obdobích. Má až 24litrovou nádrž, plynule nastavitelný tlak, příkon až 1,8 kW a potřebné příslušenství. Pozitivní ohlasy má i AKU kompresor 20 V PKA 20-Li A1.

Parkside Performance Aku pila ocaska PSSAP 20-Li C3

Aku ocasní pila s kapacitou akumulátoru 20 V, délka zdvihu 22 mm, počet zdvihů max. 3 000/min., počet zdvihů lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ocasní pilu využívají domácí kutilové především při práci se dřevem, nicméně Parkside PSSAP 20-Li C3 se dokáže uplatnit i při řezání plastu, kovu či jiných stavebních materiálů. Díky aku provedení vás při práci neomezuje kabel. Manipulace s ocasní pilou je nenáročná, váží pouze 1,57 kg.

Ocasní pila Parkside je podle spotřebitelů vcelku výkonné zařízení, které si bez problémů poradí se dřevem či plastem. Řezání je plynulé i díky nastavitelnému počtu zdvihů. Díky výkonu si pila poradí také s kovem či jinými stavebními materiály, avšak k pravidelnému řezání tvrdých materiálů tato ocasní pila určena není. Vhodnější jsou spíše plechy nebo duté kovové roury. Velkým plusem je bezkartáčový motor, jehož chod je tichý a předpokladem je dlouhá životnost. Hloubka řezu je nastavitelná. Maximální řezný výkon v případě dřeva je 15 mm, u kovu jde o 12 mm. Maximální výška zdvihu činí 22 mm. Základní deska je vysouvatelná, což umožňuje jednoduché nastavení hloubky řezu. Výměna listu je díky rychloupínacímu sklíčidlu rovněž bezproblémová.

Akumulátorová ocasní pila nabízí spotřebiteli řadu výhod. Parkside mile překvapí zpracováním a kvalitou materiálů, které rozhodně nepůsobí lacině. Konstrukce je poměrně lehká, ale masivní. Ocasní pila je dodávána spolu s plastovým kufříkem a také dvěma pilovými listy do dřeva a kovu. Je však kompatibilní s pilovými listy od různých výrobců, jedná se o typický rozměr. Držadlo má protiskluzové, pogumované části, což také napomáhá k lepší stabilitě během řezání. Doporučený je akumulátor Parkside PAP 20 A3 s kapacitou 4 000 mAh. Výrobek je dodáván bez akumulátoru. Zabudováno je také praktické LED světlo.

Ocasní pila Parkside představuje tradiční kvalitu hobby nářadí ze sítí prodejen Lidl. Zákazníci vyzdvihují především poměr ceny a kvality. Zejména při práci se dřevem či plastem ocasní pila splní svůj účel. Při řezání kovu je nutné myslet na výkon a maximální hloubku řezu. Někteří zákazníci hovoří o necitlivé regulaci výšky zdvihu. Plusem je tichý, bezkartáčový motor, který je odolný a déle vydrží. Akumulátorová pila není dodávána s baterií, nicméně součástí balení je kufřík a také dva pilové listy na kov a dřevo. Překvapením je i vyšší kvalita plastů a robustní konstrukce, které jsou předpokladem vyšší odolnosti a delší životnosti. Z názorů zákazníků vyzdvihujeme také nízkou hmotnost a snadnou manipulaci.

Pozitíva

Příznivá cena
Kvalita materiálů
Tichý a bezúdržbový motor

Negatíva

Dodání bez akumulátoru
Regulace zdvihu není tak plynulá

Typ: akumulátorové nářadí ● Délka zdvihu: 22 mm ● Počet zdvihů: 0 – 3 000/min. ● Kapacita akumulátoru: 20 V – 4 Ah / 8 Ah ● Regulace počtu zdvihů: ano ● Hmotnost: 1 157 g

Parkside aku řetězová pila PKSA 40-Li A1

Aku řetězová pila s délkou záběru 380 cm, rychlost řezu je 21 m/s, automatické mazání řetězu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Akumulátorové řetězové pily si získávají čím dál větší oblibu. Výkonem sice benzinové řetězové pily nenahradí, ale pro účely mnoha spotřebitelů stačí. Mezi takové patří i řetězová pila Parkside s délkou řezu 38 cm a dvourychlostní převodovkou. Nenáročnou údržbu a dlouhou životnost zajišťuje i bezuhlíkový motor.

