Inhalátory pro děti

Nejlepší inhalátory pro děti 2024 + recenze

Inhalátory jsou přístroje určené k podávání léků ve formě aerosolu. Díky nim se účinná látka dostane přesně tam, kam má. Inhalaci využívají lidé nejen při dlouhodobých dýchacích potížích, ale je také účinným pomocníkem při rýmě či nachlazení. Pokud i vy hledáte pomoc v boji proti respiračním onemocněním pro své děti, koupi inhalátoru nepodceňujte. Abyste si mohli vybrat ten nejvhodnější, připravili jsme pro vás test nejlepších dětských inhalátorů, ve kterém najdete kromě vítěze testu Beurer IH 40 i jiné zajímavé modely.

Publikované: 07.12.2022
Aktualizované: 03.04.2024

Jaký inhalátor pro děti koupit?

Na trhu naleznete velké množství různých modelů, ze kterých vybrat si jeden může zabrat opravdu spoustu času. My jsme si dali za cíl otestovat a představit vám jen ty nejlepší modely dětských inhalátorů. Pokud nemáte čas na čtení našich podrobných recenzí, v následujících řádcích naleznete krátký souhrn těch nejdůležitějších parametrů 3 vybraných modelů. Tyto konkrétní modely jsou výjimečné tím, že jsou oceněny speciálními štítky, setkáte se tak s vítězem testu, cenovým trhákem a neunikne vám ani tip naší redakce.

Názov Hodnotenie Detail
Beurer IH 40   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Beurer IH 58   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Vitammy Gattino   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Beurer IH 40

Beurer IH 40

Ultrazvukový inhalátor, nebulizační výkon 0,4 ml/min., velikost produkovaných částic 1 – 5 µm, 20 ml zásobník na léky, bohaté příslušenství.

Zobrazit více info

Inhalátor německé společnosti Beurer je výborným pomocníkem pro léčbu horních a dolních cest dýchacích, nachlazení i astmatu. Spotřebitelé si ho velmi pochvalují hlavně proto, že používá tichou ultrazvukovou technologii, která bude příjemná i pro děti. Přestože se nejedná o čistě dětský inhalátor, v balení naleznete masku pro děti. S nebulizačním výkonem 0,4 ml/min. vám inhalace zabere jen pár minut. Navíc, produkované částice jsou tak drobné, že se účinně dostanou i do nejmenších dolních cest dýchacích. Průtok vzduchu si můžete regulovat.

Cenový trhák
Omron C801-KD

Omron C801-KD

Kompresorový inhalátor, nebulizační výkon 0,3 ml/min., velikost produkovaných částic 3 µm, 7ml zásobník na léky

Zobrazit více info

Malý, lehký a přenosný. Tím se vyznačuje model inhalátoru Omron C801-KD. Je určen především pro děti a pomůže vám nejen při respiračních onemocněních, ale také při nachlazení, rýmě a kašli. Omron řadíme ke kompresorovým inhalátorům, které můžete používat pravidelně.

Náš TIP
Philips InnoSpire Sami

Philips InnoSpire Sami

Kompresorový inhalátor, nebulizační výkon 0,42 ml/min., velikost produkovaných částic 1 – 5 µm, bohaté příslušenství

Zobrazit více info

Kompresorový inhalátor InnoSpire Sami vyniká unikátním tvarem v podobě tuleně a želví maskou. Tento přístroj je navržen hlavně pro děti, aby neměly z inhalování strach. Poskytuje rychlou a účinnou inhalační léčbu těm nejmenším pacientům. Maska pohodlně přilne k obličeji a tím snižuje rozptyl aerosolu do okolí očí. Výhodou je zkrácená doba inhalace, což znamená 2,5 ml za 6 – 8 minut.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Inhalátor pro děti nevybírejte jen podle designu, ale všímejte si všech důležitých parametrů, kterými se jednotlivé modely mezi sebou odlišují. Pro začátek si vyberte, který typ inhalátoru chcete. Jako první si následně dejte pozor na nebulizační výkon či jinak řečeno rychlost nebulizace. Udává nám rychlost, jakou inhalátor dokáže přeměnit léčebnou látku na dýchatelný aerosol. Čím vyšší je výkon, tím je doba inhalace kratší. Dalším důležitým parametrem je velikost zásobníku a velikost částic, které dokáže inhalátor vytvořit. Pokud jsou menší, lépe se dostanou do dýchacích cest. Dále je vhodné, aby inhalátor měl v balení i dostatečné příslušenství, v podobě masky pro děti a dospělé, nástavce, filtry a jiné. U dětských inhalátorů si všímejte také údaje o hlučnosti. Doufáme, že jste se mezi parametry neztratili a pokud ano, níže jsme vám všechny důležité parametry seřadili podle důležitosti.

Typ inhalátoru
Nebulizační výkon
Velikost částic
Velikost zásobníku
Funkce
Příslušenství
Hlučnost

Než se dostanete k našim recenzím, dovolte nám vysvětlit, na základě čeho byly vybrány dané modely inhalátorů do testu. Tento test jsme sestavovali tak, abychom uspokojili co největší množství spotřebitelů. Proto se setkáte s výkonnějšími i méně výkonnějšími modely. Vybírali jsme takové modely, aby byly volně dostupné a abyste je našli ve vašich oblíbených prodejnách. Důležitým kritériem pro nás byla oblíbenost mezi spotřebiteli. Není nad reálnou zkušenost, jejímž prostřednictvím se můžete o výrobku dozvědět nejen jeho výhody, ale i nevýhody. S popisy, informacemi o dostupnosti, prodejnosti a recenzemi nám pomohl portál Heureka.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze inhalátorů pro děti

K tomu, aby inhalátor splnil vaše očekávání, je třeba sáhnout po modelu s vhodným provedením, výkonem i příslušenstvím. Dětské modely se od modelů pro dospělé liší hlavně svým designem. Často bývají ve tvaru zvířátek a v různých barvách, aby se děti nebály inhalovat. Také je důležité, aby měl přístroj masku určenou pro děti. Od konkrétních recenzí inhalátorů vás dělí už jen posledních pár řádků, ve kterých bychom chtěli zdůraznit, že se jedná o naše nezávislá hodnocení, při kterých jsme využívali jen dostupné informace. Žádný z recenzovaných modelů není propagován. Popisy jsou navíc doplněny i o spotřebitelské recenze a naše názory.

Víťaz testu

Beurer IH 40

Ultrazvukový inhalátor, nebulizační výkon 0,4 ml/min., velikost produkovaných částic 1 – 5 µm, 20 ml zásobník na léky, bohaté příslušenství.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Trpíte vy nebo vaše dítě častými onemocněními dýchacích cest? Trápí vás rýma, nachlazení, kašel nebo dokonce astma? Účinným pomocníkem v boji proti těmto nechtěným stavům je náš vítěz testu Beurer IH 40. Tento moderní inhalátor patří k modelům, které pracují na ultrazvukovém principu a ten ocení hlavně děti.

Nejde o čistě dětský inhalátor, ale v balení naleznete i masku pro děti. S nebulizačním výkonem 0,4 ml/min. jej řadíme k výkonnějším modelům. Inhalace vám díky vyššímu výkonu zabere jen pár minut. Průtok vzduchu inhalátorem si můžete regulovat podle sebe. Velikost produkovaných částic se pohybuje v rozmezí 1 až 5 µm. Čím jsou částice menší, tím lépe vám proniknou až do dolních cest dýchacích.

Důležitým údajem je i kapacita zásobníku na léky, který má v tomto případě 20 ml. Přístroj je vhodný k rozprašování tekutin, roztoků soli a přírodních, minerálních či slaných vod. Pokud se rozhodnete inhalovat léky, poraďte se nejprve s lékařem. Samotnou obsluhu inhalátoru zvládne každý. Zapíná se pouze tlačítkem na přední straně. Za výhodu považujeme funkci automatického vypnutí, kterou oceňuje mnoho spotřebitelů. Co se týče příslušenství, je na tom tento přístroj také nadprůměrně. Naleznete v něm již zmiňovanou masku pro děti, ale i dospělé a ostatní důležité části, které jsou uloženy v přidaném pouzdře.

Tichý, rychlý, efektivní. Přesně toto se často zmiňuje ve spotřebitelských recenzích. Právě jeho tichý chod je nespornou výhodou, kterou ocení hlavně rodiče s dětmi. Přístroj je dokonce tak tichý, že pokud vaše dítě nechce inhalovat ve dne, můžete to vyzkoušet ve spánku. Kvalita inhalování je na vysoké úrovni a mnoho uživatelů tento inhalátor doporučuje. Abychom vám přinesli kompletní přehled tohoto přístroje, posviťme si ještě na jeho nevýhody. Několik zákazníků mělo problém s maskami, které ne každému dokonale sedí, tento fakt může být individuální. Také jsme se setkali s názory na krátkou hadici a její těžší sušení. Za nevýhodu považujeme i nízkou hmotnost, díky které může být přístroj nestabilní. Vcelku nejde o nic vážného a spokojené recenze několikrát převažují nad těmi negativními.

Pozitíva

Vysoký nebulizační výkon
Příslušenství
Tichý chod

Negatíva

Nesedící masky
Krátká hadice
Nízká hmotnost

Typ inhalátoru: ultrazvukový ● Nebulizační výkon: 0,4 ml/min. ● Velikost produkovaných částic: 1 – 5 µm ● Kapacita zásobníku na léky: 20 ml ● Příslušenství: náustek, spojovací díl, maska pro dospělé, dětská maska, síťový adaptér, úložné pouzdro, návod k použití ● Hlučnost: 60 dB ● Hmotnost: 0 ,32 kg

Cenový trhák

Omron C801-KD

Kompresorový inhalátor, nebulizační výkon 0,3 ml/min., velikost produkovaných částic 3 µm, 7ml zásobník na léky

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jeho nebulizační výkon dosahuje 0,3 ml za minutu, což není nejvyšší výkon, ale určitě není jeho slabinou. Silnou stránkou tohoto inhalátoru je velikost produkovaných částic, které mají průměrně 3 µm. Díky malé velikosti se tyto částice dostanou dítěti hlouběji do dýchacích cest. Plusem je i hlučnost. Mnohé potěší, že chod přístroje je opravdu tichý a můžeme uznat, že ve své kategorii jde o jednu z nejnižších hodnot. Hlučnost nepřesáhne ani 46 dB.