Řetězová pila Parkside je poháněna výkonným bezuhlíkovým elektromotorem. Díky tomu je údržba nenáročná a existuje zde předpoklad delší životnosti. Poměr ceny a výkonu je v tomto případě obrovskou doménou aku řetězové pily Parkside. Záběr řetězu je 38 cm a oproti mnoha konkurentům je tento parametr velkou výhodou. Rychlost řezu se liší podle stupně zvolené rychlosti. Při nižším výkonovém stupni je to 15 m/s, v případě druhého 21 m/s. Spínač se nachází v horní části rukojeti. Výkon regulujete tradiční spouští. Hmotnost aku řetězové pily činí pouze 3,6 kg. Manipulace s ní je velmi jednoduchá. Pila je dokonce vybavena systémem automatického mazání řetězu. Velmi nás potěšila také možnost beznástrojového napínání řetězu za pomoci otočného regulátoru. O bezpečný provoz se stará obouruční ochranný spínač k rychlému zastavení řetězu v případě nebezpečí.

Kromě výše zmíněného bezuhlíkového elektromotoru odolnost zvyšuje masivní kovová převodovka. Konstrukce je robustní a navzdory nízké ceně není cítit, že by šlo o vysloveně hobby model z druhotřídních materiálů. Náběh motoru je díky funkci Soft Start velmi plynulý. Součástí příslušenství je také 180 ml mazacího oleje. Hladinu oleje můžete sledovat přes průhlednou rysku. K provozu jsou nutné dva akumulátory s kapacitou 20 V – 4 000 mAh. Akumulátory jsou upevněny po obou stranách řetězové pily. Spotřebitelé však mají výhrady k výdrži, resp. vyšší spotřebě a následně kratší výdrži. Není tak na škodu mít sadu náhradních akumulátorů. Pila má také LED ukazatel kapacity baterie. V balení se nachází i ochranný kryt řetězu.

Aku řetězová pila Parkside PKSA 40-Li A1 je vskutku zajímavou volbou pro nenáročné „dřevorubce“. Spotřebitelé v recenzích poukazují na fakt, že výkonem je pila nezklamala. Horší vlastností je slabší výdrž baterie a k provozu jsou nutné dva akumulátory. Tichý chod i automatické mazání řetězu jsou obrovskou výhodou. Záběr 38 cm je v dané cenové hladině více než dostačující. Aku řetězová pila potěší také nízkou hmotností a snadnou manipulací. Díky ergonomické rukojeti se s ní dobře pracuje i při šikmých řezech. Zákazníci jsou rádi za bezuhlíkový motor a vcelku solidní zpracování. Výrobce chválíme za kovovou převodovku a plynulý náběh výkonu díky systému Soft Start.

Pozitíva

Bezuhlíkový motor – vyšší odolnost
Kovová převodovka
Pořizovací cena

Negatíva

Jsou potřeba dva akumulátory
Kratší výdrž

Délka záběru: 38 cm ● Počet rychlostí: 2 ● Rychlost řezu: 21 m/s ● Automatické mazání řetězu: ano ● Hmotnost: 3,6 kg

Parkside vrtací a sekací kladivo PBH 1500 F6

Příkon 1 500 W, síla úderu 5 J, 3 900 úderů/min., regulace otáček, délka kabelu 3 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud potřebujete navrtat do zdi hmoždinku, a to i do větší hloubky, toto vrtací a sekací kladivo Parkside k tomuto účelu dokonale poslouží. Umožňuje příklepové vrtání (rovněž i bez příklepu) a plusem je také funkce sekání se zapnutým příklepem. Dodáváno je se sadou vrtáků a přenosným kufříkem.

Toto vrtací a sekací kladivo Parkside patří do segmentu hobby nářadí, čemuž odpovídá i samotná cena. Zařízení je cenově dostupné a zároveň určené primárně k příležitostným pracím domácích kutilů. Bez problémů zvládnete vrtat do oceli, betonu, kamene nebo dřeva. Vrtat do betonu či kamene zvládne do průměru 32 mm, u oceli 13 mm a při vrtání do dřeva až 40 mm. Kladivo využívá klasické rychloupínací sklíčidlo SDS plus a lze nasadit i sklíčidlo s ozubeným věncem pro vrtáky, které mají kulatou stopku.

Plynule můžete přepínat mezi příklepovým a klasickým vrtáním. Rovněž je k dispozici funkce sekání s příklepovým a otočným mechanismem. Příkon uhlíkového elektromotoru je 1 500 W. Spotřebitelé jsou s výkonem velmi spokojení. Přirozenou vlastností těchto motorů je vysoká hlučnost. Síla úderu (příklepu) je až 5 J. Napájecí kabel je dlouhý tři metry. S vrtacím kladivem Parkside se dobře pracuje i díky držadlu s protiskluzovou úpravou. Využít můžete také přídavné držadlo s pogumovaným povrchem. Hmotnost 4,9 kg není nic, co by při práci komplikovalo „život“. Zařízení indikuje případné opotřebení uhlíků.

Regulace otáček je přítomná, ale není plynulá. Během pracovních otáček je nelze regulovat. Chod je nutné zastavit a za pomoci otočného regulátoru na spodní části rukojeti následně můžete otáčky regulovat. Při práci se sekáči či dlátem někteří spotřebitelé uvádí, že plochý sekáč má tendenci se samovolně otáčet, což práci značně komplikuje. Na svědomí to má především méně odolná převodovka. Přibalené vrtáky a sekáče v balení nepatří mezi nejkvalitnější, ale rozhodně jde o plusové body pro výrobce. V balení naleznete tři SDS vrtáky, jeden ostrý sekáč, jeden plochý sekáč nebo také mazivo a montážní klíč.

Jak už bývá zvykem, nářadí Lidl – vrtací a sekací kladivo Parkside PBH 1500 F6 – boduje cenou. Zákazníci v recenzích nejčastěji zmiňují právě optimální poměr ceny a výkonu. Ke kvalitě se občas najdou výhrady, ne však ke kvalitě zpracování. Držadla jsou velmi dobře zpracovaná. Navenek přístroj působí velmi odolně a robustně. Méně kvalitní je převodovka, která způsobuje přetáčení sekáčů při práci. Samotné vrtáky a příslušenství jsou méně odolné a je nutné počítat s kratší životností. Oceňujeme praktický přenosný kufřík.

Díky výkonnému (byť hlučnému) elektromotoru s klasickými uhlíkovými kartáčky dokážete bez problémů vrtat do zdí z betonu, cihly i kamene. Výkonu je tak dostatek, a navíc je k dispozici možnost vrtat s příklepem i bez něj. Některým spotřebitelům dělal problém otočný přepínač při přepínání na příklepový mechanismus, jelikož je poměrně tuhý. Celkově svoji roli tento přístroj zastane a z hlediska poměru ceny a kvality vytváří ostatním výrobcům velmi solidní konkurenci.

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Zvládne kvádrové i cihlové zdi
Sada vrtáků a praktický kufřík

Negatíva

Nedisponuje plynulou regulací otáček
Samovolné otáčení dláta/sekáče

Typ: elektrické nářadí ● Jmenovitý příkon: 1 500 W ● Síla úderu: 5 J ● Počet úderů: 0 – 3 900/min. ● Regulace otáček: ano ● Hmotnost: 4,9 kg ● Délka kabelu: 3 m

Parkside stolní kotoučová pila PMTS 210 A1

Příkon 1 200 W, výška řezu max. 48 mm, 4 800 ot./min., úhel šikmého řezu 45°, délka kabelu 3 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pro domácí kutily, kteří pravidelně pracují se dřevem, je takováto stolní kotoučová pila velmi praktickým pomocníkem. Zařízení poslouží k přesným a úhlovým řezům do dřeva, dřevotřísky, plastu či nábytku. Plynule lze nastavit sklon a výšku řezu. Stolní kotoučová pila má také praktický stůl s bočním rozšířením pro komfortní práci.

Přestože se nejedná o vybavení dílny, které by doma potřeboval každý domácí kutil, pokud plánujete se dřevem pracovat častěji, mít v dílně tuto přenosnou stolní kotoučovou pilu nebude na škodu. I s pracovním stolem váží jen 14 kg. S příkonem 1 200 W nepatří k nejvýkonnějším na trhu, avšak energie na řezání je více než dost. Elektromotor však nemá „soft“ start, je proto nutné si zvyknout na prudší start. Hlučnost motoru je něco, co se od takovéto pily jednoduše očekává. Stolní kotoučová pila Parkside umožňuje plynulé nastavení výšky a sklonu řezu. Je však třeba říci, že nastavení úhlu má drobné odchylky, což avizují i někteří spotřebitelé (± 2°). Pila má paralelní i úhlový doraz pro maximální stabilitu.