Inhalátor Omron C801KD je určen hlavně pro děti a nasvědčuje tomu i jeho přidané příslušenství. V balení naleznete masku pro děti, masku pro kojence, hadici, náustek, filtry a hračku, se kterou doladíte vzhled přístroje. Namísto běžného bílého provedení inhalátorů je použita zářivá žlutá barva. Pokud byste chtěli využívat přístroj i vy, lze k němu dokoupit masku pro dospělé. Svými kompaktními rozměry je vhodný pro cestování a bezpečnému přenášení pomůže přidané pouzdro.

Na našem trhu je inhalátor Omron C801-KD u spotřebitelů velmi oblíbený. Dokonce se jedná o jeden z nejprodávanějších modelů. O úspěchu tohoto přístroje nás přesvědčilo také velké množství pozitivních recenzí. Zákazníci často vyzdvihují právě jeho malé rozměry a skladnost. Nízká cena, jednoduchá obsluha a celková výkonnost jsou další ze zmíněných výhod. I když není nejvýkonnější, vzhledem k jeho ceně můžeme konstatovat, že v poměru cena/výkon si tento inhalátor vede velmi dobře.

Pozitíva

Tichý provoz
Vzhled přístroje
Skladnost

Negatíva

Chybí maska pro dospělé

Typ inhalátoru: kompresorový ● Nebulizační výkon: 0,3 ml/min. ● Velikost produkovaných částic: 3 µm ● Kapacita zásobníku na léky: 7 ml ● Příslušenství: hadice, náustek, maska pro děti a kojence, hračka, vzduchový filtr 5 ks, cestovní taška, návod ● Hlučnost: 46 dB ● Hmotnost: 0,27 kg

Náš TIP

Philips InnoSpire Sami

Kompresorový inhalátor, nebulizační výkon 0,42 ml/min., velikost produkovaných částic 1 – 5 µm, bohaté příslušenství

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kompresor InnoSpire Sami od společnosti Philips vás a hlavně vaše děti potěší svým milým designem v podobě tuleně. Nechybí maska, která má symbolizovat želvu. Inhalátor nejen mile působí, ale je také výkonný. Maximální rozprašovací výkon dosahuje 0,42 ml za minutu. Určitě oceníte i zkrácenou dobu inhlace z 15 až 17 minut na 6 až 8 minut. Vytvořený aerosol obsahuje 78 % částic v požadované velikosti 1 – 5 mikronů.

Jedná se o kompresorový inhalátor, který funguje tak, že kompresor vytváří proud vzduchu, který rozprašuje léčebnou látku pomocí trysky ven z přístroje. Nevýhodou tohoto typu inhalátoru je to, že pro trysky se ztrácí léčivo v okolním prostoru. Tomu se však výrobci snažili vyhnout díky masce, která prokazatelně snižuje rozptyl aerosolu do okolí očí. Mnoho lidí sahá právě po kompresorovém inhalátoru, protože je vhodný pro pravidelné a dlouhodobé používání. Pokud byste hledali inhalátor jen pro občasné použití, vhodnější volbou je Beurer IH 40.

Tento inhalátor je primárně zaměřen na léčbu dýchacích cest u dětí. V balení se nachází inhalační maska pro větší i menší děti, kompresor, nebulizační nádobka, hadička, 4 náhradní filtry a pouzdro s dětským designem. Rozprašovač můžete používat až 6 měsíců, jelikož je vyroben z materiálu odolného proti sterilizaci.

Líbí se nám, že výrobci mysleli na děti a přístroj navrhli tak, aby s ním dětští pacienti lépe spolupracovali. Toto je také jeden z důvodů, proč po něm sahá mnoho zákazníků. Ze spotřebitelských recenzí je zřejmé, že děti přístroj berou jako hračku a nemají z něj strach. Proto máte-li menší děti a bojí se klasických inhalátorů, tento je pro vás správnou volbou. Je dostatečně funkční a snadno se ovládá. Na druhé straně má jednu větší nevýhodu, kterou je vyšší hlučnost.

Pozitíva

Dětský design
Jednoduché ovládání
Vhodný pro pravidelné a dlouhodobé používání

Negatíva

Hlučnější chod

Typ inhalátoru: kompresorový ● Nebulizační výkon: 0,42 ml/min. ● Velikost produkovaných částic: 1 – 5 µm ● Příslušenství: kompresor, nebulizační nádobka, hadička, náustek, inhalační maska pro větší a menší děti, pouzdro, 4 náhradní filtry ● Hmotnost: 1,6 kg

Omron DuoBaby NE-C301

Kompresorový inhalátor, nebulizační výkon 0,2 a 0,4 ml/min., velikost produkovaných částic 4 µm a 9 µm, 7 ml zásobník na léky

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pro děti je skvělou volbou také inhalátor Omron DuoBaby. Celkově jsou inhalátory značky Omron mezi zákazníky velmi oblíbené. Tento model oproti ostatním vyniká tím, že funguje jako inhalátor a také jako odsávačka hlenů. Pokud vás možnost odsávačky nezaujala, klasický inhalátor pro děti od této značky je Omron C801-KD. Doporučit vám můžeme model Omron NE-C28P Comp Air, který je vhodný také pro dospělé.

Omron DuoBaby je vhodný k léčbě respiračních onemocnění, ale i běžného nachlazení. Jelikož se jedná o kompresorový typ, můžete jej používat dlouhodobě a pravidelně. Jeho další výhodou je, že si můžete vybrat mezi 2 inhalačními uzávěry. Každý z nich má jinou produkci aerosolu a tím je léčba lépe přizpůsobena individuální potřebě pacienta. Na výběr máte možnost dodání léčiva do dolních nebo horních cest dýchacích. Rychlost nebulizace při dolních dýchacích cestách dosahuje 0,2 ml/min. a při horních 0,4 ml/min. Obdobně se mění i velikost produkovaných částic, která je 4 µm při dolních cestách dýchacích a 9 µm při horních cestách dýchacích.