Na bočním držáku je také posuvná tyč, která usnadňuje práci s touto kotoučovou pilou. S vodicí drážkou je řezání přesnější a jednodušší. Nechybí ani kryt řezného kotouče a možnost připojení externího odsávání. Spínač spolu s úhlovou regulací se nachází na čelní straně zařízení, vše tak máte dokonale po ruce. Síťový kabel je dlouhý tři metry.

Navzdory nízké ceně spotřebitelé chválí zpracování přístroje. Stolní pila Parkside disponuje také stolem s bočním rozšířením, což práci opět usnadňuje. Délka stolu se tak z 44,5 cm zvýší na 63 cm. Celá konstrukce je kovová (nerezová), až na ovládací otočné regulátory, které jsou z plastu. Rozhodně však nepůsobí laciným dojmem, přestože se hrdě řadí k levným stolním kotoučovým pilám. Pilový kotouč, který je již namontovaný, má průměr 210 mm. Výrobce také upozorňuje, že je výrobek vhodné montovat přímo na pracovní stůl.

Spotřebitelé nešetří pozitivními recenzemi. Mnohé stolní kotoučová pila Parkside PMTS 210 A1 mile překvapila již samotným zpracováním, a to jde o levné nářadí do dílny. Nezaostává však ani výkonem. Obsluha je podle spotřebitelů velmi jednoduchá. Drobnou slabinou je ne zrovna nejpřesnější úhlový řez. Nastavení úhlu není příliš přesné. Vzhledem k ceně a hobby účelu však jde o tolerovatelnou odchylku. Kutil určitě ocení i pracovní stůl s flexibilním rozšířením. Pro externí odsávání jsou k dispozici až dva adaptéry.

Velmi praktický je paralelní i úhlový doraz či vodicí drážky. Pila je vhodná pro domácí kutily. Zákazníci si nestěžují ani na nedostatek výkonu, který je v poměru k ceně velmi pozitivně hodnocen. U většiny spotřebitelů stolní pila Parkside splnila očekávání.

Pozitíva

Dostatečný výkon
Poměr ceny a kvality
Snadná manipulace a ovládání

Negatíva

Prudký start
Nižší přesnost řezu

Typ: elektrické nářadí ● Jmenovitý příkon: 1 200 W ● Volnoběžné otáčky motoru: 4 800 ot./min. ● Výška řezu: 0–48 mm ● Rozměry stolu: 48,5 × 44,5 cm ● Úhel šikmého řezu: 0–45° ● Hmotnost: 14 kg ● Délka kabelu: 3 m

Parkside invertní svářečka PFDS 120 A1

Svařovací proud 25–120 A, chlazení ventilátorem, napětí 230 V, délka kabelu 4 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Svařování je pro mnohé kutily noční můrou, pro jiné zase koníček. Jedná se o činnost, která vyžaduje praxi. Tento model invertní svářečky ke svařování využívá trubičkový drát. Pro nezkušené uživatele je tento způsob svařování nejlepší „školou“. Svářečka Parkside PFDS 120 A1 je za danou cenu bezkonkurenčním nákupem, i proto se nachází v našem výběru produktů značky Parkside.

Svařovací proud invertní svářečky je regulovatelný od 25 do 120 A. Jmenovité napětí je 230 V. Svářečka je ideální k domácímu svařování spojů, plechů a konstrukcí. Na rovinu je však třeba si říct, abyste nepočítali s mohutnými svary. K tomu je nutné uvažovat nad výkonnějšími modely. Ke svařování se používá svařovací drát, který může mít různou tloušťku od 0,6 až po 1,0 mm. Dodáván je se 450 g svařovacího drátu o tloušťce 0,9 mm. Ke svařování se nepoužívá žádný plyn. Plynule regulovatelná je také tloušťka materiálu, a to od 0,8 do 3 mm. Na základě toho si svářečka dokáže regulovat výkon svařovacího proudu.

Podávání svařovacího drátu je automatické a plynulé. Zákazníci nehlásí žádné zasekávání drátu. Svařovací špičky jsou vyměnitelné podle tloušťky svařovacího drátu. V balení jsou dodávány čtyři špičky (jedna je už předmontovaná). Samozřejmostí je uzemňovací kabel se svorkou. Kabel je dlouhý dva metry.