Mnoho rodičů jistě ocení nosní odsávačku, která vám šetrně pomůže odstranit hleny z ucpaného nosu a umožní dětem volně dýchat. Mytí je maximálně hygienické a nevyžaduje použití antibakteriálních filtrů. Proces odsávání i samotné inhalace je velmi jednoduchý, stačí jen přirozeně dýchat. Přístroj se jednoduše ovládá a udržuje. V balení naleznete vše, co potřebujete pro děti k inhalování i předávání. Navíc příslušenství můžete vložit do úložného prostoru zabudovaného přímo v těle přístroje.

Spotřebitelské zkušenosti s inhalátorem Omron DuoBaby jsou převážně pozitivní. Mnozí rodiče v recenzích zmiňují, že jejich dítěti přístroj velmi pomáhá. Co se týče odsávačky, ta je slabší, ale inhalátor je výkonný. Plusem je snadné používání přístroje a skladnost příslušenství. Pokud byste chtěli i vy inhalovat, je třeba si dokoupit masku pro dospělé, protože v balení se nachází jen náustek. Slabší stránkou je vyšší hlučnost přístroje a klasický design.

Pozitíva

2 v 1 inhalátor i odsávačka
Jednoduché používání
Úložný prostor pro příslušenství

Negatíva

Slabší odsávačka
Vyšší hlučnost
Klasický design

Typ inhalátoru: kompresorový ● Nebulizační výkon: 0,2 ml/min. – dolní dýchací cesty, 0,4 ml/min. – horní dýchací cesty ● Velikost produkovaných částic: 4 µm – dolní dýchací cesty, 9 µm – horní dýchací cesty ● Kapacita zásobníku na léky: 7 ml ● Příslušenství: nosní odsávačka, 2x inhalační souprava, hadice, náustek, maska pro děti, návod na obsluhu ● Hlučnost: 63 dB ● Hmotnost: 1,7 kg

Omron C28P Comp Air

Kompresorový inhalátor, nebulizační výkon 0,5 ml/min., velikost produkovaných částic 3 µm, 7 ml zásobník na léky, bohaté příslušenství.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Inhalátor Omron NE-C28P Comp Air je jeden z nejprodávanějších modelů na našem trhu. Je velmi výkonný a stane se skvělým pomocníkem při léčbě astmatu, bronchitidy a jiných onemocnění dolních cest dýchacích. Je vhodný i při nachlazení, rýmě či kašli. Pyšní se technologií, díky které nedochází ke zbytečným ztrátám léčiva a inhalace je ještě více efektivní. Nádoba na léčivo disponuje kapacitou 7 ml.

Díky vysokému nebulizačnímu výkonu 0,5 ml/min. se léčivo dostane do dýchacích cest během pár minut. Inhalátor si poradí také s viskózními léčivy, které jsou založeny na kyselině hyaluronové. Plusem je snadné používání, které vám nebude zbytečně komplikovat práci. K obsluze přístroje slouží jedno tlačítko, takže ji zvládne opravdu každý. Údržba je stejně jednoduchá a přístroj můžete také sterilizovat. Jelikož se jedná o kompresorový inhalátor, předurčuje jej to k pravidelnému používání i několikrát denně.

Inhalátor je určen dospělým i dětem. V balení naleznete masku pro děti a dospělé, náustek, adaptér na masky, filtry a toto vše můžete vložit do přidaného pouzdra. Designově se přiklání ke klasickým inhalátorům pro dospělé. Pokud byste chtěli inhalátor hlavně pro děti s dětským vzhledem, ohlédněte se za modely InnoSpire Sami nebo Omron C801-KD. Myslete i na hlučnost, která může děti odradit od inhalování. Hlučností 60 dB patří k průměru.

Musíme uznat, že se jedná o výkonný inhalátor, který je navíc u spotřebitelů velmi oblíbený a často po něm sahají. Nejsme si však zcela jisti, jestli je dobrou volbou pro malé děti. Je hlučnější a robustnější, takže malé děti z něho mohou mít strach. Pokud však máte starší děti, které jsou na inhalování zvyklé, pak starosti nejsou na místě. Chcete-li přístroj i pro sebe, s tímto budete spokojeni. Dokazuje to řada pozitivních recenzí. V nich se často zmiňuje vysoká účinnost přístroje, snadné používání, příslušenství a to vše za přijatelnou cenu. Konstatujeme, že poměr ceny a kvality je výborný.

Pozitíva

Cena/kvalita
Výkonnost přístroje
Jednoduché používání

Negatíva

Hlučnější chod
Robustní design

Typ inhalátoru: kompresorový ● Nebulizační výkon: 0,5 ml/min. ● Velikost produkovaných částic: 3 µm ● Kapacita zásobníku na léky: 7 ml ● Příslušenství: náustek, maska pro dospělé, maska pro děti, adaptér na masky pro inhalování poleže, 5 náhradních filtrů, cestovní pouzdro ● Hlučnost: 55 dB ● Hmotnost: 1 ,3 kg

Pre náročných

Norditalia MO-03

Ultrazvukový inhalátor, nebulizační výkon 1 ml/min., velikost produkovaných částic 3 µm, 8ml zásobník na léky, bohaté příslušenství

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Náročnějším zájemcům dáváme do pozornosti inhalátor Norditalia MO-03, který vás přesvědčí svými parametry i funkcemi. Jedná se o ultrazvukový inhalátor, podobně jako Beurer IH 40. Tento typ inhalátoru je vhodné používat v období chřipek a také preventivně. Využijete ho nejen doma, ale také na cestách.