Pro začátečníky je tento typ svářečky skvělou volbou (oproti elektrodám). Svařovací oblouk lze snáze regulovat. Zároveň je však zapotřebí si vyzkoušet samotné vedení a přizpůsobit rychlost vedení svařovací dráhy. Tryska hořáku je už osazená. Oceňujeme fakt, že je spolu se svářečkou dodáván i ochranný svařovací obličejový štít, který je při svařování nezbytností, stejně tak i kladívko na strusku a drátěný kartáč na opracování svarů. Pokud byste se potřebovali se svářečkou pohybovat, váží pouze 4 kg a můžete využít nosný popruh.

Invertní svářečka Parkside v našem výběru rozhodně zaujala. Vícero spotřebitelů tento model svářečky poptává. Obecně s tímto nářadím panuje spokojenost. Je třeba brát v úvahu, že se jedná o hobby svářečku, a ne profesionální model. Na mohutné svary a svařování masivních konstrukcí proto zapomeňte. Svařování spojů, kloubů či plechů však není problém. Tělo svářečky je robustní, což je odrazem kvalitního zpracování. V balení se nachází 450 g svařovacího drátu (0,9 mm) a zákazníci chválí také to, že je součástí dodávky i ochranný štít. Nejčastěji se zmiňuje poměr kvality a ceny.

Plusem je také nenáročné používání, které zvládne i začátečník. Podávání svařovacího drátu je automatické a podle tloušťky materiály lze regulovat i výkon svářečky. V podobné cenové kategorii se pohybuje například invertorová svářečka Fieldmann FDIS 20140-E, která vaši peněženku také moc nezatíží.

Pozitíva

Svařovací štít v balení
Zvládne i delší provoz
Snadné používání (i pro začátečníky)

Negatíva

Nevhodný pro mohutné kloubové svary

Typ: elektrické nářadí ● Svařovací proud: 25–120 A ● Jmenovité napětí: 230 V ● Chlazení: ventilátor ● Hmotnost: 4 kg ● Délka kabelu: 4 m

Parkside vysavač PWD 25 A2

Vysavač na mokré a suché vysávání, příkon 1 400 W, objem sběrné nádoby 25 l, akční rádius 6,5 m, přítomna je funkce foukání.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Univerzální průmyslový vysavač Parkside patří mezi velmi oblíbené produkty tohoto výrobce. Oproti konkurentům zaujme především dostupnou cenou, avšak nezaostává ani výkonem. Velkým plusem je také funkce foukání, či dokonce možnost odčerpávání vody. Sběrná nádoba má až 25 litrů.

Primárně je vysavač určený do dílny či na stavby k vysávání větších nečistot. Klidně však s vysavačem můžete vysávat i auto, balkon či terasu, je totiž vhodný k mokrému i suchému vysávání. Příkon vysavače je 1 400 W a sací výkon dosahuje hodnoty až 240 airwattů. Sací sílu si velmi pochvalují i ​​samotní spotřebitelé. Kapacita sběrné nádoby z nerezové oceli je 25 litrů. Vysavač využívá jednoduchý kartušovo-pěnový filtr. Suché nečistoty můžete vysávat do papírového filtračního sáčku. Mokré nečistoty nebo přímo vodu můžete díky vodotěsné nádobě vysávat přímo do sběrné nádoby. Nerezová tyč je teleskopická, takže si můžete akční rádius prodloužit. Jinak je však délka přívodního kabelu 4 metry zklamáním. Filtr lze vyčistit oklepávacím spínačem.

Parkside PWD 25 A2 je jednoduchým, ale maximálně efektivním vysavačem s uhlíkovým elektromotorem, jehož projev je poměrně hlučný. Konstrukčně však vysavač splňuje požadavky odolného zařízení určeného i do náročnějších podmínek. Podvozek má až 5 koleček, manipulace je bezproblémová. Odepínání horní části má systém „click“, což práci s vysavačem rovněž usnadňuje. Součástí balení je samotná teleskopická sací trubice, držadlo také disponuje regulací přívodu vzduchu. V balení se nachází i hubice na mokré a suché vysávání, štěrbinová hubice, pěnový filtr – skladný filtr a papírový filtrační sáček na suché vysávání. Vysavač váží něco přes 6,2 kg. Za danou cenu hobby vysavače je potěšitelná i kvalita zpracování, nerezové tělo a plastové části působí velmi solidně a odolně.