Ze všech testovaných vám tento inhalátor nabízí nejvyšší nebulizační výkon1 ml za minutu. Velikost produkovaných částic dosahuje 3 µm. Intenzitu mlhoviny si můžete vybrat ze 3 stupňů. Jeho výhodou je i to, že je lehký, a tak si jej můžete vzít kamkoli s sebou. Také je možné jej upevnit k posteli pomocí pásku se suchým zipem. Přístroj je napájen ze zásuvky nebo z akumulátoru.

Co se týče příslušenství, naleznete v něm masku pro děti i dospělé, adaptér, podpůrnou základnu přístroje, hadici, náustek, 10 medikačních nádobek a přenosné cestovní pouzdro. Inhalátor mohou používat všechny věkové kategorie. Je vhodný pro práci s řídkými léčivy a s minerálními vodami. Další z jeho výhod je snadné používání, kterému dopomáhá LCD displej. Ten vám zobrazuje různé informace a upozornění.

Nejde sice o nejprodávanější a nejoblíbenější model, ale jeho koupí neuděláte krok vedle. Vytknout mu můžeme jen vyšší cenu a nepříliš povedený design. Na druhé straně výkonnost je u tohoto modelu na prvním místě. Kromě toho je skladný, tichý a snadno se s ním pracuje. Všechny tyto vlastnosti naleznete i mezi pozitivními spotřebitelskými recenzemi. Plusový bod od nás získává za výkonnost a informační displej, se kterým se u inhalátorů tak často nesetkáte.

Pozitíva

Výkonnost
LCD displej
Tichý chod

Negatíva

Vyšší cena
Design

Typ inhalátoru: ultrazvukový ● Nebulizační výkon: 1 ml/min. ● Velikost produkovaných částic: 3 µm ● Kapacita zásobníku na léky: 8 ml ● Příslušenství: adaptér, podpůrná základna přístroje, hadice, náustek, 2 masky – dospělá a dětská, 10 medikačních nádobek, přenosné cestovní pouzdro, návod k obsluze ● Hmotnost: 0,35 kg

Další zajímavé produkty

Do našeho testu bylo možno zakomponovat jen několik modelů inhalátorů, které jsou vhodné pro děti. V nabídce u prodejců jich však můžete najít mnohem víc. Starší modely jsou nahrazovány novějšími a doplněny inovativními funkcemi. Pokud jste si mezi modely, které jsme pro vás zrecenzovali, nenašli žádného favorita, nezoufejte. Připravili jsme si pro vás ještě několik zajímavých produktů, které se vám mohou líbit. Jedná se o modely, které se mezi sebou liší v různých parametrech a my vám je dále v krátkosti představíme.

Inhalátor Omron Nami Cat C303K zaujme vás i vaše děti na první pohled. Oceňujeme jeho dětský design v podobě kočky. Je přímo určen pro děti, ale může jej využívat celá rodina. Pomáhá při kašli, rýmě, alergii, nachlazení, ale pomůže vám i s astmatem. Tento kompresorový inhalátor můžete používat pravidelně. Jeho nebulizační výkon dosahuje 0,35 ml/min. a velikost produkovaných částic inhalátoru má 3,4 µm. V základním balení naleznete masku pro děti i dospělé, filtr a náustek. Má jednu nevýhodu, kterou je vyšší hlučnost  58 dB.

Esperanza Breeze ECN001 je cenově dostupný model dětského inhalátoru. Je určen k inhalování léků předepsaných lékařem. Jedná se o kompresorový inhalátor, který se používá při léčení astmatu a jiných respiračních chorob. Děti potěší svým designem ve tvaru kravičky a vás vysokým nebulizačním výkonem 0,4 ml/min. Velikost vyprodukovaných částic dosahuje 0,5 až 1 µm. Tento inhalátor mohou využívat i dospělí díky masce, která je součástí balení. Kromě ní v balení naleznete náustek a vzduchovou trubici. Opět počítejte s vyšší hlučností přístroje.

K velmi spolehlivým inhalátorům patří také model Omron C101 Essential. Designově se nepodobá na dětské inhalátory, ale balení obsahuje masku pro děti i dospělé. Také jde o kompresorový typ inhalátoru a je určen nejen k léčbě respiračních onemocnění, ale pomůže i při nachlazení, rýmě či kašli. Nebulizační výkon sice není nejvyšší – 0,25 ml/min., ale velikost vyprodukovaných částic inhalátoru má pouze 2,6 µm. Díky menším částicím je přístroj vhodný pro léčbu dolních cest dýchacích.

Kompresorový inhalátor Omron A3 Complete je mezi spotřebiteli velmi oblíbený. Je to hlavně pro jeho univerzální použití. Tento malý, lehký a přenosný inhalátor vám i celé vaší rodině pomůže při léčbě dýchacích cest. Jeho největší výhodou je, že si můžete nastavit velikost produkovaných částic a tak lépe zacílit na váš problém. Na výběr máte ze 3 možností. Díky této funkci je účinnost inhalace opravdu vysoká. Používání přístroje je snadné a navíc doba inhalování je výrazněji zkrácena. Za nevýhodu považujeme vysokou hlučnost přístroje.

Německá kvalita je promítnuta v inhalátoru Beurer IH 21. Tento kompresorový typ inhalátoru se používá k léčbě horních i dolních cest dýchacích. V balení naleznete náustek, masku pro děti i dospělé, vzduchovou trubici, filtr a sáček. Je vhodný k rozprašování předepsaného kapalného léku a jeho nebulizační výkon dosahuje 0,4 ml za minutu. V poměru cena/výkon si vede velmi slušně.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Jedním z údajů, který vám může pomoci při rozhodování se nad vhodným modelem, může být také míra prodejnosti. Ta vám pomůže odhadnout skutečnou popularitu produktu mezi uživateli. Abyste si i v tomto směru rozšířili přehled, připravili jsme pro vás tabulku nejprodávanějších modelů dětských inhalátorů. Nejprodávanější model samozřejmě ještě neznamená nejvyšší kvalitu. Většinou disponuje mnoha recenzemi, díky kterým se dozvíte o produktu více. Se sestavením této tabulky nám pomohl portál Heureka.cz. Chceme vám dát do pozornosti i to, že si uvědomujeme častou změnu v prodejnosti, a proto údaje pravidelně aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Omron C102 Total5*Zobrazit produkt
Laica MD6026P5*Zobrazit produkt
Laica NE10015*Zobrazit produkt
Omron C28P5*Zobrazit produkt
Beurer IH 405*Zobrazit produkt

Inhalátory jsou zdravotnická zařízení, která dokáží vytvořit z tekutého léčiva jemnou mlhovinu (aerosol), vhodnou k dýchání. Inhalování je způsob aplikace léků přímo na požadované místo dýchacího ústrojí, aniž by ovlivňoval celý organismus. pilulky či sirupy. Dokáže vám pomoci s různými respiračními onemocněními, jako je astma, bronchitida, zápaly plic a průdušek, ale účinné jsou i v boji proti nachlazení, rýmě či kašli. Inhalace má výborný odhleňovací účinek, a tedy má vliv i na celkovou imunitu organismu. Jelikož se jedná o zdravotnickou pomůcku, výběr správného inhalátoru byste měli důkladně zvážit. V následujících řádcích, které jsme pro vás připravili, se dozvíte všechny informace, které byste při výběru neměli prohlížet. Dozvíte se, jak inhalátory fungují, podle čeho vybrat správný model, jaké typy inhalátorů známe a představíme vám všechny důležité parametry.

Jak vybrat inhalátor pro děti

 • Typy inhalátorů
 • Nebulizační výkon
 • Velikost produkovaných částic
 • Velikost zásobníku
 • Hlučnost
 • Funkce a příslušenství
 • Cena a renomovaní výrobci

Jaký inhalátor vybrat pro děti?

Inhalátory se dělí na několik typů a každý z nich je vhodný pro někoho jiného. Výběr správného inhalátoru byste měli přizpůsobit konkrétnímu onemocnění.

Kompresorový inhalátor

Jinak se nazývá také tryskový. Tento typ inhalátoru funguje tak, že léčebný roztok je rozprašen pomocí trysky napojené na kompresor. S tímto druhem inhalátoru se můžete setkat nejčastěji, jelikož se jedná o skutečně výkonné zařízení, které dokáže zpracovat i hustá léčiva. Je doporučen pro osoby, které potřebují inhalovat pravidelně a dlouhodobě. Kompresorový inhalátor bývá větší, těžší a působí robustněji. Jeho typickou nevýhodou je vyšší hlučnost.

Plusy

 • Vysoký výkon,
 • dokáže zpracovat i hustá léčiva,
 • vhodný pro pacienty s chronickými dýchacími chorobami.

Mínusy

 • Robustnost,
 • hlasitý chod,
 • větší částice.

Ultrazvukový inhalátor

Funguje tak, že ultrazvukové vlnění rozbije léčivo na drobné částice a malý ventilátor zajistí proudění vzduchu. Je vhodný k rozprašování léčiv rozpuštěných ve vodě. Díky malým částicím se doporučuje k léčbě dolních cest dýchacích. Dále je vhodný pro sezónní inhalování nebo při chřipkách či alergiích. Po tomto typu inhalátoru sahá i mnoho rodičů, neboť jeho chod je velmi tichý a děti z něj nemají strach. Nevýhodou je, že hustší léčiva na olejové bázi zpracovává obtížně.

Ultrazvukový inhalátor pro děti

Plusy

 • Tichý chod,
 • tvorba malých částic,
 • vhodný pro sezónní inhalování.

Mínusy

 • Není vhodný pro hustší léčiva.

Parní inhalátor

Je nejjednodušší typ inhalátoru, který se dnes již vytrácí z trhu. Důvodem poklesu jeho používání je to, že funguje při vysoké teplotě, při které mnoho léků ztrácí účinnost. Sahat po něm však stále můžete a často se využívá k rychlejšímu uzdravení z rýmy či nachlazení. Také jej můžete využít k čištění nebo hydrataci pleti.

Plusy

 • Nízká pořizovací cena,
 • pomoc při nachlazení,
 • vhodný i pro kosmetické účely.