Mezi průmyslovými vysavači se Parkside PWD 25 A2 řadí k prodávaným modelům. Filozofie výrobce míří na cenovou dostupnost, nicméně tento model potěší i skvělým sacím výkonem. Přestože akční rádius není zrovna optimální a krátký přívodní kabel při práci uživatele omezuje, jde o menší nedostatek. Elektromotor je trochu hlučnější, ale vzhledem k sací síle a univerzálnímu využití to není takový problém. Otáčky motoru ani sací výkon nelze regulovat. Nádoba vysavače je vodotěsná, vysavač je tudíž určený i k vysávání mokrých nečistot. Zákazníci oceňují také funkci foukání. Ačkoliv jde o průmyslový hobby vysavač, dokáže konkurovat i renomovaným značkám, jako je Kärcher. Uživatelé si pochvalují nejen sací sílu, ale také dodávané příslušenství a výhrady nesměřují ani ke kvalitě zpracování.

Pozitíva

Poměr ceny a kvality
Suché i mokré vysávání
Dostatečný sací výkon

Negatíva

Krátký přívodní kabel
Vyšší hladina hluku

Příkon: 1 400 W ● Objem sběrné nádoby: 25 l ● HEPA filtrace: ne ● Akční rádius: 6,5 m ● Délka síťového kabelu: 4 m ● Hmotnost: 6,26 kg ● Funkce foukání: ano

Parkside Aku vrtací šroubovák PBSA 12 D4

Aku vrtací šroubovák s max. točivým momentem 28 Nm, max. 1 300 ot./min., max. průměr vrtání do dřeva 25 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ve výbavě domácího kutila toto nářadí nesmí chybět. Aku vrtací šroubovák Parkside rozhodně patří k povinné výbavě. Výrobce opět útočí cenou. Šroubovák Parkside disponuje dvěma rychlostmi a integrovanou má také LED diodu.

Dvourychlostní aku šroubovák Parkside disponuje vcelku praktickým rozsahem otáček, při prvním rychlostním stupni je to maximálně 350 ot./min. Podotknout je třeba i to, že nástup výkonu je plynulý a nejde o žádné škubání převodovky. Druhý stupeň má maximálně 1 300 ot./min. a šroubovák lze použít i k vrtání do dřeva, plastu nebo kovu. Výkon šroubováku velmi mile překvapil. Doporučujeme větší baterii, a to s kapacitou alespoň 4 000 mAh. Stav nabití zobrazují LED diody a integrované je i LED osvětlení. Kovové sklíčidlo má rychloupínací systém, což usnadňuje výměnu nástavců. Šroubovák Parkside je dodáván v praktickém plastovém kufříku.

Šroubovák Parkside je velmi dobrým pomocníkem v domácnosti i dílně. Přestože má potenciál sloužit k hobby účelům, dovolíme si tvrdit, že v porovnání s dražší konkurencí nijak výrazně nezaostává, a pozitivní názory směřují i ​​na adresu jeho odolnosti a výdrže. Kvalita zpracování je obstojná, ačkoli šroubovák váží jen něco přes 900 gramů, působí odolně a robustně. Vřeteno má automatickou aretaci Spindle Lock. Maximální točivý moment činí 28 Nm. Rozhodně nejde o ultimátně nejlepší parametr, ale vzhledem k ceně při standardním používání nemáme výhrady.

Reference zákazníků mluví rovněž ve prospěch levného akumulátorového šroubováku Parkside. Hobby modelu nechybí výkon. Velkým plusem je fakt, že jde o dvourychlostní aku šroubovák, díky čemuž je regulace otáček mnohem efektivnější a napomáhá to i účinnosti při šroubování či vrtání. Maximální průměr vrtání do dřeva je 25 mm. Obsluha je maximálně nenáročná, stejně tak jako výměna bitů, a to díky rychloupínacímu sklíčidlu. Malým bonusem je i LED dioda.Spotřebitelé si pochvalují také odolnost, pogumovanou rukojeť a celkové provedení, které připomíná konkurenční modely renomovaných značek.