Mínusy

 • Vysoká teplota ničí účinnost látky.

Nebulizační výkon jako hlavní parametr

Nebulizační nebo rozprašovací výkon vyjadřuje rychlost rozprašování účinné látky. Čím je tento výkon vyšší, tím se doba inhalace zkracuje, tedy se do dýchacích cest léčivo dostane rychleji. Tato veličina se udává v mililitrech za minutu. Modely inhalátorů disponují odlišným nebulizačním výkonem. Na běžně dostupných dětských inhalátorech se pohybuje mezi 0,25 ml/min. až 1 ml/min.

Inhalátor pro děti – nebulizační výkon

Na velikosti rozprašovacích částic záleží

Dalším důležitým parametrem je velikost vytvořených částic. Vyjadřuje se v mikrometrech (μm) a jedná se o velikost kapiček, které vznikají v inhalátoru. Není možné, aby velikost všech částic byla stejná, proto výrobci uvádějí dosažitelnou velikost částic, která je buď minimální, nebo maximální. Velikost částic se často uvádí s hodnotou MMAD (Mass Median Aerodynamic Diameter), která uvádí průměrnou velikost částic. Obecně platí, že čím jsou vytvořené částice menší, tím lépe a hlouběji proniknou do dýchacích cest. Na tento parametr si dejte pozor a odvíjejte se od něj při vašem zdravotním problému. Pokud vás trápí onemocnění dolních cest dýchacích, jako například astma, jsou lepší drobné částice o velikosti 0,5 – 2 μm. Naopak, pokud máte problém s horními dýchacími cestami při rýmě, nachlazení či zánětu, je vhodné sahat po větších částicích, které dosahují 4 – 5 μm. Můžete se setkat také s inhalátory, které mají schopnost mikročástice zmenšovat nebo zvětšovat.

Velikost zásobníku určeného pro léčivou látku

Za druhý důležitý velikostní parametr považujeme velikost zásobníku. Jedná se o prostor, do kterého vložíte lék určený k inhalaci. Velikost zásobníku si volte podle vaší potřeby. Zatímco menší zásobníky budete muset často doplňovat, ty objemnější vám umožní inhalaci i párkrát za sebou. U dětských inhalátorů jsme se setkali s objemem od 7 do 12 ml.

Nepodceňujte hlučnost

U dětských inhalátorů si sledujte také údaj o hlučnosti. Jak jistě víte, děti mohou mít z inhalování strach a pokud je stroj příliš hlučný, může je to od inhalování odradit. Nejtišší modely jsou ultrazvukové inhalátory, které dokonce skoro vůbec neslyšíte. Naopak nejvyšší hlučnosti dosahují kompresorové typy. Za ideální hlučnost považujeme hodnotu kolem 46 až 60 dB. Často se však setkáváme s hodnotou vyšší než 60 dB. Zde již výběr závisí na vás a je třeba zvážit, zda vašemu dítěti nebude hluk příliš překážet.

Parní inhalátor pro děti

Bohaté příslušenství zaručí bezproblémové používání

Při recenzích jsme velmi často zmiňovali také příslušenství, které se nachází v balení se zařízením. Nepodceňujte jej a i tento parametr zařaďte do vašeho průzkumu. Je důležité proto, aby vám k inhalaci nechyběla žádná část, kterou byste pak museli zvlášť dokupovat. Hlavní součástí balení jsou masky. U dětského inhalátoru by neměla chybět dětská maska, výhodou je, pokud obsahuje i masku pro dospělé. Dále by mělo balení sestávat z nosního nástavce, filtru, náustku, hadice, cestovního pouzdra a návodu k použití.

Nabízejí inhalátory doplňkové funkce?

Inhalátory jsou často určeny pouze pro inhalování, ale můžete se setkat i s modely, které nabízejí různé doplňkové funkce. Konkrétně jsou na trhu nabízeny funkce regulace velikosti částic, regulace průtoku vzduchu a také funkce odsávání hlenů.

 • Regulace velikosti částic: Díky této funkci si můžete regulovat velikost tvořených mikročástic podle sebe. Jedná se o velmi užitečnou funkci v případech, kdy každý člen má jiný požadavek na přístroj.
 • Regulace průtoku vzduchu: Tato funkce vám umožní nastavit sílu tlaku, který vychází ze zařízení.
 • Odsávání hlenů: Právě tato funkce je u dětských inhalátorů velmi oblíbená. Díky ní můžete nejen inhalovat, ale umožní vám také rychle odsávat děťátku hleny.

Na zdraví se nevyplatí šetřit

Koupi inhalátoru, pokud trpíte vy nebo vaše dítě zdravotními problémy, byste neměli odkládat. Inhalátory nepatří k nejdražším zařízením a pokud si správně vyberete, budou vám sloužit několik let. Na trhu se setkáte s levnějšími i dražšími modely, ale celkově nejde o příliš velký rozdíl a určitě vám nedoporučujeme řídit se při výběru cenou. Ta většinou u tohoto typu zařízení závisí na výše zmíněných parametrech, jako nebulizační výkon, velikost tvořených částic a jiných funkcí či příslušenství. Cena se pohybuje většinou od 500 do 2 500 Kč. Obecně doporučujeme jít zlatou střední cestou a sahat po modelech ze střední cenové kategorie, ale u zdravotnických zařízení se řiďte vašimi potřebami a případně se poraďte i s lékařem.

Kvalitu vám zaručí Omron či Beurer

Pokud jde o zdraví, je vhodné mít jistotu z každé strany. Při výběru si dejte pozor i na výrobce, abyste nesáhli po nekvalitním přístroji, který vám vůbec nepomůže. Abyste se špatnému nákupu vyhnuli, využít můžete spotřebitelské recenze, ve kterých se přesně dozvíte reálné názory na daný produkt. My jsme pro vás vybírali jen modely od ověřených výrobců a nejvíc si nás získaly značky Omron a Beurer. Omron je japonskou společností, která se specializuje na zdravotnickou techniku. Ve své nabídce má mnoho inhalátorů. Beurer je ověřená německá společnost, která se zabývá elektrickými zařízeními pro zdraví a pohodu. Ostatní společnosti nemají sice výběr tak pestrý, ale výkonem jsou na podobné úrovni.

Otázky a odpovědi – FAQ

Jak už bývá zvykem v našich testech, závěr je věnován vám, našim čtenářům. V této poslední části se věnujeme všem nejasnostem a otázkám. Pokud jste se z našeho testu nedozvěděli vše, co vás zajímá, níže máte prostor pro položení vaší otázky. Potěšíte nás i recenzí jakéhokoli zmíněného modelu, případně radou či zkušeností, které mohou být dále nápomocny ostatním kupujícím. Na poptávky se budeme snažit v co nejkratším čase odpovídat. Níže jsme pro vás připravili ještě pár nejčastěji kladených otázek, možná mezi nimi najdete i tu svoji.

Najděte si místo, kde se vám bude pohodlně sedět 10 až 15 minut. Připravte si léčivou látku a zapojte inhalátor. Připojte k němu masku nebo náustek. Pohodlně se usaďte a ověřte si, zda sedíte zpříma. Nasaďte si masku a zkontrolujte, zda je správně nasazena a že vám aerosol nebude unikat. Pokud jdete používat náustek, vložte si jej do úst. Zapněte inhalátor a pomalu se zhluboka nadechněte. Pokud je to možné, i krátce zadržte dech a poté pomalu vydechněte. Pokračujte stejným způsobem, až spotřebujete veškerou léčivou látku.

Kromě léků doporučených od lékaře nebo volně prodejných léků (např. Mucosolvan či Ambrobene) můžete inhalovat i minerální vody – doporučuje se Vincentka, bylinky nebo roztok chloridu sodného (NaCl 0,9%). S éterickými oleji zacházejte opatrně. Jejich inhalování se spíše nedoporučuje, protože mohou pacientům podráždit dýchací cesty.

Inhalátory jsou většinou napájeny přívodním kabelem z elektrické zásuvky. Na trhu však existují i modely napájené bateriemi nebo akumulátorem. Lze je tedy používat na místech bez elektrického proudu. Jedná se o cestovní modely, které vám pomohou kdekoli se budete nacházet.

Vitammy Aura

Pneumatický pístový inhalátor, nebulizační výkon 0,4 ml/min., velikost produkovaných částic 1 – 5 µm, 8 ml zásobník na léky, vhodný pro děti i dospělé

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Cenově dostupný model Vitammy Aura nás zaujal především svým vysokým výkonem. Jedná se o pneumatický pístový inhalátor, který má totožný nebulizační výkon 0,4 ml za minutu jako model Beurer IH 40. Nebulizér je umístěn mimo inhalátor, takže se terapie dokáže uskutečnit rychle a bez dalších komplikovaných procedur. Přístroj vám pomůže dostat rýmu, kašel či bolest dýchacích cest pod kontrolu.

Tento inhalátor je vhodný pro celou rodinu. Děti mohou provádět inhalaci pomocí menší, dětské masky a pro dospělé je k dispozici větší maska, také náustek na potřebu koordinace dýchání. Pokud plánujete koupi inhalátoru hlavně pro své dítě, důležitý údaj, který byste neměli přehlížet, je hlučnost. Děti mají často z inhalování strach a pokud je přístroj příliš hlučný, odradí je to ještě víc. S tímto modelem se vysoké hlučnosti obávat nemusíte. Zvuk, který obvykle vydává pneumatický pístový inhalátor byl v tomto případě minimalizován a potlačen. Maximální hlučnost může dosáhnout 52 dB.

Inhalátor Vitammy Aura nás navzdory nízké ceně mile překvapil svým výkonem. Rychlost nebulizace je 2 ml za 5 min., což je optimální rychlost. Plusem je také tichý chod a dodané příslušenství. V konečném hodnocení sice obstál tento inhalátor velmi dobře, ale doporučovali bychom jej jen na občasné používání a na méně závažná onemocnění. Pokud trpíte například astmatem, zainvestujte raději do kvalitnějšího přístroje.

Pozitíva

Nízká cena
Rychlost nebulizace
Nízká hlučnost

Negatíva

Jednodušší přístroj bez doplňkových funkcí

Typ inhalátoru: pneumatický pístový ● Nebulizační výkon: 0,4 ml/min. ● Velikost produkovaných částic: 1 – 5 µm ● Kapacita zásobníku na léky: 8 ml ● Příslušenství: náustek, spojovací díl, maska pro dospělé, dětská maska, síťový adaptér ● Hlučnost: 52 dB ● Hmotnost: 1,3 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Péče o tělo

Vaše hodnocení:
(89.8%)