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Nízká hmotnost a jednoduchá obsluha
Kvalitní materiály

Negatíva

Žádné

Max. točivý moment: 28 Nm ● Max. počet otáček: 1 300 ot./min. ● Převodovka: 2 stupně ● Rozměry sklíčidla: 0,8–10 mm ● Max. průměr vrtání do dřeva: 25 mm ● Hmotnost: 935 g

Parkside Performance Aku přímočará pila PSSPA 20-Li B2

Celkem 800 – 3 800 zdvihů/min., délka zdvihu 26 mm, max. hloubka řezu do dřeva 135 mm, regulace počtu zdvihů, nastavitelný úhel řezu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Vyšší řada nářadí Parkside Performance nabízí spotřebitelům výkonnou přímočarou pilu s výkonným bezuhlíkovým elektromotorem. Pila se vyznačuje vysokým výkonem a má velmi pozitivní recenze u nás i v zahraničí. Úhel řezu je volitelný a výška zdvihu regulovatelná. Je dodávána bez akumulátoru.

Oproti standardní řadě nářadí Parkside je tento model vybaven kvalitním bezuhlíkovým motorem. Motor je nejen výkonnější a tišší, předpokladem je i delší životnost. Chybějící uhlíky také znamenají snadnější údržbu. Zdvih přímočaré pily je kyvadlový a počet zdvihů lze regulovat automaticky nebo v šesti úrovních. Na základě otáček motoru dokáže pila produkovat 800 až 3 800 zdvihů za minutu. Řezání dřeva, plastu nebo kovu proto není žádnou překážkou. Maximální délka zdvihu činí 26 mm. Pila má také paralelní doraz.

Úhly řezu jsou volitelné, a to v pěti úrovních. Sklíčidlo s rychloupínáním SAW LOCK je praktické a umožňuje snadnou výměnu pilového listu. Vylepšením je i funkce foukání přímo v průběhu řezání. V řezu tak nezůstávají piliny. Pilový list je chráněn plastovým krytem. Jeho poloha spotřebitelům občas vadila. Při větším tlaku se pilový list do plastu občas zapíral. Vpředu se nachází plastový nástavec pro lepší klouzání po povrchu. Práce s pilou je díky ergonomickému držadlu s pogumovaným povrchem velice komfortní.

Součástí dodávky jsou tři pilové listy. Dva jsou určené do dřeva a jeden do kovu. Pilové listy lze dokoupit. Při řezání do dřeva činí maximální hloubka řezu 135 mm, u kovových materiálů od 10 do 20 mm. Součástí balení je adaptér na externí odsávání prachu. Pilu tak můžete připojit přímo k průmyslovému vysavači. V balení již tradičně nenajdete baterii ani nabíječku. Spotřebitelé i výrobce doporučují baterii s kapacitou minimálně 4 000 mAh. Nabíječku i baterii je nutné dokoupit samostatně. Oproti klasické elektrické pile vás neobtěžuje žádný síťový kabel. Malým a praktickým vylepšením je LED osvětlení, které může být aktivní nejen během řezání, ale také před jeho začátkem.

Recenze zákazníků jsou z větší části pozitivní. Jednou z nejvyzdvihovanějších vlastností je výkon přímočaré pily a fakt, že pracuje s bezuhlíkovým motorem. Ten je odolnější a bezúdržbový. Nastavitelný je úhel řezu i výška zdvihu. Menším neduhem je tuhost spínacího tlačítka, někteří spotřebitelé se obávají poškození tohoto mechanismu. Přímočará pila Parkside Performance je dodávána bez akumulátoru, avšak se sadou tří pilových listů (na dřevo i kov).

S výjimkou plastových částí kluzáku a krytu pilového listu výhrady nesměřují ani k materiálům. Připojit lze i externí odsávání. Zákazníky těší dodávaný praktický kufřík a dvě funkce LED osvětlení, které je integrované. Výměna pilového listu je díky rychloupínání SAW LOCK nenáročná. Součástí balení je i adaptér na vedení čáry řezu. Přímočará pila Parkside Performance dokáže konkurovat i dražším značkám, avšak primárně splní nároky běžných domácích kutilů, a to za stále velmi rozumnou cenu.

Pozitíva

Bezuhlíkový motor
Solidní zpracování – materiály
Praktická manipulace – dobrá ergonomie

Negatíva

Obtížnější chod spínacích tlačítek
Dodávána bez baterie

Typ: elektrické nářadí ● Počet zdvihů: 800 – 3 800/min. ● Délka zdvihu: 26 mm ● Max. hloubka řezu do dřeva: 135 mm ● Regulace počtu zdvihů: ano / 6 stupňů ● Akumulátor: 4 000 mAh / 20 V (není v balení) ● Nastavitelný úhel řezu: ano ● Hmotnost: 1,54 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a zahrada

Vaše hodnocení:
(89%)